NAGYHÁZI G A L É R I A É S A U K C I Ó S H Á Z. Árverés: március 27-én, kedden 17 órától tétel

Download "NAGYHÁZI G A L É R I A É S A U K C I Ó S H Á Z. Árverés: 2012. március 27-én, kedden 17 órától 1 191. tétel"

1 NAGYHÁZI G A L É R I A É S A U K C I Ó S H Á Z 19. és 20. századi festmények árverése Árverés: március 27-én, kedden 17 órától tétel A kiállítás megtekinthető: március 19-től 25-ig naponta óráig Date of sale: Tuesday, 27 March pm lot On View: March daily 10 am 6 pm Budapest V., Balaton utca 8. Telefon: , Fax: További információk a nag@nagyhazi.hu -címen. A Magyar Műtárgy- és Régiségkereskedők Országos Szövetségének tagja

2 A festményeket felvette: Mayer Vera festménybecsüs Mecseki Eszter művészettörténész, igazságügyi szakértő Nagy József festmény- és műtárgybecsüs Nagyházi Csaba festmény- és műtárgybecsüs Pavlicsné Haász Mónika műtárgybecsüs Az árverés vezetője: Soóky Marietta A címlapon a 19. tétel, a hátsó borítón a 175. tétel látható. Kiadta a Nagyházi Galéria és Aukciósház, Budapest, Nyomtatta:

3 Árverési feltételek 1. A Nagyházi Galéria mint árverési ház az árverést az árvereztetők megbízásából mint kereskedelmi képviselő szervezi, rendezi és vezeti. Az árvereztetők által átadott tételek a katalógus sorrendjében kerülnek kikiáltásra úgy, hogy az árverésvezető a sorra kerülő tárgy katalógusszámát valamint kikiáltási árát élő szóval kihirdeti, amire a venni szándékozók tárcsa feltartásával teszik meg ajánlatukat. Árverezni kizárólag az aukció megkezdése előtt, ügyfélkártya, illetve név és lakcím szerint regisztrálva, licitáló tárcsával lehet. A vevők a tárcsa átvételével, mint ráutaló magatartással kifejezik, hogy az árverési feltételeket magukra nézve kötelezően fogadják el. 2. A tárgy tulajdonjogát az árvereztetőtől leütéssel az az árverési vevő szerzi meg, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a katalógusban jelzett VÉDETT tárgy esetében az évi LXIV. tv.-ben biztosított elővásárlási jogát a magyar állam érvényesíti. 3. Az Aukciósház mint kereskedelmi képviselő az árvereztető megbízó nevében és képviseletében, annak teljeskörű meghatalmazása alapján jár el, e meghatalmazás alapján jogosult az aukció során legmagasabb vételárat kínáló vevővel az adás-vételi szerződés megkötésére és a vételár átvételére. Az Aukciósház fentartja a jogot, hogy a katalógusban szereplő egyes tételek árverezését mellőzze. Licitlépcsők Emelkedés 20 eft alatt 1 eft 20 eft és 50 eft között 2 eft 50 eft és 100 eft között 5 eft 100 eft és 200 eft között 10 eft 200 eft és 500 eft között 20 eft 500 eft és eft között 50 eft 1000 eft és 2000 eft között 100 eft stb. 4. A vevő a vételárat készpénzben vagy annak 20%-át foglalóként az árverésen azonnal tartozik kifizetni. Amennyiben a teljes vételár egy összegben az árverésen kifizetésre kerül, úgy a tárgy a helyszínen átvehető. A vételár kiegyenlítése történhet hitelkártyával (Visa, Master, Amex) is, ez esetben 3 % hitelkártya jutalék kerül felszámításra. A kereskedelmi képviselő biztosítja annak lehetőségét, hogy az árverési vevő a foglalót meghaladó vételárrészt az árverés időpontjától számított 14 napon belül egyenlítse ki. A vételárba a foglaló összege - határidőben történő teljesítés esetén - beleszámít. Amennyiben az árverési vevő a megadott határidőig az árvereztetőnél a teljes vételárat nem rendezi, úgy ez esetben a kereskedelmi képviselő (az Árverési ház) az árverési vevő ajánlatát érvénytelennek tekinti. Ebben az esetben a vevő által adott foglaló részére nem jár vissza. 5. A vevő a kereskedelmi képviselő részére közvetítői díjat tartozik fizetni eft ( 50000) leütési árig 21%-ot, ezt meghaladó leütési ár esetén a HUF feletti összeg 18%-át. 6. A vevő a vételár kiegyenlítését követően köteles gondoskodni a megvett tárgy elszállításáról saját költségére és felelősségére. Ennek elmulasztása esetén a kereskedelmi képviselő nem felel a tárgy sérüléséért, és az árverést követő 15. naptól a vételárra számított havi 5% tárolási díjat számol fel. Amennyiben az árverési vevő az árverést követően felszólítás ellenére a megbízás tárgyát nem szállítja el, úgy ez esetben 6 hónap elteltével a kereskedelmi képviselő a tárgyat szabadon értékesíti a költségei levonását követően a fennmaradt összeget pedig a vevő javára letétként őrzi. 7. Tilos mindenféle összebeszélés vagy vállalkozás, amely arra irányul, hogy harmadik személyeket szerfelett magas vételár kínálatára rávegyen és így megkárosítson. 8. Az árverés előtti kiállításon és az árverésen minden tárgy megtekinthető. 9. A katalógusban szereplő leírások és illusztrációk kizárólag azonosításul szolgálnak, így a vevőknek saját maguknak kell az árverést megelőzően meggyőződniük az árverési tételek állapotáról és arról, hogy azok megfelelnek-e a katalógus leírásának. A leütés után kifogásnak, vagy felszólamlásnak nincs helye kivéve, ha a tárgy hamis bár a katalógusban eredetinek van feltüntetve. Ebben az esetben az árverési vevő írásban, a tárgy származásával, vagy eredetiségével kapcsolatban felmerülő első kételytől számított 3 hónapon belül, de legkésőbb az árverés napjától számított 5 éven belül felszólamlással élhet. Az Aukciósház vállalja, hogy az adás-vételi szerződés megkötésétől számított 5 éven belül a felszólamlótól az értékesített tárgyat a leütési ár, valamint az árverési közvetítői díj összegének ellenében visszaveszi, amennyiben arról független igazságügyi szakértő megállapítja, hogy nem eredeti. 10. A tárgyak szavatosság nélkül, minden hibájukkal és hiányosságukkal együtt abban az állapotban kerülnek eladásra, melyben az árverés idején vannak. 11. Az eladásra kerülő tárgyak kikiáltási ár alatt nem vásárolhatók meg. Az árverező által tett ajánlatért, a lefizetett árverési árért a kereskedelmi képviselő felelősséget nem vállal, és nem kötelezhető, hogy nevezett tételt ugyanezen az áron egy későbbi időpontban újra árverésre ajánlja vagy forgalomba hozza. 12. VÉTELI MEGBÍZÁS: Amennyiben a vevő személyesen nem kíván részt venni az árverésen, úgy az általa adott vételi megbízás alapján, helyette a kereskedelmi megbízott a megbízásnak megfelelően hivatalból árverezhet, illetve telefonon személyesen licitálhat. Telefonos vételi megbízást 300 euró, ill. 80 eft alatt nem fogadunk el. Telefonos vételi megbízás esetén amennyiben a telefonos kapcsolat nem jön létre (a hívott fél bármilyen oknál fogva nem elérhető) a kikiáltási áron való vételi szándéknak tekintendő. Esetleg felmerülő kommunikációs problémákért felelősséget nem vállalunk. Vételi megbízásban meghatározott összeg 20%-a előlegképpen lefizetendő, amiről a megbízó fél átvételi elismervényt kap. Ha ugyanarra a tárgyra harmadik személy magasabb összegre ad megbízást vagy az árverés résztvevői magasabb ajánlatot tesznek, úgy a megbízó az árverés után az előleget a vételi megbízás elismervényének ellenében minden levonás nélkül visszakapja. Amennyiben a vételi megbízás sikeres, az előleg foglalónak tekintendő. 13. Az árverési katalógusban VÉDETT jelzéssel szereplő tárgyakat Magyarországról kivinni nem lehet. A VÉDETT jelzésű tárgyak mindenkori tulajdonosait a múzeumok nyilvántartásba veszik, a tulajdonosváltozás kötelezően bejelentendő. 14. KIVITELI ENGEDÉLY: A kulturális javak külföldre viteléről a évi LXIV. törvény rendelkezik. A kulturális javak véglegesen csak a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal engedélyével vihetők ki az országból. Az engedély nélkül, valamint a végleges kiviteli engedéllyel kivihető kulturális javak külföldre vitelével (engedélyeztetés, csomagolás, vámkezelés, szállítás) a Nagyházi Galériával együttműködő szakértő cég foglalkozik. FOR-ANT-EX, H-1071 Budapest, Városligeti fasor A részletekkel kapcsolatos előzetes információ és árajánlat a es telefonszámon vagy az info@forantex.hu címen kérhető. 15. Az árverés végén az el nem kelt tárgyak újraárverezését lehet kérni a kereskedelmi képviselőtől. A katalógusban jelzett euróárak kizárólag információs céllal szerepelnek. Az elszámolás alapja minden esetben a vételár kiegyenlítése napján érvényes valuta árfolyam. 15. SZÁLLÍTÁS: A tárgyak elszállítása vevő költségére és felelősségére történik. Nagyházi Galéria és Aukciósház, mint kereskedelmi képviselő Budapest, március 3

