FOGADJ BE! AUKCIÓ 2012
|
|
- Jakab Illés
- 8 évvel ezelőtt
- Látták:
Átírás
1 FOGADJ BE! AUKCIÓ 2012
2 Az autizmus spektrumzavarral élő embereket mélyrehatóan megismerni nem könnyű feladat. Többek között a kommunikáció és a szociális interakció területein sérültek, így pont azok az eszközök nem állnak a rendelkezésükre, melyeket mi minden pillanatban használunk azért, hogy értsünk és értsenek minket. Így sok esetben a biztonságos visszavonulást választják a kommunikáción nyugvó, számukra rendkívük kaotikusnak és fenyegetőnek tűnő életből. Az autizmussal élő embert szocializációs nehézségei miatt zárkózottnak képzeljük el, olyannak, akinek kedveli a magányt. Ez egy tévedés. Az autizmussal élő embereknek egy jelentős százaléka nagyon boldog, ha tekintetbe véve és alkalmazkodva az őt terhelő eszköztelenséghez megpróbálunk közeledni hozzájuk. És tény az is, hogy csak kitaró odafigyeléssel, törődéssel, végtelen türelemmel lehet megtudni Róluk, hogy milyen tartalmak is várnak kibontakoztatásra bennük ebben az autizmusnak nevezett börtön mélyén. Mindenki más, így minden autista ember is más: nincsenek jólbevált módszerek, amelyekkel könnyedén kibontakoztathatunk valakit, aki nem tudja megmutatni, hogy mi a hozzá vezető út, valakit aki sok esetben egyáltalán nem motivált abban, hogy ez a kiszámíthatatlan, érthetetlen külvilág hozzáérjen. Ő nem tud tenni azért, hogy értsék. Csak mi, akiknek vannak szavaink, vannak barátaink, van lehetőségünk a világban jól működő emberként létezni, csak mi tudunk dolgozni értük, tanulni róluk és tőlük, csak mi tudunk hidat építeni hozzájuk: csak mi tudunk otthont biztosítani nekik, csak mi adhatunk biztonságot. Mi, akik nem vagyunk autisták. A katalógusban szereplő alkotók autizmussal élő fiatalok. Jótékonysági aukciónk a számukra otthont nyújtó intézmények fennmaradását támogatja. Autista Sérültekért Zalában Alapítvány Esőemberekért Egyesület Élet-Esély Autistákat Segítő Egyesület Híd A Jövőbe Alapítvány Vésztői Sérültekért Alapítvány Mit Tehetnék Érted? Autista Alapítvány Szimbiózis Alapítvány Miskolci Autista Alapítvány Kalán Néni Kis Kulcsa Autista Alapítvány
3 FOGADJ BE! AUKCIÓ 2012 JÓTÉKONYSÁGI MŰVÉSZETI AUKCIÓ AZ AUTIZMUSSAL ÉLŐK MEGSEGÍTÉSÉRE
4 MIHÁLYKÓ TAMARA SZIMBIÓZIS ALAPÍTVÁNY, MISKOLC Tamara rajzai sajátos keveréke a naplónak, a fikciónak és a fotónak. Tamara kizárólag saját magát vagy a számára fontossággal bíró embereket rajzolja. Ezek az emberek valóságos személyek, és a rajzok jelentős részében Tamara feltünteti a figura mellett az illető nevét is. Ugyanakkor a szituációk, amelyekben ezek a figurák megjelennek, az esetek legnagyobb százalékában fiktívek. Megesik például, hogy a helyszín valós, de a helyszínbe beleágyazott figurák - akik szintén valósak- soha nem jártak ott. A ruháik, a tárgyaik, vagy akár az, hogy egymás kezét fogják, Tamara vágyainak tükörképei. Valós elemekből felépített nagy álomkirakó ez, amely a végtelenül személyes és megdöbbentő. Lehetne talán a blue boxban, vetített háttérrel készült filmekre gondolni, vagy akár azokra a papírfigurákra, amelyekre különböző kivágott papírruhákat lehet ráakasztgatni - mindkettő felrémlik Tamara rajzait figyelve. A rajzok Tamara legfontosabb témáit járják körül újra és újra: szerelem, házasság, barátság, séta, diszkó, szituációk, amelyekben az alkotó olyan szociális helyzeteket él meg, amelyeket valójában soha. Tamara figuráira jellemző, hogy idealizáltak, minden szereplő hatalmas szemekkel, csodálatosan megrajzolt arccal, hajjal néz a papír síkjáról a nézőre, mint egy fotón, amikor a fotóalany belenéz a kamerába. A figurák tehát gyönyörűek, a legtöbb esetben frontálisan állanak kézenfogva vagy egyedül, csak a háttér, a ruha és a partner változik, az arc mindig az adott karakter vonásait hozza, mint egy séma. Így idővel a néző könnyedén felismeri a figurákat, pár rajz megfigyelése után a nevüket is megtanulja. Tamara rajzai a pontos és realisztikus, illetve az ezzel ellentétben álló idealizált ábrázolás különös ötvözete: adott esetben saját portréjának ugyanúgy része a hatalmas kék szem és a hegyvonal hullámaihoz hasonlító mályvaszínű ajkak, mint az utóbbi felett finoman kidolgozott narancssárga bajusz. Frida Khalo bajuszos önarcképei juthatnak eszünkbe, valahányszor Tamara önarcképeit nézzük. És végül: Tamara ezeket a rajzokat mint egyfajta fotóalbumot magánál hordja, nézegeti, mintegy a saját álomvilágának képi bizonyítékaként mindaddig, amíg a papír teljesen el nem kopik. 3
5 FOGADJ BE! MIHÁLYKÓ TAMARA 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 15X20 CM 1 tétel kikiáltási ár: Ft 4
6 MIHÁLYKÓ TAMARA 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 30X40CM 2 tétel kikiáltási ár: Ft 5
7 FOGADJ BE! MIHÁLYKÓ TAMARA 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 40X50CM 3 tétel kikiáltási ár: Ft 6
8 MIHÁLYKÓ TAMARA 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 30X45 CM 4 tétel kikiáltási ár: Ft 7
9 FOGADJ BE! VARGA MÁTÉ MISKOLCI AUTISTA ALAPÍTVÁNY Varga Máté négyzeteket épít egymáshoz, ha kisebb formátumú papírra dolgozik. Ez a szisztematikus négyzetrács-építés megváltozik, mihelyst nagyobb méretben rajzol. Geometrikus körvonalak, cikk-cakkok, körök átlókkal egymás alá és fölé rendezve terülnek el ekkor a felületen. Máté korábban leginkább a zöld illetve a kék színhez ragaszkodott, mostanra viszont megjelentek nála a sárgák, barnák, vagy akár a fekete. Máté rajzain különböző geometrikus körvonalak épülnek egymásra, rendelődnek egymás mellé. A képeket elnézve joggal merülhet fel a kérdés, hogy vajon ezek a leginkább jel - nek titulálható formák vajon mit is jelentenek. Újabban a már ismerős motívumok halmazára egy erőteljesebb rajzeszközzel (pl. pasztell) amőba-szerű formát helyez, amely jelentősen megváltoztatta az addig mondhatni holisztikusan megjelenített formák összképét, és egyfajta hierachiát, lényeget, súlypontot kölcsönöz a rajzoknak. 8
10 VARGA MÁTÉ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, OLAJPASZTELL, 50X65CM 5 tétel kikiáltási ár: Ft 9
