A WATER HEADBALL SZABÁLYAI

Hasonló dokumentumok
I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

Football Factor Dalnoki Bajnokság

Strandkézilabda alapjai játékvezetés szempontjából

ELTE-BEAC Futsal Bajnokság Játékszabályok

FEKOSZ Sportkupa. Kispályás Labdarúgó Torna április Debrecen. Versenykiírás

Futsal. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Labdarúgó Szövetséggel (MLSZ) együttműködésben hirdeti meg.

Teremlabdarúgás Futsal

A mérkőzés megkezdése előtt a játékvezető a két csapatkapitány jelenlétében sorsol. A nyerő csapat térfelet, vagy kezdést választ!

Labdarúgás. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

Gyermek Kupa Szabályok Versenykiírás 3/b sz. melléklet

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

JÁTÉKSZABÁLYOK B

Iroda cím: 3530 Miskolc, Szemere utca Honlap:

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-7)

FC Dabas Téli Teremtorna

JÁTÉKSZABÁLYOK. DECATHLON Országos Egyetemi és Főiskolás B33 Kosárlabda Bajnokság (MEFOB)

Subbuteo alapszabályok

INDOOR TAMBURELLO Nemzetközi játékszabályzat

II. MŰFÜVES KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA Kazincbarcika

A HOSSZABBÍTÁS ÉS A BÜNTETŐPÁRBAJ SZABÁLYAI

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

Kosárlabda. A versenyt a Romániai Magyar Demokrata Szövetség és a Communitas Alapítvány hirdeti meg.

Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

3. SZABÁLY: A JÁTÉKOSOK

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ SZABÁLYKÖNYV. A JÁTÉKSZABÁLYOKAT FIGYELEMBEVEVŐ 5+1-es LABDARÚGÓ TORNÁKHOZ

Bozsik. - Gyermek Egyesületi Program - Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Gyakorló szabályismereti felmérő (2016-8)

Versenykiírás és program

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

IV. VOYAGE KUPA NEMZETKÖZI UTÁNPÓTLÁS TEREMLABDARÚGÓ TORNA VERSENYSZABÁLYZATA március

FEKOSZ Sportkupa. B33 Kosárlabda Torna április Debrecen. Versenykiírás

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Floorball Szakszövetséggel (MFSZ) együttműködésben hirdeti meg.

A labdarúgás játékszabályai 2016/17

TEREMLABDARÚGÓ (FUTSAL) DIÁKOLIMPIA V-VI. KCS. MEGYEI BAJNOKSÁG versenykiírása 2018./2019. tanév

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

1. EGYMÁS ELLEN JÁTSZOTT MÉRKŐZÉS EREDMÉNYE 2. GÓLKÜLÖMBSÉG 3. TÖBB RÚGOTT GÓL 4. TÖBB GYŐZELEM 5. SORSOLÁS

2. EliteSport Nemzetközi Tavaszi Kézilabda Torna Balatonfüred 2019

14. SZABÁLY A BÜNTETİRÚGÁS. PDF Created with deskpdf PDF Writer - Trial ::

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

III. ENERGOTT TEREMLIGA

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

NEYMAR JR S FIVE A JÁTÉK SZABÁLYAI*

IX. NÉMETH FERENC EMLÉKTORNA

2016. ÉVI CURLING ORSZÁGOS SZENIOR BAJNOKSÁG

2016/2017 Gyermeklabdarúgó ligabajnokság

ÁLTALÁNOS VERSENYSZABÁLYZAT Télbúcsúztató Országos Távhőszolgáltató Focikupa Szentes, 2019

NEMZETKÖZI JÉGKORONG SZÖVETSÉG

- Egyesületi Program - U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

- Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

II. PSE Futball Fesztivál versenykiírása

Egyesületi Program. U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

V-VI.korcsoport A kategória FIÚK

- Gyermek Egyesületi Program. U6/7 fesztivál, U8/9 és U10/11 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

A MAGYAR HONVÉDSÉG ÉVI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA

B A J N O K A A M A T Ő R K I S P Á L Y Á S L A B D A R Ú G Ó T O R N A DUNAÚJVÁROS, DECEMBER 8. SZOMBAT VERSENYKIÍRÁS

Versenykiírás. BM Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság Gazdasági Ellátó Központ Sportnapok. Országos Strandfoci Bajnokság 2014.

OB IV/C. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

Kép: FIFA Interpretaition of the Laws of the game 5. SZABÁLY. A játékvezető

2014/2015. ÉVI STRANDKÉZILABDA MAGYAR EGYETEMI FŐISKOLAI ORSZÁGOS BAJNOKSÁG VELENCE, EFOTT JÚLIUS

V-VI.korcsoport B kategória FIÚK

MARKÓ LAJOS VÁROSI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG JÁTÉKSZABÁLYAI

Dinamizmus állóképesség - kitartás w w w. h u n f l o o r b a l l. h u

I. LYRA BEACH-HRSE AMATŐR STRANDÖPLABDA TORNA versenykiírása

U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

Módosítások és javítások a Futsal játékszabályaihoz 2012/2013

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A ÉVI BENU FÉRFI ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017. ÉVI BAJNOKI SZEZON

IV. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

A tornát Pécsi Sport Nonprofit Zrt. (továbbiakban: PSN Zrt.) írja ki, szervezi és működteti. Tornarendszerű, nyílt nevezésű bajnokság.

Egyesületi Program 2019/2020 évad

Egyesületi Program. U6/7, U8/9 fesztivál. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

_04. a labdát azon a ponton juttatja be, ahol az elhagyta a játékteret.

Versenykiírás a XXXI. Villamosenergia-ipari Kispályás Labdarúgó Találkozóra (Döntő)

CÉLJA A LASSÍTÁS ÉS EZZEL BÜNTETŐNÉL KÖNNYEBB GÓLSZERZÉSI LEHETŐSÉG MEGAKADÁLYOZÁSA

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

Átírás:

A WATER HEADBALL SZABÁLYAI 1. rész: A pálya leírása (méretek, kellékek) 2. rész. A mérkőzés hivatalos személye 3. rész: Öltözék/mez leírása 4. rész: A csapatok leírása 5. rész: Játékszabályok leírása 6. rész: Szabálytalanságok, büntetések leírása 7. rész: Melléklet pálya alaprajz

1. RÉSZ A PÁLYA: HB 1. 1 A játéktér / pálya méretei: szélessége: 8 m, hossza: 9 m. A vízparttal párhuzamosan helyezkedik el. Ideális vízmélység: 60 75 cm között. HB 1. 2 HB 1. 3 Pálya: előre gyártott, felfújható, kapu méretei = kézilabda kapu méretei Labda: a beach labdák méretével azonos, ún. 500 as. Anyaga: vízhatlan műanyag szintetikus, belső légnyomásos. 2. RÉSZ A MÉRKŐZÉS HIVATALOS SZEMÉLYE HB 2. 1 HB 2. 2 HB 2. 3 HB 2. 4 HB 2. 5 Közreműködő: mérkőzésenként 1 játékvezető. A játékvezető helye: a pálya oldalvonalának közepén, egy 3,5 méter magas bírói széken. Eszközei: síp, sárga lap, piros lap, stopperóra. A játékvezető vezeti a mérkőzést. Döntéseit mindkét csapat játékosainak el kell fogadnia. Ellenkező esetben, bármelyik csapat bármelyik játékosáról is legyen szó, joga van akár végleges kiállítást is elrendelni, a mérkőzést lefújni, adott esetben a vétlen csapat győzelmét kihirdetni. A játékvezető joga lefújni, megállítani a mérkőzést akkor is, ha a nézők, az időjárás vagy bármilyen más körülmény akadályozza feladata végzését, a mérkőzés folytatását. A kapuk mögött labdaszedők segíthetik a játék folyamatosságát. 3. RÉSZ ÖLTÖZÉK MEZ HB 3. 1 HB 3. 2 HB 3. 3 Férfiaknál: fürdőnadrág. Nőknél: egy vagy kétrészes fürdőruha. Karszalag: a csapatok megkülönböztetését szolgálja, a versenybíró osztja ki a mérkőzés megkezdése előtt, viselete a mérkőzés alatt kötelező.

HB 3. 4 Biztonsági előírás: mindkét csapat játékosainak a mérkőzés előtt le kell vennie minden olyan tárgyat (gyűrű, fülbevaló, nyaklánc stb.), mely sérülést okozhat. 4. RÉSZ A CSAPATOK, JÁTÉKOSOK HB 4. 1 HB 4. 2 Egy csapat: 3 főből áll: 1 kapus, 2 mezőnyjátékos. Egy csapat egy vagy több tartalék játékossal is nevezhet. Minden csapatnak egy választott kapitánya van. Ő képviseli a csapatot: dönthet és intézkedhet (pl. a cserékről is), időt kérhet, a játék során felmerülő vitás kérdés esetén Ő vitathatja meg azt a játékvezetővel, óvhat. 5. RÉSZ JÁTÉKSZABÁLYOK HB 5. 1 HB 5. 2 HB 5. 3 HB 5. 4 HB 5. 5 Játékidő: 2 x 7 perc, 1 perces szünettel, félidőben térfélcserével. A játékidőnek az a hasznos idő számít, amikor a játék folyik. Minden egyéb esetben, amikor áll a játék, (játékos csere, időkérés, stb.) a bíró kötelessége és felelőssége, hogy megállítsa (illetve elindítsa) az órát. A játék célja: a labda fejjel történő eljuttatása az ellenfél kapujába. A játéktér bármely pontjáról lehet gólt szerezni, de gól csak fejjel szerezhető. Kézzel csak a kapus érhet a labdához játék közben (védekezhet, védhet, leszedhet), de csak a saját térfelén. A játék kezdete: pénzfeldobással dől el, a játékvezető dobja fel az érmét, a nyertes csapatkapitány választhat a térfél, illetve a kezdés között. A labda játékba hozatala: csak levegőből történhet, kezdőfejelés előtt fel kell dobni a labdát a levegőbe és aztán fejjel indítani a labdát. Normál esetben a támadó csapat kapusa indítja fejjel a labdát, és saját csapattársai között fejről fejre bármeddig járathatják, adogathatják, mielőtt kapura fejelik. A kapust a labda játékba hozásakor az ellenfél mezőnyjátékosa nem közelítheti meg 1 méteres körzetben. Gól: amikor a labda teljes terjedelmében áthalad a gólvonalon (abban az esetben is, ha a kapus kézéről pattan be a labda). 1 gól 1 pontot ér. Érvénytelen a találat, ha azt szabálytalanság előzi meg. Érvényes gólt követően azonnal játékba hozható a labda. HB 5. 6 Szerelés, védekezés: az ellenfél támadásakor a védekező csapat 1 mezőnyjátékosa jöhet át a saját térfelére védekezni, zavarhat, fejjel és csak

fejjel szerelhet, úgy, hogy testtel a szerelés előtt nem érhet az ellenfélhez. Mentés lábbal (ollózás) is lehetséges. A támadó játékos fejéről csak a kapus veheti le kézzel a labdát, de csak a saját térfelén. HB 5. 7 HB 5. 8 HB 5. 9 HB 5. 10 HB 5. 11 HB 5. 12 HB 5. 13 HB 5. 14 Stukk: ellenféltől érkező labda levegőben történő megfejelése, ahol a labda vizet ért, onnan afféle szabadrúgásnak megfelelő szabadfejelés következhet. Stukkgól: az alaphelyzet a stukkal azonos, ha a labda a víz érintése nélkül repül át a gólvonalon, akkor az 2 pontot ér, ha lepattan előtte a vízre, akkor csak 1 pontot ér. A mérkőzés győztese az a csapat, amelyik több gólt / pontot szerez. Győzelem esetén a győztes csapat 2 pontot kap, döntetlen esetén mindkét csapatnak 1 1 pont jár, a vesztes csapat nem kap pontot. Szabadfejelés: egyből is kapura lehet fejelni, de indítható belőle támadás is. 1. Stukkot követően: azon a ponton kell játékba hozni a labdát, ahol a labda a stukkot követően vizet ért. 2. Szabálytalanságot követően: azon a ponton kell játékba hozni a labdát, ahol a szabálytalanság történt. Hosszabbítás: döntők esetén. Időtartama: 2 x 2 perc, szünet nélkül, félidőben térfélcserével. Amennyiben a hosszabbítás sem hoz eredményt, 4 méteresekkel kell eldönteni a mérkőzést, addig tart, amíg az egyik játékos nem ront. Időkérés: a játék folyamán egyszer kérhet időt a csapatkapitány, ez esetben áll a stopperóra. Időtartama maximum 30 sec. Időhúzás: ha egy játékosnál 5 másodpercnél tovább áll indokolatlanul a labda, akkor az ellenfélé a kezdeményezés lehetősége. A mérkőzés idő előtt véget ér, ha az egyik csapatban 1 játékos marad, vagy ha a két csapat között 10 pontos eltérés van. Ez esetekben a győztes csapat értelemszerű. 6. RÉSZ SZABÁLYTALANSÁGOK ÉS BÜNTETÉSEK HB 6. 1 Szerelés közben történő testi falt: a mezőnyjátékos a szerelést megelőzően testtel érinti a támadó játékost, ezért sárga lap, azaz 1 perc kiállítás és szabadfejelés jár büntetésül.

HB 6. 2 HB 6. 3 HB 6. 4 HB 6. 5 HB 6. 6 Kezezés: a mezőnyjátékos kézzel szerel, vagy a kapus kézzel ér a labdához az ellenfél térfelén ezért 4 méteres büntető jár. Durvaság elkövetése (tiszteletlenség, káromkodás, rúgás, ütés) esetén sárgalapot adhat a játékvezető, de akár végleges kiállítást is ítélhet. Sárga lap: 1 perces kiállítást jelent. (az 1 perc a hasznos játékidőből értendő). A büntető idő letöltése után a játékvezető engedélyezi a játékos visszatérését. Piros lap: 2 sárgalap esetén jár, a játékos végleges kiállítását jelenti, de csak az adott mérkőzésen. Helyére cserejátékos nem állítható. 4 méteres: a kaputól számított 4 méteres vonalról végezheti el a büntetőhöz jutott csapat bármely tagja fejjel, de azon belül bármilyen technikával, vele szemben egyedül a kapus védekezhet, a gólvonaltól számított 1 m es sávon belül. 7. RÉSZ RÉSZVÉTEL SZABÁLYAI A mérkőzésen nem vehet részt az a személy, aki alkohol, drog, gyógyszer hatása alatt áll. A mérkőzés kezdete előtt 15 perccel meg kell jelennie a csapatoknak, teljes létszámban. Maximum várakozási idő a mérkőzés kezdetétől számított 10 perc. Ha ez idő alatt nem jelenik meg a csapat, az ellenfél egy pontot kap, ami beleszámít a bajnokság pontversenyébe. Mérkőzésen csak érvényes nevezéssel lehet részt venni (bírók ellenőrzik). A csapatok nevezéskor írásban nyilatkoznak arról, hogy minden játékos saját felelősségére vesz részt a játékban, és a szabályokkal tisztában van, esetleges sérülésekért felelősség a rendezőt nem terheli. 8. RÉSZ LEBONYOLÍTÁS SZABÁLYAI A hétvégi és az éves bajnokság mérkőzéseit csak az MLFSZ szövetség által képzett, és sikeresen levizsgázott bírók vezethetik. A bírókat a mérkőzések idejéről minimum két héttel korábban írásban kell értesíteni, egy levezető bírót és egy tartalék bírót kell kikérni erre az időpontra. Írásbeli visszaigazolásaikat a dokumentáció mellékleteként kell tárolni. A mérkőzések időpontját, és helyszínét minimum egy hónappal hamarabb ki kell hirdetni a honlapon, hírlevélben és más elérhetőségeken.

Ha külső tényezők miatt nem lehet megtartani, vagy meg kell ismételni a mérkőzést (időjárás, technikai problémák) annak időpontját a lehető leghamarabb ki kell hirdetni minden fórumon, elérhetőségeken. Minden rendezvénynek meg kell írni az alapprogramját, amit a rendezőknek a rendezvény előtt egy héttel át kell adni. Minden rendező saját munkafolyamatairól, feladatairól cheklistát kap kézbe a rendezvény előtti megbeszélésen. A záró megbeszélésen a cheklistákat ellenőrzik, ez képezi egyben az elszámolás alapját is. A rendezvények írásos alapprogramjától eltérni csak indokolt esetben lehet, előzetes egyeztetéssel lehet. A részvételi illetve nevezési szabályokról tájékoztatást kell adni a helyszínen, illetve a honlapon is. 9. RÉSZ PÁLYA ALAPRAJZ