X. Főnix Kupa Kézilabda Utánpótlás Torna

III. KESI Kupa Kézilabda Nemzetközi Utánpótlás Torna

GYSI HÁROM NAP A SZŐLŐ ÉS BOR VÁROSÁBAN, A MÁTRA KAPUJÁBAN GYÖNGYÖSÖN, AHOL A NAP ÉS A HEGY ÖSSZEÉR

XXIII. FERENCZY-BUDAPEST KUPA VERSENYKIÍRÁSA

2. EliteSport Nemzetközi Tavaszi Kézilabda Torna Balatonfüred 2019

KSI-VASAS NŐI FELKÉSZÜLÉSI KÉZILABDA KUPA Versenykiírás

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

KSI KÉZILABDA UTÁNPÓTLÁS TORNA VERSENYKIÍRÁS. FIÚ U9 Ócsa,

IV. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

2014/2015. ÉVI STRANDKÉZILABDA MAGYAR EGYETEMI FŐISKOLAI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG VELENCE, EFOTT JÚLIUS

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

2017/2018. évi megyei utánpótlás leány - fiú kézilabda kupa versenykiírása

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

Versenykiírás. Általános rendelkezések

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-9.

Versenykiírás MAGYARORSZÁG ÉVI PÁROS IDŐFUTAM BAJNOKSÁGA Debrecen-Bocskaikert, 354-es számú út, július 23.

KENGURU ÉS S GYERMEK KUPA VERSENYKIÍRÁS 2012/2013

1. A bajnokság célja: A sportág népszerűsítése, az országos döntőbe jutás eldöntése.

2018/2019. TANÉVI XIX. STRANDRÖPLABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ

II. JAKO GYÖNGYÖS - CUP

évi versenykiírása

Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Bajnokság Futsal Döntő

Versenykiírás MAGYARORSZÁG ÉVI KRITÉRIUM BAJNOKSÁGA. Debrecen, július 24. vasárnap 10:00 óra

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-10.

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

MAGYARORSZÁG KÉZILABDA KISISKOLÁS JÁTÉKPROGRAM 2017

IV. Pannon-Kupa Nemzetközi Gumiasztal Verseny TSE november Veszprém M E G H Í V Ó. IV. PANNON-KUPA Nemzetközi Gumiasztal versenyre.

Versenykiírás MAGYARORSZÁG ÉVI EGYÉNI IDŐFUTAM BAJNOKSÁGA Debrecen-Bocskaikert, 354-es számú út, június 23. csütörtök 10:00 óra

I. LYRA BEACH-HRSE AMATŐR STRANDÖPLABDA TORNA versenykiírása

II. PSE Futball Fesztivál versenykiírása

MAGYAR GYEPLABDA SZAKSZÖVETSÉG 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐK

Szatmár Unió FC E l n ö k s é g e! Fehérgyarmat, Kiss E. u. 2. Tel.: /44/ KARÁCSONY KUPA teremlabdarúgó torna versenykiírása és sorsolása

KÖSZÖNTŐ. Örömmel köszöntöm a Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokság futsal-döntőjének csapatait, sportolókat és vezetőiket.

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Kézilabda Szövetséggel (MKSZ) együttműködésben hirdeti meg.

KÉZILABDA KISISKOLÁS VERSENYÉNEK LEÁNY ÉS

Magyar Ugrókötelesek Szövetsége

FÉRFI KÉZILABDA DÖNTŐ A NŐI KÉZILABDA DÖNTŐ A

2018/2019. TANÉVI FLOORBALL - NAGYPÁLYÁS DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁS

MAGYARORSZÁG KÉZILABDA KISISKOLÁS VERSENYKIÍRÁSA

Kenguru és Gyermek Kupa. Versenykiírás 2010/2011.

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL 3X3 KOSÁRLABDA VERSENYKIÍRÁSA

MAGYAR EGYETEMI-FŐISKOLAI ORSZÁGOS VÍVÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁS

MAGYARORSZÁG KÉZILABDA GYERMEKVERSENYÉNEK U12 FIÚ, U11 LEÁNY VERSENYKIÍRÁSA

2012/2013. ÉVI. Buzek László Országos Serdülő Bajnokság,

Versenykiírás MAGYARORSZÁG ÉVI EGYÉNI IDŐFUTAM BAJNOKSÁGA Bocskaikert, 354-es számú út, június 28. csütörtök 10:00 óra

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2017.

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2013/2014

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

Magyar Labdarúgó Szövetség

NŐI KÉZILABDA DÖNTŐ A FÉRFI KÉZILABDA DÖNTŐ A

SPORT TEHETSÉGPROGRAM 2019

ITF TAEKWON-DO DIÁKOLIMPIA MEGHÍVÓ

24. KIDS ATLÉTIKA KUPA

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP MIX STRANDRÖPLABDA TORNA április 09.

