28. Numizmatikai Aukció május 29. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek

Download "28. Numizmatikai Aukció. 2010. május 29. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek"

1 28. Numizmatikai Aukció május 29. Hotel Béke Radisson Budapest Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern coins and Historical medals Pannonia Terra Numizmatika

2 Pannonia Terra Numizmatika Numis Art Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1) Aukció AUKCIÓS VÉTELI MEGBÍZÁS BIDDING LIST ~ AUFTRAGLISTE Név (Name): Cím (Address): Tel./Fax: Megbízom Önöket, hogy a következõ tételszámokat a katalógusban feltüntetett feltételek szerint, a megadott vételi ajánlatig számomra megvásárolni szíveskedjenek. Please, bid on my behalf at the auction sale for the following lots up to the prices stated below according to the sale conditions printed in the catalogue. Ich ersuche Sie, die folgenden Lose zu den im Katalog aufgeführten Bedingungen und bis zu den nachstehend verzeichneten Preisen zu ersteigern. Szükség esetén kérem ajánlatomat túllépni: If necessary to obtain the lots you may increase may bids by: 10%...% Sie werden ermächtigt, die angegebenen Gebote im Bedarfsfall zu überschreiten um: Összajánlatom árverési jutalék nélkül: Total limit without buiers comission: Mein Gesamtlimit ohne Aufgeld: Katalógusszám Number Nummer Leírás Description Bemerkung HUF Limit EUR Katalógusszám Number Nummer Leírás Description Bemerkung HUF Limit EUR NE FELEJTSE EL A TÉTELSZÁMOKAT ISMÉTELTEN ELLENÕRIZNI! PLEASE, CHECK THE NUMBERS AGAIN! VERGESSEN SIE NICHT, DIE AUFTRÄGE NOCHMALS ZU KONTROLLIEREN! Aláírás (Signature): Dátum (Date): 1

3 Katalógusszám Number Nummer Leírás Description Bemerkung HUF Limit EUR Katalógusszám Number Nummer Leírás Description Bemerkung HUF Limit EUR NE FELEJTSE EL A TÉTELSZÁMOKAT ISMÉTELTEN ELLENÕRIZNI! PLEASE, CHECK THE NUMBERS AGAIN! VERGESSEN SIE NICHT, DIE AUFTRÄGE NOCHMALS 2 ZU KONTROLLIEREN! Aláírás (Signature): Dátum (Date):

4 Pannonia Terra Numizmatika 28. Numizmatikai Aukció május 29. szombat, ig Hotel Béke Radisson Velence, Rómeó és Júlia különtermében H-1067 Budapest, Teréz krt. 43. Tel.: (+36 1) Numis Art Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Telefon/Fax: (+36 1)

5 Idõrend ~ Time table Május Nr.: Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Szombat Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek, külföldi pénzek 29 May Nr.: Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Saturday Modern coins and Historical medals, Foreign coins A katalógusban szereplõ kikiáltási árak euroban vannak megadva! Fizetés természetesen forintban is történhet a Kft. által meghatározott valutaárfolyamon. The prices printed in the catalogue are minimum prices (Euro) and bids below cannot be accepted. Die angegebenen Ausrufpreise sind Mindestpreise in Euro. Szótár ~ Dictionary anyaghiba barna ellenjegy elõlap fekete fülnyom gyengén hajlott hátlap karc kis korrózió, korrodált lapkahiba nélkül öntvény peremhiba porózus repedt sötét utánveret variáció veréskettõzõdés verde verdejegy zöld flange defect brown contramark obverse black mounted weakly bent reverse scratch small corrosion flange defect without cast edge nick corrosion flan crack dark restrike variety double strike mintstate mintmark green Schrötlingsfehler braune Kontramarke Avers schwartze Henkelspur leicht gewelt Rückseite Kratzer kleine Korrozion, korrodiert Schrötlingsfehler ohne Guss Randfehler Korrozion Schrötlingsriss dunkel Nachprägung Variante Doppelschlag Münzstätte Münzzeichen grüne Tartás, fokozat A pénzek virága (tökéletes veret, és a legjobb állapot) Verdefényes Kíváló Nagyon szép Szép Megközelítõleg Jobb mint... Grades of preservation FDC! Uncirculated! Extremely fine (EF) Very fine (VF) Fine About Good Erhaltungsangaben Prachtexemplar! Stempelglanz Vorzüglich Sehr schön Schön Fast Gutes 4

6 Árverési feltételek 1. A Numis Art Kft. az aukciót az árvereztetõk megbízásából szervezi, rendezi és vezeti. Az aukción mindenki részt vehet, a Kft. azonban fenntartja azt a jogát, hogy egyes személyeket a helyszínrõl indoklás nélkül az árverésbõl kizárjon. Az árverés helyén kizárólag a Kft-nek van joga üzleti-, illetve reklámtevékenységre. E szabály megszegõit a Kft. a jelen- és jövõbeni aukciókról szintén kizárhatja. Licitálni kizárólag az árverés elõtt váltott tárcsákkal lehetséges. A tárcsákat a Kft. adja ki személyazonosság igazolása mellett, mellyel a vevõ kötelezettséget vállal, hogy a számára leütött tételek ellenértékét kifizeti, illetve az így megvásárolt darabokat átveszi, és a helyszínrõl elszállítja. Ellenkezõ esetben a Kft. 10% pótdíjat számít fel. A vevõ felelõs továbbá azért, hogy a nevére szóló tárcsát más ne használhassa, és köteles azt távozásakor visszaadni. 2. A Kft. garantálja minden darab valódiságát! A tételek megtekintett állapotban kerülnek kikiáltásra a Kft. szakértõjének felmérése alapján, ezért állapotra vonatkozó kifogásokat utólag elfogadni nem tudunk. A vevõ 8 napon belül reklamációval élhet abban az esetben, ha a darabon elõre fel nem tüntetett, kifejezetten durva hiba található (fülnyom, javítás, befoltozott lyuk). 3. A Kft. minden érdeklõdõnek lehetõséget ad a tételek elõzetes megtekintésére, melynek helyszíne a Kft. üzlethelyisége: 1074 Budapest, Dohány u. 1/A ig, között (kivéve 25-én kedden ig) Kérjük, saját kényelmük érdekében az idõpontot elõre egyeztetni szíveskedjenek. Telefonszámunk: (06 1) Az aznap árverésre kerülõ tételek megtekinthetõek az aukció helyszínén 10 órától, de a nagy érdeklõdésre való tekintettel szíveskedjenek az elõzetes megtekintést Dohány utcai üzletünkben elõnyben részesíteni. 4. A katalógusban feltüntetett árak kikiáltási árak, amely alatt tételek nem kerülnek eladásra. A licit innen indul és 10%-onként emelkedik. A Kft. a tételt a legmagasabb árajánlatot tevõ vevõnek adja el. Az esetleg észre nem vett licitnél az árverésvezetõnek joga van a szóban forgó tételt újra árverezni. Az írásbeli ajánlat elõnyt élvez a helyszíni licittel szemben. Két azonos írásbeli ajánlat esetén az elõbb beérkezett élvez elõnyt. 5. A vételár leütési árból és 15% árverési jutalékból áll. Eredményes licitkor a vevõ köteles a teljes vételárat azonnal készpénzben kifizetni. Írásbeli vagy telefonos árajánlat esetén az ajánlattevõ köteles 20%-ot elõlegként megfizetni. Eredményesség esetén postai utánvéttel, az elõleg levonása mellett a Kft. a megvásárolt tételeket a vevõhöz eljuttatja, aki kizárólag a számla kiegyenlítése után élvezi a tulajdonjogokat. Elõzetes egyeztetés esetén személyes átvétel is lehetséges, azonban az ajánlattevõ köteles 14 napon belül minden körülmények között a teljes vételár kiegyenlítésére. Késedelmes fizetés esetén a Kft. 10% pótdíjat számít fel. 6. A Kft-nek joga van bármelyik aukciós tétel visszavonására. Az árverés végén minden el nem kelt tétel visszahívható. 7. Vitás esetekben döntõ Bíróság helye mindkét fél számára Budapest. Eredményes árverezést kívánunk! Pannonia Terra Numizmatika Numis Art Kft. A borítón: Bethlen Gábor tallér 1627 N-B (aukciós sorszáma: 285) Felelõs kiadó: Lengyel András Szerkesztette: Rehák Szonja Anna Foto: Gedai Csaba Minden jog fenntartva! 5