4 Conditions of sale 1. The auction is organized, handled and conducted by the auctioneer, Nagyházi Galéria Árverési Ház, acting as an agent on behalf of the vendor. The lots called up are in succession as in the catalogue. The auctioneer announces the catalogue number of the lot in question and buyers indicate their wish to bid by raising their paddle. Buyers may participate in the bidding only with a numbered bidding paddle. To receive a paddle buyers shall be registered with name and address, or client card preceding the auction. Being registered buyers acknowledge to accept the conditions of sale. 2. On the fall of the auctioneer s hammer, title to the offered lot will pass to the highest bidder acknowledged by the auctioneer. However, in case of lots marked as "protected items" (VÉDETT) in the catalogue, Hungarian museums reserve the right to buy the item at the hammer price. (Law No. LXIV. of 2001.) 3. The buyer has to pay 20 % of the hammer price, as deposit, in cash immediately after the sale. In case the whole price is paid, the buyer can have the object after the sale. A possibility to pay the amount over the deposit within the space of 14 days is rendered by the agent. The deposit is part of the hammer price on condition that it is paid within 14 days. In case of non-payment within two weeks of the date of the sale, the agent Nagyházi Galéria Árverési Ház regards the buyer's bid as null and void in which case the buyer has no right to reclaim the deposit. Nagyházi Gallery reserves the right to reject the auctioning of certain lots listed in the catalogue. Bidding steps under HUF 1000 HUF between HUF 2000 HUF between HUF 5000 HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF between HUF HUF 4. A buyer s premium shall be added to the hammer price and paid by buyers: 21% (including 5% artists royalty as enacted by Law No. LXXVI 1999.) of the hammer price up to and including HUF ( ) and 18% of the amount exceeding HUF (Law No. XXIX. 1996). 5. Immediately after sale the buyer assumes full risk and responsibility thereof for the lot including any loss or damage and for shipment. The auctioneer is not responsible for any damage occuring after the sale. If the buyer fails to ship the purchased item the auctioneer has the right to charge 5 % of the price as storage and handling price per month from the fifteenth day of the date of the auction. In case the buyer fails to removed the goods - in spite of being called upon to do so - after 6 months the agent has the right to sell the item and will preserve the amount for the buyer as deposit minus expenses. 6. No seller may bid nor may any third party bid on seller's behalf in order to reach an unreasonably high price thus inflicting a loss on any other party. 7. All lots are available for inspection prior to and during the sale. 8. Descriptions and illustrations in the catalogue are for identification only. Buyers should satisfy themselves prior to the sale as to the condition of each lot and should rely on their own judgement as to whether the lot accords with its description. The Auction House will not accept any complaints after the fall of the auctioneer s hammer ont he lot unless the item proves not to be genuine despite being marked so in the catalogue. In such case the buyer may contest the sale in writing within three months of his/her doubt to the provenance or the authenticity of the item, but no later than five years from the date of the auction. The Auction House undertakes to repurchase the item from the buyer for a price including the hammer price and the agency fee if an independent expert establishes that the item is not genuine. 9. All goods are sold with all faults and imperfections they have at the time of the sale without any warranty. 10. No object will be sold for an amount less than the estimate price in the catalogue. The auctioneer bears no responsibility for validity of the bids. The Auction House shall not be obliged to re-offer the lot for the hammer price at a future auction. 11. In our discretion, The Auction House will execute order bids or accept telephone bids as a convenience to clients who are not present at auctions in accordance with a purchase assignment. Telephone bids will not be accepted for items with starting prices below 300 ( HUF). If the connection cannot be established in case of telephone bids (i.e. the bidding person cannot be reached for any reason), it is consedered a bid for purchase placed on the starting price. We assume no liability for any difficutlies in telecommunication that may arise. Fifty per cent of the amount agreed upon in the order bid is to be paid prior to sale on which the buyer is to be given acknowledgement of receipt. In case a higher bid is left for the same lot by a third party or is by buyers in the saleroom, the the advance will be paid back to the absentee bidder. If the order to buy is succesfully executed, 20% of the purchase price is to be considered as deposit from the advance. 12. No objects marked "VÉDETT" (protected) in the catalogue may be taken abroad. Owners of protected goods will be registered by museums which should be notified in the case of any change in ownership. 13. The exportation of cultural goods is governed by the Law No. LXIV of Cultural goods may be finally exported from the country only in the possession of a license issued by the National Office of Cultural Heritage. A special company in corporation with Nagyházi Gallery deals with the exportation of cultural goods to be exported without license or with a final exportation license (licensing, packaging, customs clearance, transportation). For further information, as well as expertise and quotation, please contact FOR-ANT-EX (H-1071 Budapest, Városligeti fasor ) on the phone number or by their address: info@forantex.hu. 14. Credit Cards Visa, Master Card- subject to an additional 3% chargemay be accepted at the sale. 15. Unsold lots may be asked to be re-auctioned by the agent at the end of the sale. The Euro rate indicated in the catalogue is only for information. The basis of the account shall always be the exchange rate at the date of the payment of the purchase price. Nagyházi Galéria és Aukciósház as agent/auctioner Budapest, March

