Az aukciót vezeti: Till Attila Az árverés szakmai vezetője: Spengler Katalin

Download "Az aukciót vezeti: Till Attila Az árverés szakmai vezetője: Spengler Katalin"

2 Az aukciót vezeti: Till Attila Az árverés szakmai vezetője: Spengler Katalin

3 kedves vendégeink! Nagy örömünkre szolgál, hogy idén már harmadik alkalommal kerül megrendezésre a Mosoly Alapítvány Art-craft-design jótékonysági aukciója. Bár egy kortárs aukció a sorra felbukkanó tehetséges művészek új munkái miatt egy soha véget nem érő kísérletezés, mégis úgy érzem, hogy a Mosoly aukció már most határozott arculattal és koncepcióval rendelkezik. Meggyőződésem, hogy a hazai kortárs designékszer és képzőművészeti szakma kiemelkedő szaktekintélye, Spengler Katalin által irányított művészi koncepció egyedisége és frissessége egy üde színfolttal bővítette a magyar jótékonysági aukciók palettáját. Büszkék vagyunk rá, hogy a Mosoly Alapítvány támogatói ezen az estén harmadik éve egyenletesen magas művészi színvonalú, lenyűgöző szépségű, izgalmas, bátor művekre és design tárgyakra licitálhatnak. Az idei aukcióra az előző évekhez képest összességében magasabb összértékű tárgyakat válogattunk, bízva a visszatérő és a szép számmal újonnan érkező támogatóink lelkesedésében és vásárlókedvében. Reményeink szerint az aukció a Mosoly Alapítvány idei költségvetésének egyik legfontosabb pillérévé válik és a tavalyi több, mint 13 millió forintos leütési összeget is képesek leszünk túlszárnyalni. Ne feledjék, a Mosoly Alapítvány mese-és művészetterápiái évente közel 800 súlyosan és krónikusan beteg gyerek gyógyulását segítik. Hiánypótló munkájukhoz most Önök is hozzájárulhatnak az aukción való részvételükkel és licitjeikkel. Reméljük, találnak olyan alkotást az árverési tételek között, amibe első látásra beleszeretnek, és nem félnek majd sűrűn emelgetni a tárcsájukat! előszó Nemes ügyet pártfogolni, segíteni jó érzés, sokunk számára lelki szükséglet. Ebben az évben a legjobbak közül csaknem félszáz kitűnő képzőművész, designer és galerista működik együtt velünk, akik munkájukkal, tehetségükkel járulnak hozzá az árverés sikeréhez, a Mosoly Alapítvány céljainak megvalósításához. Ahogy az előző években, 2018-ban ismét új alkotókkal bővítettük az aukció művészkörét. A folyamatos megújulás jegyében figyelemmel kísérjük a fiatal generációk legjobbjainak tevékenységét, mostani anyagunkban többek között Temesi Apol, Dora Kontha, Fogarasi Demeter, Ábel Tamás és a Hidegszoba Stúdió nagyszerű munkáira lehet licitálni. A hazai élcsapat mellett pedig olyan külföldi sztárművészeket is sikerült megnyernünk, mint Ted Noten és Dafna Talmor. Az aukció idei tételeinek kiválasztásakor is a legfontosabb szempontok a minőség és az újdonság voltak. A katalógus valamennyi tétele illeszkedik a progresszív vizuális kultúra tendenciáihoz. Továbbra is olyan tárgyakat emelünk be az árverés anyagába, melyek a képzőművészet, az iparművészet és a design határterületein születtek, egyedi vagy kis példányszámban készült alkotások. Az aukció bármely tétele elsőrangú, karakteres és értékes attribútuma lehet egy stílusos 21. századi polgár környezetének. Jó tudni, hogy akár tudatosan, akár véletlenszerűen választunk, a tárgyaink strukturálják az életünket, lelkileg és szellemileg gazdagítanak bennünket, és nagy szerepet játszanak az identitásunk kifejezésében. Olykor szinte észrevétlenül, máskor hangsúlyosabban vannak jelen körülöttünk. Az igényesen kiválasztott, alkotójuk szellemiségét, tehetségét hordozó tárgyak kreatív energiával töltik meg a napjainkat. Üdvözlettel Kiss Ádám A Mosoly Alapítvány kuratóriumának elnöke Spengler Katalin az aukció szakmai vezetője szakmai védnök: BÁV Zrt.

4 1. antal balázs pollinate falitányér, 2018 kézzel festett kerámia, átmérője 40 cm Színek, formák, motívumok kavalkádja - a virágos rét egy impozáns méretű dísztányéron. kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft 2. visy dóri golden winter nyaklánc, 2018 ezüst, 14k arany, medál 110 x 35 mm, 14k aranylánc hossza 500 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

5 3. abaffy klára ovál áttört leveles nyakék gyöngysorral és fülbevaló Aranyozott ezüst, édesvízi tenyésztett gyöngysor Ovális medál mérete: 52 x 39 mm, gyöngyök átmérője: 9 mm nyakék teljes hossza 470 mm (méretre igazítható, bővíthető) kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft 4. vécsei júlia amikor a sárga folyó vörössé vált, db akvarell papíron, 32 x 40,7 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

6 6. robitz anikó venice, giardini, 2017 plexifotó, 75 x 50 cm, ed.: 3/10 TOBE Gallery 5. edőcs márta buborékvirág gyűrű ezüst, lángon készült csiszolt üveg, 60 x 40 x 40 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Robitz Anikó képein a kiválasztás által születnek meg a kompozíciók, utólag már nem változtat rajtuk. A szokatlan perspektíva, a kivágás és a szabálytalan felületek a szigorúság mellett játékosságot is visznek a geometrikus képi szerkezetekbe. A kivágással új kontextusba helyezi a kiválasztott felületeket, kiemeli adott környezetükből, ezáltal elveszítik eredeti funkciójukat, és a látható formától elvonatkoztatva, az alárendelt viszony helyett autonóm kifejezésformává válnak.

7 7. tillinger adrienn objects within, 2017 sarok formába félig szabadon fújt üveg padlóváza, 57 x 23 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A félig szabadon fújt transzparens üvegtárgy sarok formájú, két oldalán sík padlóváza, mely a gangos udvarokon növő ecetfához hasonlóan a fal tövéből, lehetetlen helyről nő ki. A váza így magára a városi létre, annak sajátosságaira emlékeztet. A tervező Objects within című kollekciójának darabja, mely az emlékőrzéssel, az ember identitás meghatározásával foglalkozik funkcionális tárgyakon keresztül. 8. németh krisztina ginkgo nyaklánc ezüst, rozsdamentes acél, titán, 38 x 30 mm, a lánc hossza 400 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A Ginkgót még ma is körül lengi valami titokzatosság, még ma is elbűvöli az embereket. Goethe e fa levelét küldte el szerelmének a ginkgo ihlette vers kíséretében mint a barátság szimbólumát. A ginkgo furcsa ikerlevelének szimbolikus jellege iparművészekre és képzőművészekre is hatást gyakorol. A levél elegáns és finom formája a szecesszió motívumkincsét idézi.

8 10. kóródi zsuzsanna solaris ii., 2014 szitázott, laminált, csiszolt üveg és print, 50 x 50 cm 9. gaál gyöngyvér levelek bross antikolt ezüst, egzóta fa, átmérője 70 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az üvegrelief rétegei ritmusba rendezik a vibráló felületet. A rétegek között jön létre a látvány, a mozgás, a fénygeometria. Kóródi Zsuzsanna a kézműves, az ipari és a digitális technológia együttes alkalmazásából épít emblematikus képi világot, melyre a monokróm síkformák és a változó színátmenetek izgalmas ütköztetése jellemző.

9 11. temesi apol - pdsgn stoki, 2017 bükk faváz, gyapjú nemez, saját újrahasznosított technika, 26 x 26 x 48 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Temesi Apol munkáira elsősorban a slow design gondolkodásmódja, a hulladékok, ipari maradékanyagok újrahasznosítása jellemző. A megmunkálás által hozzá adott értékkel megmutatkozik az anyag releváns, másodlagos élete. A Kőszegen található nemezgyár ipari maradékát felhasználva, különböző vastagságú anyagszélekből hozta létre ezt a tárgyat. 12. tomas opitz miami ii. beaches, 2010 digitális fotográfia - archív pigment nyomat, 65 x 100 cm (keretezve: 85 x 120 cm), ed.: 5/10 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Tomas Opitz fotómunkái megadják a szemlélőnek a lehetőséget, hogy a részletekből újraépíthesse magának a világot. Ahogyan a képet figyeli, belehelyezheti magát a természet, a világ ritmusába. Befelé figyelhet, jó lehet önmagához, visszatérhet a helyes rendhez. Időt kap, hogy megálljon, szembe nézzen önmagával és a valósággal. Lassítson. Megélje a pillanatot, az életet, hogy a részletekben is meglássa a teljességet.