7 Conditions of sale Participation in the auction requires the following conditions: 1. The auction takes place on behalf of and for the account of the owners, and it is organised and conducted by the Numis Art Kft. 2. All items can be viewed and examined during the time of the exhibition. Descriptions of the items are given in good faith. The items will be auctioned with the indication of their errors and grading. Justified complaints (discovering a serious error e.g. a trace of mounting, a hole plugged, a solder mark, which are not indicated in the catalogue) can only be considered within eight days from the receipt of the items. All buyers in the room buy the lots as wiewed. The auctioneer is entitled to group, separate or omit lots. 3. The auchenticity of every coin and medal is guaranteed by the Ltd. 4. The prices printed in the catalogue are starting prices at the same time, and bids below these minimum prices cannot be accepted. The bidding increment is about 10% as a rule. The adjudication ensues after the highest bid has been called three times. In disputable cases, e.g. if the identity of the bidder is not definite, or a higher bid is ignored, the auctioneer decides whether a lot is to be put again or not. 5. Numbered discs: before the auction numbered discs will be distributed. Personal data of the buyers are temporarily stored in the computer together with these numbers. It is required for the immediate receipt of invoice service and for avoiding misunderstandings. During the auction numbered discs serve for bidding. Every buyer is liable for his purchases. He cannot claim to act for a third person. We remind the buyers to return the discs personally after the auction whether the bidder was successful or not. Participating in the auction is possible by mail bidding, or through telephone during the time of the auction. Mail bidding is executed by the Ltd. Bidders unknown to the Ltd. are requested to produce deposit or authorised bank cheques. 6. The buyer is obliged to take the items and pay for them after the adjudication. Every buyer is liable for all his purchases he made. 7. An additional charge of 15% is added to the adjudication price. Purchase price consists of the adjudication price and the additonal charge. 8. Buyers are requested to pay immediately after the auction in cash. The exclusive right of the lot is due to the buyer with the payment settled. In agreement with the buyer the Ltd. is entitled to accept a 20% of payment as a down-money if the rest of the payment is made within 14 days after the auction. In this case the sole right of the item(s) is due to the buyer only after making the full payment. In case of written bids or those made over the phone, payments should be made within 14 days after the receipt of the invoice either in our office in cash or by remittance. The Ltd. is entitled to levy an additional charge of 10% in interest for default in payment. To the attention of our foreign buyers. 9. To the professional dealers all the customary rights and advantages are ensured by the Ltd. 10. All the catalogue numbers with the exception of those which are marked as védett (under protection) can be taken out of the country with the invoice given by the Ltd., which serves as an export licence at the same time. The coins acquired can be despatched at the risk and cost of the buyer. 11. Foreign buyers should they have neither Forint account nor valid exchange statement are required to pay in hard currency, at the current rate of exchange of a Hungarian Commercial Bank (Á.É.B.). A bid in hard currency is also accepted. 12. We are ready to given information on the items in advance too. Withdrawal of any kind should be made in written form. Only the hungarian text is legal force. The court of competency for any legal proceedings is Budapest. Pannonia Terra Numizmatika Numis Art Kft. 6

8 Árpádház I. István ( ) denár C.I.: 1 H.: 1 ÉH: 1 (Ag) 0,85 g Attraktív patina! good EF denár C.I.: 1 H.: 1 ÉH: 1 (Ag) 0,72 g EF 150 Péter ( , ) (170%) 3 3. denár C.I.: 8 H.: 6 ÉH: 2 (Ag) 0,73 g Attraktív patina! RR! good EF 500 (170%) 4 4. denár C.I.: 8 H.: 6 ÉH: 2 (Ag) 0,64 g Attraktív patina! RR! good EF 500 Aba Sámuel ( ) (170%) 5 5. denár C.I.: 10 H.: 7 ÉH: 3 (Ag) 0,72 g RRR! EF I. András ( ) denár C.I.: 11 H.: 8 ÉH: 4 (Ag) 0,54 g EF denár C.I.: 11 H.: 8 ÉH: 4 (Ag) 0,66 g EF denár C.I.: 12 H.: 9 ÉH: 5 (Ag) 0,62 g Attraktív patina! good EF 80 7

9 Salamon ( ) 9 9. denár C.I.: 22 H.: 17 ÉH: 10 (Ag) 0,49 g EF 100 Géza herceg ( ) denár C.I.: 23 H.: 18 ÉH: 12 (Ag) 0,62 g Attraktív patina! Sigla variáció! good EF denár C.I.: 23 H.: 18 ÉH: 12 (Ag) 0,68 g Attraktív patina! Sigla variáció! good EF denár C.I.: 23 H.: 18 ÉH: 12 (Ag) 0,74 g Attraktív patina! Sigla variáció! good EF 50 I. Géza ( ) (175%) denár C.I.: 24 H.: 19 ÉH: 14 (Ag) 0,53 g RR! EF 800 I. László ( ) denár C.I.: 25 H.: 21 ÉH: 15 (Ag) 0,55 g about EF denár C.I.: 25 H.: 21 ÉH: 15 (Ag) 0,68 g EF denár C.I.: 28 H.: 24 ÉH: 17 (Ag) 0,47 g good VF denár C.I.: 31 H.: 25 ÉH: 20 (Ag) 0,68 g Attraktív patina! EF denár C.I.: 33 H.: 27 ÉH: 22 (Ag) 0,91 g Attraktív patina! good EF denár C.I.: 33 H.: 27 ÉH: 22 (Ag) 0,80 g good VF denár C.I.: 34 H.: 28 ÉH: 23 (Ag) 0,55 g good VF denár C.I.: 36 H.: 29 ÉH: 18 (Ag) 0,85 g EF 80 8

10 Kálmán ( ) denár C.I.: 40 H.: 32 ÉH: 33 (Ag) 0,29 g EF denár C.I.: 42 H.: 34 ÉH: 30 (Ag) 0,44 g EF denár C.I.: 43 H.: 35 ÉH: 26 (Ag) 0,41 g EF denár C.I.: 43 H.: 35 ÉH: 26 (Ag) 0,44 g EF denár C.I.: 45 H.: 37 ÉH: 28 (Ag) 0,45 g EF denár C.I.: 46 H.: 38 ÉH: 29 (Ag) 0,37 g EF denár C.I.: 46 H.: 38 ÉH: 29 (Ag) 0,55 g Szélénél berepedés! EF denár C.I.: 48 H.: 40 ÉH: 31 (Ag) 0,39 g EF denár C.I.: 48 H.: 40 ÉH: 31 (Ag) 0,40 g EF denár C.I.: 49 H.: 41 ÉH: 34 (Ag) 0,31 g EF denár Cpk.: 2 H.: 42 ÉH: 34A (Ag) 0,15 g Uncirculated! 40 II. István ( ) bracteata C.I.: 39 H.: 44 ÉH: 36 (Ag) 0,17 g about EF denár C.I.: 51 H.: 45 ÉH: 35 (Ag) 0,51 g about Uncirculated! denár C.I.: 65 H.: 76 ÉH: 42 (Ag) 0,32 g EF denár C.I.: 75 H.: 91 ÉH: 40 (Ag) 0,30 g about EF denár C.I.: 78 H.: 94 ÉH: 38 (Ag) 0,30 g EF 20 II. Béla ( ) denár C.I.: 56 H.: 54 ÉH: 50 (Ag) 0,21 g EF denár C.I.: 69 H.: 82 ÉH: 51 (Ag) 0,18 g Attraktív patina! good EF denár C.I.: 74 H.: 89 ÉH: 48 (Ag) 0,11 g EF ex denár C.I.: 81 H.: 96 ÉH: 46 (Ag) 0,26 g good EF denár C.I.: 83 H.: 97 ÉH: 49 (Ag) 0,17 g EF denár lot (21 db) C.I.: 59 H.: 50 ÉH: 43 (Ag) VF 150 9

11 II. Géza ( ) (170%) denár C.I.: 63 H.: 55 ÉH: 54 (Ag) 0,37 g EF bracteata C.I.: 64 H.: 56 ÉH: 58 (Ag) 0,18 g Kis peremhiba! RR! good EF denár C.I.: 92 H.: 106 ÉH: 56 (Ag) 0,09 g R! good EF denár C.I.: 118 H.: 139 ÉH: 65 (Ag) 0,20 g EF denár C.I.: 132 H.: 123 ÉH: 70 (Ag) 0,19 g EF denár C.I.: 133 H.: 124 ÉH: 71 (Ag) 0,25 g EF denár C.I.: 133 H.: 124 ÉH: 71 (Ag) 0,23 g EF denár C.I.: 136 H.: 149 ÉH: 64 (Ag) 0,27 g RR! EF denár C.I.:- H.: 155 ÉH:- (Ag) 0,21 g RR! VF denár C.I.: 144 H.: 150 ÉH: 74 (Ag) 0,22 g good EF denár C.I.: 148 H.: 158 ÉH: 75 (Ag) 0,24 g RR! good EF denár C.I.: 149 H.: 159 ÉH: 60 (Ag) 0,31 g R! good EF denár C.I.: 169 H.: 189 ÉH: 61 (Ag) 0,17 g EF bracteata C.I.: 269 H.: 136 ÉH: 55 (Br) 0,12 g R! good VF 60 II. László ( ) (200%) denár C.I.: 95 H.: 58 ÉH: 77 (Ag) 0,13 g RRR! Uncirculated! 800 III. István ( ) (170%) denár C.I.: 119 H.: 140 ÉH: 81 (Ag) 0,29 g R! good EF denár C.I.: 122 H.: 112 ÉH: 78 (Ag) 0,24 g RRR! EF denár C.I.: 123 H.: 113 ÉH: 83 (Ag) 0,20 g EF 60 10

