Fischer Annie 100 a Bősze Ádám Zenei Antikvárium jubileumi árverése

Download "Fischer Annie 100 a Bősze Ádám Zenei Antikvárium jubileumi árverése"

1 Fischer Annie 100 a Bősze Ádám Zenei Antikvárium jubileumi árverése április 24-én, csütörtökön, 17 órakor, a Bősze Ádám Zenei Antikváriumban 1077 Budapest, Király u. 77. (Bejárat a Csengery utca felől.) 1

2 Az árverés tételei április ig megtekinthetők az antikváriumban A címlapon a 308. tétel képe látható. Ars Trade Kft Budapest, Király u. 77. (Bejárat a Csengery utca felől.) Telefon: Mobil: bosze@bosze.com Honlap: 2

3 ÁRVERÉSI FELTÉTELEK 1. Az árverésen számozott, névre kiadott tárcsákkal lehet licitálni, melyek az árverés előtt, illetve közben igényelhetők a helyszínen. 2. A tételek árverezése úgy történik, hogy az árverésvezető a katalógus sorrendjében bemondja a tételszámot és a kikiáltási árat. A vételár adott értékhatárok között az alábbi összegekkel emelkedik: HUF HUF HUF HUF HUF HUF HUF HUF A vásárlási szándékot kérjük egyértelműen jelezni. Az árverésvezető az árat addig emeli, amíg csak egy ajánlat marad, és ezt a legmagasabb összeget leüti. Az árverésvezető fenntartja magának a jogot, hogy egyes tételeket egyszerre árverezzen, illetve a katalógusban megadott sorrendtől eltérjen. 3. A leütéssel a tétel vételi joga azé a vevőé, aki a legnagyobb árajánlatot teszi, kivéve, ha a tétellel kapcsolatban valamely magyar könyvtár, vagy múzeum érvényesíti elővásárlási jogát. A vevő a vásárolt tételt a helyszínen átveheti. 4. A vevő a vételárat a helyszínen a pénzbeszedőnél kifizeti. A vételár a leütés összegéből + 20 % aukciós díjból áll. 5. Azoknak a vásárlóknak, akik az árverésen nem tudnak személyesen részt venni, módjukban áll vételi megbízást adni. Azonos összegű ajánlat esetén a vételi megbízással szemben a helyszíni árverező előnyt élvez. Sikeres vásárlás esetén az árverést követő héten a megvásárolt tételek ára antikváriumunkban kiegyenlíthető. Az árverést követő hét leteltéig (azaz május 2-ig) át nem vett és ki nem fizetett tételeknél a vevő vételi joga automatikusan megszűnik. Felső értékhatár megjelölése nélkül érkezett vételi megbízást nem fogadunk el. Budapest, április 2. Az árverési katalógus megtekinthető a és a weboldalakon is. 3

4 Könyvek 1. Ábrányi Kornél id.: Általános zenetörténet ábrákkal, hangjegyekkel s négy függelékkel. Írta Id. Ábrányi Kornél a M. Kir. Orsz. Zeneakadémia tanára. A M. Kir. Országos Zeneakadémiában és a Nemzeti Zenedében tananyagul elfogadva. Második (bővített) kiadás. Sajtó alá rendezte Kereszty István Budapest, 1905, Harmónia Zeneműkiadó. 216 p. 270 mm Papírkötés. Nagyon használt állapotban ,- 2. Bartalus István: Művészet pongyolában. A zenész-életből. Tizennégy elbeszélés. Írta Bartalus István Budapest, [1894], Méhner Vilmos. 441, [3] p. 200 mm Sz. Farkas p Félvászon-kötés ,- 3. Bartók Béla: Das ungarische Volkslied. Versuch einer Systematisierung der ungarischen Bauernmelodien von Béla Bartók. Mit 320 Melodien. Deutsche Übersetzung der Liedertexte von Hedwig Lüdeke. Ungarische Bibliothek. Für das Ungarische Institut an der Universität Berlin herausgegeben von Robert Gragger. Erste Reihe 11 Berlin etc., 1925, Walter de Gruyter & Co. [4], 236, 87, [1] p. 240 mm Első kiadás. Korabeli egészvászon-kötésben ,- 4. Bartók Béla: Über die Herausgabe ungarischer Volkslieder von Béla Bartók. Sonderabdruck aus den Ungarischen Jahrbüchern Band XI, Heft 3. Ungarische Bibliothek. Für das Ungarische Institut an der Universität Berlin herausgegeben von Julius Farkas Berlin etc., 1931, Walter de Gruyter. 17, [1] p. 240 mm Első kiadás. Kiadói papírborítékban ,- 5. [Beethoven, Ludwig van.] - Bubik Árpád (szerk.): Országos zeneünnepély Beethoven halálának századik évfordulója alkalmából Budapest, 1927, Országos Beethoven-Zeneünnepély Végrehajtó Bizottsága. 16 tábla, 96 p. 245 mm BH * Papírkötés ,- 6. Benkő Henrik: Összhangzattan. A nemzeti zenede használatára írta Benkő Henrik nemzeti zenedei tanár, a m. kir. operaház karnagya. Második bővített és javított kiadás Budapest, [1898], Harmonia. [2], I-III, [1], 130 p., Függelék: 39, [1] p. 235 mm Egészvászon-kötés ,- 7. Bogisich Mihály: A keresztény egyház ősi zenéje. Az apostolok korától a németalföldi zeneiskola megalapításáig. (1450.) Műtörténelmi és gyakorlati kézikönyv. Magyarország világi és szerzetes papsága, papnöveldék, tanítóképző intézetek, nyilvános és magán zeneiskolák számára. Írta: Bogisich Mihály, bpest-belvárosi káplán, a nemzeti zenede és a budai egyházi zeneegylet titkára, az országos dalárszövetség választmányi tagja. I. Műtörténelem. II. Gyakorlati útmutatás. III. Zenemellékletek. Szerző sajátja Eger, 1879, szerzői kiadás. I-XXIII, [1], 607, [1] p. 235 mm Papírkötés. A könyvtest kettévált ,- 4

5 8. [Erdély.] - Vitéz Tibor: Erdélyi Zene- és Színművészeti Kiállítás nov Kolozsvár, 1941, Kolozsvár Város. 47, [1] p. 225 mm - Kiadói papírkötésben. A borítón Varga Mátyás fametszete ,- 9. Fabó Bertalan Dr.: A magyar népdal zenei fejlődése. Ezer kótapéldával, számos hasonmással és képpel. Írta Dr. Fabó Bertalan Budapest, 1908, Magyar Tudományos Akadémia. I-X, [2], 608 p. 240 mm Félvászon-kötés ,- 10. Isoz Kálmán: Buda és Pest zenei művelődése ( ). Írta Isoz Kálmán. I. kötet (a 18-ik század) Budapest, 1926, Budapesti Magyar Népszínházi Bizottmány. I-IV, 227, [1] p. 250 mm Papírkötés ,- 11. [Keszthely.]: A Kulturális Szemle évi Keszthelyi Helikoni Ünnepségeinek tájékoztatója Keszthely, 1965, Helikoni Ünnepségek Rendező Bizottsága. 48 p. 205 mm Kissé sérült papírkötésben. Első oldalán Kodály Zoltán és Kodály Zoltánné saját kezű aláírásával ,- 12. [Kovács Sándor.] - Molnár Antal (összeáll.): Kovács Sándor dr. hátrahagyott zenei írásai. Popper Irma és Gombosi Ottó dr. a mester növendékei közreműködésével összeállította Molnár Antal Budapest, [1926], Rózsavölgyi és Társa. 1 címkép, 435, [1] p. 240 mm Papírkötés ,- 13. Molnár Géza dr.: A magyar zene elmélete. Írta Dr. Molnár Géza az Orsz. M. Kir. Zeneakadémián a magyar zene elméletének és történetének tanára Budapest, 1904, Pesti Könyvnyomda Részvénytársaság. I-XXII, [2], 331, [1] p. 250 mm Egészvászon-kötés ,- 14. [Nemzeti Zenede.] - Ritter Sándor: A' Pestbudai Hangász-Egyesület kormányzó bizottságának jelentése 184 2/3 évre. Berichtliche Vorlage vom leitenden Ausschuße des Pesther und Ofner Musikvereins für das Jahr 184 2/3 - Pest, [1843], Trattner-Károlyi. 11, [1] p. 205 mm - Eredeti papírborítékban, kiváló állapotban ,- 15. [Népzene.] - Friedwagner, Matthias: Rumänische Volkslieder aus der Bukowina. I. Band: Liebeslieder mit 580 von Alex Voievidca aufgezeichneten Melodien. Herausgegeben von Dr. Matthias Friedwagner Würzburg, 1940, Konrad Triltsch. 6 t., 1 térképmelléklet, I-XLIII, [3], 581, [1] p. 245 mm Kiadói papírkötésben ,- 16. Meilhac, Henri; Halévy, Ludovic: Blaubart. Komische Oper in 3 Akten von Mailhac [sic] und Halévy. Deutsch von Julius Hopp. Musik von Jacques Offenbach - Pest, 1869, Bucsánszky. 55, [1] p. 160 mm - OSzK A librettó korai magyarországi kiadása ,- 5

6 17. [Pálóczi Horváth Ádám.] - Bartha Dénes, Kiss József (közr.): Ötödfélszáz énekek. Pálóczi Horváth Ádám dalgyűjteménye az évből. Kritikai kiadás jegyzetekkel. Sajtó alá rendezte Bartha Dénes és Kiss József Budapest, 1953, Akadémiai Kiadó. 6 tábla, 925, [1] p. 245 mm Wilheim (Bartha) p Félvászon-kötés ,- 6

7 Nyomtatott kották 18. Ábrányi Kornél: Tamássy József kedvelt dalai. 16 közkedvességű magyar népdal, melyeket Tamássy József a népszínművekben mindig nagy tetszés közt szokott énekelni a Nemzeti Színházban. Énekhangra zongora-kíséret és átirattal ellátta Ábrányi Kornél - Budapest, [1885 után], Táborszky Nándor. VN TN , [1] p. 340 mm - Kissé megbarnult lapok, egyébként jó állapotban ,- Tamássy József ( ) magyar színész, énekes és rendező. Miután befejezte tanulmányait, dolgozott mint pék, molnár, lakatos, asztalos és szabó. Ezt követően vándorszínésznek állt októberében lépett fel először Marcaliban, Szőllősi Szuper-felé társulatban. Mivel igen szélsőséges temperamentummal rendelkezett, ezért gyakorta váltott társulatot is élete folyamán. Fontosabb igazgatói voltak: ben Csabai Pál; ban Hidassi Elek; ben Szigeti Imre; ban Molnár György; 1864-ben Latabár Endre; 1866-ban Bényei István; 1869-ben Kőmíves Mihály október 1-jén a Nemzeti Színházhoz szerződött, ahol 1876-ig játszott, majd ezt követően a Népszínház művésze lett egészen 1887-ig, egy rövid kihagyással között vidéki vendégszereplései is voltak június 16-án szélhűdés érte, közvetlenül az előadás előtt. Gyakorta játszott együtt Blaha Lujzával a népszínművekben. Azonban mivel ez a műfaj lassanként hanyatlásnak indult, operettszínészként volt kénytelen dolgozni. Ugyan voltak sikerei, de ez kedvét szegte, azonban később kisebb drámai szerepekben tűnt fel, sikerrel. 19. Aggházy Károly: Maritta. Die Madonna mit dem Kruge. Oper in zwei Aufzügen. Text von J. Fuhrmann. Musik von Carolus Aggházy. Maritta. A korsós Madonna. Opera két felvonásban. Szövegét írta Fuhrmann J. Zenéjét szerzette Aggházy Károly. Op. 32 [Zongorakivonat] Budapest, [c1897], szerzői kiadás (Harmonia). VN C. A , [1] p. 330 mm Első kiadás. Kiadói papírborítékban ,- 20. Antalffy-Zsiross Dezső: Az énekkari partitúraolvasás kézikönyve a középiskolai énektanítóképző tanfolyam hallgatói részére és magánoktatásra írta Antalffy-Zsiross Dezső az Orsz. M. Kir. Zeneakadémia rendes tanára. Op. 26 Budapest, [1913], Rozsnyai Károly. VN R. K [2] 132 p. 320 mm Első kiadás. Kiadói papírborítékban ,- 21. Bárdos Lajos: Zengd az Egekben-ülőt! - Budapest, 1939, Magyar Kórus. VN M. K p. 250 mm - A zeneszerző saját kezű ajánlásával és aláírásával. Piszkos, kicsit gyűrött ,- 22.Bartalus István: 101 magyar népdal. Énekre és zongorára alkalmazta --. Pesten, Rózsavölgyi. 96 p. 342x265 mm Kemény kötésben, jó állapotban ,- 23. Bartalus István: Magyar népdalok egyetemes gyűjteménye Énekre és zongorára feldolgozva kiadja --. Budapest. Poss. az 1. kötet címlapján: Ponori Thewrewk Emil ,- [kolligátum] 1. kötet. 2. kiad Pesti könyvny. 124 p.290x218 mm. 3. kötet. Budapest, Rózsavölgyi. 132 p. 273x 190 mm. 4. kötet. Budapest, 1894, Pesti könyvny. 143 p. 290x216 mm. 5. kötet. Budapest, 1895, Pesti könyvny. 167 p. 285x210 mm. 6. kötet. Budapest, 1895, Pesti könyvny. 160 p. 288x210 mm. 7. kötet. Budapest, 1896, Pesti könyvny. 196 p.288x210 mm. 7

8 24. Bartók Béla: 2 Élégies pour le Piano Op. 8/b. Budapest, [1910], Rozsnyai Károly. VN R. K , [1] p. 340 mm BB 49, Sz 41, W 21, Somfai p Első kiadás. Restaurált. A borítékrajz Voit Ervin munkája ,- 25. Bartók Béla: 2 román tánc op. 8 zongorára. 2 Danses Roumaines pour Piano Budapest, [1910], Rózsavölgyi és Társa. VN R. & Co , [1] p. 340 mm BB 56, Sz 43, W 25, Somfai p Első kiadás. Restaurált. Az eredeti boríték kartonra kasírozva. Egykor igen használt állapotban. A borítékrajz Voit Ervin munkája ,- 26. Bartók Béla: 3 Burlesques pour le Piano Op. 8c Budapest, [1912], Rózsavölgyi & Co. VN R. és Tsa , [1] p. 340 mm - BB 55, Sz 47, W 24, Somfai p Első kiadás. Restaurált. Az eredeti borítéklap kartonra kasírozva. A borítékrajz Voit Ervin munkája ,- 27. Bartók Béla: Quatre nénies pour le Piano Op. 8b Budapest, cop. 1912, Rózsavölgyi és Társa. VN R. és Tsa , [1] p. 340 mm BB 58, Sz 45, Somfai p. 309 (1911). Első kiadás. A lapszélek sérültek, a címlap néhány kisebb szakadástól eltekintve a megszokottnál jobb állapotban ,- 28. Bartók Béla: Zwanzig ungarische Volkslieder. Húsz magyar népdal. [I. kötet a négyből] Wien, Leipzig, [1932], Universal Edition. Vn U. E , [1] p. 330 mm BB98, Sz 92, Somfai p Első kiadás. Kiadói papírborítékban ,- 29. Bartók Béla Kodály Zoltán: Hungarian folksongs, for voice and piano. Korean words by Chang Bae Kim. s.l. (1982), Ed. Sam Ho. 30 p. 302x218 mm ,- A Húsz magyar népdal koreai kiadása, függelékben az eredeti magyar szövegekkel. A koreai fordító eredeti kézírásos ajánlásával Sárai Tibornak, Borsay Samu: Choralkönyv. Az Erdélyi Református Egyházkerület Állandó Igazgatótanácsa által jóváhagyott egyházi Énekeskönyv nyomán eredeti köz- és utójátékokkal ellátva orgonára. Op. 57. Budapest (1911?), Rozsnyai. 79 p. 339x267 mm Hátsó borítója hiányzik, pótolva, gerince ragasztott. Szélei szamárfülesek ,- 8

