1 284. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 október ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: október óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők október 24-én 10 órától. Utólagos eladás: október ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 285. gyorsárverésre: október 19. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés:október ig! Tételek átvétele október 24-én 10 órától! 283. aukció elszámolás október 25-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new db éremtartó tálca egyenként 32db nagyobb és 8db kisebb érme tárolására, átlátszó műanyag fedővel, használt állapotban db kitüntetés doboz, közte az 1956-os "Ungarnhilfe" kitüntetés doboza és a "Magyar Sárkányos Rend" miniatűrös szettjének doboza szalaggal "Numisbriefe" műbőr album, benne 28 oldallal, kétféle méretű bankjegyek vagy borítékok tárolására, újszerű állapotban "Numis Briefe" érmés és bankjegyes boríték-tartó album 20db férőhellyel, gyűrűs, barna műbőr bevonattal. Használt, de nagyon jó állapotú "Great Historic Coins of the World" bankjegytartó album 51 férőhellyel, sötétbarna műbőr borítással. Használt, de nagyon jó állapotú "Fussball Welt Meister" érmés és bankjegyes boríték-tartó album 10db férőhellyel, gyűrűs, barna bársonyszerű bevonattal. Használt, de nagyon jó állapotú "Banknoten-Briefe aus aller Welt" érmés és bankjegyes boríték-tartó album 18db kisebb és 4db nagyobb férőhellyel, piros, bársonyszerű bevonattal + "Borek Numisbriefe" album, amelyben 2db bélyeg található német leírással, bordó műanyagbevonattal. Mindkét album használt, de jó állapotú db-os vegyes, használt kitüntetés tok tétel db érmetartó album (közölük 4db zsebméretű) + 7db éremtároló doboz. Mind használt, de jó állapotban db különböző minőségű és méretű éremtároló doboz + 9db érmeberakó csík + 1db névjegykártya tartó album. Mind használt, de jó állapotban, némelyik kis sérülésekkel db-os használt, érmetartó tok különböző méretű érmékhez, használatból eredő kis sérülésekkel, de egyébként megkímélt állapotban db használt, kitüntetés, ékszer és érmetartó díszdoboz, közte "Emlékül - A Szocialista Haza Fegyveres Szolgálatáért - A Magyar Népköztársaság Honvédelmi Miniszterétől" sérült, műanyag betétes fémdoboz Numizmatikai irodalom Fazekas Gábor: Numizmatikai szófejtő avagy (majdnem) minden, ami a numizmatikával összefügg (lexikon szinten). Budapest, Gedai István:Magyar uralkodók pénzeiken. Budapest, Zrínyi Kiadó, Használt, de jó állapotban Gedai István - Rékassy Csaba: Tinó helyett ezüstpénz. Történelmi mesekönyv. Budapest, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó, Laszlovszky József: A magyar címer története. Budapest, Egyetemi nyomda, Használt, de jó állapotú példányok Kurt Fischer-Helmut Kahnt-Hans L. Grabowski: Die Euro-Münzen - Katalog der Umlauf- und Sondermünzen sowie der Kursmünzensätze und Banknoten aller Euro-Staaten. 5. Auflage, Gietl Verlag, Arthur L. Friedberg - Ira S. Friedberg: Gold Coins of the World" 7th edition, The Coin and Currency Institute, A világ arany pénzei ókortól napjainkig, 7. kiadás, alig használt állapotban Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Bp., 1984, Gondolat. 340 p. Kiadói egészvászon-kötésben. Papírborítón kis szakadás Leányfalusi Károly - Nagy Ádám: A Korona-Fillér pénzrendszer. Budapest, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Makai Ágnes - Héri Vera: Kereszt, érem, csillag. Kitüntetések a magyar történelemben. Helikon kiadó, Használt, jó állapotban Makai Ágnes - Héri Vera: Kereszt, érem, csillag. Kitüntetések a magyar történelemben. Helikon kiadó, Használt, de nagyon jó állapotban Jindřich Marco: Münzzeichen aus aller Welt (Verdejelek az egész világból). Német nyelvű. Prága, Artia, Használt, de jó állapotú példány Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! Nudelman László: Magyar és Erdélyi Pénzek-Emlékérmek - 1. Numizmatikai Aukció szeptember 15. péntek és 1995 szeptember 16. szombat, Grand Hotel Corvinus Kempinski Budapest. Fénymásolt árlistával az aukción elkelt tételekről. Jó állapotú, használt példány Rádóczy Gyula: A legújabb kori magyar pénzek ( ). Budapest, Corvina Kiadó, Újszerű állapotban Vlastislav Novotný: Mince československa České Republiky a Slovenské Republiky Csehszlovák pénzérme katalógus. Hodonín, Használt, de jó állapotú Vlastislav Novotný: Papírová platidla československa České Republiky a Slovenské Republiky Csehszlovák bankjegy katalógus. Hodonín, Használt, de jó állapotú

