91. Ôszi Mûvészeti Aukció 91th Autumn Art Auction

Download "91. Ôszi Mûvészeti Aukció 91th Autumn Art Auction"

1 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 91th Autumn Art Auction Kiállítás On View szeptember 20-tól október 2-ig, naponta óráig Árverés Sale október 3-án, 17 órától tételig, október 4-én, 17 órától tételig Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon. Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) , , , fax: (36 1) info@polgar-galeria.hu Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád

2 1. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 ATHÉNÉ ÉS TÉLEMAKHOSZ Litográfia, papír, 38 x 28 cm. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 43 Euro 2. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 ODÜSSZEUSZ FELFEDI MAGÁT Litográfia, papír, 38 x 28 cm. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 43 Euro 3. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 CIRKUSZ Litográfia, papír, 48 x 36 cm. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 65 Euro 4. Paul Wunderlich Eberswalde, Saint-Pierre-De-Vassols, 2010 HÖLGYPROFIL Litográfia, papír, 14 x 11,5 cm. J.j.l.: Wunderlich B.l. 3702/ Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro 5. Picasso, Pablo Malaga, 1881 Mougnis, 1973 AKT FELHÚZOTT LÁBBAL Litográfia, papír, 23 x 17 cm. Készült 540 példányban. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 58 Euro 2

3 6. Picasso, Pablo Malaga, 1881 Mougnis, 1973 FÉRFI PORTRÉ II. Litográfia, papír, 23 x 15 cm. J.j.f.: IX Számozott példány: 601/666 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 165 Euro Picasso, Pablo Malaga, 1881 Mougnis, 1973 FÉRFI PORTRÉ Litográfia, papír, 21 x 13 cm. J.j.f.: VII Számozott példány: 622/666 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 165 Euro 9. Joan Miró Barcelona, 1893 Palma de Mallorca, Picasso, Pablo Malaga, 1881 Mougnis, 1973 TORREÁDOROK Litográfia, papír, 36 x 26 cm. J.j.l.: VII Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 72 Euro KOMPOZÍCIÓ Litográfia, papír, 38 x 56 cm. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro 10. Vasarely Victor Pécs, 1908 Párizs, 1997 DOBOGÓ Litográfia, papír, 38 x 39 cm. J.j.l.: Vasarely b.l.: Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 129 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 3

4 11. Németh Miklós Budapest, 1943 KOMPOZÍCIÓ, 1992 Olaj, mûanyaglemez, 70 x 98 cm. J.b.l.: PCSVM Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro 12. Németh Miklós Budapest, 1943 FÜRDÉS UTÁN, 1967 Olaj, papír, 83 x 59 cm. J.j.l.: 67 Bp Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 13. Schéner Mihály Medgyesegyháza, 1923 Budapest, 2009 VELENCEI MASKARÁS Olaj, farost, 50 x 70 cm. J.b.l.: Schéner Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 396 Euro 4

5 Gyarmathy Tihamér Pécs, 1915 Budapest, 2005 NAPRENDSZER Olaj, vászon, 70 x 86 cm. J. hátoldalon: Gyarmathy Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2698 Euro 15. Gyémánt László Budapest, 1935 JAZZ, 1992 Olaj, farost, 98 x 65 cm. J.b.l.: Gyémánt 92 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 863 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 5

6 16. Kokas Ignác Vál, 1926 Budapest, 2009 AZ ÉG FELÉ Olaj, farost, 60 x 40 cm. J.j.l.: Kokas Hátul: Kokas Ignác Az ég felé Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 432 Euro 17. Dali, Salvador Figueras, 1904 Párizs, 1989 HAJÓ ÉS GYÜMÖLCSÖK Litográfia, papír, 72 x 48 cm. Készült 2500 példányban. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 108 Euro 18. Joan Miró Barcelona, 1893 Palma de Mallorca, 1983 DERRIÉRE LE MIROIR Litográfia, papír, 38 x 56 cm. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro 19. Picasso, Pablo Malaga, 1881 Mougnis, 1973 GALAMB Litográfia, papír, 50 x 65 cm. J.j.l.: Picasso Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 86 Euro 20. Vasarely Victor Pécs, 1908 Párizs, 1997 VEGA Litográfia, papír, 24 x 24 cm. J.k.l.: Vasarely Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 72 Euro 6

7 Szász Endre Csíkszereda, 1926 Mosdós, 2003 HAJÓ A FA ALATT Olaj, akril lemez, 33,5 x 49,5 cm. J.j.l.: Szász Endre Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1151 Euro 22. Szász Endre Csíkszereda, 1926 Mosdós, 2003 CLOCHARD HALLAL, 1966 Olaj, akril lemez, 36 x 26 cm. J.j.l.: Szász Endre 1966 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1079 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 7

8 23. Mácsai István Budapest, 1922 Budapest, 2005 CSENDÉLET, 1996 Olaj, farost, 50 x 70 cm. J.b.l.: Mácsai 96 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 432 Euro Mácsai István Budapest, 1922 Budapest, 2005 PANNÓNIA UTCA TÉLEN, 1995 Olaj, farost, 60 x 40 cm. J.b.l.: Mácsai 95 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 647 Euro

9 Kádár Béla Budapest, 1877 Budapest, 1956 TÖMEG Akvarell, papír, 30 x 37 cm. J.j.l.: Kádár Béla Hátoldalán: Nôi képmás. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1655 Euro 26. Kádár Béla Budapest, 1877 Budapest, 1956 AKT AZ ABLAKBAN Akvarell, papír, 28 x 22 cm. J.j.l.: Kádár Béla MNG bírálati szám: 681/976 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1655 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 9

10 27. Molnár C. Pál Battonya, 1894 Budapest, 1981 DOMBOS TÁJ Olaj, falemez, 16 x 24 cm. J.b.l.: MCP Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 28. Medveczky Jenô Savnik, Budapest, 1969 KÉK FOTEL Olaj, tempera, falemez, 60 x 80 cm. J.b.l.: Medveczky Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 576 Euro 10

11 Klie Zoltán Szekszárd, 1897 Budapest, 1992 LOVASOK A NAPLEMENTÉBEN Olaj, karton, 69 x 89 cm. J.b.l.: Klie Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1367 Euro 30. Vén Emil Fiume, 1902 Budapest, 1984 NYÁRI VIRÁGOK Olaj, farost, 79 x 60 cm. J.j.l.: Vén Hátoldalán: Képcsarnok Vállalat címke. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 899 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 11

12 31. Kerényi Jenô Budapest, 1908 Budapest, 1975 FÉSÜLKÖDÔ Terrakotta, 24 cm Jelzett: Kerényi J. továbbá Képzômûvészeti Kivitelezô Vállalat bélyegzôje Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 611 Euro 32. Medgyessy Ferenc Debrecen, 1881 Budapest, 1958 SÚROLÓNÔ Terrakotta, 16 x 14 x 16 cm. Jelezve talapzaton: Medgyessy Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 137 Euro 33. Varga Imre Siófok, 1923 VÍZPARTON Bronz, márvány talapzaton, 11 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 234 Euro 34. Melocco Miklós Róma, 1935 VÉNUSZ SZÜLETÉSE Bronz, 5,5 x 13 x 8 cm. Jelzett: MM. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 288 Euro 12

