Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban JÚNIUS 24.

Download "Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban JÚNIUS 24."

1 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban NYÍLIK A TREZOR Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban JÚNIUS 24. Helyszín: 6. szint, Ars Librorum 1. árverés: 19 órakor 2. árverés: 22 órakor 1

2 NYÍLIK A TREZOR Senki többet, harmadszor! Illetve ötödször. Az OSZK ötödik alkalommal rendezi meg mini árverését: valódi aukció baráti árakon, barátságos közegben. A gyűjtőszenvedély, a birtoklási vágy, a bibliofil elkötelezettség könyvek sokaságát mentette meg a pusztulástól az évszázadok folyamán. Az idei címadás talán megtévesztő lehet, mert nem a könyvtárunk legértékesebb kincseit, nagy becsben őrzött nyelvemlékeinket, vagy díszes corvináinkat őrző páncélterem ajtaja tárul fel, hanem azon fölösleges példányok kincseskamrája, amelyeket az OSZK dolgozói és barátai ajánlottak fel az árverés számára. A Múzeumok Éjszakáján Önök is próbára tehetik gyűjtőkedvük hőfokát: tudnak-e küzdeni a végsőkig vagy éppen veszteni emelt fővel. Mindezt játékos keretek, régi és új könyvek, mesekönyvek, hírlapok, térképek, plakátok és más érdekességek között. ÁRVERÉSI FELTÉTELEK A licitálás menete: a katalógusban ismertetett művek a Múzeumok Éjszakáján előzetesen megtekinthetők, és a bemutatott állapotban kerülnek árverésre. Az árverésen számozott, névre kiadott kártyákkal lehet licitálni. A vásárlási szándékot a kártya egyértelmű felemelése jelzi. A kikiáltási árak forintban értendők. Licitlépcsők: 0 Ft-ig Ft 0 Ft felett Ft 3000 Ft felett Ft Az elkelt tételek az árverés során folyamatosan vagy az árverés végén vehetők át. Fizetni kizárólag a helyszínen és készpénzzel lehet. Az el nem kelt tételeket az árverés során bármikor, vagy az árverés végén vissza lehet kérni. Vitás esetben a tételt az árverés vezetője újra árverezheti. Vételi megbízást a bhum@oszk.hu -címen fogadunk az árverés napján 18 óráig. 2

3 ELSŐ ÁRVERÉS: 19 ÓRA Mit őriz a trezor: aranyat, ezüstöt vagy jubileumot? Fél évszázad a mérlegen, a McKeesporti Első Magyar Evangéliumi és Református Egyház Krisztus Egyesült Egyháza arany jubileumi emlékkönyve / összeáll. BÜTÖSI János. McKeesport, Pa., [Magyar Ref. Egyh.], p. A nagy századfordulós kivándorlási hullámban az Újvilágba érkezett magyarság őrizte gyökereit. Itt egy pennsylvaniai gyülekezet történetét követhetjük nyomon. Eredeti, aranyszínű kiadói kartonálásban. Szép példány. ADAMIK Tamás: Római irodalom az aranykorban. Bp., Seneca, p. Kiadói vászonkötésben. Jó példány. ADAMIK Tamás: Római irodalom az ezüstkorban. Bp., Seneca, p. Kiadói vászonkötésben. Jó példány. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda, bronz emlékérem, 1927 (40 mm). Tervezte: SZÁNTÓ Gergely ( ). A nyomda fennállásának 3. évfordulójára kiadott emlékérem díszdobozban. Ünnepi Könyvhét , bronz emlékplakett, (78 mm). Ter vezte: VÁRHELYI György (1942- ). Díszdobozban. BARTÓK Béla: Concerto for orchestra; KODÁLY Zoltán: Psalmus Hungaricus. Bp., Magyar Rádió, CD A felvétel a Budapest Kongresszusi Központban készült március 24-én. Vezényel Vásáry Tamás

4 NYÍLIK A TREZOR Biblia és rovásírás Újszövetség a Neovulgáta alapján. Szolnok, Rovás Alapítvány, p. A székely-magyar rovásírással készült Biblia kétezer példányban jelent meg. A fametsző nagyító alatt Buday György színpadképei. Szeged, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma, [1935]. 7, [1] p., 7 t. (A Színpad könyvtára 1.) Házy Albert bevezetőjével eredeti, kissé foltos kiadói papírborítékban. Körülvágatlan példány Minikönyv - Buday György köszöntése / szerk. SZELESI Zoltán. Szeged, Szegedi Ny., p. (9 7 cm) Aki valamit élvezni szeretne a könyvből, nagyítóval közelítsen hozzá. Székely népballadák. 3. bőv. kiadás. Bp., Egyetemi Ny., p., 44 t. Ortutay Gyula válogatásában Buday György fametszeteivel. Félbőr kötésben. Szép példány tétel 8. tétel 13. tétel 4

5 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban Cambridge enciklopédia. A Magyar Hírlap melléklete , 64 p., 8 t. A Magyar Hírlap mellékleteként április 2-tól december 17-ig, csütörtökönként megjelent füzetek gyűjteménye. Egy kötetben amit a világról tudni kell. Chinesische Holzschnitte (In vielen Farben) / Bildwahl und Geleitwort von Emil PREETORIUS Tausend. Leipzig, Insel Verl., p. (Insel Bücherei 164.) Az 1912 óta Lipcsében megjelenő könyvsorozat jó minőségű papíron, igényes formában adta ki kezdetben a klasszikus szerzők műveit. Később újabb témákkal, pl. a művészet, a tipográfia, bibliofília és a meseirodalom kincseivel bővült a sorozat ig 1435 kötete jelent meg. A dedikált könyv ajándéknak sem utolsó FAZEKAS László: A megvallatott gyermekkor. Bp., Magvető, p. Dedikált példány. PÁKOZDY Ferenc: Nem magamért. Bp., Szépirod. Kvk., p. Dedikált példány. A hódmezővásárhelyi születésű költő, műfordító a Debreceni Egyetem könyvtárosaként dedikálta verseskötetét Kerényi Gráciának (Kerényi Károly leányának) a következő sorokkal: Kerényi Gráciának, akire úgy tekintek fel, mint kisdiák. Igaz tisztelettel és szeretettel XI. 15. VIDOR Miklós: Sebesültek. Bp., Szépirod. Kvk., p. Dedikált példány. A regény az emlékek szembesítése, s izgalmas lélektani nyomozása: két ember találkozásának, szerelmének, kényszerű elválásának, titkainak fedetlen, őszinte feltárása. DIEHL, Gaston: Vasarely. 2. kiad. Bp., Corvina, p. A kötet Victor Vasarely művészetét mutatja be 52 színes és 22 feketefehér reprodukcióban. Eredeti védőborítóban. Szép példány

6 NYÍLIK A TREZOR EISEMANN Mihály: Egy kis édes félhomályban. Bp., Rózsavölgyi és T., 0. 1 CD A lemez Eisemann Mihály válogatott dalainak 24 felvételét tartalmazza. Filmvilág FERENCZI György és a Rackajam, Petőfilm, 8. CD (43 12 ) és DVD (46 20 ) közös tokban. Tudja-e Ön, mi az a szájharmonikás rackafilm? Zenés útifilm és a Petőfi lemez közös kiadása nagyon nyomott áron. Magyar filmesek a világban / szerk. Gelencsér Gábor. Bp., M. Filmunió, p. A magyar-angol kétnyelvű lexikon olyan nagy neveket vonultat fel, mint Gábor Zsa Zsa, Kertész Mihály, Lugosi Béla, avagy Vajna András. Meglepő, hogy olyan sztárok is rendelkeznek magyar gyökerekkel, akikről nem is gondolnánk. Porgy en Bess (1959). Filmismertető. A híres musical holland nyelvű képes ismertetőfüzete. SADOUL, Georges: A filmművészet története. Bp., Gondolat, p., 28 t. Az első magyar nyelvű filmtörténeti összefoglaló. Windjammer (1958). Filmismertető. A 17.0 tengeri mérföldet megtett híres vitorláshajóról szóló dokumentumfilm német nyelvű ismertetőfüzete. A hátsó borító ázott. Gyermek- és ifjúsági könyvek ARANY László: A kis kakas gyémánt félkrajcárja / ill. Nagy Norbert. Bp., Csimota, Papírszínház-mese. A kamishibai, magyarul papírszínház Japánból származik, ahol mintegy száz éve használják nagy sikerrel. 4 éves kortól ajánlott

7 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban 19. tétel 22. tétel 24. tétel CHAVANNES DE LA GIRAUDIÈRE, Hyppolyte de: Simon le Polletais, Esquisses de moeurs maritimes. Tours, Mame et Cie, p., [4] t. Magyarul Simon, a heringhalász. Vázlatok a tengeri erkölcsökről című ifjúsági regény 15 kiadást ért meg első, 18-es megjelenésétől 1973-ig. A könyv címében Dieppe, francia kikötőváros egyik városnegyedének neve, a heringhalászatból élő Pollet fedezhető fel. Ebben a La Manche parti környezetben játszódik a regény. Szerzője főleg ebben a műfajban alkotott nem kevés sikerrel. Ez a történet a Bibliothèque de la jeunesse chrétienne-ben (magyarul Keresztény ifjúsági könyvtárban) jelent meg először. Az igényes megjelenésű, aranyozott szegélyű, színes, dombornyomott, egészbőr kötésű könyv a híres tours-i könyvkötő, könyvkiadó Mame-dinasztia egyik remeke. Konzervatív meggyőződésűek lévén, a tours-i püspök jóváhagyásával jelentették meg hagyományos polgári értékeket népszerűsítő, katolikus lelkiséget erősítő sorozatukat. A három kismalac The three little pigs / ill. Pap Kata. Bp., Csimota, Papírszínház-mese két nyelven. A kamishibai, magyarul papírszínház Japánból származik, ahol mintegy száz éve használják nagy sikerrel. 4 éves kortól ajánlott

8 NYÍLIK A TREZOR IGNÁCZ Rózsa: Az igazi Ibrinkó. Tündérmesék, csodás történetek. Bp., Ifjúsági K., p., 4 t. Szép szavú mese gyermekeknek, de csak 8 éven felülieknek. Kiadói félvászon kötésben. Irodalmi fogalomtár, A-Z. Bp., Könyvkuckó, [1997]. p. Az absztrakciótól a jeremiádon át a zsurnalisztikáig több száz kifejezés gyors és hatékony értelmezését kapja a tisztelt olvasó. A Karib-tenger kalózai. Holtak kincse - a film képeskönyve. Bp., Egmont, 6. [64] p. A népszerű filmsorozat 2. részének képes albuma gyönyörű fotókkal. Klausztropolisz / Nemere István regénye alapján írta Kiss Ferenc, rajzolta Vass Mihály. Ócsa, Gar-Wind Bt., cop. 8. [40] p. A képregény eredetileg a Füles 1996/ számaiban jelent meg. TÁBORI Piroska, Z.: Dugó Dani világgá megy. Bp., Ciceró, p. A két világháború közötti népszerű mesesorozat Dugó Dani kalandjai új köntösben. A Nemzeti Tankönyvkiadó történelematlasza általános iskolásoknak. [Bp.], Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadó, atlasz (32 p.) VÉG Gábor: Magyar történelem, fontos tények, tömör táblázatok, világos összefüggések. 2. kiad. Bp., Aura, [1992]. 1 lev. Elhiszi Ön, hogy a magyar történelem egy lapon elfér? Itt a bizonyíték! HAECKEL, Ernst: Az élet csodái köt. Bp., Athenaeum, , 276 p. (Természettudományi könyvtár) Korabeli, kiadói egészvászon kötésben. Nagyon szép állapotban. JANIKOVSZKY Éva: Ráadás. Bp., Móra, , [3] p. A népszerű írónő kötete idén már 5. kiadásban jelent meg. Ez az első kiadás

9 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban JOHNSON, Hewlett: Egyéniség és marxizmus. Bp., Szikra, p. A Canterbury érseki helynök a háború elején a Szovjetunióban járt, és tapasztalatairól több könyvben is beszámolt. Írásai 13 nyelven és több millió példányban jelentek meg. JÓSIKA Miklós: Zrínyi a költő. Regényes krónika a tizenhetedik századból köt. Bp., Légrády, [1929]. 254, 255 p. (A Pesti Hírlap Díszkönyvtára. A világirodalom új és régi remekei) A két kötetes mű piros, egészvászon kiadói kötésben. Szép állapotban Képes naptár évre. 2. kiad. Bp., FKFPP, [1945]. 183 p. Kisnyomtatványok Budapest Hilton szálloda számlája, A Hilton kávézójában forintért már akkor sem lehetett sokat kapni. Csokoládépapír 4 db legalább éve elfogyasztott csokoládé csomagolása. Egy svéd, egy szovjet és két magyar csoki papírja könyvjelzőként szolgált az elmúlt néhány évtizedben. Képeslap Exposition Universelle 1900, 14 db. A párizsi világkiállításról szóló szép képeslapgyűjtemény. 30. tétel 33. tétel 39. tétel 9

10 NYÍLIK A TREZOR 41. tétel 47. tétel 52. tétel Képeslap. Mainz, Gutenberg születésének 0 évfordulójára kibocsátott és postai forgalomba került színes képeslap. Gutenberg arcképével és a polgármester szárazbélyegzőjével. Mozijegy A budapesti Szabadság és Átrium mozik jegyei, 2 db júl. 17. vasárnap és 19. március 12. vasárnap vajon mit láthatott a közönség? Plakát Magyar írók arcképei. 120 év fotóművészete a Petőfi Iro - dalmi Múzeumban, 1965 november-december. (24 33 cm) Arany János arcképével. Tervezet. Valamennyi Levente -alakulatokhoz, 1925 október. Aki kíváncsi, vajon mennyibe került a Horthy-sapka vagy a gyapjúswetter, ebből megtudja. Törpekönyv KOSZTOLÁNYI Dezső: A szegény kisgyermek panaszai. Bp., M. Helikon, p. (9 10 cm) Kosztolányi nagyhatású verseskötetének majdnem legkisebb kiadása. Magyar tájékoztató zsebkönyv. Föld és nép. Múlt és jelen. Külföldi kapcsolataink. Magyarország európai küldetése. Bp., Societas Carpatho-Danubiana, p. 3 10

11 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban 47. Műtárgy Könyvön ülő bagoly Azt nem tudjuk, hogyan került a könyvtárba. De vajon miről olvas? Az orosz irodalom kistükre, Ilariontól Ragyiscsevig, XI-XVIII. sz. Bp., Európa, p., [52] t. Periodika (Folyóirat) Magyar Rendőr. A Magyar Királyi Rendőrség szaklapja, szeptember 15. IV. évfolyam, 18. szám. Ebben a lapszámban számos érdekes bűntényről kapunk tudósítást, és a Petőfi- (egykoron Horthy-) hidat is átadják. Magyar Szemle Próbakötet. A népszerű folyóiratban megjelent cikkek gyűjteményes válogatása reklámcélokat szolgált. Szamizdat BARING, Arnulf: A kelet-németországi felkelés, június 17. [Bp.], AB Független K., p. Stencilezéssel készült. Szép állapotú példány. Térképek Börzsöny, turistatérkép. [7. kiad.]. Bp., Cartographia, 2013 (94,4 66,7 cm) Európa. [Bp.], [HM Térképészeti K. Nkft.], [2013] ( ,5 cm) Színes dombortérkép. Magyarország. [Bp.], [HM Térképészeti K. Nkft.], [2013] (35,5 55,5 2 cm) Színes dombortérkép. Monte Etna. [Bp.], HM Térképészeti K. Nkft., [2013] (80,7 70,7 13 cm) Az Etna vulkán kőzetrétegeit alaposan bemutató színes dombortérkép. Gyönyörű darab

12 MÁSODIK ÁRVERÉS: 22 ÓRA, 6. SZINT Apa-füzet II. Micsoda változás! [Bp.], Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány, [2016]. 23 p. Boldog, nehéz napok az apaság érzelmi sokszínűségébe pillanthatunk be. Árukatalógus Ambrosi, Fischer & Co. Faiskolák és Szőlőoltványtelepek R.T. Aiud (Nagyenyed), , [3] p. A különleges reklámkatalógus részletesen bemutatja az akkoriban kapható gyümölcsfafajtákat, virágokat, fenyőket, szóval a szép és hasznos kert minden ékességét. CSINSZKA: Életem könyve. Boncza Bertának, Ady Endre özvegyének visszaemlékezései. [Bp.], Kelenföld, p., [20] t. A híres szerelem női szemmel, igazi memoár, amely közelebb hozza Adyt is. Ez az utolsó pohár - Mezei Mária dalai és filmslágerei. [Bp.], Rózsavölgyi és T., 3. 1 CD A húsz Fényes Szabolcs, Békeffi István és Malcsiner Béla dalt tartalmazó CD lemez igazi csemege a Mezei-rajongóknak. FÁY Aladár: A magyarság díszítő ösztöne. [Bp.], Turul, [1941]. 128 p., 4 t. Kiadói félvászon kötésben. Szép állapotban. Fotóalbum cm A haránt alakú fotóalbum 24 hártyapapírral védett táblát tartalmaz. Hozzá tartozik: Fotónegatív tartó ( db) az 1930-as évekből, LU-PE gyártmány, Budapest Átlátszó fotósarok Aki megveszi, annak még nagyon-nagyon sok dolga lesz vele. Megéri?

13 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban 57. tétel 63. tétel Great Britain, her beauty and achievements. London, Evans Brothers, [1934]. [56] p. Életképek V. György uralkodásának idejéből. Minikönyv HAIMAN György: Kner Imre és a Psalmus Hungaricus. Bp., Miniatűrkönyv-gyűjt. Klubja, , 6 p., [1] t.lev. (7 5 cm) Hozzá tartozik: HAIMAN GYÖRGY: Kner Imre és a Psalmus Hungaricus. Békéscsaba; Gyoma, Kner Ny., , 6 p. (11 7 cm) Ugyanaz a mű más méretben. A minikönyv törpeváltozatát ajándékba adjuk mellé. HALLÓK Ákos: Anyósviccek. Kecskemét, Vagabund, cop p. Hallók Ákos merész vállalkozásba fogott, és minden kockázatot vállalt. Most nevess, ha mersz! Proletárdiktatúra HEVESI Gyula: A kommunista világforradalom műszaki és gazdasági szükségszerűsége. A termelés azonnali kommunizálásának műszaki és gazdasági feltételei, tanulmányok az Internationale forradalom előtti számaiból. [Bp.], [Közoktatásügyi Népbiztosság], p. 13

