U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

Hasonló dokumentumok
U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA. A csop.: 17 B csop.: 13 C csop.: 13 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN

U /2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

OB IV/C. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

OB IV/A. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

A HOSSZABBÍTÁS ÉS A BÜNTETŐPÁRBAJ SZABÁLYAI

2016/2017 JÁTÉKNAPOK VASÁRNAP KORHATÁR után születtek NEVEZÉS. folyamatos MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

A MAGYAR JÉGKORONG SZÖVETSÉG

MAXIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN harmad pályán keresztben

2017/2018 JÁTÉKNAPOK TORNÁK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MNIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 9+1 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

nemzeti egyetemi kosárlabda bajnokság (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2014/2015

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2015/2016

Meghívásos nemzetközi jégkorong liga

MOL Liga Versenykiírás 2015/16

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2013/2014

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

2012. ÉVI NŐI STRANDLABDARÚGÓ TORNA LEBONYOLÍTÁSI REND

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

MOL Liga Versenykiírás 2014/15

Magyar Vízilabda Szövetség BENU Férfi és Női Magyar Kupa évi Versenykiírása 2019/2020. évi kupaszezon -

FC Dabas Téli Teremtorna

F I E S Z T A F O C I A S T A D I O N B A N DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 13.

Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

2016/2017 Gyermeklabdarúgó ligabajnokság

V. RÁBAKÖZ KUPA LÁNY KÉZILABDA TORNA

B A J N O K A A M A T Ő R K I S P Á L Y Á S L A B D A R Ú G Ó T O R N A DUNAÚJVÁROS, DECEMBER 8. SZOMBAT VERSENYKIÍRÁS

Magyar Labdarúgó Szövetség

XXXIX. MŰSZAKI FELSŐOKTATÁSI SPORTNAPOK

2. EliteSport Nemzetközi Tavaszi Kézilabda Torna Balatonfüred 2019

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2013/2014.

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA 2018/2019.

GRASSROOTS JÁTÉKSZABÁLYOK

- Egyesületi Program - U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

A Magyar Vízilabda Szövetség évi Komjádi Kupa Versenykiírása 2018/19.

Football Factor Dalnoki Bajnokság

Tolna Megyei Kosárlabda Szövetség

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG FÉRFI OB I/B OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

I. ELTE Egyetemi-Főiskolai Dolgozók Foci és Kosárlabda Kupája /versenyszabályzat/

Egyesületi Program 2019/2020 évad

Egyesületi Program. U10/11 és U12/13 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

A Magyar Baseball és Softball Szövetség igazolási és átigazolási szabályzata

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017.

U13 MEGYEI I III. OSZTÁLY

A bármi áron való győzelem gondolkodásmódjától határolódj el!

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2015/2016. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

XI. Főnix Kupa Kézilabda Utánpótlás Torna

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

Magyar Vízilabda Szövetség

Somogy Megyei Labdarúgó Szövetség

MAGYAR KOSÁRLABDÁZÓK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE HUNGARIAN BASKETBALL FEDERATION

A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség a Magyar Floorball Szakszövetséggel (MFSZ) együttműködésben hirdeti meg.

KSI-VASAS NŐI FELKÉSZÜLÉSI KÉZILABDA KUPA Versenykiírás

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2014/2015.

Versenykiírás és program

Versenykiírás. BM Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság Gazdasági Ellátó Központ Sportnapok. Országos Strandfoci Bajnokság 2014.

Paks öregfiúk kispályás labdarúgó bajnokság évi versenykiírása

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-9.

Észak-keleti Liga Kupa

FÉRFI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS A ZSÍROS TIBOR MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2016/2017.

MAGYARORSZÁG KEREKESSZÉKES KOSÁRLABDA NEMZETI BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA 2017/2018

Kőbányai Kenguru Kupa. Versenykiírás 2016/2017.

JÁTÉKSZABÁLYOK. DECATHLON Országos Egyetemi és Főiskolás B33 Kosárlabda Bajnokság (MEFOB)

Magyar Floorball Szakszövetség Unihoki Utánpótlás Floorball Szabadidős Bajnokság Versenykiírása

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP MIX STRANDRÖPLABDA TORNA április 09.

GYSI HÁROM NAP A SZŐLŐ ÉS BOR VÁROSÁBAN, A MÁTRA KAPUJÁBAN GYÖNGYÖSÖN, AHOL A NAP ÉS A HEGY ÖSSZEÉR

V. DECATHLON NYÁRI BAJNOKSÁG FELKÉSZÜLÉSI FOCI DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 18. AUGUSZTUS 12.

- Gyermek Egyesületi Program. U6/7 fesztivál, U8/9 és U10/11 tornák. Eljárási Rend, Szakmai Követelmények

Átírás:

U16 2018/2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda) hétköznapokon: 15:30 18:30 óra között szombaton: 10:30 20:00 óra között vasárnap: 10:30 18:30 óra között KORHATÁR 2003.01.01.- 2004.12.31. MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA CSERE AZONOS EGYESÜLET KÉT CSAPATA KÖZÖTT MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN FELJÁTSZÁS ÁTJÁTSZÁS LEJÁTSZÁS (NŐI KORHATÁR) BEMELEGÍTÉS BEMELEGÍTÉS KEZDETE JÉGFELÚJÍTÁS (MINIMUM FELTÉTEL) JÁTÉKIDŐ HOSSZABBÍTÁS, BÜNTETŐLÖVÉS A csop.: 15+1 (egy csapat esetén) 10+1 (két csapat esetén) B és C csop.: 13+1 45 bajnoki mérkőzés/játékos/bajnoki évad 2018. december 15. és 31. között; maximum 5 fő A csop.: 17 B és C csop.: 14 2018.07.01-je után indított ITC-vel rendelkező játékos legfeljebb 1 nevezhető a bajnokság mérkőzéseire U14-ből U16 megfelelő osztályába: 5 fő, korlátlan számban A játékos nevezéséhez képest a korosztályon belül magasabb osztályba: korlátlan számú játékos. A vagy B csoportba 2000-2001-2002-es lány (ha U16-ba nevezik, más korosztályban nem szerepelhet) 10 perc bemelegítés T-15 perc bemelegítés előtt és szünetekben 3x20 perc kvalifikációban, alapszakaszban, középszakaszban: 5 perc, majd büntetők, mindkettő Versenyszabály alapján rájátszásban, helyosztókon, döntőben: 10 perc, majd büntetők, mindkettő Versenyszabály alapján

U16 KOROSZTÁLYOS RENDELKEZÉSEK KORLÁTOZÁSOK: Az MJSZ Szakmai Bizottsága által megállapított maximális mérkőzésszám egy U16-os korú játékos tekintetében 45 mérkőzés. Ennél több mérkőzésre egy U16-os korú játékos sem saját korosztályában, sem feljátszóként nem nevezhető a versenyévad folyamán. Az ITC-vel rendelkező játékosokra vonatkozó korlátozás alól az MJSZ Szakmai Bizottságának javaslata alapján az MJSZ Elnöksége felmentést adhat, továbbá nem kell alkalmazni a korlátozást abban az esetben, ha a játékos szülei életvitelszerűen Magyarországra költöztek. JÁTÉKNAPOK: Az U16 bajnokság játéknapja fő szabály szerint: szombat, vasárnap, illetve szükség esetén szerda. A bajnokság mérkőzéseit az MJSZ Versenyiroda ennek megfelelően e játéknapokra írja ki. E játéknapoktól a határon túli csapatok Magyarországon játszott mérkőzései esetén, továbbá a mérkőzésen érdekelt csapatok közös megegyezése alapján el lehet térni. Amennyiben a játéknaptól való eltérésben a két egyesület nem tud megegyezni, úgy az MJSZ Versenyiroda által kiírt eredeti időpont marad az irányadó. MÉRKŐZÉS KEZDÉSI IDŐPONTJA: Az U16 bajnokság mérkőzéseit hétköznapokon 15:30-18:30 között, szombaton 10:30-20:00 között, vasárnap pedig 10:30-18:30 között kell elkezdeni. A mérkőzések kezdési időpontjának meghatározásakor figyelemmel kell lenni a vendég csapat utazásra fordított időszükségletére is. Ennek megfelelően a mérkőzések kezdési időpontját lehetőség szerint úgy kell meghatározni, hogy a vendég csapatnak 7:00 előtt ne kelljen elindulnia és legkésőbb 23:00 órára haza tudjon érni. Iskolaszüneti napokon a szombatra vonatkozó rendelkezések az irányadóak. KORHATÁR: Az életkor megítélésénél a versenyévad befejező évének december 31. napját kell figyelembe venni. A MÉRKŐZÉS LEBONYOLÍTÁSA: A mérkőzés az alábbiak szerint kerül lebonyolításra (minimum feltételek): Jégfelújítás bemelegítés előtt Bemelegítés kezdete: T-15 perc Bemelegítés időtartama: 10 perc Jégfelújítás az 1. és a 2. harmadot követően HOSSZABBÍTÁS: Kvalifikációban, alapszakaszban, középszakaszban

