26. ÁRVERÉS NOVEMBER 4. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053 BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)

Download "26. ÁRVERÉS 2010. NOVEMBER 4. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053 BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)"

1 26. ÁRVERÉS NOVEMBER 4. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053 BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)

2 2. 4. ÁBÉCÉS KÖNYVEK 1. EGRI GYÖRGY Ábécés könyv az elemi népiskolák I. osztálya számára. Az izraelita iskolák számára átdolgozta dr. Csech Arnold. Mühlbeck Károly képeivel. Bp. (1927.) Singer és Wolfner 131 l.+1lev. 21,2 cm Képes kiadói félvászon kötésben, 2. ERDÉLY INDALI PÉTER Egészen új szerkezetű ABC vagyis vezérkönyv az olvasni tanításban és tanulásban. Képes kiadás. Pest, Heckenast 120 l. 17,5 cm Először 1852-ben jelent meg, 8 év alatt 8- szor adták ki. DRESCHER 104. Újabb gerincű, félvászon kötésben, képes, feliratos, eredeti papírborítóban, 3. HIRT, FERDINAND Fibel für die Arbeitschule. Ausgabe A. Elfte Auflage. Breslau, Hirt 3lev+98 l. (színes képekkel) 22,1 cm Zvab.com Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó 2, NAGY T. PERPETUA Betűbokréta Új ABC a katolikus népiskolák első osztálya számára. Luttor Ignác zsinórírás módszere alapján. Márton Lajos eredeti rajzaival. Bp Szent-István-Társulat 128 l. 23,5 cm HESS 40/22. Fűzve, színes, rajzos (Márton L.), kiadói papírborítóban, 5. ADORJÁN ANDOR Havas hegyek alatt, véres utakon. Hadinaplóm a Balkánról. (A világháborúból.) Bp. (1916.) Magyar Kereskedelmi Közlöny A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 7

3 l.+1lev. 19,8 cm MIKE 39/2. Új, felirat nélküli papírkötésben, 6. AJÁNDOK. MAGYAR ALMANACH Pest, Heckenast XXXVI+270 l.+6t. (acélmetszetek) Címlapja egykorú kézírásos lappal pótolva! LASKAI 11/5. (nála 5 táblával!) Aranyozott gerincű, későbbi félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, dekoratív, de csak jó-közepes 4, ALBACH, J.(ÓZSEF) S(ZANISZLÓ) Heilige Anklänge. Gebete für katolische Christen. Sechste Auflage. Pest, Müller 418 l+v+6 t. (acélmetszet) 15,2 cm Csontberakásos és rézveretes, korabeli bársonykötésben, egykorú rozoga kartondobozban, dekoratív, szép példány. 10, ALMÁSY LÁSZLÓ Levegőben... homokon... Bp. [1937.] Franklin-Társulat 146 l. (42 képpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 23/4.; OPERA 16/421. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, szép 4, ARANY JÁNOS Toldi. Költői elbeszélés. Három szép képpel. Szent László füve. Népmonda. Két képpel. Első lopás. Költői elbeszélés. Két képpel. Jóka ördöge. Népmese. Két képpel. Bp. [é.n. ~1899.] Ráth Mór l. 17,8 cm Ponyva-kiadás! KRISZTINA 13/26. Különálló füzetek tékává alakított, aranyozott kiadói vászonkötésben. 10. ARION. NEMZETKÖZI KÖLTŐI ALMANACH. Bp Corvina 253+1lev. 21,9 cm Aláírt példány! Többek között Csoóri Sándor, Juhász Ferenc, Hajnal Anna, Vihar 8 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

4 12. Béla is aláírta! Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, 11. ÁRVAI JÓZSEF Beszéd és értelemgyakorlatok a szemléltetés alapján. Sárospatak, Forster X+122+IV l. 17,8 cm /Népiskolai Könyvtár X. kötet/ Újabb, egyszerű félvászon kötésben, 12. BAJZA JÓZSEF Összegyűjtött munkái. Harmadik, bővített kiadás. I-VI. kötet. Bp Franklin-Társulat 1t.(acélmetszet)+363 l.+2lev.; 476 l.+2lev.; 402 l. +1lev.; 612 l.; 404 l.;487 l. 20,2 cm AH 22/14.; PSYCHÉ 11/17. Dúsan aranyozott, egységes, barna, festett, kiadói vászonkötésben, szép sorozat BAKTAY ERVIN DR. Háromszéktől a Himalájáig. Kőrösi Csoma Sándor életútja. Halálának századik évfordulójára. Bp Vörösváry 299 l.+2lev. 22,8 cm Aláírt példány! Aranyozott, zöld műbőr gerinccel elcsúfított félvászon kötésben, 6, BAKTAY ERVIN Hindusztán. Bp. [1938.] Franklin-Társulat 194 l. (55 képpel és 2 térképpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/17. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, BALATON 15. ENTZ GÉZA - GERŐ LÁSZLÓ A Balaton környék műemlékei Bp Képzőművészeti Alap 175 l.+1 térkép 24,5 cm KRISZTINA 25/94.; SZŐNYI 19/16. Vaknyomásos, kiadói félvászon kötésben, jó-közepes 3, EÖTVÖS KÁROLY Utazás a Balaton körül - A balatoni utazás vége. I-III. kötet. Bp Révai 301 l.+1lev.; 299 l. 318 l.+1lev. /Eötvös Károly munkái/ NYUGAT 18/48.; HONTERUS 76/76. A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 9

5 Aranyozott kiadói vászonkötésben, 17. MARGITTAY RIKÁRD A Balatonpart vár- és templomromjai - Balatonendréd a 900 éves község. Bp Balatoni Intéző Biz. 1t.+48 l. 16,6 cm /Balatoni Könyvtár 6./ AH 21/20. Fűzve, kiadói borítóban, 3, VÁTH JÁNOS Magyar kath. szépirodalom. Áldott, gondosztó feleségemnek. Balatonfüred, Balatoni ny. 96 l. 18,5 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, gerincén kis hiány, 2, BALÁZS JÓZSEF - PONGÓ JÁNOS Pisztolyok, revolverek. Rövid fejlődéstörténet. Bp Zrínyi 95 l.+43 t. 24 cm AH 25/23. Kiadói vászonkötésben, eredeti, képes, feliratos papírborítóban, 2, BALDRY, A[LFRED] L[YS] Hogyan fest arcképet László Fülöp? Fordította, és életrajzi bevezetéssel ellátta Siklóssy László. Bp Légrády 1lev.+87 l.+2lev.25,4 cm Egyetlen kiadás! Számozott (195/200.) és a művész által aláírt példány! Könyvárusi forgalomba nem került! STUDIO 21/387. Aranyozott feliratú, foltos, kiadói vászonkötésben, jó-közepes 8, [BÁNFFY MIKLÓS] KISBÁN MIKLÓS Fortélyos Deák Boldizsár Memoriáléja. Kolozsvár, ESzC. 147 l.+2lev.+vii l. 20,4 cm 10 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