9 31. Chován Kálmán: Főiskolai zongoratanulmányok. Studien für Hochschulen des Klavierspiels. Etudes pour les Hautes Écoles du Piano redigées par Coloman Chován Op. 42 Budapest, [1909], Rozsnyai Károly. VN R. K [6], 109, [3] p. 340 mm Első kiadás. Kiadói papírkötésben ,- 32. Doppler Ferenc: Benyovszky. Nagy opera, 3 felvonásban. Zongorára alkalmazá Brand [Mosonyi] Mihály füzet, egyben. Pesten, s.a. Treichlinger. 105 p. 331x250 mm. Kemény kötésben, jó állapotban ,- 33. Egner Adolf: Tátrai emlékek. Zongorára szerzé és a Magy. Kárpátegyletnek ajánlja Egner Adolf. I. [és] II. füzet. Erinnerungen an die Tátra für s Clavier componirt und dem Ung. Karpathen-Verein gewidmet von Adolf Egner. I. [und] II. Heft Szepes-Igló, [1880, 1883], szerzői kiadás. VN 1., 2. 23, [1]; 23, [1] p. 320 mm Díszesen litografált címlapú ritka kotta. Kissé körbevágva, néhány apró hibától eltekintve jó állapotban ,- 34. Egressi Samu: Ismerkedjünk! Palotás-dallam. [Zongorára.] Pesten, 1857, Steger nyitány. 3 p. 338x258 mm ,- 35. Egressy Béni: Ez a világ Budapest, [c1910], Rózsavölgyi és Társa. VN R & C. No , [1] p. 340 mm Mona 1298 újabb kiadása. 2 példány. A lapszélek sérültek ,- 36. Erkel, Ferenc: Bánk bán. Opera 3 felvonásban. Oper in 3 Acten. Szövegét írta Text von Egressi Béni. Deutscher Text von Peter Somogyi. Zenéjét írta Musik von Erkel Ferencz. Magyar-német szöveges teljes zongorakivonat Budapest, [1895], Rózsavölgyi és Társa. VN R. et Co [4], 329, [3] p. 310 mm A zongorakivonat második kiadása. Kiadói félvászon-kötésben ,- 37. Erkel Ferenc: Hattyúdal Hunyadi László czímű operából. Zongorára szerzé Brassai Samu. Pesten, s.a. Wagner. 10 p. 262x171 mm Fűzött, szélei porosak, kissé gyűröttek ,- 38. Erkel Ferenc: Hunyadi László, zongorára. Pesten, s.a. Treichlinger. 64, 7, 3 p. 312x256 mm. Tartalma: Nyitány, 16. füzet, Magyar ária, Induló. Kemény kötésben, jó állapotban ,- 39. Erkel Ferenc: Rákóczy indulója Bátori Mária indulója. Könnyű módszerben, zongorára. Pesten, s.a. Rózsavölgyi. 5 p. 298x246 mm. Fűzött, későbbi időből való kemény borítóval. A lapszélek 1860, Rózsavölgyi. 11 p. 341x256 mm Fűzött, szélein poros ,- 40. Ernst, H. W. Erkel Ferenc: 2 Transcriptions pour le Piano par F. Erkel. [No.] II. Le Carneval de Venise Pest, 1860, Rózsavölgyi. PN R. & C. No , [1] p. 340 mm Szép állapotban ,- 9

10 41. Farkas Ferenc: Csinom Palkó. Farkas Ferenc daljátéka Dékány András verseire - Budapest, cop. 1950, Zeneműkiadó. VN Z , [1] p. 310 mm - A zeneszerző és a költő saját kezű ajánlásával és aláírásával ,- 42. Field, John: Douze Nocturnes. Edition de Franç Liszt Leipzig, [1869], J. Schuberth. VN metszett címkép, 55, [1] p. 260 mm Hofmeister Juli Későbbi félvászon-kötésben, igen használt állapotban ,- Hozzá kötve: Schubert, Franz: Ausgewählte Lieder für eine Singstimme mit Begleitung des Pianoforte componirt von Franz Schubert. Für Pianoforte solo arrangirt von Rob. Wittmann Leipzig, [c1870], C. F. Peters. VN Füredi Mihály: 100 magyar népdal. Gyűjtötte s Bognár Ignác zongorakiséretében kiadta jav. és bőv. kiad. Pest, 1853, Irodalmi Intézet (Emich nyitány.) 103 p. Hozzá kötve: Bognár Ignác: 50 eredeti nép és magyar dal. /Új folyam./ Hangjegyre tette - -. Pesten, 1857, Emich. 40 p. 211x141 mm. Kemény kötésben ,- 44. Gárdonyi Zoltán: Magyar szvit négy tételben. Házi, vagy ifjúsági vonósegyüttesre [ ] Budapest, 1935, Magyar Kórus. VN -. 19, [1] p. 310 mm Első kiadás. Hajtásnyomok ,- 45. Goldmark [Károly] Carl: Ein Wintermärchen. Oper in 3 Akten. Frei nach Shakespeare von A. M. Willner. Klavierauszug mit Text von --. Wien, s.a. Karczag & Wallner. 203 p. 337x260 mm. Első kiadás. Fűzött, kötéstáblája hiányos. Címlapon possessor bélyegzője: Dr. Péteri Ignácz hangjegy gyűjteménye ,- 46. Haydn, Joseph: Concert für das Violoncell von Jos. Haydn. Nach einer Skizze ausgeführt und herausgegeben von David Popper. Ausgabe für Violoncell mit Pianoforte Berlin, [c1900], Ries & Erler. VN R E. 34, 11, [1] p. 340 mm Címlapkiadás ,- 47. Hubay Jenő: 18 eredeti magyar dal Petőfi Sándor költeményeire Aggházy Gyula, Baditz Ottó, Ébner Lajos, Feszty Árpád, Greguss Imre, Greguss János, Gyulai László, Jankó János, Kacziány Ödön, Lotz Károly, Munkácsy Mihály, Spányi Béla, Szemlér Mihály, Tölgyessi Artur, Vastagh György, Zichy Mihály magyar festőművészek eredeti rajzaival ellátva. Énekhangra zongorakísérettel szerzé Hubay Jenő Budapest, [1880], Táborszky és Parsch. VN T. és P címkép, 67, [1] p. 340 mm Gombos (Hubay) p. 27, Gebhardt -, Haraszti p Első kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben. Használt ,- 48. Kacsoh Pongrác: Dalok. No. 2. Ringató nóta. Budapest, s.a. Rózsavölgyi. 5 p. 342x268 mm. A címlapon a szerző eredeti kézírásos dedikációja ,- 10

11 49. Kadosa Pál: Kompositionen für Klavier [ ] Opus 3. Epigramme. Acht kleine Klavierstücke [ ] - Mainz, London, cop. 1930, B. Schott's Söhne. VN , [1] p. 310 mm Dalos (Kadosa) p. 24. Papírborítékban ,- 50. Kerényi György: Gyermekkarok. Két és háromszólamú dalok a középiskola I és II osztálya számára. Közli Kerényi György - Győr, Szerzői kiadás. VN -. 47, [1] p. 165 mm - Dedikált: "Tóth Aladárnak / igaz tisztelője / Kerényi György / V. 1." Kiadói papírkötésben ,- 51. Kerényi György: Hej, búra termett idő, ködnevelő szellő - Győr, 1929, szerzői kiadás. 1 p. 300x210 mm - Stencilezett lap a zeneszerző saját kezű ajánlásával és aláírásával: "Tóth Aladárnak szeretettel Kerényi György - Győr, IV. 5." 2 000,- 52. Kerényi György: Kilenc leánykar - Győr, Szerzői kiadás. VN p. 245 mm - Kiadói (kissé használt) papírborítékban. Dedikált: "Tóth Aladárnak / szeretettel / Kerényi György / Győr, X. 3." 4 000,- 53. Kodály Zoltán: Három ének. Drei Gesänge. Op. 14 Wien-Leipzig, cop. 1929, borítékdátum / day on wrapper: I. 1929, Universal Edition. VN U. E p. 270 mm Eősze 58. Első kiadás. Kiadói papírborítékban ,- 54. Kodály Zoltán: Magyar népzene. 1. Öt székely ballada és dal. Budapest, Rózsavölgyi. 23 p. 323x255 mm. A címlapon a szerző ajánlása május. 12-ét köszöni Kodály Zoltán felirattal ,- 55. Kodály Zoltán: Spinnstube. Ein ungarisches Lebensbild aus Siebenbürgen. Székely fonó. Daljáték egy felvonásban. Spinnery. A Scene from Transylvanian Village Life. Klavierauszug mit Gesang vom Komponisten. Zongorakivonat szöveggel a szerzőtől / Vocal score by the composer. Deutscher Text von Dr. Benedikt Szabolcsi. English version by Elisabeth M. Lockwood Wien, cop. 1932, English version cop. 1937, dátum a hátsó borítékoldalon: XII / 1936, Universal-Edition. VN U. E [2], 122 p. 320 mm Második kiadás. Kiadói papírborítékban ,- 56. Kodály Zoltán: Quatuor. Op. 2. Budapest, cop. 1910, Rózsavölgyi. 4 db. szólam.328x257 mm. Első kiadás. Kissé szakadozott és javított lapszélekkel. Szólamok ,- 57. Lehár Ferenc: Die lustige Witwe. Operette in drei Akten [ ]. Klavierauszug zu zwei Händen mit unterlegtem Text Wien, cop. 1905, Doblinger. VN D , [1] p. 310 mm Első kiadás. Kissé használt ,- 11

12 58. Liszt [Ferenc] Franz: Zwei Stücke aus R. Wagners Tannhäuser und Lohengrin, für das Pianoforte. No. 2. Elsas Brautzug zum Münster. Leipzig s.a. Breitkopf & Härtel. 7 p. 324x257 mm. Utólagos keménykötésben ,- 59. Magurányi József: Álomkép (Nocturne). Zongorára szerzé és Gloger Riza úrhölgynek ajánlja Magurányi József Pest, [c1870], szerzői kiadás, Rózsavölgyi bizomány. PN -. 7, [1] p. 330 mm Metszett kotta ,- 60. Magurányi József: Szívhangok (Zenekép). Zongorára szerzé és Fidler Minka úrhölgynek ajánlja Magurányi József. 9Ik mű Pest, [c1870], szerzői kiadás, Rózsavölgyi bizomány. PN -. 7, [1] p. 330 mm Metszett kotta ,- 61. [Mátray] Róthkrepf Gábor: A magyar dallos. Fortepiánó mellé alkalmaztatott eredeti énekei. 1. füzet. Béts, s.a. Mechetti 15 p. 232x328 mm. Utólagos kemény kötésben ,- 62. Menich Antal: Képezdésznő-Csárdás. Zongorára szerzé Menich Antal - Pozsony-Budapest, [1880 körül], Stampfel Károly. VN K. S. 1. 3, [1] p. 340 mm - Használt ,- 63. Nagy Zoltán: Magyar tánczdallamok gyűjteménye. Végül a Hymnus, Szózat, Honfidal és a legkedveltebb magyar indulók zongorára, összeállította és részben átírta Nagy Zoltán. Ida nővéremnek Budapest, [c1910], Rózsavölgyi és Társa. VN , [1] p. 320 mm Kiadói félvászon-kötésben ,- 64. Reinitz Béla: Ady dalok énekhangra zongorakísérettel. Budapest, s.a. Bárd. 54 p. 339x264 mm. Korabeli kemény kötésben. A címlapon a szerző eredeti kézírásos ajánlása ,- 65. Roser [Ferenc] Franz: Drey musicalische Capricen, in Form modernster ungarischer Tänze, für das Pianoforte allein Op. 83. Pesth, s.a. Hartleben. 13 p. 235x331 mm Utólagos kemény kötésben ,- 66. Rózsavölgyi Márk: Diétai magyar nóta fortepiánóra. Pesten [1825], Müller. 3 p. 232x332 mm. Utólagos kemény kötésben ,- 67. Rózsavölgyi Márk: Eredeti magyar nóták folytatása fortepianóra. Pesten s.a. Müller. 5 p.243x333mm. Szélei gyűröttek, porosak ,- 12

13 68. Rózsavölgyi Márk: Névnapi magyar, zongorára. Pesten, s.a. Wagner. 3 p. 341x262 mm. Szélei gyűröttek, porosak ,- 69. Ruzitska Ignác: Magyar nóták Veszprém vármegyéből. Fortepianóra alkalmaztattak - - által. 4. fogás. s.l.s.a. 9 p. 244x336 mm. Gerince megragasztva, utólagos kemény borítóban ,- 70. Ruzitska Ignác: Magyar nóták Veszprém vármegyéből. Fortepianóra alkalmaztattak- - által. 8. fogás. s.l.s.a. 9 p. 232x322 mm. Utólagosan bekötve kemény kötésbe ,- 71. Simonffy Kálmán: Dalvirágok. Eredeti 40 magyar dal. Összhangosítá és zongorára alkalmazá Ábrányi Kornél. Pesten s.a. Rózsavölgyi. 41 p. 332x262 mm. Utólagos kemény kötésben ,- 72. Simonffy Kálmán: Szerelmi vadrózsák. 10 dal Tóth Kálmántól. (Ének-zongora.) Pesten, 1853, Watzel ny. 12 p.338x262 mm. Utólagos kemény kötésben. A címlapon a költő dedikációja Allaga Emma rokonomnak szeretettel ,- 73. Szilasi Béla (közr.): Hungarian Folk-Songs. English Text by Béla Szilasi Budapest, cop. 1935, Vajna. VN , [2] p. 310 mm Első kiadás. Kötés hiányzik ,- 74. Tihanyi József: Szöveg és daloskönyv a Magyar Parasztbecsület énekesszínműhöz. Eötvös Károly: Két bíró kutja című elbeszélése nyomán. Szerzette Tihanyi József. Schindler Valér rajzaival. Az alkalmazott programmzenés mesterművek szerzői: Beethoven, Donizetti, Egressy, Erkel, Flotow, Gounod, Kossovits, Lefébure, Meyerbeer, Métra, Rossini (Tell: Sinfonia), Verdi, Wagner, Weber és 22 magyar népdal zongorakísérettel Káloz [?], 1925, szerzői kiadás [?], Megrendelés: Magyarországi Baptisták Könyvüzeme. 39, [1] p. haránt alakú, 190 mm Kiadói papírborítékban ,- 75. Weiner Leó: Magyar parasztdalok (ötödik sorozat) zongorára Budapest, cop. 1950, Zeneműkiadó. VN ZNV p. 340 mm Első kiadás. Dedikált: Kedves Barátomnak / Sebők Györgynek / szeretettel / Weiner Leó / Budapest, 1950 szept. 12. Kissé használt papírborítékban ,- 13

14 Kéziratok Zenei kéziratok 76. Haraszti Zoltán: Szonáta hegedűre és zongorára - Hely- és időmegjelölés nélkül. 41 számozott oldal. Kék tinta. 350 mm Kiváló állapotban ,- 77. Horváth Ferenc: Autográf zenei kézirat Holdbeli csónakos / Kantáta Weörős [sic] Sándor verseire Hely- és időmegjelölés nélkül. 40 számozott oldal. Golyóstoll. 350 mm Kiváló állapotban ,- 78. Horváth Ferenc: Autográf zenei kézirat Szonatina Hely- és időmegjelölés nélkül. 12 számozatlan oldal. Golyóstoll. 350 mm Kiváló állapotban ,- 79. Horváth Ferenc: Autográf zenei kézirat Aria Hely- és időmegjelölés nélkül. 4 számozatlan oldal. Golyóstoll. 350 mm Kiváló állapotban ,- 80. Kolligátum - Fuvoladarabok a 19. sz. első feléből. Vegyes kézírásos és nyomtatott művek. 314x256 mm Kemény kötésben, laza, ill. kijáró lapokkal ,- Bécsi szerzők részben bécsi kiadásban J. Strauss, Lanner -, a kézírásos kották között magyar számok pl. Kör tánc, Rákóczi induló, Hunyadi induló, stb. 81. Magyari Imre: Zenei kézirat. Kár a sudár jegenyének Nem fáj már a hűtlenséged. Két hallgató. s.l.s.a. 1 beírt oldal. Fekete tinta. 248x242 mm Szélén lyukasztva. Csak az énekszólam kottája, kíséret nélkül ,- Magyari Imre ( ), cigányprímás, magyar nóták szerzője. 82. Szelényi István: Variations concertantes pour Piano et Orchestre par Étienne Szelényi. Az autográf kézirat fénymásolata, a szerző saját kezűleg írt címzésével a kartonborítékon Hely nélkül, , [1] p. 295 mm Spirálozva ,- 14

