27. ÁRVERÉS ÁPRILIS 14. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)

Download "27. ÁRVERÉS 2011. ÁPRILIS 14. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA 1053. BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)"

1 27. ÁRVERÉS ÁPRILIS 14. CSÜTÖRTÖK 17 ÓRA HOTEL MERCURE KORONA BUDAPEST, KECSKEMÉTI U. 14. (KÁLVIN TÉR SAROK)

2

3 27. ÁRVERÉS A könyvbemutató helye és ideje: április 04-től 14-ig a nyitvatartási idő alatt óráig szombat óráig A könyvbemutató helye: 1053 Budapest, Múzeum krt. 29. Tel.: anitk@varium.hu Az árverés helyszíne: Korona Mercure Hotel 1053 Budapest, Kecskeméti u. 14. (Kálvin tér sarok) Az árverés időpontja: április 14. csütörtök 17 óra

4 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. Az árverésen licitálni csak név, lakcím megadása és aláírás ellenében az árverésvezetőtől kapott sorszámozott kartonokkal lehet. a karton átvétele egyben az árverési feltételek elfogadását is jelenti. A vásárlási szándékot a karton egyértelmű felemelésével kell jelezni. 2. A licitlépcsők a következők: 1,000-2,000 Ft-ig 200 Ft 2,000-10,000 Ft-ig 500 Ft 10,000-20,000 Ft-ig 1,000 Ft 20,000-50,000 Ft-ig 2,000 Ft 50, ,000 Ft-ig 5,000 Ft 100, ,000 Ft-ig 10,000 Ft 200, ,000 Ft-ig 20,000 Ft 500,000-1,000,000 Ft-ig 50,000 Ft 1.000,000-tól 100,000 Ft 3. Az árverésvezető az árat az utolsó ajánlatig emeli, amig csak egy ajánlat marad és ezt az összeget leüti a legtöbbet ajánló sorszámát bemondva. Ha a tételre az elért áron az Országos Széchenyi Könyvtár igényt tart, elővásárlási jogát leütéskor gyakorolhatja. 4. A vételár a leütési összeg+15% árverési jutalékból áll! 5. A leütéssel a tétel a vevő birtokába kerül, ezt kifizetéssel érvényesítheti. A kifizetett tétel a helyszínen átvehető. Az el nem kelt tételek az árverés végéig visszakérhetők. 6. Az árverésvezető fenntartja magának a jogot, hogy a katalógusban megadott sorrendtől eltérjen. 7. Vásárlásra vételi megbízást is elfogadunk, ilyenkor a megbízó helyett az árverésvezető licitál és azonos ajánlat esetén elsőbbséget élvez a jelenlévőkkel szemben 8. Vételi megbízás esetén az árverező cég megkövetelheti a felkínált vételi összeg felének előzetes befizetését. Közületek vételi megbízását szabályos, cégszerűen aláírt hivatalos megrendelővel is elfogadjuk.vételi megbízásokat az árverés napján délig fogadunk telefonon a es telefonszámon, vagy -ben (antik@varium.hu). Postacímünk: 1053 Budapest, Múzeum krt A vételi megbízással megvett tételek a Bp. Múzeum krt. 29. szám alatt vehetők át a teljes vételár kifizetése után. Azoknak akik postán, vagy -ben adtak vételi megbízást, csak a teljes vételár kézhezvétele után küldjük el a tételeket. 10. Sikeres licitálás esetén a tételeket csak a teljes vételár kézhezvétele után adjuk ki, vagy postázzuk. Könyveket külföldre nem küldünk. Ha a vétel nem sikerült az előleget 15 napon belül visszaküldjük a megbízónak. Készpénzfizetési számlát csak a kifizetés napján tudunk adni. 11. A tételek az árverés előtt 10 napig megtekinthetők üzletünkben és árverésre megtekintett állapotban kerülnek. Katalógusunk honlapunkon valamint a portálokon is láthatók, ezeken is kezdeményezhetnek vételi megbízásokat. 12. A katalógus adatai tájékoztató jellegűek, ezért a tétel kifizetése után minőségi kifogásokat nem fogadunk el. Budapest április Szeretettel várjuk árverésünkön. Kárpáti Frigyes és munkatársai

5 ÜDV AZ OLVASÓNAK! Egyik korábbi húsvéti locsolóversemet így kezdtem: - Mondhatnék most hexametert, százat, Ha nem tisztelném annyira e házat... Most is értekezhetnék jövőbe mutató nemes célokról, irodalomról, kultúráról, de inkább egy egyszerű bejelentést teszek: Vám- adó- és áfamentesen, fittyet hányva válságra, katasztrófákra viszszavonhatatlanul megérkezett a tavasz. Le a nagykabátokkal, éljen a simogató napfény! Ebben mindenki egyetérthet kicsi és nagy, pártos és pártatlan, fiatal és fiatalabb. Örüljünk együtt! Kárpáti Frigyes antikvárius

6 FELHASZNÁLT IRODALOM (HIVATKOZÁSOK) AH Az Antiquarium Hungaricum árverései BIHAR A Bihar Antikvárium árverései CUSTOS-ZÖLD A Custos-Zöld Antikvárium árverései BH Magyar Könyvészet (az adott időszak kötetének old.sz.) DRESCHER Régi Magyar Gyermekkönyvek EX LIBRIS Az Ex Libris Antikvárium árverései FODOR A magyar térképírás Bp HONTERUS A Honterus Antikvárium árverései. KÖZPONTI A Központi Antikvárium árverései KRISZTINA A Krisztina Antikvárium árverései LASKAI A Laskai Antikvárium árverései LÉVAI-HAIMAN A Kner Nyomda kiadványai I-II. MIKE A Mike Antikvárium árverései MKSZ Magyar Könyvszemle MÚZEUM A Múzeum Antikvárium árverései NAGY A magyar litográfia története NYUGAT A Nyugat Antikvárium árverései OPERA Az Opera Antikvárium árverései ORSZÁGHÁZ Az Országház Antikvárium árverései OSZK Az Országos Széchenyi Könyvtár online katalógusa PASTINSZKY A Pastinszky Antikvárium árverései PETRIK lásd: BH PIM/A A Petőfi Irodalmi Múzeum bibliográfiai füzetei PSYCHÉ A Psyché Antikvárium árverései STUDIO A Studio Antikvárium árverései SZEGEDI A szegedi antikváriumok közös árverései SZINAI A magyar könyvgyűjtő új kézikönyve I-V. SZŐNYI A Szőnyi Antikváriuma árverései TORDAI Vadászati bibliográfia Bp ZVAB.COM Német online könyvkereső

