NUDELMAN 14. MÜNZ-AUKTION. 27. September Hotel Corvinus Kempinski Budapest

Download "NUDELMAN 14. MÜNZ-AUKTION. 27. September 2014. Hotel Corvinus Kempinski Budapest"

1 NUDELMAN Magyar és erdélyi 14. MÜNZ-AUKTION 27. September 2014 Hotel Corvinus Kempinski Budapest H-1051 Budapest V., Erzsébet tér 7-8. Az aukció idôtartama alatt (Während der Versteigerung) Telefon: ( ) , Fax: ( ) Ungarn und Siebenbürgen Münzen - Medaillen - Banknoten Pénzek - Emlékérmek - Bankjegyek

2 A borítón /Titelseite/: Bocskai István tallérja Lot 125 A hátsó borítón /Rücktitel/: Bocskai István tallérja Lot 125 Meghatározás /Beschreibung/: László Nudelman Felelôs kiadó /Ausgabe/: László Nudelman Fotó: Csaba Gedai Készült /gedrukt/: Keskeny és Társai 2001 Kft.

3 ÁRVERÉSI SORREND - ZEITTAFEL - TIMETABLE 27. September 2014 Szombat / Samstag / Saturday Árpádház - Történelmi emlékérmek No Arpadenzeit - Historische Medaillen Habsburg I. ( ) No Römisch Deutsches Reich I. II. Rákóczi Ferenc - Habsburg II. ( ) No Franz II. Rákóczi - Römisch Deutsches Reich II. Szabadságharc - Papírpénzek No Freiheitskampf - Banknoten Megtekintés: A pénzek megtekintése Petôfi Sándor utcai üzletünkben, szeptember 22. és szeptember 26. közötti munkanapokon óráig lehetséges. Besichtigung: Die Münzen können in unseren Büroräumen am Petôfi Sándor Str. 16. von Montag bis Freitag, 22. September September 2014 jeweils von bis Uhr besichtigt werden. On view: The coins are on view in our shop at Petôfi Sándor str. 16. during office hours from Monday 22. September to Friday 26. September 2014 from a.m to p.m. Árpádház No Arpadenzeit Vegyesház ( ) No Spätmittelalter Erdély ( ) No Siebenbürgen Történelmi emlékérmek No Historische Medaillen Habsburg I. ( ) No Römisch Deutsches Reich I. II. Rákóczi Ferenc No Franz II. Rákóczi Habsburg II. ( ) No Römisch Deutsches Reich II. Szabadságharc No Freiheitskampf Ferenc József No Franz Josef I. Horthy Miklós No Miklós Horthy Emlékpénzek No Gedenkmünzen Papírpénzek No Banknoten Tartásfokozatok - Erhaltungsangaben - Conservation - Conservazioni - Stranje: pol.pl. Proof polierte Platte Proof Fondo specchio Proof stlf. verdefényes stempelfrisch mint state fior di conio sjajan vzgl. kiváló vorzüglich extremely fine splendido odli can s.sch. nagyon szép sehr schön very fine bellissimo vrlo lep sch. szép schön fine molto bello lep S ritka selten rare raro redak SS nagyon ritka sehr selten very rare rarissimo vrlo redak R ritkaság Rarität rareless rarita retkost RR nagy ritkaság grosse Rarität great rareless grande rarita velika retkost RRR különleges ritkaság von allergrösster Seltenheit the greatest rareless particolare rarita izuzetna retkost U unikum Unikum Unice unico unikat

4 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK Az árverésen történô részvétel az alábbi feltételek szerint zajlik: 11. Az árverés a résztvevôk szabad akaratából történik. A Nudelman Numizmatika Kft. az aukciót az árvereztetôk megbízásából szervezi, rendezi és vezeti. 12. Minden árverésre beadott tárgy a kiállítás idôtartama alatt megtekinthetô. Az egyes tételek leírása és tartásfokozatuk meghatározása a Nudelman Numizmatika Kft. szakértôinek legjobb tudása és ismerete szerint történik. A darabok minden hibájukkal és hiányosságukkal abban az állapotban kerülnek eladásra, amelyben az árverés ideje alatt találhatók. Leütés utáni reklamációt az átvételtôl számított 8 napon belül csak abban az esetben lehet figyelembe venni, ha a vevô a megvásárolt darabon olyan durva hibát fedez fel, (fülnyom, javított lyuk, forrasztás) amely a katalógusban nincs feltüntetve. Azonban a teremben árverezô vevô a darabokat mint megtekintett -et vásárolja meg. Az árverésvezetô az egyes tételeket belátása szerint összevonhatja, szétválaszthatja, elhagyhatja vagy visszavonhatja. 13. A Nudelman Numizmatika Kft. GARANTÁLJA MINDEN DARAB VALÓDISÁGÁT. 14. A katalógusban Euroban feltüntetett árak egyúttal kikiáltási árak is, amely alatt az egyes tételek nem kerülnek eladásra. A licit rendszerint 10%-onként emelkedik. Leütésre akkor kerül sor, ha a legmagasabb ajánlat harmadszori elhangzását követôen nagyobb ajánlat nem érkezik. Bizonytalan esetekben, ha például az ajánlattevô személyét egyértelmûen meghatározni nem lehet, vagy ha egy magasabb ajánlatot az árverésvezetô véletlenül nem vett észre, az árverésvezetô dönt afelôl, hogy az árverést folytatja, vagy a szóban forgó tételt újra árverezi. 15. Licittárcsák: az árverés elôtt a Kft. számozott tárcsákat ad ki, mely során a licitálónak igazolnia kell személyazonosságát, ami útlevéllel vagy személyi igazolvánnyal történhet. Ehhez kapcsolja és átmenetileg tárolja a számítógép az ügyfél személyi adatait, melyhez az ügyfél hozzájárul. Ez a számlaadás és a félreértések elkerülése végett szükséges. Az árverés folyamán a számozott tárcsák szolgálnak licitálásra. A vevô felelôs azért, hogy a saját nevére szóló tárcsát az árverés folyamán más ne használhassa. Az árverés befejeztével kérjük, hogy a licittárcsákat személyesen adják vissza abban az esetben is, ha a vevô az árverés során nem vásárolt! Ha az árverés ideje alatt valaki kikéri a számláját, korábbi tárcsaszáma megszûnik. Amennyiben késôbb tovább kíván licitálni, úgy új tárcsaszámot kell kiváltania. 16. Az árverésen való részvétel írásos vételi megbízás alapján, valamint az árverés idôtartama alatt telefonon keresztül történô ajánlat útján is lehetséges. Telefonos ajánlat csak egyenként minimum 500 euró feletti kikiáltási ár esetén lehetséges. Az írásbeli ajánlat realizálását vételi megbízásnak megfelelôen a Nudelman Numizmatika Kft. végzi. Azon esetben, ha az ajánlattevô személye ismeretlen a fizetés biztosítása érdekében a Nudelman Numizmatika Kft. ELÔLEG letételét kéri. Írásos vételi megbízásnál az elôleg összege az ajánlott ár 20%-a, telefonon keresztül történô ajánlat esetén a kikiáltási ár 40%-a. Ezen összeget ajánlattevô köteles a Nudelman Numizmatika Kft. bankszámlájára legkésôbb szeptember 26. déli 12 óráig átutalni. Ennek hiányában a Kft. az ajánlat figyelembevételét mellôzheti. Sikertelen ajánlattevés esetén a Kft. az elôleg összegét az árverés után azonnal visszaküldi. Sikeres licitálás esetén az elôleg összege a vételárba beszámításra kerül. 17. A leütés a vevôt a tétel(ek) átvételére és az ellenérték kifizetésére kötelezi. Minden vásárló saját nevében, saját számlájára vásárol. Harmadik fél részére történô vásárlás nem lehetséges! Az adott tárcsaszámra történô leütések utólag nem megváltoztathatóak! Készpénzfizetés esetén a számlaadás dátuma egybeesik a fizetés napjával. 8. Az árverési járulék a leütési ár 20%-a. A leütési ár és az árverési járulék együttesen képezi a vételárat. A vételár tartalmazza a Nudelman Numizmatika Kft. által megfizetendô 27%-os különbözeti ÁFÁ-t, amely nem visszaigényelhetô. Minden interneten keresztül történô vásárlás esetén élô ajánlattevés a Nudelman Numizmatika Kft. átvállalja az internetes árverezés költségeit. 19. A teremben árverezô vevô köteles a vásárlási árat nyomban az árverés helyszínén kifizetni. Az ügyfél az árverezett tétel tulajdonjogát a vételár teljes kielégítésével szerzi meg. Elôzetes megbeszélés alapján a Nudelman Numizmatika Kft. biztosítja 20%-os elôleg megfizetése mellett az árverést követô 15 napon belüli fizetés lehetôségét. Az elôleg az árverés helyszínén azonnal megfizetendô készpénzzel vagy VISA és MASTER CARD kreditkártyával. Ennek hiányában az adott tétel újraárverezendô! Elôleg megfizetése esetén a darab tulajdonjoga a vevôt a teljes összeg kifizetése után illeti meg. Írásbeli vagy telefonon történô megbízás esetén a leütési ár kézhezvételét követô 15 napon belül kell az átutalást teljesíteni, vagy irodánkban befizetni. A postázás költségei a feladás típusától és értékétôl függôen változnak, ezért a pontos költségekrôl szíveskedjék elôzetesen tájékozódni. Minden árut légbuborékos biztonsági csomagolással látunk el. Az árucikkek belföldön kb. 3-7 munkanap alatt kerülnek kiszállításra. 10. Késedelmes fizetés esetén 15 napot meghaladóan a Nudelman Numizmatika Kft. jogosult a számla összértékéhez havi 3%-os késedelmi kamatot felszámolni. 45 napot meghaladó fizetési késedelem esetén a Nudelman Numizmatika Kft. jogosult elállni a szerzôdéstôl 30% meghiúsulási kötbért igénybevétele mellett, melyet a Kft. jogosult a már befizetett elôleg összegébe beszámítani. 11. Vitás kérdésekben szerzôdô felek alávetik magukat összeghatártól függôen a Pesti Kerületi Központi Bíróság illetve a Fôvárosi Bíróság kizárólagos illetékességének. A bíróság a magyar jog szerint jár el. Árverezô: Nudelman László Nudelman Numizmatika Kft. H-1052 Budapest, Petôfi Sándor u. 16. Telefon: info@numismatica.hu Nudelman Numizmatika Kft. IBAN: HU Bankkapcsolat: K&H Bank Rt Budapest Kossuth Lajos tér 18. SWIFT: OKHBHUHB

5 AUKTIONSBEDINGUNGEN Die Teilnahme in der Versteigerung erfolgt nach den folgenden Bedingungen: 11. Die Versteigerung erfolgt nach freiem Wille der Kaufinteressenten. Die Firma Nudelman Numizmatika Kft. organisiert, veranstaltet und geleitet die Versteigerung im Auftrag der Versteiglasser. 12. Jeder Gegenstand, der zur Versteigerung abgegeben wurde, kann während der Zeitraum der Ausstellung besichtigt werden. Die Beschreibung der einzelnen Lose und die Bestimmung deren Steigerungsstufen erfolgt nach den besten Gewissenhaftigkeiten und Kenntnisse der Spezialisten der Fa. Nudelman Numizmatika Kft. Die Lose werden mit allen ihren Fehlern und Mangelhaftigkeiten im solchen Zustand verkauft, wie diese während der Zeit der Versteigerung zu befinden sind. Eine Reklamation nach dem Zuschlag binnen 8 Tage von der Übername kann nur im Falle beachtet werden, wenn der Käufer auf der Lose einen so groben Fehler bemerkt (Ösenspur, repariertes Loch, Lötung), der im Katalog nicht gezeigt wurde. Alle Bieter im Raum kaufen die Lose wie besehen. Der Auktionator kann die einzelnen Losen nach eigenen Einsehen zusammenlegen, trennen, weglassen oder zurückziehen, 13. Die Nudelman Numizmatika Kft. garantiert die Echtheit aller Lose. 14. Die im Katalog angegebenen Preise sind gleichzeitig Ausrufpreise, darunter die einzelnen Losen nicht verkauft werden. Die Steigerungsstufen betragen in der Regel 10%. Einen Zuschlag erfolgt, wenn kein grösser Gebot nach dem dritten Ertönen des höchsten Gebotes eintrifft. In unsicherheiten Fällen, wenn z.b. der Bieter nicht eindeutig identifizieren werden kann, oder der Auktionator ein höhes Gebot zufällig nicht bemerkt hat, entscheidet der Versteigerungsleiter über den Fortführung der Auktion, oder wird die betroffene Lose wieder versteigert. 15. Bieternummer: vor der Versteigerung gibt die Kft. nummerierte Scheiben aus, wobei sich der Kaufinteressenten seine Persönlichkeiten mit dem Passport oder Personalausweis ausweisen müssen. Der Computer bindet und speichert vorübergehend die persönlichen Daten dazu, wozu der Kunde seine Zustimmung gibt. Dies ist wegen der Verrechnung und vermeiden der Missverständnisse nötig. Während der Versteigerung dienen die Bieternummer zur Lizitation. Selbst der Käufer ist dafür verantwortlich, dass die auf seinen eigenen Namen gegebene Bieternummer nicht von anderen Kaufinteressierten benutzt werden kann. Nach der Versteigerung bitten mit um die persönliche Rückgabe der Bieternummer, auch im Falle, wenn der Kaufinteressente während der Versteigerung nicht gekauft hat. Wenn jemand die Rechnung während der Versteigerung verlängt, erlischt seine frühere Bieternummer. Falls er später wieder lizitieren will, so muss er eine neue Bieternummer beantragen. 16. Teilnahme in der Versteigerung kann auch auf Grund einer schriftlichen Kaufbeauftragung erfolgen, sowie während der Versteigerung mit telefonisch abgegebenen Geboten ist es auch möglich. Ein telefonisches Gebot ist nur über einen Ausrufpreis von min. 500 EUR per Lose möglich. Die Realisierung des schriftlichen Gebotes wird entsprechend der Kaufbeauftragung der Fa. Nudelman Numizmatika Kft. durchgeführt. Falls der Bieter unbekannt ist, fordert Nudelman Numizmatika Kft. eine Anzahlung um die spätere Bezahlung zu sichern. Die Höhe der Anzahlung ist 20% des gebotenen Preises bei einer schriftlichen Kaufbeauftragung und dieselbe ist bei einem telefonischen Gebot 40% des Ausrufpreises. Der Bieter ist verpflichtet diese Summe auf den Konto der Nudelman Numizmatika Kft. spätestens bis 26. September 2014 um Uhr zu überweisen. Ohne dies ist die Kft berechtigt das Gebot nicht in Betracht zu nehmen. Im Falle eines erfolglosen Gebotes wird die Kft. dem Bieter die Anzahlung sofort nach der Versteigerung zurückschicken. Wenn die Lizitation erfolgreich ist, die Summe der Anzahlung wird in den Kaufpreis eingerechnet. 17. Der Zuschlag verpflichtet den Käufer die Lose zu übernehmen und den Gegenwert zu bezahlen. Jeder Käufer kauft auf seinen eigenen Namen und auf eigene Rechnung. Ein Kauf für einen Dritten ist nicht möglich! Die Zuschläge auf den gegebenen Bieternummer können nicht verändert werden! Im Falle einer Barbezahlung wird das Datum der Rechnung und der Bezahlung übereinstimmen. 18. Das Auktionsaufgeld ist 20% des Zuschlagspreises. Der Zuschlagpreis und das Aufgeld bilden zusammen den Kaufpreis. Der Kaufpreis ist differenzbesteuert, welche Summe nicht zurückforderbar ist. Bei dem Kaufer der im internet als live bidder lizitiert, wird das sogenannte internet gebühr von Nudelman Numizmatika Kft. bezahlt. 9. Der Käufer, der im Raum lizitiert, verpflichtet ist, den Kaufpreis an Ort und Stelle der Versteigerung zu bezahlen. Das Eigentumsrecht geht erst nach voller Bezahlung der Ware an den Käufer über. Nach einer vorherigen Vereinbarung sichert die Nudelman Numizmatika Kft. mit einer Anzahlung von 20% eine Zahlungsmöglichkeit binnen 15 Tage nach der Versteigerung. Die Anzahlung muss an Ort und Stelle der Versteigerung sofort mit Bargeld oder mit VISA und MASTER CARD Kreditkarten bezahlt werden. Im Mangel einer Anzahlung wird die gegebene Lose wieder versteigert! Im Falle einer Anzahlung geht das Eigentumsrecht der Lose an den Käufer erst nach der Bezahlung der vollen Summe über. Im Falle einer schriftlichen oder telefonischen Beauftragung muss der Kaufpreis binnen 15 Tage des Erhaltes des Zuschlagpreises überwiesen oder im unseren Büro persönlich bezahlt werden. Die Versandkosten hängen von der Aufgabeart sowie dem Wert der Postsendung ab, deshalb bitten wir Sie, um sich im voraus über die entstehenden Versandkosten zu erkundigen. Wir versehen alle Waren mit sicherer Luftpolsterverpackung. Auslieferung der Waren erfolgt im Inland innerhalb von 3 bis 7 Arbeitstagen. 10. Bei einer verspäteten Bezahlung nach 15 Tagen ist die Nudelman Numizmatika Kft. berechtigt zur Gesammtsumme der Rechnung monatlich 3% Zinsen hinzurechnen. Bei einer Zahlungsverzögerung von mehr als 45 Tage ist die Nudelman Numizmatika Kft. berechtigt den Vertrag zu kündigen wobei 30% Vereitelungsstrafe verrechnet wird, was die Kft. von der Anzahlung abrechnet. 11. Im Streitfall unterwerfen sich beide Parteien abhängig von der Vertragsgrösse der ausschließlichen Zuständigkeit des Pester Zentralen Kreisgerichtes bzw. des Budapest Hauptstadtsgerichtes. Das Gericht handelt nach dem ungarischen Recht. Versteigerer: László Nudelman Nudelman Numizmatika Kft. H-1052 Budapest, Petôfi Sándor Str. 16. Telephon: info@numismatica.hu Nudelman Numizmatika Kft. IBAN: HU Bank connection: K&H Bank Rt. H-1051 Budapest, Kossuth Lajos Platz 18. SWIFT: OKHBHUHB

6 PURCHASE BY SALE Participation on auction happens under the following conditions: 11. The auction happens from the free will of the participants. The company of Nudelman Numizmatika Kft. organises, arranges and manages the auction on behalf of the clients. 12. All objects being in the auction may be seen during the exhibition. The description of each lot and identification of its increasing jumps happens according to the best knowledge of the specialists of Nudelman Numizmatika Kft. The each lot will be sold with its all defets and deficiencies in a condition, as they are during the auction. A claim after hammering within 8 days after receipt can be taken into account only in case if the buyer notices on the bought lot such a rough defect (earmark, repaired hole, soldering) which can t be found in the catalogue. The buyers attending the auctions yourself buy however the pieces as described. The auctioneer may the lots reduce, separate, leave or withdraw according to his lights. 13. The Nudelman Numizmatika Kft. guarantees that all pieces are genuine. 14. The Euro prices in the catalogue are at the same time put-up prices, which means that bids below can t be accepted. The bid will be increased generally by 10% jumps. A hammering occurs if the highest bid will announced three times and no higher bid arrives. In uncertain cases, for example the personage of the bidder can t be identify unanimously, or the auctioneer a higher bid overlooked by mistake, the leader of auction has the right to re-open the bidding or recall the lot and put it up for sale again. 15. Bidder number: before the auction the Nudelman Numizmatika Kft. issues numbered discs, while the bidders must identify himselves by their passport or identity card. The computer connects and stores the personal data of the clients temporarily to the bidder number to which the clients give their permission. This is necessary because of the invoicing and avoiding the misunderstanding. During the auction the numbered discs serve for bidding. The buyer is responsible that his disc can t be used by another person during the auction. At the end of the auction we ask you to give back the bidder number personally also in case he didn t bought during the auction. If everybody requires his invoice during the auction, his previous bidder number no more exists. If he wants to bid further, he has to request a new bidder number. 16. The participation in the auction can happen by writing or during the auction by phone. A bid by phone can be made only if the put-up price is over 500 Eur per piece. The realization of the written bid will be made by Nudelman Numizmatika Kft. according to the buyingcommission. In case the personage of the bidder is unknown in the interest of secure of payment Nudelman Numizmatika Kft. ask for a deposit 20%. In case of written buying commission the deposit is the 20% of the bid, and it is in case of a bid made by phone 40% of the put-up price. This amount must be transferred to the account of the Nudelman Numizmatika Kft. latest on 26. September 2014 at o clock. Failing this the Nudelman Numizmatika Kft. may the bid neglect. In case of an unsuccess bid transfers the Nudelman Numizmatika Kft. the amount of advance immediately after the auction. If the bidding was successful, the deposit will be applied to the purchase money. 17. The hammering obliges the buyer to the taking over the goods and paying its price. All buyer purchases for its own name and account. There is no possible to buy for a third person. The hammerings for a given bidder number can t be change later. In case of a cash payment the date of the invoice is the same as the date of the payment. 18. The buyer s premium is 20% of the hammer price. The hammer price and the buyer s premium together are the purchased price. The purchased price includes the hungarian VAT which will be paid by Nudelman Numizmatika Kft., and can t be refund. Internet live bidders fee is paid by the Nudelman Numismatica Kft. 19. The floor buyers are bound to pay the purchase price immediately on the auction place. The buyer obtains the ownership of the good put up for auction only after paying the total purchased price. On the base of a previous discussion the Nudelman Numizmatika Kft. ensures with paying a deposit 20% the possibility of a payment within 15 days after auction. The deposit must be paid immediately on the place of auction in cash or with VISA or MASTER CARD credit cards. Failing this the lot in question can be put up for auction again. In case of paid advance get the buyer the ownership of the lot after paying the total invoice amount. In case of a written or by phone made commission the purchase price must be transferred within 15 days after receiving the hammer price or to pay in cash in our office. Delivery costs depend on the mailing class as well as the value of the goods, therefore we kindly ask you to find out about delivery costs in advance. All goods get delivered in safe, bubble wrap packaging. Delivery of goods within the country takes between 3 to 7 working days. 10. In case of a default payment after 15 days the Nudelman Numizmatika Kft. is obliged to account monthly 3% interest on default. If the default payment exceeds 45 days the Nudelman Numizmatika Kft. is bound to terminate the contract with accounting of a failure penalty of 30% which will be deducted from the deposit. 11. In case of any disputes both parties conform theirselves depending on the contractual amount the exclusive competence of Central District Court of Pest and Budapest Capital Court respectively. The Court acts according to the Hungarian low. Auctioneer: László Nudelman Nudelman Numizmatika Kft. H-1052 Budapest, 16. Petôfi Sándor str. 16. Telephone: info@numismatica.hu Nudelman Numizmatika Kft. IBAN: HU Bank connection: K&H Bank Rt. H-1051 Budapest, 18. square Kossuth Lajos SWIFT: OKHBHUHB

7 Élô aukcionálás az Ön otthonában és számítógépén! Aukcionáljon kényelmesen otthonában vagy irodájában a Nudelman Numismatica aukcióin élôben az interneten. Hallgathatja az árverést, láthatja a licitek alakulását és élôben tehet ajánlatot gyorsan, könnyedén, kényelmesen. A sikeres részvételhez csupán egy számítógépre, internetkapcsolatra és egy elôzetes regisztrációra van szüksége. licitáljon élôben, úgy, mintha a teremben zajló aukción venne részt személyesen halgassa élôben az aukciót, az árverés vezetôjének hangját egyenesben közvetítjük nézze élôben, kövesse az ajánlatokat lépésrôl-lépésre. Az internetes aukcionálás elônyeinek lényege: Ön bármikor beléphet és ajánlatot tehet. Ön folyamatosan informálódhat az árverés menetérôl, a licitrôl és a leütési árakról. Ön az aktuális licitlépcsôket euróban és dollárban is követheti. Ön bármikor megtekintheti saját nyertes licitjeinek összértékét. Ön jelezheti az aukció vezetôjének (egy tétellel korábban) a tétel számát, amelyre licitálni szeretne. Éljen a teremben történô aukcionálás minden elônyével és ezzel egyidejûleg élvezze az internet nyújtotta függetlenséget, hogy elnyerhesse kedvenc tételeit. Bieter in Auktionssaal Projektor Auktionator Computer Bieter in Bangkok Paris Buenos-Aires New York Server weltweit untereinander verbunden Madrid moskau Toronto Stockholm Útmutató az Internetes licitáláshoz: Látogassa meg honlapunkat a címen és kattintson az Élô aukció gombra. Regisztráljon online és válassza ki felhasználónevét és jelszavát. Szimulátor: próbálja ki a szimulátort és ismerkedjen meg az online licitálás menetével. Az aukció elôestéjén a Szimulátor gombot az Élô aukció gombra cseréljük. Az aukció napján lépjen be az árverésre az Élô aukció gombra kattintva, adja meg felhasználónevét és jelszavát ezzel belépett az aukciónkra. Ezzel a regisztrációval mostantól a Nudelman Numismatica minden on-line árverésén részt vehet! Powered by Core Tech (Schweiz) GmbH

8 Live Bieten von Ihrem Computer zu Hause aus! Beteiligen Sie sich an der Nudelman Auktion bequem von zu Hause oder von Ihrem Büro aus, so als wären Sie persönlich im Saal live im Internet. Sie hören den Auktionator, Sie sehen die aufgerufenen Lose, Sie können in Echtzeit bieten schnell, einfach, komfortabel. Sie benötigen lediglich einen Computer und eine Internetverbindung und müssen sich vorher online registrieren. Live bieten, genauso, als wären Sie selbst im Auktionssaal. Live hören, die Stimme des Auktionators wird direkt übertragen. Live sehen, verfolgen Sie die Steigerungen Los für Los. Ihre Vorteile auf einen Blick: Sie können jederzeit einsteigen und bieten. Sie sind über Steigerungen und Zuschläge immer informiert. Sie sehen die aktuellen Steigerungen in Euro und anderen Währungen. Sie können jederzeit die Summe Ihrer Auktionskäufe einsehen. Sie können dem Auktionator avisieren, bei welchen Losen Sie sich beteiligen möchten. Nutzen Sie alle Vorteile eines Saalbieters und reagieren Sie individuell und unabhängig, um Ihre Wunschlose zu ersteigern. Bieter in Auktionssaal Projektor Auktionator Computer Bieter in Bangkok Paris Buenos-Aires New York Server weltweit untereinander verbunden Madrid moskau Toronto Stockholm So einfach beteiligen Sie sich als Internet-Bieter: Besuchen Sie unsere Homepage und klicken Sie den Button Live Auktion Registrieren Sie sich online und wählen Sie Ihren Teilnehmernamen (Username) und Ihr Passwort! Simulator: Testen Sie den Simulator und machen Sie sich mit der einfachen Handhabung des Internetbietens vertraut. Am Abend vor der Auktion wird der Simulator durch den Button Live bieten ersetzt. Steigen Sie am Auktionstag mit Ihren Codes (Username und Passwort) über den Button Live bieten in die Auktion ein und Sie sind live dabei! Einmal registrieren immer wieder teilnehmen: Ihre Codes (Username und Passwort) sind für alle Nudelman Auktionen gültig. Powered by Core Tech (Schweiz) GmbH

9 Live Bidding at home from your computer! Participate comfortably in the Nudelman auction from home or your office - live on the Internet. You hear the auctioneer, you see the current lots, you can bid in real time. It is fast, easy, comfortable. You just need a computer, an internet connection and to register on-line in advance. Bid live, just as if you were in the auction room personally. Listen live, the auctioneer s voice is broadcasted in real-time. See live, follow the increments lot by lot. Your advantages at a glance: You can log on and bid at any time. You are always informed about increments and hammer prices. You see the current increment in Euro and other currencies. You can look at the total of your winning bids at any time. You can inform the auctioneer (up to one lot before) of the lots you might bid on. Take all advantages of an auction room bidder and react individually and independently to win your favorite lots. Bidders in Auction Room Projector Auctioneer Console bidders in Bangkok Paris Buenos-Aires New York Servers inter-connected worldwide Madrid Moscow Toronto Stockholm Join us and bid live: Visit our website at and click the button Llve Auktion Register on-line and choose your username and password. Simulator: Try the simulator and get familiar with the easy handling of bidding online. The evening before auction the simulator will be replaced by the button Llve bieten On auction day get into the auction via the button Llve bieten and enter your codes (username and password) and be there live! Once registered participate again and again: Your codes (username and password ) are valid for every Nudelman Auction. Powered by Core Tech (Schweiz) GmbH

10 Misez Live - Depuis la maison avec votre ordinateur! Participez en toute facilité à la vente Nudelman depuis la maison ou le bureau - Live sur internet. Vous pouvez entendre le commissaire priseur, suivre l évolution des lots, miser en temps réel. C est rapide, facile et confortable. Il suffit d un ordinateur, d une connexion Internet et de vous enregistrer par avance. Misez live, exactement comme si vous étiez personnellement dans la salle. Ecoutez live, la voix du commissaire priseur est diffusée en temps réel. Regardez live, suivez les incréments lot par lot. Vos avantages d un coup d œil: Vous pouvez vous connecter et miser quand vous le désirez. Vous connaissez en tout temps l évolution des lots et leur prix d adjudication. Vous pouvez suivre l évolution des prix en Euro et en d autres monnaies. Vous pouvez consulter l état de votre compte à tout moment. Vous pouvez aviser le commissaire priseur de votre intérêt pour un lot jusqu au lot précédent sa mise en vente. Ayez tous les avantages de miser dans la salle tout en pouvant réagir personnellement, individuellement et anonymement pour obtenir les lots qui vous intéressent. Enchérisseurs à Salle des Ventes Projecteur auctioneer Console Enchérisseurs à Bangkok Paris Buenos-Aires New York Serveurs interconnectés dans le monde entier Madrid Moscou Toronto Stockholm Rejoignez-nous et misez Live: Venez sur notre site Web et cliquez sur le bouton Live Auktion Enregistrez-vous et choisissez vos noms d utilisateur et mot de passe. Simulateur: Essayez notre simulateur et découvrez comme il est facile de miser en ligne. A la veille de la vente le bouton simulateur est remplacé par le bouton Live Auktion. Le jour de la vente rejoignez-nous et participez en direct, en appuyant sur le bouton Live Auktion, - entré votre nom d utilisateur et mot de passe et vous y étes. Par cette enregistrement vous avez l accés a chaque vente on-line de Nudelman Numismatica a partir de maintenant. Powered by Core Tech (Schweiz) GmbH

11 I. István ( ) ÁRPÁDHÁZ 1 1. Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +STEPHANVS REX gyöngykörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis, zwischen den Armen Keile/ Rv: +REGIA CIVITAS vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.72 g, Huszár: 1, Unger II.: 1, C.N.H.I.: 1. fast vorzüglich Péter ( és ) Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +PETRVS REX gyöngykörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis, zwischen den Armen Keile/ Rv: +PANNONIA vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.86 g, Huszár: 6, Unger II.: 2, C.N.H.I.: 8, Selten! Patina! fast vorzüglich Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) mint elôzô /wie vorher/ Av: +PETRVS REX Rv: +PANNONIA 0.53 g, Huszár: 6, Unger II.: 2, C.N.H.I.: 8, Selten! Patina! vorzüglich Aba Sámuel ( ) 4 4. Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +REX SAMVHEL gyöngykörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis, zwischen den Armen Keile/ Rv: +PANONEIA vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.70 g, Huszár: 7, Unger II.: 3, C.N.H.I.: 10, Sehr selten! vorzüglich I. András ( ) Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: + REX ANDREAS gyöngykörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis, zwischen den Armen Keile/ Rv: +REGIA CIVITAS vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.37 g, Huszár: 8, Unger II.: 4, C.N.H.I.: 11. fast vorzüglich-vorzüglich Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +REX ANDREAS vonalkörben keresztalakú hármasvonalak, szárai között pontok, középen kör. A külsô két vonalkör és gyöngykör négyszer, egy-egy hármasvonal által megszakad. /Kreuz mit dreistrahligen Armen, in der Mitte ein kleiner Kreis. Der äußere Perlkreis viermal in Stellung des stehenden Kreuzes durch drei Striche unterbrochen/ Rv: +PANONEIA vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.90 g, Huszár: 9, Unger II.: 5, C.N.H.I.: 12. gutes sehr schön

12 Béla herceg ( ) 7 7. Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +BELA DVX gyöngykörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis, zwischen den Armen Keile/ Rv: +PANNONIA vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.69 g, Huszár: 11, Unger II.: 6, C.N.H.I.: 15. Patina! Prachtexemplar! gutes vorzüglich Salamon ( ) Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +REX SALOMONI mellkép szembôl, baljában kereszt /Brustbild von vorne, in der Linken Kreuz/ Rv: +PA / NON / IA felirat három sorban /Schrift in drei Zeilen/ 0.59 g, Huszár: 17, Unger II.: 10, C.N.H.I.: 22. vorzüglich Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) mint elôzô /wie vorher/ Av: +REX SALOMONI Rv: +PA / NON / IA 0.55 g, Huszár: 17, Unger II.: 10, C.N.H.I.: 22. vorzüglich 80.- I. László ( ) Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: + LADISLAVS REX gyöngykörben egyenlôszárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis, zwischen den Armen Keile/ Rv: +PANONIA vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.64 g, Huszár: 21, Unger II.: 15, C.N.H.I.: 25, Sehr selten! vorzüglich Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: LAD-ISL-AVS-REX gyöngykörben egyenlô szárú kereszt a végein egy-egy kis félhold, szárai között keresztek /Kreuz mit Kreuzen an den Enden und vier kleine Halbmonde zwischen den Armen/ Rv: +LADISLAV SRE vonalkörben egyenlôszárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Kreis, zwischen den Armen Keile/ 0.87 g, Huszár: 26, Unger II.: 21, C.N.H.I.: 32, Patina! stempelfrisch Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: + LADIW(LA+VW REX gyöngykörben szembenézô fô /Kopf von vorne im Perlkreis/ Rv: + LADIW(LAVW REX vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Kreis, zwischen den Armen Keile/ 0.75 g, Huszár: 24, Unger II.: 17, C.N.H.I.: 28 fast vorzüglich-vorzüglich Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) mint elôzô /wie vorher/ Av: LADIW;LAVW REX Rv: +LADISLAVS RE 0.58 g, Huszár: 24, Unger II.: 17, C.N.H.I.: 28. vorzüglich

13 Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: LADIS;LAVS REX gyöngykörben három hosszú kereszt, közepükön és végeiken egy-egy gömbbel /im Perlkreis drei Langkreuze mit je zwei kugelartigen Knoten am Längsbalken/ Rv: +LADISLAVS RE vonalkörben egyenlôszárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.94 g, Huszár: 27, Unger II.: 22, C.N.H.I.: 33. vorzüglich-stempelfrisch Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) mint elôzô /wie vorher/ Av: LADIS;LAVS REX Rv: +LADISLAVS RE 0.64 g, Huszár: 27, Unger II.: 22, C.N.H.I.: 33, Patina! gutes vorzüglich Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +LADIS-LAVS RE két kis kereszt, közepükön és végeiken egy-egy gömbbel, közöttük egy nagyobb, pontsoros kereszt /zwei kleinere Kreuze mit je zwei kugelartigen Knoten am Längsbalken, dazwischen, sie überragend, ein größeres Kreuz/ Rv: REX LA-DISLAVS vonalkörben egyenlôszárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Kreis, zwischen den Armen Keile/ 0.53 g, Huszár: 28, Unger II.: 23, C.N.H.I.: 34, Selten! vorzüglich Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) mint elôzô /wie vorher/ Av: +LADIS-LAVS RE Rv: REX LA-DISLAVS 0.67 g, Huszár: 28, Unger II.: 23, C.N.H.I.: 34, Selten! fast vorzüglich Kálmán ( ) Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: CALMAN REX gyöngykörben egyenlô szárú kereszt, szárai végén és között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis, an den Enden und zwischen den Armen Keile/ Rv: +LADISCLAVS RE vonalkörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Kreis, zwischen den Armen Keile/ 0.39 g, Huszár: 31, Unger II.: 25, C.N.H.I.: 38, Patina! R! gutes vorzüglich Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) mint elôzô /wie vorher/ Av: CALMAN REX Rv: +LADISCLAVS RE 0.38 g, Huszár: 31, Unger II.: 25, C.N.H.I.: 38, Patina! R! gutes vorzüglich

14 Denár (Ag) Av: CALMAN REX szembenézô fej /Kopf von vorne/ Rv: LADLAV REX vonalkörben egyenlôszárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.46 g, Huszár: 32, Unger II.: 33, C.N.H.I.: 40. vorzüglich Denár (Ag) Av: +COLVMBANVS RE gyöngykörben egyenlôszárú kereszt /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis/ Rv: +LADISLAVS RE vonalkörben egyenlôszárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.44 g, Huszár: 37, Unger II.: 28, C.N.H.I.: 45. Patina! vorzüglich Denár (Ag) Av: +CALAMA keresztszárak között négy félhold /zwischen den Kreuzarmen vier Halbmonde/ Rv: felirat helyett vonások, keresztszárak között ékek /statt Umschrift Striche, Kreuz mit vier Keilen/ 0.36 g, Huszár: 39, Unger II.: 32, C.N.H I.: 47. vorzüglich Denár (Ag) Av: CALMAN REX négykaréjos motívum, a karéjokban pontok, középen két vonás között kereszt /im Vierpass zwischen zwei Strichen ein Kreuz umgeben von vier Punkten/ Rv: LADSLAS RX vonalkörben egyenlôszárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen Keile/ 0.31 g, Huszár: 41, Unger II.: 34, C.N.H.I.: 49. vorzüglich 30.- II. István ( ) Denár (Ag) Av: három körív közepén ponttal, az ívekben egy-egy kereszt /drei Kreisbogen um einen Punkt, in den Bogen je ein Kreuz/ Rv: belsô vonalkörben kereszt, szárai között ékek, vonalkörök között vonások /statt Umschrift Striche, Kreuz mit Keilen/ 0.29 g, Huszár: 91, Unger II.: 40, C.N.H.I.: 75. gutes vorzüglich Denár (Ag) Av: három kereszt között egy-egy ék és két S betû, oldalt két TE /zwischen drei Kreuzen S-S über Keil, beiderseits TE-TE/ Rv: +LAD LAVs X belsô vonalkörben kereszt, szárai között ékek /Kreuz mit Keilen/ 0.39 g, Huszár: 47, Unger II.: 37, C.N.H.I.: 53. vorzüglich Denár (Ag) mint elôzô, de kisebb átmérôvel /wie vorher, aber mit kleinerem Durchmesser/ Rv: +LAD LAVs X 0.46 g, Huszár: 47a, Unger II.: 37var., C.N.H.I.: 54. vorzüglich Denárcsegely Denarklippe (Ag) mint elôzô, de négyszögletû csegely /wie vorher, aber viereckige Klippe/ Rv: +LAD LAVs X 0.34 g, Huszár: 48, Unger II.: -, C.N.H.I.: 55, RR! vorzüglich II. Béla ( ) Denár (Ag) Av: hatoskaréjban két oszlop, közöttük pont két kereszt között, oldalt egy-egy vonal, az ívek találkozásánál keresztek és pontok /in einem Sechspass zwei Säulen, dazwischen Punkt zwischen zwei Kreuzen, seitwärts je ein Strich, an den Berührungspunkten der Bogen Kreuze und Punkte/ Rv: belsô vonalkörben kereszt, szárai között pontok, a két vonalkör között kereszt és pontok /statt Umschrift Linien und Halbmonde, Kreuz mit Punkten/ 0.19 g, Huszár: 82, Unger II.: 51, C.N.H.I.: 69. gutes vorzüglich Denár (Ag) mint elôzô /wie vorher/ 0.21 g, Huszár: 82, Unger II.: 51, C.N.H.I.: 69. gutes vorzüglich Denár (Ag) Av: kereszt négy ponttal, a végein félholdaktól és keresztektôl övezve /Kreuz mit vier Punkten in einem Kreis von vier Halbmonden und vier Kreuzen/ Rv: vonalkörben egyenlôszárú kereszt és ékek, felirat helyett vonalak /Im Linienkreis gleicharmiges Kreuz mit Keilen, statt Umschrift Striche/ 0.19 g, Huszár: 89, Unger II.: 48, C.N.H.I.: 74. vorzüglich

15 Denárcsegely Denarklippe (Cu) Av: kereszt szárai között félholdak, az ívekben egy-egy pont /zwischen den Kreuzarmen vier Halbmonde, in diesen Punkte/ Rv: belsô vonalkörben négy ék, két vonalkör között négy ék /statt Umschrift Striche, Kreuz mit vier Keilen/ 0.36 g, Huszár: 101, Unger II.: 52 var, C.N.H.I.: 89, Patina! vorzüglich II. Géza ( ) Denár (Ag) Av: felirat helyett ékek és vonalak, kereszt, körülötte négy pont /statt Umschrift Keile und Linien, kleines Kreuz mit vier Punkten/ Rv: kereszt, körülötte négy pont /Kreuz mit vier Punkten/ 0.10 g, Huszár: 106, Unger II.: 56, C.N.H.I.: 92, Patina! R! vorzüglich Denár (Ag) mint elôzô /wie vorher/ 0.20 g, Huszár: 106, Unger II.: 56, C.N.H.I.: 92, Patina! R! vorzüglich Denár (Ag) Av: felirat helyett ékek és vonalak, kereszt, körülötte négy pont /statt Umschrift Keile und Linien, kleines Kreuz mit vier Punkten/ Rv: kereszt, körülötte négy pont és ékek /Kreuz mit vier Punkten und Keilen/ 0.10 g, Huszár: 106 Unger II.: 56, C.N.H.I.: 92, Patina! R! vorzüglich Denár (Ag) Av: vízszintes vonalon kereszt, motívum kufikus betûkkel /auf waagerechter Linie Kreuz, ansonsten Motiv kufischen Charakters/ Rv: kereszt, körülötte négy pont és négy ék /Kreuz umgeben von vier Punkten und vier Keilen/ 0.21 g, Huszár: 139, Unger II.: 65, C.N.H.I.: 118. fast stempelfrisch Denár (Ag) Av: középen keresztezett vonal, keresztezésnél négy pont, a vonalka végein egy-egy pont és egy-egy E, felül és alul kis kereszt /in Keilen endende durchkreuzte waagerechte Linie, darunter und darüber gleichmäßig verteilt vier Buchstaben E, sechs Punkte und zwei Kreuze/ Rv: vonalkörben kereszt, szárai között pontokkal /Kreuz im Linienkreis, zwischen den Armen vier Punkte/ 0.16 g, Huszár: 124, Unger II.: 71, C.N.H.I.: 133. vorzüglich Denár (Ag) Av: keresztszárak között négy pont, a keresztszárak végein kereszt vonalakkal összekötve /Kreuz mit vier Punkten und vier Keilen, an den Enden der Kreuzarme Kreuze, durch vier Linien verbunden/ Rv: két kereszt között vonal keresztekkel a végén, közöttük négy pont /zwischen zwei Kreuzen mit Punkten senkrechter Stab mit Kreuzenden und Punktverdickung in der Mitte/ 0.17 g, Huszár: 152, Unger II.: 72, C.N.H.I.: 145. vorzüglich Denár (Ag) Av: három keresztekben végzôdô vonal váltakozik keresztekkel, oldalt két-két pont /drei in Kreuzen endende senkrechte Linien wechseln mit vier Kreuzen, beiderseits je zwei Punkte/ Rv: kereszt körül négy befelé forduló félhold és négy pont /um ein Kreuz vier nach innen gekehrte Halbmonde und vier Punkte/ 0.19 g, Huszár: 180, Unger II.: 67, C.N.H.I.: 160, Selten! vorzüglich-stempelfrisch 80.- III. István ( ) Denár (Ag) Av: A és O között kereszt, felette dupla ív, felette ékek és félhold /zwischen A-O Kreuz, darüber Doppelbogen, über diesem Keil im Halbmond/ Rv: vízszintes vonalat metszô S /S überschneidet waagrechte Linie/ 0.26 g, Huszár: 127, Unger II.: 84, C.N.H.I.: 137. vorzüglich

16 Denár (Ag) Av: vízszintes vonalon kereszt, alatta és felette vonalakból, keresztekbôl és félholdakból álló ornamentika /auf horizontaler Linie Kreuz, darunter und darüber eine aus Linien, Kreuzen und Halbmonden gebildete Ornamentik/ Rv: A betû, körülötte öt pont /Buchstabe A umgeben von fünf Punkten/ 0.24 g, Huszár: 140, Unger II.: 81, C.N.H.I.: 119, Patina! vorzüglich Denár (Ag) mint elôzô /wie vorher/ 0.29 g, Huszár: 140, Unger II.: 81, C.N.H.I.: 119, Patina! II. László ( ) vorzüglich Denár (Ag) Av: LADISLAVV EE fej szembôl /Kopf von vorne/ Rv: belsô vonalkörben kereszt, szárai között ékek, vonalkörök között vonások /statt Umschrift Zeichen, Kreuz mit Keilen/ 0.15 g, Huszár: 58, Unger II.: 77, C.N.H.I.: 95, Patina! RR! vorzüglich III. Béla ( ) Denár (Ag) Av: két kereszt között B, felül vonal pontok között, alul íves vonal pontok között /zwischen zwei Kreuzen B, darüber Strich zwischen zwei Punkten, darunter Bogen zwischen zwei Punkten/ Rv: oromzat kettôskereszttel, kétoldalt két-két pont /Giebel mit Doppelkreuz, beiderseits je zwei Punkte/ 0.21 g, Huszár: 68, Unger II.: 96, C.P.: 21, min. lapkarepedés /winz. Schrötlingsriss am Rand/ Patina! RRR! vorzüglich Denár (Ag) Av: értelmetlen felirat, középen kufikus karakterek /sinnlose Umschrift, in der Mitte Aufschrift kufischen Charakters/ Rv: vonalkörben öt kis kereszt, közöttük pontok /fünf kleine Kreuze im Linienkreis umgeben von vier Punkten/ 0.33 g, Huszár: 111, Unger II.: 112, C.N.H.I.: 109, Patina! R! vorzüglich-stempelfrisch Obulus (Ag) Av: vízszintes vonal felett kereszt, alatta és felette vonásokból, keresztekbôl és félholdakból álló ornamentika /über waagerechter Linie Kreuz, darunter und darüber ein aus Strichen, Kreuzen und Halbmonden bestehendes Ornament kufischen Karakters/ Rv: kereszt négy félholddal körülvéve /Kreuz, umgeben von vier Halbmonden/ 0.24 g, Huszár: 186, Unger II.: 98, C.N.H.I.: 167, R! Patina! Prachtexemplar! stempelfrisch Obulus (Ag) Av: vízszintes vonal felett kereszt, alatta és felette vonásokból, keresztekbôl és félholdakból álló ornamentika /über waagerechter Linie Kreuz, darunter und darüber ein aus Strichen, Kreuzen und Halbmonden bestehendes Ornament kufischen Karakters/ Rv: kereszt négy félholddal körülvéve /Kreuz, umgeben von vier Halbmonden/ 0.21 g, Huszár: 186, Unger II.: 98, C.N.H.I.:167, R! stempelfrisch Denár (Ag) Av: kettôsíven álló kettôskereszt, mellette felül két félhold csillagokkal, alul két pont és két vonal /auf Doppelbogen stehendes Doppelkreuz, daneben oben zwei Halbmonde mit Stern, unten zwei Punkte und zwei Linien/ Rv: négyeskaréjban kereszt /Kreuz im Vierpass/ 0.22 g, Huszár: 116, Unger II.: 94, C.N.H.I.: 127, RR! Prachtexemplar! stempelfrisch

17 II. András ( ) Denár (Ag) Av: szembenézô koronás királyalak, kezében liliom és országalma /stehende Königsgestalt von vorne mit Lilie und Reichsapfel/ Rv: két kör között csillagok /zwischen zwei Kreisen Sterne/ 0.49 g, Baumgartner: 294, C.N.A. Cv: 24, RRR! vorzüglich Denár (Ag) Av: három vízszintes vonal, kétoldalt egy-egy kettôskereszt, felül kupola alakú képzôdmény, alul két kör között pontban és ékben végzôdô félhold /drei waagerechte Linien, beiderseits je ein Doppelkreuz, oben kuppelartige Gebilde, unten zwischen zwei Kreisen Halbmond, an dessen Enden Punkt und Keil/ Rv: duplavonalas talpaskereszt, a keresztszárak között négy pont és négy kör, középen pont /Doppellinienkreuz mit Krückenenden, zwischen den Armen vier Punkte und vier Kreise, in der Mitte ein Punkt/ 0.41 g, Huszár: 208, Unger II.: 132, C.N.H.I.: 173, R! vorzüglich Denár (Ag) Av: boltív, mellette csúcsban végzôdô oszlopok, felül kettôskereszt két rozetta között, alul három kör /Gewölbe, beiderseits mit Spitz endenden Säulen, oben Doppelkreuz zwischen zwei Rosetten, unten drei Kreise/ Rv: hármasív felett vízszintes és párhuzamos vonalak két oszlop között, felül két kör között rozetta, alul kör /über drei Bogen waagerechte paralelle Linien zwischen zwei Säulen, oben zwischen zwei Kreisen Rosette, unten Kreis/ 0.38 g, Huszár: 228, Unger II.: 140, C.N.H.I.: 191, Sehr selten! stempelfrisch Obulus (Ag) hasonló mint elôzô, de kisebb /ähnlich wie vorher, aber kleiner/ 0.36 g, Huszár: 229, Unger II.: 141, C.P.: 41, R! stempelfrisch Obulus (Ag) Av: hármas ív felett három torony, alatta, szembenézô koronás fej, mellette két csillag /drei Türme auf drei Bögen, darunter ein gekröntes Brustbild von vorne, daneben beiderseits je ein Stern/ Rv: szarvas jobbra kereszttel, elôtte egy csillag /Hirsch n.r. mit Kreuz, davor ein Stern/ 0.33 g, Huszár: 246, Unger II.: 179, C.P.: 42, R! Patina! vorzüglich Obulus (Ag) Av: korona alatt két szárny között kereszt /unter Krone zwischen zwei Flügeln Kreuz/ Rv: nyolcaskaréjban kereszt, belül a találkozási pontoknál négy liliom /Kreuz in Achtpaß, bei den Berührungspunkten der Bogen vier Lilien nach innen/ 0.26 g, Huszár: 248, Unger I.: 158, C.N.H.I.: 210, Selten! vorzüglich Obulus (Ag) Av: kettôskereszt mellett párduc, alul csillag /neben Doppelkreuz Panther, unten Stern/ Rv: szárnyas griff balra, felette csillag /geflügelter Greif n.l., darüber Stern/ 0.22 g, Huszár: 251, Unger II.: 191, C.N.H.I.: 213, RR! gutes sehr schön

18 Denár (Cu) Av: boltíven négy oszlop és fej szembôl /auf Gewölbe mit vier Säulen Brustbild von vorne/ Rv: stilizált építmény homlokzata, belül duplaív, felül liliom /Fassade eines stilisierten Gebäudes, oben Lilie, innen Doppelbogen/ 0.44 g, Huszár: 232, Unger II.: 152, C.N.H.I.: 195, R! vorzüglich Obulus (Ag) Av: félhold felett torony és két kifelé tekintô fej, alatta nyolcszögletû csillag /Halbmond, darüber Turm, neben diesem zwei nach außen blickende Köpfe, darunter achtstrahliger Stern/ Rv: párduc balra, felette fa, balra egy csillag, jobbra héber betû /Panther n.l. unter belaubtem Baum, n.l. ein Stern, n.r. hebräischer Buchstabe Pe/ 0.35 g, Huszár: 267, Unger II.: 161, C.N.H.I.: 227. vorzüglich Denár (Ag) Av: ív felett három torony, alatta szembenézô fej, két csillag között /drei Türme auf Bogen, darunter ein gekröntes Brustbild von vorne, zwischen zwei Sternen/ Rv: keresztszárak között rozetták /zwischen Kreuzarmen Rosetten/ 0.65 g, Huszár: 258, Unger I.: 184, C.N.H. I.: 219. gutes sehr schön Bracteata (Ag) Av: két torony között kereszt, a kereszt alatt egy félhold és egy csillag /zwischen zwei Türmen unter Kreuz ein Halbmond und ein Stern/ Rv: az elôlap negatív képe /vertieftes Bild der Vs./ 0.46 g, Huszár: 201, Unger II.: 124, C.N.H.I: 282, Selten! vorzüglich IV. Béla ( ) Denár (Ag) Av: koronás uralkodófô szembôl /gekrönter Königskopf von vorne/ Rv: keresztszárak között /zwischen Kreuzarmen / B-E-L-A középen vonalkörben /in der Kreuzmitte/ R 0.61 g, Huszár: 299, Unger II.: 222, C.N.H.I.: 234. sehr schön Denár (Ag) Av: két liliom között torony, alul félhold /Basteiturm zwischen zwei Lilien, unten Halbmond/ Rv: virágkoszorúban héber betû /im Blumenkranz hebräischer Buchstabe Chet/ Z 0.65 g, Huszár: 306, Unger II.: 228, C.N.H.I.: 241. sehr schön Denár (Ag) Av: +MONTA BELE REIS csillag és félhold között /zwischen Stern und Halbmond/ IIII Rv: jobbra nézô griff /Greif n.r./ 0.44 g, Huszár: 324, Unger II.: 256, C.N.H.I.: 256, Selten! fast vorzüglich Denár (Ag) Av: lovon ülô király jobbra, kezében sólyommal /König zu Pferde n.r. mit Falke/ Rv: madártestû emberalak szárnyakkal /Menschengestalt mit Vogelleib und zwei Flügeln/ 0.41 g, Huszár: 325, Unger II.: 239, C.N.H.I.: 257, R! Patina! fast vorzüglich Obulus (Ag) Av: balra tekintô király mellképe kereszttel /gekröntes Brustbild n.l. mit Kreuz/ Rv: nyulat vadászó sólyom /Falke reißt Hasen/ 0.26 g, Huszár: 330, Unger II.: 242, CNH.I.: 262, R! vorzüglich

19 V. István ( ) Obulus (Ag) Av: koronás szembenézô fej liliommal /gekröntes Brustbild von vorne mit Lilien/ Rv: STEPAN REX középen liliom /in der Mitte Lilie/ 0.22 g, Huszár: 351, Unger II.: 263, C.N.H.I.: 291. sehr schön Obulus (Ag) Av: + M VNGARIE balra nézô koronás fô /gekrönter Kopf n.l./ Rv: két egymásnak háttal lévô madár között héber betû (alef) /zwei aufeinander zurückblickende Vögel, dazwischen hebräischer Buchstabe Alef/ X 0.11 g, Huszár: 358, Unger II.: 269, C.N.H.I.: 298. sehr schön 30.- IV. László ( ) Denár (Ag) Av: REX LADISLA balra nézô koronás fô /gekrönter Kopf n.l./ Rv: sárkánnyal harcoló angyal /Engel ersticht Drachen/ 0.55 g, Huszár: 362, Unger II.: 276, C.N.H.I.: 310. vorzüglich Denár (Ag) Av: LxAxZxLxAx liliom között, madár liliommal /zwischen Buchstaben Lilien, Vogel mit Lilie im Schnabel/ Rv: állatalak balra /Phantasietier nach links/ 0.47 g, Huszár: 378, Unger II.: 286, C.N.H.I.: 324, R! sehr schön Denár (Ag) Av: oszlopon nyugvó, fogazott boltívben két szembenézô fô, felette két csillag között bástya és kereszt /zwei auf Säule ruhende gezahnte Bögen, darunter zwei Köpfe einander zugewandt, oben zwischen zwei Sternen Bastei mit Kreuz / Rv: gyûrûzött farkú sárkány, oldalt jobbra egy kör /Drache mit geringeltem Schwanz, rechts zur Seite Kreis / 0.43 g, Huszár: 390, UngerII.: 300, CNH.I.: 336. sehr schön 40.- III. András ( ) Denár (Ag) Av: koronás uralkodó mellképe szembôl, országalmával /gekröntes Brustbild von vorne mit Reichsapfel/ Rv: pajzsban kettôskereszt talapzaton /im Schild Doppelkreuz auf Sockel/ 0.47 g, Huszár: 427, Unger II.: 325, C.N.H.I.: 377, RRR! vorzüglich-stempelfrisch Obulus (Ag) Av: trónon ülô király jogarral és országalmával /König auf dem Thron von vorne mit Reichsapfel und Zepter/ Rv: egyenlôszárú kereszt gyöngykörrel, a keresztszárak között /gleicharmiges Kreuz, in der Mitte Perlkreis, zwischen den Armen/ A-N-R-E 0.47 g, Huszár: 429, Unger II.: 327, C.N.H.I.: 379, RR! vorzüglich Vencel ( ) Denár (Ag) Av: trónon ülô király /König auf Thron von vorne/ Rv: arc szembôl levélkeretben /Gesicht in Laubrahmen/ 0.43 g, Huszár: 436, Unger II.: 345, C.N.H.I.: 385. vorzüglich-fast stempelfrisch Denár (Ag) Av: szembenézô királyfej /Königskopf von vorne/ Rv: állat jobbra, elôtte gömb /Tiergestalt n.r. davor Kugel/ 0.38 g, Huszár: 437, Unger II.: 346, C.N.H.I.: 386. vorzüglich-fast stempelfrisch

20 VEGYESHÁZ Károly Róbert ( ) Garas /Groschen/ (Ag) Av: MOnETA DO-MInI KAROLI király trónuson jogarral és országalmával, lábainál két egymásnak háttal fekvô oroszlán /thronender König mit Zepter und Reichsapfel, zu seinen Füßen zwei ruhende Löwen/ Rv: +DEI GRATIA REGIS hvngharie keresztek alkotta gyûrûben Anjou magyar címer /im Zierrahmen Wappen von Anjou Ungarn/ 3.40 g, Huszár: 445, C.N.H.II.: 4, Unger II.: 354a, Pohl: 4-1. sehr schön Garas /Groschen/ (Ag) Buda /Ofen/ Av: +MOnETA KARVLI REGIS HVnGARIE király trónuson jogarral és országalmával /thronender König mit Zepter und Reichsapfel/ Rv: +honor REGIS IVDITIV DILIGIT / +IVS DAT PACEM PAX SALVTEM Anjou magyar címer, felette liliom, kétoldalt verdejegy /Anjou Ungarn Wappen, darüber Lilie, zur Seite Mzz./ M-M 3.36 g, Huszár: 443, C.N.H.II.: 6, Unger II.: 352p, Pohl: 2-2. sehr schön Garas /Groschen/ (Ag) 1337 Av: +MOnbTA KAROLI RbGIS hvngarib király trónuson jogarral és országalmával /thronender König mit Zepter und Reichsapfel/ Rv: +HOnOR RbGIS IVDICIVM DILIGIT ferdén fekvô magyar Anjou címer, felette sisakdísz struccfejjel, kétoldalt verdejel /Ungarn Anjou Wappen, darüber Helmzier mit Straußkopf, zur Seite Mzz./ R-R 3.30 g, Huszár: 448, C.N.H.II.: 7, Unger II.: 355i, Pohl: 5-1, Patina! gutes sehr schön I. Lajos ( ) Aranyforint /Goldgulden/ (Au) Buda vagy Pécs /Ofen oder Fünfkirchen/ Av: +LODOVICVS:DbI: GRACIA: RbX liliomos, duplavonalas, hatkaréjos díszítményben magyar Anjou címer, kívül hat csillag /in einem mit Lilien verzierten doppelten Sechspass Ungarn Anjou Wappen, außen mit sechs Sternen/ Rv: +S IOHA-NNbS B M álló Keresztelô Szent János /Johannes der Täufer stehend/ N Johannes Saracenus 3.52 g, Huszár: 513, C.N.H.II.: 63, Unger II.: 406, Pohl: B2, Frb.: 4. fast vorzüglich Aranyforint /Goldgulden/ (Au) Buda /Ofen/ Av: +LODOVICI n G R VnGARIb liliomos, duplavonalas, hatkaréjos díszítményben magyar Anjou címer, belül hat pont /in einem mit Lilien verzierten doppelten Sechspass Ungarn Anjou Wappen, innen mit sechs Punkten/ Rv: SAnTVSLA-DISLAVSR Szent László bárddal és országalmával /Hl. Ladislaus mit Hellebarde und Reichsapfel/ verde- és mesterjegy /Mzz. und Mmz./ F Petrus Chimle 3.53 g, Huszár: 514, C.N.H.II.: 64 A, Unger II.: 407a, Pohl: B4-1, Frb.: 5. fast vorzüglich Obulus (Ag) verdejegy nélkül /ohne Mzz./ Av: magyar Anjou címer, felette háromoldalt /Wappen von Ungarn Anjou, darüber und zur Seite/ R - b - X Rv: liliom /Lilie/ 0.31 g, Huszár: 538, C.N.H.II.: 86, Unger II.: 436, Pohl: 77, Sehr selten! sehr schön-vorzüglich Obulus (Ag) 1372 Körmöcbánya /Kremnitz/ Av: +monbta LODOVICI kettôskereszt /Doppelkreuz/ Rv: DbI GR R VnGARIb: magyar Anjou címer, felette verdejegy /Wappen von Ungarn Anjou, darüber Mzz./ c 0.24 g, Huszár: - (546), C.N.H.II.: - (88), Unger II.: - (437), Pohl: - (88), MNM: -, publikálatlan! unediert! wohl Unikum! vorzüglich

ÁRPÁDHÁZ - DIE ARPADENZEIT (997-1301)

ÁRPÁDHÁZ - DIE ARPADENZEIT (997-1301) I. István (997-1038) ÁRPÁDHÁZ - DIE ARPADENZEIT (997-1301) 1 2 1. Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +STEPHANVS REX gyöngykörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis,

163. Denár (Ag) mint elôzô /wie vorher/ 0.57 gr., Huszár: 327, UngerII.: 240, CNH.I.: 259, Patina! Selten! vorzüglich 100.-

163. Denár (Ag) mint elôzô /wie vorher/ 0.57 gr., Huszár: 327, UngerII.: 240, CNH.I.: 259, Patina! Selten! vorzüglich 100.- 156 157 156. Denár (Ag) Av: +MONET - GARIE Krisztusfej szembôl glóriával / Brustbild Christi von vorne mit Heiligenschein/ Rv: kettôskereszt mellett két csillag, két pont és két fej szembôl /neben Doppelkreuz,

ÁRPÁDHÁZ. I. István ( ) Péter ( és ) Aba Sámuel ( )

ÁRPÁDHÁZ. I. István ( ) Péter ( és ) Aba Sámuel ( ) I. István (997-1038) ÁRPÁDHÁZ 1 1. Ezüstpénz /Silbermünze/ (Ag) Av: +STEPHANVS REX gyöngykörben egyenlô szárú kereszt, szárai között ékek /gleicharmiges Kreuz im Perlkreis, zwischen den Armen Keile/ Rv:

II. László ( ) III. Béla ( )

II. László ( ) III. Béla ( ) 78 79 78. Denár (Ag) Av: vízszintes vonal felett és alatt egy-egy félholdon álló kereszt, jobbra egy-egy fekvô S /über und unter einer horizontatalen Linie je ein auf Halbmond stehendes Kreuz zwischen

NUDELMAN 6. MÜNZ-AUKTION Oktober Hotel Corvinus Kempinski Budapest

NUDELMAN 6. MÜNZ-AUKTION Oktober Hotel Corvinus Kempinski Budapest Magyar és Erdélyi NUDELMAN 6. MÜNZ-AUKTION 30-31. Oktober 2009. im Hotel Corvinus Kempinski Budapest H-1051 Budapest V., Erzsébet tér 7-8. Az aukció idôtartama alatt (Während der Versteigerung): Telefon:

Veress D. Csaba tanár, történész, helytörténész, író ( )

Veress D. Csaba tanár, történész, helytörténész, író ( ) Veress D. Csaba tanár, történész, helytörténész, író (1933 2014) A Baranya megyei Villányban született polgári családban, 1933. szeptember 23-án. Középiskoláit Pécsen és Mohácson végezte. A Szegedi Tudományegyetem

Szabadságharc /Freiheitskrieg/ (1848-1849)

Szabadságharc /Freiheitskrieg/ (1848-1849) 17 Ferenc Jozsef 2007 01.qxd 8/25/08 2:54 AM Page 113 Szabadságharc /Freiheitskrieg/ (1848-1849) 608 608. Dukát (Au) 1848 Körmöcbánya /Kremnitz/ Av: V FERD MAGY H T ORSZ -KIRÁLYA ERD N FEJED álló király

J: 408, Frb: 252, vorzüglich-stempelfrisch 60.- J: 408, Frb: 252, vorzüglich 60.-

J: 408, Frb: 252, vorzüglich-stempelfrisch 60.- J: 408, Frb: 252, vorzüglich 60.- 18 Ferenc Jozsef 2007 02.qxd 8/25/08 6:24 AM Page 146 921 922 923 924 921. 10 Korona (Au) 1904 Körmöcbánya /Kremnitz/ mint elôzô /wie vorher/ 3.38 gr., Huszár: 2200, UngerII.: 1491, vorzüglich-stempelfrisch

MUNKASZERZŐDÉS. amely egyrészről az. név: S.C. NUMELE FIRMEI SR.L. székhely: STR., NR. _LOCALITATEA, JUDET, TARA. cégjegyzékszám: NR.REG.

MUNKASZERZŐDÉS. amely egyrészről az. név: S.C. NUMELE FIRMEI SR.L. székhely: STR., NR. _LOCALITATEA, JUDET, TARA. cégjegyzékszám: NR.REG. MUNKASZERZŐDÉS amely egyrészről az név: S.C. NUMELE FIRMEI SR.L. székhely: STR., NR. LOCALITATEA, JUDET, TARA cégjegyzékszám: NR.REG.COMERTULUI adószám: CUI bankszámlaszám: COD IBAN képviseli: _NUME REPREZENTANT

Szabadságharc /Freiheitskrieg/ (1848-1849) Szabadságharc /Freiheitskrieg/ (1848-1849) 1446 1447 1446. Dukát (Au) 1848 Körmöcbánya /Kremnitz/ Av: V FERD MAGY H T ORSZ -KIRÁLYA ERD N FEJED álló király palástban jobbra, alatta verdejegy /stehender

Mercedes-Benz : Six Sigma Black Belt, (135203 ) Six Sigma Black Belt, Werk Kecskemét, Ungarn (135203)

Mercedes-Benz : Six Sigma Black Belt, (135203 ) Six Sigma Black Belt, Werk Kecskemét, Ungarn (135203) Oktober 2014 Kecskemét, Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. Mercedes-Benz : Six Sigma Black Belt, (135203 ) Six Sigma Black Belt, Werk Kecskemét, Ungarn (135203) Aufgaben Feladatok: Stellennummer

Pannonia Terra Numizmatika

Komplex tehetséggondozási program a Ceglédi kistérségben TÁMOP - 3.4.3-08/1-2009- 0002

Komplex tehetséggondozási program a Ceglédi kistérségben TÁMOP - 3.4.3-08/1-2009- 0002 Komplex tehetséggondozási program a Ceglédi kistérségben TÁMOP - 3.4.3-08/1-2009- 0002 A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg Név: Iskola:

BUNDESGESETZBLATT FÜR DIE REPUBLIK ÖSTERREICH. Jahrgang 1999 Ausgegeben am 13. April 1999 Teil III

BUNDESGESETZBLATT FÜR DIE REPUBLIK ÖSTERREICH. Jahrgang 1999 Ausgegeben am 13. April 1999 Teil III P. b. b. Verlagspostamt 1030 Wien WoGZ 213U BUNDESGESETZBLATT FÜR DIE REPUBLIK ÖSTERREICH Jahrgang 1999 Ausgegeben am 13. April 1999 Teil III 70. Abkommen zwischen der Österreichischen Bundesregierung

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV 3. MINTAFELADATSOR KÖZÉPSZINT Az írásbeli vizsga időtartama: 30 perc

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP / XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP / XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV 2. MINTAFELADATSOR KÖZÉPSZINT Az írásbeli vizsga időtartama: 30 perc

MAGYAR KIRÁLYSÁG

MAGYAR KIRÁLYSÁG Próbaveretek-Probeprägungen MAGYAR KIRÁLYSÁG 1920-1944 810. 5 Korona Próbaveret /Probeprägung/ (Cu) 1922 verdejegy nélkül /ohne Mzz./ Zürich Av: MAGYAR-KIRÁLYI két álló angyal tartotta koronás, nagy magyar

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV 1. MINTAFELADATSOR KÖZÉPSZINT Az írásbeli vizsga időtartama: 30 perc

Szabadságharc /Freiheitskrieg/ ( )

Szabadságharc /Freiheitskrieg/ ( ) Szabadságharc /Freiheitskrieg/ (1848-1849) 731 732 731. Dukát (Au) 1848 Körmöcbánya /Kremnitz/ Av: V FERD MAGY H T ORSZ -KIRÁLYA ERD N FEJED álló király palástban jobbra, alatta verdejegy /stehender König

Meghívó a gyermekkorcsoport 9. Nemzetközi Delphincupjára Simmeringen

Meghívó a gyermekkorcsoport 9. Nemzetközi Delphincupjára Simmeringen Meghívó a gyermekkorcsoport 9. Nemzetközi Delphincupjára Simmeringen Idöpont: Szombat 24.10.2009 Verseny helye: Medence: Idömérés: Fedett uszoda Simmering A -1110 Wien, Simmeringer Hauptstraße/ Florian

Carsten Kümmel Dipl. Tonmeister www.tonmeister-online.de

Carsten Kümmel Dipl. Tonmeister www.tonmeister-online.de Carsten Kümmel Dipl. Tonmeister www.tonmeister-online.de Carsten Kümmel, Starenweg 8a, 82140 Olching DATUM: 23.10.13 Tel.: 08142 6551752 Fax.: 08142 4628228 carsten@tonmeister-online.de Betreff: Beurteilung

31. Numizmatikai Aukció. 2010. november 27. Budapest, Le Méridien

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP / XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV 3. MINTAFELADATSOR EMELT SZINT Az írásbeli vizsga időtartama: 90

Auswandern Bank. Ungarisch

Auswandern Bank. Ungarisch - Allgemeines Fel tudok venni pénzt külön díjak fizetése nélkül? Fragen, ob Gebühren anfallen, wenn man in einem bestimmten Land Geld abhebt Mennyi a költsége annak, ha nem a saját bankom automatáját használom?

H.D. RAUCH GmbH und L. NUDELMAN

H.D. RAUCH GmbH und L. NUDELMAN AUKTIONSHAUS H.D. RAUCH GmbH und L. NUDELMAN 5. MÜNZ-AUKTION 5. Oktober 2008 FORINT 1946-2008 Forgalmi pénzek - Emlékpénzek - Papírpénzek Umlaufmünzen - Gedenkmünzen - Papiergeld Circulation coins - Commemorative

Csatlakozás a BME eduroam hálózatához Setting up the BUTE eduroam network

Csatlakozás a BME eduroam hálózatához Setting up the BUTE eduroam network Csatlakozás a BME eduroam hálózatához Setting up the BUTE eduroam network Table of Contents Windows 7... 2 Windows 8... 6 Windows Phone... 11 Android... 12 iphone... 14 Linux (Debian)... 20 Sebők Márton

Forint 1966 Prooflike 330 db/st./pcs L-N: stempelfrisch

Forint 1966 Prooflike 330 db/st./pcs L-N: stempelfrisch 1966 1000 Forint Au 900-84,1044 g - 50 mm - 3 mm 1966.09.25. Tervezô /Entwerfer/ Designer: Varga Lóránt és Iván István E: MAGYAR NÉPKÖZTÁRSASÁG Z köriratban Székely Bertalan: Zrínyi kirohanása c. festményének

27. Numizmatikai Aukció. 2009. december 5. Hotel Béke Radisson Budapest

Public-Key Kryptography mit Diskreten Logarithmen

Public-Key Kryptography mit Diskreten Logarithmen Public-Key Kryptography mit Diskreten Logarithmen Jan Schwarz Kristine Jetzke 11.01.2005 Gliederung Das ElGamal Kryptosystem Algorithmen zum Lösen von Diskreten Logarithmen Untere Komplexitätsgrenze Das

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP / XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV 3. MINTAFELADATSOR KÖZÉPSZINT Az írásbeli vizsga időtartama: 60 perc

26. Numizmatikai Aukció. 2009. szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek

26. Numizmatikai Aukció. 2009. szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek 26. Numizmatikai Aukció 2009. szeptember 26. Hotel Béke Radisson Budapest Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern

ANGOL NYELVI SZINTFELMÉRŐ 2013 A CSOPORT. on of for from in by with up to at

ANGOL NYELVI SZINTFELMÉRŐ 2013 A CSOPORT. on of for from in by with up to at ANGOL NYELVI SZINTFELMÉRŐ 2013 A CSOPORT A feladatok megoldására 45 perc áll rendelkezésedre, melyből körülbelül 10-15 percet érdemes a levélírási feladatra szánnod. Sok sikert! 1. Válaszd ki a helyes

Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP / XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet TÁMOP-3.1.1-11/1-2012-0001 XXI. századi közoktatás (fejlesztés, koordináció) II. szakasz NÉMET NYELV 2. MINTAFELADATSOR KÖZÉPSZINT Az írásbeli vizsga időtartama: 60 perc

28. Numizmatikai Aukció. 2010. május 29. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek

28. Numizmatikai Aukció. 2010. május 29. Hotel Béke Radisson Budapest. Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek 28. Numizmatikai Aukció 2010. május 29. Hotel Béke Radisson Budapest Árpád-ház, Vegyesház, Erdély, Habsburg pénzek, modern- és történelmi érmek Hungarian medieval, Transylvanian, Habsburg, Modern coins

VEGYESHÁZ - SPÄTMITTELALTER ( )

VEGYESHÁZ - SPÄTMITTELALTER ( ) 02 Vegyeshaz 2008.qxd 8/24/08 7:48 PM Page 35 Károly Róbert (1308-1342) VEGYESHÁZ - SPÄTMITTELALTER (1301-1540) 219 219. Aranyforint /Goldgulden/ (Au) 1325-1342 Buda Av: +KARO-LV REX firenzei liliom /florentinische

ERDÉLY - SIEBENBÜRGEN

ERDÉLY - SIEBENBÜRGEN Báthori Zsigmond (1581-1602) ERDÉLY - SIEBENBÜRGEN 275 276 275. Tallér (Ag) 1593 verdejegy nélkül /ohne Mzz./ Av: SIGISMVNDVS BATHORI páncélos mellkép jobbra jogarral, rovátkolt vért, díszes váll, mezôben

Német nyelv 5-6.évfolyam. 1.forduló

Német nyelv 5-6.évfolyam. 1.forduló Nyugat-magyarországi Egyetem Regionális Pedagógiai Szolgáltató és Kutató Központ Vasi Géniusz- Tehetségsegítı hálózat a Nyugat-Dunántúlon TÁMOP-3.4.4/B-08/1-2009-0014 Német nyelv 5-6.évfolyam 1.forduló

Rába Járműipari Alkatrészgyártó Kft. Szállítói minőségi követelmények

EK-TípusVizsgálati Tanúsítvány EG-Baumusterprüfbescheinigung

EK-TípusVizsgálati Tanúsítvány EG-Baumusterprüfbescheinigung ROBBANÁSBIZTOS BERENDEZÉSEK VIZSGÁLÓ ÁLLOMÁSA Prüfstelle für Explosionsgeschützte Betriebsmittel 1/5 Ungarn, 1037 Budapest, Mikoviny S. u. 2-4. tel/fax: 36 1 250 1720 E-mail: bkiex@elender.hu (1) EK-TípusVizsgálati

Budapest egyesítésének 100. évfordulója 100. Jahreswende der Stadt Budapest 100th Anniversary of Budapest

Budapest egyesítésének 100. évfordulója 100. Jahreswende der Stadt Budapest 100th Anniversary of Budapest Budapest egyesítésének 100. évfordulója 100. Jahreswende der Stadt Budapest 100th Anniversary of Budapest 100 Forint Ag 640-22 g - 37 mm - 2,5 mm 1972.09.20. Tervezô /Entwerfer/ Designer: Asszonyi Tamás

Asking whether there are commission fees when you withdraw money in a certain country

Asking whether there are commission fees when you withdraw money in a certain country - General Kann ich in [Land] gebührenfrei Geld abheben? Fel tudok venni pénzt külön díjak fizetése nélkül? Asking whether there are commission fees when you withdraw money in a certain country Welche Gebühren

Dombóvár Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2014. január 30-i rendes ülésére

Dombóvár Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2014. január 30-i rendes ülésére 9. számú előterjesztés Egyszerű többség ELŐTERJESZTÉS Dombóvár Város Önkormányzata Képviselő-testületének 2014. január 30-i rendes ülésére Tárgy: Önrész biztosítása a Dombóvári Német Nemzetiségi Önkormányzat

1. Forint betéti kamatok / HUF Deposit Interest Rates

Reisen Unterkunft. Unterkunft - Finden. Unterkunft - Buchen. Nach dem Weg zur Unterkunft fragen

Reisen Unterkunft. Unterkunft - Finden. Unterkunft - Buchen. Nach dem Weg zur Unterkunft fragen - Finden Wo kann ich finden? Nach dem Weg zur fragen Hol találom a?... ein Zimmer zu vermieten?... kiadó szoba? Art der... ein Hostel?...hostel? Art der... ein Hotel?... egy hotel? Art der... eine Frühstückspension?...bed

ÓRATERV. Nevelési-oktatási stratégia Módszerek Tanulói munkaformák Eszközök

ÓRATERV. Nevelési-oktatási stratégia Módszerek Tanulói munkaformák Eszközök ÓRATERV A pedagógus neve: dr. Horváth Beáta Éva Műveltségi terület: Idegen nyelvek (Élő idegen nyelvek) Tantárgy: Német nyelv Osztály: 12/C Nyelvi előkészítő osztály Az óra témája: Zukunftspläne, Interview

IN ZIRKUS Themenbearbeitung Lehr- und Lernmaterialien Teil 2

IN ZIRKUS Themenbearbeitung Lehr- und Lernmaterialien Teil 2 IN ZIRKUS Themenbearbeitung Lehr- und Lernmaterialien Teil 2 Zielgruppe Schüler von 9 bis 10 Jahren Autorinnen Kuszman Nóra, Némethné Gálvölgyi Mária, Sárvári Tünde A kiadvány KHF/334-5/2009 engedélyszámon

Kivonat a különleges szállítási feltételekből. Spezial jegyek Egyéni utasok részére

Kivonat a különleges szállítási feltételekből. Spezial jegyek Egyéni utasok részére For english version turn to page 2. Deutsche Version siehe Seite 3. Kivonat a különleges szállítási feltételekből Ajánlat neve: Igényjogosultság: Érvényességi terület: Érvényességi időszak: Érvénytartam:

mi és más népek - összehasonlításuk, karaktereik személyleírás: főként külső tulajdonságok alapján

mi és más népek - összehasonlításuk, karaktereik személyleírás: főként külső tulajdonságok alapján 8. évfolyam A 8. évfolyamon idegen nyelvet tanuló diákok A1 szintű, a Közös európai referenciakeret alapján alapszintű és ezen belül minimumszintű nyelvi ismeretekkel rendelkeznek. A 8. évfolyamon folytatódó

BIKSADY. 25. Árverés Szőnyegek 2015. február 3. kedd 18 óra

BIKSADY. 25. Árverés Szőnyegek 2015. február 3. kedd 18 óra 1 1. Szamosújvári-szönyeg / Szamosujvar-rug 20. század első fele, gördesz csomózás, kopott, sérült, hiányos first half of the 20th century, ghiordes-knot, worn, damaged, incomplete 176*102 cm 8 000 Ft

FÖLDRAJZ NÉMET NYELVEN

FÖLDRAJZ NÉMET NYELVEN Földrajz német nyelven középszint 0811 ÉRETTSÉGI VIZSGA 2011. május 12. FÖLDRAJZ NÉMET NYELVEN KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI ÉRETTSÉGI VIZSGA JAVÍTÁSI-ÉRTÉKELÉSI ÚTMUTATÓ NEMZETI ERŐFORRÁS MINISZTÉRIUM 1. Teil

Eintritt mit der Familie familiäre Sportbewegung im Zeichen der gesunden Lebensweise

Eintritt mit der Familie familiäre Sportbewegung im Zeichen der gesunden Lebensweise Eintritt mit der Familie familiäre Sportbewegung im Zeichen der gesunden Lebensweise Auf Grund meiner jahrzehntelangen Erfahrungen kann die Schule die Einbeziehung der Schüler und durch sie auch der Eltern

TERMÉKKATALÓGUS RÁFUTÓFÉK RÁFUTÓFÉK MECHANIZMUS.

TERMÉKKATALÓGUS RÁFUTÓFÉK RÁFUTÓFÉK MECHANIZMUS. RÁFUTÓFÉK MECHANIZMUS www.autoflex.hu 25 Die (R)Evolution für mehr Sicherheit. Das Geheimnis unserer neuen Original KNOTT Komfort-Achse liegt in der speziellen Formgebung und in einer frostigen Idee. Denn

Tudományos Ismeretterjesztő Társulat

USER MANUAL Guest user

WiR gratulieren GRATULÁLUNK!

WiR gratulieren GRATULÁLUNK! Reflexmat Seit der Gründung im Jahre 2000 steht der Name CaSaDa für hochwertige Produkte im Bereich Wellness und fitness. WiR gratulieren GRATULÁLUNK! Mit dem Kauf dieser Fußreflexzonen-Matte haben sie

mondat ami nélkül ne indulj el külföldre

Construction of a cube given with its centre and a sideline

ORSZÁGOS ÁLTALÁNOS ISKOLAI TANULMÁNYI VERSENY 2008/2009. NÉMET NYELV FELADATLAP. 8. osztály iskolai forduló. Tanuló neve:... Iskola neve:... Címe:... JÁSZ-NAGYKUN- SZOLNOK MEGYEI PEDAGÓGIAI INTÉZET PEDAGÓGIAI SZAKMAI ÉS SZAKSZOLGÁLAT, SZOLNOK OM azonosító szám: 102312 OKÉV nyilvántartási szám: 16-0058-04 Intézmény-akkreditációs lajstromszám: AL-1100

Befektetési Kft. H-1074 Budapest, Dohány u. 1/A Tel./Fax: (+36 1)

www.kuebler.hu Katalógus Érvényes 2009.02.01-t.l.

www.kuebler.hu Katalógus Érvényes 2009.02.01-t.l. A KÜBLER MUNKARUHA MÁR AZ INTERNETEN IS A www.kuebler.hu honlapon jó helyen jár, ha kollekciónkról, akcióinkról vagy szállítási feltételeinkröl szeretne tájékozódni. KÜBLER SHOP VISZONTELADÓINK RÉSZÉRE

T Á J É K O Z T A T Ó. A 1108INT számú nyomtatvány a http://www.nav.gov.hu webcímen a Letöltések Nyomtatványkitöltő programok fülön érhető el.

T Á J É K O Z T A T Ó. A 1108INT számú nyomtatvány a http://www.nav.gov.hu webcímen a Letöltések Nyomtatványkitöltő programok fülön érhető el. T Á J É K O Z T A T Ó A 1108INT számú nyomtatvány a http://www.nav.gov.hu webcímen a Letöltések Nyomtatványkitöltő programok fülön érhető el. A Nyomtatványkitöltő programok fület választva a megjelenő

A község arculata hajdanán

A község arculata hajdanán Újhartyáni Képeskönyv 19 I. fejezet A község arculata hajdanán Viszonylag kevés kép készült Újhartyánról, a faluról, vagy legalábbis kevés jutott el hozzánk szerkesztõkhöz. Ez érthetõ is, ha figyelembe

Pannonia Terra Numizmatika

HÍRLEVÉL INFORMATIONSBRIEF. az ÁFA irányelvhez kapcsolódó 282/2011/EU végrehajtási rendeletről

HÍRLEVÉL INFORMATIONSBRIEF. az ÁFA irányelvhez kapcsolódó 282/2011/EU végrehajtási rendeletről HÍRLEVÉL INFORMATIONSBRIEF az ÁFA irányelvhez kapcsolódó 282/2011/EU végrehajtási rendeletről Hírlevelünk célja, hogy tájékoztassuk Önöket a 282/2011/ EU végrehajtási rendelet fő tartalmi elemeiről, amely

VEGYESHÁZ. Károly Róbert ( ) I. Lajos ( )

VEGYESHÁZ. Károly Róbert ( ) I. Lajos ( ) Károly Róbert (1308-1342) VEGYESHÁZ 1 1. Aranyforint /Goldgulden/ (Au) 1325-1342 Buda Av: +KARO-LV REX firenzei liliom /florentinische Lilie/ Rv: +S IOhA-NNES B M álló Keresztelô Szent János /Johannes