13 35. Kerényi Jenô Budapest, 1908 Budapest, 1975 LEÁNY KOSÁRRAL, 1971 Patinázott bronz, márvány talapzaton 26,5 cm Jelzett: KJ 71 Reprodukálva: Pátzay Pál: Kerényi (Corvina, Bp., 1976), 39. tábla Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 791 Euro Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1991 TIHANYI VISSZHANG Bronz, márvány talapzaton, 26 x 35 x 15 cm. Jelzett: BM. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 863 Euro 37. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1991 BUBA Bronz, gránit talapzaton, 27 x 32 x 14 cm. Jelzett: BM 85 XII BUBÁNAK Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 791 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 13

14 38. Somogyi József Félszerfalva, 1916 Budapest, 1993 ANYA GYERMEKÉVEL Bronz, 20 x 17 cm. J.b.l.: S.J. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro 40. Olcsai Kiss Zoltán Szalafô, 1895 Budapest, 1981 EMLÉKMÛTERV Bronz, 20 x 21 x 6,5 cm. Jelezve talapzaton: Olcsai Kiss Z. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 86 Euro 39. Medgyessy Ferenc Debrecen, 1881 Budapest, 1958 HÁROM GRÁCIA Bronz, 30 x 23 cm. J.j.l.: Medgyessy F. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 611 Euro 41. Magyar szobrász, Csókási jelzéssel GALAMB Bronz, márvány talapzaton, 29 cm. Jelzett: Csókási Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 144 Euro 14

15 Manno Miltiades Pancsova, 1879 Budapest, 1935 RÖVIDTÁVFUTÓ RAJTJA Bronz, (abachi) trópusi fa talapzaton, 39 cm. Jelzett: Manno Miltiades Budapest, öntötte: Szili István Budapest, MTSM R C I as évek. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1367 Euro 43. Manno Miltiades Pancsova, 1879 Budapest, 1935 BIRKÓZÓK Bronz, (abachi) trópusi fa talapzaton, 66 cm. Jelzett: Manno Miltiades Budapest, öntötte: Szili István Budapest, MTSM C III as évek. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 3201 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 15

16 44. Bozsó János Kecskemét, 1922 Kecskemét, 1998 ERDÔRÉSZLET, 1986 Olaj, farost, 65 x 83 cm. J.j.l.: Tiszakécske 1986 Bózsó J. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 612 Euro 45. Edvi Illés Aladár Pest, 1870 Budapest, 1958 ERDÉLYI TÁJ Olaj, fa, 14 x 21 cm. J.b.l.: E. Illés A. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 122 Euro 46. Kézdi-Kovács László Pusztalsócikola, 1864 Budapest, 1942 ERDEI SÉTA Olaj, vászon, 35 x 43 cm. J.j.l.: Kézdi-Kovács L. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 158 Euro 16

17 Nagy István Csíkmindszent, 1873 Baja, 1937 VIDÉKI TÁJ Pasztell, papír, 30 x 42 cm. J.j.l.: Nagy István MNG bírálati szám: 2249/970 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1223 Euro 48. Bernáth Aurél Marcali, 1895 Budapest, 1982 BALATONPART, 1918 Akvarell, papír, 49 x 37 cm. J.j.l.: Bernáth Hátoldalán MNG bírálati szám: Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 432 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 17

18 49. Neogrády László Budapest, 1896 Budapest, 1962 TAVASZI TÁJ Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.b.l.: Neogrády László Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 396 Euro 50. K. Spányi Béla Budapest, 1852 Budapest, 1914 FOLYÓPARTI TÁJ Olaj, vászon, 22 x 32 cm. J.b.l.: K. Spányi B. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 165 Euro 51. Neogrády Antal Galsa, 1861 Alag, 1942 TÉLI ERDÔ Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.b.l.: Neogrády A. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro 18

19 Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 HAVAS TÁJ Akvarell, papír, 20 x 26 cm J.j.l.: Mednyánszky Hátoldalán hagyatéki bélyegzô és felirat: leltározta Pálmai József Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 647 Euro 53. Holló László Kiskunfélegyháza, 1887 Debrecen, 1976 KALAPOS FÉRFI, 1957 Tus, papír, 26 x 19 cm. J.j.l.: Holló 57 1/6 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 129 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 19

20 54. Németalföldi festô, 1870 körül HALÁSZFALU Olaj, vászon, 30,5 x 45 cm. Jn. Hátul a Szépmûvészeti Múzeum 477/84. sz. bírálati címkéje. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 270 Euro 55. Kaufmann, Karl Neuplachowitz, 1843 Bécs, 1905 VITORLÁSOK Olaj, vászon, 70 x 105 cm. J.j.l.: Charles Marchiant Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 899 Euro 56. Mayer Alajos Budapest, VITORLÁSOK Olaj, karton, 35 x 39,5 cm. J.j.l.: Mayer Al. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 72 Euro 20

21 Telepy Károly Debrecen, 1828 Budapest, 1906 ZÖLD TÓ Olaj, karton, 18 x 28 cm. J.j.l.: Telepy K. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 396 Euro 58. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 ÜLÔ FÉRFI, 1898 Vegyestechnika, papír, 20 x 36 cm. J.j.l.: Mednyánszky 1898 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 21

22 59. Osztrák festô, 1840 NEMESI CSALÁD Olaj, vászon, 92 x 114 cm. Jn. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 647 Euro 60. Magyar festô, 1830 körül NÔI PORTRÉ Olaj, vászon, 63 x 50 cm. J.j.k Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 432 Euro 22

23 61. Magyar festô, 1850 körül ITÁLIAI NÔ VIRÁGGAL Olaj, vászon, 95 x 68 cm. Jn. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 935 Euro Magyar festô, 1850 körül ITÁLIAI NÔ Olaj, vászon, 95 x 68 cm. Jn. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 935 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 23

24 63. Osztrák, vagy német festô, 1860 körül ZSÁKMÁNY Olaj, vászon, 54 x 67 cm. J.n. Hátoldalán Szépmûvészeti Múzeum bírálati szám: 1038/1953. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro 64. Giszinger J körül CSENDÉLET Olaj, karton, 12 x 12 cm. J.j.l.: Giszinger J. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 144 Euro 65. Tholen, Willem Bastiaan Amsterdam, 1860 Den Haag, 1931 LEGELÉSZÔ TEHÉN Pasztell, papír, 30 x 40 cm. J.j.l.: W.B.Tholen Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro 24

