Download "90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 90th Christmas Auction"

1 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 90th Christmas Auction Kiállítás On View november 23-tól december 4-ig, naponta óráig Árverés Sale december 5-én, 17 órától: festmények és szobrok, tétel december 6-án, 17 órától: mûtárgyak, bútorok és szônyegek, tétel december 7-én, 17 órától: ezüstök, tétel december 8-án, 17 órától: órák és ékszerek, tétel Budapest V. kerület, Váci utca 11/B félemelet, Belvedere terem. A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon. Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) , , , fax: (36 1) Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád.

2 4. NAP 591. Elefántcsont gyöngysor medállal Fûzött apró elefántcsont szemekbôl, faragott rózsa medállal, 39 cm. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 39 Euro 592. Korall nyaklánc 74 db fûzött, csomózott fehér korallgyöngy. Aranyozott, 925-ös finomságú ezüst csattal. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 161 Euro 593. Korall nyaklánc 70 db fûzött fehér korall-gyöngy arany csattal. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 67 Euro 594. Nefelejcs kitûzô 900-as finomságú ezüst, 20,3 g, 90 mm. Karmos foglalatban kaboson csiszolású apró türkizek és gyöngyök. Jelzett: Bécs, közötti fémjel, osztrák hivatal jel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 77 Euro 595. Ötvösékszer collier 750-es finomságú ezüst láncon aranyozott ezüst medál, 10,3 g. Kaboson csiszolású türkiz és gyémánt csiszolású almandin. Jelzett: Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 53 Euro 596. Zománc ezüst kitûzô Ezüst, 10,6 g. Kékzománc díszítésen ezüsttel lemezelt foglalatban középen 1 hollandirózsa csiszolású gyémánt, cca. 0,15 ct. körülötte apró igazgyöngyök. Jelzett: töredékes fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 39 Euro 597. Jing-Jang ezüst gyûrû 925-ös finomságú ezüst, fekete-fehér zománc díszítéssel. Jelzett: 925-ös finomságjel. Kikiáltási ár: 1500 Ft Reserve price: 5 Euro 598. Kitûzô Porcelán, ezüst keretben, 6,5 x 5,3 cm. J.n körül. Kikiáltási ár: 8000 Ft Reserve price: 28 Euro 599. Lila-kék köves kitûzô Arany, 6,3 g, 25 x 20 mm. Rozetta fazonú bross-fejben középen aláfóliázott cirkon, körülötte 16 karmos foglalatú hollandirózsa csiszolású gyémánt, cca. 0,16 ct. F.j.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 140 Euro 600. Vadász függô Agancsdarab, ezüst szerelékkel, 5 cm körül. Kivehetetlen fémjel. Kikiáltási ár: 8000 Ft Reserve price: 28 Euro 601. Fityisz függô 935-ös finomságú ezüst, 36,8 g, 5 cm. Jelzett: Bécs, körül használt fémjel. Kikiáltási ár: 8000 Ft Reserve price: 28 Euro 602. Omega férfi zsebóra Acél tok, 54 x 11 x 48 mm. Arab számos, percbeosztásos, kismásodperc körös számlap, kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Jelzett számlap: Omega Svájc, 1950 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 49 Euro 603. Fényképtartós medál Ezüst, 12 g. Feloldatlan fémjel. Kikiáltási ár: 1500 Ft Reserve price: 5 Euro 604. Omega zsebóra Szögletes ezüst tok, 70 x 50 x 12 mm. Arab számos, kis másodperckörös porcelán számlap. Számlap, tok, szerkezet jelzett: Omega Tokban: No , valamint Pesti, között használt behozatali jel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 175 Euro 605. Pici tôr, hüvellyel Ezüst, gyöngyház, türkiz, gránát ékítéssel, 9 g, 8,5 cm. Jelzett: elmosódott fémjel, KO mesterjegy. Kikiáltási ár: 8000 Ft Reserve price: 28 Euro 606. Ezüst karreif 800-as finomságú ezüst, 11 g. Jelzett: közötti behozatali fémjel. Kikiáltási ár: 1200 Ft Reserve price: 4 Euro 607. Karlánc 800-as finomságú aranyozott ezüst, 50,6 g. Jelzett: Olaszország, közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 21 Euro 608. Karperec zöld kaboson kövekkel 800-as finomságú aranyozott ezüst, 36,2 g. Kaboson csiszolású Jade kövekkel és apró gyöngyökkel. Jelzett: Pest, közötti fémjel, B hivatal jegy és BN mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro 220