4 Az árverési tételek színes képekkel a darabanth.com oldalon! Saltzer Ernő: Numizmatikai Szakszótár; angol-magyar és német-magyar. Budapest, Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Használt, de jó állapotú példány Szórádi Zsigmond - Tálas Géza: A magyar néphadsereg jelvényei Budapest, A Magyar Éremgyűjtők Egyesülete, Használt, de jó állapotú példány Zeidler Sándor: Kitüntetések a Magyar Köztársaságban. Budapest, Kossuth Könyvkiadó, Magyar, angol és német nyelvű kötet. Használt, de jó állapotú példány Standard Catalog of World Coins, , 38th edition, Krause Publications, Használt, de újszerű állapotban A Szabadságharc Emléktárgyai Aukció - Nudelman Gyűjtemény március Használt, de jó állapotban Numizmatikai Közlöny CII.-CIII. évfolyam, Budapest, Magyar Numizmatikai Társulat, Használt, jó állapotú példány Fénymásolt katalógus az Osztrák-Magyar Monarchia repüléssel kapcsolat jelvényeiről, a Magyar Királyi Honvéd Légierő, a Honvéd Légierő és a Magyar Néphadsereg Légierő jelvényeiről, illetve Katonai Repülő jelvényekről és a Belügyminisztérium Légirendészet Repülőtéri Rendőrség jelvényeiről Értékpapír Kiállítás a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara Baross Gábor Vállalkozási Alapítvány rendezésében a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara megalakulásának 150. évfordulója, valamint a Nemzetközi Kereskedelmi Kamarák Világkongresszusa alkalmából. Budapest május 2 - június 30. Használt, jó állapotú példány Árverés 90 Bt Schlaraffia levelezési árverés május 10-től június 10-ig. + Auktionhaus H. D. Rauch GMBH 89. Münzenauktion 5-8. dezember Árlistával az aukción elkelt tételekről. + Auktionhaus H. D. Rauch GMBH und L. Nudelman 60. Auktion - 4. November Árlistával az aukción elkelt tételekről. Mindhárom használt állapotban Auktionhaus H. D. Rauch GMBH - The 100 Countries Summer Auction 28th July Árlistával az aukción elkelt tételekről Die Olympischen Spiele Der Neuzeit árverési katalógus három száma: Auktion 76, Auktion 77, Auktion 79. Használt, de jó állapotúak Magyar Iparművészet folyóirat 1997/1. szám és 1997/3. szám + Múzeumi Kurir folyóirat hét száma: július, december, augusztus, április, március, augusztus, március. Mind használt, de jó állapotban Standard Catalog of World Coins , 23rd Edition, Krause Publications, Használt állapotú példány Standard Catalog of world coins, , 34th edition, Krause Publications, Erősen használt állapotban, a hátlapi borító és néhány oldal hiányzik Austria Münzkatalog Auflage / Ausgabe 1991/92. Használt, de jó állapotú példány ~1997. A Magyar Nemzeti Bank tájékoztató kiadványai az új típusú forint bankjegyekről (7xklf) T: Két darab újságcikk gépelt másolata: Rab Ferenc: "Harmincéves a Forint", Dunántúli Napló július Gyulay Zoltán: "Hatvanhárom évet élt a Forint", Somogyi Hírlap augusztus 14., az újságcikk eredetijének kivágásával Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek db-os vegyes numizmatikai kellék tétel; piros és barna "MNB" bélyegek a pengő korszakból, valamint 5db használt pénzkötegelő szalag pecsételve, szignóval (pengő, euró, líra) T:II-III db-os okmány tétel, főként adományozói levelek és igazolványok, amelyből 14db fénymásolt irat. Az eredetiek között: "Vitézek Albumának Szerkesztő Bizottsága" levele a Vitézek Albumának összeállításáról és megrendelési lehetőségeiről ; illetve "Zrínyi szelleme él!" ajándékozott emlékveretet kísérő oklevél T:II-III "Szombathelyi Takarékpénztár Részvénytársaság" betétkönyve, bejegyzésekkel, bélyegzéssel "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Anyaintézet" betéti könyve, bélyegzésekkel és két betéti bejegyzésről "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" 450. Vitka (Vásárosnamény) postahivatalban kiállított betétkönyv, bejegyzésekkel, gerince ragasztott és rozsdafoltos Ausztria / Bécs Letéti jegy (2x) okmánybélyeggel T:III Austria / Wien "Einlage" receipt (2x) with fiscal stamp C:F Érmés és bankjegyes borítékok P Al "Horthy Miklós születésének 75. évfordulója" felbélyegzett "Great Historic Coins of the World" borítékban T: P Al "Parlament" P felbélyegzett borítékban T:1,II P Al "Parlament" "MATÁV" telefonkártya Országházzal felbélyegzett borítékban T: Ft Ag "Kossuth" felbélyegzett "A Világ Nagy Történelmi Ezüstpénzei" borítékban T:2-, Ft "Világ bankjegyei" borítékban német nyelvű ismertetővel T:I Ft Al borítékban "Hetes fogat" bélyeggel, hátlapján ENSZ bélyegekkel T:

5 Ft Al borítékban "Négyes fogat" bélyeggel, hátlapján ENSZ bélyegekkel T: Ft Al borítékban "Este a cserénynél" bélyeggel, hátlapján ENSZ bélyegekkel T: Ft Al borítékban "Pusztai ötös" bélyeggel, hátlapján ENSZ bélyegekkel T: Ft Al borítékban "Ötös fogat" bélyeggel, hátlapján ENSZ bélyegekkel T: Ft Al borítékban "Szán" bélyeggel, hátlapján ENSZ bélyegekkel T: Ft Al borítékban "Legelő ménes" bélyeggel, hátlapján ENSZ bélyegekkel T: Ft Al borítékban "Csikós verseny" bélyeggel, hátlapján ENSZ bélyegekkel T: Ft borítékban T:I Ft "Banknotes of all Nations" lezárt borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel T:I Ft "Banknotes of all Nations" lezárt borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel T:I Ft "Hazánk felszabadulásának 25. évfordulójára" borítékban alkalmi bélyegzős blokkal T:I Ft "Hazánk felszabadulásának 25. évfordulójára" borítékban alkalmi bélyegzős blokkal T:I Ft "Nemzetek pénzérméi" borítékban, "Sopron" bélyeggel és bélyegzéssel, hátoldalán angol nyelvű tanúsítvánnyal T:BU Hungary Forint in "Coins of all nations" envelope with stamps and English language certificate on the backside C:BU Ft "Nemzetek pénzérméi" borítékban, "Sopron" bélyeggel és bélyegzéssel, hátoldalán angol nyelvű tanúsítvánnyal T:BU Hungary Forint in "Coins of all nations" envelope with stamps and English language certificate on the backside C:BU Ft borítékban '800 éves a zirci apátság" bélyeggel T: Ft "Labdarúgó VB" borítékban 'Makovecz Imre: A paksi katolikus templom" bélyeggel T: Ft felbélyegzett "The Nations of the World Coin Collection" borítékban T: Ft alpakka "Természetvédelem - Vidra" felbélyegzett borítékban T:BU Ft alpakka "Természetvédelem - Mocsári Teknős" felbélyegzett borítékban T:BU Ft "Világ Vadvédelmi Alap II." emlékérme felbélyegzett "Kék vércse" borítékban, bélyegzéssel T:BU Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása Magyarországon" érmés borítékban, első napi bélyegzéssel, kartonlapon T:BU Ft Ag "Szent László" "Magyarországi I. László király halálának 900. évfordulója" sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, magyar nyelvű leírással T:PP patina Adamo EM "Kossuth Lajos halálának 100. évfordulója" érmés és bankjegyes pecsételt boríték Ft Ag érmével és Ft-os bankjeggyel illetve egyenként 19Ft névértékű négyestömbű bélyeggel a PHILSWISS kiadásában, német leírással T:2,I Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1998" sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, magyar és német nyelvű leírással T:PP patina Adamo EM Ft "FH" Ft érme felbélyegzett borítékban "Szent Korona az Országházban" bélyegzéssel T:1,I MABÉOSZ sorszámozott érmés boríték "Az Államalapítás ezeréves emlékére - Szent István" ezüstözött Br éremmel T:PP patina "Ezeréves Magyarország / Szent István" aranyozott alpakka emlékérem borítékban, első napi bélyegzővel és "73. Bélyegnap - Budapest" bélyeggel. magyar nyelvű leírással T:PP Ft "Egyesült Európa" felbélyegzett borítékban 2004-es bélyegzéssel T: Ft "FB" felbélyegzett FDC "UNICEF" borítékban T:I DN "Egyesült nemzetek - Magyarország" Ag emlékérem, "A világ nemzeteinek érmei" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, hátoldalán angol nyelvű tanúsítvánnyal T:PP Hungary ND "United Nations - Hungary" Ag commemorative medal in "The Medals of the Nations of the World" envelope with stamps and English language certificate on the backside C:PP Ausztrália c "Nemzetek Pénzérméi" felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel T:1- Australia Cents "Coins of all Nations" in envelope with stamp C:AU Ausztrália c "The Nations of the World Coin Collection" felbélyegzett borítékban T:1 Australia Cents "The Nations of the World Coin Collection" in envelope with stamp C:UNC Ausztria K Ag "Ferenc József" sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:2 patina Austria Corona Ag "Franz Joseph" in numbered envelope with stamps and German language description C:XF patina Krause KM# Barbados c "Nemzetek pénzérméi" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, hátoldalán angol nyelvű tanúsítvánnyal T:BU Barbaros Cents in "Coins of all nations" envelope with stamps and English language certificate on the backside C:BU Brit Karibi Területek c "Nemzetek pénzérméi" borítékban, dominikai bélyeggel és bélyegzéssel, hátoldalán angol nyelvű tanúsítvánnyal T:BU British Caribbean Territories Cents in "Coins of all nations" envelope with Dominican stamps and English language certificate on the backside C:BU Dánia K Cu-Al-Ni "150 éves az SS Hjeljen" érmés borítékban alkalmi bélyegzéssel és 8K-s bélyeggel + Belgium "Szent év" fém emlékérem érmés borítékban, alkalmi bélyegzéssel és 17F/0.42E-s bélyeggel T:I Denmark Kroner Cu-Al-Ni "150th anniversary of the Hjeljen" in envelope with cancellation and 8 Kroner stamp + 5Belgium "Holy Year" commemorative medallion in envelope with cancellation and 17 Franc/0.42 Euro stamp C:UNC

