MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

Hasonló dokumentumok
A ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA KUPA VERSENYKIÍRÁSA

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A ÉVI BENU FÉRFI ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017. ÉVI BAJNOKI SZEZON

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

A Magyar Vízilabda Szövetség évi Komjádi Kupa Versenykiírása 2018/19.

Magyar Vízilabda Szövetség BENU Férfi és Női Magyar Kupa évi Versenykiírása 2019/2020. évi kupaszezon -

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2013/2014

Magyar Vízilabda Szövetség

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2015/2016

nemzeti egyetemi kosárlabda bajnokság (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2014/2015

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2013/2014.

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2014/2015.

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP MIX STRANDRÖPLABDA TORNA április 09.

2015/2016. ÉVI STRANDKÉZILABDA MAGYAR EGYETEMI FŐISKOLAI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG VELENCE, EFOTT JÚLIUS

FÉRFI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS A ZSÍROS TIBOR MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2015/2016.

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS A KILLIK LÁSZLÓ NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2018/2019.

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA 2018/2019.

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

2017/2018. ÉVI NEMZETI EGYETEMI JÉGKORONG BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017.

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-9.

MAGYAR KOSÁRLABDÁZÓK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE HUNGARIAN BASKETBALL FEDERATION

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-10.

Budapesti Vízilabda Szövetség 1053 Budapest, Curia u. 3. II. em. 4. Tel/Fax.:

MAGYAR EGYETEMI - FŐISKOLAI ORSZÁGOS Cheerleading és Performance Cheer BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA

2015/16. TANÉVI VERSENYKIÍRÁS

Magyar Labdarúgó Szövetség

Észak-keleti Liga Kupa

2018/2019. TANÉVI FLOORBALL - NAGYPÁLYÁS DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁS

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG FÉRFI OB I/B OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

2016. ÉVI CURLING ORSZÁGOS SZENIOR BAJNOKSÁG

2017. ÉVI VETERÁN TRIPLETT ORSZÁGOS BAJNOKSÁG ÉS VÁLOGATÓ VERSENYKIÍRÁSA

Pest Megyei Kosárlabda Szövetség B33-as BAJNOKSÁGAINAK VERSENYKIÍRÁSA 2017/2018

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG FÉRFI OB II OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL 3X3 KOSÁRLABDA VERSENYKIÍRÁSA

KENGURU ÉS S GYERMEK KUPA VERSENYKIÍRÁS 2012/2013

Kenguru és Gyermek Kupa. Versenykiírás 2010/2011.

NŐI Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa és Magyar Kupa Versenykiírás 2011/2012.

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2017.

Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség

Magyar Labdarúgó Szövetség NB III-AS AMATŐR VÁLOGATOTTAK TORNÁJA VERSENYKIÍRÁSA

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL TOLLASLADBA VERSENYKIÍRÁSA 2018.

Férfi Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa és Magyar Kupa Versenykiírás 2010/2011.

I. FUTSAL BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

Kőbányai Kenguru Kupa. Versenykiírás 2016/2017.

Versenykiírás. Általános rendelkezések

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2015/2016. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

Magyar Floorball Szakszövetség

Strandröplabda Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság 2017/2018. tanév - MEFOB Döntő Versenykiírás

MAGYAR EGYETEMI-FŐISKOLAI ORSZÁGOS VÍVÓ BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁS

I. ENERGOTT TEREMLIGA

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Asztalitenisz Szövetséggel (MOATSZ) együttműködésben hirdeti meg.

III. ENERGOTT TEREMLIGA

Heves Megyei Kosárlabda Szövetség GALAMBOS JÁNOS. Felnőtt férfi Kosárlabda BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2017/2018. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A 2015/2016. ÉVI NŐI OB I OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA. Női OB I Versenykiírás, 2015/2016.

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK

CAMPUS SPORTFESZTIVÁL STRANDRÖPLABDA VERSENYKIÍRÁSA 2018.

Budapesti Tollaslabdázók Szövetsége B U D A P E S T / évi, 42. nyílt Női Csapatbajnoksága. Versenykiírás

V-VI.korcsoport B kategória LÁNYOK

Magyar Vízilabda Szövetség. Budapesti Igazgatóság évi Téli Kupa Versenykiírása

Budapesti Tollaslabdázók Szövetsége B U D A P E S T / évi, 55. nyílt Férfi Csapatbajnoksága. Versenykiírás

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A 2016/2017. ÉVI NŐI OB I OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

Football Factor Dalnoki Bajnokság

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

MAGYARORSZÁG KEREKESSZÉKES KOSÁRLABDA NEMZETI BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA 2017/2018

F I E S Z T A F O C I A S T A D I O N B A N DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 13.

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

Magyar Pétanque Szövetség

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

2016. ÉVI CURLING MAGYAR KUPA

Átírás:

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A 2016. ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017. ÉVI BAJNOKI SZEZON

1. ÁLTALÁNOS RENDELKEZÉSEK 1.1 Az Egyetemi Vízilabda Bajnokság mérkőzéssorozat célja: Az egyetemi sport azon belül a vízilabda támogatása és népszerűsítése. Hagyomány teremtése az egyetemi képzés és a sportág szellemébe. Lehetőség szerint a hazai egyetemi hallgatóság megnyerése a szellemi képzés mellett a sportban is a felsőoktatás együttműködésével. 1.2 A Bajnokság neve: 2016. évi Egyetemi Vízilabda Bajnokság 1.3 A Magyar Vízilabda Szövetség (MVLSZ), valamint a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) gyakorol minden olyan jogkört a sportszervezetek, játékosok és a bajnokságban közreműködő valamennyi személy felett, amelyre a jogszabályok, az MVLSZ és a MEFS szabályzatai, valamint a Versenykiírás felhatalmazzák. Az MVLSZ és a MEFS jogosult elvégezni minden döntést igénylő egyeztetést. A Versenyszabályokkal, Versenykiírással összefüggésben az MVLSZ Versenybizottsága jogosult első fokon eljárni és határozatot hozni minden olyan ügyben, amely a Versenyszabályok, az MVLSZ és jelen Versenykiírás kapcsán a bajnokság lebonyolításával függ össze. Az MVLSZ és a MEFS hivatalból vagy kérelemre jár el. 1.4 Az Egyetemi Vízilabda Bajnokság mérkőzéssorozat esetében az Elnökség jogosult a hatályos versenyszabályzatoktól eltérő, speciális szabályok, feltételek meghatározására. A változtatásokról szóló részletes kiírást a résztvevő csapatok részére legalább az első mérkőzés előtt 21 nappal az MVLSZ honlapján elérhetővé kell tenni. 1.5 Az elődöntőben és a döntőben a mérkőzéseket döntésig kell játszani. Amennyiben a rendes játékidőben nem születik döntés, úgy a FINA szabályok szerint 5-5 büntetődobás következik, ha így sincs döntés, a büntetődobások páronként folytatódnak addig, ameddig az egyik kihagyta és a másik belőtte. 2. NEVEZÉS 2.1 Az Egyetemi Vízilabda Bajnokságra minden Magyarországon működő felsőoktatási intézmény csapata nevezhet. A bajnokságba nevező csapatok csak egyetemi és főiskolai hallgatói jogviszonnyal rendelkező játékosok lehetnek. A már végzett hallgatóknak az abszolutórium megszerzésének évében és az azt követő naptári évben van indulási jogosultságuk. A bajnokságban részt vevő hallgatók nevét egy külön listán az egyetem vagy főiskola aláírásával és pecsétjével ellátva kell leadni a nevezéssel együtt. Egy játékos csak egy egyetemi vagy főiskolai csapatnak lehet a listáján. Minden játékosnak érvényes sportorvosival kell rendelkeznie.

Aki versenyengedéllyel rendelkezik, annak az MVLSZ által kibocsájtott NSSZ kártya az igazolása az orvosi érvényességre. A mérkőzéseken, egy meccsen (rajtlistán) kizárólag egy Férfi OB.1. osztályban szereplő játékos vehet részt. A Női bajnokságban erre nincs korlátozás. A felső korhatár 28 év (1987-ben született vagy fiatalabb), 2.2 Nevezési határidő 2016. november 15. Nevezési díj: 50.000.- Ft/csapat Nevezéseket e-mail formájában a versenyiroda@waterpolo.hu email címre kell küldeni, melynek tartalmaznia kell: Nevezési lapot, egyetem, főiskola által jóváhagyott játékos listát, befizetést igazoló kivonatot. 3. SORSOLÁS 3.1 A csoportmérkőzések sorsolására 2016.november 18-án 12.00 órakor az MVLSZ székházában, negyeddöntők sorsolására a csoportmérkőzések lejátszása után, az elődöntők sorsolására a negyeddöntők lejátszása után kerül sor. 4. A BAJNOKSÁG MÉRKŐZÉSEINEK IDŐPONTJAI 4.1 2016. november 27. 2017. április A játéknapok a nevezett csapatok számának függvényében a sorsoláson kerülnek kijelölésre. 5. LEBONYOLÍTÁS RENDSZERE, HELYEZÉSEK ELDÖNTÉSE 5.1 Az Egyetemi Vízilabda Bajnokság nevezőit, földrajzi elhelyezkedés figyelembe vételével a VB sorsolja ki. Csoportok kialakítása a nevező csapatok létszámától függ. A VB a sorsoláskor határozza meg a lebonyolítás pontos rendjét és menetét. A mérkőzéseket vasárnap kell lebonyolítani. A pályaválasztói jog az első mérkőzésen az elsőnek kisorsolt csapatokat illeti meg. A második mérkőzésen a párharcot döntésig kell játszani A győzelem kettő pontot ér, a döntetlen eredmény egy pontot. A mérkőzéseket minden esetben le kell játszani!

A csapatok rangsorolása a kővetkező számadatok figyelembe vételével zajlik: 1) pontszám, 2) gólkülönbség, 3) lőtt gólok (több számít), 4) kapott gólok (kevesebb számít), 5.2 Negyeddöntő, elődöntő 5.3 Döntő 5.4 Díjazás A negyeddöntőben és az elődöntőben a csapatok a csoportmérkőzések végeredményei, alapján irányított (előre kialakított) besorsolás útján kerülnek a negyeddöntőben 4, az elődöntőben 2 párba (Pl. A1-B2). Az elődöntők során a mérkőzések helyszínét az MVLSZ jelöli ki. Az elődöntő győztesei mérkőznek az Egyetemi Vízilabda Bajnokság kupájáért, a vesztesek a harmadik helyért. A mérkőzések helyszínét és időpontját az MVLSZ jelöli ki. A mérkőzéssorozat győztese elnyeri az MVLSZ által felajánlott Egyetemi Vízilabda Bajnokság vándor kupáját. Az I., II. és III. helyezett csapat tagjai (18 fő) érem díjazásban részesülnek. A díjakat, a kupát, a döntő mérkőzés után ünnepélyes keretek között adják át. 6. KÖLTSÉGEK VISELÉSE 6.1 A mérkőzések rendezési költségeit a Magyar Vízilabda Szövetség viseli. Az ügyeletes orvosi költséget a csapatok egységesen viselik. Utazási költség és ellátás saját költsége a csapatoknak. Ez a rendelkezés vonatkozik az újrajátszandó mérkőzésekre is, kivéve, ha a VB másképp nem rendelkezik. A játékvezetők és a hivatalos személyek díjazása 6.2 A bajnokságban a játékvezetők és hivatalos személyek díjait, utazási költségeit a Magyar Vízilabda Szövetség viseli. A közreműködői díjjak az jelenleg érvényben lévő OB.II.tarifa szerint kerülnek kifizetésre.

6.3 Az óvás díjai Óvás: 30.000,-Ft ÁKK Fellebbezés: 50.000,-Ft ÁKK 7. RÉSZT VEVŐ HIVATALOS SZERVEK, SZEMÉLYEK 7.1 A mérkőzéseket egy játékvezető vezeti. A mérkőzéseket a szövetség által kiküldött ellenőr felügyeli. A versenybíróság feladatát egy fő titkár látja el. 8. SZABÁLYOK A mérkőzéseket az MVLSZ (Magyar Vízilabda Szövetség) érvényben levő Verseny-és Játékszabályaiban foglaltak szerint kell lejátszani, az alábbi kivételekkel: kisebb (25 méteres) pályán; kisebb labdával (4-es méret); futó órával (4x8 perces játékidő, 2 perces szünetek,); A negyedik negyed utolsó percében lőtt gól után az órát meg kell állítani, majd a játék a játékvezető jelzése után folytatódhat. nincs támadó idő, túlzott passzivitás esetén a játékvezető kézfeltartással jelzi a támadás végét, ilyenkor még egy lövésre van lehetőség; kisebb létszámú csapatokkal (egyszerre 5+1 (kapus) fő); nincs kontrafault (víz alá vitt labda vagy súlyos durvaság esetén kerül sor bírói beavatkozásra); kivételt képez ez alól a center pozíció, ahol súlyos szabálytalanság esetén a bíró ítélhet kontrafaultot; a kiállított játékos egyből visszajöhet; időkérési lehetőség kettő darab van meccsenként; a 7 méteren kívülről lőtt találat két gólt ér. Minden mást érintő szabályozásban az MVLSZ Versenyszabályzata és Fegyelmi Szabályzata az irányadó.