1 275. Gyorsárverés numizmatika Az árverés anyaga megtekinthető weboldalunkon és irodánkban (VI. Andrássy út 16. III. emelet. Nyitva tartás: H-Sz: 10-17, Cs: óráig, P: Zárva) 2016 május 30 - június 2-ig. AJÁNLATTÉTELI HATÁRIDŐ: június óra. Ajánlatokat elfogadunk írásban, személyesen, vagy postai úton, telefonon a , számokon, faxon a számon, ben az info@darabanth.com, illetve honlapunkon (darabanth.com), ahol online ajánlatot tehet. ÍRÁSBELI (fax, ) ÉS TELEFONOS AJÁNLATOKAT 18:30-IG VÁRUNK. A megvásárolt tételek átvehetők június 6-án 10 órától. Utólagos eladás: június 9-ig. (Nyitvatartási időn kívül honlapunkon vásárolhat a megmaradt tételekből.) Anyagbeadási határidő a 276. gyorsárverésre: június 1. Az árverés FILATÉLIA, NUMIZMATIKA, KÉPESLAP és az EGYÉB GYŰJTÉSI TERÜLETEK tételei külön katalógusokban szerepelnek! A vásárlói jutalék 20% Részletes árverési szabályzat weboldalunkon és irodánkban megtekinthető. darabanth.com Tisztelt Ügyfelünk! Megtekintés: május 30 - június 2-ig! Tételek átvétele június 6-án 10 órától! 274. aukció elszámolás június 7-től! Amennyiben átutalással kéri az elszámolását, kérjük jelezze ben, vagy telefonon. Kérjük az elszámoláshoz a tétel átvételi listát szíveskedjenek elhozni! Kezelési költség 160 ft / tétel / árverés A vásárlói jutalék 20% Tartalomjegyzék: Numizmatikai kellékek Numizmatikai irodalom Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Érmés és bankjegyes borítékok Részvények és sorsjegyek Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Magyar bankjegyek Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Magyar emlékveretek, plakettek Modern utánveretek, fantáziaveretek Magyar és külföldi aranypénzek és emlékveretek Külföldi bankjegyek Külföldi fém- és ezüstpénzek Külföldi emlékveretek, plakettek Római Birodalom Militária Falerisztika: Kitüntetések, jelvények Replikák és hamisítványok Vegyes papír- és fémpénz tételek

3 Numizmatikai kellékek "Professional-Mini" ékszermérleg 0,01-100g eredeti csomagolásban, leírással, két db elemmel, új állapotban "Professional-Mini" pocket scale 0,01-100g with description in original box, with information and 2 batteries, new db Mahagóni érmetartó tálca, különböző méretű érmék számára, összesen 40 férőhellyel (~14,4x32,9cm) Használt éremtartó kazetta kivehető tálca nélkül, 12 férőhellyel, használatból eredő apró sérüléssekkel, jó állapotban Használt, 24db-os érmetartó kazetta, kivehető tálcával, jó állapotú, használatból eredő minimális sérülésekkel Használt, karton érmetartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 24 férőhellyel, sérült Használt műbőr érmetartó kazetta, kivehető tálcával, összesen 28 férőhellyel, "Magyar Érmeforgalmazó" felirattal "Moments of Freedom - Republic of Liberia" érmetartó 24 férőhellyel kissé kopott, használt, jó állapotban Használt, kék Leuchtturm négygyűrűs "Coin Sets of all Nations" mappa, 11db nagyrészt sérült kettes osztású berakólappal, papuccsal db kisalakú műanyag érmetartó album, 3-3 oldallal, használt állapotban Numizmatikai irodalom Adamovszky István: Magyar szükségpénz katalógus Budapest, Adamo, Adamovszky István: Bankjegyek alkalmi felülbélyegzései. Budapest, Adamo, hátlapi borítón két nagy szamárfül Kurt Fischer-Helmut Kahnt-Hans L. Grabowski: Die Euro-Münzen - Katalog der Umlauf- und Sondermünzen sowie der Kursmünzensätze und Banknoten aller Euro-Staaten. 5. Auflage, Gietl Verlag, Arthur L. Friedberg - Ira S. Friedberg: Gold Coins of the World" 7th edition, The Coin and Currency Institute, A világ arany pénzei ókortól napjainkig, 7. kiadás, alig használt állapotban Káplár László: Ismerjük meg a numizmatikát. Bp., 1984, Gondolat. 340 p. Kiadói egészvászon-kötésben. Papírborítón szakadás Molnár Péter: A korona pénzrendszer bevezetése, megszilárdulása és bukása, különös tekintettel Magyarországra, Budapest, Svájci Egyesület Kft., Új, dedikált példány! "A Magyar Népköztársaság Elnöki Tanácsának kitüntetései" minikönyv, sorszámozott, "709"-es sorszámmal, borító kicsit kopottas MICHEL Eurokursmünzen-Katalog alig használt állapotban Numizmatikával kapcsolatos egyéb tételek Franciaország "A Metzi Katedrális kapujának felújítására". Szign.: Jean Duvivier ( ) emlékérem hátlapi negatív képe tajtékkőbe vésve (42mm) France "For the Renovation of the Portal of the Cathedral of Metz". Sign.: Jean Duvivier ( ) commemorative medallion's negativ of the back in pumice. "OB RESTIT IN URBEM ET AN 1744 OPT PRINC SALUTEM - PORTICUM - AEDIS S. STEPH - AB ECCLES - METEN - DECR. ET INCHOATAM - REX - OPIS DIVINAE MEMOR - IMPENSA SUA - PERFECIT - CURANT. MARESC. DUC DETREES - PRAEF. PROV. ANNO 1764." (42mm) "Magyar Királyi Postatakarékpénztár" 450. Vitka (Vásárosnamény) postahivatalban kiállított betétkönyv, bejegyzésekkel, gerince ragasztott és rozsdafoltos "Pesti Hazai Első Takarékpénztár-Egyesület Anyaintézet" betéti könyve, bélyegzésekkel és két betéti bejegyzésről "Szombathelyi Takarékpénztár Részvénytársaság" betétkönyve, bejegyzésekkel, bélyegzéssel ~1940. "MNB" bélyeg, használatlan, hatostömbben Érmés és bankjegyes borítékok Amerikai Egyesült Államok "Amerikai függetlenségi háború bicentenáriuma - George Washington" aranyozott fém emlékérem bélyeges borítékon, elsőnapi bélyegzéssel (2x) T:1 USA "American Revolution Bicentennial - George Washington" coin letter with FDC stamp (2x) C:UNC Amerikai Egyesült Államok "Paul Revere" aranyozott emlékérem érmés bélyeges borítékon elsőnapi bélyegzővel (38mm) T:1 USA "Bicentennial - Paul Revere" gilt medallion on coin letter with stamps FDC cover (38mm) C:UNC Amerikai Egyesült Államok 1980D 1/2$ Cu-Ni "Kennedy" P 1/2$ Cu-Ni "Kennedy" emléklapon, c "NATO" és c-es bélyegekkel T:1 USA 1980D 1/2 Dollar Cu-Ni "Kennedy" P 1/2 Dollar Cu-Ni "Kennedy" on commemorative cardboard sheet, with Cents "NATO" and Cents stamps C:UNC Krause KM#A202b

4 Megnyílt megújult webshopunk! Folyamatosan bővülő kínálat! Angola Kz Cu-Ni forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, 5Kz-ás bélyeg, bélyegzéssel T:1- Angola Kwanzas Cu-Ni coin letter with 5Kz stamp and cancellation C:AU Brazília C acél forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, "RIO DE JANEIRO" bélyegzéssel, a boríték hátoldalán német nyelvű leírás az országról T:1- Brasil Cruzeiros coin letter, with "RIO DE JANERIOR" cancellation, on the envelope's backside German language description of the country C:AU Chile c Al forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, bélyegzéssel T:1- Chile Centavos Al coin letter with stamp and cancellation C:AU Dánia K Cu-Ni "II. Margit" forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, 2,50K-ás bélyeggel, "KOBNHAVN V." bélyegzéssel T:1- Denmark Krone Cu-Ni "Margrethe II" coin letter with 2,50K stamp and "KOBNHAVN V." cancellation C:AU Dél-Afrika / Transkei c forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, 21c-es bélyeg "MALUTI" bélyegzéssel T:1- South Africa / Transkei Cents coin letter with 21c stamp and "MALUTI" cancellation C:AU Dél-Afrika c Ni érme forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, 30c-es bélyeg "PRETORIA" bélyegzéssel T:1- South Africa Cents Ni coin letter, with 30c stamp and "PRETORIA" cancellation C:AU El Salvador C Cu-Ni "Kolombusz Kristóf" forgalmi pénzérme bélyeges borítékon 10c-s bélyeggel, "SAN SALVADOR" FDC bélyegzéssel, a boríték hátoldalán német nyelvű leírás az országról T:1- El Salvador Colon Cu-Ni "Christopher Columbus" coin letter with 10c stamp and "SAN SALVADOR" FDC cancellation, on the envelope's backside German language description of the country C:AU Mauritánia O Cu-Ni-Al forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, 14um-es bélyeggel, "NOUAKCHOTT" bélyegzéssel T:1- Mauritania Ouguiya Cu-Ni-Al coin letter with 14um stamp and "NOUAKCHOTT" cancellation C:AU NSZK 1983G 5M Cu-Ni forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, 80pf-es bélyeggel, "BONN 1" bélyegzéssel T:1- FRG 1983G 5 Mark Cu-Ni coin letter with, 80pf stamp and "BONN 1" cancellation C:AU Thaiföld B Cu-Ni "IX. Ráma" forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, bélyeggel "BANGKOK" bélyegzéssel, a boríték hátoldalán német nyelvű leírás az országról T:1- Thailand Bhat Cu-Ni "Rama IX" coin letter with stamp and "BANGKOK" cancellation, on the envelope's backside German language description of the country C:AU Wales Ł Ni-sárgaréz "II. Erzsébet" forgalmi pénzérme bélyeges borítékon, 1,50Ł-os bélyeggel, bélyegzéssel T:1- Wales Pound Ni-Brass "Elisabeth II" coin letter with 1,50P stamp and cancellation C:AU Zambia n Cu-acél "K.D. Kaunda" forgalmi érme bélyeges borítékon, 10K-ás bélyeggel, "LUSAKA" bélyegzéssel T:1- Zambia Ngwee Cu-Steel "K.D. Kaunda" coin letter with 10K stamp and "LUSAKA" cancellation C:AU db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, "Euro Collection" albumban mindhárom, közte Guernsey Ł Cu-Ni "WWF" T:1, pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in "Euro Collection" album, including Guernsey Pounds Cu-Ni "WWF" C:UNC,AU db klf "WWF - Természetvédelmi Világalap" érmés bélyeges boríték, FDC, "Euro Collection" albumban mindhárom, közte "Rumboszkrokodil" fém emlékérem kubai bélyeggel T:1,1-,PP pcs of diff "WWF - World Wildlife Fund" coin letters with stamp, FDC, all in "Euro Collection" album, including "Cuben crocodile" metal commemorative coin with Cuban stamp C:UNC,AU,PP Részvények és sorsjegyek Torna "Wodianer és fia nagykereskedőház" és "Gróf Keglevich Gábor" között létrejött kölcsönszerződés kötelezvénye, hátoldalán törlesztési tervvel, lyukasztásokkal és áthúzással érvénytelenítve, pecsétekkel T:III- szakadások Budapest / Pest "A Magyar Királyi Pénzügyminisztérium arany- és ezüst sorsjátéka az Újpesti Katolikus Templom felépítésének javára" 50kr értékben T:I-,II Budapest "Magyar Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 4 1/2%-os részvénye 1000K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III,III- szakadások Budapest "Magyar Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" 4 1/2%-os részvénye 2000K-ról, szelvényekkel és szárazpecséttel T:III,III- hajtás mentén nagyrészt elvált Budapest "A Lechner Rákosi Téglagyár-Részvénytársaság" részvénye 100Ft-ról, szelvényekkel, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III,III Budapest "Tanuló Sorsjegy" 1K értékben, felülbélyegzéssel T:I Budapest "Somogyvármegyei Egyesült Helyi Érdekű Vasutak Részvénytársaság" elsőbbségi részvénye 200K-ról, bélyegzéssel és szárazpecséttel, lyukasztással érvénytelenítve T:III,III Budapest "Dunántúli Közművelődési Egyesület" 1K értékű sorsjegye T:II "Czibakházai Motor-Malom Részvénytársaság Könyvecskéje" részvényjegyek 20K-ról (6x) T:II-,III

5 30048.Jászladány "Jászsági Helyi Érdekű Vasút Részvénytársaság" 200K-ról szóló elsőbbségi részvények (2x) sorszámkövetők T:II folt "Sorsjegy Napközi otthonok javára" sorsjegy 1K értékben, bélyegzéssel (2x) sorszámkövetők T:III Budapest "A Magyar Korona Országai 6%-kal kamatozó Járadékkölcsön" államadóssági kötvénye (2x) 100K illetve 1000K-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel T:II-,III Budapest "Czipészek és Csizmadiák Országos Beszerző és Termelő-Szövetkezete" részvénye 100K-ról, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, szelvényekkel T:II Budapest "Czipészek és Csizmadiák Országos Beszerző és Termelő-Szövetkezete" 5db részvénye egyenként 100K-ról, összesen 500K-ról, szárazpecséttel, felülbélyegzéssel, szelvényekkel T:II Budapest "Hadsegítési és Népjóléti nyereménykölcsön" nyereménykötvények 40K-ról, szárazpecséttel (5x), sorszámkövetők T:III Budapest "Budapest Székesfőváros" kötelezvények 1000K-ról (3x) sorszámkövetők, mindhárom magyar és német nyelven szelvényekkel, szárazpecséttel T:I-,II Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról szelvényekkel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Az Immobilia Ingatlan Forgalmi Részvénytársaság" részvénye 400K-ról, szelvényekkel, (3x) sorszámkövetők T:I Temesvár "Temesvári Első Takarékpénztár" részvénye 1200K-ról szelvényekkel T:II Budapest "KÉVE Mezőgazdasági Iparfejlesztési és Hitelintézet Rt." 50 részvénye egyenként 500K-ról, összesen K, bélyegzéssel, szárazpecséttel T:II- kis szakadások tűnyom Budapest "KÉVE Mezőgazdasági Iparfejlesztési és Hitelintézet Rt." 100 részvénye egyenként 500K-ról, összesen K-ról, szárazpecséttel T:II- kis szakadások Budapest "Kissling Rudolf és Fia Csillár és Bronzárugyár Részvénytársaság" 25db részvénye egyben összesen 5000K-ról, szelvényekkel, bélyegzésekkel, szárazpecséttel, kötegelővel T:II "Baromfitenyésztők Országos Egyesülete" sorsjegy 5000K értékben T:III,III- ragasztott " A József Kir. Herceg Szanatórium-Egyesület" járadék sorsjegye K T:III Budapest "Közérdekű Liga Sorsjegy" 5000K, "Magyar Köztisztviselők Fogyasztási, Teremlő és Értékesítő Szövetkezet Békéscsabai fiókárudája" bélyegzéssel T:III- ragasztások Budapest "Magyar Királyság 5%-kal kamatozó Járadékkölcsön Államadóssági Kötvény" K, K, K, K, K és K-ról szelvények nélkül T:II-III egyiken fo Budapest "Rimamurány-Salgó-Tarjáni Vasmű Részvény-Társaság" 10 részvénye egyenként 50P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel és felülbélyegzésekkel T:II- tűnyom Budapest "Budapesti Központi Általános Tejcsarnok Részvénytársaság" részvénye 10P-ről szelvényekkel, szárazpecséttel (2x) sorszámkövetők T:I Budapest "Hazai Bank Részvénytársaság" 5 darab 200P értékű részvénye szelvényekkel, szárazpecséttel T:II,II Budapest "Iparművészeti Sorsjegy - Az Országos Magyar Iparművészeti Társulat jubileumi kiállítása alkalmából" 5000K értékben, "B" sorozat T:III,III- ragasztás Budapest "Részvénytársaság Villamos és Közlekedési Vállalatok Számára" 10 részvénye egyenként 100P-ről, bélyegzéssel és szárazpecséttel T:III fo Budapest "Fémáru-, Fegyver- és Gépgyár Részvénytársaság" 5 részvénye egyben, egyenként 50P-ről, német és magyar nyelven, bélyegzésekkel, szelvényekkel T:II-,III Budapest "I. Kerület Verpeléti-út 22. számú Házépítő Szövetkezet" 220db üzletrésze egyben, összesen P-ről, bélyegzéssel T:I-,II fo ~1946. "58. Magyar Osztálysorsjáték" Harmadik osztály egynegyed sorsjegye, "Ádám Jenő sorsjegy főárusító Tiszafüred" bélyegzéssel T:II "Újjáépítési Állami Sorsjáték" AP értékű fél-sorsjegye T:III,III ~1946. "58. Magyar Osztálysorsjáték" Második osztály egynegyed sorsjegye, "Ádám Jenő sorsjegy főárusító Tiszafüred" bélyegzéssel T:II Budapest "A VIII. Újjáépítési Állami Sorsjáték" 3Ft-os fél sorsjegye, "B" sorozat, "Aldás VIII. Népszínház u. 16" bélyegzéssel T:II "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 50Ft-ról szárazpecséttel T:III "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 100Ft-ról szárazpecséttel T:II "Hatodik Békekölcsön" nyereménykölcsön 200Ft-ról szárazpecséttel T:II "Pilisvörösvár és Vidéke Takarékszövetkezet - SZÖVOSZ (Szövetkezetek Országos Szövetsége) - Takarékszövetkezeti Részjegy" 100Ft névértékben (2x) T:III Budapest "Goldsun Hűtőipari Részvénytársaság" névre szóló kötvénye 100ft-ról (2x) egymás utáni sorszámmal T:I

6 Rengeteg érdekes tétel az egyéb gyűjtési területek anyagában! db vegyes részleges szelvényív klf részvényekhez, közte "Magyar Leszámítoló és Pénzváltó Bank", "Royal Nagyszálloda Részvénytársaság" T:vegyes Amerikai Egyesült Államok / New York / Magyarország "Magyar Leszámítoló- és Pénzváltó-Bank" 7%-os, 35 éves lejáratú kötvénye 500$-ról szelvényekkel, bélyegzésekkel T:III USA / New York / Hungary "Hungarian Discount and Exchange Bank" 7% 35 year sinking fund in amount of 500 Dollars with coupons and stamps C:F pinhole Amerikai Egyesült Államok / Delaware "Conagra" 500 részvénye egyenként 5$-ról peforációval, bélyegzésekkel, lyukasztással érvénytelenítve T:II-,III USA / Delaware "Conagra" 500 shares with the value of 5$ per stock, with perforation, stamps, cancelled by holes C:VF,F Ausztria / Bécs "Sorsjegy állam-sorsjátékra a közös hadsereg mozgósított tartalékosai s az osztrák és magyar állam mozgósított honvédei családjai javára" T:II Austria / Vienna "State Lottery Ticket for the Reservist of the Joint Army and the Families of the mobilized Honved's" C:XF Belgium / Brüsszel "Tamegai Bányász és Ipari részvénytársaság" névérték nélküli részvénye, felülbélyegzésekkel, szelvényekkel T:II- Belgium / Brussels "Miniére & Industrielle du Tamega" share par value, with stamps and coupons C:VF Csehország "Eggenberg" sörgyár részvénye K-ról T:II Czech Republic "Eggenberg" brewery share about Korun C:XF Románia / Bukarest "Zabolai Faipar Részvénytársaság" részvénye 200L-ről (3x) sorszámkövetők, szelvényekkel, szárazpecséttel T:II kis szennyeződés Romania / Bucharest "Zabola Wood Industry Company Ltd." share about 200 Lei (3x), sequential serials, with coupons, embossed stamp C:XF small dirt Szerbia / Belgrád "Államadóssági Kötvény" kötvény 100Fr-ról, bélyegzéssel, magyar és osztrák illetékbélyegekkel, szelvényekkel T:III- tűzőkapoccsal rögzítve Serbia / Belgrade "Public Debt Bond" bond about 100 Francs with overprints and Hungarian and Austrian stamps, with coupons C:VG sheets bound together by clasp Magyar és külföldi papír és fém szükségpénzek Rozsnyó kr "Rozsnyó város pénztári utalványa" T:II vágott, részben restaurált "Pest-Pilis-Solt-Kiskun Vármegye" sorszámozott kutyabárca T:3 ki Sopron f utalvány T:III,III- ly. Adamo SOP ~ f (2x) + 2K "Fővárosi pavilon?" fém bárcák + 1 "HKE" fém bárca T: ~ K "Vásárlási visszatérítés" "Hajdúszováti Fogyasztási Szövetkezet" felülbélyegzéssel T:III Szombathely "Uránia Mozgófényképszínház" 10f + 20f + 50f + 1K + 2K + 5K utalvány T:I,I- Adamo SZO-7.1,7.2,7.3,7.4,7.5, Budapest / Szerencs db 10f - 2P 40f közötti névértékű, kitöltött váltó, köztük illetékbélyeges, bélyegzett, szárazpecsételt és lyukasztással érvénytelenített darabok T:III ~1950. "Kenyérpótjegy - tesimunkások részére" "Mezőtúr - Városi Közkórház" bélyegzéssel, szelvényekkel október hónapra + ~1950. "Kenyérpótjegy - szellemi dolgozók részére" "Mezőtúr - Városi Közkórház" bélyegzéssel, szelvényekkel november hónapra T:II fo Székesfehérvár DN "Első Székesfehérvári Szikvizgyárak" fém bárca T:2,2- oxidáció Algéria / Francia gyarmat c Al "Algériai Kereskedelmi Kamara" bárca + Orán c Al "Oráni Kereskedelmi Kamara" bárca + Franciaország / Chateauneuf-Sully-Vittry c Al bárca + Hérault megye c Al "Hérault Megyei Kereskedelmi Kamara" bárca T:2-,3 Algeria / French Colony Centimes Al "Chambre de Commerce d'alger" token + Oran Centimes Al "Chambre de Commerce d'oran" token + France / Chateauneuf-Sully-Vittry Centimes Al "Comites de Chécy Chateauneuf-Sully-Vitry" token + Hérault Department Centimes Al "Chambre du Commerce d'hérault" token C:VF,F Fülöp-szigetek P-5P 4db szükségpénz, melyek az emigráns kormány nevében készültek T:III,III- Philippines Peso - 5 Pesos 4pcs of necessity notes that were printed in name of the government in exile C:F,VG Kanada "Bank of Montreal" kitöltött, bélyegzett csekk (4x) T:II Canada "Bank of Montreal" filled, stamped cheques (4x) C:XF Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging (150x) C:UNC Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging (150x) C:UNC Kína DN Égetési pénz névértékben (150x) eredeti csomagolásban T:I China ND Hell banknotes in original packaging (150x) C:UNC Német Birodalom DN 3db klf Cu játékpénz T:2,2- German Empire ND 3pcs of diff Cu gaming tokens C:XF,VF Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Grabow, Lilienthal, Neugraben-Hausbruch T:I,I-,II Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Grabow, Lilienthal, Neugraben-Hausbruch C:UNC,AU,XF