25 Német festô, 1850 körül ALAKOK TÁJBAN Olaj, vászon, 56 x 68 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro 67. Osztrák vagy német festô, 1860 körül CSENDÉLET Olaj, vászon, 52 x 65 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 234 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 25

26 68. Ligeti Erika Budapest, 1934 Budapest, 2004 RUFET Bronz plakett, 8,5 cm. Jelzett: LE. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 61 Euro 69. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1991 KISFALUDY STRÓBL ALAJOS Bronz plakett, 9 cm. Jelzett: BM Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 61 Euro 70. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1991 MICHELANGELO Bronz plakett, 8,5 cm. Jelzett: BM. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 61 Euro 71. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1991 ODÜSSZEUSZ II. Bronz plakett, 13 x 15,5 cm. Jelzett: BM. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro 72. Flamand szobrász, 1880 körül NÔI BÜSZT Alabástrom, 42 x 37 cm. J.n. Sérült, javított. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 432 Euro 73. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1991 ODÜSSZEUSZ I. Bronz plakett, 9,5 x 13,5 cm. Jelzett: BM. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 72 Euro 26

27 74. Clodion, Claude Michel Nancy, 1738 Párizs, 1814 NIMFA KOSSAL Bronz, márvány talapzaton, 50 cm. Jelzett: Claude Michel. Párizsi öntôpecsét. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1007 Euro Zala György Alsólendva, 1858 Budapest, 1937 FÁJDALMAS MADONNAFEJ Bronz, 40 x 37 x 39 cm. Jelzett: ZGY Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 683 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 27

28 76. Névjegytartó Bronz, márvány talapzaton, 31 x 22 x 16 cm as évek elsô fele. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 110 Euro 79. Buda István Gyôr, 1952 NIMFÁK TÁNCA Bronz, 29 x 12 cm. J.b.l.: Buda István Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 101 Euro 77. Magyar szobrász, 1940 körül AKT Bronz, 52 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 234 Euro 78. Varga Imre Siófok, 1923 BALERINA Bronz, márvány talapzaton, 37 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 576 Euro 28

29 80. Kisfaludy Stróbl Zsigmond Alsórajk, 1884 Budapest, 1975 GUGGOLÓ LEÁNY Bronz, márvány talapzaton, 33 cm. Jelzett: Kisfaludy Stróbl. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 791 Euro Böjte Horváth István Budapest, 1972 ÁLLÓ NÔI AKT Bronz, márvány talapzaton, 110 cm. Jelzett: Böjte Horváth István Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1007 Euro 82. Sidló Ferenc Budapest, 1882 Budapest, 1953 ÜLÔ NÔI AKT, 1922 Bronz, gránit talapzaton, 40 cm. Jelzett: Sidló 922. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 647 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 29

30 83. C. Briand jelzéssel 1900 körül NYÁR Olaj, fa, 53 x 26 cm. J.b.l.: C. Briand Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 396 Euro 84. P. Leroy jelzéssel 1900 körül NÔ VIRÁGOKKAL Olaj, fa, 53 x 26 cm. J.j.l.: P. Leroy Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 396 Euro 85. Innocent Ferenc Pest, 1859 Pátka, 1934 NÔI PORTRÉ Olaj, vászon, 60 x 50 cm. J.j.l.: Innocent Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro 86. Komáromi-Kacz Endre Komárom, 1880 Balatonalmádi, 1969 KISLÁNY ALMÁVAL Olaj, vászon, 70 x 56 cm J.j.l.: Komáromi Kacz E Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 216 Euro 30

31 87. László Fülöp Elek Pest, 1869 London, 1937 ÁLLÓ ALAKOS FÉRFI PORTRÉ Olaj, karton, 40 x 29 cm. J.b.l.: László 1929 jún MNG bírálati szám: 948/1963 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 540 Euro Tornyai János Hódmezôvásárhely, 1869 Budapest, 1936 KERTKAPU, 1892 Akvarell, papír, 31 x 22 cm. J.j.f.: 92. okt. 13. HMV MNG bírálati szám: 200/1962 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 151 Euro 89. Bihari Sándor Debrecen, 1947 NÔI PORTRÉ Olaj, karton, 55 x 37 cm. J.j.l.: Bihari S. Aukcionálva: BÁV 31. Au. 9. tétel Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 719 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 31

32 90. Náray Aurél Budapest, 1883 Budapest, 1948 FIATAL LÁNY PORTRÉJA Olaj, karton, 33 x 28 cm. J.b.f.: Náray Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 198 Euro 91. Mattioni Eszter Szekszárd, 1902 Budapest, 1993 LÁNY KENYÉRREL Vegyestechnika, papír, 26 x 18 cm. J.j.l.: Mattioni E. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 94 Euro 92. Dolányiné Benczúr Ida, München, 1876 Budapest, 1970 VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.j.l.: Benczúr Ida Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 863 Euro 32

33 93. Csók István Sáregres, 1865 Budapest, 1961 SOKÁC LÁNY Olaj, vászon, 41 x 30 cm. J.b.l.: Csók I. BP Aukcionálva: BÁV 27. Au. 36. tétel Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1655 Euro Frank Frigyes Budapest, 1890 Budapest, 1976 VIRÁGCSENDÉLET, 1976 Akvarell, papír, 61 x 43 cm. J.j.l.: Frank Frigyes 7607 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 33

34 95. Vén Emil Fiume, 1902 Budapest, 1984 CSENDÉLET KÖNYVEKKEL Olaj, farost, 59 x 79 cm. J.j.l.: Vén Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címkéi. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 791 Euro 96. Scholz Erik Budapest, 1923 Budapest, 1995 VIRÁGCSENDÉLET Tempera, farost, 60 x 80 cm. J.b.l.: Scholz Hátoldalán: Képcsarnok Vállalat címke töredék. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 468 Euro 97. Vén Emil Fiume, 1902 Budapest, 1984 VIRÁGCSENDÉLET Olaj, farost, 59 x 79 cm. J.j.l.: Vén Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 791 Euro 34

35 98. Czene Béla Isaszeg, 1911 Budapest, 1999 NÔI AKT, 1974 Tempera, farost, 75 x 73 cm. J.b.l.: Czene, 1974 Hátoldalán: Koller Galéria kiállítási címkéje. Kiállítva: Rajzok és festmények válogatás a hagyatékból Koller Galéria Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 935 Euro Mácsai István Budapest, 1922 Budapest, 2005 MÛHELY, 1958 Olaj, farost, 58 x 69 cm. J.b.l.: MI Hátoldalán: Képcsarnok Vállalat címkéi. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 540 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 35

36 100. Márffy Ödön Budapest, 1878 Budapest, 1959 ÜLÔ LEÁNY Tus, papír, 28 x 19 cm. J.b.l.: Márffy Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 468 Euro 101. Vaszary János Kaposvár, 1867 Budapest, DARABOS MAPPA 40 db, litográfia, papír, 30 x 40 cm. Szignált: Vaszary Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1007 Euro 36

37 102. Nagy István Csíkmindszent, 1873 Baja, 1937 TÁJ VILLANYOSZLOPPAL Szén, papír, 28 x 41 cm. J.j.f.: Nagy István Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 647 Euro Gyémánt László Budapest, 1935 MÛTERMI CSENDÉLET Olaj, vászon, 55 x 68 cm. J.j.l.: Gyémánt L. Hátoldalán Gyémánt László 1961 es ajándékozási felirata. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 935 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 37

38 104. Diener Dénes Rudolf Nyíregyháza, 1889 Budapest, 1956 SZENTENDREI UTCA Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.n. Aukcionálva: BÁV 40. Au. 36. tétel Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 252 Euro 105. Diósy Antal Budapest, 1895 Budapest, 1977 BUDAPESTI DUNAPART Akvarell, papír, 29 x 46 cm. J.j.l.: Diósy Antal Budapest. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 106. Turmayer Sándor Orosháza, 1897 Albenga, 1953 TABÁN Olaj, falemez, 40 x 50 cm. J.b.l.: Turmayer Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 270 Euro 107. Czóbel Béla Budapest, 1883 Budapest, 1976 VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 43 x 35 cm. J.n. Aukcionálva: BÁV 41. Au. 60. tétel MNG bírálati szám: 214/976 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 3237 Euro 38

39 Ôszi Mûvészeti Aukció 39

40 108. Emôd Aurél Budapest, 1897 Budapest, 1958 LÁTKÉP Akvarell, papír, 33 x 48 cm. J.j.l.: Emôd Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 109. Halápy János Pórszombat, 1893 Budapest, 1960 BALATONI VITORLÁSOK Akvarell, papír, 40 x 60 cm. J.j.l.: Halápy János 1943 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 137 Euro 110. Diener Dénes Rudolf Nyíregyháza, 1889 Budapest, 1956 VIRÁGCSENDÉLET Olaj, vászon, 53 x 65 cm. J.b.l.: Diener Dénes Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 216 Euro 40

41 Schadl János Keszthely, 1892 Tatatóváros, 1944 TAVASZ, 1939 Olaj pasztell, karton, 49 x 59 cm. J.j.l.: SJ III. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1295 Euro 112. Ilosvai Varga István Kunhegyes, 1895 Budapest, 1978 CSENDÉLET IBOLYÁKKAL Olaj, karton, 74 x 60 cm. J.b.l.: Ilosvai Hátoldalán Képcsarnok Vállalat címke töredék. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 863 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 41

42 113. Aba-Novák Vilmos Budapest, 1894 Budapest, 1941 TABÁN, 1919 Olaj, karton, 72 x 49 cm. J.b.l.: Aba-Novák 19. Proveniencia: Hanák József, Gara Arthur, Bátonyi Mihály gyûjteményében Kiállítva: Aba-Novák emlékkiállítás, Budapest, Magyar Nemzeti Galéria, 1962, (kat. 5.) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro Ritkaság, amikor egy mûalkotás olyan alapos dokumentációval rendelkezik, mint Aba-Novák Vilmos Tabán címû festménye. A kép útja pontosan nyomon követhetô a fennmaradt dokumentumok, magánlevelezések és szerzôdések segítségével, es születésétôl egészen napjainkig. Egy adás-vételi szerzôdés tanúsága szerint a festményt ismeretlen idôpontban Hanák József festômûvész kapta, még magától a mûvésztôl. Aba-Novák 1922-ben kitûnô portrét festett Hanákról, feltehetôen a Tabánt is ekkortájt ajándékozhatta»modelljének«. Tôle 1943-ban vásárolta meg hirdetés útján dr. Gara Arthur fôorvos, aki 1957-ben adta tovább Bátonyi Mihály aldebrôi tanítónak. A közben iskolaigazgatóvá kinevezett Bátonyi a képet 1961-ben kölcsön adta a Magyar Nemzeti Galériában a következô évben megnyílt Aba-Novák gyûjteményes kiállításra. Az életmûtárlatot rendezô Supka Magdolna mûvészettörténész többek között a következôket írta a festménnyel kapcsolatban, annak visszaadása alkalmával: Az ifjúkori mûvek legjobbika ez, igen érdekes. Köszönöm Galériánk nevében, hogy volt szíves azt kölcsönözni 1918 ôszén leszereltem. Nem lévén akkor se pénzem, se mûtermem, a József Mûegyetemen a rajzi tanszéken tanársegédi állást vállaltam ben télen kezdtem rajzolni és festeni autodidakta módjára. [ ] A formát vizsgáltam a legabszolútabb értelemben. Szinte kacérkodtam a kubizmussal. írta Aba-Novák egyik önéletrajzában. Máshol pedig így nyilatkozott: Rajzolni kezdtem, függetlenül mindentôl és mindenkitôl. Mint a legutóbbi 2008-ban rendezett kiállításának címébôl tudható, Aba-Novák maga volt a»barbár zseni«. Bármily meggyôzôen is állította azonban a mester, hogy mindenkitôl és mindentôl függetlenül fejlôdött és jutott mûvészete csúcsaira, ezt a mûvészettörténet valamelyest árnyalni kénytelen. Az 1920 körüli idôkbôl fennmaradt mûvei arról tanúskodnak, hogy Aba-Novákra nemcsak azok a mûvészek Korb Erzsébet és Patkó Károly hatottak közvetlenül, akikkel együtt használta 1919 ôszétôl Berény Róbert Városmajor utcai mûtermét, de ettôl sokkal lényegesebb hatások érték a korabeli osztrák mûvészek legjobbjai, nevesen Gustav Klimt és Egon Schiele irányából. Míg az 1919-ben festett híres Apám arcképe címû festmény határozottan viseli magán az egy évvel korábban elhunyt Klimt stílusjegyeit, fôleg a kép hátterében megjelenô dekoratív mustra jóvoltából, addig a most aukcióra kerülô, szintén ebben az évben született Tabán esetében viszont Schiele festészetének mélyreható ismerete szembetûnô. Schiele 1918 körüli városképei szintén a síkszerû dekorativitásra való törekvést, a szinte geometrikus formákká redukált képépítô elemeknek éppen azt az egymás alá- és fölérétegzettséget mutatják, mint amivel Aba-Novák a Tabán megfestésekor kísérletezett. Egészen meglepô tény, de Schiele hatása Bécs rendkívüli közelsége dacára sem vált dominánssá itthon, sôt, hihetetlen erejû és rendkívül expresszív festészetének alig találni nyomát a magyar mûvészetben. A Tabán címû kép tehát nemcsak elsôrendû kvalitásai miatt, de különleges mûvészettörténeti jelentôsége okán is Aba- Novák kiemelkedôen fontos mûvei közé tartozik. E kép éppúgy hidat képez az osztrák és a magyar festészet két kiemelkedô mesterének életmûve, mint a két ország mûvészete között. Rum Attila 42

43 Ôszi Mûvészeti Aukció 43

44 114. Velencei tükör Nagyobb és több kisebb, köszörült díszítéses tükörlapokból, 143 x 90 cm körül. Kisebb sérülésekkel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 540 Euro 115. Renaissance stílusú posztamens Dúsan faragott diófa, 104 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 360 Euro 116. Historizáló állólámpa Bronz, rátett díszítéssel, lámpaernyôvel, 195 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 540 Euro 44

45 Historizáló kandeláber pár Bronz, 130 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1007 Euro 118. Barokk puttós gyertyatartó posztamenssel Faragott, festett, aranyozott keményfa, 193 cm. Itália, 1730 körül. Kisebb restaurálásokkal, sérülésekkel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1007 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 45

46 119. Thonet karosszék Hajlított, gôzölt bükkfa, 74 x 55 x 55 cm. Tervezô: Otto Wagner körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 90 Euro 120. Thonet karosszék Hajlított, gôzölt bükkfa, 74 x 55 x 55 cm. Tervezô: Otto Wagner körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 90 Euro 121. Posztamens Fenyô alapon diófa borítás, bronz díszítôelemekkel (hiányos), 112 x 39 x 39 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 122. Thonet fotel Bükkfa, 76 x 59 x 58 cm. Tervezô: Josef Hoffmann 1910 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 90 Euro 46

47 123. Bécsi barokk vitrin Fenyôfa alapon dióborítás, 160 x 100 x 45 cm. Magyar, 1860 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 432 Euro Biedermeier varróasztal Fenyôfa alapon dió diógyökér borítással, kávában egy fiókkal, 77 x 56 x 47 cm. Magyar, Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 216 Euro 125. Biedermeier szék Fenyôfa alapon diófa borítás, intarzia díszítés, 95 x 43 x 43 cm. Magyar, 1830 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 101 Euro 126. Biedermeier szék Fenyôfa alapon diófa borítás, intarzia díszítés, 95 x 43 x 43 cm. Magyar, 1830 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 101 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 47

48 127. Afgán imaszônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 102 x 70 cm. XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 128. Afgán Beludzs imaszônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 170 x 107 cm. Angolmosott, XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 101 Euro 129. Török szônyeg Gyapjú, gödesz csomózással, 98 x 70 cm. XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 130. Siráz szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 115 x 84 cm. Dél-nyugat Irán, XX. század elsô fele. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 48

49 131. Nyugat-turkesztáni szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 130 x 166 cm. Bochara, XX. század második fele Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 342 Euro 132. Tekke türkmén szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 173 x 115 cm. XX. század eleje. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 180 Euro 133. Török szônyeg 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 134. Nyugat-turkesztáni szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 250 x 120 cm. XIX. század vége XX. század eleje. Gyapjú, szenné csomózással, 155 x 80 cm. Szalor, XX. század második fele. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 129 Euro Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 270 Euro 49

50 135. Török Anatol szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 150 x 96 cm. XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 65 Euro 136. Ferrahán szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 145 x 78 cm. Rojtok késôbbiek. XX. század eleje. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 72 Euro 137. Siráz szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 267 x 182 cm. Dél Nyugat Irán, XIX. század vége. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 58 Euro 138. Moszul szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 180 x 100 cm. XX. század vége. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 22 Euro 139. Török szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 160 x 113 cm. XIX. század vége. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 43 Euro 50

51 140. Tekke türkmén szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 158 x 98 cm. XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 126 Euro Iráni imaszônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 102 x 151 cm. Kesán, XIX. század második fele. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 450 Euro 142. Moszul szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 173 x 100 cm. Irán, XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 94 Euro 143. Anatóliai imaszônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 160 x 120 cm. XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 396 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 51

52 144. Afgán szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 205 x 147 cm. XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 86 Euro 145. Türkmén Afgán szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 193 x 143 cm. XIX. század vége. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 58 Euro 147. Iráni szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 335 x 87 cm. XX. század vége. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro 148. Türkmén Afgán szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 195 x 114 cm. XIX. század vége XX. század eleje. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 146. Bochara szônyeg Gyapjú, hurkolt csomózással, 124 x 78 cm. Pakisztán, XX. század vége. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 52

53 Magyar szônyeg 150. Iráni szônyeg Gyapjú, gördesz csomózással, 310 x 195 cm. XX. század közepe. Gyapjú, szenné csomózással, 230 x 150 cm. Isphahan, XX. század közepe. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 594 Euro Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 234 Euro 151. Siráz szônyeg Gyapjú, szenné csomózással, 200 x 162 cm. Dél Nyugat Irán, XIX. század vége. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 115 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 53

54 Elôzetes a karácsonyi aukció anyagából Aba-Novák Vilmos: PATRONA HUNGARIA, 1930 Beadási határidô: október

55 Elôzetes a karácsonyi aukció anyagából Rippl-Rónai József: NÔI PORTRÉ 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 55

56 2. NAP 152. Art deco gyertyatartópár 830 as finomságú ezüst, 250 g, 11 x 7 cm. Német, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 86 Euro 153. Toast tartó 925 ös finomságú ezüst, 36 g, 7 x 8 cm. Jelzett: Birmingham, 1930 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 43 Euro személyes koktélos kanál készlet 925 ös finomságú ezüst, 96 g. Jelzett: Sterling Angol, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 65 Euro 155. Art deco gyertyatartópár 925 ös finomságú ezüst, 442 g, 30 cm. Jelzett: Sterling Angol, 1920 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 198 Euro 56

57 Pesti kenyereskosár 800 as finomságú ezüst, 453 g, 36 x 17 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 199 Euro 157. Pesti teáskanna 800 as finomságú ezüst, 840 g, 23 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel, BF. mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 288 Euro 158. Art-deco kínáló kosár 800 as finomságú ezüst, 765 g, 22 x 28 x 19,5 cm. Jelzett: Ausztria, 1922-tôl használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 306 Euro 159. Bécsi tálca 800 as finomságú ezüst, 879 g, 39 x 34 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel, hivataljel, Eduard Friedmann mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 342 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 57

58 160. Art-deco cigarettatárca 830 as finomságú ezüst, 63 g, 9,5 x 6 cm. Jelzett: Német, 1900 körül, BH mesterjegy. Kikiáltási ár: 6500 Ft Reserve price: 23 Euro 161. Névjegytartó Filigrán ezüst, 47 g, 9,5 x 6 cm. J.n körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 40 Euro 162. Szecessziós ezüst cigarettatárca 52 g, 8,5 x 6 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 43 Euro 163. Bécsi szecessziós tálca 800 as finomságú ezüst, 1093 g, 49 x 32 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel, MG (Gedlicka & Söhne) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 612 Euro 58

59 Ezüst kártyadoboz Bruttó 371 g, 5 x 13 x 10 cm. Alsó részén jelzett: Pest, között használt fémjel, GE mesterjegy. Fedele pótolt: 84 zlotnyikos antik ezüst, Moszkva 1880 körül használt fémjel, AE mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 165. Bécsi szecessziós kínáló 800 as finomságú ezüst, 367 g, 10 x 30 x 19 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 165 Euro 166. Francia tortalapát 950 es finomságú ezüst, 111 g, 30 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 50 Euro 167. Bécsi halas szervírozó kés 800 as finomságú ezüst, 143 g, 27 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel, BU mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 50 Euro 168. Bécsi szecessziós kínáló 800 as finomságú ezüst, csiszolt üveg betéttel melynek szájperemén apróbb csorbák, 281 g, 21 x 12 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel, HS (Hermann Südfeld mûködött ) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 59

60 169. Bábacsipesz Ezüst, 38,6 g, 9 cm. Jelzett: feloldatlan sárkányos fémjel, OK mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 100 Euro db bécsi poháralátét 800 as finomságú ezüst, 327 g, 12,3 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel, AB (Alexander Birkl) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 137 Euro 171. Ezüstnyelû mignonfogó 925 ös finomságú ezüst, rozsdamentes acél, 22 cm. Jelzett: Sterling Angol, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro személyes reggelizô készlet 800 as finomságú ezüst, bruttó 290 g, Jelzett: Pest, között használt fémjel. Dobozban. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 65 Euro 60

61 Birminghami füles kínáló 925 ös finomságú ezüst, 401 g, 20 x 23 x 21,5 cm. Jelzett: Birmingham, 1929-ben használt fémjel, SLd (Suckling Ltd.) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 165 Euro 174. Birminghami bonbonos kosár 925 ös finomságú ezüst, 153 g, 6,5 x 20 x 15 cm. Jelzett: Birmingham, 1898-ban használt fémjel. M&L (Minshull & Latimer) mesterjegy Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 58 Euro 175. Londoni kenyereskosár 925 ös finomságú ezüst, 342 g, 29 x 22 cm. Jelzett: London, 1889-ben használt fémjel, W.C. (William Comyus) mesterjegy Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 151 Euro 176. Bécsi ezüst kínáló 800 as finomságú ezüst, 402 g, 23 x 10 cm Jelzett: Bécs, között használ fémjel, Jäger mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 151 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 61

62 177. Pesti kínáló 800 as finomságú ezüst, 445 g, 27 x 6,5 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel, SzI mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 306 Euro 178. Pesti kerek tálca 800 as finomságú ezüst, 497 g, 29 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 273 Euro 179. Pesti gyümölcskínáló 800 as finomságú ezüst, 621 g, 33 x 25 x 7 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel, SzI mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 433 Euro 180. Gyermek keresztelôkészlet dobozban 800 as finomságú ezüst, netto 583 g. Jelzett: Pest, között használt fémjellel, Bachruch Antal mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 306 Euro 62

63 Pesti teás készlet (3 db) 800 as finomságú ezüst, 1530 g, 22; 16; 13 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel, HH mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 791 Euro 182. Pesti füles tálca 800 as finomságú ezüst, 1414 g, 57 x 33 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel, HH mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 647 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 63

64 183. Ezüst talpú kiöntô 925 ös finomságú ezüst, savmaratott üveg, 27 cm. Talpperemén jelzett: Sterling, Sheffield Silver Co. ( ) 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 86 Euro 184. Asztali fûszertartó készlet 925 ös finomságú ezüst, bruttó 1230 g, 23 x 18 cm. Jelzett: elmosódott angol városjel, CF (Charles Thomas Fox, mûködött 1836 körül) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 234 Euro 185. Vizes kancsó 800 as finomságú ezüst fül és fedél, kristályüveg test, 29 x 20 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 198 Euro db teás kanál 13 latos antik ezüst, 530 g. Jelzett: Német, 1850 körül használt fémjel, HU mesterjegy. Eredeti dobozában. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 342 Euro 64

65 Ezüst névjegytartó tál 800 as finomságú ezüst, 247 g, 27 x 14 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 115 Euro 188. Német áttört kosár 800 as finomságú ezüst, 404 g, 29 x 18 x 12 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel, valamint pesti, közötti behozatali jel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 270 Euro 189. Brünni névjegytartó 750 es finomságú ezüst, 232 g, 25 x 18 cm. Jelzett: Brünn, monarchiás között használt, valamint késôbbi pesti, között használt fémjellel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 126 Euro 190. Német gyümölcsöstál 800 as finomságú ezüst, 748 g, 9 x 37 x 28 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt hold-koronás fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 396 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 65

66 191. Címeres cigarettatárca 800 as finomságú ezüst, 151 g, 11 x 8 cm. Jelzett: között használt magyar fémjel. Elején: magyar címer, valamint birodalmi sas ábrázolással, belsején szignatúrákkal. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 65 Euro 192. Cigarettadoboz 800 as finomságú ezüst, bruttó 229 g, 13 x 9 cm. Jelzett: között használt magyar fémjel. Elején: 2. Önálló dandár parancsnokság felirattal, belsején szignatúrákkal. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro 193. Emlék cigarettatárca 800 as finomságú ezüst, 185 g, 13 x 8 cm. Jelzett: között használt magyar fémjel. Elején: Equitatio-Budapest Hátoldalon szignatúrák. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro db-os pesti teás kanál 800 as finomságú ezüst, 150 g, Jelzett: Pest, között használt fémjel, JGY mesterjegy. Eredeti dobozban. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 54 Euro 195. Pesti ovális tálca 800 as finomságú ezüst, 530 g, 36 x 27 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel, BK mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 270 Euro 66

67 Bécsi füles tálca 13 latos antik ezüst, 1767 g, 67 x 38 cm. Jelzett: Bécs, 1845-ben használt fémjel, TR (Thomas Regscheck) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 540 Euro 197. Bécsi aufsatz 13 latos antik ezüst, színezett üveg, nettó súly: 250 g, 30 x 28 cm. Jelzett: Bécs, JB (Josef Bobies) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 432 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 67