7 TÁRGYMUTATÓ ALÁÍRT 6,23,81,111,145,165,198,252,336,338,340,360,375 BALATON 12-22,210,223 BUDA ÉS PEST 9,29,44,45,105,108,153,211,212,213,214,215,216,265,270 DEBRECEN 314 DEDIKÁLT 2,22,29,31,34,35,55,58,62,63,65,66,67,81,82,92,93,107,112,113,115,116,117,121,134, 142,143,146,151,153,156,157,158,165,173,177,190,198,205,231,250,254,275,276,277, 285,309,317,320,322,325,336,338,340,342,344,347,348,350,370,371,379 EGER 7,376 ELSŐ KIADÁS 6,7,12,36,49,56,58,65,71,75,77,84,85,86,92,93,126,130,147,159,167,175,176,177, 192,197,200,201,232,233,248,251,267,296,308,309,320,345,351,355,369,380 EMIGRÁNS IRODALOM 889,99,136,143,146,152,249, ,257,258,313,319 FÖLDRAJZ-ÚTLEÍRÁS 13,29,39,43,53,62,63,72,76,91,120,160,183, ,280,344 GASZTROMÓMIA-SZŐLŐ-GYÜMÖLCS ,153,212,311 GYERMEK ÉS IFJÚSÁGI 1,3,4,16,17,26,32,46,47,48,50,51,54,64,69,71,74,79,87,88,91,96,123,124, 126,138,140,150,193,194,233,234,268,291,299,301,302,303,306,314,315,326,327,328, 332,333,357,359,369,385,387 HADTÖRTÉNET 24,39,80,125,136,139,152,181,195,203,217,219,246,249,263,290,334,349,358 HELYTÖRTÉNET 14,15,33,44,52,149,285,294 HUMOR 206,229,352 JOG 5,90 JUDAIKA-ANTISZEMITIZMUS 101,169,170,180,224,257,258,354 KÉZIRAT 188,266 KNER 135,189,190,198,297,346 KŐSZEG 52,284 KÖZGAZDASÁG 105 KÖZLEKEDÉS 25,57,59,161,272,273 MADÁRTAN 324 MAGYAR FÖLDRAJZI TÁRSASÁG 13,183, MÉHÉSZET 260 MŰSZAKI 12,24,25,57,59,78,161,265,267,272,273,330 MŰVÉSZET 45,68,146,148,171,185,247,265,266,277, ,292,323,375 NÉPRAJZ 77,141,148,199 NYELVÉSZET 137,293,374 ORVOSI 56,122,287,288 PEDAGÓGIA 1,45,56,72,76,84,85,86,91,131,137,151,160,174,178,186,202,235,259,271,299,316, 325,343,350,361,362, SPORT 145,155,227,355,356,360 SZÁMOZOTT, KIS PLD. 8,10,23,30,41,61,68,83,168,172,184,187,189,198,236,252,269,286,305,337, 339,340,375,383,388

8 TÁRGYMUTATÓ SZÍNHÁZ 31,73,82,106, ,154,275,314,320 TÉRKÉP 72,153,280, ,377 TERMÉSZETTUDOMÁNY 60,159,160,182,304,312,324,328,378 TEVAN 83,169,201 XVIII. SZÁZADI 72,76,80,159,182,235,287,288,335,389 TÖRTÉNELEM 2,11,14,21,24,26,27,37,38,40,41,42,49,70,72,89,95,98,100,101,109,110,119,125, 127,136,143,144,149,152,155,162,163,164,170,179,180,195,196,205,207,218,237,249, 256,257,258,263,264,271,274,279,295,298,307,313,318,319,321,329,334,335,341,347, 354,364,373,377,384,386,389 VÁC 75 VADÁSZAT ZENE 23,30,289,308,345,346

9 MAGYAR Á.B.C. SZÉPÍRÁS ÉS RAJZ PÉL- DÁNYOKKAL Pest, Beimel 2lev.(2 nyomtatott és 2 metszett oldallal) OSZK Kny /35. 19,7 cm Fűzve, feliratos, eredeti papírborítóban, félvászon tékába helyezve, 8, ACZÉL GYÖRGY (ELVTÁRS) A jövőt mutató elődök. Arcképvázlatok a magyar kultúra történetéből. Bp Gondolat 227 l.+2lev. 18,5 cm Dedikált példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 2, (ÁGAI ADOLF) FORGÓ BÁCSI Rontó Pál viselt dolgai vizen és szárazon Bp Athenaeum 202 l. 21,2 cm Festett kiadói vászonkötésben, 4, ÁKOSFYNÉ EÖTVÖS IRÉN Szekercés Boldizsár. (Székely mese). Vass Vera rajzaival. Bp.[1943.] Kisgörgényi Bartha Ferenc 55 l. 29 cm EX LIBRIS 44/2., STUDIO 27/131. Feliratos, rajzos (Vass V.) kiadói félvászon kötésben, régi ajándékozási bejegyzéssel, gerince alja sérült, jó-közepes állapotban. 5. DR. APÁTHY ISTVÁN Tételes európai nemzetközi jog. Bp Franklin-Társulat XVI+416 l. 22,7 cm Dr. Apáthy István ( ) jogász, a kiegyezés utáni kodifikáció fő alakja. SZŐNYI 23/8. Foltos, kopottas, korabeli félvászon kötésben, közepes állapotban. 4, ÁPRILY LAJOS Az aranymosó balladája. (Versek) Kecskemét, Első Kecskeméti Hírlapkiadó 298 l.+1lev. 21 cm Aláírt, első kiadású példány! Rajzos, feliratos, kiadói félvászon kötés 7

10 ben, 3, ARANKA VAGY AZ ALÁZATOSSÁG DIA- DALA A KEVÉLYSÉG FÖLÖTT. A FRANCZIA EREDETI V. KIADÁS UTÁN FORDÍTOTTA GYURITS ANTAL. Eger, Szent-István-Társulat 2lev+ 148 l.+1lev. Első kiadás! OSZK Régi, egyszerű fényezett papírkötésben, jó állapotban. 8. ARANY JÁNOS Régi idők Bp Tótfalusi Szki. 45 l. 18,5cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, szép állapotban ÁRJEGYZÉK - FÖLDVÁRY IMRE FÉRFIDI- VAT ÉS FEHÉRNEMŰ RAKTÁRAINAK ÁR- JEGYZÉKE (Bp. ~1900. Ny.n.) 159 l. (szövegközti fotókkal és rajzokkal) 12,2 cm (haránt alakú) Koronaherczeg - utczai üzlet juniustól a ház lerombolása miatt Kossuth Lajos - utcza 18. bélyegzéssel több helyen. Az Erzsébet-híd és a pesti belváros rendezése (pl. Klotild paloták építése) miatt a régi épületek nagy részét lebontották. Fűzve, kötés nélkül, de 10. BABITS MIHÁLY Jónás könyve Bp Tótfalusi Szki 16 l.+1lev. 20,5cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került. /Génius Könyvek/ Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban,

