1 256. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) augusztus ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: augusztus óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők augusztus 24-én 14 órától. Utólagos eladás: augusztus ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 257. levelezési gyorsárverésre: augusztus 18. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. Tisztelt Ügyfelünk! Rendkívüli augusztusi nyitvatartás: Augusztus ZÁRVA Nyitás: augusztus :00 óra!! A 256. árverés elnyert tételei augusztus 24-én 14 órától vehetők át! Megtekintés: augusztus ig. Tételek átvétele augusztus 24-én 14 órától! 255. aukció elszámolás augusztus 25-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek Illuminated / 30x-21mm LED világítással ellátott fém ékszerész loupe új állapotban Új, mobiltelefon kamerájára szerelhető 60x-os LED-es nagyító hozzá rögzített lámpával, eredeti dobozában, leírással New 2014 Version Universal Clip-type LED Cellphone Microscope, 60x, in its case, with information db-os vegyes kellék tétel, benne bársony bélésű érmetartó tálcák, berakólapok, dísztokok, használt állapotban db-os vegyes berakólap tétel bankjegyek és érmék tárolására, használt állapotban db vegyes tok érmék, emlékérmek, plakettek, szocialista kitüntetések számára használt és esetenként sérült állapotban Numizmatikai irodalom Leányfalusi Károly-Nagy Ádám: Magyarország fém- és papírpénzei. A pengő pénzrendszer Kecskemét, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete, Magyarország fém- és papírpénzei. A forint pénzrendszer Kecskemét, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete, Magyarország fém- és papírpénzei. A forint pénzrendszer számú pótlás. Kecskemét, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete, Magyarország fém- és papírpénzei. A forint pénzrendszer számú pótlás. Kecskemét, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Bács-Kiskun Megyei Szervezete, Magyarország fém- és papírpénzei , 2. kiadás, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Budapest, mindegyik használt állapotban Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Saltzer Ernő: A történelmi Magyarország területén fellelt 156 Árpádházi éremkincslelet összefüggő áttekintése. Bp., 1996, Szivodszki és Tsa. Kiadói papírkötésben. Dedikált példány! Joe Cribb: A pénz. Szemtanú sorozat. Budapest, Park Kiadó, Érmés és bankjegyes borítékok Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with First day of issue stamp (2x) C:UNC Amerikai Egyesült Államok "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC NSZK "500 éves a posta" fém emlékérem bélyeges borítékon, ismertetővel T:PP FRG "500 Jahre Post" metal medallion in envelope with stamp, with information C:PP Részvények és sorsjegyek Eger kr árú jótékony célú sorsjegy "Eger városa árvíz kárainak pótlására" T:I-,II Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról, sorszám nélkül T:I,I Budapest "Magyar szent korona országainak vörös-kereszt egylete" kisorsolási kötvény 5Ft-ról bélyegzésekkel T:III ázott Budapest "Egyházi Műemlék Alap" Sorsjegykölcsöne 5Ft-ról a budapest-lipótvárosi bazilika kiépítésére s egyházi műemlékek fenntartására "Magyar Korona Országai 4%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 1000K-ról szelvényekkel T:III Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4%-os községi kötvénye 1000K-ról, szárazpecséttel T:III Debrecen 19??. "Tiszántúli Körzeti Mezőgazdasági Hitelszövetkezet" üzletrészjegye, kitöltetlen T:III,III- ragasztott Budapest "Magyar Korona Országai 4%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvény 200K-ról bélyegzésekkel, bélyeggel, szelvényekkel T:III,III- ázott papír Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "B" részkötvénye 100K-ról, 3 nyelven, szárazpecséttel (2x) T:II,III Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank Nyeremény-Kötvény" "A" és "B" részkötvénye 100K-ról egy ívben, 3 nyelven, szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület" nyeremény-kötvénye 100K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "Pesti Magyar Kereskedelmi Bank" 4%-os községi kötvénye 2000K-ról, szárazpecséttel T:III Budapest "Somogyvármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" részvénye 200K-ról, bélyegzéssel és szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:II

4 30024.Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve (3x) T:III ragasztottak Budapest "Magyar Jelzálog-Hitelbank" 4%-os Záloglevele 500Fr-ról szelvényekkel, bélyegzéssel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvény T:I Budapest "Magyar Jég- és Viszont-Biztosító Részvény-Társaság" részvénye szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzésekkel T:III Budapest "Magyar Takarékpénztárak Központi Jelzálogbankja mint Részvénytársaság Budapest" 4%-os községi kötvénye 1000K-ról, szárazpecséttel T:II- kis szakadás "Czibakházai Motor-Malom Részvénytársaság Könyvecskéje" részvényjegyek 20K-ról (6x) T:II-,III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 50K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 50K-ról szelvényekkel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 1000K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó járadékkölcsön" államadóssági kötvény 100K-ról, szelvényekkel, szárazpecséttel és bélyegzéssel T:III Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvények 40K-ról, szárazpecséttel (10x) sorszámkövetők, kötegelővel T:II-III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye 100K-ról szelvényekkel T:I-,II Budapest "A Magyar Országos Központi Takarékpénztár" 4 1/2%-os községi és vasúti kötvénye 200K-ról szelvényekkel T:II Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (2x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "Magyarországi Kisgazdák Beszerző és Értékesítő Szövetkezete" részvénye 1000K-ról szelvényekkel és szárazpecséttel T:I,I "FONCIÉRE Általános Biztosító Intézet" Vegyes tőkebiztosítás T:III Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" 5 részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Temesvár "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:I Budapest "Budapest Székesfőváros" 4 1/2%-os kötelezvénye 1000K-ról magyar és német nyelven szelvényekkel, bélyegzéssel T:III Budapest "Nemzeti Hitelintézet Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel T:III Budapest "Postás és Távíró Bank R.T." részvénye K-ról, szárazpecséttel és szelvényekkel T:III Jászapáti "Jászapáti Gőzmalom Részvénytársaság" részvénye 200K-ról szelvényekkel, felülbélyegezéssel és szárazpecséttel T:II Budapest "Magyar-Osztrák-Német Közgazdasági Bank Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról, szelvényekkel T:III Tiszafüred "Tiszafüredi Takarékpénztár Részvénytársaság" részvény 400K-ról, szelvényekkel T:II Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K, K, K, K, K és K-ról szelvényekkel T:II-III Balatonboglár "Boglári Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szárazpecséttel T:I,I Budapest "Triesti Általános Biztosító Társulat" biztosítási okmány bélyegzésekkel, függelékkel T:III ~ "A 46. Magyar Királyi Osztálysorsjáték" tájékoztatója T:II Budapest "Phőnix Életbiztosító Társaság" kitöltött életbiztosítási okmánya bélyegzéssel T:III Budapest "Rákoscsabai Strandfürdő Részvénytársaság" részvények 50P-ről, bélyegzésekkel (3x) sorszámkövetők T:I Budapest "Kores Rt. Vegyileg Készített Papírok és Irodacikkek Gyára, Budapest" részvénye 500P-ről T:II-,III ragasztott Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 343db üzletrésze összesen P-ről T:I "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön" 1/4 államadóssági részkötvénye 50P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel T:II Budapest "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 1/4 részkötvény 50P-áről, 1/2 részkötvény 100P-ről szelvényekkel (2x), 200P-ről szelvényekkel (2x) közeli sorszámokkal T:I-III egyiken festékfolt