10 14. carolina chocron serendipia 2, 2016 kézzel készített, egyedi kollázs, jelezve, 30 x 30 cm TOBE Gallery 13. gaál gyöngyvér rigó bross antikolt ezüst, 14k arany, 130 x 90 mm, ed.: 2/3 kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Szépséget, értéket találni ott, ahol nem is várnánk: erről az érzésről szól a Serendipia, és ezt adják át Carolina Chocron argentin kollázsművész alkotásai. Játék a tudatalattival, melyben a konkrét absztrakttá, az ismert pedig ismeretlenné válik. Képek, papírok, apró tárgyak adják fel eredeti helyüket, jelentésüket, rendeltetésüket, hogy kombinációjukból valami egészen új szülessen.

11 16. hidegszoba stúdió (szabó nelli, tillinger adrienn, török aliz) husánka, rácz rebeka fatüzes váza, 2018 fatüzes kerámia, 20 x 20 x 18 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Rácz Rebeka kerámiái mind az alkotás folyamatában, mind a megvalósult tárgyakról való gondolkodásban formabontó, egyedi hozzáállást képviselnek. Minden általa készített darab humoros és játékos, a véletlenszerűség és a kézi munka tapinthatósága teszi tárgyait megismételhetetlenné és különlegessé. 2 db sámli bárányszőrrel hegesztett fém lábak, fenyő ülőfelület, tölgyfa fogantyúk, bárányszőr 62 x 41 x 31 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A Husánka egy a magyar népi nyelvi hagyományokat, népmeséket, babonákat vizuálisan feldolgozó projekt keretében született. A sámlik a hagyományos Luca-széke népszokásra utalnak vissza. A nyeles, animorf ülőkék anyagtársításai, a fém használata lehetővé tette a keresztmetszetek hangsúlyos váltását, egy karakteres, játékos, a mindennapokba vidámságot hozó tárgy létrehozását.

12 18. ungár fanni lámpa a peaks sorozatból, 2018 festett alumínium, led szalag, 12Voltos törpefeszültség rendszer, 196 x 70 x 60 cm 17. varga viktor ufo ii. gyűrű ezüst, arany, 18 x 22 x 27 mm, méret: 53,5 kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Ungár Fanni geometrikus lámpája a Clark Ádám téren a közelmúltban megnyílt Hotel Clark egyik legfőbb ékessége, a homlokzat meghatározó design eleme. A világítótest kisebb, de színében még különlegesebb párdarabja az aukciónkon szereplő tétel. Ungár Fanni munkáira a kommunikatív és lendületes formák kialakítása, a minimalista megfogalmazás és a funkcionális anyaghasználat együttélése jellemző. Munkáiban fontos szerepet kap a tárgy képessége a kapcsolatteremtésre a környezetével és a szemlélővel.

13 19. losonczy orsolya fluorit nyaklánc nyers fluorit, 14k arany, 500 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Losonczy Orsolya aranyműves, ékszertervező firenzei és antwerpeni tanulmányai után tért vissza Budapestre. Ékszerei a tradicionális aranyművesség jegyében születnek. Az ásványok, illetve a gyöngyök főszerepet kapnak munkáiban. A természet által alkotott drágaköveket arannyal vagy ezüsttel egészíti ki. Munkáinak forma- és hangulatvilágát a felhasznált kövek sajátosságai határozzák meg. 20. csató józsef cím nélkül, 2018 kollázs, 23 x 32 cm Everybody Needs Art kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

14 21. dafna talmor constructed landscapes - untitled , 2013 több negatívból álló kollázsolt és montázsolt kézi nagyítású C-print, 56 x 69 cm, ed.: 4/7 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Munkáinak kiindulópontjaként különböző országokban, Izraelben, Venezuelában, az Egyesült Királyságban és az Amerikai Egyesült Államokban készített tájképeit használja fel. Ezek montázsolt és kollázsolt színes negatívjaiból állítja össze konstruált fotóit. A kezdetben csupán emléknek szánt tájképekből vágásokkal és illesztésekkel hoz létre újabb fotográfiákat, melyek részben valóságalapúak, mégis virtuálisak és képzeletbeliek. A személyes tartalommal, emlékekkel, asszociációkkal teli tájakat olyan terekké formálja, amelyekből kiürül a szubjektivitás, és univerzálissá lesznek. Az átmenetiség megragadása érdekli, amely átvitt értelemben összemos teret, emléket és időt. Munkái átértelmezik a tájkép műfaját. A fotográfia történetével párbeszédben a Konstruált tájképek darabjain jelen vannak egyrészt a műfaj történetének korai piktorialista tendenciái, másrészt a modernista kísérleti technikák, a montázs, a kollázs és a többszörös exponálás. A történeti utalások mellett a manipuláció kortárs formájával dolgozik. A Londonban élő Dafna Talmor fotóművészeti alkotásai többek között a Deutsche Bank és a Hiscox világhírű gyűjteményében is szerepelnek. Munkáit a legrangosabb képző- és fotóművészeti magazinok publikálják, legutóbb az 1000 Words közölt tanulmányt nagysikerű Konstruált tájképek című sorozatáról, melyet 2017-ben a londoni Photofusion is kiállított.

15 22. lublóy zoltán velázquez szobrok, db porcelán szobor egyedi festéssel, 27 x 33 x 17 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A neves alkotó és művésztanár ikonikussá vált infánsnő sorozatának két legújabb darabja, melyeket Velázquez festményei inspiráltak. A klasszikus porcelán figurák, a spanyol barokk és a kortárs szemléletmód harmonikus ötvözéséből létrejött szobrok az alkotói szabadság és az improvizáció 21. századi példái. Dekoratív, meglepő, klasszikus és kortárs egyszerre. 23. lőrincz réka catch me if you can bross, 2017 aranyozott réz, cirkónia, ezüst, rozsdamentes acél, 35 x 70 x 10 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Kis arany egérfogóban sajt helyett az eljegyzési gyűrűt idéző kő. A tárgy címe egyszerre hozza mozgásba a gyermekkori fogócskázások, az incselkedés, a játékba hívás gesztusait. Lőrincz Réka brossa megkérdőjelezi a hagyományos társadalmi gondolkodást, miszerint leginkább a nők vágynak a házasságra és igyekeznek elkapni, de legalább is megcsípni egy férfit az örök boldogság ígéretével. Ki állít csapdát kinek?

16 24. vági flóra on the shore / a parton karkötő, 2018 juhar fa, hideg zománc, pigment, akril festék belső átmérő 70 mm, külső átmérő 100 mm, szélessége mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft 25. flos taccia small lámpa design: achille & pier giacomo castiglioni, 1962 eloxált ezüst, 48,5 x 14,2 cm, lámpa átmérője 37,3 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A tárgy a Solinfo Lighting & Home felajánlása, a leütési ár teljes összege a Mosoly Alapítványé.

17 26. abaffy klára zafírköves hosszú lánc és fülbevaló ezüst, kék zafír lánc hossza: 800 mm, a fazettált zafírsor golyóinak átmérője: 3,5 mm fülbevaló: 9 x 7 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A zafír a gyémánt után a második legkeményebb drágakő, a bölcsesség kövének is nevezik, sokan úgy gondolják, hogy erőteljes gyógyító hatással rendelkezik. A fazettált zafírsor gyönyörű csillogással veszi körül viselőjét. 27. simon zsolt józsef alba, db egyedi öntési technikával készült porcelán, 20 x 15 cm, 22 x 14 cm, 28 x 14 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A virágszirmos mintájú testtel készült, vázajellegű darabok a művész Bouquet projektje keretében készültek. Az alkotó azzal kísérletezett, hogyan lehet festményeket és szobrokat eggyé lényegíteni. A csontszerű, szárazvirágokat idéző vázatestek mögött felhőszerű, lebegő, a háttérből alig kiemelkedő csokor-köd színek jelennek meg. Mintha együtt látnánk a vázákat a virágcsokorral.

18 29. robitz anikó šturovo, szlovákia, tóth zoltán macska gombolyagon nyaklánc, 2018 ezüst, korall, 70 x 30 x 30 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft plexifotó, 75 x 50 cm, ed.: 2/10 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Robitz Anikó munkáiban nem keresi a múltat, az idő nyomait. A kompozíció kiválasztásakor kiemel részleteket, melyeket geometriai alakzatokká redukál. Képei ettől - bár a mindannyiunkat körülvevő térben készülnek - síkszerűvé, kétdimenzióssá válnak.

19 30. ted noten flies with prescious heart, 2018 swarovski kristály, műgyanta, textil, légy, 40 x 27 x 10 mm, lánc hossza 840 mm Everybody Needs Art kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A holland dizájnpápát, Ted Notent a világ legradikálisabb, legeredetibb tervezői között tartják számon. Jellemző gesztusa, hogy ékszertestté formált transzparens akrilba helyez állatokat, értékes köveket, ékszereket vagy akár pisztolyt. Szépség és erőszak, tökéletesség és bomlás életművének meghatározó témái. Visszatérő motívuma a konvenció és a megszokás megkérdőjelezése, az ismerős és a szokatlan meghökkentő ütköztetése. 31. sipos balázs yummie casting technikával készített üveg, 29 x 16 x 13 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Sipos Balázs szobraiban a külső és a belső forma viszonyát vizsgálja. Az üveg transzparenciájának köszönhetően, a felületi megmunkálás lehetővé teszi, hogy belelássunk a tárgy belsejébe. A tárgyon belüli negatív formák pozitívba fordulnak át. A valós pozitív formák és a belső plasztika egymásra hatnak, kiegészítik és értelmezik saját helyzetüket.

20 33. carolina chocron serendipia 7, 2016 kézzel készített, egyedi kollázs, jelezve, 60 x 42 cm TOBE Gallery 32. vági flóra curiositas bross, 2016 akác fa, hideg zománc, ezüst, acél, 60 x 65 x 30 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az argentin művészt a felfedezés, a kihívás inspirálja, célja, hogy a néző eggyé válhasson a képekkel, átadja magát az impresszióknak. Kollázsai utazásra invitálnak, történeteket mesélnek, rejtett üzenetet adnak át a nézőnek. Segítenek, hogy felfedezzük a részleteket és elvesszünk azokban, szépen lassan eljutva a végső üzenetig. A kollázs konstans játék, melyben a papír a játékszer és a művész a játékmester.

21 34. babos pálma rom 2, 2012 módosított, visszahasznosított porcelán felhasználásával egyedi kézi technikával felépített szobor, 17 x 15 x 55 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft "Amikor az apró és monoton elemekből elkezdtem létrehozni első építményeimet, az érdekelt leginkább, hogy vajon az elemek hogyan változtatják meg alapjelentésüket rendszerbe szervezésük által. Az önmagában csekély hatást kiváltó fehér négyzet sokszorozása és rendszerbe foglalása képes-e új tartalmat és jelentést hordozni. Az egy elem relációba kerül az őt körülvevő sokkal, egyéni jelentése átalakul. Az így kialakuló új tartalmat nem az egyes elemek összeadódó tartalma adja, hanem az egyes elemekből szervezett tömeg jelenti. Az új kontextusban szinte lényegtelen az egy, csak direkt figyelemmel tudjuk visszakeresni a kiinduló pontot, jelen esetben a négyzetet. Az, ami ma még nincs, de majd létrejöhet, és a jövőből a létezésének lehetőségével képes viszszahatni a jelenre, az már van. Ez az alapgondolat indította el bennem Az emlékek a jövőből című sorozat megszületését, aminek egyik jelentős darabja kapta az első díjat a VII. El Vendrell Nemzetközi Kerámia Biennálén Spanyolországban. A könnyed, légies, véletlenszerűen kezelt konstrukció szigorú belső szerkesztettséggel párosul, amit a magas-tűzű égetés során a porcelán meglágyulása felold. A szobor elmeséli saját keletkezéstörténetét. Az emberré lényegülő tornyok között kialakulnak viszonyok, egymásra hatnak és kapcsolódnak. Szobraim megidézik a 21. század városait a bennük élők viszonyaival. Az épületek emberekké válnak, amikor cselekszenek: omlanak, elfordulnak, eldőlnek finoman, lágyan, mintha nem is elpusztulnának, inkább megadnák magukat valami elkerülhetetlen erőnek. Az emberré lényegülő tornyok között pedig kikerülhetetlen a párhuzam felismerése a társadalommal." írja munkáiról Babos Pálma.

22 35. varga viktor snowflake fülbevalópár arany, brill, 31 x 50 x 9 mm, a kő átmérője 1,2 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft 36. fischer judit paletták, 2017 papírkollázs, 75 x 100 cm Kisterem Galéria kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

23 37. losonczy orsolya gyöngy fülbevaló 14k vörösarany, édesvízi tenyésztett gyöngy, 36 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A stílustanácsadók szerint a gyöngy mindig jó választás akár elegáns, akár sportos, akár hétköznapi viseletre szánjuk. Akárhogy is kezdi az életét a gyöngy, véletlen vagy emberi szándék adja meg a kezdőlökést, az eredmény pontosan ugyanolyan lesz: sima, meleg, fényes drágakő, amely nagyon sokféle színárnyalatban létezik. Az egyetlen drágakő, amit a tenger fenekéről hoznak fel, nem a föld mélyéből. 38. fogarasi demeter pinsofa, 2014 kőris, kárpit, 60 x 150 x 80 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az első inspirációm egy gombostűkkel teli tűpárna volt. A napsütötte teremben olyan látványt nyújtott, amiben egy új szépséget véltem felfedezni, tudtam, ezzel kell tovább dolgoznom. A fő célom egy játékos koncepció létrehozása volt, ami a mindannyiunkban rejlő gyermekre reflektál. A felnagyított objektumok önmagukban olyan érzetet keltenek, mintha mi kisebbek lennénk, ahogyan gyermekként. A gombostűk felnagyítása a téma részeként megjelenő textil technikákhoz köthető absztrakt asszociáció is egyben. írja az alkotó munkájáról, mely nagy sikerrel szerepelt a Stockholm Furniture Fairen 2014-ben.

24 40. szabó nelli trickster, 2017 színezett porcelán, formába fújt üveg, gumiba kötött kefe kisebb porcelán tálaló: 10 x 16 cm, nagyobb porcelán tálaló: 19,5 x 17,5 cm, kisebb üveg tálaló: 12,5 x 12 cm, nagy üveg tálaló: 29,5 x 10 cm 39. edőcs márta virágos buborék hinta ezüst, lángon készült csiszolt üveg, csiszolt hematit gyöngyök, filc, 90 x 35 x 430 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A trickster kópé, örökké bolyongó illuzionista, trükköző mester, tréfacsináló. Ez a mitológiai karakter ihlette az elegáns, kézzel készült, egyedi kollekció rafináltan imbolygó edényeit, melyekből soha nem billen ki az étel. A magunk felé vagy bármely irányba elfordítható darabok a társaság központjává avatják az asztalt és a kínálókban elhelyezett finomságokat.

25 41. hidegszoba stúdió (bérdi tamás, tillinger adrienn, török aliz) old flanel, 2018 kerámia tálaló 6 személyre és kokedama tál festett fehér agyag, transzparens máz tálaló tál átmérője 28 cm, tányérok átmérője 20 cm, kokedama tál átmérője 15 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Kézzel készült, szabálytalan kerámia süteményes készlet, felületén a békebeli konyhai textileket idéző kockás-csíkos-pöttyös minták variálódnak. A kokedama Japánból származó növényültetési mód, melynek lényege, hogy egy mohával fedett gömb élteti a növényt. A nedves mohagolyó puha formáját hangsúlyozza a héjszerűen kialakított kerámia alátét. 42. kóródi zsuzsanna w04, 2016 szitázott, laminált, csiszolt üveg és print, 50 x 50 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Kóródi Zsuzsanna az áttetsző üveget optikai eszközként használja, a mögé helyezett digitális printeket felnagyítja, látszólagos téri helyzetekbe, sőt mozgásba hozza, amelynek katalizátora a néző tekintete. Az első látásra kimerevített képek, statikus ablak-kivágatok második ránézésre, vagyis fizikai mozgásunkra, tekintetünk változására virtuális mozgással válaszolnak.

26 43. stomfai krisztina keksz gyűrű ezüst, 15 x 18,5 x 20,5 mm, méret: 53,5 kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft 44. temesi apol - bodonyi zoltán jerke, 2014 gőzöletlen bükk, pamut és gyapjú kötött zsinórból kézi szövéssel, esztergálással készült 88 x 44 x 38 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

27 45. németh krisztina halacska nyaklánc ezüst, rozsdamentes acél, titán, 33 x 25 mm, a lánc hossza 400 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Németh Krisztina Intarzia ékszerek sorozatának egyik különleges darabja, melyhez a technológiát 2013-ban a Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj keretében fejlesztette ki a tervező. Az ékszer alkotórészei szoros és bravúrosan precíz illesztéssel vannak összeállítva, önmagukat tartják össze forrasztás, ragasztás nélkül. 46. apli design (püspöki apor, zsabokorszky lili) szervírozó tál ezüstözött sárgaréz, 38 x 38 x 16 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A tárgyat a 2018-as torinói Bocuse d'or Europe magyar tálja ihlette, mellyel a hazai csapat a lyoni döntőbe jutott. A tervezői koncepció szerint egy lebegő fa ágai tartják az étel elemeit. Az eredeti tervet a hétköznapi élet helyzeteire alkalmazva született a tárgy, mely légies és extravagáns kiegészítője lehet asztalunknak, ünnepeinknek.

