XXLII. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK. Kecskemét október Rendező: Kecskeméti Főiskola

XLVII. Műszaki Felsőoktatási Sportnapok

TÁJÉKOZTATÓ- és PROGRAMFÜZET

XLVIII. Műszaki Felsőoktatási Sportnapok

2016. NOVEMBER Rendező: Pannon Egyetem.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

Versenykiírás. BM Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság Gazdasági Ellátó Központ Sportnapok. Országos Strandfoci Bajnokság 2014.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2015/2016. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

Futsal. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel (MLSZ) együttműködésben hirdeti meg.

BUDAPESTBANK CSALÁDI ÉS SPORTNAP ZÁNKA VERSENYKIÍRÁS KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-9.

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

F I E S Z T A F O C I A S T A D I O N B A N DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 13.

KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS - VERSENYKIÍRÁS

Teremlabdarúgás Futsal

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-10.

I. ENERGOTT TEREMLIGA

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Floorball Szakszövetséggel (MFSZ) együttműködésben hirdeti meg.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2017/2018. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

B A J N O K A A M A T Ő R K I S P Á L Y Á S L A B D A R Ú G Ó T O R N A DUNAÚJVÁROS, DECEMBER 8. SZOMBAT VERSENYKIÍRÁS

KSI-VASAS NŐI FELKÉSZÜLÉSI KÉZILABDA KUPA Versenykiírás

2018/2019. TANÉVI FLOORBALL - NAGYPÁLYÁS DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁS

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

FÉRFI KÉZILABDA DÖNTŐ A NŐI KÉZILABDA DÖNTŐ A

I. FUTSAL BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL TOLLASLADBA VERSENYKIÍRÁSA 2018.

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

Football Factor Dalnoki Bajnokság

Labdarúgás. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

TEREMLABDARÚGÓ (FUTSAL) DIÁKOLIMPIA V-VI. KCS. MEGYEI BAJNOKSÁG versenykiírása 2018./2019. tanév

Kis iskolák sportversenye KOVÁTS TIBOR EMLÉKVERSENY

Női Kosárlabda MEFOB - lebonyolítási rend

NŐI KÉZILABDA DÖNTŐ A FÉRFI KÉZILABDA DÖNTŐ A

Lizards Floorball Team szeptember MEGHÍVÓ

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

A BM ORSZÁGOS KATASZTRÓFAVÉDELMI FŐIGAZGATÓSÁG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

Gyermek Kupa Szabályok Versenykiírás 3/b sz. melléklet

RÉSZLETES PROGRAM április 19. kedd - Megnyitó

XXV. ANGYALFÖLDI SPORTFESZTIVÁL

FŐVÁROSI SZABADIDŐ KUPA

V-VI.korcsoport A kategória FIÚK

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL 3X3 KOSÁRLABDA VERSENYKIÍRÁSA

A verseny célja: a megye közszolgálati /kormánytisztviselők, köztisztviselők/ dolgozóinak sportolási lehetőség biztosítása

Kézilabda. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Kézilabda Szövetséggel (MKSZ) együttműködésben hirdeti meg.

II. MŰFÜVES KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA Kazincbarcika

2018/2019-AS TANÉV PEST MEGYEI V-VI. KORCSOPORTOS AMATŐR FIÚ KÉZILABDA DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁSA

A BM ORSZÁGOS KATASZTRÓFAVÉDELMI FŐIGAZGATÓSÁG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG ORSZÁGOS DÖNTŐJÉNEK VERSENYKIÍRÁSA

A ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA KUPA VERSENYKIÍRÁSA

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

V-VI.korcsoport B kategória LÁNYOK

MAGYAR EGYETEMI-FŐISKOLAI ORSZÁGOS VÍVÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁS

IV. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2017.

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

IX. NÉMETH FERENC EMLÉKTORNA

REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS SAKK- ÉS ASZTALITENISZ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA 2017

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL STRANDRÖPLABDA VERSENYKIÍRÁSA 2018.

ZALA MEGYE SPORTNAPJA DECATHLON KUPÁÉRT szeptember 17. Hévíz

2012. ÉVI NŐI STRANDLABDARÚGÓ TORNA LEBONYOLÍTÁSI REND

Tisztelt Sporttársak!

REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS SAKK- ÉS ASZTALITENISZ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA 2018.

Szakszervezetek az egészségért. Férfi kispályás labdarúgó torna:

ZALA MEGYE SPORTNAPJA DECATHLON KUPÁÉRT szeptember 12. Keszthely

2018/2019-ES TANÉV PEST MEGYEI V.-VI. KORCSOPORTOS LEÁNY KÉZILABDA DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁSA

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel együttműködésben hirdeti meg.

2018. ÉVI BM TANINTÉZETI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG

KÖSZÖNTŐ. Örömmel köszöntöm a Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság futsal-döntőjének csapatait, sportolókat és vezetőiket.

2016. ÉVI CURLING ORSZÁGOS SZENIOR BAJNOKSÁG

Kis iskolák sportversenye A sportoló nemzedékért

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

VERSENYKIÍRÁS. A tanévi BM Tanintézeti Kispályás Labdarúgó Bajnokságra

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP MIX STRANDRÖPLABDA TORNA április 09.

Átírás:

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK 2008. OKTÓBER 23-24. DEBRECEN

PROGRAM A SPORTNAPOK RÉSZVEVŐI: - DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA - KECSKEMÉTI FŐISKOLA - PÉCSI TUDOMÁNYEGYETEM - BUDAPESTI MÜSZAKI FŐISKOLA - SZÉCHÉNYI ISTVÁN EGYETEM GYŐR - DEBRECENI EGYETEM MK - PANNON EGYETEM VESZPRÉM - MISKOLCI EGYETEM A VERSENY HELYSZINEI: - Kosárlabda női: i Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium (, Csengő u. 4. ) - Kosárlabda férfi: i Egyetem Sportigazgatóság Móricz Zs. Körúti Testnevelési Csoportja (, Móricz Zs. Krt.22.) - Kézilabda i Egyetem Sportigazgatóság Böszörményi úti Testnevelési Csoportja (, Böszörményi u. 138.) - Labdarúgás Egyetemi sporttelep műfüves pálya (, Dóczi u. ) - Sakk i Egyetem Sportigazgatóság Ótemető utcai Testnevelési Csoportja (, Ótemető u. 2/4) - Asztalitenisz i Egyetem Sportigazgatóság Ótemető utcai Testnevelési Csoportja SZÁLLÁS: Gulyás Pál Középiskolai Kollégium (, Sumen u. 3.) Telefon: 349-644 ÉTKEZÉS: Asztalitenisz, sakk, női kosárlabda : Férfi kosárlabda, labdarúgás, Kézilabda: Casablanca Étterem, Ótemető u. i Egyetem Sportigazgatóság Móricz Zs. Körúti Testnevelési Csoportjánál

ASZTALITENISZ 1. 2. 3. 4. 5. BMF Október 23. MK csarnok 12.00 - - BMF 15.00 BMF - - 16.30 - BMF - Október 24. MK csarnok 10.00-11.30 BMF - A versenyszámok szabályai Valamennyi sportágban az érvényben lévő játékszabályok a mérvadóak. Az ettől eltérő versenyszabályok a következők: Asztalitenisz: A mérkőzéseket liga-rendszerben kell megrendezni. A mérkőzések sorrendje: Két férfi egyes, Női egyes, Férfi páros, Vegyes páros Két férfi egyes A mérkőzések három nyert játszmáig tartanak, a játszmák pedig 11 pontig. A résztvevők száma csapatonként négy fő lehet, minimális csapatlétszám: 2 fő A csapatversenyt négy nyert mérkőzésig kell folytatni. Csoporton belüli pontegyenlőség esetén a szett arány dönt. Asztalitenisz

KÉZILABDA 1. BMF 2. 3. 4. 5. Október 23. AMTC csarnok 11.00-12.00 BMF - 13.00-15.00-16.00 - BMF Október 24. AMTC csarnok 8.30-9.30 BMF - 10.30 Kecsemét - 11.30-12.30 BMF - Kézilabda (férfi): - Játékidő: 2 x 20 perc. - Játékosok: 1 kapus, 6 mezőnyjátékos, 4 cserejátékos. - Véglegesen kiállított játékos a következő mérkőzésen nem szerepelhet. - Csoportmérkőzések után az a csapat végez előbb, amelyik Több pontot gyűjtött Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény dönt Ha ez döntetlen, a gólkülönbség, majd a több lőtt gól, végül a sorsolás. - Helyosztó mérkőzéseknél döntetlen végeredmény után 2 x 5 perc hosszabbítás következik, ha ez sem hoz döntést, 5-5 büntetődobás (más-más játékos dob), ha ez is döntetlen, akkor büntetődobás addig, míg a küzdelem el nem dől. Férfi Kézilabda

FÉRFI KOSÁRLABDA A CSOPORT 1. 2. 3. BMF B CSOPORT 1. 2. 3. Veszprém október 23. OEC csarnok 11.00 Veszprém 12.00 - BMF 13.00 Veszprém 15.00 16.00 17.00 BMF október 24. OEC csarnok, helyosztók 10.00 A3-B3 11.00 A2-B2 12.00 A1-B1 Kosárlabda: - Játékidő: 4 x8 perc tiszta játékidő. A szünetek: 1 perc a negyedek között és 3 perc a félidők között. - Negyedenként egy-egy időkérés lehetséges. Nem lehet átvinni a következő negyedbe a ki nem kért időt. - Játékosok: 5 kezdő, 5 csere lehetséges. - Játékból kizárt, kiállított játékos a következő mérkőzésen nem szerepelhet. - Döntetlen eredmény esetén négy perc hosszabbítás addig, míg el nem dől a küzdelem. - Csoportmérkőzéseknél pontszámegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény, majd azok kosárkülönbsége a döntő. - Negyedenként 4 csapathiba után büntetődobás (tehát az 5. személyi hibától kezdve) jár. Férfi Kosárlabda A csoport Férfi Kosárlabda B csoport Veszprém Veszprém

NŐI KOSÁRLABDA A CSOPORT 1. 2. Veszprém 3. Miskolc B CSOPORT 1. Pécs 2. BMF 3. Október 23. DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium csarnoka 11.00 BMF Pécs 12.00 Miskolc 13.00 Pécs 15.00 Veszprém - Miskolc 16.00 BMF 17.00 Veszprém október 24. DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnázium csarnoka, helyosztók 10.00 A3-B3 11.00 A2-B2 12.00 A1-B1 Kosárlabda: - Játékidő: 4 x8 perc tiszta játékidő. A szünetek: 1 perc a negyedek között és 3 perc a félidők között. - Negyedenként egy-egy időkérés lehetséges. Nem lehet átvinni a következő negyedbe a ki nem kért időt. - Játékosok: 5 kezdő, 5 csere lehetséges. - Játékból kizárt, kiállított játékos a következő mérkőzésen nem szerepelhet. - Döntetlen eredmény esetén négy perc hosszabbítás addig, míg el nem dől a küzdelem. - Csoportmérkőzéseknél pontszámegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény, majd azok kosárkülönbsége a döntő. - Negyedenként 4 csapathiba után büntetődobás (tehát az 5. személyi hibától kezdve) jár. Női Kosárlabda A csoport Miskolc Veszprém Miskolc Veszprém Női Kosárlabda B csoport Pécs Pécs

KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS A CSOPORT 1. 2. 3. B CSOPORT 1. Pécs 2. 3. BMF Október 23. DEAC műfüves pálya 11.00 BMF 12.00 13.00 BMF Pécs 15.00 16.00 Pécs 17.00 Október 24. DEAC műfüves pálya, helyosztók 10.00 A3-B3 11.00 A2-B2 12.00 A1-B1 Kispályás labdarúgás: o Játékidő: 2 x 20 perc. o Játékosok: 1 kapus, 5 mezőnyjátékos, 4 csere lehetséges. o Kiállítások: 2 perc, 5 perc, végleges. o A véglegesen kiállított játékos a következő mérkőzésen nem vehet részt. o Füves, műfüves és salakos pályán gumistoplis cipőben lehet játszani. o Csoportmérkőzéseknél az a csapat végez elől, amelyik Több pontot szerzett Pontegyenlőség esetén jobb a gólkülönbsége, Több gólt rúgott Ezek megegyezése esetén az egymás elleni eredmény a döntő Ha ez döntetlen, akkor sorsolás o Helyosztó mérkőzéseknél döntetlen eredmény esetén 2 x 5perc hosszabbítás, ha ez sem dönt, 5-5 büntetőrúgás következik, amelyet más-más játékos rúghat. Ha ez is döntetlen, akkor büntetőrúgás addig, míg a küzdelem el nem dől. o Átöltözési lehetőséget tudunk csak biztosítani, a ruhákat és az értéktárgyakat ki kell vinni a pályára. Kispályás Labdarúgás A csoport B csoport Pécs Pécs

SAKK 1. 2. BMF 3. 4. 5. Október 23. MK épülete 12.00 BMF - 15.00-16.30 BMF - Kecsemét - Október 24. MK épülete 10.00 BMF - 11.30 - BMF Sakk: A csapatverseny körmérkőzéses formában kerül lebonyolításra. Egyéni gondolkodási idő: 30 perc. Az a játékos, akinek lejárt a gondolkodási ideje, a mérkőzését elveszíti, kivéve, ha az ellenfelének nincs mattadó figurája. Ebben az esetben a mérkőzés döntetlen. Az eredmények értékelése: győzelem 1 pont, döntetlen ½ pont, vereség 0 pont. Holtverseny eldöntésének sorrendje: egymás elleni eredmény, egyéni győzelmek száma, sötéttel elért jobb eredmény, 4 táblán 5 perc gondolkodási idővel megismételt mérkőzés fordított színekkel. Minimális csapatlétszám: 3 fő, maximális létszám: 4 fő Sakk

Versenyszámok lebonyolítása Amennyiben egy versenyszámban a benevezett csapatok száma ötnél több, akkor azokat két csoportba kell sorsolni (kivétel a sakk sportág). A csoportokon belül körmérkőzést játszanak a csapatok, majd a csoportok azonos helyezettjei a végső sorrend megállapítására helyosztó mérkőzést játszanak. Öt vagy ennél kevesebb csapat nevezése esetén körmérkőzés. Az összetett pontverseny kiszámítása I. 14 II. 11 III. 9 IV. 7 V. 6 VI. 5 VII. 4 VIII. 3 IX. 2 X. 1 Holtverseny esetén az a főiskola (kar) nyeri el a vándorserlege, amely több első, második stb. helyezést ér el.