Aktív eszközök PON Hálózaton. Zhone GPON berendezések Teleste és IPG RF overlay eszközök

Méret: px
Mutatás kezdődik a ... oldaltól:

Download "Aktív eszközök PON Hálózaton. Zhone GPON berendezések Teleste és IPG RF overlay eszközök"

Átírás

1 KÁBEL VAGY OPTIKA?

2 Aktív eszközök PON Hálózaton Zhone GPON berendezések Teleste és IPG RF overlay eszközök

3 Zhone bemutatása

4 Általános adatok és stratégia Cég alapítása 1999-ben A Zhone alapító befektetői: Kohlberg Kravis Roberts (KKR) Texas Pacific Group (TPG) New Enterprice Associates (NEA) NASDAQ listán jegyzett NASDAQ megjelölés: ZHNE Gyártás Gyártás az Egyesült Államokban magas minőségi követelményrendszer mellett Cégműködés Globális vállalat, ügyfelek és jelenlét világszerte. A világpiaci üzletvitel biztosítja a hosszú távú stabil működést

5 Piaci területek Fő üzletág az iparágban Elosztóhálózati (Access) termékek a távközlési szolgáltatók részére világszerte Globális piacon az első vonalban levő, USA piacán a harmadiktól ötödik vonalban levő szolgáltatókra fókuszálva Vezető FTTx termékgyártó, folyamatosan a világ első öt gyártó és szállítója között Versenytársak - Huawei, ZTE, Alcatel, Adtrain & Calix Új piaci szegmensek Fiber LAN - Passzív optikai LAN hálózat, mely valós alternatívája az UTP alapú LAN hálózatoknak Üzleti területek a vendéglátás, kormányzat, vállalati üzleti felhasználók Kiemelt figyelem a vendéglátás és kormányzati szegmensen Több mint 20 milliárd USD éves forgalom a hagyományos LAN hálózatoknál

6 GPON piacvezetői státusz 16 egymást követő negyedévben az első 5 gyártó között Q Helyezés NA CALA EUROPE MEA GLOBAL Globális Közép-Kelet és Afrika Európa Közép és Latin-Amerika Észak Amerika

7 Világpiaci jelenlét Több mint 750 szolgáltató világszerte aktív elemei

8 Fő üzletág Az iparág legkomplexebb megoldása magas szintű flexibilitással és egyszerű migrációs lehetőséggel a réz érpárról az optika irányába VOICE DATA ENTERTAINMENT znid ONT-k, xdsl Modemek EAD-k Előfizetői eszközök külés beltéri kivitelben Központ Converged Multi-service Access MXK Szolgáltató MSO ADSL, VDSL2, POTS, EFM multiszerviz támogatás réz érpáron, ami lehetővé teszi az egyszerű migrációt GPON vagy aktív Ethernet optikai hálózatokra, az optikai előfizetői eszközök széles skálájával

9 Iparág vezető beépítési koncentráció, lépésenként bővíthető kiemelkedő adatforgalom kapacitás Zhone MXK Az iparág legmagasabb beépítési koncentrációval rendelkező GPON fejállomása, réz érpár és optika funkciókkal GPON, és Optikai Ethernet POTS, ADSL2+, VDSL2, EFM és PWE A legkisebb beépítési területen Zhone znid GPON és optikai Ethernet vezeték sebességű adatátvitel Üzleti és lakossági területen Beltéri és kültéri kivitel

10 Optikai hálózatok a Hotelben Új üzleti területek

11 Passzív optikai LAN UTP LAN Fiber LAN ONT minden szobában vezetékes vagy vezeték nélküli (WiFi)szolgáltatás znid ONT szobánként Monomódusú optika Passzív osztó szintenként MXK OLT a vezérlő szobában

12 Passzív optikai LAN Az optika védettebb és biztosabb média mint az UTP Nincs RF kisugárzás Nincs RF interferencia Az optikai kábelek élettartama több mint 50 év Az optikai monomódusú kábel kapacitása nagyobb mint 69 Tbps Nincs bonyolult kábelezés Távolság 20 km-en belül Az otikai LAN akár 50%-kal olcsóbb, mint a CAT-6A LAN hálózat építése! GREEN Building Technology

13 Optikai hálózat a városban Mi generálja a sávszélesség igényt

14 A sávszélesség felhasználás folyamatosan növekszik YouTube - 4 Milliárd videó megtekintés naponta Több mint 800 millió önálló néző a YouTube-on havonta Több mint 4 milliárd megtekintett óra a YouTube-on havonta Több mint 80 óra video feltöltés percenként Facebook - több mint 1 milliárd felhasználó Több mint 30 milliárd tartalommegosztás havonta a Facebook-on A felhasználók havonta 700 milliárd percet töltenek el a Facebook-on NETFLIX - 27 millió előfizető, több mint 800 féle eszközön stream-el Az Xbox-tól a Wii, PS3, BD Player, Smart TV-k DVR-ek és média lejátszókon keresztül az Apple és Google TV eszközökig.

15 Új technológiák használata Az új technológiák befogadása és tömeges használata minden eddiginél gyorsabban történik

16 A strem-ként elérhető videó tartalom már jelen van és folyamatosan növekszik HD videó 720p p 4K HD videó 4096x2160 pixel 2-8 Mbps Mps (HEVC) A YouTube támogatja a HD stream elérést A NETFLIX megkezdte a 4K HD stream szolgáltatást

17 Optika az előfizetőnél Zhone MXK platform

18 MXK platform: Intelligens Terabit Access Concentrator A Zhone MXK fejállomás platform az iparág első Terabit szintű hálózati központja, iparág vezető beépítési sűrűséggel, valamint áteresztő és kapcsolási teljesítménnyel Az MXK platformot több száz operátor alkalmazza világszerte Az MXK platform támogatja a videó, hang és adatszolgáltatást, legyen az üzleti szintű, vagy közösségi média, Mobil gerinchálózati elérés, vagy vezeték nélküli szolgáltatások, mindez biztosítja a szolgáltatók elégedetségét a költségek, a szolgáltatási lehetőségek, a sávszélesség igény területén. Az MXK platform alkalmazásával a hálózat biztosítja a szolgáltatás jövőjét

19 Az MXK platform jellemzői MXK 823, 819, 319, 198, 194 Elemenként fejleszthető Kiemelkedő sávszélesség Intelligencia Magas megbizhatóság Hatékonyság Biztonság Teljesítmény

20 Az MXK platform jellemzői MXK 823, 819, 319, 198, 194 Sávszélesség Korlátozás nélküli 360x1G GPON, vagy 360x1G AE keretenként. Teljes IP kapcsolási kapacitás 4,6 Tbps. GPON kapacitás 7168 efi (MXK 819) keretenként Intelligencia Bármely porton bármely szolgáltatás, bridging funkció, hatósági adatkezelés, multicast csoport kezelés, Optika, réz és vezeték-nélküli hálózatok Fejleszthetőség Korátozás nélküli teljes redundancia, 480G keret és kettős csillagpontos 20G kártyánkénti kapacitás Alacsonyabb beruházási és üzemeltetési költségek, egyszerűsített hálózat felépítés Magasabb nyereség, új szolgáltatások rugalmas bevezetése Megbízhatóság Hot-swap kártyák, teljes redundancia, vonali redundancia, EAPS, RSTP, MSTP, B osztályú GPON redundancia Hatékonyság Szoros integráció a teljes SLMS portfólióval, GPON, AE, VDSL2, EFM, Metro WiFi, ADSL2+, POTS, OC3/T1/E1 PWE Biztonság SLMS biztonsági funkciók, többek közt multicast vezérlési listák, védett bridging, Rate limiting, dinamikus IP szűrés, SSH, SFTP és RADIUS hitelesítés Teljesítmény Hibamentes átjárhatóság különböző hálózati architektúrákon (FTTx, MSAP) Kültéri hömérséklet viszonyok közti üzemeltetés. CLI, ZMS, WEBUI, Dinamikus OMCI menedzsment

21 MXK hardver verziók Méretek MXK 194: 1U, Line; Rear Access MXK 198: 1U, Line; Rear Access MXK 319: 3U, 7 Line Card; Front Access MXK 819: 8U, 14 Line Card; Front Access MXK 823: 8U, 18 Line Card; Front Access Keret funkciók Ventillátorok Állapot jelző LED-ek Risztási relék Optikai szálrendező Tápegység csatlakozók Uplink kapacitás lehetőségek: 2x10G Ethernet + 8x1G Ethernet 8x1G Ethernet 6x1G Ethernet 4x1G Ethernet Optikai vonali kártyák 4 Port GPON OLT 8 Port GPON OLT 20 Port Active Ethernet 2 Port STM1/OC3 PWE Réz érpár bázisú vonali kártyák 24 port VDSL2 24 port VDSL2 + Splitter 24 port VDSL2 + POTS combo 48 port VDSL2 + Vectoring 24 port G.SHDSL EFM 48 port ADSL 72 port ADSL 48 port ADSL + Splitter 48 port ADSL + POTS combo 24 port T1/E1 EFM 24 port T1/E1 PWE 72 port POTS 24 port ISDN 24 port P-PHONE/EBS

