26. ÁRVERÉS NOVEMBER 4. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053 BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)

Download "26. ÁRVERÉS 2010. NOVEMBER 4. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053 BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)"

1 26. ÁRVERÉS NOVEMBER 4. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053 BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)

2 2. 4. ÁBÉCÉS KÖNYVEK 1. EGRI GYÖRGY Ábécés könyv az elemi népiskolák I. osztálya számára. Az izraelita iskolák számára átdolgozta dr. Csech Arnold. Mühlbeck Károly képeivel. Bp. (1927.) Singer és Wolfner 131 l.+1lev. 21,2 cm Képes kiadói félvászon kötésben, 2. ERDÉLY INDALI PÉTER Egészen új szerkezetű ABC vagyis vezérkönyv az olvasni tanításban és tanulásban. Képes kiadás. Pest, Heckenast 120 l. 17,5 cm Először 1852-ben jelent meg, 8 év alatt 8- szor adták ki. DRESCHER 104. Újabb gerincű, félvászon kötésben, képes, feliratos, eredeti papírborítóban, 3. HIRT, FERDINAND Fibel für die Arbeitschule. Ausgabe A. Elfte Auflage. Breslau, Hirt 3lev+98 l. (színes képekkel) 22,1 cm Zvab.com Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó 2, NAGY T. PERPETUA Betűbokréta Új ABC a katolikus népiskolák első osztálya számára. Luttor Ignác zsinórírás módszere alapján. Márton Lajos eredeti rajzaival. Bp Szent-István-Társulat 128 l. 23,5 cm HESS 40/22. Fűzve, színes, rajzos (Márton L.), kiadói papírborítóban, 5. ADORJÁN ANDOR Havas hegyek alatt, véres utakon. Hadinaplóm a Balkánról. (A világháborúból.) Bp. (1916.) Magyar Kereskedelmi Közlöny A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 7

3 l.+1lev. 19,8 cm MIKE 39/2. Új, felirat nélküli papírkötésben, 6. AJÁNDOK. MAGYAR ALMANACH Pest, Heckenast XXXVI+270 l.+6t. (acélmetszetek) Címlapja egykorú kézírásos lappal pótolva! LASKAI 11/5. (nála 5 táblával!) Aranyozott gerincű, későbbi félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel, dekoratív, de csak jó-közepes 4, ALBACH, J.(ÓZSEF) S(ZANISZLÓ) Heilige Anklänge. Gebete für katolische Christen. Sechste Auflage. Pest, Müller 418 l+v+6 t. (acélmetszet) 15,2 cm Csontberakásos és rézveretes, korabeli bársonykötésben, egykorú rozoga kartondobozban, dekoratív, szép példány. 10, ALMÁSY LÁSZLÓ Levegőben... homokon... Bp. [1937.] Franklin-Társulat 146 l. (42 képpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 23/4.; OPERA 16/421. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, szép 4, ARANY JÁNOS Toldi. Költői elbeszélés. Három szép képpel. Szent László füve. Népmonda. Két képpel. Első lopás. Költői elbeszélés. Két képpel. Jóka ördöge. Népmese. Két képpel. Bp. [é.n. ~1899.] Ráth Mór l. 17,8 cm Ponyva-kiadás! KRISZTINA 13/26. Különálló füzetek tékává alakított, aranyozott kiadói vászonkötésben. 10. ARION. NEMZETKÖZI KÖLTŐI ALMANACH. Bp Corvina 253+1lev. 21,9 cm Aláírt példány! Többek között Csoóri Sándor, Juhász Ferenc, Hajnal Anna, Vihar 8 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

4 12. Béla is aláírta! Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, 11. ÁRVAI JÓZSEF Beszéd és értelemgyakorlatok a szemléltetés alapján. Sárospatak, Forster X+122+IV l. 17,8 cm /Népiskolai Könyvtár X. kötet/ Újabb, egyszerű félvászon kötésben, 12. BAJZA JÓZSEF Összegyűjtött munkái. Harmadik, bővített kiadás. I-VI. kötet. Bp Franklin-Társulat 1t.(acélmetszet)+363 l.+2lev.; 476 l.+2lev.; 402 l. +1lev.; 612 l.; 404 l.;487 l. 20,2 cm AH 22/14.; PSYCHÉ 11/17. Dúsan aranyozott, egységes, barna, festett, kiadói vászonkötésben, szép sorozat BAKTAY ERVIN DR. Háromszéktől a Himalájáig. Kőrösi Csoma Sándor életútja. Halálának századik évfordulójára. Bp Vörösváry 299 l.+2lev. 22,8 cm Aláírt példány! Aranyozott, zöld műbőr gerinccel elcsúfított félvászon kötésben, 6, BAKTAY ERVIN Hindusztán. Bp. [1938.] Franklin-Társulat 194 l. (55 képpel és 2 térképpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/17. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, BALATON 15. ENTZ GÉZA - GERŐ LÁSZLÓ A Balaton környék műemlékei Bp Képzőművészeti Alap 175 l.+1 térkép 24,5 cm KRISZTINA 25/94.; SZŐNYI 19/16. Vaknyomásos, kiadói félvászon kötésben, jó-közepes 3, EÖTVÖS KÁROLY Utazás a Balaton körül - A balatoni utazás vége. I-III. kötet. Bp Révai 301 l.+1lev.; 299 l. 318 l.+1lev. /Eötvös Károly munkái/ NYUGAT 18/48.; HONTERUS 76/76. A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 9

5 Aranyozott kiadói vászonkötésben, 17. MARGITTAY RIKÁRD A Balatonpart vár- és templomromjai - Balatonendréd a 900 éves község. Bp Balatoni Intéző Biz. 1t.+48 l. 16,6 cm /Balatoni Könyvtár 6./ AH 21/20. Fűzve, kiadói borítóban, 3, VÁTH JÁNOS Magyar kath. szépirodalom. Áldott, gondosztó feleségemnek. Balatonfüred, Balatoni ny. 96 l. 18,5 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, gerincén kis hiány, 2, BALÁZS JÓZSEF - PONGÓ JÁNOS Pisztolyok, revolverek. Rövid fejlődéstörténet. Bp Zrínyi 95 l.+43 t. 24 cm AH 25/23. Kiadói vászonkötésben, eredeti, képes, feliratos papírborítóban, 2, BALDRY, A[LFRED] L[YS] Hogyan fest arcképet László Fülöp? Fordította, és életrajzi bevezetéssel ellátta Siklóssy László. Bp Légrády 1lev.+87 l.+2lev.25,4 cm Egyetlen kiadás! Számozott (195/200.) és a művész által aláírt példány! Könyvárusi forgalomba nem került! STUDIO 21/387. Aranyozott feliratú, foltos, kiadói vászonkötésben, jó-közepes 8, [BÁNFFY MIKLÓS] KISBÁN MIKLÓS Fortélyos Deák Boldizsár Memoriáléja. Kolozsvár, ESzC. 147 l.+2lev.+vii l. 20,4 cm 10 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

6 / ESzC 52. V/2-3./ Számozott (45.) és névre szóló példány! AH 24/72.; MIKE 37/55. Aranyozott, kiadói félbőr kötésben, 22. BÁRÁNYNÉ OBERSCHALL MAGDA A nyírbátori stallumok. 21 táblával. Bp Magyar Nemzeti Múzeum 26 l. +1lev.+XXI t. 32 cm /Bibliotheca Humanitatis Historica II./ Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes 23. BARCZA IMRE - VIGYÁZÓ JÁNOS A Mátra részletes kalauza Bp Turistaság és Alpinizmus 200 l. +3 térkép (színes)+7 kihajtható panoráma 16,6 cm KÖZPONTI 101/329. Egyszerű piros vászonkötésben, 2, BARTHA MIKLÓS Kazár földön San Francisco, Hídfő Baráti Köre 186 l. 21,5 cm Fűzve, feliratos, zöld, kiadói vászonkötésben, újszerű 25. BARY JÓZSEF A tiszaeszlári bűnper. Negyedik kiadás. Bp Magyar Élet 848 l. HESS 38/14.; HONTERUS 78/49. Feliratos gerincű, kiadói félvászon kötésben, jó-közepes 26. BÉKEFFY [LÁSZLÓ] A száműzött podium (!) Toronto, Continental Bookshop 153l.+3lev. 19,8 cm Egyetlen kiadás! Békeffy László konferanszié ( ) utolsó, már emigrációban megjelent kötete. Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes 2,000.- A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 11

7 BENCZÚR BÉLA A művészi ipar és decoratív művészetek stíltana. Képzőművészek, rajztanárok, műiparosok részére technikai, ipariskolai, valamint magánhasználatra. Bp Eggenberger VI+1lev.+343 l. 25,5 cm OPERA 14/15. Festett, aranyozott, de lekopott, kiadói vászonkötésben, 28. BENDEFY LÁSZLÓ A magyarság kaukázusi őshazája. Gyeretyán országa. Bp Cserépfalvi 1 t. (kihajtható címkép)+509 l.+2lev+xl t. 21,5 cm Dedikált példány! HONTERUS 71/23. Aranyozott gerincű, kiadói vászonkötésben, 8, DR. BENDETZ MÓRIC Grafológiai tanulmányok. 181 írásképpel. Bp Dr. Bendetz és Társa 2lev ,5 cm OPERA 19/28. Feliratos, kiadói vászonkötésben, 2, BEÖTHY ZSIGMOND Beszélytár gyermekek számára. Ötödik füzet. Pozsony, Bucsánszky A. 1t.+1lev.+ 66 l.+2lev. 15 cm A sorozatból hat kötet jelent meg DRESCHER 31 Javított gerincű, feliratos, kiadói kartonkötésben, 31. BEÖTHY ZSOLT - BADICS FERENC A magyar irodalom története. I-II. kötet. Bp Athenaeum 4lev.+516 l.+1lev.+ 37 t.; 2lev.+840 l.+1lev.+23 t. 25,3 cm Első kiadás! Hasonmásokkal és mellékletekkel teli milleneumi díszkiadás. SZEGEDI 8/42.; SZŐNYI 20/43. Dúsan aranyozott, kiadói (Gottermayer), piros félbőr kötésben, dekoratív, szép példány. 20, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

8 BERDA JÓZSEF Öröm. Versek. Újpest, Genius 45 l.+1lev.+19 cm Dedikált (Bárczy Istvánnak) példány! KRISZTINA 2003/24. Fűzve, kiadói borítóban, 2, BERDE MÁRIA Seherezáde himnusza. Versek. Kolozsvár, ESzC. 88 l.+2lev.+vi+4t. 20,5 cm Számozott (264.), névre szóló első kiadás! Bánffy Miklós illusztrációival. KRISZTINA 15/100.; MÚZEUM 9/28. Címkézett gerincű, kiadói félbőr kötésben, csak vászon és félbőr kötésben jelent meg! Jó 34. BÉVEZETÉS. A SZAMVETÉSRE A MAGYAR ÉS HOZZÁ TARTOZANDÓ TARTOMÁNYOK NEM- ZETI OSKOLÁIKNAK SZÁMÁRA. Buda, Universitas 70 l.+1lev. 17,2 cm STUDIO 14/237. Fűzve, felirat nélküli papírborítóban, 35. BEZERÉDY AMÁLIA Flóri könyve sok képpel. Tizenötödik kiadás. Bp. [1900.] Franklin-Társulat 173 l. (szövegközti képekkel)+7 t. (színes nyomatok) Színes, rajzos, kiadói félvászon kötésben, 36. BIBÓ ISTVÁN Az érzéki megismerésről Bp Franklin-Társulat ny. 24 l. 22,7 cm Dedikált példány! A nagy Bibó édesapjának műve. Fűzve, csúnyán ragasztott gerincű, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes 2, B. BOBROVSZKY IDA A XVII. századi mezővárosok iparművészete (Kecskemét, Nagykőrös, Debrecen) Bp Akadémiai 155 l.+67 t. 24,8 cm A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 13

9 PSYCHÉ 10/28. Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, 2, BOKSAY ANTAL, VITÉZ A felhők katonái. A magyar hadirepülők története. (Bp Cserépfalvi) 255 l.+12 t.21,3cm Címlapja hiányzik, a 3. oldalon két bélyegzéssel, kézi számozással (111.) Aranyozott nyomású, fényezett bőrkötésben, szép 8, BOTOND. 38 M. BOTOND TJ. GK. LEÍRÁS ÉS KEZELÉSI UTASÍTÁS. Bp-Győr, Magyar Waggon- és Gépgyár Rt. 94 l.( szövegközti képekkel)+ 6mell. 21,8 cm Winkler Dezső tervezte 1938-ban a Botond A jelű, 6x4-es meghajtású,1,5 tonnás terepjáró tehergépkocsit. A magyar hadvezetés 1402 db-ot rendelt, ezt végére le is szállították. A II. vh. egyik legjobb terepjáróját áprilisáig gyártották ben kivonták a hadrendből, pedig jobb volt az 1950-től gyártott Csepel 350 sorozatnál. Ma egyetlen ép példánya létezik a Hadtörténeti Múzeum tulajdonában. Fűzve, vászon erősítésű gerinccel, feliratos, kiadói papírborítóban, 10, BRÓDY SÁNDOR (SZERK.) Kis Almanach. Husz magyar író eredeti meséivel és elbeszéléseivel. A képeket rajzolta: Cserépy és Szobonya. Bp. (1893.) Lampel R. 1lev+182 l.+1lev.+ 4 t. 19,8 cm II. évfolyam. SZEGEDI 8/192 Gottermayer-féle festett, de kopott kiadói vászonkötésben, 41. [BÜRGER GOTTFRIED AUGUST] Báró de Mánx Lengyel orsz. confed. generálisnak a tengeren, és szárazon Tett útazásai és Tsudálkozásra méltó történetei Pozsony-Pest, Füskúti Landerer 1t l. 18,8 cm Első magyar kiadás! Kiadástörténetéről lásd AH 23/52. KÖZPONTI 101/226 és 115/6. 14 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