15 83. Vujicsics Tihamér: Kéziratgyűjtemény ,- a. Autográf kézirat. Szerb népi melódiák, furulyára és zongorára s.l.s.a. [4] fol. 353x255 mm Szakadozott, poros szélekkel. A kotta a felirattal ellentétben furulya és basso continuo letétre van. b. Vujicsics Tihamér: Autográf kézirat Régi magyar táncok, ill. Zöld erdőben, Apollo és Diana, Könnyű venni feleséget, Arany ideim folyása, Egy gyenge kis madár feliratokkal Fekete tinta ill. fekete ceruza. [7] fol. 345x245 mm, ill. 250x180 mm Szakadozott, poros szélekkel. Csak a furulya-szólam. c. Vujicsics Tihamér: Autográf kézirat Társastáncok a Kauer-sorozatból Fekete ceruza. [1] fol. 344x245 mm - Csak a furulyaszólam. d. Vujicsics Tihamér: Autográf kézirat [4] fol. Fekete ceruza. 345x244 mm Szakadozott, poros szélekkel. Részben feliratok nélküli furulya-szólamok. e. Vujicsics Tihamér: Autográf kézirat Alföldi nóták felirattal. Fekete ceruza, [4] fol. 347x248 mm. Szakadozott, poros szélekkel. A mű furulya és gitár, ill. furulya és cimbalom kísérettel íródott. f. Vujicsics Tihamér: Autográf kézirat Kunszentmiklósi verbunkos felirattal [2] fol.348x248 mm Szélei gyűröttek. Csak furulya-szólam. Egyéb kéziratok 84. Ábrányi Kornél, id.: Részben autográf kézírása T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapesten megszólítással Budapest, beírt oldal. Vöröses tinta. 222x146 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a cég épülete látható. A zeneszerző kijelenti, hogy op. 90-es 6 eredeti magyar dal című művének kiadási jogát átadta a kiadónak. 85. Alpár Gitta: Autográf kézírása Maida Mill, beírt oldal. Fekete tinta. 149x100 mm + boríték ,- A nyomtatott karácsonyi és újévi üdvözletet az énekesnő csak aláírta. A címzett Tury Peregrin énektanár, Budapesten. 86. Alpár Gitta: Sokszorosított fényképfelvétel az operaénekesnő saját kezű aláírásával Hely nélkül, hátoldalán dátum: Fekete tinta. 70x45 mm Hátoldalán ragasztás nyomai egyébként jó állapotban ,- 15

16 87. Anda Géza: Hangversenyműsor a zongoraművész saját kezű aláírásával - Chicago, [2] fol. 278x213 mm 3 000,- 88. Árpád Jenő: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Lajos bácsi dalai című művének zongorára való adaptálásának kiadási jogát átadta a cégnek. 89. Au Alajos: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy polkájának kiadási jogát átadta a cégnek. 90. Au Alajos: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Price-polka és Oroszlánszelídítő csárdás című műveinek kiadási jogát átadta a cégnek. 91. Au Alajos: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Csabai csárdás című művének kiadási jogát átadta a cégnek. 92. Au Alajos: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A zeneszerző tanúsítja a nyomtatott formulán, hogy Ich bin der schöne Magyar című művének kiadási jogát átadta a cégnek. 16

17 93. Autogramgyűjtemény. Több mint 400 levél, aláírás Oromszegi Ottó fagottművész gyűjteményéből. Elsősorban muzsikusok kézírásai. Többféle formátum és állapot ,- 94. Baktay Ervin: Autográf levél Kedves Sugár Uram megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 232x148 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A szerző kéri, hogy horoszkóp-készítéshez pontos adatokat adjanak meg, és közli a kedvezményes árakat, amelyekért ilyent elkészít. 95. Baktay Ervin: Gépírásos levél, autográf aláírással Igen Tisztelt Uraim megszólítással Budapest, [1930-as évek?]. 1 beírt oldal. Gépírás. 235x224 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A szerző visszaküldi a megállapodást, de a jövőben minden műnél külön-külön kíván megállapodást kötni, a lefordítandó művek terjedelmétől függően. 96. Balázs Árpád: Autográf levele Kedves Sugi megszólítással Szentendre, beírt oldal + 2 kotta. Lila tinta. 211x144 mm, ill. 211x171 mm és 211X171 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző mellékelten küldi 2 magyar nótájának korrektúráját a Rózsavölgyi kiadónak. 97. Balázs Béla: Az író saját kezű aláírása albumlapon Hely- és időmegjelölés nélkül. Ceruza. 110x70 mm Jó állapotban ,- 98. Bányoczky Erzsébet: Diploma- és bizonyítványgyűjtemény ,- a. [Diploma] Budapest Székesfővárosi Felsőbb Zeneiskola bizonyítványa Bányóczky Erzsébet részére Budapest, beírt oldal. 362x221 mm Szélei porosak, szakadozottak. A bizonyítványt Geszler Ödön igazgató írta alá. b. [Diploma] Budapest Székesfővárosi Felsőbb Zeneiskola bizonyítványa Bányóczky Erzsébet részére Budapest, [1] fol. 260x220 mm A bizonyítványt Geszler Ödön igazgató írta alá. c. [Diploma] Budapest Székesfővárosi Felső Zeneiskola bizonyítványa Bányóczky Erzsébet részére Budapest, [1] fol. 400x249 mm Szélei gyűröttek, szakadozottak. A bizonyítványt Geszler Ödön igazgató írta alá. d. [Diploma] Budapest Székesfővárosi Felsőbb Zeneiskola bizonyítványa Bányóczky Erzsébet részére Budapest, [1] fol. 398x248 mm Szélei porosak, gyűröttek. A bizonyítványt Geszler Ödön igazgató írta alá. e. [Diploma] Budapest Székesfővárosi Felsőbb Zeneiskola bizonyítványa Bányóczky Erzsébet részére Budapest, [1] fol. 398x250 mm Szélei gyűröttek. A bizonyítványt Geszler Ödön igazgató írta alá. 17

18 f. [Diploma] Budapest Székesfővárosi Felsőbb Zeneiskola bizonyítványa Banyóczky Erzsébet részére Budapest, [1] fol. 398x252 mm Szélei gyűröttek. A bizonyítványt Geszler Ödön igazgató írta alá. g. [Diploma] Budapest Székesfővárosi Felsőbb Zeneiskola bizonyítványa Bányóczky Erzsébet részére Budapest, [1] fol. 399x253 mm Szélei szakadozottak, porosak. A záróbizonyítványt Geszler Ödön igazgató írta alá. h. [Diploma] Józsefvárosi Zeneiskola bizonyítványa Bányóczky Erzsébet részére Budapest, [1] fol. 238x230 mm Szélei porosak, gyűröttek. A bizonyítványt Szekeres Ferenc igazgató írta alá. i. [Diploma] Országos Magyar Kir. Zeneakadémia bizonyitványa Bányóczky Erzsébet részére Budapest, [1] fol. 158x228 mm Szélei porosak, gyűröttek. A bizonyítványt Hubay Jenő igazgató írta alá. j. [Diploma] Országos Magyar Királyi Zenetanárvizsgáló Bizottság Zenetanári oklevele Bányoczky Erzsébet részére Budapest, [2] fol. 373x252 mm Szélei porosak, szakadozottak, gyűröttek. A diplomát Hubay Jenő főigazgató, Koncz János, Gábriel Ferenc bizottsági tagok írták alá. k.[leckekönyv] Az Országos Magyar Királyi Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Bányóczky Erzsébet hegedű tanárképző tanulmányairól Budapest, p.218x124 mm Kemény kötésben, foltos lapok és lapszélek. l. [Levél] A Budapesti Népfőiskolai Széchenyi-Szövetség köszönőlevele Bánóczy Erzsébet hegedűművésznőnek Budapest, beírt oldal. 310x228 mm Szélei porosak. A levélben megköszönik a művésznő közreműködését a Szövetség rendezvényén. 99. Bárdos Lajos: Képes levelezőlap, Ludwig van Beethoven-arcképpel, színezett portré a zeneszerző autográf kézírásával köszönjük a hűséget! felirattal. s.l. s.a 143x93 mm. A lapon Országos Magyar Cecilia Társulat Budapest 1867 /OMCE 1867/ - körbélyegzővel , Bárdos Lajos: Részben autográf kézirat Kedves Kati és Laci megszólítással. Aláírás: énekes szeretettel. s.l.s.a. 146x116 mm , Bartók Béla Collegium Musicum: Újságkivágatok (beszámolók, kritikák) gyűjteménye házilag készített füzetben, címlapján a Collegium Musicum műsorlapjával, Bartók Béla saját kezű aláírásával. A füzetben a IV. bérleti est műsorlapja Kodály Zoltán és Kodály Zoltánné aláírásával [Budapest?], [12] p. Haránt alakú, 175 mm Használt. Aláírások ceruzával ,- Az est zenei illusztrációi olyan műélvezetet tartogattak számunkra, amilyenben még az elkényeztetett budapesti közönségnek is csak nagyon ritkán lehetett része. És itt meg kell vallanunk, hogy elsősorban nem a kitűnő énekszólistákra gondolunk, nem Mende Erzsire, Matuska Miklósra, sőt Rösler Endrére, de még a mi páratlan, nagyszerű Basilides Máriánkra sem. Hanem gondolunk elsősorban az est zongorakísérőjére: Bartók Bélára, aki a zongora mellett olyan mély alázattal, odaadással és olyan démoni hatalommal szolgálta az énekest, ahogyan csak a mese csodatévő szellemei szokták szolgálni a halandót. (Tóth Aladár, Pesti Napló, február 13.) 18

19 102. [Bartók Béla utolsó magyarországi hangversenye.] Műsorlap Bartók és felesége saját kezű aláírásával. Bartók Béla és Pásztory Ditta zenekari estje. A Székesfővárosi Zenekart vezényli: Ferencsik János Budapest, október 8. Ceruza. Kettévágva. 145x103, 148x104 mm Kissé használt állapotban , Breitner János: [Képeslap] A levél a Magyar Ifjúság kulturális rovat-jának íródott Balatonszemes, beírt oldal. Kék tinta. 138x89 mm ,- Tudatja, hogy befejezte a Nem mindenki Romeo című rádióoperettjét, mindenkit üdvözöl Budapest Székesfővárosi Felsőbb Zeneiskola - Maucha Márta bizonyítványa t. k. Dr. Molnár Imre és Zathureczky Ede saját kezű aláírásával - Budapest, 1947, Székesfővárosi községi Felsőbb Zeneiskola. 2 oldal. 350 mm - Hajtásnyomok , Buttykay Ákos: Autográf levél Kedves Rezső! megszólítással Debrecen, beírt oldal. Fekete tinta. 295x225 mm - Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A zeneszerző Hamupipőke című daljátékáról és Orosz Júlia operaénekesről írt levele Alberti Rezsőhöz, a Rózsavölgyi cég igazgatójához Buttykay Ákos: Autográf levél Kedves Gusztim! megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 269x210 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző Bárczy Gusztávhoz írt, baráti hangú levelében új hegedű-zongora szonátáját ajánlja kiadásra Buttykay Ákos: A zeneszerző saját kezű levele Nagyságos Igazgató Úr! megszólítással ismeretlennek Budapest, beírt oldal, fekete tinta. 220 mm Hajtásnyomok, egyébként jó állapotban ,- Buttykay Ákos ( ), zeneszerző. Weimarban, majd a Budapesti Zeneakadémián tanult, ahol között tanított is. Színpadi művei főként operettek, közülük néhányat külföldön is játszottak. Kísérőzenét írt Madách Imre: Az ember tragédiájához és átdolgozta később Kacsoh Pongrác: János vitézét. Meseoperáját Hamupipőke 1912-ben az Operaház mutatta be. 19

20 108. Csenki Imre: Autográf levél Kedves Péter megszólítással Debrecen, beírt oldal. Fekete tinta. 208x167 mm Szakadozott szélű ,- Csenki a Debreceni Református Kollégium volt Diákjainak Országos Szövetsége jelzésű papíron ír, részben Munkások című kórusművéről, melyet a Sztálin-ünnepségeken akarnak előadni, részben érdeklődik a nyáron készült hangfelvételekről Csillag Józsi: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy három csárdásának kiadási jogát átadta a kiadónak Csillag Józsi: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek, porosak ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Donato csárdás című művének kiadási jogát átadta a kiadónak Csillag Mór: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Kobele Bobele Schnobele és Dalár induló című műveinek kiadási jogát a cégnek átadta Czeglédy Gyula: Autográf levél Tisztelt Uram megszólítással Bejrut, Libanon, beírt oldal. Fekete tinta. 200x131 mm Szélein lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző Szívem tangója című új művét elküldte a Rózsavölgyi cégnek, de a hangszerelésével nincs megelégedve. Kéri az újra-hangszerelést Dénes Oszkár: Autográf levél Kedves Sugár Úr megszólítással Abbazia, beírt oldal + egy névjegy, üdvözlettel. 295x233 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek, szakadozottak, porosak ,- A levélíró tudatja, hogy ő sosem vásárolt hanglemezt, hanem mindig csak kapott a Rózsavölgyi cégtől - tehát nem is adós azzal. A névjegyre írt szövegben jelzi, hogy másnap beviszi a szövegeket Döme József: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja Malvin négyes és Gyertek pajtás csárdás című műveinek kiadási jogát átadta a kiadónak. 20

21 115. Doráti Antal: Autográf képeslap Bihari József úrnak, Szentendre, Hálás köszönetem megszólítással Hamburg, beírt oldal 148x104 mm 5 000,- A képeslap Hamburg belvárosát ábrázolja. A lapon Doráti tudatja, hogy májusban mikor lesz Budapesten, s akkor feleségével kimennének Szentendrére is Dühl, Carl: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x214 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A nyomtatott formán a zeneszerző tanúsítja, hogy Glocken-Polka című művének kiadási jogát átadta a cégnek Egghard, Jules: Autográf írás Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vörös tinta. 278x215 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A szerző tanúsítja, hogy Rêve d amour című műve kiadási jogát a cégnek átadta Ellenbogen Adolf: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 277x216 mm Szélén lyukasztva a lapszélek gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Mexicoi induló című művének kiadási jogát a kiadónak átadta, és az ezért járó honoráriumot megkapta Ellenbogen Adolf: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x214 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy öt művének kiadási jogát átadta a kiadónak Emőd Tamás: Autográf kézirat Levél odaátról címmel s.l. [1920 körül?]. 1 beírt oldal. Kék tinta. 286x211 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A szövegíró egy irredenta dal szövegét adja meg, dallamot is mellékel hozzá Falk Géza: Autográf levél Mélyen tisztelt Albert Úr megszólítással Budapest, beírt oldal. Halvány fekete tinta. 171x149 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneíró kéri a céget, hogy pillanatnyi egészségi állapotának gyengesége miatt a neki járó összeget postai úton küldjék el Falk Géza: Autográf levél Mélyen tisztelt Albert Úr megszólítással Siófok, beírt oldal. Fekete tinta. 166x146 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneíró tudatja, hogy egy hónapig Siófokon tartózkodik, és kéri levelezése mellett a korrektúrákat is ottani címére küldeni. 21

22 123. Falk Géza: Autográf levél Mélyen tisztelt Főtisztelendő Úr megszólítással [Budapest], x112 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneíró kéri a meg nem nevezett papi személyt, hogy a Kurir munkálataiban továbbiakban nem vehet részt. Ezért kéri az ország különböző helyeiről felsorolt személyek előfizetését neki eljuttatni Farkas Imre: Autográf levél Kedves Alberti Úr megszólítással [Budapest], beírt oldal + 1 névjegy. Kék tinta. 183x165 mm, ill. 118x71 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A szerző tudatja, hogy a várt zongorakivonatot a címzett a színházban, a karnagytól fogja megkapni. A honoráriumot illetően teljesen a Rózsavölgyi cégre hagyatkozik Farkas Miska: Autográf kézírás Daß ich die von mir Componirte Original Csardas kezdettel Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 279x230 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek, szakadozottak ,- A zeneszerző kijelenti, hogy Kálmán csárdás és Irma csárdás című műveinek kiadási jogát örök időkre átadta Rózsavölgyi cégnek Fasang Árpád [id.]: Részben autográf levele Kedves Bihari József Úr! megszólítással Budapest, beírt oldal. Gépírás, autográf aláírással 210x146 mm 2 000,- Elnézést kér, hogy késve küldi Bárdos Lajosról szóló vallomását. Ha elvesztette volna időszerűségét, dobják papírkosárba. Borítékkal, címzése Bihari József urnak, Szentendre. Melléklet: Bárdos Lajosról írt, 1 oldalas, vallomás Fényes Szabolcs: Autográf levél Kedves Albert uram megszólítással [Budapest], beírt oldal. Fekete tinta. 169x139 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző fölajánlja Ida regénye című műve 2-3. számának összes jövedelmét az egész világon a Rózsavölgyi cégnek, pengőért. Kéri még aznap válaszukat, hogy elfogadják-e? 128. Fényképek - 91 db. 145x97-től 180x130 mm-ig. Aláírt vagy dedikált fényképek, többek között: Frankl Péter, Geszty Szilvia, Giacomo Aragall, Aurele Nicolet, Theo Adam, Lamberto Gardelli, Karl Ridderbusch, Wanda Wilkomirska , Ferencsik János: [Dedikált fénykép] Budapest, beírt oldal. Kék tinta. 140x89 mm. A fényképre írt üdvözlő szavak A sok közös muzsikálás emlékére szeretettel ,- 22

23 130. F.M.K.E. ügyvivő elnöksége: Autográf írás Tekintetes Dankó Pista dalköltő úrnak megszólítással. Nyitra, beírt oldal. Vöröses tinta. 338x210 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, kissé gyűröttek ,- Az ügyvivő alelnök és a titkár tanúsítják, hogy a zeneszerző Felvidéki nóták című kompozícióját bármely más cég kiadhatja Forrai Miklós: Autográf levele Elnézést kérek, kedves Igazgató Úr megszólítással Budapest, beírt oldal 148x103 mm 2 000,- Liszt Ferencet ábrázoló képeslapon ír Forrai arról, hogy Bárdos Lajos emlékét a kiállítás bizonyára sikerrel ápolta Fried Géza: Részben autográf levél Sehr geehrter Herr Kollege! megszólítással Moskau, beírt oldal. Gépírás, autográf aláírással Szélein szakadt, gyűrött ,- A német nyelvű levélben közli, hogy örömmel veszi Szonett-ciklusának tervezett pesti előadását. Érdeklődik a részletek iránt, s tudatja, hogy valószínűleg nem tud a koncerten jelen lenni Füredi József: Autográf levél Igen tisztelt Alberti Úr! megszólítással Debrecen, beírt oldal. Vöröses tinta. 288x228 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek erősen szakadozottak, zsírpecsétesek ,- A szerző kéri, hogy a műve iránt várható külföldi érdeklődés miatt magasabb honoráriumot fizessenek neki Füredi József: Részben autográf kézirat Rózsavölgyi és Társa uraknak megszólítással Budapest, beírt oldal. Vöröses tinta. 294x229 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek szakadozottak, gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a szerző a debreceni zenede tanára tanúsítja, hogy Reform hegedű gyakorlatok című művének kiadási jogát a cégnek átadta Geyer Stefi: Autográf albumlap kottapéldával és ajánlással: Herrn Braun zur freundlichen Erinnerung megszólítással Baden-Baden, beírt oldal. Fekete tinta. 143x90 mm ,- A levlap-méretű papír egyik oldalán a dedikálás egy Goldmark-zenei incipittel. A papír másik oldalán a hegedűművésznőről való életrajzi adatok Gobbi Henrik: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 277x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Sechs Characterstücke című művének kiadási jogát átadta a kiadónak. 23

24 137. Grósz Ernő: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Tokaj, beírt oldal. Vöröses tinta. 295x230 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Stücke für Violine című művének kiadási jogát a kiadónak átadta Győry Emil: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Vöröses tinta. 294x228 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek szakadozottak, porosak ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Piros hajnal fehér álom zöld remény című művének kiadási jogát átadta a kiadónak Hajós Károly: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Vöröses tinta. 293x231 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Tamara intermezzo című művének kiadási jogát a kiadónak átadta Harmath Imre: Autográf levél Igen tisztelt Alberti Úr megszólítással [Budapest?], s.a. 2 beírt oldal. Vöröses tinta. 215x134 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A szövegíró egy Abbazia nyomtatású levélpapíron kéri a címzettet, haladék adására, mivel ilyen kétségbeejtő anyagi helyzetben ez egyetlen reménye Harmath Imre: Autográf levél Igen tisztelt Sugár Úr megszólítással Budapest, beírt oldal. Lilás tinta. 184x145 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A szövegíró bizonyos műveiről tudatja, hogy azok mindenképen a Rózsavölgyi cég jogos tulajdonai. Egyúttal kér bizonyos pénzbeli támogatást, mivel felesége hetek óta súlyos beteg Harmath Imre: Autográf levél Igen tisztelt Uraim megszólítással [Budapest], s.a. 4 beírt oldal. Fekete ceruza. 172x130 mm Szélén lyukasztva ,- A szövegíró mentegetőzik, hogy önhibáján kívül került ilyen helyzetbe. Ígéri, hogy tartozásait akár visszafizeti, akár az év folyamán komponált új dalaival törleszti Herdy Ferenc: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x215 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző tanúsítja a nyomtatott formulán, hogy Honvéd induló Losonci induló című művének kiadási jogát a cégnek átadta. A formulához egy meghatalmazás is csatolva van. 24

25 144. Hevesi Sándor: Autográf kézirat Nagyon kérem, szíveskedjenek kezdetű levél Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 166x107 mm Szélén lyukasztva ,- Hevesi kéri a Rózsavölgyi céget (?), hogy a kiadott Shaw-breviáriumból egy példányt küldjenek egy angol professzornak. Hevesi Sándor ( ), rendező, színházigazgató, író, műfordító Horváth Attila: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Vöröses tinta. 295x229 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Babatáncok című művének kiadási jogát átadja a kiadónak Hubay Jenő: Autográf levél Mélyen tisztelt Polgármester Úr megszólítással Budapest, beírt oldal. 176x113 mm A lapszélek porosak ,- Köszöni a polgármester kitüntető szívességét Hubay Jenő: [Képes levelezőlap] Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 136x85 mm képes levelezőlap ,- A lapon Dr Hubay Jenő aláírás, dátummal és egy zenei egy ütemes névjeggyel Hubay Jenő: Részben autográf levél Tekintetes Szerkesztőség! megszólítással Budapest, beírt oldal, gépírás, autográf aláírással. 220x145 mm ,- A levélíró felkéri a szerkesztőséget, hogy a Zeneművészeti Főiskolán rendezendő lengyel ünnepi hangversenyről szóló közleményüket a lap vasárnapi számában tegyék közzé Huszka Jenő: Autográf levél Legfelső kitüntetésem kezdéssel Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 144x86 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző köszöni a kitüntetése alkalmából küldött jókívánságokat. 25

26 150. Huszka Jenő: Részben autográf levél Igen tisztelt Sugár Úr megszólítással Budapest, beírt oldal. Gépírás, autográf aláírással. 220x213 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- Kéri, hogy 2 Hubay-opera, Dohnányi: A tenor és Kodály: Psalmus partitúráit küldje el a kiadó Kurt Atterberg svéd karmesternek [Igazolás] Országos Magyar Zenész Szövetség, Budapest, Hivatalosan igazolom kezdetű levél Budapest, Kék tinta. 283x242 mm Négyfelé szakadt papír hátlapján összeragasztva, szélei gyűröttek, szakadozottak , Jemnitz Sándor: Humoros köszöntő Tóth Aladárnak "Evviva il figlio da festa natalizia!" kezdettel "Csindadratta Sándor" aláírással - [Budapest?], oldal, sötétkék tinta. 210x170 mm - Jó állapotban. Hozzá tartozik a Trombitaszonáta kéziratának fénymásolata a szerző saját kezű címzésével , Juhász Aladár-ra vonatkozó dokumentumok ,- a. [Levél, címzése] Juhász Aladár úrnak Budán, Uri utca ajtó Tisztelt uram öcsém megszólítással. Budapest [1870es évek?], 1 beírt oldal.208x169 mm. a levél aláírója Krivácsy József? Szakadozott, gyűrött papíron. A levélíró kéri címzettet, hogy aznap délután látogassa meg, hogy Ilkával egy darabot eljátszhassanak, melyet a hölgy másnap Liszt előtt kell eljátsszon. b. [Levél] Orsz. M. Kir. Zeneakadémia céges papíron, Igen tisztelt Tanár Úr! megszólítással. Budapest, [2] fol.224x146 mm aláírás: Moravcsik Géza, titkár. Kéri címzettet, hogy a hó 13-án az intézmény módszerének bemutatása céljából szíveskedjék levélírót felkeresni. c. [Levél] Az évi Párisi Nemzetközi Kiállítás m. kir. kormánybiztosa cégjelzéses papíron Juhász Aladár zongora tanár úrnak, Budapest megszólítással. Budapest, beírt oldal. [2] fol.338x211 mm Szakadozott, gyűrött papíron. A kormánybiztos közli címzettel, hogy segélynyújtás iránti kérvényére a kiállítással összefüggő költségeket el tudja számolni, egyéb lehetőséget pedig nem lát. d. [Hangversenyműsorok] Meghívó a Juhász Aladár úr által feltalált physiologikon bemutatásához [Budapest], [2] fol. 218x148 mm. Poros, gyűrött papír. Meghívó a Pesti Vigadó termében Juhász Aladár zongoraművész által tartandó hangversenyre. [Budapest], [2] fol.245x130 mm Foltos, szélein poros. + 2 db. hangversenyjegy. Meghívó a Pesti Vigadó termében Juhász Aladár zongorművész által tartandó hangversenyre. [Budapest], [2] fol. 245x130 mm. Tiszta, használatlan példány. Meghívó a budai zeneakadémia kiművelési zongoraosztályának vizsgálatára. Tanár Juhász Aladár. Budapest, [1] fol. 230x148 mm. Szélein gyűrött, használt példány. e. Apollo, zeneműfolyóirat. Szerk. Fellegi Viktor. Budapest, V. köt. 2. sz. A kompozíciók között Juhász Aladárnak egy Kétszólamu canon-ja van, zongorára. 26

27 154. Káldy Gyula: Kéziratos nyugta. Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 229x136 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző nyugtája a Rózsavölgyi cégtől felvett összegről, melyet a felvett művei után kapott, a cég céges papírján Kárpáti Sándor: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Vöröses tinta. 293x230 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek szakadozottak, porosak ,- A zeneszerző tanúsítja a nyomtatott formulán, hogy Bánat húrjain című művének kiadási jogát átadta a kiadónak Kecskeméty József: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x218 mm Szélén lyukasztva ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Első szerelem csárdásának jogait átengedi a Rózsavölgyi cégnek Kellér Dezső: Mért hazudtad, hogy csak engem szeretsz? - [Budapest?]. 1 beírt oldal. Kék tinta. 272x192 mm. Szélén lyukasztva ,- A Brodszky Miklós zenéjére írt dal szövege Kemény Egon: Autográf levél Kedves Alberti Úr! megszólítással S.l.s.a. 1 beírt oldal. Fekete tinta. 209x167 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző közli, hogy ott járt, de Alberti urat nem találta. Örülne, ha megtudná, miért kereste Kemény Egon: Kézirat Igen tisztelt Alberti Úr! megszólítással Budapest, beírt oldal. Gépírással. 261x208 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A zeneszerző közli, hogy a pillanatnyilag a színház teljesen igénybe veszi. Amennyiben a címzett tudatja vele, mit kíván tőle, teljesítené kívánságát Kertenik Róbert[???]: Autográf levél Kedves Barátom megszólítással Budapest, Fekete tinta. 209x170 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A M. kir. Vallás és Közoktatásügyi Ministerium körbélyegzővel és alatta Művészeti Ügyosztály Ügyosztályfőnök nyomással ellátott levélpapíron a levélíró - valószínűleg a Rózsavölgyi-cég egyik vezetőjének figyelmébe ajánlja Sebestyén Ede írót, kinek Beethoven magyar köre című munkáját kiadásra ajánlja Kéry Gyula: Autográf kézirat Alulírott ezennel kötelezem magamat kezdetű levéllel Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 229x150 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző kötelezi magát arra, hogy összes, a jövőben megírandó magyar nótáját a Rózsavölgyi cég rendelkezésére bocsájtja, honorárium követelése nélkül. 27

28 162. Kiszely Gyula: Assisi Szent Ferenc oratórium [műismertetés] [Bp.] s.l. 6 p.236x158 mm Szélei gyűröttek, szakadozottak ,- A műsorfüzet utolsó oldalán a mű szereposztása, és a közreműködők felsorolása. A címlapon szerzői dedikáció Mikinek szeretettel, Kiszely Gyula: Autográf zenei kézirat. Offertorium a János pápa miséjéből. XXIII. János pápa Angelo Giuseppe Roncalli áldott emlékének. Orgonára és éneksolóra (Baryton). 4 beírt oldal. Kék tinta. 253x245 mm Szélei porosak ,- A szerző dedikációja Cserey Miklósnak (Mikinek) szeretettel lemásoltam. Kiszely Gyula, Bpest Kleinecke Rudolf: Autográf zenei kézirat Zigarre und Zigarette kezdettel [Budapest?], beírt oldal. Vöröses tinta. 210x168 mm A lapszélek porosak ,- A szerző Melles Bélának szóló ajánlással, emlékül az Állatkertben tartott koncertre. Az operett 5 felvonása egyes részeinek incipitjeit is közli Kleinecke Rudolf: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 294x233 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek szakadozottak, porosak ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy A tánciskolában és Rosenblüthen című műveinek kiadási jogát átadta a kiadónak Klepsch, Karl: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Fekete tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva. A zeneszerző átadja 2 új polkáját a Rózsavölgyi cégnek , Klepsch, Karl: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Fekete tinta. 277x217 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Emancipation Polka című művének kiadási jogát átadta a cégnek. 28

29 168. Kodály Zoltán: Eredeti fényképfelvétel a zeneszerző saját kezű ajánlásával és aláírásával a hordozó kartonon Budapest, Fekete tinta. 230x160 mm Kissé foltos, használt , Kodály Zoltán: Eredeti fényképfelvétel a zeneszerző saját kezű aláírásával Dátum és hely nélkül. Golyóstoll. 120x90 mm Két helyen megtört fénykép , Kodály Zoltán: Köszönőlap. "Kodály Zoltán hálásan köszöni a kedves megemlékezést" - [Budapest?], év nélkül, Fekete tinta. 115x70 - Felragasztva. Nem túlzottan szép lap , Kodály Zoltán: Nyilatkozat. Írógéppel írt szöveg a zeneszerző saját kezű aláírásával Budapest, Kék tinta. 220x185 mm Kissé gyűrött, hajtásnyomok ,- Nyilatkozat Dr. Matuska Comáromy Miklós érdemeiről Kola József: Autográf levél Kedves Sugár Úr! megszólítással [Budapest], beírt oldal. Kék tinta. 270x184 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző köszöni, hogy beválasztották az Emlékbizottságba, melynek első ülésére nem tudott elmenni. Reméli, hogy a jövőben teljesen szolgálatukra lehet. 29

30 173. Kola József: Gépírásos levél autográf aláírással Firma Hug et Co Musikverlag megszólítással [Budapest], beírt oldal. Lila gépírás. 271x184 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző tudatja, hogy az általa vezetett jazz-zenekarral rendszeresen szerepel a Rajna-park kávézóban. A Hug-cég kiadásában megjelent egyes művekből kér példányt, hogy azokat is előadhassák Koncz Béla: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Kolozsvár, beírt oldal. Vöröses tinta. 292x230 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző tanúsítja, hogy Tábortűz mellett című művének kiadási jogát a kiadónak átadta Kontor Elek: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 294x230 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Fehér karácsonyi dal című művének a kiadó részére történt kiadási jogát átadta Korniss Béla: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 295x230 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek szakadozottak ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Dalkeringő című művének kiadási jogát a kiadónak átadta Kovács Kálmán: Autográf kézirat Ez a Broadway melódia kezdettel s.l.s.a. 2 beírt oldal. Fekete tinta. 208x168 mm Szélén lyukasztva ,- Csak a dal szövege ill. magyar fordítása Kovács Károly: Autográf levél Igen tisztelt Alberti Úr! megszólítással Chicago, beírt oldal. Halvány, fekete tinta. 279x215 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző reklamálja a neki járó összeg elküldésének késedelmességét. Jelzi, hogy két új magyar nótát küld. Tudatja, hogy Chicagoban igen rosszak az üzleti viszonyok. Kéri a Lesz maga juszt is az enyém dal kottáját elküldeni Kovács Károly: Autográf levél Kedves Alberti Úr! megszólítással Chicago, beírt oldal. Fekete tinta.279x213 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek, porosak, gyűröttek ,- A nyomtatott levélpapír Scala Music publishers feliratú. A zeneszerző tudatja, hogy 2 új dalt küld, amelyet kér, hogy mind cigányzenekaroknak, mind jazzband-eknek küldjenek el. 30

31 180. Kovács Sándor: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 294x230 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A nyomtatott formulán dr. Kovács Sándor tanúsítja, hogy az általa átírt és magyarázatokkal ellátott Rameau és A. Scarlatti zongoraművek kiadási jogát a kiadónak átadta Kováts Barna: [képeslap] Péterkém megszólítással Salzburg, beírt oldal. Fekete tinta. 146x104 mm ,- A címzett Várnai Péter zenetörténész, Budapest. Valószínűleg egyazon időben lesznek a másik városban, így bizonytalan, hogy találkoznak-e Közoktatásügyi Népbiztosság, Szellemi Termékek Országos Tanácsa: Gépelt irat Budapest, Írógéppel sokszorosított levél, olvashatatlan aláírással. 296x206 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek és szakadozottak ,- A Népbiztosság fenti tanácsának Könyvkiadó- és kereskedő szakosztálya tudatja, hogy további intézkedésig a márka és a frank milyen korona-átváltással kezelendő Kun Imre: Részben autográf levél Kedves Ivonne megszólítással Budapest, beírt oldal, gépírás, autográf aláírással. 292x205 mm A lapszélek porosak ,- A Magyar Rádió és Televizió Zenei Főosztálya céges papíron írt levélben Kun jelzi, hogy a The Musical Times azon számát, amelyben Rácz Aladárról jelent meg recenzió, mellékelten elküldi. Borítékkal, címzett: Rácz Aladárné, Budapest Láng István: autográf kézírása Kedves Gyuszi megszólítással. [Budapest], l beírt oldal. Fekete tinta. 296x210 mm ,- A szerző megköszöni a szívből jövő ünnepi soraidat. Boríték nélkül 185. Langer Viktor: Autográf kézírás Für das Csárdás kezdettel Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 219x141 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző tudatja, hogy Csak titokban című csárdásáért a honoráriumot a Rózsavölgyi cégtől felvette Lavotta Rezső: Kézirat s.l.s.a. 1 oldal. Gépírással. 210x94 mm levágva egy nagyobb papírról. Visszaküldi az aláírt megállapodást , Lehár Ferenc: Autográf ajánlás Serák Mártha művésznőnek [Wien?] s.a. 1 beírt oldal. Fekete tinta. 232x91 mm Szélein lyukasztva, levágva egy nagyobb papírról ,- 31

32 188. Lehár Ferenc: Autográf levél Lieber Herr Direktor! megszólítással Wien, beírt oldal. Kék ceruza. 241x218 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A zeneszerző köszöni a tájékoztatást egy dal szövegének szabad mivoltáról. Reméli, hogy talál magának megfelelő, hangulatos verset Lichtenberg Emil: Autográf levél Kedves Alberti Úr megszólítással Wien, beírt oldal. Fekete tinta. 272x214 mm Szélén lyukasztva ,- A levélíró jelzi, hogy Strawinsky: Les noces partitúráját és zongorakivonatát megkapta. Elég lesz-e, ha személyesen adja majd vissza? 190. Löffler, Richard: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x216 mm Szélén lyukasztva ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy az Op. 74., 75. és 76. számú zeneműveinek kiadási jogát a cégnek átadta Löw, Josef: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Prag, beírt oldal. Vöröses tinta. 277x218 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző tanúsítja a nyomtatott formulán, hogy Op. 75. és 76. műveinek kiadási jogát a cégnek átadta Lukin László: [Képes levelezőlap] Ez már majdnem a Zenélő órák kezdettel Debrecen, Kék tinta. 149x105 mm képes levelezőlap ,- A lap a prágai Kultúra Központi házának Majakovszkij-termét ábrázolja Márkus Alfréd: Kézirat A mai napon érkezett kezdettel. S.l., s.a. 1 beírt oldal. Gépírással. 240x142 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző tudatja a Rózsavölgyi céggel, hogy a Tessék beszállni című operettje dalszövegének díjtalan közlését melyet a Rádió Daloskönyvében kívánnak megjelentetni, engedélyezi Marton Gyula: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Budapest, beírt oldal. Vöröses tinta. 294x228 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy A csókod fehér, mint a hó című művének kiadási jogát a kiadónak átadta Mészöly Gedeon: Autográf levél Édes jó Sugár Úr! megszólítással Szeged, beírt oldal. Vöröses tinta. 208x171 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A szerző kéri bizonyos tankönyvek elküldését diák-leányának, s közli jövendő pesti címét. 32

33 196. Mészöly Gedeon: Autográf levél Kedves Sugár Úr! megszólítással Kunszentmiklós, beírt oldal. Kék tinta. 226x145 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A szerző bizonyos honoráriumokról ír, valamint arról, hogy elkészíti 2 darab ismertetését Mészöly Gedeon: Autográf levele Kedves Kottaner Úr! megszólítással Kunszentmiklós, beírt oldal. Kék tinta. 156x121 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A szerző kéri a címzettet, hogy a Rózsavölgyi cégtől neki járó honoráriumot vegye föl, vonja le a neki járó részt, s a többit küldje el neki Molnár Antal: Autográf levél Kedves Straub Úr! megszólítással [Budapest], beírt oldal. Fekete tinta. 170x128 mm Szélén lyukasztva ,- A szerző kéri sürgősen beszerezni Edgar Istel: Das Libretto című kötetét Molnár Kálmán: Autográf levél Igen tisztelt Alberti Úr! megszólítással Budapest- Császárfürdő, beírt oldal. Fekete tinta. 222x146 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző kéri a Harmonia cégnek bizományként átadott I-III. füzet magyar dalainak visszaadását Montag Vilmos: [bizonyítványai]. 15 db ,- Nemzeti Zenede bizonyítvány az 1921/22. iskolai évben, hegedű I. Budapest, [1] fol.402x249 mm. aláírták:haraszti Emil, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede bizonyítvány az 1922/23. iskolai évben, ütőhangszerek I. osztály. Budapest, [1] fol.399x253 mm. aláírták: Haraszti Emil, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede értesítő 1922/23. iskolai év 1. felében, ütőhangszerek I. osztály. Budapest, [1] fol.398x252 mm. aláírták: Haraszti Emil, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede bizonyítvány 1922/23. iskolai év,, hegedű II. Budapest, [1] fol.399x254 mm, aláírták: Haraszti Emil, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede értesítő 1923/24. iskolai év 1. felében, ütőhangszerek, I. osztály. Budapest, [1] fol. 400x246 mm. aláírták: Haraszti Emil, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede értesítő 1923/24. iskolai év 1. felében, hegedű III. előkészítő. Budapest, [1] fol. 399x248 mm. aláírták: Haraszti Emil, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede bizonyítvány 1923/24. iskolai év, hegedű III. előkészítő. Budapest, [1] fol. 400x246 mm. aláírták: Haraszti Emil, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede értesítő 1924/25. iskolai év 1. felében, hegedű I. akadémiai osztály. Budapest, [1] fol. 397x252 mm. aláírták: Haraszti Emil, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede bizonyítvány 1924/24. iskolai évben, hegedű I. akadémiai osztály. Budapest, [1] fol.394x252 mm. aláírták: Kern Aurél, Kerntler Jenő igazgatók. Másodlat! 33

34 Nemzeti Zenede bizonyítvány 1924/25. iskolai évben, hegedű I. akadémiai osztály. Budapest, [1] fol. 397x254 mm. aláírták: Kerntler Jenő, Kern Aurél igazgatók. Nemzeti Zenede értesítő 1930/31. iskolai év 1. felében, karmesterképzés, I. osztály. Budapest, [1] fol. 414x258 mm. aláírták: Noseda Károly, Szabados Béla igazgatók. Nemzeti Zenede bizonyítvány 1930/31. iskolai évben, karnagyképzés I. osztály. Budapest, [1] fol. 415x262 mm. aláírták: Noseda Károly, Szabados Béla igazgatók. Nemzeti Zenede értesítő 1937/38. iskolai év 1. fele, zeneszerzés II. akadémiai osztály. Budapest, [1] fol. 420x272 mm. aláírás: Noseda Károly igazgató. Nemzeti Zenede bizonyítvány 1937/38, iskolai évben, zeneszerző II. akadémiai osztály. Budapest, [1] fol. 415x258 mm. aláírás: Noseda Károly igazgató. A dokumentumok széle poros, gyűrött Nagy Albert: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Dobsina, beírt oldal. Vöröses tinta. 294x221 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Isten veled, és Plein air című műveinek kiadási jogát teljes egészében és örök időkre átadta a kiadónak Nagy Pista: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Fekete tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Huszár négyes című művének kiadási jogát átadta a cégnek Neményi Imre: Autográf levél Igen tisztelt Alberti Úr megszólítással Budapest, [1930-as évek?], beírt oldal. Vöröses tinta. 240x148 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A szerző méltatlankodását fejezi ki a cég egyes munkatársainak iránta való megnyilvánulásai miatt. Kéri Albert urat, hogy a cég presztízse és hírneve miatt intézkedjen Nemzeti Zenede: "Bizonyítvány". Vajda Lujza részére. Gobbi Alajos és Kern Aurél (tk.) saját kezű aláírásával - Budapest, Fekete tinta. 420x260 mm - Restaurálásra szorul , Nemzeti Zenede: "Oklevél". Vajda Lujza részére. Gobbi Alajos és Gróf Zichy Géza (tk.) saját kezű aláírásával - Budapest, Barna és fekete tinta. 510x480 mm - Restaurálásra szorul , Nemzeti Zenede - Zandler Károly bizonyítványa Kerntler Jenő és Kern Aurél saját kezű aláírásával - Budapest, 1927, Nemzeti Zenede. 2 oldal. 420 mm - Hajtásnyomok, kisebb szakadások ,- 34

35 207. Nemzeti Zenede - Zandler Károly bizonyítványa Noseda Károly és Szabados Béla saját kezű aláírásával - Budapest, 1928, Nemzeti Zenede. 2 oldal. 420 mm - Hajtásnyomok, kisebb szakadások , Nowak, A.: Részben autográf kézírás Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán közli, hogy két művének kiadási jogát átadta a kiadónak Nyizsnyay Gusztáv: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 277x215 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Gyöngyösi emlék csárdás című művének kiadási jogát átadta a cégnek [Nyomtatott körlevél] a Kolosvári Musikai Intézet segítésére Kolozsvár, x59 mm Szélein gyűrött, szakadt, poros ,- Az összehajtott, és vörös pecsétviasszal lepecsételt levél a Nemes Bereczk Tanácsának szól Orczy Bódog: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x218 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző, aki a Nemzeti Színháza intendánsa is volt, Emlékeim című művének kiadási jogát a nyomtatott formula szerint, a cégnek átadta Ormándy Jenő: A karmester saját kezű aláírása műsorlap hátoldalán [Budapest], oldal. 235x158 mm 5 000, Palló Imre: [Dedikált fénykép] Budapest, x126 mm ,- A kasírozott, színes fénykép ajánlása Sebestyén Andrásnak szól Pásztory Ditta: A zongoraművész saját kezű aláírása albumlapon Hely- és időmegjelölés nélkül. Golyóstoll. 160x105 mm Jó állapotban , Péczely Attila: Részben autográf levél Kedves Péterem megszólítással Szeged, beírt oldal. Gépírás, autográf aláírással. 214x149 mm ,- A levél címzettje Várnai Péter, akinek várja munkáját. Gratulál új munkahelyéhez. 35

36 216. Péczely Sarolta, [Kodály Zoltánné]: Autográf levél Köszönjük a nagyszerű ajándékot kezdettel [Budapest], Kék tinta. 156x95 mm Fogazott szélű papíron, zsírfoltokkal ,- A köszönő levelet Kodályék aláírással látták el Péczely Sarolta, [Kodály Zoltánné]: Írógéppel írt levél Kedves Uram! megszólítással, saját kezű aláírással Budapest, Golyóstoll. 295x200 mm Hajtásnyomok , Poldini Ede: Autográf levél Igen tisztelt Uraim! megszólítással Vevey, beírt oldal. Gépírással. 216x112 mm Szélén lyukasztva, levágva egy nagyobb papírról ,- A zeneszerző elküldte új zongoradarabjait (Petite croquis, op. 76.) a Rózsavölgyi cégnek, kiadás céljából Porges: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x214 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak, gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy műveinek kiadási jogát átadta a kiadónak Porzsolt Kálmán: Kézirat Isten kegyelméből kezdetű levél s.l.s.a. 1 beírt oldal. Gépírással. 223x109 mm nyomtatott címzésű borítékkal ,- Porzsolt 60 éves írói munkássága alkalmából egy emlékkönyvet kíván megjelentetni, kizárólag előzetes előfizetők részére. Ehhez kéri a Magyar Irodalom és Művészetpártoló Egyesület tagjainak hozzájárulását. Porzsolt Kálmán ( ) író, újságíró, színigazgató, a Petőfi Társaság tagja Prahács Margit: Részben autográf levél Kedves Karnagy úr megszólítással Budapest, Gépírás, autográf aláírással. 1 beírt oldal. 212x148 mm A lapszélek gyűröttek, porosak ,- Boríték nélküli levél. A címzett valószínűleg Bucsi László r. kat. pap, aki 1954-től működött a pesti ferences templomban, és vezette a Liszt Ferenc énekkart. Prahács a ferencesrend levéltára vagy könyvtára után érdeklődik, hogy nyomára bukkanjon Liszt Ferenc confrateri bejegyzésének Rácz Aladár: A cimbalomművész saját kezű aláírása és ajánló sorai albumlapon Budapest, Kék tinta. 140x90 mm Felragasztva ,- 36

37 223. Radó József: Autográf levél Igen tisztelt Alberti Úr! megszólítással Budapest, beírt oldal. Gépírással. 196x144 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző új tangóját ajánlja a Rózsavölgyi cég figyelmébe, és kéri korábbi tangóinak külföldi terjesztését Radó József: Autográf levél Igen tisztelt Direktor Úr! megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 179x161 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző a Rózsavölgyi kiadó figyelmébe ajánlja új rumbáját. Egyúttal érdeklődik korábbi dalainak hanglemezfelvételeiről, amiből egy példányt kér saját számára Radó József: Autográf levél Kedves Sugár Úr! megszólítással. [Budapest?], s.a beírt oldal. Fekete tinta. 189x145 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző kéri tartozását a műveiből befolyó pénzből fedezni, amíg ő nem tudja törleszteni azt Ránki György: Zádor István eredeti ceruzarajza a zeneszerző sajátkezű aláírásával , Rátz Fábián: Autográf kézírás Rózsavölgyi és társa műkereskedő uraknak Pesten megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 371x226 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A szerző kötelezi magát, hogy Ős apáink és Kazinczy emléke című műveit átadja a kiadónak, mint egyedüli megjelentetőnek Reményi Béla: Autográf levél Kedves Sugár Úr megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 172x152 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző panaszkodik egy új művével kapcsolatos plágiumra. Kéri a Rózsavölgyi céget, hogy ne vegyék azt figyelemre és reméli a mű mielőbbi megjelenését Reményi Béla: Autográf levél Kedves jó Sugár Úr! megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 168x145 mm Szélein lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző új tangóját küldi abban a reményben, hogy ez is olyan népszerű sláger lesz, mint eddigi művei Reményi Béla: Autográf levél Kedves jó Sugár Úr megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 172x127 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző új tangóját küldi a Rózsavölgyi cégnek, remélve kiadását. Korábbi ilyen művei népszerűek lettek, reméli, hogy ez is az lesz. 37

38 231. Rieding, Oskar: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. Budapest u. Leipzig megszólítással Budapest beírt oldal. Fekete tinta. 294x229 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A zeneszerző tanúsítja a nyomtatott formulán, hogy Violinschule című művének kiadási jogát átadta a kiadónak Riszner József: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 277x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy öt zongoraműve kiadási jogát átadta a kiadónak és az érte járó honoráriumot is felvette Rozsnyai Károly: Autográf levél Tisztelt Bárczy úr! megszólítással Budapest, beírt oldal. Vöröses tinta.272x153 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A kiadó méltatlankodik, hogy a cégeik közti megállapodást nem akarják megtartani Rupp Zsigmond: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 277x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy 1859-ki Jogász csárdás és Magyar úri báli emlék csárdás című műveinek kiadási jogát átadta a cégnek Rupp Zsigmond: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Marianna csárdás és Debarden polka című műveinek kiadási jogát a cégnek átadta Sárközy Ferenc: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest beírt oldal. Vöröses tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Garcia csárdás című kompozíciójának kiadási jogát átadta a cégnek Sárközy Ferenc: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 277x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy 866 farsangi legkedveltebb csárdási című művének kiadási jogát átadta a cégnek. 38

39 238. Sárközy Ferenc: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 178x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Czigány asszony sátora és Kígyósi emlék című kompozícióinak kiadási jogát átadta a cégnek Schimacsek, A.: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek szakadozottak, porosak ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy műveinek kiadási jogát átadta a kiadónak Siklós Albert: Eredeti képeslap-fénykép a zeneszerző saját kezű aláírásával - Budapest, 1926, Vajda M. Pál. Fekete tinta. 140x90 mm - Kissé hullámos, ettől eltekintve jó állapotban , Svastits Bernát: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest beírt oldal. Vöröses tinta. 277x216 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Magyar zeneszerzemények című művét a kiadónak átadta, és a honoráriumot érte megkapta Svéd Sándor: [Dedikált fénykép] Milano, s.a. Publifoto. 240x179 mm , Szabó Miklós: Részben autográf kézírása T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapesten megszólítással Mátészalka, beírt oldal. Vöröses tinta. 219x1142 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző kijelenti, hogy Két eredeti magyar dal című művének kiadási jogát a kiadónak átadta. A nyomtatott formulán a cég épülete látható Szabolcsi Bence: Részben autográf levél Kedves Főrendező Úr megszólítással Budapest, beírt oldal. Gépírás, autográf aláírással ,- Szabolcsi gratulál a Bartók-darabok sikeréhez, de egészségi állapota most nem engedi meg, hogy az előadást megnézze Szanyi Ida: [Diplomák] ,- [Diploma] Énektanításra Képesítő Országos Magyar Királyi Vizsgáló Bizottság Énektanítói oklevele Szanyi Ida részére Budapest, [2] fol. 366x238 mm Szélei szakadozottak, porosak. A diplomát Hubay Jenő igazgató, Radnai Miklós, Tarnay Alajos, Szabados Béla bizottsági tagok írták alá. 39

40 [Diploma] Országos Magyar Királyi Zenetanárvizsgáló Bizottság Zenetanári oklevele Szanyi Ida részére Budapest, [2] fol. 380x250 mm Szélei szakadozottak, gyűröttek, porosak. A diplomát Hubay Jenő igazgató írta alá Szanyi Irma: [Diplomák] ,- [Diploma] Országos Magyar Királyi Zenetanárvizsgáló Bizottság Zenetanári oklevele Szanyi Irma Teréz részére Budapest, [2] fol. 382x250 mm Szélei porosak A diplomát Mihalovics Ödön igazgató, Dohnányi Ernő, Kerner István bizottsági tagok írták alá. [Diploma] Végbizonyitvány Szanyi Irma kisasszonynak Budapest, [2] fol. 376x240 mm Szélei szakadozottak, gyűröttek. A diplomát Mihalovics Ödön igazgató írta alá Szécsi Ferenc: Autográf levél Igen tisztelt Sugár Úr megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 294x230mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek, porosak ,- A szerző tudatja, hogy mind zenekari-, mind piano-stimmek javítását elvégezte. Egyúttal kéri, hogy a szövegből láthasson kefelevonatot Szécsi Ferenc: Részben autográf levél Nagyságos Alberti Úrnak megszólítással [Budapest], 1920/1930-as évek fordulója? 1 nyomtatott oldal. 220x121 mm Szélén lyukasztva ,- A nyomtatvány Ernesto Tagliaferri: Nápoly, csak rólad álmodom! és S. de Yradier: La paloma című dalainak Szécsi Ferenctől eredő, magyar fordítását tartalmazza Székely Endre: Autográf kézírás Kedves Péter! megszólítással [Budapest], beírt oldala. Fekete tinta. 210x148 mm ,- A levél címzettje Várnai Péter. Köszöni a róla készült életrajzot és műismertetést Szenes Andor: Részben autográf levél Kedves Alberti Úr! megszólítással Matlárháza, [1920- as évek?] beírt oldal, + 1 nyomtatott kotta címlapja. 229x140 mm, ill. 226x264 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A szövegíró három üzleti ügyben kér tanácsot. A nyomtatott kotta: Angyal László: Piri mindent tud-ból 2 dal, melynek verseit Szenes Andor írta Szente Pál: Részben autográf kézirat T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 294x230 mm Szélén lyukasztva ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy az Op. 29., 30. és 31. zeneműveinek tulajdonjogát a cégnek átadja. 40

41 252. Szentirmay Elemér: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Fekete tinta. 277x215 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Lajos bácsi nótája című mű feldolgozásának kiadási jogát a cégnek átadta Szentirmay Elemér: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Fekete tinta. 277x217 mm Szélén lyukasztva ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Sárga liliom és Farsangi üdvözlet című műveinek kiadási jogát a cégnek átadta Szigeti József: Autográf aláírás s.l beírt oldal. Fekete tinta. 1450x88 mm képeslapméretű fehér papíron , Sziklavölgyi Miksa: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest beírt oldal. Vöröses tinta. 277x212 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A zeneszerző a nyomtatott formulán tanúsítja, hogy Dunanan quadrille című művének kiadási jogát a cégnek átadta Szilágyi László: Autográf levél Kedves Alberti Uram! megszólítással s.l.s.a. 1 beírt oldal. Fekete tinta. 143x89 mm Szélén lyukasztva ,- A költő küldi 4 versét, amelyeket lemezre kér felvétetni. Szilágyi László ( ) költő, író, újságíró, operett-szövegkönyvek szerzője 257. Szirmai Albert: Autográf levél Kedves Rezső megszólítással New York, beírt oldal. Vöröses tinta. 227x151 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző kéri Alexandra című művéért járó honoráriumot, ill. azzal az adósságának csökkentését. Egyúttal megadja New York-i címét is Szirmai Albert: Autográf levél Kedves Rezső megszólítással New York, beírt oldal. Vöröses tinta. 228x152 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző tréfásan kellemes karácsonyt kíván a kiadónak Szirmai Albert: Autográf levél Kedves Rezsőkém megszólítással az Olympic fedélzetén, beírt oldal. Vöröses tinta. 236x184 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző a Rózsavölgyi cég fizetési eljárását taglalja és kéri a neki járó összeget átutalni. 41

42 260. Szirmai Albert: Autográf levél töredéke Sugár urunk mikortól meddig lesznek szabadságon kezdettel New York, [1920-as évek?]. 1 beírt oldal. Vöröses tinta. 278x214 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző levelének utolsó oldala. Panaszkodik a new york-i nyár elviselhetetlenségére Tango, Egisto: A karmester saját kezű aláírása albumlapon Hely- és időmegjelölés nélkül. Ceruza. 110x70 mm Jó állapotban , Tango, Egisto: A karmester saját kezű aláírása névjegy hátoldalán Hely- és időmegjelölés nélkül. Fekete tinta. 110x63 mm Jó állapotban , [Telmányi] Emil: Részben autográf levél Kedves Guszti megszólítással Kopenhagen, beírt oldal. Gépírás. 232x198 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek, szakadozottak ,- Az Emil aláírású levélben személyes hangon érdeklődik Bárczy családja iránt. Tudatja, hogy jelenleg Brahms-átdolgozásokon dolgozik a Hansen kiadónak Thern Károly: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp.in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x215 mm Szélén lyukasztva, gyűrött lapszélekkel ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy 6 különböző művének, amelyek részben a Réth Károly álnév alatt jelentek meg, kiadási jogát a cégnek átadta Thomán István: [Képes levelezőlap] Kedves öccsém megszólítással Budapest, beírt oldal. Fekete tinta. 144x104 mm képes levelezőlap ,- A lap az öregkori Liszt Ferencet ábrázolja, egy Thomán Istvánnak írt dedikációval nyomtatva. A lap címzettje Ed. Nejtek, Pianist, aki ekkor Drezdában tartózkodik Ungar, H.: Autográf kézirat Herrn J. N. Dunkl, Wien megszólítással s.l beírt oldal. Vöröses tinta, 225x145 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek szakadozottak, gyűröttek , Vecsey Ferenc: [Képes levelezőlap] Szíves emlékül felirattal Berlin, Fekete tinta. 135x85 mm képes levelezőlap ,- 42

43 268. Veress Sándor: Autográf levél Kedves Judit megszólítással Bern, beírt oldal+boríték. Fekete tinta. 208x144 mm ,- A címzett Dr. Lévainé Gábor Judit, aki a Magyar Tudományos Akadémia Népzenekutató Csoportjában dolgozott. Veress tervezte karácsonyi utazását Pestre, de most eltolódik. Örömmel várja a Magyar Népzene Tára újabb köteteit. Minden ismerőst - köztük Kodályékat is szeretettel köszönt. A borítékról a bélyegek letépve Waiss, Henri: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x215 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A nyomtatott formulán a zeneszerző tanúsítja, hogy Amorsspiele Polka Mazur című művének kiadási jogát átadta a cégnek Waiss, Henri: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x217 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, gyűröttek ,- A zeneszerző tanúsítja a nyomtatott formulán, hogy Der erste Kuss és Soll und Haben című kompozícióinak kiadási jogát átadta a cégnek Weiner, Leó: Autográf fogalmazvány az Op. 43/b Toldi szvit programjáról. Weiner Leó saját kezű írása idegen kéz javításával. Hátoldalán idegen kéztől származó jegyzet: Készült: 1952 őszén. S. l. 2 oldal, vonalas papíron. Ceruza és golyóstoll. 230x205 mm A papír megsárgult, hajtásnyomok , Weiner Leó: Autográf írása Weiner Suite (Op. 18.) szólamai nyomhatók szöveggel [Budapest], s.a. 1 beírt oldal. Fekete ceruza. 182x80 mm Szélén lyukasztva ,- A cédulán a zeneszerző nyomtatásra szóló engedélye áll Windt, Moritz: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x218 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző tanúsítja a nyomtatott formulán, hogy Emma csárdás, Lendvay emlék, Hedvig csárdás és Oláh nóta című műveinek kiadási jogát átadta a cégnek Windt, Moritz: Részben autográf kézirat Herren Rózsavölgyi & Comp. in Pesth megszólítással Pest, beírt oldal. Vöröses tinta. 278x210 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző tanúsítja a nyomtatott formulán, hogy Vilma csárdás című művének kiadási jogát átadta a cégnek Zádor István: Maleczky Oszkár [arcképe, fekete ceruzarajz] [Budapest], Fekete ceruza. 215x172 mm ,- A képen az ábrázolt autográf aláírása is. 43

44 276. Zádor István: Osváth Júlia [arcképe, fekete ceruzarajz] [Budapest], Fekete ceruza. 220x148 mm ,- A képen az ábrázolt autográf aláírása is Zádor István: Palló Imre [arcképe, fekete ceruzarajz] [Budapest?], Fekete ceruza. 217x150 mm ,- A képen az ábrázolt autográf aláírása is Zádor István: Rózsahegyi Kálmán [arcképe, fekete ceruzarajz] [Budapest], Fekete ceruza. 230x146 mm ,- A képen az ábrázolt autográf aláírása is Zerkovitz Béla: Autográf kézírás [Budapest], beírt oldal. 156x100 mm A lapszélek porosak, szakadozottak ,- A zeneszerző tanúsítja, hogy honoráriumokat vett fel Zerkovitz Béla: Gépírásos levél, autográf aláírással Kedves Albert Úr! megszólítással Budapest, beírt oldal. Gépírás. 325x198 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző keserűen állapítja meg, hogy a Rózsavölgyi cég esetleg perre viszi vele az ügyeket Zerkovitz Béla: Gépírásos levele, autográf aláírással Nagyságos Sugár Jenő és Alberti Rezső uraknak megszólítással Budapest, beírt oldal. Gépírás. 191x147 mm Szélén lyukasztva ,- A zeneszerző megköszöni a Rózsavölgyi cég vezetőinek kondoleálását Zerkovitz Béla: Részben autográf levél Kedves Rezsőkém! megszólítással Budapest, beírt oldal. Gépírás, autográf aláírással. 152x149 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak ,- A zeneszerző tudatja, hogy elkezdi törlesztését a cégnél vezetett számlája javára Zsadányi Armand: Részben autográf kézírása T. cz. Rózsavölgyi és Társa uraknak Budapest és Lipcse megszólítással Galgahévíz, Vöröses tinta. 293x28 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek porosak, szakadozottak és gyűröttek ,- A zeneszerző kijelenti, hogy minden hegedű-, és zongora-átiratának kiadási jogát átadta kiadónak. 44

45 Egyéb dokumentumok (fényképek, műsorlapok) 284. A Budai Zeneakadémia hangversenye Budapest, x143 mm. A hangversenyműsor magyar és német nyelvű , A Filharmoniai Társaság hangversenye Budapest, x150 mm. Hangversenyműsor, Kerner István vezénylete alatt, [3] fol , [Gyászjelentés] Bárdos Lajos temetése , [Erkel Ferenc.] - Ismeretlen művész: Erkel Ferenc arcképe. Litográfia. "A Budapesten tartott s Erkel F. kitűnő művezetése alatt végbement országos dalárünnepély emlékéül" - Pest, 1870, Vahot Imre. 510x330 mm. A lapszéleken szakadásokkal, ujjnyomokkal, egyébként jó állapotban , Ferencsik János: [halála évfordulója alkalmából tartandó gyászmisére meghívó] Budapest, x106 mm. A megemlékezés a Mátyás-templomban történik, ahol az ének-zeneegyüttes Mozart Requiemjét adja elő , [Hangversenyműsor] A Budai Zeneakadémia tréfás hangversenyének műsora [1] fol. 235x152 mm Szélei porosak, gyűröttek , [Hangversenyműsor] Shanghai Art Club /Music Section/ 13th chamber music concert nyomtatott oldal. 279x152 mm Szélén lyukasztva, a lapszélek gyűröttek ,- A műsor első száma közkívánatra Dohnányi Op. 1. zongorakvintettje. Az előadók mind orosz nevű személyek: Zakharoff, Foa, Lifshitz, Gerzovsky, Shevtzoff [Hangversenyműsor] Trattimento musicale Fiuma, [2] fol. 234x150 mm. Gyűrött, pecsétes, szélei porosak ,- 45

46 292. Kiszely Gyula: [Hangversenyműsor] Egyenlőség. Szatirikus vígopera x150 mm [Bp. 19]62, Vasas Rota. [2] p , Kodály Zoltán: [Fénykép] asztalnál ül, népzenei lejegyzést készít 118x86 mm 5 000, Koréh Endre. Ismeretlen művész tollrajza - Hely és dátum nélkül. 150x100 mm - Jó állapotban , Raffay Erzsébet énekművésznő hagyatékából: Műsorlapgyűjtemény között, 73 db. műsorlap, 155x105-től 350x210 mm-ig , Raffay Erzsébet énekművésznő hagyatékából: Plakátgyűjtemény között, 211 db. plakát, 480x320-tól 840x590 mm-ig , Raffay Erzsébet énekművésznő hagyatékából: Fotógyűjtemény 41 db, 135x85-től 400x300 mm-ig; többek között Lehár Ferenc: Mosoly országa operettből; ill. Mozart, Wolfgang Amadeus: Szöktetés a szerájból vígoperából képek. A fotók egy része Vajda M. Pál műhelyében készült , [Liszt Ferenc.] - Ismeretlen művész: Installáció Liszt Ferenc tiszteletére. Fotogravűr - [Pest?], [1851 után]. 810x590 mm - Kiváló állapotban. Dunkl Norbert szerint "az ötvenéves jubileum alkalmával tervezte és a Vigadóban elhelyezte Weber Gusztáv, a kitűnő műkertész és lelkes műbarát." Liszt Ferenc Emlékmúzeum "Liszt és a társművészetek" kiállítás katalógusa, 367. szám , [Mosonyi Mihály.] - Weber H.: Mosonyi Mihály portréja. Litográfia, a zeneszerző fakszimile kottakéziratával és aláírásával - Pest, 1857, Rózsavölgyi. 495x330 mm - Jó állapotban , Oromszegi Ottó: Adományozólevél - Budapest, x190 mm - Fodor Gábor miniszter saját kezű aláírásával , [Patikárus Ferkó.] - Ismeretlen művész: Patikárus Ferkó hegedűs arcképe. Litográfia - Kiadási hely nélkül, [1860 körül]. 235x195 mm - Igen használt , Sárdy János. Ismeretlen művész tollrajza - Hely és dátum nélkül. 150x100 mm - Jó állapotban ,- 46

47 303. Szabó Ilonka. Ismeretlen művész tollrajza - Hely és dátum nélkül. 150x100 mm - Jó állapotban , [Székely Mihály.] - Zádor István: Székely Mihály Borisz Godunov szerepében [fekete tintarajz] [Budapest?]. s.a. 267x192 mm , Szőllősy András: [Bartók.] A három színpadi mű elé írt ismertető gépirata Hely- és időmegjelölés nélkül. 26 p. 300x210 mm Kézírásos (nem szerzői) javításokkal. Többnyire megsárgult lapokon , Takács Jenő [Fénykép] egy hegedűművésznő gratulál az idős zeneszerzőnek 148x116 mm 3 000, [Zeneakadémia.] - Ismeretlen fényképész: Eredeti fényképfelvétel a Zeneakadémia nagyterméről, a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekaráról (hangversenymester: Hubay Jenő) - Budapest, [1910 körül]. 290x220 mm - Keretezve, a kép jobb alsó sarkában sérüléssel, némi pótolt hiánnyal ,- 47

48 Fischer Annie Fischer Annie. - Zádor István: Ceruzarajzportré Fischer Annieról, j. b. l.: Zádor - Hely- és időmegjelölés nélkül, hátoldalán közlésre vonatkozó ceruzás jelzettel. 215x150 mm - Jó állapotban, alján "Fischer Anni" [sic], idegen kéz írása , Beethoven, Ludwig van: Sonaten für Klavier zu zwei Händen herausgegeben von Max Pauer [ ] I-III. kötet [teljes] Leipzig, [1975 körül], Edition Peters. VN [2], 617, [1] p. 320 mm Fischer Annie könyvtárából, a zongoraművész saját kezű, a szonáták felvételeivel kapcsolatos utasításaival, bejegyzéseivel. Kiadói egészvászon-kötésben (a 3. kötet kávéfoltos) ,- Hozzá tartozik ugyanennek a kiadásnak 5 kispartitúrakötete (I. kötetből 2 darab, a II. kötetből 3 darab). Fischer Annie életében nem járult hozzá, hogy az általa lemezre játszott Beethoven-szonáták megjelenjenek. A zongoraművész halála után nem sokkal ennek ellenére is kiadásra kerültek a felvételek. Prunyi Ilona visszaemlékezése: Most hallgassuk meg a rossz Beethoven felvételeimet [mondta Fischer Annie] és lejátszotta a lemezfelvételeiből általa rossznak talált részeket. Kiértékeltük, és láttam, hogy Annie-t mennyire foglalkoztatta a szonáták felvételének problémája. Jónéhány szonátát már javasolt volna kiadásra, ám a komplett sorozatot nem. Ugyanakkor érezte azt is, hogy a darabok kis részletekből való összevágása nem vezet soha tökéletes eredményre. Egyik legjobb előadásának az opus 26.-os szonátát tartotta. 48

49 Hangszerek 310. [Gitár.] - Ismeretlen készítő: Kis méretű, 6 húros gitár. Készítési hely nélkül, 20. század eleje. Méret: 880 mm - Puha modern tokban , [Hegedű.] - Készítette: Sági/Steiner/Tibor Nemesányi Sámuel formájára - Szeged, VI. széria 20. szám , [Hegedű.] - Készítette: Sági-Steiner-Tibor ad formam F. Guarnieri d. G. - Szeged, IV. sz No 13. A lélek nincs a helyén. A két hegedű fekete bőrtokban , [Hegedű.] - Grigat Ferenc: 6 darab hegedű, 3 darab hegedűvonó - Budapest, 1930-as évek. Többségükben húrozatlan. Bőr és fa tokban (5 tok) , [Tangóharmonika.] - Arnold, Alfred: Tangóharmonika Alfred Arnold jelzettel - Németország, 1950 körül. - Kissé használt, de működőképes állapotban, házilag készített tokban ,- 49

50 315. Ismeretlen készítő: Pianínó alakú zenélő szerkezet és szivarvágó [Budapest?], 1910 körül. A zeneélő szerkezet része működőképes állapotban ,- 50

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium szeptember

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium szeptember Ajánlójegyzék Bősze Ádám Zenei Antikvárium 2016. szeptember (8.) Ars Trade Kft. cop. 2016 Üzlet: Bősze Ádám Zenei Antikvárium Cím: 1077 Budapest, Király u. 77. (Bejárat a Csengery utca felől.) Nyitva előre

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium. 2016. március

Ajánlójegyzék. Bősze Ádám Zenei Antikvárium. 2016. március Ajánlójegyzék Bősze Ádám Zenei Antikvárium 2016. március (22.) Ars Trade Kft. cop. 2016 Üzlet: Bősze Ádám Zenei Antikvárium Cím: 1077 Budapest, Király u. 77. (Bejárat a Csengery utca felől.) Nyitva előre

Dávid János és Dávid Ferenc tisztelettel meghívja Önt, családját, barátait és üzletfeleit

Dávid János és Dávid Ferenc tisztelettel meghívja Önt, családját, barátait és üzletfeleit Dávid János és Dávid Ferenc tisztelettel meghívja Önt, családját, barátait és üzletfeleit a Dávid Gyula születésének századik évfordulója alkalmából rendezendő koncertekre, 2013. május 2. és május 9. között

Magyar operaénekesek - antikváriumi katalógus. Bősze Ádám Zenei Antikvárium december

Magyar operaénekesek - antikváriumi katalógus. Bősze Ádám Zenei Antikvárium december Magyar operaénekesek - antikváriumi katalógus Bősze Ádám Zenei Antikvárium 2018. december (11.) Bősze Ádám Zenei Antikvárium - 2018 Ars Trade Kft. cop. 2018 Üzlet: Bősze Ádám Zenei Antikvárium Cím: 1077

Zeneművek. Zeneművek

Zeneművek. Zeneművek [1] Jóllehet az Országos Széchényi Könyvtár állománya az intézmény megalapításától fogva tartalmazott zenei dokumentumokat is, egy önálló Zeneműtár felállításának gondolata csupán a 20. század elején vetődött

I. KORCSOPORT KECSKEMÉTI KODÁLY ZOLTÁN ÉNEK-ZENEI ÁLTALÁNOS ISKOLA, GIMNÁZIUM, SZAKKÖZÉPISKOLA ÉS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA

I. KORCSOPORT KECSKEMÉTI KODÁLY ZOLTÁN ÉNEK-ZENEI ÁLTALÁNOS ISKOLA, GIMNÁZIUM, SZAKKÖZÉPISKOLA ÉS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA I. KORCSOPORT KECSKEMÉTI KODÁLY ZOLTÁN ÉNEK-ZENEI ÁLTALÁNOS ISKOLA, GIMNÁZIUM, SZAKKÖZÉPISKOLA ÉS ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA GERHÁT DOMONKOS, MÓDRA ANDOR, SZABÓ ÁKOS SÁNDOR, UHLJÁR BALÁZS TANÁR: PALOTÁS

Példány adatok: CD6132 A 34 Fz (HÍRES OPERETTEK) 3

Példány adatok: CD6132 A 34 Fz (HÍRES OPERETTEK) 3 A 34 Albert Mária Eisemann Mihály : Bástyasétány 77 / [a kötetet írta Albert Mária]. 1 CD (47 perc) + Könyv: 170971. (Híres operettek). (Metropol könyvtár, ISSN 2060-2979 ; 17.) 9789630974752 : 1690,-

Eötvös József Koszorú

ÉRETTSÉGI TÉMAKÖRÖK KÖZÉPSZINTEN ÉNEK-ZENE TANTÁRGYBÓL

ÉRETTSÉGI TÉMAKÖRÖK KÖZÉPSZINTEN ÉNEK-ZENE TANTÁRGYBÓL ÉRETTSÉGI TÉMAKÖRÖK KÖZÉPSZINTEN ÉNEK-ZENE TANTÁRGYBÓL REPRODUKÁLÁS I. ÉNEKLÉS A helyes hangzóformálás - A pontos szövegejtés és ritmus - Az intonációs biztonság - A stílusnak megfelelő, kifejező előadás

Országos művészeti versenyek 1-3. helyezései ( ) - forrás: OH

Országos művészeti versenyek 1-3. helyezései ( ) - forrás: OH Országos művészeti versenyek 1-3. helyezései (2006-2014) - forrás: OH 1. Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola 230 2. Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola 83 3. Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola

KÖRTVÉLYESI OSZKÁR. Bartók és Budapest

KÖRTVÉLYESI OSZKÁR. Bartók és Budapest KÖRTVÉLYESI OSZKÁR Bartók és Budapest A Torontál vármegyei Nagyszentmiklósban, 1881. március 25-én született Bartók Béla. Édesanyja Voit Paula, tanítónõként dolgozott, jól zongorázott, így elsõ zenei élményeit

IV. Kodály Zoltán Zongoraverseny I. korcsoport

IV. Kodály Zoltán Zongoraverseny I. korcsoport IV. Kodály Zoltán Zongoraverseny I. korcsoport Ssz. DÍJ NÉV TANÁR 1. DICSÉRET BORS LUCA ZENE NAGY ÉVA CECÍLIA 2. DICSÉRET DINYÉS MÁTÉ HUBAY JENŐ ZENE KAUTSKY RITA 3. DICSÉRET 4. DICSÉRET 5. DICSÉRET 6.

III. Budapesti I. Országos Nagybőgő Fesztivál

III. Budapesti I. Országos Nagybőgő Fesztivál III. Budapesti I. Országos Nagybőgő Fesztivál 2017. február 17., péntek 14 óra Molnár Antal Zeneiskola Kocsis Zoltán terem 1071 Budapest, Rottenbiller u. 43-45. Program: 12:00 Érkezés regisztráció gyakorlási

Művészetek Ének-zene. 11. évfolyam

Művészetek Ének-zene. 11. évfolyam Művészetek Ének-zene A Művészetek - Ének-zene szabadon választható tantárgy belépési követelményei: Hallásvizsgálat: 10 nép- illetve műdal átélt, élményszerű tiszta előadása emlékezetből, a dalokat másmás

XIV. Országos Friss Antal Gordonkaverseny Szolnok, 2014. november 21-23.

XIV. Országos Friss Antal Gordonkaverseny Szolnok, 2014. november 21-23. XIV. Országos Friss Antal Gordonkaverseny Szolnok, 2014. november 21-23. Díjazottak: I. korcsoport I.díj: Jeong Jin Seok Prehoffer Júlia Szombathelyi Bartók Béla Zenei AMI tanára: Pálköviné Békefi Cecília

ÉRETTSÉGI TÉMAKÖRÖK ÉNEK-ZENE TANTÁRGYBÓL

ÉRETTSÉGI TÉMAKÖRÖK ÉNEK-ZENE TANTÁRGYBÓL ÉRETTSÉGI TÉMAKÖRÖK ÉNEK-ZENE TANTÁRGYBÓL 2014 REPRODUKÁLÁS I. ÉNEKLÉS A helyes hangzóformálás - A pontos szövegejtés és ritmus - Az intonációs biztonság - A stílusnak megfelelő, kifejező előadás Huszonnégy

Kosza Ágnes és Lászlóffy Réka

Kosza Ágnes és Lászlóffy Réka Kosza Ágnes és Lászlóffy Réka Communitas Alkotói Ösztöndíj 2010-2011 Leckehangverseny-körút Időutazás a zene világában 2011 Bartók-év Ismerjük meg értékeinket Beszámoló A 2010-es év a nyertes pályázatunk

Herpay Ágnes. Liszt F. Zenemûvészeti Fõiskola Gyõri tagozata - szolfézs szak, zeneiskolai fagott tanár szak (208/81)

Herpay Ágnes. Liszt F. Zenemûvészeti Fõiskola Gyõri tagozata - szolfézs szak, zeneiskolai fagott tanár szak (208/81) Herpay Ágnes Dr. Herpay ÁgnesSzületett: 1959 Végzettség: Liszt Ferenc Zenemûvészeti Fõiskola, Budapest, egyetemi tagozat - fagott kamaramûvészés szakközépiskolai fagott tanár szak -1984 (25/1984) Liszt

1950-ben alakult meg a Lovassy László Gimnázium Vegyeskara

1950-ben alakult meg a Lovassy László Gimnázium Vegyeskara 1950-ben alakult meg a Lovassy László Gimnázium a A kórus alapítója - Zámbó István, Liszt-díjas karnagy, aki ekkor még maga is diák volt - ezzel az énekkarral kezdte sikerekben gazdag karnagyi pályáját.

KEDVEZMÉNY TÁBLA 2012 BALATONMAN FÜRED 2013 BALATONMAN FÜRED 2014 BM FÜRED 2014 BM KENESE 2015 BM FÜRED 2015 BM KENESE TELJESÍTÉSEK

KEDVEZMÉNY TÁBLA 2012 BALATONMAN FÜRED 2013 BALATONMAN FÜRED 2014 BM FÜRED 2014 BM KENESE 2015 BM FÜRED 2015 BM KENESE TELJESÍTÉSEK VERSENYZŐ NEVE SZÜL.ÉV KEDVEZMÉNY TÁBLA 2012 BALATONMAN FÜRED 2013 BALATONMAN FÜRED 2014 BM FÜRED 2014 BM KENESE 2015 BM FÜRED 2015 BM KENESE TELJESÍTÉSEK IRON KÖZÉPTÁV SPECIÁL IRON KÖZÉPTÁV SPECIÁL IRON

Új Szöveges dokumentum NÉPSZERŰ ZENEI ESTÉK BÉRLET

Új Szöveges dokumentum NÉPSZERŰ ZENEI ESTÉK BÉRLET NÉPSZERŰ ZENEI ESTÉK BÉRLET 2007. október 15. 19.00 Mozart: Varázsfuvola-nyitány Mozart: A-dúr zongoraverseny K.488 Schumann: III. (Esz-dúr) Rajnai szimfónia Szegedi Szimfonikus Zenekar Zongora: Kassai

Monor város évi I. féléves programtervezete

Monor város évi I. féléves programtervezete Rendezvény időpontja: 2018. január 8. 2018. január 12. 18:00 Rendezvény megnevezése: megnyitója Magócsi Ildikó fotóművész Újévi operett 2018. január 13. Jégvirágtól Borvirágig forralt boros túra 2018.

Fővárosi helyi védelemmel érintett építészeti örökség

Fővárosi helyi védelemmel érintett építészeti örökség 2. sz. függelék Fővárosi helyi védelemmel érintett építészeti örökség 1. Építmények Cím Helyrajzi szám Védelem tárgya 8.1.1. Alföldi utca 20. lásd: Fiumei út 19/A, B 8.1.2. Baross utca 11. lásd: Üllői

DECEMBERBEN MEGJELENIK MEZŐ IMRE KISKARÁCSONY, NAGYKARÁCSONY C. ZONGORÁRA ÍRT SOROZATÁNAK NÉGYKEZES VÁLTOZATA*

DECEMBERBEN MEGJELENIK MEZŐ IMRE KISKARÁCSONY, NAGYKARÁCSONY C. ZONGORÁRA ÍRT SOROZATÁNAK NÉGYKEZES VÁLTOZATA* DECEMBERBEN MEGJELENIK MEZŐ IMRE KISKARÁCSONY, NAGYKARÁCSONY C. ZONGORÁRA ÍRT SOROZATÁNAK NÉGYKEZES VÁLTOZATA* 1 A KISKARÁCSONY, NAGYKARÁCSONY szóló zongorára írott ismert változata után, a sikerre való

Kodály Zoltán portréját Papp György grafikusmûvész készítette

Kodály Zoltán portréját Papp György grafikusmûvész készítette Kodály Zoltán portréját Papp György grafikusmûvész készítette Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Szeged Városi Kórusegyesület tisztelettel meghívja Önt Kodály Zoltán születésének 135. és halálának

Tól Ig Közterület neve Házszám Ép. Lh. Házszám Ép. Lh. Intervallum Körzet

STÉBEL ILDIKÓ. KODÁLY ZOLTÁN ÉS DEBRECEN A Medgyessy-plakett

STÉBEL ILDIKÓ. KODÁLY ZOLTÁN ÉS DEBRECEN A Medgyessy-plakett 1 STÉBEL ILDIKÓ KODÁLY ZOLTÁN ÉS DEBRECEN A Medgyessy-plakett 2 Medgyessy Ferenc az írás tárgyát képező Kodály-plakettje (1934) Belépőjegy ( Kodály est Debrecenben, 1934." felirattal) terrakotta plakett,

Bérletajánló.

Bérletajánló. Bérletajánló 2019 2020 www.zugloifilharmonia.hu www.facebook.com/zugloifilharmonia STEPHANUS BÉRLET 2019 I 2020 2019. november 17. vasárnap 18.00 Verdi: Quattro pezzi sacri Wagner: A Walkür III. felvonás

VENDÉGSÉGBEN A FUGA-BAN

VENDÉGSÉGBEN A FUGA-BAN DITTRICHNÉ VAJTAI ZSUZSÁNNA VENDÉGSÉGBEN A FUGA-BAN Puskás Levente szaxofon és Váradi Judit zongora hangversenye magyar zeneszerzők műveiből A két művész több mint egy évtizede játszik együtt. 2015-ben

Példány adatok: CD4397 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 CD5625 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25

Példány adatok: CD4397 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 CD5625 A 25 Fz (HANGZÓ HELIKON) 25 A 25 Ady / Ady Endre ; előadó Cseh Tamás ; zsz. Novák János. Budapest : Helikon, 2004. 1 CD (57.57 perc) + Könyv: 158541 (CD5625). (Hangzó Helikon) 9789632088914. ISBN 978 963 2088 91 4 : 4490,- Ft 894.511-1Ady

MELLÉKLET. 2008/2009-es évad. Legközelebbi hangversenyei. eink. nk: érletein. Új bérlete. ink, és a hozzájuk tartozó hangverseny-id.