3

4 609. Nina Ricci ékszergarnitúra Fülbevalópár, medál, gyûrû. 18 k sárga arany, 27 g. Briliáns, kék-sárga-pink zafír, kaboson csiszolású peridot kôvel. Jelzett: 750-es finomságjel és Nina Ricci márkajelzés. Eredeti dobozában. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2091 Euro 610. Szoliter fazonú nôi gyûrû 14 k arany, 1,6 g. Ezüsttel lemezelt button foglalatban 1 briliáns cca. 0,15 ct. (M; LY; P). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 611. Aranylánc kereszt medállal 14 k arany, 5,8 g. 25 cm, 1 rubin kô cca. 0,01 ct. Elmosódott fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 612. Wales fazonú arany nyaklánc 14 k arany, 46 g, 50 cm. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 836 Euro 613. Papucs medál lánccal Medál: 14 k arany, 3,9 g, karmos foglalatban 1 briliáns, cca. 0,10 ct, (M1; W; Vs-Si). Lánc: 14 k arany, 0,9 g, 585-ös finomságjel. Modern. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 132 Euro 614. Szoliter briliáns nôi gyûrû 14 k arany, 1,6 g. Karmos foglalatban 1 briliáns, 0,20 ct. (FM; TW; IF) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 91 Euro 615. Aliance nôi gyûrû 14 k arany, 5,9 g. Gyûrûfejben 5 briliáns, cca: 0,85 ct. (M; W; Vs-P). 585-ös finomságjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro 616. Magyar korona ékszerek Aranyozott, 925-ös finomságú ezüst, 44 g. Különbözô színû zománc díszítés. Budapest, közötti fémjel, PV. készítôjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 617. Button briliáns fülbevalópár 14 k arany, 1,5 g. Ezüst button foglalatban 1-1 nagyobb cca. 0,40ct, (R;TC;Vs) valamint 1-1 kisebb brill cca. 0,06 ct. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 618. Art-nouveau, gyémánt ékítéses nôi függôóra lánccal Óra: 14 k arany tok bruttó 162 g, 40 x 28 x 13 mm. Arab számos, zománcozott számlap, 10 köves, kézi felhúzós szerkezet. Tokszám: Svájc, 1900 körül. Bécsi, között használt behozatalijel. Lánc: 14 k arany, 87 g, 38 cm. Pesti, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 619. Nôi arany függôóra 14 k arany, duplafedeles arany tok, bruttó 17,5 g, 39 x 31 mm. Arab számos, zománcozott számlap, kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Tokszám: Svájc, 1900 körül. Bécsi, között használt behozatali jel. Nem mûködik, akasztókarika hiányzik. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 28 Euro Nivrel nôi karóra 14 karátos arany tok, 20 x 11 x 7 mm. Aranyozott, római számos számlap, 15 köves, kézi felhúzós szerkezet. Jelzett számlap: Nivrel Tokszám: Svájc, 1934-tôl használt, valamint közötti behozatali fémjellel. Nem mûködik. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 621. Arany karkötô 18 k arany, 50,6 g, 20 cm. Pest, között használt fémjel és hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 906 Euro 622. Longines nôi karóra 18 k arany tok és szíj, bruttó 32,1 g, 24 x 25 mm. Rátett, ezüst indexes számlap, kézi felhúzós szerkezet. Számlap jelzett: Longines Svájc, 1970 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 623. Karkötô szövött pánttal 14 k arany, 49,6 g, 18 cm. Pest, között használt fémjel, bécsi hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1035 Euro 222

5

6 624. Biedermeier kolier és fülbevalópár Antik arany, türkiz és igazgyöngy ékítéssel, 50 g körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 836 Euro 625. Zománcdíszítéses nôi függôóra lánccal Óra: 14 k arany, festett zománcképpel díszített tok, bruttó 17 g, 27 x 37 x 7 mm. Római számos, zománcozott számlap, kézi felhúzós szerkezet. Tokszám: Svájc, 1895 körül. Bécsi, között használt behozatali jel. Zománc picit sérült, egyik mutatója hiányzik. Lánc: 14 k arany, 4 g. Elmosódott fémjel, P hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 192 Euro 626. Nôi arany függôóra ezüst tisztilánccal Óra: 14 k arany tok, fedelében 10 db gyémánttal ékítve, bruttó 26,3 g, 44 x 32 x 10 mm. Római számos, kis másodperc körös, zománcozott számlap, 18 köves szerkezet. Tokszám: Svájc, 1895 körül közötti behozatali fémjel. Üveglapja hiányzik, nem mûködik. Tisztilánc: aranyozott ezüst, csiszolt ametiszt fityegôvel, 6,5 g, 10 cm. Bécs, közötti behozatali jel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 192 Euro 627. Kitûzô 14 k arany, 7,8 g. Fekete zománc, apró almandin és tûzopál ékítéssel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro 628. Bross zománc és gyémánt ékítéssel Antik arany, 4,6 g. 3 gyémánt, cca. 0,05 ct. F.j.n körül. Zománc sérült. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 111 Euro 629. Szerencsepatkós Kitûzô 14 k arany, 4,5 g, apró igazgyöngyökkel. Pest, között használt behozatali fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 630. Nôi függôóra Kagylóhéj díszítéses tok, 42 x 31 x 10 mm. Arab számos, zománcozott számlap, kézi felhúzós szerkezet körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 77 Euro 631. Zománcdíszítéses nôi függôóra 14 k arany, lüszterzománc, apró igazgyöngy ékítésû duplafedeles tok. Arab számos, arany indexes, percbeosztásos, zománcozott számlap, kézi felhúzós szerkezet. Tokszám: Svájci, között használt fémjel. Zománc sérült. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 632. Arany nôi függôóra 14 k arany tok, bruttó 18 g, 36 x 28 x 8 mm. Római számos, zománcozott számlap, 10 köves mechanikus szerkezet. Pesti, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 174 Euro 633. Nyakkendôtû (5 db) 14 k arany, összesen 8,4 g. Korall, gyöngy, zománc, briliáns, smaragd, rubin díszítések. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 634. Arany karkötô 14 k arany, 17,8 g. Pest, közötti behozatali fémjel, valamint 585-ös finomságjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 635. Arany nyaklánc 14 k arany, 5,4 g, 53 cm. Pesti hivataljel, elmosódott fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 636. Arany karkötô 14 k arany, 28 g, 19 cm. Pest, közötti fémjel, valamint bécsi hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 645 Euro 224