14 NYÍLIK A TREZOR Honvédelmi miniszterek, Bp., Zrínyi, [1994]. 156, [12] p. A másfél évszázadot átölelő mű 55 portrén keresztül mutatja be a magyar honvédelem vezetőit. KARÁDY-összes 6 lemezen. [Bp.], Rózsavölgyi és T., 2. 6 CD Hozzá tartozik: KARÁDY Katalin: Hogyan lettem színésznő? Vallomások. Bp., Szépirod. Kvk., p., [12] t.fol. Hosszú magányos estékre több mint hat óra hanganyag, ajándék könyvvel. 1 Kassák-blokk KASSÁK Lajos: Éljünk a mi időnkben. Írások a képzőművészetről. Bp., Magvető, [1978]. 529 p. Kassák özvegye Kerényi Gráciának szóló dedikációjával. KASSÁK Lajos: Nehéz esztendők köt. Bp., Magvető, , 678 p. Kassák özvegye Kerényi Gráciának szóló dedikációjával. Kassák képarchitektúra kiállítása. Budapest, Fényes Adolf Galéria, 1967, március / [bev. NÉMETH Lajos]. Bp., Kossuth Ny., [6] fol. Nyolcak és aktivisták. A Magyar Nemzeti Galéria és a Janus Pannonius Múzeum kiállítása, Budavári Palota, február 5 április 26. / [a kiállítást rend. BAJKAY Éva et al.]. Bp.-Bécs, MNG; Janus Pannonius Múz., p. A magyar avantgarde képzőművészet jeleseit felvonultató 1981-es kiállítás kétnyelvű katalógusa számos tanulmánnyal. KIS Ferenc: Fegyvertelen. Bp., Wollner Ny., [1936]. 45 p. Dedikált példány

15 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban Kisnyomtatványok 73. HATVANY Lajos ( ) író gyászjelentése. A Nyugat-körének kiemelkedő tagja, nagy mecénása Hirdetvény a magyarországi cs. k. katonai és polgári kormánytól Budán, július 1. 4 p. A német-magyar kétnyelvű hirdetmény a telekadó alapjául szolgáló ingatlanok összeírásakor hibásan rögzített adatok kijavításának módját körözteti. Képeslap Les Saisons (Évszakok) és Baigneuses (Fürdőzők) cím - mel finoman erotikus képeslapok az 1900-as évek elejéről, 6 db. A szerelem örök, a szerelmi vágy múlhatatlan. Kiállítási katalógus Móricz Zsigmond emlékkiállítás, Petőfi Irodalmi Múzeum, Budapest, V. Károlyi Mihály utca 16. / kiállítást rend. és a vezetőt írta SÁRA Péter. [Bp.], [NPI], [1979]. 11 p., [16] t.fol. A szabadlapos albumok műfaja a múzeumi kiállítási katalógusokkal nagyon is szorosan összeforr tétel 75. tétel 76. tétel 15

16 NYÍLIK A TREZOR Mozijegy A budapesti Városi Színház (mai Erkel) és az Uránia filmszínház jegyei 2 db szept. 5. vasárnap vagy jún. 5. vasárnap vajon melyik filmet vetítették? Népeimhez! Ferencz József és gróf Tisza István nyomtatott hir - detménye 1915-ből, melyben bejelentik hogy Olaszország királya háborút üzent. Kelt: Bécs, május 23. Nagyméretű nyomtatott plakát, néhány kisebb sérüléssel. Nyereményszelvény Svenska Statens Premieobligationslån, kronor, Svéd nyereménykötvény-kölcsön korona értékben. Plakát RADNÓTI Miklós emlékkiállítás, [1966.] Az nem derül ki, melyik múzeumban volt a kiállítás. KONCZEK József: Galambok, galambok a történelemben. Bp., ELTE, [1984]. 76 p. Gondolatsor a hatvanas-hetvenes évekből. Dedikált példány. KONRÁD György: Az autonómia kísértése; Antipolitika. [Bp.], Codex, p. A nyolcvanas években nyíltan ellenzéki szerepet vállaló Konrád György mindkét műve szamizdatként, azaz tiltott irodalomként jelent meg. Ez a kiadás már legálisan került a könyvesboltok polcaira. LUTHER Márton ( ), Német Szövetségi Köztársaság 5 márka (1983) Luther Márton születésének 0. évfordulójára kiadott forgalmi érme. Nikkel MÉSZÖLY Dezső: Shakespeare új tükörben. Bp., Magvető, p. 85. MOENCH, Doug: Batman - Préda. Rajzolta Paul Gulacy, Terry Austin. [Bp.], Képes K., cop p. Batman kalandjai minden formában népszerűek. A sok bunyó és akciójelenet miatt csak 14 éven felülieknek ajánljuk! 16

17 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban 78. tétel 83. tétel 89. tétel 86. NÁDUDVARI Anna: Honnét lesz a tűz? Bp., Kozmosz Kvk., p. Huszonöt színészről írt portré- és interjúkötet. Dedikált példány PALMER, Martin: Jin és jang, egyensúly és harmónia a kínai bölcseletben, művészetben és hétköznapokban. Bp., Édesvíz, , [2] p. PÁZMÁNY Péter: Imádságos könyv (1631). Sajtó alá rend. Sz. Bajáki Rita, Hargittay Emil. Bp., Universitas, p. Periodika(Folyóirat) PHILIPS rádió közlemények április, III. évf. 4. szám Bepillantást nyerünk a rádiózás hőskorába, pl. látogatást tehetünk a stúdióban, Morse-olvasást tanulhatunk, avagy Rádiódoktorhoz for - dulhatunk. Politikai fogoly. A Magyar Politikai Foglyok Világszövetségének hivatalos közlönye. Szórványszámok: 1965/1-4., 1966/1-2, 1967/1, 1971/1. (8 db) A müncheni magyar nyelvű lap fontos forrása a nyugati emigrációnak. Szocializmus. Társadalomtudományi folyóirat, május, XXV. évfolyam, 5. szám Ebben a számban például József Attila az Új szellemi frontról, Fejtő Ferenc Batsányi Jánosról értekezik. Lapszélei enyhén ázottak. 3 17

18 NYÍLIK A TREZOR 92. ROY, Ravi - ROY, Carola: Öngyógyítás homeopátia segítségével. Bp., Medicina, p SULYOK Dezső: A Magyar Október 23. Mozgalom programmja. New York, Mozgalom, p. Hozzá tartozik: Gyűjtő ív lev. A forradalom 10. évfordulójáról méltó módon megemlékezni kívánó nyugati emigráció gyűjtést szervezett céljai megvalósításához. SZABÓ Anna Viola: Gondy és Egey fényképészeti műintézete Debrecenben. Kecskemét-Debrecen, M. Fotográfiai Múz.; Déry Múz., , [2] p. Egy fényképészmester életén és személyiségén átszűrve a XIX. szá - zad végi Debrecent és lakóit ismerhetjük meg. Szamizdat Az 1956-os magyar forradalom előzményei, alakulása és utóélete. Bp., 1987, 190 p. Stencilezéssel készült. Szép állapotú példány. A Magyar Írók Szövetsége december 28-án tartott taggyűlésének jegyzőkönyve. Bp., AB Független K., p. Stencilezéssel készült. Szép állapotú példány. Széchényi Ferenc Magyar Nemzeti Múzeum bronz emlékérem, 2? (43 mm) Az Országos Széchényi Könyvtár és a Magyar Nemzeti Múzeum története az alapítástól kezdődően szorosan összefonódik, ennek az emlékéremnek mégsincs köze egyik intézményhez sem. Szükségpénz. 10 Pfennig Mainz, April 1., Johannes Gutenberg ( ) címerével Nagyon szép állapotban, védőtokban

19 Mini aukció a Múzeumok Éjszakáján az Országos Széchényi Könyvtárban Utazás közel s távol Csehszlovákia retro Az egykori szocialista országgal kapcsolatos nyomtatványok gyűj - teménye, úgymint: térkép, repülőjegy, vonatjegyek, mozijegy, valuta - eladási igazolás, hotelszámlák, lanovka jegyek. Már csak a Deli csoki és a sör hiányzik ide. DOUMAS, Christos: Santorini. A guide to the island and its archeological treasures. Athens, Athenon, p. Ez az angol nyelvű útikönyv Görögország kicsiny, de festői szépségű szigetére kalauzolja olvasóját, ahol az ókor talán legnagyobb természeti katasztrófája történt. GARBINI, Giovanni: Alte Kulturen des Vorderen Orients. Gütersloh, Bertelsmann, p. Hozzá tartozik: AUBOYER, Jeannine GOEPPER, Roger: Der Ferne Osten. Gütersloh, Bertelsmann, p. A két kötet együtt kerül kikiáltásra tétel 108. tétel 19

20 NYÍLIK A TREZOR Das schöne Wien. 6. Auflage. Innsbruck, Pinguin Verlag, p., 32 t. A több mint ötven évvel ezelőtti Bécsről készült gyönyörű képes album sokadik kiadása. MÁV Hivatalos Menetrend 1971/1972. Egy kis segítség! Az évente kiadott vasúti és más menetrendeket idő - szaki kiadványként tartjuk nyilván. A maga idejében 20 forintért, azaz egy budapesti villamosbérlet áráért lehetett megvenni. Ünnepi receptjeim, írta, másolta, gyűjtötte Bp., Corvina, Az internetes receptek korában is jól jöhet egy kézzel írt változat, amelybe bekerülhetnek kedvenceink, s ami kéznél lehet a konyhában főzés közben. Térkép Farkasréti temető. Bp., [Magyar Örökség és Európa Egyesület], 2013 (24,5 39 cm) A Föld országai. Bp., [Corvina], 2012 (36 55 cm) Horvátország, tengerpart és szigetvilág. Bp., GiziMap, print. 5 (43,5 121,5 ; 38,5 121,5 cm) Kárpát-medence, [2013]. (31,5 53,5 2 cm) Színes dombortérkép. Tibet közigazgatási térkép. Bp., GiziMap, 2012 ( cm) A gyönyörű, színes, kihajtogatható térképen Nepál és Bhután mellett India egy kicsiny része is látható. Europe. [Bp.], MoD Mapping Co., [8] (79 10, 8 2,5 cm) Színes dombortérkép

EGY NYOMDAMÛHELY TITKAIBÓL GYOMAI KNER NYOMDA, 1882 2007

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben

VÁRADY RÓBERT. SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben VÁRADY RÓBERT SZOBA KILÁTÁSSAL avagy Cyber térben Szoba kilátással, 2016. / olaj, vászon / 150 x 190 cm Virtuális II., 2016. / olaj, vászon / 160 x 190 cm Egyensúlykeresés ambivalens térben, 2016. / olaj,

M Á J U S 1 1. S I M O N B E R N A D E T T

M Á J U S 1 1. S I M O N B E R N A D E T T Ezredéves Ezredéves álmok álmok Az Az 1896-os 1896-os Millenniumi Millenniumi Ezredéves Ezredéves Országos Országos Kiállítás Kiállítás a Városligetben Városligetben A V Á R O S L I G E T V Á L T O Z Ó

Osztályvizsga Évfolyam: 12. Írásbeli Időtartam 240p Próbaérettségi

Osztályvizsga Évfolyam: 12. Írásbeli Időtartam 240p Próbaérettségi A TANULMÁNYOK ALATTI VIZSGÁK MAGYAR IRODALOMBÓL A tanulmányok alatti vizsgák szerkezete és az értékelés elvei Osztályozóvizsga Írásbeli Szóbeli Időtartam 60p 10p Aránya az értékelésnél 70% 30% A vizsga

J NEMZETGAZDASÁGI ÁG - INFORMÁCIÓ, KOMMUNIKÁCIÓ 58 KIADÓI TEVÉKENYSÉG

J NEMZETGAZDASÁGI ÁG - INFORMÁCIÓ, KOMMUNIKÁCIÓ 58 KIADÓI TEVÉKENYSÉG J NEMZETGAZDASÁGI ÁG - INFORMÁCIÓ, KOMMUNIKÁCIÓ 58 KIADÓI TEVÉKENYSÉG Nem tartozik ide - magyar kiegészítés: - a mozgókép, video- és mozifilmek kiadása DVD-n és hasonló egyéb hordozón, lásd 59 - és az

Rendezvény archívum 2005

Rendezvény archívum 2005 Rendezvény archívum 2005 Január 2005. január 11. A Magyar Könyvtárosok Egyesülete tanács 2005. január 12. A Nádasdy Alapítvány és Akadémia könyvbemutatója 2005. január 12. A Magyar Könyvtárosok Egyesülete

J NEMZETGAZDASÁGI ÁG - INFORMÁCIÓ, KOMMUNIKÁCIÓ. 58 Kiadói tevékenység Kiadói tevékenység Könyvkiadás

J NEMZETGAZDASÁGI ÁG - INFORMÁCIÓ, KOMMUNIKÁCIÓ. 58 Kiadói tevékenység Kiadói tevékenység Könyvkiadás J NEMZETGAZDASÁGI ÁG - INFORMÁCIÓ, KOMMUNIKÁCIÓ 58 Kiadói tevékenység Nem tartozik ide - magyar kiegészítés: - a mozgókép, video- és mozifilmek kiadása DVD-n és hasonló egyéb hordozón, lásd 59 - az eredeti

Károlyi Mihály Magyar Spanyol Tannyelvű Gimnázium SZÓBELI ÉRETTSÉGI TÉTELEK MAGYAR NYELV ÉS IRODALOMBÓL C Károlyi Mihály Magyar Spanyol Tannyelvű Gimnázium SZÓBELI ÉRETTSÉGI TÉTELEK MAGYAR NYELV ÉS IRODALOMBÓL 2015 13.C Hári Andrea (HA) Vámosné Polyák Krisztina (VPK) 2015 SZÓBELI ÉRETTSÉGI TÉTELSOR MAGYAR

150 éves a magyar tőzsde

150 éves a magyar tőzsde 150 éves a magyar tőzsde Jótékonysági árverés (2014. június 17.) Az összeállítás a Sándor Imre PR-díj 2014 zsűrije számára készült. Az eseménnyel kapcsolatos anyagok itt elérhetőek: www.frontpage.hu/bet150-sandorimre

polgárháború elõérzete

Példány adatok: CD4397 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 CD5625 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25

Példány adatok: CD4397 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 CD5625 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 A 25 Ady / Ady Endre ; előadó Cseh Tamás ; zsz. Novák János. Budapest : Helikon, 2004. 1 CD (57.57 perc) + Könyv: 158541 (CD5625). (Hangzó Helikon) 9789632088914. ISBN 978 963 2088 91 4 : 4490,- Ft 894.511-1Ady

Galambos Ferenc repertóriumok a MEK-ben

Galambos Ferenc repertóriumok a MEK-ben 2015/01/23 Galambos Ferenc sok más irodalomtörténeti munkája mellett élete végéig ötvennél több bibliográfiát is készített, köztük a Nyugat, az Irodalomtörténet, az Irodalomtörténeti Közlemények, a Magyar

Távol az Araráttól Kiállítás és konferencia az örmény kultúráról

Távol az Araráttól Kiállítás és konferencia az örmény kultúráról Távol az Araráttól Kiállítás és konferencia az örmény kultúráról 2013/04/05-2013/04/06 A Budapesti Történeti Múzeumban [1] április 5-én 16 órakor nyílik az 500 éves örmény könyvnyomtatás kulturális hatásait

Osztályozó vizsga anyaga történelemből

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost 1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; 2. A város 85x100 cm; 3. Sötét víz 110x80 cm 4. Világítótorony 70x50 cm; 5. Veranda télen 120x90 cm; 6. Hó és köd 80x100 cm; 7. Védett öböl 80x90 cm; 8. Ódon házak 90x80

SZÓBELI TÉMAKÖRÖK MAGYAR NYELV ÉS IRODALOMBÓL közpészint 2013

SZÓBELI TÉMAKÖRÖK MAGYAR NYELV ÉS IRODALOMBÓL közpészint 2013 Tatabányai Integrált Szakiskola Középiskola és Kollégium Cím: 2800 Tatabánya, Cseri u. 35. Telefon: +36 34 309 545 E-mail: ititkar@is-kola.hu Web: www.is-kola.hu Fax: +36 34 309 549 SZÓBELI TÉMAKÖRÖK MAGYAR

A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Hírlevele. 49. hét december 3. vasárnap 16 óra Művészetek Palotája

A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Hírlevele. 49. hét december 3. vasárnap 16 óra Művészetek Palotája A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Hírlevele 49. hét 2017. december 3. vasárnap 16 óra Művészetek Palotája Kultúrpart-advent Kárpát-medencei folklór és kortárs költészet sok-sok zenével minden

Husz János és a huszitizmus hatása a magyarországi művelődésben

Husz János és a huszitizmus hatása a magyarországi művelődésben Husz János és a huszitizmus hatása a magyarországi művelődésben 2015/11/09-2015/11/10 2015/10/30 Több kulturális intézmény közös szervezésében, Husz János halálának 600. évfordulója alkalmából, tudományos

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS SENKI TÖBBET? Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS 2011. december 2. (péntek), 18 óra Amennyiben nem tud részt venni

275 éve született Benyovszky Móric kiállítás

275 éve született Benyovszky Móric kiállítás 2016/09/27-2017/01/28 A magyar történelem egyik legkalandosabb életű egyénisége, az egyik leghíresebb magyar világutazó, hajós és katona, az indiai-óceáni szigetvilág első európai uralkodója, Benyovszky

ERDÉLY BARÁTAINAK KÖRE KULTURÁLIS EGYESÜLET

Kádár János könyvhagyatéka

Kádár János könyvhagyatéka Kádár János könyvhagyatéka dedikált könyvek listája Bányász Rezső (1931-) Századunk Amerikája : "Amerikai évszázad" / Bányász Rezső. Bp. : Zrínyi, 1986. 381 p., [16] t. : ill. ; 21 cm Bibliogr.: p. 369-380.

Osztályozóvizsga témakörök

Készítette: Dr. Knorrné Csányi Zsuzsanna könyvtárvezető. Budapest, 2010. december 15.

Készítette: Dr. Knorrné Csányi Zsuzsanna könyvtárvezető. Budapest, 2010. december 15. A Színház- és Filmművészeti Egyetem Könyvtárának Gyűjtőköri Szabályzata Készítette: Dr. Knorrné Csányi Zsuzsanna könyvtárvezető Budapest, 2010. december 15. A Színház- és Filmművészeti Egyetem Könyvtárának

Nagy Előd festő- és éremművész, Nagy Botond fotós. 2012. november 19-én, hétfőn 18 órára. kiállításának megnyitójára

Nagy Előd festő- és éremművész, Nagy Botond fotós. 2012. november 19-én, hétfőn 18 órára. kiállításának megnyitójára A Kozák téri Közösségi Ház és a kiállító tisztelettel meghívja Önt és kedves családját, barátait Nagy Előd festő- és éremművész, valamint fia Nagy Botond fotós kiállításának megnyitójára 2012. november

HÁZIDOLGOZAT KÖNYVKIADÁS TÖRTÉNETE

HÁZIDOLGOZAT KÖNYVKIADÁS TÖRTÉNETE HÁZIDOLGOZAT KÖNYVKIADÁS TÖRTÉNETE Két mővészeti album összehasonlító elemzése Készítette: Koronczai-Fekete Viktória Konzulens: Buda Attila PPKE Könyvkiadói szakember képzés 2011. május hó BEVEZETÉS Feladtomnak

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

GYÖNGYÖK VACHOTT SÁNDOR VÁROSI KÖNYVTÁR GYŰJTŐKÖRI SZABÁLYZATA

GYÖNGYÖK VACHOTT SÁNDOR VÁROSI KÖNYVTÁR GYŰJTŐKÖRI SZABÁLYZATA GYÖNGYÖK VACHOTT SÁNDOR VÁROSI KÖNYVTÁR GYŰJTŐKÖRI SZABÁLYZATA 1997. CXL törvény A könyvtár alapvetően általános gyűjtőkörű nyilvános, városi könyvtárként működik. Feladatait az 1997. évi CXL., A muzeális

Székely Júlia. Publikációs jegyzék. Balassi Bálint énekei és komédiája. Talentum Műelemzések. Akkord Kiadó, 2001, 74 p. Székely Júlia Publikációs jegyzék Könyvek és könyvrészletek Balassi Bálint énekei és komédiája. Talentum Műelemzések. Akkord Kiadó, 2001, 74 p. A másik Bethlen Kata, in Eszmei és poétikai kérdések a régi

A MIKES KELEMEN MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM TANTÁRGYVERSENY KÖVETELMÉNYEI 2007/2008-AS TANÉV

A MIKES KELEMEN MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM TANTÁRGYVERSENY KÖVETELMÉNYEI 2007/2008-AS TANÉV A MIKES KELEMEN MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM TANTÁRGYVERSENY KÖVETELMÉNYEI 2007/2008-AS TANÉV V VIII. OSZTÁLY I. KÖVETELMÉNYEK Képességek szövegértés problémalátás szövegalkotás különböző szövegtípusokban

Gerlóczy Gedeon műépítész

Gerlóczy Gedeon műépítész Gerlóczy Gedeon műépítész Hadik ház, a Szatyor bárral 1921-ben Lehel Ferenc megírta az első Csontváry monográfiát. A művek fotózásánál Gerlóczyn és Lehelen kívül jelen volt Fényes Adolf, Lyka Károly és

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 16. évfordulója alkalmából

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 16. évfordulója alkalmából A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti látogatóit alapításának 16. évfordulója alkalmából Visszapillantó 2014. november 14. Születésnapi rendezvény Fazekas Lajos fazekas népi iparművész,

Tankönyvlista a 2015-2016-os tanévre. Magyar 1. évfolyam

Tankönyvlista a 2015-2016-os tanévre. Magyar 1. évfolyam Magyar 1. évfolyam Magyar irodalom Turcsányi M.: Irodalom 978 963 16 2892 0 Műszaki Könyvkiadó 6. Tankönyv Magyar irodalom Turcsányi M.: Irodalom 978 963 16 2941 5 Műszaki Könyvkiadó 6. Munkafüzet Tankönyv

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti Vendégeit alapításának 14. évfordulója alkalmából

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti Vendégeit alapításának 14. évfordulója alkalmából A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti Vendégeit alapításának 14. évfordulója alkalmából Tájékoztató az Alapítvány elmúlt éves munkájáról 2012. novemberében a 13. születésnap alkalmából

2012. évi támogatások

2012. évi támogatások 2012. évi támogatások Sorsz. Támogatás kedvezményezettjének a neve Támogatás összege (Ft) Támogatás célja Támogatási program megvalósíátásnak helye 1. 150. sz. Galamb és Kisállattenyésztő Egyesület 50

Párbajtõr Fiú Diákolimpia V. korcsoport Miskolc

Párbajtõr Fiú Diákolimpia V. korcsoport Miskolc 2010.04.18. 11:36:17 Végeredmény (sorszám szerint) rang vezetéknév utónév egyesület 1 ÁRPÁD GIMNÁZIUM BUDAPEST 2 BATSÁNYI GIMNÁZIUM TAPOLCA 3 BERTA Dániel PÉCSI REFORMÁTUS KOLLÉGIUM GIMNÁZIUMA PÉCS 3 HUDEK

BOD PÉTER ORSZÁGOS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY

BOD PÉTER ORSZÁGOS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY BOD PÉTER ORSZÁGOS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY 2013/2014. tanév országos döntő I. kategória, 7-8. évfolyam 2014. április 23. szerda versenyző példánya A versenyző tanuló kódszáma: Elérhető pontszám: 71

Ünnepélyes megnyitó június 11., szerda délután 3 óra

Ünnepélyes megnyitó június 11., szerda délután 3 óra Előzetes könyvtári programok június 2., hétfő 11.00 Hahó, könyvtársak! Megyei olvasásnépszerűsítő játék szóbeli döntője. A vetélkedő győztesei, összesen 45 gyermek egyhetes balatoni táborozáson vehet részt

A Munkácsy Mihály Múzeum gondozásában megjelent, kedvezményes áron megvásárolható kiadványok

A Munkácsy Mihály Múzeum gondozásában megjelent, kedvezményes áron megvásárolható kiadványok A Munkácsy Mihály Múzeum gondozásában megjelent, kedvezményes áron megvásárolható kiadványok A kiadvány címe Borítókép Eredeti ár Kedvezményes ár Czeglédi Imre: Munkácsy Békés megyében ( Közleményei 26.)

2013/2014 őszi és tavaszi szemeszter (Budapest, ELTE BTK)

2013/2014 őszi és tavaszi szemeszter (Budapest, ELTE BTK) PESTI BÖLCSÉSZ AKADÉMIA KULTÚRÁRA AKADVA 2013/2014 őszi és tavaszi szemeszter (Budapest, ELTE BTK) 2013. november 4., hétfő 18.00 A kétnyelvűségtől a többnyelvűségig I. Kétnyelvűség. Előny vagy hátrány?

Várostörténet. 3. forduló. Kecskemét városának legrégebbi oktatási intézményéhez kapcsolódik a következő feladat.

Várostörténet. 3. forduló. Kecskemét városának legrégebbi oktatási intézményéhez kapcsolódik a következő feladat. Várostörténet 3. forduló Kecskemét városának legrégebbi oktatási intézményéhez kapcsolódik a következő feladat. 1. Egészítsd ki a szöveget! Az iskola híres kegyesrendi, más néven iskola. megalapítása gróf.

A Bécsi Arany Biblia

Propaganda történelem, művészet és média az első világháborúban (konferencia)

Propaganda történelem, művészet és média az első világháborúban (konferencia) Propaganda történelem, művészet és média az első világháborúban (konferencia) 2016/01/22-2016/01/23 2016/01/13 A Propaganda az első világháborúban című kiállításhoz kapcsolódóan Propaganda történelem,

Szakmai beszámoló. a /02159 azonosítószámú NKA támogatáshoz

Szakmai beszámoló. a /02159 azonosítószámú NKA támogatáshoz a azonosítószámú NKA támogatáshoz A MAZSIHISZ fenntartásában működő Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár azonosítószámon vissza nem térítendő támogatásban részesült a Nemzeti Kulturális Alaptól A tiszaeszlári

Közhasznúsági jelentés. A 2007. évről

Közhasznúsági jelentés. A 2007. évről Magyar Fotográfiai Alapítvány 1065 Budapest, Nagymező u. 20. Statisztikai számjel 1965480391993310 Adószám 19654803 2-42 Közhasznúsági jelentés A 2007. évről A Magyar Fotográfiai Alapítvány alapítói: FÉNYSZÖV

Csengery Kristóf Dalos György Fáy Miklós Gyõrffy Iván Lángh Júlia Mélyi József Petõ Iván Sándor Erzsi Végel László

Csengery Kristóf Dalos György Fáy Miklós Gyõrffy Iván Lángh Júlia Mélyi József Petõ Iván Sándor Erzsi Végel László +1 Borito 1.qxd 15.09.27 11:46 Page 2 2 +1 Borito 1.qxd 15.09.27 11:46 Page 3 3 +2 Lexikon.qxd 15.09.27 11:50 Page 1 Mozgó-lexikon A V ALMÁSI MIKLÓS 1932-ben született Budapesten. Esztéta, filozófus, az

AZ ORSZÁGOS SZÉCHÉNYI KÖNYVTÁR DIGITALIZÁLÁSI TEVÉKENYSÉGE

AZ ORSZÁGOS SZÉCHÉNYI KÖNYVTÁR DIGITALIZÁLÁSI TEVÉKENYSÉGE AZ ORSZÁGOS SZÉCHÉNYI KÖNYVTÁR DIGITALIZÁLÁSI TEVÉKENYSÉGE INFORMÁCIÓROBBANÁS??? DIGITÁLIS VILÁG Gyűjtés Megőrzés Megosztás HORDOZÓTÓL FÜGGETLENÜL! ÚJ LEHETŐSÉGEK ÉS FELADATOK Offline és online világ EURÓPAI

17.00 Klimo Könyvtár és a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola Könyvtárának megtekintése

17.00 Klimo Könyvtár és a Pécsi Püspöki Hittudományi Főiskola Könyvtárának megtekintése Az itt olvasható összeállítással (a rendezvény programjával, az előadások prezentációival és egy fotógalériával) szeretnénk bemutatni a rendezvény eseményeit. (Fotók: Balogh Ferenc és Boda Miklós ) 1.

30 éves a papírrestaurátor képzés

30 éves a papírrestaurátor képzés 2011/09/23-2011/10/24 1. oldal (összes: 5) 2. oldal (összes: 5) [1]A magyarországi könyv és papírrestaurátorok idén ünneplik 30. évfordulóját annak, hogy elindult ez a képzési forma a Nemzeti Könyvtárban.

TARTALOMJEGYZÉK A TÁJÉKOZTATÁS TARTALOMJEGYZÉKE ÉRETTSÉGI

TARTALOMJEGYZÉK A TÁJÉKOZTATÁS TARTALOMJEGYZÉKE ÉRETTSÉGI TÉMAKÖRÖK 2017 MÁJUS 1 A TÁJÉKOZTATÁS TARTALOMJEGYZÉKE TARTALOMJEGYZÉK 1Kötelező szerzők Művek a magyar irodalomból I...2 1.1Petőfi Sándor...2 1.2Arany János...2 1.3Ady Endre...2 1.4Babits Mihály...2 1.5Kosztolányi

Fábián Évi fotográfus kiállítása

Fábián Évi fotográfus kiállítása 2014/04/29-2014/07/12 [1]A Nők Magyarországon 2. című kiállítás április 29-én nyílt meg az OSZK-ban. Fotósként rengeteg fotóalbumot nézegettem, főleg a portré érdekelt. A portréalbumokat általában valamilyen

Könyvtárhasználat / könyvtárismeret. Raktári rend a könyvtárban És Az időszaki kiadványok

Könyvtárhasználat / könyvtárismeret. Raktári rend a könyvtárban És Az időszaki kiadványok Könyvtárhasználat / könyvtárismeret Raktári rend a könyvtárban És Az időszaki kiadványok KÖNYVEK ELHELYEZÉSE A POLCON FELTÁRÁS SZÉPIRODALMI DOKUMENTUMOK ISMERETKÖZLŐ (SZAKIRODALMI) DOK. /SZAKRENDI CSOPORTOSÍTÁS/

Könyvtárhasználat. Szerző: Sallai András, 2010 Sallai András 2010

Könyvtárhasználat. Szerző: Sallai András, 2010 Sallai András 2010 Könyvtárhasználat Szerző: Sallai András, 2010 Sallai András 2010 Ez a mű Creative Commons Nevezd meg!-ne add el!-így add tovább! 2.5 Magyarország Licenc alatt van. A licenc szövegének megtekintéséhez látogasd

Talpra magyar! Kultusz és emlékezet

Talpra magyar! Kultusz és emlékezet 2013/03/15-2013/04/27 [1]Kiállítás és múzeumpedagógiai program. Az 1848 49-es forradalom és szabadságharc 165. évfordulójának alkalmából rendezett kiállításunk az Országos Széchényi Könyvtár gazdag gyűjteményeiből

9.00 a Széchenyi emléktáblánál (Hősök tere 7.) néma koszorúzás egy szál virággal

9.00 a Széchenyi emléktáblánál (Hősök tere 7.) néma koszorúzás egy szál virággal KOSZORÚZÁSOK ÉS MEGEMLÉKEZÉSEK OKTÓBER 19-én pénteken 9.30 a Romek emlékoszlopnál (Szentpéteri kapu) Közreműködnek a Petőfi Sándor Általános Iskola tanulói 10.30 Ünnepi műsor a Miskolci Egyetemen 12.00

Modern magyar irodalom II. BBNMI01200. Irodalomjegyzék

SZAKMAI BESZÁMOLÓ ÁZSIAI KULTÚRÁKRÓL FIATALOKNAK 2. JAPÁN HOPP FERENC ÁZSIAI MŰVÉSZETI MÚZEUM MÚZEUMPEDAGÓGIAI KISKÖNYVTÁRA

SZAKMAI BESZÁMOLÓ ÁZSIAI KULTÚRÁKRÓL FIATALOKNAK 2. JAPÁN HOPP FERENC ÁZSIAI MŰVÉSZETI MÚZEUM MÚZEUMPEDAGÓGIAI KISKÖNYVTÁRA SZAKMAI BESZÁMOLÓ ÁZSIAI KULTÚRÁKRÓL FIATALOKNAK 2. JAPÁN NKA PÁLYÁZATI AZONOSÍTÓ: 3438/00216 Pályázati beszámoló elérési útvonalai Szépművészeti Múzeum honlapján http://www.szepmuveszeti.hu/data/cikk/86/cikk_86/nka_beszamolo_hopp_muzped_kiskonyvtar.pdf

Osztályozó- és javítóvizsga Történelem tantárgyból 2014-2015