DIÁKOLIMPIAI 2013/2014

IX. Nemzetek Kupája. Nemzetközi ITF Taekwon-do Gyermek-Serdülő-Ifjúsági Kupa A VERSENY FŐVÉDNÖKE. Harmat László VIII.

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL STRANDRÖPLABDA VERSENYKIÍRÁSA 2018.

VÁC VÁROS SPORTCSARNOKA ÁPRILIS 24.

Kőbányai Kenguru Kupa. Versenykiírás 2016/2017.

SPORT TEHETSÉGPROGRAM 2016

VERSENYKIÍRÁS. A évi WKF egyéni és csapat Kata és Kumite magyar bajnoki címek és az utánpótlás bajnoki címek eldöntése

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA 2018/2019.

VESZPRÉM ÁPRILIS

REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS SAKK- ÉS ASZTALITENISZ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA 2018.

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

V-VI.korcsoport A kategória FIÚK

2015/2016. TANÉVI EVEZŐS DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ VERSENYKIÍRÁS

2016/2017. TANÉVI TŐR VERSENYKIÍRÁS

F I E S Z T A F O C I A S T A D I O N B A N DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 13.

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL TOLLASLADBA VERSENYKIÍRÁSA 2018.

III. WATT 22 Kupa Versenykiírás

REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS SAKK- ÉS ASZTALITENISZ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA 2017

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

2016/2017. TANÉVI AEROBIK DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁS

WKF meghívásos, régiós karate verseny

2012/2013. TANÉVI KÉZILABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ III. KORCSOPORT LÁNY. Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok május 14.

Magyar Evezős Szövetség

2012/2013. TANÉVI KÉZILABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ III. KORCSOPORT

2017/2018. ÉVI NEMZETI EGYETEMI JÉGKORONG BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK

KARÁCSONY KUPA teremlabdarúgó torna versenykiírása és sorsolása

Lizards Floorball Team szeptember MEGHÍVÓ

MEGHÍVÓ DIÁKOK ITF TAEKWON-DO OLIMPIÁJA GYERMEK, SERDÜLŐ, IFJÚSÁGI ÉS FELNŐTT KOROSZTÁLY RÉSZÉRE. Monor november 5.

A Fogyatékosok Országos Diák- és Szabadidősport Szövetsége. meghirdeti

XXXV. Viharsarok Kupa. Békéscsaba, 2009.december

VERSENYKIÍRÁS A VAS MEGYEI TEKÉZŐK SZÖVETSÉGE SZERVEZÉSÉBEN LEBONYOLÍTÁSRA KERÜLŐ 2016/17. ÉVI VAS MEGYEI ISKOLAI EGYÉNI BAJNOKSÁG

ÚSZÁS VÁROSI DIÁKOLIMPIA B kategória (I-II-III-IV. korcsoport) ÚSZÁS VÁROSI MEGYEI DIÁKOLIMPIA B kategória (V-VI. korcsoport)

Versenykiírás. BM Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság Gazdasági Ellátó Központ Sportnapok. Országos Strandfoci Bajnokság 2014.

Átírás:

XI. Főnix Kupa Kézilabda Utánpótlás Torna a Debreceni Sportcentrum - Sportiskola és a Hajdú-Bihar Megyei Kézilabda Szövetség rendezésében Debrecen, 2018. február 2-3 - 4. A rendezvény fővédnöke: Dr. Papp László Debrecen Megyei Jogú Város polgármestere A rendezvény védnökei: Becsky András a Debreceni Sportcentrum ügyvezető igazgatója Oláh Sándor a Hajdú-Bihar Megyei Kézilabda Szövetség elnöke, a Magyar Kézilabda Szövetség elnökségi tagja 1

Versenykiírás 1. A verseny célja a sportág népszerűsítése a benevező csapatok részére megfelelő színvonalú mérkőzések biztosítása a gyerekeknek felkészülési lehetőség a Gyermek és Kisiskolás Bajnokság további küzdelmeire. a Debrecenbe látogató csapatok, játékosok közötti sportkapcsolatok, sportbarátságok kialakítása, fejlesztése. 2. A verseny helye: Debrecen sportlétesítményei 3. A verseny ideje: 2018. február 2 február 4. (péntek-szombat-vasárnap) 4. Elérhetőségek: Cím: Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit Kft. 4032 Debrecen Oláh Gábor u. 5. Tel.: 52/514-400 Fax: 52/514-418 E-mail: info@debrecenisportcentrum.hu; fonixkupa@debrecenisportcentrum.hu Internet: www.debrecenisportcentrum.hu, www.debrecenisportiskola.hu Információ: Fiú csapatok: Dobszai Jenő: 20/3380954, dobszai.jeno@debrecenisportcentrum.hu; Leány csapatok: Bujárszki Ádám: 20/3793538, bujarszki.adam@debrecenisportcentrum.hu; Komáromi Ákosné: 30/2886377, komaromine.eva@debrecenisportcentrum.hu, 5. Kategóriák: Kategóriánként max. 10 csapat nevezését tudjuk a jelentkezés sorrendjében elfogadni. Kategória Korosztály Játékidő Kiállítás Labdaméret FU13 Fiú 2004 2x20 perc (2 perc szünet) kiállítás 2 perc 2 -es kézilabda FU12 Fiú 2005 2x15 perc (2 perc szünet) kiállítás 1 perc 1 -es kézilabda, wax használata tilos FU11 Fiú 2006 2x15 perc (2 perc szünet) kiállítás 1 perc 1 -es kézilabda, wax használata tilos FU10 Fiú 2007 2x15 perc (2 perc szünet) kiállítás 1perc 0 -ás kézilabda, wax használata tilos FU9 Fiú 2008 2x15 perc (2 perc szünet) kiállítás 1 perc 15cm szivacslabda LU13 Leány 2004 2x20 perc (2 perc szünet) kiállítás 2 perc 1 -es kézilabda LU12 Leány 2005 2x15 perc (2 perc szünet) kiállítás 1 perc 1 -es kézilabda LU11 Leány 2006 2x15 perc (2 perc szünet) kiállítás 1 perc 0 -ás kézilabda, wax használata tilos LU10 Leány 2007 2x15 perc (2 perc szünet) kiállítás 1 perc 0 -ás kézilabda, wax használata tilos LU9 Leány 2008 2x15 perc (2 perc szünet) kiállítás 1 perc 15cm szivacslabda A kizárt, nem háromszori kétperces (1 perces) kiállítás miatt piros lapot kapott játékos a soron következő mérkőzésen nem szerepelhet! Végleges kiállítás esetén, ha az súlyos sportszerűtlenség miatt történik, az illető játékos a torna további küzdelmeiben nem vehet részt. 2

6. A verseny lebonyolítása a versenyre vonatkozó szakmai követelmények: A Gyermekbajnokság (1. osztály) és a Kisiskolás Bajnokság 2017-18-as versenykiírásának alábbi szakmai követelményei szerint bonyolítjuk le a mérkőzéseket. Az első félidőben (FU13, FU12, FU11, FU10, LU13, LU12, LU11, LU10 kategóriákban) kötelező a nyitott területvédekezés (5:1, 4:2, 3:3, 3:2:1)! Az első félidőben tilos a 6:0-s területvédekezés alkalmazása! A második félidőben nincs megkötés a védekezési alakzatokra vonatkozóan azzal a kivétellel, hogy az egész játékidő alatt tilos a vegyes védekezés (célzott emberfogás) alkalmazása, illetve támadó- és védőjátékos célzott cseréje. A teljes csapattal történő emberfogás engedélyezett. Az U9-es korosztályban a játéktéren egy csapatban, egy időben 5 mezőnyjátékos és 1 kapus tartózkodhat. Az U9-es korosztályban is tilos a vegyes védekezés (célzott emberfogás) alkalmazása, és a támadás védekezés célzott cseréje. Minden, a mérkőzésre nevezett játékosnak kötelező játéklehetőséget biztosítani. a helyezések eldöntése -időkérés: A csoportokat a korosztályonként benevezett csapatok számától függően alakítjuk ki. A lebonyolítás rendje a benevező csapatok számától függ. Minden helyezést eldöntünk. (garantált 5 mérkőzés) A helyezések eldöntése a Kézilabdázás Szabályai szerint történik. A mérkőzések 2018. február 2-án, pénteken kezdődnek. Eredményhirdetés: 2018. február 4-én vasárnap délután. a csoportmérkőzéseken, helyosztókon nincs! a döntőben 1 x 1 perc Time out csak sérülés esetén, és a döntőkben időkérésnél alkalmazható. 7. Regisztráció igazolás játékosok szerepeltetése: a mérkőzés helyszínére érkezés alkalmával minden, a versenyben szereplő csapatnak, játékosnak a versenybizottságnál regisztrálni kell, melyhez fényképes igazolvány (egyesületi, személy-, diákigazolvány vagy útlevél), és összesítő névsor szükséges. Valamennyi benevezett játékosnak rendelkeznie kell érvényes sportorvosi engedéllyel. egy versenyző ugyanazon sportszervezet két korosztályában szerepeltethető, a tényleges születési évének megfelelő korosztályon túl egy korosztállyal feljebb nevezhető. (feljátszás) ha egy sportszervezet egy kategóriában több csapatot nevez (A, B,.), a kategórián belüli csapatok közötti átjátszás nem engedélyezett. A játékosok az egész torna folyamán az eredeti csapatukban szerepelhetnek. 8. Díjazás: Minden résztvevő csapat oklevelet kap. Az 1-3. helyen végzett csapatok serleg és éremdíjazásban részesülnek (16 fő, Szivacs 14 fő) Kategóriánként különdíjat kap a döntőbe jutott csapatok legjobb játékosa. 9. Óvás: Óvást a mérkőzés vége után 15 percig lehet a helyszínen a versenybírói asztalnál. Óvási díj: 30.000,- (harmincezer) Ft, mely összeget az óvás benyújtásakor mellékelni kell. 10. Egyebek: Csapatlétszám: mérkőzésenként 16/14 (szivacs) játékos nevezhető Sportfelszerelés: A csapat mezőnyjátékosainak és kapusainak olyan egységes öltözéket kell viselniük, amelynek színe az ellenféltől világosan megkülönböztethető. Amennyiben a mérkőzés játékvezetői úgy ítélik meg, hogy a két csapat felszerelésének színösszeállítása zavaró, akkor a versenyjegyzőkönyvben jelölt B csapat köteles más színű sportfelszerelésben játszani. 3

11.Nevezés: Nevezni a Nevezési Lapon kizárólag elektronikus levélben lehet. E-mail: info@debrecenisportcentrum.hu; fonixkupa@debrecenisportcentrum.hu Másolati e-mail: dobszai.jeno@debrecenisportcentrum.hu; komaromine.eva@debrecenisportcentrum.hu; bujarszki.adam@debrecenisportcentrum.hu; Nevezési határidő: 2018. január 8. Nevezési díj: 1 sportszervezet/1 csapat bruttó 35 000-. Ft 1 sportszervezet/3 vagy több csapat/csapatonként bruttó 32 000-. Ft 12.Részvételi feltételek: A részvételi díj: 2 napra 15 000 Ft /fő, mely tartalmazza a szállást 4-6 ágyas kollégiumi szobákban és az étkezést: 2 nap teljes ellátást (péntek vacsorától, vasárnap ebédig), valamint az Áfát. 18 éven felülieknek az IFA (400.-Ft/fő/éj) külön fizetendő. 19 500 Ft /fő, mely tartalmazza a szállást a Sporthotelben 2-4 ágyas szobákban és az étkezést: 2 nap teljes ellátást (péntek vacsorától, vasárnap ebédig), valamint az Áfát. 18 éven felülieknek az IFA (400.-Ft/fő/éj) külön fizetendő. Fizetés: A nevezési díj és a részvételi díj kifizetése előre, átutalással történik. A helyszínen nem lehet fizetni! (Esetleges túlfizetés esetén visszautaljuk a különbséget.) Csak azoknak a csapatoknak a nevezését fogadjuk el, igazoljuk vissza, amelyek - a nevezési díjat 2018. január 8-ig, - a részvételi díjat legkésőbb 2018. január 17-ig átutalják a Debreceni Sportcentrum Közhasznú Nonprofit Kft. OTP Bank RT 11738008-20242509 számlájára. Kérjük az átutaláson a megjegyzés rovatban feltüntetni a sportszervezet/ csapat nevét. Kérésre díjbekérőt küldünk az átutalás lebonyolításához. Lemondás: A tornán való részvételt 2018. január 22-ig írásban lehet lemondani. Nem áll módunkban a nevezési díjat visszafizetni, amennyiben a lemondás 2018. január 22-e után történik. FONTOS! A mérkőzéseken mindenki saját felelősségére szerepel. Nem vállalunk felelősséget az öltözőkben, szállásokon, étkezőhelyeken hagyott értéktárgyakért. Szeretettel várunk Benneteket Debrecenbe! A Szervező Bizottság 4

N E V E Z É S I L A P Egyesület / csapat neve: Egyesület címe: Telefon: Fax: E-mail: Pontos SZÁMLÁZÁSI NÉV, CÍM ÉS ADÓSZÁM: Számlázással kapcsolatos egyéb kérés: Kapcsolattartó neve: Telefon: E-mail: Benevezem csapatomat az alábbi kategóriába: Kategória Korosztály Létszám Kategória Korosztály Létszám FU13 fiú 2004 LU13 leány 2004 FU12 fiú 2005 LU12 leány 2005 FU11 fiú 2006 LU11 leány 2006 FU10 fiú 2007 LU10 leány 2007 FU9 fiú 2008 LU9 leány 2008 Szállást, étkezést kérek az alábbiak szerint: Játékos Edzők gépjármű vezető Felnőtt kísérők.../leány /fiú./nő./ffi.nő/ffi../nő /ffi Közlekedési eszköz: Várható érkezés: órakor Egyéb kérések: A versenykiírásban foglaltakat elfogadjuk, számunkra kötelező érvényűnek tartjuk! A nevezési díjat 2018.01.08-ig, a részvételi díjat 2018.01.17-ig átutaljuk. Dátum:.... Szakosztályvezető 5