5 Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! Budapest "Budapest Szobafestő, Címfestő, Mázoló, Aranyozó és Fényező Ipartestület Hitelszövetkezet" üzletrészjegye 40P-ről, szelvényekkel T:III Budapest "Egy darab Török-utca 3. Házépítő Szövetkezet Részjegye" 100P-ről T:II Budapest "Magyar Általános Kőszénbánya Részvénytársulat" részvényelismervénye 10db egyenként 200P névértékű részvényről, bélyegzésekkel, kötegelővel T:II Budapest "Országos Kárrendezési és Kárpótlási Hivatal" kárpótlási jegye Ft-ról, "H" sorozat T:II DN "Magyar Hitel Bank Rt. - Hídfő pénztárjegy" (4xklf) Ft-ról, Ft-ról, Ft-ról, Ft-ról, mind "MINTA" T:I db biztosítási kötvény, okmány, közte Budapest ~1930. "Turul Magyar Országos Biztosító Intézet Részvénytársaság Népbiztosítási Osztály" életbiztosítási okmánya, Budapest "Triesti Általános Biztosító Társulat" biztosítási okmánya T:vegyes db-os magyar és külföldi részvény és kötvény szelvény tétel T:vegyes 37pcs of mixed coupons of shares and bonds C:mixed Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforation, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I,I- USA pcs of diff shares, with perforation, stamps, cancelled by holes C:UNC,AU Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-II USA pcs of diff shares, with perforation, stamps, cancelled by holes C:UNC-XF Amerikai Egyesült Államok db klf részvény perforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:I-III USA pcs of diff shares, with perforation, stamps, cancelled by holes C:UNC-F Osztrák-Magyar Monarchia / Bécs "Osztrák-Magyar Bank" záloglevele 2000K-ról T:III szép papír Austro-Hungarian Monarchy / Vienna "Austro-Hungarian Bank" debenture about 2000 Korona C:F nice paper Ausztria / Innsbruck "Mittenwaldbahn" vasúti jelzálogkötvény 200K-ról német nyelven betéti lappal és szelvényutalvánnal T:I,I- Austria / Innsbruck "Mittenwaldbahn" debenture bond about 200 Corona with voucher and coupon-sheet C:UNC,AU Ausztria / Bécs K "XXXXV. Állami Sorsjáték" sorsjegy T:III Austria / Vienna Kronen "XXXXV. Staatslotterie" C:F Németország / Weimari Köztársaság db részvény, közte Berlin "Német Birodalom Kötvénye" jelzálogkötvény M-ról T:II-,III Germany / Weimar Republic pcs of shares, with Berlin "Bond of the German Empire" debenture bond about Mark C:VF,F Németország / Weimari Köztársaság / Bréma /2$ részjegy T:III Germany / Weimar Republic / Bremen /2 Dollar Anteilschein C:F Németország / Weimari Köztársaság / München "Bajor Kereskedelmi Bank" arany jelzáloglevele 500M-ról T:III Germany / Weimari Republic / München "Bavarian Commercial Bank" gold mortgage bond about 500 Goldmark C:F Németország / Weimari Köztársaság / Drezda "Terrain-Gesellschaft am Teltow-Canal Rudow-Johannisthal, Atkiengesellschaft" részvénye 300M-ről, szárazpecséttel, lyukasztva + "Szász Földhitel Intézet" jelzáloglevele 500M-ról, szárazpecséttel, lyukasztva T:I-,II Germany / Weimar Republic / Dresden "Terrain-Gesellschaft am Teltow-Canal Rudow-Johannisthal, Atkiengesellschaft" share about 300 Mark with embossed stamp, perforated + "Sächsischen Bodencreditanstalt" debenture about 500 Goldmark with embossed stamp, perforated C:AU,XF Németország / Weimari Köztársaság db klf jelzálogkötvény és aranykötvény T:I-,II- Germany / Weimar Republic pcs of diff mortgage bonds and gold bonds C:AU,VF Német 3. Birodalom / Cseh-Morva Protektorátus / Prága "Egykori Pilseni Skoda Művek Részvénytársaság" részvénye 1000K-ról szelvényekkel T:II- German Third Reich / Protectorate of Bohemia Moravia "Former Pilsen Skoda Works Company" share about 1000 Kronen with coupons C:VF Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről teljes szelvényívvel T:I- Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons C:AU Papír és fém szükségpénzek Rozsnyó kr "Rozsnyó város pénztára mint adós" T:IV Adamo ROZ Rozsnyó kr "Rozsnyó város pénztára mint adós" T:IV Adamo ROZ Budapest G kitöltött váltó, felülbélyegzett, lyukasztással érvénytelenített T:III Budapest db kitöltött váltó "Bauer Emil, Budapest, VII. Dohány u. 1." bélyegzéssel T:III

6 30083.~1930. "Laci / Szit - 10db-ért 1/2kg szappan" szappanbárca (12x) T: "BSZKRT / Kis szakaszjegy" aranyozott Cu zseton + 1Ft Zn "BSZKRT" "Váltójegy" Zn (3x) T:2, "Szent Rókus Kórházcsoport" fém zseton (21mm) T: K "Balatoni Korona" "000000" sorszámmal, "MINTA" perforációval, a tervező, Vagyóczky Károly aláírásával T:I DN 10f Cu "Marczali I.H.K. (Izraelita Hitközség)" szükségpénz T: Dn "Kőbányai Polgári Serfőző / Házisör 1 Liter" műanyag bárca T: DN 21db fém zseton héber és arab felirattal T:2,2- ND 21pcs of metal tokens with Hebrew and Arabic inscription C:XF,VF db-os bárca és medál tétel, benne kegy medálok, számlálóbárcák T:vegyes 12pcs of jetons and medals, between them grace medals, counter tokens C:mixed db-os vegyes zseton tétel, benne "Apo Wert Mark", "Hommerson Amusement", "Parkmünze", "Nyborg", "Ceschin", "AEG Austria", "Pronthopot" stb. T:vegyes 22pcs of jetons, between them "Apo Wert Mark", "Hommerson Amusement", "Parkmünze", "Nyborg", "Ceschin", "AEG Austria", "Pronthopot" etc. C:mixed db-os vegyes zseton tétel, benne Ausztria zseton, "Rodolfo - Vigyázz Csalok", "Gary Cooper - kínai arany", "Caesar - Nutella", "Első választó" T:vegyes db-os zseton tétel, benne "Hrad Beckov", "Werbiade", "Gosmet Bydgoszoz 559", "Venezia" T:vegyes 12pcs of jetons, between them "Hrad Beckov", "Werbiade", "Gosmet Bydgoszoz 559", "Venezia" C:mixed db-os főleg magyar zseton tétel, benne "Nagykanizsa Sörgyár", "Balatoni Múzeum Keszthely", "MOL", "Magyar Állami Pénzverő", "Fővárosi Csatornázási Művek" T:vegyes db-os, főleg autómosó zseton tétel T:vegyes 9pcs of jetons, mainly car wash jetons C:mixed Amerikai Egyesült Államok ~1940. "Triborough híd és alagút" bárca (3x) T:2,2- USA ~1940. "Triborough Bridge and Tunnel" 3pcs of toll tokens C:XF,VF Ausztria ~1900. "Jacob Rothberger Bécs - Ruhaüzlet - Udvari beszállító" Br zseton (24mm) T:2 ph. Austria ~1900. "Jacob Rothberger Wien - Kleidermagazine - K.u.K. Hoflieferant" Br jeton (24mm) C:XF edge error db-os "Híres emberek" zseton tétel, benne "Steve Yzerman", "Charles Tupper", "Arthur Meighen", "Wolfgang Overath" T:vegyes 8pcs of jetons, "Famous Persons", between them "Steve Yzerman", "Charles Tupper", "Arthur Meighen", "Wolfgang Overath" C:mixed db-os, főleg autómosó zseton tétel T:vegyes 8pcs of jetons, mainly car wash jetons C:mixed db-os kaszinó és játék zseton tétel T:vegyes 18pcs of casino and toy jetons C:mixed db-os, főleg játéktermi zseton tétel T:vegyes 17pcs of jetons C:mixed db-os, főleg közlekedési zseton tétel T:vegyes 9pcs of jetons, mainly traffic jetons C:mixed db-os főleg szerencse zseton tétel T:vegyes 8pcs of jetons, mainly "Luck" jetons C:mixed Ausztria / Aschach hadifogolytábor h + 10h + 20h T:I,I- Austria / Aschach POW camp Heller + 10 Heller + 20 Heller C:UNC,AU Ausztria / Grödig hadifogolytábor h + 1K + 2K T:I Austria / Grödig POW camp Heller + 1 Krone + 2 Kronen C:UNC Ausztria / Mauthausen hadifogolytábor ~ K + 10K + 20K, mindegyik bélyegzésekkel érvénytelenítve T:I Austria / Mauthausen POW camp ~ Kronen + 10 Kronen + 20 Kronen, all cancelled by stamps C:UNC Ausztria / Brunn hadifogolytábor h + 20h "KFA" perforációval + 50h + 1K T:I,I- Austria / Brunn POW camp Heller + 20 Heller eith "KFA" perforation + 50 Heller + 1 Krone C:UNC,AU Ausztria / Mühling tiszti hadifogolytábor K T:III fo. Austria / Mühling officer's POW camp Kronen C:F spotted Franciaország / Oignies (Pas-de-Calais) c bélyegzéssel + Ville d'orchies c T:III,III- Francee / Oignies (Pas-de-Calais) Centimes with stamp + Ville d'orchies Centimes C:F,VG Kanada "100 éves a konföderáció" sárgaréz zseton eredeti fóliacsomagolásban (32mm) T:1 Canada "100 Years of Confederation" brass token in original foil packing (32mm) C:UNC Kína DN Égetési pénz 66db névértékben T:I China ND Hell banknotes 66x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Kína DN Égetési pénz eredeti csomagolásban ~120db névértékben T:I China ND Hell banknotes in original packing ~120x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC Kína DN Égetési pénz 150db névértékben eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packing 150x C:UNC