11 FOGADJ BE! VARGA MÁTÉ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, OLAJPASZTELL, 50X65CM 6 tétel kikiáltási ár: Ft 10
12 VARGA MÁTÉ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, OLAJPASZTELL, 50X65CM 7 tétel kikiáltási ár: Ft 11
13 FOGADJ BE! BIHARI LÁSZLÓ MISKOLCI AUTISTA ALAPÍTVÁNY Bihari László emberalakjai valós személyeket jelenítenek meg, leginkább a szüleit vagy őt magát. Korábban ezek a figurák hol önmagukban, hol pedig csoportosan lebegtek a papíron, jellegzetességük az ujjak sokasága, a rengeteg hajszál, mondhatni minden megsokszorozva jelenik meg a figurán, ami vonalszerű. Korábbi rajzaihoz képest, ahol a figurák önmagukban álltak, Zoltán most hosszadalmas, koncentrált, repetitív módon vonalkázott színfelületeket növeszt a papírra, négyzet vagy kör alakú formákat képezve, melyek tökéletesen komponáltan illeszkednek mind a figurához, mind egymáshoz. Páratlan érzékkel nyúl a színekhez, egyes színnek mind a hideg mind a meleg árnyalatait érzékenyen, egyensúlyban rendeli egymáshoz. Jellegzetes figurái mellett újabban megjelentek más motívumok is, házak, szobabelsők és gyümölcsök is. 12
14 BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 42X30CM 8 tétel kikiáltási ár: Ft 13
15 FOGADJ BE! BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 30X42CM 9 tétel kikiáltási ár: Ft 14
16 BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 25X50CM 10 tétel kikiáltási ár: Ft 15
17 FOGADJ BE! BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 50X65CM 11 tétel kikiáltási ár: Ft 16
18 BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 30X42CM 12 tétel kikiáltási ár: Ft 17
19 FOGADJ BE! BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 42X30CM 13 tétel kikiáltási ár: Ft 18
20 BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 42X30CM 14 tétel kikiáltási ár: Ft 19
21 FOGADJ BE! BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 20X30CM 15 tétel kikiáltási ár: Ft 20
22 BIHARI LÁSZLÓ 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 20X30CM 16 tétel kikiáltási ár: Ft 21
23 FOGADJ BE! BÁRDFALVI ZSOLT SZIMBIÓZIS ALAPÍTVÁNY, MISKOLC Zsolt túlnyomórészt saját - főként elektronikus - tárgyairól készít rajzokat. Rádió, óra, usb stick, fülhallgató, kulcstartó, - olyan tárgyak ezek, amelyeket Zsolt szinte mindig magánál hord. A rajzok a tárgy alapos megfigyelésével készülnek, különös tekintettel a rajtuk található feliratokra, az óra számaira, a legkisebb gombokra vagy bemenetekre. Zsoltnak teljes gyűjteménye van elektronikus tárgyakból, az erre épülő grafikai sorozat, egyfajta személyes-tárgy dokumentáció, egy rajzolt archívum. 22
24 BÁRDFALVI ZSOLT 2012, PAPÍR, GRAFITCERUZA, 25X32CM 17 tétel kikiáltási ár: Ft 23
25 FOGADJ BE! BÁRDFALVI ZSOLT 2012, PAPÍR, GRAFITCERUZA, 25X35CM 18 tétel kikiáltási ár: Ft 24
26 BÁRDFALVI ZSOLT 2012, PAPÍR, GRAFIT, SZÍNESCERUZA, 30X42CM 19tétel kikiáltási ár: Ft 25
27 FOGADJ BE! KREJCSI MÁRIA ÉLET-ESÉLY EGYESÜLET, KOZÁRMISLENY Mária vagyis Marcsi lassan ötven éves. Rekedt hangja egy láncdohányos jazzénekesnőére emlékeztet. Apró hölgy, nagy dioptriás szemüveggel az orrán és pirosra lakkozott körmökkel a kezén, felejthetetlen jelenség. Mari rajzai mély benyomást tehetnek mindazokra, akik a minimalizmus hívei. A tárgyak minden valamirevaló összefüggés nélkül, jelszerűen jelennek meg, az ég (kék csík) és a fű (zöld csík) sávja között időből és térből kipottyanva random módon lebegnek, totyognak magukra hagyottan: lábas, kád, autó, esetleg egy fa vagy ház. A tárgyakat sem helyzet, sem kategória nem köti össze és legkevésbé sem keresendő bennük bármiféle szimbólum. Pontosan azok, amik. Egyetlen és egyben a legfontosabb oka a megjelenésüknek, hogy Krejcsi ezekre az érthető és kézzelfogható hétköznapi tárgyakra támaszkodik, mint egyfajta GPS-re, az amúgy mögöttes jelentésekkel, fogalmakkal és sokértelmű szociális helyzetekkel túlterhelt világban. 26
28 KREJCSI MÁRIA 2011, PAPÍR, GRAFIT, SZÍNESCERUZA, 35X50CM 20 tétel kikiáltási ár: Ft 27
29 FOGADJ BE! LAKATOS RENÁTA SZIMBIÓZIS ALAPÍTVÁNY, MISKOLC Lakatos Renáta rajzai leginkább vonalhálók repetitív felépítésének a dokumentációi. A rajzok szisztematikusan mind ugyanazzal a metódussal készülnek, csak a színek változnak és az alapmotívum, amely négyzet, kör és/vagy vonal. Renáta gyorsan és nagy, lendületes mozdulatokkal dolgozik, kezdetben grafittal, színes ceruzával, majd újabban olajpasztellel készült képei az esetek többségében két színre épülnek. A jellemzően a papír teljes felületet beborító vonalhálóknak csak a papír széle szab határt. 28
30 LAKATOS RENÁTA 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 50X70 CM 21 tétel kikiáltási ár: Ft 29
31 FOGADJ BE! LAKATOS RENÁTA 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 50X70 CM 22 tétel kikiáltási ár: Ft 30
32 LAKATOS RENÁTA 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 50X70 CM 23 tétel kikiáltási ár: Ft 31
33 FOGADJ BE! LAKATOS RENÁTA 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 50X70 CM 24 tétel kikiáltási ár: Ft 32
34 LAKATOS RENÁTA 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 50X70 CM 25 tétel kikiáltási ár: Ft 33
35 FOGADJ BE! RÉTI KRISTÓF MISKOLCI AUTISTA ALAPÍTVÁNY Legkedveltebb és legtöbbször ábrázolt, de nem kizárólagos motívuma, a gyakran széles mosollyal megjelenített, színes emberfigura, amelyet vélhetően önmagáról mintáz. Kristóf izgatottan válogat a ceruzák között, ösztönösen ráérez az árnyalatok összhangjára, a külön satírozott részeket finom ritmusban hangolja képpé. Az ábrázolt figurák, a színmezők energiával telítettek, már-már kinövik a papír adta kereteket is. Újabban az emberfigurákon kívül megjelentek más motívumok is: így a cica, autók - legújabb munkái között szerepel egy egyedülállóan szép kék lovacska is, félprofilba beforgatva, nap-sárga háttérrel, piros szemekkel. 34
36 RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 25X32 CM 26 tétel kikiáltási ár: Ft 35
37 FOGADJ BE! RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 25X32 CM 27 tétel kikiáltási ár: Ft 36
38 RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 25X32 CM 28 tétel kikiáltási ár: Ft 37
39 FOGADJ BE! RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 25X35 CM 29 tétel kikiáltási ár: Ft 38
40 RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 15X21CM 30 tétel kikiáltási ár: Ft 39
41 FOGADJ BE! RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 25X35 CM 31 tétel kikiáltási ár: Ft 40
42 RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 42X60 CM 32 tétel kikiáltási ár: Ft 41
43 FOGADJ BE! RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 35X45 CM 33 tétel kikiáltási ár: Ft 42
44 RÉTI KRISTÓF 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, SZÍNESCERUZA, 50X70 CM 34 tétel kikiáltási ár: Ft 43
45 FOGADJ BE! HOMOLYA ISTVÁN SZIMBIÓZIS ALAPÍTVÁNY, MISKOLC Homolya István negyven év körüli, nagyon kedves, mosolygós, Down-szindrómás férfi. A Szimbiózis Alapítvány lakója. Végtelen, alig kivehető motyogós monológjaiban bizonyos Erzsike néni tűnik fel, rendőrökkel, börtönnel, mentővel meg temetővel, templommal meg ördöggel, mely tematikába, ha belekérdez az ember (Istvánkám, milyen ördög? Milyen Erzsike néni?) akkor gurul a nevetéstől. István munkái teljes felületet betöltő, sugárban zúduló, áramló vonalfoltok színkavalkádjába invitálnak minket. A fő motívum a ház és az ablakok, minden ebből nyílik ki, és a színek, mint egy kerti slagból elszabadult víz, spirálisan spriccelnek szét a papíron. Ezek a képek már-már színesceruza-vonalmezőkből felépített olaj vászon festményekre emlékeztetik a befogadót. Előszeretettel alkalmazza a türkizt, a kéknek különböző árnyalatait, sárgákat és vöröseket. 44
46 HOMOLYA ISTVÁN 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, 50X70 CM 35 tétel kikiáltási ár: Ft 45
47 FOGADJ BE! TÓTH DEZSŐ SZIMBIÓZIS ALAPÍTVÁNY, MISKOLC Tóth Dezső rajzai mindig hatalmas sikert aratnak a konceptuális grafikák kedvelői között, nem véletlenül. Az autizmussal élő embereknél, amikor rajzolásra kerül a sor, gyakran előfordul, hogy számokkal, szavakkal, s egyszerű számtani műveletekkel kombinálnak egy fa vagy ház-motívumot. Teszik mindezt azért, mert számukra - teljesen jogosan - nem evidens a rajz, és adott esetben a ceruzával vagy tollal papíron történő egyéb művelet közötti különbség. Hiszen a papír és a papíron képzett vonal ebbe vagy abba az irányba hajlása határozza meg, hogy az adott forma, ami megjelenik a papíron, egy kettes vagy egy ember vagy egy szó. A vonal alapvetően vonal, és pusztán közös fogalmi megegyezésen múlik az, hogy bizonyos formájú vonalak leképezése a papíron összeadást, írást vagy rajzolást jelent. Márpedig a fogalmak tárgytalan, kézzel nem fogható jellege egy autizmussal élő ember számára olyan, mintha belemarkolna a levegőbe. Dezső legszívesebben számokat rajzol. Kijelöl egy számot, majd hangtalanul felteszi a kérdést, nézzük, harminckettő-e a harminckettő. Akkurátusan lerajzolja az összes számot 1-től, míg el nem érkezik a harminckettőig. Egy olyan ember számára, aki attól fél, hogy minden bármikor megváltozhat, az az izgalmas, váratlan és meglepő, ha mégsem változik meg. Dezső tehát - mint az egy- vagy kétismeretlenes egyenletek esetében - nem azt a kérdést teszi fel, hogy mennyi akkor az x vagy mennyi az y, hanem azt hogy vajon x-e az x, vagy 32-e a harminckettő. Dezső rajzi tevékenysége azért lenyűgöző, mert markánsan kombinálja az elvontat a konkréttal ( konkrét 2-es ). Olyan formák után kutat, amelyek garantáltan egy jelentéssel bírnak, nem többel, és úgy tűnik, a valóságban ilyet nem találva, egy valótlan, absztrakt, koncepció alapú rendszert tárgyiasít, mégpedig a számokat. Míg mások tárgyakat, munkát, partnert keresnek viszonyítási pontnak, kapaszkodónak, addig Dezső ül és számmezővel rendezi be az életét, hogy míg ő számokat teremt egy papíron, ceruzával kísérve az ötöst, hatost egymás után, vagy épp random módon újból és újból, addig a mindennapok érthetőnek, áttekinthetőnek, megbízhatónak tűnjenek. 46
48 TÓTH DEZSŐ 2011, PAPÍR, GRAFIT, 25X35 CM 36 tétel kikiáltási ár: Ft 47
49 FOGADJ BE! ZOLTÁN GÁBOR MISKOLCI AUTISTA ALAPÍTVÁNY Zoltán Gábor grafikai sorozata egy nagyon markáns, következetes anyag. A rajzokon megjelenő figurák -leginkább állatok- egy szétbomlott színes pamutgombolyag tökéletesen kiegyensúlyozott kompozícióját juttatják eszünkbe. A lendületes, hezitálástól teljességgel mentes, könnyed mozdulatokkal egymásra halmozott figura-kontúrok labirintusaiból nyitott szájak és tágra nyílt szemek tekintenek ránk csodálkozóan. A papíron nincs hierarchia, nem fontosabb az egyik figura a másiknál, és nem kevésbé lényegtelen a kis figura, mint a nagy. Minden pontosan ugyanannyira van jelen. Az egymásra vetett vonalfigurák csomópontokat képeznek a hálóban, melyek teljesen kiegyensúlyozottan szóródnak el a felületen. Gábor kezdetben kizárólag egy-egy autó motívumot vagy 1-1 cicát vetett a papírra. Mostanra lassan nem maradt olyan lény a földön, amiről ne rajzolt volna a rajzfilmfigurák bájával versenyző alakocskákat. A figuráit elkezdte helyzetbe hozni, alá vagy fölé rendelni, szituációban elhelyezni, amely korábban nem volt jellemző Gáborra. Technikailag szintén nagyon széles spektrumban dolgozik: a tustól kezdve az olajpasztellen át egészen a filcig, színes ceruzáig mindent kipróbál, és lenyűgöző lendülettel alkalmaz. Zoltán Gáborban egy elbűvölően kedves kisfiú lakik, csodálkozó arcú, kedves kis lényei akár önarcképek is lehetnének. 48
50 ZOLTÁN GÁBOR 2012, PAPÍR, SZÍNESCERUZA, TUS, 15X20 CM 37 tétel kikiáltási ár: Ft 49
51 FOGADJ BE! ZOLTÁN GÁBOR 2012, PAPÍR, TUS, 35X50 CM 38 tétel kikiáltási ár: Ft 50
52 ZOLTÁN GÁBOR 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, SZÍNESCERUZA, 50X70 CM 39 tétel kikiáltási ár: Ft 51
53 FOGADJ BE! ZOLTÁN GÁBOR 2012, PAPÍR, TUS, 35X50 CM 40 tétel kikiáltási ár: Ft 52
54 ZOLTÁN GÁBOR 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 50X70 CM 41 tétel kikiáltási ár: Ft 53
55 FOGADJ BE! ZOLTÁN GÁBOR 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 50X70 CM 42 tétel kikiáltási ár: Ft 54
56 ZOLTÁN GÁBOR 2012, PAPÍR, TUS, 30X42 CM 43 tétel kikiáltási ár: Ft 55
57 FOGADJ BE! ZOLTÁN GÁBOR 2012, PAPÍR, OLAJPASZTELL, 50X70 CM 44 tétel kikiáltási ár: Ft 56
58 PADOS ZULEJKA Pados Zulejka megszállottan alkot: rajzai mennyiségének kizárólag a rendelkezésre álló papír és rajzeszközök mennyisége szab határt. Lenyűgöző könnyedséggel variálja a technikákat: a ceruza, filc, pasztell legalább annyira jellemzően jelen van egy egy rajzon, mint a vágás, kollázs, fotók, gyereknyomda, zsírkréta vagy akvarell. A képek, a színek és a minimalista, főleg körre, vonalra és négyzetre redukált jelhalmazok - bár a látogató számára teljességgel absztraktaknak tűnhetnek - az esetek többségében konkrét eseményekhez, helyzetekhez, személyekhez kötöttek, melyeket Zulejka a kép készítése közben újból és újból szóban is felidéz. Néha olyan meggyőződéssel rendeli ezeket a formákat, színeket valós elemekhez, hogy az ember szinte szégyelli, hogy mégse evidens számára a látottak alapján, hogy hol, kikről, milyen helyzetben is van szó. Naponta megesik, hogy több száz rajz készül, majdnem minden esetben a papír mindkét oldalára. A rajzokon olykor-olykor fellelhető nevek ajánlások, melyek feltüntetéséhez Zulejka minden esetben ragaszkodik. 57
59 FOGADJ BE! PADOS ZULEJKA 2012, PAPÍR, VEGYESTECHNIKA, 20X30 CM 45 tétel kikiáltási ár: Ft 58
60 PADOS ZULEJKA 2012, PAPÍR, VEGYESTECHNIKA, 20X30 CM 46 tétel kikiáltási ár: Ft 59
61 FOGADJ BE! PADOS ZULEJKA 2012, PAPÍR, VEGYESTECHNIKA, 20X30 CM 47 tétel kikiáltási ár: Ft 60
62 PADOS ZULEJKA 2012, PAPÍR, VEGYESTECHNIKA, 50X70 CM 48 tétel kikiáltási ár: Ft 61
63 FOGADJ BE! PADOS ZULEJKA 2012, PAPÍR, PASZTELL, 50X70 CM 49 tétel kikiáltási ár: Ft 62
64 PADOS ZULEJKA 2012, PAPÍR, VEGYESTECHNIKA, 50X70 CM 50 tétel kikiáltási ár: Ft 63
65 Az esemény támogatói MÉSZÁROS EDIT RENDEZVÉNYSZERVEZÉS
66
2017. február 9. Horváth Kinga
ALAKRAJZ II. A félév során a téma elsősorban az emberi test ábrázolása és a tér és az emberi alak kapcsolata. A pontos, arányokra koncentráló, jól komponált rajzok elkészítésén túl cél, hogy eszközök,
Részletesebbenborító.pdf 1 15/09/15 11:56 Aukció 2015 C M Y 15 0 CM ió 2 MY c k CY u A CMY K
Aukció 2015 Mosoly Otthon Alapítvány Művészettel az autisták megsegítéséért A Mosoly Otthon Alapítvány missziója a Magyarországon autizmussal élő gyermekek és felnőttek életkörülményeinek javítása. Kiállítások,
RészletesebbenA Mosoly Otthon Alapítvány
Autistic Art A Mosoly Otthon Alapítvány Alapítás éve: 2007 Alapító: Jaksity György, a Concorde Értékpapír Zrt. igazgatóságának elnöke Támogatási terület: autizmussal élő gyerekek és felnőttek, őket ellátó
RészletesebbenMŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 43/1. Újra élünk, lengyel film ofszet,
RészletesebbenMŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 32/2. Czene Béla (1911-1999) Tudós ünneplõben,
RészletesebbenA pillangóval jelölt feladatok mindenki számára könnyen megoldhatók. a mókussal jelölt feladatok kicsit nehezebbek, több figyelmet igényelnek.
Kedves második osztályos tanuló! Bizonyára te is szívesen tanulod a matematikát. A 2. osztályban is sok érdekes feladattal találkozhatsz. A Számoljunk! című munkafüzetünk segítségedre lesz a gyakorlásban.
RészletesebbenKÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK
ÉRETTSÉGI VIZSGA 2017. május 17. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK EMELT SZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA 2017. május 17. 8:00 I. Időtartam: 60 perc Pótlapok száma Tisztázati Piszkozati EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA
RészletesebbenMiért tanulod a nyelvtant?
Szilágyi N. Sándor Mi kell a beszédhez? Miért tanulod a nyelvtant? Nyelvtani kiskalauz (Részletek a szerző Ne lógasd a nyelved hiába! c. kötetéből, Anyanyelvápolók Erdélyi Szövetsége, 2000) 2. rész Térjünk
Részletesebbenakril, pasztel, homok, vászon
portfolio2016 a r t i s t i. h u Vak Bottyán 14. akril, pasztel, homok, vászon 100x100 cm 2014 POSZT 2008 - Festők versenye II. díj Lorena olaj, pasztel, homok, vászon 100x100 cm 2008 EZÜSTGERELY 2016
RészletesebbenAz Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS
SENKI TÖBBET? Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS 2011. december 2. (péntek), 18 óra Amennyiben nem tud részt venni
Részletesebbenyymár meglévő csoport számára:
1. HÉT: FILIPPI 1,1 11 Tényleg Krisztushoz tartozom? Kezdjük a beszélgetést azzal, hogy feltesszük valamelyiket a következő kérdések közül a csoportnak: yykezdő csoport számára: Mi indított arra, hogy
RészletesebbenTEli TARlAT KÉPZŐ ÉS IPARMŰVÉSZETI KIÁLLíTÁS
l' l' TEli TARlAT KÉPZŐ ÉS IPARMŰVÉSZETI KIÁLLíTÁS TÉli TÁRIIT KÉPZÖ ÉS IPARMŰVÉSZETI KIÁLLíTÁS A MŰHELY MŰVÉSZETI EGYESÜLET KIÁLLíTÁSA A. VARGA IMRA Téli kert 1. ~Ox 70 cm, vegyestechnika AMBRUS LAJOS
Részletesebben1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. TEL.: , NYITVATARTÁS: H-P:
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00 104/1. Bada Dada (1963-2006) Bunkó Bandi bunkót baszna, ha
RészletesebbenLÉNÁRT TAMÁS A tiszta szemlélet nyomában
LÉNÁRT TAMÁS A tiszta szemlélet nyomában Nádas Péter fotókiállítása a Petőfi Irodalmi Múzeumban Nappal és éjszaka egyedül egy lakásban, lázasan és legyöngülten írja Nádas Péter a Jelentés a grunewaldi
Részletesebbenwww.varosijogi.hu MESTEREKRŐL
MESTEREKRŐL Sok szó esik a régen élt és önmagát felismerő mesterekről, ám gyakran egyfajta misztikus ködbe burkolóznak bennünk, mintha elérhetetlenek, legendák volnának, amivé mi sosem válhatunk. Számtalan
RészletesebbenVizuális alkotó gyakorlat Alapfok 1-6. évfolyam
Célok és feladatok Vizuális alkotó gyakorlat Alapfok 1-6. évfolyam A vizuális alkotó gyakorlat célja a tanuló egyéni, kreatív személyiségjegyeinek előhívása, az ismeretek, élmények feldolgozásának segítése,
Részletesebben2011_ 11, 12. ISSN 1216-8890 1080 Ft
2011_ 11, 12 k o r t á r s m ű v é s z e t i f o l y ó i r a t B u d a p e s t ISSN 1216-8890 1080 Ft Kifordulok önmagamba val beszélget Schmal Róza Schmal Róza: A festményeidhez különböző irányokból lehet
Részletesebbenwww.dinasztia.hu Egyedülálló, játékos készségfejlesztő rendszer Képességfejlesztő játék csoportos foglalkozásokra, de akár egyéni fejlesztésre is!