22 MXK platform port sűrűség és kapacitás keretenként Line Card Type Ports MXK 194 MXK 198 MXK 319 Capacity MXK 819 Capacity MXK 823 Capacity Uplink GIGE/10GE 8/2 8 16/4 16/4 16/4 GPON OLT 8 4/ up to 3584 subs 512- up to 7168 subs 512- up to 9216 subs Active Ethernet ports ports ports VDSL2+Vectoring ports ports ports VDSL2+Combo ports ports ports POTS ports ports ports EBS/ISDN ports ports ports ADSL ports ports ports ADSL2+POTS ports ports ports SHDSL EFM ports ports ports T1/E1-TDM (PWE3) ports ports ports T1/E1-PKT/EFM ports ports ports

23 MXK általános hálózati alkalmazások

24 MXK felépítése MXK alapkeret kialakítása Ethernet switch funkció, L2 hatékonyság, L3 intelligencia Kettős passzív hátlap, mely lehetővé teszi a 400Gbps kapacitásról történő upgrade-t 1Tbps kapacitásra, csupán az uplink kártya cserével Az A és B slot-ok az uplink kártyák részére fenntartva megállás mentes redundanciával Az 1-18-as slot-ok a vonali kártyák részére fenntartva, balra, ig jobbra az uplink pozícióktól 1-9-ig A keret és az összes kártya alkalmas kültéri (I-Temp) hőmérsékleti viszonyok közti működésre, pl kültéri Node szekrényben Páratlan sávszélesség kapacitás Akár 20Gbps kártyánként (korlátozás mentes 1/2,5/10G soros kapcsolat mindkét uplink kártya esetében) A rendszer felépítése támogatja a korlátozás nélkül az akár 3600 x 100Mbps GPON előfizetői, vagy 360 x 1Gps optikai Ethernet szolgáltatást

25 MXK felépítése Bezel with Fan Assembly & Status LEDs MXK 819, 823 Redundant controllers + uplinks 14 line cards (19 ) or 18 line cards (23 ) Eight 1G Ports (SFP) GPON Line Card 4- or 8-port Dual 10G Ports 20-port Active Ethernet Line Cards Fiber Tray & Management Front and Rear Power, Alarms, Cable Entry Removable fan & filter assembly with status LEDs MXK 319 2x10G to each slot, as in 819/823 7 line cards, all front access, hot swappable Redundant controllers + uplinks All components I-temp hardened for remote node applications

26 MXK uplink kártyák Redundancia (eszköz és funkcionalitás) Hot-Swap üzem közben cserélhető EAPS, Link aggregáció, RSTP, MSTP, Cross-card link aggregáció (6x1G esetében) 2 x 10G XFP port támogatás 4-8 port SFP 100/1000 Ethernet SFP Rj-45 Ethernet interfész a menedzsmenthez RS232D soros craft interfész QOS funkciók Kültéri hőmérsékleti viszonyok (I-Temp)

27 MXK GPON kártyák 4 és 8 port OLT kivitel ITU GPON szabvány 2,5 Gbps letöltés 1,25 Gbps feltöltés portonként Portonként 64-es osztásig B+ (-28dB, 20km) és C+ (-32dB, 60km) osztályú SFP modulok A kártyák és SFP modulok kültéri hőmérsékleti viszonyokra alkalmasak (I-Temp) 10G kapcsolat az uplink felé Akár 720 PON port és előfizető kiszolgálása egyetlen 42 rack szekrényben telepített MXK rendszerekről RF Overlay támogatás (1550nm-en) QOS és Rate Limiting beállítások

28 MXK további szolgáltatási kártyák Ethernet optikai kártyák Egy modulméretű 20 előfizetőt kiszolgáló kártya Dupla BiDi SFP Két modulméretű 20 előfizetőt kiszolgáló kártya Vegyesen alkalmazható Optikai és elektronikus SFP modulok Korlátozás mentes 20G teljes sávszélesség Üzleti előfizetők, vagy további Node pontok kiszolgálása

29 MXK további szolgáltatási kártyák VDSL, VDSL2, STM, ISDN, EBS, ADSL 2+, G.SHDSL, kártyák Hang szolgáltatások és réz érpár alapu multi szerviz szolgáltatások

30 MXK GPON redundancia A splitter két bemenettel rendelkezik A B típusú redundancia az első osztási pontig alkalmazható. A Zhone implementációjában az OLT portok redundánsak, melyeket egy második GPON vonali kártya biztosít. Így a portonkénti és a kártya redundancia egyarán megvalósítható

31 MXK GPON szolgáltatások VoIP TELEFON INTERNET CWDM Add filter IPTV QAM / analog

32 MXK GPON rendszerek Ethernet optika PON optika AE AE znid GPON ONU MXK 198 Koaxiális RF MXK 198 znid GPON ONU znid GPON ONU AE AE znid AE znid MDU AE znid GPON ONU znid GPON ONU znid GPON ONU AE MXK 198 Edge CMTS znid GPON ONU RF kábel D3.0 modem

33 Távoli berendezések összefogása GE optikán MXK GPON rendszerek kiterjesztése A GPON hálózatok kiterjesztése znid GPON ONU FTTH szolgáltatások továbbvitele GbE redundáns uplink znid GPON ONU 10G redundáns uplink znid GPON ONU GbE redundáns uplink znid GPON ONU

34 MXK GPON rendszerek RF Overlay kiterjesztéssel Mit nyerünk az RF átvitellel? Teljes optikai hullámhossz az RF átvitelre, 1GHz sávszélesség Analóg, DVB-C, (IPTV, OTT RF független) egyidejű TV szolgáltatások Zavarásmentes elosztóhálózati környezet, nincs LTE probléma Nincs frekvenciaterv probléma, nem kell szabad helyet biztosítani a DOCSIS csatornáknak Nincs szükség IPTV STB-okra, csak az IPTV szolgáltatás előfizetőknél Új TV készülékekbe beépített DVB-C vevő, HD TV csatornák Független RF TV és IP szolgáltatás MDU környezetben Mit veszítünk az RF átvitellel? RHE fejállomás beruházás RF optikai adó beruházás EDFA optikai erősítők beruházása Nagytávolságú átvitel külön optikai rendszereket igényel Költségesebb ONT RF optikai vevővel Több aktív eszköz, magasabb fajlagos költség Melgevő épületen belüli koaxiális hálózat használata

35 MXK GPON rendszerek RF Overlay kiterjesztéssel RF optikai vevő Analóg DVB-C RF Optika znid GPON ONU MXK GPON fejállomás HDO RF EDFA Optikai fejállomás znid GPON ONU IPTV Analóg RF FTTB optikai vevő CWDM demux DVB-C znid MDU ONU IPTV

36 RF Overlay berendezések Teleste HDO optikai platform 2RU moduláris platform Direkt modulációs 1GHz optikai adó 50km távolságig EDFA előerősítők EDFA meghajtó erősítők Külső CWDM összegző szűrők A szükséges kapacitás igénnyel együtt bővíthető Teleste Commander sw-en menedzselhető Könnyen kezelhető GUI RF spekrum-analizátor funkció

37 RF Overlay berendezések IPG Photonics EDFA platform Nagyteljesítményű szolgáltatásra szabott EDFA Portszámtól és teljesítménytől függő 1RU, vagy 2RU kivitel A nagyobb előfizető számú (PON port számú) rendszerekhez javasolt A Teleste HDO optikai adóval és előerősítővel alkalmazható Integráltan tartalmazza a CWDM összegző szűrőt Nagy portszámú és teljesítményű berendezés a legkisebb helyigénnyel Akár 32 x dBm port GPON CWDM összegző szűrővel 2RU méretben Redundáns tápegység, SNMP menedzsment

38 Multi szerviz szolgáltatás PON rendszereken Összeállítási példa komplex szolgáltatáshoz IP IP forrás SPTS videó streamek, VoIP és Internet 3RU MXK fejállomás 20 GbE optikai Ethernet és 2048 GPON kapacitás Teleste optikai 1550nm adó és előerősítő(k) IPG multiport EDFA-k CWDM multiplexerrel AppearTV IP/RF RHE 32 analóg TV, FM rádió és 16 QAM DVB-C csatorna kapacitás 4RU keretben Komplex fejállomás rendszer kompakt méretben IPTV, DVB-C, AnalógTV, VoIP és Internet szolgáltatás Komplex DVB-C, IPTV és OTT technológiaszolgáltatás a HFC Technics DigiHead kínálatában

39 Zhone ONT termékek

40 znid ONT termékcsalád Előfizetői ONT Beltéri kivitel as sorozat MDU ONT (társasház, lépcsőház, stb) Beltéri kivitel es sorozat Kültéri kivitel es sorozat Optikai LAN sorozat Beltéri kivitel as sorozat Small Business (üzleti előfizetők) ONT Beltéri kivitel as sorozat Kültéri kivitel es sorozat