12 denár C.I.: 129 H.: 117/a ÉH: 82 (Ag) 0,23 g EF denár C.I.: 131 H.: 118 ÉH:- (Ag) 0,23 g R! good EF denár C.I.: 137 H.: 127 ÉH: 84 (Ag) 0,20 g R! good EF denár (Br) 0,35 g Unicum! VF 200 Hibrid veret, Huszár 132-es denárral megegyező éremkép, azonban az előlap fordított, mint a Huszár 127/b-nél denár C.I.: 146 H.: 156 ÉH: 79 (Ag) 0,16 g EF denár C.I.: 151 H.: 161 ÉH: 80 (Ag) 0,24 g EF denár C.I.: 153 H.: 164 ÉH: 86 (Ag) 0,14 g EF denár C.I.: 157 H.: 171 ÉH: 85 (Ag) 0,17 g EF 80 III. Béla ( ) (180%) 70 (180%) denár C.I.: 109 H.: 111 ÉH: 112 (Ag) 0,28 g RR! EF denár Cpk.: 19 H.: 66 ÉH:- (Ag) 0,18 g RR! good EF (175%) denár C.I.: 111 H.: 66/a ÉH: 93 (Ag) 0,17 g RR! good EF denár C.I.: 143 H.: 135 ÉH: 106 (Ag) 0,29 g Peremhiba! RR! good VF denár C.I.: 162 H.: 181 ÉH: 95 (Ag) 0,15 g EF 50 (180%) 75 (180%) denár C.I.: 163 H.: 183 ÉH: 99 (Ag) 0,17 g R! good EF denár C.I.: 167 H.: 186 ÉH: 98 (Ag) 0,15 g R! good EF rézpénz C.I.: 98 H.: 72 ÉH: 114 (Cu) 2,72 g EF rézpénz C.I.: 98 H.: 72 ÉH: 114 (Cu) 2,96 g EF 15 11

13 Bizonytalan (200%) denár C.I.: 134 H.: 125 ÉH: 88 (Ag) 0,25 g RRR! Uncirculated! bracteata C.I.: 272 H.: 192 ÉH: 122 (Ag) 0,22 g good VF bracteata C.I.: 280 H.: 200 ÉH: 118 (Ag) 0,21 g good VF bracteata C.I.: 282 H.: 201 ÉH: 124 (Ag) 0,46 g VF 200 Imre ( ) (190%) denár C.I.: 113 H.: 74 ÉH: 126 (Ag) 0,18 g RRR! Uncirculated! II. András ( ) (190%) denár C.I.: 116 H.: 205 ÉH: 130 (Ag) 0,61 g RRR! Uncirculated! denár C.I.: 176 H.: 212 ÉH: 146 (Ag) 0,66 g R! EF 200 (190%) obolus C.I.: 185 H.: 221 ÉH: 197 (Ag) 0,24 g Lapkavég! RRR! about EF 600 (175%) denár C.I.: 197 H.: 234 ÉH: 127 (Ag) 0,73 g RRR! EF Ebben az állapotban igen ritka! 88. denár C.I.: 208 H.: 245 ÉH: 178 (Ag) 0,66 g good VF 50 12

14 (180%) 89 (180%) obolus Cpk.: 42 H.: 246 ÉH: 179 (Ag) 0,33 g RR! good VF obolus C.I.: 210 H.: 248 ÉH: 158 (Ag) 0,28 g R! EF denár C.I.: 212 H.: 250 ÉH: 190 (Ag) 0,70 g EF obolus C.I.: 213 H.: 251 ÉH: 191 (Ag) 0,34 g RR! good VF denár C.I.: 219 H.: 258 ÉH: 184 (Ag) 0,62 g VF 250 (180%) 94 (170%) obolus Cpk.: 44 H.: 259 ÉH: 185 (Ag) 0,45 g R! good VF denár C.I.: 224 H.: 264 ÉH: 148 (Ag) 0,69 g R! good EF 250 Ebben az állapotban igen ritka! (180%) obolus C.I.: 227 H.: 267 ÉH: 161 (Ag) 0,27 g about EF obolus C.I.: 300 H.: 270 ÉH: 163 (Ag) 0,23 g VF denár C.I.: 305 H.: 275 ÉH: 144 (Ag) 0,49 g Attraktív patina! R! good VF (170%) obolus C.I.: 306 H.: 276 ÉH: 145 (Ag) 0,32 g R! good VF denár Cpk.: 51 H.: 279 ÉH: 172 (Ag) 0,58 g Attraktív patina! RR! EF 400 (180%) obolus C.I.: 309 H.: 280 ÉH: 173 (Ag) 0,39 g Attraktív patina! RR! about EF denár C.I.:- H.: 268 ÉH: 161A (Ag) 0,83 g RR! about EF denár C.I.:- H.:- ÉH: 206 (Br) 0,56 g Peremhiba! RR! VF

15 IV. Béla ( ) (180%) denár C.I.: 229 H.: 294 ÉH: 213 (Ag) 0,82 g Attraktív patina! EF denár C.I.: 234 H.: 299 ÉH: 222 (Ag) 0,44 g good VF obolus C.I.: 236 H.: 300 ÉH: 224 (Ag) 0,31 g RRR! good VF obolus C.I.: 238 H.: 302 ÉH: 226 (Ag) 0,35 g R! EF denár C.I.: 241 H.: 306 ÉH: 228 (Ag) 0,44 g good VF obolus C.I.: 242 H.: 307 ÉH: 229 (Ag) 0,26 g EF obolus C.I.: 245 H.: 309 ÉH: 232 (Ag) 0,30 g VF (180%) denár C.I.: 246 H.: 313 ÉH: 235 (Ag) 0,58 g EF obolus C.I.: 247 H.: 314 ÉH: 236 (Ag) 0,26 g good VF denár C.I.: 249 H.: 316 ÉH: 237 (Ag) 0,42 g R! good VF (190%) denár C.I.: 251 H.: 318 ÉH: 253 (Ag) 0,50 g good VF obolus C.I.: 252 H.: 319 ÉH: 254 (Ag) 0,26 g RRR! VF (180%) denár C.I.: 256 H.: 324 ÉH: 256 (Ag) 0,41 g R! about EF denár C.I.: 257 H.: 325 ÉH: 239 (Ag) 0,27 g R! EF 150 Ebben az állapotban igen ritka! 118. denár C.I.: 259 H.: 327 ÉH: 240 (Ag) 0,56 g R! VF (180%) denár C.I.: 260 H.: 328 ÉH: 241 (Ag) 0,44 g good VF denár C.I.: 341 H.: 334 ÉH: 249 (Ag) 0,23 g RR! good VF

16 denár C.I.: 344 H.: 336 ÉH: 246 (Ag) 0,50 g Attraktív patina! EF obolus C.I.: 345 H.: 337 ÉH: 247 (Ag) 0,26 g VF obolus C.I.: 361 H.: 340 ÉH: 256/c (Ag) 0,18 g VF 20 V. István (/1245/ ) (190%) 124 (190%) obolus C.I.:- H.: 345 ÉH: 258 (Ag) 0,21 g RR! VF obolus C.I.: 293 H.: 353 ÉH: 265 (Ag) 0,20 g RRR! VF denár C.I.: 295 H.: 355 ÉH: 266 (Ag) 0,29 g VF denár C.I.: 297 H.: 357 ÉH: 268 (Ag) 0,46 g good VF obolus C.I.: 298 H.: 358 ÉH: 269 (Ag) 0,19 g good VF denár C.I.: 347 H.: 359 ÉH: 273 (Ag) 0,59 g R! VF 100 IV. László ( ) (180%) 130 (190%) denár C.I.:- H.: 403 ÉH: 311A (Ag) 0,38 g RRR! VF denár C.I.:- H.:- ÉH:- (Ag) 0,17 g RR! about EF 500 Publikálva PTN/16. aukció Nr.: 108. (200%) obolus C.I.:- H.:- ÉH:- (Ag) 0,18 g RRR! good VF 400 Egy másik példány publikálva Nudelman 3. aukció Nr.: denár C.I.: 336 H.: 390 ÉH: 300 (Ag) 0,47 g Attraktív patina! good VF denár C.I.: 350 H.: 400 ÉH: 310 (Ag) 0,40 g R! about VF 60 15

17 III. András ( ) (180%) 135 (180%) denár C.I.: 363 H.: 413 ÉH: 321 (Ag) 0,41 g RR! good VF denár C.I.: 366 H.: 416 ÉH: 251 (Ag) 0,39 g RR! about EF 300 (190%) 137 (180%) obolus C.I.: 367 H.: 417 ÉH: 252 (Ag) 0,17 g RRR! about EF denár C.I.: 372 H.: 422 ÉH: 334 (Ag) 0,41 g RR! good VF 300 (200%) 139 (190%) obolus (Ag) 0,15 g ÉH: 334-es denár ismeretlen obolusa EF denár C.I.: 373 H.: 423 ÉH: 332 (Ag) 0,34 g about EF 450 (180%) 141 (190%) denár C.I.: 375 H.: 425 ÉH: 323 (Ag) 0,44 g RR! EF denár C.I.: 379 H.: 429 ÉH: 327 (Ag) 0,35 g about EF 500 (200%) denár C.I.:- H.: 432 ÉH: 341 (Ag) 0,16 g VF 550 Vencel ( ) denár C.I.: 383 H.: 434 ÉH: 343 (Ag) 0,39 g Attraktív patina! EF denár C.I.: 383 H.: 434/a ÉH:- (Ag) 0,34 g good VF denár C.I.: 385 H.: 436 ÉH: 345 (Ag) 0,44 g EF 50 16

