Premier Galéria 12. aukció 2015. október 19. Tételszám 1 Rippl-Rónai József (1861-1927): Gitáros nő 2 Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Korlátnál 3 Rippl-Rónai József (1861-1927): Akt lepellel 4 Iványi-Grünwald Béla (1867-1940): A mester festés közben Cinkográfia/papír, 20x30 cm, jjl.: R.R. 8000 60000 70000 Tus/papír, 17,5x15 cm, jelzés nélkül, a művész hagyatékából 3000 30000 40000 Cinkográfia/papír, 30x20 cm, jjl.: Rónai 12000 65000 85000 Akvarellel színezett rézkarc/papír, 23x31 cm, jelezve a lemezen jjl.: Iványi-Grünwald Béla 18000 50000 60000 5 Gross Arnold (1929-2015): Budapest Akvarellel színezett rézkarc/papír, 16x26 cm, jjl.: Gross Arnold 26000 90000 120000 6 Edvi Illés Aladár (1870-1958): Boci Olaj/karton, 31x33 cm, jjf.: E. Illés A 45000 90000 100000 7 Ruzicskay György (1896-1993): Mulatozók Olaj, akvarell/papír, 23x43 cm, jjl.: Ruzicskay 40000 120000 150000 8 Jancsek Antal (1907-1990): Olaj/vászon, 70x50 cm, jjl.: Jancsek 40000 100000 150000 Bohóc és műlovarnő 9 Jelzés nélkül: Szamárháton Olaj/fa, 7,5x10 cm, jn., hátoldalán ceruzával: Pettenkofen 10000 80000 150000 10 Bozsó János (1922-1998): Kecskeméti utca Olaj/vászon, 29x34 cm, jjf.: Bozsó J., 1963 140000 220000 250000 11 Kladács Alajos: Útépítők Olaj/vászon, kasírozva, 46x60 cm, jjl.: Kladács 50000 100000 150000 12 Neogrády Antal (1861-1942): Beszélgetők Akvarell/papír, 35x45 cm, jbl.: Neogrády A., 60000 120000 150000 13 Székely Bertalan (1835-1910): Olaj/fa, 41x30 cm, jn., hátoldalán hagyatéki etiketten: Székely Bertalan 120000 280000 380000 Tánc, 1870 körül hagyatékából Lándor Tivadar, Bellák Gábor műbírálatával 14 Drégely László (1932-1990): Olaj/vászon, 36x27 cm, jjl.: Drégely 40000 110000 130000 Csendélet ablakban 15 Bíró Antal (1907-1990): Virágfoltok, 1967 Olaj/papír farostra kasírozva, 65x50 cm, jbl.: 21. 4. 1967 Bíró Antal 75000 180000 250000 16 Bozsó János (1922-1998): Erdőben Olaj/fa, 66x26 cm, jelezve középen lent: Bozsó J., 1962, 70000 150000 250000 hátulján a művész ajánlása 17 Homonai Pál (1922-2010): Lovászok Tempera/karton, 35x35 cm, jjl.: Pál Homonai, 2008 50000 150000 200000 18 Kasznár Ring Jenő (1875-1945): Pipázó férfi Olaj/dekli, 35x25 cm, jjl.: Kasznár J. 38000 100000 150000
19 Benyovszky István (1898-1969): Akvarell/papír, 32x42 cm, jjl.: Benyovszky 44000 80000 100000 Fiatal lány kosárral 20 Hárencz János (20. század első fele): Olaj/fa, 13,5x18,5 cm, jbl.: Hárencz 12000 45000 60000 Napsütötte délelőtt 21 Péczely Antal (1891-1960): Kettesben Olaj/vászon, 60x80 cm, jjl.: Péczely 70000 120000 150000 22 Homonai Pál (1922-2010): Kakas Tempera/karton, 35x31 cm, jjl.: Pál Homonai, 2010 50000 150000 250000 23 Rozs János (1901-1987): Utca Akvarell/papír, 24x34 cm, jbl.: Rozs J. 25000 70000 90000 24 Lakatos Artúr (1880-1968): Akvarell/papír, 23x31 cm, jjl.: Lakatos A. 25000 60000 70000 Szentendrei házak 25 Zugor Sándor (1923-2002): Öregerdő Akvarellel színezett rézkarc/papír, 29x39 cm, jjl.: Zugor Sándor 12000 40000 50000 26 Borsos Miklós (1906-1990): Kaszálók Rézkarc/papír, 18x30 cm, jjl.: Borsos Miklós '69 12000 30000 40000 27 Csergezán Pál (1924-1996): Tél a tanyán Rézkarc/papír, 19,5x29,5 cm, jjl.: Csergezán Pál 13000 40000 50000 28 Csergezán Pál (1924-1996): Rézkarc/papír, 16x29,5 cm, jjl.: Csergezán Pál 12000 40000 50000 Hegyvidéki ház 29 Drégely László (1932-1990): Horgász Diópác/papír, 15x25 cm, jjl.: Drégely L. 8000 30000 40000 30 Révész Imre (1859-1945): Beszélgetők Akvarellel színezett rézkarc/papír, 33x45,5 cm, jjl.: Révész Imre 19000 60000 70000 31 Fürjesi Csaba (1969): Tanya és Táj 2006 Linómetszet/papír, 70x50 cm, jkl.: Fürjesi - EA: 1/1 15000 55000 80000 32 Mund Hugó (1892-1962): Akt Litográfia/papír, 31x27,6 cm, jjl.: Mund Hugó és a kövön MH 25000 85000 120000 33 Szőnyi István (1894-1960): Rézkarc/papír, 29,5x33,5 cm, jjl.: Szőnyi István 16000 500000 600000 Gyümölcs szedők 34 Mednyánszky László (1852-1919): Pihenő katonák Vegyestechnika/papír, 16x25 cm, jjl.: Mednyánszky 120000 250000 280000 35 Kádár Béla (1877-1956): Formák Tus/papír, 25x17 cm, jjl.: Kádár Béla, Gergely Mariann eredetiséget 36 Schönberger Armand (1885-1974): Férfi fej Tus, akvarell/papír, 17x14 cm, jjl.: Schönberger, egykoron Rába György gyűjteményében 90000 200000 250000 65000 120000 150000 37 Galambos Tamás (1939): Hazafelé Tus/papír, 11x19 cm, jn. 15000 30000 45000 38 Papp Zoltán (1924-2012): Balatoni mólón Akvarell/papír, 28x36 cm, jbl.: Papp Zoltán 1957 22000 45000 60000 39 Homonai Pál (1922-2010): Pihenő Tempera/karton, 30,5x30 cm, jjl.: Pál Homonai, 2008 50000 850000 120000
40 Ugray György (1945): Anyaság Terrakotta, 44 cm, jelezve alul: Ugray Gy. 15000 40000 50000 41 Muth-jelzéssel: Akt Terrakotta, 38 cm, jelezve alul: Muth 15000 40000 50000 42 Gorka Lívia (1925-2011): Színes váza Kerámia, 14 cm magas, jelezve az alján: Gorka Lívia 18000 40000 50000 43 Kucs Béla (1925-1984): Hajnal Terrakotta, 24x34 cm, jelezve alul: Kucs 18000 60000 70000 44 Szász Endre (1926-2003): Falitányér Hollóházi kerámia, 25 cm, jelezve hátul 6000 20000 25000 45 Szász Endre (1926-2003): Aranyozott hollóházi kerámia, 15 cm, jelezve alján, katalógus szám: 15000 40000 50000 Szignált falidísz I. 910305000 46 Szász Endre (1926-2003): Szignált falidísz II. Aranyozott hollóházi kerámia, 15 cm, jelezve alján, katalógus szám: 910305800 15000 40000 50000 47 Páll Lajos (1938-2012): Erdélyi táj Akvarell/papír, 65x52 cm, jbl.: Páll Lajos, Korond, 1971 30000 70000 80000 48 Agricola, Lídia (1914-1994): Nagybánya Olaj/farost, 27x39cm, jjl.: Agricola L. 1968 60000 150000 200000 49 Sztelek Norbert (1884-1956): Üldögélők Pasztell/papír, 25x30 cm, jbl.: Sztelek 39000 100000 120000 50 Véső Ágoston (1931): Olaj/vászon, 50x60 cm, jbl.: Véső Á. 90000 250000 300000 A régi Főtér Nagybányán 51 Lorbergi Lorberer Anna (1913-?): Kertben Olaj/vászon, 50x60 cm, jjl.: Lorberer 50000 150000 180000 52 Mártonfi Benke Márta (1958): Őszi utca Olaj/farost, 60x80 cm, jbl.: Mártonfi 60000 150000 250000 53 Bozsó János (1922-1998): Dombos táj Olaj/zsákvászon, 60x70 cm, jjf.: Bozsó J. 90000 180000 250000 54 Horváth G. Andor (1876-1966): Olaj/vászon, 35x25 cm, jjf.: Horváth G. A. 30000 70000 80000 Van-e még az alján..? 55 Bajnai Tóth Lajos (1887-1964): Olaj/vászon, 50x60 cm, jjl.: Bajnai Tóth L. 50000 150000 180000 Kapáló asszony 56 Radnai (Radnay) József (1896-1963): Olaj/dekli, 40x51 cm, jjl.: Radnay 40000 80000 100000 Falusi utca 57 Csohány Kálmán (1925-1980): Tus/papír, 40x29 cm, jjl.: Csohány 1970 és jkl.: ajánlással, 12000 30000 40000 Fehér galamb Csohány 1971. 58 Angyalföldi Szabó Zoltán (1929-2014): Litográfia/papír, 31x51 cm, jkl.: Szabó Z. 12000 30000 40000 Játszadozás 59 ef. Zámbó István (1950): Törpe torzóval EBP/papír, 60 40 cm, jjl.: ef. Zámbó I. 2004. 85000 160000 180000
60 Szentgyörgyi Miklós (1955): Csendélet Olaj/vászon, 45x42 cm, jjl.: Szentgyörgyi M. 60000 100000 150000 61 Walter Gábor (1963-2014): Olaj/farost, 30x40 cm, jn. 50000 100000 150000 Mediterrán terasz 62 Papageorgiu Andrea (1980): Olaj/farost, 98x45 cm, jjl.: PA 170000 350000 450000 Égbe kapaszkodó 63 Miskei Béla (1967): Herbie Hancock Olaj/vászon, 60x80 cm, jjl.: Miskei B. 70000 150000 250000 64 Wahorn András (1953): Álmodozás Vegyestechnika/papír, 50x70 cm, jelzés nélkül 95000 250000 300000 65 Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Olaj/farost, 35x50 cm, jjl.: Szentgyörgyi '95 60000 150000 200000 Absztrakció 66 Walter Gábor (1963-2014): Lófej Olaj/vászon, 50x40 cm, jbl.: Walter 70000 180000 250000 67 Repcze János (1905-1985): Tájkép Pasztell/papír, 40x30 cm, jjl.: Repcze J. és hátul: "Aláírásommal hitelesítem" 80000 250000 300000 Repcze János, 1967. X. 14. 68 Bozsó János (1922-1998): Eső után Olaj/farost, 75,5x53 cm, jn. 120000 250000 300000 69 Lotz Károly (1833-1904): Freskó terv I. Szén, ceruza/papír, 107x47 cm, jjl.: Lotz K. 180000 450000 500000 70 Vértes Marcell? (1895-1961): Tabán Pasztell/papír, 41x50 cm, jjl.: nehezen olvasható 50000 120000 150000 71 Böhm Lipót (1916-1995): Csendélet Vegyestechnika/papír, 28,5x19 cm, jn. 10000 40000 50000 72 Csergezán Pál (1924-1996): Rézkarc/papír, 29,5x39,5 cm, jjl.: Csergezán Pál 28000 70000 90000 Őzek az erdőben 73 Koszta József (1861-1949): Rézkarc/papír, 23x29 cm, jjl.: Koszta J. 15000 55000 70000 Kapáló asszonyok 74 Ferenczy Valér (1885-1954): Lagúna Rézkarc/papír, 19x14 cm, jjl.: Ferenczy V., és a lemezen Ferenczy 25000 60000 70000 Valér 75 Szabó Vladimir (1905-1991): Festő Rézkarc/papír, 25x29,5 cm, jjl.: Szabó Vladimír és jkl.: 42/100 20000 50000 60000 76 Perlmutter Izsák (1866-1932): Rézkarc/papír, 19x14 cm, jjl.: Perlmutter Izsák 25000 60000 70000 Kalapos hölgy 77 Rippl-Rónai József (1861-1927): Kacsák Cinkográfia/papír, 20x30 cm, jjf.: R.R. 13000 65000 85000 78 Schwierkievicz Róbert (1942): Szitanyomat/ papír, 58x27 cm, jjl.: SR 1972 75000 150000 200000 Vietnám, 1972 79 Szász Endre (1926-2003): Halak Monotípia/papír, 28x38 cm, jjl.: Szász Endre 80000 250000 300000
80 Kádár Béla (1926-2013): Fák, virágok Tus/papír, 16x22,5 cm, jjl.: Kádár Béla, Gergely Mariann eredetiséget 90000 250000 300000 81 Bozsó János (1922-1998): Dömösi utcán Toll/papír, 14x15 cm, jkl.: Dömös 1967. Bozsó János 8000 35000 45000 82 Déry Béla (1870-1932): Parkrészlet Olaj/vászon, 55x68 cm, jbl.: Déry Béla 1927 120000 250000 300000 83 Zórád Ernő (Wallburg Egon, 1911-2004): Akvarell/papír, 24x34 cm, jbl.: Wallburg Egon, 1941. 40000 100000 150000 Csikósok 84 Balogh Margit (1898-1965): Nürnberg Grafit/papír, 14x19,5 cm, jjl.: Balogh Margit 15000 50000 60000 85 Cora Erzsébet (Sugár Gyuláné, 1927): Olaj/vászon, 40x50 cm, jjl.: Cora 35000 100000 150000 Csendélet jácinttal 86 Moldován István (1911-2000): Alföldi táj Olaj/farost, 20x40 cm, jjl.: Moldován I. 26000 50000 60000 87 Bartl József (1932-2013): Szentendrei kert Akvarell/papír, 33x46 cm, jjl.: Bartl 1966 20000 70000 80000 88 Ilosvai Varga István (1895-1978): Piknik Olaj/vászon, 50x60 cm, jbl.: Ilosvai Varga I. 120000 300000 350000 89 Jancsek Antal (1907-1990): Olaj/farost, 65x51 cm, jbl.: Jancsek A., illetve hátul 60000 150000 200000 Szepezdi kertben 1981 90 Fekete Nagy Béla (1905-1983): Csendélet Gouache/papír, 72x60 cm, jjl.: FNB 180000 380000 450000 91 Bér Rudolf (1924-2004): Reggel Olaj/farost, 60x80 cm, jjl.: Bér R. 85000 200000 250000 92 Pleidell János (1915-2007): Táj Olaj/farost, 60x80 cm, jbl.: Pleidell 80000 250000 300000 93 Bozsó János (1922-1998): Csendélet Olaj/farost, 60x70 cm, jjl.: Bozsó János, Tőserdő 130000 300000 350000 94 Szentgyörgyi Kornél (1916-2006): Pár Olaj/farost, 122x33 cm, jbl.: Szentgyörgyi 80000 200000 300000 95 Kádár Béla (1877-1956): Fekvő nő Tus/papír, 16x29 cm, jbk.: Kádár Béla, Gergely Mariann eredetiséget 95000 250000 300000 96 Győri Attila József (1952): O.L. (Ország Olaj, vegyestechnika/farost, 71x71 cm, jelezve hátul: Gy.A.J. 2010 60000 150000 200000 Lili) emlékére 97 Lossonczy Tamás (1904-2009): Vegyestechnika/papír, 49x67 cm, jjl.: Lossonczy 1968 190000 300000 450000 Nyugalomban 98 Ország Lili (1926-1978): Ikonfal barna Nyomat/papír, 50x35 cm, jelezve hátul: Ország Lili műtermi hagyatéka, 30000 100000 200000 Vasilescu gyűjteményből, 104/300, ''Szeretettel Virágnak'' 2003 Karácsony 99 Egry József (1883-1951): Kavics rostálók Olaj/fa, 39,5x49,5 cm, jjl.: Egry József 480000 600000 850000 100 Schönberger Armand (1885-1974): Női fej Gouache/papír, 34x24 cm, jbl.: Schönberger, szerepelt a Virág Judit Galéria Soros-gyűjteményből rendezett árverésén, ahol a 16. tétel volt 580000 850000 1000000