11 BAJZA JÁNOS A horvát kérdés. Válogatott tanulmányok. Bp KMENy 1t.+529 l. 23 cm HONTERUS 71/14. Új, aranyozott feliratú nylkötésben, 5,000.- BALATON 12. BÍRÓ JÓZSEF Hajók a Balatonon. Hajózástörténeti kiállítás a tihanyi múzeumban. (Első kiadás!) Bp. (1966.) Globus ny. 80 l. (szövegközti képekkel) Fűzve, képes, feliratos, kiadói borítóban, 1, CHOLNOKY JENŐ A Balaton Bp. [1937.] Franklin-Társulat 191 l. (120 képpel) 22,5 cm /A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára/ AH 23/21. Jellegzetes, aranyozott, kiadói vászonkötésben, 14. DARNAY KÁLMÁN Bujdosó gyöngysor. A balaton- és bakonymenti várak történeti regénye Bp. [1928.] Pantheon 295 l.+12 t. 19,2cm /Magyar Írások/ KRISZTINA 25/283. Aranyozott díszítésű, zöld, kiadói vászonkötésben, 3, ENTZ GÉZA - GERŐ LÁSZLÓ A Balaton környék műemlékei Bp Képzőműv. Alap 175 l.+1 térkép 24,5 cm AH 26/15. Kiadói félvászon kötésben, papírborító nélkül, de 16. FÁBIÁN GYULA Táborozás a Balatonnál. Ifjúsági regény. Biczó András rajzaival. Bp. (1940.) Dante 160 l.+23,8 cm 9

12 17. OPERA 14/72. Színes, rajzos, kiadói karton kötésben, jó állapotban. 17. HANKÓ BÉLA Balatoni kirándulás. Galitzer Imre rajzaival. Bp Ifjúsági 118 l.+1lev.+4t. (fotók) 14,5 cm (haránt alakú) ORSZÁGHÁZ 11/165. Képes, feliratos, kiadói félvászon kötésben, közepes állapotban. 1, KENESSEY BÉLA A Balaton Bp Orsz. M. Kör. Vízépítési Ig. 43l. 20,5 cm NYUGAT 18/50. Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 19. MADARÁSZ ANDOR A Balaton világa Bp Művelt Nép 166 l.+1lev.+1térkép+10 t. 20,4 cm Színes, kiadói félvászon kötésben, élei kopottak. 20. MEGHÍVÓ... BALATONI BÁLRA JANUÁR 27-ÉN SZOMBATON A HUNGÁRIA- SZÁLLÓ ÖSSZES TERMEIBEN A FELVIDÉKI SZEGÉNY GYERMEKEK BALATONI NYARAL- TATÁSA JAVÁRA. MEGJELENÉS: ESTÉLYI RUHA, FRAKK, MAGYAR RUHA. (Bp ) Pesti Lloyd ny. 6 lev. 16,5 cm (haránt alakú) Hozzátartozik: A sz. Balatoni Bál... jegyváltásra jogosító szelvény. (Bp ) Pesti Lloyd ny. 11,5x16,5 cm Együtt, 1, RADNÓTI ALADÁR - GERŐ LÁSZLÓ A Balaton régészeti és történeti emlékei Bp Közoktatásügyi 163 l. (szövegközti képekkel) 20,5 cm A kötet két tanulmányt tartalmaz. AH 22/19. Rajzos (Illés Á.), feliratos, kiadói félvászon kötésben, ajándékozási bejegyzéssel, 4, VERES PÉTER - TÜSKÉS TIBOR Párbeszéd a Balatonról Fonyód, Járási Tanács 69 l.+1lev. 16,4 cm

13 23. Dedikált (Kodolányi Jánosnak) példány! Fűzve, rajzos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 1, BALÁZS BÉLA - [KODÁLY ZOLTÁN] Cinka Panna balladája Bp Corvina 106 l. 20,8 cm Aláírt (Balázs Béla, Kodály Zoltán) és számozott (25.) példány! A centenáriumi évben ( ) mutatták be Balázs Béla színművét Kodály Zoltán zenéjével. Feliratos, kiadói félvászon kötésben, eredeti, képes papírborítóban, kis szakadásokkal, de 15, BALÁZS JÓZSEF - PONGÓ JÁNOS Pisztolyok, revolverek. Rövid fejlődéstörténet. Bp Zrínyi 95 l.+43 t. 24 cm AH 26/19. Kiadói vászonkötésben, eredeti, képes, feliratos papírborítóban, 2, BALLA JÁNOS Autós ABC. Második kiadás. (Bp ) Athenaeum 388 l. 18,5 cm Műszaki és vezetéstechnikai fejezetekkel. Aranyozott feliratos, korabeli félvászon kötésben, 26. BALLAGI KÁROLY - BATIZFALVI ISTVÁN Történeti életrajzok. Színképző, jellemnemesítő és oktatva mulattató olvasmányúl az ifjuság számára kötet. (egybekötve) Pest, 1852.SzerzőkVI+262 l.; 2lev l. 16,5 cm Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, 8, BARABÁS EMIL A nyugati háború. A német nagyvezérkar jelenti... Hadijelentések a sajtó és a rádió tükrében. Bp. (1941.) Szenkó 289 l.+1lev. 22,4 cm A mű szerepel a Fasiszta és szovjetellenes sajtóterméket... tiltólistáján. 11

14 Újabb, egyszerű félvászon kötésben, néhány térképe durván színezve, de 4, BARBIK ANTÁL [ÖSSZEÁLL.] Hű és Igaz. Levélhordó könyve az 1862 dik évre. Legmélyebb tisztelettel nyújtva - -, Levélhordó a cs. kir. főudvari Postahivatalnál Trenchin. Bécs, Lell 24 l. (1 rajzzal) 17 cm Adomák, versikék, tanulságos történetek. Valószínűleg az újévi ajándék kérésére használták. Fűzve, egyszerű márványozott papírborítóban, 29. BARDÓCZ PÁL Séták és kirándulások. Budapest székesfőváros elemi iskolái részére. Bp. (1909.) Székesfőváros Tanácsa 192 l. 14,2 cm Dedikált példány! Feliratos, kiadói vászonkötésben, 4, BARTÓK BÉLA KÖSZÖNTÉSE. MEGJE- LENT BARTÓK BÉLA HAMVAINAK HAZA- SZÁLLÍTÁSA ALKALMÁBÓL. Bp Láng kiadó - Kner ny. 28 l.+1t. (Borsos Miklós rézkarca) 28,3 cm Készült 1000 számozott példányban, az első háromszáz bőrkötésben. Számozott (68/300) példány, a Queen Elizabeth 2 postabélyegzőjével. A kötetet tervezte Szántó Tibor. AH 20/23. Fekete kecskebőrbe kötve, nemzetiszín szalaggal, szép állapotban. 9, BAYER JÓZSEF Shakespeare drámái hazánkban köt. Bp Franklin-Társulat XVI+476 l.; XII+385 l. 22,5 cm Dedikált példány! Címkézett gerincű selyemkötésben, 8,000