68 198. Fûszertartó 199. Fûszertartó 200. Tejszínkiöntô 201. Fûszertartó 202. Fûszertartó Sterling ezüst, 72 g, 3,5 x 7 cm. Jelzett: London, 1873-ban használt fémjel, RH (Robert Harper) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 101 Euro Antik ezüst, 62,8 g, 3,7 x 7 cm. Jelzett: London, ban használt fémjel, WRS. (William Robert Smily) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 101 Euro Antik ezüst, 202 g, 9,5 x 10,5 cm. Jelzett: London, ben használt fémjel, RE&EB. (Rebecca Emes & Edward Barnard) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro Sterling ezüst, 71 g, 3,5 x 7,5 cm. Jelzett: London, ben használt fémjel, RH (Robert Harper) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 101 Euro Sterling ezüst, 73,6 g, 3,5 x 7 cm. Jelzett: London, ban használt fémjel, RH (Robert Harper) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 101 Euro 203. Sheffieldi mustártartó 925-ös finomságú ezüst, kobaltkék üvegbetét, 37 g, 5 cm. Jelzett: Sheffield, 1889-ben használt fémjel, Atkin Brothers mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 43 Euro 204. Sheffieldi fûszertartó pár 925-ös finomságú ezüst, kobaltkék üvegbetéttel, 49 g, 4 cm. Jelzett: Sheffield, 1889-ben használt fémjel, Atkin Brothers mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 43 Euro 68

69 Londoni cukortartó Sterling ezüst, 161 g, 7,5 x 10,5 cm. Jelzett: London, 1882-ben használt fémjel, Williem Evans(?) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 198 Euro 206. Londoni cukortartó Antik ezüst, 266 g, 10 x 19 x 10 cm. Jelzett: London, 1810-ben használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 342 Euro 207. Amszterdami kávés kiöntô 934 es finomságú antik ezüst, 417 g, 13 x 23 x 11 cm. Jelzett: Amszterdam, TGB mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 173 Euro 208. Londoni cukorcsipesz Antik ezüst, 49 g, 14 cm. Jelzett: London, 1825-ben használt fémjel, WE (Williem Eaton) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 94 Euro 209. Londoni Cukorcsipesz Antik ezüst, 33 g, 14,5 cm. Jelzett: London, 1808-ban használt fémjel, PB&WB (Peter & W. Bateman) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 94 Euro 210. Empire gyertyatartó 13 latos antik ezüst, 402 g, 30 cm. Jelzett: Német, 1800 évek eleje, SCHIFE mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 198 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 69

70 211. Cukorszóró 826 os finomságú ezüst, 206 g, 19 cm. Jelzett: Dánia, 1929, L. BERTH. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 79 Euro 212. Kézi gyertyatartó 900 as finomságú ezüst, 412 g, 8 x 25 x 19 cm. Jelzett: Német, 1888-tól használt fémjel, ELIMEYER mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 216 Euro 213. Klasszicista mustártartó 830 as finomságú ezüst, 135 g, 16 cm. Jelzett: Dánia, 1920-ban használt fémjel, ASTEFFENSEN (J. M. A. Steffensen) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 54 Euro Bécsi ezüst süteményes tálca 800 as finomságú ezüst, 1532 g, 53 x 42 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 540 Euro

71 215. Párizsi empire olaj és ecettartó Antik ezüst, 523 g, 30 x 22 x 11 cm. Jelzett: Párizs, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 791 Euro Párizsi empire bonbonier Antik ezüst, kék üvegbetéttel, 455 g, 26 cm. Jelzett: Párizs, között használt fémjel, DG mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 791 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 71

72 217. Tubákos szív 925 ös finomságú ezüst, 44 g, 9 x 4 cm. J.n., HL mesterjegy 1900 körül. Zsanérja sérült. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 36 Euro 218. Fûszertartópár 830 as finomságú ezüst, 149 g, 8 x 4,5 cm. Jelzett: Dánia, 1930 körül, RH (Rinne Hop) valamint S (Schroder) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 58 Euro 219. Gyógyszeres szelence 800 as finomságú ezüst, 49 g, 6,5 x 4,5 x 2 cm. Német, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 65 Euro db pesti ezüst tárca 800 as finomságú ezüst, összesen 172 g, 8 x 6 cm, 11 x 8 cm. Jelzett: Pest, , között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 36 Euro 221. Lódzi ezüst névjegytárca 800 as finomságú ezüst, 143 g, 11 x 8 cm. Jelzett: Lódz, 1920-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 54 Euro 72

73 Cukordoboz 13 latos antik ezüst, 245 g, 13 x 11 cm. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 122 Euro 223. Ezüst tejkiöntô 13 latos antik ezüst, 449 g, 12 cm. Jelzett: Bécs, 1829 fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 288 Euro 224. Bécsi cukordoboz 13 latos antik ezüst, 433 g, 15 x 14,5 x 12 cm. Jelzett: Bécs, 186?, CS (Carl Seiler, mûködött 1863 körül) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 342 Euro 225. Bécsi cukordoboz 13 latos antik ezüst, 290 g, 8 x 13 x 8 cm. Jelzett: Bécs, 1847-ben használt fémjel, CS (Christian Sander) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 288 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 73

74 226. Orosz ikon Olaj, fatábla, ezüst borítással, 17 x 22 cm. Ezüst jelzett: 84 zlotnyikos antik ezüst, IP mesterjegy körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 306 Euro 227. Szentpétervári ikon Olaj, fatábla, 84 zlotnyikos antik ezüst borítással, 26 x 23 cm. Jelzett: Szentpétervár, 1864-ben használt fémjel, AK mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 324 Euro 228. Kupa 12 latos antik ezüst, 536,4 g, 17,2 cm. Jelzett: Erdély(?), 19. század HGS mesterjegy, palástja forrasztott, farkasfogas díszítéssel, három portréval, kis sérüléssel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 468 Euro 74

75 Pesti díszmagyar 13 latos antik ezüst, filigrán díszítéssel, netto 1559 g. Jelzett: Pest, 1800 körüli fémjel, Franciscus Xaverius Huber mesterjegy. (Kôszeghy 59. o. 342.) Kard és a hüvely veretei nem ezüstbôl készültek. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1079 Euro 230. Augsburgi empire evôeszköz készlet dobozban Antik ezüst, 1026 g, Jelzett: Augsburg, 1806, Philipp Friedrich Bruglecher mesterjegy. 6 villa, 6 kés, 8 kanál. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 612 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 75

76 231. Pesti olaj és ecettartó pár 800 as finomságú ezüst, üveg 21 cm. Jelzett: Pest, használt behozatali jel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 72 Euro 232. Rokokkó stílusú karaffa 950 es finomságú ezüst, üveg, 24 cm. Jelzett: Francia, 1838-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 396 Euro 233. Bécsi cukortartó 800 as finomságú ezüst, 342 g, 10 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 144 Euro Francia tintatartó 800 as finomságú ezüst, 464 g, 20 x 24 x 17 cm. Jelzett: Francia, 1879-tôl használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 504 Euro

77 Bécsi gyertyatartópár 800 as finomságú ezüst, 3308 g, 50 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel, A hivataljel, FR (Franz Rittsteuer) mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 3597 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 77

78 236. Fischer áttört kosár Mázas fehércserép, arany festéssel, 31 cm. Jelzett: máz alatt pecsételt és masszába nyomott Fischer J. Budapest márkajelzés és 1932 es formaszám. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 137 Euro 238. Zsolnay kínáló 237. Zsolnay kancsó Mázas keménycserép, festett virágmotívumokkal díszítve, 33 cm. Jelzett: máz alatti kék festésû Made in Hungary felirat. Masszába nyomott Zsolnay Pécs, 914 es szám körül. Javított. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 234 Euro Fehércserép, fényes transzparens vörös eozinmáz, 23 x 32 x 19 cm körül. Több helyen sérült, javított. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 432 Euro 239. Zsolnay piperedoboz Fehércserép, máz feletti színes festéssel, 8,5 x 21,5 x 8 cm. Jelzett: máz alatt bélyegzett Zsolnay Pécs öttemplom TJM (Teréz, Júlia, Miklós), Made in Hungary, valamint masszába nyomott Zsolnay Pécs márkajelzés, 704 es formaszám körül. Pici restaurálással. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 72 Euro 78

79 240. Vázapár Mázas fajansz, 78 cm. Jelzett: masszába nyomott 4979 és 4980 számokkal. Ausztria(?) 1890 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 683 Euro Szecessziós vázapár Majolika, 39 cm. Jelzett: talpon masszába nyomott 747 XI számokkal körül. Az egyik a talpán javított. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 288 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 79

80 242. Kornilov porcelán készlet Kanna, cukortartó, tejkiöntô. Porcelán, máz feletti festéssel, 10,5; 9,5; 8,5 cm. Jelzett: Kornilov Testvérek, Szentpétervár, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 94 Euro 243. Ónfedeles vadászkorsó Kristályüveg, ón, festett zománcdíszítéssel, 17,5 cm. Ausztria, 1880 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 95 Euro 244. Kuznyecov sajtvágó lap Porcelán, 26 x 14,5 cm. Jelzett: Orosz cári Kuznyecov gyár kék pecsétje körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 14 Euro 245. Stevengraph falikép THE START Szövött selyem, 5 x 15 cm. Jelzett: Stevengraph, The Start felirat Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 115 Euro 246. Stevengraph falikép THE FINISH Szövött selyem, 5 x 15 cm. Jelzett: Stevengraph, The Finish felirat Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 115 Euro 80

81 Francia kandallóóra Vörösmárvány, bronz figurával díszített óratok és díszúrna pár, 46 x 30 x 20 cm. Díszúrna pár: 31 cm. Arab számos, percbeosztásos számlap, felesütôs szerkezet. Francia, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 306 Euro 248. August Moreau URNAVÁZA PÁR Bronz, márvány talapzaton, 37 cm körül Jelzett: Aug. Moreau Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 540 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 81

82 249. Faragott tajtékszipka 12 cm 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 250. Faragott tajtékszipka Figurális ábrázolással, 10 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 251. Faragott tajtékszipka Nôi fej ábrázolással, 12 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 32 Euro 252. Faragott tajtékszipka Ló ábrázolással, 12 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 253. Faragott tajtékszipka dobozával 21 cm. Dobozán jelzett: Adler Fülöp és Fia Budapest, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 40 Euro 254. Filigrán díszítéses pipa Fém szerelékkel, 28 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 36 Euro 255. Faragott tajtékszipka 12 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 256. Faragott tajtékszipka dobozával 13 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 36 Euro 257. Faragott tajtékszipka dobozával 12 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 36 Euro 82

83 Faragott tajtékszipka dobozával Ló ábrázolással, 14 cm. Apró sérülésekkel, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 32 Euro 259. Faragott tajtékszipka dobozával Zerge ábrázolással, 12 cm. Apró sérülésekkel, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 29 Euro 260. Faragott tajtékszipka dobozával Szarvas ábrázolással, 12 cm. Apró sérülésekkel, 1900 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 32 Euro 261. SS tiszti kard Nikkelezett fém, feketére festett, bordázott fa markolat tölgyfalevél mintájú gallér záródással. Acél penge, fém hüvelyének belsô peremén jelzett: SS 96 cm körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 504 Euro 262. Steiff játékmackó Plüss (kopott), 13 cm. Jelzett: Steiff (gomb a fülben) Németország, 1910 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 36 Euro 91. Ôszi Mûvészeti Aukció 83

94-95. Tavaszi Művészeti Aukció 94-95. Spring Art Auction

Premier Galéria 11. aukció 2015. június 1.

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

36 000 Ft. 36 000 Ft. 12 000 Ft. 26 000 Ft. 26 000 Ft. 65 000 Ft

36 000 Ft. 36 000 Ft. 12 000 Ft. 26 000 Ft. 26 000 Ft. 65 000 Ft 1,00 Hincz Gyula Budapest, 1904-Budapest, 1986. Akt Akvarell, papír, 43 x 30,5 cm. J.j.l: Hincz 36 000 Ft 2,00 Hincz Gyula Budapest, 1904-Budapest, 1986. Ülı akt Tus, papír, 63 x 48 cm. J.n. A mővész hagyatékából.

823MutargyAnnamarijavitott.qxd 11/9/2009 2:54 AM Page 1. Mûtárgy

2. nap 93. Karácsonyi Mûvészeti Aukció

Premier Galéria 13. aukció 2015. december 7.

A három Mária. Aranyozott faszobor

Kulturális Javak Bizottsága Kulturális Javak Bizottsága 2010. szeptember 16-i ülés Az ülés napirendje 1. Id. Giovanni Battista Lampi (Romeno, 1751 Bécs, 1830), és orosz udvari műhely, 1793: II. Katalin cárnő portréja (olaj, vászon,

bemutatja Hegedüs Endre festőművész kamaratárlatát Budapest 2015 november

bemutatja Hegedüs Endre festőművész kamaratárlatát Budapest 2015 november bemutatja Hegedüs Endre festőművész kamaratárlatát Budapest Virágzó sövény olaj, farost; 120x100 cm A világ végén olaj, farost; 80x100 cm Fiatal bükkös olaj, farost; 120x100 cm Fehér tündérrózsák olaj,

Kulturális Javak Bizottsága 2011. szeptember 14-i ülés

SERLEG. fogy ár fogy ár fogy ár fogy ár fedő fedő fedő fedő nélkül nélkül nélkül nélkül. Magasság9cm. kat oldal ÁRLISTA 2012 ÁFÁS FOGYASZTÓI ÁRAK SERLEG PAPP DESIGN KFT 1156 Budapest, Nyírpalota út 6 Internet www.pappserleg.hu tel (+36 1) 415 00 00 mobil +36 30 9548 980 fax (+36 1) 410 58 13 E-mail info@pappserleg.hu

RAJZ ÉS VIZUÁLIS NEVELÉS

RAJZ ÉS VIZUÁLIS NEVELÉS játék játszótéri felszerelés hangszer csengető óra konyhatechnika táblatechnika Taneszköz térkép labortechnika mikroszkóp vetítéstechnika hangtechnika video tv bútor " a teljesség igényével " 8002 Székesfehérvár,