Download "90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 90th Christmas Auction"

1 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 90th Christmas Auction Kiállítás On View november 23-tól december 4-ig, naponta óráig Árverés Sale december 5-én, 17 órától: festmények és szobrok, tétel december 6-án, 17 órától: mûtárgyak, bútorok és szônyegek, tétel december 7-én, 17 órától: ezüstök, tétel december 8-án, 17 órától: órák és ékszerek, tétel Budapest V. kerület, Váci utca 11/B félemelet, Belvedere terem. A kiállítás teljes anyaga megtekinthetô a www. polgar-galeria.hu oldalon. Információ: POL-GÁR Aukciósház Budapest V. kerület, Petôfi Sándor utca 16. Telefon: (36 1) , , , fax: (36 1) Kiadó: POL-GÁR Aukciósház Kft Budapest, Petôfi Sándor utca 16. Felelôs szerkesztô: Polgár Árpád.

2 1. Dali, Salvador Figueras, 1904 Párizs, 1989 SZENT GYÖRGY ÉS A SÁRKÁNY Litográfia, papír, 40 x 30 cm. J.b.l.: Dali Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 3. Kokoschka, Oskar Pöchlann, 1886 Villeneuve, 1920 MADÁR 2. Miro, Joan Montriog, 1893 Palma de Mallorca, 1983 ABSZTRAKT KOMPOZÍCIÓ Litográfia, papír, 56 x 40 cm. J.j.l.: Miro 1950, k.l.: Miro Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro Litográfia, papír, 65 x 47 cm. J.k.l.: Kokoschka 72. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 4. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 SZERELMESEK II. Litográfia, papír, 34 x 21 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro 2 5. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 DERRIÉRE LE MIROIR Litográfia, papír, 31 x 22 cm. J.j.l.: Marc Chagall Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 6. Vasarely Victor Pécs, 1908 Párizs, 1997 BIRKÓZÓK Szitanyomat, papír, 48 x 38 cm. J.b.l.: 1/90 ; j.l.: Vasarely. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 132 Euro

3 Schubert Ernô Bácsfa, 1903 Budapest, 1960 SZOBABELSÔ Akvarell, karton, 29 x 43 cm. J.j.l.: Schubert Ernô Hátoldalán hagyatéki pecsét: Schubert Ernô hagyatékából; Schubert Ernôné dr. Schalk Márta Mûvészettörténész cégbélyegzôje, Kézzel írott: január 7. Schubert Ernôné dr., valamint F63.155/46 jelzés. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 111 Euro 8. Istókovits Kálmán Siklós, 1898 Budapest, 1990 A MARGIT HÍD ÚJJÁÉPÍTÉSE, 1947 Olaj, vászon, 80 x 100 cm. J.b.l.: 1947 Istókovits K. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 836 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 3

4 9. Gadányi Jenô Budapest, 1896 Budapest, 1960 SÁRGA FÁK, 1950 Vegyestechnika, papír, 30 x 43 cm. J.b.l.: Gadányi Jenô, 950 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 10. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 SZERELMESEK Litográfia, papír, 49 x 68 cm. J.b.l.: Marc Chagall Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 98 Euro 11. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 ÚJHÁZASOK PÁRIZSBAN Litográfia, papír, 34 x 21 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 VENCEI SZERELMESEK Litográfia, papír, 68 x 49 cm. J.j.l.: Marc Chagall Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 98 Euro

5 Istókovits Kálmán Siklós, 1898 Budapest, 1990 ÁLOM, 1937 Olaj, vászon, 79 x 126 cm. J.b.l.: Istókovits 1937 Hátoldalon Nemzeti Szalon Budapest V. Erzsébet tér kiállítási címke, valamint hagyatéki bélyegzô. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 836 Euro 14. Fried Pál Budapest, 1893 New York, 1976 BENNSZÜLÖTT ASSZONYOK Olaj, karton, 47 x 67 cm. J.b.l.: Fried Pál Dakar Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 418 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 5

6 15. Hincz Gyula Budapest, 1904 Budapest, 1986 KOMPOZÍCIÓ Pasztell, papír, 60,5 x 43 cm. J.n. Hátoldalon Hincz Gyula hagyatéki címke. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 16. Vasarely Victor Pécs, 1908 Párizs, 1997 KRISTÁLYKORSZAK Szitanyomat, papír, 47 x 50 cm. J.b.l.: FV 2/15 ; j.l.: Vasarely. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 105 Euro 17. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 CIRKUSZ Litográfia, papír, 34 x 21 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro 19. Miro, Joan Montriog, 1893 Palma de Mallorca, 1983 KOMPOZÍCIÓ Litográfia, 33,5 x 25 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 18. Chagall, Marc Vityebszk, 1889 Saint Paul-de-Vence, 1985 ÁLOM Litográfia, papír, 34 x 21 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 42 Euro Vasarely Victor Pécs, 1908 Párizs, 1997 ZEBRÁK Szitanyomat, papír, 49 x 45 cm. J. j. l.: Vasarely Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 49 Euro

7 Vörös Géza Nagydobrony, 1897 Budapest, 1957 ÜLÔ AKT FALISZÔNYEGGEL Tempera, papír, 56,5 x 74,5 cm. J.j.l.: VG Magyar Nemzeti Galéria bírálatával: 998/980. Kiállítva: Haas Galéria, Merítés a kútból VIII: Vörös Géza, Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2613 Euro 22. Scheiber Hugó Budapest, 1873 Budapest, 1950 SÁRGA GYÖNGYSOROS HÖLGY Vegyestechnika, papír, 42 x 39 cm. J.k.l.: Scheiber H. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 836 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 7

8 23. Schéner Mihály Medgyesegyháza, 1923 Budapest, 2009 HÚSVÉT Olaj, farost, 60 x 80 cm. Hátoldalon férfi portré. J.b.l.: Schéner Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 697 Euro 24. Schéner Mihály Medgyesegyháza, 1923 Budapest, 2009 GOLGOTA, 2001 Olaj, farost, 60 x 80 cm. J.b.l.: Schéner 2001 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 592 Euro 25. Schéner Mihály Medgyesegyháza, 1923 Budapest, 2009 PIHENÔ A LUGASBAN Olaj, farost, 60 x 80 cm. J.j.l.: Schéner Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro Schéner Mihály Medgyesegyháza, 1923 Budapest, 2009 KOMPOZÍCIÓ Olaj, papír, 45 x 62 cm. J.j.l.: Schéner Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 592 Euro

9 Bernáth Aurél Marcali, 1895 Budapest, 1982 NYUGÁGYON FEKVÔ NÔ Olaj, vászon, 54 x 75 cm. J.n. Bernáth Mária mûvészettörténész attestjével. Proveniencia: Egykor a mûvész saját gyûjteményében, majd lánya Bernáth Mária tulajdonában. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1603 Euro 28. Istókovits Kálmán Siklós, 1898 Budapest, 1990 NÔI KÉPMÁS, 1933 Olajtempera, farost, 100 x 56 cm. J.j.l.: Istókovits K Hátoldalon Nemzeti Szalon Mûvészeti egyesület, Budapest V. Erzsébet tér kiállítási címkével, valamint hagyatéki bélyegzô. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 627 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 9

10 29. Varga Imre Siófok, 1923 NAGYMAMA ÉS UNOKÁJA Bronz, vörös márvány talapzaton, 26,5 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 418 Euro 30. Melocco Miklós Róma, 1935 MADONNA Bronz, vörös márvány talapzaton, 29,5 x 7 x 7 cm. Jelzett: Melocco Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 31. Borsos Miklós Nagyszeben, 1906 Budapest, 1991 NAPOCSKA Bronz, vörös márvány talapzaton, 23,5 x 6,5 x 10,5 cm. Jelzett: B.M. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 132 Euro Kerényi Jenô Budapest, 1908 Budapest, 1975 ANYA GYERMEKÉVEL Bronz, vörösgránit talapzaton, 41 cm. Jelzett: K.J. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro

11 33. Pátzay Pál Kapuvár, 1896 Budapest, 1979 A SZABADSÁG FÁJA Bronz, vörös márvány talapzaton, 29 cm. Jelzett: Pátzay Analógia: Kontha Sándor: Pátzay Pál, 70. kép, Corvina Kiadó, Budapest, 1985 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1185 Euro Pátzay Pál Kapuvár, 1896 Budapest, 1979 HERTA TÖRÖLKÖZIK Bronz, fehér márvány talapzaton, 27,5 cm. Jelzett: Pátzay Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 767 Euro 35. Kisfaludy Stróbl Zsigmond Alsórajk, 1884 Budapest, 1975 MUNKÁCSY MIHÁLY Bronz, vörös márvány talapzaton, 21,5 cm. Jelzett: K.Strobl Szerepelt a Képcsarnok, szeptember 27-i árverésén, 75. Tétel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 627 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 11

12 36. Pátzay Pál Kapuvár, 1896 Budapest, 1979 NÔI BÜSZT Égetett terrakotta, 35 x 22 x 24 cm. Jelzett hátoldalán: Pátzay Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 160 Euro 37. Magyar szobrász, 1920 körül FÉRFI BÜSZT Bronzírozott gipsz, 50 x 37 x 28 cm. Jelzett hátoldalán: E. Hajdú K Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 63 Euro 38. Pátzay Pál Kapuvár, 1896 Budapest, 1979 FÉRFI BÜSZT, 1960 Égetett terrakotta, 44 x 29 x 31,5 cm. Jelzett hátoldalán: Pátzay 960 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 192 Euro XX. századi szobrász COPFOS LÁNY, 1955 Patinázott, festett vas, 49 cm. Jelzett talpában: Cirill betûs felírat, Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 132 Euro

13 Lux Elek Szepesváralja, 1884 Budapest, 1941 TÁNCOSNÔ, 1925 KÖRÜL Bronz, márvány talapzaton, 29 cm. Jelzett: Lux Elek Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 41. Zach, Bruno Németország, BALETT TÁNCOSNÔ Bronz, fekete márvány talapzaton, 30,5 cm. Jelzett: Zach Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 42. Kerényi Jenô Budapest, 1908 Budapest, 1975 ART-DECO TÁNCOSNÔ Bronz, vörös márvány talapzaton, 29 cm. Jelzett: Kerényi 1920-as évek. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 43. Csáky József Szeged, 1888 Párizs, 1971 CSELLÓS Bronz, 19 x 18,5 cm. Jelzett: Csáky Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 56 Euro 13

14 44. Neogrády Antal Galsa, 1861 Alag, 1942 SZERELEMRE VÁRVA Olaj, vászon, 80 x 100 cm. J.b.l.: Neogrády A. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro 45. Neogrády Antal Galsa, 1861 Alag, 1942 KILÁTÓNÁL Akvarell, papír, 30 x 44 cm. J.b.j.: Neogrády A. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro Neogrády Antal Galsa, 1861 Alag, 1942 FOLYÓPARTI PIHENÔ Akvarell, papír, 30 x 44 cm. J.j.l.: Neogrády A. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro

15 Csók István Sáregres, 1865 Budapest, 1961 MENYECSKE Olaj, vászon, 60 x 50 cm. J.b.l.: Csók I. B.P. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1672 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 15

16 48. Rudnay Gyula Pelsôc, 1878 Budapest, 1957 IDILL Olaj, vászon, 32 x 26 cm. J.j.l.: Rudnay Hátoldalán az Országos Szépmûvészeti Múzeum Új Magyar Képtár címkéjével, bírálati szám: 193/1957 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 296 Euro 49. Carriére, Eugéne Franciaország, NÔI PORTRÉ, 1896 Olaj, fa, 35 x 27 cm. J.b.l.: Eug C Paris. Hátoldalon Szépmûvészeti Múzeum bírálati szám 100/979 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1324 Euro Fried Pál Budapest, 1893 New York, 1976 FÉLAKT Pasztell, papír, 50 x 40 cm. J.b.l.: Fried Pál Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro

17 Rippl-Rónai József Kaposvár, 1861 Kaposvár, 1927 RIPPL-RÓNAI ÖDÖN PIPÁZÓ PORTRÉJA Pasztell, papír, 41 x 34 cm. J.b.f.: Rónai Hátoldalon MNG bírálati szám: 1424/968 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 3833 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 17

18 54. Vaszary János Kaposvár, 1867 Budapest, 1939 MÁRIA A GYERMEK JÉZUSSAL, táblából összeépített falikép. Mázas kerámia, fém keretben, 206 x 155 cm. J.j.l.: Zsolnay Pécs és b.l.: Vaszary J Sérült. Egyetlen példányban készült. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro 52. Zsolnay dekor tervek 23 darab eredeti dekor és formaterv, tervlapok. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 53. Zsolnay dekor tervek 19 darab eredeti dekor és formaterv, tervlapok. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 18

19 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 19

20 55. Istókovits Kálmán Siklós, 1898 Budapest, 1990 A MARGIT HÍD ÉPÍTÉSE, 1947 Olaj, vászon, 78 x 100 cm. J.b.l.: Istókovits K. Hátoldalon hagyatéki bélyegzô. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 627 Euro 56. Molnár C. Pál Battonya, 1894 Budapest, 1981 LEGELÔ Olaj, vászon, 40 x 51 cm. J.j.l.: MCP Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 383 Euro 58. Szônyi István Újpest, 1894 Zebegény, 1960 TÁJKÉP Olaj, vászon, 100 x 76 cm. J.j.l.: Szônyi I. Hátoldalon MNG bírálati szám 8566/1995, Ernst Múzeum aukciói: Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 5923 Euro László Fülöp Elek Pest, 1869 London, 1937 NAPLEMENTE, 1905 Olaj, fa, 15 x 26 cm. J.j.l.: Ph. de László 1905 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 523 Euro

21 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 21

22 59. Zichy Mihály Zala, 1827 Szentpétervár, 1906 LIEBE MAPPA Litográfia, papír, 40 darabos. Jelzett: Zichy Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 906 Euro 60. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 FÉRFI ALAK VÁZLATOK Ceruza, papír, 8 x 15; 18,5 x 10,5 cm. J.n. Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro 61. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 TANULMÁNYOK EGY CSAVARGÓRÓL Ceruza, papír, 15 x 8,5 cm. J.n. Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), (10.o., 14. kép) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro 62. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 DOMBORZATI TÉRKÉP Ceruza, papír, 15 x 47 cm. J.n. Hátoldalán hagyatéki sorszám: 3112 Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), (66. o., 115. kép) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 DOMBORZATI TÉRKÉP Ceruza, papír, 16 x 48 cm. J.n. Hátoldalán hagyatéki sorszám: Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), (6. o., 1. kép) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro

23 Lotz Károly Homburg vor der Höhe, 1833 Budapest, HÁROM GRÁCIA Olaj, fa, 39,5 x 27,5 cm. J.b.l.: Lotz K. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2787 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 23

24 65. Wagner, Hans Johann Döbling, 1866 Perchtoldsdorf, 1940 KIKÖTÔ Olaj, vászon, 74 x 100 cm. J.b.l.: Johann Wagner Sérült. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 383 Euro 66. Diener Dénes Rudolf Nyíregyháza, 1889 Budapest, 1956 REGGELI A KICSIVEL Olaj, vászon, 70 x 100 cm. J.j.l.: Diener Dénes Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 226 Euro Edvi Illés Aladár Pest, 1870 Budapest, 1958 HORDÓS SZEKÉR, 1900 Vegyestechnika, papír, 21 x 31 cm. J.b.l.: E. Illés A Szajol Hátoldalon vázlat: bocik. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 160 Euro

25 Tornai Gyula Görgô, 1861 Budapest, 1928 TÁNCOSNÔ Olaj, karton, 100 x 73 cm. J.j.l.: Tornai Gy. Hátoldalon MNG bírálati szám: 2188/980 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1603 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 25

26 69. Herman Lipót Nagyszentmiklós, 1884 Budapest, 1972 AKTOK A SZABADBAN Olaj, falemez, 40 x 49 cm. J.j.l.: Herman Lipót Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 70. Rubovics Márk Pest, 1867 Budapest, 1947 BALATONI VITORLÁSOK Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.j.l.: Rubovics M. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro 71. Neogrády Antal Galsa, 1861 Alag, 1942 FALUSI HÁZ Akvarell, papír, 20 x 33 cm. J.j.l.: Neogrády A Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 132 Euro 72. Heyer Artúr Thüringia, 1872 Budapest, 1931 TYÚKANYÓ KEND Olaj, vászon, 40 x 50 cm. J.j.l.: Heyer A. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 153 Euro 26

27 Mészôly Géza Sárbogárd, 1844 Jobbágyi, 1887 FALUVÉGE, 1880 KÖRÜL Olaj, fa, 20,5 x 41 cm. J.n. Hátoldalon Gr. Almásy-Teleki Éva Mûvészeti Intézet raktári száma. Bellák Gábor igazságügyi szakértô szakvéleményével. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2962 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 27

28 74. Ligeti Antal Nagykároly, 1823 Budapest, 1890 DÉL-ITÁLIAI TÁJ VÁNDOROKKAL, 1878 Olaj, vászon, 43,5 x 68 cm. J.j.l.: Ligeti A Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro 28

29 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 29

30 75. Victor Gilbert Párizs, 1847 Párizs, 1933 PÁRIZSI VIRÁGPIAC Vegyestechnika, papír, 35 x 52 cm. J.b.l.: Victor Gilber Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 764 Euro 76. N. Henry Bingham USA, 1939 VARRÓNÔK Olaj, fa, 40 x 30 cm. J.b.l.: N.Bingham Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro 77. Jacques-Émile Blanche Párizs, 1861 Párizs, 1942 KALAPOS HÖLGY Pasztell, papír, 40 x 35 cm. J.b.l.: Blanche Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 764 Euro 30

31 Lotz Károly Homburg vor der Höhe, 1833 Budapest, 1904 ALLEGORIKUS JELENET Olaj, karton, 200 x 160 cm. Jelzett: hátoldalon Lotz K. Budapest Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 4530 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 31

32 79. Defregger, Franz am Ederhof bei Stronach, 1835 München, 1921 LÁNYPORTRÉ, 1907 Ceruza, papír, 14,5 x 11 cm. J.j.l.: Defregger 07. Hátoldalán a Magyar Nemzeti Galéria bírálati számával: 1407/964; valamint a Magyar Nemzeti Galéria Nyugtájával dec. 21. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 557 Euro 80. K. Spányi Béla Budapest, 1852 Budapest, 1914 TÁJ RÉSZLET Olaj, falemez, 21,5 x 17,5 cm. J.b.l.: Spányi Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 279 Euro 81. Vastagh Géza Kolozsvár, 1866 Budapest, 1919 OROSZLÁNFEJ Olaj, karton, 41 x 35 cm. J.j.l.: Vastagh G. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro 32

33 Munkácsy Mihály Munkács, 1844 Endenich, 1900 FIÚ ARCKÉPE, 1860 KÖRÜL 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció Olaj, vászon, 30 x 22,5 cm. J.b.l.: Munkácsy Bellák Gábor igazságügyi szakértô írásos véleményével Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro A most vizsgált festmény barnában, illetve a barna árnyalataiban tartott színvilága kifejezetten megegyezik Munkácsy korai, még az 1860-as években festett képeinek színvilágával. A gyermek kissé egykedvû, szomorkás tekintete, az arc bizonyos értelemben vett komolysága pedig megint csak a Munkácsy portréira jellemzô, s ugyanígy az arc puhább megformálásával szemben a drapéria kifejezetten kemény, ropogós karakterizálása is. A festményre egyértelmûen vonatkoztatható szakirodalmi utalás, adat nem ismert, ugyanakkor a fenti stílusjegyek alapján Munkácsy szerzôsége igenis elismerhetô. Nagyon meggyôzô a kép szignója is. A képpel egykorú, kifejezetten a Munkácsy-szignók lendületét és jellegzetességeit mutató szignatúra alapján a festmény Munkácsy Mihály alkotásának tekinthetô, készülésének ideje pedig a legnagyobb valószínûséggel az 1860-as évek végére tehetô. Részlet Bellák Gábor szakvéleményébôl 33

34 83. Székely Bertalan Kolozsvár, 1835 Mátyásföld, 1910 NÔI KÉPMÁS Akvarell, papír, 53 x 53 cm. J.n. Hátoldalon: Székely Bertalan kiállítási címke Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 383 Euro 84. Vitali, Edouardo Itália, 1900 körül JÓKEDVÛ BARÁT Akravell, papír, 35 x 17 cm. J.j.l.: E.Vitali Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro Vitali, Edouardo Itália, 1900 körül KORSÓS LÁNY Akvarell, papír, 35 x 17 cm. J.j.l.: E.Vitali Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro 86. Blaas, Carl von Nauders, 1815 Wien, 1894 SZENT ERZSÉBET ALAMIZSNÁT OSZT A SZEGÉNYEKNEK, 1849 Akvarell, papír, fára kasírozva, 79 x 52 cm. J.b.l.: C. Blaas. Pinx Roma Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1603 Euro

35 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 35

36 87. Észak-Itáliai festô, 1650 körül SZÔLÔT EVÔ GYEREKEK Olaj, vászon, 78 x 87 cm. J.n. Keret nélkül. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 418 Euro 88. Itáliai festô, 1800 körül BIBLIAI JELENET Olaj, fatábla, 26 x 21 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro 89. Schmidt (Kremser- Schmidt), Martin Johann TÜZET FÚJÓ FIÚ, 1775 Olaj, vászon, 81,5 x 59,5 cm. Jelzett.: a vászon hátoldalán M.J. Schmidt A 1775 Restaurálási dokumentációval és a Szépmûvészeti Múzeum bírálatával. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro 36

37 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 37

38 90. Itáliai festô, 1700 körül BIBLIAI JELENET Olaj, vászon, 202 x 153 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1672 Euro 91. Solimena, Francesco (Canale di Serino, 1657 Barra, 1747) köre MITOLÓGIAI JELENET Olaj, vászon, 285 x 208 cm. J.n. Proveniencia: Egykor gróf Berchold Zsigmond tulajdonában. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2613 Euro 38

39 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 39

40 92. Janssen, Abraham Antwerpen, 1575 Antwerpen, 1632 BÛNBÁNÓ MAGDOLNA Olaj, fa, 75 x 65 cm. J.n. VÉDETT Kiállítva: Magyar Nemzeti Galéria, Válogatás magyar magángyûjteményekbôl, Bp október november, 57. sz. Reprodukálva: Válogatás magyar magángyûjteményekbôl, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, kat. terv.: Bogár Imre, 57. kép, 195. oldal Részlet Szigethi Ágnes írásából: A kép a több változatban is ismert, Abraham Janssennek tulajdonított kompozíció egyik példánya (Lille Musée des Beux-Arts, 414. sz., Tilburg, magángyûjtemény, I reprodukálja Knipping, II. 158.). A gazdag részletekkel megfestett kép mestere jól láthatóan ôrzi manierista kultúrájának emlékeit, a nôalak merev, diagonális beállításában, és még inkább a drapériák öncélú, kemény redôvetésében. A budapesti változat igen jó kvalitású alkotás. Válogatás magyar magángyûjteményekbôl, Magyar Nemzeti Galéria, Budapest, kat. terv.: Bogár Imre, 68. oldal Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 9756 Euro 40

41 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 41

42 93. Xenos, Spiros George Athén, 1881 Göteborg, 1963 FÉRFI AKT Bronz, márvány talapzaton, 36 x 14,5 x 13,5 cm. Jelzett: Xenos Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 244 Euro 94. Itáliai szobrász, 1900 körül GLADIÁTOR Bronz, fekete márvány talapzaton, 50 cm. Jelzett: Leonardi Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 488 Euro Zach, Bruno Németország, MAGVETÔ Bronz, gránit talapzaton, 37 cm. Jelzett: Bruno Zach Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 331 Euro

43 96. Itáliai szobrász, 1840 körül LAOKOÓN SZOBOR CSOPORT Bronz, 56,5 x 50 x 27 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 906 Euro Karácsonyi Mûvészeti Aukció 97. Gargiulo és Cannone Itália, 1880 körül A BIKA MEGFÉKEZÉSE Bronz, 55 x 46 x 45 cm. Öntômûhely jelzése: Gargiulo Cannone e Co. Fonderia di Bronzo Ex Monistero S. Eframo Vecchio, Napoli Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 3310 Euro 43

44 98. Francia szobrász, 1900 körül GYERMEK FEJEK Bronz, márvány talapzaton, 20 x 29 x 10,5 cm. Olvashatatlan jelzéssel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro 99. Auguste Moreau jelzéssel Hölgy virágokkal Bronzírozott spiáter, vörös márvány talapzaton, 55 cm. Jelzett: Auguste Moreau Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro 100. Francia szobrász, 1900 körül L HIVER A TÉL Festett spiáter, 44 cm. Alsó peremén L HIVER felirattal. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 44

45 101. Volz, Hermann Karlsruhe, 1847 Karlsruhe, 1941 ANTIK NÔI AKT, 1878 Bronz, fa talapzaton, 78 x 40 x 24 cm. Jelzett: H. Volz d Rom. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 906 Euro Viti, Giusto 19. század, Itália LEÁNY BÜSZTJE Büszt: alabástrom, 47 x 32 x 28 cm. Jelzett: Giusto Viti Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 767 Euro 103. Debut, Jean Didier Moulins, 1824 Paris, 1893 KOLDULÓ ÁMOR Bronz, 39 cm. Jelzett: D. Debut Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 45

46 104. Khoor József Pest, 1817 Budapest, 1880 ROMANTIKUS TÁJKÉP SZIVÁRVÁNNYAL, 1864 Olaj, vászon, 175 x 105 cm. J.b.l.: Föst. Khoor József 1864 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2265 Euro 105. Magyar festô, 1840 körül TÁJKÉP Olaj, vászon, 65 x 72 cm. J.b.l.: Markó K. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 767 Euro 106. Markó Károly, id. Lôcse, 1791 Villa Appeggi, 1860 PISA KÖRNYÉKI TÁJ KETTÔS SZIVÁRVÁNNYAL, 1839 Olaj, fa, 18,5 x 25 cm. J.j.l.: C.Markó 839 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro 46

47 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 47

48 107. Madarász Viktor Csetnek, 1830 Budapest, 1917 URBINÓI VÉNUSZ Tiziano képe alapján Olaj, vászon, 99 x 172 cm. VÉDETT Proveniencia: A mûvész saját gyûjteményében, majd késôbb örökösei birtokában. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro 48

49 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 49

50 108. Ramold Lajos Budapest, SZENT CSALÁD Olaj, vászon, 85 x 70 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 453 Euro 109. Kolozsváry Lajos Budapest, FÔRABBI PORTRÉ Olaj, vászon, 22 x 16 cm. J.j.f.: Kolozsváry Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 111 Euro 110. Ismeretlen festô, 1900 körül 50 UZSORÁS Olaj, vászon, 60 x 80 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 192 Euro

51 Székely Bertalan Kolozsvár, 1835 Mátyásföld, 1910 AICHELBURG GRÓF PORTRÉJA, 1857 Olaj, vászon, 121 x 96 cm. Jelzett: hátoldalon B. Székely 1857 A festményhez tartozik még 2 darab, az 1700-as évekbeli festô által vászonra festett, az Aichelburg-birtokot ábrázoló olaj birtoklevél. 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció Irodalom: Bakó Zsuzsanna: Székely Bertalan, Budapest, Képzômûvészeti Kiadó, 1982 Szíj Béla: Székely, Budapest, Corvina Kiadó, VÉDETT (A két birtoklevéllel együtt védett.) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro 51

52 112. Barabás Miklós Kézdimárkosfalva, 1810 Budapest, 1898 HÖLGY PORTRÉ Olaj, vászon, 73,5 x 58 cm. J.b.l.: Barabás M. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 627 Euro 113. Barabás Miklós Kézdimárkosfalva, 1810 Budapest, 1898 FÉRFI PORTRÉ Olaj, vászon, 73,5 x 58 cm. J.j.l.: Barabás M. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 627 Euro 114. Peske Géza Kelecsény, 1859 Bodajk, 1934 CSENDÉLET SZÔLÔVEL Olaj, vászon, 40 x 50 cm. J.b.f.: Peske Géza Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro Lotz Károly Homburg vor der Höhe, 1833 Budapest, 1904 MOSÓNÔK Olaj, vászon, 64 x 95 cm. J. b. l.: F. Lotz K. Hátoldalon: MNG bírálati szám 1237/975, Ernst Múzeum aukciói: 1411 címke. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: Euro

53 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 53

54 116. Közép-európai festô, 1900 körül LÁNY KORSÓVAL Olaj, vászon, 58 x 46 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 261 Euro 117. Udvary Géza Perbenyik, 1872 Budapest, 1932 KÉT KALMÁR Olaj, falemez, 43,5 x 35,5 cm. J.j.l.: Udvary G. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 244 Euro Fried Pál Budapest, 1893 New York, 1976 BALERINA Olaj, vászon, 80 x 60 cm. J.b.l.: Fried Pál Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 627 Euro

55 Tornai Gyula Görgô, 1861 Budapest, 1928 HÁREMÔR Olaj, falemez, 33 x 29 cm. J.b.l.: Tornai. Gy. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 2091 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 55

56 120. Angol festô, 1900 körül HAJTÓVADÁSZAT Olaj, fa, 18 x 31 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 121. Angol festô, 1900 körül VADÁSZAT Olaj, fa, 18 x 31 cm. J.n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro Lengyel-Reinfuss Ede Barka, 1873 Budapest, 1942 VADÁSZAT Olaj, falemez, 20 x 17,5 cm. J.j.l.: Lengyel Reinfuss E. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 153 Euro

57 Bruck Lajos Pápa, 1846 Budapest, 1910 ROSSZ HÍR Olaj, vászon, 47 x 38 cm. J.j.l.: Bruck Lajos Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1185 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 57

58 124. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 FALURÉSZLET TÁJRÉSZLET VÁZLAT Ceruza, papír, 15 x 9 és 8 x 14,5 cm. J.n. Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), (19.o., 29. kép) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro 125. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 TÁJRÉSZLETEK Toll, papír, 8,5 x 13 cm; 8,5 x 13 cm. J.n. Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), (21. o., 33. kép) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro 126. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 UTCARÉSZLET Ceruza, papír, 14 x 20,5 cm. J.n. Hátoldalán Magyar Nemzeti Galéria bírálati számával: 1497/977. Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro 127. Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 KÉT OLDALAS RAJZ-VÁZLAT Ceruza, papír, 9,5 x 13 cm. J.n. Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), (31. o., 49. kép) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro Mednyánszky László, báró Beczkó, 1852 Bécs, 1919 ERDÔSZÉLI TÁBOROZÁS Ceruza, papír, 15 x 23 cm. J.n. Hátoldalon hagyatéki sorszám: Reprodukálva: Egri Mária Polgár Árpád: Öreg kutya, Báró Mednyánszky László ( ), (33. o., 54. kép) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 52 Euro 129. Skuteczky Döme Kisgajár, 1850 Besztercebánya, 1921 A LEVÉL Olaj, vászon, 36 x 47 cm. J.b.l.: Skutetzky D. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1324 Euro

59 Karácsonyi Mûvészeti Aukció 59

60 130. Neogrády László Budapest, 1896 Budapest, 1962 FALUSI JELENET Olaj, vászon, 25 x 39 cm. J.b.l.: Neogrády László Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro 131. Neogrády László Budapest, 1896 Budapest, 1962 PATAKPARTON Olaj, karton, 23 x 35 cm. J.j.l.: Neogrády László Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro Neogrády László Budapest, 1896 Budapest, 1962 VIRÁGOSKERT Olaj, vászon, 25 x 39 cm J.b.l.: Neogrády László Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 167 Euro

61 133. Iványi Grünwald Béla Somogysom, 1867 Budapest, 1940 BETAKARÍTÁS Olaj, karton, 49 x 56 cm. J.n. Hátoldalon MNG bírálati szám: 1225/974 Szerepelt a BÁV 34. aukcióján, 82. tétel. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 906 Euro Márffy Ödön Budapest, 1878 Budapest, 1959 ANYA GYERMEKÉVEL Olaj, fa, 48 x 35 cm. J.j.l.: Márffy Proveniencia: Kárász Géza gyûjteményébôl. Irodalom: Rockenbauer Zoltán: Márffy. Budapest Párizs, Makláry Artworks Kft., 2006, 343. old. Reprodukálva: A Márffy magángyûjteményekben címû kiállítás katalógusa. Budapest, Polgár Galéria és Aukciósház, 1998, 18. kép. Rockenbauer Zoltán: Márffy. Budapest Párizs, Makláry Artworks Kft (Életmû kat ) Kiállítva: Márffy Ödön festômûvész gyûjteményes kiállítása. Budapest, Ernst Múzeum, (kat. 99.) Márffy magángyûjteményekben, Budapest, Polgár Galéria, szept. 24. okt. 17. (kat.18.) Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1672 Euro 90. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 61

62 135. Viski János Szokolya, 1891 Szokolya, 1954 SÖRÖSKOCSIK Olaj, vászon, 210 x 185 cm. J.j.l.: Viski Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1672 Euro 136. Heicke, Josef 1811 Bécs, 1861 KECSKE Olaj, karton, 32 x 43 cm. J.j.l.: J. Heicke Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 244 Euro Edvi Illés Aladár Pest, 1870 Budapest, 1958 BOCI Olaj, karton, 20 x 28 cm. J.b.l.: E Illés A. Hátoldalán MNG. bírálati szám: 1249/977 Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 111 Euro 138. Feszty Árpád Ógyala, 1856 Lovrana, 1914 A BARLANG BEJÁRATÁNÁL Olaj, vászon, 110 x 160 cm. J. n. Kikiáltási ár: Ft Reserve price: 1672 Euro

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

Premier Galéria nyolcadik aukció 2014. október 13. Premier Galéria nyolcadik aukció 2014. október 13. Tételszám 1 Bozsó János (1922-1998): Akt Vegyestechnika/papír, 58x44 cm, jbl.: Bozsó János 28000 50000-70000 2 Szőnyi István (1894-1960): Rézkarc/papír,

Premier Galéria 11. aukció 2015. június 1.

Premier Galéria 11. aukció 2015. június 1. Premier Galéria 11. aukció 2015. június 1. Tételszám 1 Aba-Novák Vilmos (1894-1941): Rézkarc/papír, 8,5x10,5 cm, jjl.: Aba-Novák '24 18000 60000 70000 Árkádiai jelenet 2 Szentgyörgyi Kornél (1916-2006):

Premier Galéria 13. aukció 2015. december 7.

9. Grafikai Kamaraaukció. 2015. március 10. Leütési lista 9. Grafikai Kamaraaukció 2015. március 10. Leütési lista Kat. sz. Leírás Kikiáltási ár Leütési ár 0001 Aba-Novák Vilmos: Székely Aladár portréja (1923) 24 000 28 000 0002 Aba-Novák Vilmos: Román tánc 50

Szenzációs műkincsek felbukkanása a Polgár Galériában

Szenzációs műkincsek felbukkanása a Polgár Galériában Sajtóanyag a Polgár Galéria 90. Karácsonyi Művészeti árveréséről Szenzációs műkincsek felbukkanása a Polgár Galériában Ahogy közeledik a december, a mûkereskedelmi piacon úgy élénkül az élet. A hosszú

Kulturális Javak Bizottsága 2013. április 8-i ülés

Kulturális Javak Bizottsága 2014. május 5-i ülés

Jegyzőkönyvi kivonat

Jegyzőkönyvi kivonat Jegyzőkönyvi kivonat Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzata 2010. december 23-ai közgyűlésének nyilvános üléséről készült jegyzőkönyvéből. 26. napirendi pont: Előterjesztés a Soproni Horváth József művei

MAROSVÁSÁRHELYI MŰVÉSZETI MÚZEUM I. FESTÉSZET. 1. olaj, tempera, pasztell MAROSVÁSÁRHELYI MŰVÉSZETI MÚZEUM I. FESTÉSZET 1. olaj, tempera, pasztell 1. Önarckép macskákkal tempera, falemez 615x495 Jelezve j. lent világoskékkel: M.M.M. 440 [1959] 2. Elvonuló vihar tempera, falemez

91. Ôszi Mûvészeti Aukció 91th Autumn Art Auction

Körzetleiró lista Szolnok 064. szavazókör, 07. EVK, Szandaszőlősi Ált.Isk., Gorkij u. 47.

Körzetleiró lista Szolnok 064. szavazókör, 07. EVK, Szandaszőlősi Ált.Isk., Gorkij u. 47. 064. szavazókör, 07. EVK, Szandaszőlősi Ált.Isk., Gorkij u. 47. Ferenczy Károly utca Teljes 168 Festő utca Teljes 11 Gorkij utca 000046 végig Páros 14 Gorkij utca 000057 végig Páratlan 22 Gorkij utca 116666

Kulturális Javak Bizottsága június 23-i ülés

Kulturális Javak Bizottsága június 23-i ülés KJB / 2016.06.23. Kulturális Javak Bizottsága 2016. június 23-i ülés Az ülés napirendje KJB / 2016.06.23. 1. Szinyei Merse Pál (Szinyeújfalu, 1845 Jernye, 1920): Betlehemi gyermekgyilkosság (vázlat), 1866

86 87. Karácsonyi Mûvészeti Aukció 86 87th Christmas Art Auction

Kulturális Javak Bizottsága Kulturális Javak Bizottsága 2016. október 17-i ülés Az ülés napirendje 1. Mierevelt (Miereveld, Miereveldt), Michiel (Michiel Jansz., Michael Janszen) van (Delft, 1566 Delft, 1641): Arisztokrata hölgy

MAPPÁK. A. 245 x 165 mm-es mappa 1) Mindenféle figurás rajzocskák,1980 85

MAPPÁK. A. 245 x 165 mm-es mappa 1) Mindenféle figurás rajzocskák,1980 85 MAPPÁK A. 245 x 165 mm-es mappa 1) Mindenféle figurás rajzocskák,1980 85 B. 330 x 250 mm-es mappa 2) Aggok háza, 1939-1944 23 paszpartúzott és 15 paszpartú nélküli rajz C. 375 x 245 mm-es mappák 3) Első

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost

1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; tempera, olaj, farost 1. Az idő és a kereszt 80x70 cm; 2. A város 85x100 cm; 3. Sötét víz 110x80 cm 4. Világítótorony 70x50 cm; 5. Veranda télen 120x90 cm; 6. Hó és köd 80x100 cm; 7. Védett öböl 80x90 cm; 8. Ódon házak 90x80

Kulturális Javak Bizottsága 2011. szeptember 14-i ülés

Merítés a KUT-ból I. BENE GÉZA. (1900 1960) festőművész emlékkiállítása. HAAS GALÉRIA, Budapest 1998. október 20-tól november 14-ig

Merítés a KUT-ból I. BENE GÉZA. (1900 1960) festőművész emlékkiállítása. HAAS GALÉRIA, Budapest 1998. október 20-tól november 14-ig Merítés a KUT-ból I. BENE GÉZA (1900 1960) festőművész emlékkiállítása HAAS GALÉRIA, Budapest 1998. október 20-tól november 14-ig Kedves Látogatóink! A Haas Galéria ez év őszén tölti be harmadik életévét.

FERENCZY KÁROLY WANTED WANTED WANTED WANTED

FERENCZY KÁROLY WANTED WANTED WANTED WANTED FERENCZY KÁROLY WANTED WANTED WANTED WANTED A Magyar Nemzeti Galéria 2011. november 29-én megnyíló Ferenczy Károly (1862 1917) gyűjteményes kiállításán közel 150 festmény és 80 grafika kerül bemutatásra.

RAJZ ÉS VIZUÁLIS NEVELÉS

RAJZ ÉS VIZUÁLIS NEVELÉS játék játszótéri felszerelés hangszer csengető óra konyhatechnika táblatechnika Taneszköz térkép labortechnika mikroszkóp vetítéstechnika hangtechnika video tv bútor " a teljesség igényével " 8002 Székesfehérvár,

Hegedüs Endre festőművész Visszatekintés című tárlatát

Hegedüs Endre festőművész Visszatekintés című tárlatát bemutatja Hegedüs Endre festőművész Visszatekintés című tárlatát válogatás az elmúlt 15 év alkotásaiból Nagykovácsi III. 40x55 cm Maglódi kertek 40x60 cm Szeszfőzde 40x55 cm Újpesti utca 40x50 cm Sikátor

Gerlóczy Gedeon műépítész

Gerlóczy Gedeon műépítész Gerlóczy Gedeon műépítész Hadik ház, a Szatyor bárral 1921-ben Lehel Ferenc megírta az első Csontváry monográfiát. A művek fotózásánál Gerlóczyn és Lehelen kívül jelen volt Fényes Adolf, Lyka Károly és

KIÁLLÍTÁSA HINCZ GYULA DOMANOVSZKY ENDRE ERDEY DEZSŐ ERNST ENDRE FESTMÉNYEINEK ÉS RAJZAINAK. SZŐNYEGEINEK ÉS TERVEINEK. SZOBRAINAK

KIÁLLÍTÁSA HINCZ GYULA DOMANOVSZKY ENDRE ERDEY DEZSŐ ERNST ENDRE FESTMÉNYEINEK ÉS RAJZAINAK. SZŐNYEGEINEK ÉS TERVEINEK. SZOBRAINAK HINCZ GYULA FESTMÉNYEINEK ÉS RAJZAINAK. DOMANOVSZKY ENDRE SZŐNYEGEINEK ÉS TERVEINEK. ERDEY DEZSŐ SZOBRAINAK KIÁLLÍTÁSA KENDEZTE : ERNST ENDRE AZ ERNST-MÚZEUM KIADÁSA BUDAPEST, 1938 JANUÁR HÓ ELŐSZÓ Eredeti

8. Háromkirályok OSzK Kézirattár. An. lit. 3847. 33. rajz Tusrajz 11,2 20,0 cm

8. Háromkirályok OSzK Kézirattár. An. lit. 3847. 33. rajz Tusrajz 11,2 20,0 cm 1. Névnapi üdvözlet. 1829. [júl. 26?] OSzK Kézirattár. An. lit. 3847. 2. rajz, tintaírású szöveggel 19,0 27,2 cm 2. Üdvözlet. 1830 OSzK Kézirattár. An. lit. 3847. 3. rajz 25,9 21,0 cm, tintaírású szöveggel

94-95. Tavaszi Művészeti Aukció 94-95. Spring Art Auction

Kovács Tamás Vilmos festőművész kamaratárlatát

akril, pasztel, homok, vászon

Bibliográfia Samu Katalinról

Bibliográfia Samu Katalinról Bibliográfia Samu Katalinról Fotó: Koffán Károly (Tornyai János Múzeum) Hódmezővásárhely, 1934. november 21 Hódmezővásárhely, 2011. január 21. Részlet a Samu Katalin által összeállított 2007-es kiállítási

Első gyűjteményes kiállítása 1938-ban a Tamás Galériában nyílt meg. 1936-tól a Magyar Képzőművészek Egyesületének, majd 1937-től a Képzőművészek Új

Első gyűjteményes kiállítása 1938-ban a Tamás Galériában nyílt meg. 1936-tól a Magyar Képzőművészek Egyesületének, majd 1937-től a Képzőművészek Új Élete 1991. november 23.-án született Kiskohon ma Románia területe. Nehéz gyermekkora volt, hiszen árvaházba került. 1913-ban Andrássy József örökbefogadta. Cimfestő szakmát tanult, majd egyik tanára,

Kulturális Javak Bizottsága Kulturális Javak Bizottsága 2013. július 8-i ülés Az ülés napirendje (vászon, olaj, 55 x 42,5 cm, dublírozott, sérült, kiegészített, restaurálandó, 16. századi velencei díszkeretben, műtárgynyilvántartási

Kulturális Javak Bizottsága Kulturális Javak Bizottsága 2010. május 5-i ülés Az ülés napirendje 1. az új összetételű KJB bemutatása, elnök megválasztása a következő két éves időszakra 2. III. Károly (1711-1740) magyar király Száraz

Helyszíni gyakorlat Középkor

Helyszíni gyakorlat Középkor Helyszíni gyakorlat Középkor Tárgykód BBN-MŰV-310/c Időpont Csütörtök, 16.00 17.30 Helyszín BTK MUK 6-8 I/110 és terep Oktató Kusler Ágnes (agnes.kusler@gmail.com) A szeminárium két részre tagolódik: a