48 A CSOKOLÁDÉTORTÁK DICSŐSÉGCSARNOKA. 200 g darált mandula ¼ kg finom szemű kristálycukor 50 g kakaópor narancshéj a díszítéshez, ízlés szerint

Méret: px
Mutatás kezdődik a ... oldaltól:

Download "48 A CSOKOLÁDÉTORTÁK DICSŐSÉGCSARNOKA. 200 g darált mandula ¼ kg finom szemű kristálycukor 50 g kakaópor narancshéj a díszítéshez, ízlés szerint"

Átírás

1 Narancsos csokoládétorta Ennek a tortának a története roppant egyszerű. Hogy is lehetne másként, egy ilyen egyszerű tortánál? Úgy vélem, az összes receptem közül Az evés öröme című könyvemben megjelent klementintortám receptjéről hallottam a legtöbb visszajelzést arról, hogy az olvasók elkészítették. Így, amikor egy ízben vacsoravendégeket vártam, úgy gondoltam, előre dolgozom egy kicsit, és az előző este kipróbálom, a torta csokoládés változatát. Van valami ebben a citrusosan szottyos, mégis a liszt mellőzéséből adódóan habkönnyű tortában, ami tökéletes kényeztetés a vacsora utáni kávé mellé. És persze hasznos segítség, ha a gluténérzékeny vendégek kedvében szeretnénk járni. Ugyanakkor, nemes egyszerűségével igazi antitézise a szokásos csilivili partitortáknak. És ha azt szeretnénk, hogy mindig legyen a konyhában egy torta, amelyből térültünkben-fordultunkban szelhetünk magunknak egy darabkát (mert félelmetes, milyen sokáig képes elállni), hát ő a tökéletes választás. 2 kisebb vagy 1 nagyobb (összesen kb. 375 g) vékony héjú narancs 6 tojás 1 púpozott teáskanál sütőpor ½ teáskanál szódabikarbóna 200 g darált mandula ¼ kg finom szemű kristálycukor 50 g kakaópor narancshéj a díszítéshez, ízlés szerint Tegyük az egész narancsot vagy narancsokat egy lábosba egy kevés hideg vízzel, forraljuk fel, és 2 óra alatt főzzük puhára. Csepegtessük le, majd amikor kihűlt, vágjuk ketté, és szedjük ki belőle a nagyobb magokat. Majd tegyük az egészet a turmixgépbe héjastól, rostostól, hártyástól, és pépesítsük össze vagy ha kézzel dolgozunk, kövessük a lenti utasításokat. Amikor a gyümölcs már teljesen vagy legalábbis majdnem kihűlt (ami azt illeti, én leggyakrabban már előző nap megfőzöm), melegítsük elő a sütőt 180 ºC-ra (gázsütőnél 4-es fokozat), és vajazzunk, illetve sütőpapírral béleljünk ki egy 20 cm átmérőjű csatos tortaformát. Adjuk a turmixgépben várakozó narancspéphez a tojásokat, a szódabikarbónát, a sütőport, a mandulát, a cukrot és a kakaóport, és dolgozzuk össze, amíg egyenletes tésztát nem kapunk, amit csak itt-ott pöttyöznek a narancspüré darabjai. Ha kézzel dolgozunk, vágjuk a narancsot nagyon apró darabkákra, majd egy tojást verjük fel a cukorral, egyesével verjük hozzá a többi tojást, majd kanalanként, felváltva adagoljuk hozzá a darált mandulát és a kakaóport, végül pedig a narancspürét. Én azonban, meg kell valljam, eddig még mindig a lusta verziót alkalmaztam. Öntsük-kaparjuk a tésztát a tortaformába, és süssük úgy 1 órán át, amíg a beleszúrt hústű szinte tisztán kerül ki belőle. 45 perc után ellenőrizzük, és ha úgy látjuk jónak, fedjük be alufóliával, nehogy kívülről megégjen, mire a belseje átsül. Az is lehet, hogy az egész hamarabb megsül minden a sütőnk természetétől függ. Hagyjuk, hogy a torta a fémrácsra állított formában hűljön ki. Csak akkor fejtsük le róla a formát, ha már teljesen hideg. Ha a kedvünk úgy kívánja, díszíthetjük csíkokra vágott vagy durvára reszelt narancshéjjal, de csupán a maga bársonysötét valójában, nemes egyszerűségében is gyönyörű látványt nyújt. Kb. 8 szelet lesz belőle. 48 A CSOKOLÁDÉTORTÁK DICSŐSÉGCSARNOKA

2 Megjegyzés: Ha valamilyen diétás előírás úgy kívánja, ki is hagyhatjuk a sütőport és a szódabikarbónát, ám ez esetben én inkább egy 23 cm átmérőjű csatos tortaformát használnék, és valamivel rövidebb sütési idővel számolnék. Hálaadás és karácsony 49

3 Csokoládés-gyömbéres kocka Még sohasem találkoztam csokoládés gyömbéres sütivel, és miután ezt a receptet első alkalommal elkészítettem, nem is értettem, hogyan lehetséges ez. Pedig a csokoládécsipsz és a kakaó ellenállhatatlan, hangszál-összeragasztó vaskossága csak még jobban kiemeli, a gyömbéres süti fűszeres aromáját. A csokicsipsz pedig gazdag, darabos textúrát kölcsönöz neki. Nagyon intenzív, nagyon fűszeres: nem gyerekeknek való de mindenki másnak tökéletes. A süteményhez: 175 g sózatlan vaj 125 g lágy sötétbarna nádcukor 2 evőkanál finom szemű kristálycukor 200 g aranyszirup 200 g sötét melasz ¼ teáskanál őrölt szegfűszeg 1 teáskanál őrölt fahéj 2 teáskanál őrölt gyömbér 1¼ teáskanál szódabikarbóna 2 evőkanál (30 ml) meleg víz 2 tojás 250 ml tej 275 g finomliszt 40 g kakaópor 175 g csokoládécsipsz A mázhoz: ¼ kg porcukor 30 g sózatlan vaj 1 evőkanál kakaópor 60 ml gyömbér üdítőital Melegítsük elő a sütőt 170 ºC-ra (gázsütőnél 3-as fokozat), majd tépjünk le egy nagy darab sütőpapírt egy kb. 30 x 20 x 5 centis sütőtepsi kibéleléséhez. Egy nagyobb lábasban olvasszuk össze a vajat a cukorral, az aranysziruppal, a melasszal, a szegfűszeggel, a fahéjjal és az őrölt gyömbérrel. Egy csészében oldjuk fel a szódabikarbónát a vízben. Húzzuk le a lábost a tűzről, és habarjuk hozzá a tojásokat, a tejet és a szódabikarbónás vizet. Adjuk hozzá a lisztet és a kakaóport, és fakanállal keverjük össze jól az egészet. Forgassuk bele a csokoládécsipszet, majd a kész tésztát öntsük a kibélelt sütőtepsibe, és süssük úgy 45 percig, amíg szépen megemelkedik és a teteje megköt. A felszín alatt azért egy kicsit szottyos-ragacsos marad, de épp ilyennek kell lennie. Állítsuk fémrácsra, és hagyjuk a tepsiben kihűlni. Ha már hideg, jöhet a máz. Szitáljuk át a porcukrot. Egy nehéz aljú lábosban hevítsük fel a vajat a kakaóporral és a gyömbéres üdítőitallal. Ha a vaj felolvadt, keverjük hozzá a porcukrot. Emeljük ki a csokisgyömbéres süteményt a tepsiből, és fejtsük le róla a sütőpapírt. Öntsük a tetejére a mázat, hogy az oldalán épp csak lecsurogjon, majd amikor megkötött, vágjuk termetes kockákra. Kb. 12 kocka lesz belőle. 52 A CSOKOLÁDÉTORTÁK DICSŐSÉGCSARNOKA

4 A CSOKOLÁDÉTORTÁK DICSŐSÉGCSARNOKA 53

5 Trópusi csokoládétorta Nos, ha már csináltam egy Maltesers csokigolyós tortát, nyilván kellett egy Bounty szeletre emlékeztető tortát is kreálnom a repertoárba. Egyébként ez a torta a fiam kedvence ahogy persze, a kötetben szereplő összes többi is, annak ellenére, hogy van a tésztájában egy kis kókuszlikőr. Ám ha önöket aggasztja az alkohol egy gyerekeknek szánt tortában bár nem szükségszerűen ők a célközönség, akkor nyugodtan helyettesítsék 2 evőkanállal a konzervananász levéből (ami általában almalé). Amúgy így olcsóbb is, ha egyébként nem tartunk a házban Malibut bár őszintén szólva, nálam ez nem fordulhat elő. Az önök helyében, mindenesetre, nekem eszembe sem jutna, hogy külön ennek a tortának a kedvéért lerohanjak a boltba, és szerezzek egy üveggel. Csodálatos torta ez: élvezetes és könnyed, a piskóta pedig bársonyosan sötét, omlósolvadós és finoman illatozó. Óvatosan bánjunk azért a krémnél a kókuszesszenciával, nehogy a tortánk túl hawaiisra sikeredjen. A tortához: 220 g/4 db konzerv ananászkarika 75 g krémsajt 200 g finomliszt 125 g finom szemű kristálycukor 75 g világosbarna cukor 1 teáskanál sütőpor ½ teáskanál szódabikarbóna 200 g vaj 40 g kakaópor, átszitálva 2 tojás 2 evőkanál Malibu kókuszlikőr (vagy a konzervananász leve) A krémhez: 2 tojásfehérje 100 g finom szemű kristálycukor 4 evőkanál Golden Syrup ¼ teáskanál só ¼ teáskanál borkő 2 teáskanál kókuszesszencia 40 g kókuszreszelék Vegyük ki a hűtőből a szükséges hozzávalókat, és hagyjuk, hogy szobahőmérsékletűre engedjenek. Melegítsük elő a sütőt 180 ºC-ra (gázsütőnél 4-es fokozat), és vajazzunk, illetve sütőpapírral béleljünk ki két 20 cm átmérőjű csatos tortaformát. Robot- vagy turmixgéppel dolgozzuk simára a leszűrt ananászt (a levét félretéve) a krémsajttal, majd adjuk hozzá a többi hozzávalót, és dolgozzuk szép sima tésztává. Kanalazzuk a 2 formába, és süssük úgy percig. Akkor van kész, ha a széle már kezd elválni a forma falától, tapintásra pedig ruganyos. Fémrácsra állítva hagyjuk a formában pihenni úgy 5 percig, majd csatoljuk le róla a formát, és hagyjuk teljesen kihűlni. Kiábrándítóan laposak lesznek, de ne ijedjünk meg egy pillanatra se: ha rákerül a krém, csodásan fog kinézni. Ha a piskóta kihűlt, jöhet a ragyogó fehér kókuszkrém. Készítsünk elő egy tálat, és tegyünk fel melegedni egy fazék vizet, mely fölé majd a tálat állítjuk, mint a dupla gőzölő edénynél. Tegyük a tálba a tojásfehérjéket, a cukrot, a szirupot, a sót és a borkőt, majd állítsuk a halkan gyöngyöző víz fölé. Elektromos kézi mixerrel keverjük a víz fölött álló tálban lévő hozzávalókat, amíg szép sűrű, fényes fehér, habos krémet nem kapunk, mely épp annyira kemény csupán, hogy lágy csúcsokat vessen. Ez úgy 5 perc alatt meg is van. Sohasem próbáltam még kézzel, sima habverővel készíteni a krémet, bár kétségtelenül az sem lehetetlen, ha mégoly gyötrelmes is. 58 A CSOKOLÁDÉTORTÁK DICSŐSÉGCSARNOKA