7 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x C:UNC,AU Kína nagyalakú égetési pénz 40db névértékben T:I,I- China large hell banknote 40x C:UNC,AU Németország / Weimari Köztársaság db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db-os szükségpénz tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of necessity notes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság / Köln pf (8x) sorszámkövetők és közeli sorszámmal T:I,I- kis sarokkopások Germany / Weimar Republic / Köln Pfennig (8x) sequential and almost sequential serials C:UNC,AU small corner wears Németország / Weimari Köztársaság / Berlin pf (6xklf) szükségpénz T:I,I- Germany / Weimar Republic / Berlin Pfennig (6xdiff) necessity notes C:UNC,AU Német Birodalom / Weimari Köztársaság / Gotha M (6x) T:III egyiken égésnyom German Empire / Weimar Republic / Gotha Marks (6x) C:F one burned Németország / Weimari Köztársaság / Drezda M T:III Germany / Weimar Republic / Dresden Mark C:F Németország / Weimari Köztársaság M Al szükségpénz T:2 Germany / Weimar Republic Mark Al necessity money C:XF Németország / Weimari Köztársaság / Birodalmi Vasút db szükségpénz T:vegyes Germany / Weimar Republic / Deutsche Reichsbahn pcs of necessity notes C:mixed Németország 4db szükségpénz, közte "Naumburg", "Nördlingen", "Mainz" T:2-,3 lyuk Germany 4pcs of necessity coins, between them "Naumburg", "Nördlingen", "Mainz" C:VF,F hole Olaszország 15db-os telefonbárca tétel, közte 2db magyar is! T:vegyes Italy 15pcs of telephone jetons, between them 2pcs of Hungarian jetons! C:mixed Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" barna, hátlap színváltozat T:III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III,III Ft "Kossuth bankó" "büntetettnek" nyomdai elírással T:III,III- Hungary Forint with "büntetettnek" erratum C:F,VG Adamo G111h Ft "Kossuth bankó" T:III,III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III,III- Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III- Adamo G K mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással, hátlap rajz T:III Adamo SK35/ K (2x) mindkettő piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, mindkét oldal német, egyik hátlap rajz T:III,III K (2x) mindkét oldal német, "Deutschösterreich" felülnyomással T:III,III- nagyobb szakadás K K K K K, rossz minőségű felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with fake overprints) K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel, hátlap rajz T:III-V közte ragasztottak is K K K K K rossz minőségű felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with fake overprints) T:III,III K K, mindkettő szerb-horvát-szlovén bélyeggel, egyiken bélyegzésekkel K szerb felülbélyegzéssel, közte valószínűleg hamis bélyegzések (with fake overprints) T:III,III K K K K román felülbélyegzésekkel (közte valószínűleg hamis is / with fake overprints) T:III,III K "1009" sima hátlappal, elcsúszott nyomat T:III K "1136" 2mm hullámos hátlappal T:III kis szakadás K "A 2064" hullámos hátlap T:III K "A 2067" hullámos hátlap (2x) sorszámkövetők T:III K "A 2053" hullámos hátlap (2x) sorszámkövetők egy ugrással T:III,III K "A 2040" hullámos hátlap (4x) sorszámkövetők egy ugrással T:III,IV K "A 2063" hullámos hátlap (5x) sorszámkövetők T:III K (4x) sorszámkövetők T:I-,II K K nyomdahely jelölés nélkül K "Magyar Pénzjegynyomda Rt." T:III-,IV,III K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:II K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:II

8 P (3x) sorszámkövetők T:I- saroktörések P (3x) sorszámkövetők T:II szép papír P (4x) sorszámkövetők T:II szép papír P (49x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (50x) T:III P (50x) T:III P (50x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (100x) T:vegyes P (6x) közte 3db közeli sorszám T:II,III szép papír P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők, nyomdai papírráncokkal T:I,I P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P (20x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:I P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (50x) T:vegyes P T:III P (2x) sorszámkövetők T:II-,III folt P (3x) sorszámkövetők T:II-,III folt P (3x) sorszámkövetők T:III,III P (5x) sorszámkövetők T:II,II- folt P-100P (10x) "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:vegyes P (4x) párban sorszámkövetők, "BÜNTETÉS" szóban "N" felett lemezhiba T:I-,II,III P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) mind piros "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) mind "MNB" bélyeggel T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (3x) sorszámkövetők T:I,I P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes P (4x) sorszámkövetők T:I P (30x) T:vegyes P (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (4x) sorszámkövetők T:I- kis foltok MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes

9 Havi két gyorsárverésünkre folyamatosan várjuk a beadásokat! MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (30x) T:vegyes MP (20x) T:vegyes BP (10x) T:I,I BP (3x) T:I BP (3x) T:I-,II BP (3x) T:I-,II BP T:I AP vízjeles papíron, fordított címerrel, "amelyeknél" T:III fo db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres is T:vegyes db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel T:vegyes Ft T:III kissé foltos Ft T:III Ft (4x) T:III-,IV Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III Ft (3x) T:III Ft (11x) sorszámkövetők T:I Ft (2x) sorszámkövetők T:III szép papír Ft T:III szép papír Ft (2x) sorszámkövetők T:III szép papír Ft (16x) T:II,III közte több szép papírral Ft (2x) Ft Ft (2x) Ft T:II-III Ft (2x) sorszámkövetők T:II szép papír november Ft "D" T:III Ft (10x) sorszámkövetők T:I,I Ft "J" T:III Ft "DC" festékhibás T:III Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" bontott csomagolásban T:I db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes magyar pengő és forint bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes fillér, pengő bankjegy tétel T:vegyes db-os vegyes pengő bankjegy tétel T:vegyes Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "II. István" (0,35g) T:1-,2 Hungary Denar Ag "Stephan II" (0,35g) C:AU,XF Huszár:76., Unger I.: Denár Ag "II. Béla" (0.22g) T:2 Hungary Denar Ag "Bela II" (0.22g) C:XF Huszár 54., Unger I.: Denár Ag "II. Géza" (0,19g) T:2 Hungary Denar Ag "Géza II" (0,19g) C:XF Huszár: 123., Unger I.:

10 Rézpénz Cu "III. Béla" (3.13g) T:2 Huszár 72., Unger I.: Obulus Ag "II. András" (0,2g) T:2-,3 Hungary Obulus Ag "Andreas II" (0,2g) C:VF,F Huszár: 270., Unger I.: Denár Ag "Mária" (0,42g) T:2-,3 ki. Huszár 569., Unger I.: K-H Denár Ag "II. Ulászló" duplaveret (0,57g) T:2,2- Huszár 811., Unger I.:646.b K-B Denár Ag "Miksa" (0,37g) T:2,2- Huszár: 992., Unger II: 766.a KB 15kr Ag "I. Lipót" (6,13g) T:2-,3 lyuktömött,ph. Huszár 1427., Unger II.: X Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (8,03g) T:2- Hungary X Poltura "Francis II Rákóczi" (8,03g) C:VF Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2.43g) T:3 Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2.43g) C:F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a X Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (7,57g) T:3 ph. Hungary X Poltura "Francis II Rákóczi" (7,57g) C:F edge error Huszár: 1535., Unger II.: 1133.a NB 1kr Cu "Mária Terézia" Nagybánya (10.76g) T:2-,3 Hungary 1762NB 1 Kreutzer Cu "Maria Theresia" Neustadt (10.76g) C:VF,F Huszár: 1759., Unger III.: 1272.b K 1kr Cu "Mária Terézia" (2x) T: Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona T:2-,3 Huszár: 1756., Unger III.: Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona T:3 Unger III.: S 1/2kr Cu kr Cu (13x) E 3kr Cu T:vegyes B Tallér Ag "II. József" Körmöcbánya (27.11g) T:3 kis karc Hungary 1783B Madonnentaler Ag "Joseph II" Kremnitz (27.11g) C:F small scratch Huszár: 1869., Unger III.: G 20Kr Ag "II. József" T:2-, E 20kr Ag "I. Ferenc" T:2-,3 kis karc B 20kr Ag "I. Ferenc" (6,57g) T:2-, B 20Kr Ag "I. Ferenc" T:3 lyuk Huszár: 1964., Unger III.:1375.a B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- Huszár: 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- Huszár: 2081., Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2-,3 Huszár: 2081., Unger III.: B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" füllel T:2 juszt. Huszár: 2081, Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 juszt. Huszár: 2018, Unger III.: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2- ph B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 apró ph., patina B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 kis ph B 20Kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- patina kr Cu T:2- ph kr Cu T:2-,2 ph KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T: NB 1kr Cu T:2- ph NB 6kr Ag (2x) T:3, A 5/10kr Cu KB 1kr Cu KB 1f Br T:2,2-, KB 1kr Cu "Angyalos címer" Kb 1kr Cu "Középcímer" KB 1kr Cu "Középcímer" T: KB 1kr Cu T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:2- ph., polírozott Adamo M KB 1Ft Ag "Ferenc József / Barokk címer" T:3 ph. Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T: KB 1kr Cu "Fiumei címer" T:2- ü. Adamo M KB 1K Ag "Ferenc József" (2x) T:2-, KB 1f Br (7xklf) T:2, KB 1K Ag "Millennium" T:2 ph., patina Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2 kis ph. Adamo K KB 1K Ag "Millennium" T:2,2- Adamo K KB 1K Ag "Millenium" jó állapotban lévő eredeti vörös "Milleniumi Koronaérem " díszdobozban! T:1-, KB 5K Ag "Ferenc József" T:2-, KB 5K Ag "Ferenc József" T:3 szennyeződés