28 47. csató józsef cím nélkül, 2018 kollázs, 23 x 32 cm Everybody Needs Art kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Csató József új munkái az elmúlt néhány év "önmineralógikus" leletei. Festészetében az absztrakt kifejezésmód felerősödése egy újfajta vizualitás létrehozásának lehetőségét teszi lehetővé. Izgalmas folytatását láthatjuk a művész munkásságát mindig is uraló foltszerű festészeti építkezésnek és a kollázs technika kiteljesedésének. 48. hidegszoba stúdió (bérdi tamás, szabó nelli, tillinger adrienn) a cup of, darabos porcelán pohár készlet képzőművészek munkáival fehér porcelán, festéssel vagy máz alatti ceruzával dekorálva, transzparens máz, 7,5 x 6 cm Résztvevő művészek: Hecker Péter, Hidegszoba Stúdió, Imre Mariann, Roskó Gábor, Szelley Lellé, Szirtes János, Szíj Kamilla, Tasnádi József kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

29 49. foscarini tosca lámpa design: designwork, 2007 fújt üveg, fém, 50 x 33 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A tárgy a Solinfo Lighting & Home felajánlása, a leütési ár teljes összege a Mosoly Alapítványé. 50. tomas opitz new york ii. cities, 2009 digitális fotográfia - lambda print, 30 x 60 cm (keretezve: 40 x 70 cm), ed.: 1/10 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

30 52. ábel tamás 42 horizont ii, 2017 ragasztott és csiszolt tükör, üveg, 60 x 100 x 4,5 cm 51. török diana midnight selyemkendő, 2017 saját készítésű digitális grafika alapján készült, egyik oldalán nyomtatott 100% selyemkendő 55 x 55 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A Horizont sorozattal a művész a világ egyik leghosszabb hídján, a 35 km-es Shanghait és Ningbót összekötő Hangzhou Bay Bridge-en átélt látványt örökítette meg. Az ég és a tenger, a fény és a víz által előidézett természeti jelenségek, a különleges színhatások inspirálták a képet, mely az alkotó impresszióját közvetíti. Az üveg tulajdonságainak köszönhetően azonban a színek nem síkban jelennek meg, mint a képeken, hanem teret képeznek, egymásba hatolnak, egymást is megfestik.

31 54. veres balázs műtermem, 2012 gravírozott beton, vas, 21 x 22,5 x 2 cm Rugógyár Galéria 53. dávid attila norbert három szív ezüst, 48 x 60 x 22 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft "A beton öntvényen az egykori műtermem látható. Emlékszem, nagyon nehezen sikerült meggyőzni a tulajdonost, hogy adja ki egy szobrásznak. Egy évre előre kifizettem abból a pénzből, amit nyertem egy plakett pályázaton. Azon a helyen nagyon sok új dolog indult el az alkotói folyamataimban, nehezen fogadtam el, amikor tovább kellett állnom. A betonba gravírozó szerszámmal belekarcoltam, belevéstem az egykori műtermem legfontosabb és egyben legkedvesebb helyét, ahol az időm nagy részét töltöttem." írja Veres Balázs

32 55. moooi - rabbit lámpa design: front (sofia lagerkvist, charlotte von der lancken and anna lindgren), 2006 PVC / pamut laminátum fémszerkezeten, poliészter, 54 x 28,5 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A tárgy a Solinfo Lighting & Home felajánlása, a leütési ár teljes összege a Mosoly Alapítványé. 56. antal balázs...nem csinál nyarat, 2016 a Szólások és közmondások című sorozatból kézzel festett kerámia plasztika, 21 x 21 x 19 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A szólások és a közmondások a nyelvi humor, a nyelvi képalkotó fantázia lenyomatai. Mára inkább stiláris színező szerepük, mintsem gondolati tartalmuk miatt használjuk őket. Antal Balázs a kifejezések jelentését, tartalmát tovább gondolva, egy képi asszociációs folyamatot indít el, ebből születnek sorozatának darabjai.

33 57. dora kontha dreamland 3, 2017 analóg fotográfia, kézi nagyítású C-print, 80 x 100 cm, ed.: 1/3 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A Koppenhágában élő művész Dreamland sorozatának fotói belső tájképeket jelenítenek meg, amelyek az escapizmusból, az álomszerű helyek iránti vonzalomból és a nem evilági tájképek felfedezésének vágyából születtek. Amikor a fizikai környezetem nem teszi lehetővé, hogy olyan helyeket örökítsek meg, amelyekre vágyakozom, akkor a képeimet egyfajta képzeletbeli univerzumoknak használom, ahol személyes emlékek, érzések és valós helyek olvadhatnak egybe. Az absztrakt kompozíciók elemei eredetileg különböző valós külső tájak és a mindennapi valós élet pillanatai, de a torzított fotóeljárás miatt már nem kapcsolódnak egy adott időhöz és térhez. A belső illúziókban valószínűtlen színek és helyek jelennek meg, ahol már nehéz megkülönböztetni a valóságot az álomtól, a virtuálist a kézzelfogható környezettől. Kísérleti munkáimban a tradicionális fotográfia művészi és technikai lehetőségeit kutatom úgy, hogy lejárt szavatosságú 35 mm-es filmtekercseket különböző módon manipulálva váratlan színeket, mintákat és formákat hozok létre. Mivel az előhívott képeken már nem láthatók a terek az erős kémiai reakció miatt, a hangsúly a végső absztrakción van, és az érzelmeken, amit azok kiváltanak. írja munkáiról a művész.

34 58. abaffy klára áttört leveles nyakék berill kősorral ezüst, berill sor áttört golyó átmérője: 20 mm, berill és ezüstgolyók átmérője: 8,5 mm nyakék hossza 450 mm (méretre igazítható, bővíthető) kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A berill nyugtató hatású kő, a tisztaságot jelképezi. A hiedelmek szerint fokozza a bátorságot, oldja a stresszt és megnyugtatja az elmét. Hosszú utazásokon talizmánként ajánlották. Gyakran készítettek belőle kristálygömböt, melyből a jövendőmondók megjósolták a jövő eseményeit. 59. simon zsolt józsef turrim, 2013 egyedi öntési technikával készült porcelán, 41 x 19 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

35 61. fogarasi demeter cross chair és cross stool, 2016 tölgy, kárpit, 45 x 40 x 40 cm és 80 x 40 x 40 cm 60. kecskés orsolya szirom nyaklánc, 2017 ezüst, galvanizált hematit gyöngysor, 450 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Fogarasi Demeter a bútorokra a tereket benépesítő, életre keltő tárgyakként tekint. Már létező mindennapi tárgyakból alkot bútor-maketteket, amelyekből megfelelő arányú átméretezés után életnagyságú bútorokat készít. A Cross Chairhez a csempézésnél alkalmazott fugakereszteket használta kiindulópontként, melyekből körülbelül húszszoros nagyítással jött létre a végeredmény. Alkotásai a megszokott kontextust felbontó, meglepő tárgyak, önálló karakterrel rendelkező bútorok.

36 62. vékony fanni tél nyakék, 2017 corian, labradorit, holdkő, hegyikristály, damil, medál átmérője 60 mm, lánc hossza 460 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft 63. babos pálma rom 1, 2012 módosított, visszahasznosított porcelán felhasználásával egyedi kézi technikával felépített szobor, 23 x 29 x 46 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

37 65. koller balázs boardy roller fa-üvegszál kompozit, alumínium ötvözet, rozsdamentes acél, 112 x 101,5 x 42 cm, kb. 6 kg, összecsukható 64. gm művek (gelley kristóf, mátyás zoltán) mandzsettapár és pénzcsipesz ezüst, 29 x 7 x 17,5 mm és 65 x 9,5 x 25 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A világ első és ezidáig egyetlen deszka rollere, a rollerek Royce Rolls-a. Különlegessége a teljes hosszában rugalmas fa-üvegszál kompozit anyagból készült váz, amely egyszerre biztosítja mind az első, mind a hátsó kerekek rugózását, így a Boardy olyan felületeken is kényelmesen használható, macskakövön, földúton, murván vagy füves terepen, ahol a legtöbb roller nem tud közlekedni. Két másodperc alatt összecsukható és különösen könnyű. Egy kisgyerek és akár egy 2 méter magas felnőtt is kényelmesen használhatja, egyhuzamban akár km megtételére is alkalmas.

38 66. barakonyi zsombor felszabtér 1984 / liberation square 1984, 2017 akril ezüstnyárfa táblán, 50 x 75 x 3,5 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Barakonyi Zsombor sajátos vizuális nyelvezete a valóságérzékelés új szintjeit nyújtja a néző számára, melyekben a konvencionális megközelítések felülírásával a tartalom és tárgyiság dialektikus viszonyát építi fel. Művei a nagyvárosi flaneur vízióinak posztmodern táblaképei. A Magyar Képzőművészeti Egyetemen végzett, majd doktori fokozatot szerzett és számos díjat nyert festő 10 éve fejlesztette ki egyedi stílusát. Barakonyi egy általa készített fotót vetít fel fatáblára, amit előzőleg több rétegű öntapadós fóliával von be. A kivetített és gondosan előrajzolt kontúrok kiszabása egy éles, tollszárba fogott japán acélpengével történik. A körvonalak átszakítják a matricát, bemetszéseket, lyukakat hagyva a fafelületen is. Az öntudatos alkotói kéz a megsebzés gesztusával szakítja ki az anyagban lévő végtelen lehetőségek egyikét, és az adott pillanatra aktualizálja a vetített képet. Az így kapott hézagok, hasítékok hengerrel felvitt akrilfestékkel, majd festéksprayyel kapják meg a maguk sajátos színét. A kész kép néhány szín festékszigeteinek montázsából áll össze, amelyek hol érintkeznek, hol elkülönülnek egymástól, egyfajta álomszerű látomássá sűrűsödve. Nem megkettőzi az eredeti fotót, hanem átértelmezi azt. Nem rekonstruálja az eredeti helyszínt, hanem alapul veszi, elgondolkodik rajta, majd kettősségekre bontja és új rendezői szempontok szerint illeszti össze újra képpé. A művek fókuszába a fény helyeződik, amely feloldja az épületek körvonalait, területeket sajátít ki a testekből és tárgyakból, optikai helyzeteket ír le. Az alkotó jó érzékkel felülbírálja a fotók bizonyos részleteit, a szereplők dominanciáját, megbontva ezzel a kompozíció szegmenseinek hierarchiáját is. A szeletekre, színblokkokra osztott térben a tárgyak eltűnnek, más tárgyak viszont erős kontrasztba állítva nyomatékot kapnak. Az utcán lefotózott emberek sziluettekként a képsík mellérendelt darabjaivá válnak. A festő ezekkel az eszközökkel a befogadói tekintetet irányítja: hol bizonyos helyekre összpontosítja, hol pedig szétteríti a képfelszínen. Barakonyi Zsombor kíváncsi, kísérletező attitűddel pár évente újrainterpretálja a már elkészült művét, más részleteket emelve ki vagy tüntetve el belőle. A fontos és semmitmondó komponensek váltogatásával növeli a kiválasztott valóság intenzitását. Létrehozásuk tétje tehát az érzékelés világának újrafelfedezése, egy kettősségekre tagolt, de mégis egységében szemlélt világ rétegeinek látható élménnyé alakítása. (Részlet Tóth Ditta tanulmányából)

39 68. edőcs márta tűz csipketál 67. lőrincz réka watch out! bross gyöngy, fa, akril festék, aranyozott réz, rozsdamentes acél, műanyag, 100 x 60 x 30 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft üveg, 6 x 32 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Edőcs Mártát a formákban, textúrákban rejlő lehetőségek foglalkoztatják, szokatlan felületek létrehozására törekszik. A csipketál sorozathoz az egészen apróra őrölt üvegalapanyagot csak annyira melegíti a kemencében, hogy összeálljanak a részecskék, az üveg ne váljon folyékonnyá, de alakítható legyen. Az alkotói folyamat eredménye a különleges térbeli csipke textúra.

40 69. benedek olga 6+6 készlet egyedi, kézzel festett kőedény, tálka 7 x 12 cm, pohár 8 x 6 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az egyedi, különleges kerámiák emberivé nemesítik a tereket, otthont teremtenek a lakásból, kézműves hagyományt és helyi értékeket közvetítenek a hétköznapokban. Használati tárgyak, mégis formájukkal, grafikai megjelenésükkel, egyediségükkel intenzív, vizuális élményt keltenek. 70. varga viktor snowflake gyűrű arany, brill, a kő átmérője 1,9 mm 17 x 23 x 17 mm, méret: 54 kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

41 72. temesi apol - bucsi árpád tatami szőnyeg, 2016 gyapjú nemez, saját újrahasznosított technika, 70 x 200 x 3 cm 71. ádám krisztián fülbevaló rozsdamentes acél, 41 x 71 x 20 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Temesi Apol az ipari hulladékok másodlagos életét kutatva, olyan strukturális felület alakító megoldásokat keres, melyekben az anyagok eredeti, kedvező tulajdonságai kiegészülnek a megmunkálás által nyújtott újabbakkal. Kezei között kezd el az anyag igazán élni, ott mutatja meg az igazi lehetőségeit, és a megmunkálással egészen új dolgokat tud kihozni belőle: új formát, funkciót és összetételt.

42 73. rácz rebeka füles váza, 2018 kerámia, 12 x 19 x 12 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft 74. antal balázs itt van a kutya elásva, 2018 a Szólások és közmondások című sorozatból kézzel festett kerámia plasztika, 20 x 20 x 10 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

43 75. varga viktor lotus nyaklánc ezüst, turmalin, 34 x 38 x 4 mm, a kő átmérője 5 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

44 MŰVÉSZEK ABAFFY KLÁRA 3., 26., 58. tétel FLOS 25. tétel MOOOI 55. tétel TÓTH ZOLTÁN 28. tétel ÁBEL TAMÁS 52. tétel FOGARASI DEMETER 38., 61. tétel NÉMETH KRISZTINA 8., 45. tétel TÖRÖK DIANA 51. tétel ÁDÁM KRISZTIÁN 71. tétel FOSCARINI 49. tétel NOTEN, TED 30. tétel UNGÁR FANNI 18. tétel ANTAL BALÁZS 1., 56., 74. tétel GAÁL GYÖNGYVÉR 9., 13. tétel OPITZ, TOMAS 12., 50. tétel VÁGI FLÓRA 24., 32. tétel APLI DESIGN (Püspöki Apor, Zsabokorszky Lili) 46. tétel GM MŰVEK (Gelley Kristóf, Mátyás Zoltán) 64. tétel RÁCZ REBEKA 15., 73. tétel VARGA VIKTOR 17., 35., 70., 75. tétel BABOS PÁLMA 34., 63. tétel HIDEGSZOBA STÚDIÓ 16., 41., 48. tétel ROBITZ ANIKÓ 6., 29. tétel VÉCSEI JÚLIA 4. tétel BARAKONYI ZSOMBOR 66. tétel KECSKÉS ORSOLYA 60. tétel SIMON ZSOLT JÓZSEF 27., 59. tétel VÉKONY FANNI 62. tétel BENEDEK OLGA 69. tétel KOLLER BALÁZS 65. tétel SIPOS BALÁZS 31. tétel VERES BALÁZS 54. tétel CHOCRON, CAROLINA 14., 33. tétel DORA KONTHA 57. tétel STOMFAI KRISZTINA 43. tétel VISY DÓRI 2. tétel CSATÓ JÓZSEF 20., 47. tétel KÓRÓDI ZSUZSANNA 10., 42. tétel SZABÓ NELLI 40. tétel DÁVID ATTILA NORBERT 53. tétel LOSONCZY ORSOLYA 19., 37. tétel TALMOR, DAFNA 21. tétel EDŐCS MÁRTA 5., 39., 68. tétel LŐRINCZ RÉKA 23., 67. tétel TEMESI APOL 11., 44., 72. tétel FISCHER JUDIT 36. tétel LUBLÓY ZOLTÁN 22. tétel TILLINGER ADRIENN 7. tétel

45

46

47 impresszum Köszönjük a támogatást a katalógusban szereplő művészeknek és galériáknak, valamint a következő személyeknek: antal balázs dr. tóth csaba kovácsné racskó szilvia somlói zsolt spengler katalin till attila vági flóra A katalógust tervezte: Szabó Zsófia A katalógust nyomta: Prime Rate Kft. Műtárgyfotók: Demeczky Mihály, Kaunitz Tamás, Nagy Gergely, Sulyok Miklós, Tarján Gergely, Török Aliz A címlapfotót Tarján Gergely készítette.

48

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

Az NKA Igazgatósága számára. Tárgy: A Craft és Design kiállítás anyagából az Iparművészeti Múzeum kortárs gyűjteményének gyarapítása pályázat Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága 1085 Budapest, Gyulai Pál utca 13. SZAKMAI BESZÁMOLÓ Az NKA Igazgatósága számára Tárgy: A Craft és Design kiállítás anyagából az Iparművészeti Múzeum kortárs gyűjteményének

EGYEDI BURKOLÁSI MEGOLDÁSOK:

EGYEDI BURKOLÁSI MEGOLDÁSOK: EGYEDI BURKOLÁSI MEGOLDÁSOK: Kőintarzia, természetes kövek, vagy extra méretű greslapok, illesztési hézag (fuga) nélküli szabásával. AZ ELKÉPZELÉSTŐL - A MEGVALÓSÍTÁSIG: 1. A megrendelő által kiválasztott

Fedezze fel. karácsonyi ajánlatunkat

szép, harmónikus, kellemes, monumentális, érzelmekre ható

szép, harmónikus, kellemes, monumentális, érzelmekre ható Mi jut eszedbe a művészetről? szép, harmónikus, kellemes, monumentális, érzelmekre ható Mit jelent a művészet szó? mű (nem valódi) ember által csinált készített dolog teljesítmény, munka (kunst-német)

AZzardo AZ-0185 Flora asztali lámpa / Azzardo AZ-AT6118-3L / lámpa

AZzardo AZ-0185 Flora asztali lámpa / Azzardo AZ-AT6118-3L / lámpa Hangulat világítás - 1. oldal AZzardo AZ-0185 Flora asztali lámpa / Azzardo AZ-AT6118-3L / lámpa AZzardo AZ-0185 Flora asztali lámpa / Azzardo / lámpa Szélesség: 480 mm Magasság: 260 mm AZzardo Név: AZzardo

MEGNYITÓ, ART VIENNA-BUDAPEST. 2012. május 8., 18 óra, Bécs. nyelvét hívjuk segítségül. Különösen így van ez akkor, ha a történelmi

MEGNYITÓ, ART VIENNA-BUDAPEST. 2012. május 8., 18 óra, Bécs. nyelvét hívjuk segítségül. Különösen így van ez akkor, ha a történelmi MEGNYITÓ, ART VIENNA-BUDAPEST 2012. május 8., 18 óra, Bécs Tisztelt (az eseményen jelenlévők függvénye). Különleges és talán minden másnál alkalmasabb két egymáshoz ezernyi szállal kötődő nemzet kapcsolatainak

2001. évi Kozma Lajos kézműves iparművészeti ösztöndíjpályázat

2001. évi Kozma Lajos kézműves iparművészeti ösztöndíjpályázat 1999. évi Kozma Lajos kézműves iparművészeti ösztöndíjpályázat I.évfolyam Haba Erika üveg Sipavicius Tamás kerámia Szikszai László bútor Varga Judit bőr Borkovics Péter üveg Szabó Tímea textil Kertész

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS SENKI TÖBBET? Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS 2011. december 2. (péntek), 18 óra Amennyiben nem tud részt venni

Fények és árnyékok. iskolai rajzpályázat 2018.

Fények és árnyékok. iskolai rajzpályázat 2018. Fények és árnyékok iskolai rajzpályázat 2018. Iskolai rajzpályázat zsűrizése 2018. ápr. 6-án volt. A zsűri tagjai: - Ferenczi Zsuzsanna MKE festőművész szak - Illés Áron MKE képgrafika szak - Tóth Edward

Radosza Attila képzőművészeti pályázati tervdokumentáció Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolai Kar Tanszálló

Radosza Attila képzőművészeti pályázati tervdokumentáció Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolai Kar Tanszálló Radosza Attila képzőművészeti pályázati tervdokumentáció Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolai Kar Tanszálló B./C m ű l e í r á s A tanszálló olyan oktatási hely, amelyben

KOLLER. International Business Consulting B E V E Z E T Ő A J Á N L A T A I N K

KOLLER. International Business Consulting B E V E Z E T Ő A J Á N L A T A I N K B E V E Z E T Ő Tisztelt Olvasónk! Már kezdetét vette Advent ünnepe. A karácsonyi és év végi ajándékozások izgalma már ott van a családokban, a barátok között és a munkahelyeken is. Reméljük, mindenki

Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola

Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Tankönyv: Apáczai Kiadó Rajz és vizuális kultúra Minimum követelmények 1. évfolyam Képzelőerő, belső képalkotás fejlődése. Az életkornak megfelelő, felismerhető ábrázolás

2014.október Gyermekek Háza

2014.október Gyermekek Háza 2014.október Gyermekek Háza 2014.október 1. 17.45-19.45 óráig 2014.október 1. 15-17 óra István fotográfus.. Részvételi díj: 4.500 Ft/hó. 2014.október 2. 9.15-9.45 óra 2014.október 2. 10-10.40 óra és 11-11.40

KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA MINTAFELADATOK I. FELADATLAP

KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA MINTAFELADATOK I. FELADATLAP KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA MINTAFELADATOK I. FELADATLAP Művészettörténet Teszt jellegű, rövid feladatok 30 pont 1. Az alábbi fotókon ókori egyiptomi műemlékeket, alkotásokat

Ünnepelje a Valentin-nap pillanatait PANDORA ékszerekkel

Az autizmus ideje: okos technológia és D. 100 napja. tudomány képzőművészet innováció

Az autizmus ideje: okos technológia és D. 100 napja. tudomány képzőművészet innováció Az autizmus ideje: okos technológia és D. 100 napja tudomány képzőművészet innováció Az autizmus ideje projektünkben összefog az autizmus-kutatás a képzőművészettel. Egy autizmussal élő felnőtt mindennap

Kenneth Cobonpue Luisa de los Santos Christie Manguerra

Kenneth Cobonpue Luisa de los Santos Christie Manguerra Kenneth Cobonpue Luisa de los Santos Christie Manguerra 2008 ban Kenneth Cobonpue úgy döntött, hogy saját és néhány tervező kollégájának kiegészítő kollekciójára külön márkát alapít. A gyártási és esztétikai

HELYI TANTERV VIZUÁLIS KULTÚRA

HELYI TANTERV VIZUÁLIS KULTÚRA HELYI TANTERV VIZUÁLIS KULTÚRA A vizuális nevelés legfőbb célja, hogy hozzásegítse a tanulókat a látható világ jelenségeinek, a vizuális művészeti alkotásoknak mélyebb értelmezéséhez és megítéléséhez,

Sátrak minden alkalomra

Sátrak minden alkalomra Ollós sátrak katalógus 2015 Hexagon Vízálló A sátor burkolata 100% poliészter szövet, egyik oldalán PVC bevonattal és UV védelemmel. A burkolat súlya 300 g/m 2. Teljes egészében alumínium Az ideális, mechanikailag

Communitas beszámoló

Communitas beszámoló Communitas beszámoló Az ösztöndíj legnagyobb részét nyersanyagokba fektettem, így születtek az új festményeim. Az összeg másik részét pedig arra használtam, hogy néhány utazást finanszírozzak a környező

ÓBUDAI REHABILITÁCIÓS ÉS FOGLALKOZTATÁSI KÖZPONT

ÓBUDAI REHABILITÁCIÓS ÉS FOGLALKOZTATÁSI KÖZPONT ÓBUDAI REHABILITÁCIÓS ÉS FOGLALKOZTATÁSI KÖZPONT TERMÉKKATALÓGUS 2019 TERMÉKKATALÓGUS 2019 Felelős kiadó: Janurikné Csonka Erika Cím: 1033 Budapest, Benedek Elek utca 1-3. Tel.: 06 1 388 7530 E-mail:

Stílus. Egyéniség. Divat.

Stílus. Egyéniség. Divat. Bizsuliget 2015 Stílus. Egyéniség. Divat. F e j e z d k i e g y é n i s é g e d, s t í l u s o d a B i z s u l i g e t é k s z e r e i v e l. V á l a s s z k o l l e k c i ó n k b ó l, v a g y á l l í

Puriter. Szerzés: vásárlás - Lektorátus Érték: 700.000.-Ft Származás: a művésztől Állapot: Ép Fénykép száma: Lemez száma:

Puriter. Szerzés: vásárlás - Lektorátus Érték: 700.000.-Ft Származás: a művésztől Állapot: Ép Fénykép száma: Lemez száma: Leltári szám: 2011/1 Puriter Baglyas Erika, 2005 Szappan, tükör, szöveg 90x30x300 cm Üveglapon három sorba rendezett szappandarabkákba vésett szórészletekből a tökéletes tisztaság lehetetlenségéről értekező

Az aukciót vezeti: Till Attila Az árverés szakmai vezetője: Spengler Katalin Az aukciót vezeti: Till Attila Az árverés szakmai vezetője: Spengler Katalin kedves vendégeink! Nagy örömünkre szolgál, hogy idén is megrendezésre kerül a Mosoly Alapítvány Artcraft-design aukciója. Megtiszteltetés

KATEGÓRIÁK: TERMÉK TERV VIZUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ DIÁK

KATEGÓRIÁK: TERMÉK TERV VIZUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ DIÁK CÉL: PILLANATKÉP ÉS KITEKINTÉS TECHNOLÓGIAI FEJLŐDÉS ÚJ ANYAGOK KUTATÁSA INNOVÁCIÓS IRÁNYOK TÁRSADALOMI FEJLŐDÉS HAZAI HELYZET FELMÉRÉSE KATEGÓRIÁK: TERMÉK TERV VIZUÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ DIÁK PÁLYAMUNKÁK TERÜLETEI:

Harmonikus színkombinációk. Szebb életterek. CombiColours a BLANCO színes mosogatóközpontjai.

Harmonikus színkombinációk. Szebb életterek. CombiColours a BLANCO színes mosogatóközpontjai. Harmonikus színkombinációk. Szebb életterek. CombiColours a BLANCO színes mosogatóközpontjai. 555_10_Farbbroschuere_HU.indd 1 17.11.2010 15:24:16 Uhr Kreatív megoldásokat kínálunk. BLANCO CombiColours

a Balaton... Nekem 80 m 2

a Balaton... Nekem 80 m 2 80 m 2 szék: PURE HOME, 54 990 Ft, konzolasztal: IKEA, 24 990 Ft, fekete fa alátét: LA TENDA, 4490 Ft, csillár: PURE HOME, 49 990 Ft, konzolon fehér vázák: PURE HOME, 19 990 Ft, kékes kaspó: PURE HOME,

KATALÓGUS. Érvényes: márciustól.