5 Fontos információk a vásárlók számára Írásbeli vételi megbízás Megbízás alapján is teljesítünk vásárlásokat. Szolgáltatásunk ingyenes. A tételt a többi licit függvényében a lehető legalacsonyabb áron biztosítjuk. Ugyanolyan összegű megbízás esetén a korábban beérkezőt részesítjük előnyben. Kérjük, mindig határozza meg a felső limitet, azt az összeget, amit, ha részt vesz az aukción, megadna a tárgyért. Enélkül vásárlási megbízásokat vagy korlátlan limiteket nem fogadunk el. Telefonmegbízásokat csak a megbízó kockázatára és írásbeli (levelével vagy fax bank garancia) megerősítés alapján fogadunk el. Faxszámunk vételi megbízás esetén: Nagyházi Galéria (36-1) A sikeres licit érdekében határozottan felhívjuk a figyelmét, hogy megbízását legkésőbb 24 órával az aukció előtt juttassa el. Licitálás tárcsával Az aukció megkönnyítése érdekében kérjük kedves vásárlóinkat, hogy tárcsával árverezzenek. A számozott tárcsák megkönnyítik az aukció vezetőjének, hogy az Ön licitjét azonosítani tudja. Abban az esetben, ha Ön a sikeres licitáló, kérjük, győződjön meg arról, hogy az aukció vezetője az Ön számával ütötte le a tételt. Bármilyen probléma esetén azonnal jelezzen az aukció vezetőjének. Az Ön kényelme érdekében lehetőség van regisztrálásra. Ez esetben az Önnél leütött tételeket tárcsaszámával gyűjtjük, melyet licitálása befejezése után egyben rendezhet. Fizetés módja A fizetés módja az árverési feltételek 4. és 5. pontja szerint készpénzzel történik. A kikiáltási árakat euroban a katalógus lezárásakor érvényes árfolyam alapján számítottuk ki. Az árverés idején ettől eltérő árfolyam lehetséges. Telefonon történő licit vagy írásbeli vételi megbízás esetén a vételárat a Nagyházi Galéria számlájára: forint átutalása esetén IBAN HU ; euró átutalása esetén IBAN HU ; GB Pound átutalása esetén IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. Budapest, Váci u. 38.) küldeni szíveskedjék. A szállítás költségei a vevőt terhelik. A katalógusban előforduló szakkifejezések magyarázata 1. Az a festmény, amely a katalógusban a festő nevével szerepel, véleményünk szerint az illető festő műve. Pl. Steen Jan H. ( ). 2. Az a festmény, amely a katalógusban nak tulajdonított műként szerepel, véleményünk szerint feltehetőleg annak a festőnek a műve. 3. Az a festmény, amely mellett a műhely jelzés áll, véleményünk szerint az illető művész műhelyében készült, akár személyes közreműködésével. 4. Az a festmény, amelyet köre jelzéssel láttunk el, véleményünk szerint egy, a festő hatása alatt dolgozó másik művész egykorú munkája. 5. Az a festmény, amelyet követője jelzéssel láttunk el, véleményünk szerint egy, a feltüntetett művész stílusában készült, de később működő művész munkája. 6. Az a festmény, amelyet iskola jelzéssel láttunk el, továbbá hely vagy régió és/vagy dátum megnevezéssel, véleményünk szerint abban az időben és helyen készült, pl. nápolyi iskola 17. század. 7. A jelzés véleményünk szerint azt jelenti, hogy a szerzőt nem lehet teljes biztonsággal azonosítani, vagy hogy a jelzés később került a képre, más kéztől származik. 8. A képek méretét cm-ben adjuk meg (magasság, szélesség). Important Information for Buyers Absentee Bids If instructed we will execute bids and advise intending purchasers. This service is free. Lots will always be bought as cheaply as is allowed by other bids. In the event of identical bids the earliest will take precedence. Always indicate a top limit the amount to which you would bid if you were attending the auction yourself. Buy of unlimited bids will not be accepted. Orders when placed by telephone are accepted only at the sender s risk and must be confirmed before the sale by letter or fax (with bank guarantee attached)fax no. for bids only: Nagyházi Galéria (36-1) To ensure a satisfactory service to bidders we strongly urge you to send bids so that they are received at least 24 hours before the sale. Paddle Bidding To assist the progress of the sale all intending buyers are asked to collect a bidding paddle before the commencement of selling. All intending purchasers should bring with them some personal identifications. The numbered paddle may be used to indicate your bid to the auctioneer during the sale. Should you be the successful buyer of any lot please ensure that your bid paddle can be seen by the auctioneer and that it is your number that is called out. Should there be any doubts as to price or buyer please draw the auctioneer s attention to it immediately. All lots sold will be invoiced to the name and address given on the issue of the numbered bid paddles and cannot be transfered to other names and addresses. Please do not mislay your paddle. In the event of loss please inform the sales clerk immediately as others could misuse your paddle. At the end of the sale please return the paddle to the registration desk. Storage Charges Items not collected within 14 days will be liable to storage transport and insurance charges. Methods of Payment Payment should preferably be made in cash immediately after the sale (see conditions of sale, point 3. and 4). The starting prices placed in the catalogue are given in euro based on rates of exchange i.e. the date for the dead-line of the catalogue. Please, note, that rates of exchange may be different on the date of sale. For telephone bidding and absentee bids only: payment in HUF to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in EUR to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.); payment in GB Pound to the bank account of Nagyházi Galéria IBAN HU (Magyar Külkereskedelmi Bank Rt Budapest, Váci u. 38.). Please include lot number, your name, account number and invoice number with your instructions to the bank. (Payment has to be made immediately for absentee bids and telephone bidders.) Buyers are advised that property will not be released until payments have been cleared. Despatch will be at the buyers expense. Explanation of Cataloguing Terms 1. Pictures catalogued under the surname and Christian name of the painters are in our professional opinion works by the artists indicated, e.g. Steen, Jan ( ). 2. Pictures catalogued with the phrase tulajdonított (=attributed to) are in our learned opinion works made probably by the artist indicated. 3. Pictures catalogued with the phrase műhelye(= Studio of) are in our learned opinion works made in the studios of the artists indicated, executed possibly under their direction e.g. Studio of Steen, Jan H. 4. Pictures catalogued with the phrase köre (= Circle of) are in our learned opinion works made in the period of the indicated artists activity and under their influence. 5. Pictures catalogued with the phrase követője (= Follower of) are in our learned opinion works by an other artist working in the style of the indicated artists but at later dates. 6. Pictures catalogued with the phrase iskolája (= School) each accompanied by a placename and date are in our learned opinion works executed at the indicated time and location, e.g. Olasz 18. század, Italy. 18th century. 7. The term jelzés (= bears a signature ) means that the artist could either not be identified or that the artist s name has been added at a later date by another hand. 8. Dimensions are given in cms, height before width. 9. The prices in the catalogue are not estimated but first bidding prices as is the custom in Hungary. 5

6 N é v m u t a t ó Alberth Ferenc 46 Helka jelzéssel 8 Magyar festő, 20. sz. eleje Pogány Ferenc 57 Áldor János László 28, 122 Holba Tivadar , 12, 34, 36, 39, 73, 78, Pór Bertalan 59 Andaházy Kasnya Béla 31 Holland festő, 80, 97, 107, 125, 131, 135, 141 Pörge Gergely 32 Avrigeanu, P. jelzéssel sz. második fele 19 Magyar festő, 20. sz. első fele Prihoda, Vaclav 100 Bánáti-Schwerák József 52 Horváth jelzéssel, 42, 79, 89, 101, 105, 106, 108 Rezes Molnár Lajos 26 Bánszky Tamás sz. eleje 16 Markó Ernő 112 Rónai Géza 49, 53, 98 Barabás Márton, Márkusfalvi Hrelea, T. jelzéssel, Martinek József 124 Rossi, G. jelzéssel, 55, sz. közepe 82 Mazzoni jelzéssel, 20. sz. eleje 9 Bende Jánosné, Istellstein (?) Vilma 19. sz. második fele 21 Rozs János 123 Kovacsev Friderika 24 jelzéssel 67 Mednyánszky László báró Sarkantyú Simon 162 Berkes Antal 130 Istókovits Kálmán , 152, 153, 154 Schéner Mihály 155, 157 Berti jelzéssel 86 Iványi-Grünwald Béla műhelye, Menegazzi, Carlo 150 Schickedanz Albert 102, 180 Boemm Ritta, Fehér Kálmánné 1930 körül 30 Mesterházy D. jelzéssel 120 Somogyi Gábor , 84 Juszkó Béla 115 Mészáros Jenő 121 Szabó Vladimir 160 Bognár jelzéssel 72 Karlovszky Bertalan 132 Miklóssy Gábor 142 Szalmás Béla 71 Boldizsár István 92 Kató Kálmán 119 Morin jelzéssel, Szana S.(?) jelzéssel, Burghardt Rezső 99 Kaufmann B. jelzéssel körül 143, sz. eleje 74 Cornelius jelzéssel, Kaufmann, Adolf 96 Mund Hugó 147 Szánthó Mária sz. vége 88 Kemenszky Árpád 17 Murin Vilmos 65 Szász Endre 159, 165, 166, Csabai-Wágner József 149 Kézdi Kovács László 48, 51 Musch jelzéssel , 168, 169, 170, 171, 179 Csánky Dénes 54 Kiss Kálmán 146 Muzsinszky Nagy Endre 128 Szegváry Károly 136 Dinnyés Ferenc 103 Klie Zoltán 158 Nándory Sándor 66 Szenes Fülöp 60 Doór Ferenc 113 Koszkol Jenő 87 Német festő, 19. sz. vége 95 Szepesi Kuszka Jenő 43 Döbrentey Gábor 140 Kömpöczy Balogh Endre Neogrády Antal 7 Szikszay Ferenc 77 Éder Gyula 61, , 90 Olasz festő, 19. sz. vége 85 Szlányi Lajos 37 Edvi-Illés Ödön 45 Közép-európai festő, Olasz festő, 20. sz. eleje 139 Szüle Péter 27, 29 Elstner, Otto körül 63 Orbán Dezső 83 Takáts L. jelzéssel 69 Farkasházy Miklós 178 Kubinyi Sándor 18 Orleth, G. jelzéssel, Tamássy Miklós 22 Fayl Frigyes 44 Lamy, Johann Peter körül 129 Tarjáni Simkovits Jenő 164 Félegyházi László 156 Lavagnin, V. jelzéssel, Osztrák festő 6 Toman, Karel 148 Fenyő Andor Endre 117, sz. vége 11 Osztrák festő, 19. sz. 20 Tordai Székely Mihály 111 Fonó Lajos (Fleischer) 163 Lengyel festő, Osztrák festő, Tóth László 134 Francia metsző, 18. sz sz. eleje sz. második fele 68 Udvardy Ignác 145 Francia festő, 19. sz. vége 62 Lengyel Lóránd 75 Osztrák festő, 19. sz. vége 50 Vasarely, Victor Fried Pál 91 M.I. monogrammal, Pálnagy Zsigmond , 173, 174, 175 Geiger Richárd sz. eleje 13, 14 Pap Emil 33 Végh Gusztáv 176, 177 Gogarten, Heinrich 47 Mácsai István 81 Paplham, Fritz 3 Vidéky Brigitta 40 Halvax Gyula 94 Magyar-Mannheimer Gusztáv Patay László 161 Viski János 38 Hampel, W. jelzéssel Pécs Gyula 114 Waagen, A. jelzéssel, Hanuszik László 110 Magyar festő 15 Peske Géza sz. vége 93 6

