Az aukciót vezeti: Till Attila Az árverés szakmai vezetője: Spengler Katalin

Download "Az aukciót vezeti: Till Attila Az árverés szakmai vezetője: Spengler Katalin"

2 Az aukciót vezeti: Till Attila Az árverés szakmai vezetője: Spengler Katalin

3 kedves vendégeink! Nagy örömünkre szolgál, hogy idén is megrendezésre kerül a Mosoly Alapítvány Artcraft-design aukciója. Megtiszteltetés számunkra, hogy a nagy sikerű tavalyi aukcióhoz hasonlóan idén is Spengler Katalin, a hazai kortárs designékszer szakma kiemelkedő szaktekintélye segített minket az aukció anyagának összeállításában. Szakértelmét és szeretetét bevetve a magyar kortárs művészek, tervezők által készített ékszerek, üvegmunkák, textil és kerámia művek, különleges bútorok és fotók legjobbjait láthatják a katalógusunkban. A Mosoly Alapítvány 21 éve segíti ingyenes terápiáival a súlyosan és krónikusan beteg gyerekek gyógyulását. Évente közel 800 résztvevőt számlálunk programjainkon. Ennek a munkának a megsegítésére hívtuk életre jótékonysági aukciónkat, amely a tavalyi, első alkalom után alapítványunk költségvetésének egyik legfontosabb pillérévé vált. A 2016-os Art-craft-design aukción a Mosoly Alapítvány több, mint 11 millió forint támogatáshoz jutott, amely jelentősen megkönnyítette munkánkat. Izgalommal várjuk, meg tudjuk-e ismételni most is a tavalyi sikert, mind a kiválasztott alkotások iránti lelkesedést, mind az árverésen befolyt bevételt tekintve. előszó A Mosoly Alapítvány második Art-craft-design aukciójára idén is a legelismertebb, élvonalbeli fiatal hazai és külföldi művészektől válogattunk értékes, különleges műveket, melyek a white cube kiállítótermekben és az otthonainkban egyaránt megállják a helyüket, örömet szereznek. Az aukció anyaga a formákon, anyagokon, színeken keresztül a művészi kifejezésmódok széles skáláját tárja elénk. Mindegyik alkotás alkotójának egyedi látásmódját fejezi ki, ugyanakkor kultúránk, életmódunk és a 21. századi fejlődés meghatározó vonásait is magában hordozza. Egy korszaknak, korunk esztétikájának jellemző lenyomatai. A gondolat, a gesztusok és a kéz együttes munkájából született tárgyak a művészet és a design távlatait villantják fel és előrejelzik a holnap világának kulturális trendjeit is. A posztindusztriális korban élünk, amikor a gazdaság, a társadalom, a politika és a művészet folyamatosan változásban van, és a változás iránya a radikális uniformizálódás, általánosítás felé mutat. A globális monokultúrának ellent tartva, a művészet és a kulturális sokszínűség védelme és támogatása még nagyobb jelentőségű, mint valaha. A tervezői, művészi gondolkodás őszintesége, az alkotások szépsége és esztétikai szigora vagy éppen játékossága ösztönöz bennünket, hogy az aukción bemutatott tárgyak minőségét valódi értékükön mérjük, felismerjük a művészet inspiráló erejét a mindennapi életünkben. Köszönjük Önöknek, hogy részt vesznek a jótékonysági aukciónkon és vásárlásukkal hozzájárulnak a gyerekek gyógyulásához. Reméljük, találnak olyan alkotást, amibe első látásra beleszeretnek, és nem félnek majd sűrűn használni a tárcsájukat! Üdvözlettel Kiss Ádám A Mosoly Alapítvány kuratóriumának elnöke Spengler Katalin az aukció szakmai vezetője szakmai védnök: BÁV Zrt.

4 2. herter katalin whisky tumbler jégtartóval kézzel formált, fújt kristály és üveg, kézi csiszolás 9 x 10 cm, 7 x 8,5 cm 1. stomfai krisztina kézfogó karkötő ezüst 73 x 60 x 13 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A pohár gömbölyű formája a whisky aromájának felszabadulását segíti elő, így az ital illat- és ízélménye egyszerre van jelen. A formán ferdén végig futó, csiszolt gyűrűvel a folyadék érdekes optikai játékot nyújt, és a pohár kényelmes megfogását is szolgálja. A kisebbik gömb jégkocka tárolására vagy az ital mellé szánt snack részére készült.

5 4. török diana éjszakai virágzás 3. gaál gyöngyvér karácsonyfák ezüst, akrilfesték 90 x 70 x 15 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kézzel festett, 100% selyem kendő cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A művész a tárgy leütési árának teljes összegét felajánlotta a Mosoly Alapítványnak.

6 6. tomas opitz city, new york 03, kecskés orsolya hidegcsepp nyakék zománcozott vörösréz, hematit gyöngysor függő: 65 x 65 mm, gyöngysor hossza: 450 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft digitális fotográfia, lamda print 30 x 60 cm (keretezve: 50 x 70 cm), ed.: 1/10 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az építészként végzett fotóművész CITY című sorozatának fotóin épületrészleteket látunk, egy-egy épület egy-egy különleges elemét. A szemlélő lehetőséget kap, hogy a részletekből újjáépíthesse az egészet, megláthassa, ahogy az épületek leglényegesebb eleme, a fény játszik a masszív falakkal, melyek hol feloldódnak, hol bezárulnak, változtatják színüket a fényben.

7 8. káldi katalin 4 henger, 2016 olaj, vászon 35 x 55 cm Kisterem Galéria 7. dávid attila norbert úttest ezüst, korall, nefrit 71 x 17 x 6 mm, lánc hossza: 480 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Káldi művészetében a monokróm nem iránymutató festészeti elvként, hanem a figyelem összpontosításának és a képtér redukálásának leginkább kézen fekvő megoldásaként van jelen. A többnyire egy színnel és annak árnyalataival festett vásznain gyakran csak a faktúrák különbségeiből rajzolódnak ki tárgyi elemek. Az ábrázolt tárgyak vastag olajfesték vonalakkal való megjelenítése festészet és rajz viszonyának különbségeit és azonosságait modellálja.

8 9. ádám krisztián fülbevaló rozsdamentes acél 13 x 35 x 66 mm, anyagvastagság: 0,3 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A levélszerű elemek a klasszikus gyémántcsiszolatok felnagyított rajzait jelenítik meg. Az elképesztően filigrán minta fotokémiai savmarással, az egyes elemek rögzítése speciális mikro lézerhegesztéssel készült. 10. adamlamp (juhász ádám) diamond grid table light 100 asztali lámpa APET, Polikarbonát, M3 rozsdamentes acél csavarok, E27 elektromos foglalat magasság: 99 cm, ø 38 cm, kábel hosszúság: 250 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az Adamlamp termékek természeti formákon és geometrikus szerkezeteken alapuló alkatrészek összekapcsolásából állnak, digitális tervezéssel, kézi összeillesztéssel készülnek. Az átfedő elemekből izgalmas fény-árnyék hatás jön létre. Az Adamlamp azokhoz szól, akik személyesebbé szeretnék tenni otthonukat.

9 11. amalia pereira apógrafo visual (vizuális másolat), 2013 digitális kollázs, fine art print, szignálva, keretezve, üveg alatt 30 x 30 cm, ed.: 1/10 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Amalia Pereira alkotásai a körülöttünk lévő életelemekből építkeznek és hoznak létre egy új univerzumot, olyat, amelyet azelőtt sosem láttunk, mégis azonnal felismerjük. Képi nyelvét a művészet, a zene, az irodalom iránti érzékenysége inspirálja. 12. varga viktor fraktál gyűrű ezüst 29 x 27 x 20 mm, 54-es méret kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Varga Viktor ékszereit intellektuálisan emelkedett formaviláguk, technikai precizitásuk, igényes kivitelezésük emeli a műtárgyak szintjére, szobrászi gondolkodása különleges megjelenésű tárgyakat hoz létre.

10 13. németh krisztina körgeometria ezüst, rozsdamentes acél, titán medál: 38 x 30 mm, lánc hossza: 400 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Intarziatechnika fémből. A rendkívüli pontossággal kivágott ékszerelemek bármiféle mechanikus vagy ragasztott illesztés nélkül állnak össze. Az anyag és a technológia tökéletesen elegáns harmóniája. 14. kóródi zsuzsanna power field couple, 2017 ragasztott, kézzel csiszolt, polírozott üveg és print 2 db, darabonként 20 x 20 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Kóródi Zsuzsanna művein mintegy mozgásba hozza Vasarely mozgó felületeit, miközben munkái a művészet és az illúzió régi dilemmáira kérdeznek rá.

11 16. fischer judit pomponok, marosi lászló ében-korall nyaklánc vörösréz, makassar ében, ébenfa, festett korall, acélsodrony medál: 45 x 16 x 6 mm, korallsor hossza: 450 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft akvarell 70 x 100 cm Inda Galéria kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Fischer Judit képei a humorosan abszurd apróságok, mütyürök, a mini-részletek líráját mutatják meg. A művész által kiragadott tárgyak apró méretük ellenére felnagyítódnak és kiemelődnek a papír fehérségéből, lebegnek a neutrális háttér előtt.

12 18. varga dóra nursersy series, venom pate de verre és casting 21 x 21 x 15 cm 17. abaffy klára feketeleveles függő és fülbevaló ezüst, színezett műgyanta fülbevaló: ø 12mm, függő: ø 38mm, lánc hossza: 800 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A folyamat ábrázolása, a mozgókép és a szobor kapcsolata foglalkoztat, amely egy tárgyon belül a struktúrakísérletek során jön létre, egy tárgysorozat esetében pedig mint narratíva jelenik meg. Munkáimban viszszatérő fogalmak a mozgás, a mozdulatlanság, a változás, a folyamat, a történet, amelyek az időbeliség problémájának vizuális megjelenítését teszik lehetővé. írja munkáiról a művész.

13 19. marosi lászló gyöngyház nyaklánc füstfóliázott réz, meranti fa, gyöngyház, acélsodrony medál: 42 x 42 x 12 mm, gyöngyházsor hossza: 450 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Letisztult vonalak, fémes hatás, hétköznap is viselhető ékszer. Ez a légies, törékenynek tűnő tárgy a testen hihetetlenül dekoratív, szinte minden karakterhez illik, és visszafogottsága ellenére figyelmet kelt. 20. szigeti szilvia wave egyedi 100% gyapjú szőnyeg 200 x 200 cm Eventuell Galéria kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Szigeti Szilvia az elegáns textilek hazai nagyasszonya. Mintái letisztult grafikájú motívumokra épülnek, minimál, organikus, valamint átfogalmazott folk és klasszikus ihletésűek.

14 21. török diana virágok tánca kézzel festett, 100% selyem kendő cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft. A művész a tárgy leütési árának teljes összegét felajánlotta a Mosoly Alapítványnak. 22. visy dóri azzuroro fülbevaló ezüst dupla réteg aranyozással 50 x 40 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

15 23. robitz anikó lisbon, portugal, 2007 giclée print alu-dibondon 75 x 50 cm, ed.: 2/5 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Minimalista munkái kevés motívumból építkeznek, a kompozíciók szerkesztése során az egyes elemek egyforma hangsúlyt kapnak. Robitz Anikó a modern és kortárs építészet alkotásaiból merít inspirációt, fotói mégsem az architektúráról szólnak. Az egész helyett a részletekre helyezi a hangsúlyt, azok kiragadása által születnek képei. 24. dávid attila norbert zebra ezüst, korall, onix 44 x 62 x 6 mm, lánc hossza: 430 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

16 26. ungár fanni hármas kompozíció a peak kollekcióból alumínium, plexi, LED szalag, 12 voltos áramforrásról működtethető, áramátalakító tápegység, 3 db összetartozó lámpa darabonként 55 cm x 45 cm x 60 cm 25. jermakov katalin selia gyűrű és olia fülbevaló ezüst fülbevaló: 15 x 30 mm, gyűrű: 53-as méret kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A szoborszerű PEAK lámpa kollekció az építészeti térben karakteres világítási megoldást kínál. A sziklás hegycsúcsok éles, szigorú kontúrját idézi a lámpatest fő karaktere, áttört szerkezete, alapanyaga mégis légies, könnyed összhatást eredményez. A természeti formák ihlette geometrikus design energiatudatos LED fénysorokkal párosul. A lámpa elhelyezéséhez, szereléséhez igénybe vehető a tervező segítsége.

17 27. ádám krisztián gyűrű ezüst 58-as méret, a méret változtatható kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft. A gyűrű felső része karakteresen nyitott, így teret kap az ujj, a bőr felületére való rálátás. Az ékszer "éke" így a viselő bőre, pontosabban maga a viselő. 28. apli design (püspöki apor, zsabokorszky lili) kínáló edény ezüstözött sárgaréz 245 mm x 245 mm x 130 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A győztesek tálalója. A legrangosabb, Bocuse d'or szakácsversenyen ben elért példátlan magyar sikereket, Széll Tamás bravúrját idézi ez a kínáló.

18 29. vyf (balázs viola, szécsi tamás) corridor digitális print, 30% selyem, 70% prémium pamut 135 cm x 135 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft. A The Office kollekció célja, hogy ünnepelje az irodai dolgozókat és átértelmezze az irodai lét szürkeségét, monotonitását és sematikusságát. Inspiratív, élettel teli közegként láttassa az irodát, rávilágítson annak szépségeire. 30. radnóti tamás asztalka pácolt és laminált fenyő rétegelt lemez körlap: ø 50 cm, négyszögletes lap: 50 x 50 cm, magasság: 45 cm Eventuell Galéria kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

19 31. robitz anikó porto, portugal, 2016 plexifotó 75 x 50 cm, ed.: 2/5 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Robitz Anikó fotóin mindig konkrét helyszínek, városok szándékosan beazonosíthatatlan részletei jelennek meg. Az épületek mindvégig inkognitóban maradnak, földrajzi elhelyezkedésükről csak a képek elnevezése árulkodik. Miközben az építészet az ember alkotta világ fölényét hivatott szemléltetni, a képeken megjelenő kétdimenziós térkonstrukciók a valóság egy-egy lenyomatát képviselik. 32. kecskés orsolya hó nyakék zománcozott vörösréz, hematit gyöngysor 30 x 40 x 330 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A tavalyi Ékszerek Éjszakáján bemutatott ékszer egy időjárási jelenségre reflektál, azokra a folyamatokra, melyek felettünk, körülöttünk a légkörben zajlanak.

20 34. gera noémi lebegő lélegzet nyakék és feldobott buborékok gyűrű 33. szigeti szilvia circles egyedi 100% gyapjú szőnyeg 200 x 200 cm Eventuell Galéria kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft ezüst, sodronydrót, fémszálas fonal nyakék: 100 x 230 x 20 mm, lánc hossza: 400 mm, gyűrű: 35 x 40 x 30 mm, 56-os méret kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A nyakék a szív közepében születő lélegzet körkörös hullámait jeleníti meg, melyek az ékszer testén kívül finoman lebegnek, a lélek birodalmában. A gyűrű szemtelen, bátor, kószáló buborékokat ábrázol. A buborékokat feldobom, hogy könnyebb legyen levegőt venni. írja tárgyairól az alkotó.

21 35. edőcs márta fekete floral t gyűrű ezüst, üveg kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft. Az eredetileg tökéletes formájú üvegelem, egy apró tévedésnek köszönhetően eldeformálódott és a fiókba került. Később fölmerült a kérdés, mi is a tökéletes? A szobrocskává vált gyűrű egy formai játékból született. 36. benedek olga fekvő alakos váza és kaspóváza kézzel festett egyedi porcelán váza: ø12 cm, magasság: 22,5 cm, kaspóváza: ø 14 cm, magasság: 12,5 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A térben hullámzó formán egy alakzatot megjelenítő vonal önálló életre kel, minden nézet más képet mutat, a tér mozgatja a ráfestett képet.

22 38. hitter magdolna bújócska ii., 2016 fa, polisztirol 40 x 52 cm 37. tóth zoltán koala nyaklánc ezüst lánc hossza: mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft. kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Most sehonnan nem látszom, hová is bújhattam, tényleg. Már régóta nem keres senki, hogy hol vagyok én. De jó is lenne, ha néha azért keresnétek, Szeretnék újra ott lenni a legelején. / Lovasi András /

23 39. codolagni (kodolányi gábor, halász katalin) ring íróasztal állgesztes kőris furnéros asztallap, tömör kőris lámpatest és süllyesztett ládika, porfestett alumínium alkatrészek, textil bevonatos kábel 125 x 70 x 126 cm, asztallap: 125 x 70 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft. A Ring íróasztal Londonban mutatkozott be 2014-ben a TENT design vásáron, s ugyanebben az évben a legjobb öt íróasztal közé sorolta a rangos Azure Magazine. Az egyszerűségében nagyszerű tárgyat a skandináv szaunakultúra ihlette, a tömör kőris fából készült lámpabúra egy fa dézsára emlékeztet. 40. dallos ádám cím nélkül, 2011 olaj, vászon 57 x 41 cm Art + Text Budapest kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Dallos Ádám a fiatal magyar művészgeneráció egyik legkarakteresebb alkotója. Festményeit erő és szelídség jellemzi. Erő a megformálásban, szelíd gyengédség az ábrázoltak iránt.

24 41. tóth zoltán kör shibayama nyakék és gyűrű ezüst, korall, gyöngyház, ébenfa, mesterséges elefántcsont, gyöngy, gyöngyházberakás, shibayama gyűrű: ø 17,3 mm, lánc hossza: 800 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Tóth Zoltán shibayama technikával készült ékszereiből árad a harmónia, mintha egy japán kertben a nyíló barackvirágokat vagy a fákon pihenő madarakat figyelnénk. 42. simon zsolt józsef szeplős rózsa egyedi öntési technikával készült porcelán 44 x 44 x 37 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Mesebeli tengeri élőlényekként nyújtózkodnak, vibrálnak, lebegnek a megdöbbentően szép, tündérvilágot idéző plasztikák. A világhírű magyar művész alkotásait rangos díjakkal ismerték el Faenzában, Milánóban, Dél-Koreában, Spanyolországban és itthon is, londoni, New York-i, brüsszeli és francia galériák képviselik.

25 44. herter katalin aszimmetrikus poharak kancsóval kézzel formált, fújt kristályüveg poharak: 14,5 x 10 cm, 12,5 x 9,5 cm, kancsó: 24 x 12 cm 43. jermakov katalin luxia nyaklánc ezüst, selyemzsinór 30 x 40 mm, a zsinór hossza állítható kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A Bayerischer Kunsthandwerk Verein különdíjával díjazott poharak Peter Kuhinke dán üvegfúvó mester közreműködésével készültek. Az üveg tárgycsoportot a BKV Galériájában, majd a müncheni Handwerk und Design Messén is kiállította a művész. Az aszimmetrikus formát az üveg tömegével való egyensúly-játék indokolja, a cél jól kézbeillő formák kialakítása, és a stabilitás megtalálása volt.

26 46. lakatos ábel polyunomi 6 személyes készlet, első darab 45. gera noémi élet a mélyből nyakék és gyűrű ezüst, sordonydrót nyaklánc: 50 x 20 x 30 mm, lánc hossza: 450 mm gyűrű: 40 x 45 x 40 mm, 56-os méret kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Mélyből feltörő gurgulázás, sok szóval - kevés szóval. A sodronydrót légies jellege erős kontrasztban áll a tárgy tömör formaalkotásával. A nyakék esetében a beszédszövedék alakítja, átfedi, színezi egymást, a gyűrűnél elég két-három kiejtett szó, érezzük a hatását. jellemzi ékszereit Gera Noémi. öntött, kézzel csiszolt, mázas porcelán változó méretek 6 db porcelán pálinkás pohár 6 db porcelán pohár (3 dl) 6 db cappuccinós csésze 6 db presszókávés csésze 6 db kis (rizses) tál 6 db talpas mélytányér 6 db talpas tészta tál 6 db lapos reggeliző tányér 2 db nagy tálaló tál 1 db nagy leveses tál kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az elnevezés a poligon és a japán yunomi (ivóedény) szavak összevonásából született. A készletet a 90-es évek videójátékaira emlékeztető low-poly formanyelv és a Japánban szerzett élményeim inspirálták. A kézzel csiszolt magformákon nem törekszem a szabályosságra; engedem, hogy a kezemben véletlenszerű improvizációval alakuljon ki minden forma. A Polyunomit a Mosoly aukcióján vásárolhatja meg először a közönség, árverésre a legelső legyártott készlet kerül. Minden darabot kézi munkával, szignózva, egyedi jelöléssel, számozva készítettem a Kalocsai Porcelán Manufaktúrában. írja a készletről Lakatos Ábel.

27 48. tomas opitz beach, south beach miami 02, varga viktor wavy gyűrű ezüst 31 x 31 x 18 mm, es méret kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft digitális fotográfia, lamda print 50 x 70 cm (keretezve: 66 x 86 cm), ed.: 5/10 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A tenger a végtelenség, minden dolgok forrása. A fotó az örök változékonyságban rejlő állandóság vizsgálata, a tenger csendjében és viharában önmagunk csendjének és viharainak megtapasztalása. Utazás önmagunk és a világ megismeréséhez.

28 49. nemesi anna piknik gyűrű 3 mm-es ezüstlemezből kézzel fűrészelt, ezüst 53-as méret kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Nemesi Anna szerint egy darab fém már önmagában is szépséges. Csak formát kell neki adni, talán kicsit eljátszani a felületével, s máris csodálatos ékszerré alakul. 50. vyf (balázs viola, szécsi tamás) secretary digitális print, 30% selyem, 70% prémium pamut 135 cm x 135 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A VYF_BUDAPEST The Office című, harmadik kollekciója az eddigi tematikához hűen ismét egy olyan témából inspirálódott, amely sokak számára a mindennapok része, ez pedig az irodai lét és annak jellegzetes belső enteriőrjei, tárgyai, színei és hangulatai.

29 51. tóth márton emil ébredő erő vegyes technika Everybody Needs Art kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Tóth Márton Emil sokszor kész dolgokkal, a tömegtermelésből származó árucikkekkel dolgozik. Kerüli a nemes anyagokat, mert azokhoz túlmisztifikált képzeteket társítunk, amelyek elvonhatják a figyelmet a munkáról. Úgy véli, ha az alkotásaihoz olyan hordozókat használ, amelyek szorosan kapcsolhatók az adott műhöz, ezenkívül a mindennapi életünkhöz, akkor a végeredmény sokkal elemibb hatást gyakorolhat a befogadóra. 52. antal balázs hominis tálak 2 db kézzel festett kerámia tál darabonként ø 28 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az emberi test anatómiája iránti érdeklődés, illetve Michelangelo és Dürer rajzainak csodálata inspirálta a különleges dísztálakat. Antal Balázs nem papírra, hanem tálakra rajzolja egyedi szépségű, kissé bizarr, az emberi test részleteit ábrázoló kompozícióit.

30 53. vági flóra blue cherries nyaklánc ébenfa, pigment, akril festék, textil, 18kt arany 250 x 200 x 5 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Vági Flóra fiatal művészként elnyerte az Iparművészet Európai Díját, ékszereivel a világ legjobb kortárs ékszer galériáiban és múzeumaiban találkozhatunk. Egzotikus fából készült tárgyai szoborszerűek. A fa a művész keze nyomán megváltoztatja identitását, más tulajdonságokat, minőségeket jelenít meg, még értékesebbé válik. 54. kóródi zsuzsanna power field, 2017 laminált, csiszolt üveg és print 40 x 40 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A két és három dimenzió között oszcilláló képfelület szoros rokonságot mutat az op-art, a kinetikus művészet és a tágabb értelemben vett konstruktív-konkrét festészet hagyományaival. Egyaránt tekinthető képnek, objektnek és reliefnek. A látvány dinamikusan változik, a szemeket folyamatos igazodásra, az agyat pedig a látvány szüntelen átértelmezésére készteti.

31 56. robitz anikó paris, montmartre, németh krisztina bagoly ezüst, rozsdamentes acél, titán medál: 52 x 20 mm, lánc hossza: 400 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Németh Krisztina Intarzia ékszersorozata a Moholy-Nagy formatervezési ösztöndíj keretében készült. A Bagoly különlegessége, technikai bravúrja, hogy a sík- és térbeli mintázat elemeit kizárólag nagy pontosságú, szoros illesztéssel állította össze a művész, egyéb rögzítés nélkül. giclée print alu-dibondon 75 x 50 cm, ed.: 4/5 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Valóság és absztrakció: e két meglehetősen ellentétes fogalom szimultán jelenléte jellemzi leginkább Robitz Anikó fotográfiáinak rendezett világát. A formák érdeklik, a környezetben megtalált geometrikus struktúrák, bonyolult elméleti koncepcióktól mentesen. Szigorú mértani alakzatokból építkezik, de a szerkesztés szerepét a valós helyszínek leképezése veszi át, általuk válik láthatóvá a körülöttünk lévő világ vizuális absztrakciója.

32 57. tóth zoltán téli szállás nyaklánc bakelit, trópusi dió, gyöngyház; gyöngy, gyöngyházberakás, shibayama lánc hossza: 500 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Tóth Zoltán egyedi ékszereket tervez és készít a tradíció és a XXI. századi kortárs gondolkodás jegyében. Az ékszerek világában ritkább, narratív, story telling módszerrel dolgozik: nemes anyagokból és merészen összeapplikált formákból álló függője mint egy történetből kivágott kép hordozója jelenik meg. 58. simon zsolt józsef kis ötös egyedi öntési technikával készült porcelán 27 x 27 x 22 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Simon Zsolt József technikája az öntési hibákat transzformálja formaképző elemekké. Az öntőmasszát irányítottan folyatja ki a gipszforma elemei közül, így a kifolyt részek már nem hibáknak, hanem érdekes effekteknek látszanak, formálva a tárgyak külsejét és belsejét.

33 59. kecskés orsolya golyós nyaklánc vörösréz, ezüst, acélhúr Sterling Galéria kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A golyós ékszerek egy hosszú tervezői folyamat részeiként jöttek létre. A forma tökéletessége és egyszerűsége a tervező számára megunhatatlan lehetőségeket rejt magában. A golyók felületének megmunkálása és a különböző mintázatok kialakítása teszi az ékszert még különlegesebbé. 60. petrányi luca l...i asztal fa, kerámia, réz 120 x 30 x 60 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A bútort a piknik fogalma ihlette. Az ebből kialakult új kifejezés, a lakáspiknik olyan esetekre vonatkozik, mikor a vendégek a dohányzóasztal kis felületét képzelik a végtelen rétnek, ahova a magukkal hozott ételeket rakhatják. Azonban tálka sosincs elég, így az asztalt zacskók, morzsák, és cigarettacsikkek tarkítják. Petrányi Luca asztala erre ad megoldást: akár megduplázható a tálkák száma, de üresen is vizuális dísze a lakásnak.

34 61. andrási edina vázasorozat 4 db porcelán váza darabonként 14 x 17 x 12 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Az egyenes alapforma elvágásának és a darabok elforgatásának következtében létrejött játékos formavariációk. Sorozatba rendezve, kettesével vagy darabonként megbontva is használható. 62. lőrincz réka catch the pearl and run!, 2017 dió fa, édesvízi gyöngy, epoxi, 24 karátos aranyozott réz 13,2 x 23,5 x 4,5 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Fogd a gyöngyöt és fuss! Lőrincz Réka tíz hosszú nyaklánc és hat fülbevaló alapanyagából, mintegy 500 darab édesvízi gyöngy felhasználásával készítette szellemes objektjét.

35 63. vékony fanni kiwano gyűrű corian, damil, peridot, koreai jade, lemon kizopráz 35 x 35 x 50 mm, 54-es méret kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A Kiwano gyűrű formájával és színeivel egy trópusi gyümölcsöt jelenít meg. Felidéz egy dél-amerikai mesét Yaguáról, a hold leányáról, aki gyümölcsből változott nővé, hogy megtaníthassa férjét azokra a dolgokra, amelyektől könnyebbé és vidámabbá válik az élet. 64. rocio montoya recovecos (repedések), 2014 kollázs, szignálva, keretezve, üveg alatt 29,7 x 21 cm, ed.: 1/1 TOBE Gallery kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Montoya multidiszciplináris művész, aki kísérleti fotográfusi, valamint szerkesztő grafikusi pályafutása során fedezte fel a kollázst. Alkotói munkája középpontjában a portréfotográfiák dekonstrukciója áll, szinergiában a természettel. Szimbolikus elemeket használ, képein álomszerű, vibráló világot hoz létre.

36 65. nemesi anna mosoly karkötő ezüst, megolvasztott széllel, vésett szöveggel szélesség: 40 mm, belső ø 54 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Ha mosolyog, mosolya csupa csillag, De ha szomjazom, akkor friss patak, Az én kedvesem az egeknek nyílhat, De megcsókolni csak nekem szabad. / József Attila / 66. antal balázs pollinate tányérkollekció 3 x 2 db kézzel festett egyedi kerámia tányér ø 18 cm, ø 25 cm, ø 29 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft A kézzel festett kollekció sajátossága, hogy díszítése akvarell technikával készült, az amerikai Jen Garrido munkáiból merítve inspirációt. Szépségét a művész tudatos ecsetkezelése és a véletlenszerűség generálja. A speciális technika szabadságának és kezelhetetlenségének köszönhetően soha nem lesz két egyforma darab.

37 67. abaffy klára leveles karkötő ezüst, színezett műgyanta belső ovál: 57 x 48 mm, szélessége: 20 mm, más méretben is kérhető kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Abaffy Klára ékszereiben a kemény és a puha, a tartós és a múlékony, a szilárd és a folyékony anyagok párosítása a női személyiségben egymás mellett jól megférő pólusokat hangsúlyozzák. A növényi motívum szépségét tovább erősíti az energikus piros színárnyalat. 68. lőrincz réka money talks bross aranyozott réz, US dollár, gyöngy, Swarovski kristály, rozsdamentes acél 90 mm x 85 mm x 5 mm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Lőrincz Réka munkái többek egyszerű nyakláncoknál és brossoknál, felfoghatók testen viselhető objektekként is. Az ékszerkészítésre gondolatai közvetítésének egyik lehetséges eszközeként tekint, minden egyes darabja autonóm alkotás, egy budapesti nő érzékeny látlelete, lenyomata napjainkról.

38 69. rácz rebeka növénytartó együttes kerámia 23 x 17 x 19 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Rácz Rebeka tárgyai a művészet és a design határvonalán helyezkednek el. A kerámiázást autodidakta módon tanulta és tanulja, így tulajdonképpen nincsenek elrontott alkotásai, a tárgy esetlegességének elfogadása része az alkotási folyamatnak. Legtöbb munkája mindennapi használatra készül, a praktikum mégis sokszor háttérbe szorul, kiemelve a tárgy rendkívüli egyediségét, amely sajátos figyelmet követel. 70. benedek olga halas tál és kaspóváza kézzel festett egyedi porcelán tál: ø 22,5 cm, magasság: 4 cm kaspóváza: ø 16 cm, magasság: 11,5 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Egymást keresztülmetsző térbeli idomok kapcsolatából létrejövő formák hal motívummal, vízkék és arany színekkel.

39 71. herter katalin mécsestartó kézzel formált, gömb üveg opál üveggel 11 x 10 cm kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft 72. abaffy klára ónix-korall nyakék ezüst, ónix, korall kősor hossza: 900 mm, áttört ezüstelemek:ø 35,25 mm, kő- és ezüstgolyók: ø 8mm, a lánc mérete változtatható kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft

40 73. klenyánszki csilla cmyk, 2016 C-print, 55 x 40 cm, ed.: 1/5 Trapéz Galéria kikiáltási ár: Ft becsérték: Ft Klenyánszki Csilla házi laboratóriumában a víznek alakja és színe van. A közvetlen környezetből válogatott, egyszerű tárgyakból épített konstrukciók a folyadék, a buborék viselkedését, a víz halmazállapot-változásának folyamatait manipulálják a molekulák működésmódját kutatva.

41 MŰVÉSZEK ABAFFY KLÁRA (17., 67., 72. tétel) GERA NOÉMI (34., 45. tétel) NÉMETH KRISZTINA (13., 55. tétel) UNGÁR FANNI (26. tétel) ÁDÁM KRISZTIÁN (9., 27. tétel) HERTER KATALIN (2., 44., 71. tétel) OPITZ, TOMAS (6., 48. tétel) VÁGI FLÓRA (53. tétel) ADAMLAMP (Juhász Ádám) (10. tétel) HITTER MAGDOLNA (38. tétel) PEREIRA, AMALIA (11. tétel) VARGA DÓRA (18. tétel) ANDRÁSI EDINA (61. tétel) JERMAKOV KATALIN (25., 43. tétel) PETRÁNYI LUCA (60. tétel) VARGA VIKTOR (12., 47. tétel) ANTAL BALÁZS (52., 66. tétel) KÁLDI KATALIN (8. tétel) RÁCZ REBEKA (69. tétel) VÉKONY FANNI (63. tétel) APLI DESIGN (Püspöki Apor, Zsabokorszky Lili) (28. tétel) KECSKÉS ORSOLYA (5., 32., 59. tétel) RADNÓTI TAMÁS (30. tétel) VISY DÓRI (22. tétel) BENEDEK OLGA (36., 70. tétel) KLENYÁNSZKI CSILLA (73. tétel) ROBITZ ANIKÓ (23., 31., 56. tétel) VYF (Balázs Viola, Szécsi Tamás) (29., 50. tétel) CODOLAGNI (Kodolányi Gábor, Halász Katalin) (39. tétel) KÓRÓDI ZSUZSANNA (14., 54. tétel) SIMON ZSOLT JÓZSEF (42., 58. tétel) DALLOS ÁDÁM (40. tétel) LAKATOS ÁBEL (46. tétel) STOMFAI KRISZTINA (1. tétel) DÁVID ATTILA NORBERT (7., 24. tétel) LŐRINCZ RÉKA (62., 68. tétel) SZIGETI SZILVIA (20., 33. tétel) EDŐCS MÁRTA (35. tétel) MAROSI LÁSZLÓ (15., 19. tétel) TÖRÖK DIANA (4., 21. tétel) FISCHER JUDIT (16. tétel) MONTOYA, ROCIO (64. tétel) TÓTH MÁRTON EMIL (51. tétel) GAÁL GYÖNGYVÉR (3. tétel) NEMESI ANNA (49., 65. tétel) TÓTH ZOLTÁN (37., 41., 57. tétel)

42

43 impresszum Köszönjük a támogatást a katalógusban szereplő művészeknek és galériáknak, valamint a következő személyeknek: kovácsné racskó szilvia püspöki apor spengler katalin till attila dr. tóth csaba vági flóra zsabokorszky lili A katalógust készítette: Szabó Zsófia A katalógust nyomta: Prime Rate Kft. Műtárgyfotók: A címlapfotót Bánáti János készítette. Bakó Mihály, Kovács Gábor, Máté Gábor, Tarján Gergely, Varga Gábor György

44

2001. évi Kozma Lajos kézműves iparművészeti ösztöndíjpályázat

2001. évi Kozma Lajos kézműves iparművészeti ösztöndíjpályázat 1999. évi Kozma Lajos kézműves iparművészeti ösztöndíjpályázat I.évfolyam Haba Erika üveg Sipavicius Tamás kerámia Szikszai László bútor Varga Judit bőr Borkovics Péter üveg Szabó Tímea textil Kertész

Kenneth Cobonpue Luisa de los Santos Christie Manguerra

Kenneth Cobonpue Luisa de los Santos Christie Manguerra Kenneth Cobonpue Luisa de los Santos Christie Manguerra 2008 ban Kenneth Cobonpue úgy döntött, hogy saját és néhány tervező kollégájának kiegészítő kollekciójára külön márkát alapít. A gyártási és esztétikai

AZzardo AZ-0185 Flora asztali lámpa / Azzardo AZ-AT6118-3L / lámpa

AZzardo AZ-0185 Flora asztali lámpa / Azzardo AZ-AT6118-3L / lámpa Hangulat világítás - 1. oldal AZzardo AZ-0185 Flora asztali lámpa / Azzardo AZ-AT6118-3L / lámpa AZzardo AZ-0185 Flora asztali lámpa / Azzardo / lámpa Szélesség: 480 mm Magasság: 260 mm AZzardo Név: AZzardo

leütési ár: 16.000 Ft leütési ár: 11.000 Ft

Fedezze fel. karácsonyi ajánlatunkat

Az NKA Igazgatósága számára. Tárgy: A Craft és Design kiállítás anyagából az Iparművészeti Múzeum kortárs gyűjteményének gyarapítása pályázat Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága 1085 Budapest, Gyulai Pál utca 13. SZAKMAI BESZÁMOLÓ Az NKA Igazgatósága számára Tárgy: A Craft és Design kiállítás anyagából az Iparművészeti Múzeum kortárs gyűjteményének

oszlopok és korlátok 08 / 2018 / mmcite.com

oszlopok és korlátok 08 / 2018 / mmcite.com oszlopok és korlátok bard Az utcabútorok legegyszerűbb eleme is megérdemel egy érdekes formát. A lágyan modellezett záróelem, melyet láthatóan az állatvilág inspirált, nemcsak egy egyszerű dekoráció, a

oszlopok és korlátok 04 / 2017 / mmcite.com

oszlopok és korlátok 04 / 2017 / mmcite.com oszlopok és korlátok bard Az utcabútorok legegyszerűbb eleme is megérdemel egy érdekes formát. A lágyan modellezett záróelem, melyet láthatóan az állatvilág inspirált, nemcsak egy egyszerű dekoráció,

az ünnepi CSAPJ LE többet ajándékokra! BOMBA ÁR 1490 FT BOMBA ÁR 2190 FT mindennap! kevesebbért... BOMBA ÁR plüssmackó különböző színekben, 75 cm magas CSAPJ LE az ünnepi ajándékokra! többet kevesebbért... mindennap! pulóver csecsemőknek, kislányoknak, rózsaszín és krém színben 74-92 cm méretben BOMBA

szép, harmónikus, kellemes, monumentális, érzelmekre ható

szép, harmónikus, kellemes, monumentális, érzelmekre ható Mi jut eszedbe a művészetről? szép, harmónikus, kellemes, monumentális, érzelmekre ható Mit jelent a művészet szó? mű (nem valódi) ember által csinált készített dolog teljesítmény, munka (kunst-német)

MOSOLY ALAPÍTVÁNY JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ. Art craft design BUDAPEST MUSIC CENTER

MOSOLY ALAPÍTVÁNY JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ. Art craft design BUDAPEST MUSIC CENTER MOSOLY ALAPÍTVÁNY JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ Art craft design 2016.11.23. BUDAPEST MUSIC CENTER MOSOLY ALAPÍTVÁNY JÓTÉKONYSÁGI AUKCIÓ Art craft design 2016.11.23. BUDAPEST MUSIC CENTER Az aukciót vezeti: Till

Rábaablak 93 Kft Rábapaty, Felsőpatyi u. 89. Tel.: 95/ Beltéri ajtók RÁBAABLAK

Rábaablak 93 Kft Rábapaty, Felsőpatyi u. 89. Tel.: 95/ Beltéri ajtók RÁBAABLAK Rábaablak 93 Kft. 9641 Rábapaty, Felsőpatyi u. 89. Tel.: 95/360-444 Email: rabaablak@rabaablak.hu www.rabaablak.hu Beltéri ajtók RÁBAABLAK SZEMÉLYRE SZABOTT MINŐSÉG A Rábaablak nyílászárói személyesen

KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA MINTAFELADATOK I. FELADATLAP

KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA MINTAFELADATOK I. FELADATLAP KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK KÖZÉPSZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA MINTAFELADATOK I. FELADATLAP Művészettörténet Teszt jellegű, rövid feladatok 30 pont 1. Az alábbi fotókon ókori egyiptomi műemlékeket, alkotásokat

EGYEDI BURKOLÁSI MEGOLDÁSOK:

EGYEDI BURKOLÁSI MEGOLDÁSOK: EGYEDI BURKOLÁSI MEGOLDÁSOK: Kőintarzia, természetes kövek, vagy extra méretű greslapok, illesztési hézag (fuga) nélküli szabásával. AZ ELKÉPZELÉSTŐL - A MEGVALÓSÍTÁSIG: 1. A megrendelő által kiválasztott

Képzeljen el egy világító falat, ami érintéssel irányítható, akár egy tablet!

Képzeljen el egy világító falat, ami érintéssel irányítható, akár egy tablet! Képzeljen el egy világító falat, ami érintéssel irányítható, akár egy tablet! A természetes hangulatvilágítást kínál a falak, a padló és más felszínek kivilágításával. Az egyedi technológia olyan interaktív

4. fejezet. Bútordíszítő elemek és dekorációs anyagok

4. fejezet. Bútordíszítő elemek és dekorációs anyagok . fejezet Bútordíszítő elemek és dekorációs anyagok .2 Tartalomjegyzék.3 Fogantyúprofi lok, Gola profi lrendszer.6 Bútorfogantyúk.166 Fogasok, fogassorok.197 Bútorfogantyúk és fogasok táblázata.206 Díszlécek,

Kajak-kenu. Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny

Kajak-kenu. Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny Kajak-kenu Budapest Bajnokság, Balatoni Kamill Emlékverseny K1 férfi U23 1000m 1 Doba Richárd Alfréd Bomba-AVSE 03:13.45 2 Fodor Dániel Építők-MDKC 03:17.19 3 Nagy Gergő UKSC 03:17.43 K1 férfi U23 500m

2-5 ágú csillár - 1. oldal Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár. Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár /Sigma/ lámpa.

2-5 ágú csillár - 1. oldal Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár. Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár /Sigma/ lámpa. 2-5 ágú csillár - 1. oldal 19101 Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár Sigma SI Alba 5 Barna mediterrán csillár /Sigma/ lámpa Név: Alba 5 Barna L.Szélesség/átm.: 580 mm H.Magasság: 500 mm P.Kinyúlás:

Radosza Attila képzőművészeti pályázati tervdokumentáció Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolai Kar Tanszálló

Radosza Attila képzőművészeti pályázati tervdokumentáció Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolai Kar Tanszálló Radosza Attila képzőművészeti pályázati tervdokumentáció Nyugat-Magyarországi Egyetem Apáczai Csere János Tanítóképző Főiskolai Kar Tanszálló B./C m ű l e í r á s A tanszálló olyan oktatási hely, amelyben

Content. About us. Aino Isola Stage Fjord Vario Moove Magic Daisy Tobacco. Hippo Layer Viva Fairy. Arco Pleasure. Production Process.

Content. About us. Aino Isola Stage Fjord Vario Moove Magic Daisy Tobacco. Hippo Layer Viva Fairy. Arco Pleasure. Production Process. 2017 / 2018 2017 / 2018 Content About us 7 Sofas Sofa Beds Relax Sofas Aino Isola Stage Fjord Vario Moove Magic Daisy Tobacco 8 10 11 12 13 14 15 16 17 Hippo Layer Viva Fairy 18 19 20 21 Arco Pleasure

ÓBUDAI REHABILITÁCIÓS ÉS FOGLALKOZTATÁSI KÖZPONT

ÓBUDAI REHABILITÁCIÓS ÉS FOGLALKOZTATÁSI KÖZPONT ÓBUDAI REHABILITÁCIÓS ÉS FOGLALKOZTATÁSI KÖZPONT TERMÉKKATALÓGUS 2019 TERMÉKKATALÓGUS 2019 Felelős kiadó: Janurikné Csonka Erika Cím: 1033 Budapest, Benedek Elek utca 1-3. Tel.: 06 1 388 7530 E-mail:

MARKÓ BALÁZS GONDOLATVÁZLATOK EGY LAKÓÉPÜLET MEGSZÜLETÉSÉHEZ TÉZISEK

MARKÓ BALÁZS GONDOLATVÁZLATOK EGY LAKÓÉPÜLET MEGSZÜLETÉSÉHEZ TÉZISEK MARKÓ BALÁZS GONDOLATVÁZLATOK EGY LAKÓÉPÜLET MEGSZÜLETÉSÉHEZ TÉZISEK AZ ÉPÍTÉS RÍTUSÁRÓL AZ ÉPÍTÉS AZ ANYAG HASZNÁLATÁBAN MEGTALÁLT ÉLVEZET. AZ ANYAG ÉS TECHNOLÓGIA SZÉPSÉGE ABBAN REJLIK, HOGY MINDEN ÉPÜLETNÉL

1. A OSZTÁLY Bogdán Dániel Bogdán Edina Bogdán György Bogdán György Bogdán Krisztián Bogdán László Bogdán Richárd Czimmerman Patrik Horváth Dorotina

1. A OSZTÁLY Bogdán Dániel Bogdán Edina Bogdán György Bogdán György Bogdán Krisztián Bogdán László Bogdán Richárd Czimmerman Patrik Horváth Dorotina 1. A OSZTÁLY Bogdán Dániel Bogdán Edina Bogdán György Bogdán György Bogdán Krisztián Bogdán László Bogdán Richárd Czimmerman Patrik Horváth Dorotina Hörcsöki Alíz Kovács Antónia M. Kovács Dávid Kovács

Almásháza. kerámiamuhely Almásháza, Kossuth u. 1/d

Almásháza. kerámiamuhely Almásháza, Kossuth u. 1/d Almásháza kerámiamuhely 8935 Almásháza, Kossuth u. 1/d www.almashazakeramia.hu Bemutatkozunk Almásházán, egy apró zalai falucskában működik műhelyünk. Családunk - édesanyánk 40 éves szakmai tapasztalatára

Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy János Vízügyi Tagintézmény Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász Varga Katalin Gimnázium Szolnok

Szolnoki Műszaki Szakközép- és Szakiskola Pálfy János Vízügyi Tagintézmény Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász Varga Katalin Gimnázium Szolnok Lábtoll-labda Diákolimpia Országos Döntő V.-VI.-VII. korcsoport Fekete Zoltánné emlékverseny, Városi Tornacsarnok, 2013. április 18. 26 iskola, 108 versenyző V. korcsoport Fiú hármas (7) 1. Ágotai Olivér,

Graboplast Győri Vízisport Egyesület évi Magyar Bajnoki Eredményei

Graboplast Győri Vízisport Egyesület évi Magyar Bajnoki Eredményei Verseny Versenyszám Korosztály Táv Hely Név Gyermek, Kölyök, Serdülő Magyar Bajnokság C-2 serdülő 4000 m 1 Balla Levente Gellért U23, Ifjúsági Magyar Bajnokság C-1 ifi 3x200 m 1 Balla Levente Gellért U23,

Táblásított lombos lapok

Táblásított lombos lapok Táblásított lombos lapok A táblásított és 3-rétegû lapok hossztoldott vagy a termék teljes hosszában toldásmentes lamellákból ragasztott tömör fa panelek, melyek visszaadják a fafaj jellegzetes sajátosságait

KATALÓGUS Megrendelés: Személyes átvétel: ÉKSZEREK. Telefon:

KATALÓGUS Megrendelés: Személyes átvétel: ÉKSZEREK. Telefon: Megrendelés: Telefon: 061-787-4743 E-mail: down@downalapitvany.hu Weboldal: downalapitvany.hu Webshop: http://www.kezmuveshop.hu/ Facebook oldal: Down Alapítvány Kézműves Termékek Személyes átvétel: Down

KOLLER. International Business Consulting B E V E Z E T Ő A J Á N L A T A I N K

KOLLER. International Business Consulting B E V E Z E T Ő A J Á N L A T A I N K B E V E Z E T Ő Tisztelt Olvasónk! Már kezdetét vette Advent ünnepe. A karácsonyi és év végi ajándékozások izgalma már ott van a családokban, a barátok között és a munkahelyeken is. Reméljük, mindenki

Az autizmus ideje: okos technológia és D. 100 napja. tudomány képzőművészet innováció

Az autizmus ideje: okos technológia és D. 100 napja. tudomány képzőművészet innováció Az autizmus ideje: okos technológia és D. 100 napja tudomány képzőművészet innováció Az autizmus ideje projektünkben összefog az autizmus-kutatás a képzőművészettel. Egy autizmussal élő felnőtt mindennap

2014.október Gyermekek Háza

2014.október Gyermekek Háza 2014.október Gyermekek Háza 2014.október 1. 17.45-19.45 óráig 2014.október 1. 15-17 óra István fotográfus.. Részvételi díj: 4.500 Ft/hó. 2014.október 2. 9.15-9.45 óra 2014.október 2. 10-10.40 óra és 11-11.40

BAJKÓ DÁNIEL és KOVÁCS KITTI festõmûvészek

KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK

KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK ÉRETTSÉGI VIZSGA 2017. május 17. KÉPZŐ- ÉS IPARMŰVÉSZET ISMERETEK EMELT SZINTŰ ÍRÁSBELI VIZSGA 2017. május 17. 8:00 I. Időtartam: 60 perc Pótlapok száma Tisztázati Piszkozati EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA

Sigma Laki 3 brązowy mediterrán lámpa függeszték / Sigma / mediterrán lámpák

Sigma Laki 3 brązowy mediterrán lámpa függeszték / Sigma / mediterrán lámpák - 1. oldal 19001 Sigma Laki 3 brązowy mediterrán lámpa függeszték Sigma Laki 3 brązowy mediterrán lámpa függeszték / Sigma / mediterrán lámpák Név: Laki 3 brązowy Kód: 19001 L.Szélesség/átm.: 820 mm H.Magasság:

15 km Férfi 18 év alatt. 15 km Férfi km Férfi km Férfi 40-49

15 km Férfi 18 év alatt. 15 km Férfi km Férfi km Férfi 40-49 15 km Férfi 18 év alatt 1 Holló-Szabó Martin 108 0:59:44 0:59:44 2 Csáni Bendegúz 110 1:19:50 1:19:55 3 Varga István 81 1:31:01 1:31:01 15 km Férfi 18-29 1 Oláh Norbert 49 0:57:23 0:57:23 2 Szabó Milán

Köszöntjük a városi olvasópályázat díjátadóján megjelent kedves vendégeinket!

Köszöntjük a városi olvasópályázat díjátadóján megjelent kedves vendégeinket! Köszöntjük a városi olvasópályázat díjátadóján megjelent kedves vendégeinket! 2015. 04. 22. Olvasmányok: 1. évf.: Benedek Elek: Szélike királykisasszony/ Zolnainé Lovas Emma 2. évf.: Tersánszky Józsi Jenő:

4,5m PININFARINA FORMAVILÁGA

4,5m PININFARINA FORMAVILÁGA PININFARINA FORMAVILÁGA MINDANNYIUNK ÁLTAL ELFOGADOTT TÉNY, HOGY HASZNÁLATI TÁRGYAINK ÍGY A VÁROSKÉPET ALKOTÓ MINDEN EGYES ÉPÍTÉSZETI ELEM TERVEZÉSE ESETÉN NAGY HANGSÚLYT KELL HELYEZNI A FUNKCIÓ ÉS A FORMA

KATALÓGUS. Érvényes: márciustól.

KATALÓGUS. Érvényes: márciustól. KATALÓGUS Érvényes: 2017. márciustól 1 Szereti a gyönyörű ékszereket? Mi is. Azonban azt is fontosnak tartjuk, hogy szebbnél-szebb ékszereket tudjon viselni anélkül, hogy aggódnia kellene a fémallergiától

Tanulmányok alatti vizsgák /Osztályozóvizsgák/

Tanulmányok alatti vizsgák /Osztályozóvizsgák/ I. Bizottság Hétfő 2018.04.16. Tanulmányok alatti vizsgák /Osztályozóvizsgák/ Ispán Ildikó 12.a magyar irodalom magántanuló 12.00-12.45 B.-né U.Rita 120. 14.00-15.30 18. Kárpáti Monika/ Gergely Krisztina

202. tanterem. 101 Idegenvezető, magyar-angol két tanítási nyelvű oktatás 9kny.a. Születési hely

202. tanterem. 101 Idegenvezető, magyar-angol két tanítási nyelvű oktatás 9kny.a. Születési hely 202. tanterem 101 Idegenvezető, magyar-angol két tanítási nyelvű oktatás 9kny.a hely 1. Antal Zsófia 72362045816 Debrecen 2003.10.11. 2. Arnócz Nikolett 72369980208 Debrecen 2004.04.17. nem tud jelen lenni

Sz. 1 50m Gyorsúszás Férfi 7 éves és idősebb ben születettek Nincs szintidő

Sz. 1 50m Gyorsúszás Férfi 7 éves és idősebb ben születettek Nincs szintidő Oldal 1 Sz. 1 50m Gyorsúszás Férfi 7 éves és idősebb 2006.11.25. 98-99-ben születettek Nincs szintidő 1. Atyi Ádám 98 006 37.49 2. Ujlakán Kálmán 98 006 40.89 4. Nagy Balázs 98 006 43.91 3. Varga Márton

VARÁZSOLJ MEGHITT HANGULATOT

Salgótarjáni Pedagógiai Oktatási Központ Salgótarján, Ruhagyári út 9. Tel./Fax: (+36-32) Honlap: (+36-32)

Salgótarjáni Pedagógiai Oktatási Központ Salgótarján, Ruhagyári út 9. Tel./Fax: (+36-32) Honlap:  (+36-32) 9. évfolyam 1. KISS LÁSZLÓ MARCELL 2. MÁRTON ANNA 3. 4. GASPARIN ZSOMBOR BOLGÁR JÁNOS BENDE 5. ISTVÁN ISTVÁN 6. PÉK ÁBEL KRISTÓF 7. MATUCH RICHÁRD 8. ZSÉLYI KONRÁD 9. BENKE MÁTÉ 10. HATALA DÓRA 11. PISTYUR

Be Kezd Ki Kedd

Be Kezd Ki Kedd 2016.06.13 Hétfő Szabó Eszter német nyelv Varga Katalin 8:00 8:00 8:15 Géczi Eszter Zsuzsanna francia nyelv Hedrich Andrea 8:00 8:15 8:30 Szilák Dániel Szabolcs német nyelv Varga Katalin 8:15 8:30 8:45

NYILVÁNTARTÁSI ADATKIVONAT

NYILVÁNTARTÁSI ADATKIVONAT Műtárgy-nyilvántartási azonosító: 327083 művész: Kovács Margit (Győr, 1902 Budapest, 1976) Kerámia falikép, 1959 1959 KELETKEZÉS HELYE: terrakotta mázas; festett MÉRET: magasság: 301,20 cm, szélesség:

2014/2015. TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA ÜGYESSÉGI ÉS VÁLTÓFUTÓ CSAPATBAJNOKSÁG. LEÁNY III-IV. KORCSOPORT (2000-2001-2002-2003-ban születettek)

2014/2015. TANÉVI ATLÉTIKA DIÁKOLIMPIA ÜGYESSÉGI ÉS VÁLTÓFUTÓ CSAPATBAJNOKSÁG. LEÁNY III-IV. KORCSOPORT (2000-2001-2002-2003-ban születettek) LEÁNY III-IV. KORCSOPORT (2000-2001-2002-2003-ban születettek) Magasugrás leány (indult: 7 csapat) 1. Budapesti Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimná VII. ker. 1,2825 Olasz Katalin 2000. 1,32 Benedek

Magyar Egyetemi- Főiskolai Országos Bajnokság Kosárlabda Döntő

Magyar Egyetemi- Főiskolai Országos Bajnokság Kosárlabda Döntő Magyar Egyetemi- Főiskolai Országos Bajnokság Kosárlabda Döntő Szombathely, 2012.06. 1-3. EREDMÉNYEK Végeredmény női: M Gy V Pont Kosár 1. Szegedi Tudományegyetem 3 2 1 5 202:203 2. Semmelweis Egyetem

Több mint 30 éve gyártunk szagelszívókat. Ez a jelölés a páraelszívók szélességét jelzi. centiméterben megadva.

Több mint 30 éve gyártunk szagelszívókat. Ez a jelölés a páraelszívók szélességét jelzi. centiméterben megadva. sorozat 213. 12. 31-ig Több mint 3 e gyártunk szagelszívókat. 3 es tapasztalattal és a mindennapos elkötelezettséggel ajánljuk Önnek a minőséget, a részletekre irányuló figyelmet, az európai tökély legmagasabb

a Balaton... Nekem 80 m 2

a Balaton... Nekem 80 m 2 80 m 2 szék: PURE HOME, 54 990 Ft, konzolasztal: IKEA, 24 990 Ft, fekete fa alátét: LA TENDA, 4490 Ft, csillár: PURE HOME, 49 990 Ft, konzolon fehér vázák: PURE HOME, 19 990 Ft, kékes kaspó: PURE HOME,

Egyedi sapkák....ahol az ötlet formát ölt!

Egyedi sapkák....ahol az ötlet formát ölt! Egyedi sapkák...ahol az ötlet formát ölt! Egyedi baseball sapkák készítése az Önök igénye és elképzelése szerint, a tervezéstől a kivitelezésig. Használja ki a sapka egész felületét arra, hogy az Ön Cégének,

Vidám kalandok. pénztárcabarát árakon többet. 750 ft. mindennap! AZ AJÁNLAT től ig, kevesebbért... BOMBA ÁR.

Vidám kalandok. pénztárcabarát árakon többet. 750 ft. mindennap! AZ AJÁNLAT től ig, kevesebbért... BOMBA ÁR. Vidám kalandok pénztárcabarát árakon többet kevesebbért... mindennap! BOMBA ÁR pulóver téli mintával, 74-92 cm kislányoknak, kisfiúknak, 98 128 cm: lányoknak, fiúknak, nadrág 68-92 cm, kislányoknak, mintával,

A Kikládok gyöngye A Rocky Retreat luxusvilla

A Kikládok gyöngye A Rocky Retreat luxusvilla A Kikládok gyöngye A Rocky Retreat luxusvilla Szöveg: Trencséni Dávid / Építész: Ilias Bratopoulos / Fotó: Costas Vergas Két luxusapartman épült Mykonos, azaz Mükéné szigetén hasonló koncepció alapján

Március végi és áprilisi versenyeredményeink

Március végi és áprilisi versenyeredményeink Március végi és áprilisi versenyeredményeink A budapesti Béres Ferenc Országos Népdal és Zsoltáréneklő Versenyen Matuska Luca (1.b) ezüst, Matuska Villő (4.b) arany, Győrffy Virág (5.b) bronz, Németh Virginia

KOMMUNIKÁCIÓ 2013.09.27. NEM VERBÁLIS. Karl Erik Rosengren (Lund) : Az építészeti kommunikáció a tervezéssel kezdődik:

KOMMUNIKÁCIÓ 2013.09.27. NEM VERBÁLIS. Karl Erik Rosengren (Lund) : Az építészeti kommunikáció a tervezéssel kezdődik: Az építészet szerepe a vizuális kommunikáció fejlődésében 2. VERBÁLIS KOMMUNIKÁCIÓ VESZPRÉMI PANNON EGYETEM 2013 ŐSZI SZEMESZTER NEM VERBÁLIS VIZUÁLIS Karl Erik Rosengren (Lund) : a nem verbális kommunikáció

ROYO FÜRDŐSZOBABÚTOROK 2018

ROYO FÜRDŐSZOBABÚTOROK 2018 ROYO FÜRDŐSZOBABÚTOROK 2018 Az újház Centrum 20 éve kiemelkedő szereplője a magyar építőanyag kereskedelemnek. Meghatározó, magyar tulajdonú, országos építőanyag kereskedelmi hálózatként széles választékkal

Szerzõk: Kovácsné Balázs Tünde gyógypedagógiai tanár Nyakóné Nagy Anikó gyógypedagógiai tanár. Lektorálta: Gyõrffyné Rédei Ágnes középiskolai tanár

Szerzõk: Kovácsné Balázs Tünde gyógypedagógiai tanár Nyakóné Nagy Anikó gyógypedagógiai tanár. Lektorálta: Gyõrffyné Rédei Ágnes középiskolai tanár Szerzõk: Kovácsné Balázs Tünde gyógypedagógiai tanár Nyakóné Nagy Anikó gyógypedagógiai tanár Lektorálta: Gyõrffyné Rédei Ágnes középiskolai tanár Az ábrákat tervezte: Kovácsné Balázs Tünde Nyakóné Nagy

I. korcsoport 2005-ben és utána születettek idő B kategória Név Szül.év Város Iskola

I. korcsoport 2005-ben és utána születettek idő B kategória Név Szül.év Város Iskola I. korcsoport 2005-ben és utána születettek 1. Bácsi Fruzsina 2005 Hajdúböszörmény Baltazár D.Ref.Ált.Isk. 8:45 2. Pusztai Dóra 2006 Debrecen Óvoda 9:09 3. Eszenyi Gréta 2005 Hajdúböszörmény Baltazár D.Ref.Ált.Isk.

IRODASZEREK, MANAGER TERMÉKEK MADE WITH SWAROVSKI ELEMENTS KRISTÁLLYAL DÍSZÍTVE

IRODASZEREK, MANAGER TERMÉKEK MADE WITH SWAROVSKI ELEMENTS KRISTÁLLYAL DÍSZÍTVE IRODASZEREK, MANAGER TERMÉKEK MADE WITH SWAROVSKI ELEMENTS KRISTÁLLYAL DÍSZÍTVE Golyóstoll, fekete mágneses tetejű 13,5cm: - 1805XGT009: fehér kristályos - 1805XGT010: rózsaszín kristályos - 1805XGT011:

GALÉRIA. Digitális Fotó Magazin 2014/7.

GALÉRIA. Digitális Fotó Magazin 2014/7. 014-025_galeria_rafal:port 2014.10.20. 16:08 Page 14 14 GALÉRIA Digitális Fotó Magazin 2014/7. 014-025_galeria_rafal:port 2014.10.20. 16:08 Page 15 www.fotomagazin.hu Gyönyörű fények, elképesztő tájak,

Stílus. Egyéniség. Divat.

Stílus. Egyéniség. Divat. Bizsuliget 2015 Stílus. Egyéniség. Divat. F e j e z d k i e g y é n i s é g e d, s t í l u s o d a B i z s u l i g e t é k s z e r e i v e l. V á l a s s z k o l l e k c i ó n k b ó l, v a g y á l l í

Ragyogó, új ötletek Lakberendezési trendek igényeseknek

Ragyogó, új ötletek Lakberendezési trendek igényeseknek Ragyogó, új ötletek Lakberendezési trendek igényeseknek 2 5065_5012_W_102 2x5065/26, 1x5012/04, 1x5065/42, 1x5065/41, 3x5012/02, 1x9965/0001, 1x5065/38, 1x5012/08, 2x5065/28, 2x001/86, 2x5000/14, 1x5065/27,

OREX_Frühling_2011_Folder_RZ.indd 1 18.03.11 13:46

Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola

Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola Tankönyv: Apáczai Kiadó Rajz és vizuális kultúra Minimum követelmények 1. évfolyam Képzelőerő, belső képalkotás fejlődése. Az életkornak megfelelő, felismerhető ábrázolás

német nyelv, zongora matematika, informatika angol nyelv,informatikus könyvtár történelem, informatika könyvtáros matematika-fizika

német nyelv, zongora matematika, informatika angol nyelv,informatikus könyvtár történelem, informatika könyvtáros matematika-fizika Pappné Dr. Forgács Edit PhD. intézményvezető,,, közoktatási vezető nyelvtudományi PhD. Germanisztika Szénási Andrea intézményvezető-helyettes,, Tóth Attiláné Deák Andrea intézményvezető-helyettes, André

MEGNYITÓ, ART VIENNA-BUDAPEST. 2012. május 8., 18 óra, Bécs. nyelvét hívjuk segítségül. Különösen így van ez akkor, ha a történelmi

MEGNYITÓ, ART VIENNA-BUDAPEST. 2012. május 8., 18 óra, Bécs. nyelvét hívjuk segítségül. Különösen így van ez akkor, ha a történelmi MEGNYITÓ, ART VIENNA-BUDAPEST 2012. május 8., 18 óra, Bécs Tisztelt (az eseményen jelenlévők függvénye). Különleges és talán minden másnál alkalmasabb két egymáshoz ezernyi szállal kötődő nemzet kapcsolatainak

VIZUÁLIS KULTÚRA. Vizuális kultúra emelt szintű érettségi felkészítő. 11. évfolyam. A vizuális nyelvi elemek adott technikának

VIZUÁLIS KULTÚRA. Vizuális kultúra emelt szintű érettségi felkészítő. 11. évfolyam. A vizuális nyelvi elemek adott technikának VIZUÁLIS KULTÚRA Vizuális kultúra emelt szintű érettségi felkészítő 11. évfolyam Heti 2 óra Évi 72 óra 1.1. Vizuális nyelv 1.1.1. A vizuális nyelv alapelemei - Vonal - Sík- és térforma - Tónus, szín -

Részletes adatok. Beltéri lámpák oldal. Ideal Lux Shell PL6 Trasparente mennyezeti lámpa

Részletes adatok. Beltéri lámpák oldal. Ideal Lux Shell PL6 Trasparente mennyezeti lámpa Beltéri lámpák - 51. oldal Ideal Lux 008622 Shell PL6 Trasparente mennyezeti lámpa Ideal Lux 008622 Shell PL6 Trasparente mennyezeti lámpa Részletes adatok Gyártó: Ideal Lux Cikkszám: 008622 Maximális

Jelölések: Színkódok

Jelölések: Színkódok Jelölések: vastag álló betűvel szedett - kötelező tárgy normál álló betűvel szedett - kötelezően választható tárgy normál dőlt betűvel szedett - választható tárgy Színkódok 1. alkotás alapszak alkotás

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal

2012. szeptember 1. 1 / 15 oldal Andó Szabolcs Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek 6 13:00 angol C2 2 angol C2 2 tesi Sz6 angol C2 2 tesi P6 7 13:55 informatika csibe TTI 2 TTI 2 8 14:50 informatika csibe Árky Emilia Anna Hétfő Kedd Szerda

További rendelhetőségek: RING S 290 NEON VILÁGÍTÁSTECHNIKA KFT. MADE IN HUNGARY RING S 290 NEON

További rendelhetőségek: RING S 290 NEON VILÁGÍTÁSTECHNIKA KFT. MADE IN HUNGARY RING S 290 NEON RING S 290 NEON http://www.zengovari.hu/termekeink/sullyesztett_lampatestek Álmennyezetbe süllyeszthető, plexi dekoráció, nagyfeszültségű NEON csövekkel szerelve. eivel, valamint a színek variációjával

2017. JÚNIUS 20. KEDD

2017. JÚNIUS 20. KEDD 2017. JÚNIUS 20. KEDD Tanár Juhász Ármin Krisztián angol nyelv Duliskovich Gabriella 8:00 8:00 Kutasi Máté József angol nyelv Duliskovich Gabriella 8:15 8:15 Aszódi Luca Katalin angol nyelv Duliskovich

EGYÉNI VÉGEREDMÉNY. Héraklész 2016, Téli Kupa 2.ford. - Ifi 'A' leány. Bp.-Székesfehérvár / HUN MÖSZ-Volán Fehérvár

EGYÉNI VÉGEREDMÉNY. Héraklész 2016, Téli Kupa 2.ford. - Ifi 'A' leány. Bp.-Székesfehérvár / HUN MÖSZ-Volán Fehérvár Héraklész 2016, Téli Kupa 2.ford. - Ifi 'A' leány 1 BARTA Luca Trion SC 1999 250 (1) 27Gy-11V 291 (2) 2:16,46 15:16,17 925 2 PÉTER Rebeka KSI 2000 202 (10) 19Gy-19V 297 (1) 2:14,41 15:01,95 898 3 SARCIA

700m 1. Mészáros Márta Ebes 03:23 2. Szűcs Nelli Ebes 04:09

700m 1. Mészáros Márta Ebes 03:23 2. Szűcs Nelli Ebes 04:09 A VII. SEBES FUTÓVERSENY VÉGEREDMÉNYE 2017.09.10 Ebes 2013-ban vagy később született lányok-bálint cseppek-táv 400m 1. Chrobák Bori Debrecen 02:26 2. Szűcs Fanni Ebes 03:25 3. Zsiros Sára Ebes 03:57 2013-ban

2017 KONYHA KOLLEKCIÓ

2017 KONYHA KOLLEKCIÓ 2017 KONYHA KOLLEKCIÓ 50 50 Isao 34.900.- Mérete: 500x500x205 mm Modell szám: 250 803 0xx Isao 38.900.- Mérete: 465x465x190 mm Modell szám: 470 103 0xx 45 Isao 42.900.- Mérete: 780x435x170 mm Modell szám:

www.szelesviz.hu ÉLETTERÜLETEK Készőlt: Halzer Dorottya Feng Shui iskolák titkai c. könyv alapján.

www.szelesviz.hu ÉLETTERÜLETEK Készőlt: Halzer Dorottya Feng Shui iskolák titkai c. könyv alapján. www.szelesviz.hu ÉLETTERÜLETEK Készőlt: Halzer Dorottya Feng Shui iskolák titkai c. könyv alapján. Fa elem Bagua szám 3. Család, egészség - Kelet Bagua szám 4. Gazdagság, siker Délkelet Energiamozgás:

3. Whisky 250 ml. 2. Simax hőálló kerek tál fedővel 1,5 l