MOL Liga Versenykiírás 2014/15

Hasonló dokumentumok
Meghívásos nemzetközi jégkorong liga

MOL Liga Versenykiírás 2015/16

OB IV/C. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

A MAGYAR JÉGKORONG SZÖVETSÉG

2017/2018. ÉVI NEMZETI EGYETEMI JÉGKORONG BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA

OB IV/A. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

U /2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA. A csop.: 17 B csop.: 13 C csop.: 13 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

XXIII. FERENCZY-BUDAPEST KUPA VERSENYKIÍRÁSA

I. ENERGOTT TEREMLIGA

2018/2019. TANÉVI FLOORBALL - NAGYPÁLYÁS DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁS

Kőbányai Kenguru Kupa. Versenykiírás 2016/2017.

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

A ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA KUPA VERSENYKIÍRÁSA

III. ENERGOTT TEREMLIGA

Magyar Labdarúgó Szövetség

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

I. FUTSAL BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

KENGURU ÉS S GYERMEK KUPA VERSENYKIÍRÁS 2012/2013

Kenguru és Gyermek Kupa. Versenykiírás 2010/2011.

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2013/2014

2016/2017 JÁTÉKNAPOK VASÁRNAP KORHATÁR után születtek NEVEZÉS. folyamatos MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

2014/2015. ÉVI STRANDKÉZILABDA MAGYAR EGYETEMI FŐISKOLAI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG VELENCE, EFOTT JÚLIUS

FÉRFI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS A ZSÍROS TIBOR MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2015/2016.

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

Tisztelt Sporttársak!

Versenyszabályzat. 1. Hatálya. 2. Kizárólagosság. 3. Versenynaptár. 4. Versenyek fajtái

53. EJTŐERNYŐS CÉLBAUGRÓ MAGYAR NEMZETI BAJNOKSÁG

IV. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2013/2014.

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

A MAGYAR JÉGKORONG SZÖVETSÉG VERSENYSZABÁLYZATA

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP MIX STRANDRÖPLABDA TORNA április 09.

Magyar Floorball Szakszövetség

GYŐR-MOSON-SOPRON MEGYEI ÖREGFIÚK BAJNOKSÁG

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS A KILLIK LÁSZLÓ NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2016/2017.

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2014/2015.

Magyar Pétanque Szövetség

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2015/2016

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A ÉVI BENU FÉRFI ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017. ÉVI BAJNOKI SZEZON

HIVATALOS ÉRTESÍTŐ. Az MLSZ Elnökségének szeptember 25.-i határozatai

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-9.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

Lizards Floorball Team szeptember MEGHÍVÓ

2017. ÉVI VETERÁN TRIPLETT ORSZÁGOS BAJNOKSÁG ÉS VÁLOGATÓ VERSENYKIÍRÁSA

MAGYAR KOSÁRLABDÁZÓK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE HUNGARIAN BASKETBALL FEDERATION

Magyar Labdarúgó Szövetség. Veszprém Megyei Igazgatóság

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG FÉRFI OB I/B OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

Budapesti Tollaslabdázók Szövetsége B U D A P E S T / évi, 42. nyílt Női Csapatbajnoksága. Versenykiírás

Átírás:

MOL Liga Versenykiírás 2014/15 Budapest, 2014. augusztus 8. 1

1. Bajnokság kiírása: Meghívásos nemzetközi jégkorong liga VERSENYKIÍRÁS 2014-2015 Nemzetközi jégkorong bajnokság kerül lebonyolításra magyarországi és külföldi klubcsapatok részvételével. A nemzetközi jégkorong bajnokság szervezője a Magyar Jégkorong Szövetség, a Román Jégkorong Szövetség társrendezésében. 2. Nevezés: A csapatnevezésekhez az alábbi dokumentumokat kell beadni: a) Nevező szervezet cégkivonata, bírósági bejegyző végzése b) Vezető tisztségviselők aláírási címpéldánya c) A nevező szervezet által nevezni kívánt csapat neve, hivatalos elérhetőségei (telefon, telefax, e-mail, levélcím), a hivatalos kapcsolattartó neve, elérhetőségei, aláírásmintája d) A vezető tisztségviselő és a hivatalos kapcsolattartó által aláírt, és hiánytalanul kitöltött nevezési lap e) Banki igazolás a nevezési díj és a kaució átutalásáról. f) Amennyiben a sportszervezet késedelmi pótlék megfizetésére kötelezett a hiánypótlás miatt, úgy a késedelmi pótlék átutalásáról szóló banki igazolást is csatolni kell a hiánypótlási határidőig g) A hazai pályaként nyilvántartásba venni kívánt jégpálya adatlapja h) A nevezni kívánó szervezet nemzeti sportszövetségétől kapott írásos engedély, amely engedélyezi a szervezet számára az indulást a Meghívásos Nemzetközi Bajnokságban a Versenyszabályzat által meghatározott feltételek mellett. i) A bajnokság mérkőzésein biztonsági szolgálatot ellátó szervezet cégkivonatát j) A bajnokság mérkőzésein biztonsági szolgálatot ellátó szervezettel kötött szerződés másolatát Ha a szervezet nevezéséhez nem vagy nem megfelelő tartalommal csatolja az a)-j) pontokban megadott dokumentumok bármelyikét, akkor nevezése nem fogadható el. Nevezési határidő: 2014. június 23. Hiánypótlási határidő: 2014. június 30. Nevezési díj 2014. június 23-ig: 1000 EUR Hiánypótlás díja 2014. június 24.-június 30. között: 1.000,- EUR Kaució: 2.000,- EUR Rajtlisták leadási határideje: 2014. szeptember 12. 2

3. Lebonyolítás: - a rendes játékidőben elért győzelemért a győztes csapat 3 pontot, a vesztes csapat 0 pontot kap. - Az alapszakaszban ha a 60 perc után döntetlen az eredmény, 2 perc szünet után (amelyben nincs jégfelújítás) 5 perces hosszabbítás következik az első gólig ("hirtelen győzelem") - a hosszabbításban a csapatok teljes létszámban 4 mezőnyjátékossal és 1 kapussal játszanak. Emberelőnyös helyzetekben az IIHF Sport Regulations Overtime Operations c. fejezet rendelkezései alkalmazandók. - ha a hosszabbításban nem esik gól, büntetőlövések következnek: az első sorozatban 3-3 büntetőlövés, utána 1-1 a győzelemig (Az IIHF Sports Regulations Game Winning Shots Procedure c. fejezetének rendelkezései szerint) - a győztes csapat a hosszabbítás vagy a büntetőlövések után 2 pontot, a vesztes csapat 1 pontot kap. - A rájátszásban ha a 60 perc után döntetlen az eredmény, 15 perc szünet után (jégfelújítás után) 20 perces hosszabbítás következik az első gólig ("hirtelen győzelem"). - a hosszabbításban a csapatok teljes létszámban 4 mezőnyjátékossal és 1 kapussal játszanak. Emberelőnyös helyzetekben az IIHF Sport Regulations Overtime Operations c. fejezet rendelkezései alkalmazandók. - Ha a 20 perces játékidőben nem születik gól, újra 15 perc szünet következik jégfelújítással, majd újabb 20 perces hosszabbítás, az első gólig. Hivatalos mérkőzésnapok: hétfő, kedd, péntek, szombat vasárnap (egyéb napokon a liga előzetes beleegyezésével) Mérkőzések kezdete: 17:00 és 19:00 között helyi idő szerint (kivétel élő TV közvetítések és kettős mérkőzések esetén) A versenynaptár elfogadása után abban változást eszközölni csak különösen indokolt esetben lehet. ( pl.élő TV közvetítés) 4. Speciális szabályok: - ki nem állás esetén a bírság 2.000.- EUR alkalmanként - nevezett csapat visszalépése esetén a bírság 10.000.- EUR, melynek meg nem fizetése esetén a hazai bajnokságból a következő versenyévadból való kizárást vonja maga után A vendégfogadó egyesületnél a vendég által okozott kárért a károkozó teljes anyagi felelősséggel tartozik. Az okozott kárról jegyzőkönyvet kell felvenni, a kifizetés számla ellenében történik. 5. Játékszabályok: A mérkőzéseken a Liga és az MJSz Versenyszabályban foglaltak az irányadók. Amennyiben az ezekben nem szabályozott kérdésben kell dönteni, a hivatalos IIHF szabálykönyv rendelkezéseit kell betartani (az IIHF Case Book magyarázata alapján). A technikai követelmények tekintetében a MOL Liga Technikai Bizottságának illetve az MJSz Versenyszabályzatának rendelkezései az irányadók. 3

A mérkőzéseken kiszabott fegyelmi büntetések és következményeik tekintetében a Liga és az MJSz Fegyelmi Szabályzata az irányadó. Fegyelmi határozatot a Liga Fegyelmi bizottsága vagy az MJSz Fegyelmi Bizottsága hoz, másodfokon (fellebbezés után) a Fellebbviteli Bizottság dönt. Minden fellebbezés esetén 200.- EUR fizetendő a Magyar Jégkorong Szövetség számlájára. 6. Játékosok, versenyengedélyek: Minden játékost regisztráltatni kell a Magyar Jégkorong Szövetségnél. A csapatoknál regisztrált külföldi játékosok száma nincs korlátozva. Az átigazolások végső határideje 2015. január 31.. A regisztrációhoz szükséges az érvényes IIHF nemzetközi átigazolási kártyája (ITC), melynek meglétét az illetékes nemzeti szövetség igazolja. A regisztráció /átigazolás abban az esetben fogadható el /adható ki versenyengdély/, amennyiben a játékost kiadó sportszervezet az ITC kártyát aláírja, és az aláírt dokumentum 2015.01.31-én 24:00-ig az MJSz-ben bemutatásra kerül. A mérkőzéseken érvényes Versenyengedéllyel rendelkező játékosok vehetnek részt. Ennek meglétét a játékvezető a mérkőzés előtt ellenőrizheti. A mérkőzéseken minimum 13 fő mezőnyjátékost és 2 fő kapust kell nevezni. A mérkőzéseken maximum 20 fő mezőnyjátékos és 2 fő kapus nevezhető. A mérkőzéseken maximum 6 fő»külföldi«játékos nevezhető. Külföldinek kell tekinteni azt a játékost, aki magyar csapatban külföldi állampolgárként, illetve külföldi csapatban nem az adott ország állampolgáraként vesz részt a bajnokságban. A játékos állampolgárságának meghatározása a regisztrációjakor az útlevele alapján történik. A bajnoki idény folyamán minden játékosnak mindvégig azt az állampolgárságát kell figyelembe venni, amilyen állampolgárként regisztrálták a bajnokságba. 7. Játékvezetők: A mérkőzések játékvezetőit a Liga Játékvezetői Testülete jelöli A meghívásos nemzetközi bajnokság mérkőzésein (a meghívott külföldi játékvezetők kivételével) csak olyan játékvezetők működhetnek közre, akik tagjai a Liga játékvezetői keretének. A játékvezetői keretbe csak azok kerülhetnek be, akik részt vesznek a szezon előtti játékvezető-képzésen, továbbá megfelelnek az elméleti és gyakorlati teszteken. A bajnokság teljes időtartamában semleges /külföldi/ játékvezető vezethet mérkőzést, amennyiben a felkérő csapat ennek a mellékletben előírt költségét fedezi. A mérkőzéseken lehetőség van 2 vezetőbírós rendszer alkalmazására. Az alapszakaszban illetve a rájátszásban érvényes játékvezetői díjakat a melléklet tartalmazza. Az alapszakaszban és a rájátszásban két vezetőbíró és két vonalbíró működik közre. A rájátszásban gólbírók vagy videó gólbíró rendszer alkalmazása kötelező. 8. Rendezés: A versenynaptárban jelölt hazai csapat a mérkőzés rendezője. A mérkőzéseken az orvos biztosítása a hazai csapat feladata. Minden játékosnak EU. Egészségbiztosítási kártyával kell rendelkeznie. Ennek hiánya esetén a felmerülő költségeket az illető csapatoknak kell viselnie. 4

A mérkőzéseken a hazai csapat játszik sötét színű mezben. A mérkőzések hivatalos nyelvei: - a pályválasztó egyesület országának hivatalos nyelve vagy magyar nyelv (az egyik a kettő közül kötelező) - angol nyelv (kötelező) A mérkőzésen a bemondónak minden hivatalos közleményt be kell mondania angol nyelven is. Minden mérkőzésen kötelező az MJSz által rendszeresített nyomtatványok (Mérkőzés Nevezési Lap, Sérülés Regiszter), és a számítógéppel készített Mérkőzés Jegyzőkönyv használata. A számítógépes jegyzőkönyvet az info@icehockey.hu e-mail címre kell küldeni, a kézzel írt jegyzőkönyvet a +36 1 460 6864 telefax számra kell küldeni. A folyamatosan vezetett számítógépes jegyzőkönyvet az MJSZ honlapján keresztül online elérhetővé kell tenni. Hibás vagy hiányos Mérkőzés Jegyzőkönyv pénzbírságot von maga után. A csapatvezetők és a játékvezetők által aláírt jegyzőkönyveket, az eseménynaplókat és a sérülésregisztereket a mérkőzés után azonnal kérjük bescannelve az info@icehockey.hu címre elküldeni vagy az alábbi faxszámra továbbítani: + 36 1 460 68 64 9. Szervezés, statisztikák: A MOL Liga adminisztrációjának hivatalos nyelve: magyar és angol A meghívásos nemzetközi jégkorong bajnokság szervezője készíti el a versenynaptárt, vezeti az érvényes versenyengedéllyel rendelkező játékosok listáját, aktualizálja a csapat és az egyéni statisztikákat. Az érvényes versenyengedéllyel rendelkező játékosok listája, a hivatalos menetrend, eredmények, statisztikák, valamint az érvényben levő eltiltások a Magyar Jégkorong Szövetség honlapján (www.icehockey.hu) találhatók. A mérkőzés-helyszínekről a weblapon online követhetők a mérkőzések. Játékos statisztikák (alapszakasz és rájátszás külön): kanadai táblázat, lövések, kiállítások, +/-, kapus-statisztika (védés%, gólátlag) Csapatok helyezésének megállapítása sorrendben: 1.) szerzett pontok alapján 2.) azonos pontszám esetén: egymás ellen szerzett pontok alapján 3.) azonos egymás ellen szerzett pontok esetén: egymás elleni gólkülönbség alapján 4.) azonos egymás elleni gólkülönbség esetén: egymás ellen lőtt több gól alapján 5.) ha ezután is azonos: az összes mérkőzés gólkülönbsége alapján 6.) ha ezután is azonos: az összes mérkőzésen lőtt több gól alapján Csapatok díjazása: alapszakasz győztese: Bíró László Vándorkupa 1.hely: Kupa + érem 5

2.hely: Érem 3.hely: Érem CEHL KÖZÉP-EURÓPAI JÉGKORONG LIGA KFT. - MOL Liga 2014-2015 Játékos különdíjak: A liga legeredményesebb játékosa (az alapszakasz kanadai táblázatának 1. helyezettje) legjobb kapus legjobb hátvéd legjobb csatár legértékesebb játékos (a rájátszás kanadai táblázatának 1. helyezettje) A játékos különdíjakat a résztvevő csapatok edzői javaslatai alapján a Liga és az MJSZ adományozza. 10. Döntéshozó szervek: MOL LIGA MOL LIGA választott testületei Liga Játékvezetői Testület: Liga Fegyelmi Bizottság Versenybíróság Versenybíróság Elnöke: 11. Hivatalos események: A Liga hivatalos eseményei: TRIM Meeting Idénynyitó sajtótájékoztató Rájátszás előtti sajtótájékoztató A Liga tagjainak a Liga hivatalos eseményein az előírt módon képviseltetniük kell magukat. 12. Nyilatkozat: A résztvevő csapatok aláírásukkal elfogadják a fenti Versenykiírást és tudomásul veszik a visszalépés esetén alkalmazandó szankciókat. Klub: Aláírás: PH. 2014....... 6