6 Emeljük le a tálat a vízről, és a mixerrel keverjük hozzá a kókuszesszenciát. Kenjük a két piskóta közé a krém bő harmadát, majd a többit kenjük szét a torta tetején és oldalán, kavargó-örvénylő, havat idéző mintában. Rögtön szórjuk meg a kókuszreszelékkel, hogy egyenletesen beborítsa a torta tetejét és oldalát is. Ennél a tortánál én nem szoktam a sütőpapírcsíkos módszerrel bajlódni, de persze, lehetne (lásd a régimódi csokoládétorta receptjénél a 44. oldalon); most csak lesöpröm a tányér széléről a kóbor kókuszreszeléket, vagy épp hagyom, ahogy a sors rendelte. Gyönyörű látványt nyújt így is, hibátlan, hófehér, felhőszerű mivoltában, ám nekem még jobban tetszik, ha már belevágtunk, és elővillannak az odabent megbúvó csodálatos, vakító fehérrel csíkozott csokoládébarna rétegek is szelet lesz belőle. Megjegyzés: Ha valamilyen oknál fogva nem akarjuk elkészíteni ezt a lágy, habcsókszerű krémes mázat, el is hagyhatjuk a Bounty-vonalat, és díszíthetjük-tölthetjük a tortánkat a 60. oldalon található Guinness-tortához hasonlóan, az ott leírt édes-savanyú krémsajttal; csak ez esetben facsarjunk a krémhez egy kis zöldcitromlevet, esetleg 1-2 csepp kókuszlikőrt. Egy fontos dolog van csupán, ezzel a krémmel semmiképp se borítsuk be a torta oldalát: csak kenjük a felét a 2 piskóta közé, a többit pedig kenjük szét örvényesen a torta tetején, és szórjuk meg egy kis kókuszreszelékkel. A CSOKOLÁDÉTORTÁK DICSŐSÉGCSARNOKA 59

7 A világ legjobb hamburgere A sült csirke után a hamburger, sőt legfőképpen a sajtburger a legeslegkedvencebb ételem a világon. Ugyanakkor ki nem állhatom a gyári húspogácsát: én az igazi hús híve vagyok, alig átsütve, vajpuhán. Ez a hamburger legkritikusabb része: mert a hús sokszor száraz nem csupán az étteremben, de sajnos, otthon is gyakran elrontom, cipőtalpszerű, ami csak arra jó, hogy azonnali gyomorrontást okozzon. A dolog nehézségét az adja, hogy rengeteg marhaságot hordanak össze a témában. Ha megint azt hallom vagy olvasom valahol, hogy a legjobb húspogácsa a legolcsóbb húsból készül, már dobom is a könyvet a kukába. Már hogy lehetne ez igaz? Lehet, hogy egy igazi barbecue-nál, ahol a hevesen felcsapó lángok egy pillanat alatt kérget sütnek a pogácsára, működik az elgondolás, de otthon a grill-lapon vagy a serpenyőben olyan burgert kapunk, amit még a McDonald s is szégyellne a magáénak vallani. Véleményem szerint csak úgy juthatunk a hamburgermennyországba, ha minőségi húst választunk alapanyagként: ami engem illet, hátszínből készítem. Van még egy trükköm, ami elősegíti a folyamatot, nevezetesen, hogy a húst csíkokra vágom, jól besózom, becsomagolom folpackba, és a hűtőbe teszem 1 napra, mielőtt a hamburgert készíteném. Az ötletet a Zuni Café Cookbook című szakácskönyvből loptam (és az egyszerűsített változatot lásd a 21. oldalon). És ami a többi kelléket illeti: én mindig szeletelt sajtot veszek (lehetőleg svájcit), a húspogácsákat pedig egy nagyobb pohárral vagy csészével formázom meg. Hagymára nem szívesen harapok rá, de a nagy szelet paradicsom elmaradhatatlan, mint ahogy a mustár, a majonéz és a barna mártás is (kisebb-nagyobb adagokban). És ha már az utolsó kívánságoknál tartunk, a hamburger kagylóhéja legyen briós vagy puffancs. Van valami ellenállhatatlan az édes tészta és az intenzív, sós aromájú húspogácsa párosában. 2 szelet, egyenként kb. 225 g marha hátszín 1 csapott evőkanál Maldon só kb. 1 teáskanál olívaolaj Faragjuk le a húsról a zsírosabb részeket, és vágjuk 2,5 centis kockákra vagy csíkokra. Szerintem az ideális húspogácsa (mind sütési, mind fogyasztási szempontból) 175 g, a zsírveszteség pedig úgy nagyjából 50 g-ra tehető, ezért számolok ilyen jelentős mennyiségű hússal. Ha a hátszínt hentestől vásároljuk, nem a szupermarketben, természetesen egy szeletben is megvehetjük. Tegyük a húst egy tálba, sózzuk meg, és masszírozzuk jól össze a kezünkkel. Takarjuk le folpackkal, és hagyjuk a hűtőben 1 éjszakára vagy egész napra. Hagyjuk a húst szobahőmérsékletűre engedni, majd mérjük ki a hús felét persze, szemre is dolgozhatunk. Tegyünk a tűzhelyre egy bordás grillserpenyőt, hogy átforrósodjon, amíg előkészítjük a húspogácsát. Daráljuk le a húst a robotgépben vagy egy hagyományos húsdarálóval. Az álló mixereknek is van húsdaráló tartozéka. Ez utóbbival, illetve a rendes húsdarálóval lehet a legszebb darált húst készíteni, de én, sok más társammal együtt, inkább az egyszerűbb robotgép felé hajlok. Ami a lényeg, hogy egyszerre mindig csak 1 húspogácsányi adagot tegyünk a gépbe, és lassan dolgozzunk, nehogy a hús túl pépes legyen. Az utolsó lakoma 109

8 110 Vegyük a kezünkbe a ledarált húst, és lapogassuk úgy 2 centi vastag pogácsa alakúra. Legjobb, ha a húst rögtön a darálás és formázás után megsütjük, persze, a szokásos konyhai tevést-vevést leszámítva. Kenjük meg a pogácsa mindkét oldalát egy kis olajjal, vagy, ahogy én szoktam, csöppentsünk egy kevés olajat a tenyerünkbe takarékosan, mintha valami méregdrága kézkrém lenne, és így lapogassuk meg a húspogácsát, hogy egyenletesen beborítsa az olaj; a következő pogácsa előtt kenjük meg újra a kezünket. Süssük vagy grillezzük a pogácsát oldalanként 3-4 percig, majd csomagoljuk dupla réteg alufóliába, és hagyjuk pihenni 5 percig egy fa és nem fém felületre állítva (így lesz finom véres). Ha sajtburgert szeretnénk készíteni, sütés közben helyezzük a sajtszeletet egyenesen a húspogácsára, amikor a második oldalát sütjük. Aztán a fóliacsomagban még tovább fog olvadozni. 2 adag lesz belőle. Megjegyzés: A holstein hamburgerhez (ami legalább ilyen finom, és kevesebb szénhidrátot tartalmaz) hagyjuk el a bucit, és a finom, szaftos húspogácsára sajt helyett helyezzünk egy tükörtojást és pár szál jófajta szardellát.

9 Marhasült szakémártásban, főtt rizzsel Repertoáromnak ez az a darabja, amit a sült csirkét nem számítva a leggyakrabban készítek. Mint a régi kedvenceknél általában, ez a recept is jócskán változik, szinte minden egyes alkalommal. Néha nemcsak a szószhoz, de a páchoz is adok egy kis szakét, de van, hogy Marsala borral vagy sherryvel készítem. És persze, miért ne lehetne az angol mustár helyett wasabi pasztát használni? Mint ahogy a marha helyett csirke- vagy kacsamellből is készíthetjük. Amitől ez számomra a legkönnyebben elkészíthető vacsorák egyike lesz, az elsősorban a rizsfőzőmnek köszönhető. Csak bedobom a rizst a főzőbe a vízzel és egy kis kardamommal együtt, bekapcsolom, amikor úgy gondolom, és tudom, hogy a rizs bármikor rendelkezésre áll, amikor csak szükségem van rá. A másik trükk, ami megkönynyíti a helyzetemet, hogy csak rövid ideig sütöm a steaket, aztán becsomagolom dupla réteg alufóliába, és félreteszem 10 percre pihenni, valami nem túl hűvös helyre. Ennyi idő alatt tökéletesre sül, ami számomra azt jelenti, hogy gyönyörű rubinszínű és finom véres. Mivel később leheletvékony szeletkékre vágjuk, így a legjobb: lágyan fodrozódó hússzalagok kár lenne túlsütni. 2 szelet (egyenként 150 g) csont nélküli marhaszelet 200 g basmati rizs 2 hüvely kardamom 1-2 evőkanál finomra vágott korianderzöld, a tálaláshoz A páchoz: 1 teáskanál angol mustár 2 evőkanál (30 ml) Worcester-szósz 1 evőkanál (15 ml) szójaszósz 1 evőkanál (15 ml) fokhagymás vagy csilis olaj A szakészószhoz: 60 ml szaké 1 evőkanál (15 ml) szójaszósz ½ teáskanál halszósz (nam pla) vagy barnarizs-ecet 1 teáskanál Worcester-szósz 1 teáskanál angol mustár Tegyük a pác hozzávalóit egy nejlonzacskóba, és dobjuk bele a marhaszeleteket. Hagyjuk pácolódni néhány órán át, vagy tegyük a hűtőbe legfeljebb 2 napra. Nálam szinte mindig pácolódik a hűtőben egy-két szelet hús. Sütés előtt hagyjuk a húst szobahőmérsékletűre engedni, közben pedig feltehetjük a rizst főni. A rizsfőzéshez kövessük a csomagoláson (vagy a rizsfőző kézikönyvében) feltüntetett instrukciókat, vagy tegyük a rizst egy lábosba, dobjuk hozzá a megdörzsölt, meghajlítgatott kardamomhüvelyeket, és öntsük fel kétszeres mennyiségű vízzel. Forraljuk fel, majd csökkentsük a lángot a lehető legkisebb fokozatra, fedjük le a lábost, és hagyjuk fődögélni úgy 15 percig, amíg a rizs magába szívja a vizet és kellően megpuhul. Én sohasem szoktam a rizst ebben a fázisban megsózni. Hevítsünk fel egy bordás grillserpenyőt, majd emeljük ki a marhaszeleteket a pácléből, és oldalanként nagyjából 2 percig süssük. Majd vegyük ki a húst a serpenyőből, csomagoljuk duplán alufóliába, és fa felületre vagy egy újságpapírhalomra állítva hagyjuk pihenni 10 percig. 116 Az utolsó lakoma

