OB IV/C. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

Hasonló dokumentumok
OB IV/A. 2018/2019. megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ)

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 10+1

U /2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA. A csop.: 17 B csop.: 13 C csop.: 13 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN

U /2019 A KOROSZTÁLYBA TARTOZÓ JÁTÉKOS MAXIMÁLIS MÉRKŐZÉSSZÁMA KORLÁTOZÁS A MÉRKŐZÉSEN JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) SZOMBAT, VASÁRNAP (szerda)

U /2020 VERZIÓSZÁM 1.2 CSAPATNEVEZÉS (PÓTHATÁRIDŐ ELJÁRÁSI DÍJ ELLENÉBEN) RAJTLISTA LEADÁSI HATÁRIDŐ

A HOSSZABBÍTÁS ÉS A BÜNTETŐPÁRBAJ SZABÁLYAI

MOL Liga Versenykiírás 2015/16

A MAGYAR JÉGKORONG SZÖVETSÉG

Meghívásos nemzetközi jégkorong liga

2016/2017 JÁTÉKNAPOK VASÁRNAP KORHATÁR után születtek NEVEZÉS. folyamatos MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

MOL Liga Versenykiírás 2014/15

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

MAXIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN harmad pályán keresztben

2017/2018 JÁTÉKNAPOK TORNÁK KEZDÉSI IDŐPONTJA KORHATÁR MNIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN 9+1 MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN 9+1

A ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA KUPA VERSENYKIÍRÁSA

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2015/2016

I. ENERGOTT TEREMLIGA

nemzeti egyetemi kosárlabda bajnokság (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2014/2015

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2013/2014

III. ENERGOTT TEREMLIGA

Magyar Vízilabda Szövetség BENU Férfi és Női Magyar Kupa évi Versenykiírása 2019/2020. évi kupaszezon -

I. FUTSAL BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

Budapesti Tollaslabdázók Szövetsége B U D A P E S T / évi, 55. nyílt Férfi Csapatbajnoksága. Versenykiírás

Budapesti Tollaslabdázók Szövetsége B U D A P E S T / évi, 9. nyílt Senior Csapatbajnoksága. Versenykiírás

Budapesti Tollaslabdázók Szövetsége B U D A P E S T / évi, 42. nyílt Női Csapatbajnoksága. Versenykiírás

2012. ÉVI NŐI STRANDLABDARÚGÓ TORNA LEBONYOLÍTÁSI REND

Magyar Floorball Szakszövetség

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG FÉRFI OB I/B OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

A 2010/2011. évi felnőtt férfi Szenior Országos Bajnokság I. osztályának versenykiírása

II. MŰFÜVES KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ TORNA Kazincbarcika

SZILVESZTERI TEREMLABDARÚGÓ TORNA 2017 VERSENYKIÍRÁS

Magyar Labdarúgó Szövetség

IFJÚSÁGI, SERDÜLŐ, GYERMEK FIÚ ÉS LEÁNY ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA

FC Dabas Téli Teremtorna

2018/2019. TANÉVI FLOORBALL - NAGYPÁLYÁS DIÁKOLIMPIA VERSENYKIÍRÁS

Versenyszabályzat. 1. Hatálya. 2. Kizárólagosság. 3. Versenynaptár. 4. Versenyek fajtái

A Magyar Vízilabda Szövetség évi Komjádi Kupa Versenykiírása 2018/19.

HIVATALOS ÉRTESÍTŐ. Az MLSZ Elnökségének szeptember 25.-i határozatai

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA 2018/2019.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2015/2016. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

2016. ÉVI CURLING ORSZÁGOS SZENIOR BAJNOKSÁG

Magyar Floorball Szakszövetség Unihoki Utánpótlás Floorball Szabadidős Bajnokság Versenykiírása

I. JFC Kupa Jászberény, augusztus 16. VERSENYKIÍRÁS. I. JFC Kupa. utánpótlás labdarúgótorna

F I E S Z T A F O C I A S T A D I O N B A N DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 13.