10 41. Címkézett gerincű, újabb papírkötésben, néhány lapja restaurált, de 40, CANTU CAESAR Az utolsó harminc év története. ( ) Folytatásul - - világtörténetéhez. Eger, Szent István Társulat XI lev.+52 l. 22,3 cm Aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, 43. CHOLNOKY JENŐ Afrika I-II. kötet. Bp. (1930.) Lampel 267 l.+1 térkép; l.+ 1 térkép 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ KRISZTINA 15/75.; MIKE 38/66. Dúsan aranyozott, jellegzetes, kiadói vászonkötésben, szép 5, CHOLNOKY JENŐ A Földközi-tenger Bp [1939.] Franklin-Társulat 184 l. (65 képpel és 29 ábrával) /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 20/40.; MIKE 34/73. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, szép CHOLNOKY JENŐ A jég-világ. A sark-kutatások története. Bp. [1914.] Singer és Wolfner 271 l.+20 t. 22,5 cm Bordázott és címkézett gerincű, korabeli félbőr kötésben, az eredeti borító belekötve, szép 46. COOPER, [J.F.] ÉS CAMPE [J.H.] A tenger réme és egyéb elbeszélések a távoli világrészekből az ifjuság számára. Fordította Győry Ilona. Öt egész oldalas képpel. Bp. [é.n.] Magyar Keresk. Közlöny 95 l. 19 cm Festett, kiadói félvászon kötésben, 47. CZAKÓ ELEMÉR - GYÖRGY KÁLMÁN A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincseiből. Bp. [1930.] Könyvbarátok Szöv. 220 l. 23,8 cm (haránt alakú) KRISZTINA 23/66.; NYUGAT 16/55. A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 15

11 Aranyozott feliratú, zöld, kiadói vászonkötésben, 48. CSÁSZÁR FERENCZ Költeményei. Bővített kiadás. Buda, Magyar Kir. Egyetem 288 l. 21,4 cm MIKE 31/68. Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, régi könyvtári bélyegzéssel, 49. CSATÁR MAGYAR VITÉZNEK, A TÜNDÉRKI- RÁLY KEDVENCZÉNEK ESETE, KALANDJAI VI- SZONTAGSÁGAI ÉS HŐSTETTEI. 8 KÉPPEL. Buda, Rózsa K. és neje 76 l. 16,5 cm Ponyva-kiadás! A cím rokonsága alapján Garay János költeményei jut eszünkbe, pedig a két munkának semmi köze sincs egymáshoz. (MKSz 1918/ p.) Újabb kartonkötésben, enyhén körülvágott, 50. CSELKÓ ISTVÁN Válogatott darabok minden korú jeles magyar írókból. Az ifjúság hasznára. Pozsony, Belnay l. 18,8 cm Cselkó István ( ) akadémiai tanár, 1809-től a pozsonyi Ephemerides szerkesztője. Címkézett gerincű, aranyozott szegélyű, korabeli bőrkötésben, 8, CSERY PÉTER Engelhard Márton, vagy egy Ifjúnak tengeri útazása, és egy magános szigetben történt viszontagságai Kolozsvár, Burián 98 l. 18 cm Romantikus robinzonád, eredetije J.J.Polt: Abentheuer und Reisen Martin Engelbrechts... Leipzig, Fűzve, eredeti, feliratos papírborítóban, jó 12, CSIZMADIA IMRE Motorkerékpárok Bp Műszaki 288 l. 11,5 cm (haránt alakú) 16 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

12 Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, 53. CSOKONAI VITÉZ MIHÁLY Munkái. Közli Kelemföldy kötet. (egybekötve). 15,8 cm Lipcse-Pest, Köhler-Emich XII+ 1lev l.; XII l.+1lev.; VII+189l. +1lev. KRISZTINA 17/67.; MÚZEUM 6/49. Aranyozott gerincű, korabeli egyszerű félvászon kötésben, régi tulajdonosi névbélyegzéssel, 8, CSUKA ZOLTÁN SZERK. A visszatért Délvidék Bp Halász 537 l.+73 l.+11 l.+2lev.+ 12 t. (A színes címkép hiányzik!) 24,4 cm Aranyozott nyomású, kiadói vászonkötésben, szép 55. DÁNOS ÁRPÁD Örök szomjazók Bp. [1932.] Káldor 254 l.+1lev. 21,5 cm Kner Izidor könyvnyomtató műhelyében készült Gyomán. A borítólap rajzát Kner Albert tervezte. A könyvkötési munkát Kner Erzsébet készítette. Aranyozott gerincű, rajzos, kiadói félvászon kötésben, 56. DAU, HEINRICH Tengerek rejtekútjain. Az Admiral Graf Spee kísérőhajójának, az Altmarknak kalandos útjai. Bp Szenkó 154 l. 23,3 cm A kötet szerepel a Fasiszta, szovjetellenes, antidemokratikus sajtótermékek megsemmisítéséről listán. Átkötött, új, műbőr kötésben, 57. DELMÁR WALTER - THIRRING - VIGYÁZÓ Autóúton a Tátrába. Útikalauz a Dunától a Kárpátokig. Késmárk-Bp., Turistaság és Alpinizmus 102 l.+4 t.+2 térkép (egyik kihajtható) Fűzve, rajzos, feliratos, kiadói papírborítóban, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 17

13 DOBRÁNSZKY ISTVÁN Az ökölvívás technikája Bp Stephaneum 143 l. 24 cm OPERA 19/57. Fűzve, rajzos (Arató), kiadói papírborítóban, 2, DÓCZI PÁL A perzsaszőnyeg házi készítése. II-dik kiadás! Bp Manus RT 112 l.+2lev. 23,4 cm Fűzve, javított gerincű, rajzos, kiadói papírborítóban, 60. DONÁSZY FERENC Miklós vitéz. Történeti elbeszélés a Hunyadyak korából. 2. kiadás. Bp. [é.n.] Athenaeum 259 l. (szövegközti képekkel) 23 cm MIKE 35/126.; ORSZÁGHÁZ 14/269. Rajzos (Radó), feliratos, kiadói félvászon kötésben, 2, DRESCHER [SZENTKUTHY] PÁL Régi magyar gyermekkönyvek Bp MBT. 136 l.+1lev.+14 t. 24,3 cm Számozott (247/400.) példány! Készült a Kner nyomdában (LÉVAY-HAI- MAN 1.481) KÖZPONTI 102/22. Újabb, egyszerű vászonkötésben, ceruzás bejegyzésekkel, kiegészítésekkel, jó állapotú munkapéldány Hozzátartozik: Dr. Szondy György A magyar ifjusági irodalom gyermekkora ( ) Kecskemét, Protestáns Szemle 20 l. 23 cm Dedikált különlenyomat! Fűzve, régi könyvtári bélyegzéssel. Együtt: 62. DUNAI ÁKOS Magyar főnemesek az emigrációban Youngstown, Katolikus Magyarok Vasárnapja 510 l.+1lev.+22,3 cm Első kiadás! Aranyozott, kiadói műbőr kötésben, képes, 18 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

14 feliratos, eredeti papírborítóban, 2, DURAY MIKLÓS Kutyaszorító II. New York, Püski 199 l. 22,9 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó 64. EGY SZÉP TÖRTÉNET ÉS IMÁDSÁG, MELY- LYET EGY KÍNLÓDÓ LÉLEK AZON PAPNAK, A KI ÖTET SZENVEDÉSÉTŐL MEG MENTETTE, KI NYI- LATKOZTATOTT. [H.é.ny.n.] Nyomtatatott ebben az esztendőben. 4lev. 15,7 cm Tipográfiája alapján a XVIII. szd. végén készülhetett. Fűzve, enyhén körülvágva, újabb vászontékában, 65. AZ ELÁTKOZOTT KIRÁLY, VAGY: A HÁROM SZERENCSÉS VÁNDORLEGÉNY. 94. SZÁM. Pest, Bucsánszky 15 l. 17 cm Ponyva-kiadás! Fűzve, rajzos, borítófedéllel, címkézett gerincű, vászon tékában, 66. EMLÉKIRAT. -A JAPÁN KORMÁNY EMLÉK- IRATA, AMELYET AZ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLA- MOK KORMÁNYÁNAK DECEMBER 7-ÉN NYÚJTOTTAK ÁT. MEMORANDUM OF THE JA- PANESE GOVERNMENT PRESENTED OF THE UNI- TED STATES GOVERNMENT DEC. 7, 1941 Bp Japán Császári Követség (KMENy) 7 l. 34 cm dec. 7-én japán repülőgépek csapást mértek a pearl harbor-i amerikai haditengerészeti bázisra, ezzel a II. világháború a csendes-óceáni térségre is kiterjedt. Ez az a dokumentum, amelyet a japán követ át akart adni az amerikai külügyminiszternek fél órával a támadás előtt. Mivel háromnegyed órát várakoztatták, az átadásra csak a támadás megkezdése után került sor, ezért azóta is úgy vélik és tanítják, hogy Japán hadüzenet nélküli orvtámadást intézett az Egyesült Államok ellen. A dokumentumban nincs leírva nyíltan a hadüzenet, diplomáciai virágnyelven utal A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 19

15 nak rá: A japán kormánynak sajnálatára ezennel közölnie kell az amerikai kormánnyal, hogy tekintettel az amerikai kormány magatartására, kénytelen arra a megállapításra jutni, hogy lehetetlen további tárgyalások során megállapodást létrehoznia. A kétnyelvű kiadvány a Japán Császári Követség megrendelésére a Királyi Magyar Egyetemi Nyomdában készült kevés példányban. A hat levél tűzőkapoccsal volt összeerősítve, ezek hiányoznak, és mivel a papír nedvességet kapott, rozsdás foltot hagyott. Vastag, erős papírja hullámos. Középen hajtásnyommal, több helyen az angol szöveg mellett magyar nyelvű ceruzabejegyzés. RITKA történelmi dokumentum! 4, EMLÉNY. KARÁCSONYI, UJESZTENDEI ÉS NÉVNAPI AJÁNDÉK. MDCCCXLIII. HAT ACZÉL- RA METSZETT KÉPPEL. Pest, Heckenast 2lev.+272 l.+6 t. (acélmetszetek) A reformkor ismert és népszerű szerzőinek (Gaal, Szemere, Garay, Vachot, stb.) írásaival és verseivel. Feliratos gerincű, korabeli félvászon kötésben, kopottas, közepes 68. EMLÉNY. KARÁCSONI, UJESZTENDEI ÉS NÉVNAPI AJÁNDÉK HAT ACZÉLRA MET- SZETT KÉPPEL. Pest, Heckenast 2lev.+247 l.+5 t. (hat helyett!) Az Emlény 1837-től jelent meg évente, ez az utolsó kötet. SZŐNYI 22/104. Feliratos gerincű, korabeli félvászon kötésben, kopottas, de 69. ÉNEK SZENT ISTVÁN MAGYAR ORSZÁG ELSŐ APOSTOLI KIRÁLY, DICSŐSÉGES JOBB-KE- ZÉRŐL Buda, Gyurián J. és Bagó M. 8 l. 18 cm Mária Terézia szerezte vissza Raguzából a Szent Jobbot 1771-ben. Budára szállították az Angolkisasszonyok és a várpalota 20 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

16 70. Zsigmond kápolnájának plébánosára bízták. Ekkor rendelték el Szent István napjának augusztus 20-i megünneplését. A Szent Jobb körmenet minden évben a Zsigmond kápolnától a Nagyboldogaszszony templomig haladt. MÚZEUM Első online/44. Fűzve, erősített gerinccel, Ritter rajzával, félvászon tékában, 70. [ERDÉLYI JÁNOS?] Hetvenhét közmondásból támad tt Gúnyortzák vagyis Rendes Tréfa. Illymit elfogadók kedvéért kiadá Egy annak Barátja. Pest, Landerer L. VIII+183 l. 18,8 cm Petrik (és nyomán mások) Erdélyi Jánosnak tulajdonítja a szerzőséget, pedig ő 1814-ben született, így a megjelenéskor csak 11 éves volt... Egyszerű vászonkötésben, könyvtári duplum, utolsó oldalon aljából levágva, 8, Erdélyünk és honvédségünk. Történelmi eseménysorozat képekkel. Szerk: Rózsás József. Közrem: Béry László. Bp Vitézi Rend Zrínyi Csoportja 1 t. (Horthy)+ 224 l.+40 t. 30 cm SZŐNYI 21/373. Színes címerrel díszített, kiadói vászonkötésben, 72. ESCHENBACH, OLGA Fenn és alant. - - után fordította Vachott Sándorné. Pest, Pollák 1 t.(színes díszcímlap)+ 3lev.+213 l.+6 t.(színes kőnyomat) 18,7 cm AH 23/90.; DRESCHER 612. Aranyozott gerincű, feliratos, korabeli félvászon kötésben, szép 73. EZEREGY ÉJ. NAPKELETI REGÉK GYÖN- GYEI. GYERMEKEK SZÁMÁRA GYŰJTÖTTE KAR- DOS PÁL. Bp. (1883.) Tettey VIII+232 l. (szövegközti képekkel)+4 t. (színes) 20,2 cm Kardos Pál álnéven Kalocsa Róza ( ) állította össze (Szinnyei). Színes, rajzos, feliratos, kiadói félvászon kötésben, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 21

17 EZERÉVES MAGYARORSZÁG. VEZÉREK ÉS KIRÁLYOK ARCZKÉP-CSARNOKA RÖVID TÖRTÉ- NELME. Bp. [1896.] Rigler 55 t. (színes, kihajtható chromolithographia) 11,5 cm Az uralkodókat ábrázoló képek hátoldalán életrajzi összefoglalókkal. MÚZEUM 17/181.; OPERA 20/53. Színes, rajzos, feliratos, kopottas, kiadói kartonkötésben, jó-közepes ES PONYVÁK MÁRCIUS 15-E UTÁN A FRISSEN KAPOTT SAJTÓSZABADSÁG A HAZAI NYOMDÁK TERMELÉ- SÉT JÓCSKÁN MEGEMELTE, MÉGIS ALIG NÉHÁNY PÉLDÁNY MARADT AZ EGYKORÚ TUDÓSÍTÓ VER- SEKBŐL, EZEKBŐL A NÉPNEK SZÁNT ESEMÉNY- KRÓNIKÁKBÓL. INNEN A VÁSÁRI VERSES RÖPIRATOKBÓL ÉRTESÜLHETETT MINDENKI A FRISS POLITIKAI ÉS HARCTÉRI ESEMÉNYEKRŐL. ÁLTALÁBAN 8 OLDALBA SŰRÍTETTÉK A LEÍRÁ SOKAT, EZ A KIS TERJEDELEM OLCSÓVÁ TETTE A KIADVÁNYOKAT ŐSZÉN A GYŐZTES CSÁSZÁRIAK EGYIK ELSŐ RENDELETE KÖTELEZETT MINDENKIT AZ ILYEN SAJTÓTERMÉKEK BESZOLGÁLTATÁSÁRA, EZEKET AZONNAL MEG IS SEMMISÍTETTÉK. AKI- NÉL MÉGIS TALÁLTAK BELŐLÜK, AZ SÚLYOS BÜNTETÉSRE SZÁMÍTHATOTT. EMIATT ILYEN RENDKÍVÜLI RITKASÁGÚAK A MÉG FELLELHETŐ PÉLDÁNYOK. A KIADVÁNYOK RÉSZBENI FELDOLGOZÁSA A MAGYAR HÍRMONDÓ SOROZATBAN MEGJELENT RIADJ MAGYAR! FAMETSZETES PONYVÁI, CSATAKRÓNIKÁI (BP MAG- VETŐ) KÖTETBEN POGÁNY PÉTER SZERKESZ- TÉSÉBEN TÖRTÉNT MEG. 75. A BÁTOR MAGYAR A VERBÁSZI CSATÁBAN Nagyvárad, Sztankó J. 4lev. 17 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, 22 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

18 A GAZ GRÓF ZICSI ÖDÖN KÖTÉL ÁLTAL LETT KIVÉGEZTETÉSE SEPTEMBER 30-ÁN Szarvas, Réthy L. 4lev. 16,2 cm POGÁNY 38. (nem zárja ki Garay János szerzőségét) Fűzve, címlapján nagy fametszettel, 77. [GREGUSS ÁGOST] Pest visszavétele és Budavár ostroma az 1849-dik év tavaszán. A magyar hadsereghez. Szarvas, Réthy L. 4lev. 16,3 cm POGÁNY 69. Fűzve, címlapján fametszettel, erősen, a felső sort is érintő körülvágással, egyébként 78. A HAZAÁRULÓ LAMBERG GRÓFNAK CSÚFOS HALÁLA. SEPTEMBER 28-ÁN SEP- TEMBERI DAL DAL Szarvas, Réthy L. 4lev. 15,1 cm POGÁNY 35. A versíró Ypsilon néven szignálta műveit. Fűzve, címlapján fametszettel, enyhén körülvágva, foltos, de 79. A MAGYAROK HAZASZERETETE (R. I.H. SZOBOSZLÓN) Debrecen, Telegdi L. 4lev. 18 cm POGÁNY 6. Írta Radó Imre Hajdúszoboszlón. Fűzve, gerince papírcsíkkal erősítve, címlapján fametszettel, 80. A MAGYAROK ÚJ VILÁGA Debrecen, Telegdi L. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 2. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, fametszetes címlappal, 81. NAPI ESEMÉNYEK A RÁCZ ÉS SZERB LÁZA- DÁS IDEJÉBEN ELSŐ KÖZLÉS. Debrecen, Kiss D. 4lev. 18,2 cm POGÁNY 22. (szerinte a kiadó Kiss Dániel írta) Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, sarkai pótoltak, jó A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 23

19 PUTNOKI JÓZSEF Kétszázezer magyar katona. (Apa és fia.) Buda-Pest, Bucsánszki A. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 11. A szerzőnek Szinnyei csak Rózsa Sándor c. művét ismeri. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, a szöveget nem érintő restaurálással, címlapján fametszettel, 83. PUTNOKI JÓZSEF Urambátyám és öcsém Buda-Pest, Bucsánszki A. 4lev. 18 cm POGÁNY 12. Fűzve, papírcsíkokkal erősített gerinccel, jobb alsó sarka hiányos, pótolt, 84. RADÓ IMRE Báró Jellasics históriája Nóta. Debrecen, Telegdi L. 4lev. 17,7 cm POGÁNY 31. Te fertelmes kutya a gyalázatunkra A magad hálója akadjon nyakadba, (Szerintünk a költő nem szerette Jellasicsot...) Fűzve, papírcsíkokkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, 85. RADÓ IMRE Bocskay Zászlója alá hajdu vitézek! Debrecen, Telegdi L. 4lev. 18,1 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, alsó sarka pótolt, jó 86. RADÓ IMRE Országgyűlési határozat a katonaság kiállitása iránt Lenkei százada P.(etőfi) S(ándor) Debrecen, Telegdi L. 4lev. 17,3 cm POGÁNY 28. Petőfi verse aug. 20-án jelent meg a Nép Barátjában, attól tördelésben és néhány betűjében tér el. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, 24 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

20 RADÓ IMRE Szózat a magyar nemzethez s a magyar királyhoz. Nagyvárad, [Ny.n.] 6lev. 18,2 cm POGÁNY 0. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, körben restaurálva, 88. RADÓ IMRE Ujvidék szomorúsága Junius 28. Debrecen, Sztankó J. 4lev. 18 cm POGÁNY 17. A szerző neve utáni m.k. a maga kezével rövidítése. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, 89. RADÓ IMRE Új - Vidék szomorúsága Junius 28-kán Pest, Szkubán S. - Panics Gy. (Trattner-Károlyi ny.) 15 l. 18,1 cm POGÁNY 17. (lappangó v. elpusztult kiadványként említi, melyet Petrik leírt!) Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, hátoldalán egykorú tulajdonosi feljegyzéssel, sarkai restauráltak, 90. [SZABÓ MIHÁLY] SZ. M. Néhány nevezetes nap a derék törökbecseiek életéből 1848-iki húsvét óta Szeged, Grünn J. 4lev. 18,1 cm A szerzőről ír Pogány 491. p. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján kis fametszettel, 91. SZOMORÚ VERSEK IFJÚ GRÓF ZICHY FE- RENCZ VARGA GERGELY ÉS VODÉR GERSON HALÁLUKRÓL A VERBÁSZI CSATÁBAN. Nagyvárad, Sztankó J. 4lev. 17,1 cm POGÁNY 0. A bátor magyar címlap változata. Tartalma és a címlap fametszete megegyezik azzal! Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, sarkai restauráltak, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 25

21 VERSECZI ÉS SZENT-TAMÁSI ÜTKÖZET LE- IRÁSA HONVÉD DAL. Debrecen, Telegdi L. 4lev. 17,9 cm POGÁNY 0. Szerzője valószínűleg Szekács Pál (1821-?) honvéd-kapitány. Fűzve, papírcsíkkal erősített gerinccel, címlapján fametszettel, FARKAS FERENCZ, (FARKASFALVI) Szerentse útja vagy életbölcsesség. Franklin nyomán a nép számára kidolgozta. Buda-Pest, Iparegyesület 37 l.+1lev. 15,2 cm /Népszerű Könyvtár 1./ Farkas Ferenc (1785-?) ügyvéd egy búvárharang feltalálása által tette nevét emlékezetessé. (Szinnyei) OSzK 3.159/1/Raktár Fűzve, címkézett gerincű, félvászon tékában, 94. FEDRUSNAK AUGUSTUS SZABADOSÁNAK ESÓPUSI MÉSÉI Veszprém, Számmer 79 l. 18,9 cm AH 23/97. Címkézett gerincű, későbbi félvászon kötésben, az eredeti papírborítók belekötve, 10, FELFEDEZŐK LEXIKONA. SZERK.: DR. KÉZ ANDOR. Bp. [1937.] Franklin-Társulat 162 l. 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára/ AH 21/52. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, 96. FELKAY (FILLKORN) LAJOS A labdarúgó (futball) játék szabályai Bp Szerző 1lev.+62 l.+4lev.17,2 cm Magyar Labdarúgó Játékvezetők Testülete 1917 bélyegzővel ellátott Oktató példány. Leírja - többek között - a szabályos remplizés módját is! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes 1, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

22 FÉRÉAL, M.V. Az inquisitió és egyéb spanyol titkos társulatok titkai Brünn, Karafiat VIII+463 l.+xviii+ 12 t. 21,5 cm SZŐNYI 19/106. (24 táblával), 23/133. Az eredeti kötés felhasználásával készült félvászon kötésben, 12, [FESSLER, AURELIUS] A három jó barátok Kassa,1802. Landerer F.1t.+240 l. 19,5cm A fordítás eredetije Jodocka von Ilgendorf oder die drey Feunde von Serinwar:... címen jelent meg 1799-ben. Zrínyiről és két barátjáról szól, a végén a bán haláláról, melynek barátai szemtanúi voltak. Zrínyi Miklós 1664-ben halt meg, a hivatalos álláspont szerint megsebzett vadkan végzett vele. Egy új elemzés azonban ezt kétségbe vonja: Az elemzés leleplezi a regényt, mint promóciós szándékkal megírt művet, mely a bán meggyilkolásának tényét, tudniillik, hogy a bánt két udvarmestere Angelini és Mailani ölték meg.... A Fessler-könyv szerint a hidegvérű gyilkosság főszereplője, 98. Angelini I. Lipót osztrák császártól nov. 18. után nagy birtokot kapott ajándékként. A véres gyilkosság megrendelője pedig az osztrák császár, Habsburg I. Lipót volt. (Zeljkó Vegh: Adalék Zrínyi Miklós ( ) horvát bán halálának módjáról, illetve körülményeiről. Regionális Tanulmányok. Sopron, Pannon IQ m) A bibliográfiák az 1804-es pesti kiadást (KRISZTINA 24/509.) tartják első (és egyetlen) magyar megjelenésnek, pedig az általunk leírt példány két évvel korábbi. Érdekes, hogy a két kiadás címlap előtti rézmetszete azonos. Címkézett gerincű, új kartonkötésben, könyvtári duplum, 20, FOGLYOK SZÖKÉSE SZIBÉRIÁBÓL. IGAZ TÖRTÉNET. Bp. [é.n.] Rózsa K. és neje 32 l. (szövegközti képekkel) Ponyva-kiadás! Szimpatikus politikai foglyok jó emberek segítségével megszöknek Szibériából és boldogan élnek tovább Svájcban. Fűzve, címkézett gerincű, vászon tékában, A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK! 27

23 100. FOLYÓIRAT 100. KÁRPÁTI HÍRADÓ. POLITIKAI NAPILAP. FŐ- SZERKESZTŐ SIMON MENYHÉRT DR. Munkács, nov. 10. (XV. évf sz.) Welber ny. 2lev. 44,3x32 cm Piros-fehér-zöld szegéllyel, zöld betűkkel nyomtatott ünnepi szám a bevonuló honvédség tiszteletére. Az Első bécsi döntés (1938. nov. 2.) szerint Munkács is visszatért az anyaországhoz. Kárpátalja többi részét Csehszlovákia német megszállása és megszűnése után hazánk katonai erővel foglalta el. Sárgult papírra nyomtatott félbehajtott újság, 4, SZABAD SZÁJ. SZERK.: KIRÁLY DEZSŐ. ELSŐ ÉVFOLYAM. Bp Hungária ny. 54lev. 45,5 cm június 22-én indult. Ez az első évfolyam 28 számból állt (nálunk hiányzik a 19. füzet!) A Szabad Száj a Kisgazdapárthoz köthető, 102. míg a kortárs Lúdas Matyi a kommunistákhoz (tovább is élt...) MIKE 37/554. Egyszerű, vetemedett, kopott, korabeli félvászon kötésben, közepes 102. TUDOMÁNYOS GYŰJTEMÉNY. 1821/ KÖTET. Pest, Trattner 132 l.; 128 l.+5 tábla (3 levélen) ; 156 l. 21,5 cm HESS 38/106.; HONTERUS 74/156. A X. kötetben többek között Pósfay: A Kunokról..., a XI-ben Virág Benedek: Észrevételek a Magyar szókötésre, a XII-ben Szombathy János: A Magyar Szent Koronáról írt tanulmányokkal. A mellékletek Kovács Imre: A Stenographiaról, vagy Gyors-írásról c. értekezéséhez tartoznak. Címkézett gerincű, korabeli papírkötésben, közepes 103. TŰZHELY. CSALÁDI, LAKBERENDEZÉSI ÉS SZÉPIRODALMI FOLYÓIRAT. I. ÉVF SZÁM (1932. ÁPR. - DEC. 15.) TELJES! Bp Hornyánszky ny. 11x32 l.30,5cm Többek között József Attila, Kosztolányi, Krúdy írásaival. 28 A LEÜTÉSI ÁRRA 15% ÁRVERÉSI JUTALÉKOT SZÁMÍTUNK!

Budapest Budapest Budapest, I. kerület Kapisztrán tér 2/4. Budapest Budapest Budapest, I. kerület Krisztina krt

Budapest Budapest Budapest, I. kerület Kapisztrán tér 2/4. Budapest Budapest Budapest, I. kerület Krisztina krt Cím Megye Település Budapest Budapest Budapest, I. kerület Bem rakpart 6. Budapest Budapest Budapest, I. kerület Kapisztrán tér 2/4. Budapest Budapest Budapest, I. kerület Krisztina krt. 87-91. Budapest

Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló 5-6. osztály

Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló 5-6. osztály A könyvek a tenger mélyéhez hasonlítanak, amelyekből a búvár értékes gyöngyöket hozhat fel. Könyv-, könyvtárhasználati és Európa Uniós ismeretek I. forduló Név: Iskola: Osztály: 1. Milyen dokumentumokat

Érd 775 Helytörténeti verseny. I. forduló

2018/2019. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS

2018/2019. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS 2018/2019. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS I. Korcsoport Leány 1 Borsod-AZ Szent Imre Római Katolikus Általános és Óvoda Miskolc 2 Pest Érdi Batthyány Sportiskolai Általános Érd 3 Budapest Budapest XIII.

Április 7.-től kapható: 1011 Budapest, Batthyány tér 5-6. 1025 Budapest, Törökvész út 87-91. Rózsadomb Center

Április 7.-től kapható: 1011 Budapest, Batthyány tér 5-6. 1025 Budapest, Törökvész út 87-91. Rózsadomb Center Április 7.-től kapható: 1011 Budapest, Batthyány tér 5-6. 1025 Budapest, Törökvész út 87-91. Rózsadomb Center 1026 Budapest, Gábor Áron u. 74-78/a, Rózsakert 1027 Budapest, Margit krt. 50-52. 1039 Budapest,

A TUDÓS, KONYVTARALAPITO KULTÚRAKÖZVETÍTŐ KULTSAR ISTVÁN

TORNA DIÁKOLIMPIA BUDAPESTI TERÜLETI DÖNTŐ 2006/2007 tanév Budapest, március V-VI. korcsoport "B" kategória fiú csapatbajnokság

TORNA DIÁKOLIMPIA BUDAPESTI TERÜLETI DÖNTŐ 2006/2007 tanév Budapest, március V-VI. korcsoport B kategória fiú csapatbajnokság Budapest, 2007. március 9-10. Hely. Cím Csapatnév 1 Nagykőrös Toldi Miklós Gimn. 47,100 43,900 47,250 47,250 47,400 46,300 279,200 2 Nagykőrös Arany János Ref. Gimn. 45,800 45,350 45,650 47,800 45,650

Jegyzőkönyv NAP Diákolimpia IV. Korcsoport - Fiú Egyéni

Jegyzőkönyv NAP Diákolimpia IV. Korcsoport - Fiú Egyéni Jegyzőkönyv NAP Diákolimpia IV. Korcsoport - Fiú Egyéni Hajdú-Bihar Debrecen 2009.05.15. 1 Mogyorósi Dávid 94 Püspökladány Püspökladány 882 12,40-530 - 64,48-9,10-02:12.00 2 Kiss Ádám 95 Debrecen Kazinczy

Natúr modullal rendelkező dm üzletek

Natúr modullal rendelkező dm üzletek 1053 Budapest, Királyi Pál u. 20. B 1011 Budapest, Batthyány tér 5-6. 1021 Budapest, Hűvösvölgyi út 138. 1024 Budapest, Lövőház utca 1-5. Mamut II. 1027 Budapest, Margit krt. 50-52. 1026 Budapest, Pázsit

A közjogi kérdések az első világháború idején

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2016/2017 tanév Budapest I. korcsoport "B" kategória fiú csapatbajnokság. Vezető: Bélteki Pál, Horváth Alex

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2016/2017 tanév Budapest I. korcsoport B kategória fiú csapatbajnokság. Vezető: Bélteki Pál, Horváth Alex 1 11 Szeged Vezető: Bélteki Pál, Horváth Alex Arany János Ált. Isk. Posta Zsombor 9,000 8,900 17,900 Deli Dominik 9,300 9,600 18,900 Márton Edvin 9,300 9,000 18,300 Gellén Zsombor 9,400 9,200 18,600 Ladányi

Háziorvosi körzetek. Dr. Balla Ferenc általános orvostan, sebész, Traumatológia szakorvos, háziorvostan Háziorvosi körzetek Körzet megnevezése/ Rendelés helye/ Háziorvos neve/ képesítési adatai I. számú felnőtt Kálvin tér 7. Dr. Király Tímea II. számú felnőtt Petőfi u. 14. Dr. Ungvári Zsigmond általános

Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 2017.évi rendezvények

Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 2017.évi rendezvények Magyar Éremgyűjtők Egyesülete 2017.évi rendezvények Hó Nap, óra Csoport Program Helyszín Elérhetőség I. Szerda Celldömölk Éves munkaterv összeállítása január 10.-tól február - ig Debrecen Kiállítás:(ásványok,

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2008/2009 tanév Debrecen, április 3-5. III-IV. korcsoport "B" kategória fiú csapatbajnokság

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2008/2009 tanév Debrecen, április 3-5. III-IV. korcsoport B kategória fiú csapatbajnokság Helyezés Cím Csapatnév 1 Debrecen Vénkerti Ált. Isk. és AMI 47,250 1 47,400 1 47,700 1 142,350 2 Izsák Táncsics Mihály Ált. Isk. 44,450 4 46,600 2 47,500 2 138,550 3 Budapest Kölcsey Ferenc Ált. Isk. 44,300

Abodi Nagy Béla által tervezett, illusztrált könyvek, könyvborítók

Abodi Nagy Béla által tervezett, illusztrált könyvek, könyvborítók 1. Vörösmarty Mihály (Bukarest, 1959) Csongor és Tünde 2. Petőfi Sándor (Bukarest, 1969) Költemények 3. Mikes Kelemen (Bukarest, 1963) Törökországi levelek 4. Csokonai Vitéz Mihály (Bukarest, 1963) Válogatott

Versenyeredmények a Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskolában

Versenyeredmények a Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskolában Versenyeredmények a Szegedi Petőfi Sándor Általános Iskolában 2016-2017. A verseny, pályázat elnevezése Szint Eredmény Tanuló Osztály Felkészítő tanár Móra-olvasóverseny Kitűnő olvasó 8. hely Szécsi Ninetta

Magyarország sorsfordító esztendői:

Levelező Matematika Verseny. 7. évfolyam eredménye

Levelező Matematika Verseny. 7. évfolyam eredménye NÉV ÉVF. ISKOLA Levelező Matematika Verseny 7. évfolyam eredménye 1.forduló (56 pont) 2.forduló (62 pont) 3.forduló (51 pont) 4.forduló (49 pont) össz.pont 1. Barti Fanni 7. Géza Fejedelem Általános Iskola,

MOB Sportiskolai Program évi forrás

MOB Sportiskolai Program évi forrás MOB Sportiskolai Program 2015. évi forrás sorszám támogatott szervezet támogatás célja támogatás összege (Ft) megvalósulás helye KLIK fenntartású intézmények támogatásai: 1. Sugovica Sportiskolai Általános

IX. Vácrátóti Crossfutás március 24.

IX. Vácrátóti Crossfutás március 24. IX. Vácrátóti Crossfutás 2007. március 24. Végeredmény 4 KM Gyerek Absz.hely Név Szül.év Rajtszám Idö 1. PÁPAI GERGELY 1993 87 15:36 2. PÁLL ÁDÁM 1993 93 19:00 3. PÁPAI BENEDEK 1998 469 19:44 4. NEMCSICS

TORNA DIÁKOLIMPIA "B" KATEGÓRIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2015/2016 tanév Budapest II. korcsoport fiú csapatbajnokság

TORNA DIÁKOLIMPIA B KATEGÓRIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2015/2016 tanév Budapest II. korcsoport fiú csapatbajnokság Hely. Cím Csapatnév 1 Debrecen Vénkerti Ált. Isk. 38,600 36,800 38,000 113,400 2 Nagykanizsa Hevesi Sándor Ált. Isk. 37,300 34,700 37,300 109,300 3 Szentendre Szent András Katolikus Ált. Isk. 37,100 34,800

Családfa. Werner Károlyné (szül. Pollák Matild) 1858 1860 között 1936. Popper Károlyné (szül. Werner Julianna) 1867 vagy 1868 1933

Családfa. Werner Károlyné (szül. Pollák Matild) 1858 1860 között 1936. Popper Károlyné (szül. Werner Julianna) 1867 vagy 1868 1933 Családfa Apai nagyapa Popper Károly 1864 1935 Apai nagyanya Popper Károlyné (szül. Werner Julianna) 1867 vagy 1868 1933 Anyai nagyapa Werner Károly 1850 1916 Anyai nagyanya Werner Károlyné (szül. Pollák

NKM FÖLDGÁZSZOLGÁLTATÓ előrefizetős Mérő KÁrTyAFeLTÖLTéSi helyek A LApKer hálózatában

NKM FÖLDGÁZSZOLGÁLTATÓ előrefizetős Mérő KÁrTyAFeLTÖLTéSi helyek A LApKer hálózatában címe i. kerület Batthyány tér aluljáró RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-15:00 06:00-15:00 Batthyány tér (HÉV-állomás aluljáró) RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00

Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében

Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében Digitalizálásra javasolt helyismereti dokumentumok a Szentesi Városi Könyvtár Kht. Helyismereti győjteményében helyismereti könyvtáros Tételes felsorolás témakörök szerint Helytörténet Sima László: Szentes

S zakm ai beszám o ló a 3437/317. szám ú N KA PÁLYÁZAT MEGVALÓSÍTÁSÁRÓL

S zakm ai beszám o ló a 3437/317. szám ú N KA PÁLYÁZAT MEGVALÓSÍTÁSÁRÓL Dr. Kovács Pál M egyei Könyvtár és Közösségi Tér 9023 Győr. Herman Olló u. 22. Telefon: 96/516-670» Telefax: 96/418-942 S zakm ai beszám o ló a 3437/317. szám ú N KA PÁLYÁZAT MEGVALÓSÍTÁSÁRÓL A Dr. Kovács

100 m fiú VI. kcs. 1. ief. 1.

100 m fiú VI. kcs. 1. ief. 1. FIÚ EREDMÉNYEK - VI. KORCSOPORT ssz név szül. év Iskola (Feladatellátás helye) város (cím) OM kód megye eredmény 100 m fiú VI. kcs. 11.6 Kiss István 1999 Eötvös József Gimnázium Tiszaújváros 11.6 1. Ajide

3. Auriga Erdei Futóverseny sorozat

3. Auriga Erdei Futóverseny sorozat 3. Auriga Erdei Futóverseny sorozat hatodik forduló 2016.07.03 Leány 1.6km 1. Fekete Flóra 3 6:18 SZVSI SE1 / 1, 10 2. Takó Lilla 6 6:20 Szolnok SE1 / 2, 7 3. Auerbach Anita 1 7:37 Szolnok SE1 / 3, 5 4.

V. TOLLFORGATÓ TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY TÖRTÉNELEM 7-8. OSZTÁLY. Tanuló neve:... Osztálya:... Iskola neve: Címe: Felkészítő tanár neve:... Fekete István Általános Iskola 2213 Monorierdő, Szabadság u. 43. Tel./Fax: 06-29-419-113 www.fekete-merdo.sulinet.hu V. TOLLFORGATÓ 2. forduló V. TOLLFORGATÓ TEHETSÉGKUTATÓ VERSENY TÖRTÉNELEM 7-8. OSZTÁLY

SZEGED VÁROS HELYI EGYEDI VÉDETT ÉPÜLETEI

Strandröplabda Diákolimpia 2016/2017. NEVEZÉSEK

Strandröplabda Diákolimpia 2016/2017. NEVEZÉSEK Strandröplabda Diákolimpia 0/0. NEVEZÉSEK Nyílt fiú páros kategória IV. korcsoport 0 Eszterházy Károly Egyetem Gyarkoló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet Bartók Béla Téri

FEHÉR KATALIN. Magyar nyelvû gyermek- és ifjúsági könyvek a felvilágosodás korában. Magyar Könyvszemle 2000. 1. sz. 89-94.

FEHÉR KATALIN. Magyar nyelvû gyermek- és ifjúsági könyvek a felvilágosodás korában. Magyar Könyvszemle 2000. 1. sz. 89-94. FEHÉR KATALIN Magyar nyelvû gyermek- és ifjúsági könyvek a felvilágosodás korában Magyar Könyvszemle 2000. 1. sz. 89-94. Bertits Ferenc pécsi pap a Mindenes Gyûjtemény címû folyóiratban 1, 1790-ben, egy

FIÚ EREDMÉNY. 100 m fiú III. kcs. 1 ief. 100 m fiú III. kcs. 2 ief. 100 m fiú III. kcs. 3 ief.

FIÚ EREDMÉNY. 100 m fiú III. kcs. 1 ief. 100 m fiú III. kcs. 2 ief. 100 m fiú III. kcs. 3 ief. FIÚ EREDMÉNY 100 m fiú III. kcs. Döntő 1. Bayer Richárd 2001 Éltes Mátyás Ált. Isk. 13,1 2. Kovács Olivér 2001 Radó T. Ált. Isk. és EGYMI Győr 13,4 3. Rónavölgyi Sándor 2001 Meixner J. EGYMI, Mohács 13,5

Családfa. Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza) 1870 1943. Neuser Lipót Kb. 1868 1939

Családfa. Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza) 1870 1943. Neuser Lipót Kb. 1868 1939 Családfa Apai nagyapa Krämer Gyula (Julius Krämer)?? Apai nagyanya Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Anyai nagyapa Neuser Lipót Kb. 1868 1939 Anyai nagyanya Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza)

Magyar Cserkészszövetség Hungarian Scout Association