7 LAMY, JOHANN PETER (Hüningen, ) Thun város látképe színezett akvatinta, papír, mm, j.j.l.: publie par J.P. Lamy, sérült Kikiáltási ár: 22 eft FRANCIA METSZŐ, 18. sz. Róma látképe színezett rézmetszet, papír, mm, j.n. sérült Kikiáltási ár: 20 eft PAPLHAM, FRITZ, működött a 20. sz. elején Hegyvidéki táj olaj, vászon, cm, j.b.l.: Fritz Paplham Kikiáltási ár: 90 eft BÁNSZKY TAMÁS (Szeged, ) Út a Tátrában akvarell, papír, mm, j.j.l.: Bánszki T. Kikiáltási ár: 8 eft 30 7

8 KAUFMANN B. JELZÉSSEL Vaskapu, 1913 olaj, vászon, 31,5 39 cm, j.j.l.: Kaufmann B Kikiáltási ár: 20 eft OSZTRÁK FESTŐ Sétalovaglás, 1875 olaj, fa, 30,5 42 cm, j.n., ho.: német nyelvű felirat 7. NEOGRÁDY ANTAL (Galsa, 1861-Alag, 1942) Alpesi mezőn olaj, vászon, cm, j.j.l.: Neogrády A. Kikiáltási ár: 160 eft HELKA JELZÉSSEL Napsütötte teraszon, 1904 olaj, vászon, cm, j.b.l.: Helka 04 Kikiáltási ár: 22 eft 80 8

9 ROSSI, G. JELZÉSSEL, 20. sz. eleje Vitorlások olaj, vászon, cm, j.j.l.: Anguel G. Rossi Kikiáltási ár: 70 eft MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Folyóparti város olaj, vászon kartonra ragasztva, cm, j.n. Kikiáltási ár: 30 eft LAVAGNIN, V. JELZÉSSEL, 19. sz. vége Holdfénynél olaj, karton, 26,5 17 cm, j.b.l.: V. Lavagnin 12. MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Napfényes utca olaj, fa, 37,5 27,5 cm, j.n. 9

10 M.I. MONOGRAMMAL, 20. sz. eleje Folyóparti város látképe olaj, rézlemez, 16,5 28 cm, j.b.l.: M.I. Kikiáltási ár: 90 eft M.I. MONOGRAMMAL, 20. sz. eleje Holland városka látképe olaj, rézlemez, 17 26,5 cm, j.b.l.: M.I. Kikiáltási ár: 90 eft MAGYAR FESTŐ Vízparti táj, 1908 lavírozott tus, fedőfehér, papír, mm, j.j.l.: F.T. (ligatúrás) 1908 Kikiáltási ár: 50 eft HORVÁTH JELZÉSSEL, 20. sz. eleje Mediterrán táj akvarell, papír, mm, j.b.l.: Horváth 17. KEMENSZKY ÁRPÁD (Pest, 1870-Budapest, 1945) Pihenő a tanyánál, 1904 olaj, fa, cm, j.j.l.: Kemenszky Á. München 04 Kikiáltási ár: 110 eft KUBINYI SÁNDOR (Debrecen, 1875-München, 1949) Vadőr, 1891 akvarell, papír, mm, j.b.l.: Kubinyi 1891 Kikiáltási ár: 12 eft 40 10

11 HOLLAND FESTŐ, 19. sz. második fele Város főtere olaj, vászon, 73,5 100,5 cm j.j.l.: Bow..., sérült Kikiáltási ár: 180 eft OSZTRÁK FESTŐ 19. sz. második fele Falusi idill olaj, karton, cm, j.n. 21. MAZZONI JELZÉSSEL 19. sz. második fele Udvarlás olaj, fa, cm, j.j.l.: Mazzoni Kikiáltási ár: 120 eft

12 TAMÁSSY MIKLÓS (Debrecen, 1881-?) Spanyol lány olaj, vászon, cm, j.j.l.: Tamássy Miklós Kikiáltási ár: 40 eft BENDE JÁNOSNÉ, KOVACSEV FRIDERIKA (Kumán, 1891-Budapest, 1975) Leány muskátlival olaj, vászon, cm, j.b.l.: Bende Jánosné, Kovacsev Friderika 23. BOEMM RITTA, FEHÉR KÁLMÁNNÉ (Lőcse, 1868-Bp., 1948) Babák olaj, vászon, cm, j.b.l.: Boemm Ritta 25. SZÁNTHÓ MÁRIA (Szeged, 1902-Budapest, 1994) Lány hegedűvel olaj, vászon, cm, j.b.l.: Szánthó Mária Kikiáltási ár: 170 eft

13 REZES MOLNÁR LAJOS (Orosháza, 1896-Balatonfüred, 1989) Korsós leány olaj, vászon, cm, j.j.l.: R. Molnár L. Kikiáltási ár: 110 eft ÁLDOR JÁNOS LÁSZLÓ (Nagyigmánd, ) Menyecske sárga rózsával olaj, vászon, cm, j.j.l.: Áldor J. 27. SZÜLE PÉTER (Nagyvárad, 1886-Bp., 1944) Borozgató olaj, vászon, cm, j.b.l.: Szüle 29. SZÜLE PÉTER (Nagyvárad, 1886-Bp., 1944) Szépítkező olaj, vászon, cm, j.b.l.: Szüle 13