Ha egy mérkőzés 3. harmadát követően döntetlenre állnak a csapatok, hirtelen győzelem formában lebonyolításra kerülő hosszabbítás következik, melynek időtartama maximum 5 perc. A csapatok a hosszabbítás során 3 mezőnyjátékossal és 1 kapussal hosszabbítást játszanak. Az a csapat, amely a hosszabbítás során az első gólt szerzi, megnyeri a mérkőzést. A hosszabbítás 3 perc szünetet követően kezdődik, jégfelújítást nem kell végezni. A csapatok a hosszabbításra nem cserélnek térfelet. A játékosok a szünet alatt a saját cserepadjaikon maradnak. A kapusoknak a saját cserepadjukhoz kell menniük a szünet alatt, a büntetett játékosoknak azonban a büntetőpadon kell maradniuk. Amennyiben egy büntetett játékos elhagyja a büntetőpadot, a játékvezetőknek vissza kell küldeni őt a büntetőpadra, további büntetéssel azonban nem kell sújtania, kivéve, ha más szabálytalanságot is elkövet. Rájátszásban, helyosztókon, döntőben Ha egy mérkőzés 3. harmadát követően döntetlenre állnak a csapatok, hirtelen győzelem formában lebonyolításra kerülő hosszabbítás következik, melynek időtartama maximum 10 perc. A csapatok a hosszabbítás során 4 mezőnyjátékossal és 1 kapussal hosszabbítást játszanak. Az a csapat, amely a hosszabbítás során az első gólt szerzi, megnyeri a mérkőzést. A 10 perces hosszabbítására egyebekben az 5 perces hosszabbítására vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. BÜNTETŐPÁRBAJ: 1) A büntetőpárbaj közvetlenül a hosszabbítás befejezését követően kezdődik. 2) A büntetőpárbaj csapatonként a 5-5 különböző játékos büntetőlövésével kezdődik. A büntetőt lövő játékosokat nem kell előzetesen megnevezni. Valamennyi a mérkőzés nevezési lapon szereplő játékos jogosult részt venni a büntetőpárbajban, a 3) pontban foglalt kivételekkel. 3) Azon játékosok, akiknek a büntetése a hosszabbítás időtartamának leteltekor még érvényben van, nem jogosultak büntetőt lőni és a büntetőpárbaj alatt a büntetőpadon, vagy az öltözőben kell tartózkodniuk. Azon játékosoknak, akik a büntetőpárbaj során kiszabott büntetésüket töltik, ugyancsak a büntetőpadon, vagy az öltözőben kell tartózkodniuk. 4) A hazai csapat választja ki, hogy elsőként vagy másodikként lő büntetőt. 5) A kapusok a büntetőpárbaj során azokat a kapukat védik, amelyeket a hosszabbítás során védtek. A kapusok az ellenfél büntetőlövése közben a saját kapuselőterük területén maradhatnak. 6) A kapusok bármely büntetőlövést követően cserélhetnek. 7) A csapatok játékosai felváltva lövik a büntetőket mindaddig, amíg az egyik csapat hibázik és a másik gólt lő. Az ezt követően fennmaradó büntetőlövéseket nem kell elvégezni. 8) Ha az eredmény az 5-5 büntetőlövést követően továbbra is döntetlen, a büntetőpárbaj tovább folytatódik, a korábban büntetőt elvégző, vagy büntetőt még nem lövő játékosokkal. A büntetőpárbaj ezen szakasza előtt a büntetőlövések sorrendjét fel kell cserélni. Akár ugyanaz a játékos is lőheti csapata valamennyi büntetőjét. A mérkőzés akkor ér véget, amikor egy pár lövése során az egyik csapat hibázik és a másik gólt lő. FEL-, LE- ÉS ÁTJÁTSZÁS: Az U14 A csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 A és U16 B csapatának mérkőzéseire, az U14 B csapatból 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 B csapatának

mérkőzéseire, de a feljátszók összlétszáma nem haladhatja meg az 5 főt. Az U14 C csapatból szintén 5 játékos nevezhető a sportszervezet U16 B csapatának mérkőzéseire. Ha egy sportszervezet az U16 korosztályban két csapatot indít, az alacsonyabb szintű bajnokságból korlátlan számú játékos szerepelhet a sportszervezet magasabb szintű bajnokságban érdekelt csapatában. Amennyiben a két csapat a bajnokság azonos osztályában szerepel, az átjátszás nem megengedett, a két csapatot ez esetben úgy kell tekinteni, mintha két külön sportszervezet versenyeztetné őket. A sportszervezet magasabb szintű bajnokságban érdekelt csapatába nevezett játékos nem léphet jégre a sportszervezet alacsonyabb szintű bajnokságban szereplő csapatában. Az U16 bajnokságban érdekelt csapatból korlátlan számú játékos nevezhető a sportszervezet U18 bajnokságban szereplő csapatának mérkőzéseire, de a feljátszók összlétszáma nem haladhatja meg a mérkőzésre saját korosztályból nevezettek számát. Egy versenyévadban U16-os korosztályba tartozó játékos legfeljebb 45 klubmérkőzést játszhat, függetlenül attól, hogy melyik korosztályban hány alkalommal lép jégre. U16-os korú játékos (2002.01.01.-2003.12.31.) kizárólag írásbeli szülői és erre vonatkozó sportorvosi engedéllyel nevezhető az U20 bajnokság mérkőzéseire. Az U16 korosztályba női sportolók visszajátszása csak annak az 2000-ben, 2001-ben, vagy 2002-ben született játékosnak engedélyezett, akit sportszervezete az U16 korosztályba nevezett ( A vagy B csoport). Amennyiben U16-ba nevezik, más korosztályban nem szerepelhet. Azoknak az egyesületeknek, akik a korosztályban két (vagy több) csapatot indítanak, a döntők/helyosztók megkezdése előtt meg kell jelölniük, hogy melyik játékos melyik csapatban fog pályára lépni. A döntők/helyosztók során az átjátszás nem megengedett. A magasabb korosztályba feljátszók közül az U16 bajnokság rájátszásában azok a játékosok vehetnek részt, akik az alap- és középszakasz mérkőzéseinek 30%-án játszottak a saját korosztályukban. DEVELOPMENT WEEKEND: Az A és B csoportba nevezett csapatok egy-egy táborban vesznek részt az alapszakasz kezdete előtt. 16 csapat esetén 4 helyszínen 4 csapat játszik egy-egy hétvégén egymással 3x15 perces rövidített körmérkőzéseket. A tábor alatt engedélyezett ugyanannak a csapatnak azonos napon két mérkőzést játszani. Az itt lejátszott mérkőzések nem számítanak bele a játékosok maximális mérkőzésszámába. A tornát követően az MJSZ által delegált szakmai csoport két nyolcrésztvevős ( A és B ) csoportot hoz létre. Amennyiben 16-nál több csapat nevez a Development Weekendre, a szakmai csoport meghatározza azt is, melyeknek csatlakoznak a C csoportba nevezett együttesekhez. CSERE AZONOS EGYESÜLET KÉT CSAPATA KÖZÖTT: Azonos egyesület két csapata között legfeljebb 5 játékos cseréjére van lehetőség a 2018. december 15-étől 2018. december 31-éig terjedő időszakban. Egy játékos egy időszakon belül egy alkalommal

cserélhető. Azon játékosok cseréje nem engedélyezett, akik az átjátszási korlátot elérve magasabb szintű bajnokságban érdekelt csapatban ragadtak. SZAKMAI BIZOTTSÁGI KÉRELMEK: A versenykiírástól való eltérés iránti Szakmai Bizottsági kérelmek benyújtásának határideje: A bajnokságra vonatkozóan: 2018.09.30 B és C bajnokságra vonatkozóan: 2018.10.30 A határidőn túl kérelmet benyújtani csak különösen indokolt esetben, 100 000 Ft + ÁFA eljárási díj megfizetése esetén lehet. A kérelem elbírálásának szempontjából azon bajnokság/bajnokság szint az irányadó, ahol a játékost a kérelem alapján szerepeltetni kívánják. A versenykiírástól való a Szakmai Bizottság engedélye nélküli eltérés esetén (Pl.: nincs meg a minimális létszám, játékos Versenykiírástól eltérő szereplése) a vétkes egyesület eljárási díj megfizetésére kötelezett, melyet minden olyan esemény után be kell fizetni, amelyen a Versenykiírásban rögzített szabálytalanság megtörtént. Az eljárási díj mértékét a Versenyszabályzat melléklete tartalmazza. A BAJNOKSÁG ÉRTÉKELÉSE: A csoportban 3x30 érem (arany, ezüst, bronz) és bajnoki serleg. Az MJSZ hivatalos díjátadójával egy időben, a mérkőzést követő díjátadáson csak az MJSZ által odaítélt érmek, kupák adhatók át. előkészítette véleményezte jóváhagyta MJSZ Versenyiroda MJSZ Szakmai Bizottság MJSZ Elnökség