Nyári labdarúgó bajnokság Versenyszabályzata

EGYSÉGES VERSENY- ÉS FEGYELMI SZABÁLYZAT

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

EGYSÉGES VERSENY- FEGYELMI- ÉS JÁTÉK SZABÁLYZAT

I. FUTSAL BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

F Ü G G E L É K MISKOLCI EGYETEMI 2015/2016 TANÉV I. FÉLÉVI SZABADTÉRI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSÁHOZ

Football Factor Dalnoki Bajnokság

I. ENERGOTT TEREMLIGA

III. ENERGOTT TEREMLIGA

Tel.:/44/ Fehérgyarmat, Kossuth tér 17. Tel.:/44/ A évi városi kispályás labdarúgó bajnokság versenykiírása és sorsolása

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

A VÁROSI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA év ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK

Magyar Labdarúgó Szövetség

Teremlabdarúgó Bajnokság Versenykiírása

B A J N O K A A M A T Ő R K I S P Á L Y Á S L A B D A R Ú G Ó T O R N A DUNAÚJVÁROS, DECEMBER 8. SZOMBAT VERSENYKIÍRÁS

Hivatalos tájékoztatás:

2018/2019. TANÉVI LABDARÚGÓ DIÁKOLIMPIA Borsod-Abaúj-Zemplén MEGYEI DÖNTŐ

Iroda cím: 3530 Miskolc, Szemere utca Honlap:

Fürge Nyuszi Foci Világ-KUPA

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

ÁLTALÁNOS VERSENYSZABÁLYZAT Télbúcsúztató Országos Távhőszolgáltató Focikupa Szentes, 2019

V. DECATHLON NYÁRI BAJNOKSÁG FELKÉSZÜLÉSI FOCI DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 18. AUGUSZTUS 12.

6/ sz. Közlöny

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

Gyermek Kupa Szabályok Versenykiírás 3/b sz. melléklet

F I E S Z T A F O C I A S T A D I O N B A N DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 13.

Magyar Floorball Szakszövetség

II. MŰFÜVES KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA Kazincbarcika

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK

Magyar Labdarúgó Szövetség. Győr-Moson-Sopron Megyei Igazgatóság. Versenykiírás

FC Dabas Téli Teremtorna

II. PSE Futball Fesztivál versenykiírása

17/2019. (06.12.) számú Zala Megyei Hivatalos Értesítő. Versenybizottsági határozatok

DUNAÚJVÁROSI LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG

A MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA

Magyar Gyeplabda Szakszövetség Hungarian Hockey Federation

-KUPA PÉCS VÁROS KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGA. Pécsi Városi Kispályás Bajnokság év

-KUPA PÉCS VÁROS KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGA

3. SZABÁLY: A JÁTÉKOSOK

3. Résztvevők: I. osztály 12 csapat, II. osztály 12 csapat, III. osztály 18 csapat. Öregfiúk: I. osztály 9 csapat, II.

MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ- BAJNOKSÁG

A kispályás labdarúgó bajnokság versenykiírása Mór Városi Labdarúgó Szövetség (MOVLSZ) 8060 Mór Szent István tér 6.

Sopron Városi Szabadidősport Szövetség Kispályás Labdarúgó Bajnokság

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

FELHÍVÁS. Szekszárdi Városi Kosárlabda Bajnokság 2016/17

-KUPA PÉCS VÁROS KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGA. Szuperliga, I., II., III. osztály, szenior és szenior 50+ bajnokságok versenykiírása 2016.

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

Magyar Labdarúgó Szövetség NB III-AS AMATŐR VÁLOGATOTTAK TORNÁJA VERSENYKIÍRÁSA

VERSENYKIÍRÁS A bajnokság helyszíne: Új Palotai úti Sporttelep (1138 Budapest, Új Palotai út 13.)

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

A Magyar Kupa Csapatbajnokság versenyszabályzata

Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség

Futsal. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel (MLSZ) együttműködésben hirdeti meg.

Magyar Labdarúgó Szövetség Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Igazgatóság (Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Labdarúgó Szövetség)

TEREMLABDARÚGÓ (FUTSAL) DIÁKOLIMPIA V-VI. KCS. MEGYEI BAJNOKSÁG versenykiírása 2018./2019. tanév

FŐVÁROSI SZABADIDŐ KUPA

VERSENYKIÍRÁS. Barcika Art Kommunikációs, Kulturális és Sport Szolgáltató Kft Kazincbarcika, Fő tér 5.

Teremlabdarúgás Futsal

Magyar Labdarúgó Szövetség. Budapesti Igazgatóság

Fiú - Leány teremlabdarúgó torna programja. Játékrend:

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

Labdarúgás. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

A Szolnok Városi Kispályás Bajnokság tavaszi menetrendje. hétfő kedd szerda csütörtök péntek

E g r i K i s p á l y á s L a b d a r ú g ó B a j n o k s á g E g e r, T ö v i s k e s T é r 1 / A Tel.:30/

VII. Szitka Béla Kispályás Labdarúgó Emléktorna VERSENYKIÍRÁS

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

Strandkézilabda alapjai játékvezetés szempontjából

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

Versenykiírás a XXXI. Villamosenergia-ipari Kispályás Labdarúgó Találkozóra (Döntő)

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

Alba Liga Székesfehérvári Felnőtt Férfi Amatőr kispályás labdarúgó bajnokság Versenykiírása a évi bajnokságra

Átírás:

06-56-513-561 06-56-513-562 Nyári labdarúgó bajnokság Versenyszabályzata

Nyári bajnokság versenyszabályzat I. ÁLTALÁNOS SZABÁLYOK: (2013. júl. 9. aug. 23.) 1. A bajnokságban mindenki saját felelősségére játszik! 2. Csapatonként 15 fő játékos nevezhető. A mérkőzéseken: 1+5 fő játszhat, oda-vissza cserékkel (cserelehetőség: 9 fő). A csapatnévsor leadása: 15 fő játékos nevét és személyi igazolványa számát olvashatóan fel kell tüntetni az egységes csapatnévsoron, melyet a csapatvezetőnek legkésőbb az első bajnoki mérkőzés kezdetéig le kell adnia a versenybizottságnak. Megszűnik az első három fordulóban történő csapatlétszám véglegesítés! Lehetőség lesz a bajnokság folyamán új játékossal kiegészíteni, vagy új játékosra lecserélni játékost! Amennyiben egy csapatból egy játékos sérülés, vagy egyéb okok miatt távozik, ki lehet húzni Őt a névsorból és a helyére, egy bajnokságon kívüli személyt be lehet írni! A létszámbővítést, vagy személyváltást (játékos váltást) hivatalosan írásban jelezni kell a szervező felé, az új játékos első pályára lépése előtt! Amennyiben egy játékos valamelyik csapat játékosaként egyszer is pályára lép, már másik kispályás csapatba lejelenteni, átjelenteni nem lehet. Az utolsó 3 fordulóban új játékost beírni nem lehet! Amelyik csapat nem adja le az első mérkőzés előtt a csapat névsorát a követelményeknek megfelelően, az nem kezdheti el a bajnokságot! A nevezési díj 35.000 Ft/csapat, melyet legkésőbb az első mérkőzés kezdetéig be kell fizetni. E nélkül a csapat nem kezdheti el a bajnokságot! 3. A mérkőzések játékideje: 2x30 perc közte: 5 perc szünettel. A játékidő alatt félidőnként 1 perces időkérésre van lehetőség. A mérkőzésen labdarúgó (gumistoplis, műanyagstoplis, műfüvesstoplis) cipőben tilos játszani! A mérkőzéseken a játékvezetőknek alkalmazniuk kell a 2-5 -es, valamint a végleges kiállítást! Végleges kiállítás esetén az 5 letelte után egy másik játékos bemehet játszani. 4. A bajnokságban a helyezési sorrendet az eredmények alapján járó pontok, rúgott és kapott gólok összegzése határozza meg. A győzelemért 3 pont, a döntetlenért 1 pont, vereség esetén 0 pont jár. Azonos pontszám esetén a helyezések eldöntésének sorrendje: A bajnokság közbeni tabella készítésénél:

- a bajnokságban szerzett pontok száma - a gólkülönbség - a több rúgott gól A bajnokság végeredményénél a sorrend: - a bajnokságban szerzett pontok száma - az egymás ellen játszott mérkőzések eredménye - az egymás ellen játszott mérkőzések gólkülönbsége - az összes mérkőzés gólkülönbsége - több rúgott gól II. JÁTÉKJOGOSULTSÁG - JÁTÉKJOGOSULATLANSÁG 1. Nagypályás (labdarúgóként igazolt játékos), vagy Futsal bajnokságban eltiltás alatt álló (min.: 6 hónap) játékos a Szolnoki Kispályás Műfüves Labdarúgó Bajnokságba nem nevezhető! 2. Az előző évhez hasonlóan a versenyjegyzőkönyvek számítógéppel előre lesznek kitöltve, melyet a csapatvezetőknek aláírásukkal kell igazolniuk. A jegyzőkönyvekbe beírt játékosok neve az első bajnoki fordulóban a csapat által kézzel beírt csapatnévsor szerint történik. III. EGYÉB RENDELKEZÉSEK 1. Amennyiben a mérkőzés időjárási, vagy egyéb okok miatt félbeszakad, és nem folytatható (a két csapat együttes megállapodásától függetlenül) teljes egészében újra kell játszani. Ha azonban a mérkőzés játékideje elérte 45. percet és nem folytatható, a pályán elért eredményt (a két csapat együttes megállapodásától függetlenül) végeredményként kell bekönyvelni. 1./a Amennyiben egy mérkőzés időjárási-, vagy egyéb okok miatt szünetel (a játék idő nem érte el a 45.percet), majd a mérkőzés folytatásához az egyik csapat nem jelenik meg (nem áll ki), és emiatt a mérkőzés nem folytatható, a vétkes csapattól az ügyeletes szervező jelentése alapján- 3 büntetőpontot levon a versenybizottság. A mérkőzés eredményét törölni kell, és 3:0-al a vétlen csapatnak bejegyezni. (A büntetés feltétele, hogy a mérkőzés félbeszakadása előtt a vétkesnek minősülő csapat ne mutassa semmi jelét a mérkőzés további folytatásának meghiúsulásának: sérülés stb.)

2. A csapatokra a várakozási idő egységesen 10 perc. A várakozási idő leteltét a játékvezető állapítja meg. 3. A játékvezetőre a várakozási idő 5 perc! Amennyiben a kiküldött játékvezető nem érkezik meg, úgy a mérkőzést az illetékes szervező utasításai szerint szükségjátékvezetővel kell lejátszani. 3./a A kiállításokat a játékvezetőnek a mérkőzés jegyzőkönyvébe be kell jegyezni-, a kiállítás okának megjelölésével. 4. Sorozatos szabálytalankodás nyilvántartása, büntetése: Az öt perces kiállítás személyre szól. Az a játékos, aki három ötperces kiállítást kap, - automatikusan - a sorsolásban soron következő 2 mérkőzésen nem szerepelhet! Az a játékos, aki egy mérkőzésen kettő ötperces kiállítást kap, -automatikusan- a sorsolásban soron következő 2 mérkőzésen nem szerepelhet! 4./a Cserejátékos kiállítása: (Nem aktív, azaz szabályosan be nem cserélt játékos kiállítása): Amennyiben egy cserejátékos olyan vétséget követ el, amelyért a szabály szerint 5 perces kiállítás jár, a cserejátékossal közölje a játékvezető az öt perces kiállítás tényét és küldje el a játéktér környékéről, mert az öt percre kiállított cserejátékos, azon a mérkőzésen már nem léphet pályára a kiállítását követően. A kiállítás tényét a játékvezetőnek fel kell tüntetnie a jegyzőkönyvben. 5. Becsúszó szerelés: Becsúszó szerelés nincs! A labdáért csúszni önmagában nem tilos. Ha nincs a közelben játékos (vendég, vagy hazai) akit a mozdulat veszélyeztetne akkor szabad. A becsúszó szerelés azonban feltételezi, hogy egy játékost szerelési szándékkal a labda megjátszása érdekében támadnak. Ha egy játékos labdáért, vagy a labdára csúszik úgy, hogy van a közelben olyan játékos (akár saját játékostárs is), akit a játékvezető megítélése szerint ez a mozdulat veszélyeztethet, akkor a becsúszás veszélyes és szabálytalan! IV. A SZERVEZŐBIZOTTSÁG DÖNTÉSEI 1. A bajnokságból történő kizárás: Azt a csapatot, amelyik a bajnokságban második alkalommal sem tudott kiállni a fegyelmi bizottság határozata után a versenybizottság kizárhatja a bajnokságból. Valamely csapat megbotránkoztató viselkedése(i), vagy levonulása a játéktérről

mérkőzés közben: A fegyelmi bizottság tényfeltárását, határozatát követően a versenybizottság hozhat olyan döntést is, mely a sportszerűtlen csapat bajnokságból történő kizárását is eredményezheti! 2. A vétlen csapat kapja a 3 pontot (3-0-s) gólaránnyal az alábbiakban: Jogosulatlan játék megállapítása esetén. Ha egy csapat nem jelenik meg, illetve nem játssza le a kisorsolt mérkőzését, és ezért elmarad a mérkőzés, a vétlen csapat kapja a 3 pontot, 3-0-s gólaránnyal! A vétkes csapattól a versenybizottság 3 büntető pontot levon és kötelezi a mérkőzésvezetői díj utólagos kifizetésére. 3. A csapatokra a várakozási idő egységesen 10 perc. A várakozási idő leteltét a játékvezető állapítja meg. A 10 perces várakozási idő letelte után a játékvezető a mérkőzés megkezdésére szólítja fel a csapatokat. Ha ezen idő alatt egy csapat nem jelenik meg a játéktéren, vagy nem lesz játékra alkalmas állapotban (nem kezdhető meg a mérkőzés), úgy a játékvezető elmaradt mérkőzés tényeként írja be a jegyzőkönyvbe a történteket! Ekkor a vétlen csapat kapja a 3 pontot, 3-0-s gólaránnyal! A vétkes csapattól a versenybizottság 3 büntető pontot levon és kötelezi a mérkőzésvezetői díj utólagos kifizetésére. 4. Bármely csapat a mérkőzést 4 fővel elkezdheti, lejátszhatja, de ha a csapatlétszám 3 főre csökken, akkor a játékvezetőnek a mérkőzést be kell szüntetnie! Kitételek: - Ha a létszám 3 főre csökkenése a mérkőzés első félidejének 20. percéig következik be, akkor a vétlen csapat megkapja a 3 pontot 3-0-s gólaránnyal, és a vétkes csapattól a versenybizottság 3 büntető pontot levon. - Ha a létszámcsökkenés az első félidő 20. perce és a mérkőzés 45. perce között következik be, úgy a vétlen csapat megkapja a 3 pontot 3-0-s gólaránnyal. - Ha a létszámcsökkenés a mérkőzés 45. perce után következik be úgy a pályán elért eredmény kerül lekönyvelésre. Amennyiben a pályán elért eredmény előnyösebb a vétlen csapat javára a 3-0-as gólkülönbségnél, úgy azt az eredményt kell végeredményként megítélni. Amennyiben a bajnokság alatt egy csapat miatt három alkalommal létszámhiány miatt szakad félbe mérkőzés úgy a bajnokság végén az adott csapattól 6 büntetőpontot levon a versenybizottság. 5. A kisorsolt mérkőzés időpontjától csak kivételes esetben engedélyezi az eltérést a versenybizottság! Indokolt esetben a két csapat közötti megállapodás, valamint legalább 3 munkanappal előbb történő írásos kérelmezés a versenybizottsághoz, valamint az új időpont hivatalos kiírása a halasztás feltétele! A halasztás azzal válik a versenybizottság által engedélyezetté, hogy az elhalasztott mérkőzés új időpontját a versenybizottság kiírja. 5/a.Az elhalasztott mérkőzések új időpontját a versenybizottság a fentiekben említetthárom munkanapon belül kijelöli! Ha a megállapodott időpontban a mérkőzés nem

kerül lejátszásra, akkor a nem halasztást kérő csapat kapja a 3 pontot 3-0-s gólaránnyal! A vétkes csapattól a versenybizottság 3 büntető pontot levon és kötelezi a mérkőzésvezetői díj utólagos kifizetésére. A fegyelmi ügyekben a Szolnoki Sportcentrum Kft. által kijelölt és megbízott szervezési bizottság hivatott mindenkor dönteni. 6. A mérkőzés félbeszakítása, lefújása, beszüntetése: A mérkőzést azonnal le kell fújni, ha a játékos, a sportvezető, vagy a néző a játékvezetőt megüti, bántalmazza, leköpi, illetve a felsoroltakat megkísérli. A mérkőzést félbe kell szakítani abban az esetben, ha a játékvezető megítélése szerint: Valamelyik csapat pályán történő viselkedése, megmozdulásai folyamatosan veszélyeztetik, a pályán lévő másik csapat játékosainak testi épségét. Ha olyan nézői magatartás uralkodik a játéktér környezetében, ami megfélemlíti, illetve hátrányosan befolyásolja egyik, vagy mindkét csapat játékát. A félbeszakítás a mérkőzés időleges szüneteltetését jelenti! A félbeszakításkor a játékosoknak a pályán saját térfelükön kell maradniuk várva a mérkőzés esetleges folytatását, a játékvezetőnek pedig azonnal tájékoztatnia kell az aznapi forduló felügyeletét ellátó személyt (pl.: szervezőt, versenybizottsági tagot) a kialakult helyzetről. Az illetékes személy dönt a kialakult helyzetről. A versenykiírás és a szabályismeret hiánya nem mentesíti a csapatokat a felelősség alól! A VERSENYBIZOTTSÁG a versenykiírás, verseny, fegyelmi és játékszabályzat esetleges módosításának, kiegészítésének a jogát fenntartja! MINDEN EGYÉB ESETBEN A SZOLNOK VÁROSI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYSZABÁLYZATA A MÉRVADÓ. Szolnok, 2013. 07. 02. Szolnoki Sportcentrum Nonprofit Kft. Szervező: Agócs János (tel.: 06-20-389-20-65)