6 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! Franciaország Fr Ag "1998 Világ Kupa Futball Játékok" borítékban, bélyeggel és bélyegzésekkel, német nyelvű leírással T:1 kis patina France Franc Ag "1998 World Cup Soccer Games" in envelope with stamps and German language description C:UNC small patina Krause KM# Gibraltár C Cu-Ni " Téli Olimpiai Játékok Japán - síző és Zenkoji templom" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:BU Gibraltar Crown Cu-Ni "Winter Olimpics Japan - slalom skier, Zenkoji temple" in envelope with stamps and German language description C:BU Krause KM# Hollandia "100. éves a Királyi Holland Jégkorong Szövetség" fém emlékérem (30mm) borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, holland, német, angol és francia nyelvű leírással T:BU Netherlands "100. Anniversary of The Royal Netherlands Hockey Foundation" metal commemorative medal (30mm) in envelope with stamps and Dutch, German, English and French language description C:BU Man-sziget C Cu-Ni "1996 Nyári Olimpiai Játékok Atlanta - Biciklisták és Niké" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:BU Isle of Man Crown Cu-Ni "1996 Summer Olimpics Atlanta - Cyclists and Nike" in envelope with stamps and German language description C:BU Krause KM# Man-sziget C Cu-Ni "Európai Futball Bajnokság - Németország, a győztes" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:BU Isle of Man Crown Cu-Ni "European Football Championship - Germany, the winner" in envelope with stamps and German language description C:BU Krause KM# Németország "Max Schmeling - Tisztességes a sportban és az életben" ezüstözött fém emlékérem (40mm) "Max Schmeling 90. születésnapja" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:P Germany "Max Schmeling - Fair in Sport and Life" silvered metal commemorative medal (40mm) in "90. Anniversary of Max Scmeling" envelope with stamps and German language description C:P Németország "Josef Neckermann - Német sportsegély" fém emlékérem (40mm) borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel német nyelvű leírással T:PP Germany "Josef Neckermann - German Sport Aid" metal commemorative medal (40mm) in envelope with stamps and German language description C:PP NSZK 1975G 5M Ag "Albert Schweitzer" lezárt, bélyeges, bélyegzős borítékban T:1- patina FRG 1975G 5 Mark Ag "Albert Schweitzer" coin is sealed envelope with stamps C:AU NSZK 1986D 2M aranyozva, "Konrad Adenauer halálának 20. évfordulója" bélyeges borítékban alkalmi bélyegzős bélyeggel, tájékoztatóval T:2 FRG 1986D 2 Mark gilt, "20th Anniversary of the Death of Konrad Adenauer" in coin letter with stamp, with information C:XF Spanyolország p Ni-Br "1992 Olimpiai Játékok" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:BU Spain Pesetas Ni-Br "1992 Olimpics" in envelope with stamps and German language description C:BU Krause KM# Spanyolország p Ni-Br "1992 Olimpiai Játékok" "Tenisz" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:BU Spain Pesetas Ni-Br "1992 Olimpics" in "Tennis" envelope with stamps and German language description C:BU Krause KM# Svácj r "Great Historic Coins of the World" felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- Switzerland Rappen "Great Historic Coins of the World" in envelope with stamp, with German description C:AU Svájc "50 éves a svájci légiposta" Ag emlékérem bélyegea levelezőlapon (5g/0.900/45mm) T:1 Switzerland "50th Anniversary - Swiss Airmail" Ag commemorative medallion on postcard with stamps (5g/0.900/45mm) C:UNC Svácj r "Nemzetek pénzérméi" felbélyegzett borítékban, bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:1- Switzerland Rappen "Coins of all Nations" in envelope with stamp, with German description C:AU Svájc "Walter Mittelholzer" Ag emlékérem lezárt borítékban bélyegekkel és bélyegzésekkel (0.999/33mm) T:PP patina Switzerland "Walter Mittelholzer" Ag commemorative medallion in sealed envelope with stamps (0.999/33mm) C:PP patina Uganda Sh Cu-Ni "XV. Világkupa Amerikai Egyesült Államok" borítékban, bélyeggel és bélyegzéssel, német nyelvű leírással T:BU Uganda Shillings Cu-Ni "XV. World Cup United States of America" in envelope with stamps and German language description C:BU "Európa Monarchiái" 11db érme, mind sorszámozott borítékban, bélyeggel és bélyegzésekkel, német nyelvű leírással, gyűrűs "Numisbriefe der Monarchien Europas" albumba rendezve, közte Lengyelország 1985MW 100Zl Cu-Ni "II. Przemysł", Belgium Fr Ni-Br "II. Albert" T:BU "European Monarchies" 11pcs of coins, all in numbered envelope with stamps and German language description, in "Numisbriefe der Monarchien Europas" binder, including Poland 1985MW 100 Zlotych Cu-Ni "Przemysł II", Belgium Francs Ni-Br "Albert II" C:BU Részvények és sorsjegyek Rozsnyó "Rozsnyói evangélikus főoskola javára, annak tantermei, s tanítói lakjainak felépítésére" ezüst sorsjáték szelvénye, kézi sorszámmal T:III Roznava "Rozsnyói evangélikus főoskola javára, annak tantermei, s tanítói lakjainak felépítésére (In benefit of the Lutheran College in Roznava, for building classrooms and teachers dormitoris)" lottery ticket with hand written serial number C:F

7 30111.Újvidék "Az újvidéki magyar reformegyház elkezdett temploma építésére" sorsjegy, kézi sorszámmal T:III Novi Sad "Az újvidéki magyar reformegyház elkezdett temploma építésére (For the building of the Reformated Church in Novi Sad)" lottery ticket with handwritten serial number C:F Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I,I Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I,I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I,I Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I,I Budapest "Magyar Országos Központi Takarékpénztár" záloglevele 1.000K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:III Budapest "A Magyar Jelzálog-Hitelbank" nyereménykötvénye, "A" részkötvény 100K-ról, szárazpecséttel T:II Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvény 40K-ról, szárazpecséttel T:II Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, szelvényekkel, (3x) sorszámkövetők T:I Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Turul Biztositó Részvénytársaság Budapesten" életbiztosítási kötvénye, kiegészítő függelékkel T:III,III- ly "Magyar Köztisztviselők Fogyasztási, Termelő és Értékesítő Szövetkezete" üzletrészjegye 60K-ról, felülbélyegzéssel, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II fo Budapest "Király Automobil Részvénytársaság" 25 részvénye egyben, egyenként 200K-ról teljes szelvényívvel T:III apró szakadás Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K, K, K, K, K és K-ról szelvények nélkül T:II-III Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I Gyönk "A Gyönki Takarékpénztár Részvénytársaság" részvénye 10P értékben, szelvényekkel, szárazpecséttel T:III szakadás Gyönk "A Gyönki Takarékpénztár Részvénytársaság" tíz részvénye összesen 100P-ről, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II,II- fo Szekszárd "Tolnamegyei Újság Hírlapkiadó RT." részvénye 10P-ről szelvényekkel T:III fo Budapest "Részvénytársaság Villamos és Közlekedési Vállalatok Számára" 10 részvénye egyenként 100P-ről, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III,III- szakadás Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 220db üzletrésze egyben, összesen P-ről, bélyegzéssel T:I-,II fo Budapest "4%-kal kamatozó állami nyereménykölcsön - államadóssági kötvény" 200P-ről (3x) szárazpecséttel, szelvényekkel, sorszámkövetők T:II,III egyiken szakadás Budapest "A Magyar Királyság 3%-kal Kamatozó Törlesztéses Államadóssága" kötvénye 100P-ről szárazpecséttel és szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:III Budapest "Ganz és Társa Villamossági, Gép, Waggon- és Hajógyár Rt." részvényelismervénye 10db, egyenként 25P névértékű részvényről (3x), sorszámkövetőek, szárazpecséttel, szelvényekkel T:II-,III folt, tűnyom Ács "Az Ácsi Róm. Kat. Egyházközség Tárgysorsjátéka Iskola és Kultúrház Újjáépítési Alapja javára" sorsjegy, hátoldalán játéktervvel T:II-,III "Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet - SZÖVOSZ (Szövetkezetek Országos Szövetsége) - Takarékszövetkezeti Részjegy" 100Ft névértékben (2x) T:III Budapest "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" átváltoztatható kötvénye 100ft-ról (2x) T:I Budapest "A City Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 1000Ft értékű részvénye, szelvényekkel (3x) sorszámkövetők T:II Budapest "A City Kárpótlási Jegy Befektető Részvénytársaság" 10db egyenként 1000Ft értékű részvénye, szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:II db-os vegyes tétel: Szeged "Első Szegedi Cipő-, Csizma és Papucsipari Szövetkezet" névre szóló részvénye 100K értékben, szelvényekkel + Budapest "Gottschlig Ágoston Részvénytáraság" letéti jegy 1db zárolt részvényről, felülbélyegzésekkel, "BARÓTI SZESZFINOMITÓ LÍKŐR- és RUMGYÁR RÉSZVÉNYTÁRSASÁG" feliratú szárazpecséttel" + Mosonmagyarórvár "Moson-Magyaróvár Szikvizgyár Részvénytársaság" névre szóló részvénye 10P, szárazpecséttel, szelvényekkel + Budapest "Magyar Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 4 1/2%-os kötvénye 1000K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:II-III

8 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:I-,II Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:AU,XF Ausztria / Bécs "Ausztriai Vöröskereszt" kötvénye 10G, szárazpecséttel, "MAGYAR KIRÁLYI ADÓHIVATAL SZOMBATHELYEN" bélyegzéssel T:III-,IV ragasztott Austria / Wien "Österreichische Gesellschaft vom rothen Kreuze" bond about 10 Gulden, with embossed stamp and "MAGYAR KIRÁLYI ADÓHIVATAL SZOMBATHELYEN (Royal Hungarian Tax Office in Szombathely)" cancellation C:VG,G glued Ausztria / Bécs "Bécsi Közlekedési Bizottság" jelzálogkötvény 2000K-ról, szelvényekkel T:II Austria / Vienna "Anlehen der Commission für Verkehrsanlagen in Wien" debenture bond about 2000 Kronen with coupons C:XF Belgium / Brüsszel "Tamegai Bányász és Ipari Részvénytársaság" névérték nélküli részvénye, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II- Belgium / Brussels "Miniére & Industrielle du Tamega" share par value, with stamps and coupons C:VF Belgium / Brüsszel "Tamegai Bányász és Ipari részvénytársaság" névérték nélküli részvénye, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II- sarokhiány Belgium / Brussels "Miniére & Industrielle du Tamega" share par value, with stamps and coupons C:VF missing corner Bulgária / Szófia "4 1/2 -os Arany Kölcsön" kötvény 500Fr-ról, szelvényekkel és bélyegzéssel T:III Bulgaria / Sofia "Bulgarian 4 1/2 Gold Loan" bond about 500 Francs with coupons and overprint C:F Franciaország / Párizs ~1928. "Párizsi Cserzőműhelyek" részvény 100Fr-ról, szelvényekkel T:II France / Paris ~1928. "Tanneries of Paris" share about 100 Francs with coupons C:XF Orosz Birodalom / Szentpétervár "Orosz Birodalom Kormánya - Birodalmi Földzálog Bank a Nemesség Számára" jelzáloglevél 150R-ről, egy darab szelvénnyel T:II- kis szakadás Russian Empire / Saint Petersburg "Imperial Government of Russia - Imperial Land Mortgage-Bank for the Nobility" mortgage bond about 150 Rubles with one coupon C:VF small tear Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L értékben, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II- Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei with coupons, embossed stamp C:VF Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Budapest f (2x) kék illetve fekete betűs változatok, hajtatlanok, a fekete betűsön szamárfül és kis szakadás T:I-II Csót / Hadifogolytábor augusztus 1. 10f számozás nélkül T:III- ly Hajmáskér / Hadifogolytábor K + 2K mindkettő 1. kiadás T:I Miskolc DN 50f "Miskolcz thjf." utalvány-jegy "MISKOLCZ" perforációval T:I- Adamo MIS Ostffyasszonyfa / hadifogolytábor június 1. 10f arab sorozat- és sorszámmal T:II Sárospatak K számozott T:II Sopron "Bécsi Vidékbank Részvénytársaság" váltó, 2P illetékbélyeggel, bélyegzéssel 2000 Birodalmi Márkáról T:III Sopron "Länderbank Wien Aktiengesellschaft" promissory note, with 2 Pengő hungarian stamp and cancellation about 2000 Reichsmark C:F Sopronnyék / hadifogolytábor június f arab sorozat- és sorszámmal T:III kis szakadás Sopronnyék / hadifogolytábor június 16. 2K római sorozat- és arab sorszámmal T:I Sopronnyék / hadifogolytábor K arab sorozat- és sorszámmal T:III kis szakadás ~1920. "Vásárlási visszatérítés" 100K + 500K (2x) kitöltetlen szelvények T:II-,III kis szakadás, tűnyom Ft "A Lánchíd ujjáépítéséért " Al bárca (40x53mm) T: Ft "Ebadójegy" T: Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Sike, Jurikné, Mészáros, Dr. Lakat fényképével Ft névértékű "Centenáriumi Fradi Forint" Elek, Dr. Jakabházy, Tóth Potya, Martos fényképével Ft névértékű " Centenáriumi Fradi Forint" Somogyi, Ambrus, Dr. Páncsics, Rákosi fényképével T:I DN "Telefon érme / Magyar Posta" Cu bárca eredeti fém dobozkában! T: Ausztria / Aschbach h + 20h + 50h T:I,I- Austria / Aschbach Heller + 20 Hellr + 50 Heller C:UNC,AU Ausztria / Atzbach h + 20h + 50h szükségpénz T:1,1- egyiken kis szakadás Austria / Atzbach Heller + 20 Heller + 50 Heller necessity notes C:UNC,AU one with small tear Ausztria / Bad Hall h + 20h + 75h szükségpénz T:1,1- egyiken kis szakadás Austria / Bad Hall Heller + 20 Heller + 75 Heller necessity notes C:UNC,AU one with small tear Ausztria / Bischofstetten h-80h (5xklf) szükségpénz T:I- tűly. Austria / Bischofstetten Heller - 80 Heller (5xdiff) necessity notes C:AU needle hole Ausztria / Feuerbrunn h + 20h + 50h T:I,II Austria / Feuerbrunn Heller + 20 Heller + 50 Heller C:UNC,XF

9 30170.Ausztria / Grödig / hadifogolytábor DN 20h K T:I Austria / Grödig / POW Camp ND 20 Heller K C:UNC Grödig / hadifogolytábor ~ h T:II-,III ragasztónyom Grödig / POW camp ~ Heller C:VF,F gluemark Ausztria / Karintia h (2x) + 20h + 50h (2x) T:I--III Austria / Kärnten Heller (2x) + 20 Heller + 50 Heller (2x) C:AU-F Ausztria / Krummnusbaum h-50h (3xklf) + Lambach h-50h (3klf) szükségpénzek T:I-II tűly., ragasztásnyom Austria / Krummusbaum Heller - 50 Heller (3xdiff) + Lambach Heller - 50 Heller (3xdiff) necessity notes C:UNC-XF needle hole, gluemark Ausztria / Mauthausen ~ h + 50h + Pöchlarn h-80h (3xklf) szükségpénzek T:I-,II tűly. Austria ~ Heller + 50 Heller + Pöchlarn Heller - 80 Heller (3xdiff) necessity notes C:AU,XF needle hole Ausztria / Neuhofen an der Ybbs h + 20h + 50h T:I,II egyiken törés nélküli hajtás, kis szakadás Austria / Neuhofen an der Ybbs Heller + 20 Heller + 50 Heller C:UNC,XF one with fold without break, small tear Ausztria / Pöchlarn h-80h (6xklf) szükségpénz T:I-,II Austria / Pöchlarn Heller - 80 Heller (6xdiff) necessity notes C:AU,XF Ausztria / Pram h kék h lila T:I-,II Austria / Pram Heller blue Heller purple C:AU,XF Ausztria / Puchberg am Schneeberg h + 20h + 50h T:I--II 50h-n sarokhiány Austria / Puchberg am Schneeberg Heller + 20 Heller + 50 Heller C:AU-XF the 50 Heller has missing corner Ausztria / Ried bei Mauth h utalvány + 20h utalvány h szükségpénz T:I,I- Austria / Ried bei Mauth Heller voucher + 20 Heller voucher Heller necessity note C:UNC,AU Ausztria / Salzburg h (2x) + 20h (2x) + 50h T:I--III Austria / Salzburg Heller (2x) + 20 Heller (2x) + 50 Heller C:AU-F Ausztria / Sittendorf ~ h + 10h II. kiadás + 20h + 20h II. kiadás + 50h II. kiadás + 99h + 99h II. kiadás T:I,I- kis szakadás Austria / Sittendorf ~ Heller + 10 Heller 2nd issue + 20 Heller + 20 Heller 2nd issue + 50 Heller 2nd issue + 99 Heller + 99 Heller 2nd issue C:UNC,AU small tear Ausztria / Thomasroith bányászkerület h (2x) + 20h T:II,III Austria / Thomasroith Bergbaurevier Heller (2x) + 20 Heller C:XF,F Ausztria / Wiener Neudorf h + 20h + 50h T:I egyiken kis szamárfül Austria / Wiener Neudorf Heller + 20 Heller + 50 Heller C:UNC one with small corner fold Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging (150x) C:UNC Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging (150x) C:UNC Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging (150x) C:UNC Németország / Weimar köztársaság / Dortmund és Hörde pf karton utalvány T:III Germany / Weimar Republic / Dortmund und Hörde Pfennig cardboard voucher C:F Szovjetunió/Oroszország db "Mavrodi" bankjegy (1,10,10.000) T:I,I- Soviet Union/Russia pcs of "Mavrodi" banknotes (1,10,10.000) C:UNC,AU db-os századi plomba és bárca tétel, közte DN "BSZKRT." 5Ft közlekedési bárca T:2, db-os vegyes magyar és külföldi zseton, bárca és telefonérme tétel, közte " Pengő az Uccán / A vigjátékok vigjátéka - Kabos Uray Bárczi Kató Sutyi" Al zseton T: Magyar bankjegyek Ft "Kossuth bankó" barna T:III Ft barna kr "Kossuth bankó" T:III Ft "Kossuth bankó" T:III- ly., szakadás, ragasztó Adamo G Ft "Kossuth bankó" kitöltetlen "B", ívszéllel T:I Hungary Forint "B", without date and serial number, with left margin C:UNC Adamo G Ft "Kossuth bankó" "H" kitöltetlen, ívszéllel T:I- kis fo. Hungary Forint "H" without date and serial number, with right margin C:AU small stain Adamo G K román felülbélyegzéssel T:III K (2x) első és második kiadás, mindkettőn román felülbélyegzés T:III kis szakadás K "C" K K K számozás és nyomdahely nélküli T:III,III- ly., szakadás Adamo K5; K10; K11; K K sorozatszám "7000" felett T:III Adamo K3M K (2x) mindkettő "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel K (2x) "2aa" T:III szép papír

10 Lindner és Kobra termékek teljes választékban megrendelhetők irodánkban vagy weboldalunkon K sorozatszám "7000" felett T:III ly., kis szakadás Adamo K K piros próbanyomata, előlapon csak magyar nyelvű szöveg, vastag kartonszerű papíron, ceruzával berajzolt illesztőkeresztekkel, hátoldalon a német szöveg részleges fekete tükörnyomatai T:III tűlyukak, szakadás Hungary Korona red printer's proof, front print with only Hungarian text, thick card, with assembly crosses by pencil, on the back with mirror prints of the German text C:III needle holes,tear K "3104", 3mm, vízszintes hullámos hátlap T:III szép papír Adamo K22/ K "MÁS TÖRVÉNYES..." előlapján gúnyrajz T:IV (1902) 1000K függőleges piros "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel, mindkét oldal német (1902) 1000K vízszintes piros "DEUTSCHÖSTERRECIH" felülbélyegzéssel, hátlap rajzos T:III egyik szép papír Adamo SK35/1, SK35/ K (2x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo K K "2aa" T:I-,II K csillagos sorszám (2x) sorszámkövetők T:I K "Orell Füssli Zürich" T:III (1902.) 1000K függőleges "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélygezéssel, mindkét oldal német (4x) T:III K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélküli T:III szép papír K nyomdahely nélkül, "T.W." jelöléssel T:IV P P T:I P (2x) sorszámkövetők T:I,I- Adamo P P fázis, csak hátlapi nyomat, vágott T:III P (3x) sorszámkövetők T:II Adamo P P-100P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" (10x) T:III,III MP hibás bankjegy banki áthúzással a hátoldalán, sorszám az előlap bal felső sarkában! T:I-,II AP sorszámmal AP sorszámmal, hátoldalon "FOF" pecséttel AP (2x) mindkettő sorszámmal AP sorszám nélkül AP (2x) egyik sorszámmal, másik sorszám nélkül, a sorszámos fordított címerrel T:III AP sorszám nélkül, több helyen ékezet hiánnyal, eltolódott hátlapi nyomattal T:III Ft vízjeles T:III-,IV Adamo F Ft vízjeles papír T:III,III- Hungary Forint watermarked paper C:F,VG Adamo F Ft T:III,III Ft T:IV Ft T:III,III- Adamo F Ft + 100Ft T:III Ft T:III,III- Adamo F Ft (12x) T:II-III Ft T:III szép papír Ft T:I Ft (30x) T:III Ft T:III szép papír Ft (4xklf) T:I-,II Ft nyomathibával T:III Ft érvénytelenítve lyukasztásokkal T:III november Ft "C" T:III ropogós papír november Ft "C" Ft Ft "J" T:III kis szakadás Ft "H" T:III kis szakadások Ft "J" T:III Ft nyomdai fetékfoltokkal T:I Ft "J" T:III Ft "F" T:III ropogós papír Ft "E" nyomdai papírráncból eredő nyomathibával T:III Ft "Millennium" eredeti, bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti, bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti, bontatlan csomagolásban T:I

11 Ft "Millennium" eredeti, bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" (2x) eredeti bontatlan csomagolásban, sorszámkövetők T:I Ft "Millennium" (3x) sorszámkövetők T:I,I Ft "EB" "50. évforduló október 23.", "MINTA" felülnyomással "EA " sorozatés sorszámmal T:I Ft "CB" T:I Ft "EA" T:I Ft "EB" T:I Ft "DB" T:I "Puskás bankjegy" promóciós bankjegy a Pénzjegynyomda és a Diósgyőri Papírgyár díszkiadásában T:I Vegyes 5db-os bankjegy tétel, benne Svédország K + Uruguay P + Hollandia G + Suriname G + Franciaország F T:I-III db-os forint bankjegy tétel, benne Ft T:III db-os vegyes pengő tétel, közte egy adópengő: AP számozás nélküli, félrecsúszott nyomat T:III-IV ly., szakadás db-os vegyes pengő tétel, közte egy adópengő: AP számozás nélküli, elcsúszott nyomat T:II--III- kis anyaghiány db-os vegyes pengő tétel, közte egy adópengő: AP számozás nélküli, félrecsúszott nyomat T:III,III db-os forint bankjegy tétel: Ft (3x) Ft (4x) Ft (6x) Ft (15x) Ft (2x) T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:II,III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel (benne még egy darab korona) T:II,III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel (benne még egy darab adópengő) T:III,III db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő és adópengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar bankjegy tétel vándorgyűlések, találkozók felülbélyegzéseivel, kiállításokra készült pénzekkel, többsége különféle, közte P rajta "Magyar Éremgyűjtők VI. Vándorgyűlése és III. Szolnoki Numizmatikai Kiállítás 1975" felülbélyegzés; "28. Bakonyvidéki Éremgyűjtő Találkozó - Pápa" 800Ft asztalfoglalási jegy T:I-III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár Ag "I. László" (0,68g) T:2,2- / Hungary Denar Ag "Ladislaus I" (0,68g) C:XF,VF Huszár: 23, Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (1,86g) T:2- kis ki. Huszár: 72., Unger I.: Rézpénz Cu "III. Béla" (3,21g) T:2-,3 lyuk. Huszár 72., Unger I.: L-K Denár Ag "II. Lajos" (0,41g) T:2 Huszár 846., Unger I.: 675.e K-B Denár Ag (0,52g) K-B Denár Ag (0,39g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,44g) T:2,2- Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag (0,44g) K-B Denár Ag (0,48g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,44g) T:2,2- Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag (0,49g) K-B Denár Ag (0,5g) K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,46g) T:2,2- Huszár: 935.;936., Unger II.: 745.a,748.a K-B Denár Ag (0,54g) K-B Denár Ag K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,57g) T:2,2- Huszár: 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag (0,38g) K-B Denár Ag (0,47g) K-B Denár Ag "Miksa" (0,42g) T:2,2- Huszár: 992., Unger II.: 766.a K-B Denár Ag (0,48g) K-B Denár Ag "Miksa" (0,52g) T:2,2- Huszár: 992.,993., Unger II.: 766.a;767.a K-B Denár Ag (0,49g) K-B Denár Ag (0,45g) K-B Denár Ag "Rudolf" (0,33g) T:2,2- patina Huszár: 1058.,1059., Unger II.: 810.a,811.a

numizmatika A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! 288. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: 10-19 óráig, P: Zárva) 2016 december 12-15-ig.