A Fradi dicső kupamúltja, 4. rész 1933-as finálé

FTC SZEKTOR TÉRKÉP 1 C4-C5 2 C3, C6 3 D3, D4 4 C1-C2 LUSS HU FTC 2015

Hazai pálya - NB I. 11. forduló

_04. a labdát azon a ponton juttatja be, ahol az elhagyta a játékteret.

FC Bayern München - Borussia Dortmund 2: Csapat. Aktivitás: Mario Gomez. Luiz Gustavo. Franck Ribéry. Mario Mandzukic.

1. EGYMÁS ELLEN JÁTSZOTT MÉRKŐZÉS EREDMÉNYE 2. GÓLKÜLÖMBSÉG 3. TÖBB RÚGOTT GÓL 4. TÖBB GYŐZELEM 5. SORSOLÁS

A Fradi dicső múltja, 25.rész

2010 Tavasz U-19. Tavaszi szezont a 7. helyről vártuk, de látótávon belül volt dobogó elérése, ezért bízva egy sikeres tavaszban megcéloztuk azt.

Football Factor Dalnoki Bajnokság

Eddig tökéletes a hokisaink vb szereplése csak így tovább!

Veled vagyunk Akeem! - Országos véradás

ELTE-BEAC Futsal Bajnokság Játékszabályok

3. SZABÁLY: A JÁTÉKOSOK

A Fradi dicső múltja, 27.rész

ÁLTALÁNOS VERSENYSZABÁLYZAT Télbúcsúztató Országos Távhőszolgáltató Focikupa Szentes, 2019

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

Magyar Labdarúgó Szövetség

Szatmár Unió FC E l n ö k s é g e! Fehérgyarmat, Kiss E. u. 2. Tel.: /44/ KARÁCSONY KUPA teremlabdarúgó torna versenykiírása és sorsolása

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

Hazai pálya - NB I. 14. forduló

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

LEGYEN ÖN IS RÉSZESE A FRADI JÖVŐJÉNEK!

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

Versenykiírás a XXXI. Villamosenergia-ipari Kispályás Labdarúgó Találkozóra (Döntő)

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A ÉVI BENU FÉRFI ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017. ÉVI BAJNOKI SZEZON

14. SZABÁLY A BÜNTETİRÚGÁS. PDF Created with deskpdf PDF Writer - Trial ::

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-4)

Give Álomszerű Fradi szombat! - Csodás lányok, szerencsés fiúk 5/5

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

Forever Cup Dunaújvárosban

Hazai pálya - NB I. 8. forduló

SOPRONI FOCIÉLET HAJRÁ VASÚT! SVSE-GYSEV Békéscsaba 1912 Előre március 6.

A Fradi dicső múltja, 9.rész

IV. VOYAGE KUPA NEMZETKÖZI UTÁNPÓTLÁS TEREMLABDARÚGÓ TORNA VERSENYSZABÁLYZATA március

SOPRONI FOCIÉLET HAJRÁ VASÚT! SVSE-GYSEV SZTK-ERIMA március 21.

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-8)

16. GÖNDÖR DT KUPA. kispályás labdarúgó torna

SOPRONI FOCIÉLET HAJRÁ VASÚT! SVSE-GYSEV Vasas FC május 23.

Magyar Labdarúgó Szövetség MAGYAR KUPA. Férfi Felnőtt nagypályás labdarúgó Magyar Kupa ás Amatőr Kupa versenykiírása

Optimális keretfeltételek/ kísérő intézkedések

SOPRONI FOCIÉLET HAJRÁ VASÚT! Swietelsky-Soproni VSE Balmaz Kamilla Gyógyfürdő április 08.

Dabasi. helyzet. Bajnokcsapat! A tradíció kötelez, a jelen felhatalmaz, a jövő lehetőséget kínál április 3.

I. Mérkőzések. I.1.1. A mérkőzést a torna előre felkért játékvezetői vezetik.

Labdarúgás. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

Versenykiírás a XXXIV. Villamosenergia-ipari Kispályás Labdarúgó Találkozóra (Döntő)

12/ sz. Hivatalos közlöny MEGYEI I. OSZTÁLY 12. FORDULÓ FELNŐTT EREDMÉNYEK 12. FORDULÓ U-19-ES EREDMÉNYEK TABELLA FELNŐTT

Módosítások és javítások a Futsal játékszabályaihoz 2012/2013

TÁJÉKOZTATÓ- és PROGRAMFÜZET

Gyermek Kupa Szabályok Versenykiírás 3/b sz. melléklet

Amerikából jelentem LXXXIV. - Öngyilkos hidak

Japán és Kazahsztán is jön Budapestre, íme, a vb-mezőny!

Átírás:

2011 július 08. Flag 0 Értékelés kiválasztása Még Givenincs Tíz null értékelve - Nagyszerű Mérték 1/5 2/5 3/5 4/5 5/5 A Ferencváros örmény, a Paks pedig andorrai ellenfelén lépett túl könnyedén az Európa Liga első selejtező körében. A tíz rúgott és nulla kapott gól, bár tudjuk, a búcsúztatott csapatok nem tartoztak finoman szólva sem a nemzetközi labdarúgó elithez - dícséretes teljesítmény. De most jön a neheze! Szerencsére a visszavágón sem kellett lerágniuk a körmüket a továbbjutásért aggódó Fradi-szurkolóknak, hiszen a zöld-fehérek a hazai sima győzelem után idegenben is ha nem is annyira könnyedén, mint otthon legyűrték a lelkes örményeket, és kettős győzelemmel léptek a következő körbe. 1. oldal (összes: 5)

Európa Liga-selejtező, visszavágó Ulisses Jereván Ferencváros 0-2 (0-1) Jereván, Hrazdan stadion, 1000 néző Vezette: Olekszandr Derdo (ukrán) Ulisses: Malkov Andrikyan, A. Grigoryan, Hakhnazaryan Krasovki, Jikia, Adamyan, Bareghamyan, Ugrekelidze Sahakyan, Zokou FTC: Ranilovic Balog, Grúz, Otten, Junior Maróti Jovanovics, Morales, Andrezinho Abdi, Felipe Felix Cserék: Maróti helyett Rósa a szünetben, Adamyan helyett D. Grygorian az 59. percben, Morales helyett Csizmadia a 60. percben, Abdi helyett Oláh a 63. percben, Zokou helyett Manasyan és Ugrekelidze helyett Nranyan a 88. percben Gólok: Abdi (11-esből) a 32. percben, Oláh a 97. percben Sárga lapok: Grigoryan a 15. percben, Zokou a 77. percben Mint ismert, a Ferencváros 3-0-s előnnyel érkezett az örmény fővárosba, ahol a meccs időpontjában is pokoli meleg, mintegy 35 fok van. Az első meccsen látottak alapján talán nem túl nagy kockázat kijelenteni, a zöld-fehérek legnagyobb ellenfele saját maguk mellett a meleg lehet ezen az estén. (Jerevánban 19 óra van a kezdősípszó felhangzásakor.) A Fradi kezdőcsapatában az első, Üllői úti meccshez képest két változás van, a jobb oldali védő posztján Fülöp Noel helyett Balog Zoltán kezd, míg a középpálya közepén Józsi György helyett az argentin Hector Morales tüsténkedik. A Fradi kezdte a játékot, az első meccstől eltérően ezúttal Balog Zoltán viseli a csapatkapitányi karszalagot. A 2. percben éppen ő adott középre, a brazil óriás Felipe azonban fölé fejelt. Meglehetősen küzdelmes a meccs, sok szabálytalanság tarkítja. A 14. percben Andrezinho ugratta ki Felipét, akinek rossz labdaátvétele, és a hazai kapus szemfülessége miatt elhárult a gólveszély. A 25. percben helyzetbe kerültek az örmények, Sahakyan lövését Ranilovic mentette szögletre. A nagy meleg miatt a játékvezető elérkezettnek látta az időt, hogy ivószünetet rendeljen el. Mondhatni, jól fogyott a mélykúti fehér. A folyadékfelvétel után Jikia tüzelt 15 m-ről, de lövése fölé szállt. Két 2. oldal (összes: 5)

perccel később Felipét buktatták a 16-oson belül, a megítélt 11-est Abdi helyezte a jobb sarokba. (0-1) Ezzel alighanem végleg pontot tett a Fradi a továbbjutás kérdésére. A játékrész zárásaként, a 43. percben Andrezinho tornáztatta meg távolról Malkovot, a kapus szögletre tisztázott. A fehérben játszó vendégek nyugodtan vonulhatnak az öltözőbe. Az 53. percben Zokou tüzelt veszélyesen kapura, Ranilovic azonban védett. Két perccel később Andrezinho próbálkozott 19 m-ről, lövése fölé szállt. A 62. percben Jovanovics hozta ziccerbe Felipét, de a brazil mellé trafált. Három perccel később A. Grygorian került tiszta lövőhelyzetbe, de 16 m-es lökete elkerülte a kaput. A 70. percben a másik Grygorian jó 25-ről megeresztett szabadrúgása kerülte el a jobb sarkot. A kirúgás előtt újabb folyadékfelvételt rendelt el az ukrán spori. Ranilovicnak tán megártott a frissítő nedű, hiszen egy bal oldali szabadrúgást követően majdnem a saját kapujába pottyantotta a labdát, de védőtársa, Grúz kisegítette. A 84. percben ismét Felipe került helyzetbe, de ismét elpepecselte a lehetőséget. A 97. percben felkerült a hab is a tortára. Felipe száguldott el a jobb oldalon, a középen érkező Oláh elé passzolt, aki higgadtan a hálóba helyezett. (0-2) Újabb örömforrás a Fradi híveinek: Oláh is megszerezte első fradis gólját. A habra rákerült egy kis csoki reszelék is. A Fradi nemcsak a kötelező továbbjutást abszolválta, hanem mindezt kettős győzelemmel tette. Mindez nemcsak a zöld-fehérek, hanem a nemzetközi kupában induló összes csapat szempontjából rendkívül fontos, hiszen a megszerzett pontok száma is sokat nyom a latban az UEFA koefficiens kiszámításakor. Ezért pedig mindenképpen kalaplengetés illeti a Fradi futballistáit. Visszatekintő: Ferencvárosi TC FC Ulisses (örmény) 3-0 (2-0) Albert Stadion, 7000 néző. Vezette: Slavko Vincic (szlovén). Ferencváros: Ranilovic Fülöp (Balog 73.), Grúz, Otten, Junior Maróti Jovanovics, Józsi (Csizmadia 77.), Andrezinho Abdi, Oláh (Felipe Felix 63.) Ulisses: Malkov Ugrekelidze, Hahnazarjan, Kraszovszki, Andrikjan Pato (Szahakjan 50.), A. Grigorjan (Jikia 55.), Adamjan, Bareghamjan, D. Grigorjan Zokou (Nranjan 75.) Gólszerzők: Maróti (31.), Otten (33.), Felix (69.) Sárga lapok: Maróti (45.) ill. Bareghamjan (39.) Továbbjutó, a Ferencváros, kettős győzelemmel 5-0 ás összesítéssel. A zöld-fehérek következő ellenfele a norvég Aalesund lesz. *** A Paks a székesfehérvári Sóstói Stadionban 4-0-ra diadalmaskodott csütörtökön az andorrai Santa Coloma felett, így kettős győzelemmel, 5-0-ás összesítéssel jutott be a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójába. A Paks a következő körben a norvég Tromsövel találkozik, az első mérkőzést jövő csütörtökön, hazai környezetben játssza. Az Európa Liga-selejtező visszavágóján korán vezetéshez jutott a Paks, amely a folytatásban is nyomás alatt tartotta szerény képességű ellenfele kapuját, de újabb találatra nem, csupán egy lesgólra és három kapufára futotta erejéből. Az andorraiak kemény belépőkkel igyekeztek megfékezni a paksi támadásokat, a játékvezetőnek négy vendégjátékost is figyelmeztetnie kellett az első félidőben. A második játékrész elején ismét betalált a Paks, de az újabb gólok csak nem akartak jönni. A hajrában aztán megérkeztek, a vége kiütéses paksi győzelem lett. A Paks 5-0-ás összesítéssel jutott a második fordulóba, ahol ellenfele a lett Daugavát 7-1-s összesítéssel elbúcsúztató norvég Tromsö csapata lesz. 3. oldal (összes: 5)

EL-selejtező, 1. forduló, visszavágó: MVM Paks-UE Santa Coloma (andorrai) 4-0 (1-0) Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 1000 néző, v.: Kaludjerovic (montenegrói) gólszerzők: Magasföldi (11., 49.), Böde D. (79.), Heffler N. (81.) sárga lap: Éger (89.), illetve Do Nascimento (2.), Sirvan (37.), Alex Rubio (41.), Soria (43.) Paks: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Báló - Sifter, Sipeki (Nagy I., 80.) - Bartha (Hrepka, 69.), Böde D., Vayer (Heffler N., 69.) - Magasföldi Santa Coloma: Rivas - Aloy (Pedescoli, 70.), Martinez, Alex Rubio, Jordi Rubio - Sirvan, V. R. Soria, Do Nascimento, A. R. Soria (Darsaut, 75.) - Codina (Pinheiro, 63.), Cuadros Visszatekintő: EL-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: UE Santa Coloma-Paksi FC 0-1 (0-1) Andorra la Vella, 300 néző, v.: Balijan (örmény) gól: Vayer (14.) sárga lap: Hrepka (69.), Fiola (71.) 4. oldal (összes: 5)

UE Santa Coloma: Rivas - Aloy (Lopez, 92.), Martinez, Roca, Rubio - Sirvan, Rodriguez (Blazquez, 85.), Donascimento, Rodriguez - Anton, Quadros Paksi FC: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Fiola, Csehi - Sifter, Sipeki - Bartha (Haraszti, 76.), Böde (Kiss, 68.), Vayer - Magasföldi (Hrepka, 68.) Továbbjutott: az MVM Paks, kettős győzelemmel, 5-0-ás összesítéssel. mti, fourfourtwo, ftc.hu, Brónyai László Tweet (adsbygoogle = window.adsbygoogle []).push({}); Ajánló 5. oldal (összes: 5)