Egyedülálló, játékos készségfejlesztő rendszer átfogó, komplex sorozat, mely az iskolaérettség szempontjából lényeges, összes képességet fejleszti: megfigyelés, összpontosítás, kitartás, problémamegoldó
RészletesebbenMŰGYŰJTŐK HÁZA. 44/2. Gyertyatartó, indiai technika: sárgaréz méretek: 23 cm kikiáltási ár: 1.900 Ft leütési ár: 2.400 Ft
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 44/2. Gyertyatartó, indiai technika: sárgaréz
RészletesebbenKazincbarcikai Kodály Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola Pedagógiai Program 2016 Helyi tanterv Képző- és iparművészeti ág
KAZINCBARCIKAI KODÁLY ZOLTÁN ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA PEDAGÓGIAI PROGRAM 3. FEJEZET HELYI TANTERV KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI ÁG 2016. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI ÁG Az alapfokú művészetoktatás követelménye és
RészletesebbenS Z Í N E S JÁ T É K
S Z Í N E S JÁ T É K 3 10 éves gyermekeknek Láttál már SZIVÁRVÁNYT? Ugye milyen szép? Hogyan keletkezik a szivárvány? Süt a nap és esik az eső, vagy eláll az eső és kisüt a nap. A levegőben sok a vízcsepp.
Részletesebbenleütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 61/10. Különbözõ külföldi alkotók 7 mû
RészletesebbenTÁMOP TEMATIKA 2010/II. félév Múzeumi óra STÍLUSGYAKORLATOK
TÁMOP TEMATIKA 2010/II. félév Múzeumi óra STÍLUSGYAKORLATOK Időpontok: szeptember 20, október 4, 18, november 8, 22, december 6. 9:00-11:00 Időtartam: 6 alkalom / min. 60 perc Helyszín: Nagy Kunszt Kortárs
RészletesebbenA nap részletes programjáról tájékozódjon honlapunkon:
Köszöntő: Kedves Barátunk! Különleges eseményre invitáljuk Önt 2012. december 14-ére az Országos Idegennyelvű Könyvtárba! Ezen a napon, 16-tól 20 óráig Legyen ünnep! című programsorozatunk keretében a
RészletesebbenA Barátok Verslista kiadványa PDF-ben 2013.
Dezső Ilona Anna: Élet - Halál (90x70 cm, vászon, olaj) A Barátok Verslista kiadványa PDF-ben 2013. A BARÁTOK VERSLISTA KIADVÁNYA ÉLET és HALÁL Az élet a halál kistestvére. (Dobrosi Andrea) Az életre
RészletesebbenMŰGYŰJTŐK HÁZA 1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13.
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 73/2. Aknay János (1949) Emlék, 2015 technika:
RészletesebbenEGÉSZség +BOLDOGSÁG teremtő IMA
EGÉSZség +BOLDOGSÁG teremtő IMA Mágikus SZERtartás EGÉSZséges +boldog ÉLETedért! INGYENES EGÉSZséget és boldogságot teremtő IMA Mágikus SZERtartás, amit otthonodban végezhetsz EGÉSZséges +BOLDOG életedért!
RészletesebbenMennybõl az Angyal... 2010.02.04. Utolsó frissítés 2013.02.04.
Mennybõl az Angyal... 2010.02.04. Utolsó frissítés 2013.02.04. Mennybõl az Angyal, lejött hozzátok Abban a pillanatban szólalt meg ez a dal a cédé lejátszómon, amikor belekezdtem ebbe az írásba az angyalokról.
RészletesebbenKÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI ÁG
KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI ÁG 1 KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI ÁG KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI ÁG 2 KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZETI ÁG A KÉPZÉS CÉLJA ÉS FELADATA: Az alapfokú művészetoktatás keretében folyó vizuális nevelés
Részletesebben1. Gedő Ilka: Csendőrök, 1939, ceruza, papír, 229 x 150 mm, jelzés nélkül (leltári szám: F 63. 201)
A Magyar Nemzeti Galériában őrzött Ilka-grafikák Az első három rajz kivételével, amelynek fotóját 2006. május 21-én kaptam meg a Magyar Nemzeti Galéria Grafikai Osztályától, az összes mű reprodukálva van
RészletesebbenA kommunikációs készség fejlesztése Beszámoló a TÁMOP-3.1.6-11/3-2011-0004 pályázati programja 2012-2013 tanévi megvalósításáról
A kommunikációs készség fejlesztése Beszámoló a TÁMOP-3.1.6-11/3-2011-0004 pályázati programja 2012-2013 tanévi megvalósításáról Pályázati programunk három nagy területe közül kettő azoknak a gyermekeknek
RészletesebbenSzia Kedves Elsős! Remélem, jól megtanulsz írni év végéig! Jutalmad ez az érme lesz. Színezd ki, vágd ki, és viseld büszkén! Megérdemled! Jó munkát!
Szia Kedves Elsős! Ugye ismersz? Én vagyok BÖLCS BAGOLY! Remélem, jól megtanulsz írni év végéig! Jutalmad ez az érme lesz. Színezd ki, vágd ki, és viseld büszkén! Megérdemled! Jó munkát! 3 4. Játsszunk
RészletesebbenImrehné Sebestyén Margit TANMENETJAVASLAT A RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA TANÍTÁSÁHOZ A 3. ÉVFOLYAM SZÁMÁRA. Készült A képzelet világa 3.
Imrehné Sebestyén Margit TANMENETJAVASLAT A RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA TANÍTÁSÁHOZ A 3. ÉVFOLYAM SZÁMÁRA Készült A képzelet világa 3. tankönyv alapján Éves óraszám: 55, 5 Heti óraszám: 1,5 Óra Téma, tananyag
Részletesebben835 + 835 + 835 + 835 + 835 5
Orchidea Iskola VI. Matematika verseny 20/20 II. forduló. A macska és az egér jobbra indulnak el. Ha az egér négyzetet ugrik, akkor a macska 2 négyzetet lép előre. Melyik négyzetnél éri utol a macska az
RészletesebbenTanulási stílus kérdőív
Szitó Imre(1987) A tanulási stratégiák fejlesztése, Iskolapszichológiai füzetek, 2.sz. ELTE Tanulási stílus kérdőív Olvasd el figyelmesen az alábbi mondatokat. Döntsd el, hogy az öt válasz közül melyik
Részletesebben49/1. Fotó, 1930 körül Családi díszebéd technika: fotó, kasírozva méretek: 22,5 x 33,5 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 3.
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 49/1. Fotó, 1930 körül Családi díszebéd
RészletesebbenAzaz az ember a szociális világ teremtője, viszonyainak formálója.
Takáts Péter: A TEREMTŐ EMBER Amikor kinézünk az ablakon egy természetes világot látunk, egy olyan világot, amit Isten teremtett. Ez a világ az ásványok, a növények és az állatok világa, ahol a természet
RészletesebbenSpeciális szükségletű felhasználók navigációjának vizsgálata különböző multimédiás alkalmazásokban
Speciális szükségletű felhasználók navigációjának vizsgálata különböző multimédiás alkalmazásokban MÁTRAI RITA1, KOSZTYÁN ZSOLT TIBOR2, SIKNÉ DR. LÁNYI CECÍLIA3 1,3 Veszprémi Egyetem, Képfeldolgozás és
RészletesebbenPuriter. Szerzés: vásárlás - Lektorátus Érték: 700.000.-Ft Származás: a művésztől Állapot: Ép Fénykép száma: Lemez száma:
Leltári szám: 2011/1 Puriter Baglyas Erika, 2005 Szappan, tükör, szöveg 90x30x300 cm Üveglapon három sorba rendezett szappandarabkákba vésett szórészletekből a tökéletes tisztaság lehetetlenségéről értekező
RészletesebbenMŰGYŰJTŐK HÁZA. 56/4. Fraenkel szignóval Csipkebogyók technika: papír, akvarell méretek: 26,8 x 36,8 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 4.
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 56/1. Herman Lipót (1884-1972) Fürdõzõk
RészletesebbenMŰGYŰJTŐK HÁZA. 148/6. Bor István Iván ( ) Akt technika: fa, olaj, jn méretek: 50 x 35 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 75.
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00 148/1. Aknay János (1949) Kapcsolat, 1999 technika: merített
RészletesebbenMultimédiás-hangjátékos lézer show esküvőre 2015
Multimédiás-hangjátékos lézer show esküvőre 2015 2 Információk: és esküvője év hó -n Helyszín: Telepítés: -tól -ig (kb 2 óra időtartam) Násznép érkezik: Műsor kezdés várhatóan: órakor Időtartam: kb 8 perc
RészletesebbenA pedagógus önértékelő kérdőíve
A pedagógus önértékelő kérdőíve Kérjük, gondolja végig és értékelje, hogy a felsorolt állítások közül melyik milyen mértékben igaz. A legördülő menü segítségével válassza a véleményét tükröző értéket 0
RészletesebbenFizika óra. Érdekes-e a fizika? Vagy mégsem? A fizikusok számára ez nem kérdés, ők biztosan nem unatkoznak.
Fizika óra Érdekes-e a fizika? A fizikusok számára ez nem kérdés, ők biztosan nem unatkoznak. A fizika, mint tantárgy lehet ugyan sokak számára unalmas, de a fizikusok világa a nagyközönség számára is
RészletesebbenAZ AUTISTÁK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE
Cím 1053 Budapest, Fejér György utca 10. I. emelet 3. a. Telefon 061 354-1073 Fax 061 302-194 E-mail info@esoember.hu Honlap www.esoember.hu Adószám 19025915-1-42 AZ AUTISTÁK ORSZÁGOS SZÖVETSÉGE ÉS A MAJORHÁLÓ
RészletesebbenM E S T E R L Á S Z L Ó 2013
MESTER LÁSZLÓ 2013 fashion photos COMMERCIAL photos EXHIBITION 2011 Fotósorozatunk koncepciójának alapötletét a Carnivale című amerikai sorozat adta, melyben egy vándorcirkusz különös szereplőinek
RészletesebbenIII. osztály 1 Orchidea Iskola IV. Matematika verseny 2011/2012 II. forduló
III. osztály 1 Orchidea Iskola IV. Matematika verseny 2011/2012 II. forduló 1. Mennyi az eredmény 15+17 15+17 15+17=? A) 28 B) 35 C) 36 D)96 2. Melyik szám van a piramis csúcsán? 42 82 38 A) 168 B) 138
RészletesebbenA felmérési egység kódja:
A felmérési egység lajstromszáma: 0199 A felmérési egység adatai A felmérési egység kódja: Szipkül//30/Ksz/Ált/b A kódrészletek jelentése: Szakipari kül szakképesítés-csoportban, a célzott, 30- as szintű
RészletesebbenCsaládi nap című pályázati programról szóló beszámoló
Családi nap című pályázati programról szóló beszámoló Készült: Időpont: Csillagvár Waldorf Tagóvoda 8200 Veszprém Szent István út 12. 2013 november 25-december 05-ig A megvalósításban résztvevő óvodapedagógusok:
RészletesebbenPeriférikus látás kísérletek
Periférikus látás kísérletek A látás egyfajta tudattalan, illetve korlátozott tudatosságú, néha reflexszerű feldolgozása a szemünk elé táruló információáradatnak. A szemünk fizikai tulajdonságai révén
RészletesebbenLevelező Matematika Verseny Versenyző neve:... Évfolyama:... Iskola neve:... Postára adási határidő: január 19. Feladatok
Postára adási határidő: 2017. január 19. Tollal dolgozz! Feladatok 1.) Az ábrán látható piramis természetes számokkal megszámozott kockákból áll. Az alsó szinten semelyik két kockának nincs ugyanolyan
RészletesebbenA 5-ös szorzó- és bennfoglalótábla
A 5-ös szorzó- és bennfoglalótábla 1. Játsszátok el, amit a képen láttok! Hány ujj van a magasban, ha 1 kezet 3 kezet 4 kezet 0 kezet 6 kezet 8 kezet látsz? 1 @ 5 = 3 @ 5 = 4 @ 5 = 0 @ 5 = 0 2. Építsd
RészletesebbenBeérkezett pályamûvek listája:
Beérkezett pályamûvek listája: kiállítva elutasítva Sorszám Név Méret (cm), technika ép címe Zsûri döntése 1. Timár Zoltán 61,5x52,5, szerkesztés, tus, filc Béka Letenye 66x52, szerkesztés, tus, filc A
Részletesebben7. Alapvető fémmegmunkáló technikák. 7.1. Öntés, képlékenyalakítás, préselés, mélyhúzás. (http://hu.wikipedia.org/wiki/képlékenyalakítás )
7. Alapvető fémmegmunkáló technikák A fejezet tartalomjegyzéke 7.1. Öntés, képlékenyalakítás, préselés, mélyhúzás. 7.2. Kovácsolás, forgácsolás. 7.1. Öntés, képlékenyalakítás, préselés, mélyhúzás. (http://hu.wikipedia.org/wiki/képlékenyalakítás
RészletesebbenAkciós Felnőtt Dekorációs Katalógus 2011/1. Készlet erejéig!