41 znid 2400 sorozat előfizetői ONT Legfontosabb tulajdonságok Kedvező költség Széles szolgáltatási kínálat és portok GE/Telefon/RF/WiFi Triple-play alkalmazás VoIP szolgáltatás IPTV RF videó (opció) Gb LAN adatszolgáltatás Dual-core Broadcom SoC chipset alapú magas teljesítményű Menedzsment: ZMS támogatás (CPE manager) Web GUI CLI SNMP Hardver tulajdonságok Szabványos GPON G.984 (-27dBm) vagy GE 20 km uplink kapacitás GbE LAN portok 10/100/1000 auto-sensing FXS POTS telefon portok, SIP, SIP-SPLAR vagy MGCP támogtás WiFi b/g/n két 5dBi antennával (opció) RF optikai vevő (1550nm opció) Asztali, vagy fali elhelyezés, opciós optikai kábelrendező Üzemi hőmérséklet tartomány 0ºC to +40ºC 12VDC tápegység, opciós backup és riasztás

42 znid 2400 sorozat előfizetői ONT Model Description ZNID-GPON-2424A Indoor, GPON Uplink, 2 POTS, 4 GE ZNID-GPON-2425A Indoor, GPON Uplink, 2 POTS, 4 GE, RF Video ZNID-GPON-2426A Indoor, GPON Uplink, 2 POTS, 4 GE, WiFi, USB ZNID-GPON-2427A Indoor, GPON Uplink, 2 POTS, 4 GE, RF Video, WiFi, USB ZNID-GE-2424A Indoor, GE Uplink, 2 POTS, 4 GE ZNID-GE-2426A Indoor, GE Uplink, 2 POTS, 4 GE, WiFi, USB

43 Legfontosabb tulajdonságok 24 FE/24 Telefon port znid 8000 sorozat Beltéri MDU Triple-play szolgáltatás FTTB telepítésben Beépített Layer-2 IP switch ITU G.984 szabványú uplink Menedzsment: ZMS támogatás (CPE manager) Az OLT-n keresztül menedzselhető az OMCI funkcióval Hardver tulajdonságok GPON (-27dBm) 20 km uplink 24 10/100M Ethernet LAN port Opcióban 24 telefon port Rj 21 SIP (RFC3261 és MEGACO v2 (H.268) Külső RS-232 konzol/craft port Üzemi hőmérséklet -5ºC - +45ºC 120/240 VAC tápfeszültség 1U 19 rack-be szerelhető

44 znid 9000 sorozat Legfontosabb tulajdonságok Kültéri MDU Triple-play szolgáltatás FTTB telepítésben 8 előfizető részére MoCA támogatás PoE funkció, ideális a megfigyelő kamerákhoz Műanyag ház, ocionális külső védőburkolat a kábel rendezéshez Menedzsment: ZMS támogatás (CPE manager) SNMP Traps és interfész A 2400-as sorozattal megegyező Web GUI Model ZNID-GPON-9108 ZNID-GPON-9308 Description Outdoor, GPON Uplink, 8 POTS, 9 GE w/poe Outdoor, GPON Uplink, 8 POTS, 9 GE w/poe, 8 MoCA, 8 RF Hardver tulajdonságok GPON (-28dBm) vagy GE (20 km) uplink SFP foglalat nagyobb távolság esetén 8 GE LAN port és 1 GE tartozék port 8 FXS Telefon port SIP (RFC3261 és MEGACO v2 (H.268) 8 MOCA (koax) port opcionális OptiTap támogatás Üzemi hőmérséklet -40ºC - +55ºC ZNID-GE-9108 ZNID-GE-9208 Outdoor, GE Uplink, 8 POTS, 9 GE w/poe Outdoor, GE Uplink, 8 POTS, 9 GE w/poe, 8 MoCA 48 VDC tápfeszültség backup és riasztás opció

45 znid 2600 sorozat beltéri üzleti ONT Legfontosabb tulajdonságok Új 2012-es modell a 2400-as sorozatból továbbfejlesztve PoE funkció a kapcsolt IP telefonhoz, megfigyelő kamerához, vagy WiFi AP-hez Megnövelt üzemi feszültség a meglevő rézkábelen történő távtápláláshoz Kiterjesztett üzemi hőmérséklet tartomány FiberLAN, Fiber-To-The-Desk, Hotel, társasház, üzleti KKV, vagy előfizetői felhasználásra Menedzsment: 2400-as sorozattal megegyező Hardver tulajdonságok GPON (-25dBm) vagy GE 15km uplink kapacitás 4-8 GbE LAN portok 10/100/1000 auto-sensing 2-4 FXS POTS telefon portok, SIP, SIP-SPLAR vagy MGCP támogtás Asztali, vagy fali elhelyezés, opciós optikai kábelrendező Üzemi hőmérséklet tartomány -40ºC to +60ºC 12V-54VDC tápfeszültség (nem PoE) 48V-54VDC tápfeszültég PoE verzió Opciós backup és riasztás

46 znid 2600 sorozat beltéri üzleti ONT Model ZNID-GPON-2624A ZNID-GPON-2624P ZNID-GPON-2628A ZNID-GPON-2628P ZNID-GPON-2644A ZNID-GPON-2644P ZNID-GPON-2648A ZNID-GPON-2648P Description Indoor, GPON Uplink, 2 POTS, 4 GE Indoor, GPON Uplink, 2 POTS, 4 GE (PoE) Indoor, GPON Uplink, 2 POTS, 8 GE Indoor, GPON Uplink, 2 POTS, 8 GE (4 with PoE) Indoor, GPON Uplink, 4 POTS, 4 GE Indoor, GPON Uplink, 4 POTS, 4 GE (PoE) Indoor, GPON Uplink, 4 POTS, 8 GE Indoor, GPON Uplink, 4 POTS, 8 GE (4 with PoE) ZNID-GE-2624A ZNID-GE-2624P ZNID-GE-2628A ZNID-GE-2628P ZNID-GE-2644A ZNID-GE-2644P ZNID-GE-2648A ZNID-GE-2648P Indoor, 15 km GE Uplink, 2 POTS, 4 GE Indoor, 15 km GE Uplink, 2 POTS, 4 GE (PoE) Indoor, 15 km GE Uplink, 2 POTS, 8 GE Indoor, 15 km GE Uplink, 2 POTS, 8 GE (4 with PoE) Indoor, 15 km GE Uplink, 4 POTS, 4 GE Indoor, 15 km GE Uplink, 4 POTS, 4 GE (PoE) Indoor, 15 km GE Uplink, 4 POTS, 8 GE Indoor, 15 km GE Uplink, 4 POTS, 8 GE (4 with PoE)

47 Hálózat menedzselése

48 MXK Szoftver Reliability EAPS, RSTP, MSTP Uplink Redundancy Hot Swappable Link Agg (LACP) Type B GPON Redundancy 1+1 APS Security Secure DHCP Secure Bridging SSH, HTTPS, SFTP QOS (802.1p, RFC 1349, RFC 2697) Priority Queuing Rate Limiting (Shaping) Policing DSCP to COS mapping COS, TOS and DSCP based ACLs Features and Standards Support Common Provisioning Bridging 802.1D IP Forwarding and Routing VLAN 802.1Q, QinQ Multicast IGMP v2 and v3 (Snooping, proxy) ITU G OMCI IEEE 802.3ah(EFM) IEEE 802.3ad LACP DHCP Relay, Bridge Filters ARP/Broadcast Storm Protection PPPoE, T1-MLPPP, PWE GPON 64 splits, class B+ optics SIP, MGCP, H.248(Megaco), SIP-PLAR, ESA, T.38 VLAN Translation, MVR VDSL, ADSL, EFM bonding

49 MXK Menedzsment Távoli Helyi ZMS/OSS Gateway client/server HTTP based Web interface TELNET/SSH CLI interface SERIAL CLI interface

50 Zhone QOS Egyszerű provisioning

51 Optika az egész világon Köszönöm a figyelmet

FTTx technológiai irányok és alkalmazásuk a szolgáltatók szemszögébıl

FTTx technológiai irányok és alkalmazásuk a szolgáltatók szemszögébıl SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs zrt. T.: 467-70-30 F.: 467-70-49 info@scinetwork.hu www.scinetwork.hu FTTx technológiai irányok és alkalmazásuk a szolgáltatók szemszögébıl Lengyel György Projektigazgató

Részletesebben

KÁBELHÁLÓZATOK FEJLŐDÉSE GRÓF RÓBERT HFC TECHNICS KFT.

KÁBELHÁLÓZATOK FEJLŐDÉSE GRÓF RÓBERT HFC TECHNICS KFT. KÁBELHÁLÓZATOK FEJLŐDÉSE GRÓF RÓBERT HFC TECHNICS KFT. Tartalom Bevezető HFC technológia határai Passzív Optikai Hálózatok PON jövő HFC Technics Kft. A HFC Technics Kft. szolgáltatási és termék kínálata

Részletesebben

FTTx megoldások. Szalai Norbert. vezetı hálózati mérnök. SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs zrt. T.: 467-70-30 F.

FTTx megoldások. Szalai Norbert. vezetı hálózati mérnök. SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs zrt. T.: 467-70-30 F. SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs zrt. FTTx megoldások T.: 467-70-30 F.: 467-70-49 info@scinetwork.hu www.scinetwork.hu Szalai Norbert vezetı hálózati mérnök Nem tudtuk, hogy lehetetlen, ezért

Részletesebben

Sávszélesség növelés a Magyar Telekom vezetékes access hálózatában. Nagy Tamás Magyar Telekom Budapest, 2015. május.

Sávszélesség növelés a Magyar Telekom vezetékes access hálózatában. Nagy Tamás Magyar Telekom Budapest, 2015. május. Sávszélesség növelés a Magyar Telekom vezetékes access hálózatában Nagy Tamás Magyar Telekom Budapest, 2015. május. A szélessávú távközlés jövőképe a 90-es évekből A távközlési hálózatok átviteli sebessége

Részletesebben

DigiHead megoldások. Evolúció a digitális szolgáltatásokban. HFC Technics 2012 Q2

DigiHead megoldások. Evolúció a digitális szolgáltatásokban. HFC Technics 2012 Q2 DigiHead megoldások Evolúció a digitális szolgáltatásokban DigiHead DigiHead DigiHead digitális szolgáltató Alapítás 2008 júliusban Hét magyarországi kábeltelevízió szolgáltató és a HFC Technics a tulajdonos

Részletesebben

Korszerű technológiák. a szélessávú elérési hálózatok területén. Korsós András. műszaki igazgató. SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs Rt.

Korszerű technológiák. a szélessávú elérési hálózatok területén. Korsós András. műszaki igazgató. SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs Rt. Korszerű technológiák SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs Rt. T.: 467-70-30 F.: 467-70-49 info@scinetwork.hu www.scinetwork.hu a szélessávú elérési hálózatok területén Korsós András műszaki igazgató

Részletesebben

HÍRKÖZLÉSTECHNIKA. 7.ea. Dr.Varga Péter János

HÍRKÖZLÉSTECHNIKA. 7.ea. Dr.Varga Péter János HÍRKÖZLÉSTECHNIKA 7.ea Dr.Varga Péter János 2 Távközlő hálózatok Hozzáférési hálózatok xdsl 3 Telefonos ipar 56 Kbps (2000-ben) Kábeltévé ipar 10Mbps osztott kábeleken Műholdas cégek 50 Mbps ajánlatok

Részletesebben

Az optika és a kábeltv versenye a szélessávban. Előadó: Putz József

Az optika és a kábeltv versenye a szélessávban. Előadó: Putz József Az optika és a kábeltv versenye a szélessávban Előadó: Putz József A fejlődés motorja HD műsorok száma nő 3DTV megjelenése- nagy sávszélesség igény Új kódolás- sávszélesség igény csökken Interaktivitás

Részletesebben

FTTx megoldások válasz a digitális magyarország kihívásra. Sobják Vilmos - MT Vágó István - MT. Budapest, 2015. 03. 17.

FTTx megoldások válasz a digitális magyarország kihívásra. Sobják Vilmos - MT Vágó István - MT. Budapest, 2015. 03. 17. FTTx megoldások válasz a digitális magyarország kihívásra Sobják Vilmos - MT Vágó István - MT Budapest, 2015. 03. 17. Fényvezető szállal a kabinetig- FTTC Központ Szolgáltatási terület ONU xdsl NT FTTN(ode)

Részletesebben

Young Partnernap - 2012. Allied Telesis

Young Partnernap - 2012. Allied Telesis Young Partnernap - 2012 Allied Telesis Mai témáink Cégbemutató Portfólió áttekintése Power over Ethernet eszközök Újdonságok SFP+, AT-8100, AT-x610 Takayoshi Oshima Takayoshi Oshima Chairman and Chief

Részletesebben

Huawei GPON rendszer mérése

Huawei GPON rendszer mérése Huawei GPON rendszer mérése Összeállította: Mészáros István tanszéki mérnök Elméleti összefoglaló A megnövekedett előfizetői sávszélesség igény rákényszeríti a szolgáltatókat, hogy az előfizetőig, vagy

Részletesebben

Távközlő hálózatok és szolgáltatások IP hálózatok elérése távközlő és kábel-tv hálózatokon

Távközlő hálózatok és szolgáltatások IP hálózatok elérése távközlő és kábel-tv hálózatokon Távközlő hálózatok és szolgáltatások IP hálózatok elérése távközlő és kábel-tv hálózatokon Németh Krisztián BME TMIT 2014. szept. 23. A tárgy felépítése 1. Bevezetés 2. IP hálózatok elérése távközlő és

Részletesebben

A Magyar Telekom FTTx (GPON) fejlesztése

A Magyar Telekom FTTx (GPON) fejlesztése A Magyar Telekom FTTx (GPON) fejlesztése Tervezési, technológiai megoldások, tapasztalatok Nagy Tamás Magyar Telekom NyRt, Hálózatfejlesztési Igazgatóság 2010.12.08. 1 Trend: egyre növekvı sávszélesség

Részletesebben

Hálózati lehetőségek a tartalomszolgáltatáshoz

Hálózati lehetőségek a tartalomszolgáltatáshoz Hálózati lehetőségek a tartalomszolgáltatáshoz PKI Tudományos Napok 2005 Sipos Attila (PKI-FI FH) Czinkóczky András (PKI-FI FH) Németh Attila (PKI-FI FH) Konkoly Lászlóné (PKI-FI FH) Nagy Gyula (PKI-FI

Részletesebben

A MAGYAR DIGITÁLIS SZOLGÁLTATÓ

A MAGYAR DIGITÁLIS SZOLGÁLTATÓ A MAGYAR DIGITÁLIS SZOLGÁLTATÓ Digitalizálás Kulcsszó és követelmény a tartalomszolgáltatásban A képi tartalom választékának folyamatos növekedése és a versenyképesség megőrzése kötelezővé teszi a digitális

Részletesebben

IP alapú távközlési hálózatok

IP alapú távközlési hálózatok SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs zrt. T.: 467-70-30 F.: 467-70-49 IP alapú távközlési hálózatok info@scinetwork.hu www.scinetwork.hu Nem tudtuk, hogy lehetetlen, ezért megcsináltuk. 15. Távközlési

Részletesebben

SIEMENS GPON rendszer mérése

SIEMENS GPON rendszer mérése SIEMENS GPON rendszer mérése Összeállította: Mészáros István tanszéki mérnök Elméleti összefoglaló A megnövekedett előfizetői sávszélesség igény rákényszeríti a szolgáltatókat, hogy az előfizetőig, vagy

Részletesebben

Új generációs passzív optikai hozzáférési technológiák (FTTx, GPON)

Új generációs passzív optikai hozzáférési technológiák (FTTx, GPON) Új generációs passzív optikai hozzáférési technológiák (FTTx, GPON) Adámy Zsolt, Alcatel-Lucent Magyarország HTE 16. Távközlési és informatikai hálózatok szeminárium és kiállítás All Rights Reserved Alcatel-Lucent

Részletesebben

HIRSCHMANN Az EASTRON Kft., a Hirschmann Automation and Control GmbH hivatalos magyarországi forgalmazójának hírlevele 2011.

HIRSCHMANN Az EASTRON Kft., a Hirschmann Automation and Control GmbH hivatalos magyarországi forgalmazójának hírlevele 2011. Hír(sch)levelünk tartalma: 1. RSP switch család 0msec garantált hibajavítás... 2 2. PROFINET tanúsítvány BAT54-Rail Access Pointok-okhoz... 3 3. Meghosszabbított garancia Hirschmann ipari Ethernet eszközökre...