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG

Football Factor Dalnoki Bajnokság

NEMZETKÖZI JÉGKORONG SZÖVETSÉG

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2018/2019. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL. A MEFOB Általános Versenykiírás rendelkezik a résztvevőkről.

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP FÉRFI LABDARÚGÓ TORNA április 09.

B A J N O K A A M A T Ő R K I S P Á L Y Á S L A B D A R Ú G Ó T O R N A DUNAÚJVÁROS, DECEMBER 8. SZOMBAT VERSENYKIÍRÁS

III. Magyar Turizmus Labdarúgó Kupa

MAGYARORSZÁG VERSENYKIÍRÁSA

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A ÉVI BENU FÉRFI ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017. ÉVI BAJNOKI SZEZON

VI. Rábaköz MKSZ Kupa Lány Kézilabda Torna

Tárgy: Fegyelmi határozat Dion Mario Williams (Miskolci Amerikai Futball és Szabadidő Sport Egyesület; #8) versenyző ügyében.

53. EJTŐERNYŐS CÉLBAUGRÓ MAGYAR NEMZETI BAJNOKSÁG

2. EliteSport Nemzetközi Tavaszi Kézilabda Torna Balatonfüred 2019

NEMZETI EGYETEMI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA 2016/2017.

Villamosenergia-ipari kispályás labdarúgó találkozók versenyszabályzata

2018/2019. TANÉVI LABDARÚGÓ DIÁKOLIMPIA Borsod-Abaúj-Zemplén MEGYEI DÖNTŐ

Tel.:/44/ Fehérgyarmat, Kossuth tér 17. Tel.:/44/ A évi városi kispályás labdarúgó bajnokság versenykiírása és sorsolása

Magyar Vízilabda Szövetség

Magyar Labdarúgó Szövetség NB III-AS AMATŐR VÁLOGATOTTAK TORNÁJA VERSENYKIÍRÁSA

SPORTPONT - KRE TAVASZI SPORTNAP LABDARÚGÓ HÁZI KUPA április 09.

Magyar Floorball Szakszövetség. Országos Bajnokság I. osztály

Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság. Floorball. Szeged, május 8-9.

V. DECATHLON NYÁRI BAJNOKSÁG FELKÉSZÜLÉSI FOCI DUNAÚJVÁROS, JÚLIUS 18. AUGUSZTUS 12.

Az eljáró sportfegyelmi bizottság megnevezése: A Magyar Amerikai Futball Szövetség (továbbiakban MAFSZ) Fegyelmi Bizottsága (továbbiakban FEB)

MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG A 2015/2016. ÉVI NŐI OB I OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA. Női OB I Versenykiírás, 2015/2016.

2017/2018. ÉVI NEMZETI EGYETEMI JÉGKORONG BAJNOKSÁG (MEFOB) VERSENYKIÍRÁSA

A MAGYAR VÍZILABDA SZÖVETSÉG 2015/2016. ÉVI FÉRFI OB I OSZTÁLYÚ ORSZÁGOS VÍZILABDA BAJNOKSÁGÁNAK VERSENYKIÍRÁSA. FÉRFI OB I Versenykiírás, 2015/2016.

XLIX. MAGYAR NEMZETI BAJNOKSÁG

Bozsik - Gyermek Egyesületi Program Eljárási Rend, Szakmai Követelmények 2011 ősz

Magyar Floorball Szakszövetség Utánpótlás, nagypályás floorball bajnokság versenykiírása

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2013/2014.

Horgászegyesület Elnöke

Magyar Labdarúgó Szövetség. STRANDLABDARÚGÓ NEMZETI BAJNOKSÁG NB I. női felnőtt Strandlabdarúgó bajnokság versenykiírása 2013.