18 denár C.I.: 385 H.: 436 ÉH: 345 (Ag) 0,47 g EF denár C.I.: 386 H.: 437 ÉH: 346 (Ag) 0,37 g EF denár C.I.: 386 H.: 437 ÉH: 346 (Ag) 0,43 g good VF 30 Ottó ( ) (190%) denár C.I.: 387 H.: 439 ÉH: 348 (Ag) 0,51 g RRR! good EF A második ismert magángyűjteményi példány! Az Árpád-házi pénzverés legritkább uralkodója. A Magyar Nemzeti Múzeum gyűjteményében egy ép és egy törött példány található. A másik magángyűjteményi példányt 1997-ben a 2. numizmatikai aukciónkon árvereztük el, ugyanez a darab 2008-ban ismét eladásra került (leütési ára Euro+leütési jutalék lett). Ezen a négy példányon kívül több ismert előfordulása nincs Ottó denárjának! (170%) denár C.I.:- H.:- ÉH:- Rupp: 320 (Ag) 0,38 g RRR! about EF 800 Spalato Imre denár Rengjeo: 468 (Ag) 0,26 g SPA-LATI-NO VF denár Rengjeo: 467 (Ag) 0,36 g SPA-LATI-NUS VF 100 Szlavónia IV. Béla ( ) denár madár-madár ÉHSz.: 4 (Ag) 1,22 g good VF V. István ( ) denár lot S-R (2 db) ÉHSz.: 12 (Ag) VF denár S-R ÉHSz.: 12 (Ag) 0,96 g VF 10 Lotok Szlavónia, IV. Béla denár lot o-o (2 db) ÉHSz.: 2 (Ag) about VF V. István denár S-R (4 db) ÉHSz.: 12 (Ag) about VF Árpádház, különféle denár lot (3 db) (Ag) Fine-VF 20 IV. Béla denár ÉH: 218, 246; V. István denár ÉH:

19 Vegyesház Károly Róbert ( ) (170%) aranyforint C.II.: 1 H.: 440 ÉH: 349 P.: A1 (Au) 3,56 g RR! good VF garas S-liliom C.II.: 7 H.: 448 ÉH: 355/g (Ag) 3,09 g Karc! VF obolus C.II.: 12 H.: 475 ÉH: 400 (Ag) 0,37 g good VF denár C.II.: 13 H.: 465 ÉH: 369 (Ag) 0,48 g VF denár C.II.: 20 H.: 481 ÉH: 379 (Ag) 0,43 g good VF denár C.II.: 21 H.: 476 ÉH: 376 (Ag) 0,77 g good VF denár C.II.: 27 H.: 467 ÉH: 370 (Ag) 0,37 g good VF denár C.II.: 33 H.: 449 ÉH: 356 (Ag) 0,38 g good VF denár C.II.: 41 H.: 472 ÉH: 373 (Ag) 0,44 g good VF denár C.II.: 51 H.: 459 ÉH: 365 (Ag) 0,81 g good VF 50 I. Lajos ( ) (170%) aranyforint C.II.: 62 H.: 512 ÉH: 405 P.: B1 (Au) 3,54 g about Uncirculated! 800 Ebben az állapotban igen ritka! 18

20 aranyforint C.II.: 62 H.: 512 ÉH: 405 P.: B1 (Au) 3,53 g EF aranyforint P, 7 darab liliom C.II.: 64A H.: 514 ÉH: 407/a P.: B4-1 (Au) 3,53 g EF 600 (170%) aranyforint Korona, 7 darab liliom C.II.: 64A H.: 514 ÉH: 407/d RR! EF P.: B4-3 (Au) 3,49 g aranyforint 6 darab liliom/b C.II.: 64A H.: 514 ÉH: 407/e P.: B4-10 good VF 400 (Au) 3,57 g 175. aranyforint 2 darab liliom/szerecsenfej C.II.: 64A H.: 514 ÉH: 407/f R! EF 800 P.: B4-12 (Au) 3,55 g garas n-i C.II.: 70A H.: 520 ÉH: 412/j (Ag) 2,20 g about VF obolus C.II.:- H.:- ÉH:- (Ag) 0,17 g RRR! VF 200 Másik példány publikálva PTN/12. aukció Nr.: 197. (190%) (200%) obolus C.II.:- H.:- ÉH:- (Ag) 0,19 g about VF 200 Másik példány publikálva PTN/12. aukció Nr.: denár C.II.: 94A H.: 542 ÉH: 429/o (Ag) 0,58 g VF denár K/Szerecsenfej C.II.: 94A H.: 542 ÉH: 429/x var. (Ag) 0,54 g VF 20 19

21 Mária ( /1395/) (170%) aranyforint G-m C.II.: 111 H.: 564 ÉH: 440/a P.: C2-1 (Au) 3,57 g Uncirculated! (170%) aranyforint liliom-liliom C.II.: 111 H.: 564 ÉH: 440/b P.: C2-2 (Au) 3,51 g good EF Zsigmond ( ) aranyforint G C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/a P.: D1-1 (Au) 3,50 g good EF aranyforint B C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/b P.: D1-3 (Au) 3,54 g good EF aranyforint liliom-liliom C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/j P.: D1-6 (Au) 3,52 g good EF aranyforint címerpajzs C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/k P.: D1-8 (Au) 3,49 g good EF aranyforint I-V C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/d P.: D1-10 (Au) 3,56 g good EF 600 (170%) aranyforint V-I C.II.: 118 H.: 572 ÉH: 445/e P.: D1-11 (Au) 3,50 g Uncirculated!

22 aranyforint K, kereszt C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446 P.: D2-8 (Au) 3,51 g EF aranyforint I-C C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446/z P.: D2-14 (Au) 3,56 g good EF aranyforint K-K C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446/e P.: D2-26 (Au) 3,53 g EF aranyforint K-R C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446/h P.: D2-31 (Au) 3,52 g EF aranyforint K-L C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446/k P.: D2-35 (Au) 3,55 g good EF aranyforint K-W C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446/j P.: D2-39 (Au) 3,51 g EF aranyforint P-K C.II.: 119A H.: 573 ÉH: 446 P.: D2-52 (Au) 3,56 g R! EF aranyforint m-k/7 C.II.: 119B H.: 574 ÉH: 446/c P.: D3-2 (Au) 3,55 g RR! EF 800 Kis hajlítás! Albert ( ) (170%) aranyforint K-L C.II.: 131 H.: 588 ÉH: 457/c P.: E1-3 (Au) 3,56 g RR! EF (170%) aranyforint K-P C.II.: 132 H.: 589 ÉH: 458/c P.: E2-5 (Au) 3,49 g RR! about EF

23 I. Ulászló ( ) (170%) aranyforint h-r C.II.: 140 H.: 597 ÉH: 466/a P.: F1-1 (Au) 3,57 g good EF Ebben az állapotban igen ritka! V. László ( ) aranyforint K-h C.II.: 170 H.: 636 ÉH: 515/a P.: H2-1 (Au) 3,59 g good EF aranyforint K-P, kereszt C.II.: 170 H.: 636 ÉH: 515/c P.: H2-3 (Au) 3,54 g good EF aranyforint K-G C.II.: 170 H.: 636 ÉH: 515/e P.: H2-5 (Au) 3,57 g EF aranyforint K-R C.II.: 171 H.: 637 ÉH: 516/c P.: H3-3 (Au) 3,57 g EF aranyforint K-G C.II.: 171 H.: 637 ÉH: 516/d P.: H3-4 (Au) 3,56 g EF denár B-P C.II.: 185 H.: 667 ÉH: 526 (Ag) 0,64 g good VF denár C-G C.II.: 193 H.: 649 ÉH: 500 (Ag) 0,82 g VF obolus n-e C.II.: 230 H.: 671 ÉH: 528/f (Ag) 0,37 g VF 50 I. Mátyás ( ) aranyforint K-A C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531/h P.: K1-2 (Au) 3,61 g good EF aranyforint K-címerpajzs C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531 P.: K1-10 (Au) 3,53 g good EF aranyforint n-c, kereszt C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531/z P.: K1-17 (Au) 3,34 g EF

24 aranyforint n-kalapács C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531 P.: K1-22 (Au) 3,38 g EF 600 Előlapon gyöngykör nélkül aranyforint n-kalapács C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531 P.: K1-22 (Au) 3,43 g EF 600 Előlapon gyöngykör nélkül aranyforint n-kalapács C.II.: 204A H.: 674 ÉH: 531 P.: K1-22 (Au) 3,44 g EF 600 Mindkét oldalon gyöngykör nélkül aranyforint h-c, kereszt C.II.: 205 H.: 673 ÉH: 530/f P.: K3-3 RR! VF 700 (Au) 3,43 g 215. aranyforint K-G C.II.: 209C H.: 679 ÉH: 536/a P.: K7-2 (Au) 3,58 g good EF aranyforint K-P, rozetta C.II.: 208 H.: 689 ÉH: 545 P.: K9 (Au) 3,50 g good EF aranyforint n-kalapács C.II.: 209A H.: 677 ÉH: 534/c P.: K12-1 (Au) 3,52 g good EF aranyforint n-címerpajzs C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/o P.: K15-4 (Au) 3,53 g EF aranyforint n-kalapács C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/f P.: K15-6 R! EF 600 (Au) 3,42 g Köriratosztás mint: C.II.: 209A aranyforint n-címerpajzs C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/m P.: K15-7 EF 600 (Au) 3,58 g 221. aranyforint h-t C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/a P.: K21-2 var. R! EF 600 (Au) 3,53 g 222. aranyforint h-t C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/a P.: K21-2 (Au) 3,40 g EF aranyforint h-m/t C.II.: 208A H.: 680 ÉH: 540/z P.: K21-4 (Au) 3,50 g good EF garas Boroszló C.II.: 248 H.: 733 ÉH: 14 (Ag) 2,39 g EF

25 /2 garas Boroszló C.II.: 249 H.: 734 ÉH: 15 (Ag) 1,18 g RR! VF denár B-S C.II.: 218 H.: 702 ÉH: 554/b (Ag) 0,80 g good VF 30 II. Ulászló ( ) (165%) aranyforint K-S/E C.II.: 258B H.: 746 ÉH: 586/d P.: L1-4 (Au) 3,52 g R! EF (170%) aranyforint K-h C.II.:- H.: 751 ÉH: 588 P.: L4 (Au) 3,51 g RRR! Uncirculated! (165%) aranyforint n/p-kalapács C.II.: 255J H.: 759 ÉH: 592/b P.: L13-3 RRR! good EF (Au) 3,57 g (165%) aranyforint n/kos-kakas C.II.: 255N H.: 765 ÉH: 606 P.: L21 RRR! about EF (Au) 3,49 g Unger szerint: Unicum! 24

26 (170%) aranyforint n-m C.II.: 255C H.: 755 ÉH: 609/c P.: L23-4 (Au) 3,47 g RRR! good EF (170%) aranyforint h-kos C.II.: 255S H.: 767 ÉH: 602/c P.: L32-3 (Au) 3,42 g R! about Uncirculated! (170%) aranyforint 1508 K-H C.II.: 260B H.: 771 ÉH: 610/a P.: L8-1 RR! EF (Au) 3,53 g (170%) aranyforint 1511 K-G C.II.: 260B H.: 771 ÉH: 610/b P.: L8-2 R! good EF (Au) 3,56 g aranyforint 1515 K-G C.II.: 260B H.: 771 ÉH: 610/b P.: L8-2 R! good EF (Au) 3,47 g 236. aranyforint 1516 K-G C.II.: 260B H.: 771 ÉH: 610 P.: L8-2 (Au) 3,52 g about EF

27 II. Lajos ( ) (165%) aranyforint 1516 K-G C.II.: 294 H.: 827 ÉH: 662/a P.: M1-1 RR! good EF (Au) 3,55 g (165%) aranyforint 1517 K-G C.II.: 294 H.: 827 ÉH: 662/a P.: M1-1 (Au) 3,53 g RR! good EF (165%) aranyforint 1521 K-A C.II.: 294 H.: 827 ÉH: 662/b P.: M1-2 (Au) 3,53 g RR! good EF (165%) aranyforint 1525 h-címerpajzs C.II.: 296B H.: 838 ÉH: 666/b RR! good EF P.: M12-2 (Au) 3,53 g (170%) garas 1521 L-B C.II.: 299 H.: 840 ÉH: 688/a (Ag) 3,01 g Korrodált. VF denár 1526 Zrínyi címer C.II.: 307 H.: 844 ÉH: 678 (Ag) 0,58 g RR! VF

28 Erdélyi Fejedelemség János Zsigmond és Izabella ( ) (175%) aranyforint 1556 N-P R.: 4A H.: 5a ÉHIII: 6 (Au) 3,49 g RRR! good EF aranyforint 1558 Kolozsvár R.: 50 H.: 10 ÉHIII: 9/d (Au) 3,43 g EF tábori tallér 1562 verdejegy nélkül R.: 22 H.: 52 ÉHIII: 30 (Ag) 29,94 g RR! VF János Zsigmond ( ) (175%) aranyforint 1566 Szeben R.: 61 H.: 41 ÉHIII: 27/c (Au) 3,53 g EF Báthori Kristóf ( ) 247 (170%) aranyforint 1579 Szeben R.: 14 H.: 80 ÉHIII: 50 (Au) 3,44 g RR! good VF Hajlításnyom! 248. tábori tallér 1580 verdejegy nélkül R.: 27 H.: 87 ÉHIII: 53 RR! EF (Ag) 28,75 g Szélénél berepedés! 27

29 Báthori Zsigmond ( ) (170%) aranyforint 1588 Szeben R.: 27 H.: 105 ÉHIII: 68/a (Au) 3,53 g good EF aranyforint 1592 verdejegy nélkül R.: 97 H.: 109 ÉHIII: 70/a VF 800 (Au) 3,50 g 251. aranyforint 1593 verdejegy nélkül R.: 128 H.: 109 ÉHIII: 70/a good VF 800 (Au) 3,48 g aranyforint 1594 Kolozsvár R.: 165 H.: 106 ÉHIII: 68/b (Au) 3,49 g EF tallér 1591 verdejegy nélkül R.: 76 H.: 125 ÉHIII: 82 (Ag) 28,56 g good VF tallér 1593 verdejegy nélkül R.: 148 H.: 133 ÉHIII: 84 (Ag) 28,50 g about EF tallér 1593 verdejegy nélkül R.: 138 H.: 135 ÉHIII: 135 (Ag) 28,53 g about EF Attraktív patina! Karc! 28

30 tallér 1594 verdejegy nélkül R.:- H.: 134 ÉHIII: 84 (Ag) 28,95 g EF Kizárólag a Berlini Múzeum gyűjteményéből ismert! Enyhe polírozás! 257. tallér 1595 verdejegy nélkül R.: 189 H.: 134 ÉHIII: 84 (Ag) 28,05 g good VF Attraktív patina! tallér 1597 N-B R.: 223 H.: 144 ÉHIII: 86 (Ag) 28,31 g good VF garas 1597 verdejegy nélkül R.: 236 H.: 150 ÉHIII: 92 (Ag) 2,08 g VF 80 Brassó város csegely 1601 verdejegy nélkül R.: 3 H.: 157a ÉHVII: 29 (Ag) 20,32 g good VF Valószínűleg későbbi veret. Bocskai István ( ) tallér 1605 verdejegy nélkül R.: 9 H.: 196 ÉHIII: 118 (Ag) 28,60 g RRR! good VF Kis karc! 29

31 garas 1606 verdejegy nélkül R.: 20 H.: 214 ÉHIII: 133 (Ag) 1,83 g VF garas 1606 verdejegy nélkül R.: 65 H.: 214 ÉHIII: 133 (Ag) 1,96 g good VF garas 1607 verdejegy nélkül R.: 101 H.: 214 ÉHIII: 133 (Ag) 2,13 g VF garas 1608 verdejegy nélkül R.: 126 H.: 216 ÉHIII: 135 (Ag) 2,17 g good VF 400 Rákóczi Zsigmond ( ) tallér 1607 verdejegy nélkül R.: 3 H.: 221 ÉHIII: 138 (Ag) 28,34 g RRR! about EF Második ismert példány, valószínűleg eredetileg egy korabeli ékszerbe volt befoglalva. Aranyozott. Báthori Gábor ( ) (160%) aranyforint 1609 C-V/Kolozsvár R.: 18 H.: 239/a ÉHIII: 155 RR! EF (Au) 3,44 g tallér 1609 verdejegy nélkül R.: 32 H.: 255 ÉHIII: 160 (Ag) 27,58 g R! good VF

32 tábori tallér 1611 CIBIN R.: 117 H.: 259 ÉHIII: 162/b (Ag) 28,05 g good VF tábori tallér 1611 CIBIN R.: 121 H.: 267 ÉHIII: 166 (Ag) 27,98 g about EF (165%) garas 1609 Bárd R.:- H.: 279 ÉHIII: 181 (Ag) 2,23 g RR! about EF 600 Verőtő változat! Attraktív patina! garas 1609 verdejegy nélkül R.: 38 H.: 276 ÉHIII: 178/a (Ag) 1,94 g good EF garas 1610 verdejegy nélkül R.: 74 H.: 276 ÉHIII: 178/a (Ag) 2,13 g Attraktív patina! VF garas 1613 verdejegy nélkül R.: 202 H.: 276 ÉHIII: 178/a (Ag) 2,19 g VF 100 Bethlen Gábor ( ) (170%) aranyforint 1614 Kolozsvár R.: 6 H.: 327 ÉHIII: 206/A (Au) 3,49 g good EF (170%) aranyforint 1620 A-I R.: 39 H.: 33a ÉHIII: 211/a (Au) 3,41 g EF

33 (170%) aranyforint 1621 K-B R.: 63 H.: 335 ÉHIII: 214 (Au) 3,45 g about Uncirculated! Ebben az állapotban igen ritka! (170%) aranyforint 1622 N-B R.:- H.: 337a ÉHIII:- (Au) 3,50 g good VF Csak egy magángyűjteményi darab ismert! (170%) aranyforint 1629 N-B R.: 497 H.: 339 ÉHIII: 219 (Au) 3,45 g good EF tallércsegely 1627 liliom-liliom/m-c R.: 384D H.: 357 ÉHIII: 226/c good VF (Ag) 57,09 g Anyaghiba! 32

34 tallér 1621 K-B R.: 81 H.: 374 ÉHIII: 236/b (Ag) 28,50 g Szélénél berepedés! EF tallér 1621 K-B R.: 81 H.: 374 ÉHIII: 236/b (Ag) 28,58 g Attraktív patina! about EF tallér 1622 K-B R.: 164 H.: 374 ÉHIII: 236/b (Ag) 28,52 g good VF Ritka évszám! 284. tallér 1627 liliom-liliom/m-c R.: 403 H.: 387 ÉHIII: 247/d RR! EF (Ag) 28,31 g Attraktív patina! tallér 1627 N-B R.: 393 H.: 381 ÉHIII: 243 (Ag) 28,55 g RRR! about Uncirculated! Ebben az állapotban igen ritka! tallér 1628 N-B R.: 461 H.: 384 ÉHIII: 246 (Ag) 28,05 g Karc! about EF tallér 1629 N-B R.: 507 H.: 384 ÉHIII: 246 (Ag) 27,85 g Polírozott! VF

35 /2 tallér 1628 C-C R.: 486 H.: 408 ÉHIII: 253/b (Ag) 13,91 g RR! good VF krajcár 1623 B-Z R.: 203 H.: 410 ÉHIV: 15 (Ag) 3,64 g VF (170%) garas 1623 B-Z R.: 232 H.: 414 ÉHIV: 18 (Ag) 1,51 g RR! about EF Ebben az állapotban igen ritka! 291. denár 1621 A-I R.: 152 H.: 451 ÉHIII: 272/b (Ag) 0,33 g VF 50 II. Rákóczi György ( ) tallér 1650 N-B R.: 32 H.: 561 ÉHIII: 353 (Ag) 28,90 g R! about EF Attraktív patina! 293. tallér 1658 N-B R.: 130 H.: 564 ÉHIII: 353 (Ag) 28,45 g VF tallér 1660 N-B R.: 155 H.: 564/d ÉHIII: 353 (Ag) 28,27 g good VF Lapkavég! Kis karc! 34

36 Barcsai Ákos ( ) tallér 1659 C-V R.: 5A H.: 595 ÉHIII: 382 (Ag) 28,51 g RRR! good VF Kis anyaghiba! 296. tallér 1660 C-B R.: 28 H.: 602 ÉHIII: 387 (Ag) 27,48 g R! VF Apafi Mihály ( ) (170%) aranyforint 1678 AF R.: 227 H.: 700 ÉHIII: 452 (Au) 3,46 g R! good VF (170%) aranyforint 1685 AF R.: 257 H.: 700 ÉHIII: 452/b (Au) 3,44 g R! EF hatszögletű tallércsegely 1663 Szeben R.: 19 H.: 722 ÉHIII: 464/a RRR! about EF (Ag) 28,91 g Kis anyaghiba! 35

37 tallér 1681 A-I R.: 241 H.: 732c ÉHIII: 469/h (Ag) 28,23 g about EF Attraktív patina! 301. XII denáros garas 1673 Szeben/S-V R.: 142 H.: 810 ÉHIII: 486/b good VF 500 (Ag) 3,40 g XII denáros garas 1673 Brassó R.: 183A H.: 806 ÉHIII: 486/d VF 400 (Ag) 2,89 g I. József ( ) krajcár 1709 IFK R.: 20 H.: 878/a ÉHIII: 539 (Ag) 0,90 g good VF krajcár 1711 IFK R.: 33 H.: 878/a ÉHIII: 539 (Ag) 0,88 g VF 100 III. Károly ( ) (180%) /4 dukát verdejegy nélkül R.: 83 H.: 901 ÉHIII: 559 (Au) 0,86 g good EF krajcár 1729 verdejegy nélkül R.:- H.: 919 ÉHIII: 573 (Ag) 1,54 g VF 150 NM Herinek II krajcár 1712 IFK R.: 4 H.: 925 ÉHIII: 578 (Ag) 0,77 g VF krajcár 1731 verdejegy nélkül R.: 51 H.: 926 ÉHIII: 579 (Ag) 0,87 g VF

38 Mária Terézia ( ) (165%) dukát 1764 verdejegy nélkül R.: 102 H.: 951 ÉHIII: 597 (Au) 6,96 g good EF dukát 1769 H-G R.: 170 H.: 953 ÉHIII: 599/a (Au) 6,99 g EF dukát 1774 H-G R.: 188 H.: 953 ÉHIII: 599/a (Au) 6,97 g EF dukát 1775 H-G R.: 194 H.: 953 ÉHIII: 599/a (Au) 6,99 g EF dukát 1779 H-S R.: 216 H.: 954 ÉHIII: 599/b (Au) 7,03 g about EF dukát 1780 H-S R.: 220 H.: 954 ÉHIII: 599/b (Au) 7,01 g EF dukát 1762 verdejegy nélkül R.: 79 H.: 958 ÉHIII: 601 (Au) 3,49 g Kis karc! EF dukát 1777 H-S R.:- H.: 962 ÉHIII: 603/b (Au) 3,48 g Karc! about EF krajcár 1765 verdejegy nélkül R.: 142 H.: 993 ÉHIII: 620 (Ag) 6,59 g VF 50 II. József ( ) (180%) dukát 1772 E/H-G H.: 1830 ÉH: 1303/a (Au) 7,01 g EF /4 dukát 1777 G/B-V H.: 1838 ÉH: 1305 (Ag) 0,87 g Karc, hajlításnyom! VF

39 Habsburg pénzek I. Ferdinánd ( ) (170%) aranyforint 1537 K-B C.III.: 1 H.: 895 ÉH: 716/a (Au) 3,58 g about Uncirculated! Kis peremhiba! aranyforint 1540 K-B C.III.: 1 H.: 895 ÉH: 716/a (Au) 3,46 g good EF aranyforint 1542 K-B C.III.: 1 H.: 895 ÉH: 716/a (Au) 3,57 g good EF aranyforint 1552 K-B C.III.: 1 H.: 895 ÉH: 716/a (Au) 3,53 g Hajlításnyom! VF (170%) aranyforint 1556 K-B C.III.: 1 H.: 895 ÉH: 716/a (Au) 3,51 g good EF aranyforint 1564 K-B C.III.: 2 H.: 896 ÉH: 717 (Au) 3,51 g good EF tallér 1556 K-B C.III.: 20 H.: 914 ÉH: 721 (Ag) 28,61 g Attraktív patina! about EF /2 tallér 1554 K-B C.III.: 23a H.: 918 ÉH: 724A (Ag) 13,89 g VF 500 Ex Nudelman 6. aukció Nr.:

40 /4 tallér 1555 K-B C.III.: 25 H.: 920 ÉH: 726 (Ag) 6,91 g RR! VF /4 tallér 1556 K-B C.III.: 25 H.: 920 ÉH: 726 (Ag) 7,08 g RR! EF garas 1559 K-B C.III.: 30 H.: 925 ÉH: 737 (Ag) 1,86 g VF denár 1531 Zrínyi címer C.III.: 65 H.: 961 ÉH: 744/o (Ag) 0,45 g VF ex denár NS C.III.: 60 H.: 956 ÉH: 744/l (Ag) 0,58 g RR! about EF denár lot (39 db) (Ag) g Uralkodásának minden évéből. VF-EF obolus C.III.: 67 H.: 963 ÉH: 752/b (Ag) 0,30 g Attraktív patina! EF 50 Miksa ( ) (170%) aranyforint 1578 K-B C.III.: 75 H.: 973 ÉH: 756/a (Au) 3,52 g EF tallér 1574 K-B C.III.: 80 H.: 978 ÉH: 757/a (Ag) 28,53 g Anyaghiba! good VF tallér 1575 K-B C.III.: 80 H.: 978 ÉH: 757/a (Ag) 28,58 g Attraktív patina! good EF

41 tallér 1576 K-B C.III.: 81 H.: 979 ÉH: 758 (Ag) 28,24 g Attraktív patina! good VF tallér 1577 K-B C.III.: 81 H.: 979 ÉH: 758 Ag 28,40 g Attraktív patina! EF /2 tallér 1576 K-B C.III.: 85 H.: 983 ÉH: 761/a (Ag) 13,82 g VF /4 tallér 1574 K-B C.III.: 88 H.: 986 ÉH: 762/a (Ag) 7,06 g RR! VF ex denár 1575 H-S C.III.: 96 H.: 994 ÉH: 766/b (Ag) 0,45 g Attraktív patina! about EF denár B C.III.: 94 H.: 992 ÉH: 766/a (Ag) 0,50 g K betű hiányzik! about EF denár lot (14 db) (Ag) Uralkodásának minden évéből. VF-EF 40 Rudolf ( ) aranyforint 1583 K-B C.III.: 104 H.: 1002 ÉH: 773/a (Au) 3,53 g about EF aranyforint 1588 K-B C.III.: 104 H.: 1002 ÉH: 773/a (Au) 3,56 g EF aranyforint 1591 K-B C.III.: 104 H.: 1002 ÉH: 773/a (Au) 3,50 g about EF aranyforint 1593 K-B C.III.: 104 H.: 1002 ÉH: 773/a (Au) 3,46 g about EF aranyforint 1597 K-B C.III.: 104 H.: 1002 ÉH: 773/a (Au) 3,48 g about EF

42 (170%) aranyforint 1604 K-B C.III.: 105 H.: 1003 ÉH: 773/a (Au) 3,45 g FDC! Ritka évszám! aranyforint 1598 N-B C.III.: 108 H.: 1006 ÉH: 775/a (Au) 3,45 g RR! EF tallér 1583 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,27 g EF tallér 1591 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,35 g EF 400 Ex PTN/14. aukció Nr.: tallér 1593 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,49 g Attraktív patina! EF tallér 1598 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,42 g about EF 300 Attraktív patina! 356. tallér 1603 K-B C.III.: 131 H.: 1030 ÉH: 790/b (Ag) 28,15 g good VF

43 tallér 1583 N-B C.III.: 135 H.: 1034 ÉH: 792 (Ag) 28,84 g RR! EF tallér 1598 Nagibania C.III.: 137 H.: 1036 ÉH: 794 (Ag) 29,33 g RR! about EF garas 1582 K-B C.III.: 149 H.: 1048 ÉH: 804/a (Ag) 2,13 g VF garas 1603 K-B C.III.: 149 H.: 1048 ÉH: 804/a (Ag) 2,67 g R! EF denár 1582 N-B C.III.: 165 H.: 1064 ÉH: 814 (Ag) 0,53 g EF obolus 1577 K-B C.III.: 169 H.: 1068 ÉH: 816B (Ag) 0,27 g EF obolus 1593 K-B C.III.: 169 H.: 1068 ÉH: 816/b (Ag) 0,27 g good EF 60 II. Mátyás ( ) (170%) aranyforint 1610 K-B C.III.: 181 H.: 1081 ÉH: 825 (Au) 3,45 g RR! FDC! aranyforint 1613 K-B C.III.: 182 H.: 1082 ÉH: 826 (Au) 3,49 g Uncirculated! Kis peremhiba! 366. aranyforint 1614 K-B C.III.: 183 H.: 1083 ÉH: 827/a (Au) 3,49 g good EF

44 aranyforint 1615 K-B C.III.: 183 H.: 1083 ÉH: 827/a EF 800 (Au) 3,48 g 368. aranyforint 1616 K-B C.III.: 183 H.: 1083 ÉH: 827/a good EF (Au) 3,45 g (170%) aranyforint 1618 K-B C.III.: 183 H.: 1083 ÉH: 827/a (Au) 3,51 g Uncirculated! tallér 1610 K-B C.III.: 206 H.: 1106 ÉH: 842 (Ag) 28,21 g about EF tallér 1611 K-B C.III.: 206 H.: 1106 ÉH: 842 (Ag) 28,14 g EF tallér 1613 K-B C.III.: 207 H.: 1107 ÉH: 843 (Ag) 28,54 g EF 800 Attraktív patina! 373. tallér 1615 K-B C.III.: 208 H.: 1108 ÉH: 844 (Ag) 28,09 g R! good VF Karc! 43

45 tallér 1618 K-B C.III.: 212 H.: 1112 ÉH: 847 (Ag) 28,45 g EF 600 Attraktív patina! 375. tallér 1620 K-B C.III.: 212 H.: 1112 ÉH: 847 (Ag) 28,18 g good VF /2 tallér 1609 K-B C.III.: 213 H.: 1113 ÉH: 848 (Ag) 13,97 g RR! VF 800 Első évszám! /2 tallér 1610 K-B C.III.: 213 H.: 1113 ÉH: 848 (Ag) 14,06 g good VF /2 tallér 1616 K-B C.III.: 217 H.: 1116 ÉH: 850 (Ag) 14,07 g R! VF /2 tallér 1620 K-B C.III.: 218 H.: 1118 ÉH: 852 (Ag) 13,85 g good VF /4 tallér 1620 K-B C.III.: 225 H.: 1125 ÉH: 858 (Ag) 6,94 g good VF garas 1615 N-B C.III.: 233 H.: 1133 ÉH: 863 (Ag) 2,75 g VF 20 44

46 II. Ferdinánd ( ) 382 (165%) aranyforint 1625 K-B C.III.: 265 H.: 1166 ÉH: 891 (Au) 3,48 g EF aranyforint 1626 K-B C.III.: 265 H.: 1166 ÉH: 891 (Au) 3,47 g good EF tallér 1622 K-B C.III.: 278 H.: 1179 ÉH: 898/a (Ag) 28,40 g about EF 500 Ex PTN/17. aukció Nr.: 247. Ritka évszám! 385. tallér 1632 K-B C.III.: 278 H.: 1179 ÉH: 898/a (Ag) 28,75 g good EF tallér 1637 K-B C.III.: 278 H.: 1179 ÉH: 898/a (Ag) 28,26 g VF 200 Karc! 387. tallér 1631 N-B C.III.: 279 H.: 1180 ÉH: 899 (Ag) 28,00 g R! good VF 500 Attraktív patina! 388 (190%) denár 1624 P-P C.III.: 306 H.: 1207 ÉH: 818/b (Ag) 0,39 g RR! good VF 100 Ritka évszám! 389. obolus 1636 K-B C.III.: 307a H.: 1209 ÉH: 920 (Ag) 0,15 g RRR! EF

47 III. Ferdinánd ( ) aranyforint 1654 K-B C.III.: 314 H.: 1216 ÉH: 925 (Au) 3,42 g EF aranyforint 1659 K-B C.III.: 314 H.: 1216 ÉH: 925 (Au) 3,30 g about EF tallér 1647 K-B C.III.: 338 H.: 1141 ÉH: 939/a (Ag) 28,46 g EF 500 Attraktív patina! 393. tallér 1648 K-B C.III.: 338 H.: 1241 ÉH: 939/a (Ag) 28,57 g EF 350 Attraktív patina! tallér 1649 K-B C.III.: 338 H.: 1241 ÉH: 939/a (Ag) 28,60 g good EF 300 Attraktív patina! 395. tallér 1651 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,58 g good EF tallér 1652 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,80 g good EF tallér 1653 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,83 g EF

48 tallér 1654 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,82 g about EF tallér 1655 K-B Dav.: 3199 (Ag) 28,45 g RRR! about EF Madarassy Erzsébet verettette a körmöcbányai verdében, férje Keviczky János halálának emlékére tallér 1656 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,47 g about EF tallér 1656 K-B/x-x C.III.: 340 H.: 1243 ÉH: 939/b (Ag) 28,47 g RRR! good VF tallér 1657 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,71 g RR! EF 750 V nélkül! 403. tallér 1658 K-B/V C.III.: 341 H.: 1244 ÉH: 939/c (Ag) 28,61 g about EF tallér 1658 K-B/V C.III.: 341 H.: 1244 ÉH: 939/c (Ag) 28,65 g Attraktív patina! good EF tallér 1658 K-B C.III.: 339 H.: 1242 ÉH: 939/a (Ag) 28,64 g EF 750 V nélkül! Attraktív patina! 47

49 I. Lipót ( ) (165%) dukát 1664 K-B H.: 1320 ÉH: 992/a (Au) 3,45 g Ritka évszám! RR! EF 800 Ex PTN/22. aukció Nr.: dukát 1680 K-B H.: 1321 ÉH: 992/a (Au) 3,40 g good VF dukát 1691 K-B H.: 1321 ÉH: 992/a (Au) 3,46 g EF dukát 1700 K-B H.: 1322 ÉH: 992/a (Au) 3,51 g EF dukát 1702 K-B H.: 1322 ÉH: 992/a (Au) 3,45 g EF (180%) dukát 1703 K-B H.: 1322 ÉH: 992/a (Au) 3,45 g EF denár aranyleveret 1678 K-B H.: 1349 ÉH:- (Au) 1,16 g RR! good EF (180%) 413 (180%) /6 dukát 1686 N-B H.: 1343 ÉH: 1007/b (Au) 0,54 g good EF /6 dukát 1690 N-B H.: 1343 ÉH: 1007/b (Au) 0,54 g good EF tallér 1660 K-B/V H.: 1365 ÉH: 1016/a (Ag) 28,58 g Attraktív patina! good EF tallér 1661 K-B/V H.: 1365 ÉH: 1016/a (Ag) 28,75 g EF

50 tallér 1661 K-B H.: 1367 ÉH: 1017 (Ag) 28,66 g RR! EF tallér 1663 K-B H.: 1369 ÉH: 1018 (Ag) 28,72 g RR! about EF tallér 1688 K-B H.: 1372 ÉH: 1020 (Ag) 28,17 g Attraktív patina! RR! about EF tallér 1690 K-B H.: 1372 ÉH: 1020 (Ag) 28,60 g Attraktív patina! about EF tallér 1691 K-B H.: 1372 ÉH: 1020 (Ag) 28,49 g EF tallér 1691 K-B H.: 1372 ÉH: 1020 (Ag) 28,33 g about EF tallér 1692 K-B H.: 1373 ÉH: 1021 (Ag) 28,23 g about EF tallér 1695 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,28 g good VF

51 tallér 1697 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,25 g Ritka év! good EF 500 Attraktív patina! 426. tallér 1699 K-B H.: 1374 ÉH: 1022/a (Ag) 28,77 g about EF tallér 1670 N-B H.: 1387 ÉH: 1034 (Ag) 18,16 g RR! good VF /2 tallér 1698 K-B H.: 1402 ÉH: 1044 (Ag) 14,33 g EF 120 Ex Nudelman 2. aukció Nr.: /2 tallér 1699 K-B H.: 1402 ÉH: 1044 (Ag) 14,08 g about EF /2 tallér 1700 K-B H.: 1403 ÉH: 1045/a (Ag) 14,36 g good EF 150 Ex Nudelman 2. aukció Nr.: /2 tallér 1702 K-B H.: 1404 ÉH: 1045/a (Ag) 14,18 g EF /2 tallér 1703 K-B H.: 1404 ÉH: 1045/a (Ag) 14,41 g good EF

52 /2 tallér 1703 N-B H.: 1405 ÉH: 1045/b (Ag) 14,30 g R! good VF /4 tallér 1693 K-B H.: 1409 ÉH: 1049 (Ag) 7,14 g good VF /4 tallér 1703 K-B H.: 1411 ÉH: 1051 (Ag) 7,29 g Anyaghiba! good VF /4 tallér 1700 N-B/ICB H.: 1414 ÉH: 1054 (Ag) 7,01 g Kis karc! about EF XV krajcár 1661 K-B H.: 1421 ÉH: 1057 (Ag) 5,47 g VF XV krajcár 1662 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 5,12 g VF XV krajcár 1664 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,28 g about EF XV krajcár 1667 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 5,70 g about EF XV krajcár 1674 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,33 g Lapkavég! good EF XV krajcár 1675 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,28 g Attraktív patina! good EF 50 51

53 XV krajcár 1676 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,73 g Attraktív patina! good EF XV krajcár 1676 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,00 g EF XV krajcár 1677 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,28 g good EF XV krajcár 1677 K-B H.: 1423 ÉH: 1058 (Ag) 6,36 g EF XV krajcár 1678 K-B H.: 1425 ÉH: 1060/a (Ag) 6,47 g about EF XV krajcár 1679 K-B H.: 1425 ÉH: 1060/a (Ag) 6,10 g EF XV krajcár 1679 K-B H.: 1425 ÉH: 1060/a (Ag) 6,17 g good EF XV krajcár 1680 K-B H.: 1425 ÉH: 1060/a (Ag) 5,92 g good EF XV krajcár 1681 K-B H.: 1425 ÉH: 1060/a (Ag) 6,31 g about EF XV krajcár 1682 K-B H.: 1425 ÉH: 1060/a (Ag) 6,39 g EF 30 52

31. Numizmatikai Aukció. 2010. november 27. Budapest, Le Méridien

27. Numizmatikai Aukció. 2009. december 5. Hotel Béke Radisson Budapest

26. Numizmatikai Aukció. 2009. szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek

26. Numizmatikai Aukció. 2009. szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek 26. Numizmatikai Aukció 2009. szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern

Pannonia Terra Numizmatika

Pannonia Terra Numizmatika

Befektetési Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1)

Befektetési Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1) Pannonia Terra Numizmatika Befektetési Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1) 267 0707 e-mail: info@pannoniaterra.hu 41. Aukció 2015. 11. 14. AUKCIÓS VÉTELI MEGBÍZÁS BIDDING LIST ~ AUFTRAGLISTE

44. Numizmatikai Aukció. Pannonia Terra Numizmatika május 27. The Ritz-Carlton, Budapest

44. Numizmatikai Aukció. Pannonia Terra Numizmatika május 27. The Ritz-Carlton, Budapest 44. Numizmatikai Aukció 2017. május 27. The Ritz-Carlton, Budapest Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern coins and

29. Numizmatikai Aukció. Pannonia Terra Numizmatika. 2010. október 2. Hotel Béke Radisson Budapest

29. Numizmatikai Aukció. Pannonia Terra Numizmatika. 2010. október 2. Hotel Béke Radisson Budapest Pannonia Terra Numizmatika 29. Numizmatikai Aukció 2010. október 2. Hotel Béke Radisson Budapest Külföldi érmek, papírpénzek, kitüntetések és jelvények World coins, Banknotes, Decorations and Badges Pannonia

DETAILED GUIDELINE Content Page

DETAILED GUIDELINE Content Page 1 DETAILED GUIDELINE Content Page Purchase for official purposes by Foreign Armed Forces and International Military Headquarters: VAT exemption 2 Purchase for official purposes by Foreign Armed Forces

NEVEZÉSI LAP / ENTRY FORM MARATON - váltó / MARATHON - relay

A KELER Zrt. bankgarancia-befogadási kondíciói

RECOMMENDED HOTELS. Have a good time in Budapest! LIST OF HOTELS: 1. MERCURE BUDA BUDAPEST. Location: 1013 Krisztina krt. 41-43.

RECOMMENDED HOTELS. Have a good time in Budapest! LIST OF HOTELS: 1. MERCURE BUDA BUDAPEST. Location: 1013 Krisztina krt. 41-43. RECOMMENDED HOTELS In this document you can find 7 recommended hotels in Budapest. While making your reservations, please refer to the Budapest University of Technology and Economics! Apart from list of

mondat ami nélkül ne indulj el külföldre

Repair and maintenance services of dampers

Repair and maintenance services of dampers Repair and maintenance services of dampers Generell Informasjon Versjon 1 Url http://com.mercell.com/permalink/40207553.aspx Ekstern anbuds ID 237001-2013 Konkurranse type: Anbudskonkurranse Dokument type

NFFKÜ - Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1037 Budapest, Montevideo u. 16/A.

NFFKÜ - Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1037 Budapest, Montevideo u. 16/A. NFFKÜ - Nemzetközi Fejlesztési és Forráskoordinációs Ügynökség Zártkörűen Működő Részvénytársaság (1037 Budapest, Montevideo u. 16/A.) REGISZTRÁCIÓS FELHÍVÁS a Megbízási szerződés a Hulladék mennyiségének

Business Opening. Very formal, recipient has a special title that must be used in place of their name

Business Opening. Very formal, recipient has a special title that must be used in place of their name - Opening English Hungarian Dear Mr. President, Tisztelt Elnök Úr! Very formal, recipient has a special title that must be used in place of their name Dear Sir, Formal, male recipient, name unknown Dear

MAGYAR ÉREMGYŰJTŐK EGYESÜLETE 120. 2013/1.

Számlakezelés az ELO DocXtraktor modullal

Rába Járműipari Alkatrészgyártó Kft. Szállítói minőségi követelmények

Using the CW-Net in a user defined IP network

Tájékoztató azon kérelmezési eljárásokról, melyek az elméleti, gyakorlati és szakszolgálati engedélyezésre vonatkoznak

Tájékoztató azon kérelmezési eljárásokról, melyek az elméleti, gyakorlati és szakszolgálati engedélyezésre vonatkoznak Tájékoztató azon kérelmezési eljárásokról, melyek az elméleti, gyakorlati és szakszolgálati engedélyezésre vonatkoznak Briefing on application procedure for theoretical, practical examinations and licence

Miscellaneous hand tools

Miscellaneous hand tools Miscellaneous hand tools Info Versioon 1 URL http://com.mercell.com/permalink/39224180.aspx Väline hanke ID 173374-2013 Hanke liik Hange Dokumendi liik Hanketeade Hankemenetlus Avatud menetlus Lepingu

Széchenyi István Egyetem www.sze.hu/~herno

Széchenyi István Egyetem www.sze.hu/~herno Oldal: 1/6 A feladat során megismerkedünk a C# és a LabVIEW összekapcsolásának egy lehetőségével, pontosabban nagyon egyszerű C#- ban írt kódból fordítunk DLL-t, amit meghívunk LabVIEW-ból. Az eljárás

Néhány folyóiratkereső rendszer felsorolása és példa segítségével vázlatos bemutatása Sasvári Péter

Néhány folyóiratkereső rendszer felsorolása és példa segítségével vázlatos bemutatása Sasvári Péter Néhány folyóiratkereső rendszer felsorolása és példa segítségével vázlatos bemutatása Sasvári Péter DOI: http://doi.org/10.13140/rg.2.2.28994.22721 A tudományos közlemények írása minden szakma művelésének

USER MANUAL Guest user

Mestský úrad Rožňava '4.

1. Forint betéti kamatok / HUF Deposit Interest Rates

Különböző borászati és mezőgazdasági eszközök

Különböző borászati és mezőgazdasági eszközök ON LINE AUKCIÓ WINE PRODUCING AND AGRI EQUIPMENT (HU) Különböző borászati és mezőgazdasági eszközök Szentháromság u.98. 6230 Soltvadkert (Lots ) Zárás dátuma: csütörtök 21 ÁPRILIS kezdés 15:00 Licitálás

Gépjármű szerviz eszközei, műszerek, irodabútorok és IT eszközök

Gépjármű szerviz eszközei, műszerek, irodabútorok és IT eszközök ON LINE AUKCIÓ GARAGE EQUIPMENT AND OFFICE FURNITURE (HU) Gépjármű szerviz eszközei, műszerek, irodabútorok és IT eszközök Előszállási út 50/a 7020 Dunafőldvár (AUTOWELT KFT) Zárás dátuma: csütörtök 04

Vállalati kockázatkezelés jelentősége

Lopocsi Istvánné MINTA DOLGOZATOK FELTÉTELES MONDATOK. (1 st, 2 nd, 3 rd CONDITIONAL) + ANSWER KEY PRESENT PERFECT + ANSWER KEY

Lopocsi Istvánné MINTA DOLGOZATOK FELTÉTELES MONDATOK. (1 st, 2 nd, 3 rd CONDITIONAL) + ANSWER KEY PRESENT PERFECT + ANSWER KEY Lopocsi Istvánné MINTA DOLGOZATOK FELTÉTELES MONDATOK (1 st, 2 nd, 3 rd CONDITIONAL) + ANSWER KEY PRESENT PERFECT + ANSWER KEY FELTÉTELES MONDATOK 1 st, 2 nd, 3 rd CONDITIONAL I. A) Egészítsd ki a mondatokat!

A Karatbars marketingterve

A Karatbars marketingterve A Karatbars marketingterve A Karatbars társult partneri programja Ön dönti el, hogy mely jövedelemtípusokat kívánja. Összesen 7 különböző lehetőség közül választhat. 7 bevételi lehetőség 1. Közvetlen jutalék

Coal and coal-based fuels

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat

Public road transport services

Public road transport services Public road transport services Info Version 1 Url http://com.mercell.com/permalink/31428326.aspx External tender id 1708-2012 Tender type Tender Document type Contract notice Procurement procedure Accelerated