10 Forraljuk fel a szakét egy kicsi lábosban amiben mondjuk a vajat szoktuk olvasztani, hogy elpárologjon az alkoholtartalma. Húzzuk le a lábost a tűzről, és keverjük hozzá a többi szószos hozzávalót. Csomagoljuk ki a hússzeleteket, fektessük egy fa vágódeszkára, a szép piros szaftot pedig öntsük a szakés szószhoz. Rendezzük el a frissen főtt rizst két tányéron vagy egy nagyobb tálon, és szeleteljük a húst átlósan leheletvékony csíkokra. Fektessük a hússzalagokat a rizsre, és kanalazzuk rá a szakészószt. Szórjuk a tetejére a finomra vágott korianderzöldet. 2 adag lesz belőle. Megjegyzés: A lényeg most is az elkészítés módjában (rövid sütés, hosszú pihentetés) rejlik, amit nagyobb darab húsoknál is könnyen alkalmazhatunk. Én ilyenkor bélszínt vagy vesepecsenyét készítek: 2¼ kg elég szokott lenni nyolc főre. Melegítsük elő a sütőt 250 ºC-ra (gázsütőnél 10-es fokozat), és fektessük a meztelen húst zsír vagy szalonnás spékelés nélkül egy alufóliával kibélelt sütőtepsibe. Süssük 25 percig, majd vegyük ki, szórjuk meg Maldon sóval, őröljünk rá egy kis friss borsot, majd csomagoljuk be levegősen, de jól záródóan abba az alufóliába, amiben sült. Majd tépjünk le még egy nagy lap alufóliát, és csomagoljuk be újra. Tegyük a csomagot úgy 1½-2 órára a konyha egy melegebb sarkába, egy fa felületre vagy egy halom újságpapírra. SZILVESZTER ÉS újév 117

11 Pirosra sült birsalma gránátalmamagokkal A sült birsalma receptje már az Egész évben nyári ízek című kötetemben is szerepelt (az ausztrál gasztroíró, Maggie Beer nyomán), de azóta olvastam Caludia Rodennél, hogy Egyiptomban rós hásánákor gránátalmamagokkal szórják meg a párolt birsalmát, úgyhogy vettem a bátorságot, és összekombináltam a kettőt. Az igazat megvallva, a birsalma mely éppoly bibliai és gyönyörű, mint a gránátalma, nem pirosra sül: inkább kívül egész sötétre perzselődik, belül pedig kissé köves és amolyan ragtapaszra emlékeztető barnás-rózsaszínes árnyalatú lesz. A gránátalma magja piroslik olyan vibrálón a tetején; az illatos, savanykás aromájú gyümölcslé pedig nagyszerűen ellensúlyozza a birs fogsokkoló édességét. 1 kg finom szemű kristálycukor 1 l víz 6 birsalma 1-2 gránátalma Melegítsük elő a sütőt 200 ºC-ra (gázsütőnél 6-os fokozat). Tegyük a cukrot egy nagyobb és szélesebb lábosba, öntsük fel a vízzel, keverjük meg, hogy elősegítsük a cukor oldódását, majd adjuk hozzá az egyik birsalmát, nagyjából felkockázva. Valószínűleg összességében ez lesz a legnehezebb feladat: a recept maga igen egyszerű, de a birsalma olyan kemény, mint a kő. Úgyhogy egy jó nagy és éles késsel dolgozzunk, és legyünk nagyon elővigyázatosak! Forraljuk fel a cukros-birsalmás vizet, és bugyogva forraljuk tovább, amíg sűrű, ragacsos sziruppá nem redukálódik. Ez nagyjából 1 órát vesz igénybe, de ne kószáljunk a kísértésnek engedve túl messzire: 30 perc után el kell kezdeni ellenőrizni. A maradék 5 birsalmát vágjuk ketté, pont úgy, ahogy egy avokádóval tennénk, és fektessük a darabokat vágott felükkel felfelé egy nagyobb sütőtepsire. Locsoljuk rá a szirupot, és tegyük a sütőbe 1 órára. Majd csökkentsük a hőfokot 170 ºC-ra (gázsütőnél 3-as fokozat), és süssük további 2 órán át, rendszeresen megforgatva-locsolgatva, hogy mindkét oldala egyenletesen piruljon és karamellizálódjon. Ha a sütőnk lassan süt, vagy gázsütőt használunk, akár tovább is tarthat. Tudom, hogy az elektromos és a gázsütő elvileg ugyanolyan hőmérsékletű, legalábbis a hőfokszabályozó szerint, de a gyakorlatban nem ez a helyzet. A különbség talán nem is a hőmérsékletkülönbségből fakad, hanem inkább abból, hogy az elektromos hő szárazabb, így az étel hamarabb megpirul, illetve megkaramellizálódik. Akárhogy is, ha a birsalma kész azaz kívülről megkaramellizálódott, belül pedig, ha beleszúrunk egy kést, vajpuha lett, emeljük ki a sütőből, és tegyük félre hűlni, vágott felükkel fölfelé állítva, hogy a sötétre perzselődött, piros mázas birsalmák beleköthessenek kissé a ragacsos szirupba. Emeljük át a birsalmákat 1-1 tányérra vagy még szebb és hívogatóbb, ha mindet 1 tányéron rendezzük el, majd vágjuk félbe a gránátalmát, ütögessük belőle a magokat a birsalmák tetejére, végül pedig facsarjunk rá egy kis levet, a gyümölcsből. 10 adag lesz belőle. 140 Rós hásáná A zsidó újév

12 Rós hásáná A zsidó újév 141

13 Bigoli con salsa Szardellaszószos tészta Van egy olyan érzésem, hogy ez a recept is del Contétól származik, bár az évek során már annyiszor készítettem, hogy nem emlékszem, mi az, amit én adtam hozzá, és arra sem, hogy mikor. Tudom, sokaknak van némi ellenérzése a szardellával szemben, de hasonlóan a tintahalhoz, garantálom már amennyire az ember bármit is garantálhat, hogy ez a tészta legyűri a legvérmesebb előítéleteket is. Tudom, 1 csomag tészta nem hangzik valami soknak 8 ember számára, de nem kell hatalmas adagokat tálalni belőle: a lakoma során még csak egy fogáson vagyunk túl, és nagyon sok van még hátra. Ugyanakkor, ha csupán kettőnknek készítem vacsorára, mohó módon csupán megfelezem a mennyiségeket. 2 nagy fej vöröshagyma 2 gerezd fokhagyma 5 evőkanál (75 ml) olívaolaj ½ teáskanál barna cukor 12 szardellafilé vagy 1 doboz (össz. 60 g) konzerv szardella olívaolajban 15 g vaj egy nagyon pici csipet őrölt szegfűszeg 1 evőkanál (15 ml) víz 125 ml teljes tej (min. 3,5%-os) 1 csomag (½ kg) bigoli, bucatini, perciatellini, linguini vagy más hosszú, robosztus tészta (lásd 146. oldal) 1 nagy csokor sima levelű petrezselyem, nagyjából felaprítva Vágjuk nagyon finomra a vöröshagymát és a fokhagymát. Én ezt mindig robotgéppel szoktam. Nemcsak azért, mert így egyszerűbb, hanem a vöröshagyma később így jobban beleolvad a szószba. Hevítsük fel az olajat egy nehéz aljú lábosban, és lassan pároljuk benne a nagyon finomra aprított vöröshagymát és fokhagymát, amíg aranyszínű pürévé málik szét ez úgy 10 perc alatt van meg. Adjuk hozzá a barna cukrot (bár igazából a fehér is jó), keverjük jól össze, és hagyjuk tovább párolódni úgy 1 percig. Emeljük ki a szardellafiléket a dobozából, és vágjuk nagyon apróra; én a jó öreg íves fűszeraprító késemet, a mezzalunát szoktam használni. Adjuk a hagymás péphez, kevergessük, amíg a hal kezd elolvadni, majd adjuk hozzá a vajat, a csipet őrölt szegfűszeget és 1 evőkanál vizet. Amikor minden elvegyült, fokozatosan keverjük hozzá a tejet. Miután az egész összeállt egy homogén pürévé, húzzuk le a tűzről. Közben főzzük meg a tésztát bő sós vízben a csomagoláson feltüntetett utasításoknak megfelelően. Mielőtt leszűrjük, tegyünk félre egy merőkanál főzőlevet. Borítsuk a leszűrt tésztát a hagymás-szardellás szószhoz, és adjuk hozzá a főzőlevet is, hogy a tészta könnyebben elkeveredjen. Lehet, hogy nem kell majd az összes főzővíz, úgyhogy fokozatosan adagoljuk. Ha szükségesnek látjuk, a szardella olajából is adhatunk hozzá egy keveset. És persze, ha a szószos fazék nem elég nagy az összes tészta befogadására, a leszűrt tésztát borítsuk vissza a főzőfazékba, és arra öntsük a szardellás szószt. Szórjuk rá a csak nagyjából felaprított petrezselyem nagy részét, forgassuk jól össze, hogy minden tésztaszálat egyenletesen beborítson a szardellás szósz, majd borítsuk át egy előmelegített tányérra, szórjuk meg a maradék petrezselyemmel, és helyezzük az asztalra. 8 adag lesz belőle. 150 EGY VELENCEI LAKOMA

14 Megjegyzés: És egy újabb Anna del Conte-tipp: ha vacsorapartin főzünk tésztát, vagy más esemény alkalmával, amikor emberek vannak körülöttünk, és jó sanszunk van arra, hogy elfelejtjük majd időben leszűrni, kisebb eséllyel főzzük túl a következő Agnesimódszerrel. Forraljuk fel a vizet, sózzuk meg, majd tegyük bele a száraztésztát, és keverjük jól össze, hogy minden víz alatt legyen, és a szálak ne tapadjanak össze. Amikor a víz újraforrt, főzzük 2 percig, majd zárjuk el a lángot, fedjük le a fazekat egy vékonyabb konyharuhával, és zárjuk le egy szoros fedővel. Hagyjuk a tésztát így állni annyi ideig, ameddig a csomagoláson feltüntetett instrukciók szerint rendes körülmények között főzni kéne, majd szűrjük le, most is félretéve egy merőkanálnyit a tészta főzőlevéből. EGY VELENCEI LAKOMA

15 Sonkás batyuk Kezdetnek itt van mindjárt egy ideális recept, mivel ő testesíti meg a tökéletes partifalatkát: egyszerű elkészíteni, és nagyon jól elvárakozik a tálcán. Rengeteget szoktam előre legyártani, aztán bedobom a hűtőbe, időben kiveszem, hogy visszaengedjen, és diadalmasan körbehordozom, amikor a meleg étel már elapadt vagy teljesen kihűlt. Figyeljünk arra, hogy a pármai sonka vagy bármilyen más, tetszés szerinti nyers főtt sonka ne legyen túl zsíros, és ne legyen túl vékonyra szelve. A pármai sonka és a füge régi, hagyományos párosítás, a kecskesajt pedig tökéletesen ellensúlyozza a szárított füge szinte mézes édességét. Készítettem már friss fügével is, a nyár végén, de meg kell mondjam, nekem sokkal jobban ízlik aszalt fügével. 400 g (nem túl vékonyra) szeletelt pármai sonka 200 g szárított lila (vagy más fajta) füge 150 g lágy, puha kecskesajt Vágjuk vagy tépjük a pármai sonkaszeleteket 2 vagy 3 hosszú csíkra. Vágjuk félbe ollóval a fügéket ha nem az apró szemű kaliforniai lila fügét használjuk, amit a mi szupermarketünkben zacskóban árulnak, lehet, hogy négybe kell majd vágni, és a vágott felére tornyozzunk egy teáskanálnyi kecskesajtot. Fektessük a fügét sajtos felével lefelé a sonkacsík közepére, és csomagoljuk össze. Helyezzük a gyönyörű rózsaszín, duci kis batyukat egy tányérra úgy, hogy a sötét füge ne látsszon ki. 25 db lesz belőle. Megjegyzés: Én a francia Chavroux márkájú kecskesajtot szoktam használni, de bármilyen lágy kecskesajt (akár krémsajt is) tökéletesen megfelel. PARTYTIME 167

16 Ropogós bocconcini, azaz mozzarellagolyók bundában Ezt a receptet nem csupán azért vettem be a fejezetbe, hogy a vegetáriánusok se érezzék magukat kirekesztve. Szerintem ezek az aranyszínű golyóbisok a lehető legnagyszerűbb elkészítési módja ezeknek a csodás apró bébimozzarelláknak, amiket valami ritka finomságként árulnak a boltokban nem túl meggyőző módon. Nehéz a darabszámot megmondani, mert attól függ, hány bocconcini (szószerinti fordításban apró falatka ), azaz mozzarellagolyó van a csomagban. Ha sikerül japán Panko zsemlemorzsát beszerezni (nálunk van a szupermarketben), az eredmény még ellenállhatatlanabb lesz. 150 g mozzarellagolyó 40 g kukoricaliszt 1 tojás, egy kis sóval felverve 50 g Panko zsemlemorzsa étolaj, a sütéshez Szűrjük le a mozzarellagolyókat. Tegyük a kukoricalisztet egy nejlonzacskóba, verjük fel egy kis sóval a tojást egy nem mély tálban, egy másikba pedig szórjuk a zsemlemorzsát. Rázogassuk meg a golyókat a kukoricalisztes zacskóban, majd forgassuk meg a tojásban, és végül a zsemlemorzsában. Az egyik kezünkkel dolgozzunk a tojással, a másikkal pedig a zsemlemorzsával, amitől nem keletkeznek az ujjainkon vastag tojásoszsemlemorzsás kinövések. Öntsünk olajat egy nehéz aljú lábosba úgy 5 cm magasan, forrósítsuk fel, és 2 vagy 3 adagban süssük benne ropogósra és egyenletesen aranybarnára a mozzarellagolyókat. Kóstoljunk meg egyet óvatosan, nehogy megégessük a nyelvünket, hogy belül jó olvadós és ruganyos maradt-e: mint valami isteni sajtos rágógumi. És őszinte leszek: tűzforrón a legfinomabb, egyenesen a lábosból. Kb. 17 darab lesz belőle. 172 HÚSVÉT

Könnyu receptek Kevesebb koleszterin

Könnyu receptek Kevesebb koleszterin Könnyu receptek Kevesebb koleszterin Könnyu receptek Kevesebb koleszterin Az egészséges táplálkozás nem jelent éhezést! És azt sem jelenti, hogy le kell mondania a hagyományos ételekről és édességekről.

Részletesebben

SÓS-BORSOS TINTAHAL VACSORA A TÉVÉ ELÔTT

SÓS-BORSOS TINTAHAL VACSORA A TÉVÉ ELÔTT SÓS-BORSOS TINTAHAL Pusztán az a tény, hogy valamit nem ismerünk, még nem jelenti azt, hogy nehéz is elkészíteni. Rendben van, elismerem, ha tévés vacsoráról beszélünk, nem épp a tintahal jut elõször az

Részletesebben

Sörvacsora receptek a Soproni Démontól

Sörvacsora receptek a Soproni Démontól Sörvacsora receptek a Soproni Démontól Szilvakrémleves sörös ropogóssal Hozzávalók 4 főre: Leves - 300 g aszalt szilva - 200 ml Soproni Szilva Démon - 40 g liszt - 50 g cukor - 1 ek vaj - 2 db egész fahéjrúd

Részletesebben

Homoktövis sorbet krém karamellellel szolgált ropogós kecskesajttal

Homoktövis sorbet krém karamellellel szolgált ropogós kecskesajttal Homoktövis sorbet krém karamellellel szolgált ropogós kecskesajttal Hozzávalók Sorbet krém 6 dl homoktövis velő 1 dl homoktövis lekvár 0,6 dl prosorbet Karamell 6 ek. cukor 2 dl Homoktövis velő Ropogós

Részletesebben

Hozzávalók: Elkészítés: Hozzávalók:

Hozzávalók: Elkészítés: Hozzávalók: Európa édes oldala Az alábbi szöveg a Sweet Europe Let yourself be seduced című kiadványnak (kiadta: Institut der Regionen Europas, Salzburg) nemhivatalos magyar fordítása. Amióta világ a világ, azóta

Részletesebben

Sonkakészítő hőmérővel. *kizárólag sonkakészítés Termék száma: 420866

Sonkakészítő hőmérővel. *kizárólag sonkakészítés Termék száma: 420866 Sonkakészítő hőmérővel *kizárólag sonkakészítés Termék száma: 420866 Jelmagyarázat www.tescoma.com/video/420866 PRESTO sonkakészítő hőmérővel Tulajdonságok A PRESTO sonkakészítő kiváló eszköz a házi

Részletesebben

Karácsonyi italok. Hozzávalók: Elkészítés: Mézes tojás flip

Karácsonyi italok. Hozzávalók: Elkészítés: Mézes tojás flip Karácsonyi italok Likőrös-kávés forró csoki 1 dl tej (60 kcal) 3 kocka meggylikőrrel töltött csokoládé (kb. 2 dkg = 100 kcal) 1 csomag csokis cappucinopor (4 g = kb. 20 kcal) tejszínhab (1 evőkanál = kb.

Részletesebben

Díjnyertes. A debreceni Gyermekhematológiaionkológiai Tanszéken. kezelt gyerekek kedvencei. Leukémiás Gyermekekért. A l a p í t v á n y

Díjnyertes. A debreceni Gyermekhematológiaionkológiai Tanszéken. kezelt gyerekek kedvencei. Leukémiás Gyermekekért. A l a p í t v á n y Díjnyertes Muffin receptek A debreceni Gyermekhematológiaionkológiai Tanszéken kezelt gyerekek kedvencei Leukémiás Gyermekekért A l a p í t v á n y Tudjuk, mi kell egy mosolyhoz. Kedves Sütögető Barátunk!

Részletesebben

Péksütemény kakaóval. Szalámis kenyér. Tejleves tésztával Sült csirkecomb párolt zöldséggel Mirinda szelet. Pizza krémes meleg szendvics

Péksütemény kakaóval. Szalámis kenyér. Tejleves tésztával Sült csirkecomb párolt zöldséggel Mirinda szelet. Pizza krémes meleg szendvics Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek Reggeli Nutellás kenyér tejjel Szalámis kenyér Péksütemény kakaóval Lekváros kenyér Pirítós kenyér teával Ebéd Palóc gulyás Szilvás gombóc Tejleves tésztával Sült csirkecomb

Részletesebben

SOLIER CAFE IV.RECEPTGYŰJTEMÉNY

SOLIER CAFE IV.RECEPTGYŰJTEMÉNY SOLIER CAFE IV.RECEPTGYŰJTEMÉNY FODOR SÁNDOR CHEF MOLNÁR FERENC CUKRÁSZ CHEF SZOLJÁR CSABA ÜZLETVEZETŐ 2009. Ropogós sajtkosárka, juhsajt habbal. Juhsajt hab: kg tejszín 0,30 juhsajt 0,10 fehérbors A tejszínt

Részletesebben

A legjobb ha felkészülsz az ünnepekre.

A legjobb ha felkészülsz az ünnepekre. AamsddmFrafa Mama minden évben készített ilyen mézeskalácsot, több száz darabot, tojásfehérjébe kevert porcukorral kicirkalmazva, mákkal, kókusszal, több színű cukorgyönggyel díszítve. (...) A lényeg viszont

Részletesebben

Hájas tészta. Hozzávalók: 80 dkg liszt, 50 dkg háj, 2 egész tojás, 2 evőkanál ecet, 2 dkg élesztő, kevés tej, 1 evőkanál cukor, pici só.

Hájas tészta. Hozzávalók: 80 dkg liszt, 50 dkg háj, 2 egész tojás, 2 evőkanál ecet, 2 dkg élesztő, kevés tej, 1 evőkanál cukor, pici só. Hájas tészta Hozzávalók: 80 dkg liszt, 50 dkg háj, 2 egész tojás, 2 evőkanál ecet, 2 dkg élesztő, kevés tej, 1 evőkanál cukor, pici só. Elkészítése: 50 dkg lisztből a tojásokkal, ecettel, élesztővel rétestésztát

Részletesebben

Receptkönyv Gőzölős sütő

Receptkönyv Gőzölős sütő HU Receptkönyv Gőzölős sütő 2 www.aeg.com 1. AUTOMATIKUS PROGRAMOK 1.1 Zöldségek, hagyományos Főzőedény: Bármilyen főzőedényt választhat, amely legalább 100 C-ig hőálló. 400 g karfiol 200 g sárgarépa 200

Részletesebben

Receptkönyv DEÁK 2011/2012

Receptkönyv DEÁK 2011/2012 Receptkönyv DEÁK 2011/2012 E l ő s z ó A Deák Ferenc Gimnázium, Közgazdasági és Informatikai Szakközépiskola 2012. június 12-én Egészségnapot tartott. Ennek keretében minden osztály bemutatta az általa

Részletesebben

RECEPTEK. Sonkás sajtos csirkemell sajtmártásban. Összetevõk. 4 db csirkemell. 4 szelet Ahidai sonka. 8 szelet sajt. 5 dkg vaj. 2 ek liszt.

RECEPTEK. Sonkás sajtos csirkemell sajtmártásban. Összetevõk. 4 db csirkemell. 4 szelet Ahidai sonka. 8 szelet sajt. 5 dkg vaj. 2 ek liszt. RECEPTEK Sonkás sajtos csirkemell sajtmártásban Összetevõk 4 db csirkemell 4 szelet Ahidai sonka 8 szelet sajt 5 dkg vaj 2 ek liszt 3 dl tej só bors 10 dkg reszelt sajt 1-1,5 dl tejszín Elkészítés A csirkemell

Részletesebben

Csirkepaprikás tésztával

Csirkepaprikás tésztával Csirkepaprikás tésztával - 30-40 dkg csirkemell filé, - Knorr csirkepaprikás alap, - főzőtejszín, - víz, - étolaj, - 250 g Gyermelyi copfocska tészta A húst felkockázzuk, és szárazra csepegtetjük. A 2,8

Részletesebben

Karácsonyi receptek Bede Róbert mesterszakácstól

Karácsonyi receptek Bede Róbert mesterszakácstól Karácsonyi receptek Bede Róbert mesterszakácstól Idei karácsonyi ínycsiklandozó menünket Bede Róbert mesterszakács készítette el. A hozzávalókat megtaláljátok áruházunkban és aktuális gasztronómiai katalógusunkban:

Részletesebben

Menü - 1500 kcal. 3. Hét

Menü - 1500 kcal. 3. Hét Menü - 1500 kcal Tudnivalók a diétáról: Energiaérték: 1500 kcal Protein tartalom: a napi energia-bevitel 20-25%-a, ami 75-93 grammnak felel meg Zsírtartalom: a napi energia-bevitel 30%-a, ami 50 grammnak

Részletesebben

Kreatív karácsonyi menük konyhatündéreknek

Kreatív karácsonyi menük konyhatündéreknek A recepteket írta: Ganter Klári hivatásos konyhatündér az otthoni főzés szakértője 9+1 Karácsonyi menü azoknak, akik szeretnek időt pénzt energiát spórolni, de nem engednek a kreativitásból 1 A karácsony

Részletesebben

Menü - 1800 kcal. 4. Hét

Menü - 1800 kcal. 4. Hét Menü - 1800 kcal Tudnivalók a diétáról: Energiaérték: 1800 kcal Protein tartalom: a napi energia-bevitel 20-%-a, ami 81-90 grammnak felel meg Zsírtartalom: a napi energia-bevitel 30%-a, ami 60 grammnak

Részletesebben

DUOSO modell: BG-F-2313

DUOSO modell: BG-F-2313 DUOSO modell: BG-F-2313 Használati útmutató HU Tisztelt Vásárló! Köszönjük, hogy megvásárolta termékünket. Üzembe helyezés előtt olvassa el a használati útmutatót, és őrizze meg későbbi áttekintésre is.

Részletesebben

MINTA MENÜ (A bevásárló listát a receptek után találod.)

MINTA MENÜ (A bevásárló listát a receptek után találod.) MINTA MENÜ (A bevásárló listát a receptek után találod.) Kolbászos tészta brokkolival Adag: 4 főre Elkészítési idő: 25 perc 40 dkg tészta (penne, masni) 1 kis fej brokkoli, kis rózsákra szedve 20 dkg száraz

Részletesebben

101 PIZZARECEPT ALAPRECEPTEK

101 PIZZARECEPT ALAPRECEPTEK 101 PIZZARECEPT ALAPRECEPTEK www.recept.zug.hu Recept Klub Pizzatészta A pizza lelke a tészta, ügyeljünk rá, hogy az alja jó ropogós legyen, a belseje viszont könnyő és puha! 10 dkg sima és 20 dkg grízes

Részletesebben

7 recept az egészségért

7 recept az egészségért 7 recept az egészségért Készítette: Martincsevicsné Jenei Gizella Rólad Szeretettel üdvözöllek! Martincsevicsné Jenei Gizella vagyok, egészségőr, hidegen sajtolt olajok szakértője, egy 3 éves és egy 6

Részletesebben

160 Mézes Édesség. Alma mézkéregben. Almás mézes süti. Almás sütemény a reggeli kávéhoz. Mézes Édességek www.mezbarlang.hu. 1.

160 Mézes Édesség. Alma mézkéregben. Almás mézes süti. Almás sütemény a reggeli kávéhoz. Mézes Édességek www.mezbarlang.hu. 1. 160 Mézes Édesség Alma mézkéregben Hozzávalók: 1/2 dl apróra vágott datolya, 1/2 dl méz, 2 evőkanál durvára darált (pekán/hikori) dió, 2 teáskanál reszelt citromhéj, 1 dl Graham kenyérmorzsa (vagy zsemlemorzsa),

Részletesebben

Menü - 1800 kcal. 2. Hét

Menü - 1800 kcal. 2. Hét Menü - 1800 kcal Tudnivalók a diétáról: Energiaérték: 1800 kcal Protein tartalom: a napi energia-bevitel 20-%-a, ami 81-90 grammnak felel meg Zsírtartalom: a napi energia-bevitel 30%-a, ami 60 grammnak

Részletesebben

Ricotta gnocchi aszalt paradicsommal

Ricotta gnocchi aszalt paradicsommal Ricotta gnocchi aszalt paradicsommal Nálunk a családban egy jó ideje már szinte hagyomány lett a gnocchi (és egyéb olasz tésztaételek) készítése. Sajnos én csak havonta egyszer, egy hétvége erejéig tudom

Részletesebben

Kedves Olvasó! ZSIDEK LÁSZLÓ. gasztronómiai szakértô

Kedves Olvasó! ZSIDEK LÁSZLÓ. gasztronómiai szakértô Kedves Olvasó! Ugye Önnel is többször elôfordult már, hogy munka után szinte beesett a konyhába és gyorsan valami finomat kellett összedobni vacsorára a családnak?! Ehhez azonban elôször be kell vásárolni,

Részletesebben

tészták 84 primi tészták

tészták 84 primi tészták tészták Mi a csudát lehet elmondani a tésztáról? Bár ha kíváncsi vagy az igazságra, amikor az elázott, ragacsos, unalmas tészták után az olasz otthonokban használatos alapanyagokból és felszereléssel valóban

Részletesebben

Használati utasítás HU FONTOS BIZTONSÁGI INTÉZKEDÉSEK Elektromos készülékek használatakor mindig be kell tartani többek között a következő alapvető óvintézkedéseket: 1. Olvassa végig a

Részletesebben

Gasztrokalandok. a salzburgi régióban. Támogatott cikk. Hónapról hónapra

Gasztrokalandok. a salzburgi régióban. Támogatott cikk. Hónapról hónapra Hónapról hónapra Gasztrokalandok a salzburgi régióban Nincs mese, ha az ember síel márpedig sokan tesszük ezt ezekben a hónapokban: egy korábbi felmérés szerint nagyjából 500 ezerre tehető azon magyar

Részletesebben

Világimanap 2010. Kamerun Receptek

Világimanap 2010. Kamerun Receptek Világimanap 2010. Kamerun Receptek Banánkenyér 1-3/4 csésze liszt 1 csésze cukor 1 tk. szódabikarbóna 2 felvert tojás 1 tk. sütıpor 3 közepesen érett banán pürévé nyomva 2 evıkanál margarin csipet só Elkészítés:

Részletesebben

desszertek Karácsonyi Gesztenyemézes gombóc almasorbet-val, sütőtökcoulis-val Frideczky András séf receptjei Gellért Söröző & Brasserie

desszertek Karácsonyi Gesztenyemézes gombóc almasorbet-val, sütőtökcoulis-val Frideczky András séf receptjei Gellért Söröző & Brasserie Karácsonyi desszertek Frideczky András séf receptjei Gellért Söröző & Brasserie 1 Gesztenyemézes gombóc almasorbet-val, sütőtökcoulis-val és tökmaggal Gombóc 250 g burgonya 75 g finomliszt 15 g zsír 1

Részletesebben

MUNKAANYAG. Orosz Tibor. Sűrített levesek. A követelménymodul megnevezése: Ételkészítés

MUNKAANYAG. Orosz Tibor. Sűrített levesek. A követelménymodul megnevezése: Ételkészítés Orosz Tibor Sűrített levesek A követelménymodul megnevezése: Ételkészítés A követelménymodul száma: 1465-06 A tartalomelem azonosító száma és célcsoportja: SzT-007-30 SŰRÍTETT LEVESEK ESETFELVETÉS MUNKAHELYZET

Részletesebben

Csokoládés receptek az Aréna kiadó Csodás, csokis sütemények c. kiadványából

Csokoládés receptek az Aréna kiadó Csodás, csokis sütemények c. kiadványából Csokoládés receptek az Aréna kiadó Csodás, csokis sütemények c. kiadványából Fekete-erdı torta 250 g vaj, feldarabolva 1 evıkanál instant kávé 375 ml forró víz 200 g étcsokoládé, feldarabolva 300 g porcukor

Részletesebben

Recept ajánlataink Aszalt szilvás rétes Böjtös zsidó rétes Burgonyás túrós rétes Debreceni gesztenyés béles

Recept ajánlataink Aszalt szilvás rétes Böjtös zsidó rétes Burgonyás túrós rétes Debreceni gesztenyés béles Aszalt szilvás rétes Hozzávalók: 1 csomag réteslap, 15 dkg zabpehely, 20 dkg aszalt szilva, 3 dl rostos szilvalé, 25 dkg tehéntúró, 2 tojás, 4 evőkanál olaj, ízlés szerint méz (ne legyen nagyon édes),

Részletesebben

Hagyományos zöldségleves Hozzávalók 112,5 g felaprított zöldségmix (burgonya, vöröshagyma, sárgarépa, zeller stb.) 12,5 g vaj 15 g liszt

Hagyományos zöldségleves Hozzávalók 112,5 g felaprított zöldségmix (burgonya, vöröshagyma, sárgarépa, zeller stb.) 12,5 g vaj 15 g liszt RECEPTEK FŐZŐEDÉNYHEZ RECEPTEK FŐZŐEDÉNYHEZ Próbálja ki receptötleteinket! Amennyiben az elkészítési időt több mint egy órával meghosszabbítja, az befolyásolhatja az étel ízét. Természetesen bizonyos határokon

Részletesebben

ősziesen Az ősz ízei 8 receptben. Friss tészták sokoldalúan felhasználható egyszerűen elkészíthető Friss gondolat. Finomat ad.

ősziesen Az ősz ízei 8 receptben. Friss tészták sokoldalúan felhasználható egyszerűen elkészíthető Friss gondolat. Finomat ad. Szívélyesen ősziesen okosan Az ősz ízei 8 receptben. Friss tészták sokoldalúan felhasználható egyszerűen elkészíthető Friss gondolat. Finomat ad. Minden megérett a kulinaris Elvezetekre Üdvözöljük az év

Részletesebben

Egy jó recepttel te is mesterszakács lehetsz

Egy jó recepttel te is mesterszakács lehetsz Egy jó recepttel te is mesterszakács lehetsz Akkor jó egy recept, ha az első alkalommal már ráérzel az étel tökéletes elkészítésére. 1 Csirkemell rizottó (4 adag) 400g csirkemell 125g barna rizs (1 zacskó)

Részletesebben

F INOM FOGÁSOK MARADÉKOKBÓL. szakácskönyv

F INOM FOGÁSOK MARADÉKOKBÓL. szakácskönyv F INOM FOGÁSOK MARADÉKOKBÓL szakácskönyv Tényleg ennyi pénzt szánunk a kukába? Az Európai Unióban évente 89 millió tonna étel és élelmiszer végzi a szemetesben. A naponta közel 10 000 kamionnyi mennyiség

Részletesebben

2016/06/09 07:52 1/18 Recept

2016/06/09 07:52 1/18 Recept 2016/06/09 07:52 1/18 Recept < Főoldal Recept Főétel Vegyes maradék 50 dkg babcsíra 15 dkg hús (disznó, marha, csirke) 1 teáskanál (finoman) paradicsompüré hagyma fokhagyma olívaolaj teáskanál méz 2 evőkanál

Részletesebben

Sajtos húsfalatok. Sült spárga. * Szezonális: Kiemelt napok a naptárban * Elkészítési idő: 45 perc * Főzési idő: 30 perc.

Sajtos húsfalatok. Sült spárga. * Szezonális: Kiemelt napok a naptárban * Elkészítési idő: 45 perc * Főzési idő: 30 perc. Sajtos húsfalatok - 20 dkg krémsajt (pl. tömlős Camping sajt), - 75 dkg csirkemell, 2 evőkanál olaj, - 1 evőkanál vaj, 2 dl húsleves (akár kockából is), - 2 gerezd fokhagyma, - 1 csokor vegyes zöldfűszer

Részletesebben

Babareceptek 6 hónapos kortól

Babareceptek 6 hónapos kortól Anyatejes spenót 2 marék spenótlevél (vagy 5-6 kis adag fagyasztott leveles spenót) 2 ek olívaolaj 2 ek kukoricaliszt 150 ml anyatej Jó- ha friss spenótból dolgozunk: a spenótot megmossuk, a levelek ereit

Részletesebben

Digitális szakácskönyv recept videókkal

Digitális szakácskönyv recept videókkal Digitális szakácskönyv recept videókkal Üdvözlünk az Electrolux digitális szakácskönyvének oldalain! Ha kulináris élményeket keresel, jó helyen jársz. A következő oldalakon megmutatjuk, hogyan lehet a

Részletesebben

M 2600. Álló mixer. Használati útmutató. http://www.markabolt.hu/

M 2600. Álló mixer. Használati útmutató. http://www.markabolt.hu/ M 2600 Álló mixer Használati útmutató 3 Kedves Vásárló! A készülék első használatba vétele előtt gondosan tanulmányozza át ezt a Használati útmutatót, különösen az első részben található Biztonsági útmutatások

Részletesebben

s z a k á c s Te v a g y! Borbás Marcsi A sűrűje 10 0 sz í v m e l enge t ő r e cep t

s z a k á c s Te v a g y! Borbás Marcsi A sűrűje 10 0 sz í v m e l enge t ő r e cep t A l e g f o n t o s a b b s z a k á c s Te v a g y! Borbás Marcsi A sűrűje 10 0 sz í v m e l enge t ő r e cep t Borbás Marcsi Asűrűje A könyv alkotói: Borbás Marcsi Antal Csilla Borbás Dorottya Krisztics

Részletesebben

SOLIER CAFE XI.RECEPTGYŰJTEMÉNY FODOR SÁNDOR CHEF KARÁCSONYI MENÜ 2010. Fácánpástétom, tormás almával. Libamáj Capuccino

SOLIER CAFE XI.RECEPTGYŰJTEMÉNY FODOR SÁNDOR CHEF KARÁCSONYI MENÜ 2010. Fácánpástétom, tormás almával. Libamáj Capuccino SOLIER CAFE XI.RECEPTGYŰJTEMÉNY FODOR SÁNDOR CHEF KARÁCSONYI MENÜ 2010. Fácánpástétom, tormás almával Libamáj Capuccino Bárányborda, sütőtökös derelyével Mák szuflé, meggy raguval Fácánpástétom, tormás

Részletesebben

MOBIL KERTI KEMENCE HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ

MOBIL KERTI KEMENCE HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ MOBIL KERTI KEMENCE HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ VÁLL-KER KFT 6900 Makó, Návay Lajos tér 8. e-mail: vall-ker@vall-ker.hu; bemutatoterem@vall-ker.hu Tel : +36 62 511 040 Fax: +36 62 212 806 Mobil: +36 30 3757434

Részletesebben

Slim Fitt mintaétrend

Slim Fitt mintaétrend Slim Fitt mintaétrend (gluténmentes, cukormentes) Az alábbi étrend egy jó példa arra, hogy bármilyen egészségügyi probléma mellett lehet egészségesen étkezni. Természetesen számos egyéni tényezőt figyelembe

Részletesebben

Grillételek (2010 August 03, Tuesday) - Munkatársunktól

Grillételek (2010 August 03, Tuesday) - Munkatársunktól Grillételek (2010 August 03, Tuesday) - Munkatársunktól A hagyományos szalonnasütés és nyársalás helyett (vagy mellett) manapság a grillezés a nyári szezon egyik leghangulatosabb programja. Nos, íme sok-sok

Részletesebben

NINCS ELŐMELEGÍTÉS, NINCS VÁRAKOZÁS... CSAK TÖKÉLETES SÜTÉS

NINCS ELŐMELEGÍTÉS, NINCS VÁRAKOZÁS... CSAK TÖKÉLETES SÜTÉS NINCS ELŐMELEGÍTÉS, NINCS VÁRAKOZÁS... CSAK TÖKÉLETES SÜTÉS Ma már nem is lehetne egyszerűbb a konyhában tökéletes eredményeket elérni, a Whirlpool új többfunkciós sütőjének köszönhetően, amely sokféle

Részletesebben

Tepsis zöldségtál (4 adag) 40 dkg burgonya 40 dkg laskagomba 20 dkg vöröshagyma 20 dkg zöldpaprika 40 dkg patisszon 3 ek. olaj só bors bazsalikom

Tepsis zöldségtál (4 adag) 40 dkg burgonya 40 dkg laskagomba 20 dkg vöröshagyma 20 dkg zöldpaprika 40 dkg patisszon 3 ek. olaj só bors bazsalikom Tepsis zöldségtál (4 adag) 40 dkg burgonya 40 dkg laskagomba 20 dkg vöröshagyma 20 dkg zöldpaprika 40 dkg patisszon 3 ek. olaj só bors bazsalikom A burgonyát, vöröshagymát, zöldpaprikát karikára vágjuk,

Részletesebben

LEVESEK Zöldborsó leves Hozzávalók Gombaleves Hozzávalók Erőleves Hozzávalók Olasz zöldségleves Hozzávalók Zöldséges burgonyapüré leves Hozzávalók

LEVESEK Zöldborsó leves Hozzávalók Gombaleves Hozzávalók Erőleves Hozzávalók Olasz zöldségleves Hozzávalók Zöldséges burgonyapüré leves Hozzávalók LEVESEK Zöldborsó leves Hozzávalók: ½ sárgarépa, ¼ petrezselyemgyökér, ¼ zellergumó, 1 kisebb burgonya, 1.5 dkg zöldborsó, 1 kiskanál olaj, ¼ csokor petrezselyemzöld, 3 dl zöldséglé, só, bors. A zöldségeket,

Részletesebben

MUNKAANYAG. Erdélyiné Kiss Rita. Szeletek készítése I. A követelménymodul megnevezése: Cukrászati termékkészítés

MUNKAANYAG. Erdélyiné Kiss Rita. Szeletek készítése I. A követelménymodul megnevezése: Cukrászati termékkészítés Erdélyiné Kiss Rita Szeletek készítése I. A követelménymodul megnevezése: Cukrászati termékkészítés A követelménymodul száma: 0536-06 A tartalomelem azonosító száma és célcsoportja: SzT-032-30 SZELETEK

Részletesebben

HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ HAUSER GR-780 GRILLSÜTÔ. Tisztelt Vásárló!

HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ HAUSER GR-780 GRILLSÜTÔ. Tisztelt Vásárló! HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ HAUSER e l e c t r o n i c GR-780 GRILLSÜTÔ Tisztelt Vásárló! Köszönjük bizalmát, hogy HAUSER gyártmányú háztartási készüléket vásárolt. A készülék a legújabb mûszaki fejlesz tés eredménye,

Részletesebben

Ékes desszertek. A minőség a legjobb recept. Dr. Oetker Eredeti Puding csokoládés Családi csomag

Ékes desszertek. A minőség a legjobb recept. Dr. Oetker Eredeti Puding csokoládés Családi csomag Ékes desszertek A Dr. Oetker dekor termékeivel varázslatossá és egyedivé tehetjük a desszerteket és süteményeket. Segítségükkel megszokott házi kedvenceinkből is pillanatok alatt különleges és személyre

Részletesebben

Mini Torta Gyűjtemény

Mini Torta Gyűjtemény Mini Torta Gyűjtemény Összegyűjtőtte: Szűcs Szilvia Mindenki életében vannak jeles napok mint például a születésnapok, keresztelők, évfordulók, esküvők, amikor az ünnepi asztalra az étkezés lezárásaként

Részletesebben

Háztartási olajsüt k

Háztartási olajsüt k Háztartási olajsüt k STEBA DF 220 és DF 170 Használati útmutató és jótállási jegy Az Európai Unióban forgalomba hozza: STEBA GmbH & Co KG Pointstr.2. D-96129 Strullendorf Magyarországon forgalomba hozza:

Részletesebben

Professzionális tepsi

Professzionális tepsi Professzionális tepsi HU Megjegyzés: A készlet az alábbi készülékeknél használható: - 2000 után gyártott nem beépíthető, 500 mm széles készülékek, - 2002 után gyártott nem beépíthető, 600 mm széles készülékek,

Részletesebben

Az ősz ízei. 2015. szeptember 7. október 4. (37-40. hetek)

Az ősz ízei. 2015. szeptember 7. október 4. (37-40. hetek) Az ősz ízei 2015. szeptember 7. október 4. (37-40. hetek) Vendéglátóknak, 37-40. hetek ELŐJEGYZÉSI AJÁNDÉK Új Hullám Vajtartó 40 000 Ft-os Parti Lélegző Kamra Hagymafélékhez 3 L Vendéglátói ajánlat 40

Részletesebben

CO-2000 LÉGKEVERÉSES FİZİEDÉNY RECEPTEK

CO-2000 LÉGKEVERÉSES FİZİEDÉNY RECEPTEK CO-2000 LÉGKEVERÉSES FİZİEDÉNY RECEPTEK SERTÉS COMB SZALONNÁVAL TŰZDELVE, HÉJÁBAN SÜLT BURGONYÁVAL ÉS ALMÁS MAZSOLÁS SAVANYÚ KÁPOSZTÁVAL Elkészítéshez szükséges idő: 2 óra 1-1,5kg sertés lapocka 0,50kg

Részletesebben

TÁPLÁLKOZÁS ÉS TUDOMÁNY VII. évfolyam 12. szám, 2006. december

TÁPLÁLKOZÁS ÉS TUDOMÁNY VII. évfolyam 12. szám, 2006. december Tisztelt Olvasó! A Táplálkozás és Tudomány címő hírlevél célja az, hogy az újságírók számára hiteles információkat nyújtson az egészséges táplálkozásról, életmódról, valamint a legújabb tudományos kutatási

Részletesebben

Menü - 1800 kcal. 1. Hét

Menü - 1800 kcal. 1. Hét Menü - 1800 kcal Tudnivalók a diétáról: Energiaérték: 1800 kcal Protein tartalom: a napi energia-bevitel 20-%-a, ami 81-90 grammnak felel meg Zsírtartalom: a napi energia-bevitel 30%-a, ami 60 grammnak

Részletesebben

Sikeres megoldást és jó munkát kívánunk!

Sikeres megoldást és jó munkát kívánunk! A 27/2012 (VIII. 27.) NGM rendelet {12/2013 (III. 28.) NGM rendelet által módosított, illetve a 25/2014 (VIII. 26.) NGM rendelet által módosított} szakmai és vizsgakövetelménye alapján. Szakképesítés,

Részletesebben

Készülj teis az ünnepekre! Finomságok karácsonyra, húsvétra és anyák napjára

Készülj teis az ünnepekre! Finomságok karácsonyra, húsvétra és anyák napjára Készülj teis az ünnepekre! Finomságok karácsonyra, húsvétra és anyák napjára Karácsony Mézeskalács Hozzávalók 40 darabhoz 34 dkg liszt + a deszka lisztezéséhez 12 dkg vaj 20 dkg méz 2 tojássárgája 1 teáskanál

Részletesebben

Gasztrobloggerek KONYHÁJÁBÓL - 1. évfolyam 2. szám - 2010. április. kora tavaszi recept

Gasztrobloggerek KONYHÁJÁBÓL - 1. évfolyam 2. szám - 2010. április. kora tavaszi recept Gasztrobloggerek KONYHÁJÁBÓL - 1. évfolyam 2. szám - 2010. április TÖBB MINT 40 kora tavaszi recept Készíts RECEPTJEINKBŐL meglepetést anyák napjára! TARTALOMJEGYZÉK Hideg-meleg előételek, büféasztal Tojásos

Részletesebben

13 fényes liktáriumok és más édességek

13 fényes liktáriumok és más édességek 13 fényes liktáriumok és más édességek Fánkok, töltött ostyák, torták, rétes és béles, marcipán, liktáriumok. Címszavakban így sorolhatnánk fel a korabeli édességeket. Liszt, tojás, cukor, mandula és

Részletesebben

33 811 01 0000 00 00 Cukrász Cukrász 33 541 05 1000 00 00 Pék-cukrász Pék-cukrász

33 811 01 0000 00 00 Cukrász Cukrász 33 541 05 1000 00 00 Pék-cukrász Pék-cukrász A 10/2007 (II. 27.) SzMM rendelettel módosított 1/2006 (II. 17.) OM rendelet Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzékbe történő felvétel és törlés eljárási rendjéről alapján. Szakképesítés,

Részletesebben

10 gyors és olcsó szendvicskrém

10 gyors és olcsó szendvicskrém 10 gyors és olcsó szendvicskrém Miért készítsünk szendvicskrémet? Mert a házilag készített szendvicskrémek olcsók. Az újdonság élményét hozzák a készen vásárolt kenyérrevalók között. Új ízeket varázsolnak

Részletesebben

S ü t i k s ü t é s n é l k ü l

S ü t i k s ü t é s n é l k ü l 1. Kekszes krémes 1 cs. kocka alakú háztartási keksz, 1,5 cs. vaniliás pudingpor, 2 db tojás, 7 evıkanál cukor, 1 evıkanál liszt, 12.5 dkg margarine, 7,5 dl tej, fél csomag zselatin S ü t i k s ü t é s

Részletesebben

TERVEZET 2012. 11.27. Magyar Élelmiszerkönyv (Codex Alimentarius Hungaricus)..számú irányelv Cukrászati sütemények 1. kiadás

TERVEZET 2012. 11.27. Magyar Élelmiszerkönyv (Codex Alimentarius Hungaricus)..számú irányelv Cukrászati sütemények 1. kiadás TERVEZET 2012. 11.27. Magyar Élelmiszerkönyv (Codex Alimentarius Hungaricus)..számú irányelv Cukrászati sütemények 1. kiadás Jóváhagyta: Magyar Élelmiszerkönyv Bizottság 201?, 1 TARTALOMJEGYZÉK I. Általános

Részletesebben

Meggyesek (2010 July 07, Wednesday) - Munkatársunktól

Meggyesek (2010 July 07, Wednesday) - Munkatársunktól Meggyesek (2010 July 07, Wednesday) - Munkatársunktól A meggy finom magában, nyersen is, de aki nem szereti savanyúságát, még megszeretheti piskótában, süteményben, vagy befõttben. Szörpöt és más italt

Részletesebben

GESZTENYELISZT KÓKUSZLISZT

GESZTENYELISZT KÓKUSZLISZT GESZTENYELISZT A gesztenyeliszt régebben egy alapvető élelmiszer volt a Földközi-tenger népessége körében. Manapság egy jó, gluténmentes alternatíva a búza és a gabonaallergiások számára. A múltban a gesztenyelisztet

Részletesebben

A ZÖLD ÉS PIROS DIÉTA

A ZÖLD ÉS PIROS DIÉTA A ZÖLD ÉS PIROS DIÉTA Ahogy ez a kutatás utat talált a sajtóba, Potter professzor Rákgyógyszer Kutatócsoportjához elkezdtek érkezni a kérések, hogy segítsenek rákban szenvedő embereken. Első válaszként

Részletesebben

Gasztronómiai lexikon

Gasztronómiai lexikon Gasztronómiai lexikon Gasztronómiai lexikon... 1 A la Carte... 3 Abálás... 3 Adagolás... 3 Al dente... 3 Angolos bundázás... 3 Angolos-ra (rare) sütés... 3 Aszpik... 3 Átforralás... 3 Áttörés... 3 Bain-marie...