7 30106.Németország / Weimari Köztársaság / Bréma pf + 10pf + 20pf + 25pf + 30pf + 1M T:I-,II Germany / Weimar Republic / Bremen Pfennig + 10 Pfennig + 20 Pfennig + 25 Pfennig + 30 Pfennig + 1 Mark C:AU,XF Németország / Weimari Köztársaság / Hannover M + 3M + 5M + 10M + 20M T:II,II-,III Germany / Weimar Republic / Hannover Mark + 3 Mark + 5 Mark + 10 Mark + 20 Mark C:XF,VF,F Németország / Weimari Köztársaság db klf szükségpénz, közte Düsseldorf, Hamborn, Mülheim an der Ruhr T:III Germany / Weimar Republic pcs of diff necessity notes, including Düsseldorf, Hamborn, Mülheim an der Ruhr C:F Németország DN "20 Wertmarke" Cu zseton (10x) (25x21mm) T:2,2- Germany ND "20 Wertmarke" Cu token (10x) (25x21mm) C:XF,VF Magyar bankjegyek G "Bécsi városi bankócédula" T:III,III- Habsburg Empire Gulden "Wiener-Stadt Banco-Zettel" C:F,VG Adamo G31; Krause A G "Bécsi városi bankócédula" T:IV Habsburg Monarchy Gulden "Wiener-Stadt Banco-Zettel" C:G Adamo G31; Krause A k "Kossuth Bankó" T:I,I- Adamo G Ft "Kossuth bankó" T:III szennyeződés Adamo G Ft kr + 30kr "Kossuth bankó" T:III,III Ft "Kossuth bankó" vörösesbarna T:III Adamo G Ft "Kossuth bankó" piros tintafolttal (érvénytelenítés?) T:III,III- Adamo G Ft "Kossuth Bankó" T:III kis fo. Adamo G $ "C" "Kossuth bankó" piros kézi sorszámozással T:I,I- Hungary Dollar "C" with red serial number C:UNC,AU Adamo G117/1b $ "A" "Kossuth bankó" piros kézi sorszámozással, nyomdai papíránccal T:I,I- lyuk, sarokhajlások Hungary Dollar "A" with red serial number, with typografical creases C:UNC,AU folded corners Adamo G118/1b G T:III kis ly. Austrian Empire Gulden C:F small hole Adamo G G piros számozás T:III kis szakadások Austrian Empire Gulden with red serial number C:F small tears Adamo G98e Ft T:III Adamo G Ft T:III- Adamo G Ft T:III- sarokhiány Adamo G G / 1Ft T:III Adamo G K piros "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel T:III Adamo K35B K K mindkettő csehszlovák bélyeggel és bélyegzéssel T:III,III K román felülbélyegzéssel T:III- Adamo K K "ROMANIA TIMBRU SPECIAL" felülbélyegzéssel K "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel K K "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel K "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel K K "DEUTSCHÖSTERREICH" felülbélyegzéssel K "MAGYARORSZÁG" felülbélyegzéssel K K K mindhárom piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III K piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K (2x) egyik piros "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel T:III,III K (2x) közeli sorszám, mindkettő piros "MAGYARORSZÁG" körbélyegzővel T:III szép papír db-os vegyes magyar korona bankjegy tétel T:III,III K (2x) egyik "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K (2x) egyik "Deutschösterreich" felülbélyegzéssel K "3119" 3mm, hullámos hátlappal T:II-,III,III K sorozatszám 7000 felett, eltolódott nyomat T:III augusztus 9. 20K T:III- Adamo K f (2x) + 50f + 1K (2x) egyik sötétebb színű alapnyomattal + 2K (2x) + 10K + 20K T:III,III K "Orell Füssli Zürich" T:III K "Orell Füssli Zürich" + 100K "Orell Füssli Zürich" K (2x) egyik "T.W." jelöléssel, a másik "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" + 500K "T.W." jelöléssel T:II,III fo K "Orell Füssli Zürich" T:III,III- Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III,III- Adamo K K "Orell Füssli Zürich" T:III Adamo K K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszám T:III- ly. Hungary Korona "Orell Füssli Zürich" with red serial number C:VG hole Adamo K

8 26. nagyaukció 2016 november, tételeket átveszünk szeptember közepéig K "Orell Füssli Zürich" piros sorozat- és sorszámmal T:III- hajtás mentén ly. Adamo K K "T.W." jelöléssel K "T.W." jelöléssel, "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" T:II-,III Adamo K30, K30/ K "T.W." jelöléssel, nyomdahely nélkül T:III Adamo K K "Magyar Pénzjegynyomda Rt. Budapest" K "8 FILLÉR - NYOLC FILLÉR" felülnyomással T:III- Adamo K37, K37B P "Deák Ferenc" T:III,III- kis szakadások Adamo P P (3x) P (2x) T:III,III P (2x) egyik csillagos sorszámmal P P (2x) egyik csillagos sorszámmal P P P ferde előlapi nyomattal! T:II-III P (6x), közte egy pár sorszámkövető T:II-III szép papír P (3x) közte 2db sorszámkövető és 1db közeli sorszám MP (2x) T:II,I P (6x) sorszámkövetők (4+2) T:II-,III szép papír P (30x) T:III P (30x) T:III "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" 1P függőleges alap- és elcsúszontt nyomattal + 1P vízszintes alapnyomattal + 1P + 2P + 5P + 10P + 20P hajtatlan + 50P sorszámban a számjegyeknél kisebb betűk (~3mm) + 100P T:I--III P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:I P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" (5x) sorszámkövetők T:I-,II Adamo P P "A Vöröshadsereg Parancsnoksága" T:III- Adamo P P "A Vörös Hadsereg Parancsnoksága" T:III P (2x) T:III,III P (4x) 2+2 sorszámkövetők T:II kis fo. Adamo P P (3x) sorszámkövető T:I- fo. Adamo P P (26x) T:III,III P (4x) párban sorszámkövető illetve egy ugrásos sorszámmal T:II fo., kis szakadás Adamo P P (20x) T:III,III P (30x) T:III,III P (4x) sorszámkövetők T:II Adamo P P (30x) T:III P (3x) sorszámkövetők T:I P (30x) T:III P (30x) T:III MP (6x) sorszámkövetők párosával T:I,I MP (5x) 3+2 sorszámkövetők T:II Adamo P MP (5x) T:I,I MP (5x) T:I,I MP (20x) T:I,I AP (4x) egy ugrással sorszámkövetők T:II-,III Adamo P AP sorozat- és sorszám nélkül (2x) T:I AP fordított címerrel T:III AP fordított címerrel T:II db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:II,III db-os vegyes magyar adópengő bankjegy tétel, közte fordított címeres, sorozat- és sorszám nélküli T:II,III Ft T:III Adamo F Ft (2x) sorszámkövetők T:I Ft T:I,I- Adamo F Ft Ft szép papír T:III,II Ft (3x) T:III Ft (5x) T:III,III Ft (6x) T:III

9 Ft (3x) Ft (4x) nyomdai papírránc T:III,II Ft (4x) sorszámkövetők T:I Ft T:I-,II több kisebb hajlás Ft (2x) Ft Ft (2x) T:I-,II,III szép papír Ft (6x) közte 2db sorszámkövető és 4db közeli sorszám, nyomdai papírráncokkal T:I Ft (4x) sorszámkövetők T:I-,II Ft (5x) sorszámkövetők T:I Ft T:I Ft (3x) sorszámkövetők T:II Ft nyomdai papírránccal T:I Adamo F Ft nyomdai papírránc T:I,I Ft (2x) T:III Ft "H" T:III kis szakadások Ft (6x) T:I-,II,II Ft "D" T:III Ft "D" T:III Ft "J" T:III Ft "J" T:III Ft "E" T:III Ft (6x) T:III Ft "Millennium" (3x) sorszámkövetők T:I,I Ft "Millennium" (2x) eredeti bontatlan csomagolásban, sorszámkövetők T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "Millennium" eredeti bontatlan csomagolásban T:I Ft "EC" "50. évforduló október 23." T:I,I- Adamo F54EE "Puskás bankjegy" promóciós bankjegy a Pénzjegynyomda és a Diósgyőri Papírgyár díszkiadásában T:I db-os vegyes magyar forint bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III db-os vegyes magyar pengő bankjegy tétel T:III,III Magyar és magyar verdejelű fém- és ezüstpénzek Denár "II. Ulászló" (0,57g) T:2,2- Huszár 803.,Unger I.: 638.b Denár "II. Ulászló" (0,54g) T:2 Huszár 803.,Unger I.: 638.b Denár "II. Ulászló" (0,57g) T:2 Huszár 803.,Unger I.: 638.b Denár "II. Ulászló" (0,5g) T:2 Huszár 803.,Unger I.: 638.b Denár "II. Ulászló" (0,55g) T:2 Huszár 803.,Unger I.: 638.b K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,57g) T:2 Huszár 811., Unger I.:646.b K-H Denár Ag "II. Ulászló" (0,54g) T:2 Huszár: 811. Unger I.: 646.b K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,62g) T:2- Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-G Denár Ag "II. Ulászló" (0,54g) T:2- Huszár: 811. Unger I.: 646.c K-A Denár Ag "II. Lajos" (0,56g) T:1-,2 Huszár: 841., Unger I.: 673.n A-M Denár "Szapolyai János" (0,51g) T:2 Huszár: 881 Unger I.: 699.a K-T Denár "Szapolyai János" (0,62g) T:2 Huszár: 881 Unger I.: 699.l K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,52g) T:2 Huszár: 935 Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,48g) T:2 Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,36g) T:2- ki. Huszár 935., Unger II.: 745.a ?K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,44g) T:2- ph. Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,58g) T:2- rep. Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,73g) T:2 Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,31g) T:2- ki. Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,43g) T:2,2- Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,4g) T:2 Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,44g) T:2- Huszár 935., Unger II.: 745.a K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,48g) T:2 Huszár 935., Unger II.: 745.a

10 Weboldalunkon a zárás pillanatáig licitálhat és követheti tételei állását! K-B Denár Ag "I. Ferdinánd" (0,48g) T:2- rep. Huszár: 936., Unger II.: 748.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,44g) T:2- Huszár 992.,Unger II.: 766a K-B Denár Ag "Miksa" (0,47g) T:2,2- Huszár 992.,Unger II.: 766a K-B Denár Ag "Miksa" (0,5g) T:2,2- Huszár 992.,Unger II.: 766a K-B Denár Ag "Miksa" (0,44g) T:2- Huszár 992.,Unger II.: 766a K-B Denár Ag "Miksa" (0,46g) T:2,2- Huszár 992.,Unger II.: 766a K-B Denár Ag "Miksa" (0,47g) T:2- Huszár: 993.,Unger II.: 767.a K-B Denár Ag "Miksa" (0,43g) T:2- Huszár: 993.,Unger II.: 767.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,42g) T:2,2- ph. Huszár: 1058., Unger II.: 810.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,4g) T:2- ki. Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,44g) T:2,2- Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,36g) T:2- Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,46g) T:2- Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,42g) T:2,2- Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,54g) T:2- Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,52g) T:2,2- Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,5g) T:2 Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,53g) T:2- k. Huszár 1059.,Unger II.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,44g) T:2,2- ki. Huszár 1059.,Unger I.: 811.a K-B Denár Ag "Rudolf" (0,6g) T:2,2-. Huszár 1059.,Unger I.: 811.a K-B 6kr Ag "I. Lipót" Körmöcbánya (2,43g) T:3 ly.,durva ü. Hungary 1667K-B 6 Kreuzer Ag "Leopold I" Kremnitz (2,43g) C:F hole, strong ding Huszár: 1450., Unger II.: KB Rézpoltúra "II. Rákóczi Ferenc" (2,27g) T:2-,3 Hungary Poltura "Francis II Rákóczi" Kremnitz (2,27g) C:VF,F Huszár: 1549., Unger II.: 1139.a X Poltura Cu "II. Rákóczi Ferenc" (7,17g) T:2- ü X Poltura Cu "Francis II Rákóczi" (7,17g) C:VF ding Huszár: 1535 Unger II.: 1133.a K-B Rézpoltura (2x) + X Poltura "II. Rákóczi Ferenc" (2x) egyik hamis ellenjeggyel T:2-,3 rep., lyuk K-B 1kr Ag "Mária Terézia" (0,73g) T:2-,3 Huszár: 1744., Unger III.: Rézdénár "Mária Terézia" nyílt korona Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona (2x) Rézdénár "Mária Terézia" zárt korona (3x) T:2-,3 Huszár: 1755., Unger III.: 1277., K 1kr Cu K 1kr Cu "Mária Terézia" T:2,2-, PH-KM Poltura Cu "Mária Terézia" (2xklf) T:2-,3 Huszár: 1751., Unger III.: 1270.c K-M Rézpoltúra "Mária Terézia" Cu Rézdénár Cu K Rézkrajcár Cu B 15 Kr Cu "I. Ferenc" T:2,2-,3 korroziónyom, ph. Huszár:1751., 1756., 1762., Unger III.:1270.c, 1278., 1274.a, 1398.a Rézdénár "Mária Terézia / zárt korona" T:2,2- Huszár: 1756., Unger III.: Rézdénár "Mária Terézia / zárt korona" T:2 Huszár: 1756., Unger III.: K 1Kr "Mária Terézia" T:2-,3 Huszár 1758., Unger III.:1272.a S 1kr Cu (2x) B 3kr Cu B 1kr Cu B 1kr Cu B 1kr Cu T: G 1kr Cu T:3 ph kr Cu T:2 korrozió Adamo B kr Cu T:2- ü. Adamo B B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2 k B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T: B 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- juszt KB 20kr "V. Ferdinánd" gombbá alakítva T:2 Adamo B NB 6kr Ag T:2 Adamo B NB 6kr Ag T:2 Adamo B NB 6kr Ag T:2-,3 Adamo B Ausztria 1849C 6kr Ag T:2-,3 durva ph. Austria 1849C 6 Kreuzer Ag C:VF,F heavy edge error Krause KM# KB 20kr Ag "V. Ferdinánd" T:2,2- ph., fülnyom Adamo B B 1/2kr Cu B 1kr Cu (3x) B 2kr Cu (2x) T:2,2- oxidáció Adamo M2, M4, M B 3kr Cu T:2- ph. Adamo M B 5/10kr Cu B 5/10kr Cu T:2,2- hajlott lemez Adamo M

11 B 1kr Cu (2x) E 1kr Cu (2x) B 1kr Cu E 1kr Cu B 1kr Cu E 1kr Cu B 1kr T:3 Adamo M B 1kr Cu T:2- Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:3 Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2-,3 Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2- Adamo M KB 20kr Ag "Ferenc József / Magyar Királyi Váltó pénz" KB 20kr Ag "Ferenc József / Magyar Királyi Váltó pénz" KB 20kr Ag "Ferenc József / Váltó pénz" T:2,2- Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2-,3 Adamo M KB 10kr Ag "Ferenc József / Magyar Királyi váltó pénz" T:2,2- Adamo M KB 10kr Ag "Ferenc József" KB 20kr Ag "Ferenc József" KB 10kr Ag "Ferenc József" T:3 kis patina Adamo M10.1, M GYF 20kr Ag "Magyar Királyi Váltó Pénz" T:2- ph.,karc Adamo M KB 10kr Ag "Ferenc József / Váltó Pénz" T:2,2- Adamo M KB 1kr Cu "Angyalos címer" T:2-,3 Adamo M KB 1kr Cu, 2x1 makk T: KB 1 Kreuzer Cu, 2x1 acorn, C:XF-F Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T: KB 1Ft Ag "Ferenc József / Középcímer" T:3 Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:2- Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T: KB 1kr Cu "Középcímer" T:2- Adamo M KB 1kr Cu "Középcímer" T:2- ph KB 10f Ni T:3 Adamo K KB 1f Br T:1- Adamo K f Br (9xklf) T:2 Adamo K KB 1f Br T:1- Adamo K KB 1f Br T:1-,2 Adamo K KB 1f Br T:1-,2 Adamo K KB 1f Br T:1-,2 Adamo K KB 1f Br T:1- Adamo K KB 1f Br T:1- Adamo K KB 20f Ni T:2 Adamo K KB 5K Ag "Ferenc József koronázásának 40. évfordulója" T:2 kis ph. Adamo K KB 1K Ag "Ferenc József" (4xklf) T:2 kis patina, kis ph. Adamo K KB 2K Ag "Ferenc József" T:2 ph. Adamo K f Fe T:2,2- Adamo K f Fe T:2 Adamo K f Fe T:2 Adamo K KB 2f Fe T:2 Adamo K KB 2f Fe T:2 Adamo K KB 2f Fe T:2 Adamo K KB 2f Fe T:2,2- Adamo K KB 2f Fe T:2,2- Adamo K KB-1920KB 20f Fe (5x) ebből 4db klf T: KB 20f Fe T:2,2- Adamo K f Br (35x) közte 10klf évszám T:vegyes f Br (13xklf) T:2,2-, f Cu-Ni T:2,2- kis ph. Adamo P P Ag P Al "Horthy Miklós születésének 45. évfordulója" P Al "Parlament" T:2,2- patina Adamo P6, P8.3, P P Ag (2x) P Ag T:2, P Ag "Madonna" T:3 patina Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 k. Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:2,2- Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 patina Adamo P

