Premier Galéria 13. aukció 2015. december 7. Tételszám 1 Rippl-Rónai József (1861-1927): Aktok Cinkográfia/papír, 30x20 cm, jjl.: Rónai 11000 60000 70000 2 Fajó János (1937): A kör és cikkelyei 1987 Szitanyomat/papír, 33x30 cm, jjl.: Fajó '87 és jbl.: A. 106/130 13000 40000 50000 3 Rippl-Rónai József (1861-1927): Mozdulatsor Cinkográfia/papír, 34x25 cm, jbf.: Rónai és jjl.: Rónai 15000 65000 85000 4 El Kazovszkij (1948-2008): Dupla fej sivatagi Vénusszal 5 Gross Arnold (1929-2015): Kondor Béla emléklap Szitanyomat/papír, 32x22 cm, jjl.: El Kazovszkij '88 és jkl.: 4/30 18000 70000 80000 Akvarellel színezett rézkarc/papír, 19,5x26,5 cm, jjl.: Gross Arnold 36000 100000 120000 6 Szabó Vladimir (1905-1991): Fagalamb Ceruza/papír, 21x20 cm, jjl.: Szabó Vladimir 45000 110000 150000 7 Muzsnay Ákos (1945): Színház 1979 Rézkarc/papír, 23x31 cm, jjl.: Muzsnai Ákos és jkl.: 46/100 5000 30000 35000 8 Reich Károly (1922-1988): Kicsinyeknek I. Színes linómetszet/papír, 50x70 cm, jjl.: Reich Károly (hagyatéki pecsét) és jkl.: 48/100 35000 70000 80000 9 Heyer Artúr (1872-1931): Tehenek vízparton Olaj/vászon, 50,5x60,5 cm, jbl.: Heyer A. 60000 120000 150000 10 Bozsó János (1922-1998): Boglyák Olaj/dekli, 36,5x49,5 cm, jbl.: R. Bozsó J., 1956 70000 180000 200000 11 Kladács Alajos: Szőlőkötözők Olaj/vászon, 40x50 cm, jjl.: Kladács 50000 100000 150000 12 Illencz Lipót (1882-1950): Virágos mezőn Olaj/vászon, 40x50 cm, jjl.: Illencz 40000 80000 150000 13 Réti Mátyás (1922-2002): Tanya Olaj/farost, 30x40 cm, jjl.: Réti 40000 100000 120000 14 Juszkó Béla (1877-1969): Terelés Olaj/vászon, 50x260 cm, jbl: Juszkó B. 50000 110000 130000 15 Luzsicza Lajos (1920-2005): Táj Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Luzsicza 45000 150000 200000 16 Zöld Anikó (1942): Dunaparti város Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Zöld A. 40000 150000 250000 17 Novotny Emil Róbert (1898-1975): Olaj/farost, 70x100 cm, jjl.: Novotny E.R. '65 50000 150000 200000 Séta a dombok között 18 Mártonfi Benke Márta (1958): Napfényes zug Olaj/farost, 80x60 cm, jjl.: Mártonfi 60000 150000 200000 19 Séday Éva (1929-2011): Pipacsos csendélet Olaj/farost, 50x60 cm, jjl.: Séday Éva 44000 80000 100000 20 Urbán György (1936-2011): Hegyvidék Olaj/farost, 50x80 cm, jjl.: Urbán Gy. 1974 60000 180000 250000 21 Keleti Jenő (1920-1988): Ablaknál Olaj/vászon, 80x60 cm, jjl.: Keleti 55000 120000 150000 22 Simon Béla (1910-1980): Városka Olaj/karton, 61x46 cm, jjl.: Simon 30000 150000 200000
23 Kaposy K. Ödön (1914-1996): Presszóban Olaj/vászon, 80x60 cm, jkl.: Kaposy '93 35000 80000 100000 24 Kássa Gábor (1893-1961): Tél a külvárosban Olaj/karton, 45x60 cm, jjl.: Kássa Gábor 1942 50000 130000 170000 25 Boldizsár István (1897-1984): Olaj/vászon, 60x80 cm, jjl.: Boldizsár 1952 Siófok 190000 300000 400000 Balatoni vitorlások 26 Holló László (1887-1976): Vihar elöl Olaj/vászon, 50x60 cm, jbl.: Holló L. 1971, hátul a művész ajánlásával 180000 300000 400000 27 Csók István (1865-1961): Fürdőző Zsuzsanna Olaj/fa, 35x27 cm, jbl.: Csók, aukcionálva-dokumentálva: Műterem galéria, 27/166 és 48/121 1100000 2000000 2500000 28 Herman Lipót (1884-1972): Fürdőzők Akvarellel színezett rézkarc/papír, 29x37 cm, jjl.: Herman Lipót 12000 40000 50000 29 Istókovits Kálmán (1898-1990): Akvarellel színezett rézkarc/papír, 30x19 cm, jbl.: Istókovits K. 14000 30000 40000 Vitorlás (próbanyomat) 30 Varga Nándor Lajos (1895-1978): Rézkarc/papír, 39,5x29,5 cm, jjl.: Varga 9000 30000 40000 Fürdés után 31 Mednyánszky László (1852-1919): Grafit/papír, 45x30 cm, jjl.: Mednyánszky és hagyatéki bélyegző 75000 150000 180000 Parasztlegény 32 Fajó János (1937): Álló asszimmetria Szitanyomat/papír, 54,5x46,5 cm, jjl.: Fajó '68-91' és jbl.: 26/90 25000 85000 100000 33 Kondor Lajos (1926-2006): Rabelais Rézkarc/papír, 14,5x15 cm, jjl.: Kondor Lajos 6000 30000 40000 34 ef Zámbó István (1950): Boldog sivatag Egyedi színezésű szita/papír, 31x31 cm, jjl.: ef Zámbó I. '84 35000 80000 100000 35 Pituk József Viktorián (1906-1991): Dózsa harca Tempera, guasche/papír, 18x8,5 cm, jh.: Pituk József Viktorián saját kezű ajándékozó soraival 16000 50000 60000 36 Várkonyi János (1947): Trófea Tus/papír, 18x22 cm, jjl.: Várkonyi János 15000 50000 60000 37 felugossy László (1947): Alvásvédelem Színes c-print/merített papír, 30x20 cm, jjl.: fell. és jkl.: 26/50 5000 30000 40000 38 Hencze Tamás (1938): Forgásban Színes szitanyomat/papír, 65x50 cm, jjl.: Hencze és jbl.: 15/100 28000 60000 80000 39 El Kazovszkij (1948-2008)-Barabás Márton (1952)-Pollacsek Kálmán (1959): Közös munka Színes szitanyomat/papír, 55x44 cm, jbl.: El Kazovszkij, jkl.: Barabás 16/30, jjl.: Pollacsek 35000 100000 150000 40 Tóth László (1926): Összekavarodva Vegyestechnika/karton, 34x45 cm, jjl.: Tóth L. 1974. 15000 40000 50000 41 Fajó János (1937): Piskóták Szitanyomat/papír, 33x30 cm, jjl.: Fajó '87 és jbl.: D. 106/130 13000 40000 50000 42 Angyalföldi Szabó Zoltán (1929-2014): Férfi portré Toll/papír, 14x10,5 cm, jbl.: Szabó Zoltán, 1995 28000 75000 80000
43 Orosz Gellért (1919-2002): Univerzum Vegyestechnika/papír, 14,5x20 cm, jjl.: OG. 23, 3, 51. 48000 80000 100000 44 V. Bazsonyi Arany (1928-2011): Zuhanás Tus/papír, 40x30 cm, jjl.: Bazsonyi 1982 16000 40000 50000 45 Kerényi Jenô. (1908-1975): Győzelem Bronz, márvány talp, 29 cm, jelezve oldalt: 7/1. 65000 150000 200000 46 Taubert László (1966): Párban 2 db patinázott bronz, 24 cm, jn. 65000 150000 200000 47 Nagy Sándor (1923): Gyermekét ölelő anya Egyedi kőfaragás, 25,5 cm, jn., az alkotó igazolásával 32000 70000 80000 48 Nagy Sándor (1923): Anyaság Egyedi kőfaragás, 26 cm, jn., az alkotó igazolásával 45000 120000 150000 49 Nagy Sándor (1923): Lányok Egyedi kőfaragás, 26 cm, jn., az alkotó igazolásával 39000 100000 120000 50 Gondos József (1909-1987): Haiti lány Art deco festett terrakotta, 22 cm magas, jelzés a talpán: Gondos J. 12000 30000 40000 51 Walter Gábor (1963-2014): Szentendrei hangulat 52 Papageorgiu Andrea (1980): Nyári csendélet 2015 Olaj/farost, 40x50 cm, jbl.: Walter 50000 150000 180000 Olaj/vászon, 60x60 cm, jbl.: PA 240000 400000 450000 53 Miskei Béla (1967): Wynton Marsalis Akril/farost, 50x60 cm, jkl.: Miskei B. 40000 120000 150000 54 Király Gábor (1979): Fekvőtámasz Akril/fatábla, 17,5x85 cm, jbf.: KG. 2015 95000 150000 250000 55 Miklós Árpád (1958): Háromság Olaj/vászon, 40x55 cm, jh.: Miklós Árpád 2007 50000 150000 180000 56 Birkás István (1947): Piros zöld kép Vegyestechnika/fa, 45x20 cm, jh.: Birkás István 2005. 80000 160000 200000 57 Rác András (1926-2013): Vázlat Műgyanta/fa, 43x26 cm, jh.: Rác A. 55000 100000 130000 58 Veress Pál (1929 2002): Motívumok vörös háttérrel 1960 59 Orosz Balázs (1963): Significant coincidence 60 Farkas György (1911-1995): Absztrakt festmény Fametszés/fa, 33x25 cm, jbf.: Veress 75000 130000 150000 Akril/vászon, 60x60 cm, jh.: Orosz Balázs 2015. 48000 100000 150000 Olaj/vászon, 58x80 cm, jn., hátul hagyatéki bélyegző 120000 180000 250000 61 Matzon Ákos (1945): Éjjel Akril/vászon, 20x20 cm, jh.: Matzon Ákos 35000 80000 100000 62 Ismeretlen festő: Ölelés Olaj/vászon, 57x37 cm, jn. 70000 150000 200000 63 A. Varga Imre (1953): Triptrichon Olaj/fatábla, 35x38 cm, jn. 15000 50000 60000 64 Bíró Antal (1907-1990): Virágfoltok, 1967 Olaj/papír, 27,5x14 cm, jjf.: 16, 8, 1973., Antal Biro 95000 250000 300000
65 Szemadám György (1947): A fába zárt Ariel Olaj/farost, 60x50 cm, jbl.: Sz.M. 90000 150000 200000 66 Tóth Menyhért (1904-1980): Női portré Olaj/papír, 50x35 cm, jn.: Zsellér Jenőnek, a tóthmenyhérti szerzői jogok örökösének igazolásával 67 Németh Miklós (1934-2012): Machinátor - bábumozgatás, 2008 Olaj/papír, 70x35 cm, jbl.: P.CS.V.M. 2008, kiállítva Pesterzsébeti Tavaszi Tárlat, 2008 700000 1000000 1500000 60000 150000 200000 68 Turcsán Miklós (1944): Rezignáltan Olaj/farost, 62,5x51 cm, jjf.: Turcsán '15 80000 250000 300000 69 Paróczi Ágnes (1937): Csendélet Olaj/farost, 60,5x90 cm, jjl.: Paróczi 60000 150000 200000 70 Szentgyörgyi Miklós (1955): Vázák Olaj/farost, 40x50 cm, jjl.: Szentgyörgyi M. 16000 80000 120000 71 Hanzl Klára (1953): Olajpasztell/papír, 50x70 cm, jjl.: Hanzl 2012 30000 80000 100000 Táj zuhataggal, csillagvizsgálóval 2012 72 Kováts Béla (1921-1992): Lépcsőköz Akvarell/ papír, 51 x37 cm, jbl.: Kováts Béla 1972, az alkotás több 18000 70000 90000 kiállításon szerepelt Ajkán és Győrben 73 Lenhartovics jelzéssel: Akvarell/ papír, 12 x16 cm, jbl.: Lenhartovics 1927 30000 55000 70000 2 db várat ábrázoló alkotás 74 Babos Ágnes (1948): Műteremben Vegyestechnika/papír, 29x42,5 cm, jjl.: BÁ és a paszpartún: 15000 60000 70000 Babos Ágnes 75 Fajó János (1937): Szitanyomat/papír, 54,5x46,5 cm, jjl.: Fajó '68-91'. és jbl.: 26/90 25000 85000 100000 Megbillenő asszimmetria 76 Szőnyi István (1894-1960): Nyuszi Rézkarc/papír, 8,5x12,5 cm, jn. A művész hagyatékából 4000 18000 25000 77 Rippl-Rónai József (1861-1927): Cinkográfia/papír, 20x30 cm, jjl.: R.R. 25000 65000 85000 Akt-tanulmányok 78 Schéner Mihály (1923-2009): Akvarellel színezett nyomat/ papír, 28,5 x20,5 cm, jjf.: Schéner 22000 60000 70000 Absztrakt formák 79 Gyarmathy Tihamér (1915-2005): Rézkarc/papír, 20x32 cm, jkl a lemezen: Gy '969 26000 50000 70000 Dimenziók III. 80 Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Formák Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Szentgyörgyi 110000 250000 300000 81 Tóth Szűcs Ilona (1930-1990): Csendélet Olaj/vászon, 58x60 cm, jbl.: T. Szűcs I. 1974 40000 100000 150000
82 Koszkol Jenő (1868-1935): Tunisz Akvarell/karton, 29x22 cm, jbl.: Koszkol Jenő, Tunis 50000 120000 150000 83 Ősz Dénes (1915-1980): Diófa Olaj/vászon, 60x35 cm, jjl.: ŐD 50000 100000 150000 84 Holba Tivadar (1906-1995): Balatoni kikötő Olaj/vászon, 58x66 cm, jjl.: Holba, illetve hátul: Balatonszemes, 1958 45000 100000 150000 85 Németh László (1913) : Ciklámen Olaj/vászon, 50x60 cm, jbl.: Németh L. 35000 100000 150000 86 Bozsó János (1922-1998): Tanya gémeskúttal 87 Tóth Szűcs Ilona (1930-1990): Győri utcarészlet 88 Tóth Menyhért (1904-1980): Virágcsokor befőttes üvegben 89 Farkas György (1911-1995): Vegetáció II. 1967 90 Bartl József (1932-2013): Szentendrei kertben Olaj/vászon, 50x60 cm, jkl.: Bozsó J., Köncsög, 1967 120000 250000 300000 Olaj/karton, 76x46 cm, jjl.: T. Szűcs I. 1974 38000 100000 150000 Olaj/papír, 23,3x16,7 cm, jjl.: TM., Zsellér Jenőnek, a tóthmenyhérti szerzői jogok örökösének igazolásával 320000 500000 600000 Kollázs, kréta/papír, 42x30 cm, jjl.: Farkas György, reprodukálva a 36000 100000 150000 művész kiállítási katalógusában Akvarell/papír, 33,5x47,5 cm, jjl.: Bartl '65 32000 80000 100000 91 Rátkay Endre (1928-2011): Szerelmesek Olaj/vászon, 48,5x28,5 cm, jbl.: Rátkay 120000 250000 300000 92 Sándorfalvi Sándor (1914-2009): Tempera/papír, 50x70 cm, jjl.: Sándorfalvi 28000 100000 150000 Csendélet kalappal 93 Czóbel Béla (1883-1976): Virágok Vegyestechnika/papír, 30x24,5 cm, jjl.: Czóbel 180000 300000 350000 94 Csikós András (1947-2006): Olaj/farost, 50x80 cm, jjl.: Csikós A. 85000 200000 300000 Őszi szántás, 1978 95 Fejér Csaba (1936-2002): Téli út Olaj/farost, 50x90 cm, jbl.: Fejér Cs. 1974 95000 250000 300000 96 Bér Rudolf (1924-2004): Balaton Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Bér Rudolf 85000 250000 300000 97 Lossonczy Tamás (1904-2009): Pasztell/papír, 29x59,5 cm, jjl.: Lossonczy 1968 220000 300000 450000 Képzelődések 98 Halmy Miklós (1931): Olaj/farost, 50x60 cm, jjl.: HyM 150000 300000 400000 Jelek és virágok, 1976 99 Czóbel Béla (1883-1976): Csendélet Vegyestechnika/papír, 60x50 cm, jjl.: Czóbel és 480000 800000 950000 jbl.: a művész ajándékozási sora is szignója 100 Fóth Ernő (1934-2009): Kövület X Olaj/farost, 109x76 cm, jjl.: Fóth Ernő 580000 850000 1000000