Részletesebben

Versenykiírás SZAKÁCS

Versenykiírás SZAKÁCS Versenykiírás SZAKÁCS A Nógrád Megyei Szakképzés- szervezési Társulás az intézményeiben tanuló szakiskolai diákok számára szakács szakképesítésben szakmai versenyt hirdet. A versenyek lebonyolítását a

Részletesebben

lényege az, hogy mi kerül A sűrűje 2. Borbás Marcsi 100 recept a családi asztalra

lényege az, hogy mi kerül A sűrűje 2. Borbás Marcsi 100 recept a családi asztalra A magyar gasztronómia lényege az, hogy mi kerül otthon a családi asztalra. Borbás Marcsi A sűrűje 2. 100 recept a családi asztalra Borbás Marcsi Asűrűje 2. A könyv alkotói: Borbás Marcsi Antal Csilla Borbás

Részletesebben

Konyhai robotgép Használati útmutató

Konyhai robotgép Használati útmutató Konyhai robotgép Használati útmutató HU STM 3620WH / STM 3621GR / STM 3622BL STM 3623OR / STM 3624RD / STM 3625VT STM 3626YL / STM 3627TQ / STM 3628RS Mielőtt bekapcsolná a készüléket, kérjük ismerkedjen

Részletesebben

Készítsünk fagylaltot! (2010 July 08, Thursday) - Munkatársunktól

Készítsünk fagylaltot! (2010 July 08, Thursday) - Munkatársunktól Készítsünk fagylaltot! (2010 July 08, Thursday) - Munkatársunktól A nyár sztár édessége kétségtelenül a fagylalt. Érdemes a mélyhûtõben tartani egy-két doboz házilag készített fagyit, ami nem csak önmagában

Részletesebben

Konyhai technológiák alkalmazása

Konyhai technológiák alkalmazása Asztalos Árpád Konyhai technológiák alkalmazása a 37/2014. (VI.30) EMMI rendelet a közétkeztetésre vonatkozó táplálkozás-egészségügyi előírások figyelembevételével. Konyhai technológiák alkalmazása a

Részletesebben

DPG Recepttár 293. Máglyarakás, muffin, olcsó omlós tészták

DPG Recepttár 293. Máglyarakás, muffin, olcsó omlós tészták DPG Recepttár 293. Máglyarakás, muffin, olcsó omlós tészták Tartalomjegyzék DPG Recepttár 293... 1 Máglyarakás, muffin, olcsó omlós tészták... 1 Tartalomjegyzék... 2 Máglyarakás receptek... 3 Máglyarakás

Részletesebben

KÖZÖS LÁBOS FŐZÉS A SZIMPLA KERTBEN

KÖZÖS LÁBOS FŐZÉS A SZIMPLA KERTBEN Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar Neveléstudományi Intézet Andragógia és Művelődéselmélet Tanszék, Andragógia szak Tanár: Berényi Ildikó KÖZÖS LÁBOS FŐZÉS A SZIMPLA KERTBEN

Részletesebben

Deep Fryer DF 4010. Návod k obsluze Fritéza. Návod na obsluhu Fritéza. Használati útmutató

Deep Fryer DF 4010. Návod k obsluze Fritéza. Návod na obsluhu Fritéza. Használati útmutató Deep Fryer Návod k obsluze Fritéza Návod na obsluhu Fritéza Használati útmutató fritöz DF 4010 FRITŐZ TARTALOM 3 Gratulálunk 4 Biztonság az első helyen 6 Ismerkedés a DF 4010 fritőzzel 7 A DF 4010 fritőz

Részletesebben

158 www.marieclaire.hu. / utazás & gasztro

158 www.marieclaire.hu. / utazás & gasztro 158 www.marieclaire.hu / utazás & gasztro Málta Utazás a lovagok földjére Égbe szökő középkori templomok, félelmet nem ismerő lovagok palotái, élő történelem és megunhatatlan, ínycsiklandó konyha. Ez mind

Részletesebben

Metélıhagymás kukorica krémleves

Metélıhagymás kukorica krémleves Metélıhagymás kukorica krémleves 20 dkg Bonduelle Gold kukorica 4 dl húsleves (kockából) 2 dl tejszín 5 dkg vaj 2 púpozott evıkanál liszt 1 csokor metélıhagyma szerecsendió ırölt fehérbors, só A kukoricáról

Részletesebben

HÁROMNAPOS TÁPLÁLKOZÁSI NAPLÓ

HÁROMNAPOS TÁPLÁLKOZÁSI NAPLÓ SORSZÁM ORSZÁGOS TÁPLÁLKOZÁS ÉS TÁPLÁLTSÁGI ÁLLAPOT VIZSGÁLAT (OTÁP2014) HÁROMNAPOS TÁPLÁLKOZÁSI NAPLÓ Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet 1097 Budapest, Albert Flórián út 3/A : (36-1)

Részletesebben

SZAKMAI SEGÉDANYAG az FFsuli program elméleti anyagaiba.

SZAKMAI SEGÉDANYAG az FFsuli program elméleti anyagaiba. 3. Foglalkozás SZAKMAI SEGÉDANYAG az FFsuli program elméleti anyagaiba. Élelmiszerek vásárlása Az élelmiszerek vásárlása alapvetően két szempont alapján történhet: a kiválasztást befolyásolják egyrészt

Részletesebben

Édesburgonyás túrós pogácsa

Édesburgonyás túrós pogácsa Tripla pizza Egy főzőműsorban láttam ezt a fajta formázást, és azonnal beleszerettem. Nem mintha nem lenne mindegy, hogy milyen a formája, viszont így kapásból háromféle pizzám lett : ) És ráadásul nagyon

Részletesebben

Lassúfőző edény CROCK POT

Lassúfőző edény CROCK POT Lassúfőző edény CROCK POT TÍPUS: SCCQPK5025B (2,7 l) HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ FIGYELMESEN OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUATÓT! LEÍRÁS A lassúfőző edény (innentől: lassúfőző) egy főző alsórészből, egy kerámia edényből

Részletesebben

A Lipton Teaintézetről. A Lipton Teaintézet küldetése a tudatos teafogyasztás folyamatos népszerűsítése, és a

A Lipton Teaintézetről. A Lipton Teaintézet küldetése a tudatos teafogyasztás folyamatos népszerűsítése, és a Sir Thomas Lipton neve mára egyet jelent a modern európai teázás megteremtésével. 1871-ben a skóciai Glasgowban nyitotta első boltját, 21 esztendős korában. 1890-ben vitorlát bontott és Ceylon felé véve

Részletesebben

MUNKAANYAG. Orosz Tibor. Az elkészítés műveletei. A követelménymodul megnevezése: Ételkészítés

MUNKAANYAG. Orosz Tibor. Az elkészítés műveletei. A követelménymodul megnevezése: Ételkészítés Orosz Tibor Az elkészítés műveletei A követelménymodul megnevezése: Ételkészítés A követelménymodul száma: 1465-06 A tartalomelem azonosító száma és célcsoportja: SzT-002-30 AZ ELKÉSZÍTÉS MŰVELETEI ESETFELVETÉS

Részletesebben

HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ HAUSER BM 660 KENYÉRSÜTÔ

HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ HAUSER BM 660 KENYÉRSÜTÔ HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ HAUSER e l e c t r o n i c BM 660 KENYÉRSÜTÔ Tisztelt Vásárló! Köszönjük bizalmát, hogy HAUSER gyártmányú háztartási készüléket vásárolt. A készülék a legújabb mûszaki fejlesztés eredménye,

Részletesebben

Vegetáriánus ételek wokban

Vegetáriánus ételek wokban Vegetáriánus ételek wokban A wok kiválasztása Öntöttvasból, acélból, nemesacélból (alumíniummaggal) vagy egyszerő vasból készült wokok közül választhatunk. A kereskedelemben rézbıl készült wokot is lehet

Részletesebben

Az Ön kézikönyve BOSCH HBN780750 http://hu.yourpdfguides.com/dref/3555314

Az Ön kézikönyve BOSCH HBN780750 http://hu.yourpdfguides.com/dref/3555314 Elolvashatja az ajánlásokat a felhasználói kézikönyv, a műszaki vezető, illetve a telepítési útmutató. Megtalálja a választ minden kérdésre az a felhasználói kézikönyv (információk, leírások, biztonsági

Részletesebben

A Drótpostagalamb recepttára 207. könyv Tiramisu receptek

A Drótpostagalamb recepttára 207. könyv Tiramisu receptek A Drótpostagalamb recepttára 207. könyv Klemi 207. 1 Tartalomjegyzék A Drótpostagalamb recepttára...1 207. könyv...1...1 Tartalomjegyzék...2 Receptek...3 Ananászos tiramisu......3 Epres tiramisu (Lajos

Részletesebben

33 541 05 1000 00 00 Pék-cukrász Pék-cukrász

33 541 05 1000 00 00 Pék-cukrász Pék-cukrász A 10/2007 (II. 27.) SzMM rendelettel módosított 1/2006 (II. 17.) OM rendelet Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzékbe történő felvétel és törlés eljárási rendjéről alapján. Szakképesítés,

Részletesebben

Ebéd. a szabadban. Az év első piknikje. menüett piknik

Ebéd. a szabadban. Az év első piknikje. menüett piknik menüett piknik Ebéd a szabadban Az év első piknikje Ki ne akarná egy kicsit süttetni magát az első kellemes tavaszi hétvégén? Bringára vagy autóra, mindenesetre kalandra fel, bátran vágjunk neki a pikniknek!

Részletesebben

A Drótgalamb recepttára. 5. Könyv. Összeállította: Klement András

A Drótgalamb recepttára. 5. Könyv. Összeállította: Klement András A Drótgalamb recepttára 5. Könyv PIZZA RECEPTEK Összeállította: Klement András Barcs, 2000. Május 29. Tartalomjegyzék 1.... 5 Burgonyás pizza tészta...5 Búzacsírás pizza tészta...5 Graham-lisztes pizza

Részletesebben

Levesek. Spárgakrémleves. Hozzávalók: (1 csésze = 2-2,5 dl )

Levesek. Spárgakrémleves. Hozzávalók: (1 csésze = 2-2,5 dl ) Spárgakrémleves Levesek RÓZSASZÍN- lisztmentes ZÖLD- egészséges (1 csésze = 2-2,5 dl ) 500 g fehér spárga, tisztítva só 1 tk kristáycukor 2 ek vaj 2 ek liszt 1 csésze húsleves 1 csésze tejszín Készíthetjük

Részletesebben

Bab gulyás szürkemarhából

Bab gulyás szürkemarhából Bab gulyás szürkemarhából 35 dkg szürkemarha lábszár 5 dkg zsiradék 20 dkg fejtett bab 7,5 dkg vöröshagyma 10 dkg sárgarépa 5 dkg zellergumó 7,5 dkg burgonya 1 db paradicsom Fél tv paprika Fél hegyes erős

Részletesebben