Abaúj Antikvárium és Aukciósház 78. Könyvárverés

Download "Abaúj Antikvárium és Aukciósház 78. Könyvárverés"

1 Abaúj Antikvárium és Aukciósház 78. Könyvárverés Kiállítás: június 16-án (kedden), az árverés napján 12 től - 17 óráig, az árverés kezdetéig. Az árverés helyszínén (MEDOSZ Hotel), Budapest, VI. ker. Jókai tér 9. Tel.: / A katalógus olvasható: Az árverést vezeti: Pogány János Árverés: június 16-án (kedden) 17 órai kezdettel MEDOSZ Hotel, Budapest, VI. ker. Jókai tér 9.

2 ÁRVEREZÉSI FELTÉTELEK 1. A tételekk árverezése úgy történik, hogy az árverésvezetõ a katalógus sorrendjében bemondja a tételek sorszámát és kikiáltási árát. A vételár 1.000,-Ft-tól ,-Ft-ig 500,-Ft ,-Ft-tól ,-Ft-ig 1.000,-Ft ,-Ft-tól ,-Ft-ig 2.000,-Ft ,-Ft-tól ,-Ft-ig 5.000,-Ft ,-Ft felett ,-Ft-ig ,-Ft ,-Ft felett ,-Ft összeggel emelkedik. 2. Azonos összegû ajánlat esetén a vételi megbízással szemben a helyszíni árverezõ elõnyt élvez. 3. A leütéssel a tétel a vevõ tulajdonába megy át, s ezt befizetéssel érvényesíti. Ha a vevõ a vételárat az árverés végén fizeti ki, a tételt a helyszínen átveheti. Azon vásárlóink, aki a helyszínen licitálnak, de könyveiket a helyszínen nem veszik át 30 % foglaló megfizetése mellett 15 napon belül kötelesek könyveiket átvenni. A foglaló alól felmentést kérhetnek rendszeres és időben fizető vásárlóink. A 15 nap leteltével fenntartjuk a foglaló megtartásának jogát, az át nem vett könyveket értékesítjük. A Ptk szerint a vásárlástól való elállást szerződésszegésnek tekintjük, amelynek akár peres úton is érvényt szerzünk, akár más árverező cégekkel közösen is. Az esetlegesen így megkárosított rendes vevőink érdekeit is megvédjük és erre felhívjuk a többi antikvárium figyelmét is. Ezért kérjük Önöket licitáláskor felelős döntést hozzanak, mindenkori anyagi lehetőségeiknek megfelelően! Vételi megbízók és azon vásárlók, akik az árverés helyszínén nem veszik át könyveiket telefonon egyeztetett idõpontban és helyen (Budapesten), vagy futárszolgálattól utánvéttel fizetve vehetik át. 4. A leütési ár, +15% árverési jutalék a vételár. A kikiáltási és leütési árak az ÁFA-t tartalmazzák. A számlaigényt kérjük elõre jelezni. 5. Azon vásárlóink, akik nem tudnak személyesen részt venni az árverésen, vételi megbízást adhatnak írásban, Abaúj Antikvárium és Aukciósház, 3553 Kistokaj Táncsics út. 11., Tel.: 20/ , 6. A tételek a bemutatón kiállított állapotban kerülnek árverezésre, a vevõnek saját magának kell meggyõzõdnie a tételek állapotáról és a katalógusban leírtakkal való egyezõségérõl az árverést megelõzõen. Vásárlás után reklamációt nem tudunk elfogadni. Kistokaj, Pogány János /

3 1., ADY András: Hegytetőn Versek. Eger, Krusniczky. 47 p. Első kiadás! Sok szeretettel Gabriellának és Attilának a diákkori zsengéket Bandi Bp márc. 19. dedikált példány! 2., (ADY Endre, Jászi Oszkár, Rubin László, Pólányi Károly): Három március Ady Endre három ünnepi verse. - - ünnepi beszédei. A Galilei Kör öt éves fennállása alkalmából. /A Galilei Kör könyvtára 11./ Bp., Galilei Kör. 32 p. Kiadói javított papírborítóban. 3., ADY Endre: Levél az apámhoz Ujházi Ede (Bp., 1924.) Amicus. 10 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói papírborítékban. Vízjeles papírra nyomtatott, számozott (109./1000) példány! 4., ARMSTRONG, Hamilton Fish: Mi vagy Ők Két világ összeütközése. Fordította: Vámbéry Rusztem. Bp., Századunk. 120 p. 1 sztl.lev. Kiadói illusztrált papírborítóban, amely K. Görög Ata munkája. Sanyinak tea helyett, Adrinak tea utánra Rusztem a fordító által 5., (ARNOLD Lajos), Füry Lajos: A pelikánok este hazatérnek Regény. /Magyar emigrációs remekírók/ (Buenos Aires, 1971.) Editorial Transsylvania. 379 p. 2 sztl.lev. Kiadói díszesen aranyozott egészbőr kötésben, a szennylapon Cleveland Hungarian Heritage Society Copy bélyegző. Az emigráns venezuelai magyarság életét bemutató regény. Szép példány. 6. (ARNOLD Lajos), Füry Lajos: Delet harangoznak Budán München, Ledermüller. 893 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói festett, illusztrált egészvászon kötésben. A szerző hatalmas lélegzetű trilógiájának második darabja. Monumentális történelmi regény, amelyet sajnos csak kevesek ismernek. A senior Ledermüller irodalmi alapítvány pályázatának díjnyertes műve. Emigráns. 7., ÁRVAY Sándor, Dr.: A nő endocrinológiája Utalással a hormonális zavarok gyógykezelésére. Debrecen, Debreceni Tudományegyetemi Ny. XVIII. 355 p. 10 rajzos t. 1 errata. Kiadói félvászon kötésben. Dr. Zétény Győzőnek igaz barátsággal 950 X. 19. Árvay Sándor a jeles egyetemi professzor, igazgató főorvos által a kiváló orvosi szakírónak dedikált példány! 15000,- 8., BÁLINT Imre, Dr.: Egy diakónus kalandjai és vallomásai Youngstown, USA.,

4 Katolikus Magyarok Vasárnapja. 224 p. Kiadói illusztrált papírborítóban. Magyaros és klérikus szeretettel ajánlom könyvemet Dr. Valentiny Géza Prelátus Atyának és kedves honfitársamnak: Bálint Imre dedikált példány! Emigráns. 9., BALOGH István: Reálpolitika az egyház és az állam viszonyában - - öt cikke. Parragi György zárószavával. (Bp., Szerző.) 29 p. 1 sztl.lev. Fűzve. A szerző politikus, országgyűlési képviselő cikksorozata. 10., BÁNSZKY Pál: Németh József /Mai magyar művészet/ Bp., Képzőművészeti Alap. 46 p. 1 sztl.lev. részben színes képekkel. A festőművész portréja Koffán Károly felvétele. Kiadói illusztrált keménytáblás kötésben. A szerző által aláírt, a festőművész által Tóth Lászlónak barátsággal Németh József ápr , BANUTA, Ion: Üzenet Versek. Fordította: Kiss Jenő. Bukarest, Irodalmi. 86 p. 4 t. (Deák Ferenc linometszetei) 1 sztl.lev. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben. Domokos Sámuel irodalomtörténész, műfordítónak román nyelven 12., BARCSAY-Amant Zoltán: A francia forradalmi háboruk hadifoglyai Magyarországon, idetelepítésük első esztendejében 1873 Bp., (Bárd J. és Fia kny.) 96 p. Sárikának(?) Barcsay-Amant Zoltán a főhadnagy, Hadimúzeum igazgató által A szerző bölcsészdoktori értekezése, a világháború után Ausztriába emigrált, az Adeliges Jahrbuch szerkesztője. 13., BEKE Margit: A magyar katolikus püspökkari tanácskozások története és jegyzőkönyvei között I-II. München, Aurora. (1.) 520 p. (2.) 520 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. (2 db.) 14., BERKOVITS Ilona: A Képes Krónika és Szent István királyt ábrázoló miniaturái Bp., Kir. M. Egyetemi Ny. 1 sztl.lev. 2 t. 22 p. Mihalik Sándornak szeretettel Ili 15., BERTHA Bulcsu: Balatoni évtizedek /Magyarország felfedezése/ Bp., Szépirodalmi. 243 p. 16 kétoldalas t. (Balla Demeter fotói) 4 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, illusztrált papír védőborítóban. Bizse Jánosnak baráti üdvözlettel B. Bulcsu, Bp X. 29. a kiváló 4

5 pécsi festőművésznek, Zs. Kovács Diana textil-iparművész férjének 16., (BINDER Jenő): Folklore-forgácsok Különlenyomat az Ethnographia- Népélet 1928./3-4. számából. (Bp., Ny.: Kir. M. Egyetemi.) p. Fűzve. Dr. Horváth János egy. tanár úrnak mély tiszteletem jeléül Binder Jenő 17., BIRÓ József: Kőrösi Csoma Sándor és a szabirok Los Angeles, Szerző. 86 p. Első kiadás! Emigráns. 18., BOKOR György: A Budaihegység nyugati peremének földtani viszonyai. Bölcsészdoktori értekezés. Bp., Szerző. Mérnökök Ny. 53 p. 1 t. ábrákkal. Mély tisztelettel és hálával a sok előzékeny segítségért Dr. Noszky Jenő múz. igazgató Úrnak Bokor György A Magyar Állami Földtani Intézet geológusának, későbbi igazgatójának 19., BOZÓ Ferenc: Szivárvány Versek. (Kecskemét, Szerző. - Petőfi Ny.) 48 p. Első kiadás! Kiadói rajzos papírborítóban, amely a szerző munkája. Mély tisztelettel Bozó Ferenc 20., BÖLÖNY József: Vadvirágok (Versek.) Bp., Athenaeum. 1 sztl.lev. 1 t. 78 p. Első kiadás! Kiadói rajzos papírborítékban. Zih Károly kedves barátomnak Bölöny József 21., BRÓDY László: Esztendők Versek. (Bp., 1945.) Szemes (Ferenc). 128 p. Első kiadás! Kiadói félvászon kötésben. Gáspárné Dávid Margitnak tisztelője: Bródy László az írónőnek 22., BRÓDY Sándor: Szinésznők Bp., Jövendő. 3 sztl.lev. XIII. 1 sztl.lev. 120 p. Első kiadás! Kiadói papírborítóban, körülvágatlan példány. Az író többek között Jászai Mariról is vall művében. 23., A Budapesti Korcsolyázó Egylet jelentése huszonötévi jubileuma alkalmára Bp., (Ny.: Franklin-T.) 1 t. (az egylet vezetői) 109 p. 3 fénynyomat t. (1875-ben épült csarnok, A mesterséges jégpálya melletti csarnok, 1893/94-ben épült csarnok) 1 kihajtható t. (időjárás) 1 sztl.lev. Kiadói egészvászon kötésben. A kiváló képek Divald Károly műtermének munkái. 24., BUDAVÁRY László: Könnyek a kereszten és más elbeszélések Bp., Nemzeti Élet. 141 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! 5

6 Bajtársi tisztelettel Bp szept. 9. Budaváry László Elbeszélések az I. világháború idejéről. A szerző az I. vh.-ban, mint póttartalékos szakaszvezető frontszolgálatot teljesített. A két vh. között a magyarországi szélsőjobboldal egyik meghatározó, hírhedten antiszemita képviselője, aki elsősorban, a magyarországi zsidókérdéssel foglalkozott Nemzetgyűlési indítványt nyújtott be a zsidókérdés intézményes megoldására, amelynek lényege, hogy hogyan és miként lehet hatékonyan és gyorsan a zsidókat minden vagyonuktól megfosztani. Ő alkotta meg továbbá a zsidók megrendszabályozására a hírhedten abszurd tíz pontot. A betiltott antiszemita Prónay - Párt kék ingesek, majd a Szálasi Párt tagja. A II. vh. után letartóztatták, a népbíróság 12 évi börtönre ítélte. 25., CATHREIN, Viktor: Der Sozialismus Eine Untersuchung seiner Grundlagen und seiner Durchführbarkeit. Freiburg im Breisgau, Herdersche. XVI. 438 p. 1 sztl.lev. Későbbi gerincén bordázott félbőr kötésben. A szerző, német jezsuita filozófus alapműve. 26., CS. SZABÓ László: Két tükör közt Beszélgetések. (Basel, Európai Protestáns Szabadegyetem (Bern) és az Aurora.) 1 t. 208 p. 2 sztl.lev. Első kiadás! Beszélgetések Illyés Gyulával, Kabdebó Tamással, Peéry Rezsővel, Pilinszky Jánossal, Siklós Istvánnal, Weöres Sándorral. Emigráns. 27., CS. SZABÓ László: Ország és irodalom Négy tanulmány. Brüsszel, Nagy Imre Politikai és Társadalomtud. Int. 205 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Emigráns. 28., CSATHÓ Kálmán: Ibolyka Egy pesti leány kalandjai. Bp., Singer és Wolfner. 1 sztl.lev. 143 p. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. Számozott (55./60), aláírt, bibliofil példány! 29., CSÁVÁS Sándor: Nyolc év gyöngyszemei Képek a kisujszállási ref. Horthy reálgimnázium egyik osztályának életéből. (Debrecen, M. Nemzeti Könyvés Lapkiadóváll.) 16 p. Kiadói foltos papírborítóban. Seri András kedves kollégámnak baráti szeretettel: Csávás Sándor Kis példányszámú mű, amely az iskolatársak számára készült. 30., CSEKEY István: Liszt Ferenc származása és hazafisága / Különlenyomat a Budapesti Szemléből. Bp., (Ny.: Franklin-T.) 36 p. 2 kihajtható t. Későbbi egészvászon kötésben, a kiadói papírborító címlapja a kötéstáblára ragasztva. 6

7 Keblovszky Lajosnak régi barátsággal Csekey István dedikált példány! 8000,- 31., CSICSÁKY Jenő: Mu Az emberiség szülőföldje. Bp., Kir. M. Egyetemi Ny. 226 p. 12 t. (képek) 1 sztl.lev. Második kiadás. Kiadói illusztrált, aranyozott egészvászon kötésben. Schédy Guszti barátomnak kedves kartársamnak őszinte szeretettel Csicsáky Jenő dedikált példány! Csicsáky Jenő ( ) könyve, a Mu az emberiség szülőföldje. A világot körbehajózó, a magyarok őseit lázasan kereső hosszújáratú tengerészkapitány ebben a műben írta le azt a földtani bizonyítékokkal megtámogatott teóriáját, miszerint Hawaii közelében létezett egy kontinens, a Mu kultúra hazája. Amely tizenkét és fél ezer évvel ezelőtt elsüllyedt, a mainál sokkal fejlettebb civilizáció az emberiség aranykora volt. 32., CSIKÓS Cs. Károly: Szétszórt fények gondolatok 30 éve már a magyar forradalomnak. (USA, Szerző.) 78 p. 1 sztl.lev. Második bővített kiadás. Sok szeretettel Marikának Csíder Károly 33., CSORBA Győző: Séta és meditáció (Versek.) Bp., Magvető. 92 p. 2 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben. Hajnal Gáboréknak kézcsókkal, baráti szeretettel ajánlom Pécs, 65. ápr. 18. Csorba Győző a költőtársnak 34., CSURKA István: Hamis tanú Regény. Bp., Szépirodalmi. 300 p. Első kiadás! Kiadói félvászon kötésben. Kozma Károlynak, hogy majd alkalomadtán elkérhessem tőle Csurka István a filmes szakembernek 4500,- 35., (DAPSY Gizella, Rozsnyai Kálmánné), Nil: El nem küldött levelek (Versek.) Szeghalom, (Ny.: Tevan Adolf, Békéscsaba) 19 sztl.lev. szecesszós rajzos (zöld) könyvdíszekkel, amelyek Margarete Balla-Rimpl munkái. Kiadói illusztrált papírborítóban. Kézzel számozott (216./300), aláírt példány! Szeretettel küldöm Haszlinger Böskének, akinek az édes aranyfeje mindig előttem van III. 21. óta. - Nil A költő, óvónő a Tanácsköztársaság idején a községi és járási direktórium tagja volt, később a román csapatok bevonulása után kommunista gyanússá vált, letartóztatták, s fogva tartották, végül állásvesztésre ítélték tól Verőcén élt. Férjével, Rozsnyai Kálmánnal együtt közeli barátságba került Ady Endrével és az Ady családdal. Költeményeit és elbeszéléseit Nil álnéven jelentette meg. 7

8 36., Demokrata Független folyóirat III. sz. Szerk.: Nagy Jenő. (Bp., ABC Független Szamizdat.) 47 p. Kiadói illusztrált papírborítóban. Rota sokszorosított szamizdat folyóirat. Az március 15-i tüntetés 1956 óta a Kádár-rendszer addigi legnagyobb ellenzéki tüntetése volt. A Kossuth téren Tamás Gáspár Miklós, a Batthyány-örökmécsesnél Hodosán Róza, a Bem-szobornál Pákh Tibor mondott beszédet, a Nagy Jenő-féle Demokrata szamizdat folyóirat 12 pontját Martin Ferenc olvasta fel, s mindvégig három transzparens volt látható, melyeknek a jelmondatai: Sajtószabadságot!!!, Egyesülési szabadságot! és Valódi reformokat!!!. Ez a szám közölte a tüntetők 12 pontját. A füzetbe helyezve: Népszavazást a Kossuth-címer ügyében! - Budapest, augusztus 20. a címerrel illusztrált röplap. 37., DEREÁNO István Dr., Rózsahegyi: Arany János izaparti hű barátja Horogszeghi Szilágyi István élete és kora (Nagykőrös), Nagykőrösi Arany János Társaság. 251 p. 3 t. (képek) 1 errata Kiadói rajzos papírborítóban, amely Biczó András munkája, körülvágatlan, megkímélt példány. Szilágyi István, Arany Jánosnak debreceni tanulótársa volt és barátságuk a nagyszalontai gimnáziumban, ahol tanári állást kapott, tovább erősbödött. 38., DEVECSERI Gábor: Csak annyi meleget (Versek.) Bp., Magvető. 245 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóban. E. Szinlás Zsófiának kézcsókkal és köszönettel a régi Somlyó Zoltán könyvért! Devecseri Gábor 39., DROZDY Győző: A demokrácia (Bp., Szerző. Ny.: Hungária.) 630 hasáb (kéthasábos szövegszedet) Dr. Jellinek Adorjánnak, a gondolkodó, koncepciózus jó embernek, őszinte demokratának, megértő jóbarátnak tisztelete jeléül: Bpest, okt. 22. Drozdy Győző Drozdy Győző ( ) újságíró, országgyűlési képviselő. Az 1920-as években, a parlamentben az ellenzék egyik vezérszónokának számított. Drozdy tagja volt annak a bizottságnak, amely a második zsidótörvényt vitatta meg a parlamenti beterjesztés előtt ben a nyilas hatalomátvétel után Bajcsy-Zsilinszkyvel együtt bujkált. Ezt a kötetet Bajzs-Zsilinszky mártírsírjára ajánlja ben kisgazda képviselő lett, a Sulyok-párt tagjaként küzdött a kommunisták ellen. 40., DURAY Miklós: Kutyaszorító (Önéletrajz és beszélgetések önmagammal) New York, Püski. 159 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóban. A könyvtestbe helyezve 8

9 a Duray Bizottság Első tájékoztató levél c. kétoldalas nyomtatványa Duray életrajzával, amely beszámol arról, hogy Duray ismét börtönbe került. 3500,- 41., DUTKA Ákos: A Holnap városa Regényes korrajz a nagyváradi "A Holnap" születésének idejéből. Bp., Magvető. 1 t. (Gulácsy Lajos rajza) 255 p. Első kiadás! Kiadói félvászon kötésben. Lippóczy Gyuláné őnagyságának ismeretlenül hódolattal Dutka Ákos Szeged 956. VI , ELEK István: Csokonai versművészete Bp., (1937.) Kir. M. Egyetemi Ny. 114 p. 1 sztl.lev. Kiadói javított papírborítóban. Dr. Supka Géza igazgató úrnak tisztelete jeléül Dr. Elek István szabadkőművesnek, az ünnepi könyvhét kezdeményezőjének dedikált példány! 43., EÖTVÖS Károly: A nagy per, mely ezer éve folyik s még sincs vége I-III. /- - munkái/ Bp., Révai T. (1.) 2 sztl.lev. 333 p. 1 sztl.lev. (2.) 2 sztl.lev. 332 p. (3.) 2 sztl.lev. 323 p. Második kiadás. Kiadói díszesen aranyozott szecessziós (s.kék) egészvászon kötésben, körben piros lapszéllel. (3 db.) A szerző 1883-ban a hírhedt tiszaeszlári perben a vádlottak védőügyvédjének szerepét vállalta és neve túljutott az ország határain. A nagy per az egyik főműve, amelyben az 1883-as tiszaeszlári gyilkosság és az azt követő per eseményeit írja le természetesen a saját szemszögéből. 44., EÖTVÖS Károly: Utazás a Balaton körül I-II. /- - munkái/ Bp., Révai T. (1.) 2 sztl.lev. 301 p. 1 sztl.lev. (2.) 2 sztl.lev. 299 p. Negyedik kiadás. Kiadói díszesen aranyozott szecessziós (s.kék) egészvászon kötésben, körben piros lapszéllel. (2 db.) 45., ERDÉLYI László, Dr.: Ötven historikus szentistváni emlékművei Sok tisztázott alapvető probléma. Szeged, Eggenberger-féle Kk., Rényi K. 1 sztl.lev. 231 p. 46., ÉRDY Miklós, Dr.: A sumír, ural-altaji, magyar rokonság kutatásának története I. rész: a 19. század (Unicus! Több nem jelent meg.) Angol-magyar bilingvis. /Studia Sumiro-Hungarica 3./ New York, Gilgamesh. 530 p. 1 sztl.lev. rajzokkal, képekkel. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben. Emigráns magyar őstörténet. 47., EREKY István: Az egyetemi szelekció reformja /Orsz. Felsőoktatási Tanács 7./ Bp., Kir. M. Egyetemi. 32 p. 2 sztl.lev. Dr. Kiss Árpád kedves barátomnak - 9

10 Ereky A dedikáció címzettje közel négy évtizeden keresztül volt a szegedi tudományegyetemen folyó kémiai oktatás és kutatás meghatározó alakja. 2500,- 48., 1956 szemtanúk Németországban élő forradalmárok emlékeznek 50 év távlatából. Szerkesztőbizottság: Török Miklós, Baczur Magdolna, id. Klement Kornél. Marosvásárhely, Lyra. 272 p. 2 sztl.lev. számos képpel, amelyek Balassa Imre 1956-os felvételei. Dr. Takáts Endrének emlékül müncheni éveinkre Tisztelettel Mészáros József, München, szept. 14. az egyik 1956-os szemtanú, forradalmár (a könyv egyik szerzője) által Az utolsó oldalon beragasztott színes fotón Sólyom László köztársasági elnök emlékérmet ad át Mészáros Józsefnek. A borító verzón beragasztva az adományozás emléklapjának fénymásolata. 3500,- 49., FALK Géza: A magyar muzsika mesterei Bp., (1937.) Dante. 206 p. 12 t. (portrék) 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, rajzos papír védőborítóban. Dr. Polgár Margitnak, doktorrá avatásának örömünnepén, a magyar művészet és igaz örömem nevében igaz becsüléssel Falk Géza X , FARKAS István: Tizenhétben Novellák. Kosicén, Ny.: Globus. 118 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Frenyo Lajos úrnak szíves emlékül Farkas István a szlovenszkói magyar író, irodalomtörténésznek 51., FEHÉR Tibor: Szeretni kell Versek. Bp., (Ny.: Faragó Imre, Kispest.) 56 p. Első kiadás! A címlapon egy dedikáció kitörölve, majd a címlap utáni lapon Garai Istvánnak szeretettel e régi könyvet júl 8. Fehér Tibor tanár, költőtársának 52., FEHÉRVÁRY István: Börtönvilág Magyarországon Bp., Magyar Politikai Foglyok Szöv. 230 p. Kiadói illusztrált papírborítóban. A kivégzett politikai foglyok jegyzékével! Vitéz Fehérváry István mérnök, a Magyar Királyi Légierő katonatisztje ban részt vesz a Magyar Harcosok Bajtársi Közössége illegális szervezésében, amiért 1949 Bécsben letartóztatják és 20 évi börtönre ítélik ban szabadul, Bécsbe emigrál, ahol létrehozza a Nemzetőr c. lapot. 53., FEJÉRVÁRY Géza Gyula, Dr. báró: Élet, szerelem és halál Biológia. /Uj könyvek/ (Bp., 1927.) Révai. 2 sztl.lev. 256 p. 6 kétoldalas t. (XII. képtábla) Későbbi félvászon kötésben. 10

11 A címlapon aláírt példány! A rövid életű szerző zoológus, paleontológus. Nagyapja a Monarchia hadügyminisztere, rövid ideig Mo. miniszterelnöke. 54., (FEJTŐ Ferenc): Mai magyarok régi magyarokról A Szép Szó könyvnapi kiadványa. (Bp., 1936.) Szép Szó. Cserépfalvi. 215 p. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben. A kötetben József Attila: A Dunánál című költeménye első közlésben. 55., FEKETÉNÉ Korény Lívia: Az élet szekerén Versek. Bp., Orsz. Gárdonyi T. 118 p. 3 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói rajzos papírborítóban, amely Sinkó Károly munkája. Dósáné Kenese Erzsébetnek sok-sok szeretettel és igaz nagyrabecsüléssel: Feketéné Korény Lívia, Budapest dec. 20 a későbbi emigráns írónőnek 56., FENYŐ László: Fojtott virágzás (Versek.) Bp., Hungária Hírlap Ny. 45 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Hohleréknek barátsággal 929 VIII. 24. Fenyő László A Radnóti sorsú költő a Nyugat második nemzedékének kiváló költője végén a Gestapo elfogta, nyugat felé hajtották. Nem sokkal Kőszeg után egy SS különítmény agyonlőtte, holttestét egy előre megásott tömegsírba dobták. 57., FERDINANDY György: Látószeműeknek (Versek.) Strasbourg, Szerző. 47 p. szövegközti illusztrációkkal, amelyek Babócsay Lajos (Párizs) munkái. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, illusztrált papír védőborítóban, amely Babócsay munkája. Számozott (3./250), Sanyikának sok szeretettel küldöm ezt a hat szép rajzot és huszonnégy csúnya verset: Gyurka bibliofil, Emigráns. 58., FERENCZI István: A római Dacia kiterjedésének, védelmének és felosztásának kérdéséhez / Különlenyomat a Kolozsvári Victor Babes és Bolyai Egyetem közleményeiből. Kolozsvár, (Ny.: Poligrafica, Cluj.) p. Dr. Oroszlán Zoltán professzor úrnak mély tisztelettel a szerző. Kolozsvár, IX. 21-én 2500,- 59., FETZ, A(august): Weltvernichtung durch Bibelforscher und Juden München, (1925.) Deutscher Volksverlag. 164 p. 60., A forradalom előzményei, alakulása és utóélete Tanulmányok és kronológia. (1956.) /Adalékok az újabbkori magyar történelemhez/ Párizs New Jersey, Magyar Füzetek. 239 p. 11

12 61., FÖLDEÁK János: Műveinkben élünk Versek. (Bp.), Szépirodalmi. 1 t. 107 p. Első kiadás! Kiadói papírborítékban. Reng Sándornak a Somogyi Ünnepi Könyvhét emlékére Földeák János 62., FÖLDES Imre: A császár katonái Dráma 3 felvonásban. Bp., Gelléri és Székely. 125 p szövegközti képekkel. Első kiadás! Korabeli félvászon kötésben. Kertész Aladárnak köszönettel a szerző 63., FÖLDY János Balassa Imre: Világostól Josephstadtig naplótöredékeiből közreadta: Balassa Imre. Bp., Kir. M. Egyetemi Ny. 323 p. 8 t. (képek) egészoldalas rajzokkal, rajzos portrékkal. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, rajzos papír védőborítóban. Kertész Róbertnek hűséges barátsággal: Balassa Imre, április 14-én 3500,- 64., FRAKNÓI Vilmos: Egy pápai követ Mátyás udvaránál ( ) /Olcsó könyvtár/ Bp., Franklin-T. 119 p. Kiadói illusztrált papírborítóban. 65., FRANK, Leonhard: Német novella Fordította: Fáy Árpád és Lányi Viktor. Bp., Európa. 254 p. 1 sztl.lev. Kiadói félvászon kötésben, rajzos papír védőborítóban. Kodolányi Jánosnak szeretettel! Budapest, ápr. Fáy Árpád a fordító által dedikált példány! A címlapon poss.: Kodolányi Jánosné autográf névbejegyzés. 66., FÜST Milán: Véletlen találkozások Bp., (1948.) Dante. 2 sztl.lev. 201 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói félvászon kötésben. Szokolay Károlynak, kedves hallgatómnak, szíves emlékezésül: Füst Milán, Budapesten, 1952., nov. 6- dikán. Szokolay Károly költőnek 67., GAÁL Endre, Dr.: A zenepolitika célkitűzései Különlenyomat. Bp., Phobus Ny. 24 p. Joó Tibornak szeretettel Gaál Endre junius , GÁBOR Áron: Az embertől keletre München, ( XX. Század.) 327 p. Első kiadás! Kiadói keménytáblás kötésben, papír védőborítóban. Emigráns. 69., GÁBOR Áron: Évszázados emberek Los Angeles München, (1973. XX. Század.) 365 p. Harmadik kiadás. Kiadói keménytáblás kötésben, papír védőborítóban. Irmey György kis cserkésznek szeretettel Gábor Áron okt

13 A szerzőt 1945 augusztusában a magyar vöröskereszt főtitkáraként hurcolják el a Szovjetunióba és csak ban térhet vissza. Erről a 15 évről szól megrázó hitelességgel. Emigráns. 70., GÁLDI László: A román verstörténet korszakai (I-II.) Különlenyomat a Filológiai Közlöny 1960/2. számából. Bp., (Ny.: Akadémiai.) p. ; p. Szabó Dénesnek szeretettel GL. 71., GALLUS Sándor: A szentistváni gondolat ősi eredete /A Munkásakadémia könyvtára 16./ Bp., Orsz. Szociálpolitikai Int. 14 p. 1 sztl.lev. 72., GELLÉRT Anikó: Halotti korona Történelmi regény. (Bp., 1944.) Aesopus. Tibor Györgyné. 240 p. Első kiadás! Kiadói félvászon kötésben. Műller Károly igazgatásraméltó igazgató úrnak nagyrabecsüléssel: Gellért Anikó VI. 19. dedikált példány! 73., GERGELY Jolán: Mártika A kis kereszthordozó. Rákospalota, (1930.) Don Bosco Szalézi Művei. 1 t. 4 sztl.lev. 75 p. 2 t. (rajzok) 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói rajzos papírborítóban. Ellának szeretettel a szerző 74., (GERLŐTEI Jenő): Székely Bertalan / Különlenyomat a Debreceni Szemléből. (Debrecen, Városi Ny.) 3 p. egy kétlapos ív. Nagyságos Dr. Joó Tibor úrnak Gerlőtei Jenő 2000,- 75., GIRSIK Gézáné, Dr. és Magyar József: Magyar multunk I. Mondák, regék történelmi elbeszélések a Mohácsi-vészig. Összeállították: - -. Buenos Aires, Dr. Girsik Géza. 185 p. 3 sztl.lev. szövegközti rajzokkal. Kiadói javított rajzos papírborítóban. 76., GLATZNÉ ACZÉL Anna: Mancika Ifjusági szindarab 3 felvonásban. (Bp., Szerző.) 24 p. Első kiadás! A hátulsó borítófedél belső oldalán A Kállay Andor vitéz megszemélyesítőjének rokoni szeretettel: Annuska dedikált példány! A borító címlapon vitéz Aczél László 1929 poss. névbejegyzés. 77., GOMBOS Gyula: Igazmondók New York, Püski. 125 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóban. Fekete Sándornak szeretettel Gombos Gyula, New York, febr. Fekete Sándor írónak 78., GÖMÖRI Jenő Tamás: Föld és ég között Új versek. Bp., Székely Ny. 127 p. Első kiadás! 13

14 Kiadói papírborítóban, fel- és körülvágatlan, Lovászy Mártonnak igaz szeretettel Gömöri Jenő Tamás a kiváló író, újságírónak dedikált példány! 79., GÖNYEY Sándor: Budapest környékének községei Különlenyomat a Néprajzi Értesítőből. Bp., Kertész J., Karcag p. szövegközti képekkel, rajzokkal. Latabár Károly úrnak őszinte tisztelettel a szerző dedikált példány! 80., GÖRGEY Gábor: Alacsony az Ararát Noé Handabasa avagy a fátyol titkai. Bp., (1971.) Magvető. 242 p. 3 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói illusztrált (fotó montázs) papírborítóban. Molnár Antalnak megköszönve sok szíves figyelmét őszinte tisztelettel 71 okt. Görgey Gábor a Kossuthdíjas zenetörténész, zeneszerzőnek 81., GÖRÖG Imre: Gróf Zrinyi Miklós a költő, mint államférfi Művelődéstörténeti tanulmány. /Művelődéstörténeti értekezések 20./ Bp., (Ny.: Nobel K.) IX. 60 p. 1 sztl.lev. A borítón Dr. Gorka Sándor poss. bélyegző és a biológus egyetemi tanár, szakíró autográf aláírása. 82., GULYÁS Pál: Mátyás király könyvtára /Olcsó könyvtár/ Bp., Franklin-T. 68 p. Kiadói illusztrált papírborítóban. 2500,- 83., GUTHY Jenő: Amazonia A nő éposza regény. Oradea, (1936.) Sonnenfeld. 166 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói rajzos papírborítóban, amely Földes munkája. Nagys. Balázs Magda Úrnőnek hálás tisztelettel a megértéséért Guthy Jenő 938. V. 27. Herzl Tivadar, Ős ujország című kötete által ihletett fantasztikus regény. 84., GYÉRESSY Ágoston, P.: Boldog Özséb élete Bp., Pálos Rendház. 80 p. Kiadói rajzos papírborítóban. Igaz tisztelettel testvéri szeretettel P. Gyéressy Ágoston dedikált példány! A címlapon Kodolányi János autográf poss. névbejegyzés. 85., HALASSY Juci: Titkot keresek - - versei. (Bp.), (Szerző.) 39 p. Első kiadás! Domsa Gabi barátnőmnek és Petrovez Edének ismeretlenül is őszinte barátsággal Halassy Juci, Bp XII , HAMVAS Béla Kemény Katalin: Forradalom a művészetben 14

15 Absztrakció és szürrealizmus Magyarországon. (Bp., 1947.) Misztótfalusi. 112 p. Első kiadás! Kiadói rajzos papírborítóban, amely Lossonczy Tamás avantgárd munkája. Hamvas Béla feleségével közösen írt munkájában az európai avantgárd távlatait vizsgálja. 87., HANÁK Tibor: Ideológiák és korunk Tíz tanulmány. London, Szepsi Csombor Kör. 195 p. Első kiadás! Emigráns. 88., HARSÁNYI Kálmán: Ellák Tragédia öt felvonásban. Bp., Pallas. 108 p. 1 sztl.lev. Első kiadás! Korabeli gerincén aranyozott félvászon kötésben. Balassa Imrének Bpen, ápr. 7. Harsányi Kálmán Ellák (1923) című tragédiája a világbirodalmat építő Attila és fia, valamint a nagyhatalmi ábrándoktól nemzetét féltő Ellák konfliktusa. 89., HATÁR Győző: Mangún és más hang,- mese,- és színpadi játékok. Csiky Ágnes Mária előszavával. London, Aurora. VII. 1 t. (portré) 315 p. 2 sztl.lev. Első kiadás! Kiadói rajzos papírborítóban. Balázsnak és Verának igaz baráti nosztalgiával Határ Győző Lengyel Balázs írónak és második feleségének Kerek Veronikának 1958-ban elvált Nemes Nagy Ágnestől, akivel azonban szellemi kapcsolata és barátsága annak haláláig megmaradt. 90., HAUSER Lipót: Jegyesek könyve Bp., Altalános Ny. 48 sztl.lev. + 4 sztl.lev. (gőzmosodai ív) számos szövegközti szecessziós könyvdísszel és egészoldalas rajzos hirdetésekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben. A kötet tartalmazza mind azt, amely a boldog házasélet indulásához szüksége lehetett egy korabeli jegyespárnak. 91., HEGEDŰS Géza: Hajnal a tárnák fölött (Bp., 1952.) Ifjusági. 136 p. Győry Miklós rajzaival. Első kiadás! Kiadói félvászon kötésben. Ibinek hűséges olvasómnak egyik kedvenc írója (persze szeretettel) február. Géza 92., HEGEDŰS Géza: Mátyás király Debrecenben Történeti játék hét képben. /Népszerű drámák 2./ Bp., Művelt Nép. 104 p. 3 kétoldalas t. (képek) Első kiadás! Kiadói félvászon kötésben. Hubayéknak Miklósnak és Irkének jóbaráti szeretettel 954. IV. 15. Géza Hubay Miklós drámaírónak és feleségének 15

A kötetben szereplő tanulmányok szerzői

A kötetben szereplő tanulmányok szerzői A kötetben szereplő tanulmányok szerzői Dr. Barzó Tímea, egyetemi docens, Miskolci Egyetem, Államés Jogtudományi Kar, Polgári Jogi Tanszék, Miskolc Dr. Barta Judit, egyetemi docens, Miskolci Egyetem, Állam-

Hely. Cím Csapatnév Össz.

TANULMÁNYI VERSENYEK

TANULMÁNYI VERSENYEK TANULMÁNYI VERSENYEK Német nemzetiségi vers- és prózamondó verseny megyei forduló Felkészítő: Cser Márta, Kornerné Kosztich Julianna, Tóth Zoltánné Kelemen Mária 1. kategória 2. hely: Tánczos Regina 2.a

A határozatokat aláírta: (szignál!) ÁDER JÁNOS köztársasági elnök és HENDE CSABA honvédelmi miniszter

A határozatokat aláírta: (szignál!) ÁDER JÁNOS köztársasági elnök és HENDE CSABA honvédelmi miniszter Ismertetem Magyarország köztársasági elnökének és honvédelmi miniszterének határozatait elismerésekről. A határozatokat aláírta: (szignál!) ÁDER JÁNOS köztársasági elnök és HENDE CSABA honvédelmi miniszter

Debrecen Megyei Jogú Város Közgyűlésének tagjai

Debrecen Megyei Jogú Város Közgyűlésének tagjai * 1. számú függelék Debrecen Megyei Jogú Város Közgyűlésének tagjai N é v Lakcím ASBÓTH ENDRE 4025 Db. Simonffy u. 13. BAGOLYNÉ DR. RINYU ILONA 4032 Debrecen, Károli G. u. 192. DR. BÁKONYI LÁSZLÓ 4031

2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT NYILVÁNOS SORSOLÁS. Budapest, 2015. március 10.

2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT NYILVÁNOS SORSOLÁS. Budapest, 2015. március 10. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Diáksport és Szabadidő Egyesület 2014/2015. TANÉVI ORSZÁGOS DÖNTŐ NYILVÁNOS SORSOLÁS Budapest, 2015. március 10. 1 ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS Budapest, 2015. március 10. (kedd),

ÖÖ ÖRÖKLET. In memóriám Weöres Sándor NAP KIADÓ

ÖÖ ÖRÖKLET. In memóriám Weöres Sándor NAP KIADÓ ÖÖ ÖRÖKLET In memóriám Weöres Sándor NAP KIADÓ TARTALOM Weöres Sándor: Öröklét (In: Weöres Sándor: Ének a határtalanról. Bp. Magvető, 1980.) I Schein Gábor: Weöres Sándor. Részlet (In: Schein Gábor: Weöres

A HAMVAS BÉLA VÁROSI KÖNYVTÁR ÜNNEPI FÉLÉVÉNEK RENDEZVÉNYEI 2014

A HAMVAS BÉLA VÁROSI KÖNYVTÁR ÜNNEPI FÉLÉVÉNEK RENDEZVÉNYEI 2014 A HAMVAS BÉLA VÁROSI KÖNYVTÁR ÜNNEPI FÉLÉVÉNEK RENDEZVÉNYEI 2014 SZEPTEMBER Szeptember 16. kedd 18:00 Találkozás a festészettel I. Színek versek hangulatok: Hölgyek ecsettel és tollal Festménykiállítás

Európai utas. Találkozások. Berecz András mesemondó adott nagy sikerű estet Határtalan mesék címmel május 17-én a Közép-európai Kulturális Intézetben. Berecz András mesemondó adott nagy sikerű estet Határtalan mesék címmel május 17-én a Közép-európai Kulturális Intézetben. Az Ötágú síp című sorozatban határon túli magyar kulturális műhelyeket mutattunk

SZENT GYÖRGY LOVAGREND XXI. NYÁRI EGYETEME

Magyar Cserkészszövetség Hungarian Scout Association

1. nap: 2006. március 11. (szombat)

1. nap: 2006. március 11. (szombat) VI. AMATŐR KOSÁRLABDA DIÁKOLIMPIA V-VI. kcs. ORSZÁGOS DÖNTŐ PAKS 1. nap: 2006. március 11. (szombat) ASE csarnok 11.00 FA/1-FA/2 Monor, József Barcs, Széchényi 57:35 11.50 FB/1-FB/2 Szécsény, Kőrösi Zalaegerszeg,

Észak-Budapesti Döntő eredménylista

A felsőoktatási intézmények. Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központ

A felsőoktatási intézmények. Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központ A felsőoktatási intézmények KAZINCZY FERENC SZÉP MAGYAR BESZÉD VERSENYÉNEK 44. országos döntője scientia et f idelitate Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János

POLITIKA: A FELTÁMADÁS REMÉNYE

Szakmai beszámoló. Szakkönyvtár állományának gyarapítására c. pályázathoz. Pályázati azonosító: 204110/00605

Szakmai beszámoló. Szakkönyvtár állományának gyarapítására c. pályázathoz. Pályázati azonosító: 204110/00605 Szakmai beszámoló Szakkönyvtár állományának gyarapítására c. pályázathoz Pályázati azonosító: 204110/00605 A pályázat elnyerésével sikerült a könyvtári állományunkat bővíteni, ez annál is inkább örvendetes,

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2014/2015 tanév Budapest I. korcsoport "B" kategória leány csapatbajnokság

TORNA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2014/2015 tanév Budapest I. korcsoport B kategória leány csapatbajnokság Hely. Cím Csapatnév 1 Ózd Újváros Téri Ált. Isk. 36,600 38,000 74,600 2 Szombathely Zrínyi Ilona Ált. Isk. 35,850 37,400 73,250 3 Kecskemét Széchenyivárosi Óvoda és Ált. Isk. 35,250 37,750 73,000 4 Zalaegerszeg

KOPASZOK ÉS HAJASOK VILÁGHARCA

2015/2016. Tanévi AMATŐR KOSÁRLABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT Kecskemét, április

2015/2016. Tanévi AMATŐR KOSÁRLABDA DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT Kecskemét, április SORSOLÁS Budapest, 2016. március 09. (szerda), 11:00 óra A csoport A csoport A/1 Szekszárd, Garay A/1 Orosháza, Táncsics A/2 Baja, Szent László A/2 Gyula, Erkel A/3 Pannonhalma, Bencés A/3 Ajka, Bródy

TUDOMÁNYOS DOLGOZÓK DEMOKRATIKUS SZAKSZERVEZETE 1988. május 14. TDDSZ alapítása, Metró Klub. 1988. május 18. Alapító tagok: 1028 fı

TUDOMÁNYOS DOLGOZÓK DEMOKRATIKUS SZAKSZERVEZETE 1988. május 14. TDDSZ alapítása, Metró Klub. 1988. május 18. Alapító tagok: 1028 fı TUDOMÁNYOS DOLGOZÓK DEMOKRATIKUS SZAKSZERVEZETE 1988. május 14. TDDSZ alapítása, Metró Klub Alapító tagok: 1028 fı 1988. május 18. TDDSZ elsı országos választmányi ülése Megválasztott ügyvivı Bizottság:

2013/2014 őszi és tavaszi szemeszter (Budapest, ELTE BTK)

2013/2014 őszi és tavaszi szemeszter (Budapest, ELTE BTK) PESTI BÖLCSÉSZ AKADÉMIA KULTÚRÁRA AKADVA 2013/2014 őszi és tavaszi szemeszter (Budapest, ELTE BTK) 2013. november 4., hétfő 18.00 A kétnyelvűségtől a többnyelvűségig I. Kétnyelvűség. Előny vagy hátrány?

2009-01-08 2010-01-08

2009-01-08 2010-01-08 2009-01-08 2010-01-08 Baja, Magyarország Mo. Németek ÁMK,6500, Duna u. 33. hetente folyamatosan / csütörtök 2009-01-05-2012-01-01, 07:00 PM - 08:30 PM Jan 8 - Kajtár Tamás Békéscsaba, Magyarország Ifjúsági

Mogyoróska. házasságok

Családfa. Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza) 1870 1943. Neuser Lipót Kb. 1868 1939

Családfa. Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza) 1870 1943. Neuser Lipót Kb. 1868 1939 Családfa Apai nagyapa Krämer Gyula (Julius Krämer)?? Apai nagyanya Krämer Gyuláné (szül. Benedek Gizella)?? Anyai nagyapa Neuser Lipót Kb. 1868 1939 Anyai nagyanya Neuser Lipótné (szül. Bachmann Róza)

2014/2015. TANÉV ORSZÁGOS DÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT Debrecen, 2015. április 17-19. Nyilvános sorsolás Budapest, 2015. március 25.

2014/2015. TANÉV ORSZÁGOS DÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT Debrecen, 2015. április 17-19. Nyilvános sorsolás Budapest, 2015. március 25. 2014/2015. TANÉV ORSZÁGOS DÖNTŐ V-VI. KORCSOPORT Nyilvános sorsolás 2015. március 25. 1 V-VI. KORCSOPORTOS ORSZÁGOS DÖNTŐ NYILVÁNOS SORSOLÁS 2015. március 25. (szerda) 10.15 óra RÉSZTVEVŐK - LEÁNYOK Ssz.

Mohács és Európa Horváth Mihály Történelemverseny elődöntőjének eredménye Gimnáziumok

Mohács és Európa Horváth Mihály Történelemverseny elődöntőjének eredménye Gimnáziumok Mohács és Európa Horváth Mihály Történelemverseny elődöntőjének eredménye ok Név Iskola Pontszám 1 Horváth Bálint 49 2 Matos Lilla 48 3 Demjén Balázs Ádám 47 4 Matos Bence 47 5 Ubrea Roland 6 Krizsna Szabolcs

Név Iskola Felkészítő tanár 5. 6. 7. 8. össz. 1. Szádvári Gábor Lévay József Református Gimnázium, Miskolc Makranczi Zsolt 20 18 20 8 66

Név Iskola Felkészítő tanár 5. 6. 7. 8. össz. 1. Szádvári Gábor Lévay József Református Gimnázium, Miskolc Makranczi Zsolt 20 18 20 8 66 Hőtan kategória Név Iskola Felkészítő tanár 5. 6. 7. 8. össz 1. Szádvári Gábor Lévay József Református Gimnázium, Miskolc Makranczi Zsolt 20 18 20 8 66 2. Kékesi Zsuzsa Bethlen Gábor Református Gimnázium,

Bibliográfia Samu Katalinról

Bibliográfia Samu Katalinról Bibliográfia Samu Katalinról Fotó: Koffán Károly (Tornyai János Múzeum) Hódmezővásárhely, 1934. november 21 Hódmezővásárhely, 2011. január 21. Részlet a Samu Katalin által összeállított 2007-es kiállítási

2006. január. Dialógusok Konferencia a határmenti kulturális együttműködésről Sátoraljaújhely 13. Péntek

2006. január. Dialógusok Konferencia a határmenti kulturális együttműködésről Sátoraljaújhely 13. Péntek 219 ESEMÉNYNAPTÁR Kiemelkedő közművelődési, amatőrművészeti események 2006-ban Információ: Magyar Művelődési Intézet, 1011, Corvin tér 8. Telefon: +36-1-201-5053, fax: +36-1-201-5764, e-mail: esemeny@mmi.hu

Kedves Hallgatók! Köszönjük, és jó tanulást kívánunk: Gabi és Nóra

Kedves Hallgatók! Köszönjük, és jó tanulást kívánunk: Gabi és Nóra Kedves Hallgatók! Az alábbi táblázatokban találjátok a csoportbeosztást. Kérjük, hogy a beosztásotok szerinti első napon jelenjetek meg. Aki nem találja a nevét, kérjük, keressen minket telefonon. Figyelem!

A felsőoktatásban működő szakkollégiumok támogatása (A pályázat kódja: NTP-SZKOLL-12) Döntési lista

A felsőoktatásban működő szakkollégiumok támogatása (A pályázat kódja: NTP-SZKOLL-12) Döntési lista 1. NTP-SZKOLL-12-P-0001 ELTE Bibó István Bibó István Tehetséggondozó Tevékenysége 3 000 000 2. NTP-SZKOLL-12-P-0002 Luther Otthon - Luther Márton 2013. tavasz 3. NTP-SZKOLL-12-P-0003 ELTE Eötvös József

A Versszínház rövid története, fontosabb eseményeink:

Általános Iskola Körzeti Általános iskola Körmendi Péter Gencsapáti Vas Dózsa u. 2/a. 9721

Általános Iskola Körzeti Általános iskola Körmendi Péter Gencsapáti Vas Dózsa u. 2/a. 9721 OM azon. név vezeto helység megye utca hsz irsz 036628 Községi Általános Iskola Némethné Auer Valéria Alsóújlak Vas Petofi u. 13/a. 9842 036710 Általános Iskola Bérbaltavár Kóbor Erzsébet Bérbaltavár Vas

XI. ORSZÁGOS TEXTILES KONFERENCIA BÉKÉSCSABA 2008. MÁRCIUS 7-9.

XI. ORSZÁGOS TEXTILES KONFERENCIA BÉKÉSCSABA 2008. MÁRCIUS 7-9. XI. ORSZÁGOS TEXTILES KONFERENCIA BÉKÉSCSABA 2008. MÁRCIUS 7-9. A KONFERENCIA ÉS A PÁLYÁZATOK MEGHIRDETÔI: Békés Megyei Népmûvészeti Egyesület Hagyományok Háza Népmûvészeti Egyesületek Szövetsége A konferencia

Földesi Dalma 10.b Krettné Bagi Márta Arany min. Fejszés Andrea 10.b Krettné Bagi Márta X. 11-es csapat 11.a Dr. Horváth Alajosné 1.

Földesi Dalma 10.b Krettné Bagi Márta Arany min. Fejszés Andrea 10.b Krettné Bagi Márta X. 11-es csapat 11.a Dr. Horváth Alajosné 1. Középiskolai Tanulmányi Verseny Tanuló neve Osztály Felkészítő tanár II. forduló Magyar nyelv Földesi Orsolya 12.d Kovács Zoltán X 11. Magyar nyelv Szalkai Anna 12.b Krettné Bagi Márta X 8. OKM által támogatott

2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA

2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA 2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA NAP 1 Vas. 2 Hétfő Németh László bérlet 3 Kedd 4 Szerda Universitas bérlet 18:00 Kálmán Imre: MARICA egyesített Ady Endre bérlet 19:00 Katona Gábor Zombola Péter: CSIKÓINK 10:00

2008/1. Találkozások. A kiállítást dr. Schneider Márta kulturális szakállamtitkár nyitotta meg.

2008/1. Találkozások. A kiállítást dr. Schneider Márta kulturális szakállamtitkár nyitotta meg. Nápolytól délre 2008. január 21-én nyílt meg Nicola Giuseppe Smerilli fotókiállítása Nápolytól délre címmel. A fotókat Olaszország legdélibb részének tájai, illetve Dante Marianacci Odüsszeusz a szélben

Kosztolányi Dezső árveréseken szereplő kéziratai *

Kosztolányi Dezső árveréseken szereplő kéziratai * Kosztolányi Dezső árveréseken szereplő kéziratai * Összegyűjtötte Szabó Levél címzettje Gedő Simon Rozsnyai Kálmán Rozsnyai Kálmán Ismeretlen Tartalma Keltezése Egyéb megjegyzés Levelek Naplókban a megjelenés

A kötetben szereplő tanulmányok szerzői A kötetben szereplő tanulmányok szerzői Bálint István, nyugalmazott újságíró, Magyar Szó, publicista, Belovai József, nyugalmazott történelemtanár, Szeged,, Nagybecskerek Beretka Katinka, okleveles jogász,

(közlekedésgépész szakmacsoportos nappali rendszerű alapozó oktatás)

(közlekedésgépész szakmacsoportos nappali rendszerű alapozó oktatás) AZ EGYEZTETETT FELVÉTELI JEGYZÉK ALAPJÁN FELVETT TANULÓK AZ EGYEZTETETT FELVÉTELI JEGYZÉK ALAPJÁN FELVETT TANULÓK 01-ES KÓD (közlekedésgépész szakmacsoportos nappali rendszerű alapozó oktatás) rangsor

Szakmai beszámoló a Nemzeti Kulturális Alap Levéltári Szakmai Kollégiuma 2011. évi (2209/110. sz.) döntése végrehajtásáról

Szakmai beszámoló a Nemzeti Kulturális Alap Levéltári Szakmai Kollégiuma 2011. évi (2209/110. sz.) döntése végrehajtásáról Szakmai beszámoló a Nemzeti Kulturális Alap Levéltári Szakmai Kollégiuma 2011. évi (2209/110. sz.) döntése végrehajtásáról Az NKA Levéltári Szakmai Kollégiuma a 2209/110. sz. alatt nyilvántartásba vett

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal Andó Szabolcs Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek 6 13:00 angol C2 2 angol C2 2 tesi Sz6 angol C2 2 tesi P6 7 13:55 informatika csibe TTI 2 TTI 2 8 14:50 informatika csibe Árky Emilia Anna Hétfő Kedd Szerda

Zöld OT 2014 Választási eredmények

Zöld OT 2014 Választási eredmények Zöld OT 2014 Választási eredmények Mozgalmi testületek Felügyelő és Etikai Bizottság maximum 2 fő Fidrich Róbert MTVSZ Greenpeace, E misszió 59 Lukács Attila IBBK Greenpeace, MTVSZ, E misszió 61 Koordinációs

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM

MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM MAGYAR NYELV ÉS IRODALOM MAGYAR 1 1986 és 2013 között 1411 középiskolás vett részt a magyar nyelv és magyar irodalom OKTV döntőin, ezek évenkénti megoszlása a következő volt: MAGYAR IRODALOM: 1986 1987

OM azon. név vezeto helység megye utca hsz irsz 027339 Általános Iskola Csokona Ilona Csányoszró Baranya Szabadság u. 2. 7964

OM azon. név vezeto helység megye utca hsz irsz 027339 Általános Iskola Csokona Ilona Csányoszró Baranya Szabadság u. 2. 7964 OM azon. név vezeto helység megye utca hsz irsz 027339 Általános Iskola Csokona Ilona Csányoszró Baranya Szabadság u. 2. 7964 027271 Általános Muvelodési Központ és Könyvtár Wágner Antal Egyházaskozár

1. Hol rendezik meg immár évek óta az Országos Latinovits Zoltán vers-és prózamondó versenyt?

1. Hol rendezik meg immár évek óta az Országos Latinovits Zoltán vers-és prózamondó versenyt? Honismereti vetélkedő V. forduló 1. Hol rendezik meg immár évek óta az Országos Latinovits Zoltán vers-és prózamondó versenyt? a. Siófok b. Balatonszárszó c. Balatonszemes 2. Hol volt 2010-ben a Csík Ferenc

Baranya Megyei Diáksport Tanács 2014/2015. TANÉV ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY V. KORCSOPORT. Pécs, 2015. május 08-10.

Baranya Megyei Diáksport Tanács 2014/2015. TANÉV ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY V. KORCSOPORT. Pécs, 2015. május 08-10. Baranya Megyei Diáksport Tanács 2014/2015. TANÉV ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNY V. KORCSOPORT 1 AZ ORSZÁGOS DÖNTŐ VÉGEREDMÉNYE V. KORCSOPORT VÉGEREDMÉNY LEÁNYOK Megye Iskola neve Település Testnevelő, felkészítő

Név Város Iskola Felkészítő tanár 1. 2. 3. 4. összesen

Név Város Iskola Felkészítő tanár 1. 2. 3. 4. összesen 9. osztályosok 1. Koncz Imre Debrecen Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma Bertalan Mária, Bán István 20 15 20 16 71 2. Csathó Botond Debrecen DRK Dóczy Gimnáziuma Tófalusi Péter 20 12 20 17 69 3.

A XVI. kerületi Helyi Választási Bizottság közleménye

A XVI. kerületi Helyi Választási Bizottság közleménye A XVI. kerületi Helyi Választási Bizottság közleménye a polgármesterek, és helyi képviselők 2010. október 3-án megtartott választásának Budapest főváros XVI. kerületének végleges eredményeiről A POLGÁRMESTER-VÁLASZTÁS

KEDVEZMÉNY TÁBLA 2012 BALATONMAN FÜRED 2013 BALATONMAN FÜRED 2014 BM FÜRED 2014 BM KENESE 2015 BM FÜRED 2015 BM KENESE TELJESÍTÉSEK

KEDVEZMÉNY TÁBLA 2012 BALATONMAN FÜRED 2013 BALATONMAN FÜRED 2014 BM FÜRED 2014 BM KENESE 2015 BM FÜRED 2015 BM KENESE TELJESÍTÉSEK VERSENYZŐ NEVE SZÜL.ÉV KEDVEZMÉNY TÁBLA 2012 BALATONMAN FÜRED 2013 BALATONMAN FÜRED 2014 BM FÜRED 2014 BM KENESE 2015 BM FÜRED 2015 BM KENESE TELJESÍTÉSEK IRON KÖZÉPTÁV SPECIÁL IRON KÖZÉPTÁV SPECIÁL IRON

A Magyar Irodalomtörténeti Társaság 2013. évi programok. Jan. 17. Mindentudás Középiskolája (JAMK, Budapest, Tanári Tagozat)

A Magyar Irodalomtörténeti Társaság 2013. évi programok. Jan. 17. Mindentudás Középiskolája (JAMK, Budapest, Tanári Tagozat) A Magyar Irodalomtörténeti Társaság 2013. évi programok Jan. 16. Mindentudás Középiskolája (Szeged, Tanári Tagozat) Jan. 17. Mindentudás Középiskolája (JAMK, Budapest, Tanári Tagozat) Jan. 19. Csönge (Vas

A költő rövid életrajza

A költő rövid életrajza FÜGGELÉK 320 A költő rövid életrajza LÁSZLÓFFY ALADÁR (GÉZA) született Tordán, 1937. május 18-án. A név eredeti. Álnevet, írói nevet nem használ. Szignóval kisebb írásai jelentek meg alkalomszerűen, heti-

Lajszner Attila ESP Egri Spartacus Tájékozódá hiba

Lajszner Attila ESP Egri Spartacus Tájékozódá hiba F16B (6) 5.4 km 210 m 13 ep 1 Pintér Ábel GYO Gyöngyösi Tájfutó Klub 39:16 2 Balogh Bálint GYO Gyöngyösi Tájfutó Klub 43:41 3 Czéh Tamás ESP Egri Spartacus Tájékozódá 47:05 4 Szalóki Dávid 93 ESP Egri

Név oszt. helyezés korcsoport felkészítő tanár. Név oszt. helyezés korcsoport felkészítő tanár LANGWEST ORSZÁGOS TEHETSÉGKUTATÓ TANULMÁNYI VERSENY

Név oszt. helyezés korcsoport felkészítő tanár. Név oszt. helyezés korcsoport felkészítő tanár LANGWEST ORSZÁGOS TEHETSÉGKUTATÓ TANULMÁNYI VERSENY CSODÁT VIRÁGZIK A JELEN REFORMÁTUS ISKOLÁK ORSZÁGOS E - VERSMONDÓ KATEGÓRIA Fekete Kiara Mercédesz 6.a 2. Simonné Varga Katalin ANYANYELVI JÁTÉKOK JÁTÉKOS ANYANYELV ORSZÁGOS DÖNTŐ Takács Noémi Nagy Nelli

Nádudvar Városi Önkormányzat Képviselőtestületének az önálló orvosi tevékenység gyakorlásáról szóló 14/2014. (V.28.) önkormányzati rendelete

Nádudvar Városi Önkormányzat Képviselőtestületének az önálló orvosi tevékenység gyakorlásáról szóló 14/2014. (V.28.) önkormányzati rendelete Nádudvar Városi Önkormányzat Képviselőtestületének az önálló orvosi tevékenység gyakorlásáról szóló 14/2014. (V.28.) önkormányzati rendelete Nádudvar Város Önkormányzat Képviselő-testülete az Alaptörvény

K I V O N A T. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből H A T Á R O Z A T

K I V O N A T. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből H A T Á R O Z A T K I V O N A T Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Közgyűlés 2014. június 13-i, rendes, nyílt ülésének jegyzőkönyvéből 176/2014. (06. 13.) Kgy.h. Tárgy: Döntés energetikai célú felújításokhoz, magánszemélyeknek

Tankönyvlista Ábrahám Richárd

Tankönyvlista Ábrahám Richárd Ábrahám Richárd Oktatási azonosító 74373618896 Díjbekérő postázási címe Jakus Erika Intézmény számlázási címével megegyezik Rászorultsági alapon ingyenes (A számla a tagintézmény adatainál számlázási névként

A DUNÁNTÚLI REFORMÁTUS EGYHÁZKERÜLET TUDOMÁNYOS GY JTEMÉNYEI

Helyezések-B kategória

Helyezések-B kategória Helyezések-B kategória Helyezés Név Megjegyzés I-kcs. fiú Boros Gergely (2001) Bolyai János Általános Iskola Érd Kis Kasza Miklós (2004) Batthyány Általános Iskola és Sportiskola Érd Pintér Olivér (2001)

Modern magyar irodalom II. BBNMI01200. Irodalomjegyzék