6 / ESzC 52. V/2-3./ Számozott (45.) és névre szóló példány! AH 24/72.; MIKE 37/55. Aranyozott, kiadói félbőr kötésben, 22. BÁRÁNYNÉ OBERSCHALL MAGDA A nyírbátori stallumok. 21 táblával. Bp Magyar Nemzeti Múzeum 26 l. +1lev.+XXI t. 32 cm /Bibliotheca Humanitatis Historica II./ Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes 23. BARCZA IMRE - VIGYÁZÓ JÁNOS A Mátra részletes kalauza Bp Turistaság és Alpinizmus 200 l. +3 térkép (színes)+7 kihajtható panoráma 16,6 cm KÖZPONTI 101/329. Egyszerű piros vászonkötésben, 2, BARTHA MIKLÓS Kazár földön San Francisco, Hídfő Baráti Köre 186 l. 21,5 cm Fűzve, feliratos, zöld, kiadói vászonkötésben, újszerű 25. BARY JÓZSEF A tiszaeszlári bűnper. Negyedik kiadás. Bp Magyar Élet 848 l. HESS 38/14.; HONTERUS 78/49. Feliratos gerincű, kiadói félvászon kötésben, jó-közepes 26. BÉKEFFY [LÁSZLÓ] A száműzött podium (!) Toronto, Continental Bookshop 153l.+3lev. 19,8 cm Egyetlen kiadás! Békeffy László konferanszié ( ) utolsó, már emigrációban megjelent kötete. Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes 2,000.- A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 11

7 BENCZÚR BÉLA A művészi ipar és decoratív művészetek stíltana. Képzőművészek, rajztanárok, műiparosok részére technikai, ipariskolai, valamint magánhasználatra. Bp Eggenberger VI+1lev.+343 l. 25,5 cm OPERA 14/15. Festett, aranyozott, de lekopott, kiadói vászonkötésben, 28. BENDEFY LÁSZLÓ A magyarság kaukázusi őshazája. Gyeretyán országa. Bp Cserépfalvi 1 t. (kihajtható címkép)+509 l.+2lev+xl t. 21,5 cm Dedikált példány! HONTERUS 71/23. Aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben, 8, DR. BENDETZ MÓRIC Grafológiai tanulmányok. 181 írásképpel. Bp Dr. Bendetz és Társa 2lev ,5 cm OPERA 19/28. Feliratos, kiadói vászonkötésben, 2, BEÖTHY ZSIGMOND Beszélytár gyermekek számára. Ötödik füzet. Pozsony, Bucsánszky A. 1t.+1lev.+ 66 l.+2lev. 15 cm A sorozatból hat kötet jelent meg DRESCHER 31 Javított gerincű, feliratos, kiadói kartonkötésben, 31. BEÖTHY ZSOLT - BADICS FERENC A magyar irodalom története. I-II. kötet. Bp Athenaeum 4lev.+516 l.+1lev.+ 37 t.; 2lev.+840 l.+1lev.+23 t. 25,3 cm Első kiadás! Hasonmásokkal és mellékletekkel teli milleneumi díszkiadás. SZEGEDI 8/42.; SZŐNYI 20/43. Dúsan aranyozott, kiadói (Gottermayer), piros félbőr kötésben, dekoratív, szép példány. 20, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

8 BERDA JÓZSEF Öröm. Versek. Újpest, Genius 45 l.+1lev.+19 cm Dedikált (Bárczy Istvánnak) példány! KRISZTINA 2003/24. Fűzve, kiadói borítóban, 2, BERDE MÁRIA Seherezáde himnusza. Versek. Kolozsvár, ESzC. 88 l.+2lev.+vi+4t. 20,5 cm Számozott (264.), névre szóló első kiadás! Bánffy Miklós illusztrációival. KRISZTINA 15/100.; MÚZEUM 9/28. Címkézett gerincű, kiadói félbőr kötésben, csak vászon és félbőr kötésben jelent meg! Jó 34. BÉVEZETÉS. A SZAMVETÉSRE A MAGYAR ÉS HOZZÁ TARTOZANDÓ TARTOMÁNYOK NEM- ZETI OSKOLÁIKNAK SZÁMÁRA. Buda, Universitas 70 l.+1lev. 17,2 cm STUDIO 14/237. Fűzve, felirat nélküli papírborítóban, 35. BEZERÉDY AMÁLIA Flóri könyve sok képpel. Tizenötödik kiadás. Bp. [1900.] Franklin-Társulat 173 l. (szövegközti képekkel)+7 t. (színes nyomatok) Színes, rajzos, kiadói félvászon kötésben, 36. BIBÓ ISTVÁN Az érzéki megismerésről Bp Franklin-Társulat ny. 24 l. 22,7 cm Dedikált példány! A nagy Bibó édesapjának műve. Fűzve, csúnyán ragasztott gerincű, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes 2, B. BOBROVSZKY IDA A XVII. századi mezővárosok iparművészete (Kecskemét, Nagykőrös, Debrecen) Bp Akadémiai 155 l.+67 t. 24,8 cm A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 13

9 PSYCHÉ 10/28. Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, 2, BOKSAY ANTAL, VITÉZ A felhők katonái. A magyar hadirepülők története. (Bp Cserépfalvi) 255 l.+12 t.21,3cm Címlapja hiányzik, a 3. oldalon két bélyegzéssel, kézi számozással (111.) Aranyozott nyomású, fényezett bőrkötésben, szép 8, BOTOND. 38 M. BOTOND TJ. GK. LEÍRÁS ÉS KEZELÉSI UTASÍTÁS. Bp-Győr, Magyar Waggon- és Gépgyár Rt. 94 l.( szövegközti képekkel)+ 6mell. 21,8 cm Winkler Dezső tervezte 1938-ban a Botond A jelű, 6x4-es meghajtású,1,5 tonnás terepjáró tehergépkocsit. A magyar hadvezetés 1402 db-ot rendelt, ezt végére le is szállították. A II. vh. egyik legjobb terepjáróját áprilisáig gyártották ben kivonták a hadrendből, pedig jobb volt az 1950-től gyártott Csepel 350 sorozatnál. Ma egyetlen ép példánya létezik a Hadtörténeti Múzeum tulajdonában. Fűzve, vászon erősítésű gerinccel, feliratos, kiadói papírborítóban, 10, BRÓDY SÁNDOR (SZERK.) Kis Almanach. Husz magyar író eredeti meséivel és elbeszéléseivel. A képeket rajzolta: Cserépy és Szobonya. Bp. (1893.) Lampel R. 1lev+182 l.+1lev.+ 4 t. 19,8 cm II. évfolyam. SZEGEDI 8/192 Gottermayer-féle festett, de kopott kiadói vászonkötésben, 41. [BÜRGER GOTTFRIED AUGUST] Báró de Mánx Lengyel orsz. confed. generálisnak a tengeren, és szárazon Tett útazásai és Tsudálkozásra méltó történetei Pozsony-Pest, Füskúti Landerer 1t l. 18,8 cm Első magyar kiadás! Kiadástörténetéről lásd AH 23/52. KÖZPONTI 101/226 és 115/6. 14 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