12 Megjelent: Békebeli séták a pesti Belvárosban c. könyvünk! P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P P Ag "Horthy jobbra" T:3 Adamo P f Cu-Ni T:1- Adamo P P Ag "mosolygós Madonna" T:1- Adamo P P Ag "Madonna" T:2,2- ph. Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P P Ag "Szent István" T:2 patina Adamo P f Cu-Ni T:2 Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 kis ph. Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2 patina Adamo P P Ag "Horthy balra" T:2,2- ph. Adamo P f Fe recehibás T: f Fe recehibás T: f Fe (3x) f Fe (2x) f Fe f Fe (3x) f Fe (3x) f Fe (2x) f Fe (2x) f Fe (2x) T:2-3 oxidáció Adamo P2.2, P3.1, P f Cu-Ni T:2 Adamo P f Cu-Ni T:2 Adamo P P Al (3x) + 2P Al (3x) P Al (3x) + 2P Al (3x) P Al (3x) + 2P Al (3x) + 5P Al "Horthy Miklós születésének 45. évfordulója" P Al (3x) P Al "Parlament" T:1-, Ft Ag "Kossuth" haj a homlok közepéig ér T: Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2,2- Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T:2 Adamo Ft Ag "Kossuth" (2x) T: Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2, Ft Ag "Kossuth" (10x) T:2,2-,3 patina Ft Ag "Petőfi" + 10Ft Ag "Széchenyi" T: Ft Ag "Táncsics" T:2,2- patina Adamo EM Ft Ag "10 éves a forint / Parlament" T: Ft Al T:2,2- Adamo F f-5Ft (13x) 5klf névérték T:1-, f-10Ft 9db klf, "Magyar Népköztársaság" érmés forgalmi sor bordó műbőrtokban T:1 egyiken patina Adamo FO f-10Ft (16x), 2db hiányos forgalmi sor (1Ft hiányzik) T: Ft Ag + 100Ft Ag "Szent István" pár, kék plasztiktokban T:BU patina Adamo EM38, EM Ft Ag + 100Ft Ag "Petőfi" pár T:BU Ft (15xklf), az 1986-os veret hiányzik T:2, Ft Ag + 100Ft Ag "MNB" pár, eredeti, plombált, kék MNB plasztiktokban T:BU patina Adamo EM44,EM Ft Ag "25 éves a KGST" sérült eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU patina Adamo EM Ft Ag "Felszabadulás" eredeti, plombált MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM

13 f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T: f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban, a tok sérült a 2Ft-os érménél T:1,1- ragasztónyom Ft "Bethlen Gábor" eredeti MNB plasztiktokban T:BU Adamo EM f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft 9db klf, érmés forgalmi sor fóliatokban T:1 Adamo FO f-10Ft 9db klf érmés forgalmi sor fóliatokban T: Ft Cu-Ni + 5L Cu-Ni magyar-bolgár közös kiadás "Bulgária 1300 éves", eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:PP Ft Ni "FAO" Ft "FAO" Cu-Ni mindkettő eredeti tokban tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM66, EM Ft Ag "Labdarúgó VB-3 játékos" plasztik tokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság" eredeti plasztik dísztokban T:BU Adamo EM Ft Ag "Bartók Béla" eredeti MNB plasztiktokban T:BU kis patina Adamo EM Ft Alpakka Ft Alpakka (2xklf) T:BU,2 ujjlenyomat Adamo EM68, EM92, EM "FAO" sor 20Ft, 5Ft, 10Ft eredeti plasztikcsomagolásban, tanúsítvánnyal T:BU Ft alpakka "Simon Bolivár" sérült tokban tanúsítvánnyal Ft "FAO" Ft "Mexikói Labdarúgó VB" T:BU Ft alpakka "Simon Bolivár" eredeti tokban tanúsítvánnyal Ft alpakka "Czóbel Béla" + 100Ft alpakka "Széchenyi István" mindegyik eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Ft Ag "Sarajevoi Téli Olimpia" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft Ag "Nők évtizede" eredeti tokban, tanúsítvánnyal T:BU Adamo EM Ft alpakka (3xklf) "Természetvédelem - Mocsári teknős, Vadmacska, Vidra" T:BU Adamo EM82, EM83, EM Ft "Mexikói Labdarúgó VB" T:BU ujjlenyomatos Ft Ag "Természetvédelem - Mocsári teknős" T:BU Adamo EM Ft Ag "Természetvédelem - Vadmacska" T:BU Adamo EM Ft Ag "Természetvédelem - Vidra" T:BU ujjlenyomat Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság - Mexikó 1986" T:Bu Adamo EM Ft Ag "Budavár visszavétel 1686" T:BU Adamo EM Ft Ag "Szent István" T:BU Adamo EM Ft Ag "Labdarúgó Európa-Bajnokság" T:BU Adamo EM Ft Al (16x) laminálva T:1, Ft Ag "Labdarúgó Világbajnokság 1990" T:BU Adamo EM Ft sor (5xklf) f (5xklf) T:1 Adamo FE15, FE16, FE17, FE18, FE19, F1.2, F2.2, F3.3, F4.3, F Ft-20Ft (5xkfl) a kiadatlan forgalmi sor tok nélkül, "Magyar Köztársaság" felirattal, de "Kádár" címerrel T: Ft "SOS Gyermekfalu" Ft Cu-Ni "II. János Pál pápa látogatása" T:2 (PP) Ft Ag "MNB" (5x) T: Ft Ag "MNB" (5x) T: Ft Ag "MNB" Ft Ag "Deák" T: Ft Ag "Deák" T:PP felületi karc Adamo F Ft Ag "Deák" (2x) T:2 F Ft technológiai hibás veret T:2-,3 Adamo F Ft Ag "Helka, Kelén" T:BU EUR "Mátyás király - Phoenix vitorlás" próbaveret T: Ft Cu-Ni "Gyermekmentő Szolgálat" (3x) Ft Cu-Ni "Magyar Vöröskereszt" (3x) Ft Cu-Ni "1956 tiszteletére" Ft Cu-Ni "Római Szerződés" (3x) T:2 Adamo FOEM5, FOEM6, FOEM7, FOEM Ft aranyozva, tanúsítvánnyal T: Ft "Bánki Donát" tanúsítvánnyal T:PP apró felületi karc Vegyes: P Ag "Madonna" + Románia L Ag T:2- patina db-os vegyes magyar és külföldi fémpénz tétel, közte 1812E 1kr Cu, 1812G 1kr Cu "I. Ferenc", Belgium c Cu-Ni T:vegyes Magyar emlékveretek, plakettek B. Kopp Judit ( ) "100 éves a magyar társadalombiztosítás" Br emlékplakett eredeti dísztokban (68-70mm) T: