Árverési szabályzat. a képen vagy a személyes megtekintés alkalmával

Download "Árverési szabályzat. a képen vagy a személyes megtekintés alkalmával"

2 Árverési szabályzat Az aukciót az Antikkönyv.hu Kft. szervezi. A termékek eladója: Antikkönyv.hu Kft Budapest József Attila utca 94. Telefonszám: 06/ Mobil: 06/ Cégjegyzékszám: Adószám: Statisztikai szám: A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal (Belkereskedelmi és Idegenforgalmi Főosztály) határozata alapján (Ikt. szám: KIF /2005/C) az Antikkönyv.hu Internetes Könyváruházat üzemeltető Antikkönyv.hu Kft. a C/ nyilvántartási számon csomagküldő kereskedelmi tevékenységet folytathat. 1. Az Antikkönyv.hu Kft. az aukciót az árvereztetők megbízásából szervezi, rendezi és vezeti. Az aukción regisztrációt követően mindenki részt vehet, a Kft. azonban fenntartja a jogot, hogy egyes személyeket indoklás nélkül az árverésből kizárjon. 2. Az Antikkönyv.hu Kft. aukcióin résztvevők, az árverésekre szállítók az ajánlat megtételével illetve a beadott tárgyak átadásával elfogadják ezen szerződés feltételeit, és magukra kötelezőnek ismerik el. 3. Az Antikkönyv.hu Kft. az árveréseket megelőzően biztosítja a tételek megtekintésének lehetőségét Kaposvárott a megyei könyvtárban június 5-én és 6-án, a könyvtár nyitva tartása alatt. ( óra között szakember segítségével) 4. A tételeket a beadó vagy a Kft. a legjobb tudása szerint írja le, a hibáival együtt. A fel nem tüntetett hibákért a Kft. nem szavatol, azért kéretik az érdekelt tételeket az adott időben személyesen megtekinteni. 5. Az aukción szereplő tételek eredetiségéért a Kft. felelősséget vállal, kivéve, ha a tétel leírásában jelezve van a tétel bizonytalan megítélése. Az ajánlat törlése, a tétel visszavétele 1. Az ajánlat törlésére köteles a Kft., ha a tétel olyan jelentős hibájára derül fény, amely a leírásban nem volt feltüntetve, és a képen vagy a személyes megtekintés alkalmával nem volt látható. 2. Az árverés zárása után ajánlatot nem lehet töröltetni, a vevő köteles a megnyert tételt átvenni és kifizetni, kivéve, ha utólag derül fény visszavételre jogosító hibára. 3. A Kft. és a vevő törekszik a törlések békés intézésére. 4. Amennyiben a tételt személyesen veszik át irodánkban, reklamációt csak a helyszínen lehet bejelenteni. Az elnyert tételek egy részének kapcsán felmerült jogos reklamáció nem mentesíti a vevőt a többi tétel átvételének kötelezettségétől. Ha a tételt postai vagy futárcéges szállítással rendelték, reklamációt az átvételtől számított 3 napon belül fogadunk el. A kézbesítés során keletkezett hibák, sérülések miatti reklamációt csak akkor tudjuk érvényesíteni a szállító cég felé, ha a küldemény megsérülését a kézbesítéskor rögtön jelzi a vevő a kézbesítőnek és: vagy jegyzőkönyvet vesznek fel vele, vagy súlyos sérülés esetén a vevő megtagadja az átvételt. Ha ilyen nincs, a Kft. felelősségét is megszünteti! Ezért, ha erősen sérültnek tűnik a csomag, és valószínű, hogy a tartalma megsérült ragaszkodjon hivatalos jegyzőkönyv felvételéhez. Fizetési feltételek 1. A tételek a leütési ár + 10% jutalék megfizetése után kerülnek a vevő tulajdonába. Ha a tételt nem személyesen veszik át, a vevő a postaköltség, biztosítási díj megfizetésére is köteles. Részletes leírás a postázással kapcsolatos kérdésekről a postázási információk alatt. 2. A Somogyi Kézjegy aukciós tételeire az Antikkönyv.hu Kft. honlapján feltüntetett mail címen és telefonon lehet ajánlatot tenni, ezt a nyílt árverésen az árverésvezető bejelenti azaz az ár a legutolsó ajánlatról indul. Minden licitáló azonos esélyekkel pályázik a tételekre, azonban két azonos ajánlatnál a korábban érkező nyer. 3. A Kft. a tételt a legmagasabb ajánlatot adónak adja el. A licitálás a licitlépcsők szerint történik: Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft-ig Ft Ft felett Ft Az elnyert tételek átvétele 1. Személyes átvételre és a tételek kifizetésére az árverést követőem Kaposvárott a könyvtárban illetve két hétig Budapesten az Antikkönyv.hu székhelyén (1042 Budapest, József Attila utca 94.) van lehetőség. A két hét után ki nem fizetett tételeket havonta 5% késedelmi kamattal terheljük. 2. Ha a vevőnek az adott árverésen beadott tétele is van, jogosult követelését beszámítani tartozásába. 3. Az Antikkönyv.hu Kft. jogosult viszszavonni a tételhez való jogosultságot, ha egy hónapon túli, vagy jelentős összegű ki nem fizetett tételei vannak. 4. Ha a nyertes küldeményként kérte a tételét, és ezt a szándékát jelezte, az árverést követő egy héten belül megküldjük címére a tételt, abban az esetben ha az árat és a postaköltséget rendezte. Csak belföldre postázunk! Csomagonként általában ezer forintos posta és csomagolási költséget számolunk. Fizetés 1. Az elnyert tételekért fizetni az alábbi módokon lehetséges: legajánlottabb készpénzzel a helyszínen az aukció után számla ellenében. Ezenfelül banki átutalással, befizetéssel (360 Ft banki költség) illetve az Antikkönyv.hu székhelyén személyesen készpénzezel ajánlott így egyúttal a tétel átvétele is megoldott. Jó aukciót kíván az Antikkönyv.hu csapata 2

3 Szeretném, hogyha szeretnének S lennék valakié, Lennék valakié. (Ady Endre: Sem utódja, sem boldog őse ) I. SOMOGYI KÉZJEGY Kiállítás és könyvaukció Kaposvárott 301 tétel Elöljáró beszéd Légy üdvözölve Olvasó az I. Somogyi Kézjegyen! Amióta az ember alászállt az ősfáról, nemcsak a földre hulló gyümölcsöket és a kővésőt választotta. Igyekezett megőrizni a vele történés legérdekesebb mozzanatait. Palába jeleket karcolt, botokra farigcsált, aztán rovásokkal, később latin betűvel írni kezdett s ezzel eldőlt a sorsa. Íme, megtörtént: az ige könyvvé vált, az emberlét legnagyszerűbb tulajdonsága testet öltött, az anyanyelv könyvekben megőrződött. Ősgesztánk ugyan elkallódott, a vizsolyi bibliából alig félszázat őriznek, Mátyás király Corvináit nemcsak a török, éppenséggel az egész művelt világ dézsmálta, ám ma is adott a lehetőség odalépni egy íróhoz, dedikációt kérni tőle, ezzel megőrizni egy értékes kézjegyet. A könyv, az irat, a levél érték. Kincs, amely ebben a kulturálisan lesántult világban kapaszkodónk lehet. Azzal, hogy aukciónkra hazai és világsztárok érkeztek gondolok akár Takáts Gyula tucatnyi dedikált könyvére, Petőfi még életében kiadott verseire, Hungáriai Mihály Strassburgban 1516-ban megjelent munkájára, de gróf Széchenyi István három kötetére vagy a mindenen túlragyogó Ady Endre kéziratra ezzel is az érdeklődők megbecsülésén fáradoztunk. (Kérjük egyúttal Olvasóinkat és az aukciókra érkezőket, nézzék el nekünk, ha nem tudósi értekezéssel mutatjuk be katalógusunk tételeit, a jobb megértést helyezve előtérbe. Használják ki a kiállítást és a bemutató napot, vegyék kezükbe a könyveket!) Ugyancsak jelentős ékítmény az aukciónkhoz, hogy ritka régi térképeket is bemutatunk. Reméljük nem vándorfecskét csalogattunk a somogyi dombok közé, s ténykedésünk megértésre talál. Sokan persze legyintenek a könyvekre és a mindenható google-t választják, mondván a nyomtatott szónak lejárt az ideje, a könyvek akár az Atlantisz örökre elsüllyedtek. Mi nem így gondoljuk! Heltai Gáspár írta 1566-ban Kolozsvárott e sorokat, midőn saját nyomdájából útjára bocsátotta az esopusi meséket: beérvén azzal, hogy jó szándékból és jó lelkiismeretből cselekedtem. És az efféle tüzesnyelvű irigyeknek mondom: Dicatis meliora, azaz mondjatok jobbakat! A könyvekért semmi érzet a fáradozás! Mert Olvasni kell! Bajvívás ez, napi kemény munka az olvasás, de micsoda öröm. Végezetül köszönetet mondunk mindenkinek, akik segítették az első Somogyi Kézjegy bemutatkozását. Elsősorban a könyvtár segítőkész igazgatójának, önzetlen munkatársainak, az antikkönyv csapatának valamint e kiadvány szerkesztőinek, Családomnak, s minden barátnak, aki bíztatott bennünket ötletünk valóra váltása közben. Olvasói és gyűjtői üdvözlettel: Bekes József Tételek az interneten Az aukció 301 tétele megtalálható az antikkonyv.hu és a kapos.hu, kaposvarmost.hu internetes oldalkon és Bekes József Facebook oldalán. A tételek kézbevételére az árverést megelőző napon azaz június 5-én kerül sor Kaposváron a Takáts Gyula Megyei és Városi Könyvtárban óra között. A tételekről szóban, telefonon ( ) és neten (somogyikezjegy@ gmail.com) szívesen adunk részletes tájékoztatást. Licitálás Licitálni a os mobiltelefonszámon, a somogyikezjegy@gmail.com-on, a elérhetőségein (Telefonszám: 06/ Mobil: 06/ ) június 6-ig, óráig, majd a helyszínen az aukció idején lehet! 3

4 1. tétel 7. tétel 12. tétel 4 IRODALOMBÓL JELES Ady Endre. A minden titkok verseiből. Első kiadás. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt kiadás Bp. [1910. Nyugat.] p. Kiadói papírborítékban, számára készült karton tokban, a borítékrajz Falus Elek munkája. 2. Ady Endre. A halottak élén. Első kiadás. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt kiadás. Bp p. Fűzve Jeges Ernő által tervezett papírborítóban Ft 3. Ady Endre. Válogatott versei. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt kiadás. Bp p. Válogatta Dóczy Ernő, illusztrálta Jaschik Álmos. Kiadói egészvászon kötésben. 4. Ady-szám. Huszadik század. Huszadik Század. (Hungária ny.) Bp p. Fűzve, kiadói borítékban. Többek között Jászi Oszkár, Földessy Gyula, Balázs Bála és Csécsy Imre írásaival. Ritka. 5. Ady-emlékszám. Nyugat. A Nyugat kiadása. Bp., sztl.l., 176 p. Eredeti papírkötésben. A szerzők között: Ignotus, Schöpflin, Móricz, Kosztolányi, Krúdy, Rippl-Rónai, Déry, Bartók és Kodály kottamelléklete. Ady-vers. 6. Arany János. Koszorú. Nyomtatott Emich Gusztávnál Első évfolyam második félév. 620 p. Szépirodalmi és Általános Míveltség terjesztő hetilap. Az összes száma. Ebben szerepel először Arany Jánostól a november elsejei számban a Wallesi bárdok (Ó-ángol ballada). Arany felszólítást kapott Ferenc József császárt dicsérni, ám ő ehelyett írta meg híres versét, amelyben a véreskezű uralkodót ítéli el. Korabeli egészvászon kötésben. Ritka Ft 7. Babits Mihály. Dante: A pokol. Révai Kiadás, Budapest p. A költő nagyszerű Dante fordítása. Babits Mihály kézzel írt dedikációjának facsimile nyomatával. Kiadói félbőr kötésben. Szép példány Ft 8. Babits Mihály. Az istenek halnak, az ember él. Versek. Első kiadás. Athenaeum. Bp p. Fűzve, kiadói borítóban. 9. Babits Mihály. Levelek Irisz koszorújából. Első kiadás. Nyugat. (Jókai ny.) Bp., p. A szerző elsőként megjelent verseskötete. Fűzve, kiadói borítóban, számára készült karton tokban. 10. Berzsenyi Dániel. A magyarországi mezei szorgalom némely akadályairul. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda p. Merényi Oszkár a Magyar Irodalmi Ritkaságok sorozatban adatta ki Berzsenyi ban írt gazdálkodási gondolatait. Merényi Oszkár fiának, Dr. Merényi Lászlónak 1987-es beírásával. Későbbi papírkötés. 11. Berzsenyi Dániel Ismeretlen és kiadatlan levelei. Magyar Tudományos Akadémia Kiadása p. Kiadta, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Merényi Oszkár dr. A kötet előszavát Merényi Oszkár Kaposváron december 10-én írta. Ebben köszönetet mond a niklai Berzsenyi családnak is. Papírkötésben. Ritka. 12. Berzsenyi Dániel. Versei. Toldy Ferencz kiadása, nyomtatta Heckenast Gusztáv p. A költő portréjával. Az akkor legteljesebb kiadás, ahogy Toldy írja: A megrongált szöveget az eredeti kéziratok és kiadásokhoz egyengetve, kiadatlanokkal és életrajzokkal bővítve, a költő örökösei megbízásából. Toldy Ferencet Berzsenyi Farkas a költő legidősebb fia kérte föl erre a hatodik javított és legteljesebb kiadásra. Előtte két Helmeczy és két Döbrentei illetve egy tulajdonosok engedélye nélküli magánkiadásban jelentek meg Berzsenyi versei. Kiadói aranyozott vászonkötésben. Ritka, gyűjtői példány Ft 13. Faludy György. Francois Villon balladái. Dedikált. Szépirodalmi Kiadó. Bp., p. A költő legsikeresebb Villon fordításai. Faludy még Torontóban írta a kötet előszavát. Papírkötésben. 14. Gárdonyi Géza. Egri csillagok. I.-II. Singer és Wolfner kiadása Negyedik kiadás. 690 p. Az író legismertebb regénye, amely most is a legolvasottabb magyar regény. Kissé megsárgult, korabeli műbőrkötésben Gárdonyi születésének 150. évfordulója. 15. Gyurkovics Tibor. Dedikált. Táj, nővel. Magvető Könyvkiadó, Budapest p. A könyvet, amelyben a költő veresei mellett kedvenc festményei is szerepelnek

5 20. tétel 22. tétel 28. tétel Gyurkovics Kánya Kata színésznőnek és Verebes István színházi rendezőnek ajánlotta. Szép példány. 16. Heltai Jenő. Elfelejtett versek. Dedikált. Új Idők Irodalmi Intézet Rt l. Ez a verses könyv a költő 75. születésnapjára készült 300 számozott példányban A költő eredeti aláírásával példány. Kiadói papírkötésben. 17. Illyés Gyula. Konok Kikelet. Dedikált. A Szépirodalmi Kiadó p. A kiadó felkérésére lllyés Gyula maga válogatta ennek a kötetnek a verseit. A költő a budapesti Merényi Gusztáv kórházban fekvő feleségét, Flórát látogatva adta e könyvet egykori ápolónőjének. Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóval. 18. József Attila. Külvárosi éj. Első kiadás. Dr. Kellner és Kiss Törekvés Ny. Bp p. Kiadói papírborítékban, számára készült karton tokban. Különösen szép példány! Ritka Ft 19. József Attila. Medvetánc. (Válogatott költemények ) Első kiadás. Révai. Bp., ,[4] p. Kiadói papír borítóban, számára készült karton tokban Ft 20. József Attila. Nagyon fáj. Első kiadás. Cserépfalvi. (Löbl ny.) Bp., , [5] p. Az előlapon tulajdonosi bejegyzéssel. A borítékot Nemes György tervezte. Fűzve, kiadói borítóban, számára készült karton tokban. Ritka Ft 21. Juhász Gyula. Testamentum. versek. Első kiadás. Délmagyarországi ny., Szeged p. 2 sztl. lev. Fűzve, festett kiadói borítóban, számára készült karton tokban. Szép példány. 22. Kassák Lajos. Éposz Wágner maszkjában. Gróf Jánosnak dedikált. Első kiadás Hunnia Ny. 29 p. A költő első verseskötete. A számozás helye üresen hagyva. [Budapest], A magyar avantgárd története 1915-ben kezdődik: ekkor jelent meg Kassák első verseskötete, az Éposz Wagner maszkjában, amely nagy erejű körkép és látomás a háborúban elmerült világról, s Walt Whitman szabadverseivel és a német expresszionisták műveivel mutat rokonságot. Ady állítólag földhöz vágta a neki ajánlott példányt, Babits pedig a futuristák külsőségeinek másolását látta benne. (Veres András: Művek, pályák, nemzedékek). Kiadói illusztrált (Sztanek J.) papírborítóban. Ritka, gyűjtői példány! Ft 23. Kellér Andor. Író a toronyban. Dedikált. Szépirodalmi Kiadó p. Kellér Andor három irodalmi visszaemlékezése. A könyvet az író Rexa Dezsőnek neves irodalomtörténésznek dedikálta. Kemény papírkötésben. 24. Kosztolányi Dezső. Lánc, lánc, eszterlánc... Első kiadás. Békéscsaba, Tevan, p. Tevankönyvtár 13. Fűzve, kiadói borítóban, számára készült karton tokban. Ritka. 25. Márai Sándor. Idegen emberek. Révai Kiadó p. Márai első nagy sikereinek egyike a kétkötetes regény. A sikerre jellemző, hogy ban ez már a negyedik kiadás. Kiadói vászonkötésben, eredeti papírborítóval. A pécsi Szent Imre könyvesbolt vignettájával. Szép állapotban. 26. Móricz Zsigmond. Tündérkert. Athenaeum Történelmi regény a XVII. század elejéről, Báthory Gábor erdélyi fejedelemsége Bethlen Gábor ifjú kora. Tulajdonosi beírással. Kiadói, aranyozott vászonkötésben. 27. Petőfi Sándor. Összes költeményei. Emich. Pest p. I. kötet p. II. kötet A két kötet két különböző színű vászonkötésben. A költő arcképével. Ritka darab, hiszen e köteteket még Petőfi életében adták ki Ft 28. Radnóti Miklós. Lábadozó szél. Első kiadás. Szeged, 1933, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma. (Délmagyarország ny.). 64 p. Az első borítón Dóczi György linómetszetével. Tulajdonosi névbeírással. (A Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiumának VI. kiadványa.) Fűzve, kiadói borítóban, számára készült karton tokban. Különösen szép példány Ft 29. Somlyó György. Cantata Tremenda. Dedikált. Genius könyvek Somlyó György bibliai indíttatású költői műve száz példányban jelent meg, kereskedelmi forgalomba nem került. A Tótfalusi nyomdaipari szakiskola megalakulásának 50. évfordulója alkalmából, Szántó Tibor grafikus művész vezetésével. 5

6 32. tétel 34. tétel 44. tétel 30. Szabó Lőrinc. Különbéke. Első kiadás. Athenaeum, Bp., Versek. 186, [4] l. Fűzve, kiadói borítóban, számára készült karton tokban. 31. Szép Ernő. Emlék. Versek. Első kiadás. Pallas. Bp., Kiadói papírborítóban, számára készült karton tokban. 32. Tóth Árpád. Lomha gályán. Versek. Első kiadás. Nyugat. Pallas kiadás. Bp., p. A költő második kötete. Papírkötésben, számára készült karton tokban. Szép példány. 33. Várnai Zseni. Egy asszony a milliók közül. Dedikált. Regény. Magánkiadás p. Várnai Zseni (Weisz Eugénia ) József Attila-díjas (1956) költő, Peterdi Andor író felesége. Kiadói szép papírkötésben. 34. Weöres Sándor. 111 vers. Dedikált. Első kiadás. Szépirodalmi Kiadó. Bp p. A költő versválogatása. Vászonkötés eredeti papírborítóban Ft 35. Weöres Sándor. A kő és az ember. Versek. Első kiadás. Nyugat. Bp [3] p. Fűzve, kiadói borítékban, számára készült karton tokban. A költő második kötete. Ritka. 36. Zilahy Lajos. A lélek kialszik. Dedikált. Fórum Kiadó, Újvidék. É.n. 257 p. 6 A halálos tavasz szerzőjének 1932-ben írt népszerű regénye. Az Amerikából Újvidékre hazatérő írófilmrendező engedélyezte a kiadást, amely másodszor is óriási sikert ért el. Papírborítóban, vászonkötésben. KÖNYVES TÉTELEK Baedekers: Schweiz. Leipzig p. Handbuch für Reisende mit 81 karten, 30 plánen und 15 panoramen. A neves és keresett útikönyv sorozat németnyelvű kiadása. Kiadói egészvászon kötésben. 38. Baedekers: Italien. Leipzig p. Von der Alpen bis NEAPEL-Kurzcs Reisenhandbuch mit 32 karten, 39 plánen und 22 grundrissen. Kiadói egészvászon kötésben. 39. Balla Antal. A legújabb kor világtörténete. Királyi egyetemi nyomda. Bp p. Alapos történészi munka. Jó példány. Kiadói félvászon kötésben. 40. Balás Béla. Ünnepek. Dedikált. Szent István Kiadó. Bp p. Balás Béla somogyi megyéspüspök az ünnepekről írt cikkeinek, beszédeinek, esszéinek gyűjteménye. Elmélkedésre serkentő gondolatok a fiatalok nyelvén. Kiadói papírkötésben. 41. Bánffy Miklós. Farkasok. Révai kiadás p. Az erdélyi író novelláskötete. Losonczi gróf Bánffy Miklós ( ) író, grafikus, díszlet- és kosztümtervező, színpadi rendező, politikus elbeszélései. Kiadói egészvászon kötésben. 42. Békefi Remig, Dr. A pécsi egyetem. Székfoglaló MTA. Hornyánszky Viktor kiadás. Bp., [2] p. + 5 t. Kiadói papírborítóban, újszerű, felvágatlan példány. 43. Békés István. Hazádnak rendületlenül A magyar nép aranykönyve. Művelt Nép Könyvkiadó p. A hazafiság albuma, a kor legjobb történészeinek írása rengeteg képmelléklettel. Kiadói papírkötésben. 44. Bendefy László, Dr. Fr. Julianus utazásának kéziratos kútfői Fontes authentici itinera Dr. Juliani illustrantes. Stemmer Ödön Dedikált. (Sárkány nyomda). Bp., [2] [3] p A 700 éves jubileum alkalmából közreadott teljes szöveg- és hasonmáskiadást összeállította, jegyzetekkel és magyarázatokkal ellátta. Számozott t. (ebből 1 kétlapos). Fűzve, kiadói papírkötésben. Jó példány. 45. Bendefy László, Dr. Az ismeretlen Juliánusz. A legelső magyar ázsiakutató életrajza és kritikai méltatása. Stephaneum. Bp., t. címkép [2] p t. és 2 kihajtható térképvázlat. Fűzve, kiadói papírkötésben. Szinte hibátlan állapotú, jó példány. 46. Bereczky Albert. A Zsidók titka. Sylvester nyomda. Bp p.

7 49. tétel 52. tétel 56. tétel A két beszéd elhangzott a Pozsonyi-úti Hálaadás temploma református gyülekezeti termében. Papírkötés Ft 47. Bernáth Mária-Mautner József. Balázs János élete és művészete. Rostás Károly szerkesztő dedikálásával. Kaposvár Város kiadása p. A könyv alapos tanulmány a fiatalon elhunyt Balázs János ( ) kaposvári festő emlékének, aki Lyka Károly festőművész tanár szerint az új Munkácsy lehetett volna. Papírkötés. 48. Berta Árpád. Út porából. Dedikált. Magánkiadás p. A néhány éve elhunyt Berta Árpád ban született Somogyaszalóban. A megbecsült somogyi parasztköltők közé tartozott. Kiadói műbőrkötésben. 49. (Bod Péter) Az Isten vitézkedö anyaszentegyháza allapotjának, és világ kezdetétöl fogva a jelen való idöig sokféle változásinak rövid historiája, melly az Isten Magyar népének hasznára egyben szedegettetett... Basileában, (Bázel) Im-Hof R. J l. 5 sztl. lev. 4 térkép. mell. (Európa, Ázsia, Afrika és Amerika rézmetszetű térképei; metszette. C. Burchardt; kihajtható). Kétszínnyomású címlappal, metszett könyvdíszekkel. Korabeli, bordázott gerincű félbőrkötésben. Számára készült karton tokban. A térképekkel együtt nagyon ritka könyv! Ft 50. Bontz József. Keszthely város monográfiája. Farkas János ny. Keszthely, [4] p. + 3 t. Szövegközti fényképekkel gazdagon illusztrált. Díszes, dúsan aranyozott, zöld kiadói egészvászon kötésben Ft 51. Brankovics György. A magyar szabadságharcz története. Franklin-Társulat. Bp p. Harmadik kiadás. Kiadói, illusztrált félvászon kötésben. Szép példány. 52. Erdei Ferenc. Futóhomok. Dedikált. Athenaeum kiadása. Bp p. A Duna-Tiszaköz földje és népe. Magyarország felfedezése. Szerkeszti Sárközy György. 35 fényképpel. Kiadói egészvászon kötésben. 53. Erdélyi János. Magyar közmondások könyve. A Kisfaludy-Társaság meg-bizásábul szerkeszti és kiadja Pesten, Első kiadás. IV, 461.[1] p számozott közmondást tartalmaz. Korabeli vászonkötésben Ft 54. Cholnoky Jenő. Erdélyi képek. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Franklin. Bp., ,[1] p., 28 t. (14 levélen). Szövegközti ábrákkal. Kiadói, aranyozott sorozat, vászonkötésben. 22,5 cm. 55. Cohen David. Szexbeszéd. Dedikált. Park Kiadó p. A világhírű angol bestseller író, pszichológus, tévés műsorvezető egy belgiumi konferencián írta alá a művét. A könyv a párkapcsolatokban használt árulkodó testbeszédre mutat izgalmas leírásokat. Kiadói papírkötésben. 56. Csoóri Sándor. Második születésem. Dedikált. Magvető, Bp., p. A költő korai verseit tartalmazza. Istók Kálmánnak dedikálva 1974-ben. Kiadói vászonkötésben. 57. Csávossy György. Őszi utakon. Dedikált. Glória, Kolozsvár p. A nagyenyedi író, mellesleg az egyetlen erdélyi és magyar borköltő verseit, történelmi és zenés játékát közreadó összefoglaló kötet. 58. Csernák Árpád. Este próba. Dedikált. Nap kiadó, p. A kaposvári színész, író, lapszerkesztő novelláit tartalmazza. Kemény, fóliázott papírkötésben a szerző portréjával. 59. Csörsz István. Sírig tartsd a pofád. I.-II. Dedikált. Magvető Könyvkiadó. Bp., p. Ez a tiltott könyv volt a hazai galeri irodalom remeke. A magyar beatkorszak bibliája. A somogyi gyökerekkel rendelkező Csörsz István 1983-ban írta meg a folytatást, a könyv mindkét regényt tartalmazza. Kiadói vászonkötésben, papírborítóban. 60. Csupor Tibor. Mikor Csíkból elindultam. Szépirodalmi könyvkiadó, Bp., p. A bukovinai székelyek története. Az egykori kaposvári újságíró Csupor Tibor kiváló riporteri erénnyel mutatja be a vándoroló székelyek történetét. Kiadói vászon kötésben, papírborítóban. 61. Dávid Sándor. Balczó. Dedikált. Sportkönyvek kiadó p Dávid Sándor újságíró követte végig Balczó András pályáját és titkait is felfedve írta meg önéletrajzi jellegű sikerkönyvét. 7

8 63. tétel 64. tétel 71. tétel A kötet ritkaság Balczó András által egy sportoló barát számára aláírt! Kiadói papírkötésben. 62. Dlusztus Imre. Vízlépcsőd. Dedikált. Szeged Nóvum p. Az ismert újságíró, lapszerkesztő, riporter, későbbi neves borszakértő Dlusztus Imre bős-nagymarosi botrányról írt nagy port felvert riportkönyve. Kiadói papírkötésben. 63. Dugonics András. Trója veszedelme melylyet a régi versszerzöknek írásiból egybe szedett, és versekbe foglalt. Első kiadás. Posonyban, Landerer Mihály , [18], 280 p., 1 mell. (kihajtható leszármazási táblázat). A kötet utolsó fejezete Különféle versek címen klasszikus latin költőktől tartalmaz fordításokat. A címképmetszet hiányzik. A szerző első megjelent műve, egyben az első magyar Homérosz-fordítás. Korabeli papírkötésben. Ritka könyv! Ft 64. Eötvös Károly. Balatoni utazás. I.-II.-III. Révai testvérek kiadása , p. Az író, országgyűlési képviselő, miniszter egyik legismertebb, legbecsesebb munkája. A ritkán előforduló Balatoni utazás vége kötettel kiegészítve. Kiadói egészvászon kötésben. Szép példány. 65. Erdélyi Zsuzsanna. Hegyet hágék, lőtöt lépék. Dedikált. Magvető Kiadó p. Népi verses szövegek, imádságok, könyörgések gyűjtésében meghatározó Erdélyi Zsuzsanna kötete. A folklór és a népi hiedelmek, ráolvasók, vallásos szövegek továbbélése Erdélyi Zsuzsának nagyban köszönhető. Kiadói vászon kötésben Erdős Renée. Versek. Aláírt példány. Révai Kiadás. Bp., p. Erdős Renée (eredeti nevén: Ehrental Regina) ( ). Erdős Renée volt az első nő a magyar irodalomban, aki meg tudott élni írásaiból. Korabeli vászon kötésben. 67. Fejes Endre. Rozsdatemető. Dedikált. Magvető Kiadó. Bp., p. Az író legsikeresebb regénye, 30 nyelvre fordították le. Kiadói vászonkötésben. Második kiadás. 68. Fésüs Éva. Ajnácska és az aligvári cselszövők. Dedikált. Kairosz kiadó p. A kaposvári írónő meseregényét tartalmazza Füzesi Zsuzsa szép rajzaival. Kiadói kartonkötésben. 69. Fésüs Éva. Szeretném elmondani még... Dedikált. Berzsenyi Könyvkiadó p. Fésüs Éva meséin generációk nőttek föl, külön öröm hogy verseinek gyűjteményét is egybefoglalta a Berzsenyi Társaság. Kiadói papírkötésben. 70. Fischer Károly Antal. A hun-magyar írás és annak fennmaradt emlékei. Heisler J. könyvnyomda. Bp., p. Szövegközti ábrákkal. Fűzve, kiadói borítóban. Ritka őstörténeti munka Ft 71. Fischer Károly Antal. A magyar őstörténetírás hanyatlása. Dobrovsky és Franke. Nyomtatta Heisler J. Bp., p. Fűzve, kiadói borítóban. Felvágatlan. Ritka. 72. Fodor András. Remény futam. Dedikált. Szépirodalmi Könyvkiadó, Budapest p. A Kaposmérőben született ( ) Kossuth-díjas költő és esszéíró egyik legjobb verseskötete. Kiadói vászonkötésben. 73. Földes László Hobó. Rolling Stones könyv. Dedikált. Zeneműkiadó p. A költő-énekes Földes László Rolling Stones-ról írt könyve, sok fotóval. Kiadói papírkötésben. 74. Fürstein József. A kísértő hangok. Magánkiadás. Miklósi p. Fürstein József nagy tudású miklósi plébános, 1946 novemberében a kaposvári Farkas Kálmán nyomdájában nyomtatta ki regényét, ami dr. Hoss József veszprémi mp. provikárius engedélyével jelenhetett meg. Kopottas bordó vászonkötésben, a kaposvári kórház lelkészének pecsétjével. Ritka. 75. Gáspár Ferenc. A kaposvári Berzsenyi Szabadkőműves-páholy. Dedikált. Magánkiadás p. Az ismert kaposvári orvos-író, helytörténész kiváló kutatómunkájának eredménye e kötet. Rengeteg eddig ismert és ismeretlen dokumentum alapján mutatja be a kaposvári páholy működését. Fóliázott papírkötésben, új állapotban. 76. Geiger Ábrahám. Levelek a kitérésről. Népszerű zsidó könyvtár. É.n. 53 p. Judaika. Papírkötésben Ft 77. Görög Ibolya. Protokoll az életem. Dedikált.

9 78. tétel 81. tétel 85. tétel Atheneum Kiadó, p. Viselkedésügyi tanácsok a híres szakértőtől, aki az Antall-kormány protokoll főnöke volt. Sok fotóval és értékes politika történeti beszámolókkal. 78. Granatensis Ludovici (Granadai Lajos) Paradisus precum. Kiadó: Emile Kerssemakers, Heerlen, Hollandia p. Az európai hírű spanyol dominikánus szerzetes, teológus, egyházi író bölcseleti könyvének 1604-es holland kiadása. Mérete: 14x8 centiméter. Korabeli restaurált papír kötésben Ft 79. Guilielmus Stanihurstus. (STANY- HURST, Guillaume) A halandó testben szenvedő halhatatlan Istennek szentséges historiája. Melly először a Jésus Társaságából lévő tisztelendő pater deák nyelven ki adattatott... A Jésus Társasága Akademiai Kollegiumának bet., Nagy-Szombatban, sztl. lev. 823 p. Korabeli egészbőr-kötésben. Nagyon szép könyv Ft 80. Gubányi Károly. Öt év Mandzsuországban. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára Lampel R. Bp., VII [1] p t. Illusztrált kiadói egészvászon sorozat kötésben. Megkímélt állapotú, jó példány. 81. Hedin, Sven. Transzhimalája. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp. É.n. 330 p. Szerkeszti Dóczy Lajos. Lampel könyvkereskedése kiadványa. A neves utazó ritkán fellelhető kötete. Jó példány. Kiadói vászonkötésben. 82. Hedin, Sven. A rejtelmes India felé Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Tolnai Világ-lapja ny.) Bp., Ford. és bev.: Zigány Árpád. 568 l, 4 lev; 554 l, 3 színes t, 3 lev., mindkét kötet rendkívül gazdag képanyaggal, végén könyvreklámokkal. Illusztrált, aranyozott, díszes kiadói vászonkötésben, ritka kötésváltozatban. Szép példány. 83. Hollósy István. Magyarország őslakói és az oláhok eredete. Tekintettel a nemzetiségi kérdésre és a magyarság történelmi hivatására. Ráth Mór. (Pallas ny.) Bp., p. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ritka. 84. Gyergyai Albert. A falutól a városig. Dedikált. Szépirodalmi Kiadó p. Gyergyai Albert (eredeti neve: Szegő Albert, ) magyar irodalomtörténész, egyetemi tanár, író, műfordító, Franciabecsületrend (1937) tulajdonosa, Baumgarten-díjas. A Somogy megyei Nagybajomban született. Gyergyai Albert Anyám meg a falum című szépprózájával lépett a magyar irodalomba. Ez a kötet novelláit, naplóbejegyzéseit közli. KONYHA ÉS BOR A magyar konyha Kovács Teréztől. Méhner Vilmos. Bp p. Legújabb és legczélszerűbb képes szakácskönyv több mint 1200 vénynyel, 120 étlappal, 130 képpel. Függelékül a házi czukrászda. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói, kissé viseletes félvászon kötésben. 86. Ínyesmester szakácskönyve. Új lényegesen bővített kiadás. Atheneum kiadása p. Korabeli papírkötésben. Jó példány, ritka. 87. Legjobb szegedi szakácskönyv. Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap és Könyvkiadó Váll. Bp. É.n. 350 p. Szerkesztette: Sárosi Bella. 2. bővített kiadás. Számos szöveg közé nyomott ábrával. Korabeli papírkötésben. 88. Cey-Bert Róbert Gyula. Magyar halgasztronómia. Dedikált. Paginarium Kiadó p. A bárudvarnoki születésű világjáró gasztronómiai kutató és író halreceptjeinek gyűjteménye. A könyv több mint szakácskönyv evésfilozófia. Kiadói keménytáblás papírkötésben. 89. Csepregi Pál. A szőlő metszése. Mezőgazdaság Kiadó. Bp p. Rengeteg ábrával, hasznos tanácsokkal, jó példány. 4. átdolgozott kiadás. Korabeli papírkötésben. 90. Csanády Gusztáv, dr. Útmutatás a must és a bor okszerű kezelésére kisebb szőlőbirtokok számára. Pallas Rt. Kiadása. Bp p. 27 ábrával ellátott 114 éves borszakkönyv, jó példány. Korabeli papírkötésben. 91. Csáky Sándor. A huszadik század szakácsművészete. Első kiadás. Novy Smokovec Újtátrafüred. Szerző ( Athenaeum ny., Kassa) p. 39 t. 1 sztl. lev. 61 p. (szótár), 35 p. (hirdetések), XXIII p. A szakácsművészet remekeinek gyűjteménye. A szerző működésének 25 éves jubi- 9

10 94. tétel 95. tétel 98. tétel leuma alkalmára készült díszkiadás. Kiadói egészvászon kötésben Ft 92. Kugler Géza. A legujabb és legteljesebb gyakorlati nagy budapesti szakácskönyv és házi czukrászat. Híres magyar és franczia szakács-művészek nyomán. Rozsnyai. Bp., p. 1 stlan lev. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben. Nagyon szép példány Ft 93. Kugler Géza. Házi Cukrászata Rozsnyai. Bp., p. A kötet cukrászok, vendéglősök és háziaszszonyok legpraktikusabb kézikönyve. Négy részben. Kiadói illusztrált egészvászon-kötésben. Nagyon szép példány. Ritka szakácskönyv! Ft 94. Némethy Jó(z)sef. A Szüret, Borkészítés és borralbánás a pinczében. Közre bocsájtá Pesten, Heckenast Gusztáv p. Szükséges kézikönyvecske szőlőgazdáknak, borkereskedőknek, korcsmárosoknak, vinczelléreknek, szorítóknak és mindazoknak, kik a szüretet és borkészítést haszonnal és a legújabb jovítások szerint végezni, s boraikat a legjobb állapotban elakarják tartani; sok fontos utmutatással együtt a borhamisítás, borjovítás és borvisgákról... Korabeli, festett kartonkötésben. Nagyon ritka! Ft 95. Chaptal [de Chanteloup], J[ean-] A[ntoine Claude]. A boroknak termesztésekről, készítésekről, és eltartásokról való értekezés, mellyet frantzia nyelven írt nem régiben Chaptál J. A. frantzia belső minister, s az otthoni, és más tudós társaságoknak-is tag. Veszprémben, Számmer Mihály [2] [11] p. 10 Egyetlen magyar kiadás. Az első magyar nyelvű borászati szakkönyv, amely a kémia fontosságát felismerve igyekezett korszerű alapokra helyezni, és világszínvonalúvá tenni a hazai borászatot. A könyv függelékeként megjelent Jegyzések. A Nagy Somlyó Hegyéről és Boráról... Gombás János tanulmánya. A kötet legvégén a fordító, Fábián József által írt magyarázó szótár található. Korabeli papírkötésben. Jó példány. Ritka borászati szakmunka Ft 96. Lévai Anikó (Orbán Viktor miniszterelnök felesége) A konyhaablakból. Dedikált. Jokerex Kiadó A miniszterelnök feleségének konyhai és családi titkaiból. Gyönyörű album, abban az évben bestseller könyv lett. Orbán Viktor humoros dedikálásával. A férj jogán, aki csak egy türelmetlen gyomorral járult hozzá a műhöz... Orbán Viktor Ft 97. A gazdasági szeszgyártás kézikönyve. Pesti könyvnyomda Rt p. Írták: dr. Kosutány Tamás és Lázár Pál, számos szöveg közé nyomtatott ábrával. Kiadói vászonkötésben. 98. Teleki Sándor. Teleki Szőlőtelepek Villány 50. jubileumi üzemi év. Pátria Nyomda Rt. Budapest A jubileumra kiadott összefoglaló kiadvány a Teleki Zsigmond által alapított villányi szőlőbirtokról. Ma Csányi Sándor érdekeltségébe tartozó üzem egykori történetét összefoglaló kiadvány számos értékes képet, fajtabemutatót, gyakorlati tanácsot, útmutatást és árjegyzéket is ad. Ritka borászati írásos emlék. Korabeli papírkötésben. KÖNYVES TÉTELEK Hajas István. Egyházi pásztor. I. Győr. Nyomatott Streibig József betűivel p. Egyházi beszédek első része, amelyet Zsolnai Dávid veszprémvölgyi apát úrnak élőbeszéde alapján lejegyzett Hajas István veszprémi teológiai író, esperes. Bőrtáblára ragasztott aranyozott eredeti papír. Szép példány Ft 100. Hámori Ferenc. Erdélyi Vasút Székely Gyors. Dedikált. Az Indóház Kiadó p. A szerzők ajánlják e kötetet a Székely gyors történelmet író utasainak. A zarándokvonat első útján fogant fotóalbum reprezentatív bemutatása az erdélyi vasút történetének és az első csíksomlyói menetnek. Album, kiadói papírborítóban Harsányi Zsolt. És mégis mozog a föld. I.-II.-III. Singer és Wolfner kiadása p. Galilei életének regényes leírása, igazi irodalmi és tudománytörténeti csemege. Első kiadás. Szép példány, eredeti papírborítóval Helységnévtár. A Magyar Korona Országainak helységnévtára. Pesti Könyvnyomda Rt p. Szerkeszti a Magyar Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Mutatós, szép kiadvány, jó példány Hermann Róbert Kucza Péter Szabadságharc a Tápióvidéken A tápióbicskei ütközet. Dedikált. Magánkiadás p. A gyönyörű album két neves történész munkája, Kossuth Lajos születésének 200.

11 104. tétel 107. tétel 118. tétel évfordulójára jelent meg. A tápióbicskei csatáról sok történelmi információt, dokumentumot és hadi összefoglalást tartalmaz. Mindkét író által dedikált, szép példány Hóman Bálint Szekfü Gyula. Magyar történet. I-V. Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Bp p. A híres sorozat jó állapotú 3. kiadása + tárgy és névmutatóval. Vászonkötés Ft 105. Igazságot Magyarországnak. Magyar Külügyi Társaság kiadása p. A Trianoni Békeszerződés következményeinek ismertetése és bírálata Illyés András. A keresztényi életnek példája vagy tüköre az az Szentek élete. Nagyszombat, p. Illyés András ( ) neves teológiai író, Erdély püspöke. Szentek élete további kiadásai , 1771, Címlap és az előszó pótolt, a 17. oldalig restaurált, ahogy az egykori bőrkötés is, a gerinc maradványával. Szép, gyűjtői példány Ft 107. Illyés András. A Keresztyeni Jossagos Cselekedeteknek es a tekelletessegeknek gyakorlatossága, Mely a Jesus Tarsasagabeli Tisztelendő Rodericus Alfonsus Spanyól Pap által Spanyólúl megirattatott; annak-utána külömb-féle nyelvekre; Mostan pedig Olaszból, és Deákból, szorgalmatosson meg-magyaráztatott... Nagyszombat, p. Az előbeszéd kelte: Pozsony Megjelent Esterházy Pál nádor támogatásával. A könyv különlegessége Illyés nevét a címlapon elszedte a nyomdász: ILLEYS-nek írták. Illyés András címerével.jó példány, eredeti bőrkötésben RMK I Ft 108. Ítéletek. Magánkiadás. Bp p. Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerkesztette Vida Márton. Ajánlással. Papírkötésben. IFJÚSÁGI IRODALOM Clara Nast. Csöpike kalandos utazásai. Nova kiadás. É.n. 123 p. Fordította Gárpárné Dávid Margit. Pályi Jenő eredetei rajzaival. Szép példány, papírkötésben Kányádi Sándor. Virágon vette vitéz. Dedikált. Móra Ferenc Könyvkiadó, Bp p. Erdélyben élő költő meséjének főszereplője egy hétéves kisfiú. Kányádi Sándor szépen szóló, szívet melengető kedvességgel megírt történetét Árva Ilona illusztrálta. Vászonkötés, papírborítóval Lipp Tamás. Levedi népe. Dedikált. Kozmosz Könyvek p. Lipp Tamás, a sikeres ifjúsági író Medvenemzetség című könyve után folytatta időutazását a magyar történelemben, a 800- as években játszódó regény őseink életét igyekszik bemutatni a Levedi népe című könyvében. Papírkötés Horne-Vaizey. Fél tucat lány. Dante Kiadó. Bp p. Róna Emy rajzaival. Papírkötésben Horne-Vaizey. Diáklányok. Dante Kiadó. Bp p. Róna Emy rajzaival, papírkötés Szira Béla. Gábor osztály cserél. A Szent István Társulat kiadása. Bp. É.n. 200 p. Győrfi György rajzaival. Somogyi Újság Könyvesboltja Kaposvárott. Korona utca 7. sz. bélyegzővel Verne Gyula. Egy kínai viszontagságai Kínában. Franklin Társulat. Bp p. Fordította: Zigány Árpád. Beneit eredeti rajzával, festett vászonkötés Verne Gyula. Névtelen család. Franklin Társulat. Bp p. Fordította: Huszár Imre. 3. kiadás. 80 képpel. Vászonkötés Verne Gyula. Utazás a föld körül nyolcvan nap alatt. Franklin Társulat. Bp. É.n. 277 p. Átdolgozta Szász Károly. Vászonkötésben Verne Gyula. A zöld sugár. Franklin Társulat. Bp p. Fordította: Zigány Árpád. 2. kiadás. 44 képpel. Vászonkötés. KÖNYVES TÉTELEK Jókai Anna. Napok. Dedikált. Szépirodalmi Kiadó, Budapest p. 11

