DAC_ujsag okt24 Artmedia:Layout :44 Page 1. híradó. 90 minút perc EZ MAR SZ NES

Ako dnes nastúpia Keretek 1. aug aug 1., 19:30

FORTUNA LIGA SEZÓNA / ÉVAD 2017/18 PIATOK , 18:00 - PÉNTEK

FORTUNA LIGA SEZÓNA / ÉVAD 2017/18 SOBOTA , 19:00 - SZOMBAT KOLO 07. FORDULÓ

FORTUNA LIGA SEZÓNA / ÉVAD 2017/18 SOBOTA , 14:00 - SZOMBAT

MINÚT. PERC 5. číslo - szám SPRAVODAJ - HÍRADÓ FK DAC 19O kolo - forduló FK DUKLA BANSKA BYSTRICA , 19:00 h

MINÚT. PERC 6. číslo - szám SPRAVODAJ - HÍRADÓ FK DAC 19O kolo - forduló FC VION ZLATE MORAVCE , 17:30 h

8/ sz. Hivatalos közlöny MEGYEI II. OSZTÁLY NYUGATI CSOPORT 8. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 8. FORDULÓ U-21-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT

Average speed - 41,3. Muži U23 CZE 2:31:18 0:00:00

Az U11-es csapat nyerte Kaposváron a "Tavaszi Kupát"

DAC 1904 ROZHODCOVIA A DELEGÁTI ZÁPASU A MÉRKŐZÉS JÁTÉKVEZETŐI ÉS KÜLDÖTTEI DAC 1904 MUŽSTVO / A CSAPAT

VASÁRNAP , 18:00 NEDEĽA FORTUNA LIGA 2019/20 ALAPSZAKASZ/ZÁKLADNÁ ČASŤ KOLO 10. FORDULÓ

SUMÁR VÝSLEDKOV - ÖSSZEGZETT EREDMÉNYEK

45.KOLÍŇANSKÁ OCHUTNÁVKA VÍN 45.KOLONI BORKÓSTOLÓ

LADDERS :25:57 MICHAL ZEMAN MICHAL ZEMAN DUSAN SIPKA MICHAL ZEMAN MIROSLAV ODOR MIROSLAV ODOR ROMAN HORÁK MICHAL ZEMAN MACAI RADOVAN

2010 Tavasz U-19. Tavaszi szezont a 7. helyről vártuk, de látótávon belül volt dobogó elérése, ezért bízva egy sikeres tavaszban megcéloztuk azt.

DAC 1904 VIZITKA DAC A DAC NÉVJEGYE KOLO 06. FORDULÓ DAC 1904 MUŽSTVO / A CSAPAT

MEGYE II. OSZTÁLY Nyugati Csoport 4. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 4. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT TABELLA U-19

MEGYE II. OSZTÁLY Nyugati Csoport 3. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 3. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT

Slovenská komisia Dejepisnej olympiády

14/ sz. Hivatalos közlöny MEGYEI I. OSZTÁLY ELMARADT FELNŐTT MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEI ELMARADT U-21-ES MÉRKŐZÉSEK EREDMÉNYEI TABELLA FELNŐTT

A Pécs lett a kupagyőztes Percről percre a Final Four

A HÍD PÁRT VÁLASZTÁSI LISTÁJA

I. FUTSAL BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

FORTUNA LIGA SÚPER / ELLENFÉL

SPRAVODAJ AKO DNES NASTÚPIA - KERETEK. Štadión FK DAC , 17:30 h

MEGYE II. NYUGATI CSOPORT 19. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 19. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT BAJNOKSÁG TABELLA U-19-ES BAJNOKSÁG

U13 lány Badó László régió Felsőház

3. kolo hod. Dvory nad Ţitavou

Van Egy csapat, BAJNOKCSAPAT ÜNNEPEL A DAC 1904 IFI KOROSZTÁLYOS CSAPATA.

1. A biztonsági kamerák működési feltételei szakmai tájékoztatás

19/ sz. Hivatalos közlöny MEGYEI II. OSZTÁLY NYUGATI CSOPORT FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK

MAGYAR LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG SOMOGY MEGYEI IGAZGATÓSÁGA

MEGYEI II. OSZTÁLY NYUGATI CSOPORT 13. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 13. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT

Veszprém Megyei Igazgatóság. Tel.: Fax.:

MAGYAR LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG Veszprém Megyei Igazgatóság. 15/ ( ) számú Megyei Hivatalos Értesítő

18/ sz. Hivatalos közlöny MEGYEI I. OSZTÁLY 16. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 16. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT

2005 legjobb sportolóinak, csapatainak kiértékelése

IX. NÉMETH FERENC EMLÉKTORNA

Forever Cup Dunaújvárosban

KRUŽNIANSKE OBECNÉ OZNAMY

FIM Europe Cup vintage regularity 2018 A1

MEGYEI II. OSZTÁLY NYUGATI CSOPORT 25. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 25. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT TABELLA U-19

FORTUNA LIGA SEZÓNA / ÉVAD 2017/18 SOBOTA , 17:00 - SZOMBAT

Football Factor Dalnoki Bajnokság

Magyar Labdarúgó Szövetség

Časový harmonogram ÚFIČ MS 2010/2011 riadny termín. Pondelok

FC Bayern München - Borussia Dortmund 2: Csapat. Aktivitás: Mario Gomez. Luiz Gustavo. Franck Ribéry. Mario Mandzukic.

Atlétika Pécs PVSK

FŐVÁROSI SZABADIDŐ KUPA

MEGYE II. NYUGATI CSOPORT 16. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 16. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT BAJNOKSÁG

Utorok Ulica plná cyklistov

1. EGYMÁS ELLEN JÁTSZOTT MÉRKŐZÉS EREDMÉNYE 2. GÓLKÜLÖMBSÉG 3. TÖBB RÚGOTT GÓL 4. TÖBB GYŐZELEM 5. SORSOLÁS

MAGYAR LABDARÚGÓ SZÖVETSÉG HAJDÚ-BIHAR MEGYEI IGAZGATÓSÁG

Časový harmonogram ÚFIČ MS 2013/2014 riadny termín. Pondelok

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

MESEBÁL 3.A hõs kisegér Huszti Zoltán

II. PSE Futball Fesztivál versenykiírása

FKI, Csemadok irattára, rendezetlen iratok, Rezolúciók 1968, géppel írt másolat 123

U13 FIÚ EGYES FŐTÁBLA

MEGYE II. NYUGATI CSOPORT 28. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 28. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK 30. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 30. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK

Maratón Lučenec - Salgótarján. VÝSLEDKOVÁ LISTINA / RESULTS (Absolutne poradie) Maratón (42,195 km).

B A J N O K A A M A T Ő R K I S P Á L Y Á S L A B D A R Ú G Ó T O R N A DUNAÚJVÁROS, DECEMBER 8. SZOMBAT VERSENYKIÍRÁS

V. Hetény Kupa Országos Ju-Jitsu Verseny oldal. Jurandori Maxi Fiú (7 nevezés) I. Vartek Mátyás Lágymányosi Ju-Jitsu Klub

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

25/ sz. Hivatalos közlöny MEGYEI II. OSZTÁLY NYUGATI CSOPORT. Rájátszás 8. forduló FELNŐTT EREDMÉNYEK

98 JEZDCŮ - SOBOTA; 94 JEZDCŮ - NEDĚLE AKTUALIZOVÁNO:

es. FŐNIX ISE. LABDARÚGÓ SZAKOSZTÁLY EREDMÉNYEI es korosztály. IV.CSHC OKTÓBER-FEST TORNA Október 09.

Tanuljunk egymástól! Učme sa jeden od druhého

Ifjúsági fiú páros főtábla

6/ sz. Közlöny

Játékvezető: Horváth András (Sárosdi Péter,Bawiec Árpád)

SERDÜLŐ FIÚ EGYES FŐTÁBLA

Átírás:

DAC_07_2009okt28:Layout 1 2009.10.26. 13:32 Page 3 híradó 90 minút perc Ako dnes nastúpia A két csapat játékoskerete FK DAC 1904 Dunajská Streda ŠK Slovan Bratislava... Novota Ján... Kuru Bartoloměj... Németh Krisztián... Majus Egidijus... Adiaba Bondoa... Nikolić Staniša... Bodeček Lukáš... Marcin Ján... Boya Ntsogo Paul... Seelaus Markus Rudolf... Sperenza Giovanni... Hassan Ahmed... Helísek David... Halimi Ilami... Bognár Zoltán... Tchoungang Nkendo... Németh Zsolt... Markus Selaus... Kazlauskas Marius... Lénárt Tamás... Elong Elong... Koejoe Samuel... Brunczvik Krisztián 28. 10. 2009, 17:30 Mestský štadion Városi stadion Rozhodca-játékvezető: Vladimír Hracho Asistenti-partjelzők: Roman Slyško, Radoslav Bobko Náhradný rozhodca-4. játékvezető: Dušan Sedlák Delegáti SFZ-SZLSZ megfigyelői: Ladislav Benedikovič, Vladimír Mušák Realizačný tím - Szakmai stáb Tréner-edző: Garger Kurt Asistent trénera-segédedző: Radványi Mikuláš, Tréner brankárov: Stanislav Veselý, Vedúci mužstva-menedzser: Chytil Dušan, Lekári: MUDr. Fegyveres Zsolt, MUDr. Jančár Marián Masér: Knap Vladimír... Matúš Putnocký... Dominik Rodinger... Peter Rusina... David Bičík... Mamadou Bagayoko... Martin Dobrotka... Radek Dosoudil... Peter Petráš... Kornel Saláta... Jozef Valachovič... Mario Božič... Michal Breznaník... Peter Černák... Kristián Kolčák... Ján Kozák... Branislav Obžera... Diogo Pires... Julio Cesar Serrano... Bruno Martins Simao... Samuel Slovák... Peter Štepanovský... Rgério Gaúcho... Juraj Halenár... Milan Ivana... Pavol Masaryk... Jakub Sylvestr Realizačný tím - Szakmai stáb Tréner: Michal Hipp, Asistenti trénera: Norbert Hrnčár, Tréner Brankárov: Miroslav König, Vedúci mužstva: Peter Boďo, Maséri: Jiří Jurza, Štefan Szilágyi 3

DAC_07_2009okt28:Layout 1 2009.10.26. 13:32 Page 4 90 minút perc spravodaj Vizitka súpera Ellenfelünkről Prvý organizovaný futbalový zápas na území dnešného Slovenska sa spája s dátumom 25. mája 1898, kedy v Prešove na telocvičných slávnostiach videli prešovskí nadšenci exhibičný duel budapeštianskych klubov BTC a Óbudai TE. Podľa niekdajšieho prešporského denníka Pressburger Zeitung sa prvý organizovaný zápas "slovenských" klubov na území Bratislavy uskutočnil 12. mája roku 1899. V rámci telocvičných slávností vtedy zvíťazil prešporský PTE (Poszonyi Torna Egyesület - Bratislavský telocvičný spolok) 2:1 nad mužstvom ETVE Prešov (Eperjesi Torna és Vivó Egyesület - Prešovská telocvičná a šermiarska jednota). 1944, 1994, 1995, 1996, 1999, 2009 Pohár víťazov pohárov (1) - 1969 Československý pohár (5) - 1962, 1963, 1968, 1974, 1982 Slovenský pohár (10) - 1970, 1972, 1974, 1976, 1982, 1983, 1989, 1994, 1997, 1999 Strelci: 6 g.: Pavol Masaryk 5 g.: Juraj Halenár 1 g.: Ján Kozák, Martin Dobrotka, Samuel Slovák, Jakub Sylvestr, Kornel Saláta, Radek Dosoudil, Peter Petráš, Bothelo Gaucho ----------------------------------------------- Klubová farba: belasá (náhradná - biela) Farby dresu (tričko, trenírky, štulpne): belasá, belasá, belasá Náhradné farby dresu: biela, biela, biela Názov štadiónu: Tehelné pole Kapacita: 30 000 miest na sedenie Rozmery hracej plochy: 105m x 68m Osvetlenie: 1 400 luxov Vedenie klubu: PhDr. Ivan Kmotrík, predseda Predstavenstva klubu Ing. Vojtech Miklós-člen Predstavenstva klubu, Ing. Mgr. Gabriel Herbrik-člen Predstavenstva klubu, Dušan Tittel-Generálny riaditeľ, Ján Švehlík-Športový riaditeľ Najväčšie úspechy: Majster Československa (10) - 1927, 1930, 1949, 1950, 1951, 1955, 1970, 1974, 1975, 1992 Majster Slovenska (9) - 1940, 1941, 1942, Posledné zápasy: 14. kolo - Nedeľa, 25. október 2009 Slovan-Trnava 1-1 (1-1) 13. kolo - Nedeľa, 18. október 2009 Žilina-Slovan 2-0 (1-0) 12. kolo - Sobota, 3. október 2009 Senica-Slovan 0-2 (0-1) ---------------------------------------------- Oficiálna internetová stránka: www.slovanfutbal.com 4

DAC_07_2009okt28:Layout 1 2009.10.26. 13:32 Page 5 híradó II. liga: DAC 1904 Dunajská Streda B - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:1 (0:1) Tartalékcsapatunk kikapott otthon 0:1-re a Jaslovské Bohunice csapatától. A 90. percben Füziket kiállították csapatunkból két sárga lap begyűjtése után. Legközelebb november 1-jén Verebélyen játszik a B csapat labdarúgó mérkőzést. 90 minút perc Corgoň liga - tabuľka Bajnoki táblázat DAC 1904 Dunajská Streda B - ŠK Blava Jaslovské Bohunice 0:1 (0:1) Gól: 11. Maron, Piros lap: 90. A. Füzik (D. Streda "B"), játékvezető: Sliš, 80 néző DAC B : 22 Kuru - 5 I. Kiss, 13 Bodeček, 2 Medgyes, 8 Habenicht (86. 18 Pav. Hrnčiar) - 12 Hoška (65. 24 Mikič), 16 A. Lelkes C, 21 Jurić, 15 Fűzik - 14 A. Németh (90. 3 Habán), 10 Ostrouška Prechádzajúce kolá-előző forduló 14. kolo-forduló, 24. október 2009 14:00 Senica - Žilina 0 : 1 17:30 Ban. Bystrica - Ružomberok 1 : 1 17:30 FK DAC 1904 - Petržalka 3 : 2 17:30 Dubnica - Prešov 1 : 0 17:30 Nitra - Košice 4 : 0 17:30 Slovan - Trnava 1 : 1 25.10.2009 Aktuálne kolo Jelenlegi forduló 9. kolo-forduló, 28. október 2009 FK DAC 1904 - ŠK Slovan Bratislava Nasledujúce kolo Következő forduló 15. kolo-forduló, 31. október 2009 Ružomberok - Nitra Trnava - Žilina Dubnica - Senica Košice - Slovan Petržalka - Ban. Bystrica Prešov - FK DAC 1904 Hassan a fiatalok gyűrűjében A DAC hivatalos honlapja: www.fkdac1904.eu Hírek, információk, mérkőzésadatok, staisztikák, fényképek! 5

DAC_07_2009okt28:Layout 1 2009.10.26. 13:32 Page 6 90 minút perc spravodaj Előző mérkőzésünkről 14. kolo-forduló - 24.10.2009 FK DAC 1904 MFK Petržalka 3:2 (2:2) A DAC már az 5. percben 2:0-ra vezetett. Egyébként mesterhármas született - valamennyi hazai gólt a saját nevelésű Bognár Zoltán szerezte, a győzelemmel a sárga-kékek a táblázat 5. helyére kerültek fel. majd pedig a szélen elfutó Hassan beadását bólintotta az ellenfél kapujába. Csodálatos kezdés, a stadion zúgott a nézők tomboltak! Micsoda álom, micsoda mámor... Nem adja könnyen magát az ellenfél sem, de a DAC is jól játszik. A 19. percben viszont a kisudvarnoki származású Kiss szépít, aki Novota kapujába talál, így 2:1-re változik az eredmény. Sajnos a sárga-kékek visszavettek az iramból, ami az Artmediának kedvezett és az első félidő vége előtt egy perccel ki is egyenlítenek MAjtán révén, aki hatalmas gólt rúg Novotának, szinte beleremeg az egész kapu. Sajnos védelmi hibából született meg az egyenlítő találat. Sokan féltek a találkozótól, hiszen az Artmedia a legutolsó fordulóban hét gólt rúgott a máriatölgyesi csapatnak és a Szlovák Kupában is győzött, így kiváló formában várhatta a hétvégi találkozót. Ugyan a dunaszerdahelyi gárda is veretlen az utolsó forduló óta és a Szlovák Kupa mérkőzésén is, de gólínséggel küszködik a csallóközi gárda. A keddi kupameccsen Bognár Zoli fejesgólja döntött. Fél hattól kezdődött az összecsapás a városi stadionban, ahol a hideg őszi ellenére is több mint hatezer néző látogatott ki. Szinte álomszerű kezdést produkált a dunaszerdahelyi gárda, hiszen az első félidő 5. percében már 2:0 arányban vezettek! Mindkét gólt a fiatal Bognár Zoli szerezte, aki előbb Helísek beadását váltotta gólra a 2. percben, Aktívabban kezdik a második félidőt a ligetfalusiak, akik gyors támadásokkal veszélyeztetik Novota kapuját. Bognár Zoli elemében van, de egyenlőre még nem talál be Jenčo kapujába. A védelemben Adiaba és Nikolič jól dolgozik. Magára talál a DAC és a67. percben Bognár Zoli mesterhármasával megadja a kegyelemdöfést az Artmediának. Koejoe próbálkozik még, de a fekete támadó nem sok vizet zavar, nincs szerencséje. Nyomnak a vendégek, de a második félidő közepétől átveszi az irányítást a DAC és többet támad. Viszont újabb gól már nem születik még a két perces hosszabbításban sem, így a DAC megérdemelten győzte le otthon az Artmediát 3:2- re! A meccs hőse a 21 éves Bognár Zoli volt, aki bebizonyította, hogy a saját nevelésű játékosoknak igen is van keresnivalójuk a legfelsőbb bajnokságban is. Felvidék Ma (www.felvidek.ma) 6

DAC_07_2009okt28:Layout 1 2009.10.26. 13:32 Page 7 híradó Egy éve történt... Sajnálatos incidensre került sor a DAC- SLOVAN Corgoň-ligás mérkőzésen. Közel tízezer néző volt tanúja annak a rendőri brutalitásnak, amely a dunaszerdahelyi stadionban történt. A rendőrök indokolatlanul rátámadtak a DAC és a magyarországi szurkolókra, összenyomva őket a szektorukban. A mérkőzés előtt 10 órakor a DAC FAN CLUB szimpatizánsai a LIDL áruház parkolójában találkoztak, ahonnan csoportosan indultak a stadionhoz. Ekkor még minden békés és nyugalmas volt. A szurkolók saját csapatuk indulóját skandálva vonultak a Fő utcán a Szent István tér irányába, majd a Szabadidőparkban felállított Turul emlékműre rákötötték azokat a szalagokat, amelyeket előzőleg kézhez kaptak. A mérkőzés előtt már két órával fokozatosan telt meg a stadion, ahol utoljára ennyien talán a Bayern München elleni mérkőzésen voltak. A játékosok a pályán melegítettek a két tábor szócsatája közepette. A vasútállomásról különvonattal érkező szlovák szurkolók nem kímélték a várost. Üvegeket dobáltak, fákat téptek ki és a DAC székházát is megrongálták. A mérkőzés elején a hagyományokhoz híven a tízezres tömeg elénekelte a magyar Himnuszt, majd megkezdődhetett a csata! A DAC-szurkolók a mérkőzés elején egy óriási, stadion nagyságú sárga-kék lobogó kifeszítésével fogadták kedvenc csapatukat. Az első félidő legelején a DAC-nak óriási helyzete adódott, de Nlend nem tudta gólra váltani. A Slovan is rákontrázott, de Novota kapus még a helyén volt. A Slovan szurkolói füstbombákat és petárdákat dobáltak be a játéktérre és a rendőrökre. A két tábor között meghúzódó kommandósok ekkor a magyarországi szurkolók ellen indultak meg és senkit sem kímélve szétverték a szektort. Többen véres fejjel kerestek kiutat a tribünről, de nem tudták megúszni a 90 minút perc brutális rohamot és sokan a földre kerültek, akiken bakancsaikkal átgázoltak a símaszkos rohamrendőrök. A játékvezető megszakította a mérkőzést és az öltözőbe parancsolta a csapatokat. A szétvert szektorhoz rohammentők érkeztek és később egy mentőhelikopter is, amely Pozsonyba szállította az életveszélyben lévő 18 éves Lengyel Krisztiánt. A szlovák szurkolók mindezek mellett csak magyargyalázó rigmusokat skandáltak és biztatták a rendőröket, hogy üssék a magyarokat. A mérkőzés később folytatódott, de a brutális rendőrattak rányomta bélyegét az egész találkozóra. Az első félidőben mindkét csapatnak több támadása volt, de a 42. percben a Slovan megszerezte a vezetést és 0:1 eredménnyel vonulhattak az öltözőbe a kék-fehérek. A második félidőben több támadást indított a Slovan. A játékvezető sokszor szaggatta a játékot állandó sípolásaival, amelyek 90 %-ban a DAC rovására történtek. A Slovan játékosai, amint a földre kerültek, a bíró belefújt sípjába és szabadrúgást ítélt a javukra. A lefejezett DAC csapata nem tudta megoldani a hiányzó játékosok nélkül az edző Werner Lorant utasításait, így a küzdés ellenére is további gólokat kaptak. Novota kapusnak az 56., a 77. és a 80. percben is betaláltak a pozsonyiak, így lehengerelték a csallóközieket 0:4 arányba. -KA- 7

DAC_07_2009okt28:Layout 1 2009.10.26. 13:32 Page 8 90 minút perc spravodaj DAC má nového kanoniera Zoltána Bognára Po stretnutí sa strapec novinárov zavesil predovšetkým na autora troch gólov Zoltána Bognára, ktorý ochotne odpovedal na otázky aj pre náš futbalportal.sk. Zoli, môžeme vás takto familiárne oslovovať? Samozrejme, preto som sa sem pred vás postavil. Začneme kvízovou otázkou, viete čo znamenajú čísla 4, 5, 67 a 85? Určite (smiech). Tie čísla znamenajú minúty, v ktorých som strelil góly v dnešnom stretnutí, a to posledné číslo minútu, kedy som bol striedaný. Viete opísať pocity z 85. minúty stretnutia, keď vás tréner stiahol z hry? Úžasné... Veď mi tlieskalo všetko, čo bolo na štadióne a dojem to určite zanechá na celý život. Veď tí ľudia sa postavili a odprevadili ma z ihriska. Je to niečo neopísateľné, to sa musí zažiť, fantázia. Vaše meno vyvolávali aj počas posledných minút stretnutia? Úžasné... Ďakujem fanúšikom za podporu a vynikajúcu kulisu. Zoli, ale to nebol váš prvý hetrik? Nie, nebol. Dal som už tri góly v jednom stretnutí, keď som pendloval medzi Áčkom a Béčkom, ale tento má inú váhu. 8 V pohárovom stretnutí s Prešovom ste dali víťazný gól, otvoril vám bránu do základnej zostavy DAC? Teraz už môžem povedať, že áno. Vstup do stretnutia sa mi vydaril, ten očakával aj môj tréner, ktorý ma s tým, aby som dal nejaký gól na trávnik posielal. Vstup sa mi teda vydaril a som šťastný, že to malo takýto koniec. Tých gólov mohlo byť o niečo viac? Určite... (smiech). Gólovú šancu, takmer 100 percentnú, mi zmaril Roman Konečný, ďalšiu šancu chytil hosťujúci brankár. Zoli, vaša mamička určite futbal nehrávala. Čo otec? Máte pravdu (smiech). Mamička nie, ale otec hrával futbal v Lučenci a v Dunajskej Strede do roku 1975. Potom pokračoval v Bulharsku v Akademicu Plovdiv. To znamená, že jabĺčko sa od stromu neodkotúľalo? V mojom prípade určite nie. Povedal by som, že zapustilo priam hlboké futbalové korene. Na úplný záver Hovorí sa, že góly sú korením futbalu. V úvodnom ročníku Corgoň ligy ich dával hráč, ktorý obliekal dres s číslom 11 Leon Kweuke. Po jeho odchode funkcionári nenašli adekvátnu náhradu. Koejoe prišiel pred začiatkom tejto edície Corgoň ligy a dal štyri góly. V poslednom stretnutí sa objavil odchovanec Zoltán Bognár, ktorý bavil svojimi gólmi predovšetkým fanúšikov Béčka. Vo včerajšom stretnutí sa stal mužom stretnutia, ktorý dal tri pekné góly a nechýbalo veľa a mohol dať aj ďalšie... Pri všetkej skromnosti o dôvod viac pre fanúšikov DAC, ktorí v stretnutí s MFK Petržalka našli svoj idol, pre ktorý sa na futbal oplatí chodiť. Ich miláčik nosí dres s číslom 13. A vraj trinástka neprináša šťastie. Jozef Fajták-FutbalPortal.sk

DAC_07_2009okt28:Layout 1 2009.10.26. 13:32 Page 9 híradó 90 minút perc I. liga SD DAC-Nyitra 2:4 Góllövőink: Bombicz,Ágh I. liga MD DAC-Nyitra 0:4 Ifjúság - mládež III. liga SŽ-stred DAC - Somorja 0:5 III. liga MŽ-stred DAC B - Somorja 3:1 G: Almási, Molnár, Nagy IV. liga SD JV Nyitra - DAC B 3:7 G: Lipka2, Skok2, Flaska,Kovács, Kašpar II. liga SŽ Galánta-DAC 0:1 G: Gányovics E. II. liga MŽ Galánta-DAC 2:0 Előkészületi 2000(U-10) Ógyalla-DAC 0:5 G: Fatona2, Szendi, Hodosi, Holík 2001(U-9) Galánta-DAC 1:7 G: Mucska3, László2, Fekete, Tučný Ógyalla-DAC 2:9 G: László3, Mucska2, Both2, Tučný, Lelkes Hirdessen Ön is az újságban! A klub és a csapat háza-táján történő legfrissebb eseménykeről az inetreneten olvashat, ha beüti böngészőjébe: www.fkdac1904.eu Sponzori - Támogatóink: SVIETIDLÁ MadNet a.s. Ďakujeme! Köszönjük! Thank you! Danke schön! Shokran! 9

DAC_07_2009okt28:Layout 1 2009.10.26. 13:32 Page 10 90 minút perc spravodaj Szepsivel küzd majd meg a DAC a Szlovák Kupában Pozsonyban ma kisorsolták a Szlovák Kupa negyeddöntőjének további mérkőzéseit. Mostantól oda-vissza alapon játszanak majd egymás ellen a csapatok. A dunaszerdahelyi DAC a Szepsi csapatával küzd majd a Szlovák Kupa 4. fordulójában. A Szlovák Kupa 4. fordulójában a következő mérkőzésekre kerül majd sor: November 3., kedd: DAC 1904 Dunajská Streda (CL) - FK Bodva Moldava nad Bodvou (II. liga) MFK Petržalka (CL) - Spartak Trnava (CL) - 13.30 h November 4., szerda: TJ Spartak Myjava (II. liga) - Slovan Bratislava (CL) MFK Košice (CL) - Dukla Banská Bystrica (CL) Visszavágók: November 24., kedd: FK Bodva Moldava nad Bodvou (II. liga) - DAC 1904 Dunajská Streda (CL) Dukla Banská Bystrica (CL) - MFK Košice (CL) November 25., szerda: Slovan Bratislava (Corgoň liga) - TJ Spartak Myjava (II. liga) Spartak Trnava (CL) - MFK Petržalka (CL) - 16.30 h Adidas mez: 39,90 EUR Kulcstartó mez alakú: 3,- EUR Kulcstartó gömbölyű: 3,- EUR Autós minimez: 4,40 EUR Ülőpárna: 6,30 EUR Tapsrúd: 4,- EUR Toll: 0,60 EUR Öngyújtó: 0,60 EUR Sapka: 7,- EUR Autós DAC címer: kicsi: 3,- közepes: 5,- nagy: 12,- EUR Nyakba akasztható mobil és pass tartó nyakpánt: 3,- EUR 10 FK DAC 1904 a.s. Dunajská Streda-Dunaszerdahely Prezident FK DAC 1904: Dr. Khashayar Mohseni, Viceprezident: Antal Barnabás ADRESA-CÍM: Športová 4744, Dunajská Streda 929 01 TEL.: 00421/(0)31/552 5301 FAX: 00421/(0)31/552 5301 e-mail: info@fkdac1904.eu web: www.fkdac1904.eu Főszerkesztő: Karaffa Attila szerkesztő: Kovács Balázs Fotky/Fotók: atos Tlač/Nyomta: Pelikán s.r.o., Holice