Akciós Felnőtt Dekorációs Katalógus 2011/1 Készlet erejéig! 14 cm 34 cm 23,5 cm 23,5 cm 73,5 cm 70,5 cm 38,5 cm 34 cm XL Fali Dekor 1 ív: 70x100 cm HL Fali Dekor 1 ív:50x70 cm L Fali Dekor 1 ív:35x100
RészletesebbenMerítés a KUT-ból IV. GADÁNYI JENŐ. (1896 1960) festőművész emlékkiállítása. HAAS GALÉRIA, Budapest 2000. május 11-től június 10-ig
Merítés a KUT-ból IV. GADÁNYI JENŐ (1896 1960) festőművész emlékkiállítása HAAS GALÉRIA, Budapest 2000. május 11-től június 10-ig A kis zugokat szeretem, mert a részekben azonosul a világ. Kerülő úton,
Részletesebben65/2. Ismeretlen alkotó Városkép technika: karton, olaj méretek: 33 x 36 cm kikiáltási ár: 7.000 Ft leütési ár: 7.000 Ft
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 65/1. Mérõ István (1873-1938) Tengerparti
RészletesebbenDALA József DALA JÓZSEF (1901-1985) festőművész
DALA József DALA JÓZSEF (1901-1985) festőművész Sárváron született. A Képzőművészeti Főiskolán 1926-ban végzett. Mezőkövesden a gimnázium rajztanáraként 1927-től élt, tanított, tevékenykedett festőművészként
RészletesebbenGábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny 2014/2015 Alkalmazói kategória, I. korcsoport 2. forduló
Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny 2014/2015 Alkalmazói kategória, I. korcsoport 2. forduló Kedves Versenyző! A feladatsor megoldására 90 perc áll rendelkezésre. A feladatok megoldásához használható
RészletesebbenAblakok. Fájl- és mappaműveletek. Paint
Ablakok. Fájl- és mappaműveletek. Paint I. Grafikai programok Grafika rajz I.1. Mit várunk el egy rajzolóprogramtól? Ld. tk. 57. oldal I.2. Szabadkézi rajz és számítógépes rajz Szabadkézi rajz Számítógép
RészletesebbenRadosza Attila képzőművészeti pályázati tervdokumentáció Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolai Kar Tanszálló
Radosza Attila képzőművészeti pályázati tervdokumentáció Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolai Kar Tanszálló B./C m ű l e í r á s A tanszálló olyan oktatási hely, amelyben
Részletesebbencsendéletei szintén meghatározóak ben többirányú változás állt be müvészetében. Uj motívumok mellett azonban egyre gyakrabban
t a_ft, I L. n ; I cn I % 1 i falvakban etnológiai gyüjtőmunkát folytatott. Vonalas rajzokban örökítette meg az általa fontosnak vélt motívumokat. A szintézis e módszerét konstruktiv-szürrealista tematika
RészletesebbenA Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái. Messzi István Sportcsarnok
A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái Messzi István Sportcsarnok Füles serleg, anyaga: fém, színe: arany. Talapzata bordó színű műanyag, mérete: 16 x 16 cm, magassága 9 cm. A serleg teljes
RészletesebbenA GOMBFOCI JÁTÉKSZABÁLYAI
A GOMBFOCI JÁTÉKSZABÁLYAI A gombfoci szabályai szinte megegyeznek a futball szabályaival. Les nincs. A játékban két ember vesz részt. A versenyzők tíz-tíz darab mező ny játékosgombbal, egy-egy darab kapusgombbal
RészletesebbenKÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK
ÉRETTSÉGI VIZSGA 2018. október 19. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK EMELT SZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA 2018. október 19. 8:00 I. Időtartam: 60 perc Pótlapok száma Tisztázati Piszkozati EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA
Részletesebben54 211 04 GRAFIKUS SZAKKÉPESÍTÉSHEZ, valamint a(z) V. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ÁGAZATHOZ
az 54 211 04 GRAFIKUS SZAKKÉPESÍTÉSHEZ, valamint a(z) V. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ÁGAZATHOZ Készítette: Magyar Kereskedelmi és Iparkamara 2013. 1 SZAKKÉPZÉSI KERETTANTERV a 54 211 04 GRAFIKUS SZAKKÉPESÍTÉSHEZ,
RészletesebbenRAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA 3-4. évfolyam
RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA 3-4. évfolyam A vizuális nevelés legfőbb célja, hogy hozzásegítse a tanulókat a látható világ jelenségeinek, a vizuális művészeti alkotásoknak mélyebb átéléséhez, értelmezéséhez.
RészletesebbenAukciós Katalógus. 1. Szabó Cseke Mózes. Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray Kikiáltási ár: 30.000,- 2. Bódis Barnabás
Aukciós Katalógus 1. Szabó Cseke Mózes Éden (2011) 30x25 cm, vászon, spray 2. Bódis Barnabás No One (2008) 100x93cm, kollázs, újságpapír, olaj, vászon Kikiáltási ár: 100.000,- 3-4. Riez József Velence
RészletesebbenMelyik szemüveg illik az arcformájához?
Melyik szemüveg illik az arcformájához? Rémes látvány! Talán Ön is tapasztalta már, hogy a kiválasztott keret felpróbálása során kiderül: a keret rémesen áll. A minőségi szemüveglencse és a kényelmes keret,
RészletesebbenSzegedi Tudományegyetem
Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula pedagógusképző kar Tanító- és Óvóképző Intézet Óvóképző Szakcsoport Játékpedagógia Készítette: Szikora Andrea (SZAVAIF.SZE) 2014.12.01. Oktató: Dr. Sztanáné dr. Babics
RészletesebbenFoglalkozási napló. Ötvös
Foglalkozási napló a 0 /0. tanévre Ötvös (OKJ száma: 54 06) szakma gyakorlati oktatásához 4. évfolyam A napló vezetéséért felelős: A napló megnyitásának dátuma: A napló lezárásának dátuma: Tanuló neve:
RészletesebbenA dolgok arca részletek
1 Bakonyi István: A dolgok arca Arcképvázlat Pék Pálról Nagykanizsa, Czupi Kiadó Pannon Tükör, 2007. A dolgok arca részletek Pék Pál 1939. július 26-án született Nagykanizsán. A szülőhely mindmáig lakóhelye
Részletesebben132/1. Aknay János (1949) Angyal, 2006 technika: comp.print, 47/200, jjl méretek: 30 x 21 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: 17.
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00 132/1. Aknay János (1949) Angyal, 2006 technika: comp.print,
RészletesebbenOPTIKAI CSALÓDÁSOK. Vajon valóban eltolódik a vékony egyenes? A kávéházi fal. Úgy látjuk, mintha a vízszintesek elgörbülnének
OPTIKAI CSALÓDÁSOK Mint azt tudjuk a látás mechanizmusában a szem által felvett információt az agy alakítja át. Azt hogy valójában mit is látunk, nagy szerepe van a tapasztalatoknak, az emlékeknek.az agy
RészletesebbenFoglalkozási napló a 20 /20. tanévre
Foglalkozási napló a 20 /20. tanévre Dekoratőr szakma gyakorlati oktatásához OKJ száma: 54 211 01 A napló vezetéséért felelős: A napló megnyitásának dátuma: A napló lezárásának dátuma: Tanulók adatai és
RészletesebbenMATEMATIKA FELADATGYŐJTEMÉNY 2. osztályos tanulásban akadályozott tanulók részére TÉMA: alapmőveletek - összeadás
Soós Luca és Szári Laura MATEMATIKA FELADATGYŐJTEMÉNY. osztályos tanulásban akadályozott tanulók részére TÉMA: alapmőveletek - összeadás 0. 0.. Ő. JÁTÉK A FORMÁKKAL Nézd meg jól a képet! Mit gondolsz,
RészletesebbenA műalkotás értelmezése
A műalkotás értelmezése A mű megismerése 1. Személyes benyomások Milyen a hangulata? Milyen érzéseket vált ki a nézőből? A mű megismerése 2. Az alkotás adatai Alkotó neve, mű címe, a keletkezés ideje,
RészletesebbenMinden feladat teljes megoldása 7 pont
Postacím: 11 Budapest, Pf. 17. ORSZÁGOS TIT KALMÁR LÁSZLÓ MATEMATIKAVERSENY ORSZÁGOS DÖNTŐ 1. nap NEGYEDIK OSZTÁLY JAVÍTÁSI ÚTMUTATÓ Minden feladat teljes megoldása 7 pont 1. Hat futó: András, Bence, Csaba,
Részletesebben4. Lecke. Körök és szabályos sokszögek rajzolása. 4.Lecke / 1.
4.Lecke / 1. 4. Lecke Körök és szabályos sokszögek rajzolása Az előző fejezetekkel ellentétben most nem újabb programozási utasításokról vagy elvekről fogunk tanulni. Ebben a fejezetben a sokszögekről,
RészletesebbenBalatonkeresztúr, 2013. december 27. Olti Miklós. <reklám>
Mottó A harcsahorgász egy olyan különleges élőlény, amely viselkedésének megértésére a normális embereknek még kísérletet sem érdemes tenniük. Az olyan lehetetlen lenne, mint a televízió működési elvét
RészletesebbenKedves Első Osztályos! Rajzold be az óvodai jeledet!
Kedves Első Osztályos! Rajzold be az óvodai jeledet! Ez a szép, színes feladatgyűjtemény segíti munkádat a matematika tanulásában. Érdekes, játékos feladatokon keresztül ismerkedhetsz meg a 20-as számkörrel.
RészletesebbenJó éjszakát, Vasarely!
Jó éjszakát, Vasarely! Pályázat a Szépművészeti Múzeum Múzeum+ DESIGN felhívására Blaskó Ágnes Szabó Péter A pályázati anyag leírása Az Jó éjszakát, Vasarely! társasjáték esti játék a családnak. A játék
RészletesebbenAutizmussal élő hallgatók a felsőoktatásban. Krausz Katalin gyógypedagógus AOSZ Őszi Tamásné gyógypedagógus Autizmus Alapítvány, ELTE BGGYK
Autizmussal élő hallgatók a felsőoktatásban Krausz Katalin gyógypedagógus AOSZ Őszi Tamásné gyógypedagógus Autizmus Alapítvány, ELTE BGGYK Autizmussal élek, de nem autista vagyok elsősorban. (Ellen Notbohm:
Részletesebben2005_01/1 Leírtunk egymás mellé hét racionális számot úgy, hogy a két szélső kivételével mindegyik eggyel nagyobb a két szomszédja szorzatánál.
Számolásos feladatok, műveletek 2004_1/1 Töltsd ki az alábbi bűvös négyzet hiányzó mezőit úgy, hogy a négyzetben szereplő minden szám különböző legyen, és minden sorban, oszlopban és a két átlóban is ugyanannyi
RészletesebbenMETABOND termékek felhasználási előnyei a lakatos műhelyben (fúrásnál, menetfúrásnál, különböző megmunkáló gépekben)
METABOND termékek felhasználási előnyei a lakatos műhelyben (fúrásnál, menetfúrásnál, különböző megmunkáló gépekben) Cégünket, a VARIMET Kft.-t 2005-ben alapítottuk. Főként lakatos munkákkal foglalkozunk,
RészletesebbenTUDOMÁNYOS ISMERETTERJESZTŐ TÁRSULAT
88 Budapest, Bródy Sándor u. 6. ostacím: Budapest, f. 76 Telefon: 8-5, 7-89, Fax: 7-89 Nyilvántartásba vételi szám: E-6/ Javítókulcs. osztály megyei. Titkos üzenetet kaptál. Szerencsére a titkosírás kulcsa
RészletesebbenVIZUÁLIS KULTÚRA. helyi tanterv az 5 8. évfolyam számára
VIZUÁLIS KULTÚRA helyi tanterv az 5 8. évfolyam számára A vizuális nevelés legfőbb célja, hogy hozzásegítse a tanulókat a látható világ jelenségeinek, a vizuális művészeti alkotásoknak mélyebb értelmezéséhez
RészletesebbenMegmenteni a világot
Megmenteni a világot Kisfilm forgatókönyv Tartalomjegyzék Bevezetés...2 Ne lődd le a hírvivőt...2 Nem minden az, aminek elsőre látszik...2 Megmenteni a világot...3 Mi a fene???...4 A világ bajai...4 Ökológiai
RészletesebbenMŰGYŰJTŐK HÁZA. 55/1. Osváth Miklós (1935) Zsombék, 1983. technika: papír, akvarell méretek: 27 x 21 cm kikiáltási ár: 6.000 Ft leütési ár: 6.
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 13. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 55/1. Osváth Miklós (1935) Zsombék, 1983.
RészletesebbenRAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA
RAJZ ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA A vizuális nevelés legfőbb célja, hogy hozzásegítse a tanulókat a látható világ jelenségeinek, a vizuális művészeti alkotásoknak mélyebb átéléséhez, értelmezéséhez. A tantárgy
RészletesebbenBútor. Paravánok. Kétoldalas paravánok. Egyedi, kidolgozott részletek. Állatkás paravánok
Állatkás paravánok A vidám ábrákkal ellátott kétoldalas paraván segítségével a gyerekek különböző állatkákról szóló történetek megalkotói lehetnek. Használható játékhoz és tanuláshoz is. Anyaga: fa és
RészletesebbenSZKb_102_01. Bizalomjáték. Készítette: Lissai Katalin É N É S A M Á S I K SZOCIÁLIS, ÉLETVITELI ÉS KÖRNYEZETI KOMPETENCIÁK 2.
SZKb_102_01 segítség, amit adhatok Bizalomjáték É N É S M Á S I K Készítette: Lissai Katalin SZOCIÁLIS, ÉLETVITELI ÉS KÖRNYEZETI KOMPETENCIÁK 2. ÉVFOLYM tanári SEGÍTSÉG, MIT DHTOK MODULVÁZLT tevékenység
Részletesebben119/4. BL jelzéssel Soproni vasötnöde technika: bronz, jelzett méretek: 7,2 cm kikiáltási ár: Ft leütési ár: Ft
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00 119/4. BL jelzéssel Soproni vasötnöde méretek: 7,2 cm leütési
RészletesebbenKÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK 1 GRAFIKA ÉS FESZTÉSZET TANSZAK
KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK 1 GRAFIKA ÉS FESZTÉSZET TANSZAK KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK 2 KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK GRAFIKA ÉS FESTÉSZET ALAPJAI TANTÁRGY (A képzőművészeti tanszak főtárgya alapfok 1-2-3. évfolyamon)
Részletesebben79/3. Angelo (Funk Pál)( ) Ft Ft 79/7. Bada Dada ( ) Ft Ft 79/10. Bánki Ákos (1982)
1023 BUDAPEST, ZSIGMOND TÉR 8. MŰGYŰJTŐK HÁZA TEL.: +36 1 800 8123, +36 30 270 5021 EMAIL: INFO@MUGYUJTOKHAZA.HU NYITVATARTÁS: H-P: 11.00-19.00, SZO.: 9.00-14.00 79/3. Angelo (Funk Pál)(1894-1974) Árkád
RészletesebbenMatematika tanmenet 2. osztály részére
2. osztály részére 2014-2015. Izsáki Táncsics Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Készítette: Molnárné Tóth Ibolya Témakörök 1. Témakör: Év eleji ismétlés /1-24. óra/..3-5. oldal 2. Témakör:
RészletesebbenKÁDÁR KATALIN PARTOK ÉS KVÁZI PARTOK
KÁDÁR KATALIN PARTOK ÉS KVÁZI PARTOK EsŐMOSTA SZIGETEM TUS, 73 x 55 cm, 2006. CÍMLAP: PETRCANE/IX., 150 x 100 cm, 2008. HÁTLAP: PETRCANE/x., 150 x 100 cm, 2008. Kádár Katalin Lakás és műterem: H-1021 Budapest,
Részletesebbenszka102_27 É N É S A V I L Á G Készítette: Özvegy Judit SZOCIÁLIS, ÉLETVITELI ÉS KÖRNYEZETI KOMPETENCIÁK A 2. ÉVFOLYAM
szka102_27 É N É S A V I L Á G Séta a vízparton Készítette: Özvegy Judit SZOCIÁLIS, ÉLETVITELI ÉS KÖRNYEZETI KOMPETENCIÁK A 2. ÉVFOLYAM 300 Szociális, életviteli és környezeti kompetenciák Tanári MODULVÁZLAT
Részletesebben13 JÓ SZOKÁSOK KIFEJLESZTÉSE
13 JÓ SZOKÁSOK KIFEJLESZTÉSE Mindegyikünknek kétféle szokásai vannak: jók és rosszak. A jó szokásaink közelebb visznek minket álmaink földjére, és a rosszak távolabb visznek álmaink földjétől. A jó szokások
RészletesebbenHelyi tanterv VIZUÁLIS KULTÚRA
Éltes Mátyás Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Általános Iskola, Speciális Szakiskola és Egységes Pedagógiai Szakszolgálat Helyi tanterv VIZUÁLIS KULTÚRA 1-5. évfolyam 2008. Officina Bona
Részletesebben