15 (BÉKEFFI ISTVÁN) Latyi Matyi a furfangos cukrászinas Bp Fővárosi Könyvkiadó 98 l. 29cm Angelo 16 egész oldalas fényképével, szövegközti rajzokkal KÖZPONTI 104/19. Félvászon kötésben, a színes, rajzos borítófedél ráragasztva, jó-közepes állapotban. 4, BÉKÉS VÁRMEGYE. SZERKESZTŐ MÁR- KUS GYÖRGY. Bp. (1936.) Békésvármegye Monográfiája Szerk. 812 l. (20 táblával, térképpel, táblázatokkal) 24,6 cm MIKE 38/42. Személyi adattárral! Fakult aranyozású, kiadói vászonkötésben, a megye aranyozott, dombornyomású címerével, 6, BENJÁMIN LÁSZLÓ Összegyűjtött versek Bp Magvető 471 l. 18,8 cm Dedikált példány! Kiadói vászonkötésben, képes, eredeti papírborítóban, 35. BERCZELI A. KÁROLY Hőskor. Válogatott versek. Bp Révai 252 l. 18,6 cm Dedikált (Kodolányi Jánosnak) példány! MIKE 37/63. Kiadói félvászon kötésben, kopott gerincaranyozással. 36. BERNARDIN DE SAINT-PIERRE, [JAC- QUES-HENRI] Pál és Virginia. Regény. Fordította Ács Zsigmond Bp Geibel 1lev.+158 l. 16,6 cm Első magyar kiadás! A szerző 1787-ben írta romantikus, tiszta, szerelmi regényét, ami világsiker lett, napjainkban is kiadták magyarul. OSZK /Raktár Új vászonkötésben, az eredeti borítófedelek ráragasztva, 4,

16 37. DR. BLASKOVICH LAJOS Őshaza és Kőrösi Csoma Sándor célja [Bp ] Stádium 230 l.+8 t. 19,7 cm AH 23/45.; MIKE 35/71. Rajzos, kiadói félvászon kötésben, 4, BODROGKÖZY ZOLTÁN A magyar agrármozgalmak története (Kossuth Lajos fellépésétől Nagyatádi Szabó István haláláig) Bp KMENY 336 l. 22,8 cm NYUGAT 19/70. Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, 3, DR. BOKOR ERVIN Menekülés a szibériai fogságból Japánon és Anglián keresztül Bp Franklin-Társulat 520 l. 23 cm KÖZPONTI 112/319. Egyszerű, félvászon kötésben, 6, BOROVSZKY SAMU A honfoglalás története. A művelt közönség számára. Bp Franklin 176 l. 22,5 cm HONTERUS 74/71. Aranyozott, korabeli vászonkötésben, régi tulajdonosi névbejegyzéssel, szép példány! 4, BOTÁR ÁRPÁD A láthatatlan hadsereg. Kémek, árulók, merénylők. Második kiadás. Tapolca, [1938.] Tapolcai Lapok 3lev l. 21,5 cm Számozott (5695.) példány! Feliratos, kiadói vászonkötésben, 4, BREDOW, [GOTTFRIED GABRIEL] Nevezetes események a világ történeteiből. Elemi oktatásul a népiskolák számára. - - Illy című munkájának 22-dik kiadása után napjainkig lehozva s hazánk viszonyaihoz alkalmazva. Kolozsvár, Barráné és Stein 2lev.+

17 l.+1lev. 21,3 cm OSZK /Raktár Újabb félvászon kötésben, régi könyvtári bélyegzéssel, 4, LE PROMENEUR DANS BRUXELLES ET DANS SES ENVIRONS (SÉTÁK BRÜSSZELBEN ÉS KÖRNYÉKÉN) Bruxelles, (1836.) Librairie Belge-Francaise 171 l.+1 táblázat (kihajtható+2 térkép (rézmetszet, kihajtható) 16,5 cm EU elnökségünk idején aktuális útikönyv... Aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, 7, BUDAPEST. A HETVENÉVES BUDAPEST. ÍRTÁK: SZENDY KÁROLY DR. STB. Bp Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala 190 l.+291 l.+135 hasáb (adattár)+34 l. (hirdetés) 30,4 cm /Városi és Vármegyei Szociográfiák XV./ HONTERUS 76/49. (szűkebb kiadás!) Aranyozott, kiadói félvászon kötésben, tábláján dombornyomású címerrel, 9, BUDAPEST SZÉKEFŐVÁROSI KÖZSÉGI DÍSZÍTŐ ÉS SOKSZOROSÍTÓ SZAKIRÁNYÚ IPAROSTANONCISKOLA ÉVKÖNYVE AZ TANÉVRŐL. SZERK.: RÓZSA KÁ- ROLY. (TYPOGRÁFIAILAG ÖSSZEÁLL. KNER ALBERT.) Bp Iskola 1t.+XVIII+20t.+166 l. +18 mell.+1t. 25,5 cm MÚZEUM 16/148. Fűzve, dombornyomott, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, 5, [BÜRGER, G.A.] Münchhausen báró vidám kalandjai szárazon és vizen. Az ifjúságnak elbeszéli Vágó Ferenc. Geiger Richárd rajzaival. Bp Athenaeum 96 l.+3t. 20,7 cm OSZK /Raktár Rajzos, kiadói félvászon kötésben, 47. [BÜRGER, G.A.] Münchhausen báró vidám kalandjai szárazon és vízen. [Bp ] Athenaeum 80 l. 18,5 cm 15

18 OSZK /Raktár Kiadói vászonkötésben, színes ráragasztott borítófedéllel, 48. [BÜRGER, GOTTFRIED AUGUST] Valóságos mesterség úgy hazudni, hogy érdemes légyen kinyomtatni, vagy báró Nyargalótzinak tsudálatos útazása. Pest, Trattner 56 l. 18 cm Az egyik legritkább korai magyar Münchhausen-kiadás. Árverésen -tudomásunk szerint - még nem szerepelt, néha keverik az 1813-as de Mánx-kiadással. OSZK /Raktár Aranyozott feliratú félbőr kötésben, az eredeti borítófedelek belekötve, gyűjtői példány! 20, BÚSBACH PÉTER Egy viharos emberöltő kötet. Bp Kilián 2lev.+352 l.; IV ,8 cm Első kiadás! Önéletírás az 1840-es évektől a kiegyezé sig. Aranyozott gerincű, korabeli félvászon kötésben, elég rozoga példány! 8, CERVANTES, SAAVEDRA, MIGUEL DE Don Quijote de la Mancha. A spanyol eredetiből készült fordítása után az ifjuság számára átdolgozta Győry Vilmos. Bp Légrády 407 l.+6t. (kőnyomat) 21 cm OSZK /Raktár Új félvászon kötésben, melyre a színes borítókat és a gerincet rádolgozták, 5, CERVANTES [SAAVEDRA, MIGUEL DE] Don Quijote de la Mancha. - - után a magyar ifjuság számára átdolgozta Radó Antal. Dore Gusztáv rajzaival. Bp. [1895.] Lampel 4lev.+231 l.+1lev. 22,4 cm KRISZTINA 15/74. Festett kiadói (Gottermayer) vászonkötésben, kopott, de 4,000.-

19 CHERNEL KÁLMÁN Kőszeg sz. kir. város jelene és múltja. Első rész: Jelenkor. Második rész: Multkor. Szombathely, lev+178 l.+2lev.; 1lev.+274 l.+2lev. 22cm Chernel Kálmán ( ) helytörténész Ch. István ornitológus apja. Róla nevezték el a kőszegi városi könyvtárt. Rendkívül ritka mű, árverésen utoljára a 70-es években szerepelt. Ázott gerincű, korabeli félvászon kötésben, jó-közepes állapotban. 20, CHOLNOKY JENŐ A sárkányok országából. Életképek és útirajzok Khinából. Veszprém, Köves és Boros XX+ 365 l.+1térkép(színes, egy része pótolt!) 26,6 cm KRISZTINA 14/58.; PSYCHÉ 8/56. Festett, aranyozott, de kopott, kiadói vászonkötésben, 8, CHRISTIAN, W. Vizen és szárazon. Négy elbeszélés a fiatalság számára. Fordította Győry Ilona. Bp. [1892.] Lauffer 120 l. 19,5 cm Új félvászon kötésben, az eredeti, színes papírborító ráragasztva, 55. CSERÉPFALVI IMRE Egy könyvkiadó feljegyzései Bp Gondolat 315 l.+1lev.+16 t. 18,5 cm Dedikált példány! PSYCHÉ 6/60. Feliratos, kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, 56. CSEREY FARKAS, NAGYAITAI IFFIABB Falusi nevelésnek módgyáról való vélekedés Nagyvárad, Gotlíb A. 45 l. 19,8 cm Egyetlen kiadás! Az első magyar pedagógiai könyvek egyike. Felvilágosult reformpedagógusként Cserey a nép szellemi felemelkedésében látja a közjó létrejöttét. Többek között 17

20 56. ír a betegségek gyógyításáról és az ellenük való védekezésről is. STUDIO 28/42. Restaurált példány, az összes lap felső, szöveget nem érő papírhiányát pótolták. Új, egyszerű karton kötésben, 16, CSIZMADIA IMRE Motorkerékpárok Bp Műszaki 288 l. 11,5 cm (haránt alakú) AH 26/52. Fűzve, képes, feliratos kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 58. CSOÓRI SÁNDOR Felröppen a madár. Versek. Bp Szépirodalmi 72 l. 20,4 cm Dedikált (Ordas Ivánnak), első kiadású példány. A költő első verseskötete. KRISZTINA 25/79. Fűzve, kiadói papírborítóban, közepes állapotban DR. CZÉRE BÉLA A vasúti technika kézikönyve kötet. Bp Műszaki 906 l.+1lev.+14 t.; 114 l.+1lev.+12 t. 24,3 cm Máig a legátfogóbb kézikönyv a vasúttörténet és -technika témakörben. Kiadói vászonkötésben, feliratos, eredeti papírborítóban, 6, CZÓGLER ALAJOS A fizika története életrajzokban, arczképekkel illusztrálva kötet. Bp Term.tud. Társ. XVI+590+1lev. +12 t.; IX+592 l.+11 t. 22,5 cm STUDIO 12/277. Préselt kiadói vászonkötésben, táblái kissé foltosak. 6, DANTE EMLÉKKÖNYV. SZERK.: REINER JÁNOS Bp Stephaneum ny. 101 l. 19,8 cm Számozott (27. sz.) példány! NYUGAT 17/64. Fűzve, aranyozott keretlécekkel díszített fe

21 jezetkezdő lapokkal, színes miniatúrákkal, közepes állapotban. 62. DÉCHY MÓR A Monte Rosa legmagasabb csucsának megmászása délről. Bp Földrajzi Társ. 1lev.+22 l.+ 4lith.tábla. (egyik kihajtható) Dedikált ( Hommage de l author ) példány! /Különlenyomat a Magyar Földrajzi Társulat közleményeinek I-ső kötetéből/ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jó állapotban. 63. DÉCHY MÓR Utazásom a Kaukázban Bp Fanda 2lev.+35 l. 23,4 cm Dedikált (Gróf Zichy Jenőnek) példány! /Különlenyomat a Földrajzi Közlemények XIII. kötet III. füzetéből/ Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, vízfoltos, de 64. DEFOE, DANIEL Robinson Crusoe élete és kalandjai. Defoe angol eredetije nyomán a magyar ifjúság számára átdolgozta Radó Antal. Bp Lampel 220 l. (szövegközti képekkel) 22,8 cm CRYSTAL 6/32. Festett, dombornyomásos, kiadói vászonkötésben, 4, DÉRY TIBOR G. A. úr X.-ben. Regény. Bp Szépirodalmi 550 l.+1lev. 19,7cm Aláírt, első kiadás! Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóban, 4, DÉRY TIBOR Niki. Egy kutya története. Bp Magvető 168 l.+2lev. 16,6 cm Dedikált példány! Kiadói félvászon kötésben, 4,

22 67. DÉRY TIBOR Szemtől szembe Bp Révai 261 l.+1lev. 18,8 cm Dedikált példány! Kiadói félvászon kötésben, első előzéklapja hiányzik, közepes állapotban. 68. DEVECSERI GÁBOR - KASS JÁNOS Bikasirató Bp Tótfalusi Szki. 1lev.+32 l.+1lev. 3t. 27 cm Készült 100 példányban, könyvárusi forgalomba nem került! A példányokhoz tartozik három, a művész által színezett, aláírt, eredeti linómetszetű műlap! Kiadói vászonkötésben, képes (Kass) eredeti papírborítóban, 5, DIENES LAJOS Tréfaságok az ifjuság számára. 14 képpel. Bp. [1878.] Lauffer V. 24 l.+4t. 20,5 cm Leírt példányunkban összesen 13 kép van. A 14. talán a borítón lehetett Feliratos gerincű, félvászon kötésben, jó állapotban. 4, DOBLHOFF LILY, BÁRÓ Horthy Miklós Bp. (1938.) Athenaeum 321 l.+8t. 20,4 cm HONTERUS 74/104. Aranyozott feliratú, zöld, kiadói vászonkötésben, 6, DONÁSZY FERENC Miklós vitéz. Történelmi elbeszélés a Hunyadiak korából. Bp Athenaeum 2lev.+267 l. 22,8 cm Első kiadás! MÚZEUM 13/52. Új félvászon kötésben, melyre a színes, litografált kiadói borítót és a gerincet ráragasztották, 4, [DUFRENE, MAXIMILIAN] Rudimenta historica, Sive brevis, facilisque methodus Juventutem Orthodoxam notitia historica imbuendi, Pro Gymnasiis Societatis Jesu. Auctore Ejusdem Societa