11 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! KB 2f Br (4xklf) T:2, KB 5K Ag "Ferenc József" aranyozva T: KB 2K Ag "Ferenc József" T: KB 2K Ag "Ferenc József" T:2, KB 1K Ag "Ferenc József" P Ag (2x) T:2,2-,3 patina KB 1K Ag "Ferenc József" T:2, P Ag (4x) T:2,2- patina f Cu-Ni T: P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P P Ag "Madonna" T:2-,3 ph P Ag "Pázmány" T:2 Adamo P P Ag "Rákóczi" T:1- kis szennyeződés Adamo P P Ag "Rákóczi" T:2 patina Adamo P P Ag "Liszt Ferenc" T: P Ag "Liszt Ferenc" T:2 patina P Ag "Liszt Ferenc" T:1-,2 patina P Ag "Liszt Ferenc" T:2,2- ph P Ag "Liszt Ferenc" T:2- ph P Ag "Madonna" T:2- patina P Ag "Madonna" T:2 apró ph. Adamo P P Ag "Madonna" T:2 patina Adamo P P Ag "mosolygós Madonna" T:2- Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:1-,2 Adamo P P Ag "Szent István" T:1- kis patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 tisztított Adamo P P Ag "Szent István" T:2 tisztított Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Szent István" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Madonna" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2,2- tisztított,kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2,2- tisztított,kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 Adamo P

12 f Fe (12x) T:1-,2, P Al (7x) + 2P (4x) T:2, P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" P Al "Parlament" T: f (6x) f (2x) f (2x) f (3x) "citromsárga" sor T:vegyes Ft Al Ft Al "Kossuth címer" T:2-, Ft Al (2x) + 2Ft Al (3x) T: Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2-, Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2,2-, Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- kis ph., patina Ft Ag "Széchenyi" T:2- kis ph., patina Ft Ag "Széchenyi" T:2,2- kis ph., patina Ft Ag "Széchenyi" T:2 ph Ft Ag "Széchenyi" T:2 patina Ft Ag "Táncsics" T:2 ph. Adamo EM Ft Ag "Táncsics" T:2 ph., felületi karc Adamo EM Ft Ag "Táncsics" nem eredeti tokban T:2,2- karc, patina Adamo EM Ft Ag "Kodály" T:2 patina Ft Ag + 100Ft Ag "Szt.István" pár T:BU oxidáció Ft Ag "Budapest" T:BU oxidáció Ft Ag "Budapest" T:BU ujjlenyomat, patina Ft Ag "Nemzeti Múzeum" eredeti plombált MNB tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Bethlen Gábor" eredeti sérült MNB tokban T:BU Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) T:BU Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (3x) T:1-, Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft "FAO" eredeti vákuumcsomagolásban T:1-, Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) Ft "Széchenyi István" T: Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" Ft "FAO" Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" T:BU Ft "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x) Ft "FAO" T:1-, Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (3x) T:1-, Ft Ni "Szovjet-magyar közös űrrepülés" (2x), egyik vákuumcsomagolásban T:BU, Ft "FAO" eredeti vákuumcsomagolásban (2x) T: Ft "FAO" tokban, tanúsítvány nélkül Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" tokban tanúsítvánnyal T:BU Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" Ft (2x) Ft T: Ft Cu-Ni "Labdarúgó VB 1982" Ft Cu-Ni "FAO" Ft Cu-Ni "FAO" + 100Ft alpakka "Kulturális Fórum" T:

13 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! Ft Ag "Kulturális fórum" T:BU ujjlenyomat Adamo EM Ft "Világ Vadvédelmi Alap II." T:BU Adamo EM Ft Ag "Téli Olimpia-Albertville" T:BU ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- oxidáció Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (10x) T:2, Ft Ag "MNB" (10x) T:2, f-200Ft 11x különféle db, szettben, benne 200Ft Ag "MNB" T:BU Ft Ag "MNB" (2x) T:2,2- szennyeződés Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, Ft Ag "MNB" (2x) T:2, f-100Ft 10xklf db + 200Ft Ag "Deák" dísztokos szettben T:BU Ft (50x) T: Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (2x) T:2, Ft Ag "Deák" (10x) T:2, Ft Ag "Régi dunai hajók - Carolina" T:BU patina, ujjlenyomat Adamo EM Ft (50x) T: f-200Ft 10klf db, benne 2klf 100Ft és 200Ft Ag "Deák" + 1db 100Ft " es szabadságharc" szettben T:PP f-100Ft 8klf db, szettben "75 éves a Magyar Nemzeti Bank" T:BU Adamo FO Ft "Kossuth" (2x) T: Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 20Ft "Deák Ferenc" T:BU Adamo FO Ft "Deák" ezüstözve T: Ft "Deák" (3x) Ft "Kossuth" T: Ft 6xklf, főleg emlékkiadások T:1-, Ft (10x) emlékkiadások T: Ft (15x) emlékkiadások T:

14 Ft (15x) emlékkiadások T: Ft Ag "Magyarország az EU tagja" tanúsítvánnyal T:PP felületi karc Ft Ag "Nyári olimpia-athén" T:PP Dísztokban Ft Ag "Visegrádi vár" T:2 (PP) Adamo EM Ft-100Ft 7klf db-os forgalmi sor + 10Ft "József Attila" dísztokos szettben T:PP Ft Ag "1956-os forradalom 50. évfordulója" dísztokban tanúsítvánnyal T:PP Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne 50Ft "50 éves a Római Szerződés" T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:PP Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft-100Ft 8klf db, szettben, benne "Berán Lajos és a pengő" Ag emlékérem (10g/0.999/27mm) T:BU Ft "Római Szerződés" forgalmi szettből kivágott lapon Ft forgalmi szettből kivágva T:PP Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:PP Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos forgalmi szettben T:PP Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:PP Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos forgalmi szettben T:BU Ft-100Ft 7klf db + Mátyás denár Ag fantáziaverete "Reneszánsz emlékév" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft-100Ft 7xklf darabos forgalmi sor "Búcsú az egy- és kétforintostól" dísztokos szettben T:BU Ft Ag "Őrségi Nemzeti Park" tanúsítvánnyal T:BU Vegyes: 1761K-1762K+W 1kr Cu "Mária Terézia" (3x) + Ausztria 1764.(ND) 1/2kr Cu "Mária Terézia" T: Vegyes: Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona kr (3x) + Ausztria kr (2x) T:vegyes Vegyes: 1800S 3kr Cu "I. Ferenc" 1864B 4kr Cu f Br + Ausztria 1800A 1kr Cu "I. Ferenc" T:2-, Vegyes: 1800S(?) 1kr Cu B 3kr Cu B 4kr + Ausztria 1807A 30kr Cu T: Vegyes: f (16x) f (13x) f (4x) + Ausztria h (3x) h (2x) T:vegyes Vegyes: 6db-os magyar és osztrák vegyes kis ezüstpénz és medál tétel, közte 1870KB 10kr Ag "Váltó Pénz", P Ag T: g-os magyar 2f ( ) tétel, közte néhány egyéb érme T:vegyes Vegyes 1Ft-os és 2Ft-os tétel 3,5kg súlyban T:vegyes Vegyes Forint tétel: 5Ft (80x) + 10Ft (120x) mind 20db-onként bontatlan "Országos Takarékpénztár" csomagolásban T:vegyes Vegyes forint tétel rollnizva: 1Ft (200x) + 2Ft (250x) mind "Magyar Nemzeti Bank" rollniban, és "Forgalomból kivonva" felülbélyegzéssel T:1,1-, Tartalmas magyar fillér, forint gyűjtemény 2db albumba rendezve, benne: f Br (11xklf) f Br (13xklf) teljes sor f Br (19xklf), 1900-as évszám nincs f Fe (3xklf) teljes sor f Br (15xklf) teljes sor f Fe (2xklf), 1941-es évszám hiányzik f Zn (2xklf) teljes sor f tombak (3x) f tombak f Al (13xklf) f Al (2xklf) teljes sor f Al (11xklf) f Ni (5x), 1895, 1906-os évszám hiányzik f alpakka f alpakka (2x) f Fe (2xklf) f Cu-Ni (5xklf) f Fe (7x) teljes sor f tombak (4xklf) teljes sor f (13xklf) teljes sor f Al (28x, 3db 1969-es kivételével klf) f Al (4xklf) f Ni (6x), 1906-os évszám nincs f Fe (4x) f Cu-Ni (2x) f Fe (3x) teljes sor f tombak (4x) f Al (9x) teljes sor f Al (23xklf) teljes sor f Al (5x, 2db 1996-os kivételével klf) f Cu-Ni (4xklf) teljes sor f Al f Al (3xklf) teljes sor f Al (22xklf) teljes sor f Al (8xklf) Ft Al (3x) teljes sor Ft "Rákosi-címer" (3xklf) teljes sor Ft Al (8xklf) teljes sor Ft Al (23xklf) teljes sor Ft alpakka (16xklf) Ft Al (2xklf) teljes sor Ft Cu-Ni (3xklf) teljes sor Ft Cu-Ni (5xklf) teljes sor Ft alpakka (4xklf) Ft Cu-Zn (20xklf) teljes sor Ft alpakka (2xklf) teljes sor Ft Ni (12xklf) teljes sor Ft CuNi (7xklf) teljes sor Ft alpakka (16xklf) Ft alpakka (4xklf) Ft Ni (11xklf) teljes sor Ft Cu-Al-Ni (7xklf) teljes sor Ft Cu-Ni (15xklf) T:vegyes (közte 1 is)

15 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! Magyar emlékveretek, plakettek Beck Ötvös Fülöp ( ) "Balassa János " gravírozott Ag díjérem peremen jelzéssel. "JOANNES BALASSA / SOCIETAS REGIA MEDICORVM BVDAPESTIENSIS - DOMINO DOCTORI THEODORUS HÜTTL - MCMXLI - DDD" (112.35g/0.950/67mm) T:2 kis ph. Hungary "Joannes Balassa " engraved Ag award medal with hallmark on the edge. Sign.: Fülöp Beck Ötvös (112.35g/0.950/67mm) C:XF small edge error HP Berán Lajos ( ) "Magyar Királyi Földmívelésügyi Minister" egyoldalas Br emlékérem (59mm) T:2 ph Berán Lajos ( ) "Budapesti Emlék" Br emlékérem (80mm) T:2 kis ph. HP Berán Nándor ( ) DN "Kegyesrendi Gimnázium" Br emlékérem (30mm) T: Bognár György (1944-) "Magyar Köztársaság Október 23. / Hazádnak rendületlenül légy híve, oh magyar;" piefort Ag emlékérem dísztokban, tanúsítvánnyal (156,91g/0.925/65mm) T:PP ujjlenyomatos, felületi karc Bognár György (1944-) / Lebó Ferenc (1960-) "II. János Pál pápa látogatása - Pécs" aranyozott Br emlékérem keretben, dísztok hiányzik (42,5mm) T:PP ujjlenyomat Bozó Gyula ( ) "Gróf Széchenyi István születése 200. évfordulója emlékére / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztertől" (2xklf) Br emlékérem (42,5mm) T: Bozó Gyula ( ) "Gróf Széchenyi István születése 200. évfordulója emlékére / A Közlekedési, Hírközlési és Vízügyi Minisztertől" (2xklf) Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Bozó Gyula ( ) "Antall József A Magyar Köztársaság Első Miniszterelnöke " Br emlékérem (42,5mm) T: Bődy Kálmán ( ) "Tisza István" Zn emlékérem márványlapon. "HONFIHŰSÉG ÉS JELLEMSZILÁRDSÁG HŐSE ÉS VÉRTANUJA VOLT - TISZA" (61mm) T:2- Hungary "István Tisza" Zn medallion on marble plate. Sign.: Kálmán Bődy (61mm) C:VF HP Bukta Mátyás "Egri denár Imre király emlékére" Ag emlékérem tanúsítvánnyal (0,7g/0.920/13,4mm) T: Bukta Mátyás "Imre denár / MÉE Eger" Ag emlékérem számozott tanúsítvánnyal (0.68g/0.920/13,4mm) T:1 Csak 200db! Csorba Géza ( ) DN "Komjádi" jelzetlen Br érem (40mm) T: Csúcs Ferenc ( ) "Mezőgazdasági Múzeum" Br plakett (59x46mm) T:1-, Csúcs Viktória (1934-) "MÉE - Szent István dénár" Br emlékérem eredeti, sérült tokban plomba nélkül (42,5mm) + ~1980. "Öntödei Vállalat / 30 év hűséges munkájáért" Br emlékérem (55mm) + Kovács Dezső (1921-) DN "Eredményes Propaganda Munkáért" ezüstözött Br emlékérem nem eredeti tokban (61mm) T: Damkó József ( ) / Exner Károly ( ) DN "Magyar Országos Torna Szövetség / 1940.XII.15." Br emlékérem (30mm) + DN "Magyar honfoglalás és államalapítás -ik évfordulójára aug.20. / Honalapító őseink emlékére" Al medál. Szign.: BÁJ191? (34mm) T:2-, Fülöp Zoltán (1951-) "Budapest - Parlament / Királyi szent ereklyék" Ag emlékérem tokban (27g/0.925/42,5mm) T:PP Garamkeszi János (1936-) "MÉE XIII. Vándorgyűlése Salgótarján / Madách Imre - Az Ember tragédiája" Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "20 éves a MÉE Fejér Megyei Szervezete / Veretett a török kivonulásának 300. évfordulóján" Br emlékérem (42,5mm) T: Garamkeszi János (1936-) DN "Ybl Miklós Építőipari Műszaki Főiskola" Br emlékérem dísztokban (60mm) T: Iván István ( ) "Fővárosi Tanács Budapesti Testnevelési és Sportbizottság / Váltófutás a felszabadulás ünnepére" Br emlékérem (66mm) + "Árpád Szálló Szarvas" Br emlékérem. Szign.: IGJ (57x66mm) T:2- korróziónyom, Kisfaludi Strobl Zsigmond ( ) "Fekete Sándor" Br plakett. "FEKETE SÁNDOR 70. SZÜLETÉSNAPJÁRA A SZÖVETSÉG UTCAI KÓRHÁZ" (79x49mm) T:2 Hungary "Sándor Fekete" Br plaque. Sign.: Zsigmond Kisfaludi Strobl (79x49mm) C:XF HV Kiss Kovács Gyula ( ) "Országos Mezőgazdasági Kiállítás és Vásár" fém emlékérem, szignó nélkül (48,5mm) T: Kiss Sándor ( ) "A nagy októberi szocialista forradalom 60. évfordulójára" Br plakett eredeti tokban (120x81mm) + Csúcs Viktória (1934-) "Eredményes propaganda munkáért" Br plakett eredeti tokban (69mm) T:2, Kiss Sándor ( ) "MÉE Szombathelyi Csoportja - Jókai Mór / Kőszeg" Br emlékérem (42,5mm) + Bognár György (1944-) "MÉE / Magyarország köztársaság" Br emlékérem (42,5mm) T: Kovács Dezső (1921-) "Magyar Testnevelési Főiskola" névre szóló ezüstözött Br plakett sérült eredeti tokban (~71mm) T: Lajos József (1936-) ~1970. "A szocialista mezőgazdaságért" Br egyoldalas emlékérem dísztokban (88,5mm) T:1-, Lapis András (1942-) "Szeged Emlékérem / Szegedi Ipari Vásár" fém emlékérem (50mm) T: Lapis András (1942-) DN "Kiváló Áruk Fóruma" Br emlékérem (69,5mm) T:1- apró ph

16 30526.Lebó Ferenc (1960-) "A szabad szakszervezeti mozgalomért" aranyozott fém emlékérem "KESZOSZ (Keresztényszociális Szakszervezetek Országos Szövetsége)" dísztokban (42,5mm) T:2 (PP) Madarassy Walter ( ) "II. Rákóczi Ferenc" Br emlékérem (42,5mm) T: Murányi Gyula ( ) "Pintér József" Br plakett. "PINTÉR JÓZSE NEGYEDSZÁZADOS MŰKÖDÉSE EMLÉKÉRE AZ E.I.V.R.T. TISZTVISELŐI KARA 1908" (71x49mm) T:2 Hungary "József Pintér" Br plaque. Sign.: Gyula Murányi (71x49mm) C:XF HP Murányi Gyula ( ) "A Krasniki diadalmas csatában az oroszoktól elvett ágyúból verette az Auguszta-Alap" Fe emlékérem (29,5mm) T: Renner Kálmán ( ) "Jubileumi Sportverseny Győr / M.N.K. Evezős Vidék Bajnoksága" ezüstözött Br emlékérem füllel (80mm) T: Renner Kálmán ( ) "A Soproni Széchenyi István Gimnázium államosításának évfordulójára" Br emlékérem (87mm) T: Pálffy Gusztáv (1942-) "Kodály Centenárium Kecskemét" Br plakett eredeti tokban (85mm) T: Szabó Gábor (1940-) "A Kommunisták Magyarországi Pártja megalakulásának 60. évfordulójára" Br emlékérem dísztokban (87mm) T: Szabó Gábor (1940-) "A Kommunisták Magyarországi Pártja megalakulásának 60. évfordulójára" Br emlékérem dísztokban (87mm) + DN "Zalaegerszeg Falumúzeum" kerámia plakett dísztokban (92mm) T: Szántó Gergely ( ) "Budapest Székesfőváros Népművelésének Emlékére / Mi elhintjük az igazi erkölcsi függetlenség magvait" Br emlékérem (69mm) T:2 kis ph. HPII Szántó Gergely ( ) "Székely Bertalan Pedagógusok Szakszervezete" Br plakett (80mm) T:2- Hungary "Bertalan Székely Teachers' Union" Br plaque. Sign.: Gergely Szántó (80mm) C:VF Szász Vilmos ( ) "A reformáció 400 éves örömünnepe emlékére Dr. Luther Márton / okt. 31." hadifém emlékérem füllel (33,5mm) T:2-, Ifj. Szlávics László (1959-) DN "Nagy Magyarok / Liszt Ferenc" ezüstözött Cu emlékérem (40mm) T:PP Szolláth György (1927-) "MÉE XII. Vándorgyűlése / Marcus Aurelius" Br emlékérem (42,5mm) + Gáti Gábor (1937-) "MÉE XIX. Vándorgyűlése Sátoraljaújhely - Kazinczy Ferenc" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, Sződy Szilárd ( ) "Egyesült erővel" ezüstözött Br jelvény (25mm) talpon (56x36mm) T: Técsy László ( ) "Kaposvári Országos Mezőgazdasági és Ipari Kiállítás és Vásár / Kaposvári Kiállítás aug szept. 2." aranyozott Br emlékérem "LUDVIG BP." gyártói jelzéssel (60mm) T:2 Hungary "National Agricultural and Industrial Exhibition and Fair of Kaposvár / Exhibition of Kaposvár August 24 - September 2, 1929" gilt Br commemorative medallion with makers mark "LUDVIG BP.". Sign.: László Técsy (60mm) C:XF HP Tóta Gyula ( ) "Dr. Aszalós Imre / Aszalós Imre Tudományos Emlékülés Baja 1975" Br plakett (98mm) T:1- Hungary "Imre Aszalós / Imre Aszalós Scientific Memorial Session Baja 1975" Br plaque. Sign.: Gyula Tóta (98mm) C:AU Tóth Sándor (1933-) Br névjegyérem (22mm) T:2 patina Wenzel Seidan ( ) "A Magyar Orvosok és Természetvizsgálók XIV. fiumei nagygyűlésére emlékérem" ón emlékérem. "FIUME 1869 / A MAGYAR ORVOSOK ÉS TERMÉSZETVIZSGÁLÓK NAGYGYŰLÉSÉNEK - CONGRESSO XIV MEDICI E NATURALISTI UNGHERESI" (51mm) T:2- ph. Hungary "XIVth Congress of Hungarian Doctors and Naturalists, Fiume, 1869" Sn commemorative medallion. Sign.: Wenzel Seidan (51mm) C:VF edge error HV Zsákodi Csiszér János ( ) "Magyar Anyák Nemzeti Ünnepe" fém emlékérem füllel (40,5mm) T:2-, ~1870. "Wenckheim Béla / Pozsonyi emlék" Br emlékérem (77mm) + "Andrássy Gyula" egyoldalas Br emlékérem (77mm) T: "Magyar Testnevelési Főiskola" Br plakett sérült eredeti tokban (75x108mm) T: " "RSTÉ" Br plakett (60x40mm) T:1-, "N.P.S.E Arany Napok" motoros plakett. Szign.: Fonyó (80,5x57mm) T: "Varsói Szerződés" egyoldalas Br plakett (95x75mm) T: "150 éves a magyar gőzhajózás - Carolina / MHRT Hunyadi" Br emlékérem, fül letört (30mm) T: "Csepel Vas- és Fémművek 75 év " Br emlékérem eredeti tokban (60,5mm) T:1-, ~1970. "BKV Hűségérem ezüst fokozat" ezüstözött fém érem (36mm) T: ~ Épületet ábrázoló hollóházi porcelán plakett tokban (114x79mm) T:

17 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! "HUNGEXPO / Nemzetközi Csomagolási és Anyagmozgatási Kiállítás" fém emlékérem (40mm) "HUNGEXPO / Budapesti Tavaszi Nemzetközi Vásár" ffém zseton (31mm) "Első választó" emlékérem (3x) T: "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem sérült eredeti tokban (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció "Taurus Emlékérem / Alapítva 1882" ezüstözött fém emlékérem (42,5mm) T:1- (PP) oxidáció "A kábelipar területén végzett hűséges munkáért " egyoldalas Br érem (87mm) T: "ODOT Kecskemét 1977 június " festett hollóházi porcelán plakett eredeti tokban (~ mm) T: "Csepel Vas és Fémművek Bajnoka / Kézilabda Női I " aranyozott Br díjérem (60mm) T: "Volán 20 éves munkájáért hűségéért" Br plakett (~ mm) T: "Csongrádi Napok" ezüstözött Br emlékérem dísztokban (60mm) T: "Balassagyarmat határőr város" kétoldalas Br érem (86mm) T: "Nemzetközi Gyermekév" Ag bélyegérem eredeti ÁPV tokban (3.41g/0.835/27x22mm) T:PP ujjlenyomat ~1980. "MEDOSZ (Mezőgazdasági, Erdészeti, Élelmiszeripari és Vízügyi Dolgozók Szakszervezete) - 25 éves Szakszervezeti Tagság" Br emlékérem eredeti tokban (86mm) + "Tiszavid" fém plakett eredeti tokban (137mm) T: "Magyar Távirati Iroda 100 éves " Br emlékérem (70mm) T:2 ph "Az 1705-ös szécsényi országgyűlés emlékére - II. Rákóczi Ferenc / Forgách-kastély - Kubinyi Ferenc Múzeum" Br emlékérem (32mm) "Millennium Balatonfüred / Millenniumi Emlékbizottság" Br emlékérem (42,5mm) T:1-, ~1980. "Csepel Vas- és Fémművek - 35 éves törzsgárda tagjának" Br plakett eredeti dísztokban (43x85,5mm) T: "Szent István denár / Ungarn in Hamburg" fém emlékérem plasztik keretben, tok hiányzik (42,5mm) T:1, "MLSZ / FIFA Világbajnokság Spanyolországban" Ag emlékérem eredeti tokban (35g/0.925/35x40mm) T:PP ujjlenyomatos "VIII. Női Kézilabda VB - Magyarország" Ag emlékérem eredeti tokban tanúsítvánnyal (25g/0.800/35x40mm) T:PP "Szegedi Herman Ottó Horgászegyesület " festett hollóházi porcelán plakett eredet tokban (88mm) T: "Nemzetközi Műtrágya Központ / Budapest Június " Br plakett (98mm) T:2 Hungary "International Center of Chemical Fertilizer / Budapest June 1984" Br plaque (97mm) T: "Szeged MKM" egyoldalas Br érem (108,5mm) + "MKM" zománcozott jelvény (11,5x11mm) T: "MÉE - Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete" fém emlékérem plombált "ÁPV" plasztiktokban (42,5mm) + Bognár György (1944-) "Labdarúgó Világbajnokság Mexikó" fém emlékérem (32mm) T:1,2(PP) "Levélbélyeggyűjtők Első Hazai Egyesülete ápr. 27. / Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége" 3db ezüstözött fém emlékérem T:1-, "A Budapesti Kongresszusi Központ megnyitására" Br emlékérem eredeti tokban (42,5mm) + "Fővárosi Gázművek" Br plakett (89mm) T: "Rácz Sámuel / A Magyar Élettani Társaság Kongresszusának 50. jubileumi évfordulója" Br emlékérem (43mm) T: "Vasas SC " Br emlékérem eredeti tokban (70mm) + Csíkszentmihályi Róbert (1940-) " Vértanúink emlékére" MDF alpakka emlékérem (42,5mm) T:1,BU "Soproni Ünnepi Hetek / Sörfesztivál Sopron" Br emlékérem (42,5mm) + Bozó Gyula ( ) "Europa 92 - Nemzetközi Világkörüli Vitorlás Verseny magyar résztvevőire emlékezve / Az egységes Európáért" Br emlékérem (42,5mm) T: "VMC - Veterán Motoros Club" Br emlékplakett (69mm) T:2- lyukasztva "SZOCFILEX '88 / Nemzetközi Bélyegkiállítás - Kecskemét VIII " Br emlékérem (43mm) + DN "Tudományos Ismeretterjesztő Társulat Csongrád Megyei Szervezete" Br emlékérem eredeti tokban (42,5mm) T:1-, "Messer Hungarogáz 10 éves" ezüstözött fém emlékérem eredeti dísztokban (50mm) T:PP felületi karc "Magyar Pénzverő Zrt. Látogatói Érem / Elődeink Buda" Br emlékérem (42,5mm) T: "Magyar Pénzverő Zrt. Látogatói Érem / Elődeink Kolozsvár" Br emlékérem (42,5mm) T: DN "Te vagy az életem és az élet / 25 éve együtt" jelzett Ag emlékérem mesterjeggyel (30,96g/0.999/42,5mm) T:PP ujjlenyomat

18 30587.DN "II. Rákóczi Ferenc - Hazánk szentje, szabadság vezére, sötét éjben fényes csillagunk " fém lemezérem (38,5mm) + DN "Pro Patria Et Libertate Rákóczi" fém lemezérem, mindkettő eredeti tokban (38mm) T: DN "Kalazanci Szent József" Br emlékérem (39mm) "Sopron" Br emlékérem plombált "ÁPV" plasztiktokban (31mm) T: DN "Rábai Géza Emlékérem / OMIKE (Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület) Művészakció " ezüstözött fém emlékérem (62,5mm) T: DN Menórát ábrázoló jelzett Ag tömb, ÁPV kiadásában (10.08g/0.999/25x12mm) T:PP ujjlenyomatos, felületi karc, kis oxidáció DN "Bartók Béla emlékérem" egyoldalas Br érem (60mm) T:2 patina db jelzett dekoratív Br érem, egyik virágot, másik nőalakot ábrázol (38mm,40x38mm) T:2, db klf emlékérem, közte egy NDK fém emlékérem, pénzverés kezdete" Br emlékérem (42,5mm) + Fritz Mihály (1947-) "100 év a fényért / A Tungsram 100 éves fennállásának emlékére " fém emlékérem (42mm), "Felszabadulási Jubileumi Bélyegkiállítás Kecskemét / Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége" fém emlékérem (42,5mm) T: db-os vegyes magyar emlékérem tétel, közte Fülöp Zoltán (1951-) "175 éve született Doborjánban Liszt Ferenc éve nyugszik a bayreuthi temetőben" fém emlékérem (32mm), ifj. Szlávics László (1959-) DN "Szent István / Nagy Magyarok" Br emlékérem (40mm) T:2,2- ph db-os érem tétel: "OSH Népi Sportjátékok" fém emlékérem (36mm) "100 éves a Magyar Vízrajzi Szolgálat / Vízrajzi szolgálatért" Br érem (42,5mm) "Máriapócs / II. János Pál" aranyozott fém emlékérem (31,5mm) + "Esztergom / II. János Pál" aranyozott fém emlékérem (31,5mm) T: Modern utánveretek, fantáziaveretek DN 50Ft "Nagy Magyarok / Deák Ferenc, Táncsics Mihály" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Kodály Zoltán, Csontváry- Kosztka Tivadar" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Dobó István, Széchenyi István" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Kazinczy Ferenc" multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni + DN 200Ft "Londoni Olimpia 2012" multicolor emlékérme sorozatból T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Liszt Ferenc, Petőfi Sándor" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Mátyás király, Bethlen Gábor" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Bartók Béla, Erdő Péter" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 50Ft "Nagy Magyarok / Batthyány Lajos, József Attila" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, ezüstözött Cu-Ni T: DN 200Ft "Szeged" + "Szekszárd" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN 200Ft "Nyíregyháza" + "Salgótarján" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN 200Ft "Debrecen" + "Kecskemét" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: DN 200Ft "Békéscsaba + "Szolnok" (2x) multicolor emlékérme sorozatból, CuNi T: Amerikai Egyesült Államok DN " $" aranyozott fém emlékérem (51mm) T:PP ujjlenyomat, ph. USA ND " Dollars" gilt metal medallion (51mm) C:PP fingerprint, edge error Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek KB 10K Au "Ferenc József" (3.38g/0.900) T:2,2- Hungary 1904KB 10 Korona Au "Franz Joseph I" Kremnitz (3.38g/0.900) C:XF,VF Adamo K KB 20K Au "Ferenc József" Körmöcbánya (6.76g/0.900) T:2- Hungary 1905KB 20 Corona Au "Franz Joseph I" Kremnitz (6.76g/0.900) C:VF Adamo K Ft Au "II. János Pál pápa látogatása" dísztokban tanúsítvánnyal (6,98g/0.986) T:PP fo., felületi karc Hungary Forint Au "Visit of Pope John Paul II" in box with certificate (6,98g/0.986) C:PP spotted, sligthly scratched Adamo EM Ausztria Sch Au "Babenberg Dinasztia" (13.52g/0.900) T:1- Austria Schilling Au "Babenberg Dynasty Millennium" (13.52g/0.900) C:AU Belgium Fr Au "II. Lipót" (6.44g/0.900) T:2 Belgium Francs Au "Leopold II" (6.44/0.900) C:XF Franciaország/Modern Köztársaság Fr Au "Kakas" utánveret (6.47g/0.900) utánveret T:2- erős ph. France/Modern Republic Francs Au "Rooster"(6.47g/0.900) restrike C:VF edge error Krause KM# Nagy-Britannia Sovereign Au "Viktória" (7,99g/0.917) T:2- kis ph. Great Britain Sovereign Au "Victoria" (7,99g/0.917) C:VF small edge error

19 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! Német Államok / Poroszország 1912A 20M Au "II. Vilmos" (7.99g/0.900) T:2 German States / Prussia 1912A 20 Mark Au "Wilhelm II" (7.99g/0.900) C:XF Olaszország L Au "II. Viktor Emánuel" (6.46g/0.900) T:2,2- ph. Italy Lire Au "Vittorio Emanuele II" (6.46g/0.900) C:XF,VF edge error Krause KM# Külföldi bankjegyek Amerikai Egyesült Államok 1934D 5$ "Abraham Lincoln" kék pecséttel T:III kis lyuk USA 1934D 5 Dollars "Abraham Lincoln" with blue seal C:F small hole Amerikai Egyesült Államok 1934A 10$ "Alexander Hamilton" T:III USA 1934A 10 Dollars "Alexander Hamilton" C:F Amerikai Egyesült Államok 1934B 20$ "Andrew Jackson" T:III USA 1934B 20 Dollars "Andrew Jackson" C:F Amerikai Egyesült Államok / Katonai kiadás c + 10c T:restaurált,III USA / Military Payment Certificate Cents + 10 Cents C:restored,F Amerikai Egyesült Államok / Katonai kiadás $ "681. sorozat" T:III USA / Military Payment Certificate Dollar "Serie 681" C:F Amerikai Egyesült Államok $ (2x) ívben T:I-,II USA Dollar (2x) in sheet C:AU,XF Amerikai Egyesült Államok $ (4x) ívben T:I- USA Dollar (4x) in sheet C:AU Ausztria K (7x) + 10K + 20K (4x) + 100K (10x) K T:vegyes Austria Kronen (7x) + 10 Kronen + 20 Kronen (4x) Kronen (10x) Kronen C:mixed Ausztria Sch 2. kiadás (5x) T:III Austria Schilling 2nd issue (5x) C:F Azerbajdzsán / Autonóm Köztársaság R R T:III,III- Azerbaijan / Autonomous Republic Rubles Rubles C:F,VG Bosznia-Hercegovina D " D 1993." felülbélyegzéssel T:I- Bosnia and Hercegovina Dinara with " Dinara 1993" overprint C:AU Brazília C C C T:II,II-,III Brazil Cruzeiros Cruzeiros Cruzeiro C:XF,VF,F Csehszlovákia K T:III,III- Czechoslovakia Korun C:F,VG Egyiptom Ł T:restaurált Egypt Pounds C:restored Fidzsi Dollars T:I,I- Fiji Dollars C:UNC,AU Franciaország Fr + Nagy-Britannia / Katonai kiadás p T:III-,I- France Francs + Great Britain / British Armed Forces Pence C:VG,AU Hawaii $ fantázia bankjegy T:I- Hawaii Dollars fantasy banknote C:AU Honduras L + 5L L + 20L T:III Honduras Lempira + 5 Lempiras Lempiras + 20 Lempiras C:F Izrael Sh Sh T:III Israel Sheqel New Sheqalim C:F Jugoszlávia db-os vegyes bankjegy tétel T:vegyes Yugoslavia pcs of banknotes C:mixed Kína / Japán megszállás Y T:restaurált China / Japanese occupation Yen C:restored Kína F (68x) T:I China Fen (68x) C:UNC Kína F (59x) T:I,I- China Fen (59x) C:UNC,AU Kongói Demokratikus Köztársaság c + 20c T:I Congo Democratic Republic Centime + 20 Centimes C:UNC Lengyelország M T:III Poland Marek C:F Lengyelország Zl (11x) közte sorszámkövetők (4,4,2) és 1db közeli sorszám T:I-,II Poland Zlotych (11x) including sequential serials (4,4,2) and 1pc close serial C:AU,XF Lettország / Riga szovjet munkásküldöttek kiadása R T:III,III- Latvia / Riga's workers deputies' Soviet Rublis C:F,VG Nagy-Britannia Sh. Szign.: P.S. Beale Sh. Szign.: J.S.Fforde + Nagy-Britannia / Katonai kiadás P T:III,I Great Britain Shilling. Sign.: P.S. Beale Shilling. Sign.: J.S.Fforde + Great Britain / British Armed Forces Pence C:F,UNC Német Birodalom M 7 jegyű sorszámmal T:III German Empire Mark with 7 digit serial C:F Német Birodalom M (3x) hétjegyű sorszám, piros pecséttel, közte 2db sorszámkövető T:I-,II German Empire Mark (3x), 7 digits with red seal, with 2pcs sequential serials C:AU,XF Német Birodalom M M + Német 3. Birodalom M (2x) + NDK M T:I,I-,III German Empire Mark Mark + German Third Reich Mark (2x) + GDR Mark C:UNC,AU,F Német Birodalom M + 50M + Németország / Weimari Köztársaság / Berlin pf T:I-,III German Empire Mark + 50 Mark + Germany / Weimar Republic / Berlin Pfennig C:AU,F

20 30650.Német Birodalom / Weimari Köztársaság db-os vegyes bankjegy tétel T:vegyes German Empire / Weimar Republic pcs of banknotes C:mixed Német Birodalom / Weimari Köztársaság db-os vegyes bankjegy tétel T:vegyes German Empire / Weimar Republic pcs of banknotes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság db-os vegyes bankjegy tétel T:vegyes Germany / Weimar Republic pcs of various banknotes C:mixed Németország / Weimari Köztársaság M (6x) sorszámkövetők T:I Germany / Weimar Republic Mark (6x) sequential serials C:UNC Németország / Weimari Köztársaság M + Német 3. Birodalom / Német megszállt területek pf (2x) + 1M T:III,III- Germany / Weimar Republic Mark + German Third Reich / German occupied territories Pfennig (2x) + 1 Mark C:F,VG Németország / Weimari Köztársaság M (2x) sorszámkövetők T:II Germany / Weimar Republic Mark (2x) sequential serials C:XF Németország / Weimari Köztársaság M T:III- Germany / Weimar Republic Mark C:VG Németország / Weimari Köztársaság M + 20M (2x) + Német 3. Birodalom M + 2M (2x) T:III Germany / Weimar Republic Mark + 20 Mark (2x) + German Third Reich Mark + 2 Mark (2x) C:F Németország / Weimari Köztársaság M (2x) + 20M (2x) + Német 3. Birodalom M (2x) T:III,III- Germany / Weimar Republic Mark (2x) + 20 Mark (2x) + German Third Reich Mark (2x) C:F,VG Német 3. Birodalom M M (3x) T:III,III- German Third Reich Mark Mark (3x) T:F,VG NDK M (2x) sorszámkövetők T:III szép papír GDR Mark (2x) sequential serials C:F nice paper Olaszország L (2x) + 10L (2x) T:III Italy Lire (2x) + 10 Lire (2x) C:F Olaszország L T:III Italy Lire C:F Orosz Birodalom (1898) 1R (2x) + (1905) 3R (2x) + (1909) 5R (2x) + 10R (2x). Szign.: Shipov T:III,III- Russian Empire (1898) 1 Ruble (2x) + (1905) 3 Rubles (2x) + (1909) 5 Rubles (2x) + 10 Rubles (2x). Sign.: Shipov C:F,VG Orosz Birodalom (1898) 1R + (1905) 3R + (1909) 5R + 10R. Szign.: Shipov T:III egyiken ragasztónyom Russian Empire (1898) 1 Ruble + (1905) 3 Rubles + (1909) 5 Rubles + 10 Rubles. Sign.: Shipov C:F one with tape mark Orosz Birodalom (1898) 1R + (1905) 3R (3x). Szign.: Shipov T:III- Russian Empire (1898) 1 Ruble + (1905) 3 Rubles (3x). Sign: Shipov C:VG Orosz Birodalom (1898) 1R (2x) + (1909) 10R (3x) Szign.: Shipov T:III,III- Russian Empire (1898) 1 Ruble (2x) + (1909) 10 Rubles (3x) Sign.: Shipov C:F,VG Orosz Birodalom (1905) 3R + (1909) 10R Szign.: Shipov k + Szovjetunió R (2x) + 3R T:III,III- Russian Empire (1905) 3 Rubles + (1909) 10 Rubles Sgin.: Shipov Kopeks + Soviet Union Ruble (2x) + 3 Rubles C:F,VG Orosz Birodalom (1905) 3R. Szign.: Konshin T:III- Russian Empire (1905) 3 Rubles. Sign.: Konshin C:VG Orosz Birodalom (1912) 500R Szign.: Shipov T:III Russian Empire (1912) 500 Rubles Sign.: Shipov C:F Orosz Birodalom (1912) 500R Szign.: Shipov T:III Russian Empire (1912) 500 Rubles Sign.: Shipov C:F Orosz Birodalom (1912) 500R Szign.: Shipov T:III Russian Empire (1912) 500 Rubles Sign.: Shipov C:F Orosz Birodalom k (2x) + Orosz Polgárháború / Szibéria és Urál / Ideiglenes Szibériai Igazgatás R + Szovjetunió R (6x) T:vegyes Russian Empire Kopeks (2x) + Russian Civil War / Siberia and Urals / Provisional Siberian Administration Rubles + Soviet Union Ruble (6x) C:mixed Orosz Polgárháború / Szibéria és Urál / Irkutszk (1919) 4R 50k kuponok (10x) ívben T:III Russian Civil War / Siberia and Urals / Irkutsk (1919) 4 Rubles 50 Kopeks (10x) in sheet C:F Orosz Polgárháború / Szibéria és Urál / Irkutszk (1919) 4R 50k kuponok (10x) ívben T:III Russian Civil War / Siberia and Urals / Irkutsk (1919) 4 Rubles 50 Kopeks (10x) in sheet C:F Orosz Birodalom R (5x) + Szocialista Szövetségi Szovjet Köztársaság R T:III,III- Russian Empire Rubles (5x) + Russian Socialist Federated Soviet Republic Rubles C:F,VG Orosz Polgárháború / Dél-Oroszország / Denikin Hadserege R + 10R T:III,III- Russian Civil War / South Russia / Army of Denikin Rubles + 10 Rubles C:F,VG Orosz Polgárháború / Szibéria és Urál / Ideiglenesen Szibériai Igazgatás R + 10R T:III fo. Russian Civil War / Siberia and Urals / Siberian Provisional Administration Rubles + 10 Rubles C:F spotted