10 41. Címkézett gerincű, újabb papírkötésben, néhány lapja restaurált, de 40, CANTU CAESAR Az utolsó harminc év története. ( ) Folytatásul - - világtörténetéhez. Eger, Szent István Társulat XI lev.+52 l. 22,3 cm Aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, 43. CHOLNOKY JENŐ Afrika I-II. kötet. Bp. (1930.) Lampel 267 l.+1 térkép; l.+ 1 térkép 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ KRISZTINA 15/75.; MIKE 38/66. Dúsan aranyozott, jellegzetes, kiadói vászonkötésben, szép 5, CHOLNOKY JENŐ A Földközi-tenger Bp [1939.] Franklin-Társulat 184 l. (65 képpel és 29 ábrával) /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/40.; MIKE 34/73. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, szép CHOLNOKY JENŐ A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp. [1914.] Singer és Wolfner 271 l.+20 t. 22,5 cm Bordázott és címkézett gerincű, korabeli félbőr kötésben, az eredeti borító belekötve, szép 46. COOPER, [J.F.] ÉS CAMPE [J.H.] A tenger réme és egyéb elbeszélések a távoli világrészekből az ifjuság számára. Fordította Győry Ilona. Öt egész oldalas képpel. Bp. [é.n.] Magyar Keresk. Közlöny 95 l. 19 cm Festett, kiadói félvászon kötésben, 47. CZAKÓ ELEMÉR - GYÖRGY KÁLMÁN A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincseiből. Bp. [1930.] Könyvbarátok Szöv. 220 l. 23,8 cm (haránt alakú) KRISZTINA 23/66.; NYUGAT 16/55. A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 15

11 Aranyozott feliratú, zöld, kiadói vászonkötésben, 48. CSÁSZÁR FERENCZ Költeményei. Bővített kiadás. Buda, Magyar Kir. Egyetem 288 l. 21,4 cm MIKE 31/68. Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, régi könyvtári bélyegzéssel, 49. CSATÁR MAGYAR VITÉZNEK, A TÜNDÉRKI- RÁLY KEDVENCZÉNEK ESETE, KALANDJAI VI- SZONTAGSÁGAI ÉS HŐSTETTEI. 8 KÉPPEL. Buda, Rózsa K. és neje 76 l. 16,5 cm Ponyva-kiadás! A cím rokonsága alapján Garay János költeményei jut eszünkbe, pedig a két munkának semmi köze sincs egymáshoz. (MKSz 1918/ p.) Újabb kartonkötésben, enyhén körülvágott, 50. CSELKÓ ISTVÁN Válogatott darabok minden korú jeles magyar írókból. Az ifjúság hasznára. Pozsony, Belnay l. 18,8 cm Cselkó István ( ) akadémiai tanár, 1809-től a pozsonyi Ephemerides szerkesztője. Címkézett gerincű, aranyozott szegélyű, korabeli bőrkötésben, 8, CSERY PÉTER Engelhard Márton, vagy egy Ifjúnak tengeri útazása, és egy magános szigetben történt viszontagságai Kolozsvár, Burián 98 l. 18 cm Romantikus robinzonád, eredetije J.J.Polt: Abentheuer und Reisen Martin Engelbrechts... Leipzig, Fűzve, eredeti, feliratos papírborítóban, jó 12, CSIZMADIA IMRE Motorkerékpárok Bp Műszaki 288 l. 11,5 cm (haránt alakú) 16 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

12 Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, 53. CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Munkái. Közli Kelemföldy kötet. (egybekötve). 15,8 cm Lipcse-Pest, Köhler-Emich XII+ 1lev l.; XII l.+1lev.; VII+189l. +1lev. KRISZTINA 17/67.; MÚZEUM 6/49. Aranyozott gerincű, korabeli egyszerű félvászon kötésben, régi tulajdonosi névbélyegzéssel, 8, CSUKA ZOLTÁN SZERK. A visszatért Délvidék Bp Halász 537 l.+73 l.+11 l.+2lev.+ 12 t. (A színes címkép hiányzik!) 24,4 cm Aranyozott nyomású, kiadói vászonkötésben, szép 55. DÁNOS ÁRPÁD Örök szomjazók Bp. [1932.] Káldor 254 l.+1lev. 21,5 cm Kner Izidor könyvnyomtató műhelyében készült Gyomán. A borítólap rajzát Kner Albert tervezte. A könyvkötési munkát Kner Erzsébet készítette. Aranyozott gerincű, rajzos, kiadói félvászon kötésben, 56. DAU, HEINRICH Tengerek rejtekútjain. Az Admiral Graf Spee kísérőhajójának, az Altmarknak kalandos útjai. Bp Szenkó 154 l. 23,3 cm A kötet szerepel a Fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek megsemmisítéséről listán. Átkötött, új, műbőr kötésben, 57. DELMÁR WALTER - THIRRING - VIGYÁZÓ Autóúton a Tátrába. Útikalauz a Dunától a Kárpátokig. Késmárk-Bp., Turistaság és Alpinizmus 102 l.+4 t.+2 térkép (egyik kihajtható) Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 17

13 DOBRÁNSZKY ISTVÁN Az ökölvívás technikája Bp Stephaneum 143 l. 24 cm OPERA 19/57. Fűzve, rajzos (Arató), kiadói papírborítóban, 2, DÓCZI PÁL A perzsaszőnyeg házi készítése. II-dik kiadás! Bp Manus RT 112 l.+2lev. 23,4 cm Fűzve, javított gerincű, rajzos, kiadói papírborítóban, 60. DONÁSZY FERENC Miklós vitéz. Történeti elbeszélés a Hunyadyak korából. 2. kiadás. Bp. [é.n.] Athenaeum 259 l. (szövegközti képekkel) 23 cm MIKE 35/126.; ORSZÁGHÁZ 14/269. Rajzos (Radó), feliratos, kiadói félvászon kötésben, 2, DRESCHER [SZENTKUTHY] PÁL Régi magyar gyermekkönyvek Bp MBT. 136 l.+1lev.+14 t. 24,3 cm Számozott (247/400.) példány! Készült a Kner nyomdában (LÉVAY-HAI- MAN 1.481) KÖZPONTI 102/22. Újabb, egyszerű vászonkötésben, ceruzás bejegyzésekkel, kiegészítésekkel, jó állapotú munkapéldány Hozzátartozik: Dr. Szondy György A magyar ifjusági irodalom gyermekkora ( ) Kecskemét, Protestáns Szemle 20 l. 23 cm Dedikált különlenyomat! Fűzve, régi könyvtári bélyegzéssel. Együtt: 62. DUNAI ÁKOS Magyar főnemesek az emigrációban Youngstown, Katolikus Magyarok Vasárnapja 510 l.+1lev.+22,3 cm Első kiadás! Aranyozott, kiadói műbőr kötésben, képes, 18 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

14 feliratos, eredeti papírborítóban, 2, DURAY MIKLÓS Kutyaszorító II. New York, Püski 199 l. 22,9 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó 64. EGY SZÉP TÖRTÉNET ÉS IMÁDSÁG, MELY- LYET EGY KÍNLÓDÓ LÉLEK AZON PAPNAK, A KI ÖTET SZENVEDÉSÉTŐL MEG MENTETTE, KI NYI- LATKOZTATOTT. [H.é.ny.n.] Nyomtatatott ebben az esztendőben. 4lev. 15,7 cm Tipográfiája alapján a XVIII. szd. végén készülhetett. Fűzve, enyhén körülvágva, újabb vászontékában, 65. AZ ELÁTKOZOTT KIRÁLY, VAGY: A HÁROM SZERENCSÉS VÁNDORLEGÉNY. 94. SZÁM. Pest, Bucsánszky 15 l. 17 cm Ponyva-kiadás! Fűzve, rajzos, borítófedéllel, címkézett gerincű, vászon tékában, 66. EMLÉKIRAT. -A JAPÁN KORMÁNY EMLÉK- IRATA, AMELYET AZ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLA- MOK KORMÁNYÁNAK DECEMBER 7-ÉN NYÚJTOTTAK ÁT. MEMORANDUM OF THE JA- PANESE GOVERNMENT PRESENTED OF THE UNI- TED STATES GOVERNMENT DEC. 7, 1941 Bp Japán Császári Követség (KMENy) 7 l. 34 cm dec. 7-én japán repülőgépek csapást mértek a pearl harbor-i amerikai haditengerészeti bázisra, ezzel a II. világháború a csendes-óceáni térségre is kiterjedt. Ez az a dokumentum, amelyet a japán követ át akart adni az amerikai külügyminiszternek fél órával a támadás előtt. Mivel háromnegyed órát várakoztatták, az átadásra csak a támadás megkezdése után került sor, ezért azóta is úgy vélik és tanítják, hogy Japán hadüzenet nélküli orvtámadást intézett az Egyesült Államok ellen. A dokumentumban nincs leírva nyíltan a hadüzenet, diplomáciai virágnyelven utal A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 19

15 nak rá: A japán kormánynak sajnálatára ezennel közölnie kell az amerikai kormánnyal, hogy tekintettel az amerikai kormány magatartására, kénytelen arra a megállapításra jutni, hogy lehetetlen további tárgyalások során megállapodást létrehoznia. A kétnyelvű kiadvány a Japán Császári Követség megrendelésére a Királyi Magyar Egyetemi Nyomdában készült kevés példányban. A hat levél tűzőkapoccsal volt összeerősítve, ezek hiányoznak, és mivel a papír nedvességet kapott, rozsdás foltot hagyott. Vastag, erős papírja hullámos. Középen hajtásnyommal, több helyen az angol szöveg mellett magyar nyelvű ceruzabejegyzés. RITKA történelmi dokumentum! 4, EMLÉNY. KARÁCSONYI, UJESZTENDEI ÉS NÉVNAPI AJÁNDÉK. MDCCCXLIII. HAT ACZÉL- RA METSZETT KÉPPEL. Pest, Heckenast 2lev.+272 l.+6 t. (acélmetszetek) A reformkor ismert és népszerű szerzőinek (Gaal, Szemere, Garay, Vachot, stb.) írásaival és verseivel. Feliratos gerincű, korabeli félvászon kötésben, kopottas, közepes 68. EMLÉNY. KARÁCSONI, UJESZTENDEI ÉS NÉVNAPI AJÁNDÉK HAT ACZÉLRA MET- SZETT KÉPPEL. Pest, Heckenast 2lev.+247 l.+5 t. (hat helyett!) Az Emlény 1837-től jelent meg évente, ez az utolsó kötet. SZŐNYI 22/104. Feliratos gerincű, korabeli félvászon kötésben, kopottas, de 69. ÉNEK SZENT ISTVÁN MAGYAR ORSZÁG ELSŐ APOSTOLI KIRÁLY, DICSŐSÉGES JOBB-KE- ZÉRŐL Buda, Gyurián J. és Bagó M. 8 l. 18 cm Mária Terézia szerezte vissza Raguzából a Szent Jobbot 1771-ben. Budára szállították az Angolkisasszonyok és a várpalota 20 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

16 70. Zsigmond kápolnájának plébánosára bízták. Ekkor rendelték el Szent István napjának augusztus 20-i megünneplését. A Szent Jobb körmenet minden évben a Zsigmond kápolnától a Nagyboldogaszszony templomig haladt. MÚZEUM Első online/44. Fűzve, erősített gerinccel, Ritter rajzával, félvászon tékában, 70. [ERDÉLYI JÁNOS?] Hetvenhét közmondásból támad tt Gúnyortzák vagyis Rendes Tréfa. Illymit elfogadók kedvéért kiadá Egy annak Barátja. Pest, Landerer L. VIII+183 l. 18,8 cm Petrik (és nyomán mások) Erdélyi Jánosnak tulajdonítja a szerzőséget, pedig ő 1814-ben született, így a megjelenéskor csak 11 éves volt... Egyszerű vászonkötésben, könyvtári duplum, utolsó oldalon aljából levágva, 8, Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Szerk: Rózsás József. Közrem: Béry László. Bp Vitézi Rend Zrínyi Csoportja 1 t. (Horthy)+ 224 l.+40 t. 30 cm SZŐNYI 21/373. Színes címerrel díszített, kiadói vászonkötésben, 72. ESCHENBACH, OLGA Fenn és alant. - - után fordította Vachott Sándorné. Pest, Pollák 1 t.(színes díszcímlap)+ 3lev.+213 l.+6 t.(színes kőnyomat) 18,7 cm AH 23/90.; DRESCHER 612. Aranyozott gerincű, feliratos, korabeli félvászon kötésben, szép 73. EZEREGY ÉJ. NAPKELETI REGÉK GYÖN- GYEI. GYERMEKEK SZÁMÁRA GYŰJTÖTTE KAR- DOS PÁL. Bp. (1883.) Tettey VIII+232 l. (szövegközti képekkel)+4 t. (színes) 20,2 cm Kardos Pál álnéven Kalocsa Róza ( ) állította össze (Szinnyei). Színes, rajzos, feliratos, kiadói félvászon kötésben, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 21

17 EZERÉVES MAGYARORSZÁG. VEZÉREK ÉS KIRÁLYOK ARCZKÉP-CSARNOKA RÖVID TÖRTÉ- NELME. Bp. [1896.] Rigler 55 t. (színes, kihajtható chromolithographia) 11,5 cm Az uralkodókat ábrázoló képek hátoldalán életrajzi összefoglalókkal. MÚZEUM 17/181.; OPERA 20/53. Színes, rajzos, feliratos, kopottas, kiadói kartonkötésben, jó-közepes ES PONYVÁK MÁRCIUS 15-E UTÁN A FRISSEN KAPOTT SAJTÓSZABADSÁG A HAZAI NYOMDÁK TERMELÉ- SÉT JÓCSKÁN MEGEMELTE, MÉGIS ALIG NÉHÁNY PÉLDÁNY MARADT AZ EGYKORÚ TUDÓSÍTÓ VER- SEKBŐL, EZEKBŐL A NÉPNEK SZÁNT ESEMÉNY- KRÓNIKÁKBÓL. INNEN A VÁSÁRI VERSES RÖPIRATOKBÓL ÉRTESÜLHETETT MINDENKI A FRISS POLITIKAI ÉS HARCTÉRI ESEMÉNYEKRŐL. ÁLTALÁBAN 8 OLDALBA SŰRÍTETTÉK A LEÍRÁ SOKAT, EZ A KIS TERJEDELEM OLCSÓVÁ TETTE A KIADVÁNYOKAT ŐSZÉN A GYŐZTES CSÁSZÁRIAK EGYIK ELSŐ RENDELETE KÖTELEZETT MINDENKIT AZ ILYEN SAJTÓTERMÉKEK BESZOLGÁLTATÁSÁRA, EZEKET AZONNAL MEG IS SEMMISÍTETTÉK. AKI- NÉL MÉGIS TALÁLTAK BELŐLÜK, AZ SÚLYOS BÜNTETÉSRE SZÁMÍTHATOTT. EMIATT ILYEN RENDKÍVÜLI RITKASÁGÚAK A MÉG FELLELHETŐ PÉLDÁNYOK. A KIADVÁNYOK RÉSZBENI FELDOLGOZÁSA A MAGYAR HÍRMONDÓ SOROZATBAN MEGJELENT RIADJ MAGYAR! FAMETSZETES PONYVÁI, CSATAKRÓNIKÁI (BP MAG- VETŐ) KÖTETBEN POGÁNY PÉTER SZERKESZ- TÉSÉBEN TÖRTÉNT MEG. 75. A BÁTOR MAGYAR A VERBÁSZI CSATÁBAN Nagyvárad, Sztankó J. 4lev. 17 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, 22 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

18 A GAZ GRÓF ZICSI ÖDÖN KÖTÉL ÁLTAL LETT KIVÉGEZTETÉSE SEPTEMBER 30-ÁN Szarvas, Réthy L. 4lev. 16,2 cm POGÁNY 38. (nem zárja ki Garay János szerzőségét) Fűzve, címlapján nagy fametszettel, 77. [GREGUSS ÁGOST] Pest visszavétele és Budavár ostroma az 1849-dik év tavaszán. A magyar hadsereghez. Szarvas, Réthy L. 4lev. 16,3 cm POGÁNY 69. Fűzve, címlapján fametszettel, erősen, a felső sort is érintő körülvágással, egyébként 78. A HAZAÁRULÓ LAMBERG GRÓFNAK CSÚFOS HALÁLA. SEPTEMBER 28-ÁN SEP- TEMBERI DAL DAL Szarvas, Réthy L. 4lev. 15,1 cm POGÁNY 35. A versíró Ypsilon néven szignálta műveit. Fűzve, címlapján fametszettel, enyhén körülvágva, foltos, de 79. A MAGYAROK HAZASZERETETE (R. I.H. SZOBOSZLÓN) Debrecen, Telegdi L. 4lev. 18 cm POGÁNY 6. Írta Radó Imre Hajdúszoboszlón. Fűzve, gerince papírcsíkkal erősítve, címlapján fametszettel, 80. A MAGYAROK ÚJ VILÁGA Debrecen, Telegdi L. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 2. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, fametszetes címlappal, 81. NAPI ESEMÉNYEK A RÁCZ ÉS SZERB LÁZA- DÁS IDEJÉBEN ELSŐ KÖZLÉS. Debrecen, Kiss D. 4lev. 18,2 cm POGÁNY 22. (szerinte a kiadó Kiss Dániel írta) Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, sarkai pótoltak, jó A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 23

19 PUTNOKI JÓZSEF Kétszázezer magyar katona. (Apa és fia.) Buda-Pest, Bucsánszki A. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 11. A szerzőnek Szinnyei csak Rózsa Sándor c. művét ismeri. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, a szöveget nem érintő restaurálással, címlapján fametszettel, 83. PUTNOKI JÓZSEF Urambátyám és öcsém Buda-Pest, Bucsánszki A. 4lev. 18 cm POGÁNY 12. Fűzve, papírcsíkokkal erősített gerinccel, jobb alsó sarka hiányos, pótolt, 84. RADÓ IMRE Báró Jellasics históriája Nóta. Debrecen, Telegdi L. 4lev. 17,7 cm POGÁNY 31. Te fertelmes kutya a gyalázatunkra A magad hálója akadjon nyakadba, (Szerintünk a költő nem szerette Jellasicsot...) Fűzve, papírcsíkokkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, 85. RADÓ IMRE Bocskay Zászlója alá hajdu vitézek! Debrecen, Telegdi L. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, alsó sarka pótolt, jó 86. RADÓ IMRE Országgyűlési határozat a katonaság kiállitása iránt Lenkei százada P.(etőfi) S(ándor) Debrecen, Telegdi L. 4lev. 17,3 cm POGÁNY 28. Petőfi verse aug. 20-án jelent meg a Nép Barátjában, attól tördelésben és néhány betűjében tér el. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, 24 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

20 RADÓ IMRE Szózat a magyar nemzethez s a magyar királyhoz. Nagyvárad, [Ny.n.] 6lev. 18,2 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, körben restaurálva, 88. RADÓ IMRE Ujvidék szomorúsága Junius 28. Debrecen, Sztankó J. 4lev. 18 cm POGÁNY 17. A szerző neve utáni m.k. a maga kezével rövidítése. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, 89. RADÓ IMRE Új - Vidék szomorúsága Junius 28-kán Pest, Szkubán S. - Panics Gy. (Trattner-Károlyi ny.) 15 l. 18,1 cm POGÁNY 17. (lappangó v. elpusztult kiadványként említi, melyet Petrik leírt!) Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, hátoldalán egykorú tulajdonosi feljegyzéssel, sarkai restauráltak, 90. [SZABÓ MIHÁLY] SZ. M. Néhány nevezetes nap a derék törökbecseiek életéből 1848-iki húsvét óta Szeged, Grünn J. 4lev. 18,1 cm A szerzőről ír Pogány 491. p. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján kis fametszettel, 91. SZOMORÚ VERSEK IFJÚ GRÓF ZICHY FE- RENCZ VARGA GERGELY ÉS VODÉR GERSON HALÁLUKRÓL A VERBÁSZI CSATÁBAN. Nagyvárad, Sztankó J. 4lev. 17,1 cm POGÁNY 0. A bátor magyar címlap változata. Tartalma és a címlap fametszete megegyezik azzal! Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, sarkai restauráltak, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 25

21 VERSECZI ÉS SZENT-TAMÁSI ÜTKÖZET LE- IRÁSA HONVÉD DAL. Debrecen, Telegdi L. 4lev. 17,9 cm POGÁNY 0. Szerzője valószínűleg Szekács Pál (1821-?) honvéd-kapitány. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, FARKAS FERENCZ, (FARKASFALVI) Szerentse útja vagy életbölcsesség. Franklin nyomán a nép számára kidolgozta. Buda-Pest, Iparegyesület 37 l.+1lev. 15,2 cm /Népszerű Könyvtár 1./ Farkas Ferenc (1785-?) ügyvéd egy búvárharang feltalálása által tette nevét emlékezetessé. (Szinnyei) OSzK 3.159/1/Raktár Fűzve, címkézett gerincű, félvászon tékában, 94. FEDRUSNAK AUGUSTUS SZABADOSÁNAK ESÓPUSI MÉSÉI Veszprém, Számmer 79 l. 18,9 cm AH 23/97. Címkézett gerincű, későbbi félvászon kötésben, az eredeti papírborítók belekötve, 10, FELFEDEZŐK LEXIKONA. SZERK.: DR. KÉZ ANDOR. Bp. [1937.] Franklin-Társulat 162 l. 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 21/52. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, 96. FELKAY (FILLKORN) LAJOS A labdarúgó (futball) játék szabályai Bp Szerző 1lev.+62 l.+4lev.17,2 cm Magyar Labdarúgó Játékvezetők Testülete 1917 bélyegzővel ellátott Oktató példány. Leírja - többek között - a szabályos remplizés módját is! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes 1, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

22 FÉRÉAL, M.V. Az inquisitió és egyéb spanyol titkos társulatok titkai Brünn, Karafiat VIII+463 l.+xviii+ 12 t. 21,5 cm SZŐNYI 19/106. (24 táblával), 23/133. Az eredeti kötés felhasználásával készült félvászon kötésben, 12, [FESSLER, AURELIUS] A három jó barátok Kassa,1802. Landerer F.1t.+240 l. 19,5cm A fordítás eredetije Jodocka von Ilgendorf oder die drey Feunde von Serinwar:... címen jelent meg 1799-ben. Zrínyiről és két barátjáról szól, a végén a bán haláláról, melynek barátai szemtanúi voltak. Zrínyi Miklós 1664-ben halt meg, a hivatalos álláspont szerint megsebzett vadkan végzett vele. Egy új elemzés azonban ezt kétségbe vonja: Az elemzés leleplezi a regényt, mint promóciós szándékkal megírt művet, mely a bán meggyilkolásának tényét, tudniillik, hogy a bánt két udvarmestere Angelini és Mailani ölték meg.... A Fessler-könyv szerint a hidegvérű gyilkosság főszereplője, 98. Angelini I. Lipót osztrák császártól nov. 18. után nagy birtokot kapott ajándékként. A véres gyilkosság megrendelője pedig az osztrák császár, Habsburg I. Lipót volt. (Zeljkó Vegh: Adalék Zrínyi Miklós ( ) horvát bán halálának módjáról, illetve körülményeiről. Regionális Tanulmányok. Sopron, Pannon IQ m) A bibliográfiák az 1804-es pesti kiadást (KRISZTINA 24/509.) tartják első (és egyetlen) magyar megjelenésnek, pedig az általunk leírt példány két évvel korábbi. Érdekes, hogy a két kiadás címlap előtti rézmetszete azonos. Címkézett gerincű, új kartonkötésben, könyvtári duplum, 20, FOGLYOK SZÖKÉSE SZIBÉRIÁBÓL. IGAZ TÖRTÉNET. Bp. [é.n.] Rózsa K. és neje 32 l. (szövegközti képekkel) Ponyva-kiadás! Szimpatikus politikai foglyok jó emberek segítségével megszöknek Szibériából és boldogan élnek tovább Svájcban. Fűzve, címkézett gerincű, vászon tékában, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 27

23 100. FOLYÓIRAT 100. KÁRPÁTI HÍRADÓ. POLITIKAI NAPILAP. FŐ- SZERKESZTŐ SIMON MENYHÉRT DR. Munkács, nov. 10. (XV. évf sz.) Welber ny. 2lev. 44,3x32 cm Piros-fehér-zöld szegéllyel, zöld betűkkel nyomtatott ünnepi szám a bevonuló honvédség tiszteletére. Az Első bécsi döntés (1938. nov. 2.) szerint Munkács is visszatért az anyaországhoz. Kárpátalja többi részét Csehszlovákia német megszállása és megszűnése után hazánk katonai erővel foglalta el. Sárgult papírra nyomtatott félbehajtott újság, 4, SZABAD SZÁJ. SZERK.: KIRÁLY DEZSŐ. ELSŐ ÉVFOLYAM. Bp Hungária ny. 54lev. 45,5 cm június 22-én indult. Ez az első évfolyam 28 számból állt (nálunk hiányzik a 19. füzet!) A Szabad Száj a Kisgazdapárthoz köthető, 102. míg a kortárs Lúdas Matyi a kommunistákhoz (tovább is élt...) MIKE 37/554. Egyszerű, vetemedett, kopott, korabeli félvászon kötésben, közepes 102. TUDOMÁNYOS GYŰJTEMÉNY. 1821/ KÖTET. Pest, Trattner 132 l.; 128 l.+5 tábla (3 levélen) ; 156 l. 21,5 cm HESS 38/106.; HONTERUS 74/156. A X. kötetben többek között Pósfay: A Kunokról..., a XI-ben Virág Benedek: Észrevételek a Magyar szókötésre, a XII-ben Szombathy János: A Magyar Szent Koronáról írt tanulmányokkal. A mellékletek Kovács Imre: A Stenographiaról, vagy Gyors-írásról c. értekezéséhez tartoznak. Címkézett gerincű, korabeli papírkötésben, közepes 103. TŰZHELY. CSALÁDI, LAKBERENDEZÉSI ÉS SZÉPIRODALMI FOLYÓIRAT. I. ÉVF SZÁM (1932. ÁPR. - DEC. 15.) TELJES! Bp Hornyánszky ny. 11x32 l.30,5cm Többek között József Attila, Kosztolányi, Krúdy írásaival. 28 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló 5-6. osztály

Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló 5-6. osztály A könyvek a tenger mélyéhez hasonlítanak, amelyekből a búvár értékes gyöngyöket hozhat fel. Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló Név: Iskola: Osztály: 1. Milyen dokumentumokat

Április 7.-től kapható: 1011 Budapest, Batthyány tér 5-6. 1025 Budapest, Törökvész út 87-91. Rózsadomb Center

Április 7.-től kapható: 1011 Budapest, Batthyány tér 5-6. 1025 Budapest, Törökvész út 87-91. Rózsadomb Center Április 7.-től kapható: 1011 Budapest, Batthyány tér 5-6. 1025 Budapest, Törökvész út 87-91. Rózsadomb Center 1026 Budapest, Gábor Áron u. 74-78/a, Rózsakert 1027 Budapest, Margit krt. 50-52. 1039 Budapest,

Natúr modullal rendelkező dm üzletek

Natúr modullal rendelkező dm üzletek 1053 Budapest, Királyi Pál u. 20. B 1011 Budapest, Batthyány tér 5-6. 1021 Budapest, Hűvösvölgyi út 138. 1024 Budapest, Lövőház utca 1-5. Mamut II. 1027 Budapest, Margit krt. 50-52. 1026 Budapest, Pázsit

A közjogi kérdések az első világháború idején

A határozatokat aláírta: (szignál!) ÁDER JÁNOS köztársasági elnök és HENDE CSABA honvédelmi miniszter

A határozatokat aláírta: (szignál!) ÁDER JÁNOS köztársasági elnök és HENDE CSABA honvédelmi miniszter Ismertetem Magyarország köztársasági elnökének és honvédelmi miniszterének határozatait elismerésekről. A határozatokat aláírta: (szignál!) ÁDER JÁNOS köztársasági elnök és HENDE CSABA honvédelmi miniszter

Magyar Cserkészszövetség Hungarian Scout Association

Hely. Cím Csapatnév Össz.

FIÚ EREDMÉNY. 100 m fiú III. kcs. 1 ief. 100 m fiú III. kcs. 2 ief. 100 m fiú III. kcs. 3 ief.

FIÚ EREDMÉNY. 100 m fiú III. kcs. 1 ief. 100 m fiú III. kcs. 2 ief. 100 m fiú III. kcs. 3 ief. FIÚ EREDMÉNY 100 m fiú III. kcs. Döntő 1. Bayer Richárd 2001 Éltes Mátyás Ált. Isk. 13,1 2. Kovács Olivér 2001 Radó T. Ált. Isk. és EGYMI Győr 13,4 3. Rónavölgyi Sándor 2001 Meixner J. EGYMI, Mohács 13,5

A kötetben szereplő tanulmányok szerzői

A kötetben szereplő tanulmányok szerzői A kötetben szereplő tanulmányok szerzői Dr. Barzó Tímea, egyetemi docens, Miskolci Egyetem, Államés Jogtudományi Kar, Polgári Jogi Tanszék, Miskolc Dr. Barta Judit, egyetemi docens, Miskolci Egyetem, Állam-

Családfa. Werner Károlyné (szül. Pollák Matild) 1858 1860 között 1936. Popper Károlyné (szül. Werner Julianna) 1867 vagy 1868 1933

Családfa. Werner Károlyné (szül. Pollák Matild) 1858 1860 között 1936. Popper Károlyné (szül. Werner Julianna) 1867 vagy 1868 1933 Családfa Apai nagyapa Popper Károly 1864 1935 Apai nagyanya Popper Károlyné (szül. Werner Julianna) 1867 vagy 1868 1933 Anyai nagyapa Werner Károly 1850 1916 Anyai nagyanya Werner Károlyné (szül. Pollák

Családfa. Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza) 1870 1943. Neuser Lipót Kb. 1868 1939

Családfa. Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza) 1870 1943. Neuser Lipót Kb. 1868 1939 Családfa Apai nagyapa Krämer Gyula (Julius Krämer)?? Apai nagyanya Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Anyai nagyapa Neuser Lipót Kb. 1868 1939 Anyai nagyanya Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza)

MAGYAR BIRKÓZÓ SZÖVETSÉG 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ FIÚ IV. KORCSOPORT

MAGYAR BIRKÓZÓ SZÖVETSÉG 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ FIÚ IV. KORCSOPORT MAGYAR BIRKÓZÓ SZÖVETSÉG 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ FIÚ IV. KORCSOPORT Dunaújváros, 2014. november 08. 1 2014. ÉVI SZABADFOGÁSÚ BIRKÓZÓ DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ DUNAÚJVÁROS, 2014. 11. 08. IV. KORCSOPORT

SZEGED VÁROS HELYI EGYEDI VÉDETT ÉPÜLETEI

NEMZETI EGYÜTTMŰKÖDÉSI ALAP

NEMZETI EGYÜTTMŰKÖDÉSI ALAP Eredmények A verseny időpontja: 2013. OKTÓBER 12. 09-14 óra A verseny színhelye: SZOLNOKI FÜVES SPORTREPÜLŐTÉR A verseny rendezői: SZOLNOKI HONVÉD SPORTEGYESÜLET MH 86 SZOLNOK HELIKOPTER BÁZIS Versenyt

Földesi Dalma 10.b Krettné Bagi Márta Arany min. Fejszés Andrea 10.b Krettné Bagi Márta X. 11-es csapat 11.a Dr. Horváth Alajosné 1.

Földesi Dalma 10.b Krettné Bagi Márta Arany min. Fejszés Andrea 10.b Krettné Bagi Márta X. 11-es csapat 11.a Dr. Horváth Alajosné 1. Középiskolai Tanulmányi Verseny Tanuló neve Osztály Felkészítő tanár II. forduló Magyar nyelv Földesi Orsolya 12.d Kovács Zoltán X 11. Magyar nyelv Szalkai Anna 12.b Krettné Bagi Márta X 8. OKM által támogatott

FŐGÁZ előrefizetős mérő kártyafeltöltési helyek a lapker hálózatában. budapest

FŐGÁZ előrefizetős mérő kártyafeltöltési helyek a lapker hálózatában. budapest címe i. kerület Batthyány tér aluljáró RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-15:00 06:00-15:00 Déli pályaudvar peron asztal RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00

Érintsd meg a Holdat!

K I V O N A T. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből H A T Á R O Z A T

K I V O N A T. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből H A T Á R O Z A T K I V O N A T Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből 176/2014. (06. 13.) Kgy.h. Tárgy: Döntés energetikai célú felújításokhoz, magánszemélyeknek

Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében

Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében helyismereti könyvtáros Tételes felsorolás témakörök szerint Helytörténet Sima László: Szentes

A FELSÔ TAGOZATOS TANULMÁNYI VERSENYEK EREDMÉNYEI

A FELSÔ TAGOZATOS TANULMÁNYI VERSENYEK EREDMÉNYEI A FELSÔ TAGOZATOS TANULMÁNYI VERSENYEK EREDMÉNYEI MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM Országos Kazinczy verseny Balatonboglár 3. helyezett Madácsi Réka 8.b Országos Kossuth Lajos szónokverseny 3. helyezett Sipos

Középméretű énekeskönyv

REFORMÁTUS KÖZÉPISKOLÁK XVII. ORSZÁGOS KÉMIAVERSENYE 7. évfolyam. 2015. április 17-18.

REFORMÁTUS KÖZÉPISKOLÁK XVII. ORSZÁGOS KÉMIAVERSENYE 7. évfolyam. 2015. április 17-18. 7. évfolyam Ksz Feladatok I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. 4 Berezvai Anna Kiss Bálint Ref. Ált. Isk. Horváth József 7 2 2 4 9 9 22 4 4 3 9 75 I. 6 Székely Bendegúz Szentendrei Ref. Gimn. Dulai

Sportiskolai támogatás a 2015. április 1-2015. augusztus 31. közötti időszakra. Támogatási időszak: 2015. 04. 01-től 2015. 08.

Sportiskolai támogatás a 2015. április 1-2015. augusztus 31. közötti időszakra. Támogatási időszak: 2015. 04. 01-től 2015. 08. Részarányos normál támogatás (5 Részarányos kiemelt támogatás (5 Támogatási időszak: 2015. 04. 01-től 2015. 08. 31-ig 5 000 Ft 10 000 Ft 15 000 Ft 10 000 Ft 15 000 Ft 25 000 Ft Sorszám INTÉZMÉNY ÚJ NEVE

SPAR és INTERSPAR áruházak

SPAR és INTERSPAR áruházak SPAR és INTERSPAR áruházak INTERSPAR: 1032 Budapest, Bécsi u. 154. 1103 Budapest, Sibrik Miklós u. 30. 1106 Budapest, Kerepesi út 61. 1117 Budapest, Október 23-a u. 8-10. 1191 Budapest, Üllői u. 201. 1201

Matematika 5. és 7. évf. verseny

Matematika 5. és 7. évf. verseny Mohay Lili 5 ált. iskola Bánlakiné Németh Ildikó Dr. Béres József 1. Körtvélyessy László 5 ált. iskola Pártos Péterné Nyelvű 2. Wang Anna 5 ált. iskola Borsos Irén Óbudai Nagy László 3. Antók Etele 5 ált.

Név oszt. helyezés Kategória felkészítő tanár Kiss Hunor 1.a 1. 1. Gál Csabáné. Név oszt. helyezés Kategória felkészítő tanár

Név oszt. helyezés Kategória felkészítő tanár Kiss Hunor 1.a 1. 1. Gál Csabáné. Név oszt. helyezés Kategória felkészítő tanár TUDÁSBAJNOKSÁG MEGYEI DÖNTŐ - ANYANYELV Kiss Hunor 1.a 1. 1. Gál Csabáné TUDÁSBAJNOKSÁG MEGYEI DÖNTŐ - ANYANYELV Fónagy-Árva Péter 2.a 18. 2. Nagy Levente 2.b 26. 2. Bodnárné Bali Krisztina TUDÁSBAJNOKSÁG

Észak-Budapesti Döntő eredménylista

2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA

2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA 2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA NAP 1 Vas. 2 Hétfő Németh László bérlet 3 Kedd 4 Szerda Universitas bérlet 18:00 Kálmán Imre: MARICA egyesített Ady Endre bérlet 19:00 Katona Gábor Zombola Péter: CSIKÓINK 10:00

KÖZPONTI GYÚJTÁSÚ PISZTOLY 20 LÖVÉS FELNŐTT FÉRFI

KÖZPONTI GYÚJTÁSÚ PISZTOLY 20 LÖVÉS FELNŐTT FÉRFI KÖZPONTI GYÚJTÁSÚ PISZTOLY 20 LÖVÉS FELNŐTT FÉRFI Név Szül. év Klub Keszthely Nagykanizs a Pécs Zeg. Összesen: Szabó Béla 1962 PLE Zeg 192 189 192 0 573 Lindenlaub Roland 1977 PVLK Pécs 187 190 180 0 557

Alsó tagozatos Nyelvtan-Helyesírás verseny

Alsó tagozatos Nyelvtan-Helyesírás verseny 1 / 5 201031. 14:34 Alsó tagozatos Nyelvtan-Helyesírás verseny Iskola Tanuló neve Osztály Felkészítő tanár neve Kategória Pontszám Helyezés Megjegyzés 1 Városligeti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános

GRÓF KOHÁRY ISTVÁN MEGYEI TÖRTÉNELMI EMLÉKVERSENY II. FORDULÓ MEGOLDÁSOK

GRÓF KOHÁRY ISTVÁN MEGYEI TÖRTÉNELMI EMLÉKVERSENY II. FORDULÓ MEGOLDÁSOK GRÓF KOHÁRY ISTVÁN MEGYEI TÖRTÉNELMI EMLÉKVERSENY II. FORDULÓ MEGOLDÁSOK 1. középkori kereskedelem (elemenként 0,5 pont) a. Champagne 4 b. Velence 6 c. Firenze 7 d. Flandria 3 e. Svájc 5 2. Angol parlament

Comenius Angol - Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola. Magyar nyelv és irodalom tanmenet 2015-2016.

Comenius Angol - Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola. Magyar nyelv és irodalom tanmenet 2015-2016. Comenius Angol - Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola Magyar nyelv és irodalom tanmenet 2015-2016. Tankönyv: Földvári Erika: Olvasókönyv (Mozaik Kiadó) Földvári Erika: Olvasás munkafüzet (Mozaik

Lansinoh termékeket forgalmazó Rossmann üzletek

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal Andó Szabolcs Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek 6 13:00 angol C2 2 angol C2 2 tesi Sz6 angol C2 2 tesi P6 7 13:55 informatika csibe TTI 2 TTI 2 8 14:50 informatika csibe Árky Emilia Anna Hétfő Kedd Szerda

A DUNÁNTÚLI REFORMÁTUS EGYHÁZKERÜLET TUDOMÁNYOS GY JTEMÉNYEI

Családfa. Kauders Dávidné (szül. Steiner Franciska)?? Freiberger Mórné (szül. Engel Laura) 1872 1937. Freiberger Mór? 1904/05. Kauders Dávid 1854 1926

Családfa. Kauders Dávidné (szül. Steiner Franciska)?? Freiberger Mórné (szül. Engel Laura) 1872 1937. Freiberger Mór? 1904/05. Kauders Dávid 1854 1926 Családfa Apai nagyapa Kauders Dávid 1854 1926 Apai nagyanya Kauders Dávidné (szül. Steiner Franciska)?? Anyai nagyapa Freiberger Mór? 1904/05 Anyai nagyanya Freiberger Mórné (szül. Engel Laura) 1872 1937

MJSZ U - 18 / U20 Válogatott Május 15-17. Jégpalota

A MAGYARORSZÁGI LEVÉLTÁRAK NYILVÁNTARTÁSA

A MAGYARORSZÁGI LEVÉLTÁRAK NYILVÁNTARTÁSA A MAGYARORSZÁGI LEVÉLTÁRAK NYILVÁNTARTÁSA Az 1995. évi LXVI. törvény 17. -a (2) bekezdésének c) pontja és a 10/2002. (IV. 13.) NKÖM rendelet 3. -a alapján. A változás-jelentések alapján készült aktuális

Sorszám Áruház Megye Város Cím TESCO