23 72. tis Sacerdote. Opusculum Quintum. De Regnis, aliisque Orbis Provonciis. [7. kiadás?] Nagyszombat, Typ. Coll. Acad. 1t. (kihajtható világtérkép)+85 l.+1lev.+1t. (kihajtható glóbusz) 16,8 cm MÚZEUM /248. Foltos, korabeli félbőr kötésben, a metszetek erős lenyomatok, 24, DUMAS, SÁNDOR [ALEXANDER] Howard Katalin, vagy: korona és vesztőhely, dráma 5 felvonásban. Franciából magyarra tette, a mint a magyar színpadon előadható, Benke József. Pest, Trattner-Károlyi 88 l. 16,3 cm Benke József ( ) színi igazgató, Laborfalvi Róza édesapja. Fűzve, egyszerű, korabeli papírborítóban, körülvágott, 4, EGO DR. [FRIED MARGIT, DR. RÓZSA- VÖLGYI MÓRNÉ] A Balogh-leányok érettségije Bp Magy. Keresk. Közl. 160 l. 24,3cm Festett, kiadói félvászon kötésben, 75. ÉNEKES GYŰJTEMÉNY. ELSŐ DARAB. Vác, Gottlieb 76 lev. 16,5 cm Énekelhető versek gyűjteménye, a kor legismertebb poétáinak műveivel és népdalszövegekkel. 75. Az első vers: Ösztön a barátságos mulatságra. címet viseli és megegyezik Csokonai: Jöszte poétának (Hívása a múzsának) versének kezdetével. De ez a szövegváltozat az ismert (Ódák, Első könyv XXV.) és elfogadottól már második sorában különbözik. A 9 soros költemény itt 4 versszakosra (4x9 sor) bővül, bár a bővítmény feltehetőleg nem Csokonai műve. További kutatást igénylő magyar irodalmi különlegesség. A Gyűjtemény újabb, második kötete 1823-ban jelent meg. OSZK P Címkézett gerincű, újabb, szürke karton kötésben, régi könyvtári bélyegzővel és tulajdonosi bejegyzéssel, 15, ERDBESCHREIBUNG ZUM GEBRAUCHE DE STUDIRENDEN JUGEND IM KÖNIGREICH HUNGARN, UND DEN DAMIT VERBUNDEN- DEN STAATEN. ERSTER THEIL. Buda-Nagyszombat, Universitätsch 21

24 riften 167 l. 17,2 cm A mű öt füzetben teljes, az utolsóban egy táblával. Megjelent hozzá egy Anhang 6 térképpel (PETRIK) Fűzve, egyszerű régi papírborítóban, 8, ERDEI FERENC A magyar paraszttársadalom Bp. é.n. Franklin-Társulat 170 l.+1lev. 19,2 cm Első kiadás! /Magyarságismeret V./ Kiadói félvászon kötésben, képes, feliratos, eredeti papírborítóban, 78. DR. ÉRDI PÁL A tímár könyve Bp Igazság ny. 167 l.+6t. 21 cm Aláírt példány! Fűzve, feliratos, kiadói papírborítóban, jóközepes állapotban F. L. Pali és Gyuri vagy a keresztény szeretet és szigorúság. Francziából az ötödik kiadás után fordította Alvinczi. Pest, Lukács 1t. (Fuchsthaller metsz.)+1lev.+147 l. 14,8 cm /Ijfúsági iratok 2. füzet/ DRESCHER 118. Aranyozott, dombornyomású, de lekopott, korabeli papírkötésben, jó-közepes állapotban. 4, FÁBER KRISTIÁN FARKAS, BÁRÓ Hadi embernek oktatása Kassa, Akadémiai bötükkel 4lev l.+13lev. 17,3 cm Könyvtári másodlat. KÖZPONTI 89/41. Alján hiányos gerincű, korabeli félbőr kötésben, kopottas, közepes állapotban. 40, FALUDI GYÖRGY Börtönversek Kass János képeivel.

25 Bp Magyar Világ 93 l.+1lev. 22,4 cm Dedikált és az illusztrátor által aláírt példány! Képes, feliratos, kiadói karton kötésben, jó állapotban. 82. FARAGÓ ÖDÖN A magyar színészet országútján. Korrajzok Bp Szerző 94 l.+1lev. 20,5 cm Supka Gézának szóló szabadkőműves dedikációval! (Supka ekkor a Magyarországi Szimbolikus Nagypáholy nagymestere volt) Fűzve, kiadói papírborítóban, 2, FÁY ANDRÁS A különös végrendelet. Elbeszélés. Békéscsaba, Tevan 81 l.+1lev. 16,7 cm /Tevan amatőr sorozat 11./ Számozott (57/350) példány, Kolozsvári Sándor színezett rajzaival. Rajzos, kiadói félvászon kötésben, élei kissé kopottak. 4, FÁY ANDRÁS A legegyszerűbb, természet- és tapasztalat-hűbb, s gyakorlatibb nevelési rendszer. Különösebben szülék számára megkísérté - -. Pest, Beimel és Kozma 48 l. 18,5 cm Első kiadás! STUDIO 12/98. Fűzve, eredeti papírborítóban, körülvágatlan, 8, FÁY ANDRÁS Oskolai és házi növendék-élet. Erkölcsi és tudományos olvasmány, hazai élet apróbb eseményeivel, történelmi vázlatokkal és fejtegetésekkel, mindkét nemen lévő növendékek számára. Pest, Emich 1lev.+301 l. 18 cm Első kiadás! 23

26 OSZK /Raktár Javított, feliratos, kiadói kartonkötésben, 8, FÁY ANDRÁS Próbatétel. A mái Nevelés két nevezetes hibáiról. Szerzette - -, T. P. V. A. Sz. Pest, Trattner VIII l.+1lev. 18 cm Első kiadás, a szerző második megjelent kötete! Egyszerű, új vászonkötésben, javított címlappal, régi könyvtári bélyegzéssel, 16, FÁY ANDRÁS Ujabb eredeti Meséi és Aphorizmái Pest, Füskúti Landerer 1t. (rézmetszet)+1t. (metszett címlap, hiányos, pótolt) +VIII+9-15 l.+184 l. 18,5 cm A metszet és a címlap valószínűleg egy másik példányból lett átkötve. MÚZEUM 6/ Aranyozott gerincű, korabeli félbőr kötésben, szép állapotban FAYLNÉ HENTHALLER MARISKA Mesék és regék gyermekek számára. 10 képpel. Bp Pallas 86 l.+1lev.+9t. 21,7 cm Hiányzik a lap és 1 kép! OSZK 0,; STUDIO 24/194. (szerinte az 1883-as egyetlen kiadás) Dombornyomásos, kiadói vászonkötésben, 4, FÉNYES TÓTH OLGA Nők a szovjet börtönében München, Mikes K. kör 207 l.6t. 19,4 cm Fűzve, képes, feliratos, kiadói papírborítóban, közepes állapotban. 6, DR. FODOR ÁRMIN (SZERK.) Magyar magánjog kötet (Teljes!) Bp. [ ] Singer és Wolfner XIX+ 549 l.+1lev.; 4lev.+824 l.; VI+1lev.+904 l.; 2lev.+XXII+1018 l.; VI+1lev.+727 l.+1lev. 22,8 cm 1. Általános rész - Személyi jog 2. Dologi jog

FŐGÁZ előrefizetős mérő kártyafeltöltési helyek a lapker hálózatában. budapest

FŐGÁZ előrefizetős mérő kártyafeltöltési helyek a lapker hálózatában. budapest címe i. kerület Batthyány tér aluljáró RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-15:00 06:00-15:00 Déli pályaudvar peron asztal RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00