3. SZABÁLY: A JÁTÉKOSOK

SOMOGY MEGYEI FÉRFI KOSÁRLABDA BAJNOKSÁG VERSENYKIÍRÁSA 2015/2016.

NŐI DR. HEPP FERENC EMLÉKKUPA ÉS A KILLIK LÁSZLÓ NŐI MAGYAR KUPA VERSENYKIÍRÁS 2016/2017.

TÁJÉKOZTATÓ A MEFOB 2017/2018. ÉVI FUTSAL BAJNOKSÁG LEBONYOLÍTÁSI RENDJÉRŐL

Átírás:

OB IV/C. 2018/2019 JÁTÉKNAPOK (ALAPSZAKASZ) MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA ha a vendég csapat 80 km-nél messzebbről érkezik MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJA ha a vendég csapat 80 km-nél közelebbről érkezik KORHATÁR MINIMÁLIS LÉTSZÁM A RAJTLISTÁN MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS KEZDETÉN MINIMÁLIS LÉTSZÁM A MÉRKŐZÉS ALATT KETTŐS VERSENYENGEDÉLY ÁTJÁTSZÁS KIZÁRÓ SPORTOLÓI MÚLT KORLÁTOZÁSOK megegyezés szerint, a versenynaptárban szereplő határidők előtt bármikor hétfő-péntek 19:00-21:00 szombat 11:00-21:00 vasárnap 11:00-20:00 hétfő-péntek 18:00-22:00 szombat 10:00-22:00 vasárnap 10:00-21:00 betöltött 16. életév, 18 év alatt szülői engedéllyel 15+1 fő 9+1 fő 5+1 fő nem engedélyezett, kivétel a kapus, külön engedéllyel OB IV/C bajnokságból OB IV/B bajnokságba 3 játékos és 1 kapus számára engedélyezett valaha bármilyen szinten, bármely országban regisztrált játékos külföldi állampolgársággal rendelkező játékos csak abban az esetben szerepelhet a bajnokságban, ha az állampolgársága szerinti jégkorong szövetség igazolja, hogy hazajában soha nem volt jégkorongozóként regisztrálva; kizáró sportolói múlttal rendelkező mezőnyjátékos és kapus nem nevezhető

NŐI JÁTÉKOSOK BEMELEGÍTÉS (MINIMUM FELTÉTEL) BEMELEGÍTÉS KEZDETE JÉGFELÚJÍTÁS (MINIMUM FELTÉTEL) JÁTÉKIDŐ HOSSZABÍTÁS, BÜNTETŐLÖVÉS női mezőnyjátkos és női kapus egyaránt nevezhető abban az esetben, ha az elmúlt 4 évben nem voltak Női OB I. bajnokságba (beleértve bármilyen ország női első osztályú bajnokságát) nevezve, másik bajnokságban való részvételük azonban nem engedélyezett 10 perc bemelegítés T-15 perc bemelegítés előtt, 1. harmad után 3x15 perc alapszakaszban, rájátszásban: nincs hosszabbítás, döntetlen esetén egyből büntetők; döntőben: 5 perc hosszabbítás, majd büntetők, mindkettő Versenyszabály szerint A bajnokság lebonyolítási rendje a nevező csapatok számának függvényében alakul ki. NEVEZÉSI HATÁRIDŐ A bajnokságba történő nevezés VBR-en keresztül történő benyújtásának határideje: 2018. augusztus 10-e, az eljárási díj ellenében benyújtható pótnevezés határideje: 2018. augusztus 17-e. JÁTÉKOSOK REGISZTRÁLÁSA, NEVEZÉSE: Az Igazolási, Nyilvántartási és Átigazolási Szabályzat, valamint a Versenyszabályzatban foglaltak szerint. Az OB IV/C bajnokságban az átigazolási határidő: 2019. január 31. KIZÁRÓ SPORTOLÓI MÚLT A bajnokságból kizáró sporttolói múltúnak akkor tekinthető egy sportoló, ha: - valaha bármely országban bármilyen szinten igazolt játékos volt; KÜLÖN ENGEDÉLYEK: Egyedi elbírálást igénylő esetekben csapatonként legfeljebb 2 játékos erejéig legkésőbb 2018. szeptember 30-ig külön engedély kérhető az MJSZ Szakmai Bizottságától. JÁTÉKNAPOK: A MJSZ versenynaptárában a bajnoki mérkőzések megrendezésének határidői szerepelnek, mely időpontok előtt a két csapat egymással egyeztetve bármikor lejátszhatja a mérkőzést. A rájátszás és döntők időpontjainak egyeztetésénél a határidők tájékoztató jellegűek, a végleges időpontoknak az érintett csapatok megegyezésén kell alapulnia.