7 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 225

8 637. Smaragd-briliáns fülbevaló 14 k fehérarany, 2 g. 3-3 csiszolt smaragd cca. 0,90 ct. közöttük 4-4 briliáns cca. 0,08 ct. (M; TW; VVs). Pest, közötti fémjel. Stiftes zár. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 638. Smaragd-briliáns fülbevaló 14 k fehérarany, 2,9 g. 3-3 táblás csiszolású smaragd, cca. 0,70 ct briliáns, 0,32 ct. (A; W; VVs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 279 Euro 639. Rozetta fazonú smaragd gyûrû 14 k arany, 6,1 g. Középen 1 kaboson csiszolású smaragd cca. 1,75 ct. körülötte karmos foglalatban 12 briliáns cca. 0,36 ct. (M; TW; VVs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 662 Euro 640. Szôlôs medál tûszerelékkel Lánc: 14 k arany, 7,4 g, 45 cm. Jelzett: 585-ös finomságjel. Medál: 14 k arany, 7,9 g gyémánt cca. 0,18 ct. (A; C; Vs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 641. Briliáns szoliter gyûrû 14 k fehérarany, 2,5 g. button foglalatban 1 briliáns cca. 0,25 ct. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 642. Nôi briliáns gyûrû 14 k arany, 2,3 g. Gyûrûfejben 3 briliáns cca. 0,07 ct. (R-A; Cr; Vs). Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 77 Euro 643. Briliáns szoliter gyûrû 14 k fehérarany, 2,7 g, karmos foglalatban 1 briliáns cca. 1 ct. (M; VLY; IF). Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1603 Euro 644. Szoliter briliáns nôi gyûrû 18 k fehérarany, 2,1 g, karmos foglalatban 1 brill cca. 0,16 ct. (M; TW; VVs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 77 Euro 645. Aliance fazonú nôi gyûrû 14 k arany, 3,8 g. Gyûrûfejben 6 briliáns cca. 0,15 ct. (R; Cr; Si). Jelzett: Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 646. Szoliter briliáns gyûrû 14 k arany gyûrûsín, ezüst button foglalatban 1 briliáns cca. 1,5 ct. (R; Cr; VVS2). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1045 Euro 647. Modern nôi gyûrû 18 k arany, 2,8 g. 22 briliáns cca. 0,44 ct. (A; TCr; Vs). Elmosódott fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 98 Euro 648. Medál 18 k arany, 57,3 g, 2 briliáns cca. 0,08 ct. (M; W; VVs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1254 Euro 649. Briliáns gyûrû 18 k sárga-fehérarany, 3,9 g. Középen szoliter fazonú sárgaarany foglalatban 1 briliáns, cca. 0,20 ct, gyûrûvállon további 5-5 briliáns cca. 0,20 ct. mindösszesen cca. 0,40 ct. (M; W-TCr; Vs-Si). Pest, közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 650. Glídes karkötô 14 k arany, 40,7 g, 20 cm. Jelzett: Pest, között használt fémjel, bécsi hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 850 Euro Arany szelence 14 k arany, 70 g, 9 x 78 x 50 mm. Jelzett: Pest, között használt fémjel, P I mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 767 Euro

9 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 227

10 652. Arany lánc medállal Lánc: 18 k arany, 10,3 g, 58 cm. 750-es finomságjel. Medál: 14 k, 4,9 g. F.j.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 653. Nyaklánc medállal Lánc: 18 k arany, 10,2 g, 65 cm. Pest, között használt fémjel. Medál: 22 k arany, iiietve Napóleon 20 frankos pénzérme (1859), 11,6 g. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro 654. Fényképtartós Mária medál nyaklánccal Medál: 14 k arany, 1,8 g. Zománc festéssel. Bécs, között használt behozatali fémjel. Lánc: 14 k arany, 3,6 g, 47 cm. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 91 Euro 655. Nofrtiti arany medál 18 k arany, 9 g, 48 x 27 mm. Jelzett: közötti behozatali fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 174 Euro 656. Nôi sportgyûrû 14 k arany, 7,7 g. Gyûrûfejben 3 briliáns, cca. 0,20 ct. (R1; C-Y; P). Pest, elmosódott fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 657. Korall fülbevalópár 14 k arany, 3,9 g. 1-1 korall, 1-1 briliáns cca. 0,10 ct. (R; Cr; VVs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 56 Euro 658. Lepke kitûzô 14 k arany, 13 g. Színes zománc díszítés. 79 db briliáns cca. 10 ct. (M1; W; VVs). 585-ös finomságjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 296 Euro 659. Korall fülbevaló 18 k arany, 1-1 korall lencse, 2,6 g. Pest, 2006-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 35 Euro 660. Nôi gyûrû 875-ös finomságú arany, 6,3 g, kaboson csiszolású féldrágakôvel. 875-ös szovjet fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro 661. Nôi sportgyûrû 14 k arany, 6,5 g. Gyûrûfejben 3 briliáns, cca. 0,15 ct. (R1; TCr; Vs). Pest, közötti fémjel, B hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 244 Euro 662. Érmés medál 14 k arany keretben 22 k Ferenc József érme (1915), 5,9 g. Bécs, 1925 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 77 Euro 663. Arany mandzsettagombpár 14k arany, 6,9 g. 2-2 kaboson csiszolású zöld kô. Bécs, közötti, valamint Prága, közötti behozatali fémjel, továbbá DRGM ; 60575; B&B jelzésekkel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 84 Euro 664. Nôi gyûrû 14 k arany, 2,4 g, gyûrûfejben 3 csiszolt üvegkô. Jugoszlávia, 1933-tól használt fémjel, 583-as finomságjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 17 Euro 665. Karkötô 18 k sárga, rózsa és fehérarany, 103,1 g között használt behozatali jel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2763 Euro Arany szelence 14 k arany, 52,5 g, 8 x 46 x 73 mm. Pest, közötti fémjel, KTA mesterjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 592 Euro

11

12 667. Zománcdíszítéses, kulcsos nôi függôóra 18 k arany tok, vésett és fekete zománc díszítéssel, bruttó 241 g, 45 x 33 x 9 mm. Római számos, zománcozott számlap, 10 köves, kulcs felhúzós, cilinder szerkezet. Tokszám: Svájc, 1870 körül. Üveglap, kulcs hiányzik. Eredeti dobozában. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 132 Euro 668. Antik arany fülbevalópár Antik arany, 2,7 g, csiszolt gránátkövekkel ékítve. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 669. Bécsi antik nyaklánc 767,3-as finomságú antik arany, 18 g, 41 cm. Jelzett: Bécs, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 627 Euro 670. Fülbevaló-bross garnitúra gyémánt ékítéssel Antik arany, 18 g, mindösszesen 18 db gyémánt ékítéssel, cca. 0,9 ct körül. Eredeti dobozában. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 671. Gyémántos karreif 14 k arany, 20 g. Karmos foglalatban középen 3 nagyobb, körülötte több apró hollandirózsa csiszolású gyémánt cca. 0,40 ct. Bécs, közötti fémjel, S&S mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 672. Gyémánt gyûrû 14 k arany, 2,9 g. Ezüsttel lemezelt foglalatban 5 hollandirózsa csiszolású gyémánt cca. 0,45 ct. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 77 Euro 673. Mandzsettagombpár Aranyozott antik ezüst, filigrán díszítéssel, 15 g. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 35 Euro 674. Virág fülbevaló pár 14 k arany, 4 g, 8-8 gyémánt cca. 0,30 ct. és 1-1 briliáns, cca. 0,45 ct. (R2; Cr; Vs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 272 Euro 675. Button fülbevaló 14 k arany, 2,1 g. Ezüsttel lemezelt foglalatban 1-1 briliáns cca. 0,90 ct. (R1; TCr; VVs). Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 676. Nyakkendôtû gyönggyel 14 k arany, 1,9 g, 65 mm. Ezüst button foglalatban csiszolt gyémánt, valamint foglalt félgyöngy. Jelzett: Pest, közötti fémjel, GP mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro 677. Nyakkendôtû 14 k arany, 2,4 g, 62 mm. Arany foglalatban fantázia csiszolású ametiszt cca. 4,5 ct. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro 678. Mikromozaikos nyakkendôtû 14 k arany tûszerelék és foglalat, 5 g. Fekete üveg alapon színes üvegmozaik es évek közepén divatos ún. Romkultusz jegyében. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 98 Euro 679. Mikromozaikos nyakkendôtû 14 k arany tûszerelék és foglalat, 2,6 g. Fekete üveg alapon színes üvegmozaik es évek közepén divatos ún. Romkultusz jegyében. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 680. Bécsi kitûzô 14 k arany, 2,8 g. Faragott rózsakvarc virágfejben középen 1 karmos foglalatú briliáns cca. 0,02 ct. (R; Cr; Vs), valamint 2 igazgyöngy ékítéssel. Jelzett: Bécs, között használt fémjel, és hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 77 Euro 681. Patek Philippe Calatrava nôi karóra 18 k arany tok, 30 x 25 x 6 mm. Aranyozott, indexes számlap, kézi felhúzós 20 köves szerkezet. Jelzett tok, számlap, szerkezet és korona: Patek Philippe. Referenciaszám: 3338/1 Tokszám: Szerkezetszám: Svájc, 1968 körül. Mûködôképes, eredeti állapotban. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 976 Euro 682. Karkötô 14 k arany, 2,9 g, 18,5 cm között használt behozatali fémjel. Kikiáltási ár: 8500 Ft Reserve price: 30 Euro 683. IWC Schaffhausen férfi karóra, k arany tok, arany indexes, arab számos, kis másodperckörös ezüst számlap. Kézi felhúzós, mechanikus szerkezet. Tokszám: x 23 x 9 mm. Jelzett: tok, számlap, szerkezet: IWC Schaffhausen Svájc, Mûködik. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 976 Euro 230

13

14 684. Art-deco nyakkendôtû Tûje 14 k arany, 1,2 g, 70 mm. Art-deco fazonú tûfejében achtkant csiszolású zafír, cca. 0,02 ct, valamint 3 kisebb achtkant csiszolású gyémánt cca. 0,03 ct közötti behozatali fémjel. Eredeti dobozában. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro 685. Fényképtartós medál lánccal Lánc: 14 k arany, 2,5 g. Medál: 14 k arany, 6,2 g. 9 gyémánt, valamint 1 briliáns cca. 0,10 ct. (FM; TCr; VVs). Bécsi, között használt behozatali fémjel. F.j.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 686. Arany nyaklánc 18 k fehér-sárgaarany, 46 g, 35,5 cm közötti behozatali fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 662 Euro 687. Fülbevaló rubin kôvel 14 k arany, 3,3 g, csiszolt rubin kövekkel és apró gyöngyökkel ékítve. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 98 Euro 688. Kitûzô 14 k arany, 2,5 g, karmos foglalatban tûzopál, csepp csiszolású almandin, apró igazgyöngy ékítéssel tôl használt osztrák behozatali fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 689. Nôi köves gyûrû 14 k arany, 2,9 g, szintetikus rubin. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 49 Euro 690. Nôi gyûrû 14 k arany, 2,7 g, gyûrûfejben ezüsttel lemezelt button foglalatban 3 briliáns, cca. 0,15 ct (R; C; Vs), valamint egy csiszolt rubin cca. 0,05 ct. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 98 Euro 691. Nôi gyûrû Arany, 2,5 g, 3 briliáns csiszolású rubin, cca. 0,40 ct. Ismeretlen fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 28 Euro 692. Masni kitûzô 14 k arany, 4,4 g, aquamarin cca. 3 ct. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro 693. Brill-rubin gyûrû 14 k arany, 2,2 g. Gyûrûfejben 2 briliáns cca. 0,06 ct. (R; C; Vs-Si), középen 1 brillcsiszolású rubin. 585-ös finomságjel; feloldatlan fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 49 Euro 694. Frakking kézelôgombpár 14 k arany, lápisz lazuli, 2,8 g. Bécs, között használt fémjel, valamint B&B mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 31 Euro 695. Kulcsos zsebóra 18 k arany, vésett tok, bruttó 51 g, 61 x 44 x 13 mm. 15 köves, anker szerkezet körül. Tokszám: 5146 Kulcs hiányzik, nem mûködik. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 697 Euro 696. Aliance fazonú brill gyûrû 14 k arany, 5,6 g. Áttört gyûrûfejben ezüsttel lemezelt button foglalatban 2 szélén 1-1 briliáns (R; LY; Si), közöttük 1 briliáns (M; TCr; VVs), mindösszesen 0,40 ct. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 697. Arany karperec 14 k arany, 9,4 g. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 132 Euro 698. Arany karperec 14 k arany, 16,7 g. Karkötô fején csuszkás, karmos foglalatban 3 briliáns cca. 0,11 ct. (M; W; VVs). 585-ös finomságjel. M.f.j.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro db karperec 14 k arany, összesen 21,4 g. Bécs, 1925-tôl használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 232

15 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 233

16 700. Rubin-briliáns fülbevaló 14 k fehérarany, 3,5 g, 4 táblás csiszolású rubin, cca. 0,60 ct. Körülötte briliáns cca. 0,36 ct. (M1; W; VVs). Pest, közötti fémjel. Beakasztós, patentzár. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 383 Euro 701. Art-deco neglizsé 14 k fehérarany, 6,4 g. 5 rubin, cca. 0,17 ct., 6 briliáns cca. 0,06 ct. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 139 Euro 702. Fehérarany briliáns fülbevaló 18 k fehérarany, 6,5 g, 154 db briliáns mindösszesen cca. 0,96 ct. (M; TW; IF). 1 kô hiányzik. Pest, közötti fémjel. Stiftes zár. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 976 Euro 703. Briliáns fülbevaló 14 k fehérarany, 5,5 g briliáns mindösszesen cca. 0,40 ct. (M; TCr; VVs). Jelzett: Pest, 2006-tól használt fémjel Stiftes zár. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 296 Euro 704. Rozetta fazonú briliáns fülbevaló 14 k fehérarany, 5,3 g briliáns mindösszesen cca. 0,60 ct. (M1; W; IF). Pest, közötti fémjel. Beakasztós, patent zár. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 705. Briliáns szoliter gyûrû 14 k fehérarany, 2,5 g. Karmos foglalatban 1 briliáns, cca. 2,07 ct. (M; TCr; P2). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro 706. Gyémánt gyûrû 14 k fehérarany, 4,5 g. Gyûrûfejben középen 1 briliáns, cca. 0,75 ct. Gyûrûvállon 5-5 baguette csiszolású gyémánt. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 523 Euro 707. Art-deco briliáns karkötô 14 k fehér- és sárgaarany, 14,9 g, 19 cm. 3 briliáns cca. 0,50 ct. (R; TCr; VVs). Bécsi hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 708. Briliáns fehérarany fülbevaló 14 fehérarany, 7,2 g. 8-8 briliáns cca. 0,24 ct. (M; Cr; Vs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro 709. Fekete-fehér briliáns nôi gyûrû 18 k fehérarany, 9,5 g. 48 db fekete, 47 fehér briliáns mindösszesen cca. 1,90 ct. (M1; TW; IF). Jelzett: Pest, 2006 utáni fémjel, RAM készítôjegy, 18 k finomságjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1672 Euro 710. Must de Cartier 21 nôi karóra Acél és arany kombinációjú tok, csat, 34 x 34 x 5 mm. Jelzett számlap, tok, csatvég: Must de Cartier. Tokszám: Quartz szerkezet. Svájc, 1980 körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 767 Euro 711. Fehérarany karkötô 14 k fehérarany, 54 g, 19 cm. 585-ös finomságjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 906 Euro Wahrmann Mór aranyérme, Bláthy Ottó Titusznak, 1909 Wahrmann Mór-érem: 1897 óta az Akadémia a Wahrmann Mór Alapítványból évente jutalmazta a kereskedelem és ipar területén elért kiváló érdemeket, 2000 koronával vagy azzal azonos értékû aranyéremmel, melyet Anton Scharff tervezett. Elôlapján az akadémiai címer hatsoros felirattal: A MAGYAR / IPAR / KERESKEDELEM / TERÉN / SZERZETT ÉRDEM / JUTALMÁUL, jobbra lent A. SCHARFF mesterjegy. Hátlapján középen babérfüzér között téglalap alakú mezô a díjazott nevének bevésésére. Felette Budapest látképe a budai hegyekkel, a Várral, a Lánchíddal és az Akadémiával. Alatta: babérfa, tövében Vulcanus isten fél alakja vállára emelt kalapáccsal, szemben vele Mercurius, jelképezve így az ipart és a kereskedelmet. Felirata öt sorban a következô: A MAGYAR / TUDOMÁNYOS / AKADÉMIA / WAHRMANN / MÓR-ÉRME, alul K.B. verdejegy. Vert technikával készült, 80 mm átmérôvel. Ezt a példányt Bláthy Ottó Titusz kapta 1909-ben, elektronikai gépszerelô mérnöki mûködéséért. Az érme súlya 371,2 g. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 6620 Euro

17 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 235

18 713. Button fazonú fülbevaló 14 k arany, 3,2 g. Ezüsttel lemezelt button foglalatban 1-1 nagyobb briliáns cca. 0,40 ct. (R; Cr; VVs), valamint 1-1 kisebb briliáns ca. 0,02 ct. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 132 Euro 714. Briliáns fehérarany fülbevaló 14 k fehérarany, 8,4 g. 26 baguette csiszolású, valamint 35 briliáns cca. 0,35 ct. (M; C; Si) között használt behozatali fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 976 Euro 715. Ékszergarnitúra Fülbevaló, nyaklánc medállal. 14 k fehérarany, 6,8 g. 24 kisebb briliáns cca. 0,24 ct. (A; TCr; VVs), továbbá 3 nagyobb briliáns cca. 0,15 ct. (M; TCr; VVs). Izrael, 14 k finomságjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 716. Button fülbevalópár 14 fehérarany, 2,1 g. Button foglalatban 2-2 briliáns cca. 0,5 ct. (R; TCr; Si). Pest, fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 272 Euro 717. Button fülbevalópár 14 k fehérarany, 2,5 g. 1-1 briliáns cca. 0,20 ct. (M; Ly; VVs), 1-1 csiszolt pici cirkon kô. Pest, közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 718. Zafír-briliáns gyûrû 14 k arany, 3,2 g, gyûrûfejben navett csiszolású 3 kék zafír, cca. 0,35 ct. körülöttük briliánsok, mindösszesen 0,22 ct. (M; TCr-Cr; VVs-Vs). Pest, közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 192 Euro 719. Briliáns fülbevalópár 14 k arany, ezüsttel lemezelve, 3,76 g. 2 nagyobb, cca. 2,50 ct. (R; TC; VVS) és 2 kisebb briliáns cca. 0,10 ct. (R; TCr; Si), mindösszesen cca. 2,60 ct körül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2091 Euro 720. Briliáns-kékzafír gyûrû 14 k fehérarany, 3,4 g. Ovális gyûrûfejben 20 táblás csiszolású kékzafír cca. 0,30 ct., körülötte 27 briliáns cca. 0,50 ct. (M; TCr; VVs-Vs). Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 453 Euro 721. Briliáns-zafír fehérarany fülbevaló 14 k fehérarany, 2,7 g. 3-3 briliáns cca 0,30 ct. (M1; TW; VVs1) alatta briliáns csiszolású kék zafír cca. 2 ct. Jelzett: Pest, közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 976 Euro 722. Briliáns-zafír fehérarany medál 14 k fehérarany, 1,8 g. 3 briliáns, 0,33 ct. (M; TW; IF), alatta ovál csiszolású kék zafír cca. 0,85 ct. Pest, közötti fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 767 Euro 723. Zafíros nôi gyûrû Ezüst, 1,6 g, szecessziós gyûrûfejben 1 brill csiszolású kék zafír, cca. 0,35 ct. körülötte 8 kisebb briliáns cca. 0,12 ct. (A; Cr; Si) és 1 nagyobb briliáns cca. 0,10 ct. (R; TCr; VVs). Bécsi hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 87 Euro 724. Pálcás Zafír-brill karkötô 14 k fehérarany, 10,8 g, 20 cm. 3-3 briliáns cca. 0,35 ct. (M1; W; VVs). Pest, 2006 utáni fémjel. Nyelves záródással. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1324 Euro 725. Tenisz karkötô 14 k fehérarany, 7,6 g, 18 cm. 50 db briliáns cca. 1 ct. (M; C-VLy; Si). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 418 Euro 236

19 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 237

20 726. Gyémánt fülbevalópár 14 k arany, 7,1 g, ezüsttel lemezelt foglalatban hollandirózsa csiszolású gyémánt, cca. 0,80 ct. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 523 Euro 727. Szecessziós medál 14 k arany, 9 g. 925-ös finomságú ezüst lánccal, 49 cm. 12 gyémánt és 16 briliáns mindösszesen cca. 1,45 ct. (R; Cr; VVs-Vs). Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1115 Euro 728. Briliáns fülbevalópár Platina, 7,1 g. Áttört fazonban középen 1-1 nagyobb briliáns cca. 1 ct. (M; TW; VVs), körülötte 8-8 kisebb briliáns cca. 0,40 ct. (M; TCr; VVs), valamint további 8-8 briliáns cca. 0,40 (A;TCr;Vs) mindösszesen 1,80 ct. Bécs, 1923-tól használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 836 Euro 729. Button fülbevalópár 14 k fehérarany, 2,8 g. 1-1 briliáns 0,15 ct. (M1; TCr; VVs). Pest, között használt fémjel, BKI készítôjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 98 Euro 730. Button fülbevalópár 14 k arany, 1,7 g, 1-1 briliáns cca. 0,60 ct. (M1; VLy; Vs) 1-1 csiszolt üvegkô. Pest, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 418 Euro 731. Szecessziós nôi gyûrû 14 k arany, 5 g. Áttört szecessziós gyûrûfejen 3 nagyobb briliáns cca. 0,55 ct. (R; TCr; Vs-Si) további 8 apró gyémánt, valamint táblás csiszolású smaragdok. Késôbbi, Pesti, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 523 Euro 732. Toi-Moi briliáns nôi gyûrû 14 k fehérarany, 4,7 g. Gyûrûfejben kosaras foglalatban 8-8 briliáns cca. 0,32 ct. (A; Cr; Vs) középen 1-1 briliáns cca. 0,40 ct. (M; W; VVs), valamint gyûrûvállakon további 3-3 briliáns cca. 0,15 ct. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 418 Euro 733. Szecessziós nôi briliáns gyûrû 14 k arany, 3,8 g. Áttört gyûrûfejben ezüsttel lemezelt foglalatban 3 nagyobb briliáns, cca. 0,60 ct. és 2 briliáns cca. 0,15 ct. (R; TCr; VVs-Vs) körülötte 30 briliáns cca. 0,80 ct. (R-A; TCr-Cr; Vs). Mindösszesen cca. 1,55 ct. Bécs, között használt fémjel B?R&S mesterjegy. Javított gyûrûsín, 2 kô hiányzik. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 453 Euro 734. Szecessziós nôi gyûrû 14 k arany, 3 g. Szecessziós bimbós fazonú gyûrûfejen, ezüst button foglalású 3 nagyobb briliáns cca. 0,80 ct. (R; W; Vs), valamint 13 kisebb briliáns cca. 0,26 ct. (R; TCr; Vs). Mindösszesen cca. 1,06 ct. Késôbbi, pesti, között használt fémjel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro 735. XVIII. századi nemesi címeres nôi gyûrû Ezüst, 4,3 g. Gyûrûfejben 1 briliáns, cca. 1 ct. (fantázia csiszolás) alatt festett nemesi családi címer. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1324 Euro 736. Art-deco nôi gyûrû 14 k arany, 2,9 g. Áttört gyûrûfejben, ezüsttel lemezelt foglalatban 25 kisebb briliáns, cca. 0,60 ct. (A; C; Si), valamint 1-1 button foglalású briliáns cca. 0,10 ct. (R; C; Vs). Pest, között használt fémjel, FA mesterjegy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro 737. Szecessziós nôi gyûrû 14 k arany, 2,9 g, szecessziós gyûrûfejben, ezüsttel lemezelt foglalatban 2 briliáns cca. 0,25 ct. (R; C; Vs), valamint további 6 apró gyémántsplitter. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 738. Bécsi briliáns melltû 14 k arany, ezüsttel lemezelve, 3,64 g. 3 nagyobb, cca. 0,30 ct. (FM; W; VVs) és 8 kisebb briliáns cca. 0,16 ct. (A; TCr; Vs), mindösszesen cca. 0,46 ct. Bécs, között használt fémjel, A hivataljel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 174 Euro 739. Szecessziós nôi gyûrû 14 k arany, 3,7 g. Ezüst button foglalatban smaragd cca. 0,05 ct., gyémánt cca. 0,04 ct. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 740. Platina karkötô 750-es finomságú fehérarany, 950-es finomságú platina, csiszolt gyémántokkal és briliánssokkal. Cca.: 2,15 ct. 23,9 g, 16 cm. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1324 Euro 238

AURUM Gyémánt Ékszer Katalógus

AURUM Gyémánt Ékszer Katalógus AURUM Gyémánt Ékszer Katalógus ÚJ ARANY FÜLBEVALÓ Ár: 39.900 Ft Súly: 2,4 gr Sorszám: 53344 2 db 0,02 ct (R-VSI1-TC) AURUM 1 Pécs, Bajcsy-Zs. u. 2. +36 (72) 312 172 HASZNÁLT FEHÉRARANY GYŰRŰ Ár: 46.500

OREX_Frühling_2011_Folder_RZ.indd 1 18.03.11 13:46

IX. ÁRVERÉS. Csók István Antikvitás. 2012.02.27. 18 óra

A valódi szépség örök!

-25% Karácsonyi új arany ékszer Katalógus

-25% Karácsonyi új arany ékszer Katalógus Karácsonyi új arany ékszer Katalógus ÚJ ARANY MEDÁL Ár: 16.300 Ft 12.225 Ft 12225 Ft/gr Súly: 1,0 gr Sorszám: 108145 AURUM 2 Pécs, Forrás Üzletház fsz. +36 (72) 210 778 ÚJ ARANY GYŰRŰ Ár: 17.000 Ft 12.750

Advent, advent......a karácsonyi kollekció

Advent, advent......a karácsonyi kollekció Advent, advent......a karácsonyi kollekció 1041952, háromszínù 28.990 Ft 1045451 tenyésztett gyöngyökbòl (kb. 5,5-6 mm) arany medállal és zárral, gyémántokkal** kb. 45 cm 78.990 Ft 1045468 gyémántokkal*

Leplezzük le az új dizájnt!

Leplezzük le az új dizájnt! Leplezzük le az új dizájnt! egész Magyarországon FF_orex_09_texte_RZ.indd 1 16.02.2009 13:32:27 Uhr fehérarany, 33.190 Ft fehérarany, 33.190 Ft kb.45cm 34.590 Ft kb.45cm 34.590 Ft 3 fehérarany, * és akvamarinnal

Beköszöntő. Kedves Olvasó! Váradi Krisztina üzletvezető

Beköszöntő. Kedves Olvasó! Váradi Krisztina üzletvezető Brill katalógus 2010/2011 Beköszöntő Kedves Olvasó! Az Aczél Zálogház és Ékszerüzlet közel 20 éve áll kedves Ügyfelei és Vásárlói rendelkezésére. Szakmai múltunk bizonyítéka gondos és hozzáértő szakemberek

-5% Ballagási használt arany ékszer Katalógus

-5% Ballagási használt arany ékszer Katalógus Ballagási használt arany ékszer Katalógus MEDÁL Ár: 15.100 Ft 14.345 Ft 7969 Ft/gr Súly: 1,8 gr Sorszám: 107754 AURUM 3 Pécs, Rákóczi u- 39/D. +36 (72) 514 560 NYAKLÁNC Ár: 15.940 Ft 15.145 Ft 7970 Ft/gr

Szenzációs műkincsek felbukkanása a Polgár Galériában

Szenzációs műkincsek felbukkanása a Polgár Galériában Sajtóanyag a Polgár Galéria 90. Karácsonyi Művészeti árveréséről Szenzációs műkincsek felbukkanása a Polgár Galériában Ahogy közeledik a december, a mûkereskedelmi piacon úgy élénkül az élet. A hosszú

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

84 85. Tavaszi Mûvészeti Aukció 84 85rd Art Auction

84 85. Tavaszi Mûvészeti Aukció 84 85rd Art Auction 841Festmeny.qxd 4/18/2010 4:00 PM Page 1 84 85. Tavaszi Mûvészeti Aukció 84 85rd Art Auction On View Kiállítás 2010. május 5-tôl május 16-ig, naponta 10 18 óráig Árverés Sale 2010. május 17-én 17 órától

86 87. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 86 87th Christmas Art Auction

Ünnepelje a Valentin-nap pillanatait PANDORA ékszerekkel

KOLLER. International Business Consulting B E V E Z E T Ő A J Á N L A T A I N K

KOLLER. International Business Consulting B E V E Z E T Ő A J Á N L A T A I N K B E V E Z E T Ő Tisztelt Olvasónk! Nagy örömünkre az Ékszer magazin is felidézi a magyar asszonyok szépségének évszázados hírét. Jóhírünket keltette nem csak a született szépség, hanem a beszéd, a szellemiség

Fedezze fel. karácsonyi ajánlatunkat

A három Mária. Aranyozott faszobor

NAGYHÁZI. Művészeti tárgyak, ezüstök, ékszerek, bútorok és szőnyegek árverése

Kulturális Javak Bizottsága 2014. május 5-i ülés

184. aukció 2012. május 24. csütörtök

Olimpiai Játékok, Athén 2004

Olimpiai Játékok, Athén 2004 Olimpiai Játékok, Athén 2004 A fotókon a 2004-es Athéni Olimpiai Játékok néhány magyar aranyérmesét látja. Olvassa el a képek alatti szöveget, majd oldja meg a feladatokat! / In these pictures you can

192. aukció 2013. május 23. csütörtök