Ünnepélyes megnyitó június 11., szerda délután 3 óra

Ünnepélyes megnyitó június 11., szerda délután 3 óra Előzetes könyvtári programok június 2., hétfő 11.00 Hahó, könyvtársak! Megyei olvasásnépszerűsítő játék szóbeli döntője. A vetélkedő győztesei, összesen 45 gyermek egyhetes balatoni táborozáson vehet részt

2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA

2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA 2015. MÁRCIUS HAVI MŰSORA NAP 1 Vas. 2 Hétfő Németh László bérlet 3 Kedd 4 Szerda Universitas bérlet 18:00 Kálmán Imre: MARICA egyesített Ady Endre bérlet 19:00 Katona Gábor Zombola Péter: CSIKÓINK 10:00

A TANÁROK ÉVKÖNYVEKBEN MEGJELENT ÍRÁSAI

A TANÁROK ÉVKÖNYVEKBEN MEGJELENT ÍRÁSAI A TANÁROK ÉVKÖNYVEKBEN MEGJELENT ÍRÁSAI Balás Imre: Eszmetöredékek a történelem oktatásának módszeréről. A szabadkai Városi Főgymnasium értesítvénye az 1873 74. tanévben. 3 4. Bölcskey Lajos: Van-e a középiskolában

NVR - Körzetkezelés Dátum: :22:55 Lekérdező: Boros László Lapszám: 1 PXKAX - Monor KÖRZETLEÍRÓ LISTA

NVR - Körzetkezelés Dátum: :22:55 Lekérdező: Boros László Lapszám: 1 PXKAX - Monor KÖRZETLEÍRÓ LISTA Lekérdező: Boros László Lapszám: 1 Szavazókör: Megye/főváros: Település/kerület: Országgyűlési választás, EP választás, országos népszavazás Pest Monor 001. szavazókör Arany János utca Teljes közterület

NKM FÖLDGÁZSZOLGÁLTATÓ előrefizetős Mérő KÁrTyAFeLTÖLTéSi helyek A LApKer hálózatában

NKM FÖLDGÁZSZOLGÁLTATÓ előrefizetős Mérő KÁrTyAFeLTÖLTéSi helyek A LApKer hálózatában címe i. kerület Batthyány tér aluljáró RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-15:00 06:00-15:00 Batthyány tér (HÉV-állomás aluljáró) RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00

2007/2008-as tanév Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum

2007/2008-as tanév Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum 2007/2008-as tanév Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum Országos versenyszervező: OFI OPKM 1089 Budapest, Könyves Kálmán körút 40. 06-1-323-55-00 Honlap: www.opkm.hu

Tanítóképzők, tanítók a 20. századi Magyarországon. A budai képző 100 éve. TBN08M15 Tanítóképzők, tanítók a 20. századi Magyarországon. A budai képző 100 éve. TBN08M15 2012. február 22. A félévi munka megbeszélése: tematika, ütemterv, követelmények. 2012. február 29. Tanítóképzők, tanítók

Vásár u. Napraforgó Egyesített Óvoda /székhelyóvoda/ 1084 Bp., Tolnai Lajos u. 7-9.

Vásár u. Napraforgó Egyesített Óvoda /székhelyóvoda/ 1084 Bp., Tolnai Lajos u. 7-9. Budapest Főváros VIII. kerület Józsefvárosi Önkormányzat Napraforgó Egyesített székhely- és tagóvodáinak felvételi körzetei 2017. szeptember 1-től /óvodák szerint Közterület Bacsó Béla Napraforgó Egyesített

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal Andó Szabolcs Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek 6 13:00 angol C2 2 angol C2 2 tesi Sz6 angol C2 2 tesi P6 7 13:55 informatika csibe TTI 2 TTI 2 8 14:50 informatika csibe Árky Emilia Anna Hétfő Kedd Szerda

Galambos Ferenc repertóriumok a MEK-ben

Galambos Ferenc repertóriumok a MEK-ben 2015/01/23 Galambos Ferenc sok más irodalomtörténeti munkája mellett élete végéig ötvennél több bibliográfiát is készített, köztük a Nyugat, az Irodalomtörténet, az Irodalomtörténeti Közlemények, a Magyar

Corvin sétány Napraforgó Egyesített Óvoda Virágkoszorú Tagóvodája 1083 Bp., Baross u.

Corvin sétány Napraforgó Egyesített Óvoda Virágkoszorú Tagóvodája 1083 Bp., Baross u. Budapest Főváros VIII. kerület Józsefvárosi Önkormányzat Napraforgó Egyesített székhely- és tagóvodáinak felvételi körzetei 2017. szeptember 1-től /utcák szerint/ Közterület Alföldi Napraforgó Egyesített

Balatonfüred-nyaraló

Balatonfüred-nyaraló Balatonfüred-nyaraló Utcanév Ady Endre u. keleti oldal Ady Endre u. nyugati oldal Alsó Köz Alsómuskátli u. Arácsi u. Arad u. Arany János u. Aranyhíd sétány Árokszőlő u. Árpád u. Árvalányhaj u. Babits M.u.

Strandröplabda Diákolimpia 2016/2017. NEVEZÉSEK

Strandröplabda Diákolimpia 2016/2017. NEVEZÉSEK Strandröplabda Diákolimpia 0/0. NEVEZÉSEK Nyílt fiú páros kategória IV. korcsoport 0 Eszterházy Károly Egyetem Gyarkoló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet Bartók Béla Téri

A Budapest Főváros Kormányhivatala által vagyonkezelt, használt és bérelt ingatlanok listája. Cím (irányítószám, település,utca, házszám)

A Budapest Főváros Kormányhivatala által vagyonkezelt, használt és bérelt ingatlanok listája. Cím (irányítószám, település,utca, házszám) 1 1012 Budapest, Logodi utca 38-40. 2 1013 Budapest, Attila út 12. 3 1013 Budapest, Pauler utca 4. 4 1027 Budapest, Feketesas utca 6. II. emelet (Tölgyfa utca 10.) 5 1027 Budapest, Horváth utca 12-26.

