1. Német festő, 19. század eleje Erdő részlet / Forest scene fotólitográfia, papír / lithograph on paper 10*15 cm 12 000 Ft 40 2. Európai festő, 20. század első fele Nagy Sándor halála/ Death of Alexander The Great akvarell, papír / watercolor on paper 33*55 cm 65 000 Ft 220 3. Francia metsző, 18. század Csónakázók / Boating rézmetszet, papír / etching on paper 14,5*15,5 cm 18 000 Ft 60 4. Weixelgartner Vince (Buda, 1829-1915) Virág, 1847 / Flower, 1847 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: 6 Marz 1847 Weixlgärtner V. E. 35*24 cm 18 000 Ft 60 5. Wilhelm von Kaulbach (Waldeck, 1805-München, 1874) Görög istennő / Greek goddess szén, papír / coal on paper jelzett / signed: W. Kaulbach 59*40 cm 20 000 Ft 70 6. Weixelgartner Vince (Buda, 1829-1915) Rózsa pillangóval, 1847 / Rose with a butterfly, 1847 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: 3 Marz 1847 Weixlgärtner V. E. 35*24 cm 18 000 Ft 60 7. Weixelgartner Vince (Buda, 1829-1915) Női portré, 1849 / Female portrait, 1849 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Weixlgärtner Vincze, 1849 57*40 cm 20 000 Ft 70 8. J.B. jelzéssel, 18. század A magányos fa / The lonely tree rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: JB 17,5*11 cm 26 000 Ft 90 9. Wilhelm von Kaulbach (Waldeck, 1805-München, 1874) Istenhez / To God litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: W. Kaulbach (nyomtatott/printed) 66*52 cm 12 000 Ft 40 Kiadó: Rich. Bong. Kunstverlag, Berlin Publisher: Rich. Bong. Kunstverlag, Berlin 10. Paulovits Pál (Cegléd, 1892-1975) Liszt Ferenc portréja / Portrait of Franz Liszt rézmetszett, papír / etching on paper jelzett / signed: Pawlovits sérült / damaged 61*43 cm 16 000 Ft 50 11. Felix Vallotton (Lausanne, 1865 - Párizs, 1925) Baudelaire portréja / Portrait of Baudelaire fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: FV (nyomtatott/printed) 27*18,5 cm 120 000 Ft 410 12. Boldizsár István (Orosháza, 1897 - Budapest, 1984) Felsőbánya rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Boldizsár 22,5*32,5 cm 6 000 Ft 20 13. Komjáti Wanyerka Gyula (Nyitrakomját, 1894 - Budapest, 1958) Levélíró / Letter-writer ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: J. Komjáti 30*40 cm 55 000 Ft 190 14. Komjáti Wanyerka Gyula (Nyitrakomját, 1894 - Budapest, 1958) Fronton / On the front ceruza, tus, papír / pencil, ink on paper jelzett / signed: Komjáti 30*39 cm 55 000 Ft 190 2
15. Henri de Toulouse-Lautrec (Albi, 1864 - Saint-André-du-Bois 1901) Charles Maurin portréja, 1898 / Portrait of Charles Maurin, 1898 hidegtű karc, merített papír / dry-point on deckled paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed) 17*9,6 cm 600 000 Ft 2 030 16. Tyra Kleen (Stockholm, 1874-1951) A kelet illata / Oriental scent litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 1907 (nyomtatott/printed) 32*49 cm 32 000 Ft 110 17. Zichy Mihály (Zala, 1827 - Szentpétervár, 1906) Erotika, 1872 / Erotica, 1872 heliográfia, papír / heliograph on paper jelzett / signed: Zichy 72 (nyomtatott/printed) 14*19,5 cm 32 000 Ft 110 18. Tyra Kleen (Stockholm, 1874-1951) Orchideák / Orchids litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 44,5*61,5 cm 38 000 Ft 130 19. Henri de Toulouse-Lautrec (Albi, 1864 - Saint-André-du-Bois 1901) Madame Abdala litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed) 30*22,5 cm 90 000 Ft 310 Kiadó / Publisher: Henri de Toulouse-Lautrec: Acht Litografien in Faksimiles, Verlag der Kunst, Drezda, 1957. 20. Henri de Toulouse-Lautrec (Albi, 1864 - Saint-André-du-Bois 1901) Tánc / Dance litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed) 28/,5*23 cm 90 000 Ft 310 Kiadó / Publisher: Henri de Toulouse-Lautrec: Acht Litografien in Faksimiles, Verlag der Kunst, Drezda, 1957. 21. Henri de Toulouse-Lautrec (Albi, 1864 - Saint-André-du-Bois 1901) Női portré / Portrait of a woman litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed) 36*27 cm 90 000 Ft 310 Kiadó / Publisher: Henri de Toulouse-Lautrec: Acht Litografien in Faksimiles, Verlag der Kunst, Drezda, 1957. 22. Henri de Toulouse-Lautrec (Albi, 1864 - Saint-André-du-Bois 1901) Álarcosbál / Masquerade litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: HTL (nyomtatott/printed) 31*26 cm 90 000 Ft 310 Kiadó / Publisher: Henri de Toulouse-Lautrec: Acht Litografien in Faksimiles, Verlag der Kunst, Drezda, 1957. 3
24. Tyra Kleen (Stockholm, 1874-1951) Az élet öröme, 1907 / The joy of life, 1907 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Keen 1907 54,5*41,5 cm 28 000 Ft 90 25. Tyra Kleen (Stockholm, 1874-1951) Az erő, 1907 / The force, 1907 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Tyra Kleen 1907 52,5*40,5 cm 28 000 Ft 90 23. Simeon Solomon (London, 1840-1905) Örök álom, 1887 / Eternal dream, 1887 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: SS 1887 33*24,5 cm 1 200 000 Ft 4 070 Proveniencia: Mario Anthony Amaya gyűjtemény, USA László Károly Gyűjtemény, Basel Kiállítva: A László Károly Gyűjtemény, Budapest, Műcsarnok, 1996., 495. kép Provenance: Mario Anthony Amaya Collection, USA Carl Laszlo Collection, Basel Exhibited: Carl Laszlo Collection, Budapest, Műcsarnok, 1996., picture 495. 26. Hans Thoma (Bernau, 1839 - Karlsruhe, 1924) Faun színezett litográfia, papír coloured lithograph on paper jelzett / signed: Hans Thoma 30*25 cm 36 000 Ft 120 27. Vaszary János (Kaposvár, 1867 - Budapest, 1939) 10 lapos mappa. 1910 körül 10 pieces folder, around 1910 litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Vaszary (nyomtatott/printed) sérült / damaged 30*42,5 cm 280 000 Ft 950 28. Hans Thoma (Bernau, 1839 - Karlsruhe, 1924) Az élet forrása / The source of life tus, ceruza, fedőfehér, papír / ink, pencil, opaque white on paper jelzett / signed: Hans Thoma 28,5*22,5 cm 240 000 Ft 810 29. Robert Hardmeyer (Zürich, 1876 - Wallisellen, 1919) Mágus / Magician linómetszet, papír / linocut on paper jelzett / signed: RH (nyomtatott/printed) faragott fa keretben / in carved wooden frame 17*11,5 cm 16 000 Ft 50 30. Leon Alex (Petrozsény, 1907 - Osztrog, 1944) Mulatóban / In the bar litográfia, papír / lithograph on paper jelzett / signed: Leon Alex 26*20 cm 40 000 Ft 140 4
31. Németalföldi festő, 17. század Titkos találkozó / Secret meeting 42*67 cm 650 000 Ft 2 200 32. Németalföldi festő, 18. század Faun és puttók / Faun and putti olaj, fa / oil on wood sérült / damaged 22*29 cm 360 000 Ft 1 220 33. Német festő, 19. század Speyeri dóm / Speyer Dome olaj, fa / oil on wood 12*16,5 cm 120 000 Ft 410 34. Itáliai festő, 19. század Vezúv látképe Nápolyból, 1822 / View of the Vesuvius from Naples, 1822 gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Vezuv in Napoli 1822 45*60 cm 750 000 Ft 2 540 35. László Fülöp Elek (Pest, 1869 - London, 1937) Női portré / Portrait of a woman jelzett / signed: Laub 63,5*44,5 cm 420 000 Ft 1 420 36. Camil Vlad jelzéssel Phryné, 1917 jelzett / signed: Frappa Phryné; Camil Vlad. 1917 96*136 cm 260 000 Ft 880 37. Liezen-Meyer Sándor után, 20. század Szent Erzsébet / St. Elizabeth 69*48,5 cm 36 000 Ft 120 5
38. Eugene de Blaas (Albano, 1843-1931) Előkelő hölgy portréja Portrait of an aristocratic lady olaj, vászon dublírozva / oil on doubled canvas jelzett / signed: Eug. Blaas 30*24 cm 34 000 Ft 120 39. Francia festő, 1900 körül Találka / Rendezvous olaj, fa / oil on wood 26,5*20,5 cm 95 000 Ft 320 40. Osztrák művész, 1909 Nemes úr portréja, 1909 Portrait of a nobleman, 1909 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 67*54 cm 13 000 Ft 40 41. Osztrák festő, 19. század Báró Stephan von Becsey portréja Portrait of Baron Stephan von Becsey ceruza, fedőfehér, papír / pencil, opaque white on paper sérült / damaged 40*26 cm 17 000 Ft 60 42. Emanuel Ritter von Stöckler (Nikolsburg, 1819 - Bozen, 1893) Házi kedvenc / Beloved pet akvarell, karton / watercolor on cardboard jelzett / signed: E. Stöckler 63,5*35,5 cm 150 000 Ft 510 43. Telepy Károly (Debrecen, 1828 - Budapest, 1906) Óbudai téglagyár / Óbuda brick factory jelzett / signed: Telepy K 21*51 cm 380 000 Ft 1 290 44. Keleti Gusztáv (Pozsony, 1834 - Budapest, 1902) Szikla / Rock ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper jelzett / signed: Klette 13,5*19 cm 24 000 Ft 80 45. Alexander Küster, 19. század Holland halászfalú / Dutch fishing village litográfia, karton / litograph on cardboard jelzett / signed: A. Küster (nyomtatott/printed) 27*59 cm 17 000 Ft 60 Kiadó: Fritz Grand& Co Kunstverlag Berlin Publisher: Fritz Grand& Co Kunstverlag Berlin 46. Carl Franz Bauer (Bécs, 1879-1954) Versenyló / Racehorse akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: C.F.Bauer 31*42,5 cm 120 000 Ft 410 6
47. Itáliai festő, 18. század Mária a gyermek Jézussal / Mary with the Child Jesus 61*46 cm 400 000 Ft 1 360 48. Hadzsy Olga (Budapest, 1880-?) Szűz Mária / Virgin Mary jelzett / signed: Z. Hadzsy O. 80,5*60,5 cm 55 000 Ft 190 49. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Madonna a gyermek Jézussal Madonna with the child Jesus jelzett / signed: MCP 140*100 cm 3 800 000 Ft 12 880 Reprodukálva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, 1996., 94. oldal, C/16 szám Kiállítva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, 1996. Reproduced: Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., page 94., lot C/16 Exhibited: Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. 50. Basilides Barna (Tornaalja, 1903 - Budapest, 1967) Gábriel arkangyal / Gabriel ArchangeL olaj, fa / oil on wood 46,5*37,5 cm 320 000 Ft 1 080 51. Itáliai festő, 18. század Szent Mihály arkangyal / St. Michael Archangel 42,5*31,5 cm 90 000 Ft 310 52. Armand Point (Algiers, 1860 - Nápoly, 1932) Hölgy virággal / Lady with flower olaj, fa / oil on wood 23*19 cm 160 000 Ft 540 Aukcionálva: Christie s 1982. II. 28. 142. tétel Auctioned: Christie s 1982. II. 28. Lot 142. 7
53. Umberto Brunelleschi (Montemurlo, 1879 - Párizs, 1949) Siesta akvarell, toll, papír / watercolor, pen on paper jelzett / signed: Brunelleschi 25*17 cm 180 000 Ft 610 54. George Barbier (Nantes, 1882 - Párizs, 1932) Jelmezterv / Costume design akvarell, toll, fedőfehér, papír watercolor, pen, opaque white on paper jelzett / signed: George Barbier 24*18,5 cm 340 000 Ft 1 150 Reprodukálva: A László Károly-Gyűjtemény, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, 1996., 114. oldal, 562. kép Kiállítva: A László Károly Gyűjtemény, Budapest, Műcsarnok, 1996. Reproduced: Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., page 114, picutre nr. 562 Exhibited: Carl Laszlo Collection, Műcsarnok, Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. 55. Francia művész, 1900 körül Balett jelmez / Ballett costume ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 38,5*30 cm 110 000 Ft 370 56. Zig (?-1936) Cilinderes jelmez / Silk hat costume ceruza, akvarell, ezüstfesték, papír / pencil, watercolor, silver paint on paper 38*28 cm 140 000 Ft 470 57. Orosz művész, 20. század eleje Éjjeli pillangó jelmez / Night butterfly costume ceruza, akvarell, ezüst-, aranyfesték, papír pencil, watercolor, silver and goldpaint on paper jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 28*21 cm 80 000 Ft 270 58. Georges Kugel Benda (1873- cca. 1961) Flory jelmeze, 1919 / Costume of Flory, 1919 ceruza, akvarell, aranyfesték, papír pencil, watercolor, goldpaint on paper jelzett / signed: G.K. Benda 1919 23*17 cm 90 000 Ft 310 59. Francia művész, 1930 körül Jelmezterv / Costume design ceruza, toll, akvarell, aranyfesték, papír pencil, pen, watercolor on paper sérült / damaged 28,5*11 cm 75 000 Ft 250 60. Zig (?-1936) Tündér jelmez / Fairy costume ceruza, akvarell, ezüstfesték, papír pencil, watercolor, silver paint on paper jelzett / signed: Zig Girls No 15 46*30 cm 140 000 Ft 470 61. Zig (?-1936) Tavaszi ruhaterv / Spring costume akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper 38*28 cm 140 000 Ft 470 62. Francia művész, 1950 körül Divatrajz / Fashion drawing tus, akvarell, papír / ink, watercolor on paper sérült / damaged 20,5*10,5 cm 60 000 Ft 200 8
hátoldal / backside 63. Kádár Béla (Budapest, 1877-1956) Nász, Lovas Wedding, Horseman szén, papír / coal on paper kétoldalas / two-sided 17*24 cm 480 000 Ft 1 630 64. Szegedi Molnár Géza (Szeged, 1906 - Szombathely, 1970) Liszt Ferenc portréja, 1961 / Portrait of Franz Liszt, 1961 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár 1961 83,5*65,5 cm 46 000 Ft 160 65. Szegedi Molnár Géza (Szeged, 1906 - Szombathely, 1970) Önarckép, 1946 / Self-portrait, 1946 vörös kréta, papír / red chalk on paper jelzett / signed: Negyven éves koromban; Szegedi Molnár Géza, 1946 54*40,5 cm 80 000 Ft 270 66. Ilosvai Varga István (Kunhegyes, 1895 - Budapest, 1978) Kalapos legény, 1918 / Young man in a hat, 1918 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Ilosvai Varga I 918 43*29 cm 65 000 Ft 220 67. Járitz Józsa (Budapest, 1893-1986) Ülő akt / Sitting nude ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Jaritz 45*28 cm 55 000 Ft 190 68. Korb Erzsébet (Budapest, 1899-1925) Modell, 1923 / Model, 1923 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: 19 KE 23 39*26 cm 110 000 Ft 370 69. Járitz Józsa (Budapest, 1893-1986) Akt / Nude szén, ceruza, papír / coal, pencil on paper jelzett / signed: Jaritz 34*21 cm 80 000 Ft 270 9
70. Muhoray Mihály (Jászberény, 1898-1969) Kondás, 1934 / Swineherd, 1934 jelzett / signed: Muhoray M 34 75,5*85 cm 380 000 Ft 1 290 71. Muhoray Mihály (Jászberény, 1898-1969) Csíkmenasági udvarház, 1942 / Mansion of Csíkmenaság, 1942 jelzett / signed: Csíkmenaság 1942 Muhoray Mihály 79,5*95,5 cm 340 000 Ft 1 150 72. Jámbor Lajos (Nagyvárad, 1884-1955 körül) Családi idill / Family idyll jelzett / signed: Jámbor 100*80 cm 280 000 Ft 950 73. Orosz festő, 1904 Orosz parasztok / Russian peasants jelzett / signed: ciril betüs 904 / Cyrillic 904 sérült / damaged 58,5*84,5 cm 220 000 Ft 750 74. Peske Géza (Kelecsény, 1859 - Bodajk, 1934) Csizmáját húzó fiú / Boy putting on his boots jelzett / signed: Peske Géza 69*95,5 cm 130 000 Ft 440 75. Vajda Zsigmond (Bukarest, 1860 - Budapest, 1931) A jó dajka / The good nanny jelzett / signed: Vajda Zsigmond 60*50 cm 80 000 Ft 270 76. Udvardy Flóra (Budapest, 1880-?) GyeRmekek a mezőn / Children on the field jelzett / signed: Udvardy Flóra 80*99,5 cm 180 000 Ft 610 77. Vastagh György, id. (Szeged, 1834 - Budapest, 1922) Arató lány / Harvesting girl olaj, vászon kartonra kasírozva oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: V.GY. 35*27,5 cm 60 000 Ft 200 10
78. Muhoray Mihály (Jászberény, 1898-1969) Gyimesi táj / Ghimes landscape jelzett / signed: Muhoray Mihály 75,5*85,5 cm 360 000 Ft 1 220 79. Muhoray Mihály (Jászberény, 1898-1969) Hegyek között, 1942 / In the mountains, 1942 jelzett / signed: Menaság 1942 Muhoray Mihály 90,5*98,5 cm 340 000 Ft 1 150 80. 81. 80. Willem Bastiaan Tholen (Amszterdam, 1860 - The Hague, 1931) Legelés / Grazing pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: W.B: Tholen 30*40 cm 95 000 Ft 320 81. Nagybányai festő, 20. század első fele Itatás / Watering jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 28*33 cm 28 000 Ft 90 82. Udvary Pál (Budapest, 1900-1987) Hajóvontatók / Towing ships jelzett / signed: Udvary Pál 60*80 cm 110 000 Ft 370 83. Gutaházy Németh Gyula (Várpalota, 1922-1966) Vásározók / Market-men jelzett / signed: Gutaházy N. Gyula 25*34 cm 12 000 Ft 40 84. Perlmutter Imre (1870 k.- Budapest, 1935) Ismerkedés a kútnál Meeting by the fount olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Perlmutter Imre 14*11 cm 14 000 Ft 50 85. Perlmutter Imre (1870 k.- Budapest, 1935) Juhász / Shepherd olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Perlmutter Imre 14*11 cm 14 000 Ft 50 86. Magyar festő, 20. század eleje Kislány kutyával / Girl with a dog jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 80*60 cm 36 000 Ft 120 87. Áldor János László (Nagyigmánd, 1895-1944) Menyecske, 1913 / Young wife, 1913 jelzett / signed: Áldor J. L. 913 60*80 cm 120 000 Ft 410 11
88. Szakácsy jelzéssel, 20. század eleje Önarckép, 1905 / Self-portrait, 1905 jelzett / signed: Szakácsy München 1905 67*53 cm 340 000 Ft 1 150 89. Szegedi Molnár Géza (Szeged, 1906 - Szombathely, 1970) Fiú portréja, 1954 / Portrait of a boy, 1954 jelzett / signed: Szegedi Molnár 1954 64*50 cm 95 000 Ft 320 90. Lakos Alfréd (Székesfehérvár, 1870 - Budapest, 1961) Imádkozó, 1922 / Praying, 1922 jelzett / signed: Lakos A 1922 33,5*27,5 cm 60 000 Ft 200 91. Csont Ferenc (Budapest, 1888 - Balatongyörök, 1966) Kandallónak támaszkodó fiú Boy leaning on the fireplace jelzett / signed: Csont 49*66 cm 380 000 Ft 1 290 92. Rudnay Gyula (Pelsőc, 1878 - Budapest, 1957) Fiatal fiú arcképe, 1905 Portrait of a young boy, 1905 jelzett / signed: Rudnay 29*23 cm 110 000 Ft 370 93. Eölvedy Gachal József (Poroszló, 1889 - Budapest, 1974) Önarckép, 1924 / Selfportrait, 1924 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: E. Gachal J. 924 100*80,5 cm 440 000 Ft 1 490 94. Gábor Móric (Kisújszállás, 1889 - Budapest, 1987) Merengő / Contemplation jelzett / signed: Gábor Móric 60,5*50, cm 140 000 Ft 470 12
95. Csók István (Sáregres, 1865 - Budapest, 1961) Sokác lányok, 1936 / Sokac girls, 1936 jelzett / signed: Csók I 936 85,5*96 cm 3 400 000 Ft 11 530 96. Kádár Béla (Budapest, 1877-1956) Lovasfogat / Carriage olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Kádár Béla 50*71 cm 750 000 Ft 2 540 97. Gáborjáni Szabó Kálmán (Debrecen, 1897 - Budapest, 1955) Teregetők / Hanging the clothes out olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: G. Sza... (töredékes / fraction) 81*70 cm 950 000 Ft 3 220 13
98. Nagy Oszkár (Pécska, 1883 - Nagybánya, 1965) Látkép / Scenery ceruza, akvarell, papír / pencil, watercolor on paper 26*27 cm 60 000 Ft 200 99. Basilides Barna (Tornaalja, 1903 - Budapest, 1967) Nagymaros ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Basilides Barna Nagy-Maros 28*34 cm 75 000 Ft 250 100. Nagy Oszkár (Pécska, 1883 - Nagybánya, 1965) Műteremben / In the studio toll, papír / pen on paper 15,5*20 cm 60 000 Ft 200 102. Papp Aurél (Érkávás, 1879 - Szatmárnémeti, 1960) Séta az erdőben, 1906 / Walk in the woods, 1906 ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Papp Aurél, 1906 25*35 cm 40 000 Ft 140 101. Scheiber Hugó (Budapest, 1873-1950) Önarckép / Self portrait gouache, pasztell, papír / goucahe, pastel on paper jelzett / signed: Scheiber H sérült / damaged 48*37,5 cm 460 000 Ft 1 560 104. Schönberger Armand (Galgóc, 1885 - Budapest, 1974) Önarckép, 1930 / Self portrait, 1930 szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Schönberger A 1930 sérült / damaged 39,5*28,5 cm 650 000 Ft 2 200 103. Pólya Tibor (Szolnok, 1886-1937) Müncheni típusok / Munich types gouache, papír / gouache on paper jelzett / signed: Pólya T 38,5*27,5 cm 46 000 Ft 160 105. Bíró Antal (Pozsony, 1907 - Székesfehérvár, 1990) A pincérnő, 1943 / The waitress, 1943 pasztell, fedőfehér, papír / pastel, opaque white on paper jelzett / signed: Bíró 1943 32*24 cm 38 000 Ft 130 106. Magyar festő, 20. század eleje Női portré / Female portrait 50*41 cm 70 000 Ft 240 107. Bíró Antal (Pozsony, 1907 - Székesfehérvár, 1990) A szakácsnő, 1943 / The cook, 1943 pasztell, fedőfehér, papír / pastel, opaque white on paper jelzett / signed: Bíró 1943 32*24 cm 38 000 Ft 130 14
108. Emőd Aurél (Budapest, 1897-1958) Bem tábornok és serege / General Bem and his army akvarell, szén, pasztell, papír / watercolor, coal, pastel on paper 28*38 cm 50 000 Ft 170 109. Mednyánszky László báró (Beckó, 1852 - Bécs, 1919) Bajtársak / Comrades jelzett / signed: Mednyánszky hátoldalon / backside: Pálmai József igazolása és hagyatéki pecsét / certificat of József Pálmai, legacy stamp 34,5*50 cm 850 000 Ft 2 880 110. Pór Bertalan (Bátaszék, 1880 - Budapest, 1964) Vázlat a Jó pásztorhoz / Sketch for the good shepherd ceruza, papír / pencil on paper 25*18 cm 55 000 Ft 190 111. Nagy István (Csíkmindszent, 1873 - Baja, 1937) Tanya / Farm szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Nagy István 27*38,5 cm 50 000 Ft 170 112. Egry József (Újlak, 1883 - Badacsonytomaj, 1951) Dombos táj / Hilly landscape lavírozott tus, papír / wash-ink on paper jelzett / signed: Egry 43*49 cm 1 000 000 Ft 3 390 113. Nagy István (Csíkmindszent, 1873 - Baja, 1937) Domboldal / Hillside szén, papír / coal on paper jelzett / signed: Nagy I 44*60 cm 180 000 Ft 610 114. Ék Sándor (1902-1975) Szabad Budapestért, (1956) / For free Budapest, (1956) színezett litográfia, papír / coloured lithograph on paper jelzett / signed: Ék Sándor 43*58 cm 18 000 Ft 60 15
115. Karlovszky Bertalan (Munkács, 1858 - Budapest, 1938) Kalapos hölgy / Lady with a hat olaj, fa / oil on wood 70,5*52,5 cm 340 000 Ft 1 150 116. Markos Lajos (Marosvásárhely, 1917 - Houston, 1993) Elegáns hölgy, 1955 / Elegant lady, 1955 jelzett / signed: L. Markos 1955 109*83 cm 300 000 Ft 1 020 117. Pólya Tibor (Szolnok, 1886-1937) Női portré / Portrait of a woman olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Pólya T. 60,5*50 cm 60 000 Ft 200 118. gróf Batthyány Gyula 119. Iványi-Grünwald Béla (Ikervár, 1887 - Budapest, 1959) Hölgy virágmintás ruhában, 1945 Lady in floral dress, 1945 gouache, ceruza, papír / gouache, pencil on paper jelzett / signed: Batthyány 1945 52*33 cm 480 000 Ft 1 630 (Som, 1867 - Budapest, 1940) Virágcsendélet / Still life with flowers jelzett / signed: Iványi Grünwald Béla 80*60 cm 550 000 Ft 1 860 Aukcionálva: BÁV 52. árverés Auctioned: BÁV 52th auction 120. H. Lovass Piroska, 20. század első fele Női potré / Portrait of a woman jelzett / signed: H. Lovas P. 111*91 cm 95 000 Ft 320 121. Márk Lajos (Retteg, 1867 - New York, 1940) Sminkelés / Make-up jelzett / signed: Márk 60*80 cm 95 000 Ft 320 122. Jancsek Antal (Budapest, 1907-1985) Virágcsendélet / Still life with flowers jelzett / signed: Jancsek A 50,5*55,5 cm 60 000 Ft 200 123. Márk Lajos (Retteg, 1867 - New York, 1940) Üzenet / Message jelzett / signed: Márk 121*60,5 cm 180 000 Ft 610 16
124. gróf Batthyány Gyula (Ikervár, 1887 - Budapest, 1959) Lóversenyen, 1912 körül / At a horse race, around 1912 54*54 cm 13 000 000 Ft 44 070 Kiállítva: Kiállítás gróf Batthyány Gyula festményeiből, Műterem Galéria, 1997. Reprodukálva: Kiállítás gróf Batthyány Gyula festményeiből, Műterem Galéria, 1997., kat. 7. kép Molnos Péter: Gróf Batthyány Gyula az elveszett Magyarország festője, Budapest, 2007. 18. kép Exhibited: Works of count Batthyány Gyula, Műterem Gallery, 1997. Reproduction: Works of count Batthyány Gyula, Műterem Gallery, 1997. catalogue, picture nr. 7 Molnos Péter: Gróf Batthyány Gyula az elveszett Magyarország festője, Budapest, 2007. picture 18. 17
125. Molnár Z. János (Cservenka, 1880 - Gödöllő, 1960) Őszi csendélet / Autumn still life jelzett / signed: Molnár Z. János 70,5*100 cm 110 000 Ft 370 126. Tölgyes jelzéssel, 20. század Szüreti csendélet / Harvest still life jelzett / signed: Tölgyes 55*68 cm 80 000 Ft 270 127. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Virágcsendélet / Still life with flowers gouache, akvarell, karton / gouache, watercolor on cardboard jelzett / signed: MCP 86*67 cm 220 000 Ft 750 128. Gyelmis-Lukács János (Szabadka, 1899 - Budapest, 1979) Asztali csendélet / Table still life 60,5*50,5 cm 50 000 Ft 170 129. Udvary Dezső (Gyöngyöspata, 1891- Budapest, 1975) Csipkebogyós csendélet / Still life with rosehip gouache, pasztell, papír / gouache, pastel on paper jelzett / signed: DU 1953 70*55 cm 60 000 Ft 200 130. Muhoray Mihály (Jászberény, 1898-1969) Pipacsos mező / Poppy field akvarell, papír / watercolor on paper 20*27,5 cm 24 000 Ft 80 131. Krusnyák Károly (Krizsevác, 1889 - Budapest, 1960) Asztali csendélet / Table still life jelzett / signed: Krusnyák sérült / damaged 79*89 cm 50 000 Ft 170 132. Schéner Mihály (Medgyesegyháza, 1923 - Budapest, 2009) Konyhai csendélet, 1965 / Kitchen still life, 1965 jelzett / signed: Schéner M 1965 42*60 cm 180 000 Ft 610 18
133. Romek Árpád (Budapest, 1883-1960) Csendélet karfiollal / Still life with cauliflower jelzett / signed: Romek Á 59*51 cm 120 000 Ft 410 134. Szegedi Molnár Géza (Szeged, 1906 - Szombathely, 1970) Római ciprusok, 1932 / Roman cypresses, 1932 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Szegedi Molnár Géza Roma 1932 35,5*27 cm 80 000 Ft 270 135. Schéner Mihály (Medgyesegyháza, 1923 - Budapest, 2009) Virágcsendélet, 1965 / Still life with flowers, 1965 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Schéner M 65 30*21 cm 40 000 Ft 140 136. Stanislav Stückgold (1868-1933) Csendélet / Still life olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: St. St. 63*40 cm 360 000 Ft 1 220 137. Tóth B. László (Dad, 1906 - Budapest, 1982) Csendélet, 1969 / Still life, 1969 jelzett / signed: Tóth B. László 1969 45*60 cm 55 000 Ft 190 138. Balla Béla (Arad, 1882 - Nagybánya, 1965) Virágcsendélet / Still life with flowers jelzett / signed: Balla Béla 65*28,5 cm 110 000 Ft 370 139. Német festő, 19. század Keleti jelenet, 1850 / Eastern scene, 1850 ceruza, gouache, fedőfehér, papír pencil, gouache, opaque white on paper jelzett / signed: SI 1850 41*28 cm 40 000 Ft 140 140. Bácskay István, 1900 körül Kairó / Cairo olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Bácskay I. Cairo 12*9,5 cm 14 000 Ft 50 141. Schéner Mihály (Medgyesegyháza, 1923 - Budapest, 2009) Virágcsendélet / Still life with flowers olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Schéner 20*26 cm 60 000 Ft 200 142. Olejnik Janka (Nagykanizsa, 1887 - Nagybánya, 1954) Rózsás csendélet / Still life with roses pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Olejnik J 45*32,5 cm 55 000 Ft 190 19
143. Járitz Józsa (Budapest, 1893-1986) Fekvő akt / Lying nude jelzett / signed: Járitz 91*135 cm 1 200 000 Ft 4 070 144. Mácsai István (Budapest, 1922-2005) Nő mandolinnal Woman with a mandolin jelzett / signed: Mácsai 60*80 cm 120 000 Ft 410 145. Mácsai István (Budapest, 1922-2005) Olvasó nő / Reading woman jelzett / signed: Mácsai 70*80 cm 140 000 Ft 470 146. Feszty Masa (Budapest, 1895 - Domaháza, 1979) Ruffy Edit portréja, 1962 / Portrait of Edit Ruffy, 1962 jelzett / signed: Feszty Masa 1962 95*64 cm 60 000 Ft 200 147. Szegedi Molnár Géza (Szeged, 1906 - Szombathely, 1970) Piros sapkás fiú portréja, 1945 / Portrait of a red-capped boy, 1945 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szegedi Molnár 1945 44*34 cm 65 000 Ft 220 148. Fáy Dezső (Budapest, 1888-1954) András portréja, 1925 / Portrait of Andras, 1925 jelzett / signed: Fáy Dezső 925 Andris 12 éves korában 42*33 cm 70 000 Ft 240 20
149. Járitz Józsa (Budapest, 1893-1986) Szeretet / Love jelzett / signed: J. Járitz 88*115 cm 1 400 000 Ft 4 750 150. Járitz Józsa (Budapest, 1893-1986) Vázlat a Szeretet című képhez Sketch for the composition of Love ceruza, papír / pencil on paper jelzett / signed: Jaritz 32*41 cm 110 000 Ft 370 151. Basch Edit (Budapest, 1895-1980) Fekete hajú lány / Black haired girl 65*60 cm 190 000 Ft 640 152. Stanislav Stückgold (1868-1933) Női portré / Portrait of a woman pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: St. St. 45*37 cm 280 000 Ft 950 153. Járitz Józsa (Budapest, 1893-1986) Akt, 1960 / Nude, 1960 jelzett / signed: Jaritz 1960 77*65 cm 420 000 Ft 1 420 21
154. Magnus Zeller (Biesenrode, 1888 - Berlin, 1972) Tánc klub, 1923 / Dance club, 1923 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Magnus Zeller 1923 27,5*23 cm 380 000 Ft 1 290 155. Csók István (Sáregres, 1865 - Budapest, 1961) Fürdőzők / Bathers olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Csók I 32*41 cm 1 300 000 Ft 4 410 156. Mácsai István (Budapest, 1922-2005) Báthory u. 17., 1987 / Báthory str. 17., 1987 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Mácsai 87 60*40 cm 260 000 Ft 880 157. Gábor Marianne (Budapest, 1917-2014) Fiatal lány portréja / Portrait of a young woman jelzett / signed: Gábor Marianne 80*60 cm 190 000 Ft 640 158. Udvary Géza (Perbenyik, 1872 - Budapest, 1932) Nyújtozkodó akt / Stretching nude jelzett / signed: Udvary G 30*23 cm 70 000 Ft 240 159. Papp Emil (Szolnok, 1884-?) Bál előtt / Before the ball jelzett / signed: Papp Emil 100*76 cm 160 000 Ft 540 160. Bálint Endre (Budapest, 1914-1986) Fej, 1945 / Head, 1945 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Bálint 45 26,5*19 cm 400 000 Ft 1 360 161. Szász Endre (Csíkszereda, 1926 - Mosdós, 2003) Látomás, 1962 / Vision, 1962 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Szász Endre 1962 47*36 cm 100 000 Ft 340 22
162. Franz Marc (München, 1880 - Braquis 1916) Pihenő lovak, (1911/1912) Resting horses, (1911/1912) fametszet, rizspapír, kartonra kasírozva woodcut on rice paper, pasted on cardboard 16*22 cm 400 000 Ft 1 360 Publikálva: Der Surm folyóirat, Berlin, 1912. 3. szám Published: Der SUrm periodical, Berlin, 1912. Issue 3 163. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Mária a gyermek Jézussal / Mary with the child Jesus fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: M.CP. számozott / numbered: 33/100 28*19,5 cm 32 000 Ft 110 164. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Itáliai táj / Italian landscape fametszet, papír / woodcut on paper 21,5*17,5 cm 32 000 Ft 110 165. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Mária és Erzsébet találkozása / Encounter of Mary and Elizabeth fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: MCP 34*26 cm 32 000 Ft 110 166. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Krisztus megkeresztelése / Baptism of Christ fametszet, papír / woodcut on paper jelzett / signed: MCP 34*25 cm 32 000 Ft 110 167. Rafael Győző Viktor (Rév-Komárom, 1900 - Budapest, 1981) Krisztus siratása / Lamentation of Christ jelzett / signed: RV 1949 63*83 cm 220 000 Ft 750 168. Ruzicskay György (Szarvas, 1896 - Budapest, 1993) Keresztesek / Crusaders jelzett / signed: Ruzicskay 100*100 cm 240 000 Ft 810 23
169. Vaszary János (Kaposvár, 1867 - Budapest, 1939) Balaton, 1910 körül / Balaton, around 1910 jelzett / signed: Vaszary J 31*36 cm 600 000 Ft 2 030 170. Halvax Gyula (Kaposvár, 1906 - Budapest, 1984) Badacsony 70*84 cm 200 000 Ft 680 171. Szepesi Kuszka Jenő (Igló, 1885-1948) Viharos tenger / Stormy sea olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Szepesi Kuszka Jenő 37,5*40,5 cm 60 000 Ft 200 172. Szegedi Molnár Géza (Szeged, 1906 - Szombathely, 1970) Tópart, 1965 / Lakeside, 1965 jelzett / signed: Szegedi Molnár 1965 60*80 cm 110 000 Ft 370 173. E. Zeno (1880-1956) Velence / Venice olaj, vászon kartonra kasírozva / oil on canvas, pasted on cardboard jelzett / signed: E. Zeno 26*31 cm 150 000 Ft 510 174. Szabó jelzéssel Balaton, 1952 pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: Szabó 952 50*70 cm 16 000 Ft 50 175. Német festő, 20. század eleje Mainz látképe, 1909 / Mainz scenery, 1909 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: olvashatatalan, 1909 / unreadable, 1909 sérült / damaged 50*71 cm 44 000 Ft 150 24
176. Koszkol Jenő (Dorog, 1868 - Budapest, 1935) Velence holdfényben / Venice at moonlight akvarell, papír kartonra kasírozva watercolor on paper pasted on cardboard jelzett / signed: Koszkol Jenő 68*99 cm 440 000 Ft 1 490 177. Magyar festő, 1900 körül Castell de Maria-i kikötő / Port of Castell de Maria olaj, brüsszeli vászon / oil on Brussels canvas 65*90,5 cm 2 800 000 Ft 9 490 178. Augustin Satra (1877-1909) Vitorlások / Sailboats jelzett / signed: Satra 35*45 cm 600 000 Ft 2 030 25
180. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Itáliai várkert / Italian castle garden olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: MCP 60*80 cm 260 000 Ft 880 181. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Szobrok / Sculptures jelzett / signed: MCP 40*50 cm 170 000 Ft 580 179. Scheiber Hugó (Budapest, 1873-1950) Három Vitorlás borús ég alatt, 1930-as évek második fele Three Sailboats under cloudy sky, second half of the 1930s olaj, pasztell, karton / oil, pastel on paper jelzett / signed: Scheiber H 59*44 cm 650 000 Ft 2 200 Reprodukálva: Molnos Péter: Scheiber-festészet a jazz ritmusában, Budapest, 2014. 415. oldal Reproduced: Molnos Péter: Scheiber-festészet a jazz ritmusában, Budapest, 2014. page 415. 182. Marsovszky Endre (Budapest, 1916-1989) Puszta / Plain akvarell, tus, papír / watercolor, ink on paper jelzett / signed: Marsovszky 9*15 cm 2 000 Ft 10 183. Marsovszky Endre (Budapest, 1916-1989) Pirkadat / Sunrise akvarell, tus, papír / watercolor, ink on paper jelzett / signed: Marsovszky 7*24 cm 2 000 Ft 10 184. Molnár C. Pál (Battonya, 1894 - Budapest, 1984) Itáliai hegyvidék / Italian mountains olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: MCP 44*54 cm 190 000 Ft 640 185. Tihanyi János Lajos (Pécs, 1892 - Kiskunhalas, 1957) Mosónők / Washerwomen jelzett / signed: Tihanyi János Lajos 70*100 cm 40 000 Ft 140 186. Guzsik Ödön (Budapest, 1902-1954) Folyóparton / By the river jelzett / signed: Guzsik Ödön 60*80 cm 80 000 Ft 270 187. Kutasi jelzéssel Kikötő, 1923 / Harbour, 1923 jelzett / signed: Kutasi 923 40*50 cm 55 000 Ft 190 188. Magyar-Mannheimer Gusztáv (Pest, 1859 - Budapest, 1937) Dombos táj / Hilly landscape olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Mannheimer 28*18 cm 160 000 Ft 540 26
189. Jávor Pál (Budapest, 1880 - Budapest, 1923) Folyóparti táj, 1909 / Scenery by the river, 1909 jelzett / signed: Jávor 1909 43*68,5 cm 460 000 Ft 1 560 190. Szepesi Kuszka Jenő (Igló, 1885-1948) Tátrai táj / Landscape in Tátra jelzett / signed: Szepesi Kuszka Jenő 60*80 cm 240 000 Ft 810 191. Szőnyi István (Újpest, 1894 - Zebegény, 1960) A svájci Alpok / The Swiss Alps 60*80 cm 1 600 000 Ft 5 420 192. Bernáth Aurél (Marcali, 1895 - Budapest, 1982) Erdei fények / Forest lights pasztell, papír / pastel on paper jelzett / signed: B A 28*47 cm 480 000 Ft 1 630 27
193. Muzsinszky Nagy Endre (Siófok, 1886-1975) Napfényes vízpart, 1915 / Sunny riverside, 1915 jelzett / signed: M. Nagy E. 1915 69*76 cm 140 000 Ft 470 194. Patkó Károly (Budapest, 1895-1941) Cséplők / Threshers színezett rézkarc, papír / coloured etching on paper jelzett / signed: Patkó Károly 19*26 cm 65 000 Ft 220 195. Basch Árpád (Pest, 1873 - Budapest, 1944) Forrásnál, 1926 / By the springwater, 1926 jelzett / signed: Basch Árpád, 1926 44*59 cm 120 000 Ft 410 196. Emőd Aurél (Budapest, 1897-1958) Balatoni látkép / Balaton scenery akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Emőd 36,5*48,5 cm 60 000 Ft 200 197. Magyar festő, 20. század eleje Tanyavilág / Farm life 30*40 cm 34 000 Ft 120 198. Balla József (Arad, 1910 - Nagybánya, 1991) Nagybánya olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Balla 58*80 cm 120 000 Ft 410 199. Muhoray Mihály (Jászberény, 1898-1969) Szőlőskert, 1947 / Vineyard, 1947 akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Muhoray Mihály, Göcsej, 1947 33*50 cm 22 000 Ft 70 200. Fülöp G. jelzéssel, 20. század eleje Erdő / Forest jelzett / signed: Fülöp G 66,5*85 cm 12 000 Ft 40 201. Kesztyűs Ferenc (Sarkad, 1932- ) Zürich látképe / View of Zürich olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Kesztyűs 46,5*61,5 cm 32 000 Ft 110 202. Magyar festő, 20. század Budapest látképe / View of Budapest akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 33*48,5 cm 28 000 Ft 90 203. Gimes Lajos (Miskolc, 1886-1945) Rotterdami kikötő / Port of Rotterdam jelzett / signed: Gimes Lajos 54*67 cm 200 000 Ft 680 204. Magyar festő, 20. század Utca / Street akvarell, papír / watercolor on paper sérült / damaged 33*39 cm 12 000 Ft 40 205. Hatvani Perlusz Gyula (Hatvan, 1896 - Hidegség, 1944) Falu látképe szénaboglyával, 1937 Village landscape with haystack, 1937 pasztell, fedőfehér, papír / pastel, opaque white on paper jelzett / signed: Hatvani Perlusz Gy. 1937 54*67 cm 110 000 Ft 370 206. Rozs János (Pápa, 1901 - Budapest, 1987) Vízimalom / Water mill jelzett / signed: Rozs J. 60*80 cm 150 000 Ft 510 207. Zorkóczy Gyula (Nagyrőce, 1873 - Budapest, 1932) Tanyasi udvar / Village yard olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Zorkóczy 22*27 cm 12 000 Ft 40 208. Nagy I. jelzéssel Kakas, 1932 / Rooster,1932 jelzett / signed: cop Nagy I. Veszprém 1932 34*25 cm 1 000 Ft 4 209. Tornyai János (Hódmezővásárhely, 1869 - Budapest, 1936) Zsendülő búzatábla / Burgeoning cornfield jelzett / signed: Tornyai 13,5*19,5 cm 80 000 Ft 270 210. Zórád Ernő (Balassagyarmat, 1911 - Budapest, 2004) Csikós, 1935 / Rangerman, 1935 akvarell, ceruza, papír / watercolor, pencil on paper jelzett / signed: Wallburg Egon 935 23,5*34,5 cm 38 000 Ft 130 211. Tornyai János (Hódmezővásárhely, 1869 - Budapest, 1936) Délidőben / At noon olaj, rétegelt lemez / oil on plywood jelzett / signed: Tornyai 14,5*21 cm 80 000 Ft 270 28
212. Bencze László (Székesfehérvár, 1907 - Budapest, 1992) Moszkva tér / Moszkva Square gouache, akvarell, karton / gouache, watercolor on cardboard jelzett / signed: Bencze L 30,5*45,5 cm 240 000 Ft 810 213. Klie Zoltán (Szekszárd, 1897 - Budapest, 1992) Vasárnap délután a Szent István parkban / Sunday afternoon in a St Stephan park akvarell, papír / watercolor on paper jelzett / signed: Klie 33*48 cm 50 000 Ft 170 214. Nagy Dániel Ferenc (1888-1946) Városligetben, 1920 / In the park, 1920 jelzett / signed: Nagy Dániel F 920 24*29 cm 160 000 Ft 540 215. Berkes Antal (Budapest, 1874 - Budapest, 1938) Piaci jelenet / Market scene akvarell, karton / watercolor on cardboard jelzett / signed: Berkes A 30*45 cm 190 000 Ft 640 216. Czeczei Szűts Sándor (Cece, 1887 - Budapest, 1942) Berkeni látkép, 1924 / Berken landscape, 1924 olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Czeczei. Szűts 1924 Berken Hollandia 34*44 cm 46 000 Ft 160 217. Hatvani Perlusz Gyula (Hatvan, 1896 - Hidegség, 1944) Kanyarodó út a tanyánál, 1940 / Curved road by the farm, 1940 pasztell, fedőfehér, papír / pastel, opaque white on paper jelzett / signed: Hatvani Perlusz Gy. 1940 39*49 cm 55 000 Ft 190 29
218. Magyar festő 20. század eleje Faluszéle / View of the village olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: PI 15,5*22,5 cm 140 000 Ft 470 219. Tormasy jelzéssel, 20. század eleje Práter park / Prater Park olaj, rétegeltlemez / oil on plywood jelzett / signed: Tormasy sérült / damaged 55*69 cm 40 000 Ft 140 220. Leidenfrost Sándor (Debrecen, 1888-1961) Kastélyparkban / In castle park olaj, fa / oil on wood jelzett / signed: Leidenfrost S 21*28 cm 22 000 Ft 70 221. Nagy István (Csíkmindszent, 1873 - Baja, 1937) Hegyoldal / Hillside jelzett / signed: Nagy István (töredékes) / Nagy István (fraction) 35,5*51 cm 1 200 000 Ft 4 070 Kiállítva: Nagy István kiállítás és könyvbemutató, MissionArt, 2007 Exhibited: Exhibition and book launch of István Nagy, MissionArt Gallery, 2007 222. Németh György, 20. század első fele Téli falu / Village in the winter jelzett / signed: Németh György 25*35 cm 12 000 Ft 40 223. Hatvani Perlusz Gyula (Hatvan, 1896 - Hidegség, 1944) Erdélyi havasok, 1943 / Transylvanian mounatins, 1943 pasztell, fedőfehér, papír / pastel, opaque white on paper jelzett / signed: Hatvani Perlusz Gy. 1943 60*80 cm 85 000 Ft 290 224. Magyar festő, 20.század eleje Rózsavölgyi fasor / Avenue at Rózsavölgy 49*70 cm 48 000 Ft 160 225. Tobisch Ilona (Budapest, 1900-1985) Tehénfejés / Cow-milking 61*80 cm 150 000 Ft 510 226. Uhrig Zsigmond (Szentendre, 1919 - Vác, 1993) Balatoni táj, 1968 / Balaton scenery, 1968 jelzett / signed: Uhrig Zs 1968 60*80 cm 42 000 Ft 140 227. Nikolaj Malafeev (1954-) Kaukázusi Berezovaja hegy, 1987 Caucasian Mountain Berezovaja, 1987 jelzett / signed: M 87 40*50 cm 60 000 Ft 200 228. Nikolaj Malafeev (1954-) Tavaszi városkép, 1985 / Spring townscape, 1985 jelzett / signed: HM 85 38,5*46 cm 60 000 Ft 200 229. Murai jelzéssel Vándor család, 1960 / Wanderer family, 1960 jelzett / signed: Bicaz 960 Murai 59*79,5 cm 60 000 Ft 200 230. Magyar festő, 20. század Alakok, 1962 / Figures, 1962 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: olvashatatlan / unreadable 65*88 cm 90 000 Ft 310 30
231. Gross Arnold (Torda, 1929- ) Beszélgetések a barátságról, 1985 / Conversations about friendship, 1985 offszet nyomat / Offset print jelzett / signed: Gross Arnold 41*64 cm 22 000 Ft 70 232. Domján József (Budapest, 1907 - New York, 1992) Hervadó pipacsok, 1954 / Withering poppies, 1954 színes fametszet, papír / colored woodcut on paper jelzett / signed: Domján J, 1954 47*33 cm 46 000 Ft 160 233. Szabó Vladimir (Balassagyarmat, 1905 - Budapest, 1991) Szalag utca / Szalag street rézkarc, papír / etching on paper jelzett / signed: Szabó V 38,5*31 cm 22 000 Ft 70 234. Szász Endre (Csíkszereda, 1926 - Mosdós, 2003) Badacsony gouache, tus, papír / gouache, ink on paper 29*21 cm 60 000 Ft 200 235. Neuhaus Ervin (Pancsova, 1928 - Párizs, 2012) Halál / Death tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Ervin Neuhaus 33*24 cm 26 000 Ft 90 236. Hornyánszky Gyula (Budapest, 1924-1995) Maszk / Mask grafit, színesceruza, olajpasztell, papír graphite, coloured pencils, oil pastel on paper hagyatéki bélyegző / legacy stamp 23*17,5 cm 18 000 Ft 60 237. Neuhaus Ervin (Pancsova, 1928 - Párizs, 2012) Hópelyhek / Snowflakes tus, papír / ink on paper jelzett / signed: Ervin Neuhaus 33*24 cm 26 000 Ft 90 238. Gyarmathy Tihamér (Pécs, 1915 - Budapest, 2005) Elmozdulás, 1962 / Excursion, 1962 olaj, papír / oil on paper jelzett / signed: Gyarmathy 962 28*23 cm 55 000 Ft 190 239. Németh Miklós (Budapest, 1934-2012) Szőkeség, 1961 / Blondness, 1961 jelzett / signed: CSVM 1961 81*61 cm 150 000 Ft 510 240. Michel Lipták, 20. század Parton / On the shore olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: MicheLipták 40*70 cm 34 000 Ft 120 241. Schéner Mihály (Medgyesegyháza, 1923 - Budapest, 2009) Velencei maskarások, 2003 / Venice masquerade, 2003 olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Schéner 50*70 cm 110 000 Ft 370 242. Csurgói Máté Lajos és Nyári Lóránt (Csurgó,1931-) (Szeged, 1928-1982) Budapest látképe, 1974-1978, 3 db / Budapest scenery, 1974-1978, 3 pieces rézkarc, papír / etching on paper 26*50 cm; 50*70 cm; 46*70 cm 15 000 Ft 50 31
243. Fekete Nagy Béla (Mecsekszabolcs, 1905 - Budapest, 1983) Csendélet sétabottal / Still life with a walking cane ceruza, gouache, papír / pencil, gouache on paper jelzett / signed: FNB 73*60,5 cm 180 000 Ft 610 244. Bohumil Samuel Kecire (Holice, 1904-1987) Koktélpohár / Cocktail glass jelzett / signed: Kecire 65*50 cm 360 000 Ft 1 220 245. Pákay Iza, 20. század Festő utca Veszprémben / Festő street in Veszprém olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Pákay 63*45 cm 24 000 Ft 80 246. José Manuel Capuletti (Valladolid, 1925-Walluf, 1978) A zene allegóriája (1946) / Allegory of music (1946) olaj, vászon rétegelt lemezre kasírozva / oil on canvas pasted on plywood jelzett / signed: LAOS Allegorie della musique, Capuletti 70,5*198 cm 6 500 000 Ft 22 030 Proveniencia: László Károly-gyűjtemény, Basel Kiállítva: A László Károly Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. Reprodukálva: A László Károly Gyűjtemény, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., 73. oldal, 284-es kép Aukcionálva: Nagyházi Galéria, 1. árverés, 184. tétel Provenance: Carl Laszlo Collection, Basel Exhibited: The Carl Laszlo Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996. Reproduced: The Carl Laszlo Collection, Műcsarnok-Fővárosi Képtár, Budapest, 1996., page 73., picture 284. Auctioned: Nagyházi Gallery, auction 1., lot 184. 247. Sarkantyú Simon (Pincehely, 1921 - Budapest, 1989) Együtt, 1956 / Together, 1956 jelzett / signed: Sarkantyú 56 42*59 cm 48 000 Ft 160 248. Koszta Rozália (Gyula, 1925-1994) Alföldi tanya / Farm at Alföld olaj, farost / oil on chipboard jelzett / signed: Koszta R 40*50 cm 48 000 Ft 160 249. Bartl József (Soroksár, 1932- ) Csendélet kék vázával / Still life with blue vase jelzett / signed: Bartl 50*90,5 cm 140 000 Ft 470 32
250. Max le Verrier (Neuilly sur Seine, 1891-1973) La Clarté festett szürkeöntvény / painted zamak jelzett / signed: Le Verrier Paris restaurált / restored m: 27 cm 180 000 Ft 610 251. Félix Maurice Charpentier (Bolléne, 1858-1924) Női büszt / Female bust bronz, márvány talapzaton / bronze on marble pedestal jelzett / signed: Charpentier; Jollet&Co Bronzes Paris m: 39,5 cm 360 000 Ft 1 220 252. Maurice Bouval (Toulouse, 1863-1916) Tavasz / Spring bronz, márvány talapzaton / bronze on marble pedestal jelzett / signed: M. Bouval m: 23,5 cm 460 000 Ft 1 560 253. Dimitri Chiparus jelzéssel, 20. század Táncosnő / Dancer bronz márvány talapzaton / bronze on marble pedestal jelzett / signed: D. Chiparus 23*31*9,5 cm 120 000 Ft 410 254. Osztrák művész, 1900 körül Akt / Nude bronz, fa talapzaton / bronze on wood pedestal m: 27,5 cm 65 000 Ft 220 255. Rudolf Küchler (1886-?) Allegórikus nőalak Allegorical female figure bronz, kő talapzaton / bronze, on stone pedestal m: 19 cm 55 000 Ft 190 256. Aristid Rousaud (1868-1946) Három grácia glóbusszal Three graces with globe festett gipsz / painted gypsum jelzett / signed: A. Rousaud sérült / damaged m: 72 cm 160 000 Ft 540 33
257. John Szabó (1941-) Erőlovas / Power-rider bronz / bronze jelzett / signed: John Szabó számozott / numbered: 1/50 m: 19 cm 130 000 Ft 440 258. Német szobrász, 20. század eleje Leláncolt Prométheusz Prometheus Bound fémötvözet márvány talapzaton metal alloy on marble pedestal m: 22 cm 60 000 Ft 200 260. Osztrák művész, 1900 körül Játszadozó puttók / Ornamental picture faragott alabástrom / carved alabaster h: 37 cm 40 000 Ft 140 261. Betlen Gyula (Budapest, 1879-1963) Az acél országa / The country of steel bronz, fa talapzaton / bronze on wood pedestal jelzett / signed: Betlen Gy m: 22 cm 60 000 Ft 200 259. Itáliai szobrász Portré / Portrait faragott márvány fa keretben / carved marble in wooden frame sérült / damaged 47*36 cm 320 000 Ft 1 080 Felirat: FL. LVITPRANDUS ANSBR. F. LONG R. XIII Description: FL. LVITPRANDUS ANSBR. F. LONG R. XIII 262. Beszédes János László (Feled, 1874 - Budapest, 1922) Borozgató / Drinking wine bronzírozott gipsz / bronsed plaster jelzett / signed: Beszédes JL apró sérülésekkel / with small damages m: 53,5 cm 80 000 Ft 270 263. Olcsai Kiss Zoltán (Szalagfő, 1895 - Budapest, 1981) Néptánc / Folk dance bronz, márvány talapzaton / bronze on marble pedestal jelzett / signed: Olcsai Kiss Z m: 15 cm 44 000 Ft 150 264. Jules Moigniez jelzéssel, 20. század Kutya / Dog bronz, márvány talapzaton / bronze on marble pedestal jelzett / signed: J. Moigniez m: 18 cm 55 000 Ft 190 265. Szentirmai Zoltán (Budapest, 1941- ) Hommage a Csontváry, 1980 bronz / bronze jelzett / signed: Sz 80 23*20,5 cm 80 000 Ft 270 266. Fekete Géza (1906-) Tornászlány / Gymnast girl bronz márvány talapzaton bronze on marble pedestal jelzett / signed: FG m: 36 cm 50 000 Ft 170 267. Hans Keck, 20. század Bohóc pár / Pair of clowns bronz márvány talapzaton / bronze on marble pedestal jelzett / signed: Keck egyik talapzat ragasztva / one pedestal glued m: 12; 13 cm 50 000 Ft 170 268. Német művész, 20. század Hölgy köntösben / Lady in a robe bronz, márvány talapzaton bronze on marble pedestal m: 38 cm 55 000 Ft 190 269. Kovács Margit (Győr, 1902 - Budapest, 1976) Szeret, nem szeret / Loves me, loves me not mázas terrakotta / glazed terracotta apró kopásokkal / slightly worn jelzett / signed: KM m: 21 cm 120 000 Ft 410 270. Kisfaludi Strobl Zsigmond (Alsórajk, 1884 - Budapest, 1975) Figura / Figure mázas kerámia / glazed pottery jelzett / signed: K. Strobl m: 33 cm 65 000 Ft 220 34