MELLÉKLET. 2008/2009-es évad. Legközelebbi hangversenyei. eink. nk: érletein. Új bérlete. ink, és a hozzájuk tartozó hangverseny-id. MELLÉKLET 2008/2009-es évad Legközelebbi hangversenyei eink nk: Vendégszereplés Bécsben Wien, Musikvereinssaal 2008. október 26.,, 19:00 Franz Schmidt: Das Buch mit sieben Siegeln Vezényel: Günter Knotzinger

ÜNNEPI EMLÉKEZÉS AZ ÉVFORDULÓN Egy éve hunyt el Varasdy Ernő ( ) Titi-bácsi, ütőhangszeres-művésztanár, karmester

ÜNNEPI EMLÉKEZÉS AZ ÉVFORDULÓN Egy éve hunyt el Varasdy Ernő ( ) Titi-bácsi, ütőhangszeres-művésztanár, karmester ÜNNEPI EMLÉKEZÉS AZ ÉVFORDULÓN Egy éve hunyt el Varasdy Ernő (1927-2015) Titi-bácsi, ütőhangszeres-művésztanár, karmester 2016.04.17. vasárnap 14 óra HELYSZÍN: Munkácsy Mihály Művelődési Ház (házasságkötő

Gárdonyi Géza. A zeneszerzı és a zenész. Keller Péter

Gárdonyi Géza. A zeneszerzı és a zenész. Keller Péter Gárdonyi Géza A zeneszerzı és a zenész Tanárai Édesapja citerázott, fuvolázott, gitározott Egerben Zsasskovszky Ferenc és Endre tanítják Hegedútanára: Ferenc karnagy, a Prágai Egyházi Zeneegylet, a Zsófia

Bartók Béla Zeneiskola AMI 2600 Vác, Konstantin tér 8. Tel./fax: 27/

Bartók Béla Zeneiskola AMI 2600 Vác, Konstantin tér 8. Tel./fax: 27/ A VIII. ORSZÁGOS BARTÓK BÉLA HEGEDŰ-DUÓ VERSENY EREDMÉNYEI I. korcsoport : A zsűri nem adott ki helyezést. Különdíjas: Kiss Imola Villő - Choi Yae Won - Farkas Ferenc Műv. Isk. Sárospatak Felkészítő tanár:

A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Hírlevele. 49. hét december 3. vasárnap 16 óra Művészetek Palotája

A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Hírlevele. 49. hét december 3. vasárnap 16 óra Művészetek Palotája A Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia Hírlevele 49. hét 2017. december 3. vasárnap 16 óra Művészetek Palotája Kultúrpart-advent Kárpát-medencei folklór és kortárs költészet sok-sok zenével minden

Antal István zongoraművész, a Zeneakadémia tanára

Antal István zongoraművész, a Zeneakadémia tanára LISZT FERENC ZENEMŰVÉSZETI EGYETEM DOKTORI ISKOLA Hargitai Imre Antal István zongoraművész, a Zeneakadémia tanára c. DLA értekezés tézisei 1 Antal István egyik utolsó növendékeként vállalkoztam arra, hogy

Nagy Előd festő- és éremművész, Nagy Botond fotós. 2012. november 19-én, hétfőn 18 órára. kiállításának megnyitójára

Nagy Előd festő- és éremművész, Nagy Botond fotós. 2012. november 19-én, hétfőn 18 órára. kiállításának megnyitójára A Kozák téri Közösségi Ház és a kiállító tisztelettel meghívja Önt és kedves családját, barátait Nagy Előd festő- és éremművész, valamint fia Nagy Botond fotós kiállításának megnyitójára 2012. november

Pesti Vigadó. Műsorfüzet 1865

Pesti Vigadó. Műsorfüzet 1865 Pesti Vigadó Műsorfüzet 1865 MEGNYÍLT A VIGARDA! N agy örömmel tesszük közzé, hogy majd tizenhat évnyi várakozás után Pest városa ismét rendelkezik olyan fényes, európai színvonalú épülettel, ahol reményeink

Rózsahegyi Kálmán portrék

Rózsahegyi Kálmán portrék Rózsahegyi Kálmán portrék Herz H Budapest Kerepesi u. 17. Bleyer Bleyer 25 évesen Dátum: 1898 Dokumentum típusa: fotó (másolat) Szeretettel mindig szerető barátja Rózsahegyi Kálmán Bpest 1903. XII/14 Dátum:

Pont Hely

Pont Hely Ssz. Budapesti Felnőtt II. o.. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9... 2. Hely. BEAC III 6, 8,5 4,5 9, 3. 2. Sárkány DSE II 6, 7,5 5, 8,5 4-5. 3. Mattolda SSC II 3,5 4, 5,5 3,. 4. Aquaréna KSC III 9,5 8,, 28,5. 5. Törekvés

Kosztolányi Dezső árveréseken szereplő kéziratai *

Kosztolányi Dezső árveréseken szereplő kéziratai * Kosztolányi Dezső árveréseken szereplő kéziratai * Összegyűjtötte Szabó Levél címzettje Gedő Simon Rozsnyai Kálmán Rozsnyai Kálmán Ismeretlen Tartalma Keltezése Egyéb megjegyzés Levelek Naplókban a megjelenés

Idõpont Elnök Alelnök Titkár Ügyvezetõ alelnök

Idõpont Elnök Alelnök Titkár Ügyvezetõ alelnök V. AZ EGYESÜLET TISZTSÉGVISELÔI Az OMBKE vezetô tisztségviselôi (1892 2002) Idõpont Elnök Alelnök Titkár Ügyvezetõ alelnök Fõtitkár (f.t.) (ügyv.a.e.) Fõtitkárhelyettes (f.th.) Ügyvezetõ fõtitkár (ügyv.f.t.)

Hely. Cím Csapatnév Össz.

LACZKÓNÉ PÁLFI ALOJZIA* KISS ÁRON MAGYAR GYERMEKJÁTÉK GYŰJTEMÉNYÉNEK HATÁSA A 20. SZÁZAD ZENEI NEVELÉSÉRE**

LACZKÓNÉ PÁLFI ALOJZIA* KISS ÁRON MAGYAR GYERMEKJÁTÉK GYŰJTEMÉNYÉNEK HATÁSA A 20. SZÁZAD ZENEI NEVELÉSÉRE** LACZKÓNÉ PÁLFI ALOJZIA* KISS ÁRON MAGYAR GYERMEKJÁTÉK GYŰJTEMÉNYÉNEK HATÁSA A 20. SZÁZAD ZENEI NEVELÉSÉRE** A hazai óvodapedagógus és tanítóképzésben a zenei nevelésre való felkészítés elengedhetetlen

1975-ben végzett IV. a Autószerelő Igazgató: Nagy László Osztályfőnökök: Kerényi László Vascsur Ernő Derzsi László

1975-ben végzett IV. a Autószerelő Igazgató: Nagy László Osztályfőnökök: Kerényi László Vascsur Ernő Derzsi László 1975-ben végzett IV. a Autószerelő Igazgató: Nagy László Osztályfőnökök: Kerényi László Vascsur Ernő Derzsi László Idézet: Amíg az ember él, előre kell haladni (Che Guevara) Antal László Bakó Károly Búzás

Pont Hely

Pont Hely Ssz. Budapesti Felnőtt I. o.. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9... 2. 3. Hely. Újpesti KSE I, 3. 2. Vasas SC II 5, 5, 8-9. 3. Sirály SE I 7,5 7,5 2-3. 4. SENSE I 4,5 4,5 -. 5. BEAC II 8, 8,. 6. Pénzügyőr SE III 5,

férfi helyért Juhász Zoltán 3 Juhász Zoltán 3 Bartek Bálint helyért Juhász Zoltán Kék Tamás 3 Kék Tamás 0 Márton Szilárd 0

férfi helyért Juhász Zoltán 3 Juhász Zoltán 3 Bartek Bálint helyért Juhász Zoltán Kék Tamás 3 Kék Tamás 0 Márton Szilárd 0 férfi 35+ Király Zsolt (1) 0 Király Zsolt (1) 3 Bye 3 Lázár Béla Király Zsolt (1) 0 Lázár Béla 0 3 Lázár Béla Juhász Zoltán 2 Juhász Zoltán (5/8) 3 0 Lázár Béla Buday Zoltán (5/8) 3 Buday Zoltán (5/8)

V. Balassi kupa eredmények (+fotók, videók)

V. Balassi kupa eredmények (+fotók, videók) V. Balassi kupa eredmények (+fotók, videók) 2012.02.18-án Magyarország, Erdély és Felvidék után első alkalommal a délvidéken, Topolyán került megrendezésre a V. Balassi kupa nyílt szablyavívó verseny.

A Bősze Ádám Zenei Antikvárium árverése a Zeneakadémián

A Bősze Ádám Zenei Antikvárium árverése a Zeneakadémián A Bősze Ádám Zenei Antikvárium árverése a Zeneakadémián 2015. november 20-án, pénteken, 17 órakor a Zeneakadémián, 1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8. Az árverés tételei 2015. november 19-ig hétköznapokon

Jelentkező neve Épület neve Épület címe

Jelentkező neve Épület neve Épület címe Csikja Dávid Miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskola 3530 Miskolc, Soltész N. K. u. 10. 77 Dobos Dániel Dominik Miskolci Andrássy Gyula Szakközépiskola 3530 Miskolc, Soltész N. K. u. 10. 77 Fekete Richárd

Osztályozóvizsga anyaga Ének-zene tantárgyból. 9. évfolyam

Osztályozóvizsga anyaga Ének-zene tantárgyból. 9. évfolyam Osztályozóvizsga anyaga Ének-zene tantárgyból 9. évfolyam 4-5 mű éneklése tiszta intonációval a következő kategóriák mindegyikéből: gregorián, reneszánsz, barokk, bécsi klasszikus Magyar népzene és történeti

Név Város Iskola Felkészítő tanár 1. 2. 3. 4. összesen

Név Város Iskola Felkészítő tanár 1. 2. 3. 4. összesen 9. osztályosok 1. Koncz Imre Debrecen Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma Bertalan Mária, Bán István 20 15 20 16 71 2. Csathó Botond Debrecen DRK Dóczy Gimnáziuma Tófalusi Péter 20 12 20 17 69 3.

A Z E L S Ő M A G Y A R S Z Í N T Á R S U L A T S Z I N L A P J A I

A Z E L S Ő M A G Y A R S Z Í N T Á R S U L A T S Z I N L A P J A I SZÍNHÁZTÖRTÉNETI FÜZETEK 15. szám Staud Géza A Z E L S Ő M A G Y A R S Z Í N T Á R S U L A T S Z I N L A P J A I Budapest, 1960 SZÍNHÁZTÖRTÉNETI FÜZETEK 15, szám. STAUB GÉZA Az első magyar színtársulat

MŰDAL KATEGÓRIÁBAN: I. korcsoport. Budai Jázmin Halásztelek, Bocskai István Református Oktatási Központ Felkészítő tanár: Bánfai Beáta

MŰDAL KATEGÓRIÁBAN: I. korcsoport. Budai Jázmin Halásztelek, Bocskai István Református Oktatási Központ Felkészítő tanár: Bánfai Beáta A zsűri a találkozó énekeseinek meghallgatása után a következő döntést hozta: MŰDAL KATEGÓRIÁBAN: Farkas Ida Salgótarján, Váczi Gyula AMI Felkészítő tanár: Tóthné Lengyel Judit Zongorakísérő: Farkas Diána

Pont Hely

Pont Hely Ssz. Budapesti Felnőtt I. o.. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9... 2. 3. Hely. Újpesti KSE I 5,5 3,5 3. 2 2 2. Vasas SC II 6,5 5,,5 7. 3. Sirály SE I 7,5,5 9,. 4. SENSE I 4,5 8, 2,5 4. 5. BEAC II 8, 3,, 8. 6. Pénzügyőr

01:20: MACSEK Zoltán :20: BOKOR Attila :20: RÁKSI Mihály 1980

01:20: MACSEK Zoltán :20: BOKOR Attila :20: RÁKSI Mihály 1980 Sólyom Team SE 11:53:58.867 1 1 3 1009 HORVÁTH Ákos 1975 01:20:30.633 2 9 1015 MACSEK Zoltán 1974 01:20:32.640 3 10 1008 BOKOR Attila 1982 01:20:32.693 4 49 1016 RÁKSI Mihály 1980 01:28:53.583 5 67 1014

A Bősze Ádám Zenei Antikvárium. árverése a Zeneakadémián

A Bősze Ádám Zenei Antikvárium. árverése a Zeneakadémián A Bősze Ádám Zenei Antikvárium árverése a Zeneakadémián 2016. május 20-án, pénteken, 17 órakor a Zeneakadémián, 1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8. Az árverés tételei 2016. május 17-én és 18-án 9 és 17

2014. évi 4. szám. MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA június 21.

2014. évi 4. szám. MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA június 21. 2014. évi 4. szám MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJA 2014. június 21. Múzeumok éjszakája a Bartók Zeneházban 2014. június 21-én este tartották a Rákosmentén is a Múzeumok éjszakája rendezvénysorozatot. Rájöttünk, hogy

Küldj egy Bibliát a határon túli magyaroknak!! Elküldte Igéjét. (Zsolt 107,20) Jótékonysági hangverseny

Küldj egy Bibliát a határon túli magyaroknak!! Elküldte Igéjét. (Zsolt 107,20) Jótékonysági hangverseny Küldj egy Bibliát a határon túli magyaroknak!! Elküldte Igéjét (Zsolt 107,20) Jótékonysági hangverseny a Zeneakadémián 1992. szept. 13., vasárnap, 19.30 Védnökök: Dr. Franz König bíboros, Bécs nyugalmazott

SYLLABUS. Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad Művészeti Kar Zenepedagógia

SYLLABUS. Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad Művészeti Kar Zenepedagógia SYLLABUS I. Intézmény neve Kar Szak Tantárgy megnevezése Partiumi Keresztény Egyetem, Nagyvárad Művészeti Kar Zenepedagógia Zenetörténet A tantárgy típusa DF DD DS DC x II. Tantárgy felépítése (heti óraszám)

A Vivace Zeneműbolt. tavaszi kotta-, könyv-, kézirat- és hangszerárverése

A Vivace Zeneműbolt. tavaszi kotta-, könyv-, kézirat- és hangszerárverése A Vivace Zeneműbolt tavaszi kotta-, könyv-, kézirat- és hangszerárverése 2010. április 16- án, pénteken 17 órakor Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Zenei Gyűjteménye 1088 Budapest, Ötpacsirta u. 4. Az árverés

Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Weiner Leó Zeneiskola. Különös közzétételi listája

Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Weiner Leó Zeneiskola. Különös közzétételi listája Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Weiner Leó Zeneiskola Különös közzétételi listája Melléklet a 32/2008. (XI.24.) OKM rendelethez, 10. sz. melléklet a 11/1994. (VI. 8.) MKM rendelethez 1. A pedagógusok

IX. NEMZETKÖZI LISZT-BARTÓK-KODÁLY ZONGORAVERSENY Szófia, november

IX. NEMZETKÖZI LISZT-BARTÓK-KODÁLY ZONGORAVERSENY Szófia, november IX. NEMZETKÖZI LISZT-BARTÓK-KODÁLY ZONGORAVERSENY Szófia, 2017. november 17-20. A IX. Liszt-Bartók-Kodály Zongoraverseny Kodály Zoltán magyar zeneszerző, karmester és zenepedagógus születése 135. és halála

EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK 17/2016.(V.26.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELETE

EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK 17/2016.(V.26.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELETE EDELÉNY VÁROS ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐ-TESTÜLETÉNEK 17/2016.(V.26.) ÖNKORMÁNYZATI RENDELETE Edelény város területén működő egészségügyi alapellátást nyújtó szolgálatok körzethatárairól Edelény Város Önkormányzatának

Tápiószele Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testületének. 4/2002. (VI. 10.) rendelete. a háziorvosi körzetekről 1..

Tápiószele Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testületének. 4/2002. (VI. 10.) rendelete. a háziorvosi körzetekről 1.. Tápiószele Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testületének 4/2002. (VI. 10.) rendelete a háziorvosi körzetekről Tápiószele Nagyközségi Önkormányzat Képviselő-testülete az önálló orvosi tevékenységről szóló

Otthon Melege Program ZBR-NY/14 "Homlokzati Nyílászárócsere Alprogram" Nyugat-Dunántúli régió pályázatainak miniszteri döntése

Otthon Melege Program ZBR-NY/14 Homlokzati Nyílászárócsere Alprogram Nyugat-Dunántúli régió pályázatainak miniszteri döntése dátuma: 2015.03.31. 1 NYZCS/14/12289497 SIMON GYULA 4 357,00 520 000 520 000 2 NYZCS/14/12290655 CZUBOR SÁNDORNÉ 3 101,00 450 000 450 000 3 NYZCS/14/12289468 KINCSES GÁBOR FERENC 2 520,00 520 000 520 000

2018/2019. TANÉVI SPORTLÖVŐ DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ. Hajdú - Bihar megye. Debrecen, Domb utca november 09. EREDMÉNYEK

2018/2019. TANÉVI SPORTLÖVŐ DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ. Hajdú - Bihar megye. Debrecen, Domb utca november 09. EREDMÉNYEK 2018/2019. TANÉVI SPORTLÖVŐ DIÁKOLIMPIA MEGYEI DÖNTŐ Hajdú - Bihar megye Debrecen, Domb utca 2018. november 09. EREDMÉNYEK Nyíltirányzékú Légpuska 20 lövéses - Fiú "a" kategória - EGYÉNI 1 Szabó Zsolt