26. Numizmatikai Aukció szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek

Download "26. Numizmatikai Aukció. 2009. szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek"

1 26. Numizmatikai Aukció szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern coins and Historical medals Pannonia Terra Numizmatika

2 Pannonia Terra Numizmatika Numis Art Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1) Aukció AUKCIÓS VÉTELI MEGBÍZÁS BIDDING LIST ~ AUFTRAGLISTE Név (Name): Cím (Address): Tel./Fax: Megbízom Önöket, hogy a következõ tételszámokat a katalógusban feltüntetett feltételek szerint, a megadott vételi ajánlatig számomra megvásárolni szíveskedjenek. Please, bid on my behalf at the auction sale for the following lots up to the prices stated below according to the sale conditions printed in the catalogue. Ich ersuche Sie, die folgenden Lose zu den im Katalog aufgeführten Bedingungen und bis zu den nachstehend verzeichneten Preisen zu ersteigern. Szükség esetén kérem ajánlatomat túllépni: If necessary to obtain the lots you may increase may bids by: 10%...% Sie werden ermächtigt, die angegebenen Gebote im Bedarfsfall zu überschreiten um: Összajánlatom árverési jutalék nélkül: Total limit without buiers comission: Mein Gesamtlimit ohne Aufgeld: Katalógusszám Number Nummer Leírás Description Bemerkung HUF Limit EUR Katalógusszám Number Nummer Leírás Description Bemerkung HUF Limit EUR NE FELEJTSE EL A TÉTELSZÁMOKAT ISMÉTELTEN ELLENÕRIZNI! PLEASE, CHECK THE NUMBERS AGAIN! VERGESSEN SIE NICHT, DIE AUFTRÄGE NOCHMALS ZU KONTROLLIEREN! Aláírás (Signature): Dátum (Date): 1

3 Katalógusszám Number Nummer Leírás Description Bemerkung HUF Limit EUR Katalógusszám Number Nummer Leírás Description Bemerkung HUF Limit EUR NE FELEJTSE EL A TÉTELSZÁMOKAT ISMÉTELTEN ELLENÕRIZNI! PLEASE, CHECK THE NUMBERS AGAIN! VERGESSEN SIE NICHT, DIE AUFTRÄGE NOCHMALS 2 ZU KONTROLLIEREN! Aláírás (Signature): Dátum (Date):

4 Pannonia Terra Numizmatika 26. Numizmatikai Aukció szeptember 26. szombat, ig Hotel Béke Radisson Orfeum különtermében H-1067 Budapest, Teréz krt. 43. Tel.: (+36 1) Numis Art Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Telefon/Fax: (+36 1)

5 Idõrend ~ Time table Szeptember Nr.: Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Szombat Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Saturday Nr.: Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern coins and Historical medals A katalógusban szereplõ kikiáltási árak euroban vannak megadva! Fizetés természetesen forintban is történhet a Magyar Nemzeti Bank aznapra érvényes valutaárfolyamán. The prices printed in the catalogue are minimum prices (Euro) and bids below cannot be accepted. Die angegebenen Ausrufpreise sind Mindestpreise in Euro. Szótár ~ Dictionary anyaghiba barna ellenjegy elõlap fekete fülnyom gyengén hajlott hátlap karc kis korrózió, korrodált lapkahiba nélkül öntvény peremhiba porózus repedt sötét utánveret variáció veréskettõzõdés verde verdejegy zöld flange defect brown contramark obverse black mounted weakly bent reverse scratch small corrosion flange defect without cast edge nick corrosion flan crack dark restrike variety double strike mintstate mintmark green Schrötlingsfehler braune Kontramarke Avers schwartze Henkelspur leicht gewelt Rückseite Kratzer kleine Korrozion, korrodiert Schrötlingsfehler ohne Guss Randfehler Korrozion Schrötlingsriss dunkel Nachprägung Variante Doppelschlag Münzstätte Münzzeichen grüne Tartás, fokozat A pénzek virága (tökéletes veret, és a legjobb állapot) Verdefényes Kíváló Nagyon szép Szép Megközelítõleg Jobb mint... Grades of preservation FDC! Uncirculated! Extremely fine (EF) Very fine (VF) Fine About Good Erhaltungsangaben Prachtexemplar! Stempelglanz Vorzüglich Sehr schön Schön Fast Gutes 4

6 Árverési feltételek 1. A Numis Art Kft. az aukciót az árvereztetõk megbízásából szervezi, rendezi és vezeti. Az aukción mindenki részt vehet, a Kft. azonban fenntartja azt a jogát, hogy egyes személyeket a helyszínrõl indoklás nélkül az árverésbõl kizárjon. Az árverés helyén kizárólag a Kft-nek van joga üzleti-, illetve reklámtevékenységre. E szabály megszegõit a Kft. a jelen- és jövõbeni aukciókról szintén kizárhatja. Licitálni kizárólag az árverés elõtt váltott tárcsákkal lehetséges. A tárcsákat a Kft. adja ki személyazonosság igazolása mellett, mellyel a vevõ kötelezettséget vállal, hogy a számára leütött tételek ellenértékét kifizeti, illetve az így megvásárolt darabokat átveszi, és a helyszínrõl elszállítja. Ellenkezõ esetben a Kft. 10% pótdíjat számít fel. A vevõ felelõs továbbá azért, hogy a nevére szóló tárcsát más ne használhassa, és köteles azt távozásakor visszaadni. 2. A Kft. garantálja minden darab valódiságát! A tételek megtekintett állapotban kerülnek kikiáltásra a Kft. szakértõjének felmérése alapján, ezért állapotra vonatkozó kifogásokat utólag elfogadni nem tudunk. A vevõ 8 napon belül reklamációval élhet abban az esetben, ha a darabon elõre fel nem tüntetett, kifejezetten durva hiba található (fülnyom, javítás, befoltozott lyuk). 3. A Kft. minden érdeklõdõnek lehetõséget ad a tételek elõzetes megtekintésére, melynek helyszíne a Kft. üzlethelyisége: 1074 Budapest, Dohány u. 1/A ig, között (kivéve 22-én kedden ig) Kérjük, saját kényelmük érdekében az idõpontot elõre egyeztetni szíveskedjenek. Telefonszámunk: (06 1) Az aznap árverésre kerülõ tételek megtekinthetõek az aukció helyszínén 10 órától, de a nagy érdeklõdésre való tekintettel szíveskedjenek az elõzetes megtekintést Dohány utcai üzletünkben elõnyben részesíteni. 4. A katalógusban feltüntetett árak kikiáltási árak, amely alatt tételek nem kerülnek eladásra. A licit innen indul és 10%-onként emelkedik. A Kft. a tételt a legmagasabb árajánlatot tevõ vevõnek adja el. Az esetleg észre nem vett licitnél az árverésvezetõnek joga van a szóban forgó tételt újra árverezni. Az írásbeli ajánlat elõnyt élvez a helyszíni licittel szemben. Két azonos írásbeli ajánlat esetén az elõbb beérkezett élvez elõnyt. 5. A vételár leütési árból és 15% árverési jutalékból áll. Eredményes licitkor a vevõ köteles a teljes vételárat azonnal készpénzben kifizetni. Írásbeli vagy telefonos árajánlat esetén az ajánlattevõ köteles 20%-ot elõlegként megfizetni. Eredményesség esetén postai utánvéttel, az elõleg levonása mellett a Kft. a megvásárolt tételeket a vevõhöz eljuttatja, aki kizárólag a számla kiegyenlítése után élvezi a tulajdonjogokat. Elõzetes egyeztetés esetén személyes átvétel is lehetséges, azonban az ajánlattevõ köteles 14 napon belül minden körülmények között a teljes vételár kiegyenlítésére. Késedelmes fizetés esetén a Kft. 10% pótdíjat számít fel. 6. A Kft-nek joga van bármelyik aukciós tétel visszavonására. Az árverés végén minden el nem kelt tétel visszahívható. 7. Vitás esetekben döntõ Bíróság helye mindkét fél számára Budapest. Eredményes árverezést kívánunk! Pannonia Terra Numizmatika Numis Art Kft. A borítón: I. Lipót 1695 K-V dukátja szerepel (aukciós sorszáma: 243.) Felelõs kiadó: Lengyel András Szerkesztette: Rehák Szonja Anna Foto: Gedai Csaba Minden jog fenntartva! 5

7 Conditions of sale Participation in the auction requires the following conditions: 1. The auction takes place on behalf of and for the account of the owners, and it is organised and conducted by the Numis Art Kft. 2. All items can be viewed and examined during the time of the exhibition. Descriptions of the items are given in good faith. The items will be auctioned with the indication of their errors and grading. Justified complaints (discovering a serious error e.g. a trace of mounting, a hole plugged, a solder mark, which are not indicated in the catalogue) can only be considered within eight days from the receipt of the items. All buyers in the room buy the lots as wiewed. The auctioneer is entitled to group, separate or omit lots. 3. The auchenticity of every coin and medal is guaranteed by the Ltd. 4. The prices printed in the catalogue are starting prices at the same time, and bids below these minimum prices cannot be accepted. The bidding increment is about 10% as a rule. The adjudication ensues after the highest bid has been called three times. In disputable cases, e.g. if the identity of the bidder is not definite, or a higher bid is ignored, the auctioneer decides whether a lot is to be put again or not. 5. Numbered discs: before the auction numbered discs will be distributed. Personal data of the buyers are temporarily stored in the computer together with these numbers. It is required for the immediate receipt of invoice service and for avoiding misunderstandings. During the auction numbered discs serve for bidding. Every buyer is liable for his purchases. He cannot claim to act for a third person. We remind the buyers to return the discs personally after the auction whether the bidder was successful or not. Participating in the auction is possible by mail bidding, or through telephone during the time of the auction. Mail bidding is executed by the Ltd. Bidders unknown to the Ltd. are requested to produce deposit or authorised bank cheques. 6. The buyer is obliged to take the items and pay for them after the adjudication. Every buyer is liable for all his purchases he made. 7. An additional charge of 15% is added to the adjudication price. Purchase price consists of the adjudication price and the additonal charge. 8. Buyers are requested to pay immediately after the auction in cash. The exclusive right of the lot is due to the buyer with the payment settled. In agreement with the buyer the Ltd. is entitled to accept a 20% of payment as a down-money if the rest of the payment is made within 14 days after the auction. In this case the sole right of the item(s) is due to the buyer only after making the full payment. In case of written bids or those made over the phone, payments should be made within 14 days after the receipt of the invoice either in our office in cash or by remittance. The Ltd. is entitled to levy an additional charge of 10% in interest for default in payment. To the attention of our foreign buyers. 9. To the professional dealers all the customary rights and advantages are ensured by the Ltd. 10. All the catalogue numbers with the exception of those which are marked as védett (under protection) can be taken out of the country with the invoice given by the Ltd., which serves as an export licence at the same time. The coins acquired can be despatched at the risk and cost of the buyer. 11. Foreign buyers should they have neither Forint account nor valid exchange statement are required to pay in hard currency, at the current rate of exchange of a Hungarian Commercial Bank (Á.É.B.). A bid in hard currency is also accepted. 12. We are ready to given information on the items in advance too. Withdrawal of any kind should be made in written form. Only the hungarian text is legal force. The court of competency for any legal proceedings is Budapest. Pannonia Terra Numizmatika Numis Art Kft. 6

8 Magyar pénzek Árpádház I. István ( ) denár C.I.: 1 H.: 1 ÉH: 1 (Ag) 0,71 g EF denár C.I.: 1 H.: 1 ÉH: 1 (Ag) 0,74 g EF 150 Péter ( , ) (180%) 3 3. denár C.I.: 8 H.: 6 ÉH: 2 (Ag) 0,64 g Karc! RR! good VF 400 I. András ( ) denár C.I.: 11 H.: 8 ÉH: 4 (Ag) 0,42 g good EF 100 Attraktív patina! 5. denár C.I.: 11 H.: 8 ÉH: 4 (Ag) 0,58 g EF denár C.I.: 12 H.: 9 ÉH: 5 (Ag) 0,52 g Karc! EF 50 Béla herceg ( ) denár C.I.: 15 H.: 11 ÉH: 6 (Ag) 0,67 g good EF 80 Attraktív patina! 8. denár C.I.: 15 H.: 11 ÉH: 6 (Ag) 0,77 g good VF 60 7

9 I. Béla ( ) 9 (180%) 10 (180%) 9. denár C.I.: 16 H.: 12 ÉH: 7 (Ag) 0,56 g R! EF denár C.I.: 16 H.: 12 ÉH: 7 (Ag) 0,48 g Kisebb méretű. Karc! R! good VF 300 Salamon ( ) denár C.I.: 22 H.: 17 ÉH: 10 (Ag) 0,49 g good EF denár C.I.: 22 H.: 17 ÉH: 10 (Ag) 0,44 g EF denár C.I.: 22 H.: 17 ÉH: 10 (Ag) 0,60 g EF denár C.I.: 22 H.: 17 ÉH: 10 (Ag) 0,32 g good VF 50 Géza herceg ( ) denár C.I.: 23 H.: 18 ÉH: 12 (Ag) 0,64 g good EF 100 I. Géza ( ) (180%) denár C.I.: 24 H.: 19 ÉH: 14 (Ag) 0,45 g RR! about EF

10 I. László ( ) denár C.I.: 25 H.: 21 ÉH: 15 (Ag) 0,62 g good EF denár C.I.: 25 H.: 21 ÉH: 15 (Ag) 0,50 g EF denár C.I.: 27 H.: 23 ÉH: 19 (Ag) 0,66 g good VF denár C.I.: 27 H.: 23 ÉH: 19 (Ag) 0,69 g good VF denár C.I.: 27 H.: 23 ÉH: 19 (Ag) 0,54 g Kis alakú. good VF denár C.I.: 31 H.: 25 ÉH: 20 (Ag) 0,64 g Attraktív patina! good EF denár C.I.: 34 H.: 28 ÉH: 23 (Ag) 0,57 g good VF (180%) denár C.I.: 36 H.: 29 ÉH: 18 (Ag) 0,52 g good VF denár C.I.: 37 H.: 30 ÉH: 24 (Ag) 0,70 g RRR! EF 500 Kálmán ( ) denár C.I.: 40 H.: 32 ÉH: 33 (Ag) 0,40 g EF denár C.I.: 42 H.: 34 ÉH: 30 (Ag) 0,39 g EF denár C.I.: 43 H.: 35 ÉH: 26 (Ag) 0,40 g EF denár C.I.: 46 H.: 38 ÉH: 29 (Ag) 0,35 g good EF denár C.I.: 47 H.: 39 ÉH: 32 (Ag) 0,43 g EF denár C.I.: 48 H.: 40 ÉH: 31 (Ag) 0,41 g EF denár C.I.: 48 H.: 40 ÉH: 31 (Ag) 0,43 g EF denár C.I.: 49 H.: 41 ÉH: 34 (Ag) 0,32 g EF 20 9

11 II. István ( ) bracteata C.I.: 39 H.: 44 ÉH: 36 (Ag) 0,10 g R! EF denár C.I.: 51 H.: 45 ÉH: 35 (Ag) 0,50 g good EF denár C.I.: 53 H.: 47 ÉH: 37 (Ag) 0,39 g good EF denár C.I.: 65 H.: 76 ÉH: 42 (Ag) 0,31 g EF denár C.I.: 75 H.: 91 ÉH: 40 (Ag) 0,34 g EF denár C.I.: 76 H.: 92 ÉH: 41 (Ag) 0,26 g good EF denár C.I.: 78 H.: 94 ÉH: 38 (Ag) 0,31 g Karc! EF 15 II. Béla ( ) denár C.I.: 56 H.: 54 ÉH: 50 (Ag) 0,15 g EF denár C.I.: 59 H.: 50 ÉH: 43 (Ag) 0,40 g Uncirculated! denár C.I.: 69 H.: 82 ÉH: 51 (Ag) 0,19 g Attraktív patina! Uncirculated! denár C.I.: 74 H.: 89 ÉH: 48 (Ag) 0,13 g EF denár C.I.: 79 H.: 95 ÉH: 47 (Ag) 0,18 g good EF denár C.I.: 81 H.: 96 ÉH: 46 (Ag) 0,20 g EF 30 II. Géza ( ) denár C.I.: 67 H.: 80 ÉH: 59 (Ag) 0,17 g EF denár C.I.: 92 H.: 106 ÉH: 56 (Ag) 0,23 g RR! about Uncirculated! denár C.I.: 93 H.: 107 ÉH: 57 (Ag) 0,09 g RRR! Uncirculated! Árverésen eddig még nem szerepelt! (200%) denár C.I.: 118 H.: 139 ÉH: 65 (Ag) 0,20 g R! EF denár C.I.: 125 H.: 145 ÉH: 68 (Ag) 0,21 g about EF denár C.I.: 126 H.: 148 ÉH: 69 (Ag) 0,18 g good EF 20 10

12 denár C.I.: 136 H.: 149 ÉH: 64 (Ag) 0,31 g RR! about EF denár C.I.: 144 H.: 150 ÉH: 74 (Ag) 0,24 g good EF denár C.I.: 145 H.: 152 ÉH: 72 (Ag) 0,24 g EF (180%) denár C.I.: 149 H.: 159 ÉH: 60 (Ag) 0,15 g R! EF denár C.I.: 150 H.: 160 ÉH: 62 (Ag) 0,26 g RR! EF 400 III. István ( ) denár C.I.:- H.: 127/a ÉH:- (Ag) 0,24 g R! about EF 100 Előlapon A betű ferdén áll, hátlapon az éremkép fordított. 59. denár Cpk.: 37 H.: 174 ÉH:- (Ag) 0,18 g R! about EF denár C.I.: 129 H.: 117 ÉH: 82 (Ag) 0,23 g EF 80 Szélénél berepedés! 61. denár C.I.: 157 H.: 171 ÉH: 85 (Ag) 0,17 g good VF 60 Bizonytalan (180%) denár C.I.:- H.: 178 ÉH: 92 (Ag) 0,21 g RRR! about EF (200%) (170%) 63. denár C.I.: 168 H.: 188 ÉH: 89 (Ag) 0,15 g RRR! EF bracteata klipp C.I.:- H.:- ÉH:- (Ag) 0,40 g Unicum! good VF 800 C.I.: 271 bracteata klipp változata. Publikálatlan típus! 11

13 III. Béla ( ) (180%) denár C.I.: 105 H.: 61 ÉH: 104 (Ag) 0,23 g RRR! good EF 800 (190%) denár Cpk.: 21 H.: 68 ÉH: 96 (Ag) 0,20 g RRR! EF 750 (175%) denár C.I.: 108 H.: 110 ÉH: 107 (Ag) 0,50 g RR! Uncirculated! 800 (190%) denár C.I.: 109 H.: 111 ÉH: 112 (Ag) 0,24 g RR! EF 400 (190%) denár C.I.: 117 H.: 137 ÉH: 97 (Ag) 0,20 g RR! good EF (180%) denár C.I.: 127 H.: 116 ÉH: 94 (Ag) 0,18 g EF denár C.I.: 143 H.: 135 ÉH: 106 (Ag) 0,24 g RR! EF 400 Az érem körirata lentről indul. Ebben az állapotban ritka! Peremhiba! 72. denár C.I.: 162 H.: 181 ÉH: 95 (Ag) 0,15 g R! EF

14 (190%) denár C.I.: 266 H.: 71 ÉH:- (Ag) 0,24 g Hajlott! RRR! EF rézpénz C.I.: 98 H.: 72 ÉH: 114 (Cu) 3,26 g Karc! about EF rézpénz C.I.: 98 H.: 72 ÉH: 114 (Cu) 3,28 g Attraktív patina! EF rézpénz C.I.: 101 H.: 73 ÉH: 115 (Cu) 1,33 g EF 15 Imre ( ) (190%) denár C.I.: 113 H.: 74 ÉH: 126 (Ag) 0,37 g RRR! good EF denár Spalato ÉHIV: 1 (Ag) 0,18 g R! VF denár Spalato ÉHIV: 2 (Ag) 0,29 g R! VF 100 II. András ( ) (180%) denár C.I.: 171 H.: 206 ÉH: 131 (Ag) 0,57 g RR! good EF 600 (180%) obolus C.I.: 178 H.: 214 ÉH:- (Ag) 0,37 g Az egyetlen ismert példány! RRR! good EF Ez a típus csak a Réthy által publikált rajzról ismert, ami valószínűleg erről a példányról készült. 13

15 (180%) 82. denár C.I.: 194 H.: 231 ÉH: 156 (Ag) 0,53 g Korrodált! R! about VF denár C.I.: 195 H.: 232 ÉH: 152 (Br) 0,48 g R! good VF denár C.I.: 221 H.: 261 ÉH: 187 (Ag) 0,59 g RR! good EF denár C.I.: 223 H.: 263 ÉH: 189 (Ag) 0,32 g RR! about EF obolus Cpk.: 40 H.: 226 ÉH: 151 (Ag) 0,37 g RR! about EF 300 PTN/1. aukció Nr.: denár C.I.:- H.: 268 ÉH: 161A (Ag) 0,83 g RR! EF obolus Cpk.: 44 H.: 259 ÉH: 185 (Ag) 0,27 g RRR! EF denár C.I.: 299 H.: 269 ÉH: 162 (Ag) 0,49 g VF obolus C.I.: 304 H.: 274 ÉH: 175 (Br) 0,25 g RR! about EF denár C.I.: 305 H.: 275 ÉH: 144 (Ag) 0,54 g R! about EF (180%) obolus C.I.: 306 H.: 276 ÉH: 145 (Ag) 0,29 g RR! good VF obolus C.I.: 309 H.: 280 ÉH: 173 (Ag) 0,37 g RR! about EF (180%) denár C.I.:- H.:- ÉH: 204 (Br) 0,71 g RR! VF 400 Korponai leletből ismert típus Nr.: obolus C.I.:- H.:- ÉH: 205 (Ag) 0,35 g RRR! EF 800 Korponai leletből ismert típus Nr.:

16 IV. Béla ( ) denár C.I.: 229 H.: 294 ÉH: 213 (Ag) 1,03 g Attraktív patina! about Uncirculated! denár C.I.: 232 H.: 297 ÉH: 216 (Ag) 0,45 g RR! EF denár C.I.: 234 H.: 299 ÉH: 222 (Ag) 0,58 g good VF denár C.I.: 237 H.: 301 ÉH: 225 (Ag) 0,71 g good VF denár C.I.: 243 H.: 308 ÉH: 231 (Ag) 0,34 g RR! VF obolus C.I.: 245 H.: 309 ÉH: 232 (Ag) 0,20 g R! EF denár C.I.: 248 H.: 315 ÉH: 255 (Ag) 0,48 g good VF (190%) denár C.I.: 251 H.: 318 ÉH: 253 (Ag) 0,56 g VF obolus C.I.: 252 H.: 319 ÉH: 254 (Ag) 0,20 g RRR! EF denár C.I.: 257 H.: 325 ÉH: 239 (Ag) 0,36 g R! about EF denár C.I.: 259 H.: 327 ÉH: 240 (Ag) 0,36 g R! about EF denár C.I.: 344 H.: 336 ÉH: 246 (Ag) 0,63 g Attraktív patina! good EF obolus C.I.: 345 H.: 337 ÉH: 247 (Ag) 0,20 g good VF denár C.I.: 360 H.: 339 ÉH: 256B (Ag) 0,49 g Attraktív patina! good EF obolus C.I.: 361 H.: 340 ÉH: 256C (Ag) 0,26 g about EF denár C.I.:- H.: 338 ÉH: 256A (Ag) 0,22 g RRR! about VF 200 Árverésen eddig még nem szerepelt! Korrodált, peremhiba, berepedés! V. István (/1245/ ) denár C.I.: 295 H.: 355 ÉH: 266 (Ag) 0,49 g R! good VF denár C.I.: 297 H.: 357 ÉH: 268 (Ag) 0,35 g EF obolus C.I.: 298 H.: 358 ÉH: 269 (Ag) 0,18 g good VF 20 15

17 IV. László ( ) (190%) denár C.I.: 329 H.: 383 ÉH: 299 (Ag) 0,39 g RR! good EF denár C.I.: 336 H.: 390 ÉH: 300 (Ag) 0,39 g Attraktív patina! about EF 20 III. András ( ) (190%) denár C.I.: 358 H.: 408 ÉH: 329 (Ag) 0,43 g RR! good EF 300 (190%) denár C.I.: 363 H.: 413 ÉH: 321 (Ag) 0,37 g Attraktív patina! RR! good EF 300 (180%) denár C.I.: 366 H.: 416 ÉH: 251 (Ag) 0,41 g RR! about EF 250 Vencel ( ) denár C.I.: 382 H.: 433 ÉH: 342 (Ag) 0,40 g R! EF denár C.I.: 383 H.: 434 ÉH: 343 (Ag) 0,39 g good EF denár C.I.: 385 H.: 436 ÉH: 345 (Ag) 0,42 g good EF denár C.I.: 385 H.: 436 ÉH: 345 (Ag) 0,46 g good EF denár C.I.: 386 H.: 437 ÉH: 346 (Ag) 0,36 g good EF denár C.I.: 386 H.: 437 ÉH: 346 (Ag) 0,40 g good EF 40 16

18 Vegyesház Károly Róbert ( ) garas C.II.: 4 H.: 445 ÉH: 354 (Ag) 3,30 g good VF garas C.II.: 6 H.: 443 ÉH: 352 (Ag) 2,81 g VF denár C.II.: 381 H.: 451 ÉH: 361 (Ag) 0,41 g R! EF denár C.II.: 17 H.: 471 ÉH: 372 (Ag) 0,37 g EF obolus V-B C.II.: 19 H.: 496 ÉH: 403/j (Ag) 0,39 g RR! VF denár S-A C.II.: 49 H.: 468 ÉH: 366 (Ag) 0,63 g R! VF 50 (180%) denár C.II.: 51 H.: 459 ÉH: 365 (Ag) 0,82 g EF denár C.II.: 54A H.: 456 ÉH: 362 (Ag) 0,76 g VF obolus C.II.:- H.: 457 ÉH: 395 (Ag) 0,24 g RR! good EF 150 I. Lajos ( ) aranyforint C.II.: 62 H.: 512 ÉH: 405 P.: B1 (Au) 3,54 g good EF aranyforint C.II.: 62 H.: 512 ÉH: 405 P.: B1 (Au) 3,56 g EF aranyforint C.II.: 62 H.: 512 ÉH: 405 P.: B1 (Au) 3,52 g good EF 800 (180%) aranyforint C.II.: 63 H.: 513 ÉH: 406 P.: B2 (Au) 3,58 g R! about Uncirculated! Ebben az állapotban ritka! 17

19 denár -C C.II.: 74 H.: 526 ÉH: 417 (Ag) 0,49 g RRR! good VF 60 Ismeretlen verdejegy! 140. denár C.II.: 78 H.: 534 ÉH: 423 (Ag) 0,61 g good VF 80 (190%) obolus C.II.:- H.:- ÉH:- (Ag) 0,26 g EF CII.: 78-as denár ismeretlen obolusa. Publikálva ugyanez a példány ex PTN/12. aukció Nr.: 186. Denárral megegyező éremkép, de a körirat mindkét oldalon hiányzik és obolus méretű verőtővel készült denár C.II.: 82 H.: 535 ÉH: 424 (Ag) 0,44 g good VF 50 Buda város (190%) denár C.II.: 56 H.: 502 ÉHVII: 3 (Ag) 0,38 g RRR! about EF 350 Árverésen eddig még nem szerepelt! Mária ( /1395/) (180%) aranyforint S C.II.: 112 H.: 563 ÉH: 439 P.: C1-2 (Au) 3,51 g RR! EF (180%) denár A C.II.: 113 H.: 565 ÉH: 441 (Ag) 0,55 g R! about EF

20 Zsigmond ( ) aranyforint B C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445 P.: D1-3 (Au) 3,52 g EF aranyforint liliom-liliom C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/j P.: D1-6 (Au) 3,53 g good EF aranyforint liliom-liliom C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/j P.: D1-6 (Au) 3,52 g EF aranyforint I-V C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/d P.: D1-10 (Au) 3,55 g good EF aranyforint K C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446 P.: D2-8 (Au) 3,53 g EF aranyforint I-C C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446/z P.: D2-14 (Au) 3,38 g about EF aranyforint K-S, kettős kereszt C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446/l P.: D2-34 VF 400 (Au) 3,54 g Anyaghiba! 153. aranyforint K-L C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446 P.: D2-35 (Au) 3,55 g Uncirculated! parvus próbaveret (Br) 3,70 g Unicum! about VF 200 Nagyméretű bronzlapkára vert próbaveret. Albert ( ) (180%) aranyforint K-L C.II.: 131 H.: 588 ÉH: 457/c P.: E1-3 (Au) 3,56 g RR! good EF I. Ulászló és Hunyadi János (175%) denár B-I C.II.: 168 H.: 632 ÉH: 488 (Ag) 0,68 g RR! good VF 200 A Magyar Nemzeti Múzeum gyűjteményében is csak egy lyukas példány található. 19

21 Hunyadi János ( ) (180%) aranyforint n-címerpajzs C.II.: 154A H.: 615 ÉH: 482/a P.: G1-1 RRR! EF (Au) 3,55 g denár B-n, csillag C.II.: 156 H.: 618 ÉH: 485/a (Ag) 0,44 g good VF 20 V. László ( ) aranyforint K-h C.II.: 170 H.: 636 ÉH: 515/a P.: H2-1 (Au) 3,53 g good EF aranyforint K-P, kereszt C.II.: 170 H.: 636 ÉH: 515/c P.: H2-3 (Au) 3,56 g good EF aranyforint K-G, kereszt C.II.: 170 H.: 636 ÉH: 515/f P.: H2-6 (Au) 3,56 g good EF aranyforint n-címerpajzs C.II.: 170 H.: 636 ÉH: 515/g P.: H2-8 (Au) 3,48 g EF 800 Lapkavég! 163. aranyforint K-R C.II.: 171 H.: 637 ÉH: 516/c P.: H3-3 (Au) 3,53 g good EF denár K-G C.II.:- H.: 653 ÉH: 503 (Ag) 0,42 g Szélénél berepedés! R! VF 50 I. Mátyás ( ) aranyforint K-címerpajzs C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531 P.: K1-10 R! good EF 800 (Au) 3,52 g 166. aranyforint n-kalapács C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531 P.: K1-22 (Au) 3,37 g good EF 800 Mindkét oldalon gyöngykörrel. 20

22 aranyforint n-kalapács C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531 P.: K1-22 (Au) 3,42 g EF 800 Hátlap gyöngykör nélkül aranyforint n-kalapács C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531 P.: K1-22 (Au) 3,53 g good EF 800 Mindkét oldalon gyöngykör nélkül aranyforint K-P C.II.: 210 H.: 686 ÉH: 543/a P.: K8-2 (Au) 3,49 g good EF 700 (180%) aranyforint K-P, rozetta C.II.: 208G H.: 688 ÉH: 546/a P.: K11-1 RR! good EF (Au) 3,58 g aranyforint n-címerpajzs C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/o P.: K15-4 about Uncirculated! 600 (Au) 3,59 g 172. aranyforint n-címerpajzs C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/m P.: K15-7/a good EF 800 (Au) 3,19 g Gyöngykörrel! 173. aranyforint n-címerpajzs C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/m P.: K15-7 good EF 800 (Au) 3,45 g Mindkét oldalon gyöngykör nélkül. (180%) aranyforint n-hattyú C.II.: 208E H.: 684 ÉH: 541/b P.: K17 (Au) 3,52 g RR! good EF aranyforint n-t C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/a P.: K20 (Au) 3,33 g good EF garas K-V/A C.II.: 213A H.: 695 ÉH: 550 (Ag) 2,73 g good VF

23 garas Jägerndorf I-S C.II.: 251 H.: 736 ÉH:- R! good EF 600 (Ag) 1,87 g /2 garas Jägerndorf I-S C.II.: 252 H.: 737 ÉH:- RR! about EF 500 (Ag) 1,08 g garas Boroszló C.II.: 248 H.: 733 ÉH: 14 (Ag) 2,13 g EF garas Boroszló W C.II.: 248 H.: 733 ÉH:- (Ag) 2,11 g good VF denár K-I C.II.: 214 H.: 714 ÉH: 561/c (Ag) 1,02 g VF denár B-S C.II.: 218 H.: 702 ÉH: 554/b (Ag) 0,81 g VF obolus B-S C.II.: 229 H.: 707 ÉH: 573/c (Ag) 0,43 g good VF obolus n-e C.II.: 229 H.: 707 ÉH: 573 (Ag) 0,41 g Unicum! about EF 100 Publikálatlan verdejegy! 185. obolus K-P, rozetta C.II.: 242 H.: 729 ÉH: 579/a (Ag) 0,25 g about EF obolus K-P, rozetta C.II.: 242 H.: 729 ÉH: 579 (Ag) 0,25 g good VF 35 II. Ulászló ( ) (180%) aranyforint h-kos C.II.: 255S H.: 767 ÉH: 602/e P.: L32-3 (Au) 3,47 g Uncirculated! Ebben az állapotban ritka! 22

24 denár 1503 K-H C.II.: 277 H.: 811 ÉH: 645/b (Ag) 0,53 g EF 20 Az első évszámos magyar denár denár -h C.II.: 272B H.: 807 ÉH: 641 (Ag) 0,41 g about EF obolus K-h C.II.: 279 H.: 814 ÉH: 648/c (Ag) 0,22 g about EF 30 II. Lajos ( ) (180%) aranyforint 1526 H-korona/kardok C.II.: 295 H.: 839 ÉH: 667/c RR! good EF P.: M13-5 (Au) 3,54 g obolus K-G C.II.: 283 H.: 819 ÉH: 652/d (Ag) 0,26 g Uncirculated! obolus K-G C.II.: 283 H.: 819 ÉH: 652/d (Ag) 0,18 g about EF 30 Szapolyai János ( ) (180%) aranyforint 1537 Vár-címerpajzs/F-G C.II.: 322 H.: 867 ÉH: 688/j RR! EF P.: N8-5 (Au) 3,49 g denár 1527 N-T C.II.: 331A H.: 881 ÉH: 699/o (Ag) 0,49 g good VF denár 1530 n-y C.II.: 331A H.: 881 ÉH: 699/y (Ag) 0,53 g RR! EF

25 Erdélyi Fejedelemség János Zsigmond és Izabella ( ) (180%) aranyforint 1556 N-P R.: 4A H.: 5a ÉHIII: 6 (Au) 3,47 g RRR! good EF (180%) aranyforint 1558 verdejegy nélkül R.: 47 H.: 8 ÉHIII: 9/b (Au) 3,53 g RR! good EF János Zsigmond ( ) aranyforint 1566 Szeben R.: 61 H.: 41 ÉHIII: 27/c (Au) 3,53 g good EF tábori tallér 1565 verdejegy nélkül R.: 42 H.: 54 ÉHIII: 33 (Ag) 28,63 g about EF Báthori Zsigmond ( ) (175%) aranyforint 1582 Szeben R.: 5 H.: 105 ÉHIII: 68/a (Au) 3,47 g good EF

26 (175%) aranyforint 1588 Szeben R.: 27 H.: 105 ÉHIII: 68/a (Au) 3,53 g about Uncirculated! aranyforint 1593 verdejegy nélkül R.: 129 H.: 110 ÉHIII: 70/a var. good VF (Au) 3,48 g 204. aranyforint 1594 Szeben R.: 161 H.: 105b ÉHIII:- (Au) 3,48 g R! EF Variáció! Csak L betű a lábak között tallér 1589 verdejegy nélkül R.: 42 H.: 125 ÉHIII: 82 (Ag) 28,36 g good VF Lapkavég! 206. tallér 1593 verdejegy nélkül R.: 138 H.: 135 ÉHIII: 84 (Ag) 28,55 g about EF Karc! tallér 1595 verdejegy nélkül R.: 189 H.: 134 ÉHIII: 84 (Ag) 28,06 g good VF Téves évszám: O -ból átvésve! garas 1597 verdejegy nélkül R.: 236 H.: 150 ÉHIII: 92 (Ag) 2,39 g good VF 80 25

27 Bocskai István ( ) aranyforint 1605 verdejegy nélkül R.: 3 H.: 171 ÉHIII: 103 RR! good VF (Au) 34,75 g Ex Salgó gyűjtemény Nr: 606. Kis karc! tallér 1605 N-B R.: 14 H.: 203 ÉHIII: 121 (Ag) 28,10 g EF Attraktív patina! Báthori Gábor ( ) (175%) aranyforint 1609 C-V R.: 18 H.: 239/a ÉHIII: 155 (Au) 3,44 g RR! good EF tallér 1609 verdejegy nélkül R.: 32 H.: 255 ÉH: 160 (Ag) 28,97 g RR! about EF Attraktív patina! 26

28 tábori tallér 1611 CIBIN R.: 121 H.: 267 ÉHIII: 166 (Ag) 28,01 g RR! about EF tábori tallér 1611 CIBIN R.: 122 H.: 261 ÉHIII: 166 (Ag) 28,13 g about EF Attraktív patina! (170%) garas 1609 Bárd R.:- H.: 279 ÉHIII: 181 (Ag) 2,22 g RR! EF 500 Verőtő variáció! garas 1611 verdejegy nélkül R.: 132 H.: 278c ÉHIII: 178/a (Ag) 1,62 g VF garas 1612 N-B R.: 166 H.: 290 ÉHIII: 187/a (Ag) 1,54 g about EF 40 Bethlen Gábor ( ) (180%) aranyforint 1614 Kolozsvár R.: 5 H.: 329 ÉHIII: 208 (Au) 3,48 g RR! about Uncirculated! (180%) aranyforint 1614 Kolozsvár R.: 7 H.: 327 ÉHIII: 206/a (Au) 3,45 g good EF

29 (175%) aranyforint 1622 K-B R.: 157 H.: 335 ÉHIII: 214 (Au) 3,47 g RR! about EF Ritka évszám! Kis karc! (180%) aranyforint 1627 N-B R.: 382 H.: 339 ÉHIII: 219 (Au) 3,43 g R! about EF tallér 1621 K-B R.: 81 H.: 374 ÉHIII: 236/b (Ag) 28,56 g about EF Attraktív patina! 223. tallér 1627 M-C R.: 403 H.: 387 ÉHIII: 247/d (Ag) 28,63 g EF Attraktív patina! tallér 1627 N-B R.: 402 H.: 381 ÉHIII: 242 (Ag) 28,28 g VF Csúcsos koronával! 225. tallér 1628 N-B R.: 461 H.: 384 ÉHIII: 246 (Ag) 28,14 g good VF

30 (175%) krajcár 1623 B-Z R.: 203 H.: 410 (Ag) 3,71 g VF garas 1617 liliom R.:- H.: 438 ÉHIII: 264 (Ag) 1,14 g Unicum! EF Publikálatlan verdejegy! Ez a típus kizárólag verdejegy nélkül ismert. (180%) denár 1620 K-B R.: 60 H.: 454 ÉHIII: 271 (Ag) 0,48 g R! Uncirculated! denár 1626 C-C R.: 372 H.: 464 ÉHIII: 277/b (Ag) 0,31 g about EF 50 (180%) denár 1625 N-B R.:- H.: 460 ÉHIII: 276 (Ag) 0,29 g RRR! about EF 500 Korona nélküli típus. Árverésen eddig még nem szerepelt! 231. denár 1626 N-B R.: 371 H.: 461 ÉHIII: 277/a (Ag) 0,53 g EF obolus 1622 K-B R.: 196 H.: 466 ÉHIII:- (Ag) 0,26 g VF 150 I. Rákóczi György ( ) (180%) aranyforint 1646 A-I R.: 45 H.: 487 ÉHIII: 296/a (Au) 3,51 g Karc! R! good EF (180%) aranyforint 1648 N-B R.: 66 H.: 496a ÉHIII: 301 (Au) 3,49 g RR! Uncirculated!

31 II. Rákóczi György ( ) aranyforint 1652 N-B R.: 53 H.: 530c ÉHIII: 335 (Au) 33,84 g RR! good VF A Magyar Nemzeti Múzeum példányával megegyező verőtővel készült tallér 1650 N-B R.: 39 H.: 562b ÉHIII: 353 (Ag) 28,32 g Attraktív patina! about EF tallér 1658 N-B R.: 133 H.: 564/b ÉHIII: 353 (Ag) 28,96 g about EF tallér 1658 N-B R.: 130 H.: 564 ÉHIII: 353 (Ag) 28,42 g good VF Apafi Mihály ( ) (180%) aranyforint 1678 A-F R.: 227 H.: 700 ÉHIII: 452/b (Au) 3,47 g RR! Uncirculated!

32 XII denáros garas 1673 Szeben R.:- H.: 809 ÉHIII:- (Ag) 2,88 g R! VF 200 Címer kürül 4 darab rozetta XII denáros garas 1673 Brassó R.: 156 H.: 805 ÉHIII: 486/d (Ag) 2,82 g Berepedés! VF VI denáros garas 1674 C-B/kardok R.: 204 H.: 815 ÉHIII: 493/c R! about EF 200 (Ag) 2,91 g Kis karc! I. Lipót ( ) (170%) dukát 1695 K-V R.: 15 H.: 850 ÉHIII: 517 (Au) 3,44 g RRR! FDC! III. Károly ( ) dukát 1738 verdejegy nélkül R.: 72 H.: 900a ÉHIII: 557 (Au) 3,47 g good EF /2 tallér 1725 verdejegy nélkül R.: 31 H.: 914 ÉHIII: 567 (Ag) 14,18 g good VF /2 tallér 1733 verdejegy nélkül R.: 56 H.: 914 ÉHIII: 568 (Ag) 14,25 g about EF 350 Mária Terézia ( ) dukát 1776 H-G R.: 198 H.: 961 ÉHIII: 603/a (Au) 3,48 g Kis karc! about EF krajcár 1762 verdejegy nélkül R.: 86 H.: 1015 ÉHIII: 636 (Ag) 0,71 g about Uncirculated! 200 Attraktív patina! 31

33 Habsburg pénzek I. Ferdinánd ( ) aranyforint 1552 H-kardok C.III.: 4 H.: 898 ÉH: 716/b (Au) 3,47 g RR! good VF aranyforint 1558 K-B C.III.: 1 H.: 895 ÉH: 716/a (Au) 3,48 g EF aranyforint 1563 K-B C.III.: 2 H.: 896 ÉH: 717 (Au) 3,55 g RR! good VF 600 Ellenjeggyel! 252. aranyforint 1565 K-B C.III.: 2 H.: 896 ÉH: 717 (Au) 3,17 g R! about EF tallér 1554 K-B C.III.: 19 H.: 913 ÉH: 720 (Ag) 28,08 g good VF tallér 1554 K-B C.III.: 19 H.: 913 ÉH: 720 (Ag) 28,00 g VF tallér 1556 K-B C.III.: 20 H.: 914 ÉH: 721 (Ag) 28,60 g good VF /4 tallér 1555 K-B C.III.: 25 H.: 920 ÉH: 726 (Ag) 6,91 g R! good VF 600 Attraktív patina! 32

34 denár 1552 H-P C.III.: 53 H.: 948 ÉH: 745/k (Ag) 0,52 g EF denár 1530 I/B-K C.III.: 44 H.: 939 ÉH: 745/c (Ag) 0,59 g good VF denár 1531 S-A C.III.: 63 H.: 959 ÉH: 744/n (Ag) 0,42 g EF denár 1532 S-A C.III.: 63 H.: 959 ÉH: 744/n (Ag) 0,48 g EF denár 1530 P-H C.III.: 62 H.: 958 ÉH: 744/m (Ag) 0,63 g EF obolus K-B C.III.: 67 H.: 963 ÉH: 752/b (Ag) 0,26 g EF obolus K-B C.III.: 67 H.: 963 ÉH: 752/b (Ag) 0,31 g EF obolus 1557 K-B C.III.: 367 H.: 964 ÉH: 754 (Ag) 0,24 g EF 80 Miksa ( ) (170%) aranyforint 1577 K-B C.III.: 75 H.: 973 ÉH: 756/a (Au) 3,55 g RR! good EF tallér 1573 K-B C.III.: 79 H.: 977 ÉH: 757/a (Ag) 28,51 g Attraktív patina! good VF tallér 1575 K-B C.III.: 82 H.: 980 ÉH: 759 (Ag) 28,88 g RR! good EF tallér 1575 K-B C.III.: 80 H.: 978 ÉH: 757/a (Ag) 28,58 g Attraktív patina! good EF tallér 1575 K-B C.III.: 81 H.: 979 ÉH: 758 (Ag) 28,21 g good VF

35 tallér 1577 K-B C.III.: 81 H.: 979 ÉH: 758 (Ag) 28,37 g Attraktív patina! about EF /2 tallér 1576 K-B C.III.: 85 H.: 983 ÉH: 761/a (Ag) 13,81 g VF /2 tallér 1578 K-B C.III.: 85 H.: 983 ÉH: 761/a (Ag) 14,22 g good VF obolus 1575 K-B C.III.: 97 H.: 995 ÉH: 767A (Ag) 0,20 g EF 80 Rudolf ( ) (175%) 274. aranyforint 1594 K-B C.III.: 104 H.: 1002 ÉH: 773/a (Au) 3,51 g good EF aranyforint 1601 K-B C.III.: 105 H.: 1003 ÉH: 773/a (Au) 3,47 g good EF PTN/14. aukció Nr.: aranyforint 1602 K-B C.III.: 105 H.: 1003 ÉH: 773/a (Au) 3,45 g good EF 800 Ex Nudelman 3. aukció Nr.: tallér 1583 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,23 g EF 350 Ritka évszám! 34

36 tallér 1585 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,10 g good VF tallér 1591 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,40 g EF tallér 1591 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,32 g EF 250 Ex PTN/14. aukció Nr.: 322. Karc! 281. tallér 1593 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,32 g Szélénél berepedés! EF tallér 1593 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,44 g good EF tallér 1598 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,38 g about EF tallér 1599 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,73 g about EF tallér 1598 N-B C.III.: 138 H.: 1037 ÉH: 795/a (Ag) 28,87 g about EF

37 tallér 1599 N-B C.III.: 138 H.: 1037 ÉH: 795/a (Ag) 28,92 g good VF tallér 1600 N-B C.III.: 140 H.: 1039 ÉH: 797 (Ag) 27,61 g Karc! good VF /2 tallér 1585 K-B C.III.: 144 H.: 1043 ÉH: 800/a (Ag) 13,90 g good VF /2 tallér 1588 K-B C.III.: 144 H.: 1043 ÉH: 800/a (Ag) 13,65 g good VF /4 tallér 1591 K-B C.III.: 147 H.: 1046 ÉH: 802 (Ag) 7,14 g good EF 350 Ex PTN/17. aukció Nr.: garas 1603 K-B C.III.: 149 H.: 1048 ÉH: 804/a (Ag) 2,66 g good EF 500 (170%) denár próbaveret C.III.: 170 H.: 1070 ÉH Próba: 6 (Ag) 4,60 g RRR! EF denár 1581 N-B C.III.: 165 H.: 1064 ÉH: 814 (Ag) 0,52 g about EF denár 1581 S-H C.III.: 164 H.: 1063 ÉH: 811/c (Ag) 0,44 g good VF 50 Attraktív patina! 295. obolus 1577 K-B C.III.: 169 H.: 1068 ÉH: 816B (Ag) 0,26 g Első évszám! EF 50 36

38 II. Mátyás ( ) (170%) aranyforint 1611 K-B C.III.: 181 H.: 1081 ÉH: 825 (Au) 3,45 g RR! good EF (170%) aranyforint 1613 K-B C.III.: 182 H.: 1082 ÉH: 826 (Au) 3,45 g RR! good EF aranyforint 1614 K-B C.III.: 183 H.: 1083 ÉH: 827/a (Au) 3,46 g RR! good EF aranyforint 1615 K-B C.III.: 183 H.: 1083 ÉH: 827/a (Au) 3,49 g RR! good EF aranyforint 1616 K-B C.III.: 183 H.: 1083 ÉH: 827/a (Au) 3,44 g RR! good EF (170%) aranyforint 1617 K-B C.III.: 183 H.: 1083 ÉH: 827/a (Au) 3,47 g RR! Uncirculated! tallér 1610 K-B C.III.: 206 H.: 1106 ÉH: 842 (Ag) 28,18 g EF tallér 1611 K-B C.III.: 206 H.: 1106 ÉH: 842 (Ag) 28,20 g Kis karc! EF

39 tallér 1612 K-B C.III.: 207 H.: 1107 ÉH: 843 (Ag) 28,68 g good VF tallér 1613 K-B C.III.: 207 H.: 1107 ÉH: 843 (Ag) 28,50 g EF 600 Attraktív patina! tallér 1620 K-B C.III.: 212 H.: 1112 ÉH: 847 (Ag) 28,16 g good VF /2 tallér 1610 K-B C.III.: 213 H.: 1113 ÉH: 848 (Ag) 14,04 g about EF /2 tallér 1612 K-B C.III.: 214 H.: 1114 ÉH: 849 (Ag) 14,12 g EF /2 tallér 1615 K-B C.III.: 216 H.: 1117 ÉH: 851 (Ag) 14,13 g RR! good VF (200%) obolus 1617 K-B C.III.: 249 H.: 1150 ÉH: 878/a (Ag) 0,27 g EF 80 38

40 II. Ferdinánd ( ) (170%) aranyforint 1622 K-B C.III.: 265 H.: 1166 ÉH: 891 (Au) 3,44 g RRR! good EF Ez az évszám Huszár szerint kizárólag a Debreceni Múzeum gyűjteményéből ismert! 312 (175%) 313 (175%) 312. aranyforint 1626 K-B C.III.: 265 H.: 1166 ÉH: 891 (Au) 3,45 g RR! about Uncirculated! aranyforint 1632 K-B C.III.: 265 H.: 1166 ÉH: 891 (Au) 3,47 g RR! Uncirculated! (170%) aranyforint próbaveret 1663 K-B C.III.:- H.:- ÉH:- (Au) 3,43 g Unicum! good EF Ismeretlen aranyforint próbaverete. Az ismert típusoktól eltérően az évszám az előlapon szerepel helyett tévesen tallér 1622 K-B C.III.: 278 H.: 1179 ÉH: 898/a (Ag) 28,46 g RR! good EF 600 Ritka évszám! Attraktív patina! 316. tallér 1631 K-B C.III.: 278 H.: 1179 ÉH: 898/a (Ag) 28,59 g good EF

41 tallér 1631 K-B C.III.: 278 H.: 1179 ÉH: 898/a (Ag) 28,31 g about EF tallér 1630 N-B C.III.: 279 H.: 1180 ÉH: 899 (Ag) 28,26 g good VF (190%) 319. tallér 1632 N-B C.III.: 281 H.: 1182 ÉH: 901 (Ag) 28,16 g good VF denár 1631 N-B C.III.: 305 H.: 1206 ÉH: 917/b (Ag) 0,36 g RRR! good EF 200 Árverésen eddig még nem szerepelt! III. Ferdinánd ( ) tallér 1643 K-B C.III.: 338 H.: 1241 ÉH: 939/a (Ag) 28,49 g about EF tallér 1647 K-B C.III.: 338 H.: 1241 ÉH: 939/a (Ag) 28,40 g Attraktív patina! about Uncirculated! tallér 1648 K-B C.III.: 338 H.: 1241 ÉH: 939/a (Ag) 28,60 g Attraktív patina! EF tallér 1648 K-B C.III.: 338 H.: 1241 ÉH: 939/a (Ag) 27,64 g Attraktív patina! about EF

42 tallér 1649 K-B C.III.: 338 H.: 1241 ÉH: 939/a (Ag) 28,77 g Attraktív patina! good EF tallér 1651 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,55 g good EF tallér 1652 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,73 g good EF tallér 1653 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,81 g EF tallér 1654 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,81 g about EF tallér 1655 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,68 g good VF tallér 1658 K-B/V C.III.: 341 H.: 1244 ÉH: 939/a (Ag) 28,58 g EF /2 tallér 1655 K-B C.III.: 351 H.: 1254 ÉH: 947/a (Ag) 14,30 g good VF

43 333 (180%) /4 tallér 1655 K-B C.III.: 355 H.: 1258 ÉH: 949/a (Ag) 7,02 g good VF vastag veretű denár 1647 K-B C.III.: 359 H.: 1262 ÉH: 952 Unicum! EF Publikálatlan évszám! (Ag) 4,35 g Ex Nudelman 4. aukció Nr.: 433. (180%) vastag veretű denár 1649 K-B C.III.: 359 H.: 1262 ÉH: 952 RRR! good VF (Ag) 5,40 g Ex Nudelman 4. aukció Nr.: 434. Kis fülnyom! I. Lipót ( ) dukát 1661 K-B H.: 1320 ÉH: 992/a (Au) 3,44 g Ritka évszám! R! about EF dukát 1680 K-B H.: 1321 ÉH: 992/a (Au) 3,41 g Ütésnyom! VF dukát 1686 K-B H.: 1321 ÉH: 992/a (Au) 3,49 g Anyaghiba! EF dukát 1691 K-B H.: 1321 ÉH: 992/a (Au) 3,44 g about EF dukát 1700 K-B H.: 1322 ÉH: 992/a (Au) 3,49 g good EF dukát 1702 K-B H.: 1322 ÉH: 992/a (Au) 3,54 g good EF 400 (180%) dukát 1703 K-B H.: 1322 ÉH: 992/a (Au) 3,47 g good EF denár aranyleveret 1666 K-B H.: 1348 ÉH:- (Au) 1,16 g RRR! good EF Ex PTN/11. aukció Nr.: 359 / Ex Nudelman 3. aukció Nr.:

44 (180%) 344 (180%) /6 dukát 1686 N-B H.: 1343 ÉH: 1007/b (Au) 0,56 g good EF /6 dukát 1690 N-B H.: 1343 ÉH: 1007/b (Au) 0,53 g good EF Koronázási érem tallér súlyban (évszám nélkül) RRR! EF Husz. Pro.: 150 (Ag) 28,14 g Attraktív patina! tallér 1659 K-B/V H.: 1365 ÉH: 1016/a (Ag) 28,73 g about EF tallér 1659 K-B/V H.: 1365 ÉH: 1016/a (Ag) 28,62 g about Uncirculated! tallér 1660 K-B/V H.: 1365 ÉH: 1016/a (Ag) 28,63 g EF tallér 1660 K-B/V H.: 1365 ÉH: 1016/a (Ag) 28,63 g EF

45 tallér 1661 K-B/V H.: 1365 ÉH: 1016/a (Ag) 28,74 g good EF tallér 1663 K-B H.: 1369 ÉH: 1018 (Ag) 28,35 g Karc! Attraktív patina! R! good VF tallér 1665 K-B H.: 1367 ÉH: 1017 (Ag) 28,52 g RR! about EF tallér 1682 K-B H.: 1371 ÉH: 1019 (Ag) 28,67 g good EF tallér 1688 K-B H.: 1372 ÉH: 1020 (Ag) 28,49 g Ritka évszám! RR! EF tallér 1690 K-B H.: 1372 ÉH: 1020 (Ag) 28,55 g Attraktív patina! EF tallér 1691 K-B H.: 1372 ÉH: 1020 (Ag) 28,46 g good EF tallér 1691 K-B H.: 1372 ÉH: 1020 (Ag) 28,28 g EF

46 tallér 1691 K-B H.: 1372/a var. ÉH: 1020 (Ag) 28,65 g about EF tallér 1691 K-B H.: 1372/a var. ÉH: 1020 (Ag) 28,40 g Attraktív patina! about EF 200 Címerpajzs hullámos tallér 1692 K-B H.: 1373 ÉH: 1021 (Ag) 28,34 g A címerpajzs alja takarásban. EF tallér 1692 K-B H.: 1373 ÉH: 1021 (Ag) 28,42 g0 about EF tallér 1693 K-B H.: 1373 ÉH: 1021 (Ag) 28,64 g good VF tallér 1694 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,18 g about EF tallér 1695 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,24 g good VF tallér 1695 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,70 g EF

47 tallér 1696 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,46 g good VF tallér 1698 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,42 g about EF tallér 1699 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,45 g about EF tallér 1703 K-B H.: 1375 ÉH: 1023 (Ag) 28,87 g Ritka évszám! R! about EF tallér 1660 N-B H.: 1377 ÉH: 1026 (Ag) 28,62 g Karc! RR! EF tallér 1670 N-B H.: 1384 ÉH: 1031 (Ag) 28,16 g RR! good EF tallér 1673 N-B H.: 1388 ÉH: 1034 (Ag) 29,04 g Oroszlános mellvért. RR! about EF tallér 1702 N-B/ICB H.: 1390 ÉH: 1022/a (Ag) 27,16 g R! about EF

48 /2 tallér 1695 K-B H.: 1402 ÉH: 1044 (Ag) 14,41 g Uncirculated! 250 Attraktív patina! Kis karc! /2 tallér 1695 K-B H.: 1402 ÉH: 1044 (Ag) 13,62 g EF 100 Attraktív patina! /2 tallér 1698 K-B H.: 1402 ÉH: 1044 (Ag) 14,30 g Uncirculated! 200 Attraktív patina! /2 tallér 1699 K-B H.: 1402 ÉH: 1044 (Ag) 13,92 g EF 100 Attraktív patina! /2 tallér 1699 K-B H.: 1402 ÉH: 1044 (Ag) 14,08 g about EF /2 tallér 1700 K-B H.: 1403 ÉH: 1045/a (Ag) 14,34 g good EF 200 Ex Nudelman 2. aukció Nr.: /2 tallér 1702 K-B H.: 1404 ÉH: 1045/a (Ag) 14,18 g EF /2 tallér 1703 K-B H.: 1404 ÉH: 1045/a (Ag) 13,99 g VF

49 /4 tallér 1703 K-B H.: 1411 ÉH: 1051 (Ag) 7,02 g good EF /4 tallér 1700 N-B/ICB H.: 1414 ÉH: 1054 (Ag) 6,98 g R! EF XV krajcár 1695 C-M H.: 1445 ÉH: 1066/d (Ag) 6,10 g good VF XV krajcár 1662 K-B H.: 1422 ÉH: 1058 (Ag) 5,48 g VF XV krajcár 1664 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,28 g EF XV krajcár 1665 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 7,07 g good EF (165%) 389. XV krajcár 1665 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,46 g good VF XV krajcár 1669 K-B H.: 1424 ÉH: 1059 (Ag) 5,04 g RRR! VF XV krajcár 1675 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,78 g good EF XV krajcár 1676 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,64 g EF 50 48

50 XV krajcár 1683 K-B H.: 1425 ÉH: 1060/a (Ag) 6,37 g VF XV krajcár 1685 K-B H.:- ÉH: 1063 (Ag) 5,70 g RR! VF 150 Előlapon szalag nélküli körirat XV krajcár 1686 K-B H.: 1427 ÉH: 1061 (Ag) 6,51 g good EF XV krajcár 1687 K-B H.: 1427 ÉH: 1061 (Ag) 5,73 g good VF XV krajcár 1692 K-B H.: 1428 ÉH: 1064/a (Ag) 5,76 g VF XV krajcár 1694 K-B H.: 1429 ÉH: 1064A (Ag) 6,25 g good VF 30 (165%) XV krajcár 1704 verdejegy nélkül H.:- ÉH:- (Ag) 5,16 g RRR! VF 600 Publikálva ugyanez a példány ex Nudelman 3. aukció Nr.: XV krajcár lot (2 db) (Ag) 1675 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 good VF K-B H.: 1427 ÉH: 1062 (Karc, lapkavég!) 401. XV krajcár lot (2 db) (Ag) 1665 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 VF K-B H.: 1429 ÉH: 1064A 402. XV krajcár 1687 N-B/P-O H.: 1435 ÉH: 1066/c (Ag) 4,94 g VF 30 49

51 VI krajcár 1669 K-B H.: 1450 ÉH: 1072 (Ag) 3,43 g Uncirculated! VI krajcár 1670 K-B H.: 1450 ÉH: 1072 (Ag) 3,21 g Uncirculated! VI krajcár 1670 K-B H.: 1450 ÉH: 1072 (Ag) 3,27 g EF VI krajcár 1673 K-B H.: 1450 ÉH: 1072 (Ag) 3,32 g about Uncirculated! VI krajcár 1674 K-B H.: 1450 ÉH: 1072 (Ag) 2,80 g EF krajcár lot 1665 K-B (2 db) (Ag) H.: 1465 ÉH: 1084 good VF krajcár 1680 K-B H.: 1465 ÉH: 1084 (Ag) 1,76 g EF krajcár 1694 K-B H.: 1466 ÉH: 1085/a (Ag) 1,68 g about EF krajcár 1695 C-M H.: 1479 ÉH: 1085/b (Ag) 1,72 g about EF krajcár lot (2 db) (Ag) 1698, 1699 C-H/C-$ H.: 1478 ÉH: 1086/b VF poltura lot (2 db) (Ag) 1695, 1699 verdejegy nélkül H.: 1482 ÉH: 1093/a VF poltura 1696 verdejegy nélkül H.: 1482 ÉH: 1093/a (Ag) 1,12 g EF poltura 1696 verdejegy nélkül H.: 1482 ÉH: 1093/a (Ag) 1,12 g good EF poltura 1697 verdejegy nélkül H.: 1482 ÉH: 1093/a (Ag) 1,15 g EF poltura 1697 verdejegy nélkül H.: 1482 ÉH: 1093/a (Ag) 0,94 g good VF (180%) poltura 1698 verdejegy nélkül H.: 1482 ÉH: 1093/a (Ag) 1,05 g about EF duarius 1695 C-H H.: 1501 ÉH: 1103 (Ag) 0,53 g R! VF duarius lot (3 db) (Ag) 1696, 1698, 1705 K-B H.: 1499 ÉH: 1105 VF 15 50

52 421 (180%) duarius 1703 K-B H.: 1499 ÉH: 1105 (Ag) 0,57 g about EF denár 1663 K-B H.: 1506 ÉH: 1110 (Ag) 0,53 g Attraktív patina! R! FDC! denár 1664 K-B H.: 1506 ÉH: 1110 (Ag) 0,40 g EF denár 1665 K-B H.: 1506 ÉH: 1110 (Ag) 0,35 g good EF denár 1667 K-B H.: 1506 ÉH: 1110 (Ag) 0,55 g Ritka évszám! R! good EF denár 1672 K-B H.: 1506 ÉH: 1110 (Ag) 0,58 g EF denár 1673 K-B H.: 1507 ÉH: 1111 (Ag) 0,52 g EF denár 1674 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 (Ag) 0,27 g Ritka évszám! R! EF denár 1675 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 (Ag) 0,54 g Uncirculated! denár 1676 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 (Ag) 0,49 g good EF denár 1677 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 (Ag) 0,49 g Uncirculated! denár 1679 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 (Ag) 0,64 g Uncirculated! denár 1680 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 (Ag) 0,43 g good EF denár 1682 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 (Ag) 0,51 g Uncirculated! denár 1683 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 (Ag) 0,45 g about EF denár 1688 K-B H.: 1509 ÉH: 1110 (Ag) 0,52 g good EF denár 1693 K-B H.: 1509 ÉH: 1114 (Ag) 0,45 g good EF denár 1703 N-B H.: 1512 ÉH: 1117 (Ag) 0,60 g R! good VF denár lot (4 db) (Ag) 1678, 1679 K-B H.: 1508 ÉH: 1107 VF , 1693 K-B H.: 1509 ÉH:

53 Rákóczi-szabadságharc ( ) (175%) dukát 1705 K-B H.: 1521 ÉH: 1124 (Au) 3,46 g RR! good EF Anyaghiba! /2 tallér 1704 K-B H.: 1524 ÉH: 1127/a (Ag) 14,51 g EF /2 tallér 1705 K-B H.: 1524 ÉH: 1127/a (Ag) 14,41 g about EF /2 tallér 1705 K-B H.: 1524 ÉH: 1127/a (Ag) 14,17 g EF /2 tallér 1705 K-B H.: 1524 ÉH: 1127/a (Ag) 14,35 g EF /2 tallér 1706 K-B H.: 1524 ÉH: 1127/a (Ag) 14,74 g about Uncirculated! XX poltura 1705 verdejegy nélkül H.: 1529 ÉH: 1130/a VF 50 (Cu) 15,75 g 52

54 X poltura 1705 C-M H.: 1540 ÉH: 1133/a (Cu) 8,23 g about EF X poltura 1704 verdejegy nélkül H.: 1535 ÉH: 1133/a (Cu) 7,45 g VF X poltura lot (2 db) (Cu) 1705, 1706 verdejegy nélkül VF 30 H.: 1535 ÉH: 1133/a X poltura 1706 verdejegy nélkül H.: 1535 ÉH: 1133/a (Cu) 7,53 g good VF X poltura 1704 verdejegy nélkül H.: 1536 ÉH: 1135/a (Cu) 7,07 g R! about VF 50 Ellenjeggyel! 452. rézpoltura lot (3 db) (Cu) 1704, 1705, 1706 K-B VF 30 H.: 1549 ÉH: 1139/a 453. rézpoltura lot (2 db) (Cu) 1706 C-M H.: 1552 ÉH: 1139/d VF K-B H.: 1549 ÉH: 1139/a rézpoltura 1707 K-B H.: 1550 ÉH: 1140/b (Cu) 1,81 g VF 15 Kisded Jézus a Madonna jobb karján. I. József ( ) (175%) dukát 1711 K-B H.: 1561 ÉH: 1149 (Au) 3,48 g good EF Ebben az állapotban ritka! 53

31. Numizmatikai Aukció. 2010. november 27. Budapest, Le Méridien

27. Numizmatikai Aukció. 2009. december 5. Hotel Béke Radisson Budapest

Pannonia Terra Numizmatika

28. Numizmatikai Aukció. 2010. május 29. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek

28. Numizmatikai Aukció. 2010. május 29. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek 28. Numizmatikai Aukció 2010. május 29. Hotel Béke Radisson Budapest Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern coins

Pannonia Terra Numizmatika

Befektetési Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1)

Befektetési Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1) Pannonia Terra Numizmatika Befektetési Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1) 267 0707 e-mail: info@pannoniaterra.hu 41. Aukció 2015. 11. 14. AUKCIÓS VÉTELI MEGBÍZÁS BIDDING LIST ~ AUFTRAGLISTE

44. Numizmatikai Aukció. Pannonia Terra Numizmatika május 27. The Ritz-Carlton, Budapest

44. Numizmatikai Aukció. Pannonia Terra Numizmatika május 27. The Ritz-Carlton, Budapest 44. Numizmatikai Aukció 2017. május 27. The Ritz-Carlton, Budapest Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern coins and

29. Numizmatikai Aukció. Pannonia Terra Numizmatika. 2010. október 2. Hotel Béke Radisson Budapest

29. Numizmatikai Aukció. Pannonia Terra Numizmatika. 2010. október 2. Hotel Béke Radisson Budapest Pannonia Terra Numizmatika 29. Numizmatikai Aukció 2010. október 2. Hotel Béke Radisson Budapest Külföldi érmek, papírpénzek, kitüntetések és jelvények World coins, Banknotes, Decorations and Badges Pannonia

DETAILED GUIDELINE Content Page

DETAILED GUIDELINE Content Page 1 DETAILED GUIDELINE Content Page Purchase for official purposes by Foreign Armed Forces and International Military Headquarters: VAT exemption 2 Purchase for official purposes by Foreign Armed Forces

A KELER Zrt. bankgarancia-befogadási kondíciói

NEVEZÉSI LAP / ENTRY FORM MARATON - váltó / MARATHON - relay

RECOMMENDED HOTELS. Have a good time in Budapest! LIST OF HOTELS: 1. MERCURE BUDA BUDAPEST. Location: 1013 Krisztina krt. 41-43.

RECOMMENDED HOTELS. Have a good time in Budapest! LIST OF HOTELS: 1. MERCURE BUDA BUDAPEST. Location: 1013 Krisztina krt. 41-43. RECOMMENDED HOTELS In this document you can find 7 recommended hotels in Budapest. While making your reservations, please refer to the Budapest University of Technology and Economics! Apart from list of

mondat ami nélkül ne indulj el külföldre

Számlakezelés az ELO DocXtraktor modullal

Repair and maintenance services of dampers

Repair and maintenance services of dampers Repair and maintenance services of dampers Generell Informasjon Versjon 1 Url http://com.mercell.com/permalink/40207553.aspx Ekstern anbuds ID 237001-2013 Konkurranse type: Anbudskonkurranse Dokument type

Tájékoztató azon kérelmezési eljárásokról, melyek az elméleti, gyakorlati és szakszolgálati engedélyezésre vonatkoznak

Tájékoztató azon kérelmezési eljárásokról, melyek az elméleti, gyakorlati és szakszolgálati engedélyezésre vonatkoznak Tájékoztató azon kérelmezési eljárásokról, melyek az elméleti, gyakorlati és szakszolgálati engedélyezésre vonatkoznak Briefing on application procedure for theoretical, practical examinations and licence

NFFKÜ - Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1037 Budapest, Montevideo u. 16/A.

NFFKÜ - Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1037 Budapest, Montevideo u. 16/A. NFFKÜ - Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1037 Budapest, Montevideo u. 16/A.) REGISZTRÁCIÓS FELHÍVÁS a Megbízási szerződés a Hulladék mennyiségének

Business Opening. Very formal, recipient has a special title that must be used in place of their name

Business Opening. Very formal, recipient has a special title that must be used in place of their name - Opening English Hungarian Dear Mr. President, Tisztelt Elnök Úr! Very formal, recipient has a special title that must be used in place of their name Dear Sir, Formal, male recipient, name unknown Dear

Gépjármű szerviz eszközei, műszerek, irodabútorok és IT eszközök

Gépjármű szerviz eszközei, műszerek, irodabútorok és IT eszközök ON LINE AUKCIÓ GARAGE EQUIPMENT AND OFFICE FURNITURE (HU) Gépjármű szerviz eszközei, műszerek, irodabútorok és IT eszközök Előszállási út 50/a 7020 Dunafőldvár (AUTOWELT KFT) Zárás dátuma: csütörtök 04

Rába Járműipari Alkatrészgyártó Kft. Szállítói minőségi követelmények

Using the CW-Net in a user defined IP network

Miscellaneous hand tools

Miscellaneous hand tools Miscellaneous hand tools Info Versioon 1 URL http://com.mercell.com/permalink/39224180.aspx Väline hanke ID 173374-2013 Hanke liik Hange Dokumendi liik Hanketeade Hankemenetlus Avatud menetlus Lepingu

A Karatbars marketingterve

A Karatbars marketingterve A Karatbars marketingterve A Karatbars társult partneri programja Ön dönti el, hogy mely jövedelemtípusokat kívánja. Összesen 7 különböző lehetőség közül választhat. 7 bevételi lehetőség 1. Közvetlen jutalék

Széchenyi István Egyetem www.sze.hu/~herno

Széchenyi István Egyetem www.sze.hu/~herno Oldal: 1/6 A feladat során megismerkedünk a C# és a LabVIEW összekapcsolásának egy lehetőségével, pontosabban nagyon egyszerű C#- ban írt kódból fordítunk DLL-t, amit meghívunk LabVIEW-ból. Az eljárás

Néhány folyóiratkereső rendszer felsorolása és példa segítségével vázlatos bemutatása Sasvári Péter

Néhány folyóiratkereső rendszer felsorolása és példa segítségével vázlatos bemutatása Sasvári Péter Néhány folyóiratkereső rendszer felsorolása és példa segítségével vázlatos bemutatása Sasvári Péter DOI: http://doi.org/10.13140/rg.2.2.28994.22721 A tudományos közlemények írása minden szakma művelésének

USER MANUAL Guest user

Railway-track maintenance services

Railway-track maintenance services Railway-track maintenance services Tieto Versio 1 URL http://dk.mercell.com/permalink/43888814.aspx Ulkoinen hankinta ID 96212-2014 Hankinnan tyyppi Hankintailmoitus Asiakirjan tyyppi Contract notice Hankintamenettely

1. Forint betéti kamatok / HUF Deposit Interest Rates

Magyar Éremgy jt k Egyesülete Hajdú-Bihar Megyei Szervezete Debrecen Gyorscsere Közvetítés 2009/5

Magyar Éremgy jt k Egyesülete Hajdú-Bihar Megyei Szervezete Debrecen Gyorscsere Közvetítés 2009/5 Magyar Éremgy jt k Egyesülete HajdúBihar Megyei Szervezete Debrecen Gyorscsere Közvetítés 2009/5 4034 Debrecen, Faraktár u. 67. 2009. Nov. 22. 11óra NUMIZMATIKAI GYORSCSERE 2009. nov.22. 11óra Vasutas

Vállalati kockázatkezelés jelentősége

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat

Construction of a cube given with its centre and a sideline

Public road transport services

Public road transport services Public road transport services Info Version 1 Url http://com.mercell.com/permalink/31428326.aspx External tender id 1708-2012 Tender type Tender Document type Contract notice Procurement procedure Accelerated

Mestský úrad Rožňava '4.

Hogyan használja az OROS online pótalkatrész jegyzéket?

Hogyan használja az OROS online pótalkatrész jegyzéket? Hogyan használja az OROS online pótalkatrész jegyzéket? Program indítása/program starts up Válassza ki a weblap nyelvét/choose the language of the webpage Látogasson el az oros.hu weboldalra, majd klikkeljen

Minta ANGOL NYELV KÖZÉPSZINT SZÓBELI VIZSGA II. Minta VIZSGÁZTATÓI PÉLDÁNY

Minta ANGOL NYELV KÖZÉPSZINT SZÓBELI VIZSGA II. Minta VIZSGÁZTATÓI PÉLDÁNY ANGOL NYELV KÖZÉPSZINT SZÓBELI VIZSGA II. A feladatsor három részből áll VIZSGÁZTATÓI PÉLDÁNY 1. A vizsgáztató társalgást kezdeményez a vizsgázóval. 2. A vizsgázó egy szituációs feladatban vesz részt a