MÉRKŐZÉSEK KEZDÉSI IDŐPONTJAI: Jelen versenykiírásban rögzített időpontoktól a két csapat és az MJSZ Versenyiroda beleegyezése esetén el lehet térni, de ezt írásban rögzíteni kell a csapatvezetőknek. Az egyeztetett (végleges) időpontról a MJSZ Versenyirodát legalább 5 nappal a mérkőzés dátuma előtt a hazai csapatnak tájékoztatnia kell, így az információ felkerül a szövetség honlapján található versenynaptárba. A mérkőzésre zsűri és orvos szervezése a hazai csapat feladata. Ha a hazai csapat által felajánlott mérkőzés időpontot a vendég csapat nem fogadja el, a hazai csapat köteles még egy időpontot felajánlani. Az egyik időpontnak hétvégére (szombatra vagy vasárnapra) kell esnie. A hazai csapatnak abban az esetben nem szükséges 2. időpontot ajánlania, ha az első időpontot a mérkőzés előtt legalább 10 nappal jelzi az ellenfelének és a felajánlott időpont hétvégére (szombatra, vasárnapra) esik. A MÉRKŐZÉS LEBONYOLÍTÁSA: A mérkőzés az alábbiak szerint kerül lebonyolításra (minimum feltételek): Jégfelújítás bemelegítés előtt Bemelegítés kezdete: T-15 perc Bemelegítés időtartama: 10 perc Jégfelújítás az 1. harmadot követően VÉDŐFELSZERELÉSEK: A védőfelszereléseknek meg kell felelni az IIHF szabályainak, kiegészülve azzal a szigorúbb megkötéssel, hogy az 1974. előtt született játékosoknak is kötelező a félplexi viselése. TESTJÁTÉK: A bajnokságban a testjáték nem megengedett! Kerülni kell a szándékos és durva testjátékot, amire a csapatok vezetőinek és a játékvezetőknek a mérkőzések előtt kell felhívni a játékosok figyelmét. Minden, a testjátékkal összefüggésbe hozható esetet a mérkőzés eseménynaplójában rögzíteni kell, amelyek nyomán az MJSZ Fegyelmi Bizottsága a Sportfegyelmi Szabályzatban rögzített szankciót alkalmazhat. amelyek nyomán az MJSZ Fegyelmi Bizottsága a Sportfegyelmi Szabályzatban rögzített szankciót JÁTÉKIDŐ: A mérkőzések időtartama 3x15 perc tiszta játékidő. A mérkőzésre minimum 2 óra játékidőt kell biztosítani, 10 perc bemelegítéssel, 3x15 perc tiszta játékidővel, az első szünetben 15 perc jégkészítéssel, a második szünetben 5 perc pihenővel. A bemelegítéshez szükséges (csapatonként legalább 20 darab), illetve a mérkőzés lejátszásához szükséges mennyiségű korongot a rendező csapat köteles biztosítani. TILOS FELSZABADÍTÁS A mérkőzésen megítélt tilos felszabadítást követően a vétkes csapat játékosai is cserélhetnek.