12 120. tétel 121. tétel 124. tétel A József Attila- és Kossuth-díjas író, az Írószövetség egykori elnökének (szül ) egyik legjobb regénye. Jó példány, vászonkötés Kalevala. I-III. Lafontaine Irodalmi Társaság. Bp p. Fordította Vikár Béla. A finnek nemzeti hőskölteménye. A Hetesen született zenepedagógus, író Vikár Béla kitűnő fordításában. Hibátlan példány, tulajdonosi névbejegyzéssel Káldy György. Szent szakaszok, melyek az anyaszentegyház köz Istentiszteletén olvastatnak. Szent István Társulat, Pesten p. Márkfi Samu előszavával, amelyben hivatkozik a bibliafordító munkájának átdolgozására. Mellékletkén öröknaptárral. Nyomtatott: Landerer és Heckenastnál. Szép, eredeti, díszesen aranyozott bőrkötés Karoli Gáspár. Szent Biblia azaz a jelenések Ó és Új testamentumában foglaltatott Szentírás. Brit és Külföldi Bibliatársulat. Bp Ó-szövetség. 986 p. Új-szövetség 328 p. Jó példány, bőrkötésben Ft 123. Karoli Gáspár. Szent Biblia azaz a jelenések Ó és Új testamentumában foglaltatott Szentírás. Reichard és Tsa. Bp Ó-szövetség p. Új-szövetség 339 p. Javított bőrkötésben Ft 124. Karoli Gáspár. Szent Biblia azaz a jelenések Ó és Új testamentumában foglaltatott Szentírás. Reichard és Tsa. Bp Ó-szövetség p. Új-szövetség 339 p. 12 Az ún. kőszegi biblia ig voltak kiadásai Ft 125. Kanyar József. A reménység esztendei. Dedikált. Pannónia Könyvek p. Életrajzi számadás a koalíciós évekből. A Somogy Megyei Levéltár nagy tudású igazgatójának kötete. Papírborítóban Karikó Éva (Böjte Csaba). Párbeszéd a végtelennel Csaba testvér gondolatai. Dedikált. Helikon kiadó p. Böjte Csaba ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítója. Az általa létrehozott gyermekmentő szervezet több ezer erdélyi árva gyermeket karolt fel. A szerzetessel készült interjúk mellett a kötet tartalmazza Böjte Csaba gondolatait és beszédeit is. Az újszerű állapotban lévő könyvet Böjte Csaba dedikálta Károlyi Mihály. Ravelszki. Dedikált. Magvető Kiadó. Bp p. Károlyi Mihály miniszterelnök 1927-es londoni emigrációjában írt egyetlen drámája, amely a hagyatékából kéziratban került elő, s felesége Andrássy Katinka a vörös grófnő adatta ki Budapesten. A kötetben Károlyi Mihályné 1972-es dedikációja. Vászonkötés papírborítóban Ft 128. Kemény Elemérné. Kozmetikai készítmények előállítása. Magyar Vegyipari Szövetség kiadása. Bp p. Elméleti és gyakorlati kézikönyv táblákkal és 42 ábrával Kennan György. Szibéria. Gyoma, Kner Izidor A Century Magazine-ban megjelent közlemények nyomán kötet. Ford. Zempléni P. Gyula. 234 p. 1 sztl. lev.; 183 p.; 240 p. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapszélekkel, a gerincek alsó sarkán Kner I. felirattal. Jó állapotú példány Kerényi Grácia. Dalok könyve. Dedikált. Magánkiadás Kerényi Grácia ( ) költőnő, magyar-lengyel műfordító, esszéíró; a lengyel irodalom kutatója Király Béla. Honvédségből Néphadsereg. Dedikált. Co-Nexus kiadó, magánkiadás p. Király Béla az 1956-os forradalom kaposvári születésű főparancsnoka még Amerikából küldte kéziratát Budapestre. Könyve sok vitát váltott ki, 1989-ig tiltották. Az első hazai útja alkalmából dedikálta a Somogyország szerkesztőségében. Papírborítóban, jó példány Kiss Tibor. A Szigetvidék és Ormányság népének építészete. Magyar Építőművészet. (Hellas ny.) Bp., p., [42] t. (89 képpel), 1 mell. (négynyelvű összefoglaló). Szövegközti képekkel. / A Magyar építőművészet könyvei. A Magyar Ház barátai 3. Fűzve, kiadói borítóban Kocsis István. Széchenyi. Dedikált. Magvető Könyvkiadó, Budapest p. A kiváló erdélyi drámaíró (1940-) öt monodrámáját tartalmazza. Kaposvári látogatása alkalmával dedikálta 1988-ban a kötetet. Jó példány.

13 134. tétel 145. tétel 147. tétel 134. Kováts Mihály. Állati mágnesesség mérőserpenyűje. (I. serpenyű) + Hozzákötve: megvis gálja és megczáfolja Eschenmayer K. A. Tübingi Professornak Állati mágnesességről való munkáját és a Tóldalékot. II. Serpenyű. Pesten. Patzko Ferencz Jós ef XI. 174 p., 256 p. Újabb félbőr-kötésben, számára készült karton védőtokban, jó állapotú, együtt rendkívül ritka Ft 135. Kosztolányi Dezső. Vérző Magyarország. Pallas Rt. Kiadása. É.n. 236 p. Magyar Írók Magyarország területéért. A végére bekötve Horthy Miklós kormányzó előszava. Papírkötés. JOGI KÖNYVEK, KIADVÁNYOK Ezer kérdés = ezer felelet. Általános Nyomda Rt p. Az igazság tanácsadója. Általános tanácsadó a falusi nép számára. Az Igazság című hetilap ajándék kötete. Papírkötés Mariska Vilmos, dr. Magyar Pénzügyi Törvényisme. Franklin Társulat p. Törvények, szabály-rendeletek, utasítások és egyéb hivatalos források alapján tudor és ügyvédjelöltek igényéhez alkalmazva évi magyar országgyűlésen alkotott törvény czikkelyek. Trattner és Károlyi kiadás. Pesten p. A 1848-as forradalom és szabadságharc legfontosabb dokumentuma. Az akkor született törvények, határozatok és leiratok egybefoglalója november 7-e és április 20 közötti időszakban. Az első Batthyány-kormány névsorával és kinevezésével és az országgyűlési képviselők listájával. Eredeti keménytáblás papírkötés, bőr védősarkokkal, bőrgerinccel, pótlással Molnár Kálmán, dr. Magyar Közjog. Danubia Kiadás p. Dunántúli Egyetemi Nyomda. Pécs. A Habsburg Lotharingiai Ház családfájával. Tudományos gyűjtemény 103. sz. vászonkötésben. Szép példány Igazságügyi Iratmintatár. I-III. Grill Károly könyvnyomdája kiadás. Bp p. I. Magán jog, perjog, kereskedelemi jog, ingó lés ingatlan végrehajtás. 543 p. II. Váltójog, cégjog, kereskedelmi vétségekre vonatkozó eljárás, csődjog. 603 p. III. Telekkönyv Perenkivüli Igazságügyi iratmintatár. I-II. Grill Károly Kiadása. Bp p. Szerkesztették: dr. Bedő Mór, dr. Hoselitz Gyula, dr. Lányi Márton, etc. Határozatok, beadványok, egyéb mintákat tartalmazza, melyek a bíróság előtt közpolgári, büntető és hiteljogi eljárásban használtatnak Polgári perrendtartás életbelépéséről szóló törvények. Ráth Mór kiadása. Bp p. Dr. Fodor Ármin jegyzeteivel és magyarázataival Sárffy Andor, dr. Telekkönyvi rendtartás. Magánkiadás. Bp p. A legteljesebb telekjog, a szerző a magánkiadása. Jó példány Sárffy Aladár, dr. M. Kir. Közigazgatási Bíróság adókra vonatkozó hatályos döntvényeinek, jogegységi megállapodásainak és elvi jelentőségű határozatainak gyűjteménye Fráter és Tsa. Bp p. Az adózás kátéja, alapos munka öt neves szerzőtől. Aranyozott kék, kissé kopottas vászonkötés Rendőr Lexikon. Pátria Kiadás. Bp p. Közrendészeti és büntetőjogi tudnivalók betűrendes kézikönyve. Szerkesztik Rédey Miklós és Laky Imre. Jó példány. KÖNYVTÉTELEK Kneipkúra. Élet és Egészség kiadása. Bp. É.n. 464 p. A természetes és eredményes gyógymód, gyógykezelés módjai, gyógyeredménye és gyógyhatása. Írta: dr. Schalle Albert fordította dr. Kókay Béla. 31 képpel Kolb Jenő. Régi játékkártyák. Hungária ny. Bp., , [5] l. Szövegközti színes és fekete-fehér ábrákkal. A színes dúcokat Kner Albert véste. A kötetbe helyezve: Magyar kártyafestők adatai c. 6 levélből álló függelék-füzetecske. A 193-as számú, névre szóló példány. (Hungária Könyvek 6.) Kiadói, színes rajzos táblájú félvászon-kötésben, eredeti papírborítóval. Magyar és külföldi kártyafestés XV.-XIX. század. 80 színes hasonmással. Hibátlan példány Leden. Kjuvatin jégmezői. Lampel R. Könyvkiadó Vállalat. Bp. É.n. 242 p. 13

14 115. tétel 238. tétel 285. tétel 87. tétel 112. tétel 157. tétel 229. tétel 230. tétel 234. tétel 235. tétel 236. tétel 14

15 148. tétel 140. tétel 27. tétel 36. tétel 69. tétel 152. tétel 191. tétel 33. tétel 150. tétel 153. tétel 287. tétel 138. tétel 10. tétel 196. tétel 158. tétel 15

16 151. tétel 159. tétel 160. tétel Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára, szerkeszti Cholnoky Jenő. Fordította: Mihalik lászló. 50 képpel, 16 táblán. Jó állapotú antikvár könyv Lévai József György. Küzdelmes évek. Dedikált. Kaposvári Városszépítő Egyesület p. A kiváló kaposvári helytörténész, újságíró és politikus életrajzi visszaemlékezései, számos ritka fotóval Lohner Tobias. Instructissima bibliotheca manualis concionatoria... Velence, Hertz Gabrielis kiadása p. A híres németalföldi teológus ( ) legfontosabb latin nyelvű műve, 1681-es dillingeni kiadásának velencei újra kibocsátása. Bordázott eredeti bőrkötés, két rézmetszettel. A kutasi parókia egykori bejegyzésével, feltehetőleg Szmodits Jánostól Ft 151. Losonczi István. Hármas Kis-Tűkör, melly Magyarország I. Legújabb földleírását, II. Régibb és legújab pogári állapotát, III. A magyar nemzetnek régibb és legújabb történetét híven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. Toldalékkal és évi kiadás. Trattner és Károlyi. Pesten, p. + 1 kihajtogatható térkép a végénél (Magyarország és Erdély). Korabeli félvászon kötésben, számára készült karton védőtokban, megkímélt állapotban Ft 152. Luzsénszky Alfonz. Talmud magyarul. Magánkiadás, Budapest p. Fordította és kiadja: Luzsénszky Alfonz. Talmud nem más, mint azoknak a tanoknak az összessége, amit a farizeusokban is ostorozott Krisztus Urunk, írja a szerző 16 az előszóban. A legfontosabb ősi tanokat most egy kötetben olvashatjuk. Vágatlan példány, papírborítóban Madarassy László. Pillangók. Költemények. Nyomta Boldini Róbert, Pesten p. Madarassy László ( ) költő, hírlapíró, később ügyvéd, királyi ügyész. Két év alatt beutazta az egész amerikai földrészt, erről több könyvet is írt. Jókai jó barátja, olyannyira, hogy leányát Rózát, ifj. Jókai Mór vette nőül. Ritka példány A magyar nemzet története kötet. Athenaeum. Bp., Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Dézsi Lajos, Fraknói Vilmos, Fröhlich Róbert, Kuzsinszky Bálint, Marczali Henrik, Márki Sándor, Nagy Géza, Pór Antal és Schönherr Gyula. Az előszó Vaszary Kolos, az utószó Jókai Mór munkája. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal. Színes és fekete-fehér táblákkal, kihajtható térképekkel, hasonmásokkal, képekkel. Egész oldalas és szövegközti képekkel, ábrákkal Aranyozott, dombornyomásos, színes címfeliratú egységes kiadói vászonkötésben Ft 155. Magyarország vármegyéi és városai. Heves vármegye. Országos Monografia Társ., Bp., É. n. Szerk. Sziklay János Borovszky Samu. X. 699 l. 1 térk. 3 műmelléklet, számtalan szövegközti kép. 290 mm. Kiadói, festett, aranyozott egészvászon-kötésben, jó példány Ft 156. Magyar Iparművészet. Magyar Iparművészeti Társulat kiadása. Bp p. A XIII. évfolyam valamennyi száma, korabeli, szépen bekötött példány Magyar Iparművészet. Magyar Iparművészeti Társulat kiadása. Bp p. A XVII. évfolyam valamennyi száma, korabeli, szépen bekötött példány Makkai János. Urambátyám országa. Singer és Wolfner Irodalmi Intézet. É.n. 239 p. A középosztály illemrendszerének és társadalmi viselkedésének szociográfiája. A két világháború közti népszerű közíró faji kérdéseket is fejtegető könyve, ezért a kötet 1945 után indexre került. Makkai János, dr. ( ) újságíró; politikus, között kormánypárti országgyűlési képviselő. A német megszállás után a Gestapo letartóztatja, a Pestvidéki törvényszék fogságából Lakatos Géza kormánya idején szabadul ben emigrál. Jó példány, csurgói tulajdonosi beírással. Vászonkötés, papírborítóban Maróthi György. Arithmetica, vagy számvetésnek mestersége, Mellyet írt, és Közönséges Haszonra, föképen a Magyar Országon elő-fordúlható Dolgokra, alkalmaztatván ki-adott 1743dik Esztendöben. Most pedig Másodszor e Nagyobb Formában, valamivel bövebben, ki-botsáttatott. Debretzenben, Margitai István Az első magyar nyelvű iskolai számtankönyv, először 1743-ban jelent meg. Szerzője a debreceni kollégium tanára volt. Korabeli, bordázott gerincű félbőr-kötésben. [2], 9, [1], 302,[6] p., 1 táblázat (kihajtható) Ft 160. Mátyus István, k[ibédi]. Ó és Új diaetetica az az: az életnek és egésségnek fenn-tartására és gyámolgatására, Istentől adattatott nevezetesebb Természeti Eszközöknek a szerint való elé-számlálása, a mint azokra reá

17 162. tétel 165. tétel 166. tétel kaptak, és eleitől fogva mind ez ideig magok károkra vagy hasznokra vélek éltek az emberek... Pozsony, Füskúti Landerer Mihály Az első magyar nyelvű egészségvédelmi és táplálkozástudományi munka, amely egyaránt az egyik legfontosabb darabja a hazai orvostörténeti és a gasztronómiai irodalomnak is. A szerző Küküllő- és Marosszék főorvosa volt. A mű 6 kötetben teljes, az 1762 és 1766 között, hasonló címen megjelent kétkötetes mű első részének jelentősen kibővített és átdolgozott második kiadása. 1 rézm. címkép + [2] + XX + [10] p. Aukciónkon csak az I. kötet szerepel! Korabeli bordázott félbőr kötésben Ft 161. Mezei András. Mindenki megégetheti magát. Dedikált. Mecenas Kiadó p. A NAKSOL regénye, vagyis a naki születésű Széles Lajos borbélymester csodálatos égés gyógyító készítményéről szóló riportkönyve, papírborítóban Michael de Hungaria. Evagatorium. In presenti libello continentur hec infra per ordinem notata. Optimus modus predicandi. Sermones. XIII. Michaelis de Hungaria universales. [Strassburg] (Argentinae, Johann Knoblouch Sermones electissimi de Rosario beate virginis Marie: et de sancta Anna eius matre. Passio domini nostri Jesu Christi. [Strassburg] (Argentinae, Johann Knoblouch). Kétszínnyomású címlappal és az utolsó levélen díszes nyomdászjelvénnyel. A XV. század végén és a XVI. század elején a nyomtatás feltalálása után rendkívül gazdaggá vált prédikációs irodalom kiemelkedő jelentőségű alkotása. Michael de Hungaria Temesvári Pelbárt és Laskai Osvát mellett a műfaj Európa-szerte igen népszerű hazai képviselője. Egyetlen munkája számos kiadásban látott napvilágot. A szerző működésének pontos idejére vonatkozó adatok nem állnak rendelkezésre. Az egyetlen biztos időhatár az, hogy 1480 körül jelent meg nyomtatásban munkájának első kiadása. Az általa hivatkozott szerzők közül azonban a legkésőbbiek is a XIV. század első felében működtek, így az eredeti kézirat keletkezési időpontját akár a XIV. század derekára is lehet helyezni. Ez magyarázatul szolgálhat arra, hogy a könyv megjelenésének idejére miként merülhetett szerzője feledésbe. Az Evagatorium magját alkotó Sermones XIII. Universalis jelenlegi ismereteink szerint Michael de Hungaria egyetlen műve, jóllehet korábban több más művet is tévesen neki tulajdonítottak. Munkáját azzal a céllal írta, hogy segítséget nyújtson prédikációik elkészítésében azoknak a papoknak, akiknek gondot okozott minden vasárnapra és ünnepnapra új beszédet összeállítani. 13 olyan szót talált, amely az egyházi év ünnepeire előírt bibliai szövegrészek mindegyikében fellelhető. Ezekhez a szavakhoz társított egy-egy sermo -t. A 13 rész egymástól független kisebb fejezetekből tevődik össze, amelyeket az ábécé betűivel jelölt. Végül a betűrendes tartalomjegyzék az egyes fogalmak mellett közli, hogy arra vonatkozólag hányadik rész melyik fejezete nyújt megfelelő szöveget. A címben szereplő universales szó pedig arra utal, hogy az összeállítás egész éven át és egyházon belüli földrajzi korlátozás nélkül, mindenhol használható volt. RMK III Apponyi 116. VD 16, M Schmidt VII, 122. Elékötve: [Nicolaus de Byarto] Dictionarius pauperum omnibus verbi divini predicatoribus pernecessarium. [Strassburg] (Argentinae, Johann Knoblouch.) 201 levél (római számozással) + [12] levél (az utolsó levél üres). VD 16, N Schmidt VII, 114. Poss.: Collegii Soc. Jesu. Monachii, Doppelstücken aus der Bayerische Staatsbibliothek. Becses XVI századi Hungarika! Forrás: Stúdió Antikvár Ft 163. Moldova György. A Puskás-ügy. Aláírt példány. Magvető Kiadó, Budapest p. A Rakéta regénytárban megjelent kötet az író novelláit adja közre, gyönygyszeme a Puskás Ferencről írt történet. Aláírt példány. Papírkötésben Most Konrád. Vezérfonal a rendőr és védőkutya idomításhoz. Franklin Társulat kiadása. Bp Lélektani bizonyítékokkal. Németből fordította Panajott Sándor. Sok szövegközi ábrával. Színes papírkötés. MÉHÉSZET HALÁSZAT VADÁSZAT Almásy László. Autóval Szudánba. Lampel R. Könyvkiadó vállalata. Bp p. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Szerkeszti Cholnoky Jenő. Első autóutazás a Nílus mentén, vadászatok angol-egyiptomi Szudánban. Kiadói egészvászon sorozat kötésben Bársony István. Csend. Első kiadás. Illusztrálta Neogrády Antal. Légrády. Bp., [4] [1] p Neogrády Antal 38 szövegközti és 6 egész oldalas illusztrációjával. Első kiadás. A címlap előtti levélen ajándékozási bejegyzés. Vuray-Rácz-Szabó 54. Díszesen aranyozott, illusztrált, kaucsuktáblás kiadói félbőr kötésben, festett lapszélekkel. Megkímélt állapotú, nagyon szép példány. 17

18 171. tétel 179. tétel 183. tétel 167. Id. Boczonádi Szabó Imre. A méhek élete. Újpest p. függelék. Nyomtatta Neuwald Illés. Harmadik kiadás. A szerző a Méhészet című lap szerkesztője volt. A kötet Schneider Lajos népdalkutató hagyatékából került elő Ft 168. Örösi Pál Zoltán Méhek között. Mezőgazdasági kiadó p. Negyedik átdolgozott kiadás, jó példány papírkötésben Héjjas Endre A sikeres méhészkedés feltételei, módja és eszközei. Pátria. Bp p. Az Országos Magyar méhészeti Egyesület felkérésére írta a szerző. Vászonkötés MÉH. A magyar méhészet havi lapja p. Hozzákötve Méh-naptár 1941-es rendes évre + képes árjegyzék évi 12. szám. Valamint Örösi Pál Zoltán: A méhek etetése cukorral. Valamint 1942 évfolyam 12. szám. Összesen: Három évfolyam együtt + egyesületi levél Országos Méhész zsebnaptár. Pátria Nyomda. Bp p évfolyam. Szerkeszti Szilassy Zoltán Ft 172. Méhészeti Útmutató az 1917-es közönséges évre. Szent bonaventure Nyomda. Kolozsvár p. Kiadja az Erdélyrészi Méhész Egyesület. Szerkeszti Győrfi István a Méhész Közlöny szerkesztője és Jankovics Endre a VI. méhészet kerület vezetője. Jó példány Héjjas Endre. Méhészet dióhéjban. Neuwald Illés nyomdája. Bp p. A méhészet alapismertei elméletben és gyakorlatban, kezdőknek és haladóknak Bokk John. Vadászélményeim. Dedikált. Magánkiadás p. Az 1956-ban húszévesen kivándorolt, Amerikában élő Bökk János kalandos vadászélményei három földrészen, gazdag fotóalbummal. A neves vadász Somogyban is évről évre kutatja a vadcsapásokat. Kemény táblakötés, papírborítóban Nimród Vadászújság évi teljes szám. 642 p. Megjelent havonta háromszor. Vadászat, ebtenyésztés, céllövészet és fegyvertechnika szaklapja. A Nemzeti Vadászati Védegylet hivatalos lapja. Szerkeszti: Kittenberger Kálmán Ft 176. Kittenberger Kálmán Vadász és gyűjtőúton Kelet-Afrikában. Franklin Társulat. Bp p. 199 eredeti fényképpel, 2 rajzzal és egy térképmelléklettel. Nagybányai Horthy Jenő előszavával Kittenberger Kálmán. Megváltozott Afrika. Franklin Társulat. Bp p. Nagybányai Horthy Jenő közreműködésével. Második kiadás, vászonkötés. Jó példány Nagybányai Horthy Jenő. Egy élet sportja. Franklin Társulat. Bp p. Vadászat lóverseny falkavadászat. 135 eredeti fényképpel. Vászonkötés Nadler Herbert. Cserkészet és lesen Nagy-Magyarországon. Franklin Társulat. Bp p. Vadászati leírások és elbeszélések, 80 eredeti fényképpel. Ritka Kolossy Gábor. Betyár a magyar vizsla. Vadászati útmutató kiadása. Bp p. A kész vizsla vásárlása. A vizsla vezetése és vércsapa munkája. A kölyök vásárlása, nevelése, oktatása és bevadásztatása szövegközti képekkel, rajzokkal Nagy László. Vadászati útmutató p. A Magyar vadászat és vadgazdálkodás évkönyve vadászati évre Herman Ottó. A halgazdaság rövid foglalatja. Természettudomány Társulat. Bp A halászati tudnivaló 43 képpel. Vászonkötés. Ritka Herman Ottó. A magyar halászat könyve. I-II. kötet. K. M. Természettudományi Társulat. (Franklin ny.) Bp XV, 552 p., 12 t.; [4], (553)-860,[4] p., 9 t. (számozott, színezett kőnyomatok). 300 szövegközti képpel, ábrával. Ex librissel, tulajdonosi bélyegzéssel, a szövegben néhány grafit aláhúzással. (Term.-tud.-i Könyvkiadó Váll. XXVII- XXVIII. kötet.) Modern, egységes, félbőr kötésben. Megkímélt állapotú, szép példány Ft KÖNYVTÉTELEK Nagy Jenő Nagy Eszter Dóra. Kaszó 600 éve. Dedikált.

19 185. tétel 186. tétel 189. tétel A Kaszó Erdőgazdaság Rt. Kiadványa p. Az ismert kaposvári újságíró és leánya könyve az erdészeti-vadászati tevékenységéről méltán híres somogyi gazdaságról. Sok színes fotóval. Papírkötés, újszerű állapotban Noszkó (Alajos) Aloíszius. Virág szó-tár, mellyet öszve-szedett, és betűk rendi szerént el-osztott esztergami... Pesten, Trattner Egyetlen kiadás. Első igazi stílusszótárunknak tekinti a szakirodalom a ferences szerzetes és tanár, Noszkó Alajos ritkán felbukkanó munkáját. Mint az előszóban írja, tanítványait az ékes deák szóllásnak módgyára oktatván, forgatni kezdte a jeles magyar írókat, s gyűjtögetni kezdett hol eggyikből, hol másikból... jelesbb szóllásokat. Így gyűlt össze művének nyersanyaga, amelyet kis szinonimaszótárral, jelzős szerkezetekkel és közmondásokkal egészített ki [10] p. Korabeli díszesen aranyozott egészbőr kötésben. Nagyon szép könyv! Ft 186. Pápai Páriz Ferenc. Pax Corporis Az-az Az emberi Test Nyavalyáinak Okairól, Fészkeiről, s azoknak Orvoslásának Módgyáról való Tracta... Kolosváratt, Akadémiai Betükkel Pápai Páriz Ferenc ( ) tanár és az orvoslás doktora. A Pax Corporis az első magyar nyelvű orvosi kiadvány, a házipatika kiadványok őse, célkitűzése hogy használható orvosi kézikönyvként szolgáljon. Ahogy az előszóban elhangzik: Nem akartam én itt ebben tudósoknak értelmeket megfogni, nem is azoknak írom: hanem a házi cselédes gazdáknak és a gazdaasszonyoknak, és az ügyefogyott szegényeknek, akiknek nincsen mindenkoron kezük ügyében értelmes orvos: kiváltkép falukon, hol hamarabb talál segédet a beteg barom, mint a beteg ember. Pápai-Páriz Ferenc ( ), bölcseleti és orvosdoktor. Korabeli bordázott egészbőr kötésben. Számára készült karton tokban. 410 p. 3 sztl. Nagyon ritka könyv! Ft 187. Páskándi Géza. A szabadság színeváltozásai. Dedikált. Magvető kiadó, Budapest p. A Gyorsuló idő sorozatban megjelentetett kötet az író négy híres esszéjét tartalmazza. Az Erdélyből áttelepült Kossuth-díjas író ( ) a szabadság és a nemzet fogalmait rendszerezi gondolatainak rostáján. Papírkötés Pethő Sándor. Világostól Trianonig. Enciklopédia Rt. Kiadása. Bp p. A mai Magyarország kialakulásának története. Földrajzi részt Fodor Ferenc írta. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. 4. kiadás Platen. M. Az új gyógymód. I-II. kötet. Metzger és Witig. Lipcse p. Fordította: dr. László Frigyes. I. rész: A természetes életmódnak, az egészség ápolásának és gyógynélküli orvoslásnak tankönyve. II. rész: Házi és családi kincs, egészségesek és betegek részére. Sok ábrával és kihajtható testtérképpel. Színezett kemény papírkötés Pomogáts Béla. A költészet szigettengere. Dedikált. Littera Nova Kiadó, Bp p. Az írószövetség volt elnökének, a Berzsenyi Társaság tagjának irodalmi, művelődéstörténeti esszéit tartalmazza. Papírkötés Rákosi Mátyás. Rákosi Mátyás élete képekben. Dedikált. Szikra Kiadó p. Olt Károly pénzügyminiszter dedikálásával. Ajánló sorok: Ez az album népünk és pártunk bölcs vezére és tanítója Rákosi Mátyás elvtárs 60. születésnapja alkalmából készült. Csáki-Maronyák József Rákosiról készült festmény mellékletével. A könyvtábla domborművét Pátzai Pál Kossuth-díjas szobrászművész tervezte. Domborított papírkötés, gerincvédővel Ráth-Végh István. Magyar kuriózumok. Dedikált. Rózsavölgyi és Társa, Athenaeum nyomda. Bp., p. Soós Imrének az Úr Katonái szereplőjének Bpest jún. 6. Kiadói vászonkötésben Rozsos István, dr. Három könyv. Dedikált. Magánkiadás, p. Az ismert kaposvári sebész professzor írása a hitről, életútjáról és a hivatásról. A könyvben számos fotó mutatja be a nemzetközi ismertségre szert tett somogyi orvos pályáját. Papírkötés Sárádi Kálmán. Művészi kovácsolás. Műszaki K. Bp., p. Gazdag képanyaggal. Készült műnyomópapíron, példányszám Első kiadás. Kiadói aranyozott vászonkötésben, eredeti védőborítóval, jó állapotú Scott, Robert F. Angolok a Déli Sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Lampel R. Budapest, VI + [2] p t. (2 kétlapos) + 1 kihajtható térkép. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvátra sorozatában. Aranyozott gerincű, színes, illusztrált kiadói bordó félvászon kötésben. Megkímélt állapotú, jó példány. 19

20 197. tétel 199. tétel 207. tétel 196. Somogyváry Gyula, vitéz. Katonacsillag megfordul I.-II. Új idők Irodalmi Intézet kiadása p. Vitéz Somogyváry Gyula, írói nevén Gyula diák ( ) újságíró, országgyűlési képviselő, 45 után üldözött író. Kitelepítés közben szívroham végzett vele. Görgey Artúrról mintázott történelmi regénye. Szép vászonkötés, eredeti papírborítóval Szabó Dezső. Az egész látóhatár. I.-III. Dedikált. Magyar Élet kiadása p. A két világháború közti legnagyobb formátumú magyar közíró gyújtó hatású, társadalmi összegzése, máig érvényes gondolatokkal. A dedikációt levélpapírra írta Szabó Dezső, egykori tulajdonosa ragasztotta a könyvbe. Vászonkötés Széchenyi István, gróf. Javaslat a magyar közlekedési ügy rendezésérül. Pozsony, Belnay ny Első kiadás.[2], 134,[2] p., 1 térk. (kihajtható). Magyarország közlekedési irányelveit tartalmazza. Széchenyi másirányú elfoglaltsága miatt csak a bevezetőt írta. A javaslatot Széchenyi irányelvei alapján Kovács Lajos készítette el Sasku Károly, Clark Ádám, Csányi Dániel, Tasner Antal és Burján János segítségével. A későbbi megvalósítás e javaslat alapján történt. Példányunk az egyszínű térképváltozatot tartalmazza. Mérete: 39 48,5 cm. Pozsonyban, Mangold Károly nyomdájában készült. Korabeli félvászon-kötésben. Szép példány! Ft 199. Széchenyi István, gróf. Világ vagy is felvilágosító töredékek némi hiba s előitélet eligazitására Landerer. Pesten, Első kiadás![10], XL, (41)-539,[5] p. Széchenyi a Hitelt ért támadásokra reagálva írta e művét. 20 Korabeli, félvászonkötésben. 21,5 cm. Szentkirályi: 117. Jó példány! Ft 200. Szeghalmi Szennovitz Gyula. A Vágvidék mondaköre. Gyoma, Kner Izidor p. Kiadói illusztrált, szecessziós papír borítóban Szijártó István. Sipos Gyula. Dedikált. Az Akadémia kiadó p. Kortársaink sorozatban jelent meg a kaposvári Táncsics gimnázium, majd a tanítóképző főiskola tanára, valamint a Balaton Akadémia alapítója, jeles irodalomtörténész munkája a Somogyot is annyira kedvelő költő-íróról. Sipos Gyula ( ) Kaposváron érettségizett a Somssich gimnáziumban 1939-ben. Papírkötés Szíj Rezső. Xantus Gyula. Dedikált. Képzőművészeti Alapkiadó Vállalata, Budapest p. A neves irodalomtörténész és gyűjtő Xantus Gyula festőművészről írt portréja. Xantus legjelentősebb műveinek fotójával. Ritka, kettős dedikálás + Szíj Rezső kaposvári kiállításra készült egyedi exlibrise. Keménytáblás papírkötés Szirmay Endre. Párbeszéd. Dedikált. A Budapesti Művészetbarátok Egyesületének kiadása p. Az ismert kaposvári költő verseskötete, Fodor András és Szíjártó István lektorálásával. A védőborítón és a kötetben Szirmayné Bayer Erzsébet rajzaival. A költő a kötetet Nusikának nőnap alkalmából dedikálta. Papírkötés. KÖLTŐ DRANGALAGBÓL TAKÁTS GYULA Takáts Gyula. Bacchus könyve. Dedikált. Berzsenyi Társaság kiadása. Kaposvár p. Becehegyi emlékek a költő 95. születésnapjának tiszteletére. Martyn Ferenc, Würtz Ádám és Takáts Gyula rajzaival. Kiadói illusztrált papírborítóban Takáts Gyula. CSU és Drangalag. Dedikált. Pro Pannónia kiadás. Pécs Új versek Egry József és Würtz Ádám rajzaival. Papírborítóban Takáts Gyula. Évek, madarak. Dedikált. Szépirodalmi könyvkiadó p. A kötés és borítás Takáts Gyula rajzával. 30 év verseinek válogatása Takáts Gyula. Kakuk a dombon. Dedikált. Somogy megyei nyomda Rt. Kaposvár p. Versek. A belső és külső címlapot Z. Soós István készítette. Papírborítóban. Ritka Takáts Gyula. Mézöntő. Dedikált. Szépirodalmi könyvkiadó p. Versek Egry József rajzaival. Megjelent 1000 példányban. Papírborítóban Takáts Gyula. Tündérhal és háló. Dedikált. Móra Ferenc Könyvkiadó. Bp Balatoni halászrege Bartha László illusztrációjával, kemény papírborítóban.

árom könyves évforduló XX. Könyves Vándorgyűlés Rácalmás, 2012. június 30.

3. A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódva melyik somogyi városba látogatott Bertók László költő 2014-ben?

3. A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódva melyik somogyi városba látogatott Bertók László költő 2014-ben? 4. forduló Kedves Gyerekek! Ebben a fordulóban megyénk közelmúltjából kaptok kérdéseket, melyeket Dr. Sipos Csaba, a megyei könyvtár helytörténeti kutatója állított össze. Böngésszetek az interneten, illetve

Középméretű énekeskönyv

Példány adatok: CD4397 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 CD5625 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25

Példány adatok: CD4397 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 CD5625 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 A 25 Ady / Ady Endre ; előadó Cseh Tamás ; zsz. Novák János. Budapest : Helikon, 2004. 1 CD (57.57 perc) + Könyv: 158541 (CD5625). (Hangzó Helikon) 9789632088914. ISBN 978 963 2088 91 4 : 4490,- Ft 894.511-1Ady

Összefoglaló a Nagyjaink: Csukás István Meséi Alkotói Pályázatról

1. Hol rendezik meg immár évek óta az Országos Latinovits Zoltán vers-és prózamondó versenyt?

1. Hol rendezik meg immár évek óta az Országos Latinovits Zoltán vers-és prózamondó versenyt? Honismereti vetélkedő V. forduló 1. Hol rendezik meg immár évek óta az Országos Latinovits Zoltán vers-és prózamondó versenyt? a. Siófok b. Balatonszárszó c. Balatonszemes 2. Hol volt 2010-ben a Csík Ferenc

Baranya Megyei Önkormányzat Közgyűlése Művelődési, Kisebbségi, Ifjúsági és Sport Bizottsága Elnöke

Baranya Megyei Önkormányzat Közgyűlése Művelődési, Kisebbségi, Ifjúsági és Sport Bizottsága Elnöke Baranya Megyei Önkormányzat Közgyűlése Művelődési, Kisebbségi, Ifjúsági és Sport Bizottsága Elnöke Szám: 318-2/2007. ELŐTERJESZTÉS A Baranya Megyei Önkormányzat Közgyűlése Művelődési, Kisebbségi, Ifjúsági

Magyar Cserkészszövetség Hungarian Scout Association

S zakm ai beszám o ló a 3437/317. szám ú N KA PÁLYÁZAT MEGVALÓSÍTÁSÁRÓL

S zakm ai beszám o ló a 3437/317. szám ú N KA PÁLYÁZAT MEGVALÓSÍTÁSÁRÓL Dr. Kovács Pál M egyei Könyvtár és Közösségi Tér 9023 Győr. Herman Olló u. 22. Telefon: 96/516-670» Telefax: 96/418-942 S zakm ai beszám o ló a 3437/317. szám ú N KA PÁLYÁZAT MEGVALÓSÍTÁSÁRÓL A Dr. Kovács

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost 1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; 2. A város 85x100 cm; 3. Sötét víz 110x80 cm 4. Világítótorony 70x50 cm; 5. Veranda télen 120x90 cm; 6. Hó és köd 80x100 cm; 7. Védett öböl 80x90 cm; 8. Ódon házak 90x80

AZ ÁLTALÁNOS ISKOLA FELVÉTELI KÖRZETE A 2017/2018. TANÉVBEN VECSÉS

K I V O N A T a Köznevelési, Tudományos és Kulturális Bizottság 2014. április 14-én tartott soron következő ülésének jegyzőkönyvéből

K I V O N A T a Köznevelési, Tudományos és Kulturális Bizottság 2014. április 14-én tartott soron következő ülésének jegyzőkönyvéből Kaposvár Megyei Jogú Város Közgyűlésének Köznevelési, Tudományos és Kulturális Bizottsága K I V O N A T a Köznevelési, Tudományos és Kulturális Bizottság 2014. április 14-én tartott soron következő ülésének

KOPASZOK ÉS HAJASOK VILÁGHARCA

1. A 2013.január 23-i kaposvári városnapon melyik volt híres polgármester kapta az Örökségünk Somogyország kincse címet?

1. A 2013.január 23-i kaposvári városnapon melyik volt híres polgármester kapta az Örökségünk Somogyország kincse címet? 5. forduló 1. A 2013.január 23-i kaposvári városnapon melyik volt híres polgármester kapta az Örökségünk Somogyország kincse címet? a. Németh Ignác b. Németh István c. Vétek (Kaposváry )György 2. Morzsák

TORNA DIÁKOLIMPIA "B" KATEGÓRIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2015/2016 tanév Budapest I. korcsoport fiú csapatbajnokság

TORNA DIÁKOLIMPIA B KATEGÓRIA ORSZÁGOS DÖNTŐ 2015/2016 tanév Budapest I. korcsoport fiú csapatbajnokság Hely. Cím Csapatnév 1 Kiskunhalas Fazekas Mihály Ált. Isk. 36,700 37,000 73,700 2 Debrecen Vénkerti Ált. Isk. 37,400 35,800 73,200 3 Szentendre Szent András Katolikus Ált. Isk. 36,200 36,800 73,000 4 Nagykanizsa

A TUDÓS, KONYVTARALAPITO KULTÚRAKÖZVETÍTŐ KULTSAR ISTVÁN

1. Melyik olimpián nyert aranyérmet Kaposvár világhírű szülötte, Csík Ferenc( (100 m-es gyorsúszás)

1. Melyik olimpián nyert aranyérmet Kaposvár világhírű szülötte, Csík Ferenc( (100 m-es gyorsúszás) 5. forduló 1. Melyik olimpián nyert aranyérmet Kaposvár világhírű szülötte, Csík Ferenc( (100 m-es gyorsúszás) A. Berlin B. Helsinki C. Melbourne 2. Hogy hívják a Kaposszentjakabon évek óta rendszeresen

Magyarország sorsfordító esztendői:

Osztályozóvizsga témakörök

Csengery Kristóf Dalos György Fáy Miklós Gyõrffy Iván Lángh Júlia Mélyi József Petõ Iván Sándor Erzsi Végel László

Csengery Kristóf Dalos György Fáy Miklós Gyõrffy Iván Lángh Júlia Mélyi József Petõ Iván Sándor Erzsi Végel László +1 Borito 1.qxd 15.09.27 11:46 Page 2 2 +1 Borito 1.qxd 15.09.27 11:46 Page 3 3 +2 Lexikon.qxd 15.09.27 11:50 Page 1 Mozgó-lexikon A V ALMÁSI MIKLÓS 1932-ben született Budapesten. Esztéta, filozófus, az

HÁZIDOLGOZAT KÖNYVKIADÁS TÖRTÉNETE

HÁZIDOLGOZAT KÖNYVKIADÁS TÖRTÉNETE HÁZIDOLGOZAT KÖNYVKIADÁS TÖRTÉNETE Két mővészeti album összehasonlító elemzése Készítette: Koronczai-Fekete Viktória Konzulens: Buda Attila PPKE Könyvkiadói szakember képzés 2011. május hó BEVEZETÉS Feladtomnak

A könyvet az Oktatási Hivatal TKV/5-14/2013. határozati számon augusztus 31-ig tankönyvvé nyilvánította. Sorozatszerkesztô: Kuknyó János

A könyvet az Oktatási Hivatal TKV/5-14/2013. határozati számon augusztus 31-ig tankönyvvé nyilvánította. Sorozatszerkesztô: Kuknyó János School Kiadó Nyíregyháza, 2012 A könyvet az Oktatási Hivatal TKV/5-14/2013. határozati számon 2018. augusztus 31-ig tankönyvvé nyilvánította Sorozatszerkesztô: Kuknyó János Szerzôk: Lôkös Dóra Móré Mariann

A SAPIENTIA SZERZETESI HITTUDOMÁNYI FŐISKOLA BIBLIATUDOMÁNYI TANSZÉKÉNEK KIADVÁNYAI. A d o r já n i Z o l t á n. Jób testamentuma

A SAPIENTIA SZERZETESI HITTUDOMÁNYI FŐISKOLA BIBLIATUDOMÁNYI TANSZÉKÉNEK KIADVÁNYAI. A d o r já n i Z o l t á n. Jób testamentuma A SAPIENTIA SZERZETESI HITTUDOMÁNYI FŐISKOLA BIBLIATUDOMÁNYI TANSZÉKÉNEK KIADVÁNYAI A d o r já n i Z o l t á n Jób testamentuma B e v e z e t é s f o r d í t á s j e g y z e t e k Adorjáni Zoltán Jób testamentuma

Békés Megyei Ügyvédi Kamara. Kirendelhető ügyvédek

Békés Megyei Ügyvédi Kamara. Kirendelhető ügyvédek Békés Megyei Ügyvédi Kamara Kirendelhető ügyvédek Lezárva: 2015.06.03. Békéscsaba helységben: 1. Dr. Balázs Imre Tel.: 66/452-251 Dr. Balázs Imre Ügyvédi Irodája Mobil: 30/9255-126 5600 Békéscsaba, Deák

A MAGYAR TUDOMÁNYTÖRTÉNETI INTÉZET

polgárháború elõérzete

Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS SENKI TÖBBET? Az Országos Idegennyelvű Könyvtár és a Hogy az idegen nyelv ne legyen idegen Alapítvány I. Jótékonysági Árverése KATALÓGUS 2011. december 2. (péntek), 18 óra Amennyiben nem tud részt venni

Arany János Ált. Isk.

Arany János Ált. Isk. 1 12 Szeged Vezető: Bélteki Pál, Horváth Alex Arany János Ált. Isk. Berényi Kristóf 9,000 9,300 0,000 18,300 Nagy Dominik 9,050 9,300 9,500 27,850 Kálai Gábor 9,500 9,300 9,500 28,300 Selényi Márk 9,450

BOD PÉTER ORSZÁGOS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY

BOD PÉTER ORSZÁGOS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY BOD PÉTER ORSZÁGOS KÖNYVTÁRHASZNÁLATI VERSENY 2013/2014. tanév országos döntő I. kategória, 7-8. évfolyam 2014. április 23. szerda versenyző példánya A versenyző tanuló kódszáma: Elérhető pontszám: 71

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti Vendégeit alapításának 14. évfordulója alkalmából

A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti Vendégeit alapításának 14. évfordulója alkalmából A Szülőföldünk, Nádudvar Öröksége és Jövője Alapítvány köszönti Vendégeit alapításának 14. évfordulója alkalmából Tájékoztató az Alapítvány elmúlt éves munkájáról 2012. novemberében a 13. születésnap alkalmából

Modern magyar irodalom II. BBNMI01200. Irodalomjegyzék

Beke Sándor A SZERETETNEK NINCSEN TEMETŐJE _ ( 1 ) _

Beke Sándor A SZERETETNEK NINCSEN TEMETŐJE _ ( 1 ) _ Beke Sándor A SZERETETNEK NINCSEN TEMETŐJE ( 1 ) _ A címlapon és a hátsó borítón REISZ ILONA festményei: A pápa és A pápa munka közben ( 2 ) _ Beke Sándor A SZERETETNEK NINCSEN TEMETŐJE II. János Pál pápa

Hely. Cím Csapatnév Össz.

T. Ágoston László 70. születésnapjára

T. Ágoston László 70. születésnapjára T. Ágoston László 70. születésnapjára A Magyar Írószövetség és a Hungarovox Kiadó és a jelenlévő vendégek T. Ágoston László író 70. születésnapját köszöntötte 2012. október 11. (csütörtök) 18 órakor a

2006/2007. TANÉVI TORNA ORSZÁGOS ELŐDÖNTŐ Pápa, március

Budapesti Erımő Rt. és Sportegyesület

Budapesti Erımő Rt. és Sportegyesület Rendezı: Budapesti Erımő Rt. és Sportegyesület Nıi egyéni Helyezés Név Csapat Teli/1. Tar./1. Teli/2. Tar./2. Teli Tarol. Összesen 1 Balogh Mária TITÁSZ Rt. 165 59 164 63 329 122 451 2 Hirt Szilvia Bakonyi

A Bécsi Arany Biblia

MEGHÍVÓ. a Szín-Tér Egyesület alapításának 25. évfordulója alkalmából rendezett Generációváltás című szakmai napra.

MEGHÍVÓ. a Szín-Tér Egyesület alapításának 25. évfordulója alkalmából rendezett Generációváltás című szakmai napra. Generációváltás 25 éves a Szín-Tér Egyesület MEGHÍVÓ Székesfehérvár 2016. 11. 12. MEGHÍVÓ a Szín-Tér Egyesület alapításának 25. évfordulója alkalmából rendezett Generációváltás című szakmai napra. Időpontja: