Érvényes től

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VIII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

B'RENT KFT ÁRLISTA 2015

Konyhai üveg, porcelán, műanyag áruk, egyéb eszközök

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XXVIII. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

2011.december óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS IV. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

1 440 nem igen 2 nap/db postázásra igen

LYNS Konyhafelszerelés és Ajándék Nagykereskedés

91. Ôszi Mûvészeti Aukció 91th Autumn Art Auction

SAGAFORM - ÁRLISTA 2010 ÉRVÉNYES: TŐL

Érvényes t!l

KITCHEN FACTORY Konyha- és Lakásfelszerelési Szaküzlet. Gyártó kód július / 308 oldal

Sültburgonyás tálca nagy 1600 db/#-200 db/csom. 5,90 Ft 7,49 Ft 1.45

Parti Pack Papírfeldolgozó KFT

VARÁZSOLJ MEGHITT HANGULATOT

Csomagolóanyag katalógus

Ft Ft Ft. Nálunk már tombolnak az idei tavaszi trendek! /db-tól. kika - a lakberendezési ötletek sztárja! 30 x 50 cm.

ÁRLISTA FEHÉR EDÉNY. Fazonrajz cikk megnevezés méret MÉLYTÁNYÉR 0187 FEHÉR (Dobány) 23 x 4 cm

9. 490,-Ft. All you need is mömax. Ágyneműhuzatgarnitúra. 100% pamut

2011. november óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS III. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

Poharak. 69 Ft 34. Hordó pohár 0,1 l. 59 Ft. 79 Ft. 49 Ft. 58 Ft. 198 Ft. 108 Ft. 88 Ft. 118 Ft. 298 Ft. 248 Ft 298 Ft. 188 Ft

Ajándék. katalógus. ingyen kiszállítás Ft. felett Ft Kerámia bevonatos Ft/db Ft/db Ft/db Ft/szet.

3. Whisky 250 ml. 2. Simax hőálló kerek tál fedővel 1,5 l

PUJADAS ÁRJEGYZÉK. STEFINOX Kft , Nettó egységár Ft/db

Az öntöttvas gyűjtemény 400 db-os listája

Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. Hollóházi Porcelán

2011.december óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS V. KAMARA ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

Mennyisé g. Mennyisé gi egység. Billiet 60 db 0 Ft. Billiet 108 db 0 Ft. Billiet 204 db 0 Ft. min. 6 hónap jótállási garancia Értékelési szempont 0 Ft

CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS XV. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás óra

Kulturális Javak Bizottsága május 5-i ülés

Kódszám Megnevezés Jellemzők Nettó ár (Ft) Kötény Ft Alufólia 300 mx30 cm Ft Alufólia 300 mx40 cm Ft 11330

Műanyag evőeszközök (PS)

március 8-tól

2012. január óra CSÓK ISTVÁN ANTIKVITÁS VI. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás

Vendéglátóipari fogyóeszközök

Almásháza. kerámiamuhely Almásháza, Kossuth u. 1/d

ssz. árú megnevezése db./cs./# bruttó ár ft./db. szett ár akció br.ár ft./db pohár 0.08 l-es fehér 100/ pohár 0.

Magyar Köztársasági Érdemrend - Nagykereszt a rendi láncon 2000

TARTALOMJEGYZÉK. Kattintson a keresett termékcsoportra!

NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

1. 990,-Ft Díszpárna Merry Christmas

Party Service. Katalógus

Boot mikulás zokni akasztóval (I ) Méret: 40 x 27 cm Ár: 393.-Ft+Áfa/db. Amazing mikulás zsák (I ) Méret: 25 x 30 cm Ár: 335.

"Rudolf" karácsonyfa (A761393) Karácsonyfa, fa talapzaton, mûanyag ágakkal és díszekkel. Méret: mm Ár: 189.-Ft+Áfa/db

ESKÜVÕI. TERMÉKEINK és SZOLGÁLTATÁSAINK Szolnok, Abonyi u. 1/E. Telefon: 56/

A mi karácsonyi ajándékötletünk. Játékkonyha. Valódi fából, tartozékok nélkül, méret: kb cm KATTAN

Heart ra te correc ti on of t he QT interva l d ur i ng e xercise

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

N'Kara Gastro System Kft.

Kulturális Javak Bizottsága február 9-i ülés

15. árverés 15th auction

Készlet tartalma: Készlet tartalma: Az akció november 16-tól december 21-ig tart ill. a készlet erejéig.

Népművészeti motívumokkal díszített kézműves boroskancsó, ismertebb nevén Miskakancsó.

Tavaszi Művészeti Aukció Spring Art Auction

cukrász, sütőipari, gasztronómiai nagykereskedés

,-Ft Füles fotel ,-Ft Műszőrme Teddy

PRÉMIUM MINŐSÉGŰ NÉMET ESZKÖZÖK

90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 90th Christmas Auction Kiállítás On View 2011. november 23-tól december 4-ig, naponta 10 18 óráig Árverés Sale 2011. december 5-én, 17 órától: festmények és szobrok, 1 177. tétel 2011. december 6-án, 17 órától: mûtárgyak, bútorok és szônyegek, 178 346. tétel 2011. december 7-én, 17 órától: ezüstök, 347 590. tétel 2011. december 8-án, 17 órától: órák és ékszerek, 591 810. tétel Budapest V. kerület, Váci utca 11/B félemelet, Belvedere terem. A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon. Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) 267 4077, 267 4078, 411 0719, fax: (36 1) 483 0910 E-mail: info@polgar-galeria.hu Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft. 1052 Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád.

3. NAP 347. Bécsi cukortartó és tejkiöntô összesen: 229 g. Cukortartó: 6,5 x 13 cm, kiöntô: 6 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, F.F. (Fischer Franz) mesterjegy. Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 104 Euro 348. Bécsi olaj és ecettartó 230 g, csiszolt, savmaratott üveg, 21 x 17 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti fémjel, VN, Victor Nuber (aktív: 1891 1895) mesterjegy. Fogantyúja hiányzik. Kikiáltási ár: 34 000 Ft Reserve price: 118 Euro 349. Bécsi fogvájó tartó 63 g, 11 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1902 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro 350. Ezüst gyûjtemény (14 db) 800-as, 900-as, 935-ös finomságú ezüst, összesen: 156 g. Jelzett: Pest, 1867 1936; 1937 66; Cseszlovák 1929 42 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 150

347. 354. 351. Bécsi kulcsos cukordoboz 353 g, 14 x 14 x 12,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, W.H., Wenzel Hromek (aktív: 1869 1906) mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 352. Bécsi kávéskanna 606 g, 23 cm. Jelzett: Bécs,1872 1922 között használt fémjel, H.A.G. (Granichstadten, H.A.) mesterjegy. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro 353. Bécsi cukordoboz 362 g. Jelzett: Bécs, 1872 1922 fémjellel, JL mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 354. Bécsi gyertyatartó pár 626 g, 34 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, AB, Anton Busch (aktív: 1892 1916) mesterjegy. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 151

355. Bécsi kenyeres kosár 350 g, 4 x 27,5 x 19 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, FR, Franz Rumwolf (aktív: 1899 1924) mesterjegy. Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 91 Euro 356. Bécsi zománcos cigarettatárca 900-as finomságú ezüst, 123 g, 1 x 8 x 8 cm. Jelzett: 900-as finomságjel, 1902 1922 közötti bécsi behozatali fémjel. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 160 Euro 357. Bécsi szelence zománcdíszítéssel 900-as finomságú ezüst, 75 g, 8 x 4 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, GL (Georg Lippa) mesterjegy. Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 111 Euro 358. Kék lüszterzománcos szelence 140g. Jelzett: Bécs 1872 1922 közötti fémjellel. Sérült. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 359. Ezüst gyûjtemény (5 db) 3 db kistányér, 1 db vodkás pohár, 1 db talpas-füles pohárka. 13 latos antik, 18?6-os bécsi; 1884-es moszkvai; 1888-tól használt német hold-koronás; 800-as pesti 1867 1936 között használt fémjel. Összesen nettó 336 g. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 152

355. 361. 360. Bécsi kávés készlet 1010 g, 21; 18 és 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, L&C (Lippa & Co.) mesterjegy. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 361. Bécsi kaviártartó üveg, 308 g, 9,5 x 18 x 16,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, JRE (Josef Reiner s Erben) mesterjegy. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 153

362. Ezüst peremû hamutál achát, 5 x 13,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti fémjel, GS, Gustav Simmerl (aktív: 1865 1917) mesterjegy. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 363. Bécsi névjegytálca 413 g, 25,5 x 21 cm. Jelzett: Bécs 1872 1922 között használt fémjel, F.A. (Alexander Franz) mesterjegy. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 364. Névjegy tálca 213 g, 19,5 x 16 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 91 Euro 365. 8 db likôrös pohár önmagában színezett, különbözô színû üveg, 8 cm. Jelzett: Pest, 1937 66 közötti fémjel. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 366. Empire stílusú cukortartó Ezüst, 240 g, 9,5 x 15 cm. Fjn. 1880 körül. Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 111 Euro 367. 2 db bécsi cukorcsipesz 25 g, 11,5 cm, és 60 g, 15 cm. Jelzett: Ausztria, 1922 utáni jelzés. Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 52 Euro 368. Bécsi névjegytálka 77 g, 12,7 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, H.S, Hermann Südfeld (aktív: 1883 1909) mesterjegy. Kikiáltási ár: 7 000 Ft Reserve price: 24 Euro 154

362. 370. 369. Bécsi kávés készlet 9 db, összesen 1075 g. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, KB, Karl Berger (aktív: 1903 19024) mesterjegy. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro 370. Art-deco kávéskészlet 781 g, 17; 13; 5,5 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 155

371. Ezüst gyûjtemény (8 db) 3 db kistálka, 2 szelence, 1szivardoboz, 1 hamuzó, 1 poháralátét tartó. 800-as,900-as finomságú ezüst, összesen nettó: 896 g. Jelzett: Pest, 1867 1936; 1937 66, Bécs, 1872 1922 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 372. Pesti 6 személyes reggelizô készlet nettó 120 g. Jelzett: Pest, 1867 1936 közötti fémjel, DM mesterjegy. Saját dobozában. Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 49 Euro 373. Ezüst gyûjtemény (4db) 4 db cigaretta tárca 800-as; 900-as finomságú ezüst, arannyal tausírozva (3 db), 664 g. Jelzett: Pest, 1867 1936, 1937 66 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro 156

371. 375. 374. Bécsi szecessziós kínáló 761 g, 45 x 36 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, MG (Gedlicka & Sôhne) mesterjegy. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 375. Bécsi asztali tükör 60 x 42 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 157

376. Német kínáló kosár 95 g, 6 x 15,5 cm. Jelzett: Németország, 1888-tól használt hold-koronás fémjelzés. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 377. Csemegés kosár 227 g, 4 x 22 x 17 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt holdkoronás fémjel, valamint 1937 66 közötti, pesti behozatali jel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 378. Rokokó német cukordoboz 322 g, 9 x 13,5 x 11 cm. belül aranyozott. Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 125 Euro 379. Ezüst tízforintos Tízforintos papír bankjegy, és aranyozott ezüst mása. 999 ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia), 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 380. Német gyümölcskínáló 1028 g, 14,5 x 37 x 27 cm. Jelzett: 1888-tól használt német hold-koronás fémjel, valamint No.: 9869 E. Eokert jelzés. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro 158

381. Széchenyi Andrássy fôúri bécsi tálca 1504 g, 42 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti fémjel, Josef Klinkosch (aktív: 1843 1886) mesterjegy. Tükrében az Andrássy és a Széchenyi család címereivel. A tálca gróf Széchenyi Aladár és Andrássy Natália grófnô esküvôjére készült. Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1672 Euro 376. 382. 382. Bécsi toll és tintatartó, levélbontóval 1089 g, 12,5 x 32 x 20 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, J.C.K. (J.C.Klinkosch) mesterjegy. Levélbontó nem ezüst. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 159

383. Pesti szögletes tálca 750 g, 41 x 22 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 384. Pesti tálca 635 g, 39 x 21 cm. Jelzett: Pest, 1937 66 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 385. Ezüst szendvicses tálca 550 g, 39,5 x 20 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 közötti fémjel. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 386. Pesti szögletes tálca 417g, 30,5 x 17,5 cm. Jelzett: Pest, 1937 66 között használt fémjel, ÖMM mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 387. Százforintos ezüst bankjegy Százforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999-es ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia), 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Készült: 500 példányban. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 388. Ezüst gyûjtemény (13 db) 900-as és össz. 297 g. 6 db snapszos kupica, 6 db mokkás kanál, 1 db szelence. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás, bécsi, 1872 1922 között használt és pesti, 1867 1936 között használt fémjelekkel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 160

389. Pezsgôhûtô 925-ös finomságú sterling ezüst, 1694 g, 22 x 28 cm. Jelzett: Sterling silver 925 Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 662 Euro 383. 390. 390. Bécsi Klinkosch kínáló 1093 g, 34,5 x 30 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, J.C.K. (Josef, Klinkosch) mesterjegy. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 161

391. Névjegytálca 835-ös finomságú ezüst, 191 g, 13 x 20 cm. Jelzett: Magyar, 1966 99 közötti fémjel. Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 52 Euro 392. Ezüst cigarettatárca arannyal tausírozva, 136 g. Jelzett: 1901 1921 között használt pesti behozatali jel. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 393. Bécsi szelence 900-as finomságú ezüst, belül aranyozva, 127g, 9 x 6 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, GS mesterjegy. Fekete zománc felületû, apró gyémántsplitterrel kirakott koronával ékített áttört, zsanéros fedél. Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 105 Euro 394. Bécsi niellós szelence 900-as finomságú ezüst, arany tausírozással, 115 g, 9,5 x 7 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, MS, Moriz Stross (aktív: 1889 1908) mesterjegy, bécsi hivataljel. Kikiáltási ár: 19 000 Ft Reserve price: 66 Euro 395. 6 személyes evôeszköz készlet összesen nettó 1780 g, 34 db, 2 dobozban. Jelzett: Lengyelország, 1920-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro 162

391. 398. 396. Bécsi füles tálca 1170 g, 50 x 30 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti fémjel, ES Eduard Steiter (aktív: 1889 1920) mesterjegy. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro 397. Bécsi cukordoboz 402 g, 14 x 10,7 x 14 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti használt fémjel, HM mesterjegy. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 398. Bécsi szecessziós tálca 621 g, 40 x 23 cm. Jelzett: Bécsi, 1872 1922 között használt fémjel, Leopold Mandl (aktív: 1899 1900) mesterjegy. Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 244 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 163

399. Fedeles cukortartó 158 g, 8 x 12 cm. Jelzett: 800-as finomságjel. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 84 Euro 400. Fûszertartó hattyúval 835-ös finomságú ezüst, üveg, 7 x 7 cm. Jelzett: magyar, 1966 1999 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 401. Német kis kínáló kobaltkék üvegbetét, 93 g, 7 x 13,5 x 8 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro 402. Ékszertartó doboz 170 g, 6 x 11 x 9 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, F.M. mesterjegy. Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 146 Euro 403. Húszforintos ezüst bankjegy Húszforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999-es ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g /7 uncia/ 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Készült: 500 példányban. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 404. Bécsi, 6 személyes evôeszköz készlet nettó 1453 g, 26 db. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, RO, Rudolf Oswald (aktív: 1890 1924) mesterjegy. 6 db fôételes kanál, 6 db fôételes villa, 6 db fôételes kés, 6 db teáskanál, 1 db nagy merôkanál, 1 db húsvilla. Dobozban. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro 164

399. 409. 405. Bécsi kulcsos cukordoboz 450 g, 12 x 12 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, M.G. (Gedlicka & Söhne) mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 406. Bécsi talpas kínáló 320 g, 9 x 26 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, M.G. (Gedlicka & Söhne ) mesterjegy. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 407. Klinkosch fûszertartó 5 x 6 cm Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, JCK (Josef Karl Klinkosch) mesterjegy. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 408. Filigrán névjegytartó Ezüst, 39 g, 8,5 x 5,5 cm. Jelzett: 1872 1901 között használt bécsi behozatali jel. Kikiáltási ár: 4400 Ft Reserve price: 15 Euro 409. Bécsi szecessziós füles tálca 1171 g, 57 x 38 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti fémjel, Eduard Friedmann (aktív: 1881 1919) mesterjegy, SINGER forgalmazói jegy. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 165

410. Ezüst gyûjtemény (6 db) 4 db cigaretta tárca, 2 db pudrié. 900-as és összesen 773 g. Jelzett: Pest, 1867 1936, valamint 1937 1966 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 411. Bécsi, egyszemélyes evôeszköz 13 latos antik ezüst, nettó 83 g. Jelzett: Bécs, 183?, JW, Jakob Weiss (aktív: 1822 1847) mesterjegy. Kés pengéje, villa feje fém. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 412. 3 db ezüst pudrié 800-as;900-as finomságú ezüst, össz. bruttó 147 g. Jelzett: Pest, 1867 1936; 1937 66 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 166

410. 415. 413. Bécsi szögletes tálca 1004 g, 34,5 x 34,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, Eduard Friedmann (aktív: 1880 1919) mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 414. Bécsi füles tálca 670 g, 49 x 30 cm. Tükrében vésett ajándékozási szöveg. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti fémjel, ED, Franz Dies (aktív: 1858 1880) mesterjegy. Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 279 Euro 415. Ezüst gyertyatartó pár 1127g, 29,5 cm. Jelzett: 800-as finomság jelzés, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 170 000 Ft Reserve price: 592 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 167

416. Ezüst gyûjtemény (6 db) 1 db keresztelô pohár, 2 db fûszertartó, 3 db gyufatartó. összesen: 176 g. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt, német, 1888-tól használt hold-koronás, Pest, 1937 1966 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 30 000 Ft Reserve price: 105 Euro 417. Ötvenforintos ezüst bankjegy Ötvenforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999-es ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia), 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Készült: 500 példányban. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 418. Bécsi art-deco reggelizô készlet nettó, 120 g. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, L & C (Lippa & Co.) mesterjegy. Saját dobozában. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 168

416. 428. 419. Sétabot Léda a hattyú ábrázolással 800-as finomságú ezüst, fa, 90 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, TD, Theodor Dörr (aktív: 1901-tôl) mesterjegy. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 160 Euro 420. Sétabot gyík díszítéssel Ezüst, egzotikus fa, 87 cm. Jelzett: elmosódott fémjel. 1900 körül. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 160 Euro 421. Úri bot órával 800-as finomságú ezüst, fa, 84 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, TP, Thomas Porzer (aktív: 1883 1892) mesterjegy. Óra számlapján Patek jelzés. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 160 Euro 422. Szecessziós sétabot 800-as finomságú ezüst, egzotikus fa, 85 cm. Jelzett: Pest, 1867 1937 között használt fémjel, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 160 Euro 423. Sétabot, oroszlánon lovagló puttó díszítéssel 750-es finomságú ezüst, paliszander, 89 cm. Jelzett: Pest, 1867 1937 között használt fémjel, BT mesterjegy. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 424. Londoni sétabot Bambusz, 90 cm. Jelzett: London, L&S styl. Markolaton rátett, ezüst betétrészen Dr. Rottenberg vésett tulajdonosi felirattal. 1890 körül. Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 52 Euro 425. Bécsi sétabot 750-es finomságú ezüst, mahagóni szár, 86 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, JxB, Johann Buchta (aktív: 1910 1924) mesterjegy. Kikiáltási ár: 20 000 Ft Reserve price: 70 Euro 426. Turistabot emlékcímkékkel Faragott, könnyû keményfa, 95 cm. Ausztria, 1930 körül. Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 52 Euro 427. Klasszicista díszítésû sétabot fa, 90 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, M&S (Markowitsch & Sohn) mesterjegy. Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 125 Euro 428. Sétabot tôrrel Üreges, keményfa, benne acél tôrrel, szaru markolat, ezüst díszgyûrûvel, 85 cm. 1900 körül. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 169

429. Cigaretta, illetve kártyatartó doboz 835-ös finomságú ezüst, mahagóni fabetéttel, 460 g, 4 x 17 x 12 cm. Jelzett: Magyar, 1966 1999 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 125 Euro 430. Szivarvágó Ródiumozott fém, ezüst rátett oldallappal, 14 x 3,5 cm. Jelzett: 900-as finomság jelzés és B.C mesterjegy. Egyik lapján vésett felírat: 1905. I. 27., másik oldalon családi címer. Saját dobozában. Kikiáltási ár: 8500 Ft Reserve price: 30 Euro 431. Pesti névjegy tálca 216 g, 24,5 x 17 cm. Jelzett: Pest, 1937 1966 között használt fémjel, WS mesterjegy. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 432. Ezerforintos ezüst bankjegy Ezerforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999- ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia), 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 433. Ötszázforintos ezüst bankjegy Ötszázforintos papír bankjegy, és ezüst mása. 999- ezrelékes finomságú ezüst, 217,73 g (7 uncia) 154 x 70 mm. Kivitele: PROOF Gyártó: Magyar Pénzverô Rt. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 434. Ezüst gyûjtemény (5 db) 3 db cigaretta tárca, 2 db cigaretta kínáló doboz. 930-as, 925-ös; összesen nettó: 688 g. Jelzett: Sterling; Pest, 1867 1936, 1937 66 közötti fémjel. Kikiáltási ár: 50 000 Ft Reserve price: 174 Euro 170

429. 439. 435. Cigaretta tárca grófi címerrel 900-as finomságú ezüst, kék zafír nyomógombbal, 248 g, 2,2 x 8,5 x 7,5 cm. Jelzett: 900-as finomságjel, Bachruch mesterjegy. 1900 körül. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 436. Moszkvai cukordoboz 84 zlotnyikos antik ezüst, 408 g, 7 x 13 x 9 cm. Jelzett: Moszkva, 1908 1917 között használt fémjel, T.I. feloldatlan mesterjegy. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro 437. Gyûrûtartó tálka 48,7 g, 7,5 cm. Jelzett: Pest, 1937 1966 között használt fémjel, BA mesterjegy. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 438. Cigarettatárca zafír ékítéssel 87,8 g, 9 x 8 cm. Jelzett: 800-as finomságjel, valamint 1891 1901 között használt bécsi behozatali jel. Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 49 Euro 439. Ezüst gyûjtemény (3 db) 3 db cigaretta tárca 900-as, 925-ös, finomságú ezüst, arannyal tausírozva, összesen: 553 g. Jelzett: osztrák, ill. bécsi, 1922 utáni fémjel. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 171

440. Nyolcszögletû cukordoboz 283 g, 6,5 x 12,5 x 9 cm. Jelzett: Csehszlovákia, 1929 42 közötti fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 441. Pesti tálca 395 g, 39,5 x 15 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, DT mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 442. Pecsenyés lapát 215 g, 25 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, F.I. mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 443. Pesti cukordoboz 301 g, 11 x 14 x 12 cm. Jelzett: Pest, 1937 66 közötti fémjellel, HJ mesterjegy. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 444. Ötágú kandeláber 925-ös finomságú sterling ezüst, 1160 g, 42,5 cm. Jelzett: Magyar, 1966 99 közötti fémjel, pénzverdés készítôjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 172

446. Díszurna 3367 g, 49,5 x 20 cm. Jelzett: Pest, 1867 1937 között használt fémjel, ABA (Bachruch Antal) mesterjegy. Kikiáltási ár: 850 000 Ft Reserve price: 2962 Euro

447. Ezüst gyûjtemény (4 db) Merôkanál, cukorcsipesz, halszervírozó, szalvétatartó. össz. 494 g. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, 1901 1921 között használt pesti behozatali jel. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 160 Euro 448. 3 db cigarettatárca 800-as finomságú és vietnami ezüst, össz. 413 g. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel és Thiep 9.0. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 449. Ezüst gyûjtemény (15 db) 1 db pici gyertyatartó, 6 db mokkás-, 6 db teáskanál, 1 db cukorcsipesz, 1 db fogpiszkáló tartó. 900-as, 368 g. Jelzett: Pest, 1867 1936; Pest 1966 99; Lengyel, 1963 utáni fémjel. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 174

447. 453. 450. Art-deco cukordoboz 347 g, 10 x 13 x 10,5 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt holdkoronás fémjel, Eugen Marcus mesterjegy. Faragott elefántcsont gombbal. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 451. Pesti gyümölcstál 702 g, 6,5 x 30 cm. Jelzett: Pest, 1937 66 között használt fémjel, E.I. mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 452. 6 db Art-deco likôrös pohár Ezüst, 193 g, 4,5 cm. Jelzett: OH5 (feloldatlan) fémjel. Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 125 Euro 453. Pesti tálca 957 g, 46 x 24 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, ÖMM mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 175

454. Hólyagos szélû tányér 284 g, 26 cm. Jelzett: Budapest, 1937 66 között használt fémjel, SK mesterjegy. Kikiáltási ár: 20 000 Ft Reserve price: 70 Euro 455. Pesti snapszos készlet 419 g, 30 x 14 és 12 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 közötti fémjel. Tálca + 6 pohár. Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 146 Euro 456. Kínáló 354 g, 4 x 25 cm. Jelzett: Magyar, 1937 1966 között használt fémjel, H.I. mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 176 457. Bécsi desszertes készlet nettó 291 g. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti fémjel, RO, Rudolf Oswald (aktív: 1890 1924) mesterjegy. 6 db kisvilla, 1 db kompótos szedô kanál. Dobozban. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 84 Euro

454. 461. 458. Pesti kínáló 188 g, 13 x 14 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, K.G. mesterjegy. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 84 Euro 459. Pesti kínálótál 210 g, 4 x 21 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, A.I. mesterjegy. Kikiáltási ár: 19 000 Ft Reserve price: 66 Euro 460. Pesti sajka 268 g, 8,5 x 16 x 13 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel,?a mesterjegy. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 84 Euro 461. Háromágú gyertyatartó-pár 1683 g, 44 cm. Jelzett: Monarchiás, 1867 1936 között használt fémjel, CS mesterjegy. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 177

462. Ezüst gyümölcstál Ezüst, 312 g, 5,5 x 21 cm. Fjn. 1900 körül. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 463. Pesti kávés kanna faragott elefántcsont füllel, 353 g, 16,5 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, TS mesterjegy. Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 139 Euro 464. 6 db bécsi gyümölcsöskés 13 latos antik ezüst, nettó 60 g, 17,5 cm. Jelzett: Bécs, 1840 körül, JW, Jakob Weiss (aktív: 1822 1847) mesterjegy. Solingeni rozsdamentes pengékkel. Kikiáltási ár: 10 000 Ft Reserve price: 35 Euro 465. Német snapszos készlet üveg, 95 g, 5 cm. Jelzett: 800-as finomságjelzés, 1902 1937 között használt pesti behozatali jel. Saját dobozával. Kikiáltási ár: 15 000 Ft Reserve price: 52 Euro 466. Pesti füles tálca 2330 g, 65 x 37 cm. Jelzett: Pest, 1937 1966 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 230 000 Ft Reserve price: 801 Euro 178

462. 470. 467. Pesti bortartó 225 g, 10 x 11 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, MV mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 468. Pesti füles kínálótál 421 g, 14,5 x 29 x 18 cm. Jelzett:Pest, 1867 1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 209 Euro 469. Angol tejszínes kiöntô 408 g, 12x18 cm. Jelzett: Sterling Birgs, London, 1926 Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 470. Klinkosch tálca 662 g, 2 x 29 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, J.C. Klinkosch, Josef Klinkosch (aktív: 1864 1924) mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 179

471. Mini pipere asztal 472. Pesti cukordoboz 473. Pesti cukorcsipesz 474. Szecessziós karaffa Sterling ezüst, üveg betéttel, fazettált kis tükröcskével, titkos rekeszes fiókkal, bruttó 89 g, 8,2 x 4,2 x 3,1 cm. Jelzett: Sterling 1900 körül. Kikiáltási ár: 11 000 Ft Reserve price: 38 Euro 510 g, 11 x 15 x 10 cm. Jelzett: Pest, 1937 1966 között használt fémjel, HI mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 50 g, 17 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, FR mesterjegy. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro üveg, 21 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt, hold-koronás fémjel, 1901 1921 között használt prágai behozatali jel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 475. Ezüst szelencék, pudriék, szalvétagyûrûk (7 db) 935-ös és 6 db össz. nettó 495 g, Jelzett: Bécs, 1922 körül, német, 1888 körül, Pest 1867 1936, valamint 1937 1966 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 180

471. 479. 476. Pesti cukordoboz 284 g, 12,5 x 13,5 x 12,5 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 közötti fémjellel, PF mesterjeggyel. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 209 Euro 477. Pesti fedeles tál 1220 g, 22 x 26 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, HN mesterjegy. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro 478. Pesti cukordoboz 380 g, 14 x 17 x 12 cm. Jelzett: Pest, 1937 66 között használt fémjel, G.B. mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 479. Prágai aufsatz 800-as finomságú ezüst (kitöltött talp), üveg, 26 x 35 cm. Jelzett: Prága, 1872 1922 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 181

480. Pesti tálca 616 g, 34 x 24 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között Í használt fémjel, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 481. Hattyús fûszertartó 120 g, 9 x 9,5 x 7 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 482. Pesti kávéskanna és tejkiöntô össz.696 g, 18, ill. 11 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 279 Euro 483. 6 személyes desszertes készlet nettó 180 g. Jelzett: Pest, 1937 1966 között használt fémjel. Dobozában. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 182

480. 485. 484. Kávés készlet 15 db, összesen: 2492 g. Kávéskanna: 20 cm, tejkiöntô: 19 cm, cukortartó: 12 cm. Jelzett: Pest, 1937 1966 között használt fémjel, SR mesterjegy. Kikiáltási ár: 350 000 Ft Reserve price: 1220 Euro 485. Pesti bólés készlet fabetéttel, bruttó 5680 g. 70 x 60 cm. Jelzett: Pest,1867 1936 között használt fémjelzéssel. Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1115 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 183

486. Pesti tálca 585 g, 30 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 közötti fémjel, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 209 Euro 487. Bécsi tálca 301 g, 24,5 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 közötti fémjellel, HD (Huber & Dolezalek) mesterjegy. Kikiáltási ár: 26 000 Ft Reserve price: 91 Euro 488. Bécsi gyümölcskínáló 553 g, 17 x 27 x 23 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, Frank fívérek mesterjegyével. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 489. Ezüst peremû kristályváza csiszolt üveg, 37 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro 490. Pesti kerek tálca 950 g, 38 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 184

486. 492. 491. Pesti teás és kávés készlet 6 db, összesen: 3939 g. Teáskanna: 20 cm, kávéskanna: 22 cm, tejkiöntô: 19 cm, tejszínes kanna: 11 cm, cukortartó: 11 cm, tálca: 57 x 42 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, A.B.A. mesterjegy. Kikiáltási ár: 380 000 Ft Reserve price: 1324 Euro 492. Pesti gyertyatartó pár 2392 g, 41 x 29 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, AP mesterjegy. Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1115 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 185

493. Bécsi, 12 személyes evôeszköz készlet nettó 2650 g, összesen: 42 db. Jelzett: részben Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, nagyobb részt Pest, 1867 1936 között használt fémjel, MG, RAF, BU mesterjegyek. 12 fôételes kés, 12 fôételes villa, 12 fôételes kanál, 1 nagymerô, 1 köretes kanál, 2 salátakiszedô, 2 húsvilla. Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 976 Euro 494. Rokokó stílusú áttört kínálótál 560 g, 33,5 cm. Jelzett: 800-as finomsági jel. 1890 körül. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro 186

493. 496. 495. Klasszicista mokkás készlet 925-ös finomságú aranyozott ezüst, mindösszesen bruttó 2339 g. Jelzett: 925-ös 1888-tól használt német holdkoronás fémjellel, AE mesterjeggyel Tálca: mahagóni fabetéttel: 46 cm, mokkás kiöntô faragott csont füllel: 20 cm, tejszínkiöntô faragott csont füllel: 10 cm, cukortartó: 12 cm. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro 496. Pesti 12 személyes evôeszköz készlet nettó 8280 g, 185 db. Jelzett: Pest, 1867 1936 között használt fémjel, GM mesterjegy. 12 db kanál, 12 db villa, 12 db kés, 12 db elôételes villa, 12 db elôételes kés, 12 db halas villa, 12 db halas kés, 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 12 db desszertes villa, 12 db gyümölcsös kés, 12 db teás kanál, 11 db mokkás kanál 12 db kompótos kanál, 12 db fagylaltos kanál, 1 db nagy merôkanál, 1 db kis merôkanál, 2 db köretes kanál, 2 db salátaszervírozó kanál, 1 db halszervírozó villa, 1 db halszervírozó kés, 1 db fagylaltszervírozó kanál, 1 db kompótszervírozó kanál, 2 db húsvilla, 2 db hidegtálas húsvilla, 2 db hústû, 1 db sajtszervírozó kés, 1 db vajazó kés, 1 db porcukor szóró kanál, 2 db hidegtálas szervírozó lapát 4 db fûszertartó, 4 db fûszerkanál, 1 db cukorcsipesz. Saját dobozában. Kikiáltási ár: 950 000 Ft Reserve price: 3310 Euro 187

497. Bécsi füles tálca áttört peremmel 367 g, 4 x 33 x 14 cm. Jelzett: Bécs, 1872 1922 között használt fémjel, V.N, Victor Nuber (aktív: 1891 1895) mesterjegy. Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 139 Euro 498. Pecsenyés tál 1140 g, 3,5 x 48 x 31 cm. Jelzett: 1902 1937 között használt bécsi behozatali jel. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro 499. Áttört kínálókosár 925-ös finomságú ezüst, 288 g, 8 x 21 x 18 cm. Jelzett: Sterling silver 925 1900 körül. Kikiáltási ár: 34 000 Ft Reserve price: 118 Euro 188 500. 6 személyes kompótos készlet 228 g. Jelzett: Csehszlovák, 1927 1929 között használt fémjel. Dobozában. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro

497. 502. 501. Francia empire stílusú teás és kávés garnitúra Vízmelegítô, teáskanna, mokkás kanna, tejszín kiöntô, cukortartó,spiritusz tartó. 950-es finomságú, aranyozott ezüst, elefántcsont, mindösszesen 4901 g. Jelzett: 1878 79 körül használt francia export, valamint 1902 1937 között használt, bécsi behozatali jel. Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1672 Euro 502. Bécsi kiöntô 628 g, 23 x 16,5 x 13,5 cm. Jelzett: Bécs 1872 1922 között használt fémjel, V.C., Vincenz Czokally (aktív: 1864 1890) mesterjegy. Kikiáltási ár: 190 000 Ft Reserve price: 662 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 189

503. Pápai antik kupa 13 latos antik ezüst, 184,1 g, 13 cm. Jelzett: Pápa, 1810.TW mesterjegy. Kikiáltási ár: 80 000 Ft Reserve price: 279 Euro 504. Bécsi gyertyatartó pár 13 latos antik ezüst, 525 g, 22 x 13 cm. Jelzett: Bécs, 1855, Schiffer (Franz Schiffer & Sohn) mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 505. Bécsi kiöntô 13 latos antik ezüst, 312 g, 15 cm. Jelzett: Bécs, 1865-ös fémjel, VC, Vincenz Czokally (aktív: 1864 1890) mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 190 506. Bécsi olaj és ecet tartó 13 latos antik ezüst, 512 g, 24 x 13 x 19 cm. Jelzett: Bécs, 183?, CI, Carl Isaac (aktív: 1832 1854) mesterjegy. 3 üveggel, 2 fûszerszóróval (ezüstözött kupakkal). Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro

503. 510. 507. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 94 g, 6 x 9 x 7,5 cm. Jelzett: Bécs, 1860, ES (Eduard Schiffer) mesterjegy. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 508. Bécsi kulcsos cukordoboz 13 latos antik ezüst, 660 g, 13 x 16 x 11 cm. Jelzett: Bécs, 1840, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 509. Bécsi fûszerszóró 13 latos antik ezüst, 93 g, 9 cm. Jelzett: Bécs, 1858, CSS, Christian Sander (aktív: 1843 1881) mesterjegy. Kikiáltási ár: 32 000 Ft Reserve price: 111 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 510. Bécsi emeletes kínáló 13 latos antik ezüst, üveg, nettó 588 g, 56 cm. Jelzett: Bécs, 1862, Mayer mesterjegy. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 191

511. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 92 g, 7 x 9,5 x 6,5 cm. Jelzett: Bécs, 1840, AW (feloldatlan) mesterjegy. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 84 Euro 512. Bécsi olaj és ecettartó 13 latos antik ezüst, nettó 357 g, 28 x 20 x 10 cm. Jelzett: Bécs, 1857, IW. Johann Wondraschek (aktív: 1856 1878) mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 513. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 66 g, 6,5 x 8 x 7 cm. Jelzett: Bécs, 1855, AK (feloldatlan) mesterjegy. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro 514. Bécsi spárgafogó 13 latos antik ezüst, 119 g, 26 cm. Jelzett: Bécs, 185?, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 192

511. 518. 515. Bécsi kehely 13 latos antik ezüst, 152 g, 12,5 cm. Jelzett: Bécs, 1847, Franz Schiffer (aktív 1827 1854) mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 516. Bécsi gyertyatartó pár 13 latos antik ezüst, 386 g, 26 cm. Jelzett: Bécs, 1856, CS (Cyrillus Schillberger aktív: 1853 1879) mesterjegy. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 517. Pesti tejkiöntô 13 latos antik ezüst, 461 g, 14,5 cm. Jelzett: Pest, 1848 GG. mesterjegy. (Goszmann György) Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 523 Euro 518. Bécsi kávéskanna 13 latos antik ezüst, 633 g, 21 cm. Jelzett: Bécs, 1840, CS, CH Christian Sander Senior, (aktív: 1819 1849) mesterjegy. Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 557 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 193

519. Szentpétervári füles kínáló 84 zlotnyikos antik ezüst, 409 g, 12 x 17 cm. Jelzett: Szentpétervár, 1858-as fémjel, AM és IW (Mitin Alexandr Nyikolajevics és Johan Warjus) mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 520. Bécsi gyertyatartó 13 latos antik ezüst, 348 g, 31 cm. Jelzett: Bécs, 18?0, KP, Karl Paltscho (aktív: 1845 1877) mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 521. Pesti talpas kínáló 13 latos antik ezüst, 271 g, 11 x 18 x 3,5 cm. Jelzett: Pest, 1838, GG (Georgius Goszmann) mesterjegy. Sérült. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 522. Bécsi cukorcsipesz 13 latos antik ezüst, 52 g, 16 cm. Jelzett: Bécs, 1855, ES (Eduard Stöhr) mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 523. Antik cukorcsipesz 13 latos antik ezüst, 24 g, 16 cm. Jelzett: Brassó, 1820 körül(?). Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro 194 524. Antik cukorcsipesz 13 latos antik ezüst, 40 g, 17 cm. Jelzett: IW13 (feloldatlan) fémjel. Kikiáltási ár: 12 000 Ft Reserve price: 42 Euro

519. 526. 525. Bécsi teáskanna, tejkiöntô és cukorszóró Teáskanna és tejkiöntô: 13 latos antik ezüst, rózsafüzér díszítéssel és fa fülekkel, bruttó 1464 g, 24,5 cm, 17 cm. Jelzett: Bécs, 1836, STM, Stephan Mayerhofer (aktív: 1825 1851) mesterjegy. Cukorszóró: 13 latos antik ezüst, 161 g, 14,5 cm. Jelzett: Bécs, 1834, elmosódott NM (Nikolas Möller? aktív: 1825 1850) mesterjegy. Kikiáltási ár: 340 000 Ft Reserve price: 1185 Euro 526. Bécsi áttört kínáló 13 latos antik ezüst, 565 g, 39 x 23,5 cm. Jelzett: Bécs, 1857, elmosódott WR? (Wilhelm Ramsch?) mesterjegy. Kikiáltási ár: 110 000 Ft Reserve price: 383 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 195

527. Pesti 4 darabos teáskészlet 2871 g, teás kanna: 23 cm, cukordoboz: 15 cm, tejszínes kanna: 12 cm, tálca: 54 cm. Jelzett: Pest, 1867 1936 közötti fémjel, FI és ÖMM mesterjegy. Kikiáltási ár: 290 000 Ft Reserve price: 1010 Euro 528. Bécsi lazac szervírozó lapát 13 latos antik ezüst, 145 g, 32 cm. Jelzett: Bécs, 1830 40 körül, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 529. Antik ezüst gyûjtemény (7 db) 13 latos antik ezüst, össz. 224 g. 5 db teás kanál, 1 leveses kanál, 1 kisvilla. Jelzett: Pest, 1827, 1837,1858, 1860, 1864 és 1865-ös évszámok. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 196

527. 533. 530. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 74 g, 5,5 x 9 x 8 cm. Jelzett: Bécs, 18?6, elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro 531. Bécsi kulcsos cukordoboz 13 latos antik ezüst, 556 g, 12 x 15,5 x 11 cm. Jelzett: Bécs, 1837, IW, Jakob Weiss (aktív: 1822 1847) mesterjegy. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro 532. Bécsi cukorszóró 13 latos antik ezüst, 96 g, 12 cm. Jelzett: Bécs, 18?5, kopott mesterjegy. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 533. Pesti teáskanna melegítôvel 13 latos antik ezüst, 1837 g, 38 cm. Jelzett: Pest, 1847, GG (Georgius Goszmann) mesterjegy. Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 1916 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 197

534. Kis kínáló Antik ezüst, 106 g, 6,5 x 12,5 x 9 cm. Jelzett: elmosódott fémjel, mesterjegy. Német, 19. század közepe. Kikiáltási ár: 16 000 Ft Reserve price: 56 Euro 535. Antik figurális gyufatartó pár Antik ezüst, 154 g, 12 cm. Jelzett: 13 latos, 800-as finomságjelzés, bécsi, 1872 1902 között használt behozatali jel, GD mesterjegy. Német, 1850 körül. Kikiáltási ár: 36 000 Ft Reserve price: 125 Euro 536. Menyasszony pohár Antik ezüst, 135 g, 15,5 cm. Jelzett: Németalföld, XIX. század. Kikiáltási ár: 44 000 Ft Reserve price: 153 Euro 537. Bécsi cukorcsipesz Antik ezüst, 42 g, 16 cm. Jelzett: A bécsi Jakob Weiss (aktív 1837 1847) mesterjegyével. Kikiáltási ár: 14 000 Ft Reserve price: 49 Euro 538. Tálca barokk jelenettel 13 latos antik ezüst, 374 g, 34 x 27 cm. Jelzett: 13 latos jel, valamint XIX. század végi fantáziajelekkel. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro 198

534. 540. 539. Dísztál Antik ezüst, 844 g, 45 x 37 cm. Jelzett: Augsburgi fantáziajelekkel. 19. század második fele. Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 557 Euro 539. Német kínálótál 800-as finomságú, aranyozott ezüst, 348 g, 4,5 x 28 x 22 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: 70 000 Ft Reserve price: 244 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 199

541. Párizsi olaj és ecet tartó Antik ezüst, 590 g, 22 x 30 x 17 cm. Jelzett: Párizs, 1780 82 között használt fémjel, JCT mesterjegy (Jean Charles Tassier, 1772 1793 között mûködött) Az egyik dugó sérült. Kikiáltási ár: 320 000 Ft Reserve price: 1115 Euro 542. Párizsi empire kávéskanna 950-es finomságú, antik ezüst, 978 g, 28 cm. Jelzett: Párizs, 1798 1809 között használt fémjel, kivehetetlen mesterjegy. Irodalom: Rosenberg Nr. 6568. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro 200

541. 544. 543. Londoni tintatartó Aranyozott antik ezüst, bruttó 812 g, 14 x 23 x 12 cm. Jelzett: London, 1878, feloldatlan mesterjeggyel. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 544. Párizsi edény alátét Aranyozott antik ezüst, 250 g, 2 x 17,5 cm. Jelzett: Párizs, 1780 1782 között használt fémjel, 1780/81-es évjel, RAJ (Robert Joseph Auguste 1725 1805) mesterjegy. Irodalom: Rosenberg 260. oldal 6538-as, 252. oldal 6409-es, 286. oldal 6703-as jel. Kikiáltási ár: 150 000 Ft Reserve price: 523 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 201

545. Budai gombolyagtartó 13 latos antik ezüst, 91 g. Jelzett: Buda, 183?; JG mesterjegy (Josephus Gretchl) G-évbetûvel. Kikiáltási ár: 65 000 Ft Reserve price: 226 Euro 546. Pesti kávéskanna 13 latos antik ezüst, 173 g, 13 cm. Jelzett:Pest, 1785, IP (Passberger József I.) mesterjegy. I évbetûvel. Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro 547. Csemegés kosárka 13 latos antik ezüst, 121 g, 6 x 15 x 10 cm. Jelzett: Krems, 1810. IB feloldatlan mesterjegy, 1810 24 között használt adómentesítô bélyeg. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 209 Euro 548. Pesti tojástartó 13 latos antik ezüst, 28 g, 4 cm. Jelzett: Pest, 1822, CS (Schmidt Károly) mesterjegy. Kikiáltási ár: 20 000 Ft Reserve price: 70 Euro 549. 6 személyes reggelizô készlet 13 latos antik ezüst, ébenfa nyél, 19,5 és 17 cm. Jelzett: Rimaszombati, 1820 körüli fémjel, I L (Josephus Löffer ) mesterjegy. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 202

545. 553. 550. Párizsi keresztelô pohár Antik ezüst, 88 g, 11 x 8 cm. Jelzett: Párizs, 1809 1819 között használt fémjel. Kikiáltási ár: 13 000 Ft Reserve price: 45 Euro 551. Kassai tejszínes kanna 13 latos antik ezüst, 154 g, 9,5 cm. Jelzett: Kassa, 1813, IW (Johannes Wandet Junior) mesterjegy. Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 314 Euro 552. Klasszicista gyertyatartó 12 latos antik ezüst, 134 g, 10 cm. Jelzett: valószínûleg Lôcse, 1840 körül, AU (Antonius Umlauff) mesterjegy. Kikiáltási ár: 60 000 Ft Reserve price: 209 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 553. Bécsi empire kanna 13 latos antik ezüst, 930 g, 31,5 cm. Jelzett: Bécs, 1817, JK, Johann Klima (aktív: 1812 1848) mesterjegy. Kikiáltási ár: 95 000 Ft Reserve price: 331 Euro 203

554. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 93 g, 8 x 11 x 5 cm. Jelzett: Bécs, 1796, WS (Wilhelm Schwegerl) mesterjegy. Kikiáltási ár: 18 000 Ft Reserve price: 63 Euro 555. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 88 g, 8 cm. Jelzett: Bécs, 1826, LT, Leonhard Tomasini (aktív: 1819 1838) mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 556. Bécsi kézi gyertyatartó 13 latos antik ezüst, 105,8 g, 7 cm. Jelzett: Bécs, 1816, IH, Johann Hollauer (aktív: 1790 1824) mesterjegy. Kikiáltási ár: 40 000 Ft Reserve price: 139 Euro 557. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 111 g, 8,5 x 7 cm. Jelzett: Bécs, 183?, JW, Jakob Weiss (aktív: 1822 1847) mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 558. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 130 g, 11 cm. Jelzett: Bécs, 183? A.?. feloldatlan mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 204

554. 562. 559. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 70 g, 4,5 x 7,5 x 5 cm. Jelzett: Bécs, 180?., elmosódott mesterjegy. Kikiáltási ár: 24 000 Ft Reserve price: 84 Euro 560. Bécsi kávékiöntô 13 latos antik ezüst, 362 g, 19 cm. Jelzett: Bécs, 1790 körül. Átdolgozta, a tetôt pótolta és újrafémjelezte a pozsonyi Michael Tirtsch 1799-ben. Kikiáltási ár: 130 000 Ft Reserve price: 453 Euro 561. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 72 g, 5 cm. Jelzett: Bécs, 1818, kivehetetlen mesterjegy. Kikiáltási ár: 28 000 Ft Reserve price: 98 Euro 562. Breslau-i teáskanna Antik ezüst, 688 g, 18 cm. Jelzett: Breslau, 1816 22 P. évbetûvel, GCD (Johann Gottlieb Christian Deller) mesterjegy. Kikiáltási ár: 180 000 Ft Reserve price: 627 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 205

563. Nagyváradi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 82 g, 7 cm. Jelzett: Nagyvárad 1815 körül, N. (Stephanus Nádudvary) mesterjegy. Kikiáltási ár: 42 000 Ft Reserve price: 146 Euro 564. Eperjesi cukordoboz 13 latos antik ezüst, 458 g, 7 x 13,5 x 9 cm. Jelzett: Eperjes, 1830 körüli fémjel, ES (Emericus Saárossy) mesterjegy Kikiáltási ár: 120 000 Ft Reserve price: 418 Euro 565. Eperjesi fûszertartó pár 13 latos antik ezüst, 198 g, 4 x 10 x 8 cm. Jelzett: Eperjes, 1754 65, DM (Daniel Miske) mesterjegy. Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 557 Euro 566. Nürnbergi fûszertartó pár Antik ezüst, 115 g, 5,5 cm. Jelzett: Nürnberg, XVIII. sz. végi fémjel. Kikiáltási ár: 46 000 Ft Reserve price: 160 Euro 206

567. Pohár Antik ezüst, 79 g, 8 cm. Jelzett: CB és JF feloldatlan jegyek. 18. század közepe. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro 563. 568. 568. Pohár, 1788 Részben aranyozott ezüst, 172 g, 9,1 cm. Fent a perem alatt beütve: Szikszai: Josef: Anno. 1788. Jn. Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 207

569. Nagyszombati tojástartó 13 latos aranyozott antik ezüst, szárában 1-1 ametiszt kôvel, 32 g, 3,5 cm. Jelzett: Nagyszombat, XVIII. sz. közepi fémjel, IS (Johannes Svetkovits) mesterjegy. Kikiáltási ár: 38 000 Ft Reserve price: 132 Euro 570. Linzi úti ostyatartó Antik ezüst, 42 g, 5 cm. Jelzett: Linz, 1806 7-es fémjel, HI mesterjegy. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 571. Linzi úti ostyatartó Antik ezüst, 33 g, 3 cm. Jelzett: Linz, 1806 7-es fémjel, MH mesterjegy. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro 208 572. Ezüst korona 13 latos antik ezüst, 157 g, 16 x 18 cm. Jelzett: Pest, 1824, F.P. (Franciscus Pasberger) mesterjegy. Kikiáltási ár: 48 000 Ft Reserve price: 167 Euro

573. J. Klein kehely, 1710 Antik ezüst, részben aranyozott, 345 g, 20,5 cm. Talpperemen vésve: Sziszter seisz todt, herr Lorentz Klein, Orffer gab Gott, DVrChk in Dem sein, DDDCLLVIIIII.1.7.1.0. A talpon alul vésve: J. Klein hat gemacht. Kikiáltási ár: 140 000 Ft Reserve price: 488 Euro 569. 574. 574. Aranyozott mise kehely 13 latos antik ezüst, 549 g, 26 cm. Feltehetôen magyar, XVIII. század vége. Jelzett: feloldatlan fémjel és JB mesterjegy. Kikiáltási ár: 240 000 Ft Reserve price: 836 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 209

575. Barokk monstranca, 1680 körül Antik ezüst, faragott fa talp, nettó 1956 g, 70 x 33 cm. Jelzett: feloldatlan fémjel CM mesterjegy. Aranyozás nyomaival, belül aranyozott. Hozzá tartozó körmeneti tartórúddal. Kikiáltási ár: 480 000 Ft Reserve price: 1672 Euro 576. Kókusz kehely Aranyozott ezüst, kókuszdióhéj, féldrágakô ékítéssel, 18,5 x 9,5 cm. Kehely rész 17. századi., késôbb pótolt talppal. Fémjel nélkül. Kikiáltási ár: 220 000 Ft Reserve price: 767 Euro 210

575. 577. 577. Iker serleg Antik ezüst, 402 g, 33 cm. Valószínûleg Erdély. Jelzett: ECS feloldatlan mesterjegy. Az alsó serleg szájperemén ajándékozási véset: Jacob Opitz Gebohren A ö. 1696 Den Z. Fbris (Jacob Opitz született az 1696. esztendô február 2-án. ) Rézben tûzi aranyozott, öntött, trébelt, cizellált ezüst. A talp homorulaton szarvast ábrázoló XIX. századi tulajdonosi véset. Domború és homorú ívekkel, illetve lépcsôkkel tagolt talp, rozettás végzôdéssel. Váza alakú bordás lódusz. Öblös marokpohárra emlékeztetô kupa, öntött párkány gyûrûvel. A talp domborulatán és a kupa felszínén kisebb, nagyobb pontokból kialakított hálózatos dekoráció található, amely a velencei reneszánsz üvegpoharak Vetro a reticello motivumát utánozza. A talp homorulatán az 1700 körüli idôknek megfelelô Régence ornamentika található. Kikiáltási ár: 3 000 000 Ft Reserve price: 10 453 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 211

578. Húsvéti cibórium, 1620 körül Arany, ezüst, barokk gyöngy, zománcozott díszítés, 507 g, 27,2 cm. Ovális domborított talp, plasztikus növényi ornamentikával és katona figurákkal, a törzset 4 olajfa formálja, belül Krisztus ostorozásának jelenetével. A cibórium kehely részének díszítménye Jézus, az Olajfák hegyén történt elfogatásának jeleneteit ábrázolja, plasztikusan domborított, üreges, gondosan kidolgozott növényi díszítmények között. Fedele plasztikus, alvó katonákkal és növényi motívumokkal díszített, mely Krisztus sírjában végzôdik. A felnyílt szarkofág fedelét, barokk gyöngy, arany berakással ékített Agnus Dei (Isten Báránya) koronázza. A kehely belül aranyozott. Késôbbi jelzéssel: S.L. No. 236, valamint vésett 1706-os évszámmal. Délnémet, XVII. század elsô fele. Késôbbi bôrborítású formadobozban, aranyozott fôhercegi koronával. Tudományos szakdolgozat: Univ. Prof. Dipl. Ing. Dr. Manfred Schreiner, az Osztrák Tudományos Akadémia osztályvezetôjének szakvéleményével, a bécsi Dorotheum certifikátjával. Proveniencia: Az 1600-as évektôl a császári Habsburg ház birtokában, majd késôbb 1970-ig Zita királyné tulajdonában. Reprodukálva: Szerepelt a Dorotheum 2007. május 31-i árverés 15. tételeként. Kikiáltási ár: 4 800 000 Ft Reserve price: 16 725 Euro 212

579. Barokk cukordoboz 13 latos antik ezüst, 257g, 8 x 14 x 10 cm. Jelzett: Münster (?) XVIII. század, IF mesterjegy. Kikiáltási ár: 160 000 Ft Reserve price: 557 Euro 580. Barokk kínáló Antik ezüst, nettó 76 g, 7,5 x 19 x 6 cm. Osztrák 1720, körül. J.n. Kikiáltási ár: 90 000 Ft Reserve price: 314 Euro 581. Barokk doboz 125 g, 4,5 x 12,5 x 9,5 cm. XVIII. századi német fémjel, A. Koch mesterjegy. Farkasfog próba (tremolir stich). Vésett: JL-EC Kikiáltási ár: 85 000 Ft Reserve price: 296 Euro 214 582. Stuttgarti gyertyatartópár Antik ezüst, 501 g, 24 cm. Jelzett: Stuttgart, 1825 30 Q évbetûvel, CO mesterjegy (Carl August Osterberg, 1823 33). Kikiáltási ár: 280 000 Ft Reserve price: 976 Euro

583. Nürnbergi fedeles serleg Aranyozott antik ezüst, 609g, 36 cm. Jelzett: Nürnbergi fémjel, Ifj. Caspar Bentmüller (mûködött 1612 1632 között) mesterjegy. Irodalom: Rosenberg III. Nr. 1761., ill. 4147. Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 1916 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció

584. Bécsi fûszertartó 13 latos antik ezüst, 115 g, 4,5 x 10 x 8 cm. Jelzett: Bécs, 1845, CJ (feloldatlan) mesterjegy. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 585. Nagyszebeni fedeles kis karaffa 13 latos antik ezüst, 115 g, 10,5 cm. Jelzett: Nagyszeben, 1850. Kikiáltási ár: 22 000 Ft Reserve price: 77 Euro 586. Oroszlános illatszeres flakon Antik ezüst, 140 g, 8 x 10 cm. Jelzett: Koppenhága, 1823 1827, Christian Peter Naeboe. Kikiáltási ár: 55 000 Ft Reserve price: 192 Euro 587. Moszkvai pohár Antik ezüst, 86 g, 9 x 7 cm. Jelzett: Moszkva, 1796, Stefan Saweljev, vagy Sawwa Senerov (1787 1797) és Andrej Titov (1786 1798) mesterjegyek. Kikiáltási ár: 75 000 Ft Reserve price: 261 Euro 588. Augsburgi fedeles kupa, 1645 50 között Aranyozott antik ezüst, 559 g, 16,3 cm. Jelzett: Augsburgi 1645 1650 körüli fémjel, mesterjegyét az augsburgi ötvösség szakértôje, Seling nem ismerte. Irodalom: Seling Nr. 68. Kikiáltási ár: 550 000 Ft Reserve price: 1916 Euro 216