14 IVÁNYI-GRÜNWALD BÉLA MŰHELYE, 1930 körül Beszélgetők olaj, vászon, cm, j.j.l.: Iványi Grünwald B. Kikiáltási ár: 180 eft PÖRGE GERGELY (Pest, 1858-Újpest, 1930) Gémeskútnál, 1919 olaj, fa, 25,5 38,5 cm, j.b.l.: Pörge Gergely MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Nyári munkák olaj, karton, 34,5 43,5 cm, j.j.l.: olvashatatlan Kikiáltási ár: 38 eft ANDAHÁZY KASNYA BÉLA (Budapest, 1888-?) Falusi ház olaj, vászon, cm, j.j.l.: Andaházy Kasnya B. 33. PAP EMIL (Szolnok, 1884-?) Leanderes udvar olaj, vászon, 60,5 100,5 cm, j.b.l.: Pap Emil Kikiáltási ár: 150 eft PESKE GÉZA (Kelecsény, 1859-Bodajk, 1934) Csizmapucoló fiú olaj, vászon, 80,5 100 cm, j.j.l.: Peske Géza Kikiáltási ár: 140 eft

15 MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Itatás olaj, vászon, 39 46,5 cm, j.j.l.: olvashatatlan Kikiáltási ár: 28 eft VISKI JÁNOS (Szokolya, 1891-Budapest, 1987) Pihenő a gémeskútnál olaj, vászon, cm, j.j.l.: Viski J. Kikiáltási ár: 120 eft VIDÉKY BRIGITTA (1911-?) Lovaskocsi pihenő lovasokkal olaj, vászon, cm j.b.l.: Vidéky Kikiáltási ár: 36 eft SZLÁNYI LAJOS (Pest, 1869-Bp., 1949) Istállóban, 1917 olaj, vászon, cm, j.j.f.: Szlányi 917 Kikiáltási ár: 95 eft MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Vágtató ménes olaj, karton, 22,5 30,5 cm, j.j.l.: olvashatatlan 41. PÁLNAGY ZSIGMOND (Hajdúböszörmény, 1896-Hajdúböszörmény,1959) Kukoricaszedők olaj, vászon, cm, j.b.l.: Pálnagy Kikiáltási ár: 70 eft

16 MAGYAR FESTŐ 20. sz. első fele Téli domboldal olaj, karton, cm, j.n. Kikiáltási ár: 30 eft SZEPESI KUSZKA JENŐ (Igló, ) Folyóparti táj olaj, vászon, cm j.b.l.: Szepesi Kuszka Jenő 44. FAYL FRIGYES (Budapest, 1889-Salgótarján, 1953) Téli erdőrészlet rókával, 1931 pasztell, karton, cm, j.b.l.: Fayl

17 EDVI-ILLÉS ÖDÖN (Tolmács, 1877-Budapest, 1945) Folyóparti részlet olaj, vászon, 59,5 79,5 cm j.j.l.: E. Illés Ö. Kikiáltási ár: 70 eft ALBERTH FERENC (Budapest, 1883-Budapest, 1959) Táj gólyákkal olaj, vászon, cm j.j.l.: Alberth F. Kikiáltási ár: 95 eft GOGARTEN, HEINRICH ( ) Őszi táj, 1890 olaj, vászon, 20,5 35,5 cm j.j.l.: Henri Gogarten

18 KÉZDI KOVÁCS LÁSZLÓ (Pusztaalsócikola, 1864-Budapest, 1942) Erdőrészlet olaj, vászon, 49,5 69,5 cm, j.j.l.: Kézdi Kovács L. Kikiáltási ár: 90 eft OSZTRÁK FESTŐ, 19. sz. vége Folyóparti táj naplementében olaj, fa, cm, j.n. Kikiáltási ár: 32 eft BÁNÁTI-SCHWERÁK JÓZSEF (Temesvár, 1897-Szentendre, 1951) Falusi utca, 1928 olaj, vászon, cm, j.b.l. B. Sverák 928 Kikiáltási ár: 44 eft RÓNAI GÉZA (Debrecen, 1886-Debrecen, 1944) Erdőrészlet pasztell, papír, cm, j.j.l.: Rónai Géza Kikiáltási ár: 38 eft KÉZDI KOVÁCS LÁSZLÓ (Pusztaalsócikola, 1864-Bp., 1942) Folyópart olaj, vászon, cm, j.j.l.: Kézdi Kovács L. Kikiáltási ár: 50 eft RÓNAI GÉZA (Debrecen, 1886-Debrecen, 1944) Brembergbánya, 1935 pasztell, papír, 50,5 60,5 cm j.j.l.: Rónai Géza; b.l.: Bremberg 1935 Kikiáltási ár: 50 eft

19 CSÁNKY DÉNES, (Bp., 1885 Sao Paolo, 1972) Dombos táj templommal akvarell, papír, mm, j.j.l.: Csánky Kikiáltási ár: 26 eft BARABÁS MÁRTON, MÁRKUSFALVI (Pusztasőreg, 1893-Toronto, 1974) Falurészlet útmenti kereszttel, 1914 olaj, karton, cm, j.b.l.: Barabás ELSTNER, OTTO (Bécs, 1893-Mödling, 1956) Steini városrészlet, 1922 akvarell, papír, mm j.j.l.: Elstner Otto 922; ho. német nyelvű felirat Kikiáltási ár: 48 eft POGÁNY FERENC (Budapest, 1886-Hódmezővásárhely, 1930) Téli város, 1921 olaj, vászon, 48,5 38,5 cm, j.j.l.: Pogány Ferenc 921 Kikiáltási ár: 44 eft

20 HAMPEL, W. JELZÉSSEL Fiatal nemes, 1877 olaj, vászon, 68 55,5 cm, j.h.o.: W. Hampel PÓR BERTALAN (Bátaszék, 1880-Bp., 1964) Berény Róbert édesapjának portréja, 1900 olaj, vászon, 68,5 55 cm, j.j.l.: Pór B junius 13. Bpest Kikiáltási ár: 220 eft SZENES FÜLÖP (Törökszentmiklós, 1863-Budapest, 1944) Házaspár portréja, 1924 olaj, karton, cm, j.b.k.: Szenes 1924; j.j.k.: Szenes 1924 Kikiáltási ár: 220 eft

21 ÉDER GYULA (Kassa, 1875-Budapest, 1945) Térdeplő olaj, karton, 34,5 25 cm, j.j.l.: Éder Gyula Kikiáltási ár: 90 eft KÖZÉP-EURÓPAI FESTŐ, 1900 körül Mária a gyermek Jézussal olaj, vászon, 65 70,5 cm, j.n. 62. FRANCIA FESTŐ, 19. sz. vége Ecce homo olaj, fa, 22 15,5 cm, j.n., sérült Kikiáltási ár: 180 eft LENGYEL FESTŐ, 20. sz. eleje Imádkozó leány olaj, vászon, cm, j.j.l.: olvashatatlan Kikiáltási ár: 28 eft

22 MURIN VILMOS (Bp., 1891-Kispest, 1952) Asztali csendélet olaj, vászon, cm, j.j.l.: Murin V. Kikiáltási ár: 50 eft ISTELLSTEIN (?) VILMA JELZÉSSEL Gyümölcscsendélet, 1915 olaj, vászon, cm, j.b.l.: Istellstein (?) Vilma 1915 Kikiáltási ár: 50 eft TAKÁTS L. JELZÉSSEL Gyümölcscsendélet, 1897 olaj, fa, cm, j.j.f.: Takáts L. 97 Kikiáltási ár: 85 eft NÁNDORY SÁNDOR (működött a 20. sz. elején) Őszi csendélet olaj, vászon, cm, j.j.l.: Nándory S. 68. OSZTRÁK FESTŐ, 19. sz. második fele Gyümölcscsendélet olaj, vászon, cm, j.j.l.: olvashatatlan Kikiáltási ár: 90 eft KÖMPÖCZY BALOGH ENDRE (Bp., 1911-Bp., 1977) Pünkösdi rózsák olaj, vászon, cm, j.j.l.: Kömpöczi Balogh Endre 22

23 SZALMÁS BÉLA (Kassa, 1908-Bp., 1961) Szilvás csendélet olaj, karton, cm, j.n. ho.: MNG Új Magyar Képtár, Róna Emmi letéti címke; szerepelt Arte Galéria emlékkiállítás MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Zöldséges csendélet olaj, vászon, 42,5 55,5 cm, j.n. Kikiáltási ár: 44 eft LENGYEL LÓRÁND (a nagybányai festőiskolában dolgozott 1913-ban) Ablaknál olaj, vászon, cm, j.j.l.: E. Lengyel Lóránd 72. BOGNÁR JELZÉSSEL Csendélet almákkal, 1913 olaj, karton, cm j.b.f.: Bognár SZANA S. (?) JELZÉSSEL, 20. sz. eleje A jelmezkölcsönző szobája olaj, karton, 24,5 32,5 cm, j.j.l.: Szana S. (?) Kikiáltási ár: 32 eft MUSCH JELZÉSSEL Kastálybelső, 1900 olaj, vászon, cm j.j.l.: Musch

24 SZIKSZAY FERENC (Pest, 1871-Orsay, 1908) Pünkösdirózsás csendélet, 1901 olaj, vászon, cm, j.j.l.: Szikszay 1901 Kikiáltási ár: 50 eft MAGYAR FESTŐ, 20. sz. első fele Szobabelső olaj, vászon, 51,5 41,5 cm, j.n. Kikiáltási ár: 26 eft MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Virágcsendélet pasztell, karton, 45,5 41 cm, j.n. Kikiáltási ár: 22 eft MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Asztali csendélet (ho. Virágcsendélet) olaj, karton, cm, j.j.l.: a virágcsendéleten (olvashatatlan) Kikiáltási ár: 48 eft

25 MÁCSAI ISTVÁN (Budapest, ) Virágcsendélet olaj, farost, cm, j.j.l.: Mácsai Kikiáltási ár: 140 eft ORBÁN DEZSŐ (Győr, 1884-Sydney, 1986) Virágcsendélet, 1983 pasztell, papír, cm j.j.l.: Desiderius Orban 1983 Kikiáltási ár: 180 eft HRELEA, T. JELZÉSSEL, 20. sz. közepe Gladióluszok olaj, karton, cm, j.j.l.: T. Hrelea 84. BOEMM RITTA, FEHÉR KÁLMÁNNÉ (Lőcse, 1868-Budapest, 1948) Babák és virágok olaj, vászon, cm, j.b.l.: Boemm Ritta Kikiáltási ár: 100 eft

26 OLASZ FESTŐ, 19. sz. vége Kalapos fiú akvarell, karton, mm j.b.l.: olvashatatlan Roma, sérült Kikiáltási ár: 24 eft KOSZKOL JENŐ (Dorog, 1868-Bp., 1935) A levél akvarell, papír, mm, j.j.l.: Koszkol Jenő 86. BERTI JELZÉSSEL Ifjú leány portréja, 1895 akvarell, papír, mm j.j.l.: Berti; b.l.: Chioggia 95 Kikiáltási ár: 24 eft CORNELIUS JELZÉSSEL, 18. sz. vége, GOTTFRIED SCHALKEN UTÁN Gyertyafénynél mezzotinto, papír, mm, j.j.l.: by Cornelius Kikiáltási ár: 12 eft 40 26

27 MAGYAR FESTŐ, 20. sz. első fele Merengő olaj, vászon, cm, j.n. Kikiáltási ár: 38 eft FRIED PÁL (Bp., 1893-New York, 1976) Balerina olaj, vászon, cm, j.j.l.: Fried Pál 90. KÖMPÖCZY BALOGH ENDRE (Bp., 1911-Bp., 1977) Balerina olaj, vászon, cm, j.k.l.: Kömpöczy Balogh Endre 92. BOLDIZSÁR ISTVÁN (Orosháza, 1897-Bp., 1984) Hölgy báli ruhában olaj, vászon, cm, j.j.l.: Boldizsár 27

28 WAAGEN, A. JELZÉSSEL, 19. sz. vége Táj patakkal olaj, karton fára ragasztva, cm, j.j.l.: A. Waagen Kikiáltási ár: 42 eft HALVAX GYULA (Kaposvár, 1906-Budapest, 1984) A Badacsony hegy látképe Fonyódról, 1953 olaj, vászon, cm, j.j.l.: Halvax Gyula, Fonyód 1953 Kikiáltási ár: 120 eft NÉMET FESTŐ, 19. sz. vége A kis virágáruslány pasztell, karton, cm, j.n. Kikiáltási ár: 20 eft KAUFMANN ADOLF (Troppau, 1848-Bécs, 1916) Őszi erdő, 1907 olaj, vászon, cm, j.j.l.: A. Kaufmann 1907 Kikiáltási ár: 380 eft

29 MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Nyári parkrészlet olaj, karton, 33,5 30 cm, j.n. Kikiáltási ár: 22 eft RÓNAI GÉZA (Debrecen, 1886-Debrecen, 1944) Parkrészlet kirándulókkal olaj, karton, cm, j.b.l.: Rónai Géza Kikiáltási ár: 48 eft BURGHARDT REZSŐ (Zsombolya, 1884-Budapest, 1963) Tabáni részlet olaj, vászon, cm, j.j.l.: Zsombolya Burghardt Rezső Kikiáltási ár: 90 eft PRIHODA, VACLAV ( ) Vizimalom a Kárpátokban olaj, vászon kartonra ragasztva, cm, j.j.l.: V. Prihoda Kikiáltási ár: 120 eft

30 MAGYAR FESTŐ, 20. sz. első fele Szentendrei részlet olaj, vászon, 60,5 60 cm, j.n. Kikiáltási ár: 36 eft DINNYÉS FERENC (Bp., 1886-Szeged, 1958) Parasztház olaj, fa, 25 33,5 cm, j.b.l.: Dinnyés F MAGYAR FESTŐ, 20. sz. első fele Folyóparti táj olaj, vászon, cm, j.n. Kikiáltási ár: 120 eft SCHICKEDANZ ALBERT (Biala, 1846-Bp., 1915) A Duna és Torony utca sarok, 1884 olaj, karton, 23,4 28,9 cm, j.n., Reprodukálva: Schickedanz Albert, 1996, 248.o. Kikiáltási ár: 130 eft BARABÁS MÁRTON, MÁRKUSFALVI (Pusztasőreg, 1893-Toronto, 1974) Falusi ünnep olaj, vászon kartonra ragasztva, 65,5 82 cm, j.b.l.: Barabás 106. MAGYAR FESTŐ, 20. sz. első fele Nyári kertrészlet olaj, karton, cm, j.n. Kikiáltási ár: 32 eft

31 MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Rózsalugas olaj, karton, cm, j.n. Kikiáltási ár: 40 eft HOLBA TIVADAR (Bécs, 1906-Bécs, 1995) Napfényes kastélypark olaj, vászon, 45,5 60 cm, j.j.l.: Holba 111. TORDAI SZÉKELY MIHÁLY (működött a 20. sz. első felében) Parkrészlet olaj, vászon, cm, j.b.l.: Tordai Székely 108. MAGYAR FESTŐ, 20. sz. első fele Virágzó peóniák olaj, vászon, cm, j.n. Kikiáltási ár: 36 eft HANUSZIK LÁSZLÓ (Miskolc, 1888?) Társaság a szabadban, 1927 olaj, vászon, 60,5 80,5 cm, j.j.l.: Hanuszik L MARKÓ ERNŐ (Kassa, 1868-Budapest, 1945) Tavaszi virágzás olaj, karton, cm, j.j.l.: Markó E. Kikiáltási ár: 48 eft

32 DOÓR FERENC (Petrilla, 1918-) Budakeszi házak olaj, vászon, cm, j.j.l.: Doór 115. JUSZKÓ BÉLA (Tatatóváros, 1877-Budapest, 1969) Acsai táj, 1913 olaj, vászon kartonra ragasztva, 14,5 32 cm, j.j.l.: 1913 okt Acsa Juszkó 117. FENYŐ ANDOR ENDRE (Baja, 1904-Budapest, 1971) Téli falu, 1966 olaj, farost, cm, j.j.l.: Fenyő PÉCS GYULA (működött a nagybányai festőiskolában 1907-ben) Dombos táj, 1912 olaj, vászon, 59 79,5 cm, j.j.l.: Pécs Gyula 1912 Kikiáltási ár: 95 eft ISTÓKOVITS KÁLMÁN (Siklós, 1898-Budapest, 1990) Szántó-vető olaj, karton, 19,5 32 cm, j.b.l.: Istókovits Kikiáltási ár: 120 eft SOMOGYI GÁBOR (Budapest, 1938-) Szicíliai táj olaj, farost, 60 79,5 cm, j.j.l.: Somogyi Gábor Kikiáltási ár: 180 eft

33 KATÓ KÁLMÁN (Mohács, 1876-Budapest, 1946) Tabáni utca napsütésben olaj, vászon, 35,5 47,5 cm, j.j.l.: Kató K MÉSZÁROS JENŐ (Gyula, 1883-?) A Badacsony hegy látképe olaj, vászon, cm, j.j.l.: Mészáros Jenő, sérült 123. ROZS JÁNOS (Pápa, 1901-Budapest, 1987) Dunamenti város olaj, vászon, cm, j.j.l.: Rozs J. Kikiáltási ár: 120 eft MESTERHÁZY D. JELZÉSSEL, 20. sz. első fele Alpesi falu olaj, karton, cm, j.j.l.: J. Mesterházy D ÁLDOR JÁNOS LÁSZLÓ (Nagyigmánd, ) Olvasgató gyerekek olaj, vászon, 60,5 80,5 cm, j.j.l.: Áldor J. L MARTINEK JÓZSEF (Pécs, 1904-?) Falu a hegyek között olaj, vászon, 50,5 60,5 cm, j.b.l.: Martinek J. 33

34 MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Tátrai táj olaj, vászon, ,5 cm, j.n MAGYAR-MANNHEIMER GUSZTÁV (Pest, 1859-Budapest, 1937) Alkonyi táj olaj, fa, cm, j.j.l.: Magyar Mannheimer G FENYŐ ANDOR ENDRE (Baja, 1904-Budapest, 1971) Balatonpart olaj, vászon, cm, j.j.l.: Fenyő Kikiáltási ár: 90 eft

35 MUZSINSZKY NAGY ENDRE (Siófok, 1886-Siófok, 1975) Balatoni fények, 1968 olaj, vászon, 45,5 60 cm j.j.l.: Muzsinszky Nagy E Kikiáltási ár: 75 eft ORLETH, G. JELZÉSSEL 1900 körül Hullámzó tenger olaj, vászon, cm j.b.l.: G. Orleth Kikiáltási ár: 100 eft BERKES ANTAL (Budapest, 1874-Budapest, 1938) Tengeri kikötő a telihold fényénél, 1905 olaj, vászon, cm j.j.l.: Berkes A. 1905, sérült Kikiáltási ár: 220 eft

36 MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Letkési asszonyok pasztell, papír, cm, j.b.l.: olvashatatlan Kikiáltási ár: 38 eft AVRIGEANU, P. JELZÉSSEL Női portré, 1934 olaj, karton, cm, j.b.f.: P. Aurigeanu KARLOVSZKY BERTALAN (Munkács, 1858-Bp., 1938) Akt tájban olaj, karton, cm, j.b.l.: Karlovszky B. Kikiáltási ár: 120 eft TÓTH LÁSZLÓ (Budapest, 1869-Frankfurt, 1895) Madarak olaj, vászon, 120,5 100 cm, j.b.l.: Tóth Kikiáltási ár: 150 eft

37 MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Lány virágokkal-vázlat olaj, karton, 25,5 19 cm, j.j.l.: olvashatatlan, sérült 136. SZEGVÁRY KÁROLY (Tószeg, 1920-Bp., 2002) Perzsamacska olaj, farost, cm, j.b.l.: Szegváry K. Kikiáltási ár: 90 eft ÉDER GYULA (Kassa, 1875-Budapest, 1945) Puttók tánca olaj, vászon, cm, j.b.l.: Éder Gy. Kikiáltási ár: 140 eft GEIGER RICHÁRD (Bécs, 1870-Bp., 1945) Mulatozó társaság olaj, vászon, cm, j.b.l.: Geiger R. 37

38 OLASZ FESTŐ, 20. sz. eleje Napsütötte velencei házak olaj, vászon kartonra ragasztva, 27,5 23,5 cm, j.j.l.: olvashatatlan Kikiáltási ár: 48 eft DÖBRENTEY GÁBOR (Szombathely, 1897-Budapest, 1990) Városi utca olaj, farost, cm, j.j.l.: Döbrentey G. Kikiáltási ár: 40 eft MAGYAR FESTŐ, 20. sz. eleje Jelenet olaj, fa, cm, j.n MIKLÓSSY GÁBOR (Nagyvárad, 1912-Kolozsvár, 1998) Esti városrészlet olaj, vászon, 40,5 60 cm, j.b.l.: Miklóssy 38

39 MORIN JELZÉSSEL, 1900 körül Spanyol leányok olaj, fa, 26,5 14,5 cm, j.b.l.: Morin Kikiáltási ár: 36 eft UDVARDY IGNÁC (Zalaegerszeg, 1877-Zalaegerszeg, 1961) Római látkép, 1923 olaj, vászon kartonra ragasztva, cm j.j.l. Udvardy I. Róma 1923 Kikiáltási ár: 28 eft MORIN JELZÉSSEL, 1900 körül Spanyol lovas olaj, fa, 26,5 14,5 cm, j.b.l.: Morin Kikiáltási ár: 36 eft KISS KÁLMÁN (Kalocsa, ) Folyóparti részlet olaj, fa, 13,5 20,5 cm j.j.l.: Kiss Kálmán Kikiáltási ár: 40 eft

40 MUND HUGÓ (Marosszentmargita, 1892-Buenos Aires, 1962) Erdélyi táj pasztell, papír, cm, j.j.f.: Mund H. Kikiáltási ár: 120 eft CSABAI-WÁGNER JÓZSEF (Mezőberény, 1888-Mezőtúr, 1967) Tihany akvarell, papír, mm, j.j.l.: Cs. W. J. Tihany Kikiáltási ár: 48 eft TOMAN, KAREL (1880-?) Templom látképe akvarell, tus, papír, mm j.b.l.: Karel Toman Kikiáltási ár: 34 eft MENEGAZZI, CARLO (működött 1900 körül) Velence - Szent Márk tér akvarell, papír, mm, j.b.l.: C. Menegazzi 40

41 MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ BÁRÓ (Beckó, 1852-Bécs, 1919) Gondolkodó ceruza, papír, mm, j.j.l.: Mednyánszky; Pest; hagyatéki bélyegző Kikiáltási ár: 55 eft MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ BÁRÓ (Beckó, 1852-Bécs, 1919) Ülő legény tus, papír, mm, j.n., j.l.: hagyatéki bélyegző 153. MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ BÁRÓ (Beckó, 1852-Bécs, 1919) A Vág völgyében ceruza, papír, mm, j.j.l.: Mednyánszky Vág; hagyatéki bélyegző Kikiáltási ár: 48 eft MEDNYÁNSZKY LÁSZLÓ BÁRÓ (Beckó, 1852-Bécs, 1919) Domboldal kréta, papír, mm, j.j.l.: Mednyánszky és hagyatéki bélyegző, b.l.: jan

42 SCHÉNER MIHÁLY (Medgyesegyháza, 1923-Bp., 2009) Melegedő olaj, karton, cm, j.j. és b.l.: Schéner M 156. FÉLEGYHÁZI LÁSZLÓ (Szatmárnémeti, 1907-Debrecen, 1986) Akt, 1964 pasztell, papír, cm, j.b.f.: Félegyházi 964 Kikiáltási ár: 70 eft SCHÉNER MIHÁLY (Medgyesegyháza, 1923-Bp., 2009) Kilátás a körútra olaj, farost, cm, j.j.l.: Schéner Kikiáltási ár: 220 eft KLIE ZOLTÁN (Szekszárd, 1897-Bp., 1992) Bükkszentkereszt olaj, farost, cm, j.j.l.: Klie Kikiáltási ár: 120 eft