HOSSZABBÍTÁS, BÜNTETŐLÖVÉS: Alapszakaszban, középszakaszban, rájátszásban Ha egy mérkőzés 3. harmadát követően döntetlenre állnak a csapatok, hosszabbítás nélkül egyből büntetőpárbajra kerül sor. Döntőben Ha egy mérkőzés 3. harmadát követően döntetlenre állnak a csapatok, hirtelen győzelem formában lebonyolításra kerülő hosszabbítás következik, melynek időtartama maximum 5 perc. A csapatok a hosszabbítás során 3 mezőnyjátékossal és 1 kapussal hosszabbítást játszanak. Az a csapat, amely a hosszabbítás során az első gólt szerzi, megnyeri a mérkőzést. A hosszabbítás 3 perc szünetet követően kezdődik, jégfelújítást nem kell végezni. A csapatok a hosszabbításra nem cserélnek térfelet. A játékosok a szünet alatt a saját cserepadjaikon maradnak. A kapusoknak a saját cserepadjukhoz kell menniük a szünet alatt, a büntetett játékosoknak azonban a büntetőpadon kell maradniuk. Amennyiben egy büntetett játékos elhagyja a büntetőpadot, a játékvezetőknek vissza kell küldeni őt a büntetőpadra, további büntetéssel azonban nem kell sújtania, kivéve, ha más szabálytalanságot is elkövet. BÜNTETŐPÁRBAJ: 1) A büntetőpárbaj közvetlenül a hosszabbítás (rendes játékidő) befejezését követően kezdődik. 2) A büntetőpárbaj csapatonként a 5-5 különböző játékos büntetőlövésével kezdődik. A büntetőt lövő játékosokat nem kell előzetesen megnevezni. Valamennyi a mérkőzés nevezési lapon szereplő játékos jogosult részt venni a büntetőpárbajban, a 3) pontban foglalt kivételekkel. 3) Azon játékosok, akiknek a büntetése a hosszabbítás (rendes játékidő) időtartamának leteltekor még érvényben van, nem jogosultak büntetőt lőni és a büntetőpárbaj alatt a büntetőpadon, vagy az öltözőben kell tartózkodniuk. Azon játékosoknak, akik a büntetőpárbaj során kiszabott büntetésüket töltik, ugyancsak a büntetőpadon, vagy az öltözőben kell tartózkodniuk. 4) A hazai csapat választja ki, hogy elsőként vagy másodikként lő büntetőt. 5) A kapusok a büntetőpárbaj során azokat a kapukat védik, amelyeket a hosszabbítás (a rendes játékidő 1. és 3. harmadában) során védtek. A kapusok az ellenfél büntetőlövése közben a saját kapuselőterük területén maradhatnak. 6) A kapusok bármely büntetőlövést követően cserélhetnek. 7) A csapatok játékosai felváltva lövik a büntetőket mindaddig, amíg az eredményben behozhatatlan különbség nem alakul ki. Az ezt követően fennmaradó büntetőlövéseket nem kell elvégezni. 8) Ha az eredmény az 5-5 büntetőlövést követően továbbra is döntetlen, a büntetőpárbaj tovább folytatódik, a korábban büntetőt elvégző, vagy büntetőt még nem lövő játékosokkal. A büntetőpárbaj ezen szakasza előtt a büntetőlövések sorrendjét fel kell cserélni. Akár ugyanaz a játékos is lőheti csapata valamennyi büntetőjét. A mérkőzés akkor ér véget, amikor egy pár lövése során az egyik csapat hibázik és a másik gólt lő.

A BAJNOKSÁG ÉRTÉKELÉSE: 3x30 érem (arany, ezüst, bronz) és bajnoki serleg. Az MJSZ hivatalos díjátadójával egy időben, a mérkőzést követő díjátadáson csak az MJSZ által odaítélt érmek, kupák adhatók át. előkészítette véleményezte jóváhagyta MJSZ Versenyiroda MJSZ Szakmai Bizottság MJSZ Elnökség