Részletesebben

Kinek milyen szélessáv jut? Valóban a sávszélesség a lényeg? Új generációs hozzáférési technológiák. Balogh Tamás Magyar Telekom

Kinek milyen szélessáv jut? Valóban a sávszélesség a lényeg? Új generációs hozzáférési technológiák. Balogh Tamás Magyar Telekom Kinek milyen széles sáv jut? Valóban a sávszélesség a lényeg? Új generációs hozzáférési technológiák Balogh Tamás Magyar Telekom HTE Távközlési Szakosztály Távközlési Klub Budapest, 2010.02.25. 2009.10.06

Részletesebben

POF (Plastic (Polimer) Optical Fiber) jellemzően a mag anyaga: Polymethil Metacrilate (PMMA) - héj: flourral kezelt PMMA - n= 1,412

POF (Plastic (Polimer) Optical Fiber) jellemzően a mag anyaga: Polymethil Metacrilate (PMMA) - héj: flourral kezelt PMMA - n= 1,412 Miért üveg? Miért nem műanyag? - tiszta üvegszál (mag és a héj is szilícium alapú üveg) - vegyes felépítésű szál (a mag szilícium alapú üveg, a héj műanyag) - a héj és a mag is műanyag POF (Plastic (Polimer)

Részletesebben

TESZT A LELKE AZ FTTX / XPON HÁLÓZATNAK IS

TESZT A LELKE AZ FTTX / XPON HÁLÓZATNAK IS TESZT A LELKE AZ FTTX / XPON HÁLÓZATNAK IS Kolozs Csaba EQUICOM Méréstechnikai Kft. Ügyvezető / Szolgáltatói hálózatok www.equicom.hu, kolozs.csaba@equicom.hu GPON/FTTx topológia Sávszélességek és szolgáltatások

Részletesebben

Szélessávú megoldások kábelen, optikán, levegőben

Szélessávú megoldások kábelen, optikán, levegőben Szélessávú megoldások kábelen, optikán, levegőben Nagypál Mihály Szeged, 2012.02.23 Casa D3 CMTS platformok 2012 C2200 1 RU magas, kompakt CMTS 4 vonali kártya hely (32DS/32US szimmetrikus kiép.) 2009

Részletesebben

SECBOX eszközök. Az egyes típusok a következők: SECBOX Desktop 15

SECBOX eszközök. Az egyes típusok a következők: SECBOX Desktop 15 SECBOX eszközök A Secbox egy MVCN-TECHNOLÓGIÁT alkalmazó intelligens hálózati kommunikációs eszköz, mely alkalmas arra, hogy zárt és biztonságos virtuális hálózatot hozzon létre az internet segítségével.

Részletesebben

HÍRKÖZLÉSTECHNIKA. 7.ea. Dr.Varga Péter János

HÍRKÖZLÉSTECHNIKA. 7.ea. Dr.Varga Péter János HÍRKÖZLÉSTECHNIKA 7.ea Dr.Varga Péter János 2 Jelátalakítók Vizuális jelátalakítók 3 Kamerák CCD CMOS CCD 4 Charge coupled device Magyarul: töltéscsatlakozású képalkotó eszköz Félvezető lapkán képpontoknak

Részletesebben

Szélessávú kényszerpálya. Budapest, 2015.05.19-20.

Szélessávú kényszerpálya. Budapest, 2015.05.19-20. Szélessávú kényszerpálya Budapest, tartalomjegyzék Az elmúlt 15 év és a jelen Iparági változások, az átalakulás rendszertechnikai összefoglalása Történeti áttekintés: analóg fővonal, ISDN, ADSL, ADSL2,

Részletesebben

Biztonságtechnikai Szimpózium Budapest

Biztonságtechnikai Szimpózium Budapest Biztonságtechnikai Szimpózium Budapest IdentiVision 1-2-3-5 MegaPixel IP kamerák és velük a térfigyelő rendszerek kiépítése LDSZ Kft. 2015. Január 29. IdentiVision rendszer digaram Mekkora a legnagyobb

Részletesebben

A HBONE 2015. évi fejlesztési eredményei

A HBONE 2015. évi fejlesztési eredményei A HBONE 2015. évi fejlesztési eredményei 2016.03.30. Networkshop 2016 Debrecen Farkas István NIIF Intézet Tartalomjegyzék HBONE gerinchálózati fejlesztések Sulinet és Köznet könyvtárak hálózati fejlesztései,

Részletesebben

A legjobb ár/érték arányú CCTV rendszer HD technológiával koax kábelen történő adatátvitellel 500m távolságig

A legjobb ár/érték arányú CCTV rendszer HD technológiával koax kábelen történő adatátvitellel 500m távolságig DCA-BV5241 A legjobb ár/érték arányú CCTV rendszer HD technológiával koax kábelen történő adatátvitellel 500m távolságig Az AHD technológia előnyei a hagyományos analóg rendszerhez képest Nagy felbontás

Részletesebben

IPv6 technológia alkalmazása a szélessávú hozzáférési hálózatokban Szabó Gábor szabo.gabor@siemens.com

IPv6 technológia alkalmazása a szélessávú hozzáférési hálózatokban Szabó Gábor szabo.gabor@siemens.com Information and Communication Networks v6 technológia alkalmazása a szélessávú hozzáférési hálózatokban Szabó Gábor szabo.gabor@siemens.com v6 és a szélessávú hozzáférési hálózatok v v v v Miért érdekesek

Részletesebben

jövő internet a magyar telekomnál Dr. Tremmel jános

jövő internet a magyar telekomnál Dr. Tremmel jános jövő internet a magyar telekomnál Dr. Tremmel jános 2014 Október 17. mobilon keresztül háromszor annyian érik el az internetet, mint vezetékes technológián Folyamatosan növekvő előfizetések Globális vezetékes

Részletesebben

(1) 10/100/1000Base-T auto-sensing Ethernet port (2) 1000Base-X SFP port (3) Konzol port (4) Port LED-ek (5) Power LED (Power)

(1) 10/100/1000Base-T auto-sensing Ethernet port (2) 1000Base-X SFP port (3) Konzol port (4) Port LED-ek (5) Power LED (Power) HP 5120-24G 1.ábra Első panel (1) 10/100/1000Base-T auto-sensing Ethernet port (2) 1000Base-X SFP port (3) Konzol port (4) Port LED-ek (5) Power LED (Power) 2.ábra Hátsó panel (1) AC-input csatlakozó (2)

Részletesebben

Alternatív zártláncú tartalomtovábbítás értékesítőhelyek számára

Alternatív zártláncú tartalomtovábbítás értékesítőhelyek számára Alternatív zártláncú tartalomtovábbítás értékesítőhelyek számára António Felizardo Hungaro DigiTel Kft. 2015. okt. 8. Igény Kapacitás - Adatforgalom Alkalmazások Felhasználó Hálózat Egyik a másikat gerjeszti,

Részletesebben

Patton SmartNode termékek a Young kínálatában

Patton SmartNode termékek a Young kínálatában Patton SmartNode termékek a Young kínálatában Kreszta Zoltán - termékmanager 2014. május 8. Miről lesz szó? 1. Néhány szó a Pattonról 2. Patton SmartNode termékcsalád bemutatása 3. Alkalmazási példák a

Részletesebben

Száguldó versenyautók // Száguldó Gigabitek. Telekommunikációs és információtechnológia Hungaroring + Invitel 1986-2013

Száguldó versenyautók // Száguldó Gigabitek. Telekommunikációs és információtechnológia Hungaroring + Invitel 1986-2013 Száguldó versenyautók // Száguldó Gigabitek Telekommunikációs és információtechnológia Hungaroring + Invitel 1986-2013 Száguldó versenyautók // Száguldó Gigabitek Telekommunikációs és információtechnológia

Részletesebben

KTV továbbképzési és oktatási program 2011

KTV továbbképzési és oktatási program 2011 KTV továbbképzési és oktatási program 2011 (Euro)DOCSIS 2.0 és 3.0 CMTS és VoIP rendszerek, valamint DVB-C, IPTV és analóg fejállomás rendszerek bemutatása, alapismeretek, üzemeltetés, valamint gyakorlati

Részletesebben

Young Partnernap 2013. Allied Telesis

Young Partnernap 2013. Allied Telesis Young Partnernap 2013 Allied Telesis Mai témáink Allied Telesis Rövid cégbemutató Portfólió áttekintése Újdonságok AT-x510 AT-x610 SBx8100 Takayoshi Oshima Takayoshi Oshima Chairman and Chief Executive

Részletesebben

GÉANT Hungary (HBONE) fejlesztések

GÉANT Hungary (HBONE) fejlesztések GÉANT Hungary (HBONE) fejlesztések 2015.11.20. HBONE workshop 2015 Balatongyörök Farkas István NIIF Intézet Tartalomjegyzék HBONE gerinchálózati fejlesztések Egyéb fejlesztések 2. oldal 3. oldal Új NIIF

Részletesebben

Intelligens biztonsági megoldások. Távfelügyelet

Intelligens biztonsági megoldások. Távfelügyelet Intelligens biztonsági megoldások A riasztást fogadó távfelügyeleti központok felelősek a felügyelt helyszínekről érkező információ hatékony feldolgozásáért, és a bejövő eseményekhez tartozó azonnali intézkedésekért.

Részletesebben

STRUKTURÁLT HÁLÓZATOK A BIZTONSÁGTECHNIKA SZOLGÁLATÁBAN. Cegléd - 2009. Fürst Ádám, mérnök konzulens

STRUKTURÁLT HÁLÓZATOK A BIZTONSÁGTECHNIKA SZOLGÁLATÁBAN. Cegléd - 2009. Fürst Ádám, mérnök konzulens STRUKTURÁLT HÁLÓZATOK A BIZTONSÁGTECHNIKA SZOLGÁLATÁBAN Cegléd - 2009 Fürst Ádám, mérnök konzulens 1. A Tyco Electronics bemutatása Tyco Electronics Bemutatása Eladás:14,8 milliárd dollár Alkalmazottak:96

Részletesebben

Szomolányi Tiborné. 2009 november. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

Szomolányi Tiborné. 2009 november. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com xdsl megoldások Szomolányi Tiborné 2009 november A digitális előfizetői hurok modem Távközlőhálózat modem DSL DSL Távközlőhálózat DSL DSL ISDN alaphozzáférés: 2 x 64 kbit/s + 16 kbit/s ISDN NT - ISDN LT

Részletesebben

InCa NMS jelen és jövő HFC Technics szakmai napok

InCa NMS jelen és jövő HFC Technics szakmai napok InCa NMS jelen és jövő HFC Technics szakmai napok Dovalovszki András kereskedelmi igazgató InCa Információtechnológiai Kft. adovalovszki@inca.co.hu Áttekintés A cégcsoport A termék Jelenlegi fejlesztéseink

Részletesebben

Távközlő hálózatok és szolgáltatások IP hálózatok elérése távközlő és kábel-tv hálózatokon

Távközlő hálózatok és szolgáltatások IP hálózatok elérése távközlő és kábel-tv hálózatokon Távközlő hálózatok és szolgáltatások IP hálózatok elérése távközlő és kábel-tv hálózatokon Németh Krisztián BME TMIT 2009. szet. 25. A tárgy feléítése 1. Bevezetés 2. IP hálózatok elérése távközlő és kábel-tv

Részletesebben

Az átviteli sebesség növelésének lehetőségei a DOCSIS szabványon

Az átviteli sebesség növelésének lehetőségei a DOCSIS szabványon Az átviteli sebesség növelésének lehetőségei a DOCSIS szabványon Major Gábor UPC Növekvő igények FTTH technológiákkal szembeni versenyképesség Videós tartalmak növekedése (CD -> DVD -> BD SD -> HD -> 4K)

Részletesebben

Everything Over Ethernet

Everything Over Ethernet Everything Over Ethernet Következő Generációs Adatközpontok felépítése Lenkei Árpád Arpad.Lenkei@snt.hu 2009. November 12. www.snt-world.com 0 0 Tartalom Adatközpont 3.0 Migráció fázisai, kihívások Építőelemek

Részletesebben

Radware terhelés-megosztási megoldások a gyakorlatban

Radware terhelés-megosztási megoldások a gyakorlatban Radware terhelés-megosztási megoldások a gyakorlatban Networkshop 2014 2014. április 24. Palotás Gábor vezető hálózati mérnök, CCIE #3714 A Radware-ről röviden Több mint 10,000 ügyfél A cég növekedése

Részletesebben

INFOKOMMUNIKÁCIÓS RENDSZEREK ÉS ALKALMAZÁSOK

INFOKOMMUNIKÁCIÓS RENDSZEREK ÉS ALKALMAZÁSOK BME Műszaki menedzser mesterszak Információmenedzsment szakirány INFOKOMMUNIKÁCIÓS RENDSZEREK ÉS ALKALMAZÁSOK Vezetékes és vezetéknélküli szélessávú kommunikáció egyetemi docens BME Távközlési és Médiainformatikai

Részletesebben

Megvalósult Intellio megoldások

Megvalósult Intellio megoldások Megvalósult Intellio megoldások IP alapú CCTV rendszerek Magyarországon Rendszer komponensek Az Intellio egy kompakt rendszer Intellio kamerák Intellio szerver(ek) Intellio kliens(ek) Átviteli hálózat

Részletesebben

MUST 30-120. Három fázisú Moduláris UPS. A moduláris UPS előnyei már mindenki számára elérhetőek

MUST 30-120. Három fázisú Moduláris UPS. A moduláris UPS előnyei már mindenki számára elérhetőek MUST 30-120 Három fázisú Moduláris UPS A moduláris UPS előnyei már mindenki számára elérhetőek MUST30-120 A MUST 30/120 termékcsalád egy szünetmentes áramellátó rendszer, három fázisú be- illetve kimenettel,

Részletesebben

Szomolányi Tiborné 2009 november. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com

Szomolányi Tiborné 2009 november. PDF created with pdffactory Pro trial version www.pdffactory.com TERVEZÉS A GYAKORLATBAN Szomolányi Tiborné 2009 november Fejlesztés tervezés folyamata 1 Felmérési terv 3 2 Szabványok, gyártók adatai Becslések, Evolúció folyamata referenciák Üzleti terv Fejlesztéstervezés

Részletesebben

Dr.Varga Péter János HÍRKÖZLÉSTECHNIKA. 3.ea

Dr.Varga Péter János HÍRKÖZLÉSTECHNIKA. 3.ea Dr.Varga Péter János HÍRKÖZLÉSTECHNIKA 3.ea 2 DVB Digitális Televíziózás az EU-ban 3 1961, Stockholm: nemzetközi, analóg frekvenciakiosztás 1998, UK: az első digitális, földfelszíni sugárzás az EU-ban

Részletesebben

Konténeres adatközpont megoldások

Konténeres adatközpont megoldások Konténeres adatközpont megoldások A konténerekbe telepített adatközpontok több előnnyel rendelkeznek a hagyományos adatközponti megoldásokkal szemben: az adatközponti IT eszközök biztonságos üzemeltetéséhez

Részletesebben

Riverbed Sávszélesség optimalizálás

Riverbed Sávszélesség optimalizálás SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs zrt. T.: 467-70-30 F.: 467-70-49 info@scinetwork.hu www.scinetwork.hu Riverbed Sávszélesség optimalizálás Bakonyi Gábor hálózati mérnök Nem tudtuk, hogy lehetetlen,

Részletesebben

GPON rendszerek bevezetése, alkalmazása a Magyar Telekom hálózatában

GPON rendszerek bevezetése, alkalmazása a Magyar Telekom hálózatában GPON rendszerek bevezetése, alkalmazása a Magyar Telekom hálózatában 16. Távközlési és Informatikai Hálózatok Szeminárium és Kiállítás, 2008. 2008.10.16. 1. oldal Információéhség csökkentése: kép, mozgókép

Részletesebben

Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk Szentandrási-Szabó Attila Műszaki és kereskedelmi igazgató

Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk Szentandrási-Szabó Attila Műszaki és kereskedelmi igazgató Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk Előadó: Szentandrási-Szabó Attila Műszaki és kereskedelmi igazgató 720p AHD valós idejű DVR-ek Duál technológia (analóg/ahd) Automatikus videojel felismerés

Részletesebben

Építsünk IP telefont!

Építsünk IP telefont! Építsünk IP telefont! Moldován István moldovan@ttt-atm.ttt.bme.hu BUDAPESTI MŰSZAKI ÉS GAZDASÁGTUDOMÁNYI EGYETEM TÁVKÖZLÉSI ÉS MÉDIAINFORMATIKAI TANSZÉK TANTÁRGY INFORMÁCIÓK Órarend 2 óra előadás, 2 óra

Részletesebben

Pester Attila értékesítési vezető a.pester@hfctechnics.hu

Pester Attila értékesítési vezető a.pester@hfctechnics.hu Pester Attila értékesítési vezető a.pester@hfctechnics.hu 1 Tartalom Bevezető HFC Technics mérföldkövei Szállítók és partnerek Ügyfelek belföldön és külföldön HFC Technics szolgáltatásai Jövőbeni elképzelések

Részletesebben

Rubin SMART COUNTER. Műszaki adatlap 1.1. Státusz: Jóváhagyva Készítette: Forrai Attila Jóváhagyta: Parádi Csaba. Rubin Informatikai Zrt.

Rubin SMART COUNTER. Műszaki adatlap 1.1. Státusz: Jóváhagyva Készítette: Forrai Attila Jóváhagyta: Parádi Csaba. Rubin Informatikai Zrt. Rubin SMART COUNTER Műszaki adatlap 1.1 Státusz: Jóváhagyva Készítette: Forrai Attila Jóváhagyta: Parádi Csaba Rubin Informatikai Zrt. 1149 Budapest, Egressy út 17-21. telefon: +361 469 4020; fax: +361

Részletesebben

Passzív optikai hozzáférési hálózatok üzemviteli mérése. Simara Zoltán. ELSINCO Budapest Kft. office@elsinco.hu

Passzív optikai hozzáférési hálózatok üzemviteli mérése. Simara Zoltán. ELSINCO Budapest Kft. office@elsinco.hu Passzív optikai hozzáférési hálózatok üzemviteli mérése Simara Zoltán ELSINCO Budapest Kft. office@elsinco.hu Passzív optikai hálózatok Miért hódítanak az optikai hálózatok? ADSL, VDSL nem bizonyul a legjobb

Részletesebben

GPON Optikai elérési hálózati fejlesztések a Magyar Telekom hálózatában

GPON Optikai elérési hálózati fejlesztések a Magyar Telekom hálózatában GPON Optikai elérési hálózati fejlesztések a Magyar Telekom hálózatában Kovács Zoltán Magyar Telekom PKI Fejlesztési Igazgatóság 2009. November 12. Author / Presentation title 08/29/2007 1 Tartalom Passzív

Részletesebben

Egy országos IP hálózat telepítésének tapasztalatai Szolgáltató születik

Egy országos IP hálózat telepítésének tapasztalatai Szolgáltató születik SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs zrt. T.: 467-70-30 F.: 467-70-49 info@scinetwork.hu www.scinetwork.hu Egy országos IP hálózat telepítésének tapasztalatai Szolgáltató születik Nem tudtuk, hogy

Részletesebben

Az OpenScape Business rendszerek egységes architektúrára épülnek: Rugalmas, skálázható és megbízható

Az OpenScape Business rendszerek egységes architektúrára épülnek: Rugalmas, skálázható és megbízható Rugalmas, skálázható és megbízható Az OpenScape Business rendszer a kis- és közepes vállalkozások változatos igényeinek minden szempontból megfelelő korszerű, egységes kommunikációs (UC) megoldás. A rendszer-felépítése

Részletesebben

INVERSE MULTIPLEXER RACK

INVERSE MULTIPLEXER RACK SP 7505 Tartalomjegyzék...1 Általános ismertetés...2 Követelmények...2 Felépítése és működése...3 Beállítások...3 Felügyelet...3 Csatlakozók...3 Kijelzők...3 Műszaki adatok:...4 G703 felület:...4 LAN felület:...4

Részletesebben

WLAN router telepítési segédlete

WLAN router telepítési segédlete Annak érdekében, hogy jogosulatlan felhasználóknak a routerhez való hozzáférése elkerülhető legyen, javasoljuk olyan biztonsági mechanizmusok használatát, mint a WEP, WPA vagy azonositó és jelszó beállitása

Részletesebben

TP-LINK Business Wireless Az EAP Kontrolleres Wi-Fi termékcsalád bemutatása - bevezető SMB Product Line

TP-LINK Business Wireless Az EAP Kontrolleres Wi-Fi termékcsalád bemutatása - bevezető SMB Product Line TP-LINK Business Wireless Az EAP Kontrolleres Wi-Fi termékcsalád bemutatása - bevezető SMB Product Line Dr. Kilbertus Viktor SMB Sales Manager TP-LINK Networks Hungary viktor.kilbertus@tp-link.com 2016

Részletesebben

HD-csatornák jövője a távközlési szolgáltató szemszögéből

HD-csatornák jövője a távközlési szolgáltató szemszögéből HD-csatornák jövője a távközlési szolgáltató szemszögéből MediaNet 2013. október 3. Bognár Ádám Hálózatfejlesztési és üzemeltetési szenior menedzser HD tévéadások vezetékes hálózatokon 2 Mit jelent a HD

Részletesebben

A hálózattervezés alapvető ismeretei

A hálózattervezés alapvető ismeretei A hálózattervezés alapvető ismeretei Infokommunikációs hálózatok tervezése és üzemeltetése 2012 2012 Sipos Attila ügyvivő szakértő BME Híradástechnikai Tanszék siposa@hit.bme.hu Tartalom A terv fogalmi

Részletesebben

WLAN router telepítési segédlete

WLAN router telepítési segédlete Annak érdekében, hogy jogosulatlan felhasználóknak a routerhez való hozzáférése elkerülhető legyen, javasoljuk olyan biztonsági mechanizmusok használatát, mint a WEP, WPA vagy azonositó és jelszó beállitása

Részletesebben

Dr.Varga Péter János HÍRKÖZLÉSTECHNIKA. 6.ea

Dr.Varga Péter János HÍRKÖZLÉSTECHNIKA. 6.ea Dr.Varga Péter János HÍRKÖZLÉSTECHNIKA 6.ea 2 Távközlő hálózatok Hozzáférési hálózatok xdsl 3 Telefonos ipar 56 Kbps (2000-ben) Kábeltévé ipar 10Mbps osztott kábeleken Műholdas cégek 50 Mbps ajánlatok

Részletesebben

Dr. Wührl Tibor Ph.D. MsC 01 Ea. IP hálózati hozzáférési technikák

Dr. Wührl Tibor Ph.D. MsC 01 Ea. IP hálózati hozzáférési technikák Dr. Wührl Tibor Ph.D. MsC 01 Ea IP hálózati hozzáférési technikák Kapcsolt hálózatok és azok fontosabb jellemzői Áramkör kapcsolás (circuit switching) A kommunikáció minden esetben az összeköttetés kiépítésével

Részletesebben

Reichle & De-Massari kft. Getta Tamás 2005.06.30. Magyar Telekom, Sopron

Reichle & De-Massari kft. Getta Tamás 2005.06.30. Magyar Telekom, Sopron Reichle & De-Massari kft. Getta Tamás 2005.06.30. Magyar Telekom, Sopron Áttekintés Cégtörténet MATÁV-os múlt, referenciák MDF VS Modular, VS Standard, VS Compact VSC ADSL splitter megoldások Árnyékolt

Részletesebben

Vezetékes gyorsjelentés, 2013. április

Vezetékes gyorsjelentés, 2013. április ezer Vezetékes gyorsjelentés, 213. április Adatszolgáltatók: Magyar Telekom Nyrt., Invitel Zrt., GTS Hungary Kft., UPC Magyarország Kft., DIGI Kft., PR- TELEKOM Zrt, Tarr Kft, ViDaNet Zrt, PARISAT Kft.

Részletesebben

TELE-OPERATOR UTS v.14 Field IPTV műszer. Adatlap

TELE-OPERATOR UTS v.14 Field IPTV műszer. Adatlap TELE-OPERATOR UTS v.14 Field IPTV műszer Adatlap COMPU-CONSULT Kft. 2009. augusztus 3. Dokumentáció Tárgy: TELE-OPERATOR UTS v.14 Field IPTV műszer Adatlap (6. kiadás) Kiadta: CONSULT-CONSULT Kft. Dátum:

Részletesebben

A FEMTO csodafegyver, vagy múló divat?

A FEMTO csodafegyver, vagy múló divat? A FEMTO csodafegyver, vagy múló divat? Otthoni hálózatok Femto Otthoni kijelző IP rádió Szélessávú előfizetői terminálok Dect telefon Set top box Fix / Mobil eszközök Energia menedzsment Otthoni hálózatok

Részletesebben

Hálózati alapismeretek

Hálózati alapismeretek Hálózati alapismeretek Tartalom Hálózat fogalma Előnyei Csoportosítási lehetőségek, topológiák Hálózati eszközök: kártya; switch; router; AP; modem Az Internet története, legfontosabb jellemzői Internet

Részletesebben

Vezetékes gyorsjelentés. 2014. január

Vezetékes gyorsjelentés. 2014. január Vezetékes gyorsjelentés 214. január ezer Vezetékes gyorsjelentés, 214. Január Adatszolgáltatók: Magyar Telekom Nyrt., Invitel Zrt., GTS Hungary Kft., UPC Magyarország Kft., DIGI Kft., PR- TELEKOM Zrt,

Részletesebben

Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk Szentandrási-Szabó Attila műszaki vezető

Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk Szentandrási-Szabó Attila műszaki vezető Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk Előadó: Szentandrási-Szabó Attila műszaki vezető A DVR kínálat bemutatása AVTECH MDR, AVC sorozatú DVR-ek bemutatása; SAMSUNG SRD sorozatú DVR bemutatása;

Részletesebben

Forgalmi grafikák és statisztika MRTG-vel

Forgalmi grafikák és statisztika MRTG-vel Forgalmi grafikák és statisztika MRTG-vel Az internetes sávszélesség terheltségét ábrázoló grafikonok és statisztikák egy routerben általában opciós lehetőségek vagy még opcióként sem elérhetőek. Mégis

Részletesebben

Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk. igazgató. Szentandrási-Szabó Attila Műszaki és kereskedelmi

Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk. igazgató. Szentandrási-Szabó Attila Műszaki és kereskedelmi Előadás témája: DVR-ek és hálózati beállításuk Előadó: igazgató Szentandrási-Szabó Attila Műszaki és kereskedelmi A DVR kínálat bemutatása SAMSUNG SRD sorozatú DVR bemutatása; PROVISION-ISR DVR-ek bemutatása.

Részletesebben

A HBONE 2004. évi fejlesztési eredményei

A HBONE 2004. évi fejlesztési eredményei A HBONE 2004. évi fejlesztési eredményei Farkas István MTA SZTAKI 1 Tartalomjegyzék A gerinchálózat kiterjesztése Új nagysebességű végpontok Központi bővítések Vidéki bővítések Meglévő végpontok bővítése

Részletesebben

50-Port 10/100/1000Mbps +4 Megosztott SFP-port Menedzselt Gigabit Switch WGSW-50040

50-Port 10/100/1000Mbps +4 Megosztott SFP-port Menedzselt Gigabit Switch WGSW-50040 50Port 10/100/1000Mbps +4 Megosztott SFPport Menedzselt Gigabit Switch WGSW50040 Előadás vázlat Termék áttekintés A termék előnyei A termék jellemzői Alkalmazás Összehasonlítás WGSW50040 2 / 24 Termék

Részletesebben

IP - Áttekintés. Tények! IP 9 évvel ezelőtt indult. Mindössze a piac (otthoni, irodai, üzleti, gyári, stb.) 15% aip.

IP - Áttekintés. Tények! IP 9 évvel ezelőtt indult. Mindössze a piac (otthoni, irodai, üzleti, gyári, stb.) 15% aip. IP Szeminárium IP - Áttekintés Tények! IP 9 évvel ezelőtt indult. Mindössze a piac (otthoni, irodai, üzleti, gyári, stb.) 15% aip. IP - Áttekintés IP előnyei Kábelezés csökkenő költség A legtöbb IP telepítés

Részletesebben

Rövid útmutató P2P IP kamerákhoz

Rövid útmutató P2P IP kamerákhoz HU Rövid útmutató P2P IP kamerákhoz CIKKSZÁM: CR728W Köszönjük, hogy az általunk forgalmazott terméket választotta! A rövid útmutató segítségével az alapbeállítások végezhetők el IP kamerájához. További

Részletesebben

Kommunikációs rendszerek programozása. Switch-ek

Kommunikációs rendszerek programozása. Switch-ek Kommunikációs rendszerek programozása ről általában HUB, Bridge, L2 Switch, L3 Switch, Router 10/100/1000 switch-ek, switch-hub Néhány fontosabb működési paraméter Hátlap (backplane) sávszélesség (Gbps)

Részletesebben

Egységes Kommunikáció több telephelyes cégek számára (max. 100 user)

Egységes Kommunikáció több telephelyes cégek számára (max. 100 user) Cisco Unified Communication Egységes Kommunikáció több telephelyes cégek számára (max. 100 user) Szekeres Viktor szekeres.viktor@gloster.hu +36/20/222-5702 Agenda Miért IP telefónia, miért Egységesített

Részletesebben

Vodafone készülék árlista kiemelt ügyfeleink részére. Vodafone Power to you

Vodafone készülék árlista kiemelt ügyfeleink részére. Vodafone Power to you Vodafone készülék árlista kiemelt ügyfeleink részére Vodafone Power to you Érvényes: 2014. június 2-től a készlet erejéig. Kérjük, mindent írjanak rá a megrendelésre, beleértve a tartozékokat is! Az árlistában

Részletesebben

HÁLÓZATOK I. Segédlet a gyakorlati órákhoz. Készítette: Göcs László mérnöktanár KF-GAMF Informatika Tanszék. 2014-15. tanév 1.

HÁLÓZATOK I. Segédlet a gyakorlati órákhoz. Készítette: Göcs László mérnöktanár KF-GAMF Informatika Tanszék. 2014-15. tanév 1. HÁLÓZATOK I. Segédlet a gyakorlati órákhoz 1. Készítette: Göcs László mérnöktanár KF-GAMF Informatika Tanszék 2014-15. tanév 1. félév Elérhetőség Göcs László Informatika Tanszék 1.emelet 116-os iroda gocs.laszlo@gamf.kefo.hu

Részletesebben

Számítógép hálózatok

Számítógép hálózatok Számítógép hálózatok Számítógép hálózat fogalma A számítógép-hálózatok alatt az egymással kapcsolatban lévő önálló számítógépek rendszerét értjük. Miért építünk hálózatot? Információ csere lehetősége Központosított

Részletesebben

Digitális átállás eszközei. MKHSZ Kábeltelevíziós szakmai nap 2013. március 26

Digitális átállás eszközei. MKHSZ Kábeltelevíziós szakmai nap 2013. március 26 Digitális átállás eszközei MKHSZ Kábeltelevíziós szakmai nap 2013. március 26 Analóg switch off Digitális vételi lehetőségek 2013 a digitális átállás éve lesz Magyarországon. - Október végén befejeződik

Részletesebben

Akciós ajánlatunk Ipari Partnereinknek

Akciós ajánlatunk Ipari Partnereinknek Akciós ajánlatunk Ipari Partnereinknek Az akciós ajánlatban szereplő árak nem tartalmazzák a 27%-os Áfa-t! Az akció a készlet erejéig tart! Az akcióban kizárólag a mai nap 2015. November 27. - 24 óráig

Részletesebben

Optikai átalakító. Gyors telepítési útmutató (1)

Optikai átalakító. Gyors telepítési útmutató (1) Optikai átalakító Gyors telepítési útmutató (1) Fiber Converters /11.15.212 1. Mielőtt előtt Doboz tartalma Optikai átalakító Többnyelvű gyors telepítési útmutató Hálózati adapter Rendszerkövetelmények

Részletesebben

AZ LTS PROJEKT LTS-210 DSL AZONOSITÓ DETEKTOR

AZ LTS PROJEKT LTS-210 DSL AZONOSITÓ DETEKTOR AZ LTS PROJEKT Az elmúlt években a nagyobb európai távközlési szolgáltatók megkezdték szolgáltatásaik technológiai hátterének új alapokra helyezését. Ennek a munkának a keretében kerül sor a Magyar Telekom

Részletesebben

Új generációs informatikai és kommunikációs megoldások ANMS. távközlési hálózatok informatikai hálózatok kutatás és fejlesztés gazdaságos üzemeltetés

Új generációs informatikai és kommunikációs megoldások ANMS. távközlési hálózatok informatikai hálózatok kutatás és fejlesztés gazdaságos üzemeltetés Új generációs informatikai és kommunikációs megoldások ANMS távközlési hálózatok informatikai hálózatok kutatás és fejlesztés gazdaságos üzemeltetés ANMS Távközlési szolgáltatók számára Az ANMS egy fejlett

Részletesebben

Benkovics László ZTE Hungary K:. 2014-10- 09

Benkovics László ZTE Hungary K:. 2014-10- 09 Benkovics László ZTE Hungary K:. 2014-10- 09 A ZTE Eredményei a GSM-R területén! 1000+ R&D mérnök (BSS, CN és SCP). 2013.12! 4 Teherszállító vasútvonal 2013.04! Nanning- Guangzhou személyszállító vonal,

Részletesebben

Apple számítógépek összehasonlító táblázata

Apple számítógépek összehasonlító táblázata Remac Computer MacBook White 13" MacBook Pro 13" MacBook Pro 13" MacBook Pro 15" MacBook Pro 15" MacBookPro 15" (MC516ZH/A ) (MC374LL/A) (MC375LL/A) (MC371LL/A) (MB372LL/A) (MB373LL/A) Burkolat Polikarbonát

Részletesebben

C6VN7 II. Catalyst 6500 versus Nexus 7000

C6VN7 II. Catalyst 6500 versus Nexus 7000 C6VN7 II. Catalyst 6500 versus Nexus 7000 Balla Attila CCIE #7264 Napirendi pontok Emlékeztető Újdonságok Catalyst 6500 platformon Újdonságok Nexus 7000 platformon Mikor Melyiket? Elemzés 2 Emlékeztető

Részletesebben

Hotspot környezetek. Sándor Tamás. főmérnök. SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs Rt. T.: 467-70-30 F.: 467-70-49. info@scinetwork.

Hotspot környezetek. Sándor Tamás. főmérnök. SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs Rt. T.: 467-70-30 F.: 467-70-49. info@scinetwork. SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs Rt. Hotspot környezetek T.: 467-70-30 F.: 467-70-49 info@scinetwork.hu www.scinetwork.hu Sándor Tamás főmérnök Nem tudtuk, hogy lehetetlen, ezért megcsináltuk.

Részletesebben

Új technológiák a szélessávú vezeték nélküli hálózatok területén

Új technológiák a szélessávú vezeték nélküli hálózatok területén SCI-Network Távközlési és Hálózatintegrációs zrt. T.: 467-70-30 F.: 467-70-49 info@scinetwork.hu Új technológiák a szélessávú vezeték nélküli hálózatok területén www.scinetwork.hu Nem tudtuk, hogy lehetetlen,

Részletesebben

8. sz. melléklete Eredetileg a GTS Hungary Kft. által nyújtott szolgáltatásokra vonatkozó feltételek

8. sz. melléklete Eredetileg a GTS Hungary Kft. által nyújtott szolgáltatásokra vonatkozó feltételek A Magyar Telekom Nyrt. Üzleti Általános Szerződési Feltételeinek 8. sz. melléklete Eredetileg a GTS Hungary Kft. által nyújtott szolgáltatásokra vonatkozó feltételek A Magyar Telekom Nyrt. által 5. december

Részletesebben