43 SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Leányfej, 1969 olaj, műlemez, 32,5 22,5 cm j.j.l.: Szász Endre 1969 és ajándékozási felirat Kikiáltási ár: 160 eft SZABÓ VLADIMIR (Balassagyarmat, 1905-Bp., 1991) Pihenő macskák rézkarc, papír, mm j.j.l.: Szabó Vladimir; b.l. a nyomaton: Szabó Vladimir Kikiáltási ár: 42 eft PATAY LÁSZLÓ (Rév-Komárom, 1931-) Szerelmespár, 1968 olaj, farost, cm, j.j.l.: Patay SARKANTYÚ SIMON (Pincehely, 1921-Bp., 1989) Gitáros hölgy, 1963 olaj, farost, 60 74,5 cm, j.b.f.: Sarkantyú 63, sérült 43

44 FONÓ LAJOS (FLEISCHER) (Bp., 1889-?) Tere-fere, 1925 rézkarc, papír, mm, j.j.l.: Fonó 925; b.l.: II. 17. Terefere Kikiáltási ár: 20 eft TARJÁNI SIMKOVITS JENŐ (Budapest, 1895 Bp., 1995) Nyári nap rézkarc, papír, mm, j.j.l.: Simkovits J. Kikiáltási ár: 14 eft SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Kalapos férfi olaj, fa, 40,5 32 cm, j.j.l.: Szász E. Kikiáltási ár: 340 eft SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Tél, 1984 akrill, műlemez, cm, j.k.l.: Szász E. 1984, sérült Kikiáltási ár: 240 eft

45 SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Szakállas férfi szőrme kucsmában olaj, műlemez, cm, j.k.l.: Szász E. Kikiáltási ár: 260 eft SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Női portré gyöngydíszes kalapban olaj, műlemez, 44,5 44,5 cm, j.j.l.: Szász E. Kikiáltási ár: 340 eft SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Az öreg fa olaj, karton, cm, j.j.l.: Szász E. Kikiáltási ár: 220 eft SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Férfi portré olaj, műlemez, cm, j.j.l.: Szász, sérült Kikiáltási ár: 180 eft SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Fiatal lány madaras fejdísszel olaj, karton, cm, j.j.l.: Szász Endre Kikiáltási ár: 220 eft

46 VASARELY, VICTOR (Pécs, 1906-Párizs, 1997) Kinetikus zebra plexi, cm, j.b.l.: Vasarely Kikiáltási ár: 110 eft VASARELY, VICTOR (Pécs, 1906-Párizs, 1997) Ilam szerigráfia, papír, mm, j.j.l.: Vasarely, b.l.: E.A. 3/15, Kiállítva: 2008 Skopje Művészeti Múzeum, 45. kép 173. VASARELY, VICTOR (Pécs, 1906-Párizs, 1997) Ölelkező zebrák szerigráfia, papír, mm, j.j.l.: Vasarely, b.l.: E.A.1/15 Kikiáltási ár: 70 eft VASARELY, VICTOR (Pécs, 1906-Párizs, 1997) Birkózók szerigráfia, papír, mm j.j.l.: Vasarely; b.l.: 3/30 Kikiáltási ár: 70 eft

47 VÉGH GUSZTÁV (Vác, 1889-Bp., 1937) Különféle ceruzarajzok, 5 db, ceruza, papír, mm 2 lapon j.: V.G., 1 lapon j.: Végh G. Kikiáltási ár: 30 eft VÉGH GUSZTÁV (Vác, 1889-Bp., 1937) Valpurgis éj, 1932 rézkarc, papír, mm j.j.l.: Goethe: Faust Valpurgis nacht G. Végh 1932 Kikiáltási ár: 10 eft FARKASHÁZY MIKLÓS (Bp., 1895-Bp., 1964) Kompozíció akvarell, papír, mm, j.j.l.: Farkasházy Kikiáltási ár: 32 eft SZÁSZ ENDRE (Csíkszereda, 1926-Mosdós, 2003) Családi idill rézkarc, papír, mm j.j.l.: Szász Endre; b.l.: ajándékozási felirat Kikiáltási ár: 22 eft SCHICKEDANZ ALBERT (Biala, 1846-Bp., 1915) Férfi akt ceruza, karton, mm, j.j.l.: S.A. 47

48 tétel Kiss István felajánlása erdélyi gyermekek támogatására SZELENCE Ausztria, 19. sz. vége, LENK Made in Austria bélyegzővel, alpakka színes lüszterzománc díszítéssel kis sérülésekkel, m: 7,8 5,5 0,9 cm Kikiáltási ár: 4 eft ÉKSZERDOBOZ német, 1910 körül, mahagóni színűre pácolt bükkfa, belül három rekesszel sérült, m: cm Kikiáltási ár: 6 eft CUKORDOBOZ német(?), 1920 körül, ezüstözött fém, talpán CED jelzéssel 8,5 12 8,5 cm Kikiáltási ár: 6 eft LÁMPATALP francia(?), 20. sz. eleje, öntött színtelen üveg, sárgaréz szerelékkel, kis sérüléssel, m: 25 cm Kikiáltási ár: 5 eft VÁZA francia, Limoges, 20. sz. eleje, festett,aranyozott porcelán, talpán jelzéssel, m: 36,5 cm Kikiáltási ár: 8 eft GYERTYATARTÓ PÁR osztrák, 20. sz. eleje, bronz, m: 23 cm Kikiáltási ár: 8 eft KANCSÓ - MELEGÍTŐÁLLVÁNYZATTAL francia(?), 20. sz. első fele, festett aranyozott porcelán,füle javított m: 24 cm Kikiáltási ár: 8 eft VÁZA francia, 20. sz. eleje fújt, csavart mézsárga üveg m: 49 cm Kikiáltási ár: 5 eft FIGURA PÁR német, 19. sz. vége, öntött ón, egyik fekete márvány talapzaton, kis sérüléssel, m: 11 cm; 18 cm Kikiáltási ár: 8 eft ASZTALDÍSZ 1894, öntött fém figura, kagyló talapzattal sérült, ,5 cm Kikiáltási ár: 5 eft DÍSZDOBOZ német, Schierholz, 1910 körül, festett aranyozott porcelán, talpán jelzéssel, tető restaurált, 9 22,5 cm Kikiáltási ár: 10 eft 40 48

19. és 20. századi festmények

192. aukció 2013. május 23. csütörtök

193. aukció október 8., kedd

193. aukció október 8., kedd 193. aukció 2013. október 8., kedd Bútorok és 19 20. századi festmények árverése Árverés: 2013. október 8-án, kedden 17 órától A kiállítás megtekinthető: 2013. szeptember 27-től október 5-ig munkanapokon

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda

187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda 187. aukció 2012. december 11. kedd 2012. december 12. szerda Régi mesterek és 19-20. századi festmények Árverés: 2012. december 11-én, kedden 17 órától 2012. december 12-én, szerdán 17 órától A kiállítás

PÁRISI GALÉRIA AUKCIÓ/AUCTION BAYER ILONA SZERELMES GYŰJTEMÉNY

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

86 87. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 86 87th Christmas Art Auction

188. aukció 2012. december 13. csütörtök 2012. december 15. szombat

183. aukció 2012. május 22 23. kedd szerda

183. aukció 2012. május 22 23. kedd szerda 183. aukció 2012. május 22 23. kedd szerda Régi mesterek, 19. és 20. századi festmények árverése Árverés: 2012. május 22-én, kedden 17 órától 1 223. tétel 2012. május 23-án, szerdán 17 órától 301 522.

Mestský úrad Rožňava '4.

USA Befektetési Útmutató

IP/09/473. Brüsszel, 2009. március 25

Számlakezelés az ELO DocXtraktor modullal