KATALÓGUS. Érvényes: márciustól. KATALÓGUS Érvényes: 2017. márciustól 1 Szereti a gyönyörű ékszereket? Mi is. Azonban azt is fontosnak tartjuk, hogy szebbnél-szebb ékszereket tudjon viselni anélkül, hogy aggódnia kellene a fémallergiától

DEKORTECH STÚDIÓ. szolnok tiszaligeti sétány 85 nm-es lakás lakberendezési tervezése

DEKORTECH STÚDIÓ. szolnok tiszaligeti sétány 85 nm-es lakás lakberendezési tervezése DEKORTECH STÚDIÓ szolnok tiszaligeti sétány 85 nm-es lakás lakberendezési tervezése család Modell: DEKORTECH STÚDIÓ 86 nm-es penthouse lakás belsőépítészeti és lakberendezési tervezés Fiatal, jól szituált,

KREATÍV TERÜLETEK FOGLALKOZÁSOK

KREATÍV TERÜLETEK FOGLALKOZÁSOK KREATÍV TERÜLETEK FOGLALKOZÁSOK KÉZMŰVESSÉG FAZEKASSÁG - Honti Rita, - Szarka Szilvia A foglalkozás indításának tervezett időpontja: 2013. február A foglalkozásokon a tanulók megismerkednek: - a fazekasság

Boldog Karácsonyt Ft / SZÉP OTTHONT - JÓ ÁRON! Minden kedves vásárlónknak. és sikeres új évet kívánunk! Ünnepi nyitvatartás:

Boldog Karácsonyt Ft / SZÉP OTTHONT - JÓ ÁRON! Minden kedves vásárlónknak. és sikeres új évet kívánunk! Ünnepi nyitvatartás: Minden kedves vásárlónknak Boldog Karácsonyt és sikeres új évet kívánunk! 3999 Ft / Finom dekor anyag szövött Jaquard mintával 158 cm szélességben 3999 Ft / Áttetsző dekor függöny szövött sherli mintával

Idő a képen. Közvetett időbeliség a képalkotásban a festészettől a videó-művészetig. Tézisek

Idő a képen. Közvetett időbeliség a képalkotásban a festészettől a videó-művészetig. Tézisek Idő a képen Közvetett időbeliség a képalkotásban a festészettől a videó-művészetig Tézisek Témafelvetés Kutatási témám egy olyan problémakör, mely képzőművészeti vizsgálódások tárgya és eszköze is egyben:

4. fejezet. Bútordíszítő elemek és dekorációs anyagok

4. fejezet. Bútordíszítő elemek és dekorációs anyagok . fejezet Bútordíszítő elemek és dekorációs anyagok .2 Tartalomjegyzék.3 Fogantyúprofi lok, Gola profi lrendszer.6 Bútorfogantyúk.166 Fogasok, fogassorok.197 Bútorfogantyúk és fogasok táblázata.206 Díszlécek,

VIZUÁLIS KULTÚRA. Vizuális kultúra emelt szintű érettségi felkészítő. 11. évfolyam. A vizuális nyelvi elemek adott technikának

VIZUÁLIS KULTÚRA. Vizuális kultúra emelt szintű érettségi felkészítő. 11. évfolyam. A vizuális nyelvi elemek adott technikának VIZUÁLIS KULTÚRA Vizuális kultúra emelt szintű érettségi felkészítő 11. évfolyam Heti 2 óra Évi 72 óra 1.1. Vizuális nyelv 1.1.1. A vizuális nyelv alapelemei - Vonal - Sík- és térforma - Tónus, szín -

KÉPALKOTÁS ALAPKÉPZÉSI SZAK

KÉPALKOTÁS ALAPKÉPZÉSI SZAK KÉPALKOTÁS ALAPKÉPZÉSI SZAK 1. Az alapképzési szak megnevezése: képalkotás (Visual Representation) 2. Az alapképzési szakon szerezhető végzettségi szint és a szakképzettség oklevélben szereplő megjelölése

Sajtóközlemény: Világsiker a szentendrei temető magyar terve

Sajtóközlemény: Világsiker a szentendrei temető magyar terve Sajtóközlemény: Világsiker a szentendrei temető magyar terve Közel ezerötszáz, a világ minden pontjáról beérkező építészeti alkotás közül a legjobbak közé sorolta a World Architecture Festival neves zsűrije

Az alkotótevékenységnek megfelelő, rendeltetésszerű és biztonságos anyag- és

Az alkotótevékenységnek megfelelő, rendeltetésszerű és biztonságos anyag- és Vizuális kultúra 1. évfolyam, első félév : A közvetlen környezet megfigyelése és 1.évfolyam, év vége : A közvetlen környezet megfigyelése és Alkotótevékenység és látványok, műalkotások szemlélése során

Csak most! akár 50% kedvezmény

Csak most! akár 50% kedvezmény Csak most! AKÁR 50% KEDVEZMÉNY Különleges téli ajánlat Fedezze fel az egyedülálló téli ajánlatot, mellyel a PANDORA kifejezetten Önnek szeretne kedveskedni! 2015. január 16-tól a készlet erejéig a kifutó

Sz. 1 50m Gyorsúszás Férfi 7 éves és idősebb ben születettek Nincs szintidő

Sz. 1 50m Gyorsúszás Férfi 7 éves és idősebb ben születettek Nincs szintidő Oldal 1 Sz. 1 50m Gyorsúszás Férfi 7 éves és idősebb 2006.11.25. 98-99-ben születettek Nincs szintidő 1. Atyi Ádám 98 006 37.49 2. Ujlakán Kálmán 98 006 40.89 4. Nagy Balázs 98 006 43.91 3. Varga Márton

Kajak-kenu. Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny

Kajak-kenu. Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny Kajak-kenu Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny K1 férfi U23 1000m 1 Doba Richárd Alfréd Bomba-AVSE 03:13.45 2 Fodor Dániel Építők-MDKC 03:17.19 3 Nagy Gergő UKSC 03:17.43 K1 férfi U23 500m

információ information 16 jelmagyarázat legend kifutó termék, a készlet erejéig kapható item running out, available until stock lasts újdonság new választható opciók a jelzett oldalon more options on the page marked műanyag

KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK 1 GRAFIKA ÉS FESZTÉSZET TANSZAK

KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK 1 GRAFIKA ÉS FESZTÉSZET TANSZAK KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK 1 GRAFIKA ÉS FESZTÉSZET TANSZAK KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK 2 KÉPZŐMŰVÉSZETI TANSZAK GRAFIKA ÉS FESTÉSZET ALAPJAI TANTÁRGY (A képzőművészeti tanszak főtárgya alapfok 1-2-3. évfolyamon)

lonovics László á l d o Artézi galéria

lonovics László á l d o Artézi galéria lonovics László á l d o za t Artézi galéria Lonovics László festőművész E mail: lono@t-online.hu Mobil: 06 30 548 6307 Kiállítás címe: áldozat Megnyitó: 2017. május 20. szombat du. 5 óra Nyitva: 2017.

Tökéletes. KLUDI COCKPIT Discovery. design, intuitív használat, könnyű kezelés, műszaki kifinomultság - Water in Perfection.

Tökéletes. KLUDI COCKPIT Discovery. design, intuitív használat, könnyű kezelés, műszaki kifinomultság - Water in Perfection. Tökéletes design, intuitív használat, könnyű kezelés, műszaki kifinomultság - Water in Perfection. Az egyszerűség művészete Intuitív működés A repülőgépek pilótafülkéit és a sportkocsik műszerfalát testre

2-5 ágú csillár - 1. oldal Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár. Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár /Sigma/ lámpa.

2-5 ágú csillár - 1. oldal Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár. Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár /Sigma/ lámpa. 2-5 ágú csillár - 1. oldal 19101 Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár /Sigma/ lámpa Név: Alba 5 Barna L.Szélesség/átm.: 580 mm H.Magasság: 500 mm P.Kinyúlás:

MARKÓ BALÁZS GONDOLATVÁZLATOK EGY LAKÓÉPÜLET MEGSZÜLETÉSÉHEZ TÉZISEK

MARKÓ BALÁZS GONDOLATVÁZLATOK EGY LAKÓÉPÜLET MEGSZÜLETÉSÉHEZ TÉZISEK MARKÓ BALÁZS GONDOLATVÁZLATOK EGY LAKÓÉPÜLET MEGSZÜLETÉSÉHEZ TÉZISEK AZ ÉPÍTÉS RÍTUSÁRÓL AZ ÉPÍTÉS AZ ANYAG HASZNÁLATÁBAN MEGTALÁLT ÉLVEZET. AZ ANYAG ÉS TECHNOLÓGIA SZÉPSÉGE ABBAN REJLIK, HOGY MINDEN ÉPÜLETNÉL

BAJKÓ DÁNIEL és KOVÁCS KITTI festõmûvészek

ÉPK TDK Képz művészet_sárkány Vivien_konzulens: Dr. Üveges Gábor

ÉPK TDK Képz művészet_sárkány Vivien_konzulens: Dr. Üveges Gábor FITAMORF ÉPK TDK 2016. Képz művészet_sárkány Vivien_konzulens: Dr. Üveges Gábor Van-e rend a káoszban? Létezik egyáltalán káosz? Amikor különféle tárgyak valamilyen módon megtalálják a helyüket egymáson,

RAJZ- ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA

RAJZ- ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA RAJZ- ÉS VIZUÁLIS KULTÚRA KERÜLETI MUNKAKÖZÖSSÉG MUNKATERVE A 2014/2015-ös TANÉVRE ÖSSZEÁLLÍTOTTA: BENKŐ CSILLA KERÜLETI MUNKAKÖZÖSSÉG VEZETŐ I. A munkaközösség helyzetének elemzése - a munkaközösség tagjai

A valódi szépség örök!

XXI. Törd a fejed! tehetséggondozó matematika vetélkedő

XXI. Törd a fejed! tehetséggondozó matematika vetélkedő Dr. Enyedy Andor Református Általános Iskola 1 Kovács Ágnes Panna 38 Miskolc-Diósgyőri Református Általános Iskola és Óvoda 1 Hatvani Nagy Kristóf 37,5 Kis Bálint Református Általános Iskola, Vésztő 1

oszlopok és korlátok 08 / 2018 / mmcite.com

oszlopok és korlátok 08 / 2018 / mmcite.com oszlopok és korlátok bard Az utcabútorok legegyszerűbb eleme is megérdemel egy érdekes formát. A lágyan modellezett záróelem, melyet láthatóan az állatvilág inspirált, nemcsak egy egyszerű dekoráció, a

oszlopok és korlátok 04 / 2017 / mmcite.com

oszlopok és korlátok 04 / 2017 / mmcite.com oszlopok és korlátok bard Az utcabútorok legegyszerűbb eleme is megérdemel egy érdekes formát. A lágyan modellezett záróelem, melyet láthatóan az állatvilág inspirált, nemcsak egy egyszerű dekoráció,

MID SEASON SALE CSAK MOST! AKÁR 30%-KAL ALACSONYABB ÁRAK

MID SEASON SALE CSAK MOST! AKÁR 30%-KAL ALACSONYABB ÁRAK MID SEASON SALE CSAK MOST! AKÁR 30%-KAL ALACSONYABB ÁRAK 1 MID SEASON SALE A KOLLEKCIÓ LEÁRAZÁSA Fedezze fel különleges ajánlatunkat! 2018. március 29-től a készlet erejéig a kifutó ékszerek kedvezményes

Magyarországi Evangélikus Egyház logó és arculat terv pályázat

Magyarországi Evangélikus Egyház logó és arculat terv pályázat logó és arculat terv pályázat Budapest 2009 1064 Budapest, Izabella u. 69. fsz. 2. Telefon: 06 1 332 3261 e-mail: civertan@civertan.hu www.civertan.hu A pályázati anyagban szereplô információk, tervek

bútor plus rex K O N Y H A L A K Á S I R O D A Ü Z L E T Bútorok méretre

bútor plus rex K O N Y H A L A K Á S I R O D A Ü Z L E T Bútorok méretre BÚTORKATALÓGUS 2010-2011 K O N Y H A L A K Á S I R O D A Ü Z L E T Bútorok méretre Elegancia Senio Ez az egyik legnépszerűbb konyhatípusunk, mert független divattól és a látványos megjelenése mellett örök

www.szelesviz.hu ÉLETTERÜLETEK Készőlt: Halzer Dorottya Feng Shui iskolák titkai c. könyv alapján.

www.szelesviz.hu ÉLETTERÜLETEK Készőlt: Halzer Dorottya Feng Shui iskolák titkai c. könyv alapján. www.szelesviz.hu ÉLETTERÜLETEK Készőlt: Halzer Dorottya Feng Shui iskolák titkai c. könyv alapján. Fa elem Bagua szám 3. Család, egészség - Kelet Bagua szám 4. Gazdagság, siker Délkelet Energiamozgás:

GEBERIT MYDAY FÜRDŐSZOBAI TERMÉKCSALÁD

GEBERIT MYDAY FÜRDŐSZOBAI TERMÉKCSALÁD GEBERIT MYDAY GEBERIT MYDAY A Geberit myday designtermékcsalád lágy, organikus, mégis nagyon érzelmes formáival győz meg. Ez egy természetes, jó érzést keltő ízlésességhez vezet, ami kikapcsolódásra csábít

A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái. Messzi István Sportcsarnok

A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái. Messzi István Sportcsarnok A Gorter-Kecskeméti Röplabda Club (KRC) relikviái Messzi István Sportcsarnok Füles serleg, anyaga: fém, színe: arany. Talapzata bordó színű műanyag, mérete: 16 x 16 cm, magassága 9 cm. A serleg teljes

LR LOGÓS KOLLEKCIÓ LR Partnerek részére

LR LOGÓS KOLLEKCIÓ LR Partnerek részére LR LOGÓS KOLLEKCIÓ LR Partnerek részére Kabinbőrönd Legyen szó hosszúhétvégéről, akár egy üzleti bemutatóra szánt termékekről és nyomtatványokról, a könnyű bőröndbe gond nélkül be tudsz pakolni! 2 keréken

Periférikus látás kísérletek

Periférikus látás kísérletek Periférikus látás kísérletek A látás egyfajta tudattalan, illetve korlátozott tudatosságú, néha reflexszerű feldolgozása a szemünk elé táruló információáradatnak. A szemünk fizikai tulajdonságai révén

leütési ár: Ft leütési ár: Ft

KoskiDekor Elegáns és stabil

KoskiDekor Elegáns és stabil Csak a fantázia szab határt... 2016/2. szám Belsőépítészeti tervezőknek, kivitelezőknek és bútorgyártóknak KoskiDekor Elegáns és stabil Dekoratív, mutatós nyír rétegelt lemez, színes, áttetsző, a fa erezetességét

VI.Szigetköz Minimaraton

VI.Szigetköz Minimaraton 2009.05.03. Táv : 16 km Abszolút eredmények 1. 33. Major József 1979 0:52:57 2. 10. Garami Árpád 1966 0:55:22 3. 71. Görözdi Máté 1983 0:57:34 4. 153. Sándor Csaba 1985 0:58:58 5. 6. Varga Csaba 1965 0:59:51

7.-8. évfolyam fejlesztési feladatok és óraszámok VIZUÁLIS KULTÚRA Heti 1 óra Tematikai egység. Javasolt óraszám 7. osztály

7.-8. évfolyam fejlesztési feladatok és óraszámok VIZUÁLIS KULTÚRA Heti 1 óra Tematikai egység. Javasolt óraszám 7. osztály Tematikai egység Kifejezés, képzőművészet Valóság és képzelete Kifejezés, képzőművészet Stílus és mozgás Vizuális kommunikáció Időbeli és térbeli változások Vizuális kommunikáció Jelértelmezés, jelalkotás

KATALÓGUS 2017 Márkás reklámtextil ADLER

KATALÓGUS 2017 Márkás reklámtextil ADLER KATALÓGUS 27 Márkás reklámtextil ADLER A MALFINIRŐL Minőségi anyagok, odafigyelés a részletekre, elegancia. Ez jellemzi a MALFINI luxus kollekció tagjait, amelynek köszönhetően már 5 éve elnyertük legigényesebb

A FÉN Y M ESTERE pályázat. BokorGyöngyi

A FÉN Y M ESTERE pályázat. BokorGyöngyi A FÉN Y M ESTERE pályázat BokorGyöngyi LEDbyLED Négy éve foglalkozom LED szalagos lámpatestek építésével. Rendkívüli módon inspirál az új anyag, és a benne rejlő gazdag formaalakítási lehetőség. Az első

Emlékszobor elhelyezésének dokumentációja

Emlékszobor elhelyezésének dokumentációja Emlékszobor elhelyezésének dokumentációja Az Europa Cantat kapcsán tervezett, a ZSÖK területén felállításra kerülő alkotás elhelyezéséről 2015.05.07. Tartalom Műleírás... 3 Építészet... 5 1. Elhelyezési

Művészeti Diákköri dolgozat. PoP kép a képen. Készítette: Dévai Zoltán Konzulens: Dr. Üveges Gábor

Művészeti Diákköri dolgozat. PoP kép a képen. Készítette: Dévai Zoltán Konzulens: Dr. Üveges Gábor Művészeti Diákköri dolgozat PoP kép a képen Készítette: Dévai Zoltán Konzulens: Dr. Üveges Gábor Budapest 2013 Tartalomjegyzék Kiindulás:... 2 Gondolat:... 3 Út-élmény... 3 Hangsúlyok... 4 Szubjektív-objektív...

NYILVÁNTARTÁSI ADATKIVONAT

NYILVÁNTARTÁSI ADATKIVONAT Műtárgy-nyilvántartási azonosító: 327083 művész: Kovács Margit (Győr, 1902 Budapest, 1976) Kerámia falikép, 1959 1959 KELETKEZÉS HELYE: terrakotta mázas; festett MÉRET: magasság: 301,20 cm, szélesség: