U /2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ

Hasonló dokumentumok
U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA. A csop.: 17 B csop.: 13 C csop.: 13 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN

U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

OB IV/C. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

A HOSSZABBÍTÁS ÉS A BÜNTETŐPÁRBAJ SZABÁLYAI

OB IV/A. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

2016/2017 JÁTÉKNAPOK VASÁRNAP KORHATÁR után születtek NEVEZÉS. folyamatos MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

MAXIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN harmad pályán keresztben

2017/2018 JÁTÉKNAPOK TORNÁK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MNIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 9+1 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

Magyar Labdarúgó Szövetség

Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

IV. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

Magyar Vízilabda Szövetség BENU Férfi és Női Magyar Kupa évi Versenykiírása 2019/2020. évi kupaszezon -

A ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA KUPA VERSENYKIÍRÁSA

- Egyesületi Program - U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

F I E S Z T A F O C I A S T A D I O N B A N DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 13.

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA 2018/2019.

B A J N O K A A M A T Ő R K I S P Á L Y Á S L A B D A R Ú G Ó T O R N A DUNAÚJVÁROS, DECEMBER 8. SZOMBAT VERSENYKIÍRÁS

I. ENERGOTT TEREMLIGA

FC Dabas Téli Teremtorna

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

Egyesületi Program. U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2013/2014.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2015/2016. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017.

A Magyar Vízilabda Szövetség évi Komjádi Kupa Versenykiírása 2018/19.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

Bozsik. - Gyermek Egyesületi Program - Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Egyesületi Program 2019/2020 évad

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

2. EliteSport Nemzetközi Tavaszi Kézilabda Torna Balatonfüred 2019

FÉRFI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS A ZSÍROS TIBOR MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2019/2020.

Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

V. DECATHLON NYÁRI BAJNOKSÁG FELKÉSZÜLÉSI FOCI DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 18. AUGUSZTUS 12.

U13 MEGYEI I III. OSZTÁLY

MAGYAR KOSÁRLABDÁZÓK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE HUNGARIAN BASKETBALL FEDERATION

Magyar Vízilabda Szövetség

II. MŰFÜVES KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA Kazincbarcika

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2014/2015.

2017/2018. ÉVI NEMZETI EGYETEMI JÉGKORONG BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA

Football Factor Dalnoki Bajnokság

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA

Tolna Megyei Kosárlabda Szövetség

2016. ÉVI CURLING ORSZÁGOS SZENIOR BAJNOKSÁG

- Gyermek Egyesületi Program. U6/7 fesztivál, U8/9 és U10/11 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

VERSENYKIÍRÁS. Barcika Art Kommunikációs, Kulturális és Sport Szolgáltató Kft Kazincbarcika, Fő tér 5.

VERSENYKIÍRÁS FELNŐTT VÍVÓ MAGYAR BAJNOKSÁG GEREVICH ALADÁR NEMZETI SPORTCSARNOK (1146. Budapest, Istvánmezei u. 3-5.)

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

2017/2018. évi megyei utánpótlás leány - fiú kézilabda kupa versenykiírása

2019-es SÁTOR KUPA - GÖDÖLLŐ

Versenykiírás. BM Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság Gazdasági Ellátó Központ Sportnapok. Országos Strandfoci Bajnokság 2014.

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG FÉRFI OB I/B OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

JÁTÉKSZABÁLYOK. DECATHLON Országos Egyetemi és Főiskolás B33 Kosárlabda Bajnokság (MEFOB)

A Magyar Baseball és Softball Szövetség igazolási és átigazolási szabályzata

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

Magyar Labdarúgó Szövetség. Budapesti Igazgatóság

Budapesti Tollaslabdázók Szövetsége B U D A P E S T / évi, 55. nyílt Férfi Csapatbajnoksága. Versenykiírás

Magyar Gyeplabda Szakszövetség Hungarian Hockey Federation

BUDAPESTI LEÁNY U14 KOROSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG

2016/2017 Gyermeklabdarúgó ligabajnokság

Versenyszabályzat. 1. Hatálya. 2. Kizárólagosság. 3. Versenynaptár. 4. Versenyek fajtái

Magyar Floorball Szakszövetség Unihoki Utánpótlás Floorball Szabadidős Bajnokság Versenykiírása

Magyar Floorball Szakszövetség

Átírás:

U14 2019/2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) 2019.06.14. (2019.06.21.) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ 2019.08.15. KORHATÁR 2006.01.01. 2007.12.31. MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN FELJÁTSZÁS ÁTJÁTSZÁS LEJÁTSZÁS (NŐI KORHATÁR) BEMELEGÍTÉS BEMELEGÍTÉS KEZDETE A csop.: 17 B csop.: 13 C csop.: 13 40 bajnoki mérkőzés/játékos/bajnoki évad SZOMBAT (csütörtök) hétköznapokon: 15:30 18:00 óra között szombaton: 9:30 19:00 óra között vasárnap: 9:30 18:00 óra között A csop.: 16 B csop.: 13 C csop.: 13 2018.07.01-je után indított ITC-vel rendelkező játékos nem nevezhető a bajnokság mérkőzéseire U12-ből U14-be: 3 fő U14-ből U16 megfelelő osztályába: 5 fő A játékos nevezéséhez képest a korosztályon belül magasabb osztályba: korlátlan számú játékos 2005-ös lány játékosok, illetve 2004-2005-es lány kapusok számára megengedett (ha U14-be nevezik, U16-ban nem szerepelhet) 10 perc T-15 perc

JÉGFELÚJÍTÁS (MINIMUM FELTÉTEL) JÁTÉKIDŐ HOSSZABBÍTÁS, BÜNTETŐLÖVÉS Bemelegítés előtt és az első harmadszünetben 3x20 perc kvalifikációban, alapszakaszban, középszakaszban, rájátszásban, helyosztókon, döntőben: 5 perc, majd büntetők, mindkettő versenyszabály szerint U14 KOROSZTÁLYOS RENDELKEZÉSEK KORLÁTOZÁSOK: Az MJSZ Szakmai Bizottsága által megállapított maximális mérkőzésszám egy U14-es korú játékos tekintetében 40 mérkőzés. Ennél több mérkőzésre egy U14-es korú játékos sem saját korosztályában, sem feljátszóként nem nevezhető a versenyévad folyamán. Az ITC-vel rendelkező játékosokra vonatkozó korlátozás alól az MJSZ Szakmai Bizottságának javaslata alapján az MJSZ Elnöksége felmentést adhat, továbbá nem kell alkalmazni a korlátozást abban az esetben, ha a játékos szülei életvitelszerűen Magyarországra költöztek. JÁTÉKNAPOK: Az U14 bajnokság játéknapja fő szabály szerint: szombat, illetve szükség esetén csütörtök. A bajnokság mérkőzéseit az MJSZ Versenyiroda ennek megfelelően e játéknapokra írja ki. E játéknapoktól a magyar (anyaországi) csapatok határon túl játszott mérkőzései, illetve határon túli csapatok Magyarországon játszott mérkőzései esetén, továbbá a mérkőzésen érdekelt csapatok közös megegyezése alapján el lehet térni. Amennyiben a játéknaptól való eltérésben a két egyesület nem tud megegyezni, úgy az MJSZ Versenyiroda által kiírt eredeti időpont marad az irányadó. MÉRKŐZÉS KEZDÉSI IDŐPONTJA: Az U14 bajnokság mérkőzéseit hétköznapokon 15:30-18:00 között, szombaton 9:30-19:00 között, vasárnap pedig 9:30-18:00 között kell elkezdeni. A mérkőzések kezdési időpontjának meghatározásakor figyelemmel kell lenni a vendégcsapat utazásra fordított időszükségletére is. Ennek megfelelően a mérkőzések kezdési időpontját lehetőség szerint úgy kell meghatározni, hogy a vendégcsapatnak 6:30 előtt ne kelljen elindulnia és legkésőbb 22:00 órára haza tudjon érni. Iskolaszüneti napokon a szombatra vonatkozó rendelkezések az irányadóak. KORHATÁR: Az életkor megítélésénél a versenyévad befejező évének december 31. napját kell figyelembe venni. MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN: Ha a sportszervezet rajtlistáján leadott játékosainak száma eléri a két csapat indításához szükséges létszámot, abban az esetben a sportszervezet számára kötelező két csapatot indítani.

A MÉRKŐZÉS LEBONYOLÍTÁSA: A mérkőzés az alábbiak szerint kerül lebonyolításra (minimum feltételek): Jégfelújítás bemelegítés előtt Bemelegítés kezdete: T-15 perc Bemelegítés időtartama: 10 perc Jégfelújítás az 1. harmadot követően HOSSZABBÍTÁS: Ha egy mérkőzés 3. harmadát követően döntetlenre állnak a csapatok, hirtelen győzelem formában lebonyolításra kerülő hosszabbítás következik, melynek időtartama maximum 5 perc. A csapatok a hosszabbítás során 3 mezőnyjátékossal és 1 kapussal hosszabbítást játszanak. Az a csapat, amely a hosszabbítás során az első gólt szerzi, megnyeri a mérkőzést. A hosszabbítás 3 perc szünetet követően kezdődik, jégfelújítást nem kell végezni. A csapatok a hosszabbításra nem cserélnek térfelet. A játékosok a szünet alatt a saját cserepadjaikon maradnak. A kapusoknak a saját cserepadjukhoz kell menniük a szünet alatt, a büntetett játékosoknak azonban a büntetőpadon kell maradniuk. Amennyiben egy büntetett játékos elhagyja a büntetőpadot, a játékvezetőknek vissza kell küldeni őt a büntetőpadra, további büntetéssel azonban nem kell sújtania, kivéve, ha más szabálytalanságot is elkövet. BÜNTETŐPÁRBAJ: 1) A büntetőpárbaj közvetlenül a hosszabbítás befejezését követően kezdődik. 2) A büntetőpárbaj csapatonként 5-5 különböző játékos büntetőlövésével kezdődik. A büntetőt lövő játékosokat nem kell előzetesen megnevezni. Valamennyi a mérkőzés nevezési lapon szereplő játékos jogosult részt venni a büntetőpárbajban, a 3) pontban foglalt kivételekkel. 3) Azon játékosok, akiknek a büntetése a hosszabbítás időtartamának leteltekor még érvényben van, nem jogosultak büntetőt lőni és a büntetőpárbaj alatt a büntetőpadon, vagy az öltözőben kell tartózkodniuk. Azon játékosoknak, akik a büntetőpárbaj során kiszabott büntetésüket töltik, ugyancsak a büntetőpadon, vagy az öltözőben kell tartózkodniuk. 4) A hazai csapat választja ki, hogy elsőként vagy másodikként lő büntetőt. 5) A kapusok a büntetőpárbaj során azokat a kapukat védik, amelyeket a hosszabbítás során védtek. A kapusok az ellenfél büntetőlövése közben a saját kapuselőterük területén maradhatnak. 6) A kapusok bármely büntetőlövést követően cserélhetnek. 7) A csapatok játékosai felváltva lövik a büntetőket a büntetőpárbajt eldöntő gól eléréséig. Az ezt követően fennmaradó büntetőlövéseket nem kell elvégezni. 8) Ha az eredmény a 5-5 büntetőlövést követően továbbra is döntetlen, a büntetőpárbaj tovább folytatódik, a korábban büntetőt elvégző, vagy büntetőt még nem lövő játékosokkal. A büntetőpárbaj ezen szakasza előtt a büntetőlövések sorrendjét fel kell cserélni. Akár ugyanaz a játékos is lőheti csapata valamennyi büntetőjét. A mérkőzés akkor ér véget, amikor egy pár lövése során az egyik csapat hibázik és a másik gólt lő. FEL-, LE- ÉS ÁTJÁTSZÁS: Az U12 bajnokságban versenyző csapatból 3 játékos nevezhető a sportszervezet U14 csapatának mérkőzéseire.

Az MJSZ Szakmai Bizottsága által megállapított maximális mérkőzésszám 40 mérkőzés/fő. Ennél több mérkőzésre egy U14-es korú játékos sem a saját korosztályában, sem feljátszóként nem nevezhető a versenyévad folyamán. Ha egy sportszervezet az U14 korosztályban két csapatot indít, az alacsonyabb szintű bajnokságból korlátlan számú játékos szerepelhet a sportszervezet magasabb szintű bajnokságban érdekelt csapatában. Amennyiben a két csapat a bajnokság azonos osztályában szerepel a kvalifikáció után, az átjátszás nem megengedett, a két csapatot ez esetben úgy kell tekinteni, mintha két külön sportszervezet versenyeztetné őket. A sportszervezet magasabb szintű bajnokságban érdekelt csapatába nevezett játékos nem léphet jégre a sportszervezet alacsonyabb szintű bajnokságban szereplő csapatában. A sportszervezet nagypályás bajnokságban szereplő csapatába nevezett játékos nem léphet jégre a sportszervezet azonos korosztályban versenyző kispályás bajnokságban érdekelt csapatában. Az U14 A csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 A, U16 B és U16 C csapatának mérkőzéseire, az U14 B csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 B és U16 C csapatának mérkőzéseire. Az U14 C csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 B és U16 C csapatának mérkőzéseire. Az U14 korosztályba női sportolók visszajátszása csak annak a 2005-ben született játékosnak engedélyezett (kapusok esetén 2004-ben, vagy 2005-ben), akit a sportszervezete az U14 korosztályba nevezett (vagy A, vagy B, vagy C ). Amennyiben U14-be nevezik, U16-ban nem szerepelhet. Azoknak az egyesületeknek, akik a korosztályban két (vagy több) csapatot indítanak, a döntők/helyosztók megkezdése előtt meg kell jelölniük, hogy melyik játékos melyik csapatban fog pályára lépni. Ha egy játékos az egyik csapatban döntő/helyosztó mérkőzésen pályára lép, úgy a másik csapatba a bajnokság ezzel azonos szakaszába már nem nevezhető, abban az esetben sem, ha a két csapat a két csapatot érintő bajnokságszakaszok időben elkülönülnek egymástól. A döntők/helyosztók során az átjátszás nem megengedett. SELEJTEZŐ TORNÁK: 2019 szeptemberében az A csoportba nevezett csapatok az MJSZ által rendezett selejtező tornákon vesznek részt. 15-nél több jelentkező esetén az MJSZ Szakmai Bizottsága a tavalyi eredmények figyelembevételével jelöli ki a tornákon résztvevő csapatokat. A tornán engedélyezett ugyanannak a csapatnak azonos napon több mérkőzést játszani. A selejtező tornák során lejátszott mérkőzések nem számítanak bele a játékosok maximális mérkőzésszámába. SZAKMAI BIZOTTSÁGI KÉRELMEK: A versenykiírástól való eltérés iránti Szakmai Bizottsági kérelmek benyújtásának határideje: A bajnokságra vonatkozóan: 2019.09.30 B és C bajnokságokra vonatkozóan: 2019.10.30 A határidőn túl kérelmet benyújtani csak különösen indokolt esetben, 100 000 Ft + ÁFA eljárási díj megfizetése esetén lehet.

A kérelem elbírálásának szempontjából azon bajnokság/bajnokság szint az irányadó, ahol a játékost a kérelem alapján szerepeltetni kívánják. A versenykiírástól való a Szakmai Bizottság engedélye nélküli eltérés esetén (Pl.: nincs meg a minimális létszám, játékos Versenykiírástól eltérő szereplése) a vétkes egyesület eljárási díj megfizetésére kötelezett, melyet minden olyan esemény után be kell fizetni, amelyen a Versenykiírásban rögzített szabálytalanság megtörtént. Az eljárási díj mértékét a Versenyszabályzat melléklete tartalmazza. A BAJNOKSÁG ÉRTÉKELÉSE: A csoportban 3x30 érem (arany, ezüst, bronz) és bajnoki serleg. Az MJSZ hivatalos díjátadójával egy időben, a mérkőzést követő díjátadáson csak az MJSZ által odaítélt érmek, kupák adhatók át. előkészítette MJSZ Versenyiroda 2019.05.28 véleményezte MJSZ Szakmai Bizottság 2019.06.05 jóváhagyta MJSZ Elnökség 2019.06.18.