A Budapest Főváros Kormányhivatala által használt ingatlanok listája

A Budapest Főváros Kormányhivatala által használt ingatlanok listája 1 6773/1, 6773/2 1012 Budapest, Logodi utca 38-40. Törvényességi Felügyeleti ; I. Kerületi Hivatal Építésügyi és Örökségvédelmi Osztály (I., II, III., XI, XII, XX, XXI, XXII, XXIII.) 2 7104/0/A/63 1013

TANULMÁNYI VERSENYEK

TANULMÁNYI VERSENYEK TANULMÁNYI VERSENYEK Német nemzetiségi vers- és prózamondó verseny megyei forduló Felkészítő: Cser Márta, Kornerné Kosztich Julianna, Tóth Zoltánné Kelemen Mária 1. kategória 2. hely: Tánczos Regina 2.a

A DALLAMOK RENDJE a MNT I. kötete alapján

Fővárosi helyi védelemmel érintett építészeti örökség

Fővárosi helyi védelemmel érintett építészeti örökség 2. sz. függelék Fővárosi helyi védelemmel érintett építészeti örökség 1. Építmények Cím Helyrajzi szám Védelem tárgya 8.1.1. Alföldi utca 20. lásd: Fiumei út 19/A, B 8.1.2. Baross utca 11. lásd: Üllői

NKM ENERGIA ZRT. FÖLDGÁZ ELŐREFIZETŐS MÉRŐ KÁRTYAFELTÖLTÉSI HELYEK A LAPKER HÁLÓZATÁBAN

NKM ENERGIA ZRT. FÖLDGÁZ ELŐREFIZETŐS MÉRŐ KÁRTYAFELTÖLTÉSI HELYEK A LAPKER HÁLÓZATÁBAN I. kerület Batthyány tér aluljáró RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-15:00 06:00-15:00 Batthyány tér (HÉV-állomás aluljáró) RELAY 06:00-18:00 06:00-18:00 06:00-18:00

A TUDÓS, KONYVTARALAPITO KULTÚRAKÖZVETÍTŐ KULTSAR ISTVÁN

Csengery Kristóf Dalos György Fáy Miklós Gyõrffy Iván Lángh Júlia Mélyi József Petõ Iván Sándor Erzsi Végel László

Csengery Kristóf Dalos György Fáy Miklós Gyõrffy Iván Lángh Júlia Mélyi József Petõ Iván Sándor Erzsi Végel László +1 Borito 1.qxd 15.09.27 11:46 Page 2 2 +1 Borito 1.qxd 15.09.27 11:46 Page 3 3 +2 Lexikon.qxd 15.09.27 11:50 Page 1 Mozgó-lexikon A V ALMÁSI MIKLÓS 1932-ben született Budapesten. Esztéta, filozófus, az

D jelű pályázat nyertesei

ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS CSOPORT BEOSZTÁSOKRA. Komárom, Szőnyi Bozsik József Általános Iskola december 23.

ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS CSOPORT BEOSZTÁSOKRA. Komárom, Szőnyi Bozsik József Általános Iskola december 23. ORSZÁGOS DÖNTŐ SORSOLÁS CSOPORT BEOSZTÁSOKRA Komárom, Szőnyi Bozsik József Általános Iskola 2013. december 23. 1 2013/2014. TANÉVI KISPÁLYÁS FLOORBALL DIÁKOLIMPIA ORSZÁGOS DÖNTŐ Komárom Városi Sportcsarnok,

Háziorvosi körzetek. Dr. Balla Ferenc általános orvostan, sebész, Traumatológia szakorvos, háziorvostan Háziorvosi körzetek Körzet megnevezése/ Rendelés helye/ Háziorvos neve/ képesítési adatai I. számú felnőtt Kálvin tér 7. Dr. Király Tímea II. számú felnőtt Petőfi u. 14. Dr. Ungvári Zsigmond általános

Balatonfüred-állandó

Balatonfüred-állandó Balatonfüred-állandó Ady Endre u. keleti oldal Ady Endre u. nyugati oldal Alsó Köz Arácsi u. Arad.u. Arany János u. Árokszőlő u. Árpád u. Árvalányhaj u. Babits M.u. Bajcsy Zs. u. Balassi B. u. Balaton

Észak-Budapesti Döntő eredménylista

SZERKESZTI TORMAY CECILE

a turisztikai szakma iránt érdeklődőknek 5

a turisztikai szakma iránt érdeklődőknek 5 a turisztikai szakma iránt érdeklődőknek 5 BEVEZETŐ ÉS KÖSZÖNÖM Ezen könyvet a HungarHotels és a Béke Szálloda valamikori dolgozói állították össze, hogy a közös munkának és az együtt megélt napok emlékének

Gyógytestnevelés egyéni összefüggő iskolai tanítási gyakorlat helyszínei 2018/19 első félévben

Gyógytestnevelés egyéni összefüggő iskolai tanítási gyakorlat helyszínei 2018/19 első félévben Gyógytestnevelés egyéni összefüggő iskolai tanítási gyakorlat helyszínei 2018/19 első félévben sorszám Iskola neve Iskola címe Áldás Utcai Általános Iskola 1025 Budapest, Áldás utca 1. 1. Árád Fejedelem

Budapest Budapest Budapest, I. kerület Kapisztrán tér 2/4. Budapest Budapest Budapest, I. kerület Krisztina krt

Budapest Budapest Budapest, I. kerület Kapisztrán tér 2/4. Budapest Budapest Budapest, I. kerület Krisztina krt Cím Megye Település Budapest Budapest Budapest, I. kerület Bem rakpart 6. Budapest Budapest Budapest, I. kerület Kapisztrán tér 2/4. Budapest Budapest Budapest, I. kerület Krisztina krt. 87-91. Budapest

Strandröplabda Diákolimpia Kispest NEVEZÉSEK

Strandröplabda Diákolimpia Kispest NEVEZÉSEK ÖSSZESÍTÉS nyilt fiú - IV nyilt fiú - V nyilt fiú - VI Strandröplabda Diákolimpia 0. Kispest NEVEZÉSEK nyilt lány IV nyilt lány V nyilt lány VI amatőr fiú IV amatőr fiú V amatőr fiú VI amatőr lány IV amatőr

Szóbeli felvételi vizsga: február 22-én (hétfő)

Szakmai beszámoló a Gergő család hegytékának megvásárlásáról

A Szenior Örömtánc foglalkozások helyszínei BUDAPEST (kerületek szerinti bontásban)

A Szenior Örömtánc foglalkozások helyszínei BUDAPEST (kerületek szerinti bontásban) NYÁRI TÁNCOLÁSI LEHETŐSÉGEK: - Aranytíz Kulturális Központ (V., Arany János u. 10.) Július 4., 11., 18., 25., csütörtök 10.00 órától ALAPSZINT, 11.30-tól HALADÓ SZINT. - Danza Táncstúdió (a Burger King

Osztályozó vizsga anyaga történelemből

MAGASISKOLA. In memóriám Mészöly Miklós NAP KIADÓ-

MAGASISKOLA. In memóriám Mészöly Miklós NAP KIADÓ- MAGASISKOLA In memóriám Mészöly Miklós NAP KIADÓ- TARTALOM Mészöly Miklós: Elégia. Részlet (In.: Mészöly Miklós: Elégia. Bp., Helikon, 1991.) 5 Mészöly Miklós: Óda az Elégiához (In.: Mészöly Miklós: Elégia.

43/2005. (IX.15.) Budapest Józsefváros Önkormányzati rendelet

43/2005. (IX.15.) Budapest Józsefváros Önkormányzati rendelet 43/2005. (IX.15.) Budapest Józsefváros Önkormányzati rendelet a háziorvosi körzetekről szóló 25/2002. (VI. 21.) sz. önkormányzati rendelet módosításáról * Budapest Józsefváros Önkormányzatának Képviselő-testülete

KOPASZOK ÉS HAJASOK VILÁGHARCA